Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 6 příspěveků, 1 jméno: kesudis.m.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.05.2012 01:04

Operation Unthinkable

RE: Největší parchanti byla Británie a nikoliv Stalin

kesudis.m 46.?.?.?

Hovno anonyme, hovno. Hitler autorizoval plán útoku na Sovětský svaz v prosinci roku 40, v té době o nějakých námluvách mezi Velkou Británií a Sovětským svazem nemůže být řeči. Pokud máš informace, které takové kontakty v té době potvrzují, uveď zdroj. Zadání k vypracování plánu útoku však Hitler vydal už někdy koncem léta, tuším že v říjmu 40, tj. v době, kdy vůbec nebylo jisté, zda se Velká Británie dokáže ubránit a přežít zimu.
Sám Churchill přiznal v pamětech, že při spávně vedeném útoku, museli Němci uspět. Pouze jejich vnitřní nejednostnost, kdy jednotlivé složky německých ozbrojených sil řevnily mezi sebou, a nevyjasněná koncepce útoku, umožili Britům přežít. Tvrzení, že Hitler s Británií bojovat nechtěl má jen omezenou platnost. Jeho náklonost k Britům skončila, když Britové v odvetě dvakrát bombardovali Berlín a když Hess odletěl do Skotska. Od té chvíle je brzké sblížení obou velmocí takřka vyloučeno.

Fakt, že se Hitler vydal proti Sovětskému svazu vyplívá ze třech bodů:
1) zničení jediné společenské alternativy ke kapitalismu, bylo základním úkolem, který Hitler slíbil kapitalistům, když potřeboval jejich peníze na volební kampaň a na horečné zbrojení 30. let, a kapitalisté mají své páky, staré a osvědčené, jak pokořit nebo zlikvidovat neposlušného slouhu. A Hitler slouha byl, o tom nemůže být pochyb.
2) Sovětský svaz Hitler katastrofálně podcenil, jak pokud jde o lidský kapitál, tak pokud jde o jeho výrobně průmyslovou kapacitu a technologickou vyspělost. Informacím rozvědky, které ukazovaly na jiný stav věcí prostě nevěřil a tvrdil, doslova: Sovětský svaz je shnilá barabizna, které stačí rozkopnout dveře, aby se sama zbortila.
3) Velká Británie byla vážně oslabena, svou nepříliš velkou, i když mírně rostoucí sílu, vázala na obranu mateřských ostrovů, přístupových tras k nim a na obranu teritoria pod kuratelou Velitelství pro střední východ. Bylo jasné, že Sovětskému svazu nemůže pomoci rozhodujícím spůsobem.

Takže, vážený pane anonyme, jednoduché odpovědi jsou možná pohodlné a bezbolestné, ale rozhodně ne založené na pravdě. Když začnete chodit do knihovny, a budete nasávat informace a hodnotit je, zjistíte, překvapeně, že čím více víte, tím méně v tom máte jasno.

269263

20.05.2012 01:33

Operation Unthinkable

RE: Masakr gardových tankistů (2 armády) v ulicích Berlína organizovaný Žukovem

kesudis.m 46.?.?.?

Dobití Berlína samozřejmě úspěchem bylo a město rozhodně nebránily nepočetné druhořadé jednotky a domobrana. To sis vycucal z prstu nebo odposlouchal někde v hospodě. Berlín se stal pevností v pravém slova smyslu a jednotky v něm naskládané a v jeho okolí bojovaly fanaticky do posledního dechu. A nebyly to jen německé oddíly, které projevily schopnosti a udatnost v té bitvě. Vyznamenaly se i jinak opovrhované pomocné oddíly poskládané z různých národností.

A plky o tajném spojenectví mezi elitami řídícími kapitalistický svět a elitami sovětskými, za jednotnou světovou vládu, ty nestojí za to komentovat.

269264

20.05.2012 04:05

Operation Unthinkable

RE: Dva se perou a treti se tomu smeje za rohem-dejiny rozdeleneho sveta

kesudis.m 46.?.?.?

