Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 906 příspěveků, 10 různých jmén: <nic>, 63, 64, Dobrák, Dobroděj, Dobrodej1, Laskavý, Montaznik, Mucholapka, proton.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.08.2012 12:27

Křížová výprava na východ

Nevím,proč zde pravicující vyznavači Reagana vřeští,když celý ten systém jde do hajzlu!

88.?.?.?

V roce 1989 jsme všichni u nás upřímně chtěli změnu,chtěli jsme ten "západní ekonomický model",všichni vzývali kapitalismus, jako jediné božstvo a stala se velmi nepříjemná věc.On se nám zatím ten "kapitalismus" a "západ" za 23 let totálně rozložil!!!
Modly splaskly a teď prožíváme kocovinu jako prase,dluhy stoupají na všech frontách,lidí bez práce přibývá po milionech,prostě pravicová ekonomika a politika typu Reagan je totálně v prdeli!!!!Z bankovní sféry se stali státem posvěcení lupiči, policie a justice vůbec je inkvizice a poslušná děvka mocných!Žádná demokracie,pravda a láska!Presstitutky v médiích napíšou a odvysílají jakoukoliv nehoráznou lež a propagandu!No prostě, pravicový ráj na zemi v reálu!!!
Jenom zbývá drobný dotaz, jak z těch sraček?
Marxem to asi nepůjde! Marx byl dobrý a dodnes platný analytik, ale aby znal návod, jak zabránit totálnímu úpadku společnosti v 21.století, to bychom po něm chtěli mnoho!
Návod na obnovu a "opravu" společnosti je nutné hledat na levém politickém spektru! Na pravo už jsme byli a stále jsme a jdeme do totální prdele!Zabránit dalšímu nárustu sebezničujícího konzumu, zavést úplně nová socializující opatření, třeba jako se dnes v Německu a Rakousku s plnou vážností hovoří o zavedení nepodmíněného občanského platu - občanský plat není drahé opatření a řeší hned několik palčivých sociálních problémů najednou!
Jenomže předtím si musí asi společnost projít nějakou katarzí, možná i násilného charakteru, aby byli všichni pravicující hlupáci jednou provždy ze společnosti vyobcováni!
Nejsem proti žádnému názoru,jenomže když pravicová ekonomická ideologie prokazatelně škodí a vraždí společnost, je nutné se jí jednou pro vždy jako rakoviny zbavit!!! Jiná cesta není!
Dynamika společnosti je na vzestupu a jak bude vypadat postkapitalistická společnost dnes nikdo přesně určit nedokáže.Faktorů ve hře je mnoho,ale bankovní loupežnický model skončil!Už si svojí vlastní chamtivostí pod sebou podřízl větev!
A Reagana mohou vzývat už jenom blbečkové, kterým ujel vlak a kteří budou stále nostalgicky setrvávat na ideologických a rétorických žvástech z období studené války!Asi se těmhle trotlíkům stýská po starých časech! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

272945

06.08.2012 00:14

Páteční zpráva o pracovních místech: Další lži od „našeho“ velkého bratra

A jak jsou vůbec lidé bez práce vykazováni!

88.?.?.?

Nevím,jak je přesně vedena statistika lidí bez práce v USA,ale také u nás se s čísly lidí bez práce manipuluje.
Lidé,kteří nesplní dnes podivné podmínky na ÚP u nás, jsou vyřazeni z evidence ÚP a přitom jsou to dále lidé bez práce,pouze se zlepší statistické údaje,takže potom je skutečně nezaměstnaných daleko více,než je vládní údaj!
Myslím, že v USA je rozdíl mezi uváděným počtem lidí bez práce a skutečným reálným počtem nezaměstnaných ještě větší!
Kdo ze čtenářů zná metodiku vykazování počtu nezaměstnaných v USA a jak se liší od Evropy? Možná i prostým porovnáním metod vykazování mezi Evropou a USA je možné zpochybnit vykazovaný počet nezaměstnaných v USA, jako podhodnocený a skutečný počet je podstatně vyšší!

273021

06.08.2012 00:29

Syrská krev leptá novou čáru do písku

Je zde něco divného!

88.?.?.?

A kde je zájem Izraele? Pokud se dobře orientuji v celém problému, tak se kolem Izraele vytváří pásmo bojovných islámských sil,které když zvítězí mezi sebou, tak dalším cílem bude Izrael!S Asádovou Sýrií byl Izrael relativně bezpečný, po případném svržení Asada se situace pro Izrael zhorší, jako třeba v případě Egypta, kde také zvítězili ve volbách islamisté a pro Izrael jde o zhoršení vztahů!
Nějak jsem zde zmaten,co bude v Sýrii po konfliktu, ať již dopadně jakoliv! [zmaten] [zmaten] [zmaten]

273023

07.08.2012 12:23

Křížová výprava na východ

RE: Komunisticka verze historie

88.?.?.?

Nevím,proč se zde dohadujete,co bylo lepší a horší před rokem 1989,když celá realita je daleko prostší!Každý chtěl v roce 1989 změnu k lepšímu, chtěl se mít jako na západě, chtěl žít v kapitalismu! Jenomže se nám nějak ten "kapitalismus" za těch 23 let rozložil a teď jsme sirotci a koukáme jak puci!!!
Stejná schizofrenie,která je teď kolem úspěchu v kosmickém výzkumu,kdy americká sonda úspěšně dosáhla Marsu a hladce přistála.Komu čest, tomu čest,nejsem škarohlíd a ocením dobrou práci amerických vědců a je to opravdu úspěch, který posune vědecké poznání o další kus dopředu.Jenom mám trochu zakalený pohled na celý ten stát USA, kterým narůstá astronomický dluh přes bilion USD ročně a už přesahuje 15 bilionů USD!
Je sice pěkné, že USA mají vědeckou kapacitu,jak dosáhnout Marsu, ale jak řešit těžkou ekonomickou krizi domácí ekonomiky, která může záhy postihnout celý svět,tak zde řešení nemají!!!
Trochu jsem se vzdálil tématu, ale podobnost je zřejmá!
"Kapitalismus" u nás také něčeho dosáhl, nelze být pouze skeptický a nadávat na všechno, ale také po mém soudu vytvořil úplně zbytečně zástupy žebráků a bezdomovců, kterých přibývá nebývalou měrou!Vysoká prosperita jenom pro úzkou vrstvu vyvolených a všeho schopných zlodějů a korupčníků, dnes podobného globálního modelu na celém světě, je pouze cesta do pekel, do války , nebo jiného podobného světového maléru!
Sonda na Marsu je sice krásný úspěch USA, ale od světového ekonomického průseru, který nás čeká,s těžkými sociálními otřesy, nám nepomůže! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

273100

08.08.2012 11:55

Sturmabteilung Mitta Romneyho

USA jsou ekonomicky zahnány do slepé uličky zbrojení

88.?.?.?

Nic jiného než stále rostoucí zbrojní průmysl, již dnes USA fakticky neprodukují!
V okamžiku,kdyby USA přestaly chrastit zbraněmi,zbrojit a podporovat popisované militanty,došlo by k těžkému ekonomickému kolapsu.
Astronomický stále rostoucí dluh USA je příčinou podobného jednání a nejspíše povede k "realizaci" všech nashromážděných zbrojních systémů a právě k tomu potřebuje popisovanou fašistickou militantní kolonu!
Máme u nás také podobné "kousky",jako je Roman Joch, poradce předsedy současné vlády,takže také proto je současná vláda ČR takový velký "kamarád" s podobně smýšlejícími lidmi v USA!
Proto zde byl tak potřeba americký radar!Nevím,co je pravdy na tom,že Rusko umístilo na Kubě jaderné rakety, jako odvetu za obkličování Ruska vojenskými instalacemi USA!
Nevím,zda jde o masírování svalů,obou jaderných velmocí, nebo může dojít i k nejhoršímu! Rusko válku nepotřebuje, ale USA budou muset něco udělat, buď vyhlásit bankrot a řešit těžké zadlužení,nebo vyvolat nějaký konflikt!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

273145

08.08.2012 12:17

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

Jde pouze o míru zneužití!

88.?.?.?

Přikláním se k názoru pana Moudrostraky,který v náznaku říká, to co je možné prohlásit o jakémkoliv technickém vynálezu, který jde zneužít!Můžeme to samé prohlásit i o samotném internetu, který výborně slouží, nebo ho lze použít vysoce negativně!
Nůž můžeme použít k ukrojení chleba, nebo k vraždě!
Proto také "vynález" sociálních sítí třeba poslouží k rychlé komunikaci pro tisíce mladých lidí,pokud se potřebují rychle domluvit, příkladně na nějakém shromáždění, nebo podobné bohulibé akci, nebo může posloužit k infiltraci a ovládání!
Je pouze otázkou, jak zamezit "negativnímu" zneužívání podobných vynálezů,protože zde stojíme jenom na začátku rozvoje podobných počítačových aplikací!Technickému pokroku nelze zamezit.
Bude nás stále více ovlivňovat.Je pouze otázkou,zda v kladném,či záporném smyslu a zda dovolíme zneužívání dalších podobných vynálezů!

273147

08.08.2012 21:04

Dluh federální vlády se pátým rokem po sobě zvyšuje o více než o bilion ročně

To je ten zásadní problém!!!

88.?.?.?

Všechny -ismy měli nějakou příčinu!!! A tato celosvětová "příčina" je znovu zřetelně vidět a nemusí se již prezentovat jako "třídní instinkt" a "třídní boj",protože kde jsou dnes nějaké "třídy"!
Nebo snad necháme opět "řádit" síly, které rozpoutaly světové války! Já si myslím, že se musíme adekvátně bránit!
Jenom zde uvedu hodně smutný obraz z našich luhů a hájů,jako obrázek!

273172

12.08.2012 22:19

Aspen “007″ Institute

Neznám všechny souvislosti a nejsem velkým příznivcem globálního spiknutí,i když se mohu krutě mýlit!

88.?.?.?

Pouze vím,že "globální" ekonomika USA je totálně v řiti,kde už stačila vygenerovat astronomický a běžným způsobem nesplatitelný dluh přes 15 bilionů USD!!! To je veliký výdobytek globální ekonomiky, který ohrožuje ekonomickou stabilitu celého světa,protože je dolar stále světovou rezervní měnou!
Bakala je opravdu "bohatý" člověk, který se nestydí zašmelit a okrást cca 40 000 bývalých horníků o byty!!!
Klvaňa je prolhaný bastard, který nás za státní peníze zdatně obelhával kvůli instalaci US radaru na našem území,jehož umístění na našem území se posléze z hlediska vojenského ukázalo jako naprosto zbytečným a zcela nevhodným!
Havla a Madlu ani komentovat nebudu,hlavně kvůli Srbsku!
Už se také u nás začínají probouzet poctivý historici a dějepisci soudobých dějin, kteří jsou schopni objektivně zhodnotit politickou činnost Havla před rokem 1989 a po něm!!!A tak bychom mohli pokračovat!
Neznám Aspen a ani si ho nedovolím hodnotit, pouze když pročtu jména,která znám, je jasné, že jejich morální hodnota a integrita vypadá jako ementálský sýr! Samá díra! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

273249

14.08.2012 00:30

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

K Africe máme jako "bílá" kultura ještě mnoho dluhů z minula i současnosti!

88.?.?.?

"Bílý" muž zatím ještě zdaleka neodčinil všechno zlo a bezpráví, které v Africe napáchal!
Původní obyvatelé jistě žili "divně", tak nějak divoce, ale s přírodou byli v harmonii!Nebylo jich více, aby se neuživili!
Kolik černochů jenom bylo odvlečeno na otrokářských lodích a za jakých podmínek do Ameriky. Pořád se zde omílá holokaust, ale aby byli odškodněni tyto oběti,ale to jsou přeci jenom černoši a ti se tolik neumí brát za svá práva!
Afrika je po celá staletí předmětem krutého násili, ekonomického, politického, které v poslední době nabývá genocidních forem.
Běloch přeci přišel do Afriky aby především "přeučil" ty divochy na křesťanství a běda , když někdo nechtěl!
A potom je základním požitkem pro všechny "kolonisty" i pseudokolonisty zisk za každou cenu!
Jenom třeba připomenu, že se do Afriky ročně prodá za cca 150 miliard USD zbraní, které zjevně nejsou potřeba! Kdo a s kým by měl v Africe válčit a o co! Takže jde jenom o kšeft se zbraněmi a pro ten je nejvhodnější, když se kšefty náležitě nehýbou, nějaké ty nepokoje a místní války vyvolat! Možností je mnoho a to staré, rozeštvi a vládni, je stále aktuální a potom, za co by měli hloupí "černoši" utrácet peníze, které získají prodejem surovin. Přeci jim nenecháme zbudovat nějakou infrastrukturu a výrobní, či zemědělské kapacity, aby nám nedej bože ještě začali na mezinárodních trzích konkurovat s lacinými výrobky a potravinami! To nemůžeme dopustit, už takhle je všeho nadbytek a kdo by potom pracoval a koho bychom potom mohli náležitě vykořisťovat a bohatnout na jeho bídě a zaostalosti!
Zde funguje Werichova píseň - musíme pálit laciné žito v peci, aby zdražil chleba!
Nechci zde hájit "černé", ale je tam hodně teplo, 8 hodin denně se dost dobře v plném zátahu pracovat nedá, jak jsme zvyklí v Evropě a potom tam nemrzne, nemusí se topit a to jsou také důvody k jisté přirozené "lenosti"!
Jenom aby snad jim zase ten "čuráček" papež nezakazoval používat prezervativy, protože to je hříšné!
Trochu s nadsázkou lze říci a dovodit, že zločinů na obyvatelích Afriky napáchala a stále ještě páchá "bílá" rasa hodně a hned tak nepřestane, pokud takové počínání ponese zisky!
Nevím, jak se chovají poslední dobou Číňané,které se také v Africe angažují. Zda jdou cestou bílých kolonizátorů, či zda se snaží trochu Afričany ekonomicky a politicky povznést tam, kde v Africe investují a působí.Jinak máme k obyvatelům Afriky stále ještě veliké manko,které se nechce platit, aby nevznikla nějaká konkurence.O rasismu nemluvím, protože to je zase trochu jiná kapitola a otázka nezdravého multikulti a přijímámí vysokého počtu uprchlíků z Afriky v Evropě je také vysoce nezdravý jev.
Je nutné zlepšit podmínky v Africe, aby se nekonal masový transfer obyvatel Afriky do Evropy a jinam na Západ. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

273287

14.08.2012 00:44

Smrtící Izraelci a šílení Turci

Je pouze jedna mezinárodní právní norma, která hovoří jasně a byla mnohokrát použita!

88.?.?.?

Každý národ má právo na sebeurčení,praví charta OSN, a tam kde obývají většinově území a to jistě Kurdové jsou, počtem i obývaným územím, a nikdo jim v tom nemá a nesmí bránit.
Takže už dávno měl podle mezinárodního práva Kurdistán vzniknout - jde o cca 30 milionů obyvatel.

273289

14.08.2012 21:07

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

"Bohatství" vzniká především velkou zlodějnou! Malá sága o "půjčkách"!

88.?.?.?

Je známý citát,že za každým velkým majetkem najdeš zločin! Není to úplné pravidlo, jsou vyjímky, ale cca 80% sedí!
A jak jsme si jako "bílá" civilizace "půjčovali" po světě posledních cca 500 let a to jsou hodně smutné dějiny!!!
Po objevení Ameriky začalo takové "půjčování", až to mnohé národy nepřežily!!!Začneme konqvistou,rozkradením a povražděním původních obyvatel střední a jižní Ameriky a můžeme pokračovat Amerikou severní, kde z původních indiánů zbyly žalostné zbytky a dnešní USA se nacházejí na nakradených a dobitých územích! I ty miliony bizonů jim "vadili", tak si je dle tak trochu tupějšího Vojty49 "půjčili" a vystříleli do mrtě!Mezitím začalo veliké "půjčování" v Africe, odkud bylo "zapůjčeno" statisíce černých otroků,aby měli bílí otrokáři v Americe větší zisky!
Vlastně tak trochu celá Afrika byla "zapůjčena" a stala se jednou velkou kolonií a když na některé nezbylo dostatečně tučné "zapůjčení" v koloniíích, jako bylo Německo, tak vznikla válka, kde se potom "půjčovalo" od rána do večera zvesela a jenom tak bokem pokapalo za ty "půjčky" několik desítek milionů lidí a všechno kvůli "půjčkám"!!!!
O celém britském koloniálním imperiu, které přinášelo pohádkové zisky více jak 200 let, nemá ani cenu mluvit v rámci světového "půjčování", i když Britové už také přišli na to, že není možné dobytá a zkolonizovaná území jenom plundrovat a začali udržovat "lidskou" sílu při životě a také ji trochu "civilizovat", i když je problém, co je civilizace a co je genocida! Zde nejsou ale pojmy daleko, především v Jižní Africe / vynález koncentračních táborů!/ a také v Indii se Britové musí do dnes za svoje zločiny hluboce stydět! Němci mají éru Hitlera a Britové neméně zločinnou éru kolonií, výsledek je podobný, miliony povražděných nevinných obětí!Všechno v rámci "zapůjčování", jak o tom zde blábolí Vojta49!!!
Zásadní nestabilita světa je způsobena bezudnou chamtivostí a dobývání zisku za každou cenu! To je to "půjčování", ale asi nás teď bude čekat éra vystřízlivění a jisté dematerializace světa a podobní věrozvěstové, jako Vojta49, budou houfně stříleni z těžkých kulometů u Kremelské zdi!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

273328

25.08.2012 14:40

Evropa: „Socialismus“ pro bankéře a nadnárodní korporace

A kde máte jistotu, že stát provádí s penězi, to co prohlašuje!

