Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 906 příspěveků, 10 různých jmén: <nic>, 63, 64, Dobrák, Dobroděj, Dobrodej1, Laskavý, Montaznik, Mucholapka, proton.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.02.2010 13:12

Co znamená být Indiánem v Kanadě

Nelze soudit skutky, které označujeme jako indiánský "holokaust" očima člověka 21.století!!!

Laskavý 88.?.?.?

Když přišel Evropan do Nového světa, byl především "křesťan", a podle toho se musel chovat a původní obyvatelé byli pohané, tj.
lidé nehodní zřetele,kteří nejsou pokřtěni a skončí v pekle!!!!
Takže nadřazenost nad indiány, pramenila především z tohoto modelu chování!!!Ještě v 19.a i částečně ve 20. století "pohanský" předsudek byl nosný, při jednání s "rudochy"!!!!
Tímhle směrem je nutno chápat genocidu indiánů.Těch zločinů na nich bylo jistě daleko více i z pohledu našeho práva, protože s nimi USA uzavřely smlouvy, které potom nedodržely.
Dnešní stav je už pouze důsledek jejich vykořenění a je pravdou, že pozitivní diskrimanace nic neřeší, spíše vede k totální degeneraci tehoto etnika!!!!

212691

17.02.2010 23:09

Kolonialistické pohnutky za operací v Mardžá

RE: Morálka?

Laskavý 88.?.?.?

Kecy značky Antoninus se snad ani nedají číst!!!Ty rozumbrado,
když tak US army slavně vítězí, tak bych rád věděl, proč se naprosto veřejně diskutuje o tom, že se bude muset Taliban podplatit a koupit ho, by si sedl s "vítězi" ke společnému stolu a konečně si řekli, jak dál v Afganistánu! Zatím dostávají síly NATO pěkně na díru a hlavně Talibanu je to jedno, ten je v Afganistánu doma,ten tam může být dalších 150 let, ale okupanti zakrátko zvednou kotvy a se svěšenými ocasy odtáhnou domů, někteří v černých pytlích a že už jich bylo!!!!V unavovací válce nemohou uspět!!!! Jenom teď musí namluvit západní veřejnosti, že v Afganistánu slavně "zvítězili". Hitler , když dostal na díru u Stalingradu, tak také jenom měnil pozice! Také "vítězství" v Iráku je docela jasný malér!!! Co se bude dít, až okupanti odtáhnou, nikdo neví!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212813

18.02.2010 00:54

Kolonialistické pohnutky za operací v Mardžá

RE: Morálka?

Laskavý 88.?.?.?

Okupanti z USA už "vítězí" v Afganistánu 7 let a slavně "zvítězí"
stejně jako ve Vietnamu!!!! Jdou od "vítězství" k "vítězství" a to tak , že ovládají stále menší území Afganistánu a v některých provinciích už tak slavně "zvítězili", že jenom strachy prdí do hlíny na svých základnách a nevystrčí ani nos!!!! Už i v samotném Kábulu "zvítězili" tak,že jim Taliban zatápí, kdy si vzpomene!!!!
Holt okupanti z USA v Afganistánu jenom "vítězí", jako ten Hitler, ale hubou v televizi!!!! Tam jim to jde nejlépe!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212827

18.02.2010 11:09

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: Zvedavec..

Laskavý 88.?.?.?

Pane Skara, když napíšete Masarika, tak jste pohovořil celkem jasně a každý už bude vědět! Masaryk , jinak to opravdu tahá za oči!!!!!
Šel jsem se podívat na několik shromáždění DS a jsem hodně na vahách, co si mám o nich myslet. Na jednu stranu je program, který když se čte, tak s ním musí člověk souhlasit a na druhou stranu , všichni ti holohlavý "týpkové",vlajky a jiné fangličky,vůdce Vandas, také není žádný lumen - prostě , moc se mně "soudruzi" dělníci nelíbí,ale zakazovat je jako stranu není dobré - stejně se přejmenují a budou působit nadále a stát jenom vyhodil peníze za Sokola, soud a k ničemu!!!!! Když tady byl Sládek, alespoň byla v parlamentě nějaká sranda a ona asi politika potřebuje nějakou "kanalizaci" , jak na pravo i na levo, kde se soustředí část nespokojených voličů a je jinak klid!! Jako v Německu, kde jsou podobné strany i v parlamentě a nikomu to příliš nevadí,jde o takový německý politický folklór!!! Skutečná demokracie musí mít sílu vypořádat se s politickými odpůrci, politickými nástroji, ale bohužel , když tady žádná skutečná demokracie není, potom se uchyluje moc "demogratury" k násilí a mocenským zásahům!!!!!
Zákaz nějaké politické strany ukazuje na slabost demokracie, na její zásadní popření!!!! To si potom můžeme říci, ať za nás zase rozhoduje jenom ta jedna strana / nebo uskupení stran/, "osvícená" a "vyvolená" strana, která bude mít "vedoucí úlohu ve státě a společnosti" a jsme zase ve stejných kolejích, jako za totality!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212862

18.02.2010 21:28

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: Neuvěřitelné amatérství??

Laskavý 88.?.?.?

To nikdo neví, kým jste řízen,možná, že vám našeptávají ufoni!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] To je legrace, ale vše v dobrém!!!
Ale DS je fakt divná parta!!! Hodně se zajímám, co se kde v Praze šustne a tudíž i DS neunikla mému zájmu a byl jsem se podívat na několika jejich pouličních vystoupení , ale mám z nich špatný dojem!!! Vandas je Vandas , to je podobné numero jako Sládek, ale hloupější, se Sládkem byla alespoň sranda - musím vzpomenout jeho dnes již světoznámý výrok, že cikán je vinen už tím , že se narodil, Vandas je proti němu suchar!!! A teď všechny ty vlajky - ozubená kola se znakem DS, černé oblečení , holé lebky a další fangličky - docela se mně zdá , že je to nějaká "zaplacená provokace", i když se mohu mýlit!!! Nedovedu se představit, že tahle "partička" vznikla nějakou spontánní cestou, jako jiné politické partaje!!!
Ale v každém případě jsem proti zákazu jakékoliv strany - tím je popřen sám základ politické demokracie a současná "věrchuška" udělala osudovou chybu, protože to je precedens, který se jí vrátí!!! Politické pohyby ve společnosti musí být veřejné, jinak dojde na ilegální struktury i násilné povahy, které se při dopadení mohou oprávněně právně bránit, že jim nebylo umožněno se politicky projevit a proto se uchýlily k jiné formě destrukce zavedeného právního systému!!!!
Zásada je prostá,ať se blbci raději vykřičí na ulici, než když budou potajmu škodit!!!! Tady se vyčítájí nějaké kravály DS, ale kdo měl možnost třeba vidět skoro pouliční války třeba v Paříži,nebo v Berlíně,Drážďanech, tak to v Praze je dlouhá léta ledový klid!!! A Francie a Německo s tím umí žít, jsou na to zvyklí,nic se tam se systémem společnosti nestane a tady se místo toho zakazují politické strany!!!! A podobné strany jako je DS, jsou v Německu v parlamentu a nikdo se nehroutí!!!!
Naprosté politické diletanství ze strany blbé současné vlády v ČR je zákaz DS!!!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212921

18.02.2010 22:06

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

Pánové, jděte laskavě se vším tím obviňováním z nacismu do řitě!!!

Laskavý 88.?.?.?

Já vám řeknu naprosto přesně, co se zde mezi mladými děje!!!!
Mládež a hlavně ta hloupější, je odjakživa vždy nekriticky proti "starým" a dělá přesně to, co je zakázané, protože to je in, potřebuje "starouše" pořádně nasrat a vytočit!!!! Když povolíte hajlovat na veřejnosti, tak s hajlováním většina z nich přestane, protože proč bych to dělal, když to dělat mohu!!!!!
Když budete slyšet na Spartě pokřik - Slávističtí židi do plynu!!!, tak je vám také jasné, o co jde!!! Ten povětšinou duchovně vypatlaný fotbalový fanoušek nikdy ani žádného žida v životě neviděl a když se ho potom někde v klidu potajmu zeptáte, kdo je to žid , tak na vás kouká jak umučené neštěstí,nic o židech neví, protože jeho blbost a ignorance je nebetyčná a on se jako člověk může realizovat mezi svými stejně nablblými řvouny jenom na fotbale!!! Nechci tvrdit, že by snad mezi mladými nebyli nějací "náckové", ale většina z nich jsou duševní proletáři, kterým někdo něco nakuká a oni budou hajlovat a řvát židi do plynu a přitom vůbec neví, co řvou!!!! Hlavně když řvou proti něčemu a ještě zakázanému!!!! A tyhle velmi nebezpeční "antisemité" jsou zavíráni a jsou zájmem policie a justice, která je placena z našich daní a já otevřeně říkám, že se zde účel mine prostředkem!!!! Ze stejné líhně pocházejí členové DS!!!
Tam je pár relativně normálně uvažujících mladých lidí a zbytek jsou stejní "kraválisti" jako na fotbale!!!!!!
Několikrát jsem je viděl,jak Vandas řečnil a je mně celá DS jasná a řekl bych, že i dost průhledná! Ti mají k nacistům ale hodně daleko!!! Spíše by se měli vrátit do školy a naučit se psát a počítat, protože se vsadím, že DS je mucholapka na mladé voly všeho druhu!!!! Obávám se, že když mladému "dělníkovi" z DS necháte přečíst jejich program na hlas , tak pochopíte při jeho koktání přesně , co za druh člověka máte před sebou!!!!!
A tyhle "nepřátele" státu jsme nechali zakázat úředně jako politickou stranu!!! Prostě v Kocourkově nad Vltavou je možné všechno [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212924

22.02.2010 02:40

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Laskavý 88.?.?.?

Některé bych vypíchl, protože stojí za to, je zdůraznit!

Fiktivní a virtuální svět mediálních lží a manipulací se tak zásluhou volební frašky ke zděšení mnoha lidí zhmotňuje do reálného světa, kdy to, co ještě včera bylo jen zločinem slov, se stává zcela reálným zločinem činů.

Kontrola nad myšlením lidí je také skrze média nepoměrně důkladnější a agresivnější, žijeme v de facto permanentně probíhající psychologické válce, kterou je společnost tvarována do podoby nemyslící a tupě lhostejné masy, schopné lhostejnosti, ba souhlasu s jakýmikoliv zločiny.

Zábava, nekonečný proud krve, který se valí z filmů, hory krámů v hypernákupních centrech, to všechno z člověka vytváří poslušné a netečné dobytče, proti kterému byli občané někdejšího socialistického Československa, v němž se ovšem ve finálním stadiu také prvky konzumerismu začaly vydatně prosazovat, velmi počestnou a velmi občansky odpovědnou společností.

Z ČLOVĚKA SE VYTVÁŘÍ POSLUŠNÉ A NETEČNÉ DOBYTČE !!!!
Do kamene tesat!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213149

22.02.2010 23:32

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Jak to bylo v roce 1970 ví každý, bylo to období totality, ale ty jsi asi zaspal, teď se píše rok 2010 a právě proto jsme si v roce 1989 vycinkali při velkém sametovém podvodu "svobodu" a "demokracii"!!!!
Po 20 letech máme v republice cca 600 000 nezaměstnaných a státní dluh dosahuje cca bilionu a 300 miliard korun!!!!
Kapitalismus znamená především volnou a svobodnou soutěž, který je u nás zahuben korupcí,bez možnosti soutěže, kdy lepší na trhu vítězí a zlodějnami všeho druhu, takže u nás dnes hovořit o kapitalismu je svým způsobem jistá nadsázka!!!!
Demokracie kulhá na všechny čtyři a spíše je dobré ten stav ve státě nazývat mediokracií,ale u nás jde dnes již o neskutečný bordel, kdy si každý říká co chce a nikdo ho neposlouchá,dělá si co chce a ti, co jsou momentálně u lizu, kradou i nohama!!!!!
Je nutné jasně označit současné viníky světové krize, což je jednoznačně zlodějská,prolhaná a rozežraná bankovní mafie z USA,která když rozkradla miliardy, natáhla jako poslední somrák ruku a řekla státe dej!!!!! A stát nasypal 700 milard a "šmejdi",
kteří mohou za světovou krizi si zase rozdělili tučné odměny a svět se točí dál a teď nás světová "věrchuška" nutí, abychom platili zlodějny, které jsme nazavinili!!!!!! V Německu jim na to prdí a piloti šli do stávky a bude zrušeno 3 200 letů a to je hodně velká ztráta a piloti v Británii je mají následovat!!!! Doufám,že se mocným "oblbovačům" rozsvítí v palicích a přestanou hrát s lidmi v Evropě hru na demokracii a kapitalismus!!!! Také Lisabonská smlouva je paskvil první třídy a jsem zvědav, jak dlouho vydrží!!! Je na pořadu dne otázka Řecka,Španělska,Itálie,Portugalska, ale také jasně Lotyšska,Maďarska a dalších zemí, které jsou těžce zadluženi a momentálně není dobrého východiska!!! Je to veliké politikum - lidé by se v těchto zemích uskrovnili a "utáhli" opasky , ale proč , když vidí jak mocní kradou a posmívají se jim do "socek", což je konkrétně velký mediální sport u nás!!!! Myslím, že jim mohou docela brzo "socky" ukázat, co umí!!! A může téci krev!!!! V Řecku už to okusili. Tenze ve společnosti narůstají a není žádný ventil!!! Hry možná jsou a začíná docházet "chléb" a to dobré není!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213231

23.02.2010 17:14

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Všechny grafy si můžeš strčit kamsi!!! Zapomněl si říci, že Zeman sanoval banky cca 600 miliard , které byly rozkradeny za vlády Klause, takže docela obyčejně lžeš!!! A co třeba Konsolidační agentura, kde byly také tlačeny dluhy z 90.let!!!! A co Klaus, když ukradl peníze, které byly určeny na konverzi důchodů a on je nacpal do rozpočtu , aby byl "hezký" a měl vyrovnaný rozpočet!!!!
Lžeš, až si ti od huby práší!!!!!!!!!!!!! Ale to lže a krade celá pravicová lůza, nejsi vyjímka!!!!
Jenom drobný dotaz, jakým způsobem vznikla převážná část opravdu velkým majetků, našich současných velkopodnikatelů, kteří korumpují politiku? Odpovím sám, protože ty by jsi zase lhal a vykrucoval se!!! Docela obyčejnou zlodějnou!!!!!!!!!!!!!! A kolik z nich platí poctivé daně? Možná mimo Babiše nikdo!!!!!
Taková je skutečnost!!!! Do grafu si nalžu, co budu chtít!!!!!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

213312

23.02.2010 19:37

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Krize monopolního kapitalismu

Laskavý 88.?.?.?

Amerika je o pár krůčků vpředu před Českou republikou, a to v dobrém i zlém, teď hlavně ve zlém.Proto je zajímavé pokusit se získat z USA zkušenosti a z nich vyvodit, jak se pravděpodobně bude vyvíjet situace v České republice.
Díky strojům, které nahrazují fyzickou i mentální práci, právě obojí typ práce chybí. Přesněji řečeno, chybí placená práce. Už od dob parního stroje přes dieselový motor a silné stroje ubývalo potřeby platit za manuální práci. Totéž se děje i s intelektuální prací, která je kromě vrcholných výkonů nahrazena silikonovým mozkem. Z práce zůstalo asi 40 % dobře, tedy předkrizově placené práce, pak dalších 30 % podstandardně placené práce a dalších 40 % placené práce už úplně chybí. Čísla o nezaměstnanosti ukazují, že jsme v hluboké krizi, a to jsou přitom čísla velmi nepřesná a podhodnocují skutečný stav nezaměstnanosti. Na každé dva nezaměstnané existuje třetí, který úmyslně není evidován mezi nezaměstnanými. Tudíž pokud je hlášena 10procentní nezaměstnanost, tak skutečná nezaměstnanost se pohybuje okolo 15 % a často i toto číslo převyšuje. Je jasné, že krize číslo 1 (krize je třeba začít číslovat) ještě naplno nedospěla do České republiky, zatímco v USA začíná krize číslo 2. Nezaměstnanost, skutečná, pokud by evidovala lidi, kteří již z oficiální evidence vypadli, se pohybuje okolo 20 %.
Prosím, neplést si práci se slušně placenou prací. Základem definice slušně placené práce je taková práce, za kterou zaměstnanec dostane tolik, aby on a jeho rodina mohli bydlet a jíst.
V USA vznikají města za městy, města stanů, města, kde lidé, i třeba velké rodiny, bydlí v autech. Česká republika se zatím této fázi krize vyhýbá, nicméně i pro Česko platí zákony monopolního kapitalismu. A je zločin říkat, že krize už končí, nebo že není děsivá. Falešný optimismus je stejně vražedný jako ten, který zabránil vybavit Titanik dostatečným počtem záchranných člunů.
Důvody krize leží hlavně v sobeckosti bohatých kapitalistů, kteří odsáli kapitál pro své osobni účely. Řešení je jasné, je to odebrání kapitálu ze soukromých rukou. Kapitál v soukromých rukou se ukázal nebezpečný. Jelikož netolerujeme atomové bomby v soukromých rukou, nesmíme tolerovat ani kapitál, který se ukázal být také zbraní hromadného ničení.
Další důvod je systematický nedostatek placené práce, tedy nedostatek zájmu, který by zaměstnavatele donutil k rozumnému vyplácení pracujících. Je to systémový problém, na který našel řešení jen předlistopadový režim, a to tím, že snížil požadavky na výkonnost pracovníků. Jinými slovy, nedřel je z kůže. Nelidské podmínky, které existují dnes, přinášejí sice zvýšení výkonnosti na osobu, ale také napomáhají k úbytku pracovních míst.
Řešením je snížit produktivitu, ať již zkrácením pracovního týdne, pracovního dne anebo ...

Automaticky kráceno

213327

23.02.2010 19:40

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Pokračování - Krize monopolního kapitalismu

Laskavý 88.?.?.?

Řešením je snížit produktivitu, ať již zkrácením pracovního týdne, pracovního dne anebo jen uvolněním nesmyslných a často krutých požadavků. Touto aplikací by vzniklo více placených míst a současně by se zlepšil celkový zdravotní stav lidi, kteří dnes obětují svoje zdraví a životy jen proto, aby vydělávali více dolarů a korun svým »chlebodárcům«.
Zprávy o konci krize jsou lží, která vede k dalšímu odstraňování záchranných člunů na Titaniku. Monopolní kapitalismus je nepřetržitý řetěz krizi, které brzy dosáhnou obludných rozměru. To, čemu se nepřesně říká krize, je série krizí, které vznikají jako malé víry okolo velkých vírů. Ekonomika padá dle schodového modelu, kde za zdánlivě vyřešenou krizi začíná další, která vzniká odsátím zdrojů pro řešení předchozí krize.
Řešením je skutečně jen vyvlastnění kapitálu, který v soukromých rukou není používán optimálně. Dále snížení vykořisťování lidi, vykořisťování, které vede k zhoršujícím se zdravotním podmínkám a k nedostatku placené práce.
Nahromadění bohatství v rukou pár lidí vede k zničení demokracie. Pár lidí rozhoduje o věcech, které se týkají všech. Kapitalismus ničí demokracii a způsobuje vznik plutokratického zřízení. Dochází k masivnímu třídnímu rozdělení podobně jako ve starém Římě.
Jediným východiskem je demokracie, lidé by měli mít přímou možnost hlasovat formou plebiscitu o důležitých věcech, mezi které se počítá zdanění a vlastnění kapitálu.
Oběť je Demokracie. Řešení je Demokracie. Máme republiku, pokud si ji dokážeme udržet. Většina lidi nechce, aby republika padla a změnila se v oligarchii. Řešením je přímá demokracie, kde lidé formou referend přímo rozhodují i o zákonech. Lidé si mají právo říci o to, co chtějí, a to formou zákona, ne žebráním.
Situace v USA se odráží v Moorově filmu Capitalism: A Love Story. Moore je jeden z mnoha, kteří chápou krizi monopolního kapitalismu. Česko se může poučit anebo pokračovat dále ve schodovém sešupu zpět do středověku.

