Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 906 příspěveků, 10 různých jmén: <nic>, 63, 64, Dobrák, Dobroděj, Dobrodej1, Laskavý, Montaznik, Mucholapka, proton.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.10.2011 22:06

Operace Trojský kůň

Skutečnost nad všechny přednášky jasná!

Dobroděj 88.?.?.?

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.pht...
Proč ještě má Česká republika jako jedna z posledních zemí akcie v listinné podobě na doručitele, když celý ekonomický svět už dávno uznal, že jde o čirou zlodějnu a základ všech tunelů a korupčního jednání! Protože žijeme v Českozlodějské republice
a těžko se budou prasata odhánět od koryt!!!!
Takže si přednášku můžeš namazat na prsa, protože to jsou krásné bláboly, když se tady krade a korupční,až se lesy zelenají!
A v globálním světové ekonomice je situace stejná, jenomže tam už jsou dále! Tam se také krade a korupční, ale už na vysoké mezinárodní úrovni a kdo si otevře hubu, tak je "humanitárně zbombardován"! V systému kde neexistuje právo, pouze právo silnějšího,vyčůranějšího a neomalenějšího,jsou veškeré krásné přednášky k hovnu, protože realita je jiná a také, že se skutečnou realitu a stav globální ekonomiky ani "demokraticky" nedozvíme! Bohužel, taková je smutná skutečnost a zkus mně moje názory nějak vyvrátit, nebo mne přesvědčit, že je všechno ve světové ekonomice v pořádku a děje se podle nějakých pravidel! Spíše jde o ekonomickou džungli, kde ani její aktéři neví, co se děje a vaří obyčejně z vody a hasí světové ekonomické průsery na poslední chvíli!
Říkám, tak dlouho si blbci se světovou ekonomikou budou zahrávat, až to na blbce spadne a potom budem rýt držkou v pořádných sračkách všichni! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

254750

07.10.2011 23:55

Operace Trojský kůň

ČR jako svět , to vyjde na jedno brdo, na podzim 2011

Dobroděj 88.?.?.?

http://www.outsidermedia.cz/CR-na-podzim-2011-II-1...

Nepočetná skupina vyvolených si přivlastnila stát. Ovládá veřejné penězovody, do značné míry také média i orgány činné v trestním řízení. Má dostatečné zdroje k tomu, aby si udržela svou moc v dalších a dalších volbách. Mlýnek na peníze se točí dál. Ukazuje se, že popisovat realitu nestačí. Ten seriál by byl nekonečný. Jednou je to ekotendr, jindy solárka, pak zase IZIP pro VZP atd. Jedna kauza střídá druhou. A nic.
Můžete jako občan rezignovat. Nezajímat se o nic, nevolit, neúčastnit se ničeho. Ano, i to je možné. Ovšem s tím dovětkem, že je to jistá forma spoluviny. To je splněný sen dnešních parlamentních stran. Čím menší účast lidí ve veřejné diskusi, a hlavně ve volbách, tím lépe pro ně. Ve finále už budou volit jenom sami sebe. Pro pobavení publika nám ovšem zase předvedou drahou a patřičně vyhrocenou kampaň. Možná se pak někteří chytí na tu jejich známou fintu o volbě menšího zla. Jenže ouha, zlo je zlo a z menšího se časem téměř vždy vyklube pěkný prevít.
• Neměly by firmy, které zde mají podnikatelskou činnost, mít na území ČR i své sídlo a daňovou povinnost? Takto to fungovalo za první republiky a takto to funguje např. ve Švýcarsku.
• Neměl by stát převzít kontrolu nad strategickými komoditami – energie, voda, teplo?
• Neměl by stát odpovědně dbát na příjmovou stránku rozpočtu? Neměl by zabránit daňovým únikům a drancování veřejných zdrojů? Legislativní nástroje existují a v mnoha jiných zemích spolehlivě fungují.
• Neměla by veřejnoprávní média zastupovat veřejnost a ne jen vybrané politické strany?
• Neměli bychom korigovat Ústavu a posílit prvky přímé demokracie, včetně obecného referenda?
• Neměl by stát zabránit politickému ovlivňování policie, státních zastupitelství a soudů?
• Neměli bychom mít jiný zákon o financování politických stran a jiný volební systém?
• Neměli bychom dbát důsledně na uplatňování práva a pořádku?
• Neměli bychom být více solidární s nemohoucími a potřebnými a naopak velmi přísně postihovat černé pasažéry sociálního systému?
• Neměli bychom lépe dbát na mezigenerační solidaritu, kvalitu vzdělání a také dostupnost kvalitní lékařské péče?

Těch dalších otázek i odpovědí si doplňte podle Vašeho uvážení. Jisté je jedno – hněv není program. Nestačí kritizovat a protestovat proti něčemu, ale hlavně pro něco. Nezbývá než začít. To co kolem sebe vidíme je ČR na podzim 2011.

254760

08.10.2011 03:08

Operace Trojský kůň

Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Dobroděj 88.?.?.?

Nevěřím všem údajům o propagandě, týkajících se zadlužení. Odporuje to logice a zákonům o zachování hmoty a energie. Nejlépe je to vidět při pohledu na celou Evropu. Podle údajů Světové banky, je dluh evropských států zhruba 27,5 bilionu USD. Je to číslo celkem nepředstavitelné, ale přepočteno na české koruny, je to 825 000 Kč na jednoho obyvatele Evropy. (Nám pan Kalousek poslal složenku na 121 000 korun.) Tato suma odpovídá HDP celé Evropy za 19 a půl měsíce. Dluh však nevznikl tak, že by Evropané v zahraničí nakupovali energie, suroviny a zboží a nezaplatili to. Bilance zahraničního obchodu Evropy je zhruba vyrovnaná. Pokud si Evropané skutečně tuto horentní částku vypůjčili a utratili, tak ji utratili za to, co vyprodukovali. Je tedy paradoxem, že Evropané spotřebovali, to co vyrobili, ale jsou za to dlužni. Že se jedná v podstatě o hrátky finančních institucí, je vidět na příkladu Řecka. To je v míře zadlužení, vztaženo k HDP, až na 15., nebo 16. místě. Nevím, proč bylo Řecko vybráno jako černá ovce. Nyní Řecku ze zadlužení pomáhají státy, které jsou mnohem zadluženější než Řecko. Protože dlužné peníze jsou vymyšlené a nereálné, je také splácení těchto dluhů nereálné. Představme si, že by se Evropané drasticky uskrovnili a každý rok by 30% svého HDP dali na splácení dluhu. Teoreticky by měli za 5 a půl roku dluh splacen. Aby však mohli dluh splatit, museli by uspořenou produkci prodat. Trhy jsou však v podstatě nasycené a tuto produkci nikdo nekoupí. A tak dluh splatit nelze, pouze dojde k hospodářskému kolapsu celé Evropy. Kdyby se však stal nějaký zázrak a Evropa získala 27,5 bilionu USD a dluh zaplatila, co by s těmi penězi věřitel, (kdo to je?) dělal? Peníze jsou jednak mírou hodnoty produkce zboží a jednak jsou také zbožím. V případě těchto dluhů jsou zbožím, jehož hodnota byla spekulacemi a podvody vyhnána do závratné výše. V momentě, kdyby byla tato částka jednorázově splacena, tak bublina splaskne a tyto peníze jsou v podstatě bezcenné. Za naprostou většinu těchto peněz se nedá nic koupit a ani je nelze nikde investovat. Domnívám se tedy, že politika rozpočtové odpovědnosti, různé škrty, snižování platů, je dobrá k tomu, aby poklesl hospodářský rozvoj a zbylo dost peněz pro ty, kteří státní rozpočet rozkrádají.S pozdravem, Václav Pankrác.
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

254770

08.10.2011 21:04

Operace Trojský kůň

Žádejme skutečnou demokracii teď!

Dobroděj 88.?.?.?

http://map.15october.net/reports/view/32

ČASY SE MĚNÍ

Něco se děje

V mnoha zemích Evropy, ale nejen Evropy, nyní probíhá útok na sociální práva občanů, a skrytě i útok na práva politická. Nejde jen o navyšování věku odchodu do důchodu, ztrátu zaměstnaneckých práv, prohlubování existenční nejistoty, krizi bydlení, zdražování zdravotní péče, růst DPH, přeměnu vysokých škol na výcviková centra, rozšiřování pravomocí exekutorů. Jde i o postupnou ztrátu našeho soukromí, o mezinárodní smlouvu ACTA projednanou za zavřenými dveřmi, která de facto umožní cenzurovat internet, jde o novelizaci shromažďovacího zákona, který prodlužuje dobu ohlášení demonstrace ze tří na pět dní, o rozšiřování pravomocí policejních složek a jejich dohledu nad občany. Nakonec jde o snahu omezit ústavou garantované právo na stávku!

Lidé po celém světě však odmítají věřit tomu, že ekonomická krize byla nevyhnutelná, odmítají věřit tomu, že peněz na veřejné služby je málo, odmítají věřit nutnosti sociálních škrtů. Přijde jim divné, proč Evropská Unie, Spojené státy i jiné země dotují banky nepředstavitelnými sumami, jen aby vzápětí brali peníze nezaměstnaným, handicapovaným, seniorům, dětem, studentům… Ekonomická krize vyústila v krizi politickou. Politici nejsou schopní obhájit své kroky, lidé začínají chápat, že politici nezastupují je, že zastupují peníze a instituce, které jimi disponují ve velkém. Lidé začínají chápat, že současný systém je neudržitelný. Cítí, že politické strany baží pouze po zisku pro sebe a všelijaké své sponzory, ať už otevřené, nebo skryté.

Málokde na světě však dává vláda své pohrdání lidmi tak otevřeně najevo, jako zde, v České Republice. Vláda si dlouho myslela, že si může dovolit cokoli. Muž, který zastával významné posty v předešlých vládách posledních osmi let, včetně ministra financí, si spolu s knížecím maskotem založil novou stranu a posílal lidem složenky na zaplacení státního dluhu. Miroslav Kalousek, tento expert přes ekonomiku, v roce 2008 vystoupil spolu s tehdejším premiérem Mirkem Topolánkem, aby uklidnil veřejnost. Tvrdil nám tehdy, že ekonomická krize na Českou Republiku nedolehne. To vše jen proto, aby o dva roky později rozpoutal předvolební kampaň, kterou vystihují dvě slova: Dluhový terorismus!
Masmédia vládě pomohla a pomáhají. Tato média, která manipulují s počty účastníků na demonstracích, média, která tyto účastníky všelijak nálepkují, jako líné odboráře, levičáky nebo dokonce nebezpečné extremisty, ano, tato média vytvořila obraz líného Řeka, ačkoli obyčejní Řekové ve skutečnosti pracovali nejvíce hodin ročně z celé Eurozóny. Díky těmto médiím vznikla atmosféra paniky, lidé uvěřili, že za dluhy můžou ti nejchudší, a nakonec celá jedna třetina voličů hlasovala pro současné strany vládnoucí koali...

Automaticky kráceno

254833

08.10.2011 21:09

Operace Trojský kůň

RE: Žádejme skutečnou demokracii teď!

Dobroděj 88.?.?.?

Díky těmto médiím vznikla atmosféra paniky, lidé uvěřili, že za dluhy můžou ti nejchudší, a nakonec celá jedna třetina voličů hlasovala pro současné strany vládnoucí koalice. I tito lidé dnes vidí, jak si počíná samozvaná „vláda rozpočtové odpovědnosti“. Zatím se na pokraji bankrotu ocitlo mnoho dalších zemí a média již ani nestačí vytvářet obrazy líných Irů, Italů, Španělů, Portugalců, brzo možná i Britů a dalších. Přišlo vystřízlivění. Vláda má minimální podporu veřejnosti, přesto pokračuje ve své politice.

Myslí si, že může pokračovat v plánu, protože tady přece lidé neprotestují. Tady si lidé zajdou zanadávat do hospody a hořkost zapijí pivem. Solidarita - co to je? A stávka? No to jste se snad zbláznili?!…

To se však vláda přepočítala, protože – časy se mění! Nedávno Česko zažilo masivní demonstraci na Václavském náměstí, poté i poměrně rozsáhlou stávku v dopravě. Je to nadějný začátek. Vláda si to uvědomuje a dostává pomalu strach. Jak jinak lze vysvětlovat pokus stávku zakázat a snahu o omezení stávky zákonem. Jak jinak lze vysvětlit to, že úřad vlády již non-stop hlídá policie a okolí úřadu se stalo soukromým pozemkem, právě aby zde lidé nemohli protestovat?

Ano, někde jsou lidé už trochu dál.

V arabských zemích již otřásají letitými diktaturami. Na Islandu svou občanskou neposlušností donutili vládu odstoupit, dohnali tamní politiky a bankéře k odpovědnosti za své předchozí činy. Lidé jsou dál také ve Španělsku, kde se na popud hnutí Skutečná demokracie teď! schází lidé na náměstích, demonstrují, diskutují, pořádají blokády politických institucí. Pak tu máme Řecko, zemi, kterou se vláda spolu s Mezinárodním měnovým fondem a Evropskou centrální bankou pokouší rozkrást v divoké privatizaci a většinu obyvatelstva dostat pod úroveň chudoby. Máme tu zemi, která je na pokraji revoluce. Lidé obsadili náměstí, společně diskutují a hledají cestu k přímé demokracii. Stávkují, obsazují státní instituce. Brutální policejní represe, která o skutečné povaze tamního režimu nenechává nikoho na pochybách, je jen utužuje v jejich vzdoru.

Ano, někde jsou lidé dál.

Ale to je pro nás přeci výborná příležitost nechat se inspirovat! Oni jsou rozhněvaní, my jsme rozhněvaní. Oni jsou i my.

Nemyslíme si ale, že stačí jen současnou vládu sesadit a zvolit stranu opoziční. Domníváme se, že změnu potřebuje systém. Konec konců v Řecku i ve Španělsku provádí sociální škrty obdoby české Sociální demokracie. Jde totiž o záchranu i jejich systému, který i jim umožňuje okrádat občany. I tyto strany tedy skáčou, jak pískají bankovní domy a Mezinárodní měnový fond, kterému donedávna předsedal pro změnu socialista z Francie, Dominique Strauss-Kahn. A nakonec nezapomínejme, že to byla česká ČSSD, která roku 2000 v Praze hostila právě Mezinárodní měn...

Automaticky kráceno

254834

08.10.2011 21:11

Operace Trojský kůň

RE: Žádejme skutečnou demokracii teď!

Dobroděj 88.?.?.?

A nakonec nezapomínejme, že to byla česká ČSSD, která roku 2000 v Praze hostila právě Mezinárodní měnový fond. I ona se podílela na vytvoření situace, ve které dnes žijeme.

Protože vidíme zastupitele, kteří nás nezastupují, protože vidíme média - hlídací psy demokracie, kteří demokracii pošlapávají, vidíme, že za krizi platí ti, kdo ji nezpůsobili, proto jsme rozhněvaní. Protože si myslíme, že není možné, aby tu existovala elitní skupina lidí, pro kterou platí jiná pravidla, proto jsme rozhněvaní. Principem demokracie je, že každý má stejné práva i povinnosti, že každý se může podílet na rozhodovacích procesech, a ne jen rituálně jednou za pár let volit větší či menší zlo.

My jsme rozhořčení! Ale nechceme se jen hněvat, chceme se scházet a hledat cestu ven! Jste-li rozhněvaní i vy, přidejte se, protože pak my jsme vy.

Žádejme skutečnou demokracii teď!

254836

08.10.2011 21:21

Operace Trojský kůň

RE: Žádejme skutečnou demokracii teď!

Dobroděj 88.?.?.?

Ale kdo jsou ti oni? Ti kdo nám vládnou? Politici? „Máme přeci demokracii, politici jsou naši zastupitelé“, prohlásí služebný intelektuál povýšeně.

Ano, zastupitelé to určitě jsou. Ale nezastupují NÁS!

Politici zastupují zájmy bank, které netvoří nic, ale mají všechno. Politici zastupují zájmy velkých korporací, které ničí naši planetu a životy milionů lidí. Politici zastupují své zájmy a zájmy těch, kdo jim zaplatili bezduché volební kampaně, či zajistili skrytou propagaci v médiích. Jsou to zastupitelé: Těch, kdo je denně podplácejí, nebo jim vyhrožují, aby nezapomněli, komu mají sloužit. Politici zastupují moc peněz.

„Demokracie je nejlepší ze špatných režimů“, ohradí se automaticky služebný intelektuál.

Je to ale opravdu demokracie? Anebo jen slovo? „Nic lepšího, než co je teď, existovat nemůže“… Není právě TO argument diktatury?! Co se stane z člověka, který neusiluje o to, být lepším? Co nastane ve společnosti, kterou tato výmluva nasytí jako jed a paralyzuje všechny, kterým zůstala alespoň špetka svědomí? Pod taktovkou mocných se z kultury stává konzumní balast, podobný přemaštěným brambůrkům, vzdělání je redukováno na deformaci člověka ku prospěchu jeho budoucích zaměstnavatelů. Kvalitní zdravotní péče se stává výsadou bohatých. Léky jsou úspěšné, když se jich hodně prodá, ne když zachraňují životy. Věda se přestává zajímat o podstatu lidské duše, radši se bude zajímat o to, jak správně uspořádat zboží na regálech: Jen aby si lidé koupili ještě více laciných nesmyslů, které nepotřebují, jen aby nezjistili, že štěstí se nedá koupit v akci. Pozorujeme všudypřítomný úpadek.

A pak přijde ekonomická krize. Odborníci na ekonomii, ti co vždy všechno věděli a shovívavě nás poučovali, najednou nevěřícně kroutí hlavami. Nepříjemné překvapení, zní z časopisů pro bohaté! Překvapení? Ne, logický důsledek struktury naší společnosti. Trhy zachvátí panika. Co dělat? Nejdřív požádají o pomoc stát. Ten jim vyhoví, neboť stát jsou oni. A tak z veřejných peněz plynou nepředstavitelné sumy do kapes těch nejbohatších. Zatímco se miliony lidí na světě propadají kvůli krizi do ještě větší bídy, majetky novodobých velmožů ještě narostou. Dle pravidel jejich ekonomického systému však vzniká nerovnováha. Výdaje státu jsou příliš veliké. Jak to vyrovnat? Mocní na to brzy přijdou, vezmou peníze nám.

Začíná nevídané mediální vymývání mozků. Žijeme si nad poměry, musíme utahovat opasky. My, co vše vytvořili, prý parazitujeme na těch, kdo nám vše berou! Ti, co nepracují, nás vyhodili z práce, ale zároveň nám tvrdí, že my nechceme pracovat! Nakonec jsme to snad my, kdo způsobil hospodářskou krizi!?

Strašákem dneška se stal státní dluh. Byli jsme to ale my, kdo vytvořil systém, ve kterém se prostřednictvím peněz vše stává automaticky majetke...