88.?.?.?

Bohužel musím konstatovat, že není žádná skutečná fyzická a doložitelná kontrola,jak stát s vybranými daněmi zachází a kam peníze putují!

JAKO OBČAN NEMÁTE ŽÁDNOU MOŽNOST ZKONTROLOVAT,JAK STÁT NALOŽÍ S VYBRANÝMI DANĚMI !!! VÝBĚR DANÍ JE TAJNÝ A ZKUSTE JÍT NA MINISTERSTVO FINANCÍ SE ŽÁDOSTÍ,ABY VÁM JAKO OBČANOVI NEBO OBČANSKÉMU SDRUŽENÍ PŘEDLOŽILI RELEVANTNÍ FYZICKÉ A PRŮHLEDNÉ ÚČTY, ZE KTERÝCH BY BYLO JASNĚ PATRNO, JAK STÁT HOSPODAŘÍ A KAM JDOU VYBRANÉ DANĚ OBČANŮ A PODNIKATELSKÝCH SUBJEKTŮ! VŠE JE TAJNÉ!!!!!!!

Takže si stát s vámi může vytírat prodloužená záda jak je mu libo a může vás do nekonečna "krmit" různými pohádkami o zadlužování a bůhví o čem! A vy nemáte možnost jak se bránit!
Bude úprava cen všeho nahoru, aby bylo na války a jiná státní dobrodružství! A také pochopitelně na všechny zlodějny a různé švindly těch správných vyvolených a jejich poskoků!
Vítejte v Nové době, kapitalismu bez přívlastku, který už není tržní společností, ale spíše korporátní formou fašismu!
To jsme se od roku 1989 dopracovali přesně k té formě společnosti, kterou nikdo nechtěl a bohužel ani nemohl předpokládat, že vznikne!Po roce 1948 byli lidé podvedeni a po roce 1989 se podvod stal opět,zinscenovaný těmi podobnými lidmi!
Je zajímavé, že třeba Švédsko a další země mají výběr daní veřejný, takže se i běžný občan může dopočítat, jak jeho stát hospodaří! Proč to u nás nejde? Protože nemáme skutečnou demokracii!!!Zeptejte se při každé příležitosti svých politiků, poslanců a možná se budou i oni divit, že ani jako poslanci si státní účet zkontrolovat nemohou!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

273845

25.08.2012 16:09

Americké zoufalství se vynořuje v Sýrii na povrch

Americké zoufalství tkví v totálním zadlužení a úniková cesta je vyvolávání válečných krizí po celém světě!!!

88.?.?.?

Amerika má astronomický a pomalu již běžným způsobem nesplatitelný dluh cca 15 bilionů USD,který narůstá již o bilion USD ročně!Amerika mimo zbraní již nic moc neprodukuje / cca 50% HDP jde na zbrojení/ a proto se také snaží / abych byl zcela přesný, není to tak úplně vláda USA,ale především zbrojní korporace,které jsou na politiku v USA "přisáty" jako klíšťata/,
rozdmýchávat po celém světě válečné konflikty a zvyšovat napětí!!! To je politika USA a z toho jsou také živi!!!
Oproti tomu dnešní Rusko / také bych prosil si dnešní Rusko nemalovat na růžovo - zastává stejné nebo podobné hegemonistické cíle jako USA!,protože je neopominutelná světová jaderná velmoc!/
není zadluženo, ba naopak jeho státní rozpočet je na mnoho desetiletí dostatečně saturován prodejem ropy,plynu,nerostů všeho druhu, dřeva a dalších nezbytných komodit!
Rusko nepotřebuje zbrojit,má zatím dostatečně silný odstrašující všezničující potenciál,ale bohužel USA jsou na tom ekonomicky dramaticky špatně a každým měsícem se jejich pozice zhoršuje!
Možná, že se v příštím období dočkáme dalších válečných konfliktů, třeba ještě masívnějších než v Sýrii, protože je USA potřebují a všemožně podporují! V Sýrii nevznikl konflikt sám od sebe, byl vyvolán zvenčí, pod známou a již obehranou písničkou o obraně "svobody a demokracie"!!! Především však jde o branu a zájmy amerických zbrojních korporací a bank!
Sýrie také není příkladným státem, do jejich a egyptských mučíren si vozila CIA zadržené "teroristy" z Afganistánu a Iráku,kde byli mučeni na americkou zakázku, aby patřičně změkli a dnes dostávají od USA jejich vládci Mubarak a Asad patřičnou americkou "odměnu"! Kadáffí už ji dostal!!!To je světová a především americká politika v praxi!
A pro některé diskutující bych zde upustil pár slov!
EMIGRANTI MOHOU BÝT RŮZNÍ,OMEZENÍ, CHYTŘÍ A RŮZNÍ JINÍ A NELZE JE KVALIFIKOVAT PODLE JEJICH EMIGRANSTVÍ! EMIGRANT ŠEL V DOBĚ NESVOBODY TAM, KDE VIDĚL LEPŠÍ MOŽNOST K ŽIVOTU,VĚTŠÍ RELATIVNÍ SVOBODU A MOŽNOST UPLATNĚNÍ!NA TOM NENÍ NIC ŠPATNÉHO A PROTO NĚKOMU VYČÍTAT JEHO ODCHOD Z TEHDEJŠÍHO ČESKOSLOVENSKA JE NAPROSTÁ HLOUPOST A NEDOSTATEK RACIONÁLNÍ ÚVAHY!

273849

25.08.2012 22:55

Evropa: „Socialismus“ pro bankéře a nadnárodní korporace

RE: A kde máte jistotu, že stát provádí s penězi, to co prohlašuje!

88.?.?.?

Popisovaný postup na získání informací znám,ale problém je zcela jinde!Výběr daní je tajný, protože vám jednotlivé finanční úřady nemohou zdělit kolik a od koho vybrali!Opravdu jasnou sumu, co který finanční a celní úřad vybral a jaký byl výběr daní z DPH a dalších zdrojů. Pokud tedy nemáte možnost si skutečná data o výběru daní ověřit, tudíž nemáte podklad pro - má dáti a dal - účetnictví a tím si několik státních úředníků může dělat prakticky se státním rozpočtem, co chce.Když nemohu fyzicky ověřit stránku příjmovou, výdajová už je jenom fraška pro veřejnost!!!To si mohu jako výdaje napsat co chci, ale kolik mám skutečně ve státní pokladně je ve hvězdách!
Obávám se,že jsou s položkami státního rozpočtu provozovány kejkle, o kterých se nám ani nesní!Včetně tolik mediálně propíraného zadlužování.
Není zde prostor pro podrobnou diskuzi na dané téma,ale věc je zcela jasná.

273857

26.08.2012 00:17

Ještě k pochodu bukvic

Nechte už "bukvice" spát!

88.?.?.?

Myslím, že jde o přechodný zájem o homosexuální spoluobčany, který je tak trochu módní a dočasný výstřelek.
Je sice pravdou, že na některých institucích / TV Prima/ a úřadech se nám teplejší poněkud přemnožili / jak říkal odborář Dušek, že se neodváží na Ministerstvu dopravy ani ohnout pro tužku!/,ale vášně opadnou a společnost si přestane homosexuálů všímat a oni přestanou provokovat a vše pojede tak jak má!
A tahat do problému Ježíše je úplně mimo!
Je zde nový neokoukaný provokující fenomén - homosexualita a za deset let si nikdo ani nevzpomene, že byl nějaký průvod homosexuálů Prahou a že kolem toho bylo tolik řečí a komentářů.
Také je otázkou, zda nějaký podobný průvod a v takovém rozsahu za deset let vůbec bude uspořádán! [smích] [smích] [smích]

273864

26.08.2012 17:50

Americké zoufalství se vynořuje v Sýrii na povrch

RE: Americké zoufalství tkví v totálním zadlužení a úniková cesta je vyvolávání válečných krizí po celém světě!!!

88.?.?.?

A že jsi ani nepípl o astronomickém dluhu USA,který narůstá o cca 1 bilion USD ročně a protože je dolar stále ještě rezervní světovou měnou,jsou schopny USA uvrhnout celý svět do těžkého ekonomického globálního kolapsu,ke kterému může dojít každou chvíli!
O celkové produkci USA a její struktuře se nemá cenu bavit,ta je právě dána každoročním obrovským schodkem v zahraničním obchodě USA.Budou si muset Američané hodně utáhnout opasek, aby se začal deficit snižovat.Nadlimitní rozežranost a konzum ve všem, je choroba USA, která se bude muset "léčit"!Po krachu GM je nad automobilovou výrobou USA stále "zataženo", subvence ještě zdaleka nejsou splaceny a jediné světýlko v ekonomice vidím v masivním rozvoji elektromobility a především průmyslu obnovitelných zdrojů el.energie,ke kterému mají USA výborné podmínky,pokud je nebudou brzdit ropné a bankovní tasemnice!
Ameriku dobře znám,nežil jsem zde, ale projel skoro všechny státy,takže mohu srovnávat! Průměrný Američan je dobrý, dobrosrdečný člověk a platný je ten vtip, že Američan je ve skutečnosti dobře najedený a oblečený Rus! Také policie není zlá,jak se hodně píše, především ta na "venkově",ale co je to všechno platné, když tomu dnes v USA nevládnou politici, ale spíše korporace a banky "fašistického" střihu!
Ekonomická "přestavba" v Iráku na základě lží vyvolaný válečný konflikt,přinesl Iráku cca 500 000 mrtvých a miliony utečenců,rozvrácené hospodářství a infrastruktura!,opravdu báječná "přestavba" made in USA!Na tu hned tak Iráčané nezapomenou!Afganistán zase pro změnu "přestavili" Američané na světovou pěstírnu a výrobnu drog!Hlavně se musí dohodnout s Talibánem,protože dostávají na řiť vojensky!Je zajímavý poslední výrok Putina,který žádá, kvůli stabilitě v regionu, o další přítomnost USA v Afganistánu!
Rusko nedrancuje, ale těží skoro celou chemickou tabulku a těžit bude ještě dalších 100 let!
Co se týče ruské produkce, teď bylo Rusko přijato do WTO, tak uvidíme, čím se začne ruská produkce na světových trzích ukazovat! Zatím tomu bránila vysoká cla!
Hlavně Rusko není zadlužené jako USA!
V Lýbii byl zajímavý "diktátor", který zajistil pro své obyvatele vysokou životní úroveň ,v Africe nebývalou a proto také asi "zakukal"!To by tak hrálo, aby nějací "ušmudlanci" si vyskakovali a chtěli spravedlivé ceny za svojí ropu!
Sýrie je zcela jiná "opereta", kde je především problém,že když dáš dohromady 4 Syřany,tak ani jeden není stejné národnosti a vyznání.A tady se snadno rozehrajou národnostní hry,opět v zásadní režii USA!Menšinoví Alavité / to je také Asad / se moc nemusí se sunity a ti zase s kurdy a křesťany a oheň je na střeše ihned!
Tajné mučírny a vězení CIA byli také doložitelně v Polsku a Rumunsku,takže nevím, zda jsi emigrant,ale kecáš nesmysly až se ti od huby práší! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

273901

30.08.2012 01:14

Jedovaté pesticidy a včelí let

Dovolím si poznámku, že nejde pouze o včely,ale dnes o "zdraví" celé biosféry

88.?.?.?

V důsledku komerčních tlaků je ohrožena druhová pestrost v mnoha
oblastech světa, kdy často nešetrnými zásahy do biologie rostlin a živočichů a jejich přirozeného vývoje a soužití, si jako lidstvo podtrháváme stoličku pod naším vlastním přežíváním na planetě!Hmyz a rostliny si utvářely vztahy mezi sebou po statisíce let a my neznáme dopodrobna,jak který druh spolu souvisí a co se stane, když jeden druh jako "škůdce" vyhubíme, nebo použijeme nešetrný pesticid, který zahubí "opylovače", což má potom negativní dopad na úrodu.
Obecně je biosystém velmi křehký a vůbec se divím, že dodnes "přežívá" a již dávno nedošlo k jeho zhroucení, což by mělo naprosto tragický dopad i na lidskou populaci na Zemi!
Jsem toho názoru, že si v této oblasti více "zahráváme", než s jadernými zbraněmi!Před jadernými zbraněmi se umíme chránit, ale před totálním zhroucením biosféry na Zemi nás nikdo neochrání, protože nebude vědět jak! A stačí málo, nějaká nahodilá mutace,zmutování nějakého hmyzu, nebo jiného organismu, či mikroorganismu!Čím více se budou používat podobné chemické prostředky, které jsou popsány v článku,tím více se počtem pravděpodobnosti blíží chvíle,že se to někomu na Zemi "povede",
použije látku, která vyvolá nějakou globální patologickou mutaci a potom nám všem pomáhej Pán Bůh! A vše se opět točí kolem nekontrolovaného "kšeftu", zisk za každou cenu,bez ohledu na důsledky!Mnoho lidí z řad ekologů varují, píší články a vše marno!Je to podobné, jako s malým dítětem,kterého varujete před horkými kamny a přesto půjde,sáhne si a ručičku si spálí! Stejně blboučké je i lidstvo!

274102

31.08.2012 12:29

Hysterie Pussy Riot nabírá v Rusku nebezpečné formy

Rusko vadí!

88.?.?.?

Pro některé západní kruhy je Rusko jako vytažený červený hadr na býka!
A ptám se proč? Vždyť dnes Rusko "šlape" v mezinárodních vztazích jako hodiny. Teď už vstoupilo i do WTO a dodržuje všechny mezinárodní dohody a úmluvy.Dodává do celého světa suroviny ze svého obrovského nerostného bohatství.
V Rusku je pořádek a prosperita, země není zadlužená,nehrozí žádným kolapsem.
Pokud není v Rusku všechno úplně v pořádku, co se týče "demokracie a svobody", Rusko nic nezastírá!
Ještě není možné pustit tak obrovskou zemi se zničujícím jaderným potenciálem do bezbřehé "svobody"!
O tom se také v Rusku široce diskutuje, že jde stále ještě o přechodné období! Pokud by nebyla moc v Rusku centrálně tvrdě vymáhána, mohlo by dojít třeba ke "vzbouření" nějakého regionálního "cara" a potom k vyvolání občanských válek!
Na takový vývoj by mohl tvrdě doplatit celý svět a především Evropa!Především pro Evropu je bohaté a prosperující Rusko jednoznačným stabilizujícím prvkem především do budoucnosti!
V Rusku už nejsou u moci žádní "komunisté" je zde rozvinuté tržní hospodářství a Rusko se účastní běžné světové ekonomické soutěže jako všichni ostatní!Rusko pro nás není žádným nebezpečím, jak nám zde nafukují hlavy naše dobře zaplacené presstitutky!!! Zrovna do takové protiruské mediální kampaně zapadají tyhle blboučké "pankerky" ! Co to může být za hovádka boží, když si v nějakých kuklách vylezou na oltář v kostele a tam hýkají jako osli!!! Je škoda se takovým lidským odpadem vůbec zaobírat! Myslím, že máme ve společnosti u nás a ve světě mnohem závažnější problémy, než jsou tyhle zaplacené blbkyně! [smích] [smích] [smích]

274193

31.08.2012 12:48

Hysterie Pussy Riot nabírá v Rusku nebezpečné formy

Amerika se trvalou kampaní snaží destabilizovat Rusko

88.?.?.?

http://outsidermedia.cz/Amerika-se-trvalou-kampani...

Střelba a bombové útoky v Ingušsku a Dagestánu tento týden znovu rozdmýchaly trvalou brutální kampaň násilí a terorismu v kavkazské oblasti Ruské federace – je to ta samá kampaň, jež měla velký podíl na teroru, který se táhne už od dob čečenského „povstání” v 90. letech. Při zkoumání nedávných útoků však nicméně vychází najevo, že v zákulisí jsou politické a geopolitické zájmové skupiny, které aktivně pracují na destabilizaci Ruska a jejichž nejsilnější zbraní je násilí. Tyto útoky nejsou jen izolované teroristické akce, ale spíše cynické akce prováděné dobře organizovanou zločineckou sítí, jejímž cílem je rozdmýchat konflikt a držet se protiruské podvratné strategie vedení amerických tajných služeb...

Více na odkazu

274198

31.08.2012 12:59

Jedovaté pesticidy a včelí let

Budeme se muset říší hmyzu daleko více zaobírat

88.?.?.?

