Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 906 příspěveků, 10 různých jmén: <nic>, 63, 64, Dobrák, Dobroděj, Dobrodej1, Laskavý, Montaznik, Mucholapka, proton.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.10.2009 12:21

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

Laskavý 88.?.?.?

Když přijdete v USA a dnes nejenom v USA do některého obchodu,cca 90% zboží je vyrobeno v Číně,Vietnamu a dalších zemí regionu.
Každoroční deficit zahraničního obchodu USA je více jak 200 miliard USD a stále stoupá. Každým rokem se zvyšuje zadlužení USA a tento trend není možné udržovat do nekonečna.Věřitelské země řeknou dost i za cenu ztráty odbytu, protože neustále vyrábět na dluh není možné!Nehledejte za těžkým až katastrofálním propadem dolaru nějaké záhady! Prostě USA "žerou" na dluh a už přehnaly míru! USA dluží obrovské sumy také Japonsku a jak se zdá , dochází po zvolení levicové vlády v Japonsku sblížení s Čínou a takový politický a ekonomický tlak by USA nemusely ustát. Ve hře je také Rusko, které sice nepředstavuje tak silného obra v ekonomice, ale má karabáč na USA , jaderný potenciál, takže se USA budou muset chovat slušně.
Fakt, že se producenti ropy a další státy domlouvají na odchodu z dolarové zóny je pouze důsledkem astronomického dluhu, který USA vytvořily a teď nikdo neví , a myslím , že i v USA, jaké zvolit východisko k řešení situace.Dluh narůstá každým měsícem a není nikoho , kdo by řekl dost v USA.Když se nenajde nikdo v USA,nastane odchod světa od dolaru s málo předvídatelnými důsledky.Vůbec si nedovedu představit , co všechno je na dolaru závislé.Doufám, však , že má svět dostatek rozumu,aby takovou změnu uskutečnil postupně, bez politických a sociálních otřesů,které by pocítily ekonomiky všech států a zaplatily tak za neodpovědnou politiku USA! Myslím, že v současné situaci, ani vyvolání nějakého většího válečného konfliktu USA nezachrání.
Budou se muset Američané uskrovnit a také začít něco vyrábět a přestat válčit, jiná cesta není! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202159

11.10.2009 23:54

Ekonomické zotavení je iluze

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Laskavý 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1
Vynikající video od analytika z Argentiny - české titulky!!!!! Nemusím se vším souhlasit, ale názory velice jasné! Autor tvrdí, že krize není u konce a především její konce nemusí být tak veselé!

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202249

12.10.2009 00:06

Ekonomické zotavení je iluze

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Laskavý 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1

202250

12.10.2009 13:03

Michael Moore píše Obamovi

Obama si cenu zaslouží

Laskavý 88.?.?.?

Celá velmocenská politika má také nějakou setrvačnost! Buďme rádi i za nějaké změny , i když malé. Za politikou v USA stojí mnoho zájmů nadnárodních korporací,zbrojařů , kapitálu, bank a dalších mnoha institucí a Obama si nemůže jenom tak dělat co chce!!! Nakonec v rámci demokracie zastupuje všechny , jak ty bohaté, tak ty chudé, takže se musí ohlížet na všechny. Třeba ukončit válku na ráz v Afganistánu také nejde - USA zabředly do stejné politické a vojenské šlamastyky jako ve Vietnamu a bude stát mnoho úsilí jednou rozpoutaný válečný konflikt zastavit. Každý dnes ví, že je "válka" v Afganistánu "prohraná" a bylo by na místě poctivě říci - zde nejde vnucovat celému národu naše demokratické hodnoty, když o ně převážná část společnosti nestojí a jediná cesta je postupný vývoj, který bude ještě hodně dlouhý. Stejný vývoj čeká KLDR a Kubu , kde už jsou na cestě k jiné lidštější společnosti.Cesta je jasná, velkým příkladem je právě "komunistická" Čína , která se mění před očima a kde zcela jistě dojde po změně ekonomiky i k postupným změnám politickým, které jsou již patrné!Svoboda je velmi křehká květinka a zatímco paradoxně svobod v těchto zemích pro občany přibývá , v USA se vláda až do teď snažila svým občanům svobody zkrátit!!! Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně , jak se zpívá v jedné písni a všechny změny podobného charakteru potřebují svůj čas a vývoj. Proto také nemůžeme chtít po Obamovi, aby se všechy změny staly přes noc!!! Cesta je nastoupená dobře, teď jenom doufat, že se mezitím USA nezřítí do nekontrolovaného ekonomického kolapsu a ten by znamenal daleko větší katastrofu pro celý svět, než jsou nějaké "pomalé" změny prezidenta Obamy. [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

202274

14.10.2009 00:09

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

Jenom se divím naprosté neinformovanosti a doslova kecům především pana 85

Laskavý 88.?.?.?