Automaticky kráceno

254837

08.10.2011 21:56

Operace Trojský kůň

RE: Žádejme skutečnou demokracii teď!

Dobroděj 88.?.?.?

Strašákem dneška se stal státní dluh. Byli jsme to ale my, kdo vytvořil systém, ve kterém se prostřednictvím peněz vše stává automaticky majetkem bank? Byli jsme to my, kdo vytvořil systém, ve kterém musí veřejnost odevzdat veškeré svoje produkt lichvářům, jen aby si u nich poté půjčovala na dluh, protože jinak by nezajistila ani své základní fungování? Anebo snad budeme věřit tomu, že banky si své bohatství vytvořili sami? Že makléři svými spekulacemi, pokřikováním na burze a okrádáním jeden druhého i nás všech vytvořili hodnoty? Budeme snad věřit, že peníze se dají jíst?

ONI Z NÁS DĚLAJÍ HLUPÁKY, PONÍŽILI NAŠI DŮSTOJNOST. PROTO JSME ROZHNĚVANÍ!

Ale neznáme jen hněv, v našich srdcích plane naděje. Tu nám ještě nevzali a my si ji nenecháme vzít. Hlásíme se o slovo! My rozhněvaní jsme všude! Někde již otřásáme pilíři moci, jako v Tunisku, v Egyptě, ve Španělsku či v Řecku. Jinde se teprve probouzíme. A jsme i zde, v České Republice!

Budeme společně hledat cestu ven. Začneme se scházet. Navzdory jejich ironickým úsměvům budeme hledat cestu ke společnosti, ve které budeme sami kontrolovat naše životy. Bude nás víc a víc, úsměv na jejich tvářích vystřídají obavy, přehlížení vystřídá represe. My však půjdeme pořád dál, směrem ke společnosti, kde důstojnost a sebe-naplnění už nebude romantický sen. Bude to dlouhá cesta, zažijeme vzestupy i pády. Ale my jsme trpěliví.

Neutečeme se k prolhaným opozičním stranám, víme, že chyba je v systému samotném. Nestaneme se sluhy Modrých, ani Oranžových, Rudých, Hnědých, ani Zelených. Neuvěříme těm, kdo nám slibují zbytky ze své hostiny, jen aby udrželi tento podvodný systém v chodu a aby mohli být vystřídáni jinými, kteří nás okradou pod rouškou krásných slov o rozpočtové odpovědnosti.

Oni nás nezastupují!

MY JSME ROZHNĚVANÍ A CHCEME SKUTEČNOU DEMOKRACII!

Zítřek si musíme vytvořit my sami. Dnes!

Oni bez nás nedokážou nic, my bez nich dokážeme všechno!

ULICE JSOU NAŠE, NÁMĚSTÍ JSOU NAŠE!

SVĚT PATŘÍ NÁM!

254841

10.10.2011 00:37

Budete světu chybět, Steve. Moc

Steve Jobs byl po otci Syřan

Dobroděj 88.?.?.?

Narodil se americké vysokoškolačce a syrskému studentovi politologie, krátce po porodu byl ale adoptován Paulem a Clarou Jobsovými. Studia na vysoké škole zanechal po prvním semestru; přednášky, které už si ale vybíral čistě podle vlastní volby, ale navštěvoval další rok a půl. Spával na zemi po pokojích svých kamarádů a na jídlo si vydělával vracením lahví od coly. V tomto období bylo jídlo, které každou neděli rozdávalo hnutí Hare Krišna, jeho jediným pořádným jídlem.[1] Ženatý s Laurene Powellovou (tři děti), dcera z předchozího vztahu. Pro něj typickým oblečením byl černý rolák St. Croix s dlouhým rukávem, modré džíny Levi’s 501 a tenisky New Balance 992.

254906

12.10.2011 01:40

Afghánistán: Deset let bezcílné války

Zajímavé "střípky" k situaci v Afganistánu

Dobroděj 88.?.?.?

Rusko nebude souhlasit s americkou vojenskou přítomností v Afghánistánu po uplynutí mandátu Rady bezpečnosti OSN, prohlásil ruský vyslanec při NATO Dmitrij Rogozin .
Nový afghánský režim mučí vězně
Vězni zadržovaní v afghánských věznicích jsou systematicky mučeni. Vyplývá to ze zprávy OSN, v níž se popisuje, jak činitelé nového afghánského režimu vytrhávají vězňlm nehty či kroutí jejich genitáliemi. Téměř polovina vězňů, které vyslýchaly afghánské tajné služby, svědčí, že byli mučeni, a o mučení svědčí třetina osob vyslýchaných afghánskou policií.
Zpráva OSN je založena na rozhovorech s 379 náhodně vybranými vězni, včetně chlapců pod dvacet. Vyplývá z ní, že k systematickému mučení dochází na pětí místech po celé zemi. Jeho cílem je získat přiznání, která jsou často jedinou formou důkazů proti obviněnému.
K týrání věznů dochází ve 47 věznicích ve 24 ze 34 afghánských provincií, i když to "není vládní politika", praví se ve zprávě.
Vězni jsou věšeni ze stropu či ze zdí za zápěstí, jsou biti, většinou gumovými hadicemi a elektrickými kabely, jsou jim drceny genitálie, jsou jim vytrhávány nehty, je jim vyhrožováno znásilněním a elektrickými šoky. Zavazování očí a používání kápí u vězňů je běžná praxe, stejně jako odpírání lékařské péče.
http://blisty.cz/art/60562.html

Operace Trvalý průšvih pokračuje
Okupace Afghánistánu, kterou někteří dál zatvrzele nazývají Operace Trvalá svoboda, završila deset let svých úspěchů, které jsou natolik obří, že Baracku Obamovi nestály za projev – vystačil si s písemným prohlášením, že prý už o tom beztak mluvil minulý měsíc při výročí 11. září a už tehdy přece řekl, že občané USA jsou po deseti letech zabíjení Afghánců bezpečnější.
V záplavě patriotických frází Obama své spoluobčany (a svět, který to ještě zajímá) „uvedl v omyl“, když tvrdil, že se americké jednotky stahují z Iráku a snižuje se počet vojáků v Afghánistánu, i když realitou je, že v Iráku se i po oficiálním stažení letos v prosinci budou posilovat počty diplomatů a vojáků, a v případě Afghánistánu už se mluví o tom, že se okupace protáhne až do roku 2024.
Mimochodem, nový průzkum veřejného mínění v Británii ukazuje, že 57 Britů požaduje okamžitý odsun svých vojáků z Afghánistánu, 71 procent považuje tuhle válku za nevyhratelnou a 58 procent dotázaných je přesvědčeno, že účast britských vojáků na okupaci Afghánistánu zvyšuje riziko teroristických útoků v Británii. Vláda premiéra Camerona sice za datum odsunu stále uvádí rok 2014, britský velvyslanec v Kábulu ale oznámil, že „dodatečná pomoc“ včetně vojenského výcviku a dodávek zbraní bude do Afghánistánu proudit až do roku 2025.
http://www.outsidermedia.cz/Operace-Trvaly-prusvih...

255021

12.10.2011 02:52

Stevia

Stevia je výborné sladidlo

Dobroděj 88.?.?.?

Mám ji doma celý pytlík, dostal jsem ji od známé, která ji běžně vypěstovala na zahrádce v Praze - Tróji a pěkně ji úplně normálně vyrostla, takže není nijak náročná na pěstování i v našich podmínkách. Je ale hrozně sladká, tak až nepřirozeně. Stačí pár lístečků a když to člověk přežene, ani se nedá nápoj pít.
Střídám Stévii s přírodním hnědým nerafinovaným cukrem a pokud vám mohu doporučit, nejlépe je nesladit vůbec,nebo jenom občas, když člověk dostane velkou chuť na sladké.
Pokud se vyjádřím k článku, je to stejné jako s léky, také zde jde při kšeftu se sladidly o veliké peníze a proto se snaží Stévii "zaříznout", zrovna tak jako obchod s léčivými bylinami, který také "vadí" farmaloby a snaží se obchod s léčivkami zničit! Když už se konečně lidstvo osvobodí z totalitní nadvlády peněz,které v přílišném vlivu na všechno bez kontroly neslouží, ale naopak škodí! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

255023

18.10.2011 11:50

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

Tady někde bude příčina všech posledních posunů a třenic na politickém globálním poli!

Dobroděj 88.?.?.?

http://www.outsidermedia.cz/Americke-derivaty-Naca...
Chcete znát skutečný důvod, proč banky nepůjčují a evropský dvorek ovládají PIIGS?

Je to proto, že riziko na trzích s deriváty za 600 bilionů dolarů nezmizí za jeden večer. Naopak, stále více se koncentruje do několika bank, především těch severoamerických.

V roce 2009 drželo 80 % derivátů v Americe pět bank. A v tuto chvíli už podle nedávné zprávy Kontrolního měnového úřadu (Office of the Currency Comptroller) pouhé čtyři banky drží ohromujících 95,9 % amerických derivátů.

Jedná se o tyto čtyři banky: JPMorgan Chase & Co. (NYSE: JPM), Citigroup Inc. (NYSE: C), Bank of America Corp. (NYSE: BAC) a Goldman Sachs Group Inc. (NYSE: GS).

Deriváty hrály klíčovou roli při poklesu globální ekonomiky, takže byste si mohli myslet, že tvůrci světové politiky by měli být schopni už dnes konečně udržet tyhle věci na uzdě – ale to je omyl.

Regulátoři místo toho, aby tenhle problém vzali útokem, jej nechali bez dozoru přejít do vývrtky a výsledkem je časovaná bomba o velikosti 600 bilionů dolarů jménem trh s deriváty.

Myslíte si, že přeháním?

Čistě spekulativní hodnota světových derivátů se ve skutečnosti odhaduje na více než 600 bilionů dolarů. Nominální hodnota, je samozřejmě celková hodnota aktiv pákového efektu. Toto rozlišení je nezbytné, protože když mluvíte o spekulativně nafouknutých aktivech, jako jsou opce a deriváty, trocha peněz může řídit nepřiměřeně dlouhé pozice, které mohou až pětkrát, desetkrát, třicetkrát, nebo v extrémních případech i stokrát převyšovat investice, které by mohly být financovány pouhými hotovostními nástroji.

Roční světový hrubý domácí produkt (HDP) je podle deníku The Economist pouhých přibližně 65 bilionu dolarů, tedy zhruba 10,83 % celosvětové hodnoty globálního trhu s deriváty. Na planetě tedy není doslova dost peněz na to, aby mohly být sanovány banky, obchodující s těmito věcičkami, pokud se dostanou do potíží.

255399

18.10.2011 20:32

Hrdina Sulík. Najdou se podobní i u nás?

RE: Uz ma presla chut!

Dobroděj 88.?.?.?

Možná, že stál příspěvek za ho@vno a tak Prozřetelnost dopustila,ale nechci být zlý a jízlivý!
Chtěl bych připomenout a možná mnohé z vás požádat, držte se zde
zásady, která je nahoře vepsána , jako motto!


PIŠTE JEN MÁTE-LI CO ŘÍCI!!!!

Je to někdy úděsné, když nečtu Zvědavce několik dnů, teď přijdu, a začnu se prokousávat tou někdy nekonečnou přehlídkou žvanění a plytkého klábosení o ničem a mezi tím, hledám příspěvky, které za něco stojí, jako drahé perly! Važme si Zvědavce, že máme nějakou platformu, kde je možné se něco nového a zajímavého dozvědět a nezaplevelujme si možnost svobodné výměny názorů!
Též editor by měl být daleko údernější a necenzurovat, ale "očistit" příspěvky od balastu, který jistě dokáže snadno posoudit a rozlišit, co je podstatné a přínosné a co jsou často i pouze slova, grafomanského, nebo nasíracího charakteru!
Nemyslím zde tento apel zle,i sám, když po sobě něco čtu, zjistím, že jsem raději neměl nic psát, protože přínos do diskuze je slabý.Tak se nad sebou všichni zamysleme a přestaneme tolik plkat! [smích] [smích] [smích]

255425

19.10.2011 05:28

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Zpochybnovani se tresta,ale ,lidska hloupost ne,ackoliv,co je to zpochybnovani?

Dobroděj 88.?.?.?

Zrovna Dachau byl nejstarší KT a dnes jde o předměstí Mnichova a je doloženo, že v Dachau se popravy plynem neprováděly.Byl jsem se v KT v Dachau podívat a je tam "plynová komora", kam mohou turisté vstoupit,ale zcela jistě se nejedná o autentickou plynovou komoru, používanou na usmrcování lidí! Nechci nikomu tady přihrávat,zcela jistě velké procento Židů zahynulo - třeba jenom na zdech Pinkasovy synagogy je cca 80 000 zahynulých našich židovských spoluobčanů z ČSR v období II. světové války, takže jejich velké oběti jistě popřít nelze.Myslím, že hlavní problém holokaustu spočívá v jeho zneužití na sionistickou propagandu a zakrývání vlastních poklesků Izraele příkladně v operaci Lité olovo. Jsem toho názoru, že žádné používání násilí,vraždění a mučení, svět nespasí.
Jsem optimista, tak si myslím,že zase vysvitne slunce i nad Izraelem,věci se pomalu srovnají a bude radostněji. [smích] [smích] [smích]

255467

23.10.2011 22:39

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

Jenom nevím, zda se pouštět do diskuze o tradiční rodině je to správné téma.

Dobroděj 88.?.?.?

Určitě, pitomosti, které jsou popsány v článku, nemají šanci na uplatnění.Vždy bude táta a máma, jako neuspěl Děda Mráz, ani Santa Claus a jasně zvítězil tradiční Ježíšek!Ve Švédsku chtěly bojovnice za rovnoprávnost na WC uzpůsobené mušle na čůrání ve stoje jako pánové, protože když si musely sednout na mísu, byla to jasná diskriminace! Stejná pitomost je označení rodiče číslo jedna a dvě!To jsou takové výkřiky do tmy, ale úplně o ničem!
Vidím zde ale posun v sexuálním chování dnešní mládeže, zcela jinam od tradiční párové společnosti a to není zaviněné nějakou špatnou výchovou, nebo příkladem, ale tendencí nebýt v závislosti a egoismu na jednom partnerovi.
Možná bude potřeba širšího výkladu, protože zde diskutují jsou zapřisáhlí zastánci tradičních dvojic a manželství a přitom je realita úplně jiná a chování mladých je také zcela jinde!
Jsem také zastáncem běžného vztahu muže a ženy, kteří se mají rádi a z jejich lásky se zrodí děti.Je to takové normální, ale dnes je mezi mladými veliká móda a myslím, že je do toho nikdo nenutí udržovat sexuální vztahy ve více lidech, buď dva kluci s jedním děvčetem, nebo dvě kamarádky se současně milují s jedním klukem a všichni se mají rádi dohromady, nebo se milují i ve více lidech podle chuti a také k sobě chovají citová pouta dohromady.Nevím kolik procent mladých dnes provozuje takové volnější a veselé vztahy a lásku, ale jde jistě o několik desítek procent. Nepovažuji to příliš za velikou úchylku, protože se zde eliminuje žárlivost a jiné "manželské" poruchy,jako je "dělat" si právo na toho druhého!, kdy se opravdu spolu potom dají dohromady dvojice nebo i trojice, které se skutečně přirozeně milují a jsou spolu schopni žít a nedojde u nich k manželským katastrofám, jak mohou vidět u svých rodičů, kdy se třeba v Praze rozvádí za někdy krutých scén,až cca 70% manželství!
Institut dlouhodobého manželství, jak ho známe a chápeme, je prostě na ústupu, protože přirozeně nefunguje a nikdo ho nemusí rozbíjet!Záleží také samozřejmně na temperamentu a založení každého člověka. Třeba pouze 30% lidí bude do budoucna "provozovat" dlouhodobé manželské vztahy, jak je známe v klasickém pojetí a zbytek obyvatel si najde jiné vzorce partnerského a sexuálního chování,jak jim to bude chutnat a vyhovovat!Nikoho nelze do ničeho nutit a když se mladí nechtějí vdávat a ženit, tak je nelze donutit, aby se chovali jak chce někdo , nebo nějaká "společnost"!
Především sexuální a partnerské vzorce chování jsou u každého jiné a někdy diametrálně rozdílné a je nutné vždy citlivě postupovat a nikomu neubližovat. Jak je moudrý známý výrok sexuologa a odborníka na manželskou patologii, MUDr. Plzáka, který vyřkl tu krásnou větu: Jak mohu mít na někoho chuť,když ho mám imrvere 12 let vedle sebe nakvartýrovaného v posteli! Myslím, že koment...

Automaticky kráceno

255809

23.10.2011 22:41

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

Pokračování - netradiční pojetí partnerských vztahů.

Dobroděj 88.?.?.?

Především sexuální a partnerské vzorce chování jsou u každého jiné a někdy diametrálně rozdílné a je nutné vždy citlivě postupovat a nikomu neubližovat. Jak je moudrý známý výrok sexuologa a odborníka na manželskou patologii, MUDr. Plzáka, který vyřkl tu krásnou větu: Jak mohu mít na někoho chuť,když ho mám imrvere 12 let vedle sebe nakvartýrovaného v posteli! Myslím, že komentáře netřeba! MUDr. Plzák také napsal jako první v Evropě už v 60. letech učebnici pro mediky o patologiích v manželství, která byla přeložena do mnoha jazyků!
Nepropaguji nic, ani "volnou" lásku, jenom podotýkám, že si lidé nenechají nic nadekretovat a budou si především v osobních vztazích do budoucna dělat, to co jim chutná a co jim vyhovuje a nikdo je nemá právo moralizovat a nebo je nabádat, co mají a nemají dělat a s kým se mají anebo nemají milovat a s kým mají mít a nemít děti! Ani církev, ani rodiče, nebo kdokoliv jiný!!! Je to jejich život a budou si ho žít podle toho, jak oni budou chtít a jak uznají za vhodné! Každá jiná donucovací alternativa je úplně blbá a zcestná, protože nefunguje a obrovský nárůst rozvodů a utrpení dětí,je toho důsledkem! [smích] [smích] [smích]

255810

24.10.2011 13:39

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Pokračování - netradiční pojetí partnerských vztahů.

Dobroděj 88.?.?.?