23. února 2010, George MANSFELD, ekonom, USA

213328

23.02.2010 22:55

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

To je právě ten kardinální problém - před 20 lety na startu bylo pár opravdu poctivých podnikatelů - dokonce znám některé - kamarád začal jako malinký tiskař , s jedním tiskařským strojem v garáži a dnes má majetek , možná převyšující miliardu korun.Takových je ale mezi velkopodnikateli hodně málo!!!!
Tady se ale bavíme o něčem úplně jiném!!! Podle seriozních zahraničních pramenů vzniklo cca 70% velkých majetků / nad cca 15 milionů korun / zlodějnou,tunelováním, podvody na bankách!!! Taky "podnikatelé" si vzali obrovské úvěry v bankách, zkrachovali a potom si "svoje" majetky nakoupili zpátky přes nastrčené figurky za cca 10% ceny z Konsolidační agentury. Nebo vůbec Fond národního majetku nemá dodnes doplaceno a dluhy se potáhnou, i když dnes už jsou jakoby kapitalizovány!!!! Já nemluvím do větru, jenom o nějakých fiktivních případech!!!
Co třeba LTO, kde jsou miliardy , které vznikly na daňových únicích!!!! Jak je možné , že opencard v Praze stojí cca 2000 korun, když všude jinde obdobný platební nástroj přijde na cca 500 korun, primátor Bém si nechá udělat tři audity a všechny říkají jasně , že se krade a Bém sedí v primátorské židli i nadále!!!! To je obraz politického a podnikatelského prostředí v našem Kocourkově, kde není jedna státní zakázka "rovná",to už bohužel ani není kapitalismus , ale normální finanční cochcárna, kde stát obchoduje s někým a vůbec ani neví s kým / akcie na doručitele, které jsou už zakázané i na Ukrajině a v Rusku, ale u nás není "politická"!!!! vůle něco změnit - ono by se obtížněji kradlo!!!!!/ Do státních tendrů se už ani "normální" podnikatelé a firmy nepřihlašují, protože pokud nejsou ty předem vybrané, rozuměj nedali všimné, tak nemají vůbec možnost uspět a tudíž ani nemarní čas!!!
Podnikatelské prostředí je u nás zcela zdeformované,všechno skoro "zprivatizované", rozuměj rozkradené!!!! Privatizace má smysl, když začne zprivatizovaný podnik lépe sloužit, ale jak nás třeba odírají "zprivatizované" banky , to si ve svých mateřských zemích nedovolí, v Kocourkově jde všechno!!!
A co Kožený,Pitr,Krejčíř a kolik jich ani neznáme jmény, jenom jsou po nich pomníky,které dají dohromady značnou část toho státního baťohu bilionu a 300 miliard dluhů!!! Jednu nakonec - slovutný podnikatel Charouz si "půjčil" z IPB cca 9 miliard a za tyhle peníze si nakoupil akcie té banky IPB, u které si půjčil , IPB nechal zkrachovat a slušné penízky byly doma, které jsme museli všichni zacálovat!!!!! Kdyby takovou operaci udělal na "západě", dostal by místo 9 miliard , 20 let na tvrdo, v USA zcela jistě!!!!
Tak tolik o podnikání naší "pravice", "elity" národa, podnikavě uvažující mozky !!!!! 70% je u nás zlodějů,které ovládají politiku - třeba kauza kmotr Mrázek a těch je daleko více, proto to také u nás tak "dobře" vypadá a dopadne!!!!

213343

24.02.2010 02:38

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Jaká levá propaganda,určitě nebudu podporovat tu modrou pravičáckou,zlodějskou lůzu, které nejde o podnikání,pouze o zlodějny všeho druhu.
Samotný monopolní kapitalismus je v těžké krizi, systémové krizi,která vede k nezvládnutelným počtům nezaměstnaných,
zadlužení státních rozpočtů a degradace demokracie.
Nakonec , co se budeme dohadovat,ve volbách dostanou pravičáci tak na díru,že si budou lízat rány několik volebních období!!!!
Levicových voličů je stále více a již prohlédli všechny zlodějny modré prolhané lůzy a také výsledky voleb budou vypovídající!!!!
Je sice pravda, že v našem Kocourkově je skoro jedno,kdo je u vesla, ale alespoň ti největší zloději budou odstaveni!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

213354

26.02.2010 05:48

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

Japonsko vystřídalo Čínu jako největší věřitel USA

Laskavý 88.?.?.?

Čína musí do USA vyvážet i na dluh, když si chce udržet dynamiku růstu HDP. Oproti tomu Japonsko vyváží do celého světa a také silně do Asie, kde je čím platit a proto má možnost postupně "potopit" dolar a poslat celou ekonomiku USA tam, kam podle ekonomických ukazatelů a vysokého zadlužení patří.Jak jsem zde již jednou citoval z článku, když není možné mít jako soukromník jaderné zbraně, tak stejné opatření čeká na veliký kapitál, který v některých rukách je také "zbraní hromadného ničení"!!!! Světová ekonomická krize je toho jasným příkladem, kterou zavinila prolhaná, zlodějská,rozežraná bankovní mafie z USA!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213528

26.02.2010 06:43

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Japonsko vystřídalo Čínu jako největší věřitel USA

Laskavý 88.?.?.?

Toyota jako největší výrobce automobilů na světě hraje a plní i svoje další role, na poli vnitro- a geo-politickém. Boj na těchto polích je do značné míry a především v době globalizace a na začátku de-globalizace ovlivňován kvalitou poválečných vztahů. Tato kvalita byla pozitivní při analýze prvotního neúspěchu Toyoty, a při stavbě základu úspěchu. Americké know-how a finance sehrály klíčovou roli. Prvopočáteční pozitivní kvalita se ale s postupem času mění. V případě Toyoty se již změnila v negativní kvalitu. Ta se projevuje neúměrným financováním deficitu USA, tj. přidělením role největšího věřitele USA ne Číně, ale Japonsku, které se toho času nemůže efektivně bránit tomuto procesu. Nedávně zveřejněná data potvrzují, že Japonsko se této role ujalo. Čína je a bude v tomto případě s největší pravděpodobností i nadále spokojena se stříbrnou medailí.
Druhá část druhé odpovědi se vztahuje ke konkurenci a pomalému vytěsňování konkurentů z trhu. Kvalitním a poučitelným příkladem pro přeměnu kvalitního auto–produktu na nekvalitní auto–kamikadze je z pohledu konkurenčního boje a znalosti lokality, na které se vede konkurenční boj, znalosti závisti velkých a údajně silných k úspěchu malých a slabých, zvolená taktika amerického kongresu. Pozvat si na koberec vedle řidičky, které se Toyota rozjela sama od sebe až do 160 km za hodinu, také Toyotu v zastoupení Toyody, Masová vražda bez pomoci chemie nebo bomb.
Nevím, zda řidička bude konfrontována otázkou koberečku, který si mohla jako mnozí jiní zaměnit za jiný – podle svého vkusu. Nevím zda někdo z členů komise jel sám v takovém auto–kamikadze a nebo má vlastní zkušenost z jízdy ve svém rodném Fordu po ruských cestách. Kdyby někdo v komisi měl takovou zkušenost, mohl by scénář zpovědi obohatit vyprávěním. Jaké to je, když máte jako řidič při jízdě 150 nebo 180 km/hod pocit hráče ve hře, ve které auto řidiči vůbec nepatří.
Možná, že to kongresované slyšení a teatrální mediální představení skončí vesele. Pro členy komise. Určitě, a to bych se rád pletl… Slyšení skončí úsměvem pana Toyody. A ten třetí ve hře se bude smát tiše – FRD (Federal Research Division) pošle totiž dolary do Tokia, aby se Toyota a Toyoda mohli v domácím prostředí zotavit z návštěvy, z kvality 3D (dalšího dolarového dárečku) a konečně porozuměli tomu, že auto–kamikadze bylo vyrobeno v USA a Evropě, certifikováno také v USA a Evropě a prodáno na obou kontinentech v téměř stejném množství. Celkově cca 4 milióny vozů, v ostatních zemích kolem 745 tisíc a u sebe doma v Japonsku se jich našlo jenom 220 tisíc… Styďte se Japonci, že sami kupujete své výrobky tak málo! Ale přijeďte opět na návštěvu ke svému zámořskému strýci, jakmile vám bude dobře.
Já osobně se budu veselit, smát a potom klidně spát, až Kongres zakotví požadavek instala...

Automaticky kráceno

213532

26.02.2010 06:49

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Japonsko vystřídalo Čínu jako největší věřitel USA

Laskavý 88.?.?.?

Já osobně se budu veselit, smát a potom klidně spát, až Kongres zakotví požadavek instalace černé skříňky do všech automobilů určených pro jízdu v USA, podobné té v letadle, anebo až se odhodlá pozvat na slyšení vlastníky a nebo presidenta ruského Avtovazu po smrti 9 Američanů během roku v jejich vozech… Až o tom dá vědět celému světu… a oni přijedou, pobydou …a odjedou z USA. S úsměvem na tváři.
Mezitím se těším na vstup mladých a nových herců na automobilovou scénu USA, kteří se kostýmují v Indii ve studiu „TATA“ a v Číně ve studiu „San ge héshang méi shui hé“, česky „Tři mniši nemají co pít“.
http://www.blisty.cz/2010/2/26/art51384.html

213533

26.02.2010 16:45

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

Copak Japonsko, ale kruh se uzavírá i v EU a kasínový kapitalismus končí!!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Krizový stav přitahuje parazity všude na světě!!!!

Řecko není jediným státem balancujícím na okraji propasti. Portugalsko, Itálie, Španělsko, Irsko a Belgie mají podobnou vysokou úroveň dluhu. Problémy má i Rakousko, kde pokračuje bankovní krize. Dokonce i údajně »silné« státy Francie a Německo nahromadily rekordní deficity svých rozpočtů, kvůli financování dluhů svým bankám, které vytvořily spekulativními operacemi, aby jim pomohly obnovit nynější zisky. Banky, které si vypůjčily finance od ECB za téměř nulový úrok, je nyní půjčují státům jako Řecko (ale i ČR) za lichvářské úroky, které zdůvodňují rizikem možného státního bankrotu. Řecko, jehož dluh přesahuje 110 % HDP, je hnáno do víru finančních spekulací, které zpětně zintenzivňují rozpočtovou krizi. Jen počátkem minulého týdne vsadili spekulanti osm miliard USD na pokles eura. Je to dosud největší částka, která kdy byla investována na pád měny. Zatím Řecko odmítá, v souladu s ECB, dolarovou půjčku od MMF z obav ze spuštění inflačního trendu. Řecká krize přitahuje všechny parazity představující finanční kapitál. Jejich metody odpovídají postupům mafie.
V důsledku spekulací pokleslo euro vůči USD od prosince o devět procent. Řecký bankrot a spekulace o možné pomoci vlád členských států vyvolal vlnu nacionalistického odporu v Holandsku a Německu. Holandský parlament usiluje o prosazení rezoluce zakazující vládě finančně pomoci Řecku. Německý Bundestag rovněž diskutuje o nezákonnosti podobného projektu.
Politické a finanční kruhy EU se obávají, že jejich plány omezování sociálních vymožeností povedou nakonec k masovým protestům pracujících v celé Evropě. Výbušná situace, umocněná rostoucí nezaměstnaností (např. Španělsko 18,8 %, celá eurozóna 10 %) a zvyšováním politického napětí, podtrhuje význam otázky, jaká je budoucnost společné evropské měny, jestliže třetina členských států není schopna trvale dodržet podmínku pouze tříprocentního deficitu státního rozpočtu. Evropský a globální kapitalismus stojí tváří v tvář bezprostřední hrozbě druhé fáze ekonomického kolapsu. Multimiliardové dotace, poskytnuté vládami soukromým bankám a globalizované ekonomice, neodvrátí hrozbu globální recese. Představují pouze transfer ztrát světového bankovního systému na lokální vlády, které - snadno zranitelné - jsou znovu zatahovány do uzavřeného kruhu úvěrů, dluhů a podrobovány diktátu nadnárodních monopolů mocnějších imperialistických zemí. Pracujícím hrozí rychlý růst nezaměstnanosti, bídy a sociálního vyloučení.
V období tzv. velké deprese nevyvedla kapitalistickou ekonomiku z krize politika prezidenta Roosevelta, ale druhá světová válka. Jaká východiska nabídne světu kapitalismus, kromě omezování sociálních vymožeností a válek, nyní? [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213558

27.02.2010 21:45

Řecko jako zástěrka?

Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Laskavý 88.?.?.?

Především Stana vyzývám, aby si film "Základní příjem" prostudoval - je zde mnoho podnětů k zamyšlení!
Ten základní, bohužel stále bude ubývat pracovních míst
a to ještě vymýšlejí další kontraproduktivní opatření, jako je pozdější odchod do důchodu!!! Tím opět ubydou pracovní místa a zvýší se nezaměstnanost,která je už v mnoha oblastech hrozivá a může snadno přerůst v sociální bouře!!!!
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grun...

213628

28.02.2010 02:56

Řecko jako zástěrka?

Vidím, že jsem se k úvaze o základním příjmu vyjádřil nedostatečně!

Laskavý 88.?.?.?

Především tato dnes jistě zatím teoretická úvaha platí pro rozvinuté západní státy, protože pro takovou úpravu sociálního systému je potřeba mít jistou míru kapitálové přiměřenosti - chudý stát si takové řešení svých sociálních problémů nemůže dovolit. Celé řešení je také podmíněno precizním propočtem,kdy je nutné zjistit, co by takový systém přinesl pozitivního a kde jsou jeho možná negativa.
Bohužel,jak vidíme, euroamerický model "tržní" dravé globální ekonomiky se propadá do stále hlubší a systémové necyklické nezaměstnanosti! Stále větší procento obyvatel v produktivním věku je pro ekonomický výkon společnosti zbytečný! Racionalizační opatření ve výrobách i službách, vedou k tomu, že ke stejnému i často časově vyššímu výkonu je zapotřebí stále méně pracovních sil a tento trend se bude dále zvyšovat s nástupem nových technologií/robotizace a kybernetika/ a výrobních postupů. Dnes je to cca 10 až 20% obyvatel trvale bez práce, která prostě není a jak je možno prognózovat do budoucnosti, nebude. Právě ekonomická krize jasně odhaluje v některých segmentech ekonomiky tuto disproporci -třeba pro Česko není dobré zjištění, že světová potřeba automobilů je cca o 30% nižší, než jsou současné výrobní kapacity, takže někdo půjde s kola ven a to jsou ve finále další statisíce pracovních míst!Obdobná situace je i v ostatních výrobních oborech a službách! Světový kapitál, kterého je také přebytek, řešil zatím nedostatek koupěschopnosti,"naléváním" peněz do nekrytých půjček a hypoték a důsledky právě teď prožíváme!
Nevím, jak "nafouknout" trh, aby spotřeboval vše, co dokáže ekonomika vyprodukovat! Ale tím vzniká klasická krize z nadprodukce,tak jak je popsána především Marxem, ale u Marxe chybí přijatelné společensky únosné řešení!
Jedna z možností, jak zajistit alespoň přijatelnou variantu dalšího rozvoje společnosti, je základní příjem pro každého - spravedlivá forma, kdy část nadprodukce prostě rozdám,abych udržel zdravou část ekonomiky v pohybu! Je největší paradox, že k takovému sociálnímu transferu dochází již nyní,jenomže značná část financí "zahučí" na samotnou obsluhu celého sociálního systému - moloch žádostí o sociální podpory všeho druhu - úřady práce,sociální odbory,ministerstvo práce a další úřady!!!
V České republice pobírá cca 50% všeho obyvatelstva nějakou formu sociální dávky a v západních zemích číslo není lepší!
Nevím, zda není férovější zavést "základní příjem" pro každého, který by sociálně pokryl bazální potřebu na nějaké nízké úrovni každého občana a mohl by být z velké části zrušen celý sociální systém, v podobě ,jak je dnes provozován! Také by se uvolnila pracovní legislativa, kde by nemusela být tak silná ochrana pracovníka v závislé činnosti,pracovní trh by se rozpohyboval a zracionalizo...

Automaticky kráceno

213653

28.02.2010 03:00

Řecko jako zástěrka?

Pokračování - Vidím, že jsem se k úvaze o základním příjmu vyjádřil nedostatečně!

Laskavý 88.?.?.?

Pokračování -

Nevím, zda není férovější zavést "základní příjem" pro každého, který by sociálně pokryl bazální potřebu na nějaké nízké úrovni každého občana a mohl by být z velké části zrušen celý sociální systém, v podobě ,jak je dnes provozován! Také by se uvolnila pracovní legislativa, kde by nemusela být tak silná ochrana pracovníka v závislé činnosti,pracovní trh by se rozpohyboval a zracionalizoval - nedocházelo by k nadlimitnímu zaměstnávání a tím vlastně k ekonomickým ztrátám! Do značné míry by se vyřešil i nárůst starobních důchodů. Kardinální otázka nastává,
co by celý systém stál, a zda a v jaké míře si ho může společnost dovolit.
Ale to je stejný početní úkol, jako je pojistná matematika,
kdy zjistím míru škod a podle toho mohu vyplácet benefity!
Je už dnes velká skupina odborníků, kteří tvrdí, že takový model společnosti je dlouhodobě únosný, dokonce nezbytný!!!!!!

213654

02.03.2010 18:37

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

Kapitalismus je v současné podobě rakovinou lidstva!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Našel jsem zajímavý / lidový / článek na Halonovinách, ke kterému bude směřovat můj komentář!

Co by si »úspěšní« počali bez »líných«
Také vás tak vytáčí denně opakovaná věta »Chcete trestat chytré a pracovité, a proto úspěšné a bohaté«,sotva se někdo zmíní o progresivní dani nebo zrušení stropů na odvody? Mohl by mi někdo z těch úspěšných a bohatých majitelů podniků a jejich manažerů říci, kde by byli bez těch »líných a hloupých« dělníků? Kde by byli majitelé luxusních hotelů i obyčejných hospod bez »hloupých a líných« kuchařů, číšníků a pokojských? O různých obchodech a marketech bez prodavaček a prodavačů ani nemluvě? Celá jejich chytrost a úspěšnost je založena na schopnosti využívat práce jiných ve svůj prospěch.
Dalším takovým »dobrým kšeftem« je lákání investorů za účelem vytvoření pracovních míst. U nás se to dělá ve stylu »My ti postavíme pískoviště, aby sis měl kde hrát. Když si píseček vyházíš, tak ti přivezeme nový a ještě ti koupíme hračky, aby sis neodešel hrát do jiného parku«. Fakt, že má taková firma sídlo někde v Horní, Dolní v Tichém oceánu a tam také odchází veškeré zisky a daně, nikdo neřeší. Časem se firmě začnou zdát zisky malé a jde o dům dál. Státu pak zůstanou akorát výdaje za pískoviště a hromada nezaměstnaných na úřadech práce.
Úplně samostatnou kapitolu u nás tvoří soukromě hospodařící zemědělci. Místo toho, aby si pohlídali naši vládu, když vyjednávala podmínky pro vstup do EU, tak handrkovali se o to, čí děda měl jaké pole a kterou mez, a likvidovali prosperující družstva a statky. Přetahovali se o krávu a druzí jim zatím ukradli kravín.
Když pak našim »úspěšným a bohatým« začne přetékat koryto, tak kolem něho smetou, co vypadlo, a s velkým humbukem a slávou to darují »těm ubohým«, které sami vytvořili.

Je to neveselé čtení a hlavně ať mně všichni zde přítomní rozumbradové doloží, kteří hájí ten dnešní bordel, co se jmenuje "tržní hospodářství", co bude dělat cca 700 000 nezaměstaných u nás - v EU už 23 milionů!!! a jak jim najít uplatnění - nikoliv kecy !!!, chci konkrétně a na tvrdo, kde vzniknou nová pracovní místa!!!, kdo zaplatí neskutečný dluh bilion a 300 miliar, které "demokraté" za 20 let budování rozvinutého kapitalismu nahospodařili / běžní pracující za dluh nemohou a nedali vládám žádný mandát k zadlužení státu!!!!!!/ a proč se máme kamarádit s prolhanou a zlodějskou bankovní mafií z USA, která zavinila celosvětovou ekonomickou krizi, svojí nenažraností a zlodějnou!!!
Z USA na věčné časy a zlodějnám všeho druhu čest!!!!! To je nové heslo, které razí modrá lůza s ODS!!!!! Vůbec se nedivím , že chtějí lidé stávkovat, ale asi dojde i na horší věci!!! Bohužel!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213927

02.03.2010 20:07

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus je v současné podobě rakovinou lidstva!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Našel jsem ještě jeden exelentní článek na Halonovinách, který také souvisí s "tržním hospodářstvím"!!!! Spíše , co si kdo utrhne, rozuměj ukradne!!!!

Banky si berou i za to, že jim dáváme

PRAHA - Vítězem 5. ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek je platba za vklad na přepážce na vlastní účet.

Podle Patrika Nachera ze serveru www.bankovnipoplatky.com, který soutěž organizuje, tentokrát hlasovalo celkem téměř 65 tisíc bankovních klientů. »Je vidět, že bankovní klienti jsou ve svém pohledu na poplatky zcela konzistentní. Tento poplatek totiž patří do řady těch, které klienti dlouhodobě kritizují - bankovní poplatky za příjem peněz na účet a to jakýmkoliv kanálem,« uvedl Nacher.

Pro platbu za vklad na přepážce na vlastní účet jako vítěze ankety se ve finálovém kole vyslovilo kolem 44 procent hlasujících, druhý skončil se zhruba 20 procenty poplatek za připsání úroku, jako třetí nejabsurdnější byl vyhodnocen poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou - pro něj hlasovalo 12,14 procenta. Jen těsně za ním - s 12,02 procenta - skončil poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat a na pátém místě je poplatek za předčasně splacený úvěr, pro který hlasovalo 11,35 procenta účastníků ankety.