Především je nutné si jasně říci, že žádné "dekrety" prezidenta Beneše nejsou rozhodující!
O odsunu a zabavení majetku 3,5 milionu sudetských Němců rozhodli vítězné mocnosti, USA, SSSR, Británie a Francie na konferenci v Postupimi!!! Ukažte mně nějakého blbce i nejblbějšího historika, který bude tvrdit ,že Beneš mohl po válce rozhodnout o odsunu 3,5 milionů Němců bez majetku z území ČSR do okupačních zón Německa!!! Takže pokud si Němci na někoho stěžují , tak na vítězné mocnosti a nikoliv na prezidenta Beneše!Ten nemohl o jejich odsunu rozhodnout!!!!!!!!!!
Zároveň bylo dohodnuto, že těchto 3,5 milionů Němců bude odškodněno z reparací, které měla ČSR čerpat od Německa, což se také stalo!!! V rámci propagandy "sudeťáků" se tiše zamlčuje, že všichni odsunutí Němci z ČR byli v Německu postupně odškodněni/a dobře odškodněni!/ a byli jim vyplaceny náhrady za ušlý majetek , který byli nuceni zanechat v ČSR! Jistě byl trochu rozdíl mezi východní a západní zónou Německa, ale to již nebyl český problém! Takže rozhodující započítatelná část válečných reparací , které ČSR obdrželo po válce , je právě majetek odsunutých Němců!!!
To , co jsem zde popsal jsou holá fakta, všechno ostatní je úplně blbá propaganda tzv. "vyhnanců"!!!
Ještě k těm "vraždám", které se skutečně děly, ale nelze na ně koukat prizmatem dnešního pohledu.Vím hodně a dal jsem si práci při studiu těchto jevů! Těžko lze soudit člověka, kterému se vrátila z koncentráku 35 kg troska člověka - máma, táta, bratr apod., že mu "prdlo" v bedně a šel se psychicky ukojit na jiném Němci!!! Je to strašné, ale válka nebyla procházka růžovým sadem a kdo seje vítr, sklízí bouři!!! Tím ale neomlouvám opilé sadisty, kteří třeba v Pohořelicích u Brna se v hospodě ožrali a potom šli do sběrného tábora a tam umlátili několik Němců lopatama!! Je dobře, že už mládež jak v Německu, tak u nás, má úplně jiné zájmy a starosti a také mnoho starých vyhnanců se přijede do Česka podívat a ze svými starými sousedy se obejmou a zavzpomínají na časy , kdy byli mladí a chodili spolu tancovat!!!
To jenom takové hyeny jako je Posselt a další, jitří staré rány a to především kvůli majetku! Proto také tak kvičí, když jim chce Klaus navždy zavřít kohoutek!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

202385

15.10.2009 23:14

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

H.Linek má vzláštní poruchu - profesionální papouškování masmédií, vzláště naší ČT!!!

Laskavý 88.?.?.?

Tak nevím, čím je H.Linek zainteresován, že nám zde opakuje oficiální propagandu masmédií, což jsou povětšinou nekonečné a stále stejné bláboly! Nemusel by si dělat škodu a zabíjet čas, pokud snad takovou činnost nemá v popisu jeho "vedlejšího" trollového zaměstnání!!! Lidově se takovému úkolu říká "obecný nasírač", anebo Pepek Vyskoč!!! A teď k věci!
Velmi dobře zde popisuje záležitosti Méďa Béďa, ale ještě bych dodal, že se věci mění a pokud se přihodí, že USA jako hlavní protektor Izraele postupně ztratí svou moc , budou muset také "jestřábi" v Izraeli pěkně pokorně přilézt ke křížku a složit účty ze svých zločinů !!! Dokonce si myslím, že bychom se opravdu už konečně mohli dočkat i mírového uspořádání, protože některé zásadní "levárny", které Izrael napáchal a které už nejdou mediálně do nekonečna hájit, musí najít nějaké brzké řešení.Příkladně je to třeba okupace Golanských výšin, otázka uspořádání Jeruzaléma a další záležitosti. Obama je obezřetný politik, ale přeci jenom na Izrael bude tlačit, aby byly nejkřiklavější nepravosti napraveny a mírový proces mohl pokračovat. Prostě Izrael začíná být nepříjemný problém pro celou světovou politickou scénu a čím dříve si to židé uvědomí, tím lépe pro ně, i pro ostatní zainteresované státy!!! [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

202588

17.10.2009 20:12

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

Pražák by mohl být trestně postižen za šíření rasistických nenávistných bludů!!!

Laskavý 88.?.?.?

Zajímavý text z Halonovin - prostě budeme se "modlit" k holokaustu - trochu už mne to připomíná budhistické modlitební mlýnky!!! Fakt je to otrava - židé za války trpěli, ale pořád dokola - holokaust a židé - každý den ve zprávách, hlavně na ČT, to už i ta NOVA je normálnější!!!

"Informační válka je postavena na dvou principech. Především je to vnucování světovému veřejnému mínění představy Izraele jako oběti arabského terorismu (pro legalizaci trestných expedicí proti Palestincům, Libanonu a Sýrii). Druhým principem je trvalé připomínání holocaustu, což má Izraeli dovolit udržovat lidstvo ve stavu věčného pocitu viny - aby byl jednou provždy považován za stát, který nejvíce utrpěl ve světové válce a je proto hoden největších morálních i materiálních kompenzací. Zamlčuje se skutečnost, že v době holocaustu byli Židé občany Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Chorvatska a dalších států, které se dobrovolně podílely na jejich vyvražďování. Zdravý rozum nám vnucuje představu, že kompenzace by měly platit zejména tyto státy. Zatím však nepřetržitým přetřásáním tématu holocaustu se záměrně vytvořila virtuální situace, ve které se zapomnělo na oběti SSSR, Rudé armády a evropských komunistů, kteří bojovali proti likvidaci Židů od počátku nástupu Hitlera k moci a zabránili ještě větším masakrům." [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202738

21.10.2009 18:18

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

Laskavý 88.?.?.?

"Maďarská ekonomika je projedena. To je veřejným tajemstvím. A kupodivu ji neprojedly elity, leč prostí lidé. Teď si budou muset hodně, ale opravdu hodně utáhnout opasek. Není zbytí."