Hmyz nejsou jenom včely.Dnes se ukazuje, že bychom jako lidé udělali daleko nejlépe, kdybychom si pro naše proteinové požadavky na potravu pěstovali místo krav a prasat určíté druhy hmyzu na "maso"!!!Hmyz je daleko nejefektivnější co se týče rozmnožování a vytváření proteinové hmoty!
Když už někdo potřebuje jíst maso, tak tady se jeví pro lidstvo netušený zdroj!
Třeba se podívejte na vlašťovky, jaká jsou to hbitá zvířata a přitom se živí výhradně hmyzem!!!Proč by také člověk nemohl použít podobného potravního řešení! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

274201

05.09.2012 22:41

Putin na cestě k psychotronické válce

Nové zbraně, které jsou ale už dost "staré" !

88.?.?.?

Nechci se zde pouštět do polemik s úplnými znalci, všech možných nových zbraňových systémů.
Jenom bych připomněl čínsko-ruské pohraniční spory na řece Usuri v roce 1968,kdy je svědecky dokladováno, že jel čínský tank a Rusové zkoušeli nějaký nový druh zbraně a za jízdy se čínskému tanku "odpařila" věž i s posádkou! Prostě zmizela!
Jinak bych ještě připomněl, že zde v ČSSR za minulého režimu byla dokonce dvě pracoviště pro výzkum a aplikaci psychotroniky /jedno bylo Výzkumné pracovistě pro psychotroniku a juvenologii a vedl je PhDr Zdeněk Rejdák a druhé PEL - psychoenergetická laboratoř a vedl je profesor František Kahuda,vše pod záštitou VŠCHT Praha /, která úzce spolupracovala s Akademií věd SSSR a tam odtud občas prosákly informace o obrovském výzkumu, který sověti v tomto oboru prováděli, bohužel vše přísně tajné,takže informace kusé a neúplné! Také hlavně šlo o vojenské aplikace,proto se vůbec nelze divit, že za těch mnoho let sověti něco vyzkoumali a přivedli do plných vojensky použitelných zařízení!
Tady v Česku byl výzkum v oblasti telepatie, telegnose, virgulismu,mentální diagnostiky, mentální léčby a dalších civilních oborů.Vojenská oblast se v Praze nezkoumala,ale vím, že něco málo bylo na vojenských katedrách v Hradci a Brně, ale nějaké zaručené informace nemám!
Nic nelze vyloučit, kdo věděl před rokem 1945,že je možné několik kilogramů hmoty změnit na jadernou zbraň,kterou je možné zničit celou planetu!Zrovna tak je možné předpokládat existenci zbraňových systémů, o kterých ještě dlouho nebudeme ani tušit, na jakém fyzikálním principu vůbec pracují a jaké je jejich užití a dosah! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

274423

06.09.2012 04:20

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně, které jsou ale už dost

88.?.?.?

Žádné posměšky si nedělám, není to můj styl,protože v tomto oboru je možné všechno!V roce 1986 jsme "měli" v ČSSR unikátní případ "poltrgeistu" v Hradci nad Moravicí a tam bychom mohli hovořit o těžkém nadpřirozenu, vědecky naprosto nemožném ho popsat a hlavně pochopit!Pokud považujete psychotroniku za "sofistikovanou lež",je celkem úplně zbytečné pokračovat v nějaké debatě! A hlavně výraz "podobných tmářů" vás již úplně diskvalifikuje a vyřazuje z jakékoliv diskuze!
A co je hlavní důvod, já jsem na nikoho nereagoval,napsal jsem pouze úvahu, co o problému vím a co lze doložit.
Základní problém dnešní vědy,která se tváří jako všeznalá, je nemožnost popsat hmotu jako materii, co vlastně hmota je a co není,co je gravitace a její další projevy a potom skoro všechny otázky z kosmogeneze! Bohužel tady je možné "vědce" označit za tmáře,protože jejich tvrzení o kosmu,jeho vzniku,vůbec příčiny jeho existence, jsou naprosto šarlatánská!
To jsou psychotronici proti nim učinění scholastici!
Ale dobře vám poradím, podívejte se v noci na oblohu a když nebude zamračeno, uvidíte tam divadlo, které se v dobrých a moudrých civilizacích vždy nazývalo Bohem!Už jenom taková Mléčná dráha je naprosto fascinující a to jde jenom o nějakou naší blbou galaxii, kterých je v kosmu hafo!
Dobře je to napsáno ve Švejkovi: Člověk si myslí,že je gigant a přitom je hovno! Jenom dodávám, jak který! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

274437

06.09.2012 11:18

Sauronovo oko

Trochu více informací by to chtělo - všechen TK provoz je ukládán do pamětí od roku cca 2005

88.?.?.?

Nechci se zde odborněji vyjadřovat, ani to nemá valného významu, ale pokud mám relevantní informace o naší státoprávní bezpečnostní politice, celý telekomunikační provoz je zaznamenáván a ukládán do obrovských paměťových polí, někdy od roku 2005, kdy se cena paměťových médií dostala na úroveň,kdy si stát mohl dovolit finančně pořízení záznamových zařízení!
Od té doby se opět řádově zvedla možnost pořizování záznamů a ukládání do pamětí!
Vyhodnocování se děje různým způsobem, jsou velmi sofistikované matematické metody algoritmů, kdy je možné zadat cílová data a systém je vybere!Záznam však především slouží jako "konzerva", kdy je možné jít do minulosti záznamů a použít je k různým účelům, kriminálního, ale jiného šetření a vyšetřování!
Je zcela jisté, že se postupem času ještě daleko vylepší všemožné sledování a kontrola všeho TK provozu a jiných dat, nejenom občanů, ale i firem a dalších subjektů.

ZÁSADNÍ OTÁZKA TEDY ZNÍ, NIKOLIV, ŽE JE TECHNICKY MOŽNÉ VŠECHEN TK PROVOZ SLEDOVAT A ZAZNAMENÁVAT, ALE KDO A V JAKÉM REŽIMU MÁ MOŽNOST S DATY PRACOVAT A JE VYUŽÍVAT!!! POKUD TO BUDE VLÁDA RELATIVNĚ DEMOKRATICKÁ A POD OBČANSKOU KONTROLOU A PRACUJÍCÍ V RÁMCI A ZÁJMU OBČANŮ,POTOM MNĚ TOLIK UVEDENÉ SKUTEČNOSTI NEVADÍ!BOHUŽEL,ALE DNES MÁME U MOCI A VLÁDY PODIVNÝ HYBRID, KTERÝ SE ZAJÍMÁ HLAVNĚ O SVOJE KAPSY, NA OBČANY ZVYSOKA KAŠLE A JE ŘÍZEN KORPORÁTNÍMI ZÁJMY, NEBOJÍM SE DNES PROHLÁSIT, AŽ FAŠISTICKÉHO STŘIHU!TECHNICKÝ POKROK NELZE ZASTAVIT, SLEDOVACÍ A VÝZVĚDNÁ TECHNIKA BUDE JEŠTĚ DALEKO DOKONALEJŠÍ, ALE VŽDY JE NUTNÉ SE PTÁT, KOMU A K JAKÉMU ÚČELU SLOUŽÍ!!!

274472

07.09.2012 15:12

Turecko směřuje do problémů

Na stole je vznik Kurdského státu

88.?.?.?

Kurdové v Iráku jsou již víceméně samostatní, teď se osamostatní v Sýrii a potom už nezbyde Turecku nic jiného, než uznat autonomii, nebo federaci i Kurdům v Turecku.Kurdů je dohromady asi 30 milionů, takže nejde o malý národ a mají jako každý jiný národ právo na sebeurčení,podle právních norem OSN.
Trochu byla slepá cesta, když u Kurdů politicky vítězila Kurdská strana práce, což nebylo zrovna úplně "jedlé" uskupení a namočilo se do násilných akcí vůči Turecku.
Pokud se politicky budou konsolidovat, je jisté, že má Kurdistán reálnou šanci na vznik a politický život, jako svébytný stát!
Rozdělení Kurdů do všech možných okolních států je způsobeno koloniálním dělením světa, kdy se pramálo koukalo na to,kdo a jak na dobytém území žije.Podstatný byl zisk území.
Nakonec počátek dnešního konfliktu v Palestíně jsou také koloniální ambice Britů a Francouzů!

274548

07.09.2012 18:38

Plánuje Amerika post-izraelský Střední východ?

Bude se hodně měnit politická mapa kolem Izraele

88.?.?.?

Izrael ztrácí podporu a bude muset ustoupit.
Vztahy s Izraelem se vyostřily, potvrzuje americký kongresman
Izraelský ministr Benjamin Netanjahu během srpna vybuchl v přítomnosti amerického velvyslance a vyčetl mu, že Obamova administrativa má podle něj nejasný postoj k íránskému jadernému programu.....
....Sílí mezinárodní tlak na Izrael, aby jednostranně neútočil na íránská jaderná zařízení, o nichž se domnívá, že slouží vývoji jaderné zbraně. USA prohlásily jasně, že s takovým útokem nesouhlasí....USA namítají, že ozbrojený útok může íránský program maximálně zpomalit, ale nikoliv zastavit. Kromě toho nejsou ani přesvědčeny, že by se konflikt podařilo lokalizovat a ukončit.
http://blisty.cz/art/64848.html

274553

10.09.2012 13:17

Obamova geopolitická čínská „osa“

Odepsaná Amerika

88.?.?.?

Proč se ani jedna strana nezabývala otázkou, jak se může americká ekonomika obnovit, když korporace vyvezly milióny amerických pracovních míst střední třídy do zahraničí, a to jak výrobních, tak odborných pracovních míst ve službách?

Už přinejmenším deset let byla americká ekonomika v USA schopna vytvořit pouze nízce placené nevývozní pracovní místa ve službách, např. místa servírek, barmanů a nemocničního personálu. Obě strany o pracovních místech plácají naprosté nesmysly. Republikáni říkají, že mohou vytvořit pracovní místa nedaněním bohatých. Demokraté říkají, že mohou vytvořit pracovní místa financováním programů na jejich tvorbu. Republikáni říkají, že programy Demokratů prostě jen vezmou peníze, které by mohli investovat podnikatelé, a dají je těm, kdo jimi budou financovat bary a obchod s drogami. Demokraté říkají, že nízké daně Republikánů budou pouze jednomu procentu nejbohatších dotovat jachty, luxusní auta, soukromé tryskáče a hodinky po 800 tisících dolarech, to vše převážně vyráběné v zahraničí.

Ani jedna politická strana nepřizná, že dokud budou velké americké firmy přesunovat svoji výrobu určenou pro americké trhy do zámoří, budou Američané zbaveni příjmů spojených s výrobou zboží a služeb, jež konzumují. Offshoring je oběma těmito debilními stranami chráněn jako „svobodný obchod”. Ve skutečnosti je to dar - to, co bylo hrubým domácím produktem Spojených států, jde do Číny, Indie a dalších zemí, v nichž americké korporace umísťují svoji výrobu, kterou potom prodávají Američanům. HDP Spojených států klesá, HDP zemí, které vytvářejí „americké” zboží, jež je pak prodáváno Američanům, roste. Idiotští volnotržní ekonomové označují deindustrializaci USA za „svobodný obchod”. Více na:
http://outsidermedia.cz/Odepsana-Amerika-1.aspx
Autor:
Paul Craig Roberts je bývalý náměstek ministra financí USA a zástupce šéfredaktora deníku Wall Street Journal. Jeho poslední kniha, Wirtschaft am Abgrund byla právě zveřejněna.

Převzato z Counter Punch

274636

10.09.2012 13:49

Asociální stát

Odepsaná Amerika

88.?.?.?

Paul Craig Roberts je bývalý náměstek ministra financí USA a zástupce šéfredaktora deníku Wall Street Journal. Jeho poslední kniha, Wirtschaft am Abgrund byla právě zveřejněna.

Převzato z Counter Punch

Překlad: Clair

http://outsidermedia.cz/Odepsana-Amerika-1.aspx

Vojta49 přestaň lhát a zaplevelovat diskuzi hloupými a propagandistickými výplody!

274638

10.09.2012 23:33

O platnosti ucenia Adama Smitha a obmedzeniach vylucneho ekonomickeho myslenia

RE: Konec zlatého věku.

88.?.?.?

Bohužel,paní Hanzalíková bezděky přesně trefila hřebík na hlavičku!
Není a neexistuje na světě nějaká ekonomická koncepce, která by bez problému zaručovala přechod na jiný harmonický "způsob" ekonomiky bez otřesů a sociálního napětí.Ekonomika se tak trochu podobá meteorologii, kdy je možné vytvořit krátkodobé předpovědi, podle kterých je možné řídit a ovlivňovat chod hospodářství.
V okamžiku,kdy se chcete dostat na dlouhodobé prognózy a usměrňovat reálné chování národohospodářských a posléze i globálních celků,začne systém "nabírat"velké a zásadní chyby a reálná ekonomika se chová jinak, než byla prognózována!
Co je platné, když má u nás vláda poradní orgán NERV a ve státě je běžně podporována a trpěna lichva,řádí zde několik exekutorských mafií, na které už je stát krátký, / viz správa BIS / kde jsou zasaženy soudy a jiné "nezávislé" orgány! I to je obraz ekonomiky a v západní Evropě a USA není situace příliš lepší - je trochu jiná, ale darebný systém je stejný, nebo velmi podobný!
Je založen na zisku za každou cenu, který se potom projevuje jako zásadní destruující prvek celé společnosti!
To již ani není kapitalismus,protože zde chybí volná a spravedlivá soutěž tržních sil - kde chybí právo a spravedlnost, není možné uplatňovat ani regulérní tržní ekonomiku!
A jsme na začátku, "nemocná" politika generuje "nemocnou" ekonomiku a kruh je uzavřen!
Zločinné politické kruhy jsou spolčeny se zločinnou bankovní mafií a společnost se propadá do fašizujících korporátních poměrů, kdy je "demokracie" sprosté slovo a lidé jsou "drceni" a "mačkáni" od všech možných malých i velkých "tasemnic" bez možnosti odvolání,protože "zákony" jsou také v jejich rukách!
Náprava je možná, ale je nutné zásadně "opravit" a napravit současný systém a "rozejít" se s politikou konzumu a ustavičného růstu a zisku za každou cenu a "výprodej" čistých politických zájmů a pravidel za peníze!Kapitalismus v současném pojetí skončil a budeme se muset poohlídnout po jiném fungujícím uspořádání společnosti.Přechod bude těžký a bolestný, ale jiné cesty není.Současný stav není dále únosný a politicky udržitelný!

274656

11.09.2012 10:03

Reorganizace Pacifiku

Možná,že celý světový systém je nutné přebudovat na "obchodní družstva"!

88.?.?.?

Současný stav světové ekonomiky,která generuje stále větší deficity je dlouhodobě neudržitelný!
Musí dojít k nápravě a eliminici bankovní světové mafie, která posunuje svět ke katastrofě netušených rozměrů.
Zisky a výdělky jedněch nemohou totálně poškozovat celou ostatní komunitu.

274667

11.09.2012 12:43

O platnosti ucenia Adama Smitha a obmedzeniach vylucneho ekonomickeho myslenia

RE: Konec zlatého věku.

88.?.?.?

Máš pravdu,ale co za něj?To je největší světová otázka současnosti!!!Trh přestal fungovat,a co dál?

274671

11.09.2012 17:16

Reorganizace Pacifiku

RE: Možná,že celý světový systém je nutné přebudovat na

88.?.?.?

Katastrofa netušených rozměrů přeci nemůže být program!!! To snad ani nemůžete myslet vážně. Proto máme dnes již mnoho informačních možností, včetně Zvědavce, kde je možné se poučit a přispět k pokojnějšímu průběhu změn paradigmatu a nástupu jiného ekonomického uspořádání světa!Kdo chce destrukci a chaos v globálním měřítku, nemůže být zcela psychicky zdráv!!! [oči v sloup]

274678

12.09.2012 02:42

Dostihy USA/OSN/NATO s cílem dosáhnout globální plnospektrální převahy. Část II

Hanebná role Německa v případě Jugoslávie

88.?.?.?

Věděl jsem,že v destabilizaci Jugoslávie mělo prsty Německo, ale tak ohavným způsobem, mě překvapilo! A komu potom věřit?
To západní Německo, které bylo pro nás světlým bodem v Evropě a ve světě.Které se staralo příkladně o uprchlíky a mělo vynikající sociální politiku.
A teď mám přijmout fakt, že bylo stejně "hajzlovské" jako všichni ostatní.Je to pro mě velké zklamání!

274692

12.09.2012 13:37

Dostihy USA/OSN/NATO s cílem dosáhnout globální plnospektrální převahy. Část II

RE: Hanebná role Německa v případě Jugoslávie

88.?.?.?