Nikoli,nepíšeš Pravdu,pouze popíráš to,co nazýváš oficiální verzí a jsi ochoten tlačit silou cokoli,co je s tou oficiální verzí v rozporu.Ovšem,tak jako existují oficiálové,čili propagandisté,existují i opravdoví historikové,kteří rozhodně nebyli zakázáni.Alespoň ne na Západě.A těm je třeba dopřát sluchu,před tím,než je hodíme do jednoho pytle s propagandisty.

Co se týče poměrů ztrát,způsobených Němci a Anglo-Američany, nelze pouze sečíst počty mrtvých civilistů,porovnat je a pak z toho vyvozovat jakésy závěry.Skutečný historik se zamyslí nad tím,že bombardovací operace Německého letectva zaměřené proti západoevropským městům byly vedeny předeším v první části války,kdy letecké bomby nebyly ještě tak těžké a účinné,jako bomby v pozdějších fázích války.Naproti tomu rozsáhlé bombardovací kampaně vedené z ostrovů se datují od střední části války a dál k jejímu konci.Je tedy už z toho důvodu vcelku logické,že ztráty na životech byly na Německé straně těžší než na Britské.Krom toho, jak se zdá,dokázali Anglosasové vyvinout účinnější bombardovací taktiky,než-li Němci.To z nich ovšem nedělá větší zločince v morálním smyslu.Pouze vychytralejší.

Pokud jde o nějaké závazné údaje,obávám se,že nejsi dost erudován v historické vědě,abys mohl tvrdit,že při bombardování onoho Holandsého města (furt mu nemůžu přijít na jméno) zahynulo méně lidí,než tvrdí oficiální statistika.V opačném případě,ty, ne já,jsi povolán,abys něco dokazoval.

Tvrzení,že Hitler bombardoval Londýn až v odvetě na Britské bombardování neobstojí.Po té,co Němci bombardovali Bristké spojence,měla Velká Británie plné právo vzít na sebe odpovědnost a pomstít je.Krom toho,když Britové naletěli nad Berlín,probíhala zrovna masívní bombardovací kampaň proti jejich leteckým a protileteckým zařízením.První bombardování Berlína,prý,podle některých zdrojů nenapáchalo tehdy mnoho škody.Zahynulo pouze dvanáct kusů hovězího dobytka.Avšak Hitler na to prohlásil,že v přípoadě,že bude Berlín bombardován znovu,vymaže Britská města z povrchu.Velmi zvláštní přístup od člověka,jenž nese hlavní zodpovědnost za válečné zločiny,spáchané Německem ještě před tímto bombardováním!Já bombardovat můžu,ale vy nemůžete.Vy nejste Němci jako já.Být jeho protivníkem,samozřejmě,že jen bombardovat budu.Na just!Abys věděl jaké to je,šmejde!

Je jeden autor,který v knize "Churchill" přichází s myšlenkou,že rozhodnutí provést druhý nálet na Berlín po té,co Hitler vyslovil svou hrozbu,bylo provedeno úmyslně s cílem,odvést jeho pozornost od britských letišť.Napříště měl bombardovat civilní zástavbu a nechat Královské letectvo na pokoji,aby mohlo dále fungovat.Je-li jeho dedukce správná,pak šlo o strategický tah,obětování civilního obyvatelstva,které lze dokladovat i u jiných válčících stran,napřík...

Automaticky kráceno

269270

20.05.2012 04:06

Operation Unthinkable

RE: Dva se perou a treti se tomu smeje za rohem-dejiny rozdeleneho sveta

kesudis.m 46.?.?.?