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek se konala už popáté, hlasovalo se opět i na Slovensku. V předešlých letech klienti bank dali nejvíce hlasů poplatkům za příchozí platbu, za výběr z bankomatu vlastní banky, za vedení běžného účtu a poplatku za nadměrný vklad. Předchozí vítězové v 5. ročníku soutěžit nemohli, »aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky,« uvedl Nacher.

Nejlepší na celé věci je fakt, že všechny naše banky jsou v zahraničních rukách a ve svých mateřských zemích / Německo, Rakousko, Francie / by si takové chování vůbec nemohli dovolit!!!! V Kocourkově jde všechno!!!!
Neumím si vůbec představit, že by třeba nějaká americká banka vybírala poplatek za vložení peněz do svého účtu!!!!
Jde opět o anomálii "tržního hospodářství", kde bez regulace je vše dovoleno a subjekty si tzv. kapitalistické , rozuměj zlodějské!!!, "svobody" na trhu maximálně využívají a zneužívají!!!! V postbolševickém prostoru je banka "svatá" a za podpory překábátěných bolševiků může krást, jak je jí libo!!!![oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213930

04.03.2010 13:20

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Španělská vesnice

Laskavý 88.?.?.?

Přidávám velmi příhodný článek od profesora Jana Kellera, který krásně s nadsázkou popisuje naši "Španělskou vesnici"!!!!


Je to už nějaká doba, co jsem se při výuce v Barceloně dostal do velké tísně.
Jen tak na okraj jsem studentům zmínil, že náš stát v průběhu devadesátých let ve velké a malé privatizaci rozprodal zájemcům tuzemským i zahraničním téměř vše od malých venkovských obchůdků, přes pivovary a potravinářství až po doly a hutě. Studenti bez dechu zírali: Tak to musí být teď váš stát nejbohatší z celé Evropy.
Nedokázal jsem jim vysvětlit, že i když naši šikovní politici všechno obratně prodali, dokázali přitom astronomicky zadlužit celou zemi a každého občana zvlášť. Společně jsme usoudili, že se to rozumně vysvětlit nedá.
Probírali jsme potom různé evropské systémy sociálního zabezpečení. Katalánští studenti si až dosud mysleli, že Španělsko dává z celé Evropy na sociální výdaje nejmenší díl svého hrubého domácího produktu. Byli překvapeni, když zjistili, že ČR dává na sociálně potřebné lidi ještě méně. Jakmile jsem jim sdělil, že podle exministra Nečase je to pořád ještě trestuhodně mnoho a naše země takové sociální plýtvání prostě utáhnout nemůže, přestali tomu úplně rozumět. Poměry v srdci Evropy se i pro Španěly staly španělskou vesnicí.
Bylo velké štěstí, že se to odehrálo ještě před zavedením rovné patnáctiprocentní daně. Musel bych vysvětlovat, že bohatým snižujeme daň jednak proto, jak vysvětlil exministr Kalousek, abychom je netrestali za úspěch. Ale hlavně proto, jak moudře dovysvětlil expremiér Topolánek, že oni potom začnou platit do státní pokladny o to více. Tři roky nám to takhle každý den servírovali. Astronomický státní dluh zatím dále nakynul.
Raději zaplatit sto korun a nechat si vystavit nemocenskou než o poměrech v Česku jet něco vykládat lidem do Evropy. Jak jim jen vysvětlit, že bohatí nezačali z nižších daní platit více, i když krize se nás podle posledních zpráv dotkla na kratší dobu a méně hluboko než sousedů, kde bohatí platí? Jak objasnit, že zoufale chudý sociální stát je vydáván za nemístně rozmařilý? A jak vysvětlit, že z toho všeho nás pevně hodlají vyvést titíž politici, kteří to takhle zřídili?
I prváci by se tomu ve škole vysmáli. To jen český volič drží, drží a drží. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214025

04.03.2010 18:51

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Slovenský parlament ve čtvrtek schválil zákon o prokazování původu majetku. Pro zákon hlasovalo 116 ze 132 přítomných poslanců. Návrh předložil premiér Robert Fico. Pokud zákon podepíše prezident Ivan Gašparovič, bude platit od prvního ledna 2011.
Pro změnu ústavy bylo potřeba minimálně 90 hlasů, jimiž koalice nedisponuje. Návrh podpořila také opozice.
Naopak proti hlasovalo několik poslanců Lidové strany HZDS Vladimíra Mečiara. Bývalý slovenský premiér zákon kritizoval. „Nebudu tento zákon využívat v politickém boji,“ slíbil Fico.
Podle zákona hrozí osobám nebo firmám propadnutí nelegálně získaného majetku ve prospěch státu. Finanční policie bude podávat návrh prokurátorovi v případě majetku, který přesahuje prokazatelné příjmy o 1500 násobek minimální mzdy, co je 450 tisíc eur.
Prokurátor následně vyzve podezřelého, aby do 30 dní vysvětlil nebo dokázal, jak majetek získal. O jeho případném propadnutí státu rozhodne soud.
Zákon umožňuje zásah proti lidem, kteří prokazatelně žijí nad své poměry, u nichž je důvodné podezření, že podstatná část jejich majetku pochází z nepoctivých zdrojů.
„Slovenskou společnost dlouhodobě traumatizuje a demoralizuje skutečnost, že státní orgány nemohou účinně zakročit proti takovýmto osobám,“ uvedl Fico.

Slováci jsou jasné špičky!!!! Takhle na zloděje a korupčníky!!!!
Už se klepejte hovádka, že po volbách přijde levicová vláda a ta si udělá pořádek i u nás!!!! Už mají modrá zlodějská hovádka stažené řitě a klepou se strachy!!!! To slyším až sem!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214046

05.03.2010 19:14

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Marx se vyučuje v míře neobvyklé , jak v minulosti, na všech universitách, kde jsem byl. I tak slovutný Oxford má katedru marxismu - stačí zavítat na jejich stránky!!! O Marxe začíná být veliký zájem na západě mezi mládeží , je znovu vydáván a hojně diskutován!!! Takže Vojta49 lžeš jako prase, zcela prokazatelně!!!!
Marx velmi precizně popsal a doložil ekonomické problémy kapitalismu, bez toho, že by se dobral jejich zdárného řešení!!!
Nakonec nemusíme chodit k žádným teoriím , za 20 let našeho kasínového kapitalismu máme "sekyru" bilion a 300 miliard, s prognózou dalšího zvyšování dluhu, těžkého propadu ekonomiky,vysoké nezaměstnanosti a dalších průvodních jevů systémového ekonomického kolapsu,nejenom našeho hospodářství!!!
Najednou slyšíme, že z krize zdaleka nejsme venku a přijde druhá vlna, která teprve pořádně "vyvětrá"!
Je ale otázkou zdali ekonomický "bordel", který ani Marx nemohl předpokládat, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné
/ příklad je bankovní "komunismus" v USA, kde když bankovní prolhaná a zlodějská mafie dostala banky na kolena, obdržela 700 miliard USD z peněz daňových poplatníků!!!! - to by Marx kulil oči, co je možné!!! - o takovém kapitalismu se mu před 150 lety ani nesnilo!!!!/ je ještě kapitalismus, nebo bychom celé období mohli nazvat "chlívem" plutokracie / pro neznalé - plutokracie je vláda bohatých/! Amerika nás stejně asi brzo překvapí, co si vymyslí a udělá, aby se plutokraté zachránili, před oprávněným hněvem občanů!!!! To nemá co dělat s třídním bojem - stav bych nazval jako všeobecné "nasrání" na vládu, které momentálně probíhá v Řecku,kde místo propadu 12,7% HDP, oznámila vláda propad pouze 6% a také "občůrala" podmínky pro přijetí eura!!!!
Neutěšená správa věcí veřejných je bolavou patou všech západních zemí a pokládám si otázku, zda nejde o nějaký dlouhodobý a promyšlený podfuk na občany, které již nebylo možno efektivně ovládat a proto je nutné nasadit nějaký nový, moderní chomout,protože další kecy o demokracii a svobodách nezabírají - máme mít všichni stejnou poruchu čivů, respektive spojení mezi uchem a okem,jako před rokem 1989, kdy něco jiného vidíme a naprosto něco jiného slyšíme z médií!!! Už nám zase stádovitě nafukují hlavu a ani se přitom moc nestydí, každý večer se můžete přesvědčit sami, hlavně dnes Česká televize vede ve lhaní a zamlžování, ani sedmilháři nebyli tak úspěšní!
Racionalizace a především plošná automatizace zaváděná do výrob má velmi neblahý ekonomický efekt. Nejde jenom o úbytek pracovních míst, ale "automaty" nemají spotřebu - nejí,neodívají se, nemají děti - problém , který se začal masivně projevovat v Japonsku, kde nasadili automatizaci, třeba 40% pracovníků nahradili, ale o 40% jim klesla spotřeba služeb v místě a tím výpadek daní ze spotřeby a další negativní efekty! N...

Automaticky kráceno

214148

05.03.2010 19:17

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nic se nejí tak horké,když budu mít automatickou výrobu aut a jiných výrobků, což není nemožné,budu sice vyrábět vysoce racionálně a za malé náklady, ale kdo a za co bude vysoce efektivně automaticky vyrobené zboží nakupovat! To je had, který požírá sám sebe! Takovou situaci, která bohužel nastává, nemohl ani Marx prognózovat a nevidím dnes nikoho ze slovutných světových ekonomů, aby ukázal cestu ven!Možná přijdou ještě daleko převratnější technologie a ty svět vytrhnou z krize, ale momentální stav je velmi tristní! V EU je 23 milionů nezaměstnaných , to jsou dvě Česka a ještě něco navíc, ale poslouchat ty bláboly o tom jak zvýšíme věk odchodu do důchodu, aby bylo na důchody , to může prohlásit jenom totální ekonomický debil! Když máme místně více jak 20% lidí bez práce, tak zvýšíme věk odchodu do důchodu,aby bylo efektivně pracovních míst ještě méně! Takový blábol jsem slyšel v ČT!!! Někdo nám zde plánovitě vraždí státní ekonomiku! Kdopak to asi bude? [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214149

11.03.2010 12:24

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

Kosovo je nejspíše drogová cesta a hlavně obrovské bezpečnostní riziko pro celou Evropu!!!

Laskavý 88.?.?.?

V Afganistánu se dnes vyprodukuje přes 90% světové spotřeby drog, především heroinu a ten se musí někudy z Afganistánu dostat.
Jde o objem, který bez podpory okupantů z USA nelze legálně z Afganistánu vyvézt. Proto se nabízí jasná alternativa Kosova jako drogového překladiště dále do světa.Současný obchod s drogami je tak výnosný, že nějaká politika jde stranou a na Kosovu zvítězí ta správná strana, která vydělává a která si celý ten cirkus může zaplatit a podplatit!!!! Jak je možné, že se OSN a celá světová veřejnost nezabývá faktem , že jsou vedle sebe dva albánské státy a o sjednocení s Albánií se příliš nemluví! Proč asi?
OSN se dostalo na scestí a na Balkáně to opět smrdí válkou.
Vyhlášení Kosova samostatným státem je světovou ostudou!!!
Nechci se pouštět do nějakých zasvěcených soudů - on totiž nikdo nemá potřebné informace,co se tam děje - mluvil jsem s lidmi tady v Česku, kteří v Kosovu byli a jejich informace je pokrčení rameny a prohlášení, že tam se budou ještě rovnat poměry samopaly i mezi samotnými Albánci.Až vystřílejí Srby, pustí se do sebe!!!!
V Kosovu není žádná práce, potulují se tam tlupy různých ozbrojených albánských band, kteří se dají najmout za malé peníze k jakémukoliv zločinu i v rámci Evropy!!!!! Kosovo je dnes nebezpečný politický nádor a bezpečnostní riziko pro celou Evropu i kdyby bylo zítra Kosovo uznáno Srbskem jako samostatný stát!!!! Je to území bez práva, kde je normou zločin a násilí!!!! Albánci z Kosova jsou vycvičení vrazi a svojí přirozeností zločinci, možná již od pohledu.Pokud odejde KAFOR, je z Kosova sud střelného prachu!!! A o to asi "politikům" z USA jde!!!
Rozděluj a panuj. Když nebude Evropa poslouchat, vypustí na ně krvežíznivé Albánce z Kosova, kteří nemají co ztratit! Tady máme jasné bezpečnostní riziko pro Evropu, nikoliv v Afganistánu, honit nějaké pasáky koz,se kterými okupanti NATO válčí už 8 let a pořád je situace horší a horší!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

214568

14.03.2010 16:59

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Ustavičný růst a na něm založený růst zisku není možný!!!!
24 miliony nezaměstnaných v Evropě a u nás "jenom" 700 000 ,je toho důsledkem!!!
Zadlužené a předlužené státy a kdo zavinil dluhy třeba v Řecku?
Svinské a prolhané vlády, v područí bankéřů a odporných kapitalistických tasemnic a pijavic!!!! Nebo kdo vlastně zavinil celosvětovou krizi? Táži se a odpovím si sám! Prolhaná, zlodějská bankovní mafie z USA zavinila celosvětovou krizi a za to bude brzo pykat. Žádné stromy nerostou do nebe.
A nechci slyšet nějaké kecy od "Chromozoma", nebo jak se ten pitomec jmenuje!!!! Můžeš si s Hájkem a dalšími oblbovači akorát tak políbit pr@del!!!!!
Tady už dávno není demokracie, ale plutokracie / nadvláda bohatých/, která v posledním období zahájila destrukci planety, pod průhlednou záminkou, jak se zmocnit zcela nekontrolované nadvlády nad vším!!!!!
Začne boj, válka a řežba, že bude Země vykloubená ze samé podstaty!!! Jiná možnost není, protože kapitalistická prasata od koryt jenom tak neodlezou!!! Už brzo dostanou přes rypáky a zase budou kvičet, že je jim ubližováno!!!!
Nevím,ale v současné době jinou, než násilnou cestu k ozdravění a záchraně společnosti nevidím. Možná, že se mýlím,je zde snad nějaká nová technologická cesta, ale jsem skeptik, tu si zase budou osobovat kapitalistická prasata jenom pro sebe, aby si udrželi moc!!! Už brzo potřebují klackem seřezat po svých nenažraných rypácích, jinak klid nebude!!!! Nejsem ekonom, ale když nějaká vládní nula bude v televizi vykřikovat, jak nebude na důchody a bude se zvyšovat věk odchodu do důchodu,tak si říkám,to na těch místech budeme držet důchodce, aby volných pracovních mít bylo ještě méně a mladí ze škol půjdou rovnou na podporu!!!! U nás v Kocourkově je možné už úplně všechno!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

214921

14.03.2010 17:35

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Blá blá blá

Montaznik 88.?.?.?

Vigvam, přesně řečeno a doloženo!!!
Jenom až budou mlátit cyklisti ty stachanovce po držkách , pumpičkama na kola, aby rychleji pracovali,nastane zde převeliký ráj na Zemi!!!!
Do té doby bude už celá Zeměkoule vyžraná a sežraná, všechna ropa vypálená a nad tím budou sedět "vyvolení" a budou si honit svoje dobře obřezané ocasy!!!! Učiněný Eden a budeme muset začít zase pěkně od počátku, protože se ten náš "kapitálizmus" rozežraných žaludků a mlsných žaludů, nějak nepovedl!!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [vyplazený jazyk]

214924

14.03.2010 20:26

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Tak "Chromozome",ať se nemusíme dlouho tahat za pytlík, dej na stůl jasný návod jak chceš sehnat práci pro 24 milionů lidí v EU , u nás jenom cca 700 000!!! Žádné kecy , žádný Hájek, přesně a konkrétně!!! Potom se můžeme o něčem začít bavit!!! Salónní kecy si můžeš nechat k vám do hospody!!!!
A když chceš začít pindat o kapitalismu, tak mne pouč proč v USA, když se jim položily po "kapitalisticky" banky a způsobily světovou krizi, vzali ze státního rozpočtu,z daní občanů cca 700 milard USD a narvali je do bank, aby ochránili "kapitalisty" , ale spíše zloděje a spekulanty od ztráty!!!! Tak na takový kapitalismus se mohu akorát tak vy@srat z vysoka - to je kapitalismus mezi nohama, nebo spíše bankovní komunismus a lá USA, ty uslintaný dovedo!!! To musí Marx smíchy rotovat v hrobě - to v životě ani neviděl, aby zisky byly soukromé a ztráty veřejné!!!!
Kecy o kapitalismu si nech pro Čuka a Geka a možná i Odvážná školačka by ti podobné bláboly žrala!!! Kapitalismus je dnes jenom slovo pro různé světové zlodějny a všivárny všeho druhu
a dárečkové jako jsi sám, jim dělají stafáž ve formě užitečných idiotů - možná by ses našel i v roli kadeta Bieglera ve Švejkovi!!! Ten také radil rakouským generálům jak nejlépe útočit a vítězit na všech frontách mocnářství!!!!!
Kapitalismus také na celém světě vítězí, ale hubou a propagandou takových cukroušků, jako je u nás ministerská bukvice, Gustav Slámečka! Nejsi náhodou ze stejné stáje?
No a když necháš dělat důchodce déle, tak nebudeš mít pracovní místa pro mladé. V matematice se tomu vždy říkalo, úměra přímá, ale ta tě také jak vidím příliš nenavštívila!!! Raději budeš plácat Janotovy nesmysly, kde vezmeme na důchody? Vždyť je přeci jedno, když je omezený počet pracovních míst, kdo pracuje, zda staří nebo mladí, protože každé pracovní místo generuje jenom jedny sociální peníze na penzijní systém a když držím staré v práci,musím mladým platit sociální dávky, ze vzduchu nevyžijí!!! To je zase pro změnu trojčlenka, ale to si asi ve škole chyběl!!!! Jenom mě jímá tichá hrůza, že jsou ve společnosti exoti, kteří jsou schopni potom, když se fakticky "kapitalismus" na světě zhroutil, ještě pořád vykládat poučky a moudra zkrachovalé ideologie,v době kdy se celá odborná veřejnost snaží najít nějaké východisko z celosvětového průseru, který smrdí těžkou sociální revoltou a válkou každého s každým!!!! Také to může být záměr, rozeštvat a opanovat svět, ale to je trochu jiná opereta, nejspíše některých našich oblíbených vyvolených obřezanců z bankovního humusu USA.Ještě že máme tu komunistickou Čínu a putinovské Rusko, aby bylo na co nadávat!!!! [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214936

16.03.2010 02:42

Dopis prezidentovi

Zásadní systémová chyba jsou tajné daně a stále pouze slibovaná majetková přiznání!!!

Laskavý 88.?.?.?

Když to jde ve Švédsku,kde je výběr daní veřejný, proč ne u nás!!!
Daňové přiznání by měla být veřejná listina, tím také se lze dopočítat, kolik stát skutečně vybere na daních a jak s našimi penězi nakládá.
Také majetková přiznání jsou jasným protikorupčním opatřením, ale to bychom nesměli být u nás v Kocourkově, kde se již drahná léta
o majetkových přiznáních jenom kecá, vždy před volbami.
Na Slovensku se již pochlapili a majetky nad 450 000 euro podléhají možnosti justičního přezkoumání a nemožnost doložení nabytí majetku může skončit u soudu a také v krajním případě zabavením majetku soudním výrokem.
Také je již možné postihnout účelové přiznání daně mimo republiku v daňovém ráji.Jenom u nás v Kocourkově budeme mít stále vysoce nadbytečnou poslaneckou imunitu, která se má vztahovat na výroky ve sněmovně a nikoliv na lumpárny všeho druhu, kterých se poslanci dopouští a ryba smrdí od hlavy!

215057

16.03.2010 22:54

Zaseknutý plynový pedál u Toyoty – další hoax?

Tabulka TUV zkušebny v Německu prostě okecat nejde , ta je jasná!!!

Montaznik 88.?.?.?

Auto Bild TÜV Report 2010, kategorie 2-3 letých aut, průměr kat. 5,1 %
Pořadí Výrobce a model podíl aut s vážnou závadou počet km v tisícíh
1. Porsche 911 1,9% 35 000
2. Mazda 2 2,4% 32
3. VW Golf Plus 2,6% 42
3. Ford Fusion 2,6% 34
3. Mazda 3 2,6% 41
6. Toyota Yaris 2,7% 33
7. Toyota RAV4 2,9% 42
7. Mazda 5 2,9% 48
7. Subaru Forester 2,9% 44
10. Toyota Corolla Verso 3,0% 47
11. Saab 9-3 3,1% 54
12. Opel Meriva 3,2% 35
12. Porsche Boxster/Cayman 3,2% 35
12. Toyota Avensis 3,2% 52

Tabulka jasně ukazuje na vysokou kvalitu automobilů TOYOTA a japonských aut vůbec!!!
Třeba dnes již velmi kvalitní auto ŠKODA Fabia s podílem 4,5%
se ocitlo na 51. místě a zanechalo za sebou různé typy Mercedesů,Oplů,VW a další světoznámé značky.
Je možné konstatovat , že do hodnoty 5% se pokládájí auta za velmi kvalitní , rozdíl několika desetin procent v celkovém průměru nehraje provozní roli a všechny značky jsou pro spotřebitele stejně kvalitní - do 5% se vejdou všechny typy ŠKODY a VW!!!