Takový názor je naprosto nepřijatelný!
Slušný Němec a takových je snad většina se dodnes hluboce stydí za svoje dějiny a válečné zločiny svých předků z doby nacismu a Hitlera!
Docela Němce znám a z různých vrstev a také různých oblastí Německa a to, co jste napsal, je naprosto zcestný názor!
Už jenom jaké jsou dnes velmi dobré, řekl bych normální sousedské vztahy mezi Čechy a Němci.Nikdy nebyly mezi Čechy a Němci tak dobré vztahy, myslím mezi obyčejnými lidmi, jako jsou dnes!
Dokonce je velká část Němců proti Sudeťákům a jejich různým provoláním.Ty budou muset dočista vymřít a potom bude klid.

274699

12.09.2012 17:50

Dostihy USA/OSN/NATO s cílem dosáhnout globální plnospektrální převahy. Část II

RE: Hanebná role Německa v případě Jugoslávie

88.?.?.?

Ano, máte pane Kadlec bezvýhradnou pravdu.Obyvatel Izraele, průměrný žid ,či arab má úplně jiné zájmy než Netanjahu a celá ta ultramilitantní sionistická banda,také proto byla nedávno v Tel Avivu více jak 100 000 demonstrace a průměrný Američan také nemá militantní choutky, sežrat celý svět!Jenom jak zařídit, aby se tito lidé proti těm svým vládnoucím hajzlům spolu domluvili!
Nikdo přeci nechce válku a utrpení.Myslím,že by také s islámskými státy byla jiná řeč, kdyby viděli vstřícnost a snahu o spravedlivé urovnání světa.Nemáme už na světě "komunismus", z Ruska je dnes uměřený a pro svět vyhovující stát,který nikoho neohrožuje a přesto je situace daleko horší,než v roce 1990, těsně po rozpadu Varšavské smlouvy a říše zla!
Něco se blbě stalo a teď to kolem nás fičí k daleko většímu průseru, než tehdy! Jinak to říci nedovedu.

274704

13.09.2012 20:56

„Nezávislé Kosovo“: Patologická zločinná struktura globální úrovně (II)

Kosovo, rakovina požírající nerušeně Evropu

88.?.?.?

A naše věhlasná vláda v čele s hnípajícím knížetem,který už dělá jenom světovou ostudu,byla jedna z prvních,která schválila Kosovo!!!Hned jsme jako poslušný mopslík USA přiskočili a schválili,proti vůli občanů!Třeba Slováci Kosovo neschválili a jak je vidět, také mohou žít!
Kosovo je dnes také centrum distrubuce drog v Evropě, především heroinu,který pochází z Afganistanu!

274786

14.09.2012 21:41

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

Státní instituce a jejich politické krytí musí vyvodit ze svého jednání odpovědnost!

88.?.?.?

Nejenom Lorencová přer lety,ale i v době nedávné, zde byly jasné podněty z médií o velmi nablahé situaci v oblasti "černé" výroby nezdaněných alkoholických nápojů všeho druhu!
Zde jde o jasné a nesporné zavinění příslušných státních orgánů, které byly informovány, ale nekonaly!
Dnešní prohibiční opatření má podobný účinek, jako když se protrhne hráz rybníka a vodu chytáme na rozlitých lukách bez žádné šance na zabránění škodám!
Také je vidět kam vedou úplně hloupé pravicové teze především ODS a TOP, o "štíhlém" státu, který se potom nedovede vypořádat
s masovým "podnikáním" některých podnikatelů a to nejenom v oblasti výroby "černého" alkoholu, ale i v dalších oblastech, protože zisk za každou cenu je svatý a tato zločinná činnost mnoha podnikajích subjektů je všeobecným trendem!
Dokonce , když budete mluvit s mnoha podnikateli z různých odlišných oborů, tak najednou zjistíte, že se ani příliš poctivě u nás už podnikat nedá!!!
Tam jsme se dostali od sametového podvodu a situace je čím dál horší!V nebezpečí je celý potravinářský sektor, protože subjekty, zasažené krizí, se budou snažit přežít za cenu výroby za hranicemi zdravotní nezávadnosti a stát dnes není schopen nezávadnost potravin zaručit!Co se dnes prodává pod pojmem "potravina" za sračky v různých řetězcích je všeobecně známo a jak a z čeho se vaří v některých restauračních zařízeních je také všeobecně známo!To jsou takové "dobroty", že to ani pes,kočka a ani prase nesežere!Avšak člověk v mafiánském kapitalismu musí vydržet všechno!
V minulém režimu byl bídný výběr potravin,některé chyběly vůbec, ale nestalo se, aby desítky lidí zahynuly na závadný produkt na trhu,který stát nedokázal ochránit! [bliji] [bliji] [bliji]

274848

21.09.2012 14:54

Rusko ukázalo USAID dveře

Máme podobnou organizaci,kam jdou "státní peníze" a to je Člověk v tísni!!!

88.?.?.?

Na první pohled humanitární organizace, která slouží lidem, ale kam jsou investovány velké finanční prostředky,i přes prostředníky od státu a tato "Pravda v plísni" ,pardon "Člověk v tísni" v zahraničí neplní pouze humanitární úkoly,ale i ideologickou subverzi a provádí podvratné a rozkladné rejdy,za peníze daňových poplatníků, nebo koncesionářů České televize!

275241

21.09.2012 15:20

Rockefellerova globální chapadla odhalena v roce 1959 Sovětským svazem

1.světovou válkou to začalo

88.?.?.?

1.světová válka byla čistě kapitalistická válka!!! Nebyli žádní komunisté a fašisté,na které by bylo možné svést příčiny a zahynulo úplně zbytečně miliony lidí!!
A od té doby se jenom pokračuje! Hitler byl děckem první světové války a druhá světová válka má příčiny v té první!
Poválečné uspořádání světa po roce 1945 si "vychutnáváme" do dnes.
A matusy,ty hrozně blbě kecáš! Nevím, co tě nutí psát nesmysly.
Napsat, že války rozpoutaly vlastně občané - matusy, dej si vole mokrý hadr na hlavu, jinak ti nic jiného neporadím!
První světovou válku rozpoutaly zbrojní koncerny Krupp,Vickers a další! Dnes nejsou scénáře jiné, i když banky mají dnes větší slovo a daleko větší možnosti! Občan je až úplně poslední v řadě, co by toho mohl kecat! Zbraně a prachy znovu zahovoří a znova budou hromady mrtvol. Když nejde kšeft, je nutné si pomoci válkou! [bliji] [bliji] [bliji]

275243

21.09.2012 21:11

Rusko ukázalo USAID dveře

RE: Výborně !!! Zlaté Rusko !

88.?.?.?

Je zbytečné "nadnášet" Rusko do oblak!
Stačí střízlivá dlouhodobá politická a ekonomická spolupráce s Ruskem, jako ji třeba vidíme od současného Německa.
Rusko je dnes bohatý, solidní a seriozní politický i obchodní partner pro celou EU a musíme si uvědomit, že Evropa končí až za Uralem, takže ať chceme, či nechceme, Rusko je a bude součástí Evropy a čím dříve si tento fakt uvědomí všichni politici v Evropě, tím lépe.Zrovna tak do Evropy patří Ukrajina a Bělorusko.
Vydělovat tyto státy jenom proto, že v nich jsou u moci vlády, které nejásají nad naší "demokracií",není důvodem, aby se nerozvíjeli normální vztahy mezi lidmi.
Jsou to dnes takové paradoxy,hokejisté z Česka hrají hromadně ruskou hokejovou ligu, ale alkohol do Ruska exportovat nesmíme,abychom jim nepoškodili jedovatým chlastem jejich pijany!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

275268

23.09.2012 13:42

Rockefellerova globální chapadla odhalena v roce 1959 Sovětským svazem

Hlas lidu, hlas Boží! Jeden komentář na IHNED stojí za to!

88.?.?.?

Smrt současnému fašistickému korporátnímu kapitalismu
Kapitalismus je tězce v řiti! Nikdo už nechce fašistický korporátní kapitalismus, kde již také není demokracie, protože tu "ukradli" bankovní zločinci a vytírají si s ní prodloužená záda a občanům se drze smějí z obrazovek televizí!Systém,který už jenom dokáže generovat nesplatitelné dluhy,zástupy nezaměstnaných, žebráků a bezdomovců je nutné odstranit! Trh nám za 23 let ukázal, co dovede! 1,6 bilonu dluhu, a v poslední době také třeba 24 otrávených a desítky invalidních občanů po požití jedovatého metylu!!!! Zde naprosto selhal stát, a stále slyším výkřiky modrých hyen,že stát je nutné zeštíhlit! Trh vyřeší vše! Myslím, že naše současná vládní sebranka by zasloužila celá skončit na Pankráci v jedné cele,za všechny zlodějny, které spáchali!Rath sedí,ale za co vlastně, na zámku v Bustěhradě podle znalce žádná škoda nevznikla! Za to radarová pěnice Parkanová se škodou cca 480 milionů běhá na svobodě! To je také "tržní" spravedlnost! Fuj,fuj, fuj!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

275358

23.09.2012 21:40

Rusko ukázalo USAID dveře

Obávám se, že je dnes v USA daleko větší relativní procento obyvatel na okraji bídy, než v Rusku!

88.?.?.?

I když to jsou zavádějící čísla.Ona ta ruská a americká "bída" ale bude mít jiný odstín a příchuť!
USA měly cca 42 000 USD HDP na hlavu! Byla to bohatá země na kterou celý svět shlížel s obdivem!Dnes jsou USA astronomicky zadluženou zemí,kde nikdo neví, jak se bude řešit státní dluh, který stále narůstá!Vysoká nezaměstnanost,mnoho obyvatel na podpoře i té základní potravinové, není zrovna dobrou vizitkou pro USA!Jde o trendy! Zatímco USA směřují do totálních ekonomických sraček, Rusko prosperuje, má vyrovnaný státní rozpočet a obyvatelstvo Ruska se postupně ze sraček po bolševizmu dostává, obyvatelstvo USA do totalitních sraček, jak politických , tak ekonomických,urychleně spěje!
Když budu zcela objektivní, zatím je průměrná životní úroveň v USA ještě hodně slušná, ale za jakou cenu a jak dlouho!
Dnes je hlavně na pořadu dne v USA vzrušená debata všech možných ekonomických fámulů o problému, kterému se už odborně říká, "ředění měny", což je neustálé tištění oběživa a tímto způsobem se jistě USA k prosperitě těžko propracují! [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Nic nepropaguji, ani nepředpovídám, jenom konstatuji, že USA stojí před těžkým ekonomickým,sociálním a politickým otřesem a dost špatně se prognózuje, kam se "zlomená" Amerika bude ubírat!
Zdali najde v sobě vnitřní sílu k obnově a prosperitě, nebo sklouzne do fašizmu a totálního zmaru. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

275370

23.09.2012 21:59

FEMEN: skutečně skandální odhalení

To by bylo krásné, kdyby se jednalo pouze o zaplacené provokatérky s "kozama" venku!

88.?.?.?

Podobným způsobem už se dělá celá "demokratická" politika u nás i na západě!
POLITIKA A EKONOMIKA JE U NÁS I NA ZÁPADĚ, PŘEDEVŠÍM V USA, TAK POCTIVÁ A "ČISTÁ", JAKO NAŠE UŽ DNES VĚHLASNÁ A SVĚTOZNÁMÁ FOTBALOVÁ LIGA!UŽ ANI TEN CHLAST NEUMÍ A ANI MOŽNÁ NECHCE U NÁS STÁT OCHRÁNIT A LIDÉ UMÍRAJÍ A SLEPNOU!
"NEREGULOVANÝ","SVOBODNÝ" TRH A JINÉ TRŽNÍ SÍLY NÁM ÚSPĚŠNĚ NATRHLY PR-DEL HNED V POČÁTKU SAMETOVÉHO PODVODU A MY TEĎ BĚHÁME A SCHÁNÍME, KDO NÁM JI A ZA KOLIK ZAŠIJE!!!

Politice vládnou různí kmotři v pozadí a "demokracie" jenom sténá a padá do propasti!

275373

26.09.2012 14:25

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

Lze snadno celou záležitost zjednodušit na "Havla" před rokem 1989 a na "Havla" po něm!

88.?.?.?

Do roku 1989 byl opravdu Havel disident a bojovník proti totalitě! To nelze popřít, také nějaké kecy o jeho "fešáckém" kriminálu, kde například v base v Heřmanicích v zimě skoro umřel na zápal plic,jsou výplodem chorých mozků!Další pobyty v kriminále, především na Borech,už jsou zcela něco jiného, byl už mezinárodně slavný a měl velikou podporu nejen u spoluvězňů, ale také u bachařů!Tam byly také "vypíjendy" a různé trachtace na tehdejší kriminál velmi neobvyklé!Takže do Velikého sametového podvodu, měl Havel vysoký morální a společenský kredit skoro u všech lidí tehdejšího ČSFR, za nebojácný postoj proti totalitě!
Po roce 1989 se však začal měnit, čím nevím, také zde byl velký vliv různých "našeptávačů", co jich kolem Havla bylo!
Myslím,že nejobraznější je výrok Petra Cibulky,také disidenta z Charty, který prohlásil u soudu: " Jsi Vašku prase!"
Víc není potřeba popisovat!
Potom takové ty hrubé výroky,jako bylo schvalování anexe Srbska ze strany NATO a hlavně výrok "Humanitární bombardování!", zcela Havla zdiskreditovaly a každý si před ním mohl akorát tak odplivnout!
Stavěli jsme sochu Stalina a potom ho bourali,teď zase bude letiště Václava Havla!Jak dlouho se bude letiště jmenovat po Havlovi,který se po roce 1989 projevil jako "čuráček",co si cintá pentli, ani neví proč! Jenom se ptám ,jak dlouho vydrží všechny lži o Havlovi, jako o "neohroženém" státníkovi a duchovním velikánovi, když se posléze projevil jako ukecaný zbabělec a srab!
Jenom aby nám nakonec ta pravda a láska zvítězila, a každý se mohl jasně a přesně dozvědět, co byl Havel po roce 1989 za morálního zmetka a jak zradil všechny ideály, pro které ho měli i velmi prostí lidé rádi!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

275538

26.09.2012 17:42

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

RE: Lze snadno celou záležitost zjednodušit na

88.?.?.?

Napsal jsem , že jde o zjednodušení. Charta byla masívně podporována ze Západu,takže na "chlastačky" bylo vždycky dost prostředků - také jsem slyšel a je to popsáno v Analýze 17.listopadu,pana Dolejšího,že celá Charta vznikla na popud některých struktur STB!
Jenomže, co tehdy bylo jasné?Já takové ty černobílé soudy nemám rád a je možné si z Havlova života vybrat lecos! V každém případě Havlova posmrtná adorace na "svatého" je přinejmenším blbá a také hodně směšná!
Docela bych měl dobrý návrh, nechat Havla Havlem, dnes máme úplně jiné problémy a časem se na Havla zapomene, i na jeho dobré skutky,i na ty horší a špatné a život půjde dál i bez Havla!
Mám rád češtinu a tak jsem se nad příspěvkem značky dvjv docela upřímně zasmál!
Použil zde termín "kryptopoloŽid"! To musí být opravdu tuze zvláštní zvíře, které neznám! [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Kdybych nebyl na Zvědavci,tak bych se divil, ale tady se člověk poučí a také pobaví. Ještě, že Zvědavce máme. To se také říkalo o Rakousku za éry mocnářství,že kdyby nebylo, museli bychom si jej vymyslet! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

275562

26.09.2012 20:25

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

RE: Lze snadno celou záležitost zjednodušit na

88.?.?.?

Vážený pane Augustin,
já s Vámi souhlasím, jenom není možné označovat všechny tasemnice a pijavice světa, které tahají za provázky v bankovním globálním "průmyslu" a škodí,jako Žid!
Když si třeba přečtete rozsáhlé dílo Solženicyna - 200 let pospolu, které pojednává o židech v Rusku a tento autor se ani na úvodních 60 stránkách není schopen vypořádat s kardinální otázkou, kdo je to Žid a kdo už není? Jistě je možné vypozorovat tendence, o kterých mluvíte, ale celý problém je značně složitější! Můžeme hovořit o sionistech a třeba v samotném Izraeli byla nedávno v Tel Avivu stotisícová demonstrace proti stejným politickým a ekonomickým čachrům, které nás zde v Evropě také sužují!Rakovinou politické a ekonomické korupce a nedemokracie je prolezlá celá západní společnost a nevím přesně jak označit původce!
A jenom na okraj Železný ,o kterém také píšete, jak starý, bývalý ředitel Novy, i jeho syn na ČT, jsou příbuzní popraveného generálního tajemníka KSČ Slánského, protože starý Železný si vzal Martu Slánskou, což byla jeho dcera, takže nás denně oblažuje v ČT na obrazovce v Událostech /a nevede si jako reportér špatně!/ mladý Železný, vnuk generálního tajemníka UV KSČ Slánského, kterého soudruzi popravili v 50.letech!A všichni jsou to židé, dokonce právě pocházející z Ruska! On je ten svět daleko složitější než si myslíme a vztahy mezi lidmi také!
Spíš bych dělil lidi na dobré a špatné, než podle původu.To je hodně zavádějící!