Je jeden autor,který v knize "Churchill" přichází s myšlenkou,že rozhodnutí provést druhý nálet na Berlín po té,co Hitler vyslovil svou hrozbu,bylo provedeno úmyslně s cílem,odvést jeho pozornost od britských letišť.Napříště měl bombardovat civilní zástavbu a nechat Královské letectvo na pokoji,aby mohlo dále fungovat.Je-li jeho dedukce správná,pak šlo o strategický tah,obětování civilního obyvatelstva,které lze dokladovat i u jiných válčících stran,například u vspomínaných Sovětů.Byl to strategický prvek,který umožnil slabému přežít a nakonec zvítězit.Moralizování v tomto kontextu historikům nenáleží.

A znovu:ten,kdo chce popřít propagandisty i zavedené historiky, musí být sám historikem,nikoli nadutým amatérem,který jeden vnucovaný program vymění za jiný.A práce historika vyžaduje mnohem víc, než jen něco tvrdit.Vyžaduje dokazování.Jestli na to máš,dej vědět,až ti vyjde kniha.Vrhnu se na ni jako hladový vlk.

269271

20.05.2012 04:31

Operation Unthinkable

RE: Velmi

kesudis.m 46.?.?.?

"Co tak zvaní židé píšou sami o sobě" nemusí být psáno vůbec židy. A už vůbec ne Židy. Když si přečtete diskuse pod redakčními články na Novinkách.cz, panečku, narazíte na všelijaké pisálky. Tak například jistý pan Lopata horuje pro současnou vládu a speciálně některé její protagonisty tak, že přemýšlím, zda jsou to opravdu jeho názory, nebo zda nejde o zvláště vychytralého provokatéra, jeho úmyslem a úkolem je přeháněním ad absurdum odkrývat podstatu vládnoucí pravice, tedy prospívat jejím odpůrcům. Kdo ví, třeba je i placený. Vždyť, už to jméno, Lopata!

Každopádně nehodlám pokračovat diskusi na toto téma, protože tvrdit, že všechno zlo světa mají na svědomí židé, prostě nelze. V sousední zemi, vypukly nepokoje. Můžou za to židé.Na vedlejším kontinentu vypukla revoluce, můžou za to židé. Narodil se fricek, můžou za to židé. Tedy ne, že vláda v sousední zemi nasrala koho mohla,a tak vyvolala nepokoje. Ne že mocenské elity na vedlejším kontinentu ztratily pojem o realitě a svou arogancí vyvolali krvvou revoluci. Ne že si Gertruda vzala Hanse a měli spolu onoho malého fricka. Všude a zásadně je třeba ve všem vidět žida, zvláště, když se to tu či onde píše na internetu. [chechtot]

Když tak přemýšlím nad otázkou,kterou jste mi dal, kdo že to soudil Miladu Horákovou, tak mě napadá: žeby židovka?
[velký smích]

269273

20.05.2012 04:42

Operation Unthinkable

RE: Dva se perou a treti se tomu smeje za rohem-dejiny rozdeleneho sveta

kesudis.m 46.?.?.?

Ano, a proč ty máš pocit, že pravdu znáš? Že ji znáš tak dobře, že tě irituje každý, kdo to neuzná. Samozřejmě, že to neuznávám, protože jsi meě nepřesvědčil. Nezlob se na mě, ale ty sám jsi v podstatě zmatený člověk, tak zmatený jak jen může být, když všude vidí jen špínu,zlo a kouřové clony. A protože je té špíny tolik, hledá za každou cenu společného jmenovatele, který by mu umožnil se v tom bludišti orientovat. První jmenovatel. Všechno co odporuje oficialitě. Druhý jmenovatel, žid, protože se mu každý vyhývá, každý je z něj posraný, stejně jako z Cikánů. Vidíš a tak přicházím na dalšího, potenciálního, jmenovatele, kterého bys stejně tak mohl podpořit, na to ty máš, že kromě židů můžou za všechno i Cikáni.

269274

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 84 čtenářů částkou 11 941 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 1

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
25,06 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,29 Kč
Švýcarský frank
23,61 Kč
100 japonských jenů
20,70 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,04 Kč
1 unce stříbra
427,31 Kč
Bitcoin
228 746,39 Kč

Poslední aktualizace: 23.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?