Pane quido2, promiňte, ale jste úplně mimo!
Podívejte se na všechny výjevy kámásutry na indických chrámech,kde je jasně doložitelné, že šlo o vysoce duchovní a "náboženskou" společnost, která také "generovala" tak vzácné učení jako je budhismus, ale nebyla puritánská! Proč by jinak Bůh dal člověku do vínku všechny rozkoše těla a sexu! Nemají se nadužívat, ale bohužel křesťanství a především zasratí "katolíci" si z fanatického odpírání přirozených tělesných prožitků, udělali živnost a přitom je to banda pedofilů a homosexuálních kněžourů! Taková je trpká pravda. Omlouvám se všem poctivým katolíkům, kteří ještě lezou do řitě papeži a různým vatikánským poskokům! Katolická církev je z převážné části banda pokrytců a duchovně úchylných lidí, kteří vzývají zlaté tele a podporují všechny světové zlořády, co jich na světě až do teď bylo!Kolik katolíci povraždili lidí, za to budhisté, hinduisté,šintoisté a taoisté, jsou duchovní systémy velice mírné, smířlivé a také lidem nijak nenařizují,jako nablblí katolíci, co mají dělat se svojí sexualitou!!!!
A k věci uvádím, že žádný přirozeně duchovní člověk není materialista, takže ani jeho sexualita ho nemůže odvést od jeho duchovních prožitků a cílů!!! To právě hlásá jedna část křesťanských bludů a pitomostí,jako je puritánství a odpírání sexu, kde jsou idioti katolíci v čele se svým arciblbem papežem, který je tak blbý a ubohý, že v Africe, kde řádí AIDS, brojí proti používání prezervativů při sexu!
Takže pane quido2, jste vedle, jak ta jedle! [smích] [smích] [smích]

255837

25.10.2011 00:40

Umělá opozice Nového světového řádu

Lži o Řecku a podvratná úloha bank

Dobroděj 88.?.?.?

http://www.outsidermedia.cz/Lzi-o-Recich-1.aspx
Zde je přesně popsána technologie, jak se v současnosti vytvářejí účelové ekonomické krize a jaká je jejich role v médiích!
Když se podíváme do zákulisí protiřecké mediální kampaně, najdeme příběh unaveného lidu, který je z jedné strany držen pod krkem zkorumpovaným politickým systémem a z druhé dravými finančníky. Nezní vám to tak trochu povědomě?

Hovno vletělo do větráku v roce 2008. Najednou se všichni rozhlédli okolo a řekli: „Kdo teď, do prdele, všechny tyhle dluhy zaplatí?“ Banky uviděly, že vyhodily oknem velké peníze. Podle všech evangelií neoliberální ekonomie se tohle přece nemůže stát. Jsou tady sice na jedné straně lidi a společnost, ale banky musí být zachráněny za každou cenu.

Když se v říjnu 2009 změnila řecká vláda, byly otevřeny účetní knihy a zjistilo se, že deficit je mnohem vyšší, než se očekávalo. Investoři se dali na útěk. Úrokové sazby vystřelily. V listopadu, pouhé tři měsíce před tím, než se Řecko stalo epicentrem evropské hospodářské krize, objevili se na athénské scéně opět wallstreetští kouzelníci a pokoušeli se nabídnout další obchody, které by nechaly dluhy zázračně zmizet. New York Times shrnul roli bank v této krizi:

„Stejně jako v americké hypotéční krizi a zhroucení AIG, i při rozběhu řeckého dluhu hrály hlavní roli finanční deriváty. Nástroje vyvinuté bankami Goldman Sachs, JP Morgan Chase a celou řadou dalších bank umožnily politikům maskovat další půjčky v Řecku, Itálii a možná i někde jinde. Banky v desítkách obchodů po celém kontinentu poskytly hotovost předem na vládní platby v budoucnu, a tím tyto závazky zmizely z účetních knih. Řecko, například, zobchodovalo právo na letištní poplatky a loterijní výnosy v několika dalších letech ... Některé z těch obchodů byly pojmenovány po postavách z řecké mytologie. Jeden z nich se například jmenoval Aeolos podle boha větru.“

Poháněn zlem, dosáhl finanční vítr sílu hurikánu, náhle bylo jasné, že by Řecko potřebovalo spoustu peněz na to, aby mohlo bankéřům vrátit peníze. Naskočili tedy do úsporného vlaku do stanice Nikam – a začali se honit za svým vlastním ocasem prostřednictvím drakonických úsporných opatření, jež pouze zvyšila jejich deficit, takže pak museli požádat EU o další peníze. Státní zaměstnanci byli vyhazováni z práce, aby se zaplatilo bankám. Důchody byly ořezány, aby se zaplatilo bankám. Přesto nebylo dost peněz na to, aby se zaplatilo bankám.

255878

25.10.2011 00:59

Umělá opozice Nového světového řádu

Occupy Wall Street? Něco tu smrdí

Dobroděj 88.?.?.?

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/occupy-wall-stre...
Ve chvíli, kdy se ale z protestu na Wall Street stane globální akce, kdy v jeden den (15. října) proběhne série demonstrací v 951 městech 80 zemí, tedy doslova po celé zeměkouli, měla by nám začít blikat červená kontrolka. Není v silách jednoho, byť dobře organizovaného protestního hnutí, které napnulo všechny své síly na iniciativu v New Yorku, spustit zároveň tak masovou globální záležitost. I kdyby šlo jen o prvotní inspiraci, ke které by se spontánně přidali lidé a sdružení po celé zemi, není to možné zorganizovat v tak krátkém časovém úseku, který uběhl mezi první demonstrací na Wall Street a nynější ´globální´ smrští protestů ve všech velkých městech světa. Něco tady nehraje.

Už jen to slovo ´globální´ (zmiňované i v sugestivních videoklipech, které na masové protesty zvaly) zní podezřele. Globalisté se zkrátka nezapřou a jejich rukopis je nakonec vždy odhalí. Myslí "globálně" a neumí jinak, a tak svůj globalismus cpou i tam, kde se to nehodí a kde jim to nikdo neuvěří - proto i tam, kde by se předpokládalo, že přirozený protest se ponese spíše v duchu národní hrdosti a touhy po nezávislosti na globálních hráčích. Nejdeme přece do ulic za globální revoluci (i když někteří takoví by se mezi námi asi našli), ale především za to, aby naše země, naše národy, řekly ´ne´ právě globalistickým plánům, které jsou zdrojem většiny našich současných problémů.

Něco jiného je přece opravdový, někdy až krvavý, boj Řeků, který probíhá už řadu měsíců a často bez zájmu médií - ta informují spíše o tom, na čem se zase spiklenci z MMF dohodli a co Řecku předloží jako výsledek svých tajných úradků, než že jsou v Řecku do krve biti obyčejní lidé a režim brutálně zasahuje proti těm, kterým se přirozeně nelíbí, jak je jejich země rozprodávána pod rukama - a něco jiného je pofidérní snaha spustit novou světovou revoluci.

Takže zase nic, zase to je jen fraška, řekne si možná ten, kdo si od toho "konečně" něco sliboval. Zase to je "jen jako", povzdychne si. Zase žádné opravdové vzepětí obyčejných lidí. Zase se nic neděje.

Ale děje. A je to vážné. Ten, kdo je schopen zorganizovat něco takového, má jistě velké plány a sleduje tím něco nekalého. A stačí málo, aby toho dosáhnul. Jistě to nedělal jen kvůli tomu, co jsme viděli minulou sobotu. Toto bylo možná jen zahřívací kolo, zkouška. Příště stačí nasadit ve větší míře pořádkové síly, nechat pár lidí zmlátit a zemřít a příští kolo protestů od Hongkongu po New York už může být úplně jiných.

Báječný nový svět(ový řád) klepe na dveře. Slyšíte?

255880

25.10.2011 17:19

Evropu čeká výměna vládnoucích skupin

Pouliční protesty nic nezmůžou. Lokální demokratická struktura západních států totiž už zmizela

Dobroděj 88.?.?.?

Zrušeno. Nepostujte tu kompletní články. Už jste byl kvůli tomu i vyloučen a zase to děláte znovu. Máte varování. Editor.

255936

18.11.2011 01:00

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

Na to by se měl autor článku zeptat, stačí 5 minut, aby nepsal "podivnosti"

Dobrodej1 88.?.?.?

Paní Lin má pravdu!
Účetnictví u rozpočtových a příspěvkových organizací podléhá auditu ze zákona, který je povinný a také u velkých společností,typu bank, akciovek atd. Účetnictví je samostatná disciplína, předepsaná zákonem ministerstva financí o účetních operacích. Také jsou různé typy účetnictví - jednoduché,podvojné apod. Velké účetní operace při velkých finančních objemech jsou potom potvrzeny auditem ze zákona! Audit také může být různý - zjišťovací obecný, forenzní apod.
Zcela něco jiného je zákon o daních, který upravuje výběr daní pro stát.Zde jsou daně přímé a nepřímé, daň ze zisku, obratu,z přidané hodnoty,z nemovitosti atd. Výběr daně nemá co dělat s účetnictvím a také se řídí jiným zákonem a prováděcími předpisy!
V uvedeném případě se ani tak nejedná o "audit", ale o kontrolu účelově vynaložených prostředků u příspěvkové organizace.
Nad určitý limit musí ředitel takové organizace mít schválený nákup kontrasignací "podpisem" nadřízeného orgánu, aby právě nemohlo dojít k podobné situaci. Nákup vozidel pro ZS je jistě zásadní výdaj a pokud nebyl schválen nadřízenou složkou a finanční prostředky byly uvolněny, je jasné pochybení na straně nadřízeného Krajského úřadu, takže pochybení padá na jeho hlavu.
Zde je jasná zásada, kdo platí, také kontroluje a je přímo odpovědný, co bylo nakoupeno!
Ředitel ZS se má starat o jiné věci, než je nákup vozidel /dává požadavek na nákup ZP/ - on především odpovídá za výkon ZS.Zde příslovečný "zloděj" křičí, chyťte "zloděje"!
K druhému případu s naftou se nebudu vyjadřovat, není dost podkladů.Pouze je zásadní rozdíl, zda jde o vozidlo, které slouží k podnikání a je také vedeno v daňových nákladech a odpisech, nebo jde o vozidlo soukromé!Do soukromého vozidla nelze tankovat palivo a náklady "přeúčtovat" jako daňovou zátěž!
Myslím, že by se měli , jak autor článku, tak editor, někde drobně informovat o matérii, kterou popisují, protože potom celý článek vypadá jako zbytečný text,postrádající smysl. Vyhrožovat lze "daňovou" kontrolou, ale nikoliv auditem.Audit může zjistit pouze nedostatky v účetnictví, které se potom posuzují a hodnotí jako účelové záměrné, nebo pouze jako pochybení z nedbalosti, nebo neznalosti. Bohužel praxe v ČR v této oblasti je zcela tristní, protože když chce podnikatel dodržet všechny předpisy z účetnictví, dostane se do rozporu s předpisy daňovými a naopak!!! Pokud se jdete zeptat na MF, dostane se vám vyhýbavých odpovědí a krčení ramen a když moc "otravujete", přijde vám do podniku kontrola z finančního úřadu!!!Ani poradci daní nejsou moudří a raději se komora daňových poradců drží od MF zpátky,neboť , kdo se ptá, se moc dozví a mohli by je také zrušit!Prostě žijeme v Kocourkově na všech frontách! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

257210

24.11.2011 16:51

O strachu

RE: Robota, strach, odvaha, štěstí

88.?.?.?

Zrovna jako "kapitalismus" zde není, tak také "socialismus", či"komunismus" zde nikdy nebyl. Je to pouze balamutění pojmů.
Člověk se musí smát, když slyší pořád kvičet, jací byli Mašínové hrdinové a jejich máma byla členkou KSČ!!!!! Vrazi jsou oslavováni,tržní hospodářství se nám zvrhlo na mafiánskou netržní zlodějnu,kdo má lepší korupční předpoklady,ten v "tržním prostředí" po česku vítězí - rozuměj,kdo víc dá!Politik a to dnes skoro všichni, rovná se lhář a zloděj!
Tak se dočkáme, že tento druh vedení společnosti a nakonec i světa vydá svojí úrodu.
Možná už se lidé přestanou bát a potom uvidíme, kdo jak hnojil zahrádku!

257603

26.11.2011 01:27

O strachu

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

88.?.?.?

V USA prolhané a nenažrané banky mezi roky 1999 až 2008 tak dobře spekulovaly, až vyvolaly světovou finanční krizi a stát jim musel "dodat" cca 700 milard USD z peněz daňových poplatníků, aby se celý finanční systém USA nezhroutil. [oči v sloup]
To je nový typ mafiánského kapitalismu, zisky jsou soukromé a ztráty veřejné! Marx musí jenom smíchy rotovat v hrobě! [velký smích]

257663

27.11.2011 01:02

O strachu

RE: 48 příspěvků

88.?.?.?

Nejsem přesvědčen, že zrovna pan Moudrostraka je tlachavý. Spíše bych ho zařadil mezi bájné Hrabalovi "Pábitele"! On jenom tak "pábí",což je někdy dost problém i pro pochopení, protože samotný výraz a smysl slova "pábení" je hodně problematické definovat.Jde již nepochybně o poezii v prozaické podobě!
Moudrostrakovi "Lídlující Mařenky" a "Zinkající Pepíci" jsou skvostnou literární ukázkou jeho nadčasového uchopení drsné reality současného života v Česku. Tím je nesporným obohacením diskuzí na stránkách Zvědavce a také se přimlouvám,aby pan Moudrostraka měl dostatek prostoru, aby se mohli všichni literárně citlivý čtenáři pokochat Moudrostrakovými výplody ducha. Je sice pravda, že někdy až přehání, ale zase všechno dožene neotřelostí a originalitou diskuzních příspěvků a zcela jistě tím přispívá k vyšší čtenosti Zvědavci, což si myslím, že je dobře.
Přidávám velmi zajímavou informaci o "černé" perle české politiky, kterým je Alexandr Vondra, o kterém je uveřejněn krásný článek "Proč je Vondra neodvolatelný" na stránkách:
http://outsidermedia.cz/Proc-je-Vondra-neodvolatel...
Možná by nebylo od věci, aby se také tenhle článek objevil na Zvědavci, protože by zde zcela jistě vyvolal bouřlivou diskuzi.

257710

27.11.2011 22:29

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

Na válku je dobře zaděláno,

88.?.?.?

ale stejně jsem přesvědčen, že případný střet se bude odehrávat jinak.
Co by kdo získal? Naprosto zničené celé kontinenty.Dost těžko lze odhadnout vývoj, ale "klasická" válka mezi supermocnostmi
nemá velkou cenu.
Velmi pěkný a obsažný článek k tématu:
http://outsidermedia.cz/Cesty-k-valce-a-hospodarsk...

257753

04.12.2011 23:24

Poslední zpráva MAAE obsahuje pochybné informace

USA jsou prakticky v konkursu a kopou kolem sebe!

88.?.?.?

Poslat nad cizí území špionážní letadlo je proti mezinárodnímu právu.Nevím, jaký by byl pokřik, kdyby nad cizí stát podobný prostředek poslali Rusové, nebo Čína.
Měla by zde jasně zakročit RB OSN a postavit USA do latě!

258040

05.12.2011 04:19

Protesty v Sýrii: Kdo počítá mrtvé?

Média lžou,překrucují, anebo prostě nenapíšou! Většina novinářů jsou duševní prostitutky!

88.?.?.?

Bez jakéhokoliv mediálního ohlasu v Česku přijalo Valné shromáždění OSN 30. 11. několik usnesení o "palestinské otázce" - o nelegálních izraelských osadách na okupovaných palestinských územích, včetně východního Jeruzaléma (167 pro, 7 proti, 4 se zdržely); o výkonu nezcizitelných práv palestinského lidu a pokračování jeho úsilí o podporu realizace práva na sebeurčení (115 pro, 8 proti, 53 se zdrželo); o tom, že Izrael dosud není v souladu s rezolucí RB OSN 497 (1981), a jeho rozhodnutí z 14.12. 1981 k zavedení izraelských zákonů, jurisdikce a správy na okupovaných syrských Golanských výšinách je neplatné a nulitní. VS OSN vyzvalo Izrael ke zrušení tohoto rozhodnutí. (119 pro, 7 proti, 53 se zdrželo)!

258047

13.12.2011 03:40

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Jenom malou doušku k Rusku

88.?.?.?

Nevím, jak dalece je Putin a jeho politická strana v Rusku přínosem, ale chtěl bych všechny čtenáře a diskutující pouze upozornit na fakt , že v Rusku je možná lepší "kapitalismus", než u nás, rozhodně tržní podmínky tak zkorumpované, jako v českém nočníčku, nejsou asi nikde na světě!
Rusko nás nemá jak ohrozit, leda, že by si zde snad ještě něco koupili, co jsme nestačili rozkrást a zničit!
Každý Rus dnes docela obstojně hovoří anglicky, protože je anglický jazyk povinný předmět na školách už dobře 20 let,proto hovořit o "nekulturních" Rusech je také mimo! Mladí Rusové mají zcela podobné zájmy,oblékají se a poslouchají tu samou muziku, jako jakýkoliv mladý člověk z EU!
Takže z Ruska může mít strach jenom nějaký zaprděný hlupák, který zůstal mentálně "zamrzlý" v dobách SSSR a Brežněva!
Je naprosto jasné, že silné a bohaté Rusko je pro krachující EU přímo požehnáním,protože alespoň bude pro koho vyrábět a kam vyvážet přebytek produkce, která se v EU v krizi neprodá!
Jenom se tyto všechny záležitosti nehodí propagandistickým blbečkům především z naší ČT a ČR, které budou prorežimně lhát a kdákat nesmysly o Rusku a jenom se potřebují co nejhlouběji narvat do řitě USA a dalších poskoků světové kleptokracie!
Rusko může už jenom pozitivně překvapit, v žádném případě bych zde neviděl nějaké centrum světové nestability!
Média zde špiní Rusko a Čínu pomalu každý den, ale pokud je mně známo, tak světovou krizi vyvolala a způsobila nenažraná,prolhaná a zlodějská bankovní mafie z USA a nikoliv Rusko, nebo snad Čína! To ani Kuba nebo KLDR nepředstavují pro svět takové nebezpečí, jako astronomicky zadlužené USA,které nejsou schopny svůj dluh vůbec splatit, bez těžkých sociálních a politických vnitřních otřesů, které mohou zasáhnout celý svět!
Ano, USA jsou dnes hlavní osou světového zla a patří právě mezi vůdce tzv. darebáckých států! Horší a nebezpečnější stát pro celý svět, než jsou dnes USA, nikde není!
Proto jsou volby v Rusku jenom zástupný problém!Světový kazisvět a zloděj USA, křičí, chyťte zloděje. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

258431

13.12.2011 04:04

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Jinak lotr a zloděj, který po právu sedí, se jmenuje Chodorkovský!

88.?.?.?

A vůbec, co se týče kriminality, USA vede na celé čáře!
V USA je v kriminálech zavřeno na cca 700 vězňů na 100 000 obyvatel, v Rusku jenom cca 400, pro srovnání ,ČR cca 130! V Rusku se už cca 15 let nepopravuje, i když trest smrti zůstal v zákoníku, tak se nepoužívá!
Za to v USA se popravuje jak na běžícím pásu a ještě jsou pro jistotu někteří nevinní!
Ale USA , náš vzor , opět na věčné časy a nikdy jinak!
V řitním alpinismu jsme nepřekonatelná velmoc!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

258432

14.12.2011 01:05

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Jak moc potřebuje EU Rusko je naprosto jasné!Bezvízový styk je rána volebním štváčům!