275579

27.09.2012 18:01

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

RE: Já zcela žasnu...

88.?.?.?

A jak to víš Radosta,že Dubčeka nikdo nechtěl? Kecáš nesmysly, jenom aby si něco plácal! Z Havla se stal po roce 1989 docela normální ukecaný kokot! Prostě zcela běžné prolhané politické prase!!!
A ty budeš Radosta asi ten vyjímečný "zločinný" šesticípý zmetek,který škodí všem a celému světu!!! [bliji] [bliji] [bliji]

275670

28.09.2012 00:08

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

RE: Já zcela žasnu...

88.?.?.?

Nemusíme mít žádné židy, to je zcela zástupný problém!
Celá slavná Charta byla zřízena a udržována dnes již známou součástí STB,13. oddělení ÚV KSČ a jejího šéfa, agenta KGB, Hegenbarta!!! Pokud by měli v roce 1977 "estébáci" zájem, tak by celý slavný zárodek Charty skončil okamžitě v kriminále a po Chartě by ani pes neštěkl! Oni ji potřebovali a proto jí také dali mediální pozornost a také celý 17.listopad byl veliký podvod včetně uměle vyprovokovaného zásahu na Národní třídě,s "uměle" vyrobeným mrtvým studentem Šmídem!
Alkoholik Havel, nepevného charakteru, se hodil do jejich Sametového divadla a proto byl instalován za přímé podpory komunistů ve FS do funkce prezidenta!A přestaň Radosta sprostě a drze lhát!
Diskuze má sloužit k získávání nových názorů a nepotřebuji tady číst kydy a cinty nějakého Radosty,vyčtené z Bobkového listu, který pouze přežvykuje oficiální bláboly propagandy, které dnes může věřit jenom nesvéprávný blbeček a úplný ignorant!Těm oficiálním kydům už nevěří ani děti ve škole a když se mají učit o Havlovi, posílají učitele po právu do prdele,protože ví od rodičů, co to bylo za proradného zmetka!Jsem zvědav, za jak dlouho se bude zase přejmenovávat letiště,až se lidé dozví plnou pravdu, po jakém praseti je pojmenováno! [bliji] [bliji] [bliji]

275712

30.09.2012 00:18

Přímý útok na prezidenta

Václav Klaus není ta správná figura na útok proti systému

88.?.?.?

U nás prezident nemá moc, takže pokud by byl "poškozen" nic by se "státu" nestalo, omezené pravomoce prezidenta by vykonával senát!
Takže může jít o provokaci - "střílející" pán prohlásil, že je komunista a tady asi vede cesta, ke snížení preferencí KSČM před volbami.
Článek není úplně vyvážený, kdy lze objektivně podle doložitelných podkladů hodnotit V. Klause v politice za posledních 20 let spíše hodně negativně! Kladů by se našlo málo a převážily by zápory!Klaus má hodně másla na hlavě, jak faktického, tak ideologického!Politika bez Klause by jistě byla "čistější", i když je pravdou, že jsme mohli jako "stát" dopadnout daleko hůře, s někým jiným, který by Klause v lumpárnách překonal!
U nás je zbytečné provést atentát na hlavu státu! Je to drahé a neúčelné!!!
[smích] [smích] [smích]

275878

03.10.2012 23:04

Ještě jednou můj názor na Klause

Západ si s Čechy vytřel prdel, těm to ale hned tak nedojde, narozdíl od Klause

88.?.?.?

Upozorňuji na velmi pěkný a hodně vysvětlující článek na Osudu.

http://www.osud.cz/zapad-si-cechy-vytrel-prdel-tem...

276373

08.10.2012 12:26

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

Hroutící se kapitalismus v přímém přenosu a zneužívání situace podnikateli

88.?.?.?

Dochází ke zneužívání vysoké nezaměstnanosti také "podnikateli" , které lze bez obalu nazvat kapitalistické svině!!!Už se dnes také dívám trochu jinak na rok 1948,který opět může v nějaké formě přijít!Oni naši pradědové,kteří šli s puškami v únoru 1948 na Staromák, tam nebyli nahnáni , ale šli tam z přesvědčení,že jdou hájit správnou věc a spravedlivější společnost!,i když byli posléze zneužiti "velkou" politikou a předhozením ČSR západními "spojenci" na Jaltě do sféry vlivu SSSR!Ještě předtím nás stejné svině zradili Mnichovskou dohodou v roce 1938 a předhodili jako sousto Hitlerovi!
Není daleko doba, kdy budou zasraní "kapitalisté" opět brečet, že se jim děje příkoří,ale to by se předtím nesměli chovat jako nenasytné kurvy!!!Zde je jeden příklad z mnoha! Stejně se třeba chovají nenasytné svině k českým zaměstnacům v různých obchodních řetězcích,kde si podobné praktiky dovolují, ale ve svých mateřských zemích, především v Německu, by se takhle sprostě ke svým zaměstnancům nemohli chovat, kdy u nás lidem upírají základní práva,daná zákoníkem práce,jako je 8 hodinová pracovní doba a jiné!

Výňatek z BL... Další skutečností je, že by paní za měsíc odpracovala, podle „rozpisu“ pana zaměstnavatele, cca 70 hod týdně, tedy přibližně 200-210 hodin za měsíc, to vše bez řádného volna na odpočinek. Kromě toho, jak paní zjistila, restaurace, která má být mezi nejlepšími v místě, nemá ani řádné hygienické zázemí pro personál (sprchy, teplá voda, šatny), ba ani řádné „nádobíčko“ pro úklid jak v kuchyni tak jinde apod. To vše, jak již zmíněno, za 8.000 Kč měsíčně, přičemž jen dojíždění do této „práce“ by paní stálo měsíčně cca 1.000 Kč. No neberte to, že?

Paní se chtěla dohodnout, že by tu „práci“ i vzala, když jí umožní dva dny volna a sice v neděli a pondělí. Na námitku, že pan zaměstnavatel nemá za ni záskok řekla, že na pracovní volno má ze zákona nárok a že je jeho problém, jak si „záskok“ zařídí. Uznalý a chápavý pan zaměstnavatel pak prohlásil, že když paní nemá zájem, více již nemusí chodit! Jenže to není všechno. Ta paní tam sice „na zkoušku“, ale poctivě a bez výhrad odpracovala za dva dny téměř 30 hodin, které ji pan zaměstnavatel nezaplatil.(Odhadem tak „ušetřil“ cca 1.300 Kč při minimální mzdě 45 Kč/hod). On jí prostě nedal nic, ani nějakou tu „pětku“, kterou musela investovat do cestovného, které ji stálo zhruba 100 Kč. Přece pracovala na zkoušku! Zkrátka žádná ohleduplnost, velkorysost, ale opravdový, poctivý, drsný, typický a nekompromisní malý český podnikatel.
http://blisty.cz/art/65276.html

276746

08.10.2012 21:27

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

Tady se můžeme dohadovat do aleluja! Demokracie už je zatím polehoučku v hajzlu!Změnila se na mediokracii!

88.?.?.?

Zesměšňující pojem „konspirační teorie“ zavedla média proto, aby si vytvořila monopol na takzvanou investigaci. Sama šíří nepředstavitelné spekulace a nepravdivé teorie o čemkoli a o komkoli - a nazývají to realitou. Když o této virtuální realitě někdo mimo média na základě faktů zapochybuje, označí se to posměšně za konspirační teorie. Z hlediska médií je to chování logické. Zkoumání reality mimo její virtuální obraz narušuje dohody dané zájmy vlastníků médií a na ně napojených politických, hospodářských a mocenských struktur. Z hlediska veřejnosti je to nesmírně nebezpečné. Proto je dobré pokusit se o to i s vědomím, že jde o donkichotský boj s něčím, co nemůžete přetlačit. Nemůžete zvítězit proti síle, která nahradila demokracii – s mediokracií. Ale zkoušet to, je povinností každého, kdo v tom takzvaně nejede.

276795

09.10.2012 14:48

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

RE: Kapitalismus se hroutí a socialismus vždy v historii hanebně zklamal

88.?.?.?

Velké výdobytky kapitalismu!!!!!!!

Britové brutálně mučili Afričany v padesátých letech
Minulý týden získali tři staří Keňané právo žalovat britskou vládu za mučení, které utrpěli - kastraci, bití a znásilňování - v britských koncentračních táborech provozovaných britskou koloniální správou v Africe v padesátých letech.

V těchto táborech Britové umučili k smrti mnoho desítek tisíc lidí. Velký počet mužů byl vykastrován kleštěmi. Jiní vězni byli znásilňováni, někdy noži, rozbitými lahvemi, hlavněmi pušek a škorpiony. Ženám byly obdobné předměty vsunovány do vaginy. Britští věznitelé vězňům usekávali prsty a uši, vypichovali jim oči, ničili prsa žen kleštěmi, polévali osoby petrolejem a zapalovali je. Zemřelo mnoho tisíc lidí, píše George Monbiot v deníku Guardian.
http://blisty.cz/art/65410.html

Kam se hrabou Němci za války - to byly koncentráky úplná "ozdravná zařízení"! A kdo to neví, tak koncentrační tábor je také britský vynález , poprvé použitý v Bůrských válkách v JAR před rokem 1914! Do ohraničeného prostoru na poušti byli nahnáni lidé a tam ponecháni svému osudu!Britské zacházení se zajatci opravdu velmi humánní!!!
[bliji] [bliji] [bliji]

276839

11.10.2012 00:02

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

RE: Kapitalismus se hroutí

88.?.?.?

Vykašli se na Vojtu49! Jde o provokatéra! Ten nemá zájem diskutovat,jenom někoho naštvat a potom má radost. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

276894

11.10.2012 00:19

Západ směřuje k ústupu ze Sýrie

RE: Breaking News - Rozvíjející se zpráva - pokračování

88.?.?.?

Velmi dobrá analýza na BL.
O čem totiž masmédia neinformují jsou urputné boje na tureckém východě. Poté, co se Turecko začalo aktivně angažovat ve prospěch povstalců, přestal Damašek dohlížet na syrský Kurdistán, což v praxi znamenalo otevření druhé kurdské fronty v Turecku. Ankara si tím s bohorovnou samozřejmostí osobuje něco, co druhým, v tomto případě Sýrii, upírá: ochranu vlastního teritoria.

Nelze vyloučit ani boj o vliv různých politických frakcí v Turecku samotném.

Není pochyb o tom, že takto vnímá situaci i ta část turecké společnosti, která zůstává věrná republikánským hodnotám kemalizmu. Masové demonstrace proti vojenským akcím, které proběhly v mnoha tureckých městech, nejsou projevem obecného pacifizmu, ale míří k jádru věci - proti politice islamizace státu, kterou již roky prosazuje Erdoganova AKP. Jejím důsledkem je kromě zvyšování napětí ve společnosti v důsledku stoupajícího tlaku na národnostní a náboženské menšiny, odbory, nezávislé novináře i umělce koalice s golfskými feudály a aktivní podpora militantních proudů konzervativních sunitů.

Turecká politika vůči Sýrii je nebezpečná hra s ohněm. Je otázkou, kdo ho chce hasit a kdo do něj přilévat.
Není pochyb, že by se v případě přímé konfrontace Ankara dovolávala „solidarity“ Severoatlantického paktu, což by pro NATO (USA) zřejmě znamenalo dilema mezi válečným konfliktem s nedozírnými následky (pokud by Rusko bez boje nevyklidilo pole) a tureckou rebelií uvnitř aliance. V těchto dnech už haraší zbraněmi i NATO, oním půvabným osobitým způsobem páně Rasmussena, který naprosto přesně ví, jak dojít mírovou rétorikou k válečnému cíli.

http://blisty.cz/art/65436.html

276898

12.10.2012 00:28

Dluhy

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

88.?.?.?

Proč by někdo zakládal banku, když není komu půjčovat!!!
Trapný provokatér Vojta49 zase perlí!
A proč by si někdo kupoval něco, co nepotřebuje? To jsou ty úspory domácností!
Takže Vojta49, jdi už zase konečně kecat svoje zvrácená ekonomická moudra do hajzlu!
Ekonomika založená na ustavičném růstu a na ustavičném růstu konzumu, je úplně blbá ze samé podstaty! Jen si kupujte více a ještě více a když na to nemáte,tak si na to vemte půjčku! My vám strašně rádi půjčíme, protože jenom tak vás dostaneme do patřičného ekonomického područí a totální kontroly!!!!
Vojta49 táhni už konečně do prdele ze Zvědavce! Jsi odporný a obtížný hmyz, neustále provokující svými úplně blbými poznámkami!
Rozumíš ekonomice jako koza petrželi!
Ustavičný růst nad všechny meze je rakovina světového globálního hospodářství a třeba už dnes zavedla USA svým astronomickým dluhem do neřešitelné situace, kdy je jedna varianta řešení hyperinflace a okradení většiny občanů a těžká sociální a politická destabilizace a druhá varianta je válka! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

276971

13.10.2012 20:48

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

Takřka celý potravinářský průmysl je obecně nebezpečný pro zdravou a nezávadnou potravu!

88.?.?.?

Neznám přesně účinky oxidu titaničitého,tak jak je líčen v článku a myslím, že je tvrzení přehnané - tím myslím útok elektromagnetickými zbraněmi po požití!
Daleko nebezpečnější jsou některé příměsy tzv.,"éčka",která se do potravin přidávají, třeba i do chleba,pečiva a všech základních potravin!!! Jsou to různé látky kypřící,zvláčňující,zvyšující trvanlivost, aby se mohlo zboží prodávat v supermarketech několik dní a další "chuťovky"!!!
Kdo chce, může si vyhledat, je o tomto tichém vraždění spotřebitele již mnoho informací a literatury!
A opět jsou zatím peníze, sprostý kšeft, jak více vydělat,bez ohledu na zdraví obyvatel!Také GM potraviny nejsou bezpečné a zdravotně nezávadné a přesto jsou pod různým klamným označením prodávány!Opět jde zase a pouze o kšeft!
Kdo se byl podívat na jatkách a viděl všechno, nebude dlouho jíst maso a uzeniny!Je veliký rozdíl mezi domácí zabijačkou na venkově a masokombinátem!!! A podobný je rozdíl skoro u všech potravin, které projdou velkoprůmyslovým zpracováním!
A stačilo by,přimět potravináře, aby dodržovali staré osvědčené postupy při zpracování potravin a zachování jejich nutričních hodnot!Ale to by nesměl bez rozmyslu fungovat tržní princip, který by se při výrobě potravin neměl používat!
JSTE TO,CO JÍTE!!!
[bliji] [bliji] [bliji]

277070

13.10.2012 21:10

Dluhy

Současný korporátní a fašistický kapitalismus je totálně v prdeli!!!

88.?.?.?

CHTĚLI JSME VŠICHNI PO ROCE 1989 "DEMOKRACII",KAPITALISMUS ZÁPADNÍHO STYLU A SVOBODU!
JENOMŽE ZA 23 LET SE NÁM JAKSI KAPITALISMUS NA ZÁPADĚ
"ROZLOŽIL" A Z DEMOKRACIE SE STALA FRAŠKA !!!
MÍSTO DEMOKRACIE, MÁME MEDIOKRACII A MOCNÍ SI
S NÁMI MÍSTO SVOBODY NEZŘÍZENĚ MASOVĚ VYTÍRAJÍ PRDEL !!!ČEST PRÁCI SOUDRUZI !!!A NĚKTEŘÍ VOLOVÉ CHODÍ STÁLE VOLIT TY SAMÉ DUŠEVNÍ PROSTITUTKY!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

277071

14.10.2012 02:35

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Takřka celý potravinářský průmysl je obecně nebezpečný pro zdravou a nezávadnou potravu!

88.?.?.?

Co tady blábolíš o Bilderbergu? Já jsem jasně napsal, že se kvůli zisku "kurví" potraviny při zpracování v potravinářském průmyslu!
Ty si snad dej něco na hlavu! Asi led.
Co to je za výkřik? ... nepřijde vam zbytecne zit? Jdou po vas i v Lidlu! Ty asi žereš drogy a potom kecáš voloviny úplně z cesty!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

277090

14.10.2012 21:24

Volby

KSČM je dnes zcela legitimní strana

88.?.?.?