215129

17.03.2010 00:50

Peníze a dluh

Jde o starší systémový problém,ale současná ekonomika musí řešit naléhavější věci!!!

Montaznik 88.?.?.?

Dnes byla přednáška na Vysoké škole mezinárodních vztahů
na Praze 5, kde exeloval profesor Jan Keller. Byl pořízen záznam a myslím,že brzo bude přednáška zveřejněna na Britských listech, tak si ji prosím nenechte ujít!!! Najdete tam mnoho odpovědí na zde probíraná témata.
Pokusím se nastínit pár tezí, které se právě k článku o dluhu váží. Pro ekonomiku a sociologii jsou dnes daleko naléhavější a palčivější problémy, než je "zlodějský" úvěr na dluh!
Především jak se ve společnosti zbavit "diskrétních elit", které demontují sociální stát právě i neustálým "okrádáním" "levým" úvěrem.
Největším a kardinálním problémem před kterým stojí celá globalizovaná společnost je brzké zhroucení její přirozené letité a zažité hierarchizace na podkladě zcela zločinného
rozdělení všeobecných ekonomických statků,kdy se právě "diskrétní elity" dostaly do role neomezených ekonomických světovládců, ale ony neumí vládnout a proto se dříve či později uchýlí k násilí všeho druhu, což se již děje. Dochází k přímému ohrožení demokracie, pokud nějaká byla!!! To je všechno popis, ale nejhorší je ta beznaděj, protože nikdo dnes neví, jak kolapsu společnosti zabránit. Píši zde o kolapsu, ale jde o přirozený vývoj,který probíhal vždy, jenom dnes bude daleko tvrdší a rasatnější a na lidské oběti se nebude brát zřetel, protože to ani nejde!!! "Sametová" revoluce je nemožná, protože to žádná revoluce a pohyb není a nepovede ke kýžené změně, která přijít musí / pročištění ekonomiky je bezvýhradně nutné!!/ a je velice časově blízko!!! [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč]

215145

17.03.2010 02:26

Peníze a dluh

RE: Jde o starší systémový problém,ale současná ekonomika musí řešit naléhavější věci!!!

Montaznik 88.?.?.?

Já si nic nemyslím, tady máte plnohodnotnou přednášku a tam
profesor Keller uvádí dostatek argumentů, proč je současná
ekonomika v krizi, proč se z ní hned tak nedostane a ostatní
okolnosti.http://blisty.cz/files/2010/03/16/prednaska_keller...

215149

17.03.2010 11:12

Peníze a dluh

Přichází společnost naprosté sociální nesouměřitelnosti

Montaznik 88.?.?.?

Velmi závažná přednáška profesora Kellera na VŠ mezinárodních vztahů
Jádrem Kellerova vystoupení bylo objasnění souvislostí zachování sociálního státu. »Jakmile bohatí přestanou platit a stagnují mzdy námezdně pracujících, docházejí finance pro zachování sociálního státu. Zchudobnění středních vrstev znamená ve svém důsledku konec takového státu,« řekl v úvodu. Současná společnost se vyznačuje přechodem od společnosti nerovnosti ke společnosti naprosté sociální nesouměřitelnosti. Tuto skutečnost Keller ilustroval na několika příkladech – druhá nejbohatší Francouzka disponuje příjmy srovnatelnými s příjmy 15 700 francouzských zaměstnanců. Každý ze tří nejbohatších lidí světa má majetek, jenž je roven bohatství 48 nejchudších zemí dohromady. »Podobnou diferenciaci jsme zaznamenali i dříve, ale tehdejší společnosti si nehrály na otevřené a demokratické. Přitom je to současná doba, jež se tváří, že dává každému stejné šance,« dodal.
Profesor Keller přiblížil posluchačům ve zcela nabitém sále dělení společnosti na svět elity, která již žije svým vlastním životem, střední vrstvy a deklasované. S představiteli špiček elit, jež možno označit za elitu diskrétní, se »normální« lidé vůbec nesetkávají. Tak odděleně žijí od zbytku společnosti. Tzv. pomocná elita funguje jako převodová páka elity diskrétní a plní úkoly, za které je dobře placena. Její exponenti se pohybují ve světě médií, v ekonomice, showbyznysu apod. Střední vrstvy představují od 20 do 80 % pracujících a jejich postavení je takové, že se na ně více a více tlačí.
Společenská nerovnost se rozvíjí ve třech rovinách: mezi vlastníky kapitálu a námezdně pracujícími; mezi manažery a řadovými zaměstnanci; mezi lidmi, kteří mají práci, a těmi, jež práci nemají a jsou závislí na sociálním státu. Provázanost výše zmíněných forem nerovnosti prohlubuje krizi sociálního státu, a tím zvyšuje tlak na privatizaci veřejných služeb. Současně vytváří nesnášenlivost mezi střední vrstvou a deklasovanými, o což elitám jde. Představitelé elit mají zájem na tom, aby z omezování sociálního státu, a tedy snižování životní úrovně středních vrstev, byli viněni deklasovaní, nikoli elity samotné. »To funguje zaručeně,« zdůraznil ironicky Keller. Přitom jsou to elity, které snahou o minimalizaci svých odvodů ve prospěch státu sociální stát podkopávají.
Keller se věnoval také tzv. prekarizované práci, tedy neplnohodnotné práci, jež představuje pracovní výkon méně než 40 hodin týdně a méně než 50 týdnů v roce. Tuto práci lidé berou z nouze. Prekarizovaná práce se podle Kellera stává více a více součástí trhu práce, zasahuje i do středních vrstev a v krizi zvláště. Například v Německu se týká čtvrtiny zaměstnanců. Prekarizovaná práce má logický negativní dopad na životní úroveň rodin a současn...

Automaticky kráceno

215171

17.03.2010 11:13

Peníze a dluh

RE: Přichází společnost naprosté sociální nesouměřitelnosti

Montaznik 88.?.?.?

Keller se věnoval také tzv. prekarizované práci, tedy neplnohodnotné práci, jež představuje pracovní výkon méně než 40 hodin týdně a méně než 50 týdnů v roce. Tuto práci lidé berou z nouze. Prekarizovaná práce se podle Kellera stává více a více součástí trhu práce, zasahuje i do středních vrstev a v krizi zvláště. Například v Německu se týká čtvrtiny zaměstnanců. Prekarizovaná práce má logický negativní dopad na životní úroveň rodin a současně rozbíjí systém sociálního pojištění. Tím podkopává sociální stát.

Lidé nevěří, že elity mají svou pozici zaslouženě, střední vrstvy pochybují, že se vyplácí loajalita, a deklasovaní nemají naději na zlepšení své situace. Tím nejsou naplněny tři podmínky nezbytné, podle přednášejícího, pro řádné fungování společnosti. I to jsou důkazy, že současná společnost vskutku přechází do fáze sociální nesouměřitelnosti.

Zájemci o přednášku profesora Jana Kellera na téma Tři sociální světy mají možnost ji vyslechnout ve čtvrtek 25. března od 17 hodin v malém sále Městské knihovny v Praze. Vstupné 30 korun.

215172

17.03.2010 20:13

Zaseknutý plynový pedál u Toyoty – další hoax?

RE: Tabulka TUV zkušebny v Německu prostě okecat nejde , ta je jasná!!!

Montaznik 88.?.?.?

Tabulky ADAC jsou stejné nebo totožné - podstatný je fakt , že TOYOTA se všemi typy byla a stále je na čelných místech v první desítce, takže je možné,že na TOYOTU je pořádán nátlak, kvůli obchodním úspěchům, což právě nejhůře pociťují nekvalitní auta vyráběná v USA!!!! Amerika zaspala na vavřínech a zatím jí ujel vlak a to není jenom TOYOTA , ale další japonské,korejské a evropské značky!!!
Teď ještě bude scházet, aby se do výroby a vývoje aut pořádně obula Čína a půjdou s prosíkem všichni!!! Auta jsou poslední obor,kde se Čína příliš neangažovala - zatím dělá víceméně podařené kopie, ale kdysi také jenom kopírovala elektroniku a kde je dneska!!!!

215226

18.03.2010 18:59

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

Španělská vesnice

Montaznik 88.?.?.?

Vložený obrázek

215306

22.03.2010 00:09

Počet vězňů v USA se snížil – ale pouze ve snaze ušetřit

Lidem se nestýská

Montaznik 88.?.?.?

Ale chtěl bych po rozumbradovi anti-anti, aby nějak věrohodně vlastní úvahou doložil, proč se zřítil WTC 7. To bude zajímavá úvaha.
A proti lidem, kterým především vadí, že vůbec Zvědavec existuje, je nutné použít cokoliv, protože jejich špinavost, podlost a úskočnost je tak ohavná,že není možné s nimi bojovat normálními argumentačními prostředky ve svobodné diskuzi!!! Trestní stíhání vydavatele Zvědavce za hovno a pro hovno, je toho dostatečným důkazem. Být trestně stíhán za zveřejnění překladu někoho jiného, je vrchol arogance moci a podněcování k trestnímu stíhání mají na svědomí podobné kreatury,kterým zde vydavatel částečně rozkryl identitu, což je správné, vědět, kdo je kdo a odkud vítr fouká!!!
Takže ať si hyeny v lidském hávu z Lehožumpy nestěžují!!!
Lidské lidem, psí psům!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

215574

22.03.2010 10:33

Počet vězňů v USA se snížil – ale pouze ve snaze ušetřit

RE: Lidem se nestýská

Mucholapka 88.?.?.?

Každý si může zjistit,proč se zřítil WTC 7 , jak se najednou celá budova v jednom okamžiku zlomila do sebe , jako kdyby jí někdo najednou podsekl! To je jasně vidět, to nejsou "nějaká" videa!
Anti-anti, proč tak odporně lžeš? Do WTC 7 nic nenarazilo,trosky WTC minimálně, nic ho nepoškodilo a přece šel k zemi jak odstřelený komín! Takové vzláštní.Když tak lžeš anti-anti, tak si alespoň otři hubu,prolhaná huba smrdí! A nejhorší je, že lžeš a víš , že lžeš! [bliji] [bliji] [bliji]

215602

23.03.2010 04:14

Mnoho povyku pro nic

Dušek potřeboval upoutat pozornost ke zlodějnám v ČD

Montaznik 88.?.?.?

Pokud jsem o téhle kauze něco podstatného slyšel, tak se opět podařilo mediálním poskokům, kteří pilně podporují současnou kleptokracii, zamést celou věc pod koberec.
Dušek už před několika měsíci vystoupil na tripartitě a hodně se tam rozčílil, že se v ČD prošustrovalo cca 8 miliard korun!!!
Bohužel nic se nestalo!!! V takovém stavu jsou u nás média, kteří mají hlídat demokracii!!! Nevyšel o tom nikde ani článek.
Takže když bylo před stávkou a Dušek opět viděl, jak si s nimi vláda Mojžíška hraje betla a vytírá prd@el, tak se rozčílil a zaútočil!!!
Použil k tomu "bukvičné" spolčení na MD,ČD a dalších institucích,
přičemž poukaz na teplajzníky byl až druhý v pořadí!!! První byly zlodějny a jak je vidět, celá teplajznická parta má takovou moc, že celá zlodějská kauza, na kterou Dušek upozornil, šla do vytracena!!! Už o ní neuslyšíte nic!!! A Dušek se měl omluvit, ale na to je moc hrdý a má tvrdou palici, tak vzniklo status qo,
kdy teplajzníci netlačí na Duška, že o nich po pravdě řekl, to co si myslel a Dušek přestal halasit o zlodějnách, ale o nich se stejně bude mluvit - Dušek není vůl a má důkazy!!!
Jenom si vzpoměňte jak vyjebal u soudu s MD, kde mu dávali za vinu, že rozbil závoru na parkovišti a vniknul na pozemek a další kváky!!!
Musím se ještě zmínit o "klubech" homosexuálů na různých podnicích a institucích, kde probíhá přesně to, co Dušek popsal na ČD a MD.
Třeba televize Prima má naprosto teplajznické vedení a tam když chcete karierní postup, musíte být bukvice, anebo teplajznictví zdárně předstírat a chodit s nimi do sauny a tam se nechat od vedení šoustat do kaďáku!!!! Bohužel, to jsou poloměry, které snad ani za komančů nikde nebyly,alespoň o nich nevím. Byla jiná zvěrstva, ale že by vás vedení nutilo se teplit, to fakt nevím.
Ale nemusím vědět všechno! Když řeknu upřímně, nemám proti "teplejším" spoluobčanům žádné předsudky, jenom ať si třeba pánové nechají vášnivé francouzské polibky na doma - to se mně chce trochu zvracet a také, že dnes chtějí děti do péče mně vadí! Když dostali svatby, tak se dušovali, že děti ne, a uplynulo pár let a už Hromada, vrchní bukvice, se nechal slyšet, že když nedostanou děti, jde o porušení jejich základních lidských práv.Nejsem právník, ale dítě by mělo zásadně vyrůstat v heterosexuální rodině, je to takové přirozené, ale je to jenom můj názor! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

215668

02.04.2010 22:05

Přestaňme těžit přírodu

"Chromozom" zase plácá svoje obvyklé nesmysly o samospasitelnosti trhu!!!

Laskavý 88.?.?.?

Pravidla, která jsme vytvořili, můžeme také měnit. Pod vývěsním štítem s nápisem KAPITALISMUS se sice tvrdí, že k té hře o třech vrstvách platí jediná neměnná a věčná pravidla, ale to je velká lež. Představa, že současná pravidla jsou dána jakousi tajemnou vyšší mocí a dospěla k dokonalosti, je dalším velkým úspěchem kněží a věrozvěstů současného společenského a hospodářského uspořádání. To oni pro tato pravidla uzurpovali termíny jako svoboda a demokracie, přesto, že s nimi mají jen málo co společného. Pravidla měnit nejen můžeme, ale i musíme, protože potom by se hra začala okoukávat. Nové statky budeme sice tvořit pořád podobným způsobem, ale to, co se může principiálně odlišovat, jsou například pravidla toho, kdo má ke hře přístup a jak se v ní rozdělují statky. Nic se přitom nebude měnit na podstatě té hry, na jejím smyslu, který spočívá v umožnění co nejširší účasti lidí na tvorbě nových statků, tudíž na jejich největší variabilitě, která také vede k nejširším možnostem jejich směny a potažmo i spotřeby. Dnešní realita je taková, že si stále více těch, kterým je dáno, myslí, že druhým dáno být nemusí a nemá a že mají čekat, co na ně zbude. Je to zřetelný rys totality, protože podstata totality není ani v socialismu, komunismu, feudalismu ani v kapitalismu či v jiném -ismu, ta je v donucení většiny společnosti k pasivitě a k pouhému očekávání odměny za poslušnost. Proto se tolik a úporně v reálném socialismu zapomínalo na Marxovu představu budoucího společenského uspořádání jako sdružení, ve kterém je svobodný rozvoj jednotlivce podmínkou svobodného rozvoje všech. Nic nebylo reálnému socialismu vzdálenější a priorita osobních svobod byla zakázaným tématem. Kolektiv dokáže mnohé, skoro všechno a je spousta věcí, které jednotlivec nedokáže. Ale hodnotovou představu nového statku, nápad, ideu, tu může mít prvotně jenom jednotlivec, protože kolektiv prostě svůj mozek nemá a pokud už ke kolektivnímu myšlení dojde, výsledky jsou spíše tragické. Ideologové současného kapitalismu tvrdí, že jsou někteří, kterým je dáno tolik, že údělem ostatních je navždy pouze čekat na almužnu, protože tak je to nejefektivnější, protože přece není pro všechny dost a tak je lépe mít pár opravdu spokojených a potom ohromnou skupinu rovnoprávných v chudobě. Pokud bych to měl přirovnat k dopravě a její infrastruktuře, tak je to dnes s našimi pravidly podobně, jako když jezdí vlaky, ale jen pár lidí ví, jak sehnat lístky a spousta lidí na vlak nesmí vůbec a další spousta ani neví, že existuje.
http://blisty.cz/2010/4/2/art51902.html

216251

03.04.2010 23:18

Maďarská naděje má jméno Jobbik

Je možné se poučit a shlédnout film o Maďarsku a o celé problematice!

Montaznik 88.?.?.?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210251000120...
Každému doporučuji, o Maďarsku a jejich pocitech nevíme skoro nic.
Nejde jenom o "Velké" Maďarsko , jde o mnohem více, o základní otázky, ale nemyslím,že dojde k nějaké revoluci.

216353

04.04.2010 02:18

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Jobbik a Zvědavec

Montaznik 88.?.?.?

Buď máme demokracii, nebo nemáme! Takže buď máme svobodu projevu , anebo nemáme!
Demokracie nemůže být jenom půlka, nebo 70% , to prostě nejde.
Můžeš anti-anti prskat jak chceš,ale nic nezměníš. Strana Jobbik je řádně zaregistrovaná v Maďarsku jako politická strana a také jako taková má neomezenou možnost politického působení,tj. předávat a vysvětlovat svůj volební program voličům.Jobbik splňuje maďarské zákony na politické strany, pokud by nesplňoval , byl by zakázán. Co zakazuje naše Ústava si můžeš anti-anti namazat na prsa, protože v Maďarsku jsou v platnosti maďarské zákony a ty nemáš jako občan ČR, žádné právo do nich jediným slovem kecat!!!!
Demokracie je právě silná svou svobodou výběru a volby. Jobbik nabídl občanům Maďarska nějaký program,který se Maďarům líbí a proto jej volí a ty anti-anti můžeš jenom držet pysk!!! Nic jiného Ti nezbývá!!! Tvoje drzé kecy jsou ve skutečnosti zasahováním do politické integrity jiného státu!!!
O popření demokracie bychom mohli hovořit pouze tehdy, kdyby se Jobbik snažil změnit nebo upravit volební systém tak,aby v příštích volbách nemohl být demokraticky odvolen!!! Prosím,nechte všechny tyto postupy a legislativu na občanech Maďarska, kteří jsou suverénní voliči a nepotřebují rady nějakého anti-anti!!!!
Stejné kecy jsem zde poslouchal, když se dostali v Rakousku k moci byť jen na zemské úrovni "Svobodní" a nic převratného se nestalo, demokracie se nikam v Rakousku neposunula ani o milimetr!!! Není rok 1933 v Německu a Maďarsko je součástí sjednocené Evropy, kde se musí najít dostatek demokracie a svobody i pro hodně odlišné názory!!! Že se to některým lidem a politickým uskupením v EU nebude líbit, je věc druhá, ale to je asi tak všechno, co mohou dělat, prskat jako anti-anti!!!!
Globální svět je již takhle ustanoven celý - někdy jde až o schizoidní postupy - u nás řádí náhle po 20 letech probuzený patologický antikomunismus a přitom ekonomicky i politicky nejúspěšnější stát světa Čína, je řízen Komunistickou stranou Číny a můžeme mít jakékoliv antikomunistické kecy a to je asi tak všechno!!!!Zajímavý ekonomický systém Číny je především v tom, že strategické rozhodování na úrovni státu si ponechalo centrální vedení, což je pouze cca 20% celého ekonomického výkonu národního hospodářství, zbytek cca 80% je ostře tržní, bez jakéholiv zatížení ideologickým balastem centrální ekonomické moci!! Je vidět, žo tolik popíraná "třetí" cesta v ekonomice může fungovat, ať si panáček na Hradě, velký popíratel třetí cesty, může stříknout do trenek.
Proč pořád někdo musí druhému kecat do jeho věcí!!! Myslím, že máme doma dost problémů sami /korupce, zlodějny všeho druhu a zločinnost všeobecně!/ a kde bereme tu drzost a neomalenost, kecat někomu jinému do naprosto zásadně a pouze jeho záležitostí!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

216361

04.04.2010 14:36

Problém jménem zadluženost

RE: Víte koho máte volit

Montaznik 88.?.?.?

Pane Leo K nehádejte se s "Chromozomem", on je poněkud jednostranně zaměřen, ale co , stát je podle neoliberálů špatný hospodář a lze doložit, že dvě třetiny soukromých subjektů jsou zloději a ekonomičtí gengstři!!!! Takže, kde je pravda? A o světové krizi, kterou zavinila prolhaná a zlodějská bankovní mafie z USA, není potřeba hovořit!!! Tady je písání, které usvědčuje Chromozoma, jak nestydatě kecá!