Zde se můžete všichni přesvědčit, jak Vojta 49 nekonečně kecá!!!
Oni ty elity , ty oslíku Vojto 49 tu zemi řídily - 20 let "demokraticky" podle tržních kapitalistických metod a nadělali takový "záser" a takový dluh, že už jim ani MMF nechce dát ani vindru, protože to zase nalejou do bezedného hrnce!!!!
Prostí lidé se chovali tak, jak je elity obelhávaly a okrádaly!!!!
Stejně jako v Lotyšsku, kde k tomu měli ještě zavedenou rovnou daň, kterou chce u nás aplikovat ODS, další podobný prolhaný ,"demokratický" , tržní zloděj!!! A za těmi elitami jako hák ze zdi čumí taková numera, jako je Soros a jiné "nepostradatelné" zlodějské veličiny, právě z toho vyvoleného etnika!!!! Skoro za vším je lze najít, takže Vojta 49 nelži a přestaň nasírat!!!!
Máš tady svojí trollovou službu v nasírání!!!! Proč píšeš tak prolhané komentáře? To už je lepší poslouchat ČT1 a NOVU, tam alespoň mají lži nějakou úroveň!!!! Vojta 49 je jenom slabý ucintaný odvárek!!!!!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

202951

25.10.2009 22:29

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

H.Linek má vzláštní poruchu - profesionální papouškování masmédií, vzláště naší ČT!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nebudu se příliš rozepisovat - velká část našich lékařů se nedá očkovat!!! Přesně to řekl prezident lékařské komory ČR MUDr.Milan Kubek,že je velmi podezřelé, když firma , která vyrábí vakcínu se
distancovala od vedlejších účinků a také si dala jako podmínku do smlouvy, že nebude za škody z vedlejších účinků ručit, ačkoliv jiné standardní smlouvy jsou s ručením!!!!!!!!!!!!!!
Takže H.Linek zase kecáš, jako obvykle!!! Hele , já ti poradím!!!
Pusť si televizi,nejlépe když vysílá NOVA, uvař si kafe a vlez si do ní a bude ti dobře a tady přestaň otravovat!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203221

27.10.2009 02:52

Evropě hrozí sociální rozklad

H.Linek je zářným příkladem,jak se lze zaseknout a kecat rétorikou před 30 lety!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nesmysl z komunistického bulváru - je smutné zjištění, že ruská Pravda je dnes serioznější zdroj informací, než leckterá americká média, hlavně televize!!! Lhát a oblbovat občany, hnát je do vražedných válek pod záminkou prolhaných důvodů /potom se trapně omlouvat, ale kdo se omluví těm mrtvým / je zcela specifická americká záležitost!!! Politruci z Fox News lžou a bubnují do války neustále!!!
Zadluženost u nás je na obyvatele cca 120 000 korun , ale v USA činí dluh na obyvatele v přepočtu na koruny astronomické číslo cca 2,5 milionu korun a stále stoupá!!!
Práce "odešla" na "východ" a už se hned tak nevrátí a tak je v USA skutečných nikoliv 10% nezaměstnaných, ale spíše 20% , když bychom vzali naše evropská kritéria!V USA po pár měsících "vypadne" nezaměstnaný ze statistiky a tím je nižší směrné číslo.
On sice hlad v EU a USA není, ale co se stane až někdo řekne dost
a dál se není možné zadlužovat a taková chvíle se blíží rychlým tempem!!!
Bohužel krize teprve začala,protože ten hlavní náraz přijde, až se budou muset začít splácet dluhy! To se to žere, když to někdo platí, jak stojí ve Švejkovi!
V Rusku je dnes příkladný kapitalismus, ale bohužel v Americe je dnes zhoubný nádor bankovního komunismu , který se jako infekce roznesl po celém světě! Proč lžou o tržním hospodářství a potom "nalejou" do bank cca 700 miliard USD z daní!!!!
Prostě Amerika je dnes úplně v prdeli a stojí před pádem do propasti - nevím , jak by se mohla zachránit, před prudkým otřesem a sociálními kravály!
Evropa má také jako celek hodně problematické finance, ale není na tom tak špatně jako USA!
Rusko nemá úplně dobrou životní úroveň, ale tam je rok od roku vidět nějaký pokrok, hlavně ve městech, oproti tomu se Amerika postupně propadá a nějaké pomyslné dno je zatím v nedohlednu!
Krize v Evropě ani zdaleka nekončí,musí opustit trh ještě mnoho kapacit, jenom v automobilovém průmyslu jde asi o 30% výrobní kapacity nad spotřebou, takže se bude "řezat", ale Linek má asi nějakou krizi v kalhotech, když tak nehorázně kecá!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203320

27.10.2009 15:02

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

Americké

Laskavý 88.?.?.?

Možná by teď americká prolhaná a zlodějská soldateska hrozně ráda špendlíčkem hrabala, aby našla nějakého nového "diktátora" jako byl Sadám, za kterého byl Irák relativně velmi spořádaná země a kterého USA naprosto plně po mnoho let podporovaly i když "plynoval" Kurdy a dopouštěl se dalších lumpáren. Američtí okupanti ale Sadáma ve všech parametrech překonali, také v mučení a vraždění!!!
Musíme oslavit slavné "vitězství" USA v Iráku , po kterém zůstává rozvrácená země na pokraji občanské války, kde nic nefunguje a kde se vraždí na potkání, každý s každým.Časované bomby v podobě Kurdů,kteří jenom čekají na příležitost, se také dočkáme!!!
Teď jsou američtí okupanti zalezlí jako psi v betonových kasárnách a nesmí ani vystrčit nos a už se každý okupant modlí, aby mohl irácké peklo velice rychle opustit!Takové je "vitězství" a lá USA v Iráku! Myslím, že už ani ta ropa za takový kolosální mezinárodní bordel nikomu nestojí!!! Tak si zase šlápli USA do hodně velikého a smrdutého lejna!!!
Amerika poslední dobou připravuje světu samé pěkné věci - celosvětovou ekonomickou krizi,válečné vředy na těle planety v mnoha místech!!! Kam vkročí posledních 20 let nějaký okupant z USA, zavládne jenom chaos a zmar! Afganistán si chlapci z USA ještě řádně "vymlsají", protože z Iráku potupně zdrhnou, ale v Afganistánu se celkem nepokrytě schyluje k dalšímu Vietnamu - to není můj názor, ale mnoha čelných vojenských expertů z USA!!!