Jak se lidé přesvědčí, že nehrozí ze strany KSČM žádný návrat do minula, do období před rokem 1989,bude podpora KSČM sílit a může se stát nejsilnější politickou stranou v ČR.
Už jsem zaznamenal i seriozní úvahy z dílny KSČM o "znárodňování",především základních zdrojů, jako je pitná voda a energetika. Myslím, že i pro tyto projekty získá KSČM celonárodní podporu.Pokud se bude chovat KSČM jako doposud, čeká ji velký vzestup! Lidé již mají korporátního, fašistického kapitalismu plné zuby a KSČM je síla, která může napomoci v přerodu společnosti do jiné kvality!
Nesmí ale v KSČM vzniknout podobné procesy jako v jiných stranách, kde převážily zisky a kšefty pro různé "vykuky" nad ideologií a politickou prací pro společnost!
Nevím a nedokáži odhadnout, zda jsou členové KSČM natolik odolní svodům mamonu, že prodají důvěru občanů a voličů,protože osidla korupce si snadno najdou svoje "zákazníky" i v řadách KSČM, pokud selže kontrola a dobré mravy!!!
MOC A PENÍZE KORUMPUJÍ I NA KOMUNÁLNÍ ÚROVNI A JE JEDNO, ZDA SI ŘÍKÁ POLITIK KOMUNISTA NEBO OBČANSKÝ, ČI SOCIÁLNÍ DEMOKRAT!
Snažím se konkrétně, nejenom, že chodím volit, ale už poněkolikáté sedím v okrskových volebních komisích a dohlížím,aby se neděli nějaké nepravosti!
Tentokrát jsem měl docela radost, u nás v Praze 2 a na Žižkově lidé zvolili do senátu neohroženého bojovníka s korupční hydrou, pana Michálka, který bude po zásluze senátorem - ještě musí zvítězit v druhém kole, ale myslím, že vyhraje!
Kdo nezná kauzu Michálek, jde o člověka, který nahrál na Ministerstvu životního prostředí pokus o zlodějnu v řádu půl miliardy korun při zakázce na čistírnu odpadních vod v Praze a "sestřelil" tak ministra Drobila za ODS ze židle!
Je vidět, že se lidé pomalu začínají probouzet a snad se podaří něco kladného prosadit, i když ve velké politice se zatím na lepší časy neblíská!

277133

14.10.2012 21:31

Volby

A ještě malou připomínku,KSČM ve volbách volilo mnoho mladých lidí!!!

88.?.?.?

A to je veliký posun!

277134

14.10.2012 22:03

Volby

RE: A ještě malou připomínku,KSČM ve volbách volilo mnoho mladých lidí!!!

88.?.?.?

Nevím,zda jsou možné,"světlé zítřky světové komunistické vlády",podobné kecy jsme tady poslouchali před rokem 1989,ale lidé si chtějí zvolit alternativu a tou se dnes KSČM zdá býti!
Nevím, jak se bude chovat KSČM ve velké politice, ale na komunální úrovni je zcela jistě velmi dobrou alternativou za všechny zloděje a korupčníky,co si zde 20 let mastí kapsy!!!
ODS už dnes mohou volit jenom kriminálníci s touto stranou spojení, nebo jenom úplně hloupí lidé, co stále skáčou na sliby modrých zlodějských ptáků a obrzloděje Kalouska! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

277139

23.10.2012 18:07

Nord Stream nabývá celoevropského věhlasu

Jde o čistý obchod,o ruské propagandě lze úspěšně pochybovat

88.?.?.?

Rusko je členem WTO,takže dnes považovat plynovod na dně Baltu za politický projekt, je značně zpozdilé!
Rusko má suroviny a chce je prodat.Kde vidíte nějakou politiku?
A že dohromady s Německem, Francií a Holandskem zvolili trasu po dně Baltu je velice racionální! Nemusí se handrkovat o tranzitní poplatky,o stavební povolení a výkup pozemků na území dotčených zemí.Jde o velmi elegantní a čisté řešení, také ekologické - jde pane Pavle T. o plyn,nikoliv ropu!!Na dně moře nikomu trubky nevadí, než je táhnout silně obydlenou částí Evropy a obtěžovat stavbou obyvatele Polska a dalších zemí.
Můžeme mít na Rusko názory různé,ale fakt se píše rok 2012 a éra SSSR je dávno pryč.Ani vlastnictví strategických jaderných zbraní není pro tento druh obchodu rozhodující,protože s jadernými zbraněmi se neobchoduje, nýbrž se zbožím, v tomto případě s plynem,což je běžná komodita.Po použití jaderných zbraní by již byl veškerý obchod zbytečný!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

277681

24.10.2012 11:38

Z japonského blogera českým prezidentem?

Český prezident nemá z ústavy skoro žádné pravomoci

88.?.?.?

Nechci příliš polemizovat, ale prezident ČR má velmi málo skutečných nástrojů moci,aby mohl zasahovat do zásadních událostí ve státě.Jde spíše o reprezentativní figuru, která jmenuje, ale na návrh někoho,podepisuje, ale jeho podpis může být přehlasován.Fischer není dobrý kandidát, to je zcela jisté,ale Okamura není nikterak kontraverzní.Myslím,že jeho nelehký průběh života mu dává dostatečnou autorizaci na výkon hlavy státu a jeho současné postoje také hovoří v jeho prospěch.
Vliv českého prezidenta na politiku a směřování státu bych nijak nedémonizoval.K ostatním kandidátům nemám připomínky,jenom Dlouhého a také Zemana moc nemusím, snad by se hodila třeba Táňa Fišerová,která se mně zdá také jako poctivý člověk.

277722

25.10.2012 13:06

Kočičí vrah

Příběh je dojemný,ale nevím,zda jde "lidské" hodnoty přenášet do říše zvířat!

88.?.?.?

V "Přírodě", s velkým P, platí, že větší a mocnější sežere toho slabšího a někdy si ho i "pomučí",i když je otázkou zda jde o mučení v pravém slova smyslu.Kočka přeci není vybavena empatickou složkou ve svém chování.Spíše jde o "hru", i když v našem lidském pojetí světa je podobné chování divné a zbuzuje pohoršení,že je slabší tvor "mučen"! Má být zabit a sežrán, takový je běh světa.
Právě člověk je vybaven rozumem a empatií,aby se odlišil od zvířat a nemučil a neusmrcoval příslušníky stejného druhu!!!
Které státy nejčastěji rozněcují války a zabíjení,pod vylhanými důvody,vraždí a mají schválené mučení a také trest smrti?
Ano tito představitelé států,které provádějí podobné praktiky, nejsou lidé,řadí se mezi zvířata!!!Třeba předchozí prezident USA se zjevně choval jako zvířátko!Ale není zdaleka sám!
Moc je veliká droga a často zavede i jinak slušné lidi na scestí!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

277822

27.10.2012 17:59

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

Pravičácká verbež po prohraných volbách kvičí jak podsvinčata!!!

88.?.?.?

http://www.novinky.cz/domaci/282900-komunista-popi...

Komunista popírá, že by chtěl věšet pravičáky. Nenapsal jsem to, tvrdí
Na facebookovém profilu Jaromíra Petelíka, který je asistentem místopředsedy KSČM a poslance Jiřího Dolejše a zasedá v zastupitelstvu Prahy 8, se objevilo velmi ostré vyjádření namířené proti pravicovým stranám a jejich voličům. On sám ale autorství popírá.


PRAVIČÁCKÉ VERBEŽI TEČE DO BOT,TAK ZINSCENUJÍ JAKOULIV LUMPÁRNU!

A když se budu držet tématu, s Okamurou je to podobné.Nemám iluze,že při přímé prezidentstké volbě nebudou používány podpásové prostředky.Přesto si myslím, že je Okamura relativně proti ostatním kandidátům slušný člověk.V cestovním podnikání jde mnoho plateb mimo ofiko, to je tak zařízeno a nemyslím, že se Okamura v konkurenci může chovat jinak!Proto jeho firmy nevykazují zisk a jsou spíše ve ztrátě!Postatné jsou jeho názory!Určitě nechci šmejda a chameleona Fischera,který dnes vyřazuje KSČM z politické soutěže a sám byl členem KSČ od roku 1980 do roku 1989! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

277961

04.11.2012 18:11

Kanada a Izrael požadují rezignaci vyšetřovatele OSN pro lidská práva

Je velkým deficitem nejenom naší, ale i světové "demokracie",že je oprávněná kritika Izraele tabuizována!

88.?.?.?

Politika Izraele již dávno není "obranná", tj. malý stát se musí bránit přesile,ale dochází ke zneužívání vojenské moci,poslední velký případ ,operace "Lité olovo",kdy bylo povražděno 1400 Palestinců,5000 jich bylo raněno a škody přesáhly 4 miliardy USD.
Pokud se Izrael bránil, měl podporu světového veřejného mínění,ale posledních cca 20 let se situace radikálně změnila.
Nejenom Izrael, ale také jejich přímý protektor USA se staly také "teroristy", kdy vyvolávají války a světovou nestabilitu.
Izrael se sice vyhlašuje jako jediná "demokracie" v regionu, ale skutečnost a fakta jsou jiná.
Nejhloupěji i v našich médiích vypadá fakt, že se o Izraeli nesmí říci něco negativního, jde o skrytou cenzuru.
Lidé si všímají a nasazovat "náhubek" především veřejnoprávním médiím je zcela zcestné.Jaká byla třeba odporná tahanice v ČT o promítnutí kritického filmu "Uloupené Kosovo",který po pravdě, bez ideologických klišé,dokumentoval konflikt na území Srbska a není v souladu s politickým názorem skupin v EU u moci!
Nakonec byl pod tlakem tvůrců a veřejnosti uveden, ale úplně pozdě v noci, aby ho zhlédlo co nejméně diváků!
Myslím, že jde o velmi špatnou politiku současných vlád a nakonec dojde ke zúčtování, má dáti a dal!
Je zcestné v 21.století provozovat byť i skrytou cenzuru, vždy se obrátí proti těm, kteří chtějí nesporná fakta zamlčovat a překrucovat.Zrovna tak není možné do nekonečna zamlčovat fakta o Izraeli a hlavně jeho protiprávním konání na území Palestiny!

278317

04.11.2012 22:14

Je Zvědavec na odpis?

Zvědavec je dobrý, i v současné podobě.

88.?.?.?

Už tady o tom bylo mnoho diskuzí a myslím,že je cesta a tou je reklama.Počet přístupu je vysoký a firmy,které se zabývají reklamou, nerozlišují podle obsahu.Je zajímá právě počet přístupů.Nevím,jak to přesně napsat, ale myslím si,že nebylo uděláno vše,pro získání reklamy,právě proto, že není požadována nějaká horentní částka.V době, kdy Zvědavec vznikl,nebyla reklama možná,dnes je zcela běžná a možná byl ten správný čas na získání reklamy promarněn. To nevím.Reklamou myslím,i vkládané banery,které upozorňují na nějaké děje a zadavateli je jedno,kde vyjdou,on potřebuje doložit počet.Je statisticky doloženo,že od počtu shlédnutí se nechá doložit úspěšnost reklamy,i na takovém webu jako je Zvědavec, kde příliš nadšených čitatelů pro reklamu nebude, ale i s tím zadavatel počítá!
S grafickou podobou Zvědavce bych nic nedělal,ta je vyhovující a dobrá.Na Zvědavce chodí lidé číst,diskutovat, získávat nové poznatky a nikoliv se dívat na nějaké "kudrlinky"! Na dívání je mnoho jiných webů, kde jsou dnes i videa, ze všech možných oborů lidské činnosti!
Nepříjemnou skutečností je fakt, že Zvědavec ztratil vyjímečnost, protože podobných webů, kde se do toho "šije", je mnoho a některé jsou daleko útočnější a odvážnější ve svých výrocích proti všem nešvarům a blbému utlačovatelskému systému a také, kdo je zatím a tahá za provázky!Trochu už nastává únava,informací je mnoho a web je zahlcen vším možným balastem a vybrat si kvalitní informace, je čím dál tím těžší!
Proto je Zvědavec stále ceněn, že se na něm tolik zase nekecá!
Až na ty kočky, ale to si dělám legraci! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

278324

04.11.2012 22:32

Je Zvědavec na odpis?

RE: Váš dlouholetý čtenář a píši vám poprvé

88.?.?.?

"Uvítala bych dále více informací, které spadají do názvu webu "Zvědavec". Co se děje v Íránu, trochu disentu z ČR, dění v Rusku apod. Moc se mi líbily články o Vaší cestě do Argentiny apod.",píše ALPA.
Veliký souhlas,ALPA má pravdu.Bohužel úplně bez negativní energie to nepůjde, to si tady můžeme vyprávět Babičku,ale jsem také za to, aby byl Zvědavec zvědavější!

278328

05.11.2012 13:27

Je Zvědavec na odpis?

Unikátní na Zvědavci je komunita,která se kolem něho za ty roky vytvořila

88.?.?.?

A také je zcela unikátní pan Stwora, se svým zaujetím pro informace,kdy dovede dohlédnout do nitra dění!
Tomu bychom měli všichni líbat prdel,protože bez jeho nasazení a roky zaujaté práce a námahy bychom měli vážení přátelé veliké hovno!!!!!Až nebude Stwora, nebude ani Zvědavec,protože nevím, že by se našel druhý takový oddaný "vůl" a hrdina, který se nechal pro svoji věc i trestně stíhat!!!!
Není všem dnům konec,ale rád bych viděl někdy v budoucnu pana Stworu na Pražském Hradě, jak přebírá od prezidenta vyznamenání za statečnost a za humanitní pozdvižení společnosti!
Možná by mohl dostat i nějaký "kočičí" řád, to je legrace, ale myslím to vážně! Kdo by se nechal tak dlouho od různých "zmetků" z celého světa týrat a pronásledovat,jenom proto, že šíří nepříjemné pravdy, které mocným tohoto světa nevoní!
Komu čest, tomu čest a pan Stwora zakotvil hluboko v mém srdci!
Nemám v úmyslu někomu pochlebovat,nikdy jsem to nedělal, ale tady vyjadřuji, co cítím a co si myslím!
Děkuji Vám pane Stwora a hluboce se skláním před vaší pílí a zaujetím pro pravdu a poctivost ve společnosti!!!

278403

05.11.2012 14:14

Sir Winston Churchill: sionistický hrdina

Churchill byl také pěkná "korouhvička"

88.?.?.?

Ačkoliv je zde v Česku W.Chuchill vynášen do nebe jako ryzí demokrat, jsou také známy jeho jiné eskapády.
Především jeho "záliba" a rozsáhlá korespondence s Musollinim - dokonce byl použita britská tajná služba, aby se dopisy pro Musolliniho nedostali na veřejnost!
Také je znám doložitelný veřejný výrok W.Churchilla, který prohlásil někdy v roce 1936,že by také Británie potřebovala nějakého pana Hitlera,protože v Británii se pořád ještě projevovala hospodářská krize a Německo mělo plnou zaměstnanost a hospodářsky nevídaně prosperovalo!
Ona je někdy celá politika hodně "chlupatá" a málo průhledná!
Samotná britská koloniální politika je odporná,plná násilí a mrtvol za mnoho staletí - koncentrační tábor jako instituce je také britský vynález - prvně použit za Bůrských válek v Jižní africe!!! Takže Britové by dodnes měli držet hubu a krok, jako náckové v Německu!Průměrný Němec se dodnes za éru Hitlera v Německu hluboce stydí,ale jak je to v Británii s koloniálním dědictvím, zde příliš sebereflexe nevidím! A neměl ji ani od chlastu odulý a arogantní Churchill. Samotný pojem demokracie je velmi vágní a že bych zrovna Churchilla stavěl na piedestal všech poválečných hodnot, to prosím nevím!O sionismu se nechci záměrně vyjadřovat,protože Churchill v něm hrál velmi malou úlohu a článek je takový "přecechtěl"!
Je to tak podobné, jako s některými našimi literáty, kteří pěli ódy na Stalina a potom jako disidenti dostávali ceny, třeba i tu Nobelovu!!!

278409

07.11.2012 15:28

Balkanizace Evropy

Rozdělení nemusí být vždy negativní

88.?.?.?

Pokud rozdělení proběhně klidně, není žádný problém!
Příkladně zde uváděné Skotsko usiluje a má v politickém programu oddělení od Británie poklidnou cestou - jako příklad uvádějí právě rozdělení Československa! - kde oddělení od Británie má být dlouhodobý spravedlivý proces pro obě strany trvající cca 10 let! V takovém případě není na dělení nic negativního! Na základě voleb a referend se mohou poklidně rozdělit i ostatní státy!
Co se hodně nepovedlo je třeba Kosovo!
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1262-der-spiege...

Der Spiegel: Kosovo je v rukou organizovaného zločinu
Kosovo je v rukou organizovaného zločinu a Uroševac je považován za největší centrum obchodu s drogami na Balkáně, píše nejnovější číslo německého časopisu Der Spiegel.

Kosovo vedou mafiáni
Odvolává se přitom na výpověď německého policistu, který ve službě v Kosovu strávil deset let. "Mise (Evropské unie) EULEX v Kosovu neuspěla, a stála více než miliardu eur," zprostředkoval týdeník jeho slova. Vytvoření právního státu v Kosovu je největší a nejdražší program pomoci v historii EU.
"Mise EULEX s přibližně 2500 členy funguje od roku 2008. Stálá podle jedné zprávy revizora Evropského účetního dvora přes miliardu eur, a nepřinesla úspěch. Rozměry organizovaného zločinu a korupce zůstaly rozsáhlé, justice zůstala neúčinná a pod vlivem politiky," zdůraznil Der Spiegel.
Jeden německý policista, který je již několik let dobře seznámen se situací v Kosovu, to podle magazínu potvrdil vlastní zkušeností. Policista ve své výpovědi uvádí, že v Kosovu se nachází už deset let a za tu dobu se nedosáhlo fakticky nic. Největší zklamání pociťuje v souvislosti s policií, cituje Der Spiegel.