Behem tzv. Velke krize ve tricatych letech novy prezident Spojenych statu F.D. Roosevelt jmenoval tzv. Pecoruv vybor (Pecora Commission) aby se vysetrila pricina krachu na New Yorske burze v roce 1929. Pecoruv vybor prisel se zpravou ktera jednoznacne oznacila riskantni investovani bank na burze za pricinu financniho propadu a tim za pricinu Velke krize. Proto v roce 1933 byla uzakonena nova smernice - Glass-Steagall Act 1933 - jez rozdelila US banky na dva druhy. Na tzv. Komercni (nebo snad cesky obchodni) a tzv. Investicni banky. Komercni mohly prijimat penezni vklady od svych klientu - zakazniku, ale nesmely tyto vklady pouzit k investovani na burze. Investicni banky na druhe strane nemohly prijimat vklady od klientu ale jejich aktivita se jednoznacne nasmerovala na investovani a spekulace na burze. Bankeri USA usilovali dvacet pet let o odstraneni nenavideneho Glass-Steagall Act, zaplatili kolem 300 milionu "lobovych" penez US zakonodarcum v Kongresu az se jim to po trinacti pokusech v roce 1999 (Clinton) pod vedenim senatora Phil Gramm podarilo v US Kongresu !! Demisi Glass-Steagal Act v roce 1999 se US bankovni sektor vratil do doby pred rok 1929 - rok neregulovanych US bank, rok financniho krachu na New Yorske burze a rokem pocatku Velke krize. Jak jsem se zminil ve svem souhlasu s "Tonym", k dnesni financni krizi vedlo nekolik "nestastnych" kroku. Nekdo se napriklad zminil o umele udrzovane nizke urokove sazbe v dobach guvernera Centralni banky (Fed) A. Greenspana behem prezidentstvi Clintona. Cely "trik" udrzovani nizke urokove sazby je velmi hezky popsan v knize autora Ravi Batra - Greenspan's Fraud (Greenspanuv podvod). Je zcela jednoznacne, ze dnesni ekonomicka krize je "ditkem" bankeru a zkorumpovanych US zakonodarcu, ze v zadnem pripade "prilis mnoho regulace" neni dusledkem dnesniho ekonomickeho stavu, ba ze naopak, DEREGULACE US bank vedla k bankrotu velkych US bank a zmizeni investicnich domu ze svetla sveta !

216392

10.04.2010 00:24

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

Kapitalismus je tak výkonný, že nakonec zničí ekonomický systém, který ho chrání!

Montaznik 88.?.?.?

Kapitalismus je tak výkonný, že nakonec zničí ekonomický systém, který ho chrání.
Josef Alois Schumpeter , citát z roku 1942.
Schumpeter prognózoval, že se kapitalismus nakonec nemarxistickým způsobem přetvoří na socialismus - postupným bezrevolučním vývojem!
Josef Alois Schumpeter byl Němec z Třeště u Jihlavy.

216770

12.04.2010 14:22

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

Dluhy budou nějaký nový program k ovládání států a lidí!

Montaznik 88.?.?.?

Je docela zajímavé pozorovat, jak posledních několik desítek let najednou jsou všechny státy někomu dlužny! Nechci polemizovat, ale je to hodně divné!!! Jistě by někteří fundovanější čtenáři mohli argumentovat čísly,já nemám čas se teď tím zaobírat a něco hledat.
Nevím, jak bude možné politicky obhájit, že jsme nuceni v době,kdy sami máme veliké problémy a zadlužený stát , půjčovat jiným. Když už byl schodek 165 miliard, půjčili jsme Lotyšsku 5 miliard korun. Tady se fackujeme o každou korunu, hádáme se o poplatky u doktora a najednou je na půjčky peněz dost!!!
Teď Řecku 26 miliard!!! Jakým právem a kdo o tom rozhodl? To je ta demokracie , kterou nám omlacují denně o nos!!!
Já nechci a mnoho dalších spoluobčanů zachraňovat prohnilý kasínový kapitalismus v jiných zemích!!! A pokud máme tržní hospodářství a tržní principy a demokracii, tak základním principem tržního hospodářství je také úpadek, kterým se ekonomika čistí - a ne jako v USA, vedoucí země kasínového zlodějského kapitalismu, kde jsou dnes už o etapu dále - v takzvaném bankovním komunismu,kde když bankéř prošustruje svěřené peníze, je dotován od státu / v USA 700 miliard USD/ a
bankovní "letadlo" pokračuje v letu a bankéři si na úkor daňových poplatníků mastí kapsy!!!
Celosvětovou ekonomickou krizi zavinila prolhaná, zlodějská bankovní mafie z USA, která je v rukou těch správných vyvolených a o nich se nesmí ani špitnout nic špatného!!!!
Programem na ovládání bude také trvalé zadlužování, jsem si téměř jist - všechny indície tomu nasvědčují. Prohlédněte si diagram našeho zadlužování - celou dobu je relativně plochý a najednou vystřelí vzhůru! Proč asi? A která země EU je na tom jinak?
Jsem přesvědčen, že by bylo možné, zbavit se v krátké době dluhů
i za cenu drastických škrtů v národním hospodářství! Jenomže, to asi není ten správný program různých globálních zeměstrůjců, ty potřebují státy držet za "koule" prostřednictvím dluhů! Tak čest práci soudruzi a nashledanou v lepších časech!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

217040

15.04.2010 17:31

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

Zase Vojta kecá jako Palacký!!!

Montaznik 88.?.?.?

On Vojta 49 záměrně zapomněl na odlužení bank, které proběhlo za vlády ČSSD, ale úvěrové tunely a podvody především nadělala ODS a její "podnikatelé"!!!! Přeborníkem byl "vyvolený" Salzman , generální ředitel Komerční banky, který byl vyznamenán jako podnikatel roku a potom po něm zbyla sekera v KB více jak 70 miliard korun!!! Po něm se slehla zem a dnes se o něm v médiích ani nepípne!! Odborníci předpokládají a propočítali, že odlužení bank přišlo státní rozpočet na více jak 600 miliard a další miliardy byly promrhány přes Konsolidační agenturu,takto pračku všech špinavých a nakradených peněz, kde si ti samí páni podnikatelé, kteří dluhy nasekali, svoje majetky kupovali přes nastrčené firmy za 10 až 20% původní ceny!!!
Tady vznikla převážná část dnešních státních dluhů!!!
Také "vyrovnané" rozpočty za vlád Klause spočívaly v "rozpouštění" peněz určených na konverci penzí a nezaměstnanost
do státních rozpočtů! Také kam zmizely všechny peníze inkasované v privatizaci!!! Tam se také hodně zadřelo za nehty i když byly částečně také placeny škody z minulého režimu! Ale jak, pod jakou kontrolou? Nebylo zhasnuto jenom chvilku, ale hodně dlouho za Tuneldědka na Hradě!!! Tak přestaň Vojta 49 sprostě lhát!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

217237

16.04.2010 15:46

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Nevyměnil se v poslední chvíli pilot?

Montaznik 88.?.?.?

Ty jsi jistě v tom velkém tanku byl , kde byla ta magnetická zbraň!!! Kdo zná trochu fyziku,tak zná vzorec, který říká, že magnetická síla klesá nebo stoupá se čtvercem vzdálenosti,takže přitáhnout letadlo je smyšlenka - tak silný není ani kryogení magnet a už vůbec ne na takovou vzdálenost a při rychlosti, které TU 154 letělo!!! Dej si hadr na hlavu!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

217313

23.04.2010 14:51

Genetická modifikace rostlin: Raná historie genetického inženýrství rostlin

Koncern Bayer připouští, že kontaminace GMO se ocitá zcela mimo kontrolu

Montaznik 88.?.?.?

(NaturalNews) Farmaceutický a chemický obr Bayer AG připustil, že neexistuje žádný způsob, jak zastavit nekontrolovatelné šíření jeho geneticky upravených plodin.
„Dokonce i ty nejlepší praktiky nemohou zaručit dokonalost,“ řeklo Mark Ferguson, obranný právník společnosti, při nedávném procesu.
Dva missourijští farmáři zažalovali Bayer za kontaminování jejich úrody upravenými geny z experimentální odrůdy rýže, vytvořené tak, aby byla odolná na herbicid společnosti s názvem Liberty. Ke kontaminaci došlo v r. 2006, během testů nové rýže, která nebyla schválena pro lidskou spotřebu, na volném poli. Podle právníka žalobců, Dona Downinga, genetický materiál z nenachválené rýže kontaminoval více než 30% všech rýžových polí ve Spojených státech.
„Bayer měla být opatrná,“ řekl Downing. „Bayer nebyla opatrná a tato rýže unikla do našeho komerčního řetězce dodávek rýže.“
Žalobci společnost vinili, že mimo to, že kontaminovala jejich pole, Bayer je dále poškodila finančně tím, že podkopala jejich exportní trhy. Když americké ministerstvo zemědělství rozšíření kontaminace oznámilo, důležité exportní trhy byly pro americké farmáře uzavřeny. Zpráva Greenpeace International odhaduje finanční škody způsobené kontaminací mezi 741 miliony až 1,3 miliardou dolarů.
Bayer tvrdila, že neexistoval žádný možný způsob, jak mohla kontaminace zabránit, a trvala na tom, že se řídila nejen zákonem, ale také nejlepšími praktikami oboru. Porota nesouhlasila a shledala Bayer vinou z nedbalosti při zacházení s geneticky modifikovanými plodinami. Společnosti bylo nařízeno zaplatit farmářům Kennethu Bellovi a Johnny Hunterovi 2 miliony dolarů.
„To je obrovské vítězství, nejen pro Kennyho a mne, ale pro každého farmáře v Americe, který byl poškozen kontaminací rýží LibertyLink firmy Bayer,“ řekl Hunter.
Podle Huntera se společnosti dostalo „budíčku, který si zasloužila“.
Bayer je nadále žalován více než 1000 dalšími farmáři z Missouri, Arkansasu, Louisiany, Mississippi a Texasu.

Článek byl uveřejněn na www.osud.cz a celkem jasně dokládá, že není aplikace geneticky změněného materiálu do zemědělství bezpečná. Tento případ není ještě silně nebezpečný, ale není vyloučeno, že na velký "malér" je již zaděláno. Musíme opravdu podstupovat tak velká rizika, když primárně nejde o "lepší" úrodu, ale o zisky firem, které GMO vyrábějí!!! To je celé na prudkou zamyšlenou!!!

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

217799

05.05.2010 21:04

Židé proti sionismu zahájili reklamní kampaň ve Washington Postu

Tak jsem se spletl a paní Tydlitátová je nakonec slušná ženská!!!

Montaznik 88.?.?.?

Citace z článku v deníku Referendum:

http://denikreferendum.cz/clanek/3348-pestry-svet-...

Nadto jsem zjistila, že i mnozí z přátel užívají stejně nečisté metody jako protivníci a že mnozí protivníci jsou vedeni sice naprosto mylným, ale upřímným přesvědčením, že slouží dobré věci. O šéfech a koryfejích politické periferie si to nemyslím, ale jejich mladí a naivní následovníci nemusejí být nutně zkažení. V poslední době některým z nich začínám rozumět.

A bohužel, někdy s hrůzou zjišťuji, že mají pravdu. Ano, někdy a v některé věci mají pravdu, zatímco my ji nemáme. Tak to je a nyní to zde veřejně píšu. Tím nechci říci, že své základní postoje měním, že cokoliv odvolávám. Tím chci říci, že chceme-li držet nějakou linii, chceme-li zastávat nějaký postoj, neměli bychom se chovat stejně jako ti, které za to kritizujeme. Ano, štvou mne Židé, kteří jsou rasisté, nebo arogantní podvodníci, kteří nestydatě a cynicky potvrzují negativní stereotypy antisemitů. Ano, štvou mne Romové, kteří okrádají lidi, kteří otravují okolí špínou a hlukem a nedbají na pokusy vlastních lidí povznést svůj národ k důstojné existenci. Ano, štvou mne mí spoluobčané, tedy i čeští spoluobčané, kteří se domnívají, že jsou ti dobří, ty oběti okolností, ti slušní, spravedliví, inteligentní, kulturní, ale jednají jako skety, kradou, hamoní, ubližují, zrazují. Dobře, jednejte tak, užívejte si svých vyšulených výhod, ale pak se nedivte a nečekejte, že za vás budu tahat horké kaštany z ohně.

Už také i paní Tydlitátová pochopila, že převážná většina Židů jsou slušní lidé, ale skupina sionistických zmetků je natolik světu nebezpečná, že se nenávist často sveze i na nevinné! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

218787

07.05.2010 18:04

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Narok na vzdělání

Montaznik 88.?.?.?

Svět neúprosně spěje k horizontu,

nastal čas otevřít poslední novou frontu,

v níž zbraní bude jen rozum a cit,

boj proti zlu ať veden je všemi,

kdo chtějí prostě, lidsky žít.

V sázce je život na této zemi.

218902

13.05.2010 19:02

Reakce na novou kontroverzní snahu EU schvalovat rozpočty je různá

RE: Eurobyrokrati sa už trasú

Montaznik 88.?.?.?

Jsem ohledně názoru na sjednocenou Evropu velmi rozervaný!
Na jednu stranu - sjednocená Evropa bez válek , v prospěšné hospodářské spolupráci, tak jak bylo "Evropské společenství" koncipováno a na druhou stranu dnes velmi podivná Lisabonská smlouva a projekt jednotné měny, který nebyl dobrý už ani v počátku, při zrodu eura,kde bylo záhodno zohlednit ekonomickou "různost" zemí a regionů v Evropě.
Je to stále stejná písnička - dobrá myšlenka, které se chytí ti pravý lotři - vyvolení kazisvěti a důsledky si teď vymlsáme až do konce. Na záchranu dolaru přeci nebylo potřeba ničit euro, to je ekonomická sebevražda pro celý svět. Už ani nevěřím, že jde o nějaké promyšlené hrátky, spíše si myslím, že se k veslu světa dostali diletanti a bezzkrupolózní gauneři a zloději, kterým je všechno jedno, po nás potopa a kteří nejsou schopni domyslet konců svého zjevně blbého a zločinného počínání! Už malé Řecko,
cca pouze 2% ekonomického výkonu eurozóny je velmi nebezpečný precedent, protože může snadno dojít k nějakému "revolučnímu"
pohybu, kde zase poteče krev a trpět budou nevinní! Stačí malá jiskra a je vymalováno. Řecko sice drží obrovskou armádu - cca 170 000 vojáků na 11 milionů obyvatel / Pro srovnání ČSFR před listopadem 89 v době vrcholící studené války měla cca 200 000 vojáku na cca 15 milionů obyvatel!!/ -vojenské výdaje jsou také důvodem vysokého státního dluhu, kde třeba Francie podmiňuje pomoc Řecku odebráním nasmlouvané výzbroje z Francie v řádu miliard euro - zbrojaři přeci nemohou prodělat - ale nikdo nemůže odhadnout, kam se armáda v Řecku pohne, pokud se bude šetřit!!! Vojenské puče v Řecku nejsou nic zvláštního!!!
Pokud se bude na Řeky příliš tlačit, není možné vyloučit nic!!!
Jde o výbušnou a nebezpečnou situaci po všech stránkách,která může velmi snadno přeskočit na další státy Evropy. Není jenom ekonomická stránka dnešního stavu,ale především politická a bezpečnostní rizika, kdy vlády v Evropě a centrum v Bruselu začíná tahat za ten kratší konec!!!! Bojím se, bojím hodně a vůbec ne nadarmo! Opravdu už stačí málo! Evropa jako celek je v pohybu a může dojít k jejímu rozštěpení a taková vyhlídka příliš dobrá není, pokud dojde na silová řešení. Jenom trnu hrůzou, až padnou nějaké facky na maďarsko - slovenské hranici, kde je také dobře zaděláno. Maďaři prohlásili, že budou udělovat Maďarům na Slovensku dvojí občanství, kdo požádá.Tady se zjevně společná Evropa nějak nepovedla a jsem zvědav, jak bude Brusel už současnou situaci mezi Maďarskem a Slovenskem řešit! Musíme se hodně modlit a doufat! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

219237

14.05.2010 17:32

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Montaznik 88.?.?.?

Zde v odkazu pod příspěvkem je přednáška profesora Jana Kellera a také už vydal celou knihu na toto téma - Tři sociální světy.Je zde vše daleko lépe a hlavně radostněji vysvětleno a popsáno.
Vojta49 jako vždycky kecá nesmysly. Problém je daleko palčivější než si myslíme! Dnes již cca 20% obyvatel naší severní civilizace je nadbytečných - nejsou k chodu společnosti potřeba a není pro ně zaměstnání a jejich počet prudce poroste.
Další obrovský malér se klube v Číně a Indii!!! Stačí když bude každý Číňan chtít vlastnit jenom motorku a jsme svět bez surovin a pohonných hmot!!! Chrochtající konzum nás sežere na jedno posezení!!!! A blbý Vojta49 bude dál plácat nesmysly, Slunce se bude dál otáčet a pokud neumřeli, tak tam žijí doteď a zazvonil zvonec a na Zeměkouli je pohádky konec!!!
Bohužel,chamtivost a rozežranost bohatých a jejich poskoků nás jako planetu velmi brzo zahubí. Josef Schumpeter ,rakouský významný ekonom , narozený v Čechách,prohlásil již v roce 1942:
Kapitalismus je tak výkonný, že nakonec zahubí i sociální systém , který ho drží při životě! A přesně to se děje!!!!


http://www.youtube.com/view_play_list?p=A3A05669C4...

219298

15.05.2010 18:27

Nůžky se rozevírají

Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Jenom kecáš, celý tvůj příspěvek jsou jenom nálepky a žvásty, žádný argument! Kousni se vzteky do prxxle, ale komunisté mají bohužel pravdu!!! Přečti si třeba www.halonoviny.cz a najdeš tam mnoho článků, se kterými je možné jenom souhlasit!!!

Něco málo z Halonovin:
Fiktivní složenky, které v rámci volební kampaně rozeslala TOP 09 do českých domácností, vzbudily bouřlivé reakce a u stovek, možná i tisíců občanů, vyvolaly paniku. Kampaň TOP 09 včera za »krajně necitlivou a nezodpovědnou« označil také tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl. »Podobné vtipy fungují třeba na internetu, mezi mládeží z měst. Oslovovat tímto způsobem třeba starší lidi na venkově je nejen neúčinné, ale dokonce hrubě necitlivé a nezodpovědné,« míní Jakl.

Bedřich Ludvík, dramaturg hrané tvorby ČT, autor i režisér řady dokumentů a spisovatel, mj. napsal: »To není dluh nás občanů, to je VÁŠ dluh! Tento dluh jste vyrobili a rozjeli VY. Dělejte si s ním, co chcete, a neobtěžujte nás údaji, které nemůžeme nijak ovlivnit. Země se zadlužuje rekordním tempem, ale já ne. Já na dluh nežiju, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou rezervu v násobku několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil. To bych raději umřel hlady! A běda, dozvídám-li se, že ten VÁŠ nesplatitelný dluh máme teď splatit MY,« a dodává: »Varuji vás, vzpamatujte se, vezměte rozum do hrsti a začněte pracovat na změně. A až budete mít situaci pod kontrolou a budete nám moci oznámit, že Česká republika snižuje své zadlužení o jeden milion korun za hodinu, pak se pochlubte. Do té doby nás neobtěžujte stresujícími zprávami o vaší kolosální neschopnosti.«

»Lepší drzé čelo, než poplužní dvůr. Toto přísloví se mi vybavilo, když jsem na ČT24 poslouchal pana Kalouska v Událostech a komentářích. Tím, jak obhajoval zasílání složenek na 121 000 Kč občanům, aby je upozornil na dluh, který údajně všichni mají. Musím se ohradit. Žádný z občanů tento dluh nemá. Občan neodpovídá za dluhy státu, stejně jako stát neodpovídá za dluhy občana. Za dluhy odpovídá ten, kdo je udělal. A podle mého názoru, jsou to ti politici, kteří se střídali ve vládě uplynulých dvacet let,« napsal Ivan Jordák z Letohradu.

219388

15.05.2010 18:39

Nůžky se rozevírají

Hněv na elity

Laskavý 88.?.?.?

Elity jsou v obležení po celém světě, píše přední britský analytik Ian Buruma v deníku The Guardian a dodává: Aktivisté z hnutí Tea Party, hlásící se k historickému odkazu protibritské vzpoury amerických osadníků známé jako bostonské pití čaje (1773), spílají a zlobí se na takzvané liberální elity z New Yorku, Washingtonu a Hollywoodu.

V Evropě jsou to zase populističtí demagogové jako nizozemský Geert Wilders a jeho hněv proti elitářským usmiřovatelům s islámem. V Thajsku demonstranti, pocházející z venkova na severovýchodě země, oděni v červených košilích, láteří a jsou rozhněváni na vojenské, sociální a politické elity z hlavního města Bangkoku.

Prvním principem demokracie je skutečnost, že vláda musí být založena na lidovém souhlasu, a to i tehdy, když je složena ze stran, které mnozí voliči vůbec nevolili. Z celosvětového hněvu proti zvolených vládám je jasné, že tento souhlas se stává nebezpečně opotřebovaným. Stále více lidí se v demokratických zemích cítí být plni úzkosti, rozzlobeni a bez zastoupení. A z toho viní elity.