88.?.?.?

Moskva a Brusel se nakonec dohodli na postupném přechodu k bezvízovému režimu. Příslušná dohoda musí být schválena do 15. prosince na summitu EU-Rusko.
Myslím, že uvedená informace je zcela ilustrativní!
Více ruských turistů v Praze je jenom přínosem. Ti "špatní" kriminální Rusové se stejně dostali do Česka na víza už dávno, takže proč neotevřít hranice i pro ty ostatní, kteří se chtějí jet podívat do Prahy na památky!

258504

14.12.2011 04:18

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Ani za 20 milionů USD ročně by statisíce Američanů nešlo demonstrovat proti spiknutí zvané Vietnamská válka,

88.?.?.?

což byla ta nejostudnější a politicky nejšpinavější válka, kterou USA podvodem,jako další mnohé, rozpoutaly!Viz Tonkinský záliv a provokace CIA, která k válce vedla!
Nemám v úmyslu hájit v době studené války všechny tajné operace, které tehdejší SSSR proti USA vedl, ale dnes zahraničním ruským médiím stačí pouze po pravdě poukazovat na všechny "levárny" USA, které po světě činí! Nebo snad přepadení Iráku na podkladě lživých obvinění bylo košer od prolhané a zločinné vlády USA?
A to máme hlavně už cca 20 let po skončení studené války a rozpadu bipolárního světa a teprve teď vidíme ve vší nahotě,co vládne v USA za darebné,zbabělé a prolhané svině!!!A není to věc běžných občanů v USA, ale úzké vrstvy zločinců, které v USA vládnou na základě "mafiánské" demokracie!
Rusko má kapitalismus a míru svobody pro občany, kterou nikdy nepoznalo a pod Putinem docela prosperuje! Jenomže to se o zasraných USA, zadlužených až po uši a ohrožujících nestabilitou celý svět, říci nedá!
Amerika je na nejlepší cestě k podobným kraválům a revolucím, jaké potkaly Rusko v roce 1905 a v roce 1917.
Protesty OWS jsou pouze předzvěstí, daleko horších událostí, které na USA teprve čekají, až se začne řešit, má dáti a dal! [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

258517

Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Nevěřím všem údajům o propagandě, týkajících se zadlužení. Odporuje to logice a zákonům o zachování hmoty a energie. Nejlépe je to vidět při pohledu na celou Evropu. Podle údajů Světové banky, je dluh evropských států zhruba 27,5 bilionu USD. Je to číslo celkem nepředstavitelné, ale přepočteno na české koruny, je to 825 000 Kč na jednoho obyvatele Evropy. (Nám pan Kalousek poslal složenku na 121 000 korun.) Tato suma odpovídá HDP celé Evropy za 19 a půl měsíce. Dluh však nevznikl tak, že by Evropané v zahraničí nakupovali energie, suroviny a zboží a nezaplatili to. Bilance zahraničního obchodu Evropy je zhruba vyrovnaná. Pokud si Evropané skutečně tuto horentní částku vypůjčili a utratili, tak ji utratili za to, co vyprodukovali. Je tedy paradoxem, že Evropané spotřebovali, to co vyrobili, ale jsou za to dlužni. Že se jedná v podstatě o hrátky finančních institucí, je vidět na příkladu Řecka. To je v míře zadlužení, vztaženo k HDP, až na 15., nebo 16. místě. Nevím, proč bylo Řecko vybráno jako černá ovce. Nyní Řecku ze zadlužení pomáhají státy, které jsou mnohem zadluženější než Řecko. Protože dlužné peníze jsou vymyšlené a nereálné, je také splácení těchto dluhů nereálné. Představme si, že by se Evropané drasticky uskrovnili a každý rok by 30% svého HDP dali na splácení dluhu. Teoreticky by měli za 5 a půl roku dluh splacen. Aby však mohli dluh splatit, museli by uspořenou produkci prodat. Trhy jsou však v podstatě nasycené a tuto produkci nikdo nekoupí. A tak dluh splatit nelze, pouze dojde k hospodářskému kolapsu celé Evropy. Kdyby se však stal nějaký zázrak a Evropa získala 27,5 bilionu USD a dluh zaplatila, co by s těmi penězi věřitel, (kdo to je?) dělal? Peníze jsou jednak mírou hodnoty produkce zboží a jednak jsou také zbožím. V případě těchto dluhů jsou zbožím, jehož hodnota byla spekulacemi a podvody vyhnána do závratné výše. V momentě, kdyby byla tato částka jednorázově splacena, tak bublina splaskne a tyto peníze jsou v podstatě bezcenné. Za naprostou většinu těchto peněz se nedá nic koupit a ani je nelze nikde investovat. Domnívám se tedy, že politika rozpočtové odpovědnosti, různé škrty, snižování platů, je dobrá k tomu, aby poklesl hospodářský rozvoj a zbylo dost peněz pro ty, kteří státní rozpočet rozkrádají.S pozdravem, Václav Pankrác. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

258518

14.12.2011 18:19

Zánik eura: Součást dlouhodobého plánu na globální „super měnu“ kontrolovanou bankstery

Asi moc v klidu konverze neproběhne. Politici zašli příliš daleko!

88.?.?.?

Japonská banka NOMURA už vypracovala odhad kurzů měn po pádu eura , takže už se počítá!

http://zpravy.kurzy.cz/298052-jakou-hodnotu-by-mel...

A v českém nočníku se také mohou odehrávat podivné věci!
Jeden z názorů v diskuzi na iHNED!

Tak co, demokrati ? Už jste si vybrali strom, na kterém budete viset ?
Rozkradli jste celý stát, tohle nedokázali ani komouši.
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

258564

16.12.2011 21:00

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Něco pozitivního se přeci děje.Rusko se po 18 letech dočkalo, může vstoupit do WTO

88.?.?.?

Rusko se po 18 letech dočkalo, může vstoupit do WTO

Světová obchodní organizace na ministerské konferenci oficiálně schválila přijetí Ruska mezi své členské země. Moskva usilovala o členství 18 let. Rusko bylo největší ekonomikou stojící dosud mimo instituci. Součástí organizace se stane třicet dnů poté, co členství schválí jeho parlament.
http://ekonomika.idnes.cz/rusko-se-po-18-letech-d...

258671

16.12.2011 21:53

Irán a strategické obkličování Sýrie a Libanonu

Tak , kde je pravda? Asi, jako vždy někde uprostřed!

88.?.?.?

Karel Dolejší to v BL popsal naprosto přesně! Vybírám úryvek z článku:

Klíčově důležité je totiž ve skutečnosti toto: Sýrie se natolik znelíbila Západu nikoliv z toho důvodu, že potlačuje protivládní protesty vojenskou silou atd. (do jaké míry byly tyto protesty na počátku spontánní a do jaké míry už tehdy uměle vyvolávané, to lze z perspektivy středoevropského pozorovatele teď opravdu jen ztěží rozhodnout; jisté však je, že aktuálně dostávají protivníci prezidenta Asada vydatnou finanční, vojenskou, logistickou a organizační pomoc ze Saúdské Arábie a Turecka), protože stejný postup se například bahrajnskému či saúdskému režimu bez větších potíží toleruje. Předmětem sankcí a pod hrozbou intervence je naopak Sýrie proto, že v příslušném kontextu nepředstavuje vůbec samostatnou entitu, ale pravou paži Íránu a současně (pronajatou) nohu, kterou stojí ruský námořník v Tarsu na břehu Středozemního moře.

Lamentace amerického ministerstva zahraničí nad utrpením syrských demonstrantů by zněly neskonale dojemněji, kdyby při nich Washington neležel v posteli se Saúdskou Arábií, která jednak ochotně a bez rozpaků dělá totéž co Asad, jednak jeho protivníky usilovně podporuje v jejich nezadatelných a nezcizitelných právech vystoupit proti utlačitelskému režimu, která svým vlastním občanům tak vydatně upírá. Saúdský režim je nejméně stejně hnusný jako syrský, ale to zde přirozeně není vůbec podstatné, protože má se Spojenými státy společné zájmy.

http://blisty.cz/art/61448.html

258674

16.12.2011 22:08

Obama zvyšuje vojenské sázky: Konfrontace na hranicích Číny a Ruska

Zde bude zásadní důvod k syrským nepokojům!

88.?.?.?

Damašek znovu žádá vrácení syrských Golanských výšin, okupovaných Izraelem od června 1967, jejichž připojení k Izraeli bylo prohlášeno za neplatné a nelegální různými rezolucemi Rady bezpečnosti a Valného shromáždění OSN.

258675

21.12.2011 23:23

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Co to sem zase vlezlo za pako?

88.?.?.?

Havel "nám" vydláždil svobodu...
Snad chceš tvrdit, že bez Havla by nebyl plyšový podvod a náramné kecy o revoluci v roce 1989 a jak ji uskutečnili chartisti a studenti si nechej pro nějaké prosťáčky z IDNES,nebo jiných "bobkových" listů!
[velký smích] [velký smích] [velký smích]

259210

28.12.2011 21:58

Václav Havel zbaven postmoderní aury

Petice proti přejmenování letiště v Praze na Havlovo!

88.?.?.?

http://www.petice24.com/proti_prejmenovani_letiste...

259732

30.12.2011 22:06

Malá záchodová úvaha

Jenom totální prasátko si po velké potřebě neumyje konečník!

88.?.?.?

Je to jednoduché a prosté, po velké potřebě použiji toaletní papír a potom ještě krátce vždy omýt studenou vodou konečník.Nemusí být bidet , stačí si sednout na okraj vany, ale nepoužívejte na omytí konečníku teplou vodu - své vám k tomu řekne každý lékař a také nepoužívejte běžné levné přípravky na mytí, kde jsou agresivní konzervanty, jako jsou parabeny a jiné! Na intimní omývání je dobře si vždy připlatit a koupit si kvalitní kosmetiku na zcela přírodní bázi - je dobře znát a pečlivě vybírat - intimní místa mají citlivou pokožku a tu je nutné pečlivě ošetřovat.
Velmi důležitá je studená voda! A nejenom na intimní místa!U konečníku jde o prevenci proti hemeroidům a jiným kožním poruchám.
Mohu každému doporučit. Již dlouhá léta se zásadně celoročně omývám a sprchuji pouze a jedině studenou vodou!Mám takou fintu, jak se rychle především v zimě omýt studenou vodou, aby člověk neprochladl. Předesílám, že používám studenou vodu na celé tělo, tedy i když si myji vlasy.
V zimě ráno je to trochu řehole, vlítnout z teplé postele pod studenou sprchu, to musí mít sousedi divadlo, protože často skučím jako pes pod proudem studené vody, ale potom když se člověk do sucha pěkné ručníkem "vyfrotéruje" a dá si velkou kávu - minimálně půl litr z kávoviny - půl na půl s mlékem a to je teprve pocit! Chce se mu létat! Bez této procedury se sprchováním studenou vodou bych dnes již ani nemohl vstát! A pěkně se vás drží hodně daleko všechny rýmy,chřipky, angíny a jiná nachlazení všeho druhu. A vůbec nic to nestojí. Je to základ.Nemusí být člověk nějaký náruživý otužilec,ale konečník a celé tělo omývat v létě v zimě pouze studenou vodou a jste daleko zdravější. Studená voda je lékem na všechno, i na nervovou soustavu, protože po studené sprše, máte hned lepší náladu!!!
Přeji všem Zvědavcům hezký a šťastný Nový rok a pouze se studenou sprchou každý den! Uvidíte, jak se vám svět projasní již od rána! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

259891

31.12.2011 18:43

PF 2012 upírů a banksterů

Jak je známo, mafiánský kapitalismus , má také své konce!

88.?.?.?

Říká se, že poslední etapa vyspělého mafiánského kapitalismu je organizovaný zločin!
A organizovaný zločin je nutné eliminovat pouze známými prostředky, jako třeba se stalo za velké krize v Chicagu!
Tam si policie pořídila automatické zbraně a většinu "případů" řešila rázně, bez soudů! Jiná "léčba" asi není!
V Číně je podobná "léčba" zavedena již delší dobu a myslím, že úspěšně!Kdo chce příliš žrát a ještě při tom mlaská, zde je 9 gramů do zátylku,prospěšná léčba pro společnost!
A to jsem jinak humanista a odpůrce násilí, ale jiná cesta nebude!
Hezký Nový rok přeji všem lidem dobré vůle a tužme se!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

259928

01.01.2012 17:40

PF 2012 upírů a banksterů

Vladimír Dlouhý byl předseda KSČ na Prognostickém ústavu!

88.?.?.?

Z Prognostického ústavu je celá privatizační galerka, včetně Klause, Třísky, Ježka a dalších.
Jak se nám ten kruh krásně uzavírá!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

259975

02.01.2012 17:45

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

K tématu , co souvisí a ještě něco málo o Havlovi

88.?.?.?

http://dolezite.sk/Vaclav_Havel_z_jine_strany_minc...

Zajímavé slovenské stránky, kam chodí do diskuzí mnoho Čechů a nejde jenom o nějaké vulgární výkřiky, ale o pozoruhodné informace.

260032

03.01.2012 05:26

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

Radosta. docela průhledně a nepokrytě lžeš!

88.?.?.?

Nebo možná lépe řečeno, používáš slova, která mají jiný význam, než se potom ve skutečnosti děje, především USA všude šíří "demokracii" a "svobodu" , ale tak trochu jako církev svatá v 16. století, totiž ohněm a mečem, na základě lživých obvinění a křivých důkazů. Rozvádět se nemusím, pokládám za zbytečné!
Jenom k tvým výrokům, buď si provokatér, nebo nějak duchovně poškozený člověk. Já sám také nezastávám černobílé vidění světa a uznám jiný názor , pokud ale je k něčemu. To, co píšeš je demagogie nejhrubšího zrna a spíše než na stránky Zvědavce by se hodila do nějakého vysokonákladového deníku, typu IDNES a podobně. Tam jsou tyto názory žvýkány denně, jsou tam několika denní tryzny za Havla a podobné duchovní zoufalosti. Takže možná Radosta uplatni svoje názory v těchto sférách, tam tě přivítají s otevřenou náručí a zařadíš se do zástupu režimních pisálků.Tady na stránkách Zvědavce je to trapnost, zde se většina přispěvatelů snaží najít nějaké jiné pohledy a názory! [smích] [smích] [smích]

260067

04.01.2012 09:25

Rozděl a panuj

Velmi zajímavý a podnětný příspěvek od Uri Avneryho

88.?.?.?

Je asi vždy velice nutné,před tím než vyřkneme nějaké názory vzhledem k nacionalismu,pečlivě zvážit, zdali se nedopouštíme nějakého pochybení vůči skutečným principům demokracie.

http://halonoviny.cz/articles/view/230587

260114

09.01.2012 02:07

Diskuze upadá

Vždyť je to tak jednoduché!

88.?.?.?

Diskuze může být buď hloupá, nebo chytrá, nebo také úplně blbá a opakem je diskuze povznášející!
Stane se zde někdy,kdy se diskuze zvrtne mimo téma, ale je tak dobrá a kvalitní, že je často lepší, než samotný článek, ke kterému se diskutuje.
Potom záleží na opravdu dobrém! editorovi, který dokáže citlivě posoudit, co je k tomu a co je k ničemu!
Jde o také o skutečnou míru zodpovědnosti!
Třeba bych to uvedl přesně na jasném příkladu k pochopení.
KSČ za minulého režimu měla absolutní moc, zakotvenou článkem 4. v ústavě o vedoucí úloze strany ve společnosti. Jenomže jak byl ve společnosti nějaký malér, tak se komunisté začali kroutit jako žížaly a my nic, my jsme muzikanti a ze své odpovědnosti za špatné řízení společnosti se chtěli pohodlně vyzout.
A přesně stejně chybuje zdejší editor,ať již je to pan Stwora, nebo někdo jiný!
On je plně odpovědný, takže prostě smaže a nemusí nic nikomu vysvětlovat, maximálně udělá malou poznámku,proč mazal - blbé, tlachavé,mimo mísu, nasírající apod.!
Věc je vyřešena, a myslím , že ku prospěchu věci,protože potom se nechá diskuze číst a je k něčemu a je přínosná.
Zaplevelené diskuze, kde si může každé pako napsat co chce, jsou k ničemu, jsou nečtivé a jde o ztrátu času a čtenářů Zvědavce! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

260453

09.01.2012 02:46

Diskuze upadá

RE: Vždyť je to tak jednoduché!

88.?.?.?

Ale jsou různé úhly pohledu a duchovních názorů a ty je také dobře a záhodno respektovat!Takže Moudrostrako, tohle všechno nejsou zinkující Pepíci a lídlující Mařenky, pokud ale nejde o grafomany! Pozor na to!, je často vylito s vaničkou i dítě! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Jaroslav Dušek: MODLITBA ZA SVOBODU (z knihy toltécké moudrosti Čtyři dohody.)
http://www.youtube.com/watch?v=3QbAISjsygU&feature...

260455

09.01.2012 03:06

Neutěšený ekonomický výhled pro nový rok

Systémová změna je již na obzoru

88.?.?.?

Nadnárodní společnosti vyrábějí tam kde jsou nejnižší náklady na práci, prodávají tam kde je velká kupní síla a odvádějí daně tam kde jsou nejnižší,pokud možno žádné.Tím podřezávají větev euroatlantické civilizace,nebo jí přímo kopou hrob.
Konečná etapa současného mafiánského kapitalismu je organizovaný zločin,což je krásně vidět u nás!
Velmi zajímavý příspěvek k věci od F. Stočesa jsem našel u článku o Řecku, takže ho sem celý dám:
7.1. 22:36
A co kdyby si Řekové zatančili argentinské tango? Tentokrát vítězně.
F. Stočes 94.?.?.?
...po odtoku prakticky veškerých měnových zásob zahraničním věřitelům v roce 2001 již stát nebyl schopen splácet svůj zahraniční dluh; následoval státní bankrot a zmrazení bankovních vkladů. Díky vstřícné politice vlády vůči Mezinárodnímu měnovému fondu, se propadalo 20 000 lidí denně pod hranici chudoby, nezaměstnanost dosáhla 25%, reálná mzda byla nejnižší za posledních 60 let, a Argentinu zachvátila nejhlubší společensko-hospodářská krize od roku 1890...
V zemi vypukly masové protesty, jejichž společné heslo znělo: „Que se vayan todos!“ (Pryč s nimi se všemi!). Nezaměstnaní vytvořili vlastní mohutné hnutí, Piqueteros, a pustili se do politického boje s vládou. V Cordobě, druhém největším argentinském městě, zapálili úředníci a úřednice místní radnici a hněv nespokojených občanů se obracel vůči bankám.
Za těchto zmatků a po zastavení práce v zanonské továrně v důsledku „bankrotu“, převzali kontrolu zavřeného podniku jeho zaměstnanci, jednající původně v zoufalé snaze udržet si pracovní místa. Jejich argumentem bylo, že firma musí fungovat, aby splatila své veřejné dluhy a současně panovaly obavy, že továrna – místní „rodinné stříbro“ – bude pod cenou prodána a zašmelena.
Továrnu přeměnili na výrobní družstvo a nazvali FaSinPat (čili Fabrica Sin Patrones, českyTovárna bez šéfů) a demokraticky řídili podle vzoru 1 pracující = 1 hlas; přičemž platy se různily podle typů pracovišť a na každém pracovišti byla přibližně stejná mzda. Počet pracovníků v továrně rychle stoupl o 50% a výroba se zvýšila o 300%!
V době 25% nezaměstnanosti se po vzoru zanonských družstevníků začalo hnutí FaSinPat živelně šířit, mj. i jako reakce na zkorumpovanou politickou a ekonomickou sféru. Personál přebíral a začal provozovat čtyřhvězdičkové hotely i vedení supermarketů, a piloti s leteckým personálem dokonce zvažovali přeměnit na družstvo i regionální letecké společnosti. Celkem bylo pracovníky převzato a na družstva přeměněno 200 subjektů s celkem 15 000 pracovníky...