Kosovští policisté navzdory víceletému intenzivnímu výcviku podle německého policistu více upřednostňují práci spojenou s radarovými kontrolami než boj proti kriminalitě - je totiž pohodlnější a nevyžaduje pohyb. Jak dodal, k velkým zločincům se i tak nedá dostat: brání tomu totiž tradiční popisu postavy struktury a staré vazby na někdejší Kosovskou osvobozeneckou armádu (UCK), z jejichž řad pochází množství kosovských policistů.

"Od nich se nemůže očekávat, aby vedly vyšetřování proti svým bývalým velitelem, kteří se obohatili prostřednictvím obchodu s drogami. Ty sítě chrání hradba mlčení, kterou my policisté nedokážeme prolomit. V podstatě my ani zdaleka nevíme, co všechno se tu děje," citoval Spiegel.

"Jasné je jen jedno: Kosovo se nachází v rukou organizovaného zločinu. Třeba se podívat, kolik je tu nových čerpacích stanic a obchodních center, kde nikdo nic nekupuje. Je zde podezření, že slouží především k praní špinavých peněz," dodal podle Spiegel německý policista.

278593

08.11.2012 13:48

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

"Násilí" proti vládě může mít různou podobu

88.?.?.?

Máme 21. století,takže možnosti "násilí" proti vládě je celá paleta.Především musí dojít k nějakému celkovému "sdružení" všech nespokojených a to je problém.Jistě je možné demonstrovat, stávkovat a pořádat jiné protesty, ale i v zemích, kde je demokracie hlouběji zakotvena, nepřinášejí podobné akce příliš výsledky.
Takže vážení, přemýšlejme jaké legální prostředky občanské nespokojenosti máme! Stejně si myslím,že se tato globální krize rozhodne jinde a bez nás,jako konečně už tolikrát.
Nemusíme však stát v koutě a koukat, jak kolem fičí dějiny!!!
[smích]

278669

09.11.2012 01:33

Sýrie, Turecko a Kurdové

Bylo by poctivé a spravedlivé,aby měli Kurdové svůj stát!

88.?.?.?

Jde o základní právo garantované OSN na národní sebeurčení.Jak dlouho a bolestně se tvořil český národní prostor v rámci Rakouska - Uherska!
Proto si myslím, že každý národ má právo na svoje místo na slunci a nemá se mu bránit.Jenom mně vadí násilná forma.
Máme 21.století a jistě by se našla politická nenásilná forma, jak přesvědčit dotčené státy a světovou komunitu pro vznik Kurdského státu.Místo násilného držení Kurdů ve státním uspořádání Turecka ze soustavnými násilnostmi, je lepší poskytnout Kurdům postupnou svobodu, nejdříve nějakou federální formou a potom jako samostatný stát.
Násilí mezi Turky a Kurdy se projevuje třeba i v Německu, kde jsou mezi nimi časté a zbytečné kravály.

278748

09.11.2012 02:12

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

Nejsou to dobře investované peníze do katolické církve

88.?.?.?

Německá i rakouská Charita, která se tváří výhradně jako katolická,oddělená od státu a pořádá dobročinnost, je z cca 80% dnes investována státem!Jenom v Rakousku dostává ročně katolická církev na sociální programy "Caritas" více jak 3,5 miliardy euro!
Stát potřebuje sociální práci a Charita jí umí dělat a je to její tradiční činnost!
Také v Německu a Rakousku je veliký odliv věřících a daně od farníků nestačí!
Farář má kázat a jeptišky mají ošetřovat a nemají se starat kde se vezmou na jejich živobytí a služby peníze, jak to vždy bylo a pokud stát tyto služby potřebuje,musí je zaplatit!!!
Nevím na co potřebuje farář pole, lesy a rybníky! Je to blbé a zcestné!!! Celá odluka církve od státu je blbá ze samé podstaty,duchovní služba nepotřebuje kapitál a o kostely a památky se stejně bude muset postarat stát!
Je něco jiného nějaký venkovský kostelík, kde se může ještě komunita postarat.I když budou restituce, těžko se církev postará o některé rozsáhlé a historické objekty! Zde je role státu nezastupitelná.

278749

17.11.2012 17:36

Vysoké sázky u represí v Bahrajnu

Americké lži o podporování demokracie v praxi!

88.?.?.?

V Bahrajnu proběhly protivládní demonstrace za nastolení demokracie v zemi a jejich účastníci byli tvrdě potlačeni a někteří též postříleni!
K tomu se bohorovné USA staví, jako když se jich to netýká!
Jak falešné a prolhané jsou USA!!! A to jsou naši kamarádi,druzi ve zbrani v NATO! Amerika se dnes stala svojí politikou jednou s nejodpornějších zemí na světě! Myslím tím vládu, nikoliv občany USA.

279293

07.12.2012 15:45

Post-imperiální Pax Americana

Žalostně blbá je dnes vláda v Izraeli

88.?.?.?

Místo toho,aby si po totálním diplomatickém výprasku v OSN vzali nějaké poučení,tak vyhlásí, že just ukradnou Palestincům další území a postaví 3000 dalších domů,přesně tam,kde to mají rezolucemi RB OSN zakázané!Tady je každá rada drahá!
Izrael se stane tím světovým "otloukánkem" , do kterého si každý s gustem kopne a bude jim houby platné, že mají jaderné hlavice a rakety s dlouhým doletem!
Já už politiku Izraele vůbec nechápu,to je zjevné sebemrskačství a žádný výsledek! K čemu jim bude dalších 3000 baráků, když nakonec nevystrčí z Izraele ani nos!Už teď se připravuje zákaz vstupu do EU pro některé skupiny militantních osadníků,kteří prokazetelně páchají na Palestincích genocidu!Nejsou to všichni,protože někteří by zase byli poškozeni,jenom proto, že využili výhodných nabídek a šli bydlet na okupovaná území!
Jenom nevím,kam až to chce blbá vláda v Izraeli dotáhnout a jaký má být konečný efekt.Žádný válečný konflikt nemůže být pro Izrael výhodný!Tak opravdu nevím a nechápu!Rozum se v prdel obrací,žid válčí a arab kšeftuje! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

280206

08.12.2012 14:40

Byl jsem na drogách jménem peníze

Není důležité kdo píše,ale co píše!!!

88.?.?.?

A autor jasně píše,byl jsem na drogách jménem peníze!
Myslím, že je dobře se hluboce zamyslet nad obsahem článku,protože většina z nás také ve větší, či menší míře podobné "drogové" závislosti na penězích podléhá.
Peníze sami o sobě nejsou špatný vynález,ale je to jako s ohněm!
Dobrý sluha,ale zlý pán!!!!
TAKŽE MYSLET,PANSTVO - KDE NEMUSÍM NETAHÁM PENÍZE DO ŽIVOTA A DO HRY NA OSUD UŽ VŮBEC NE!!! JAK TŘEBA KONČÍ SŇATKY KVŮLI MAMONU!
KOLIK TRAGICKÝCH SITUACÍ V ŽIVOTĚ PENÍZE VYVOLÁVAJÍ A NEMUSELO BY K NIM DOCHÁZET!

280262

13.12.2012 20:41

Cenzura internetu

Vážený pane Ponkráci,

88.?.?.?

děkuji za článek, ale mám dotaz.
Myslíte si, že lze internet technicky svázat a ovládnout tak, že bude možná totální globální cenzura?
Nejsem odborník,tak prosím nějak odborně, ale jemně.

280518

18.12.2012 23:31

USA a Rusko by mohly naplnit předpovědi mayského kalendáře

Pokud chcete vidět hvězdy , musíte na hory!

88.?.?.?

Trochu mimo téma,ale když chcete vidět úchvatný kosmický cirkus a boží dílo,musíte někam na hory - u nás stačí Šumava,ale lepší jsou Tatry,kde jsou nejlepší podmínky koncem srpna nebo až v září
a když je dobrá konstelace,máte zážitek na celý život!
Na hvězdy si můžete skoro "sáhnout",jak září a jsou úžasně blízko, což je způsobeno lomem světla v ovzduší.
Lehnete do spacáku a koukáte kolik hodin na hvězdy a jste ukrutně blízko Boha,protože mu koukáte rovnou do zahrádky!
Také se vám může stát, že se usilovným pohledem na hvězdné nebe dostanete do nevědomého stavu vědomí a to je teprve duchovní masakr! Škoda chodit někam do kostela, to je slabý "odvárek"!Právě teď o Vánocích bychom si měli všichni uvědomit,co jsme a kam míříme a jak se máme se svým jsoucnem vezdejším vypořádat!

Přidám něco poezie:

Malinké pohlazení dušičky

Zvoneček zazvoní, cukroví zavoní,
v koupelně kapříček, pod stromkem balíček.
Zpíváme koledy, přečteme pohledy
dle data pohlednic, je nám zas o rok víc.

Proč svátky vánoční, z všedních dnů tolik ční
a zvláštní pohoda každého nahlodá?!
Vždyť každý z nás řekne, když pěkně naměkne,
proč máme vánoce jen na pár dní v roce.

Lidé jsou v pohodě, v nepsané dohodě
cítí se šťastnější, svět se zdá krásnější.
Lásce a pokoře činíme za dost,
že s dobrým vědomím dáváme radost [smích] [smích] [smích]

280772

28.12.2012 21:29

Izrael je nyní papírovým tygrem

RE: Izrael je v této podobě na konci své existence!

88.?.?.?

Svět má jiné globální starosti a "vřed" v podobě sionistické militantní vlády v Izraeli na těle světové politické scény bude eliminován. Už nikomu neprospívá , ani USA!Nemám v úmyslu se pouštět do nesmyslných debat,kdo a jak se chová jako prase v tomto cca 60 let starém sporu,kdy jasně opět "promluvili" sionisté, že budou podporovat nezákonnou výstavbu v Gaze!! Jenom se lze teď dohadovat,jak blbě a za jak dlouho Izrael skončí! Respektive jeho sionistická vláda! Všichni Němci také nemohli za Hitlera a nechali se totálně zblbnout! Podobnou sebereflexí musí projít Izrael,jako Německo po válce! [smích] [smích]

281131

28.12.2012 21:39

Izrael je nyní papírovým tygrem

RE: Pokud Izrael vlastní

88.?.?.?

Myslím si, že nikoliv! Svět je dál a nenechá se manipulovat do nějakých vysloveně protižidovských rasistických projevů! Vždyť i za války byli tzv. židé předmětem nenávisti od svých sionistických soukmenovců
a museli snášet kruté oběti,aby se "kapsy" těch správných jiných tzv. židů sionistů mohly naplnit!
Dnes vládnou světovým bankovním loupeživým ústavům stále stejní lidé,jako za války! [bliji] [bliji] [bliji]

281132

01.01.2013 21:55

Izrael je nyní papírovým tygrem

Soužití v Izraeli - bez komentáře

88.?.?.?

Horká půda na Západním břehu Jordánu
Kvůli sazenicím oliv létaly kameny a granáty se slzným plynem

Jeruzalém - Ani začátek nového roku se neobešel bez násilí na Západním břehu Jordánu. Jeden ze střetů vyvolali radikální židovští osadníci, když vykáceli čerstvě zasazené olivovníky v palestinské obci Kusra. Proti rozčíleným vesničanům zasáhli izraelští vojáci, několik jich zranili.
Nedaleko města Nábulus měl vyrůst olivový háj. První sklizně se ale Palestinci nedočkají. Sazenice stromů vytrhali židovští osadníci. Proto na ně místní vesničané zaútočili kameny – izraelští vojáci odpověděli granáty se slzným plynem.
Podobné střety podkopávají všechny snahy o dohodu mezi znepřátelenými tábory. Ani nový rok klid na okupovaná území klid nepřinesl. Židovští radikálové zapálili auta ve vesnici Bejt Ummar nedaleko Hebronu, zdi domů pomalovali výhrůžnými protiarabskými nápisy.
Palestince na okraji východního Jeruzaléma sice neprobudila střelba, ale buldozery. Za ozbrojeného doprovodu izraelské policie strhly několik domů - jejich majitelé neměli k jejich stavbě povolení úřadů. "Byli jsme překvapeni, když nám kolem páté ráno vojáci zaklepali na dveře a chtěli nám zbořit dům. Nikdo nás předtím neinformoval ani nevaroval. Dům zničili a odešli," říká Rafat al-Isáví.

V polovině prosince schválila izraelská vláda výstavbu patnácti set nových bytů v židovské čtvrti právě ve východní polovině Jeruzaléma. Palestinci proti tomu protestují na půdě mezinárodního společenství.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/209314-kvuli...

281317

02.01.2013 20:16

Bude hůř než za Husáka. Proč?

Jak obnovit Západ

88.?.?.?

Západní společnost už zabloudila. Hlavním důvodem je to, že bývalé politické vedení jednotlivých národů Evropy a Ameriky, ať bylo jakkoliv nedokonalé, bylo kooptováno a převzato zkorumpovanou mocenskou elitou, která zneužívá své kontroly nad demokracií pod gangsterskou nadvládou a masivních finančních příspěvků, jimiž si kupuje vliv u „reprezentativních“ vládních orgánů většiny Západních národů.

Ta kontrola znamená, že politické vedení a centrální bankéři nepředstavují občany či v širším měřítku nejlepší zájmy národů. Politici místo toho pracují na podpoře zájmů finančního a globálního vládnutí maličké utajené mocenské elity. Tohle převzetí přivedlo k bankrotu většinu národních států a teď ohrožuje všechny existující nadekretované papírové peníze spolu s veřejným i soukromým bohatstvím i s penzijními úsporami.

Jak si mohou ti zbývající produktivní, svobodu milující lidé Západu zase vzít zpět kontrolu nad svými jednotlivými národními a osobními životy od té elity, co nás nepovažuje za nic víc než ovce, co se mají stříhat, a nevolníky, jimž je třeba vládnout a odírat je?

Práce prostřednictvím existujícího kontrolovaného politického procesu, aby byla zvolena i trocha zastánců svobody, je „akcí vyvolávající dobrý pocit“, ve skutečnosti však dominance mocenské elity zaručuje, že tohle není reálným řešením; nic se nezmění, dokud oni kontrolují parazitickou demokracii pod gangsterskou nadvládou. Ta falešná politická svátost demokracie a všeobecného hlasovacího práva je teď ve skutečnosti už spíš působcem našeho znevolnění než příležitostí k účasti na autentické sebevládě.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1468-jak-obnovi...

281402

02.01.2013 21:08

Bude hůř než za Husáka. Proč?

RE: Vzhůru k NWO

88.?.?.?

To jsi musel být pěkný lempl,když jsi dělal za 2000 hrubého,nebo normálně kecáš a lžeš!Podobné proslovy může mít pouze patologický lhář!
Za to dnes je blahobyt,úplný ráj na zemi!Polovina důchodců musí přemýšlet,zda si koupí léky nebo jídlo,Praha je plná bezdomovců a žebráků!Hlavně na Silvestra odpálí magistrát / ODS/ zase ohňostroj za cca milion korun a potom umrzne zase několik desítek bezdomců v mrazech! Kapitalismus je ráj na zemi,hlavně v té verzi po česku,sežer nebo budeš sežrán!!!!!!!!!!!!!!!! [bliji] [bliji] [bliji]

281406

03.01.2013 01:24

Přišlo emailem - měli byste vědět

Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou "chránit" pouze civilisty!

88.?.?.?

Vůbec se dnes nedivím chování Ruska,Číny a Iránu ohledně strmého vývoje v Sýrii,který eskaluje do těžkého světového konfliktu!
To se má nechávat Rusko a Čína neustále "ochcávat" Západem na základě lží a mediálních manipulací!
Dnes je jasné, že nejde o žádné "povstalce", ale o podporovanou vojenskou intervenci proti režimu Asáda,stejně jako v Lýbii! Asád není žádná příkladná demokracie s lidskými právy - není to tak dlouho, co byli mučeni v Sýrii na objednávku CIA tzv. teroristé!Podobných států je v oblasti mnoho,příkladně Saudská despocie,nebo Omán,který také vraždí své odpůrce,ale s USA si jejich vládci pěkně lížou řitě,takže jsou velcí kamarádi!Už i v našich prolhaných médiích přestali hovořit o povstalcích a to je co říci.
I přesto si myslím, že se budou pošťuchovat, ale proti Rusku a Číně si dneska USA a jejich poskokové nic nedovolí,protože Rusko je může hravě spláchnout vojensky a Čína ekonomicky!

281420

03.01.2013 18:05

Nákup na internetu se může stát noční můrou

Internetové nákupy jsou pod silným tlakem kontroly a konkurence!

88.?.?.?