V Evropě moc Evropské unie, často nekontrolované přistěhovalectví a ekonomická globalizace, naleptávají pocity národního ukotvení - tedy být reprezentován národní vládou či sdílet národní kultury. Demagogové, kteří odmítají multikulturalismus a varují před »islamizací« Západu jen využívají následné obavy ze ztráty národní identity.

Pocit, že globalizace vytváří nové třídy majetných a nemajetných, je faktorem, který rozhořívá většinu současných forem populismu bez ohledu na národní odlišnosti. Nové technologie, bez kterých by globalizace nebyla možná, jsou také používány k mobilizaci agendy populistů.

Sarah Palinová, neúspěšná kandidátka na viceprezidentku a hrdinka amerického hnutí Tea Party, je stejně tak, a možná mnohem více, výtvorem krátkých komentářů na Twitteru a nové blogosféry na internetu, než jen produktem televize a rádia. Posun veřejné debaty z tradičních médií na internet pomohlo zlomit autoritu tradičních elit - tedy šéfredaktorů novin, politických komentátorů, akademiků, politiků. V kyberprostoru může každý mít své slovo. To je bez debaty demokratičtější, ale pro lidi se stalo mnohem obtížnějším, aby dokázali oddělit hlouposti od pravdy, nebo demagogii od racionální politické debaty.

Tón udávaný populisty, ať již v Evropě, Asii či Spojených státech, by naznačoval, že elity jsou přespříliš silné, že dominují obyčejným lidem, jejichž hlas je tak utopen liberály, multikulturalisty, a chytráky z velkých měst. Toto je častá forma populistické paranoie, podporovaná ve Spojených státech moderátory rozhlasových stanic, televizí FoxNews a v Evropě lidmi jako Wilders. To, po čem lidé dychtí v časech nejistoty, je silné vedení charismatickými osobnostmi, které slíbí »vyčištění stájí«, skoncování s korupcí s tím...

Automaticky kráceno

219390

15.05.2010 18:40

Nůžky se rozevírají

RE: Hněv na elity

Laskavý 88.?.?.?

Tón udávaný populisty, ať již v Evropě, Asii či Spojených státech, by naznačoval, že elity jsou přespříliš silné, že dominují obyčejným lidem, jejichž hlas je tak utopen liberály, multikulturalisty, a chytráky z velkých měst. Toto je častá forma populistické paranoie, podporovaná ve Spojených státech moderátory rozhlasových stanic, televizí FoxNews a v Evropě lidmi jako Wilders. To, po čem lidé dychtí v časech nejistoty, je silné vedení charismatickými osobnostmi, které slíbí »vyčištění stájí«, skoncování s korupcí s tím, že se zavazují zastávat se »malého člověka« proti sobeckým politikům a cizincům, kteří nás ohrožují podivnými zvyky a náboženstvím. Takové časy jsou pro demokracii nebezpečné, protože ohrožují legitimitu demokratických vlád na základě souhlasu lidu.

Pro znovuzískání úcty musí naši zvolení politici předvést více autority, nikoliv méně. Americký prezident Barack Obama má pravdu, pokud volá po větší regulaci na finančních trzích. V Evropě se musí Evropská unie buď stát více demokratickou, což si vyžádá hodně času, nebo národní vlády musí delegovat byrokratům v Bruselu méně pravomocí.

219391

16.05.2010 15:13

Nůžky se rozevírají

Nechte Vojtu49, nějak si musí přivědělávat,když hájí "hřebíčkování"!!!

Laskavý 88.?.?.?

To je nový druh podnikání v Česku a tomu fandí zaplacení, prolhaní a plkající poštěváci typu Vojta49 a Malčik!!!
Vesele bude po volbách, už se těším - Klaus se nechal slyšet , že vládnout bude ten, kdo mu přinese 101 podpisů nekomunistických poslanců!!! A Paroubek bude otloukánek.
Zde uvádím jeden velmi zajímavý komentář z www.denikreferendum.cz


Jiřímu Paroubkovi věru není, co závidět. Pokud bude chtít vládnout menšinově s podporou KSČM, bude se říkat, že vrací komunisty k moci. Pokud sestaví velkou koalici, bude se říkat, že jde o vládu kmotrů. Pokud se spojí s TOP a s lidovci, bude se říkat, že zradil program a jde mu jenom o koryta, a pokud ČSSD volby nevyhraje, bude se říkat, že je to hlavně jeho vina.

Zbývá už jenom možnost, že po volbách překvapí - že bude složitě a se všemi vyjednávat. Pak se mu ale vyčte, že hledá přeběhlíky, destabilizuje situaci a ohrožuje ekonomickou pohodu země. A kdyby náhodou udělal totéž, co v Británii Gordon Brown (tedy odstoupil), vsadím diamanty proti ořechům, že se bude psát, že utíká od odpovědnosti.

A přitom budeme stále ujišťováni, že si za všechno může sám. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

219432

16.05.2010 15:33

Svoboda a moc

RE: Svoboda = Zodpovednost

Laskavý 88.?.?.?

Je to správný názor, ale jaká je skutečná realizace.
Vždyť to krásně známe z doby minulé, kdy měla KSČ vedoucí úlohu ve společnosti, ale jak byl nějaký prů.er, tak se k tomu neznala!!! Stejné jako dnes - ODS u moci, ale za megazlodějny a levárny všeho druhu a na všech úrovních nenese žádnou, ani politickou odpovědnost!!!!

JENOM NÁS ZVOLTE A MY SI PO VOLBÁCH BUDEME STEJNĚ DĚLAT CO CHCEME A NA KAŽDÉHO BLBÍNKA, KTERÝ NÁS VOLIL, SE ZVYSOKA VYKAŠLEME!!!!
VOLIT JE V ČESKU OD SLOVA VŮL !!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

Nejlepší případ je věčně ožralý Kalousek!!! Ten lže tak přesvědčivě, že už si věří sám!!!! To je opravdu česká politická jednička!!!! Kde je potom svoboda , zodpovědnost, demokracie?
Myslím ,že v zadeli!!!!

MUSÍ PŘIJÍT NĚJAKÁ NOVÁ FORMA REVOLUCE, JINAK TO NEPŮJDE!!!
SAMI OD KORYT NEODTÁHNOU!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

219433

17.05.2010 03:00

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Laskavý 88.?.?.?

Hele Vojta49, ty si vážně trochu natvrdlejší.V Evropě je v současné době bez práce cca 25 milionů lidí a jejich problém začíná být velmi palčivý, protože jejich práce z velké části "zmizela" právě v té Číně a jiná nebude. Kvůli globálním ziskům různých nenažranců,které ty svými blbými kecy obhajuješ, se v našem západním ekonomickém okruhu ocitá cca 20% lidí v pozici zbytečných,vyloučených osob a tenhle stav je trvalý a bude se ještě zhoršovat! Jinak , aby jsi byl úplně v obraze, u nás v Česku se začíná nazývat podnikání "hřebíčkováním", podle známého zloděje z ODS, který je velkým vzorem! Máme cca bilion a 200 miliard státního dluhu, který je také na triku těch schopných, ti neschopní jsou dole, řízeni těmi všeho schopnými,takže neschopní to neukradli!!! To je velká sekera za 20 let budování kapitalismu!!! Co je nejhorší na těch všech zlodějnách , které napáchali ti tvoji schopní, že oni svými penězi dokurvili totálně i ten zbytek demokracie,který zde někdy snad byl po roce 1990!Úhelným kamenem tě asi někdo pořádně praštil do hlavy, jinak by si přestal tady tapetovat ty svoje bláboly!
Nejlepší je dnes USA, náš vzor, kde jsou ve všem napřed!!!
Tam už rovnou přešli na bankovní "komunismus", kde zisky jsou privátní a ztráty veřejné, placené z kapes daňových poplatníků!To je úplně nová ,zatím neznámá avantgardní forma podnikání - tak podnikají opravdu ty úplně nejschopnější - jeden z nich Madoff, už asi nebude nic dělat, má zařízený fešácký kriminál, ale už na furt, do konce jeho dnů!!!Ukrad jenom cca 60 miliard USD a "opucoval" i svoje soukmenovce,příkladně NY židovskou obec, která u něj měla uložené peníze určené na penzijní fond!!! To je opravdu nemravná ideologie krádeže,kterou Vojta49 obhajuješ, takže si vlastně spolupachatel, protože,kdo podporuje zlodějny, je i sám zloděj!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219487

17.05.2010 15:46

Zabte bílé!

RE: za 90 procent problémů afriky můžou běloši

Laskavý 88.?.?.?

Velmi přesně pan Aristokrat popsal děje, které dovedly JAR, tam kde se dnes politicky i ekonomicky nachází.
Máme vůbec nějaká práva zasahovat do území a společností, kterým nerozumíme a jejichž "primitivní" úrověň jenom zhoršíme a poškodíme přirozené pletivo vztahů a kulturních vazeb, které jsou někdy na lepší sociologické úrovni, než je naše nabubřelá a všeho schopná "bílá" kultůra!!! Zatím už jsme stačili celou planetu natolik "zkurvit", že vůbec netušíme, zda naše počínání vůbec Země ve zdraví přežije. Stačí jenom když bude chtít každý Číňan vlastnit jenom motorku , o autu ani nemluvě!!! Zde končí třeba surovinová dostupnost a zase bude potřeba o něco válčit!!! Vést dobyvačné agresivní války nám jde dobře - Irák,Afganistán!!!
Prolhaný,zlodějský běloch už ukradl a zničil na Zeměkouli , co se dalo, takže se nelze divit, že se barevní zdravě naštvou a pár bílých dostane tzv. JAR náramek na hlavu , tj. hořící pneumatiku kolem krku!!! Kdo s čím zachází, tím také schází! A stále je v USA v běhu právní proces na odškodnění otroků! Když mohou být do nekonečna odškodňováni židé, proč ne unesení černoši z Afriky! Rozdíl je pouze nějakých 100 let.Nebo snad genocida židů byla jiná , než černochů z Afriky!
Nebudu se rozčilovat, je vidět,že si příroda od těch různých hovad brzo pomůže sama! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219527

18.05.2010 16:37

Nůžky se rozevírají

RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Kašpárek na niti všeobecné propagandy jsi jenom sám!
Doporučuji všem velmi poučný a vše vysvětlující film:

Peníze jako dluh - zde jsou všechny aspekty , o které se přete!!!
http://mustwatch.hztz.cz/film/penize-jako-dluh/
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219612

19.05.2010 16:36

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Laskavý 88.?.?.?

I když je volit nebudu, mám jiné koně. Možná KDU,ale to je jedno.
Když se zde bavíme o státním dluhu, tak jste ale všichni přehlédli zásadní politický postoj,a to je způsob, anebo cesta , jak se dostat ke spravedlivější společnosti. To je základní otázka!!! Máme státní dluh, ale najednou jsou zde strany , kteří chtějí , aby dluh platili ti občané, kteří jsou "ovládáni" a kteří jistě žádný dluh státu nezpůsobili. To je krajně nespravedlivé, i když je možné postihnout a dohnat "škůdce", kteří dluh zavinili. Jeden příklad za všechny. Československo mělo poměrně velkou námořní flotilu,vzhledem k velikosti ČSFR,která vydělávala i v tvrdém tržním prostředí. Kdo zavinil, že tyto lodě byly rozkradeny a podnik rozkulačen!!! Máme na Hradě osobu, která vykřikovala "více Kožených" a my jsme ho ještě zvolili za prezidenta. Tady se začíná odvíjet příběh, který vedl k dnešním dluhům!!!Hlavně "oposmlouva" vedla k tomu, že se dvě partičky zlodějů daly dohromady a tak to tady v našem Kocourkově funguje do dnes!!! Máme před volbami, ale kdo má paměť, tak si jistě vzpomene na plakáty - s Klausem nebo do leva!! A za tři neděle už si se Zemanem leželi v náručí!!!! To vedlo k naprostému politickému a ekonomickému marasmu!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

219678

19.05.2010 16:45

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Laskavý 88.?.?.?

Úryvek z jeho kázání:
Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby
vyklovali každé zrnko zlata a stříbra.
Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po
bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají.
Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno.
Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa?
A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď
nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší,
zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.
Však poznejte se, vy zloději chudého lidu neboť Bůh i lid vás vidí.


Taky ho za to upálili ........

219680

Je nutné se soustředit na podstatu bytí a jeho smysl, pokud se vůbec smysl bytí nechá o svojí "tajemnost" okrást!
Je nutné začít postupně přehodnocovat všechna kritéria současného "poznání" a vrátit se zpět ke kořenům smyslu lidského života na této planetě!!!
A hlavně naslouchat každému, kdo se snaží současný lidský celoplanetární marazmus povznést z bláta lidské pošetilosti a ničivé prázdnoty "rozumu"!!! [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

219798

24.05.2010 19:44

Německo, Řecko a východ z eurozóny

Konec kasínového kapitalismu!

Laskavý 88.?.?.?

Na řecké krizi zatím vydělávaly bezostyšně hedgeové fondy. Denně obchodují podle odhadů s objemem peněz 3000 miliard USD. Značná část toho jsou cizí vypůjčené peníze bank. Základní formy hry jsou spekulace s deriváty. Dále spekulace se změnami kurzu měn, akcií, dluhopisů. Původ »svého« kapitálu hedgeové fondy neuváděly. Nyní budou zregulovány a musí tak přiznat, kolik činí jejich kapitál a kolik kapitál vypůjčený, pokud by chtěly podnikat v Německu a EU. Půl roku již trvá Řecká krize od prosince 2009, teprve od začátku května 2010 začala EU obranými opatřeními. Reakce kapitálu USA a jejich administrativy ukazuje podstatu mocenského souboj mezi EU a USA. Německo bylo nuceno přistoupit k regulaci velkokapitálu zákonem. Řecká krize však také ukazuje nemožnost a naivitu představ o reformovatelnosti kapitalismu či jeho lidské tváři.
Výňatek z článku v Halonovinách. To zase budou "pravičáci" kvičet a nadávat na komunisty! Bohužel pravice v EU a bankovní zlodějská mafie v USA má na svědomí světovou krizi,takže bude muset platit! Krize zdaleka není u konce a veřejnost se již nenechá stále opíjet rohlíkem! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

220005

28.05.2010 22:49

Izraelská armáda humanitární flotilu do Gazy nepustí, pomoc slíbila doručit

Falešná propaganda Izraele

Laskavý 88.?.?.?

http://www3.halonoviny.cz/articles/view/202374

Zajímavý přeložený článek o falešné propagandě Izraele,který se prezentuje jako oběť a přitom krade a vraždí!!! Asi někteří sionisté "studovali" u Dr. Goebbelse - šéfa propagandy třetí říše!!!!

220471

28.05.2010 23:14

Řekové to chápou

Řecko je v ohnisku cílené propagandy a skutečnost je jiná

Laskavý 88.?.?.?

Kdopak dával Řecku nejlepší, ale podvodná hodnocení o jejich hospodářství ,když Řecko podvodem vstupovalo do eurozóny? Zdali to právě nebyly americké banky a ratingové agentury? Takže , kdo je vlastně na vině?
A co se týče hospodaření Řecka - je velmi zajímavé, že vojenský rozpočet Řecka je přes 4% HDP, ačkoliv průměr v eurozóně je kolem 1,5%!!! Řecká armáda má ve zbrani 170 000 vojáků ,při 11 milionech obyvatel!!! Jenom pro srovnání , Československo v době vrcholné studené války mělo cca 200 000 vojáků na 15 milionů obyvatel!!! Dnes má Česko cca 35 000 vojáků na 10 milionů obyvatel! Řecko nakupuje nesmyslná kvanta zbraní , ponorky a další vojenský materiál, hlavně z Německa a Francie.
Sarkozy se nechal slyšet, že pomůže Řecku jenom tehdy, když Řecko dodrží kupní smlouvy na zbraně a nakoupí ve Francii nasmlouvaný počet vojenského materiálu!!!! To jsou panečku úsporná opatření řecké vlády, jako noha!!!!
Dluhová služba MMF a EU, která "pomůže" Řecku z velké části "sežerou" německé a francouzské banky,takže Německo a Francie pomáhá vlastně samo sobě, respektive vlastním bankám!!!!
Vůbec se nedivím odborům a jiným organizacím v Řecku, že stávkují a chtějí znát, kdo za celým kolosálním finančním podvodem stojí!!!
A celá fraška pokračuje!!!!!
Dnes byl snížen rating Španělsku a jedeme na stejném kolotoči - Soros a další sionistické pijavice a tasemnice se budou mít dobře!!!!

220476

30.05.2010 19:35

Volby zla

Volby nedopadly špatně

Laskavý 88.?.?.?

Volby nedopadly špatně
Jan Keller

Volby skončily a jak se zdá, velká část levice nepochopila, že dopadly v zásadě na výbornou. Vládu nyní sestaví výhradně pravicové strany a za veškeré dění v příštích několika letech budou odpovídat právě ony a pouze ony. To je mnohem lepší, než kdyby další patová situace umožnila každému vymlouvat se na toho druhého, jak jsme toho byli svědky doposud. Z výsledků svého vládnutí se nyní již pravice tak snadno nevykroutí.

V podstatě jsou zde dvě možnosti dalšího vývoje. Tou první je, že pravice splní všechny své sliby, které voličům a celé společnosti dala. Zatočí rázně s korupcí (zodpovídá: Radek John, termín: pokud možno okamžitě). Výrazně sníží zadlužení státu a dá základy k vyrovnanému rozpočtu (zodpovídá: Miloslav Kalousek, termín: do příštích voleb). A konečně zprůhlední daně, podpoří domácí firmy, zvýší kupní sílu obyvatel, zaručí, aby se vyplácelo pracovat (zodpovídá: Petr Nečas, termín: v horizontu spíše měsíců než let).

Pokud se toto všechno pravicí podaří – a měli bychom jí k tomu upřímně držet palce – pak budeme patrně jedinou zemí v Evropě, která vyjde ze světové hospodářské krize posílena. Jenom naprostý hlupák by si něco takového nepřál.

Je v zájmu pravice samotné, abychom všichni velice bděle dohlíželi na to, jak rychle se jí její sliby podaří naplňovat. Nesmí se již opakovat situace, kdy Topolánkova ODS pošlapala prakticky všechny body své slavné „smlouvy s občany“.

Druhá možnost je, že pravice voliče obelhala a není schopna, či dokonce ani ochotna dané sliby plnit. V tom případě, jak jsem předznamenal, budou všichni moci dosvědčit, že pravice voliče sprostě podvedla. V tom případě bude mít levice našlápnuto k bezkonkurenční výhře v příštích volbách. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

220590

30.05.2010 20:37

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

Izrael proti humanismu

Laskavý 88.?.?.?

AŠDOD - Izraelští vojáci v přístavu Ašdod postavili tři velké stany, do nichž budou svážet aktivisty z lodí blížících se k pásmu Gazy.

Na jejich palubách je 10 000 tun humanitárních potřeb pro Palestince, ale Izrael je nehodlá k pobřeží Gazy pustit. Na osmi lodích připlouvá až 700 odpůrců blokády Gazy. Izraelci je chtějí deportovat nebo uvěznit. Plavidla mají být zastavena na moři a odtažena do Ašdodu.

Tady má být zboží z nich údajně vyloženo a po prohlídce předáno agenturám OSN k distribuci Palestincům v pásmu. Aktivisty ve stanech prý prohlédnou lékaři. Připraveno je 40 autobusů, které pak mají dotyčné odvézt na mezinárodní letiště. Ti, kdo se budou bránit, skončí ve vězení. Kde skončí izraelští zločinci z Gazy, není známo...
http://www3.halonoviny.cz/articles/view/202434

220599

30.05.2010 21:19

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

Falešná propaganda Izraele

Laskavý 88.?.?.?

(Zrušeno. Prosím, abyste tu nevkládal celé články. Děkuji. Editor)

220602

06.06.2010 02:07

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

Volby jen těžko někdo zmanipuloval - myslím fyzicky při volbách

Montaznik 88.?.?.?

Přečetl jsem zde některé úvahy o fyzické manipulaci voleb a mohu odpovědně prohlásit, že na úrovni okrskových komisí proběhlo vše v pořádku a opravdu TOP 09 a VV měly velké množství hlasů, stejně nebo více jako ODS a ČSSD měla skoro stejnou hromádku hlasovacích lístků jako ODS. To jsem viděl na vlastní oči, takže v okrskových volebních komisích k nějakým podvodům dojít nemohlo!
Jinak s článkem souhlasím,ale možnost nějaké manipulace, když už jsou data "nasázena" do počítače, pokládám za dost sporný předpoklad.Všechny volební lístky zůstanou pod kontrolou uschovány, takže je možné učinit kontrolní přepočet u každé strany a u každého zvoleného kandidáta.Je možné dohledat snad nějaký "bordel", což činí pár hlasů, ale na konečném výsledku se těžko v procentech bude něco měnit! Neskutečná mediální masáž od TOP 09 a VV je ale skutečností!!! Je nutné pozměnit volební zákony, tak aby se s hlasy nedalo manipulovat i samotnými zástupci stran! To je můj pohled na věc voleb!
A je také nutné dostat pod kontrolu peníze, které strany na volby vydávají a to generálně!
Demokracie dnes není demokracií, ale spíše politickou mediokracií, kde můžete mít za peníze "princeznu a půl království na vrch!!!" Také se hned po volbách sešli "kmotři" na Žlutých lázních, kde se jistě v noci radili, jak budou spravedlivě a moudře vládnout ku prospěchu občanů!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

221336

09.06.2010 12:22

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

Tato forma "demokracie" má vadu - ovládá jí ten, kdo má v rukou média

proton 88.?.?.?