Viz film The Take od Naomi Klein nebo Argentinská družstevní epopej jménem ZANON
http://www.netsocan.cz/socan/num0211/stozano.html#...

260457

09.01.2012 13:10

Diskuze upadá

RE: Vždyť je to tak jednoduché!

88.?.?.?

Nijak jsem se nevyjadřoval k obsahu, pouze mohu podotknout, že moudrost starých Toltéků a dalších "primitivních" indiánů a to především z Ameriky severní je nad průměr moudrosti naší civilizace! Asi neměli televizi a takového "rypáka", který reje do všeho, zvaného Moudrostraka! Někdy méně je více.

260490

10.01.2012 18:56

Píšou mi psaní justiční páni

Tak černá realita zase není!

88.?.?.?

Zvědavec je jistě pro mnoho lidí, kterým "šlápl" na ocas nepříjemný, ale dnes je trochu jiná doba.
Pokud se podívám po netu, je zde již mnoho podobných webových stránek, některé jsou daleko útočnější a ostřejší, než je Zvědavec, ale přeci jenom Zvědavec se snaží jít do hloubky na podstatu a kořen věcí,především v diskuzích.
Nemusíme se strašit, to je jejich zájem vyvolávat strach, aby se lidí uchýlili k pasivitě a nevystrkovali nos z domova!
Buďte všichni v klidu,skutečná pravda a spravedlnost si vždy nějakou cestičku najde! Právě vzbuzovat v lidech poraženectví a připosranost je jejich program! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

260672

12.01.2012 06:50

Diskuze upadá

RE: Vždyť je to tak jednoduché!

88.?.?.?

Hele,vážený Moudrostrako,
to že nejsi schopen připustit, že existují věci a děje kolem nás, které nejdou úplně přesně vysvětlit současnou značně pokleslou vědou,ještě neznamená, že ty věci a děje neexistují!
Tady někde musí nastoupit jiná forma vědomí, která má blízko ke starým šamanským uměním,jenž současným "úderkářům" vědy nejde pod vousy!
Tříhodinový projev Henri Monforta, který 9 let nejí běžnou stravu a živí se , podle něj pranickou potravou, mě jako podvod nepřipadá! Pouze nejsem schopen pochopit, jak to celé funguje.
Jenomže přesně to mohu prohlásit o hmotě, Vesmíru,počátku a konci světa a rozměru Vesmíru, životě a jeho smyslu v Kosmu a mohl bych pokračovat s dalšími otázkami!
Modroustrako, takže je drzé a docela hloupé tvrdit o něčem, že je to podvod, jenom proto, že to nechápeš!!!http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10000000034-...
http://www.youtube.com/watch?v=LI_EmGYV_3Q

Záznam přednášky je tříhodinový a mezi 7,36 a 9,35 minutami je porucha zvuku, takže lze mezeru přeskočit, jinak počkejte a záznam zase začne "hovořit".
Dám zde sem obě dvě možnosti záznamu, jak na youtube,tak na České televizi.

260780

12.01.2012 07:10

Debakl!

Vše je podle loutkářů v pořádku!

88.?.?.?

Poslední a asi konečnou etapou mafiánského kapitalismu je organizovaný zločin, který také navenek produkuje války a násilí!
Nadnárodní společnosti vyrábějí tam, kde jsou nejnižší náklady na práci, prodávají tam, kde je velká kupní síla a odvádějí daně tam, kde jsou nejnižší,pokud možno žádné.Tím podřezávají větev euroatlantické civilizace,nebo jí přímo kopou hrob.
Vyvolávání válek je už jenom takový pojistný ventil, odfouknutí, když se systém nedá již "zregulovat" v klidu, tak je nutné najít na světě nějaké další hlupáky,kteří proti sobě půjdou s flintičkami a vyvolení si zase budou mnout ruce, jak to dobře zařídili a jak jim světové lumpárny dobře klapou!
Ale všeho jenom do času, Žádné stromy nerostou do nebe a je-li nějaká vyšší moc a Prozřetelnost, zase budou kvičet, až jejich špatnosti budou po zásluze odměněny! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

260781

12.01.2012 08:36

Církev nemá žádné právo na restituce

Jenom drobně podotknu, kolik bude zpátečka do stranických pokladen!

88.?.?.?

Nebo se budou moci arcizloděj Kalousek a další jeho pomahači z vlády kam uchýlit,někam do kláštera, až je budou lidé honit a mlátit jako divou zvěř! Viděl jsem jak v Řecku chytili lidé u postraního vchodu parlamentu bývalého ministra financí a tak mu rozbili držku, že z něj krev jenom stříkala!Kalousku, Drábku, nebojíte se?
Již se schyluje ke 4. odboji!Lidé nejsou oslíci, aby si nechali do nekonečna všechno líbit! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

260784

12.01.2012 08:59

Debakl!

Američtí vojáci močili na mrtvé Talibance, video se objevilo na webu.

88.?.?.?

To je obrázek US army! Už snad měli podobných problémů dostatek,aby velení zasáhlo a udělalo pořádek.Ale složení US army je tak špatné a zlobou prolezlé, že nejde ani běžné normy lidského chování nastolit.Jsou to zvířata!

http://zpravy.idnes.cz/americti-vojaci-mocili-na-m... [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

260785

12.01.2012 09:33

Diskuze upadá

RE: Vždyť je to tak jednoduché!

88.?.?.?

Pane Esmate, co takhle doložit, že je to podvodník!
V Indii je to běžné a jogíni "umí" i jiné věci. Dokonce teď byla nějaká kontrolní akce,kdy byl jogín asi měsíc bez přísunu čehokoliv 24 hodin pod kamerami.
Tady v tomto případě je zajímavé, že jde o Evropana.

260788

12.01.2012 23:53

Debakl!

Každá válka přináší degradaci "lidského" chování

88.?.?.?

http://dolezite.sk/Video_ako_americki_vojaci_v_Ira...
Nevím, co se tam stalo, ale jak vojáci US army mlátí nějaké výrostky, je odporné! Voják má bojovat a nikoliv močit na mrtvoly a mlátit civilisty!To bohužel nebude problém pouze US army.Do řad armády obecně se nechá neverbovat odpad společnosti - nikdo psychicky "normální" do armády nepůjde a důsledky se dostaví. [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

260874

13.01.2012 10:53

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Jen info

88.?.?.?

Proč děsný článek? Jde pouze o tézi, která je docela možná.Nebo snad je již zákázáno myslet a vyslovovat názory!
CIA a nejenom ona, abychom byli korektní, takže i další tajné služby celého světa používají vraždy jako svoji "práci", nebo si na takové služby najímají některé "spřátelené" privátní, či zločinecké skupiny! Třeba v Iráku, ale i po celém světě.
Bohužel CIA, Mossad jsou hodně na špici v tomto úsilí!
Pokud si vzpomínám, tak poslední "vraždička" od Mossadu byla provedena na Ukrajině ve vlaku, kdy šel "kukat" jeden nepohodlný objekt, který se vyvoleným nelíbil. A to jsme se kupodivu dozvěděli a kolik je takových "odstranění" nepohodlných osob,které se té které státní mašinérii nelíbí! A týká se všech států, jenom aby bylo jasno. Francie / vraždy aktivistů Greenpeace/,Británie,Rusko,Čína, jenom jde o míru.Kdysi byly na špici státního "vraždění" tajných služeb státy východního bloku, SSSR a další, teď po nich štafetu převzaly "demokratické" státy,především USA a Izrael, které mučí a vraždí své odpůrce, jak na běžícím pásu!Dokonce USA má tajné mučírny i různě po světě.
V tomto kontextu je velmi pravděpodobné, že má článek více pravdy,než je tam vůbec popsáno! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

260910

13.01.2012 11:39

Církev nemá žádné právo na restituce

Katolickou církev a jejich neudržitelná dogmata stejně majetek nezachrání!

88.?.?.?

Možná by bylo záhodno udělat průzkum obložnosti kostelů!
Když jsou zavírány nemocnice a oddělení, kde je celková obložnost menší jak 40%, tak také je možno uzavřít kostely, kde bývá pravidelně na mši 5 starých babek a jinak tam nikdo nechodí.To je přímo mrhání finančními prostředky!
Proč mám platit "zájmovou" činnost - katolickou víru - která je pro méně, než 6% obyvatel, více praktikujících katolíků u nás není a stále jejich počet klesá, protože mládež se k tak rigidní církvi, která je postižena mnoha skandály , nijak nežene!
Nejsem proti duchovnu a spiritualitě ve společnosti, spíše se přikláním na stranu lidí,kteří vyznávají a řídí se budhismem a jinými dalšími duchovními systémy a návody k životu, než úplně "provařené" katolické církvi, která má na svých bedrech tolik zločinů, že nějaké restituce majetku v Česku jsou jenom kojenecký ústav!
A úmysl, že si katolická církev "koupí" nějaké dušičky, které jí budou dělat v kostelech křoví, je úplně zcestná. Spíše ještě procesem "okradení" společnosti o restituce ztratí poslední příznivce, protože každý slušný a uvážlivý člověk, nakope v duchu chamtivou katolickou církev do zadele!
Bohužel, taková je skutečnost a je to škoda, protože znám některé poctivé lidi u katolíků, ať již z řad duchovních, nebo samotných hodně zanícených věřících, kteří mají na restituce podobný názor!
Opět je zde rozpor, kdy se zločinci ve vedení katolíků dohodli s podobnými lotry, kteří jsou dnes u vlády a budou "nasávat" ze společného krajíce - také je jasné, že finančně katoličtí zločinci ve vedení církve jistě štědře podpoří ty správné politické strany, které jim lup za bílého dne umožnily!
Jenom v západních a severních Čechách je na prodej nabízeno cca 200 objektů, far a kostelů, které ani církev už nechce, protože tam nejsou žádní věřící! Stačí si zajít na stránky katoliků!
http://www.fary.cz/
Tak se ptám,jak je to vlastně s majetkem katolické církve, když i ten, který má, jako nepotřebný prodává!
Prostě je to bordel, jako všude v našem veselém Českozlodějsku a lepší už to hned tak nebude! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

260913

14.01.2012 17:27

Debakl!

Opakování matka moudrosti - ekonomická věda je velmi sporná disciplína

88.?.?.?

Nadnárodní společnosti vyrábějí tam kde jsou nejnižší náklady na práci, prodávají tam kde je velká kupní síla a odvádějí daně tam kde jsou nejnižší,pokud možno žádné.Tím podřezávají větev euroatlantické civilizace,nebo jí přímo kopou hrob.
Poslední etapa současného mafiánského kapitalismu je organizovaný zločin,který právě v Česku dosahuje vrcholné fáze.
"Studená válka" se nedala vyhrát, právě proto, že byla "studená",jenom jsme málo děkovali některým moudrým aktérům,jako byl Gorbačov a další, že svět neskončil v jaderném pekle, což si pořád málo uvědomujeme a bereme tento dar jako samozřejmnost.Lidé mají slabou paměť a místo toho je veleben do nebe Havel,ačkoliv s ním , nebo bez něj, by změny v Evropě proběhly stejně. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

260991

17.01.2012 12:21

USrael ruší společné cvičení

Dochází na světovém politickém kolbišti k přeskupování sil

88.?.?.?

Rusko a Čína byli podvedeni v OSN při projednávání sankcí proti Lýbii , když byli ujišťováni,že NATO pouze ochrání civilisty a nebude se vměšovat, aby Rusko a Čína neuplatnili právo veta.
Tak teď se obě velmoci pochopitelně hodně naštvali a nepustí jim už nic, ani Sýrii,Irán a nic dalšího.
Nemyslím si, že si Izrael něco zkusí sám, nejsou sebevrazi.
Já bych jenom všem blbým válečníkům zde připomněl, že má stále Rusko a USA dostatek jaderného potenciálu na dokonalé zničení civilizace na celé Zeměkouli,kdyby na měření sil došlo!!!!
Napadnutí a válka s Iránem ze strany Izraele bez podpory USA je zhola nemožná a zatím USA nemá ani žádné relevantní důvody Irán napadnout.Čeho se USA nejvíce obává, že dojde ke sblížení mezi Iránem a Irákem,také "vítězně" odtáhli z Iráku ve velikém kvapíku, jak jsou všude milováni!!! Všude v tomto regionu to má USA naprosto posrané, v Afganistánu, Pakistánu a jeho postavení by se stalo naprosto neudržitelné, kdyby zaútočili na Irán!
Neznám všechny parametry, ale ať mně zde někdo řekne nějaký rozumný důvod,proč by měl Izrael a USA útočit na Irán!
Jaderné zbraně, nebo obohacování uranu jsou zcela zástupné problémy! Izrael má jaderný program a jaderné zbraně bez mezinárodní kontroly, takže podlo tohoto práva je potřeba vybombardovat nejdříve Izrael, aby dodržoval mezinárodní závazky a až potom Irán!!!!
Je nutné bez ideologií přesně a spravedlivě dodržovat mezinárodní právo, které platí pro každého stejně!
Pokud si Izrael myslí, že je nějaký lepší a vyvolený stát, tak může mít v budoucnu velkou smůlu a může také skončit úplně!
Na úplně zničení Izraele stačí několik málo taktických jaderných hlavic a Izrael skončil!Možná, že si paranoistické vedení Izraele myslí, že jejich stromy rostou do nebe, ale aby se šeredně nespletli! Není rok 2001.

261218

17.01.2012 13:36

Na řadě jsou narkorestituce

Premiér Nečas všechno zaplatí

88.?.?.?

Jeho osobní sekretářka Nagyová bere 273 000 korun hrubého! Potom máme šetřit!
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Denik...

261222

17.01.2012 17:00

Na řadě jsou narkorestituce

Ve Švýcarsku našli řešení

88.?.?.?

Ve Švýcarsku má asi 20 lékařů po celé zemi pravomoci nenapravitelným narkomanům,především heroinistům,kteří již několikrát prošli léčením, aplikovat injekčně "státní" heroin, který je výrobně velice laciný / vyrábí se z morfia - macerovaný mák - alkaloid morfia - diacetylmorfin je heroin / a proto aby se zabránilo především pouliční kriminalitě,stát se o heroinové závislé narkomany stará! Tím pádem přijde drogová mafie zkrátka a stát má z velké části pokoj od kriminality!
Je také velice zajímavé, že se čistý heroin vyráběl na území ČSSR ,konkrétně ve Slovakofarmě v Hlohovci a odtud se pro lékařské účely vyvážel do světa! Výroba byla tajná a z pověření světové zdravotnické unie, protože byl předpoklad, že se z "totalitního" ČSSR nedostane do rukou drogové mafie!
Švýcarsko začalo podávat heroin svým drogovým "pacientům" již od roku cca 1985.
Zatím se našla náhrada Metadon, což je také droga,má podobné účinky, ale podstatně menší a na Metadonu se nechá od drogy odvyknout.
Drogová závislost je nemoc, má svojí diagnostickou značku a kdo problematice nerozumí, těžko může být s celou problematikou seznámen a porozumět jí!!! Prostě třeba mezi žloutenkou a drogovou závislostí je jenom malý rozdíl - ten první si nemyl ruce a ten druhý jednou, či vícekrát zkusil heroin a už v tom lítá, je "nakažen" drogovou závislostí. Viděl jsem tak těžké alkoholiky, že hravě "přechlastali" i Antabus - přípravek, který při požití alkoholu vyvolá drastickou nepříjemnou reakci - zvracení a podobné projevy a přesto se najdou jedinci, kteří mají tak silně vyvolanou závislost na alkoholu, že jim ani vysoké dávky Antabusu nevadí!!!!
Stejně je to se závislostí na heroinu a dalších drogách! Nemáme stejné organismy a některý raději zemře, než by se vzdal drogy!!!
Do mozku nikdo nikomu nevidí a tam jsou centra, kdy droga "nasedne" na "synapse" a je jenom otázka, jak silnou vazbu a reakci vyvolá.
Je jasný dotaz, proč se zkušenosti ze Švýcarska s heroinisty neaplikují při léčbě po celém světě?
Je velmi jednoduchá odpověď!!! Protože drogová mafie vládne světu a vládám a nenechá si svoje zisky vzít! Lidé, kteří se pokoušeli v tomto ohledu něco dělat, špatně dopadli!!!
Jak by třeba nějaký lékař v USA, mohl tězce závislým heroinistům aplikovat za přísných podmínek heroin? To by se asi protidrogová vládní agentura raději "kousla" do ocasu, než by něco podobného připustila!!! A přitom je to tak prosté, jenom chtít.
Ostatní měkké drogy zde nechci rozebírat, protože jejich vliv je velice okrajový - každý český středoškolák podle oficiální statistiky již kouřil mařenu a asi jedna třetina kouří mařenku pravidelně! Tady stát jenom může řvát, že mladí místo piva a kořalky kouří mařenu, která je levnější a stát tak přichází o peníze ze zdaněného alkoholu!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]...

Automaticky kráceno

261233

17.01.2012 17:05

Na řadě jsou narkorestituce

Ve Švýcarsku našli řešení

88.?.?.?