(Cenzurováno. Osobní výpady a urážky jiných diskutujících jsou zde zakázány. Editor)

A protože naši "kamarádi" z USA blbnou na kvadrát, budeme také my platit za zločinná rozhodnutí Bushe a jeho party v Iráku a Afganistánu!
Tak už máme co jsme chtěli a od takových některých amerických šmejdů už nechci žádný radar ani nic podobného! Budou si muset nejdřív pěkně udělat pořádek doma a potom se mohou "sr@át" do světa!!!Fuj, fuj, fuj, pryč s americkým fašismem! Kam se to USA dostaly? To už snad i v Albánii mají dnes lepší lidská práva , než v kolébce demokracie USA ! Modlím se a doufám, že se v samotných USA najde nějaký nový Abraham Lincoln a vrátí tuto zemi nazpět ke kořenům! Pokud se tak nestane , čeká celý svět kolosální prů@ser nekonečných rozměrů!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

203353

27.10.2009 21:22

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

Právě,že to jsou Američané, kteří mučí a zabíjí!!!

Laskavý 88.?.?.?

Ale abychom byli přesní a objektivní, na většinu této špinavé práce si válečná svině Bush a jeho partička najala soukromé
hrdlořezy, se kterými se šábovala o tučné provize!!! Třeba jako byla společnost Blackwater, která "vycucala" na zakázkách cca půl miliardy USD a po provalených skandálech se raději přejmenovala, ale působí v Iráku nadále!!! Takže ,abychom všechno svinstvo neházeli na US ARMY!!! Armáda musí mít ještě známky legality a zachovávat nějaké předpisy a protože armáda přeci jenom také zachází s velmi drahou a nebezpečnou technikou, musí v ní panovat pořádek, protože "bordel" v armádě znamená také v mnoha případech vlastní ztráty. Kolik vojáků padlo ve Vietnamu vlastní palbou?
Vraždění a mučení Iráčanů prováděli z velké části právě příslušníci těchto "soukromých" "ochránců"!!! Myslím,že na takovou ochranu nezapomenou Iráčané po několik generací!!!
Také čtyři vykuchali za živa a pověsili na most do Falůdži
a tady se proamerická světová propaganda mohla strhnout, že ti zlý Iráčané umučili a zabili čtyři "hodné" a nebohé Američany, kteří jim přišli pomoci!!! Z toho by se jeden pozvracel!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

203393

28.10.2009 00:02

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

Pozor,pozor , H.Linek vede boj za demokracii!!! Ať se nazadýcháš!!! To je fuška!!!

Laskavý 88.?.?.?

(Vymazáno včetně návazných příspěvků. Máte varování. Pokud nepřestanete osočovat a urážet diskutující, budete vyloučen. Bude to vaše nejméně čtvrté vyloučení. Editor)

203407

28.10.2009 03:45

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

Velká část lékařů a zdravotníků v ČR očkování proti prasečí chřipce odmítlo!

Laskavý 88.?.?.?

Výrok prezidenta lékařské komory MUDr. Milana Kubka byl jasný a přímočarý - nemáme důvěru v očkovací látku, jejíž výrobce odmítl nést záruky a škody za vedlejší účinky!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

203427

28.10.2009 05:06

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

Laskavý 88.?.?.?

Je pravdou , že se část Němců ocitla v ČSR nějakým nedopatřením, ještě v roce 1919 byl třeba střet v Kadani za účasti armády, ale potom jak se ČSR vyvíjela, byli Němci rádi, že jsou v ČSR, protože po válce byla hospodářská situace v Německu zoufalá a jejich životní úroveň byla o hodně lepší!
Zvrat nastal po krizi 1929 a v několika následujících letech, kdy třeba v roce 1931 dosahovala nezaměstnanost v Sudetech více jak 50% , protože lehký průmysl - textil, sklo, byl daleko více zasažen krizí, než v jiných částech republiky a německé obyvatelstvo v Sudetech hodně trpělo bídou a hladem.
A to byl ten hlavní důvod, proč se Němci ze Sudet politicky posléze po roce 1935 houfně přidali k Henlainovi a Hitlerovi!!! Prostě tyto nacionálně socialistické strany slibovali práci a prosperitu! Většina jevů ve společnosti je daleko jednodušších, než se zdá a není nutné za vším hledat vypjatý nacionalismus!
Mnoho Němců ze Sudet bylo také tradičné sociálními demokraty a tyto strany a jejich voliči byli proti rozbití republiky, ale byli překřičeni násilnou lůzou hnědokošiláčů a ordnerů!!!
Že se na zábavách a při sportovních utkáních Němci s Čechy prali, to byl takový folklór - v sobotu se poprali a v pondělí už zase byli kamarádi, třeba v Liberci, kde takové půtky byly skoro každý týden a na zábavě se tehdy poprat patřilo k dobrému sousedskému tónu! Celá společnost byla dvojjazyčná a každý se uměl v českém a německém prostředí pohybovat, třeba i v Praze,kde byla velká židovská obec a ta měla ještě další jazyk - jidiš, i když převážně hovořili židé německy!
Skoro každý Němec se dokázal s Čechem domluvit a nikomu to nedělalo veliké obtíže a kdyby nepřišel Hitler, mohla taková společnost vedle sebe žít v poklidu další stovky let!!!
Možná, že teď všechny překvapím, ale Němci ze Sudet nebyli špatní lidé a měli se s Čechy docela rádi a měli na sebe za ty roky soužití návyk, pokládali druhé jinak hovořící sousedy za naprosto normální přirozenou součást jejich života, až do cca roku 1936 kdy začal pronikat z Německa jed fašizmu! Je hrozné , jak jedna zrůda, jako byl Hitler, dokáže rozvrátit společnost a napáchat tolik zločinů!!! Je dobře znát historii a nenechat se od nějakých diletantů a pisálků opíjet rohlíkem a zase jim skákat na jejich nacionální hrátky!!! Posselta bych nechal veřejně vymrskat z Česka - ten by se tady nesměl ani ohřát!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203436

28.10.2009 23:51

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Na obranu Strigy

Laskavý 88.?.?.?