Demokracie by měla být čistou disciplínou, kde by se opravdu měli lidé rozhodovat a volit.
Bohužel, situace je stejná po celém "demokratickém" světě.
Ten , kde má dostatek finačních prostředků si zakoupí média a urputnou mediální masáží si zajistí volební výsledek. Potom ale chce vložené prostředky zpět a se ziskem! Tím se stává "demokracie" zprivatizovanou a volič ostrouhá.Může být sebelepší strana s velmi dobrým volebním programem a když nemá peníze na reklamu a předvolební cirkus,volební výsledek je chatrný.
Jediná cesta k relativně poctivým volbám je optimalizace nákladů jednotlivých politických stran. To znamená, že jedna politická strana by mohla na volby vynaložit pouze jasně danou a stanovenou sumu peněz,pro všechny stejnou, která by byla stanovena tak,aby byla přístupná i menším stranám.Také by odpadli "nebezpeční" a pro skutečnou demokracii zavádějící sponzoři a lobisté,kteří povětšinou nemají dobré záměry.
Je nutné vyčistit "demokracii" od nadbytečných peněz a potom je možné se vrátit ke skutečné autentické demokracii. Třeba pro zvolení prezidenta v USA je potřeba suma několika miliard USD
a takto zvolený prezident není nezávislý - musí naslouchat mocným a bohatým sponzorům a ty potom poslouchat a to jistě celý proces demokratických voleb posunuje mimo záměr demokratické volby. Mohu si jako občan zvolit pouze toho kandidáta, který už byl prolobován a schválen mocnými finančními kruhy!
A to je dnešní příběh voleb v České republice. Proto také nastávající politika nebude pro občana, ale pro ty, kteří si volby zaplatili a v jejich prospěch se bude rozhodovat.
Velkokapitál a různí podivní šejdíři si koupili volby v Česku , včetně vlivu ve veřejnoprávním médiích - kde se rozhodovalo, kdo bude připuštěn do předvolebních debat, podle velmi pochybných mediálních výzkumů, též podle mého názoru koupených a krajně neobjektivních. Je také podáno v té věci několik stížností na
volby,ale jejich výsledek při "nezávislosti" naší justice bude také spíše k smíchu a jsem zvědav jak soudy stížnosti rychle odpiknou.

221579

11.06.2010 18:29

Amerika – ponurá pravda

Čínský model hospodářství je daleko životaschopnější, než "úplný" volný trh na západě.

proton 88.?.?.?

S poklesem ve světovém hospodářství se Čína začíná intezivněji zaobírat vnitřním trhem a domácí spotřebou. Také zavádění všeobecného zdravotního pojištění, sociálního pojištění a všeobecného pojištění na penzi,jasně ukazuje, kam Čína směřuje.
Čína také masívně ale obezřetně investuje všude na světě. U nás je známo, že mnoho investic v České republice do fotovoltaiky, které ponesou dlouhá léta nemalé zisky, je právě z Číny.
Nejvíce západním demagogům, kteří ještě přemýšlí v sentencích studené války vadí,že Čínu vede Komunistická strana Číny, která se však postupem doby zdá být stále pragmatičtější a její výsledky ekonomických reforem a způsobu vládnutí , je impozantní.
Prudký nárůst životní úrovně pro většinovou skupinu obyvatel zaručuje dlouhodobý sociální smír v Číně a možná až na malé vyjímky, žádné sociální bouře nehrozí.
Čína nikde neválčí, nepotřebuje vyvážet svojí ideologii a jenom spolehlivě pracuje,investuje a čeká, jak jí svět jako přezrálá hruška , spadne k nohám.
To se samozřejmně "západním" ideologům nelíbí, nejraději by potřebovali Čínu rozhádanou a nestabilní,ale mohou tak akorát prskat svoje jedovaté sliny. Čínský obr je rozjetý a nevím, co by ho mohlo na jeho jasné a přímočaré ekonomické trajektorii,zastavit.Čísla jsou jasná -jenom USA dluží Číně cca 980 miliard USD a dluh stále roste, každý rok o zhruba 150 miliard USD.

221770

12.06.2010 00:17

Kravská úvaha

Kdyby jenom krávy na slunci?

Laskavý 88.?.?.?

Nechci zde popisovat všechny útrapy, které musí absolvovat hospodářská zvířata ve velkochovech v rámci zvyšování "užitkovosti". Kráva je stroj na mléko a způsob jakým je s ní po celý "život" nakládáno, je otřesný. Běžně se kráva dožívá 15 až 20 let při selském použití, ale v průmyslovém koncentráku se dožije cca 5 až 7 let a jako neužitečná skončí na jatkách.
Zdali opravdu existuje velká Prozřetelnost a karmická závislost, tak nám všem tyhle zvěrstva, která provádíme s hospodářským zvířectvem budou pěkně spočítána a ocitneme se znova na světě jako sarančata!
Nejsem nějaký úzkoprsý, ale při troše dobré vůle by se nechalo
s hospodářským dobytkem zacházet daleko přirozeněji, vzhledem
k jeho biologickým potřebám a nakonec i na jatkách by nemusela zvířata tak trpět.
Předesílám, že se již dost dlouhou dobu snažím vyhýbat masu jako potravině a to také z uvedených důvodů. Maso není dobrá
potravina ani z hlediska ekonomiky - na výrobu jednoho kilogramu živé váhy jatečního zvířete potřebujete 8 až 12 kilogramů obilovin a to zrovna není dobrá bilance.
Pokud budou Číňané při zvyšující se životní úrovni
pokračovat v navyšování konzumace masa a měli by se dostat na
cca 30% spotřeby masa v Evropě, je konec s trhem obilí, protože všechnu produkci "sežerou" hospodářská zvířata v Číně chovaná na maso! To je také odvrácená strana pokroku a rostoucího HDP v Číně a v dalších asijských ekonomikách!
Další znásilňování přírody pro zisk, také nemusíme jako lidstvo přežít! Provaz, na kterém jako civilizace "visíme", se začíná povážlivě ztenčovat! [pláč] [pláč] [pláč]

221815

13.06.2010 13:01

Školné je správné

Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

proton 88.?.?.?

Především všeobecná a povinná školní docházka byla v Českých zemích zavedena již za Marie Terezie a jde o jeden z nejlepších počinů té doby!
Bez vzdělání není nic! Prostě nic! Je otázka do pranice, co je a co by především mělo být předmětem skutečného vzdělání a vzdělávání , ale takto šmahem odsoudit celý systém, je hloupost a svědčí o malé prozíravosti.
Zavedením školného se bohužel stane, že část populace, která by mohla vzdělání "dostat",propadne a my se už nikdy nedovíme, jak mohl ten který vzdělaný jedinec společnosti přispět!
A jenom tak na okraj, kolik velikánů české, ale i světové vědy a hlavně umění pocházelo z naprosto nuzných poměru a bez vzdělání poskytnuté společností, bychom o jejich díla přišli!
Takže článek považuji za trochu divný a většinově bude jistě odsouzen pro svojí vysokou míru asociálnosti.Nelze přeci populaci soudit podle několika procent dementů, se kterými si žádný školský systém neporadí a která budou žít dále jako zvířátka na obtíž ostatní společnosti. S tím se asi budeme muset smířit a jejich negativní působení na společnost eliminovat na co nejmenší míru.
Je ale pravdou, že by se měl celý školský systém rapidně změnit,
aby přestal vzdělávat mládež na užitečné idioty!
Výkonové školství je hloupost, spíše by měl být zájem vychovat pomocí školy z ditěte , občana a člověka, který si bude vážit svého lidství a právě se nenechá systémem otesávat do krychličky!
Takže fatální chyba je v náplni vzdělávání a nikoliv v tom, že poskytneme školní vzdělání všem a zdarma. Vadný a patologický je náš současný rozměr společnosti založený na chrochtajícím konzumu, který je už tak odsouzen k záhubě a právě tyhle informace je nutné předat mládeži, i když si myslím, že si je postupně mladí lidé vyhledají sami , ale to bez formálního vzdělání není možné! Takže vzdělání pro všechny a zdarma, je velice nutné a pro společnost výhodné. Jiná cesta není.

221896

13.06.2010 13:38

Školné je správné

RE: Nemohu se ztotožnit se všemi argumenty článku!

proton 88.?.?.?

I tak je možné článek nahlížet, ale téma je hodně vážné!
A především zasahuje úplně na dřeň společnosti.

221901

16.06.2010 01:18

Írán a Balkán: nebezpečné paralely pro Rusko

Autor se nejspíše mýlí, Rusko odepřelo rakety Iránu proto, že je nebude potřebovat

proton 88.?.?.?

Ruská diplomacie není hloupá, aby se nechala opíjet rohlíkem a tahat po všech světových médiích, že prodala Iránu nějaké zbraně, vysokých technických parametrů. Spíše bylo pro Rusko snažší, zajistit diplomaticky, že Irán nebude v nejbližší době vojensky napaden a proto ani protiraketový systém nepotřebuje.
Jistě Rusko dostalo jinou kompenzaci za nedodání zbraní Iránu.
USA je pod velkým tlakem všude na světě - Irák je politicky ve varu,"demokraticky" zvolená vláda v nedohlednu, v Afganistánu USA přemýšlí, co nejdříve odejít, protože vojensky jsou na konci / Taliban získal nové protiletadlové prostředky a bez spolehlivého letectva je na tom USA v Afganistánu hodně špatně/
a začíná se zcela reálně přemýšlet, jak se s Afganistánu vytratit bez ostudy a ztráty prestiže. Izrael je bolavý vřed USA
a také se musí postupně řešit, na Irán si musí nechat zajít chuť, spíše bude muset Izrael vysvětlovat svoje maléry kolem povražděných aktivistů v mezinárodních vodách a svůj jaderný program, který nepodléhá MAAE,ačkoliv Izrael nabízel své jaderné zbraně JAR v 80. letech - důkazy se teď objevily ve světových médiích.OSN se také začíná rozhoupávat, jak v otázce Iránského jaderného programu, tak v protiprávním počínání při okupaci Gazy Izraelem.Nevím,ale Izrael se mocným začíná "zajídat", hlavně jeho "pitomá" "rabínská" politika. Nemám všechny informace, ale nastíněný vývoj je možný.

222109

16.06.2010 02:15

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

Za krvavý rozpad Jugoslávie mohou západní země, především Německo.

proton 88.?.?.?

Existuje dnes mnoho důkazů o neblahé roli západních států, především Německa, při překotném uznání odštěpených států bývalé Jugoslávie. Jugoslávie se mohla rozejít na několik nových států zcela pokojně, kdyby západ neměl zájem na "slabém" Srbsku, proto bylo umožněno násilné odtržení Slovinska a Chorvatska.Nakonec Kosovo je názorným příkladem, kam vede úplně blbá politika západních zemí a jsem zvědav, jak se světové společenství s Kosovem vyrovná, když jde stále o území Srbska a žádná rezoluce nemůže Srbsko o jeho území připravit. To je popření základních principů OSN a jak je vidět,mezinárodní "průser" je dostatečně veliký, takže se o něm raději příliš nohovoří a zametá se tiše pod koberec.Také si dnes mezinárodní společenství uvědomuje, do jaké slepé uličky se dostalo v případě těžké kriminální albánské mafie, která Kosovo ovládá. O politickém mezinárodním průšvihu Kosovo se nehovoří, protože v současné době nemá řešení!

222112

16.06.2010 02:32

Jaderný faktor v mezinárodních vztazích a „íránská otázka“

RE: Proč? Já myslím, že je to jednoduché

proton 88.?.?.?

Použití jaderných zbraní na Hirošimu a Nagasaki je dodnes předmětem historických polemik vojenských odborníků a existují názory, že svržení bomb bylo zbytečné, protože Japonsko bylo na konci ve válečném úsilí a stejně by kapitulovalo.Nemělo už žádné suroviny a ani potraviny, takže delší dobu války už nemohlo vydržet. Použití jaderných bomb byla politická záležitost a nikoliv vojenská. Nechci se přít, protože se vojenští historici opírají o různá data, takže názory jsou často protichůdné.
Proti tehdejšímu SSSR nemohly USA hned po válce vystoupit, protože hlavně politicky v samotných USA nebylo únosné začít strašit a vydírat vítězného spojence z války SSSR, jadernou zbraní! A SSSR si jaderné zbraně brzo obstaral také,takže už vydírat nešlo!

222113

23.06.2010 15:47

Kolabující západní způsob života

Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

proton 88.?.?.?

Velmi zajímavý autentický článek z Řecka od obyvatelky, takže žádný "žurnalismus". Je opravdu nutné se zamyslet, co dál, protože jsme na konci nějakého cyklu, kdy si asi s tvrzením,že kapitalismus je špatný, ale nic jiného lepšího nemáme, si zjevně už nevystačíme,v okamžiku, kdy se společnost "rozpadá" a uvrhá statisíce lidí do skutečné bídy.

Malý odstavec z článku:

Asi by vás překvapilo, kdybyste mluvili s obyčejnými Řeky. Pokud pojedete do Řecka na dovolenou, můžete to vyzkoušet. Bez rozdílu vám potvrdí, že kapitalismus je v »kytkách«, že je s ním amen. Zatím si neumějí představit, že je možné vybudovat něco jiného, lepšího, spravedlivějšího. Také se setkáte s osobním strachem – co bude s mojí rodinou, se mnou? Ještě krůček a strach se promění ve zlobu a nenávist.

http://www3.halonoviny.cz/articles/view/203707

222655

23.06.2010 18:58

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

proton 88.?.?.?

A kdopak ekonomicky vedl Řecko a falšoval výsledky pro vstup do eura za pomoci amerických bank a amerických ratingových fondů?
Pravicová "kapitalistická" vláda - to je nadsázka, protože zločineckou společnost mezinárodní bankovní mafie nelze nazývat vládou. A propagandista Vojta49 opět pracuje za žold a bude nás zahlcovat běžnými kecy, které si mohu poslechnout na televizi NOVA, nebo přečíst na IDNES. Nemusíš se Vojta49 obtěžovat, my tady všichni dobře víme za jaký jidášký groš pracuješ a koho zájmy hájíš!
Prostý občan Řecka také ví nejlépe jakého betla s ním hraje vláda a orgány EU, které hájí hlavně zájmy německých a francouzkých bank!
Proč nemohli již před několika lety říci odpovědní politici v Řecku, kteří se dnes tváří , že za nic nemohou, máme špatnou ekonomickou situaci, musíme s tím něco dělat a přestat tak masívně zadlužovat stát!
Ono se to zadlužené Řecko někomu moc hodí do krámu a na bídě
běžných občanů se znova nakapsuje, jako už mnohokrát!
Kdo tě Vojta49 platí, že můžeš pořád tak bezuzdně lhát a provádět slizkou propagandu!
Četl jsem mnoho ekonomických úvah a analýz kolem Řecka a z nich se domnívám, že ani tak nejde o běžný ekonomický případ, ale o cílený útok několika globálních ekonomických zločinců - právě to se jmenuje "volný" trh, ale já na nadnárodních megazlodějnách nic volného nevidím. Zrovna jako Soros, který má dnes plnou hubu keců ,okradl britský stát o několik miliard liber. To je právě ten gengsterský "kapitalismus" , který nemá s volnou hospodářskou soutěží co dělat. Nazývejme věci pravými jmény a odlišme podnikání od zločinů a zlodějen všeho druhu!
Pokud se za slovem "kapitalismus" skrývají z velké části krádeže a zlodějny,podvody bankovní mafie z USA,která nás uvrhla do globální hospodářské krize, tak říkám děkuji nechci!
A v USA přišli na úplně nový druh ekonomiky,takzvaný bankovní komunismus, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné! To je další vyšší stupeň kapitalismu, ke kterému jsme ještě zatím nedorostli, ale co není může být, protože USA je náš vzor!Také nevím, proč si naši řiťolezci vždy z té země , které lezou do řitě, musí zrovna vzít ty nejhorší příklady.
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

222661

25.06.2010 00:51

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

My vlastně nevíme, co skutečně ropa je , jak vzniká a jakou má funkci v plášti Země.

proton 88.?.?.?

Ropa nejspíše není organického původu a vzniká na trhlinách zemských ker za působení obrovských tlaků a teplot z běžných uhlovodíků jako je metan a další jednoduché sloučeniny.
Další velmi zajímavá hypotéze je o "hlubinné" ropě, která vzniká hluboko v zemském plášti a vyvěrá na povrch. Velmi zajímavé je zjištění, že některá ložiska, která již měla být dávno vytěžena, se dále těží na plný výkon a lze dovodit, že ložisko musí být "syceno" ropou zespoda, nějakou trhlinou a proto ho nelze dotěžit. Další část úvahy už tak veselá není! Hovoří se v ní o tézi, že ropa v plátech působí jako planetární "mazadlo" při posunu zemských ker, takže se po ní zemské části "kůry" posunují a ropa je "olej v ložisku"! Zase tak marná úvaha to není!
Jenomže, co se stane, když "olej z ložiska" vypustíme. To se nám může takové zemské ložisko zadřít a vůbec si nedovedeme představit důsledky obrovských zemětřesení, která mohou nastat.
Vrt je cca 1500 metrů pod hladinou, takže je tam tlak zhruba 150 Atm a protože ropa proti hydrostatickému tlaku vody rychle uniká z porušeného potrubí, je zřejmé, že tlak v ložisku je daleko větší.Proto by mělo jít o ložisko "hlubinné" ropy a únik nemusí jít jenom tak zastavit. Zemská kůra nad ložiskem na dně oceánu nemusí být již tak masívní a jaderným výbuchem by mohlo dojít k její destrukci a potom by se mohla "hlubinná" ropa vylít do oceánu, což také může být konečná pro život na planetě!
Možná, že jedinou cestou jsou dva souběžné vrty v místě úniku a odvedení výronu jinam. Nikdo to zatím nevyzkoušel, takže zavírací efekt se také nemusí dostavit. Potom už se budeme muset všichni modlit a spoléhat na Prozřetelnost, která otevřenou Pandořinu skříňku, zase uzavře! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

222774

25.06.2010 02:49

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

proton 88.?.?.?

Velký světový ekonom Josef Shumpeter, shodou okolností narozený na našem území ještě za Rakouska, prohlásil někdy v roce 1942:
Kapitalismus je tak výkonný,že nakonec zničí sociální řád, který ho chrání. Nevím, zda je citát doslovně správný, ale smysl je snad zachován a je pochopitelný. Tady není vůbec nutné citovat Marxe, nebo Webra,my už některé temné předpovědi klasiků žijeme.
Nejúspěšnější ekonomika na světě,je Čína, která je řízena komunisty. To je fakt, o tom není nutné polemizovat.Je otázkou, jak se vypořádá s obrovskými sociálními rozdíly mezi různými skupinami obyvatelstva a zda se posléze čínská společnost nedostane do stejných problémů, jako západní "demokracie", kde už žádná demokracie není a nastupuje zde korporátní ekonomický fašismus, nebo ještě cosi horšího,co nejde přesně popsat a hlavně nejdou dohlédnout konce tohoto špatně pojmenovatelného systému,který nemá pravidel a žádná jiná neuznává, snad kromě peněz a zisku a s tím si dlouho nevystačí!
Tržní síly musí mít nějakou ohrádku, takže myslím, že dobrý a koncepčně přijatelný model ekonomiky je následující: Privátní sféra by měla ovládat cca 80% ekonomiky,kde může s jistou formou velmi jemné regulace, být vysoce prospěšná pro svojí pružnost a kreativitu, kde státní vlastnictví dlouhodobě selhává.Zbylých cca 20% ekonomiky by si stát měl ponechat. Jde o takové obory, jako je příkladně energetika,vodárenství,zdravotnictví, část bankovnictví / pohyb a emise peněz/ a možná by se našly i další, kde je nutné státní dohled, protože jde o celospolečenské zájmy.Pokud takové obory zprivatizuji, nemohu vyloučit zneužití privátních zájmů, nad zájmy celé společnosti a trh nic nevyřeší.Třeba cena vody v Praze a jinde po privatizaci! Vodárny se neměly prodávat do cizích rukou jako celek, stát si zde měl ponechat majoritu, aby měl možnost stanovit únosnou cenu produktu, kde je jen jeden dodavatelský monopol.
Vojta 49 zůstal zacyklen v Marxismu - Leninismu,kam pilně docházel, ale žádná poučení si nevzal a dále vykřikuje pouze studenoválečnická hesla!Také mu chudáčkovi nedochází, že není důležité, kdo píše, ale hlavně, co píše! Halonoviny často zveřejní názory a informace, které by jinde, "vládní" předposraný editor zveřejnit znemožnil. Ekonomika 21. století se již ubírá jinými cestičkami, pokud není deformována vyvolenou mafií,která razí jenom tu jednu "správnou" ekonomiku, ale která je hlavně mocenskou dojnou krávou pro určitá fašizující spolčení, která demokracii neuznávají!
Chrochtající kapitalismus, v té naší podobě, se zatím odebere na smetiště dějin,kam za své skutky patří!Příkladně hromady mrtvol za první světové války má na svědomí 100%! To ještě žádný komunismus nebyl. Ten se dostal právě utrpením za I. světové války do sedla a jeho dračí setbě jsme vystaveni dodnes!