Pokračování
Další drogy jsou trochu mimo - kokain je droga umělecká, drahá, v ČR málo užívaná a třeba pervitin, který se u nás vaří,se vyváží do celé Evropy, jako "český" perníček, ale jde zase o poplach ve zkumavce vody - za války se podával "nočním" letcům, aby neusínali z vypětí a nikdo se drogově závislým nestal!
Je mnoho dalších chemických přípravků a drog - extáze a podobné elixíry, ale ty jsou relativně v pořádku, protože jejich užití je podobné jako po alkoholu a uživatel se z nich vyspinká!
Dobrá "česká" droga jsou houbičky, běžně některé druhy v lese zbírané / hlavně v jižních území státu, třeba kolem Tábora /, kdo zná, může se "naklepat" do bezvědomí, ale teď v zimě, pokud nemá nasušeno, tak má smůlu!
Drogy provázejí člověka od nepaměti,všechno je droga, třeba i dobré kořeněné jídlo je droga - mnoho koření je také ve větším množství drogou, takže celý humbuk kolem drog jsou jenom tanečky kolem peněz a se skutečným užíváním to nemá nic společného!!!
Blbá zpovykaná společnost skáče médiím na úplně blbé a neiformované kecy o drogách a příslušný poslušný a tupý redaktor, když něco blbého napíše a zplodí o drogách a drogové scéně, si jde večer "vylejt" hlavu kořalou do hospody,ale to je v pořádku!!!
Taková je skutečnost! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

261235

18.01.2012 01:32

USrael ruší společné cvičení

Je na místě položit si otázku, co se stane, když na Irán nezaútočí?

88.?.?.?

Tím v podstatě prohráli a v budoucnosti budou už jenom ustupovat!
Zde jsou politické aspekty jako první, ekonomické následují, ale nemohou být určující.
Buď bude válka, nebo se dostáváme do bodu obratu celé světové politiky.Budou se snažit, to ještě nějak politicky navléknout ze všech sil, ale kdo jednou lhal a kradl, má smůlu,ztratil důvěru.
Nenechte se vysmát, že není světové veřejné mínění a že si mohou USA dovolit zajít za hranici - bezdůvodně přepadnout stát tolik mezinárodně exponovaný, jako je Irán!
Amerika postupně ztratila mezinárodní kredit a napadnutí Iránu by byl jenom poslední hřebík do rakve.
Takže dnes stojí před nelehkou volbou, má dvě možnosti a jedna je horší než druhá!
To jsou všechno plody naprosto katastrofálního vedení politiky USA už od roku 1990, po pádu železné opony v Evropě a skončení studené války, kdy si USA začaly hrát na "vítěze" ve studené válce a světového četníka.Dnes stojí Amerika nahá před světem, sama,jako ten pověstný kůl v plotě a nikdo pro ni nehne prstem.
Také kdo by zachraňoval stát, který jenom řinčí zbraněmi, každému vyhrožuje a celému světu tak akorát může nabídnout další globální ekonomickou krizi, která vznikne z astronomického zadlužení USA, které se už nedá běžným způsobem uhradit! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

261283

20.01.2012 10:48

Proč chce Washington „skoncovat“ s Putinem?

Jediný recept na americkou neomalenou rozpínavost je Putinovo Rusko!

88.?.?.?

Amerika se vždy bála a bojí dodnes, jaderného potenciálu v Rusku.
Po skončení studené války přistoupila Amerika na ozbrojovací dohody s tehdejším SSSR, které však přestává plnit.Putin o tom přeci jasně mluvil na konferenci v Mnichově, před cca 2 lety,kde označil i snahu umístit na našem území americký strategický radar za porušení dohod, protože dohody zněly jasně o demilitarizaci středoevropského prostoru a území bývalé Varšavské smlouvy.Dohody se mají plnit.
Úskočné a podlé jednání USA jistě ponese ovoce.
Ruský medvěd je sice pomalý, ale důkladný a důsledný.
Rusko má stále dostatek vojenských a dalších prostředků, jak umravnit USA a vymezit jim roli, kterou jsou i ostatnímu světu povinovány!!!

261399

23.01.2012 21:39

V Íránu se hraje o hegemonii dolaru

On to má dolar nahnuté i bez Iránu

88.?.?.?

Svět nezapomíná, že globální finanční krizi způsobila prolhaná a zlodějská bankovní mafie USA, jejíž aktéři zůstali nepotrestáni a dále "kurví" světový bankovní "průmysl"!
V roce 2008 došlo v USA k popření kapitalismu, kdy byl nastolen zcela nový hospodářský model,před tím neznámý, kdy dluhy jsou veřejné a zisky soukromé!!!! Tato zcela převratná americká ekonomická inovace je natolik revoluční, že jí zatím svět zcela "nevydýchal"! Podlost a úskočnost amerických finančních institucí, zcela jistě žene dolar na hospodářskou periférii, takže přes dolar budou nakonec obchodovat jenom úplní ekonomičtí trotlové a různí američtí řiťolezci, ale světová ekonomika se dolaru zbaví, jako prašiviny, protože hodnota dolaru už snad dnes není ani ten potištěný papír!!! Dolar už dnes musí mít faktickou zápornou hodnotu!To zase bude kvičení v podpalubí, až se činský komunista pořádně nasere, zapráská bičem, bude chtít konečně zaplatit a nejenom stále vyrábět na dluh a pošle dolar přesně tam, kam už dávno patří!!! K Brdičkům!
Kolik jsou dnes USA zadluženy, už také pořádně nikdo neví! Ale myslím, že proklatě hodně! A proklatě hodně je velká číslovka! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

261547

23.01.2012 21:49

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

Pokračování Obamova dopisu - masivní přesun tanků v Kalifornii!

88.?.?.?

To je právě pokračování Obamova dopisu - to jsem zapomněl podotknout! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

261548

25.01.2012 03:30

Jak to vidí Marie v Sýrii

Lež má krátké nohy

88.?.?.?

USA,NATO a jejich přisluhovači lhali a podvedli stálé členy RB OSN o Lýbii, Čínu a Rusko,když protlačili rezoluci, která měla chránit civilisty bezletovou zónou před válečnými útrapami a přitom se přímo na vraždění civilistů sami podíleli!
Teď už mohou říkat co chtějí o Sýrii,jednou lhali a i kdyby byl Asad zlosyn, nejzlosynovatější, tak je Rusko a Čína do Sýrie nepustí, prostě ze zásady!Irán je stejný příběh.
Zase to bude jistě nějaká politická plichta,protože rozbouřená situace v Sýrii se nějak řešit bude muset.
Je otázkou, kdo bude vítěz a kdo poražený.
Izrael tlačí, protože by si chtěl ponechat Golany, ale nemyslím, že bude úspěšný. Izrael jako nábožensky fundamentální, rasistický a fašistický stát také musí projít vnitřní proměnou a změnit svoje chování k okolním státům, jinak může hodně ztratit.
Časy se mění.

261615

25.01.2012 03:40

Superkonspirační teorie o lidské oběti

MYSLI GLOBÁLNĚ, JEDNEJ LOKÁLNĚ - ekologický dokument

88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=8Piu44L1Gmw&feature...
Velice zajímavý a poučný dokument.

261616

25.01.2012 21:26

V Íránu se hraje o hegemonii dolaru

RE: Írán v této politice pokračuje už léta

88.?.?.?

Nevidím žádný důvod,proč by nemohl suverénní stát jako je Indie platit jakékoliv zboží ,čímkoliv,třeba i zlatem.Zlato je zboží jako cokoliv jiného, jenom má pohyblivou cenu na světovém trhu, jako kterýkoliv jiný kov.Zrovna tak je dnes určována cena třeba mědi a jiných kovů a surovin.
Problém tedy není primárně ve zlatě , ale v hodnotě dolaru.
Dolar byl přijímán jako světová měna, velká a silná měna, která přirozeně zaujala roli světově obecně přijímané valuty. Platba v dolarech byla prostě zcela normální pro jakýkoliv světový obchodní případ.
Bohužel USA posledních cca 20 let provozují hospodářskou politiku žití na dluh a hodnotu,světovou stabilitu a důvěru v dolar poslaly abych tak řekl zcela lidově do hajzlu.
Amerika má dnes prakticky za normálních okolností nesplatitelný astronomický dluh,který dále narůstá a hospodářství, které spíše jeví známky další hluboké a vleklé recese z vysokou nezaměstnaností a dalšími sociálními a politickými problémy.
Irán jistě nebude rájem na zemi, ale nikomu neubližuje, oproti Americe, která už jenom vyhrožuje a přitom se hospodářsky stala
prašivou zemí, finančně infekční, od které je nejlépe držet se co nejdále,protože při pádu dolaru smete i ostatní země, které jsou na dolaru příliš závislé.
USA a EU chtějí zavést sankce proti Iránu na kterých především prodělají "jižní" státy EU, které z Iránu odebírali až dosud hodně ropy, /Řecko, Itálie,Španělsko /a deficit EU, který je hrozivý, se ještě prohloubí a pošle ekonomiku EU ke dnu.
Také proto musíme půjčit do společné pokladny EU dalších 38 miliard korun, aby mohlo být uplatňováno proti Iránu nesmyslné embargo.Iránu se nic nestane, prodá ropu, jak je vidět jinam a USA a EU se bude smát! Prostě světový Kocourkov na pokračování! Jenom připomínám, jak nám EU zakázala dodat vzduchotechniku za cca 4 miliardy korun na stavbu jaderné elektrárny v Iránu, takže ji nakonec dodaly ruské firmy a my jsme jako správní poslušní pitomci utřeli hubu! To je poslední dobou ta EU pro nás nějaká drahá! Kdyby alespoň měli podobné kroky nějaký smysl, ale za "jehudu" a "lžikapitalismus" budeme bojovat do posledního dechu!To je jedno, jak dostaneme přes držku, jenom když se pereme! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

261648

25.01.2012 21:53

Superkonspirační teorie o lidské oběti

Už se asi lokál zvaný EU bude zavírat!

88.?.?.?

Dnes poprvé přiznala Merkelová, že projekt na záchranu Řecka před krachem je nejspíše marný.
http://blisty.cz/art/62044.html
Jenom si nedovedu představit, co se bude konkrétně dít, až Řecko a další jižní státy EU postupně zkrachují! Budou se kolkovat eura,zavřou se banky? To zase bude bordel, který zaplatíme všichni, co jsme v EU, i když nemáme euro jako měnu a někdo, víme jistě kdo, si bude pěkně pakovat peněženky! [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

261650

27.01.2012 03:17

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

88.?.?.?

Íránský parlament schválil zákon, že v neděli dojde k úplnému zastavení dodávek ropy do Evropy / jižní státy Řecko, Itálie,Španělsko odebírají z Iránu cca 15% své spotřeby/ - dlouho před tím, než nastoupí účinky embarga EU. Proamerická Evropa má problém dříve, než ho čekala.Dodávky ropy budou v plném rozsahu přesměrovány na asijské odběratele,především Čínu.Ropa z Iránu se přestane obchodovat v USD a bude se účtovat a platit v měnách odběratelů!
Takže dotaz zní,co se vlastně embargem dosáhne?
EU se chová jako flagelanti, kteří jdou a v náboženském vytržení sami sebe bičují!
Možná jako občané EU potřebujeme ekonomicky pořádně zbičovat, abychom se probudili a konečně odstranili současnou radu EU a parlament EU, který státům v EU nepomáhá, ale naopak škodí!
EU přeci byla ustavena a schválena jako výhoda a pomoc pro ekonomiky všech 27 členů! V EU se přeci máme mít všichni lépe,proto jsme tam vstupovali, jinak by byla hloupost EU vůbec obtížně schvalovat!
Tady něco zřejmně nehraje a tato "politika" v EU může pouze
urychlit totální rozvrat eura a následující rozpad samotné EU!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

261718

27.01.2012 05:42

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

Trochu Pyrhovo vítězství

88.?.?.?

A bohužel si myslím,že se tohle nedá ani politicky "plebsu" prodat! Irán má právo dodávat svoji ropu komu uzná za vhodné!
To pochopí každý, i ten "plebs"! Plebs jenom zavrčí, "idioti pitomý", zase lezli USA do řitě a opět někoho pořádně "nasrali" a on jim za to prodá kulový a ne ropu!
Já bych zase tolik "plebs" nepodceňoval! Jsou to většinou tupani, ale tohle jim dojde zcela jistě. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Prostě embargo na dodávky ropy do EU je jenom čin zoufalců,kteří neví kde se chytit, co si na Irán vymyslet.
Jak je vidět komise OSN na kontrolu jaderných zbraní , která má do Iránu co nevidět přijet, nejspíše nezjistí nic! Jenom fakt, že Irán obohacuje uran na úroveň palivových tyčí a nikoliv jaderných zbraní, na což má právo!
Potom už se mohou USA, EU a Izrael vzteky kousnout do prdele, protože proti Iránu nebudou mít vůbec žádný důvod z hlediska mezinárodního práva k nějaké buzeraci, že něco neplní!
Izrael je fundamentálně náboženský stát jako Irán,rasistický a fašistický k tomu, má jaderné zbraně, které nepodléhají mezinárodní kontrole, protože Izrael na žádnou smlouvu o kontrole nepřistoupil, ani o šíření a přitom dodal jaderné zbraně do rasistické JAR, blahé paměti a to je všechno v pořádku!
Takže, kde je jaké mezinárodní právo a spravedlnost, když může Izrael kašlat na všechny smlouvy a dohody o jaderných zbraních a přitom je "buzerován" Irán, který jaderné zbraně nemá!
To už hlava nebere! Izrael si prostě jenom zase řiká na mezinárodním poli o přezdržku, protože s tímhle přístupem, že drzé čelo je větší než poplužní dvůr, dlouho nevydrží!
Dnes není rok 1967 a Izrael se podobnými kousky jenom dostává do stále větší mezinárodní izolace a odhání od sebe i státy, které mu bezmezně v minulosti pomáhali, vzhledem k jeho historii holokaustu a dalšího i poválečného utrpení pro řadové Židy!
Potom se ani nelze divit, že většina států má blbého a nabubřelého chování Izraele už dost a podpoří v OSN jednostranně vznik státu Palestina a Izrael se zase vzteky "posere"! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

261724

30.01.2012 14:31

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

Myslím, že jde o velmi rozumné řešení ke zvětšení čtivosti Zvědavce

88.?.?.?

Zvědavec je projekt, který má informovat jinak a především o záležitostech, které mocní chtějí ukrýt!
Zavíráním článku došlo ke snížení čtenářů, což je proti záměrům Zvědavce.
Možná by stálo zadat vzhledem ke slušnému čtenářskému ohlasu na Zvědavce možnost reklamy k reklamní agentůře, která není apriorně spojena s potencionálními cenzory.
Prodat se nechá všechno , i velký čtenářský zájem o jinak kontraverzního Zvědavce. V reklamním podnikání je dnes velice napnutá situce, vzhledem ke snižování zakázek a o každé médium,kde je dostatečný počet čitatelů, je zájem!
Jsem přesvědčen, že by se pro Zvědavce zakázka na reklamu našla, jenom je to hodně velké úsilí,najít vhodného inzerenta,kterému by se Zvědavec "líbil". Cena není veliká,takže i nějakému malému subjektu by mohl být Zvědavec prospěšný, právě i pro jeho kontraverzní obsah! [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

261931

30.01.2012 14:42

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

Velmi důležitý argument

88.?.?.?

Pan - Pavel-Čert- Němec,
napsal Krome toho postaveni Zvedavce na trhu uz zdaleka neni takove jako driv.
Velmi důležitý postřeh! Zvědavec byl kdysi jako zjevení,jeho jedinečnost právě spočívala v poskytnutí informací, které se nedali jenom tak dohledat.
Dnes je situace naprosto jiná. Na netu je možné vyhledat několik podobných projektů a některé jdou ještě dále než Zvědavec.
Takže zrušení zavřených článků je jediná možnost, jak Zvědavce udržet ve čtenářské přízni.
Pokud by Zvědavce lidé přestali číst, je to jeho smrt, s penězi, nebo bez peněz!!!!

261932

30.01.2012 21:50

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

Trochu mimo mísu, ale přesto velice zásadní informace, která dělá "Zvědavce"!

88.?.?.?

"Jeden člověk nemůže změnit svět, ale jeden člověk může šířit zprávu, která může změnit svět."
http://outsidermedia.cz/Do-roka-a-do-dna-1.aspx
Je tam i dobrá písnička.
Kdyby jenom jeden článek ze Zvědavce dokázal cosi zažehnout, je to heroické a vrcholně smysluplné dílo!
Nevíte vůbec kdo všechno Zvědavce čte a jak daleko je utvářeno veřejné mínění!A proto stojí za to Zvědavce uchovat i přes velké nepřízně a strádání!

261954

01.02.2012 02:09

Americká vojska vtančila do Libye v době, kdy probíhají přípravy na Írán

Nad USA a Izraelem se stahují mraky

88.?.?.?

Světové veřejné mínění je sice možno zmanipulovat, ale ne nadlouho.Arabské státy jsou ve varu.Někdy může být hůře i lépe!
Článek má pravdu,když popisuje, že se mezinárodní právo vytratilo a že se USA nebudou ohlížet na nic,při prosazování svých plánů.
Když se ale nebudou USA chovat mravně,jako světová velmoc,těžko budou moci chtít nějaké mravní jednání po Rusku a Číně.
A kdo dnes tahá ve světové ekonomice za kratší konec provazu?
Jednoznačně USA, kterým už asi v zoufalství konce a pádu svého imperia nezbývá nic jiného, než vyvolat globální válečný konflikt.
Rusko,Čína a další státy mohou vystoupit proti USA.Ale válka postrádá smysl.Nevím,jak bude vypadat případný válečný konflikt, ale co vím přesně, že s touto válku také skončí USA a Izrael v současné politické a ekonomické podobě.Ani elity nebudou uchráněny před případnými válečnými útrapami a vypukne revolta nebývalých rozměrů,která zničí politická uspořádání jednotlivých národních států a nebude mít kdo vládnout.
Je jednoduché vypustit Džina války z lahve, ale je velmi složité,dostat Džina nazpět do lahve!
A z případného válečného konfliktu nebude mít prospěch nikdo, ani její zosnovatelé!

262079

01.02.2012 16:06

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

Sýrie a co je ve hře

88.?.?.?

Naprosto vyčerpávající informace o Sýrii
- přeloženo z RU
http://outsidermedia.cz/Syrie-co-je-ve-hre-1.aspx

262135

01.02.2012 19:15

Americká vojska vtančila do Libye v době, kdy probíhají přípravy na Írán

Amerika je tlačena do nějaké zoufalé akce vzhledem k ekonomické situaci doma

88.?.?.?

V Chicago Civil Rights Examiner byla zveřejněna studie s hodně
provokačním názvem:
Americký sen dodýchává - Nerovnost příjmů a nepružnost

Zde je detailně popsán celý sousled příčin totálního a neodvratného pádu současného typu ekonomiky USA,která se ještě jmenuje kapitalismus a tržní hospodářství, ale ve skutečnosti se již jedná o zcela jiný typ ekonomiky,kterou lze nazvat feudální, kdy feudál je bankéř a jeho nějaké demokratické a tržní principy a potřeby společnosti vůbec nezajímají!
Tito lidé jsou dnes bezradní a není vyloučeno, že v rámci zachování moci vyvolají i válečný konflikt, i když na globální válce vydělat nelze! Jde o šílenost a bude obtížné tento vývoj zastavit.
Překlad článku
http://outsidermedia.cz/Americky-sen-dodychava-Ner...