Nevím, zda má pan Buřič úplně pravdu. Už jsem zde o tom mluvil, že se opravdu dostali Němci do ČSR tak trochu z leknutí, ale když se ČSR po roce 1920 stabilizovala , byli rádi , že zde jsou , protože vedle v Německu, když si šel koupit člověk chleba, musel přinést marky v prádelním koši, jaká byla strašlivá hyperinflace!!! Výplata se dávala každý druhý den,aby nedošlo ke znehodnocení peněz!!! Takže mezi roky 1920 až 1930 byla mezi Němci v Sudetech s Čechy velká spokojenost.Pak přišla krize a obrovská nezaměstnanost, hlavně v Sudetech a potom začala bubnovat vábnička Hitlera a "nácků" a bylo po soužití!!!
Jsem přesvědčen, že za normálních ekonomických a politických poměrů,svazek Čechů s Němci v jednom státě by v pohodě fungoval až dodnes. Nelze tedy apriorně vinit jednu nebo druhou národnost z nějakých zásadních špatností a vlastností!!! To je zásadní hloupost!!! Blbý a zlý Čech nebo Němec zůstane tím blbým a zlým hovádkem s Hitlerem nebo bez něj, ať již je vyhnaný nebo "jenom"
odsunutý!!!! Pouze okolnosti umožnili, aby se špatné vlastnosti některých jedinců ukázali v plné nahotě a "kráse"!!! Je velice dobře známo, že převážná část dozorců a hlídačů v koncentračních táborech za války, byli naši blízcí a "bodří" Rakušáci a jaká
dokázali dělat svinstva a kurestva a po válce se nějak dokázali
dobře "schovat",protože vlastně ti nejhorší byli přeci Němci!!!
Žádný soud nemůže být černobílý a paušální ,který poukazuje jenom na jednu národnost!! Vždy jsou za vším konkrétní lidé, u Němců snad o to horší, že se nechali nacistickou propagandou dokonale zblbnout!!! To je veliké nebezpečí dnes třeba v USA nebo i u nás, že jsme jako ovce zpracováváni každý den zase jednostrannou propagandou ke stále krásnějším kapitalistickým zítřkům k úplně blbému konzumu bez pravidel a společnosti o které zpívá Kryl, kde mají lidé místo duše tlamu!!! [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč]

203532

29.10.2009 01:52

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

RE: Ani tito ludia su obeti islamskeho fasismu

Laskavý 88.?.?.?

(Zrušeno, osobní výpady. Máte druhé varování. Editor)

203546

29.10.2009 02:00

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Tak nevím

Laskavý 88.?.?.?

Nálepkovat může pouze hloupý člověk a nejhorší je "nálepka" všeobecná - jsi Němec, tak musíš takové vlastnosti, jsi Čech, tak musíš mít zase jiné všeobecně uznávané vlastnosti!
Tady začíná a končí celý problém a také začíná a končí každá smysluplná diskuze!!!

203547

30.10.2009 22:02

Zbraně s ochuzeným uranem: Mrtvé děti v Iráku a Afghánistánu jsou smutnou skutečností

Chyby v překladu nejsou vůbec důležité

Laskavý 88.?.?.?

Spíše bych uvítal , kdyby se nějaký odborně zdatný diskutér, pokusil odpovědět na právní souvislosti použití DU a právní řešení!
Při prohlášení o vyhrané válce v Iráku se musím silně pousmát - je to takové Pyrrhovo vítězství, kdy jsou nuceni okupanti z USA "smrdět" v betonových pevnostech,ze svěšenými ocasy a nesmí vystrčit ani nos, protože se jako okupanti chovali jako slon v porcelánu několik let a pokud by zase vyrukovali na veřejnost, stávající politická garnitura , která je instalována v Iráku , by to politicky nemusela přežít! Irák je už hodně unaven z násilí, zabíjení statisíců, které má na svědomí US ARMY a také ještě z větší části privátní zabijáci, kteří jsou placeni vládou USA!!!
Společnost je záměrně rozvrácená, podle vzorce, rozděluj a panuj, kde dnes v Iráku proti sobě stojí a nevraží , každý s každým! Samostatnou kapitolou jsou Kurdové, kteří jenom čekají na příležitost, protože budou chtít uplatnit svoje nezadatelné mezinárodní právo na sebeurčení a jejich požehnaně, cca 30 milionů a takové množství obyvatel není možné jenom tak přehlédnout. I když tady si myslím, že by tenhle proces mohl proběhnout nenásilnou cestou! Takového vývoje se ale bojí USA jako čert kříže, protože se může stát,že se všechny frakce v Iráku spojí a prvního koho vykopou ze hřiště bude USA a až potom se budou dohadovat spolu a to opravdu dohadovat, protože mrtvol a vyhnaných občanů z Iráku je už přespříliš! Politicky v Iráku
prohráli USA na celé čáře a už jsou jenom takovou smutnou odcházející stafáží! Hromady pobitých a umučených Iráčanů budou hovořit ještě za desítky let a budou těžkou politickou zátěží v celé oblasti a myslím, že i na celém světě!! Napadat státy,vraždit a mučit jejich občany na podkladě vylhaných a prefabrikovaných důvodů se nevyplácí a USA budou muset přijmout účet i bez hostinského!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

203734

02.11.2009 02:21

Japonský koaliční partner odmítá návrhy na zachování americké základny

Japonsko se začíná sbližovat s Čínou, jak upadá vliv USA v oblasti.

Laskavý 88.?.?.?