222776

26.06.2010 11:24

Centrální bankovnictví v krizi: Zhruba dvacet zemí na pokraji platební neschopnosti

Je zajímavé, že tolik zemí najednou - jakoby někdo švihl kouzelným proutkem.

Laskavý 88.?.?.?

Zadlužený subjekt se lépe ovládá! Když nechce poslouchat, snížíme mu rating a to by v tom byl čert, abychom ho nedostali na kolena suchou cestou. Jaké války? Tenhle způsob ekonomického kolonialismu je daleko účinější a efektivnější. Celý projekt EU je také vlastně válka o trhy. Je otázkou, co bude další krok a jaká jsou východiska. [smích]

222843

28.06.2010 17:50

Podvod s nepokoji na G20 v Torontu

Nic nového pod sluncem

Montaznik 88.?.?.?

A co naše "státotvorná" demonstrace 17. listopadu 1989 na Národní třídě?
Tam je zavedl agent Zifčák, který také byl potom "mrtvým" studentem Šmídem a odstartoval tak sametovou šaškárna, která si dodnes hraje na revoluci. Dobrá kniha "Polojasno" od Bartušky, o tom pěkně píše. Možná se kanadská policie inspirovala! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

222958

01.07.2010 15:15

Pravda o situaci v Severní Korei

Kdo chce něco málo vědět o KLDR , podívejte se na film.

proton 88.?.?.?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210251000120...

Česká televize natočila po mém soudu výborný dokument, kde uvidíte současnou KLDR v její surové podobě.
Jenom si kladu otázku , proč pouze KLDR "zamrzla" ve vývoji a udržel se tam tuhý, až feudální stalinismus.Nabízí se zde jediný výklad, že to někdo chce, jinak by se už dávno podobná šaškárna s klaněním velkému Kimovi musela sama odporoučet.To ani v tehdejším SSSR nebyl tak tuhý kult osobnosti se všemi průvodními jevy.
KLDR je skanzen,který také nebude mít dlouhého trvání.Čína sice KLDR podporuje a chrání, ale nic netrvá věčně. Snad zde položím jednu jasnou řečnickou otázku: Dokáže někdo odpovědět na dotaz,proč v KLDR,jediném státě na světě se udržel tuhý nefunkční stalinismus? Já odpověď neznám.

223161

04.07.2010 18:52

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

Nevím, zda je únava to správné slovo

proton 88.?.?.?

V každém případě soustavných kraválů kolem Izraele už má svět plné zuby.Lité olovo,1400 mrtvých,5000 raněných,škoda cca 4 miliardy USD,blokáda Gazy,přepadení lodí v mezinárodních vodách , 9 zavražděných - co mám psát dále? Stavba ilegálních osad, zabírání arabských území,vyhánění arabů z východního Jeruzaléma.
Izrael se dostává do mezinárodní izolace a ztrácí podporu - výrok parlamentu v Německu,který pokládá blokádu Gazy za protiprávní a žádá ukončení blokády - do této doby věc nebývalá, aby si vůbec Německo dovolilo za něco kritizovat Izrael.
Tak nevím, zda se již nepodařilo Izraeli naštvat i jinak vlažné politiky světové komunity a přijde nějaká sprcha.
Nemyslím, že by se mělo jednat o nějaké silové řešení. Izrael zapomíná, že je velice zranitelný především na poli politickém
a ekonomickém.Příkladně, když mu teď vypovědělo Turecko 20 letou smlouvu na dodávku vody. Myslím, že si i "všemocný" Izrael velice brzo uvědomí, kde je jeho místo a začne se chovat "konstruktivně"! Také ukazování svalů vůči Iránu skončí.
Irán spolupracuje na jaderných technologiích s Ruskem a nějaký
smrdutý Izrael nemá co do této spolupráce mluvit.
Ještě budou kolem Iránu nějaké tahanice, ale již na oko - USA haraší sankcemi, ale nic se nestane.Rusko bude zárukou, že Irán nebude používat a šířit jaderné technologie pro zbrojní účely.
To jsou na světě v tomto ohledu jiné problémy, třeba v Pakistánu, který již použitelné jaderné zbraně má a vysoce nestabilní vláda není dostatečnou zárukou pro jejich zneužití!
Proč "honit" Irán, když je nemá a mít nebude? Ale těch světových komplikací je mnohem více a Izrael když bude moc vystrkovat rohy, tak o ně přijde.
Ano svět je již Izraelem unaven a může se proti otravné bzučící mouše, co nevidět ohnat.

223299

05.07.2010 19:24

Nebezpečné křižovatky ve světové historii: Obamovy nové sankce vůči Íránu: Válečný akt

To bylo omylem zabito 290 arabů a co je to?Takhle kdyby to byli židé?

proton 88.?.?.?

To by byl poprask a plné noviny ještě 20 let po sestřelení na prvních stránkách!
Oni jsou ale vyvolení, jak sionisté z Izraele, tak sionisté z USA!
To už jsem někde slyšel, vyvolená rasa a nějaké nižší rasy , to bude nějaká ozvěna,tuším z války! Také koncentrák v Gaze je pořádaný podle okouknutého modelu.Asi se sionisté inspirovali,nebo přímo pomáhali iniciovat pořádky za války v Německu.Holt, jablko nepadá daleko od stromu.

223361

09.07.2010 13:42

Ve jménu kuřáků!

Ale pravda o kouření a nekouření je přeci úplně jinde!To není o svobodě, ale o ubližování druhému!

proton 88.?.?.?

Kouření škodí zdraví - je otázka míry,ale o faktu, že při intenzivním kouření dochází k poškození zdraví nemůže být žádný spor a to platí i pro pasivní "kuřáky".
Kouření je zlozvyk, kuřák je vlastně feťák a závislák a především ten křupan z obce kuřáků,který je schopen si zapálit kdekoliv, naprosto bezohledně na své okolí a je mu úplně jedno, že třeba podkuřuje malému dítěti, nebo asmatikovi, prostě egoistický sebestředný parchant,na kterého jsou někdy všechny zákazy krátké!
Tady je také nutné posoudit osobnost a charakter pachatele.
Před vrahy se také společnost chrání!
Závěr je velmi jednoduchý - kuřák ať si svojí závislost, svoje narkomanství pěstuje, ale pouze tak, aby neubližoval ostatním lidem, kteří většinově nekouří - kuřáků je nějakých cca 30%.
Poslední vývoj je jasný , v Bavorsku / 9,5 milionů obyvatel /
před několika lety zakázali kouření ve všech veřejných prostorách, potom přišlo uvolnění a někde se kouřit mohlo a teď přišla pro kuřáky rána - referendem absolutní zákaz kouření všude ve veřejných prostorách pod drastickými pokutami ,nebude se smět kouřit ani v pivních stanech v Mnichově na Oktobrfestu!
Když se neumějí kuřáci - "feťáci" chovat,mají smůlu! Společnost je donutí zákonem a vyžene je z veřejných prostor, tak aby nemohli škodit nekuřákům!
A omlouvat svojí závislost a narkomanství svobodou, je hodně zpozdilé!Nejhorší je nezdrženlivý "feťák", kuřák,který si prostě
to svoje "žváro" neodpustí nikde! Takže na takového dopadne kladivo zákona a doufám, že tvrdě!

223636

09.07.2010 17:46

Ve jménu kuřáků!

Vážená Jarmilko, jsem trochu mimo rámec, ale tady se nezdržím komentáře.

proton 88.?.?.?

Jako s kouřením, tak se psy je celý problém ve slušnosti a vzájemné toleranci.
V Praze platí po mém soudu obecně prospěšná vyhláška, která zakazuje volné pobíhání psů bez náhubku, což si myslím, je vyhláška správná, která chrání před nesvědomitými majiteli psů, kteří vzláště u velkých plemen ohrožují ostatní.
Zkuste se podívat v Praze do parků, kde si hrají malé děti, kdo z majitelů psů, vyhlášku dodržuje! A jsme u kořene. Majitelé platí dostatečné poplatky za psy, aby měli někde oplocený výběh, kam by svoje pejsky vypouštěli, ale protože je v zemi neskutečný bordel, každý na všechno kašle a dělá si co chce!Neprojdu v Riegrových sadech jednou, aby se ke mně nepřitočil nějaký na volno puštěný pes. Mně je to dost jedno, ale jsou lidé, kteří se psů bojí a proč jim působit trauma! Jako s tím kouřením - kde končí svoboda jednoho občana, začíná druhá!

223653

10.07.2010 22:42

Průhledné lži

Americká propaganda - PROpaganda

proton 88.?.?.?

Zásadní článek na Britských listech, kde je přesně popsán důvod rozmístění raket v Polsku. Zkratka PRO znamená protiraketovou obranu.

Výstavba evropské PRO je pro Washington čistě politickým projektem. To, že NATO prochází zřetelnou konceptuální krizí, je také očividné. Jeho protivník, kvůli němuž aliance vznikala, zanikl již před dvěma desetiletími. Rozšiřování NATO směrem na východ se již vyčerpalo a dnes přináší ještě více problémů než výhod. Válka v Afghánistánu demonstruje skandálně nízkou úroveň bojeschopnosti ozbrojených sil NATO a velmi vážně staví otázku o smyslu jeho další existence.
K tomu teď přistupují i další krácení vojenských rozpočtů vlivem ekonomické krize a také úsilí, sice pomalé, ale soustavné, o vytváření společných vojenských sil EU. Ve Washingtonu se vážně obávají – a nikoli bezdůvodně – že Evropané prostě odmítnou NATO ve prospěch menší a lacinější „euroarmády“. To by pak vedlo k úplné ztrátě americké kontroly nad Evropou. K tomu, aby k tomu nedošlo, byla vymyšlena PRO, která má „přivázat“ Evropu k Washingtonu. To, že neexistují žádné reálné hrozby, kvůli nimž by se stavěla, nemá v daných okolnostech vůbec žádný význam.

http://blisty.cz/2010/7/9/art53403.html

223798

11.07.2010 18:08

USA cvičí íránskou opoziční Organizaci lidových mudžáhidů

Tak nevím, zdali jim to bude co platné.

Laskavý 88.?.?.?

Z Iráku se budou muset okupanti rychle stáhnout,politická situace je v Iráku velmi špatná a výhled není radostný, vzhledem k rozhádaným Kurdům a frakcím v "parlamentě" - dávám do uvozovek, protože zatím opravdu svobodné volby v Iráku nebyly.
Afganistán je pro okupanty ztracen, tam se pouze hraje o důstojný odchod okupantů.
Pakistán je doslovně politicky i mocensky "rozesrán" a je zde malér, že má jaderné zbraně. Teď se ještě podařilo zásluhou vrahů z Izraele "zvednout" Turecko, které až do teď bylo oázou klidu a kde se také derou islámská militantní uskupení k moci.
Je otázkou dalších voleb, kdy se Turecko stane militantní a islámské.
Irán se nejspíše promění vnitřně, ale že by zde zvítězili proamerické síly,o tom silně pochybuji.
Takže suma sumárum,americká politika v tomto kousku světa je hodně na "kýblu" a vzhledem k dalším globálním ekonomickým potížím nestojí před USA v tomto regionu,žádná veselá budoucnost.
Čína s Ruskem si vesele v klidu brousí zuby na to, jak ji spadne region do kapsy a USA odtáhne se svěšeným ocasem!Nakonec Turecko má již s Ruskem bezvízový styk a ruský vliv v Turecku je velmi silný.Když jsme nevzali Turecko do EU, najde si v regionu nové ekonomicky silné kamarády.
Izrael se půjde "oběsit", nebo bude muset udělat ve své sgresivní politice ,veliké čelem vzad, aby si vůbec uhájil postavení a holou existenci. Jaderné zbraně budou Izraeli na nic,pokud ztratí podporu USA.Už tak se dostává do čím dál větší mezinárodní izolace a to může být pro Izrael hrob.Ani snad nemyslím nějakou likvidaci Izraele, na to není doba, to možná šlo někdy v roce 1947, ale dnes je z mezinárodního práva něco takového nemyslitelné.
A USA si nedá pokoj a dále si "vyrábí" proti sobě teroristy, kteří mají velikou chuť nějakého Američana "usmažit" v bombovém výbuchu a příjemně "rozptýlit" na malé kousky.
Možná, že je to i někoho záměr, nechci zde spekulovat,ale okolnosti nasvědčují tomu, že USA dělá vše pro to, aby v regionu klid nenastal! Nakonec sklidí plody své vrahounské činnosti a dostane konečný účet.Irán není malá země a dnes není doba příhodná k napadení jiného státu bezdůvodně, jako v případě Iráku.Prorok nejsem, ale pokud se zde něco semele, je možné počítat s globálnějším konfliktem,o který asi některým lidem v USA jde, protože je pro ně lepší válka, než totální ekonomický bankrot!

223875

11.07.2010 18:53

Průhledné lži

RE: Můj názor

Laskavý 88.?.?.?

Je pravdou, že za posledních 20 let udělala vojenská technika obrovský skok dopředu, především va vývoji "kyberzbraní", kde již není voják tak úplně potřeba. Příkladně USA má dnes daleko více operátorů letadel bez pilota, než skutečných vojenských pilotů! A trend jde především tímto směrem i v pozemních operacích. Neznám poměr ceny, mezi vojákem a robotem, ale čas hraje pro roboty.Nakonec už dnes je celé "bojiště" stejně elektronizované, takže zdali budou válčit lidé, nebo chytré stroje, je celkem jedno.
Sekundární vliv tohoto pokroku se bude velmi brzo promítat i do běžné ekonomické produkce, protože když budou moci "chytré" stroje válčit, budou moci snadno a velmi brzo zastávat všechny další funkce lidské - ve výrobě a službách.Stejně tak se stalo po druhé světové válce, která katapultovala pokrok v technologiích a zároveň ale přinesla spoustu do dnes nevyřešených konfliktů a sporů ve světové obci.
Naskýtá se jasná otázka a co potom s lidmi? Nebude přemíra lidí zbytečná? Máme se na co těšit, protože pokrok nejenom v technice, ale především v biotechnologiích nabývá velikého tempa.
Svět se někam řítí a nevím, zda je někým řízen. Nejsem si jist, zdali "auto" světa je neodbržděno a jede si kam chce!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

223877

12.07.2010 03:56

Rusko-německý strategický severní plynovod

Nejde ani tak o politiku, jako o obchod!

Laskavý 88.?.?.?

Severní plynovod po dně Baltského moře má mít po dokončení v roce 2012 kapacitu přesahující 55 miliard m3 plynu ročně a Gazprom se vyjádřil jasně,že uspokojí kteréhokoliv zákazníka v Evropě.Chce tak objemem a cenou vytlačit z trhu s plynem v Evropě ostatní dodavatele, třeba i z Norska a ostatních zemí,odkud EU plyn dostává.

223899

13.07.2010 00:08

Průhledné lži

RE: Můj názor

proton 88.?.?.?

Ano zde je celý obsáhlý článek,který ale stejně neobsahuje skutečnost - ta už je mnohem dále. Co vojáci pustí ke zveřejnění,
je už informačně "staré". Nové věci se nezveřejňují,takže se můžeme jenom domnívat,kam až výzkum a vývoj "kyberzbraní" dospěl.

http://hn.ihned.cz/c1-44545040-roboti-pro-valky-

223930

13.07.2010 00:43

Svědectví

Jednoduchý recept - vegetariánství!

proton 88.?.?.?

Již několikrát jsem se pokoušel úplně přestat jíst maso, ale nemám pevnou vůli.
Proto se alespoň snažím vyhnout masu,jak jen můžu.
Mám několik kamarádů,kteří maso nejí hodně dlouhou dobu
a jejich zdravotní stav je výborný.Takže je možné být vegetariánem bez zdravotní újmy.Být vegetariánem není snadné, nejsme všichni lidé stejní a někteří nemají úplnou enzymatickou výbavu a nejsou schopni strávit výhradně vegetariánskou potravu a opatřit si tak všechny živiny bez konzumace masa.Pokud chce někdo začít "vegetařit", je dobré se poradit s nějakým biochemikem, nebo lékařem na obor specializovaným a zvážit podle zdravotního stavu,jaký je optimální postup.Někdy může vegetariánství i hodně zlepšit zdravotní stav, ale všechno má mít míru. Dnes jsou také v módě velmi dlouhé půsty, třeba i 20 dnů. Tady bych si také dával pozor a půst je možný, i tak dlouho dobu nejíst, ale opět je nutné vědět jak, aby si člověk nezpůsobil nějakou újmu na zdraví.
Jenom malou agitku, kdo se byl někdy podívat na jatkách, tak zaručeně nebude chtít maso vidět hodně dlouhou dobu.
Jatka a především porážka zvířat je otřesná podívaná! Zde si zaděláváme na kolektivní vinu jako lidstvo a nejspíš nám to již Prozřetelnost brzo všechno sečte a vystaví účet! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

223933

13.07.2010 02:05

Svědectví

RE: Jednoduchý recept - vegetariánství!

proton 88.?.?.?

Ty budeš také nějaký "podťatý", nebo možná "sťatý".
Pokud vezmu vážně "příspěvek",byly pokusy prokázat u rostlin
"bolest",ale nebylo učiněno žádné "srovnání" - rostlina nemá klasické "nervy" , anebo o nich nic nevíme.

223939

13.07.2010 12:20

Svědectví

Naprosto hloupé zvyšování věku odchodu do důchodu!

proton 88.?.?.?

Možná budu mimo téma, ale poznámka je nutná! Úplně blbé zvyšování věku odchodu do důchodu.Ono už je tak málo pracovních míst a tím, že zvýším věk odchodu do důchodu, ještě další pracovní místa ubydou a to hlavně mezi mladými,když starší neodejdou do důchodu, nemají mladí při nedostatku pracovních míst, kam nastoupit.
U nás je dnes cca půl milionů lidí bez práce,teď přijde na úřady práce dalších cca 100 000 absolventů po prázdninách a nepustíte lidi do důchodu a nezaměstnanost vystřelí k 15%, což je už vážný fiskální problém!
Zvyšovat věk odchodu do důchodu je možné při relativním dostatku pracovních míst a nikoliv uprostřed ekonomická krize,která jak je vidět udeří ještě větší silou.Žádnou skutečnou ekonomickou krizi jsme zatím nezažili, ta teprve přijde. Pak možná budeme zdravější a maso budeme jíst jednou týdně, tak jako naši předkové! [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

223968

14.07.2010 01:44

Americká ekonomika padá - 2. část

Zajímavý názor z debaty na IHNED.CZ

Laskavý 88.?.?.?

A kdopak vlastně způsobil světovou krizi?

Odpověď je až trapně jednoduchá - prolhaná a zlodějská bankovní mafie USA! A jak byla potrestána? Nijak - ještě dostala k dalším loupežím z peněz daňových poplatníků cca 700 miliard USD! Jde o zvláštní ekonomický jev - takzvaný "bankovní" komunismus dle USA, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné!!! Ani v proslulém Kocourkově nebylo možné podobně "hospodařit" - jde o naprosté popření tržního hospodářství - kapitalismus naruby! Základem tržního hospodářství je zánik neprosperujících společností a vznik nových,úspěšnějších,kdy se tímto efektem dociluje zvýšení ekonomické prosperity národního hospodářství ve volné a svobodné soutěži! Majitelé a akcionáři "špatných" bankovních ústavů musí prodělat,jinak se jedná o ten zmíněný Kocourkov! A další těžká ekonomická globální porucha nás čeká, protože "nalití" peněz do bank, jenom konkrétní ekonomické problémy pouze přesunulo na pozdější dobu. Těžký deficit rozpočtu,stále rostoucí nezaměstnanost,stále působící vražedné bankovní spekulace a hlavně neschopnost zastavit trend sebevražedného propadu hospodářství. USA je dnes jako Titanik - trup nabírá stále více vody a na horních palubách se hraje a tančí!!!

224011

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 1

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
27,29 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,45 Kč
100 japonských jenů
22,01 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 944,01 Kč
1 unce stříbra
562,76 Kč
Bitcoin
297 763,25 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?