262159

02.02.2012 16:51

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

88.?.?.?

Trestní řád
§ 8
(1) Státní orgány, právnické a fyzické osoby jsou povinny bez zbytečného odkladu, a nestanoví-li zvláštní předpis jinak, i bez úplaty vyhovovat dožádáním orgánů činných v trestním řízení při plnění jejich úkolů. Státní orgány jsou dále povinny neprodleně oznamovat státnímu zástupci nebo policejním orgánům skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.
(2) Jestliže je toho v trestním řízení třeba k řádnému objasnění okolností nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin, nebo v řízení před soudem též k posouzení poměrů obviněného anebo pro výkon rozhodnutí, může státní zástupce a po podání obžaloby nebo návrhu na potrestání předseda senátu požadovat údaje, které jsou předmětem bankovního tajemství, a údaje z evidence cenných papírů. V řízení o trestném činu podle § 178 trestního zákona může orgán činný v trestním řízení vyžadovat individuální údaje získané podle zvláštního zákona pro statistické účely. Podmínky, za nichž může orgán činný v trestním řízení vyžadovat údaje získané při správě daní, stanoví zvláštní zákon. Údaje získané podle tohoto ustanovení nelze využít pro jiný účel než pro trestní řízení, v jehož rámci byly vyžádány.
(3) Plnění povinností podle odstavce 1 lze odmítnout s odkazem na povinnost zachovávat tajnost utajovaných skutečností chráněných zvláštním zákonem nebo státem uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti; to neplatí, a) jestliže osoba, která tyto povinnosti má, by se jinak vystavila nebezpečí trestního stíhání pro neoznámení nebo nepřekažení trestného činu, nebo
b) při vyřizování dožádání orgánu činného v trestním řízení o trestném činu, kde dožádaná osoba je současně oznamovatelem trestného činu.
Za státem uznanou povinnost mlčenlivosti se podle tohoto zákona nepovažuje taková povinnost, jejíž rozsah není vymezen zákonem, ale vyplývá z právního úkonu učiněného na základě zákona. (4) Nestanoví-li zvláštní zákon podmínky, za nichž lze pro účely trestního řízení sdělovat skutečnosti, které jsou podle takového zákona utajovány, nebo na něž se vztahuje povinnost mlčenlivosti, lze tyto skutečnosti pro trestní řízení vyžadovat po předchozím souhlasu soudce. Tím není dotčena povinnost mlčenlivosti advokáta podle zákona o advokacii.
(5) Ustanovením odstavců 1 a 4 není dotčena povinnost zachovávat mlčenlivost uložená na základě vyhlášené mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána.

262326

03.02.2012 21:09

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

Deklarace práv člověka a občana

88.?.?.?

Deklarace práv člověka a občana:

1. Lidé se rodí a zůstávají svobodnými a rovnými ve svých právech. Společenské rozdíly se mohou zakládat pouze na prospěšnosti pro celek.
2. Účelem každého politického společenství je zachování přirozených a nezadatelných práv člověka. Tato práva jsou: svoboda, vlastnictví, bezpečnost a právo na odpor proti útlaku.
3. Princip veškeré svrchovanosti spočívá... v podstatě v národě. Žádný sbor, žádný jednotlivec nemůže vykonávat moc, která by z něj nebyla výslovně odvozena.
4. Svoboda spočívá v tom, že každý může činit vše, co neškodí druhému. Proto výkon přirozených práv každého člověka nemá jiných mezí než ty, které zajišťují ostatním členům společnosti užívání týchž práv. Tyto meze mohou být ustanoveny pouze zákonem.
5. Zákon má právo zakazovat pouze činy škodlivé společnosti. Nikomu nemůže být bráněno v tom, co není zakázáno zákonem, a nikdo nemůže být nucen činit něco, co zákon nenařizuje.
6. Zákon je vyjádřením všeobecné vůle. Všichni občané mají právo účastnit se osobně nebo prostřednictvím svých zástupců při jeho vytváření. Zákon má být stejný pro všechny, ať už poskytuje ochranu či trestá. Všichni občané, jsouce si před zákonem rovni, mají stejný přístup ke všem hodnostem, veřejným úřadům a zaměstnáním, podle svých schopností a jen na základě rozlišení, která vyplývají z jejich ctností a z jejich nadání.
7. Každý člověk může být obžalován, zatčen nebo uvězněn pouze v případech stanovených zákonem a pouze způsoby, které zákon předepisuje. Ti, kteří vyžadují, vyhotovují, vykonávají nebo dávají vykonávat svévolné příkazy, mají být potrestáni; ale každý občan předvolaný nebo vzatý do vazby na základě zákona musí okamžitě poslechnout, jinak se stává vinným pro odpor.
8. Zákon má stanovit pouze tresty, které jsou nezbytně a zřejmě nutné; každý může být potrestán pouze na základě zákona, schváleného a vyhlášeného před spáchaným činem a zákonně prováděného.
9. Každý člověk je pokládán za nevinného až do té doby, kdy je prokázána jeho vina; jestliže se pokládá za nezbytné zatknout jej, každá přísnost, která by nebyla nutná k zajištění jeho osoby, má být přísně potlačena.
10. Nikomu se nesmí dít újma pro jeho názory, i náboženské, ledaže by jejich projev rušil pořádek stanovený zákonem.
11. Svobodné sdělování myšlenek a názorů je jedním z nejdrahocennějších práv člověka, každý občan může tedy svobodně mluvit, psát, tisknout, jest se mu však zodpovídat za zneužívání této svobody v případech zákonem stanovených.
12. Záruka práv člověka a občana vyžaduje existenci veřejné moci; tato moc je tedy zřízena ve prospěch všech a ne tedy k osobnímu užitku těch, kterým je svěřena.
13. K vydržování veřejné moci a k úhradě správních výdajů je zapot

262531

03.02.2012 21:11

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

Deklarace práv člověka a občana - pokračování

88.?.?.?

13. K vydržování veřejné moci a k úhradě správních výdajů je zapotřebí společných daní; mají být rovnoměrně rozvrženy na všechny občany podle jejich majetkové schopnosti.
14. Všichni občané mají právo určit sami nebo prostřednictvím svých zástupců potřebnost veřejných daní, svobodně k nim dát souhlas, kontrolovat jejich používání, určit jejich kvótu, základ, způsob jejich vybírání a dobu jejich trvání.
15. Společnost má právo žádat na každém veřejném úředníkovi počet z jeho činnosti.
16. Společnost, ve které záruka práv není zajištěna a ve které rozdělení moci není zavedeno, nemůže o sobě říkat, že má ústavu.
17. Protože vlastnictví je nedotknutelným a posvátným právem, nikdo ho nemůže být zbaven kromě případu, kdy by to vyžadovala zákonně zajištěná veřejná nezbytnost, a pod podmínkou spravedlivého a předchozího odškodnění.

262532

05.02.2012 22:49

Limonádový Joe jako filozoficko-satirická prognóza

Vážení, nehledejte něco tam, kde to není

88.?.?.?

Limonádový Joe byla především neskutečná sranda a "prdel" pro všechny , kdo se zúčastnili! Možná, že scenáristé měli nějaký hlubší záměr, ale všichni od posledního osvětlovače a klapky, se naprosto neskutečně bavili a mnoho gegů a různých piškuntálií nebylo vůbec ve scénáři a vymyslela je ta celá parta až teprve na place, která film vytvořila. Třeba Hlinomaz má velké zásluhy a "sežrání" housli je geniální. Úplně ho vidím a směji se, tu jeho držku, to nikdo nemohl zahrát a vymyslet, jenom on! Tehdy byla herecká parta jedna rodina a když dostali peníze na film - parodie na americký western, tak toho 100% využila!Nezapomeňte , že jsme zde v Česku i za hlubokého socialismu byli skoro všichni odkojeni četbou Rodokapsů a jiného " škváru", který jsme nesmírně milovali pro jeho krásnou nadsázku a humor.Třeba"Klekavý kazatel",který bídáky střílel za chodu a ještě měl v pouzdrech kolty opačně zasunuté a tím byl nejrychlejší, byl dlouho můj miláček!
Pamatuji, jak jsem na chatě pod dekou hltal Rodokapsy s baterkou, aby rodiče nevěděli! Proto také Československo má jedinečné dějiny trampingu, skautingu a dalších "přírodních" hnutí a film Limonádový Joe byla skvělá možnost, jak se vyřádit do sytosti!Pokud budete mít možnost ještě dnes mluvit s nějakým pamětníkem, tak vám přesně potvrdí, co zde píši!
Tam nebyl jediný herec, jediný technik, jediný kaskadér, který by nepřišel za režisérem a scenáristou a nenabídl nějakou další "blbost", aby byl film ještě krásnější a "blbější" a tím naprosto nejkouzelnější! Kdyby se točil jenom podle scénáře, tak by byla sranda sotva poloviční. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Ještě dnes znovu film zhlédnu a už se řežu! Opravdu není tolik filmů,o kterých si celá ta parta, co ho vytvářela, nevyprávěla ještě roky po jeho realizaci!Musím jenom poděkovat, i když mnoho aktérů již nežije.

262663

06.02.2012 02:31

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

88.?.?.?

Také proto někteří kongresmeni a senátoři klečíc prosili ostatní kolegy v senátu a kongresu,aby zvedli ruku pro, když se schvaloval úvěr pro "zločinné" banky ve výši cca 700 miliard dolarů.Dolar už měl na mále, ale to by byla těžká prohra pro celý náš západní svět!
Ekonomika USA a dolar se bude muset drasticky "uskrovnit", bude to bolet, budou sociální nepokoje a současná politická garnitura to nejspíše šeredně odskáče, ale není možné připustit globální,neřízený pád dolaru!
Takový vývoj nechce nikdo, to je přáním pouze šílence! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

262671

09.02.2012 21:40

Tak už to víme

Národní socialista - Adolf Hitler

88.?.?.?

Adolf Hitler je dnes již pouze historickou postavou a jeho stěžejní dílo Můj boj, může být volně vydáváno i v České republice, jak rozhodl soud, takže je zcela legitimní se o tomto pánovi bavit!
Je nespornou pravdou, že po nástupu k moci po roce 1933 došlo v Německu k ekonomickým změnám,které velmi dobře zapůsobily a rychle dostaly německou ekonomiku nahoru.Dokonce i takový Winston Churchill, výsostný britský demokrat, někdy v roce 1936 si posteskl a prohlásil, kéž by měla Británie nějakého pana Hitlera jako má Německo!, protože ještě tehdy nebyla Británie z krize od roku 1929 venku!
Nelze směšovat ekonomické návody NSDAP s jejich celkovou jinak pochybnou politikou rasismu a jiných podivností!
Příkladně v knize Můj boj Hitler vypočítává docela umně na několika stranách všechny různé nevýhody parlamentní demokracie!
I tady je kniha docela zajímavá, protože když si ji promítnete do dnešní reality, jako by člověk viděl na živo dnešní sněmovnu v ČR, která je už skoro parodií na demokracii!
Dokonce si myslím, že dnes u nás dochází k podnikání v politice, kdy různé kapitálově silné skupiny "investují" do svých koní v politice a potom očekávájí patřičný zisk!!! A občan utře hubu a všechno spolehlivě zaplatí!
Abych celou věc uvedl na pravou míru.NSDAP od nástupu k moci provedla v Německu zajímavá ekonomická řešení, čímž se ale nestotožnuji s její politikou nacismu a útisku různých skupin obyvatel!
Závěrem bych pouze uvedl, že není ideální ekonomický systém, který by vyhoval všem, jenom ten náš současný, je úplně asi ten nejhorší!
Poslední vývojovou etapou mafiánského kapitalismu je nějaká forma organizovaného zločinu, což se právě u nás uplatňuje v praxi!
Podstatný je také globální trend, že nadnárodní společnosti vyrábějí tam, kde jsou nejnižší náklady na práci, prodávají tam, kde je velká kupní síla a odvádějí daně tam, kde jsou nejnižší,pokud možno žádné.Tím podřezávají větev euroatlantické civilizaci,nebo jí přímo kopou hrob.
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

262917

10.02.2012 02:03

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

USA a jejich mopslíci podvedli Rusko a Čínu v Lýbii při rezoluci RB OSN!

88.?.?.?

V Lýbii NATO a USA podporovali vojensky intervenci zločineckých skupin proti Kadáffímu, ačkoliv neměli na takové jednání žádný mandát od RB OSN!
Pouze na ochranu civilistů byla určena rezoluce RB OSN v Lýbii bez zasahování do vnitřních záležitostí!
Ruska a Čína se k rezoluci proti Lýbii, v tomto rozsahu připojili a byli podvedeni, protože západní země vojensky intervenovali na podporu zločinců proti Kadáffímu,kterého nakonec nechali i zavraždit!
Tak teď mají v RB OSN šmytec a Rusko s Čínou vetem zablokují každou rezoluci, která by podobné jednání znova umožnilo!
Teď kvičí USA,Izrael a další slouhové USA jako podsvinčata a bude jim to houby platné! Kdo jednou lhal a podváděl,má smůlu a už se mu nevěří!
Nejsem nějaký zastánce Asáda v Sýrii,ale buď si zvykne USA, že bude hrát na rovinu a potom může mít ve světě nějaký kredit a politickou podporu, ale pokud bude dále lhát,krást a podvádět, každý už dnes kopne USA do prdele a velice rychle skončí i dolar, jako rezervní světová měna!Každým takovým konfliktem si USA kope hrob! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

262935

10.02.2012 04:22

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

Jediný problém,i zlato se pohybuje v kurzu a kurz není ničím zajištěn.

88.?.?.?

Je otázkou do kdy bude cena zlata stoupat.Cena zlata může být nakonec tak silně nadhodnocena,že další potenciální kupci, kteří si uloží svoje peníze do zlata, nakonec zásadně prodělají.
Myslím,že skutečnou reálnou cenu zlata dnes nedokáže stanovit nikdo.
Jsou ještě další komodity, do kterých je možné investovat, aby se zachovala kupní potence peněz, které dnes lidé drží.
Už i zlato nemusí být spolehlivý přístav pro zachování hodnoty.
Jak se lidově říká, ani zlata se člověk nenají!
Skoro se přikláním k názoru, že po jistém logickém propadu současných světových měn, by bylo záhodno vytvořit světovou superměnu podloženou zlatem, která by po určitou ohraničenou dobu měla funkci světové rezervní měny! Taková centrální světová všeobecně všemi přijímaná rezervní měna,podložená zlatem,úročena pouze cenou skutečných obslužných nákladů, by byla velice potřebná a výhodná.Musel by se ale celý svět dohodnout na centrálním globálním regulačním dohledu,což je opět velice problematická politická podmínka, najít vhodné stanovisko a politické východisko pro všechny zúčastněné.Především by muselo novou měnu podporovat také "sdružení" globálních nadnárodních korporací, což je ještě těžší, než politické kompromisy.Přesto jsem mírný optimista a doufám, že podobné uspořádání světových financí bude možné a proveditelné.

262938

11.02.2012 00:47

Sýrie a RB OSN: Nová provokace vůči Rusku

RE: návrh Stworovi

88.?.?.?

Je hodně smutný příběh, že dříve jsme poslouchali Hlas Ameriky a dnes pro objektivní zprávy si zapneme televizní stanici Russia Today!

263015

14.02.2012 00:10

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Problematický je už samotný titulek článku

88.?.?.?

Zaměstanavatel ručí celým jměním- kde si to slyšel - a proč je potom s.r.o., kde je vklad 200 000 korun a nazdar! A kolik bylo s.r.o. vytunelovaných!!! A když už jsem se rozhodl napsat, tak o všem! U nás si dovolím učinit hrubý odhad a to jsem ještě hodně hodný na pány podnikatele, kteří mají nějaké větší majetky, myslím tak od cca 50 milionů výšše!
Dvě třeniny těchto majetků pochází z rozmanitých forem zlodějny!!!
Jenom tak jedna třetina podnikatelů u nás je poctivá a to ještě nadhodnocuji!
Takže chceš říci jistě, že o tom rozhoduje, diriguje hlava / kapitalista / z velké části zloději a svině, kteří se dostali k penězům nekalou cestou,kradou a neplatí v ČR daně - jsou registrováni v daňových rájích a na zaměstnance z vysoka serou a jejich osud jej jim úplně u prdele, hlavně když se nažerou sami!!! Tak vypadá kapitalismum zblízka!
Svoje kecy o odpovědnosti kapitalisty - podnikatele si můžeš namazat na prsa!
To Ti může věřit nějaká bába od sporáku! Ta možná a ještě hodně těžko!
A když už jsem napsal a, tak také napíši b!My si volíme politiky,máme "demokracii", takže by také tito volení politici měli rozhodovat, ale to už dávno není pravda! Právě tyhle páni podnikatelé, kteří nakradli majetky, dnes rozhodují o politice a celá demokracie odešla do hajzlu! Mají koupené politiky,politické strany a také především média a kruh neomezené korupce se uzavírá, viz dnes hnutí gorila na Slovensku, kde si zloději a korupčníci z Penty koupili celou politickou garnituru, takže k nim na "lízačku" chodili všichni, jak pravice tak levice, a občan mohl volit jako blbeček a volil pořád ty jedny a samé zkorumpované svině!!! To je přesný obraz naší globální svobody a demokracie a takhle to chodí i v USA a jinde, jenom prostředky a cíle jsou jiné!!!!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

263147

14.02.2012 01:58

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

Čínu řídí už hodně dlouho moudře a rozvážně Komunistická strana Číny!

88.?.?.?

Stát,který byl ještě před cca 40 lety pravidelně stíhán hladomory se pomalu dostává na úplnou špičku ekonomického pelotonu na světě!Kapitalistické USA -země svobody a demokracie!!! se nepočítá, protože už dnes ohrožuje rezervní měnou celý svět svým nesplatitelným astronomickým dluhem a konečně jednu globální ekonomickou krizi už prolhaná a nenažraná bankovní mafie z USA vyvolala!
Jenomže kardinální úspěch čínských komunistů nemůžou "vydýchat"
po celém světě takový všelijací Vojtové 49, ale to není vůbec důležité!
Čína nezadržitelně směřuje k úloze světové ekonomické jedničky, kdy má připraveno pro všechny svoje občany všeobecné zdravotní a sociální pojištění, na které se ještě "kapitalistické" USA doposavad nezmohly!
Čína výborně používá mix státního a soukromého majetku, kdy pouze cca 20% zásadních odvětví / energetika,zdroje vody apod., dálková doprava a nějaké další velké strategické podniky a podobné jsou v rukou státu/ a všechny ostatní podniky jsou tržní, což je cca 80% ekonomiky! Čínští komunisté ve svých ekonomických řídících výborech zaměstnávají několik nositelů Nobelových cen za ekonomiku z celého světa a proto také tak dobře ekonomika Číny vypadá! Právě teď se diskutuje v Číně pro rychlý převod národního hospodářství na co největší procento obnovitelných energetických zdrojů a zasádního zlepšení životního prostředí - Čína je dnes největším výrobcem fotovoltaických panelů, jejich cena stále klesá a už se pomalu fotovoltaický proud dostává na srovnatelnou cenu z ostatních fosilních zdrojů!
Prostě Čína nám ještě ukáže a budeme koukat jak telátka na nová vrata!Jak začne Čína vyrábět a exportovat auta v dostatečném množství do světa, tak si u nás vezmeme staré hrnce a půjdeme do světa a budeme volat: Drátovat, letovat!, jako za první republiky podomní cikorkové a další parta! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

263158

15.02.2012 18:07

Udělal jsem chybu

Žádné pochybení jsem v postupu editora nenašel

88.?.?.?