Nelze se divit, že se levicovější vláda v Japonsku začíná "kamarádit" s Čínou, která především drží KLDR na obojku a zaručí Japonsku bezpečnost, lépe než USA! Také se zvyšuje spolupráce v hospodářské oblasti mezi Japonskem a Čínou, jak přímou, kdy japonské firmy dostávají v Číně veliké zakázky, tak i v oblasti investic, kdy Japonsko jako druhá světová ekonomika si přeci nemůže nechat v Číně utéci příležitosti.Je možné předpokládat, že dojde brzo k nějaké změně režimu v KLDR a tím také vlastně zanikne důvod, proč by USA měly ještě v oblasti setrvávat, protože mezi Japonskem, Čínou, Jižní Koreou a Ruskem dochází v této oblasti světa k velikému sblížení, jak na poli ekonomiky, kdy Japonci silně investují na Sibiři do zdrojů surovin a energií a posléze s Čínou, kde najdou velké uplatnění svých vysokých technologií ve výrobě a službách, tak v politice.Nikdo pro nikoho již nepředstavuje nějaké nebezpečí,jako za doby studené války a tím také začne být vojenská přítomnost USA v oblasti zbytečná.
Jenom se děsím doby, až se celý tenhle technologickoekonomický "čínskojaponskokorejský" kolos zvedne a vyrazí na poslední hospodářskou zteč ostatního zbytku světa!!!
Do států, které se začínají v této oblasti ekonomicky zvedat a budou také postupně expandovat do světa po vzoru Číny, je možné přiřadit též Vietnam,především výrobou potravin.Jenom pro zajímavost uvádím, Vietnam má největší zásoby kvalitního černého uhlí na světě, zatím skoro netěžené! [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

203857

02.11.2009 03:35

Co jsou to vlastně peníze?

Moc hezký článek - bude asi potřeba už brzo vytvořit mezinárodní platidlo mimo dolar.

Laskavý 88.?.?.?

Jenom drobnosti k překladu - ...dolary, !šterlinky! nebo eura ...
šterlinky není slovo, které se používá - mělo být myšleno libry šterlinku - dnes se používá jenom slovo libry, popřípadě britská libra, protože je také skotská libra a další.
V doplnění překladatelky je ...Nezávisí ekonomičtí ekonomové projektu Proti zradám společnosti elitami.) ... tam nějaká slova chybí,nebo tam úřadoval tiskařský "rarach"!
Jinak článek je výborný a myslím, že vlastně již popisuje současný stav, kdy se některé silné státy světa začínají domlouvat, že vytvoří mezinárodní směnou jednotku / mezinárodní peníze, které by měly především sloužit v mezinárodním obchodě, který trpí nestabilitou dolaru, jako rezervní měny/ - Čína,Rusko, Brazílie,ropné státy a další země.
Tady již není ani tak snaha útočit na dolar, který se sám potácí
nad propastí, zásluhou obrovského dluhu USA, ale mít k placení na světě spolehlivou měnu, která není závislá na dolarových turbulencích, které nelze v poslední době ani předvídat a které
světovou ekonomiku poškozují nebývalou měrou. Myslím, že již samotné USA chápou , že dny dolaru, jako světové rezervní měny jsou sečteny a je nutné zavést jiný finanční světový instrument - nadnárodní měnu , která bude všude uznávaná a která v plné míře převezme roli globálně zúčtovatelného všeobecného platidla!
Nemám tušení jak budou řvát americké privátní banky sdružené ve FED, ale to si měly uvědomit dříve, když svojí rozežraností zavinily dnešní světovou krizi!
Banky a především ty investiční mají sloužit zákazníkům a nikoliv se svěřenými penězi hrát na burze "ruletu" a dělat z burzy kasíno, kde také burza nemá primárně posluhovat a sloužit "spekulaci" s penězi, nýbrž k alokaci kapitálu , pro potřeby národního hospodářství a firem na burze kótovaných.Proto je nutné postupně zavést mezinárodně kontrolovatelnou měnu, mimo dolar a bez dominance jedné měny národní. Krize, která zdaleka není u konce, nás dostatečně na celém světě "vyškolila" a je téměř jisté, že k vytvoření "světové" měny zcela jistě dojde! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203859

03.11.2009 22:15

Prezident podepsal

Já si myslím, že LS je nejenom protiústavní , ale je docela obyčejně hloupá !

Laskavý 88.?.?.?

Dal jsem si práci a LS jsem si přečetl,spíše se jí "prokousal", protože ona ke čtení moc není!Je jasné a nechci se tady rozepisovat,jaká jsou jsou tam všechna zvěrstva / už o tom bylo napsáno dost/, především tím,že je možné přehlasovat menší státy , i když ty mají také možnost se sdružit, ale je to takové celé těžkopádné a jsem přesvědčen, že se brzo bude legislativa EU měnit, protože pod LS nebude fungovat! Stojíme teprve na počátku krize a je dost dobře možné, že Klaus odpískal svojí neochotu podepsat paskvil LS, protože kdyby nepodepsal, mohli by na něj eurokrati jako na záminku potom svádět případné těžké ekonomické propady, které EU čekají!Jsem velmi zvědav, jak se zhostí Brusel řešení vysoké a stále stoupající nezaměstnanosti, skoro neřešitelného problému zemědělských dotací /Francie se brzo prostávkuje k světlým zítřkům!!!/, imigrace,propadu produkce ve všech ukazatelích / Čína začne masivně vyrábět auta a my půjdeme vyrábět dřeváky! / - některé státy již úplně vypadly z udržitelného bankovního systému jednotné měny - Řecko - Itálie a Španělsko má veliké problémy.Z nových států je ekonomicky v řiti celé Pobaltí, Maďarsko a my máme také dobře našlápnuto k neřešitelnému státnímu dluhu! - Zde bych učinil poznámku, že za 20 let demokracie jsme si "vybudovali" více jak bilionový státní deficit, který stále narůstá a od nikoho rozumného v politice jsem neslyšel , jak ho budeme splácet! Asi ho za nás "zatáhne" EU!!! / Není vyloučeno, že se některý stát EU při takovém bordelu v hospodářství rozhodne a z EU bude chtít vystoupit! Potom se začnou teprve eurokrati chytat za hlavu , co vymysleli za blbost, jako je LS! Malému dítěti, také můžete horem dolem říkat, nesahej na ty kamna, spálíš se a stejně jde a sáhne si! Podobně dopadne LS! EU z LS jsou také velmi horká kamna, ale ty puchýře budou hodně bolet!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

204022

08.11.2009 00:05

O lidech a bramborech

Je to trochu od tématu , ale jak bylo za bolševika a zdali také s vaničkou nebylo vylito dítě!

Laskavý 88.?.?.?