Uvedený příklad je toho důkazem.Mohl být snadno nakupující "otráven" a nakonec okraden! To se ale nestalo.
Velké internetové obchody se dnes chovají daleko přívětivěji, než jsou podmínky v běžných pevných obchodech.
Příkladně internetový obchod Alza.cz, je dnes obrovský obchodní kolos s miliardovými obraty a přesto si stále zachovává všechny atributy ,se kterými přišel na trh.
Je možné v Praze v Holešovicích a dnes už i jinde po republice nakoupit a bez problému zboží bez udání důvodu do jisté lhůty vrátit.
Několikrát jsem využil a nikdy nezneužil,protože mně ta služba náramně vyhovuje! A ceny má vynikající! Nedělám reklamu, pouze konstatuji! A jak je vidět podobných obchodů je více.
Obchod se musí ubírat tímto směrem a kdo nebude dostatečně pružný a nebude si zákazníka vážit,s trhu zmizí a bude vytlačen!
Pořád platí staré baťovské heslo, zákazník náš pán!!!
Viděl jsem starý film, kde vystupoval starý pan Baťa a tam jsem jenom zíral, jak byl na nějaké prodejně na inspekci a tam nějaký zákazník se špatně obouval a on "velký" podnikatel Baťa hned přiskočil a pomáhal zákazníkovi do bot, jak byl naučen od mala, prostě sloužit!Možná, šlo o propagaci, ale myslím si, že by se takto Baťa zachoval, i když by zrovna nebyl natáčen!
A to je celý příběh obchodu,spokojený zákazník,který se vrací tam,kde dobře jednou nakoupil!!!!!!! [smích] [smích] [smích]

281513

03.01.2013 18:17

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: K případu řidiče Smetany

88.?.?.?

Nemáš pravdu Andělo Klidná.
Někdo si dovolil sáhnout na majestát politiků, zločinců z ODS a proto musel být potrestán!Pomalováni byli i jiní politici, z jiných stran a tam žaloba podána nebyla Už jenom ten fakt, že byla podána žaloba a že se celá věco soudila je krajně trapná událost! Celá záležitost měla být zastavena už na státním zastupitelství a předána do přestupkového řízení, kde se také náhrady škody oprávněný domůže!

281520

03.01.2013 18:53

Přišlo emailem - měli byste vědět

Prdel v Sýrii se snad v lepší obrací

88.?.?.?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1475-hvezda-nad...
Válečná situace v Sýrii se natolik změnila, že je ve smyslu strategickém ukončena. Syrská osvobozenecká armáda (SOA) už ztratila podporu lidu. Bojovníci ještě přibývají, ale dodávky zbraní a příliv peněz ustávají - značná část mezinárodní podpory byla přerušena. Spojené státy syrské rebely ze SOA obětovaly.

Byla zařazena zpátečka. Jakmile bude Kongresem schválena nová Obamova administrativa, předloží Radě bezpečnosti nový plán podpory míru v Sýrii. Na vrcholu prezidentské kampaně nemohl Obama dělat politická rozhodnutí a jeho spolupracovníci zmařili Ženevskou dohodu. Po zvolení provedl ve vládních orgánech velkou čistku.


Jak již bylo naznačeno, architekt války v Sýrii, generál Petraeus, byl nucen podat demisi. Vedoucí činitelé NATO a protiraketového štítu vystupující proti dohodě s Ruskem byli vyšetřováni ve věci korupce a museli být zticha. Ministryně zahraničí Clintonová je mimo hru. Zvláštní je jen způsob jejího odstranění: vážné zhoršení zdraví - kóma.

Věci se hýbou i v OSN. V září byl podepsán protokol s Organizací smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO). V říjnu byly v Kazachstánu pod její kontrolou provedeny manévry CSTO z důvodu nasazení modrých baretů v Sýrii. V prosinci proběhlo setkání vojenských představitelů stálých členů Rady bezpečnosti, kde byla organizace nasazení představena. Francouzi a Angličané byli proti, ale museli se podvolit přání USA.

Důvodem všeho je převaha na straně syrské vlády. Vojenská situace se zásadně změnila. Francouzi už konečně upustili od svých "osvobozených zón", které chtěli prosazovat s mandátem OSN. Tyto zóny se trvale vytrácejí. Tam, kde ještě jsou, je mají v rukách salafisté, s nimiž je obtížné se kontaktovat.

281525

15.01.2013 18:45

Amnestován!

Boží mlýny melou

88.?.?.?

A také brzo namelou těm,co editora zcela protiprávně dostali před soud! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

282454

24.01.2013 15:44

Více k pláči, nežli k smíchu

Je otázkou,co všechno mělo a má ještě být zprivatizováno

88.?.?.?

Je zde přesný příklad Berlína,kde měli stejný problém jako zde v Praze,kde se zvyšuje nad všechny meze cena vodné - stočné a cena vody je palčivý problém i jinde!
V Berlíně také zprivatizovala vodovody firma Veolia a RWE.
Také neúměrně zvyšovali ceny,až se občané naštvali,uspořádali několik masových demonstrací,museli být zveřejněny smlouvy a posléze magistrát Berlína pod tlakem občanů vykoupil od firem nazpět vodovody, došlo k reprivatizaci a důsledek je, že se cena vodného přestala zvyšovat, naopak poklesla o cca 15%!
Problémem je dnes, co privatizovat a nechat tržním silám a co naopak od tržních sil uchránit! Můžeme se zamyslet nad zdravotnictvím,energetikou, dopravou a možná ještě další obory.
Trh nevyřeší vše a důsledky špatných rozhodnutí vlády nenesou
soukromé subjekty,ale občané v daňovém zatížení!

283372

24.01.2013 17:06

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

RE: Zde se otvírá zásadní problém celé

88.?.?.?

http://blisty.cz/art/67135.html
Problém ovšem je, že o těchto věcech můžeme zde racionálně psát znovu a znovu - nebude to mít žádný vliv. Lidé, kteří podporují Karla Schwarzenberga, nejsou přístupni logickým argumentům. Argumentovat logicky je zbytečné - nepochopí to. Je to házení hrachu na zeď. Diskurs probíhá jinudy než prostřednictvím logického myšlení. S logickým myšlením či s fakty se tato podpora nikdy nesetká.

Už jsme tady mnohokrát psali, a potvrdil to i Václav Bělohradský, že bez ohledu na výsledky voleb je tato prezidentská předvolební kampaň obrovským úspěchem mediální manipulace. Úroveň velké části české populace je dnes tak nízká, že jsou tito lidé naprosto nepřístupní jakékoliv logické argumentaci, takže podléhají sugesci uměle vytvořených simulaker přesně podle potřeby a záměrů mediálního průmyslu.

Je to velmi špatná zpráva pro věc demokracie v České republice: Je zjevné, že se lidi nechají bezmyšlenkovitě mediálně zmanipulovat, o argumenty vůbec nejde, tito lidé prostě nejsou zvyklí na to být informováni o věcných skutečnostech a budou bez znalosti věci rozhodovat emocionálně proti vlastnímu zájmu. Už se tak vlastně stalo a je to nenapravitelné, když se do druhého kola voleb dostali Schwarzenberg a Zeman.

Výhledy České republiky nevidím příliš dobře. Soudě podle této prezidentské kampaně, občané nejsou vůbec schopni střízlivě zhodnotit svou situaci a bránit svá práva. Chudnoucí a ožebračovaná Česká republika bude zřejmě i v budoucnosti pod vlivem mediálních kampaní nadšeně hlasovat pro osoby, které ji budou dále bezostyšně ožebračovat.

283381

26.01.2013 22:55

Tak tedy Zeman

Proč se zde napadat za konspirace?

88.?.?.?

Přeci se zde scházíme na Zvědavci, aby si člověk utvářel mínění
a dozvěděl se více,i takových informací,které příliš nezapadají
do režimních médií,které buď přímo lžou, nebo jsou svými názory zcela poplatné svým majitelům a inzerentům!To je dobrá funkce Zvědavce a je dobře, že ještě s dalšími podobnými weby existuje.
Autorům jiných názorů, které někdy mohou být až obskurní, není nutné spílat do konspirátorů - "divný" názor je také informace!!
Volba dopadla dobře,Zeman má také máslo na hlavě,ale Šláfenberk by byl přímým ohrožením české státnosti!
Ještě malou poznámku k Husitům, nelze nahlížet na jejich "loupení" a "pálení" očima člověka 21. století! Jde o cílenou propagandu a bohužel se zde účastní i někteří historici!
Při vojenských přesunech "loupili,pálili a znásilňovali" všichni,ať to byla panská katolická jednota, nebo Husité!V 15. století byly jiní normy na "chování"! Ještě předtím byli otroci a také lidojedství! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

283610

08.02.2013 01:36

Nálet izraelského letectva na Sýrii: první dějství „konce hry“?

Velmi správný názor - že normální obyčejný žid není v této hře ničím jiným, než obětí!

88.?.?.?

I když se lidé musí mít trochu na pozoru - jde někdy o pátou kolonu, ale je to jistě mizivé procento a kvůli tomu zatracovat tisíce lidí je zlé a špatné jednání!
Už jsem kolikrát zde vystoupil proti všeobecné paušalizaci židů, jako "čertů rohatých"! Jde o atavistickou nenávist, která zase plodí nenávist a v konečné poloze i násilí,které je zcela kontraproduktivní!

284477

12.02.2013 06:23

Mali a africká agenda AFRICOM: Cíl Čína

V Číně si dnes přesně koupíte takovou kvalitu,kterou si zaplatíte!!!

88.?.?.?

Moudrostraka má pravdu!Čína už dávno není pouze výrobce nekvalitního zboží! USA nakupuje do svých zbraňových systémů elektronické komponenty z Číny a nákupčí doložili kvalitu za výhodnou cenu,při zachování US MIL norem!
Zrovna tak si nakupují výrobci USA komponenty do raketové techniky i pro vojenské použití v Rusku,protože jsou schopni lecos vyrábět kvalitněji a laciněji! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

284685

15.02.2013 00:29

Za papežským pučem je peněžní skandál

Možná bych doporučil nemíchat katolicismus a křesťanství!

88.?.?.?

To jsou zcela rozdílné entity!
Katolická církev má dnes obrovské problémy,protože zůstala rigidní a tím pro mnoho lidí nepřijatelná, především v západních zemích - dnes třeba Rakousko je zcela rozštěpeno, ale také Německo a dokonce i v Polsku, tradiční zemi katolíků to silně vře!
Chtěl bych zde zdělit panu Ponkrácovi,kterého si vážím, že obhajovat dnešní "katolickou" církev je krajně zpozdilé a pokud se nebude KC reformovat a reagovat na požadavky doby, může také skončit!!! To je ale krize KC, nikoliv křesťanství, které se může nadále vyvíjet v mnoha formách a přetrvá další tisíce let.
Vatikán je nejspíše také zachvácen "rakovinou" finančních čachrů a tím horší bude jeho pád!
Dokonce jsem slyšel tezi o tom, že trnavský arcibiskup Bezák, byl na Slovensku odvolán proto, že přišel Vatikánu na špinavé kšefty, protože přes Trnavské arcibiskupství byly prány pro Vatikán špinavé peníze z Jižní Ameriky a Bezák jim na to přišel, tak byl okamžitě zlikvidován, ačkoliv se jednalo o nejpopulárnějšího člověka z KC na Slovensku!!! Především mladí lidé si ho vážili, pro jeho moderní a dobré názory!
Katolická církev se dnes nachází v těžké krizi a je jenom na ní, jak se dokáže se všemi problémy poprat a je jich opravdu mnoho! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]
Možná bude opravdu další papež ten poslední v této rigidní KC a přijde nová církev obrozená, která bude daleko přívětivější a snesitelnější pro běžného člověka 21.století, který bude moci v této nové církvi hledat tolik potřebné zduchovění společnosti a obecnou spiritualitu vůbec!!! Materiální pojetí světa je také odsouzeno k zániku,protože , když se v létě podíváte v noci na hvězdnou oblohu, tak tam toho "Boha", či "kolektivní nevědomí" uvidíte!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

284900

http://www.youtube.com/watch?v=8W4V_4ZxBFg&feature...
Zde je odkaz na celý film o problému umělého zkracování životnosti různých zařízení a výrobků, aby byl zajištěn odbyt
a neklesal zisk!!!
Musíme zničit fašistický,korporátní kapitalismus, jinak zničí on nás! Je otázkou, zda jde ještě o kapitalismus!

286482

19.03.2013 16:33

Šéf banky požaduje ukradení 15% italských úspor

Znárodnění soukromého majetku bez zákona!

88.?.?.?

Když jsem se jako občan EU na Kypru dobrovolně rozhodl, že si uložím peníze do banky,tento vklad je nezpochybnitelným soukromým majetkem! Jakým právem si může stát část mého soukromého majetku vzít?
Začíná také v EU éra nesvobody , jakou jsme zažili v uplynulých 40 letech po roce 1948 a kterou jsme odsoudili a najednou se EU začíná chovat úplně stejně!
Dluhy musí platit ti, co je zavinili a dopustili zadlužování států a bank!!! Prostý občan na zadlužování neměl žádný vliv!
Správná cesta byla zvolena na Islandu, kde strůjci nehorázných dluhů,kteří ohrozili celý stát, jsou dnes trestně stíháni a někteří jsou již v base!

286671

21.03.2013 20:10

Poté, co se banksteři pokusili ukrást peníze z bankovních účtů na Kypru, chtějí s tím začít všude

RE: Stále jsem nedostal jasnou odpověď, kdo tyto dluhy zavinil a způsobil!

88.?.?.?

Schopní, ale ne , spíše všeho schopní!!!
Jenom pouze tak cca 20% majetků nad cca 10 milionů je nabyto poctivou cestou!!! Všechno ostatní jsou různé typy zlodějen, šmelin a leváren všeho druhu!
Ať schopní "podnikatelé" nad cca 10 milionů majetku doloží, jak k němu přišli!
Ano, znám podnikatele, kteří jsou extrémně bohatí a vím, že ke svému majetku se dopracovali poctivě, svojí pílí a nápaditostí!Ale kolik procent jich je a kolik "podnikatelů" z nich je docela obyčejných sprostých zlodějů!Znám člověka, který začal v roce 1990 s jedním tiskařským strojem v garáži a dnes je skoro miliardář! Takový podnikatel má mojí úctu a je potřeba ho chránit před přílišnými daněmi a jiným byrokratickým obtěžováním,aby se svým úsilím a podnikáním neskončil, protože podnikat umí a je pro společnost obrovským přínosem!!!
Podobných "slušných" podnikatelů je možná tak slabých 20%!!!
Zbytek jsou zloději a gauneři a často na jejich majetku ulpívá i krev, různých "bílých" koňů a jiných kriminálních příběhů!!!
Tak asi tak, jak se zachovat ke zlodějům a korupčníkům!
Do kriminálu a zabavit nakradený majetek!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

286855

21.03.2013 23:03

Poté, co se banksteři pokusili ukrást peníze z bankovních účtů na Kypru, chtějí s tím začít všude

Dolar je daleko nejhorší měnou , prodluženou nad všechny meze!

88.?.?.?

Astronomický dluh USA je normální cestou nesplatitelný!
Jediným opatřením může být "Kyperská" cesta státní zlodějny,nebo velká "řízená inflace", ale to jsou všechno útoky na životní úroveň v USA a to je politicky neprůchodné!
Do nekonečna se dluh USA tištěním dalšího oběživa zachránit nedá!
Jenom s Čínou dělá roční deficit cca 200 miliard USD a stále stoupá! Rozežraná a zločinná Amerika docela blbě skončí! To je dnes jasné. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

286866

27.03.2013 14:21

Filmová propaganda, Hollywood a CIA

RE: Holýúdské filmy a CIA

88.?.?.?

Jo kdyby černoch, ale dneska je to ženská!!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

287237

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

74

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 139 čtenářů částkou 25 989 korun, což je 74 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 5

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Už zase média rozjíždí prolhanou manipulační kampaň a přitom se usvědčují ze lží13.02.21 16:40 Česká republika 6

Německo dnešních dnů: policejní teror, přepadovky doma, zatýkání12.02.21 16:44 Německo 3

První prokázané úmrtí po vakcíně v Čechách10.02.21 22:00 Česká republika 1

Ve Švédsku v nouzi spustili elektrárnu na naftu10.02.21 15:31 Švédsko 2

Desítky demonstrací proti zákonu podporujícímu handl s dětmi, česká média mlčí10.02.21 10:45 Francie 3

Bitcoin za milión!09.02.21 14:26 Neurčeno 5

Vakcína s největší pravděpodobností způsobuje onemocnění COVID09.02.21 11:08 Česká republika 9

A jedeme dál podle plánu: vnitro koupí mrazáky na mrtvoly, které neexistují09.02.21 10:50 Česká republika 2

Neviditelný pes: Neuvěřitelně otevřený článek o ukradených volbách v USA09.02.21 00:23 Česká republika 3

Slovenská televize manipuluje chybně zobrazenými grafy07.02.21 12:26 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
21,42 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
30,21 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
17,03 Kč
Švýcarský frank
23,71 Kč
100 japonských jenů
20,17 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,82 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 135,20 Kč
1 unce stříbra
594,73 Kč
Bitcoin
1 087 477,54 Kč

Poslední aktualizace: 25.2.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?