Internet je od jisté doby právně posuzován jako veřejný informační prostor,který podléhá regulaci. Je otázkou, do jaké míry regulovat a zda se nejedná o nepřípustné zasahování do základních práv a svobod,především z politických a jiných skupinových zájmů,které jdou proti dikci zákona o volném šíření informací.
Připomněl bych zde velmi kontraverzní odsouzení editora, kdy samotná justice nemá jasno,když dva soudy editora osvobodili a jeden udělil podmínečné odsouzení.
Policie jako státní orgán je právně podpořena při získávání informací a tudíž každý má povinnost za přesně stanovených právních podmínek,policii požadované informace poskytnout.
Editor obdržel žádost policie,ještě se informoval u svého právníka,který připomněl povinnost policii informovat a potom editor informaci policii poskytl, takže šlo o naprosto standardní právní úkon poskytnutí informací vyšetřujícím orgánům.Takových součinností je policii poskytováno velmi mnoho, třeba od mobilních operátorů a dalších organizací a podniků.
Problém je přeci úplně jinde!!!Policie je jako nůž, se kterým se nechá řezat a je ku prospěchu, nebo také vraždit!!!Takže všichni páni diskutující a nakonec i pane editore,můžeme si pouze postěžovat, že je policie zneužívána a to je celý problém!Máme zde ústavou zaručenu svobodu projevu a volnou výměnu informací, kam zcela jistě spadají též diskuzní projevy na zdejším webu!Takže bych si nestěžoval na policii, ale na ruku, která ji vede a řídí! Policie má všechno znát, má mít všechny potřebné informace, aby nás občany mohla chránit a pomáhat nám.Bohužel už jsme rezignovali na základní demokratický princip, pokud já nepřekročím zákon , je policie mým zaměstnancem, protože jí platím ze svých daní! Jak to, že se mám bát policie, když jí platím? Musíte všichni začít přemýšlet a nenechat se zblbnout, protože to je ten nejhorší moment, který nás může potkat - opustit principy právního demokratického státu!Vím,že se to poslouchá jako pohádka, ale pokud rezignujeme na dodržování právních norem, je konec! V právní džungli se žít nedá,protože tam je dovoleno vše! A nadávat do udavačů můžete těm,kteří si to zaslouží a to editor Stwora věru není a také si myslím i proti jeho vůli, že žádnou chybu neudělal!
"Nemocný" není Stwora, ale systém a někteří z nás již rezignovali!

263334

17.02.2012 21:37

Rothschildové chtějí íránské banky

Banka podle islámu funguje naprosto jinak, než si zde "pisatel" příspěvku představuje!

88.?.?.?

Nebudu dlouze plkat! Každý úvěr banky je vždy riziko.
Islámská banka půjčí a jde do rizika s věřitelem. To znamená, když věřitel na úvěru vydělá, vydělá i banka.Pokud prodělá věřitel,prodělá i banka! Takže je naprosto evidentní, že "islámská" banka nepůjčí nikomu, o kterém není přesvědčena, že dokáže úvěr zaplatit a ještě mít nějaký profit! Taková banka je průhledná a "spravedlivá"!Nepracuje s úvěrem jako ze stoprocetním ziskem a "nevyrábí" prostředky k úvěru z ničeho, čímž vzniká obrovské množství virtuálních peněz,které jsou pro celou bankovní soustavu naprosto toxické a vražedné pro ekonomiku jako systém!
Každá banka má experty, kteří jsou schopni odpovědně posoudit,každý uvěrový případ. Pokud "islámská" banka nad míru únosnou poskytuje nesplatitelné úvěry,prostě rychle zkrachuje a odejde samovolně z trhu! Takže "islámské" bankovnictví je daleko zdravější a "tržnější" , než zlodějská, prolhaná bankovní mafie západních zemí, především USA, která dokázala v roce 2008 dostat celý svět do globální finanční krize, když si hrála na burzách s cizími penězi "kasíno" a ještě měla tu drzost, když prošustrovala prachy, natáhnout svoje špinavé hrabivé pracky směrem ke státu, jako poslední somrák na mostě, a teď státe zaplať, jinak necháme celý systém zhroutit a miliony střadatelů přijde o své úspory!!! A stát vysolil 700 miliard USD a svinstvo pokračuje dál,bankovním zlodějským sviním se nic nestalo, ještě si vyplatili tučné odměny a daňovým poplatníkům v USA se smějou do ksichtu spolu s politiky, kteří jim zobají z ruky, protože se také na zlodějnách podílejí!!! To je konec kapitalismu, což v současné době nastává a možná budeme muset znovu prožít daleko horší údobí, než bylo po roce 1929, protože astronomický a nesplatitelný dluh USA se bez těžkých politických otřesů již vyřešit nepodaří!!! Tolik k "islámskému" bankovnictví!
Pokud se banky na západě nezačnou chovat podobně,není žádná náprava možná!
Jediným investorem,který může a někdy i musí prodělat,kvůli zcela specifickým důvodům / nechci zde rozvádět, každý ví, o co jde - strategické stavby, národní bezpečnost a mnoho jiných důvodů/, je stát!!! O těchto "ztrátových" investicích musí demokraticky rozhodnout parlament za podpory většiny obačanů! Žádná soukromá banka nesmí být pro příště sanována z peněz daňových poplatníků! To je naprostý a neodvratný konec tržního hospodářství. Dluh státu je vždy politickou rozbuškou a vede k totální destrukci státu na demokratických principech, k nástupu plutokracie, fašismu a další scénář je již velmi dobře znám! Také ten se dnes odehrává na reálném divadle v USA a západních zemí!

263570

21.02.2012 00:19

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

Zatím ještě neproběhla ta správná mediální masáž!

88.?.?.?

V současné době a za současné politické konstelace není izraelský útok na Irán možný!Je zde pro Izrael mnoho rizik, hlavně vojenských, do kterých nepůjdou a také efekt zničení jaderných středisek na obohacování je velmi malý, v důsledku dobrého ukrytí a obrany.
Pokud však proběhne nějaký fiktivní, nebo podvodný útok, nějaká akce na popuzení světového veřejného mínění proti Iránu,potom je taková akce možná, ale nevykoná ji Izrael osamoceně.
Válka s Iránem je skoro nemožná, jak po stránce vojenské, tak po stránce politické!
Je jisté, že si budou pod stolem Irán,Izrael,USA a další země, okopávat kotníky, poroste cena ropy, na čemž vydělají ty správné firmy, ale k válce,jako takové nedojde!
Nejsou šílenci, aby se pustili do vojenské konfrontace s právě "rozjetým" jaderným Ruskem a Čínou.
Jaderná kapacita Ruska a Číny je stále vysoce odstrašující a také Rusko je pro USA stále dostatečným strašákem, aby si nechali zajít chuť! USA se Ruska bojí a také to dává náležitě najevo!
Pokud se Rusko a Čína rozhodnou bránit Irán, nevleze tam žádná americká a izraelská bota po mnoho let!
Nakonec poslední cirkusové manévry kolem Iránu a zvyšující se cena ropy vyhovuje i Rusku, takže proč by je nehrálo!
Ale do polívky si Rusko foukat nenechá.Přeci si nenechá zničit jadernou elektrárnu, kterou postavilo a hlavní argument je naprosto přesvědčivý pro celou světovou veřejnost!
Irán žádné jaderné zbraně nemá, a je celkem jasné, že o ně ani neusiluje, když má za zadkem Rusko a Čínu! To je lepší než jaderné zbraně!Také jaderný Pakistán a Indie stojí za Iránem! USA a Izrael je v pozici, kdy tahá za hodně kratší kus provazu, bude muset čelit svojí těžké dluhové krizi a myslím, že především USA zajde na válčení brzo chuť a Izrael zaleze do boudy jako zpráskaný pes a bude moc rád, když bude mít alespoň nějakou mezinárodní záruku, aby ho okolní arabské státy za všechny zlodějny a špatnosti, úplně "nesežrali".
Pokud zaútočí Izrael na Irán je to jeho konec, vojenský i politický a to si myslím,že izraelci zase takový magoři nejsou!!!

263756

21.02.2012 03:43

High-Tech podvod v Homs?

Co se divíte?Vyházené kojence vojáky Iráku v Kuvajtu z inkubátorů vylhala dcera velvyslance USA!

88.?.?.?

Tady to byl sám velvyslanec USA! To je zajímavé, asi jsou postiženi podivnou psychickou chorobou a ta se jmenuje patologická prolhanost.To bude rozšířen mezi diplomatickou službou USA nějaký vzláštní virus notorické prolhanosti a překrucování skutečností! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

263762

21.02.2012 04:19

Menová vojna: Aké sú skutočné ciele ropného embarga Európskej únie voči Iránu?

Dolar je v hajzlu,zadlužen až po uši, tak se snaží mafiánský kapitalismus zachránit co se dá!

88.?.?.?

Je jediná možnost, odpoutat se od dolaru jako světové rezervní měny a celou dolarovou oblast "dezinfikovat" a přejít na národní měny a potom utvořit mezinárodní převoditelnou měnovou jednotku a celý světový obchod vyrvat z hrabivých pařátů, té jediné a správné, vyvolené,nenažrané, bankovní mafie USA,která již svět několikrát uvrhla do krize!
Útok na euro je také záměrně vyvolaným scénářem pokračující krize v Řecku.
Po zavedení eura šel dolar pomalu a jistě do hajzlu,proto bylo nutné vyvolat všemožné finanční kravály po celém světě, aby ještě někdo zelený hajzlpapír, tištěný v USA,považoval za peníze!
Stejně je to pouze oddalování konce pádu USD jako rezervní světové měny, protože astronomický a běžně nesplatitelný dluh USA,který stále strmě narůstá, se bez počtů , má dáti, dal, nedá dlouhodobě provozovat.
Mafiánský kapitalismus už pouze hraje o čas, než ho dluhy totálně sežerou,donutí přiznat barvu a potom začne bobová dráha, jak v politice, tak v ekonomice! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

263765

22.02.2012 23:27

Penězoměnci žijí ve strachu

Myslím si, že už mnoho z nich se začíná obávat, jakého džina vypustili z lahve!

88.?.?.?

Jistě mohou se skrýt,mají atronomické peníze, ale nastává doba , kdy lidé budou chtít vidět krev! To zase semele vinné s nevinnými,jenomže to je běh světa. Je pouze otázkou, co bude po přerodu společnosti, který musí nastat a jaký ten přerod bude!
Třeba se objeví úplně nový zdroj energie a celé lidstvo se posune - spíše nebude již bráněno novým převratným technologiím a tím se stane, že dříve mocní, budou na okraji zájmu a společnost již nebude mít možnost, být řízena z jednoho centra.
To je není žádná utopie, to je realita a také jeden ze zásadních důvodů. proč je převratným novým technologiím bráněno! Vůbec ne peníze, ale ztráta moci, možnost do všeho strkat ty špinavé rypáky a rozeštvávat společnost všemi možnými způsoby.
Tady jasně platí rozděl a panuj, okraď všechny ostatní o co jde!
Těm na vrchu už nejde o hromadění peněz, oni potřebují patologicky vládnout,peníze jsou prostředek k absolutní moci, která je ale ve své podstatě naprosto schizoidní!
V USA a v západních zemích vůbec nemusí být bída!!!
Stačilo by. kdyby se mocní vzdali několika drobků, ze svých
zločinně nabytých majetků.To lze doložit, to není honba za socialismem, který také příliš nefunguje, protože opět na špici "socialistické" hierarchie jsou obyčejně podobně choří duchové,bez odpovědnosti za celek, jako v čele mafianského kořistnického kapitalismu!
Největší přerod musí nastat v myslích lidí a nikoliv v jejich peněženkách!Potom pomalu začne společnost fungovat!
A myslím, že se tak paradoxně podobné přeměny dočkáme na poprvé v té tolik proklínané Americe! Ona je nejprohnilejší a nejzralejší
a první spadně ze stromu!! [smích] [smích] [smích]

263862

24.02.2012 03:18

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

USA se jistě přetvoří, ale nikoliv revolucí! Revoluce v původním pojetí je také mrtvá a neefektivní!

88.?.?.?

Svět stojí před změnou a hodně radikální, která však proběhne jinak.Jsem přesvědčen, že právě v USA tento přerod začne a řekl bych , že již pomalu probíhá.Jedná se o "revoluci" technologickou, informační a mohl bych ještě pokračovat v názvech.Kapitál sám o sobě ztratí svoji sílu, pokud nebude mít
potřebný technologický a informační náboj,který ale už z nové formy společnosti nedostane a ani si jej nebude moci koupit.
Především ale bude muset společnost /societa/ nalézt jiný ideologický záměr a účel bytí! Možná, že ještě vznikne něco zcela nového, ale budoucnost vidím v nějakém podobném systému, jako vzývá budhismus a jemu podobné duchovní směry,kdy nejde o náboženství, ale o formu návodu k životu, kde je první princip neubližování a vzájemně vysoké tolerance v různosti a jiných kvalitativních posunů, které mohou velice napomoci v přechodové etapě.
Jsem velký odpůrce vojenství a všeho, co s tím souvisí, ale zároveň musím paradoxně přiznat, že to byly právě původně převážně vojenské technologie, které nás jako lidstvo katapultovaly do informační a technologické etapy 21.století, jejichž jednotlivé podíly nechci vyjmenovávat.Ačkoliv jsme na pokraji války, ke které snad nedojde - nic se válkou nevyřeší, ani zisky,ani nárůst pracovních možností dnes není možné zkalkulovat, aby byly i pro "vrahy" míru výhodné a bezproblémové.
Je velikou chybou pro změny, které nepochybně přijdou, používat současná řešení a postupy a také o nich přemýšlet v historických souvislostech.
Svět se nesporně bude muset "socializovat", jinak narůstající rozpory zničí zavedené civilizační standardy a to už dnes hlásají veličiny,které dříve měly pochopení pouze pro "pravicová" řešení, která však zjevně nefungujou.
Současné rozpoložení sil ve světě se stále více odklání od bezbřehého "volného" tržního modelu, který se stal civilizační brzdou a přerostl do kriminální polohy.
Celá věc je již dnes daleko složitější a zájem jednotlivých skupin,které do "přerodu" vstupují,vysoko přesahuje zadání pro odpověď.

263903

25.02.2012 20:44

Egypt „natrvalo“ skoncoval s energetickou krizí v Gaze

Konečně se bude moci stát Palestina za pomoci Egypta legitimním státem.

88.?.?.?

Izrael utře hubu a už nebude moci vytvářet na území Palestiny koncentrák a přestane stavět osady na ukradeném palestinském uzemí!
Izrael se také bude muset značně umravnit a přestane "oblbovat" světové veřejné mínění palestinskými "teroristy", když sám mučí a vraždí!Na opačné straně v Palestině také dochází k dohodě Hamásu a Fatáhu na vládě národní jednoty, kam nebude mít Izrael už možnost strkat svoje špinavé pracky, aby Palestince rozeštvával a tím by také mohl být nastolen klid směrem k Izraeli a postupnému spravedlivému, mírovému urovnání pro obě strany.Je to jednoduchý návod k sousedskému soužití za přísné mezinárodní kontroly, já pán , ty pán a bude konečně klid a pokoj. Teď Izraeli svrbí pracky, protože v pobřežních vodách Palestiny má být ropa a plyn, takže by mohl stát Palestina být z něčeho živ, což se sionistům v Izraeli nebude líbit a chtěli by toto nerostné bohatství ukrást. Palestina má však za zadkem docela hodně na Izrael nasratý Egypt, který si nenechá foukat do svojí pohraniční polévky a pokud v Egyptě přijde k moci vláda muslimského bratrstva, tak bude mít Izrael několik let hodně zábavy,protože muslimské bratrstvo bude chtít revize všech smluv s Izraelem a nebude vystupovat v roli vazala Izraele! Pozice USA je zde stále slabší,protože s předluženou Amerikou až po uši,která jenom chřestí zbraněmi, se nechce už moc nikdo bavit! Tak konečně uvidíme, jak to Izrael myslí s mírem! Teď má jasnou šanci!

263992

26.02.2012 20:24

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

Presstitutky na každém fóru, některé i dobře placené!

88.?.?.?

Na Vojtu reagovat je luxus naprosto ztraceného času! Kdo ho má dost, anebo kdo má čas mrhat s časem na krávoviny?
U nás je bohužel jisté specifikum, že cca 80% podnikatelů jsou zloději, vrazi a jiní zločinci a tendence je taková, aby ti poctivý nepřekáželi, takže jsou vytlačováni z trhu a takřka celá ekonomika je už v rukou těch správných mafiánských lotrů a gaunerů, kteří mají již zakoupenu politiku,justici, policii a jejich rozhodnutí jsou ta, která jsou potom "demokraticky" přijímána!
Je krásný článek Umlčování kritiků, kde jsme našel nové nádherné slovo - presstitutka - kde by se jistě také Vojta našel!
V originále na kanadském webu
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&...
v českém překladu
http://outsidermedia.cz/Umlcovani-kritiku-1.aspx
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

264029

27.02.2012 15:23

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

88.?.?.?

Ano ti nejschopnější z populace dokážou dobře krást,vraždit, korupčnit a také,když jim to nevychází, vyvolají nějakou tu válku, jako 1.světovou,2.světovou a nespočet jiných a ti méně schopní tam po milionech pochcípají a Vojta jim k tomu souhlasně hýká!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Marxismus, který přesně všechny tyto lumpárny všehoschopných,nejúspěšnějších vyvolených popisuje,se pouze snaží o spravedlivější formu společnosti! Asi ještě lidstvo nedospělo a musí stále zbrojit a válčit do roztrhání těla!
A Vojta hýká a hýká, jak smyslu zbavený!Také se těmto dopisovatelům říká odborně presstitutka! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

264066

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

45

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 15 626 korun, což je 45 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 1

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 12

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 8

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,19 Kč
Libra
30,09 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,35 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,10 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 699,66 Kč
1 unce stříbra
564,12 Kč
Bitcoin
297 669,00 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?