Každý soudný člověk měl v roce 1989 bolševika už plné zuby a poslouchat ty kuní držky, Jakeše a Bilaka, co měli místo mozku rudou hvězdu, bylo za trest!!! A proto šel "bolšán" od válu, ale nějak se nám zadními vrátky v jiné podobě vrátil!
Jenomže jsme zapomněli na druhou stránku věci a tou byla část
"socialistické ekonomiky" , která měla být zachována. Všechno privatizace nezachrání a také plán není úplně k zahození.Už se dnes zase mluví o plánu, protože mít rozpočet jenom na jeden rok u mnohých ekonomických záměrů nepostačuje - velké liniové stavby, energetika a další věci.
Třeba příkladně,když budu konkrétní , od roku 1970 do roku 1989 bylo postaveno více jak 2,5 milionů bytů a v těch posledních letech se již naučili stavět,takže jsou dodnes tzv. "paneláky" předmětem velkého zájmu a na realitním trhu především v Praze velmi žádané,jako laciné bydlení! Proč nemohla být tato státní výstavba alespoň v nějaké míře zachována? Ostatně je to tak v celé Evropě, že se staví laciné sociální a startovací bydlení s podporou státu, nebo obcí, ale u nás máme neviditelnou ruku trhu a tisíce bezdomovců v Praze na ulicích!!! Prostě jsme pitomci!
Trh vyřeší vše, tak máme vyřešeno!!! A když budu hodně protivný, tak za 20 let demokracie a privatizací, jsme nahospodařili státní dluh ve výši cca 1 bilion 200 miliard korun!!!!!!!!!!
To nemusím vůbec komentovat!!!! Splácet budou vnuci, nebo svatý Petr! A po 20 letech máme premiéra starého bolševika!!! To je pro ostudu!!! To se nenašel jeden slušný a schopný člověk, který za sebou nemá minulost s příslušností v KSČ a ten je jmenován do tak výsostně politické funkce jako je premiér!!! To je stejné, jako kdyby po válce jmenovali v Německu do čela vlády starého esesáka!!!! Jenomže on slaví Mojžíška a má tu správnou chlupatou legitimaci!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Píšeš, že lidi měli "hovno", ale to není úplně pravda!!! Životní úroveň nebyla špatná a jenom abychom ještě špendlíčkem nehrabali! Je nutné si také uvědomit, že jsme o 20 let dále, ale co se týče právě vztahů mezi lidmi,někde se něco zadrhlo!Dost se stýkám s mladými lidmi a snad tam je nějaká naděje, že z nich nevyrostou karikatury na člověka, které jsou ve velké míře ve starší generaci, která je "zkurvená" bolševikem v mládí a zlodějským kapitalismem v pozdějším věku, ukradni a urvi co můžeš, přes mrtvoly!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] Tak už máme co jsme chtěli! Ale demokracie a svoboda to příliš není! Demokracie a svoboda, ale taková kulhavá, takový mrzáček!!! A kdo za to může?

204362

08.11.2009 15:16

O lidech a bramborech

RE: Je to trochu od tématu , ale jak bylo za bolševika a zdali také s vaničkou nebylo vylito dítě!

Laskavý 88.?.?.?

Tlachat o ničem ti jde Linek náramně! Kde jsem napsal, že chci všechno plánovat a že věřím komunistům!!! Ty snad lžeš i když spíš!!! Žádám editora, aby se nekompromisně zbavil a deratizoval stránky Zvědavce od všech podobných přispěvatelů!!!
Tlachavých,provokujících štěnic je nutné se zbavit zásadně a jednou pro vždy!!! Přijmu jakoukoliv kritiku, může někdo napsat třeba že jsem blbý a píšu blbé příspěvky, ale musí napsat proč a kde jsem něco podobného napsal.A docela je člověk rád, když ho někdo věcně utře, protože se chytne za zobák a podruhé takovou kravinu nenapíše!!!
Když mne však provokatér Linek napíše, že za to mohu já, ale už nenapíše za co,vymyslí si, že věřím komunistům a chci všechno po socialisticky plánovat, je zralý na pár facek!!!!!
Víš co Linek,já ti to řeknu jednou pro vždy!!!
Jdi už konečně se svými kecy, které jsou pouze uslintané a nasírací, do řitě!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikam jinam tě poslat nemohu!!!!!!

204373

08.11.2009 21:54

Prezident podepsal

Velmi důležité informace v článku Václava Žáka!

Laskavý 88.?.?.?

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-zak.p...

Ukázka z článku , kde se hovoří o poválečných nepořádcích v evidenci majetku, který nás ještě může přijít draho!!!

Všechen politický cirkus však po léta pomíjí nejslabší článek v obraně „národních zájmů“ – a tím jsou domácí soudy. Parlament, který se vyčerpával v politických hrách, si nevšiml, že na českých soudech tiká časovaná bomba. Leží na nich stovky žalob na určení vlastnictví, které vycházejí z prostého faktu, že vlády poválečného Československa se neobtěžovaly tím, aby převzetí vlastnictví řádně „zúřadovaly“. Bez toho, že by se zpochybňovaly prezidentské dekrety, nejrůznější fyzické i právnické osoby tvrdí, že majetek jejich prostě být nepřestal. Takto žádá o vydání majetku v hodnotě přesahující 4 mld Kč např. bývalý Řád německých rytířů. Kauza Kinský je jenom jinou variantou téhož. Ukazuje se, že české soudy jsou schopny rozhodovat naprosto protikladně. Jistou pojistkou je nález Ústavního soudu, který zakázal obcházení restitučních zákonů.

204383

09.11.2009 14:06

O lidech a bramborech

H.Linek zase lže jako prase!!!

Laskavý 88.?.?.?

Já sám nejsem expert na plánování, pouze jsem zde prezentoval názor,který se začal diskutovat v odborné ekonomické veřejnosti!
Jednak jde o fakt, že je mnoho investičních akcí, kde interval ročního zúčtování vůbec nestačí!!! Je nutné zajistit takovou investici na mnoho roků dopředu! Dokonce je veliký problém čtyřletého volebního období, protože jedna politická garnitura něco začne a přijde druhá po 4 letech a záměr zruší a škody zaplatí daňový poplatník!!!! Příkladně všechny velké liniové stavby /dálnice,železnice ale i třeba rozvoj letiště/ je nutné dlouhodobě naplánovat!!! a zajistit investice, protože se může stát, že uprostřed stavby dojdou peníze a co potom z rozestavěnou stavbou, jejíž konzervace je v průběhu roků někdy dražší, než její včasné dohotovení!!!
Zrovna tak energetika a její rozvoj se musí naplánovat na mnoho let dopředu! Dokonce i v průmyslu a to nemusí být jenom ten těžký a veliký, ale i ten spotřební! Je všeobecně známo, že je nadbytek kapacit v automobilovém průmyslu o 20 až 30% a někdo bude muset jít z kola ven, což se nás Česka bytostně dotýká, protože vyrobíme cca 1 milion aut ročně a na své trhu prodáme
s bídou desetinu vyrobeného množství! Jistě namítnete, že trh a konkurence vše vyřeší, ale jaké budou celospolečenské ztráty, to již nikoho nezajímá! Kdo bude platit podpory v nezaměstnanosti?
Majitelé automobilek jistě ne!Na jednoho pracovníka v automobilce je navázáno cca 10 pracovníků v dodavatelském průmyslu!!! Takže i zde je nutné najít systém, který nebude rušit volný trh a přitom zamezí plýtvání zdroji! V plánování jde o formu regulace trhu, kdy je nutné citlivě nastavit míru regulací! Ekonomika bez regulace se posléze dostává do neřešitelných situací, jako třeba v USA, kde doplácí daňový poplatník na džungli v bankovním sektoru astronomickými částkami / cca 700 miliard USD / a přitom, lidé ,kteří škody zavinili jsou nepostižitelní a volně přecházejí do jiných příbuzných oborů a tam škodí dále!!! Zde jsou bohužel i ve vleku s politiky, takže potom se škody zametou pod koberec a nic se nikomu nestane, jenom daňový poplatník zapláče!!!!!!
Rozumný způsob plánování souběžně s působením tržních sil je potřeba jako sůl!!! Příkladem může být Čína, kde nechali velkou část ekonomiky trhu, ale zásadní věci si musí stát ponechat!!!
Je odbornou otázkou, kolik plánovat a kolik nechat trhu, ale současný model celosvětové tržní žumpy je dlouhodobě neudržitelný a ve finále zaplatíme všichni, třeba válkou a hlavně válkou o zdroje, která šmahem vyřeší všechny nevyváženosti trhu!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

204411

12.11.2009 05:16

Iluze demokracie v moderním světě

To sedí jako zadek na nočník!

Laskavý 88.?.?.?

Jenom bych tam měl k tvrzení o penězích malou a důležitou poznámku! Od určité hodnoty finančních částek už ani nejde o peníze jako takové, ale o "krystalickou" moc,kterou tyto sumy jsou schopny ovlivňovat. Ještě možná miliony se nechají spotřebovávat, ale miliardy slouží už jenom k moci!!!!!!
Jinak je článek dokonalý,v jednoduchosti a přímočarosti použitých slov a vět! Žádné dlouhé okecávání, co věta, to břink!!!!
Jednoduchá a krásná věta a řekne vše:
"Americký prezident je toliko mluvící hlava vybraná vládnoucí elitou."
Žádné dlouhé články!
Je nutné na margo pravdy připomenout, že bombové útoky nejsou nástrojem pouze zmíněných organizací, ale v době studené války i naše rozvědka měla některé zákroky,které lze popsat stejně!
V knize "Špion vypovídá" je popsán záměr bombového útoku na francouzského prezidenta v Libanonu při jeho státní návštěvě!
Je znám též pokus bombového útoku na papeže ze strany bulharské tajné služby a mohli bychom pokračovat!
Takže platí, kdo je bez viny ať hodí kamenem, ale bohužel co předvedli jmenované tajné služby v poslední době, jde vysoko nad rámec všeho,co bylo kdy použito! Ještě snad chybí útok jadernou zbraní,nebo jinou ZHN, aby byl repertoár úplný!!! Když jim poteče do bot,tak zkusí i takovou variantu! Jsem o tom hluboce přesvědčen! Kdo jednou kradl a vraždil, bude to dělat dál a kolik to bude stát lidských životů , nikoho nezajímá!!! To jsou jenom obětovaní pěšáci na světové šachovnici v boji o moc!!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

204582

22.11.2009 19:35

Bez velkých fanfár zahájila Čína sériovou produkci ruských bojových proudových letadel

Čína bude produkovat i velká letadla

Laskavý 88.?.?.?

Peking - Čína otestovala vlastní tryskový letoun. Létající Fénix ARJ21 se poprvé vznesl do oblak na letišti nedaleko Šanghaje.
Čína tak učinila důležitý krok ve svém ambiciózním leteckém programu, který počítá i s výrobou obřích letounů konkurujících letadlům Airbus a Boeing.
Podle průzkumu čínské letecké asociace totiž bude Čína v nadcházejících dvaceti letech potřebovat dalších 6600 letounů, takže výroba vlastních strojů je na místě.
Letadlo se vyrábí v šanghajské továrně divize letecké společnosti AVIC a za rok a půl by mělo být připraveno pro komerční lety. Přepravit by mělo 70 až 110 cestujících a jeho dolet činí 3 680 kilometrů.
"S nižší spotřebou a s delším doletem ARJ21 sníží cenu letecké dopravy o 8 až 10 procent," ocenil výhody letounů generální manažer vyrábějící firmy Ťin Čuang-lung.
Projekt Létající Fénix byl schválen v roce 2002 a čínská vláda do něho investovala v počáteční fázi vývoje pět miliard jüanů (asi 14 miliard korun). Vývoj vlastního letadla byl loni v Číně označen za jeden z 16 hlavních projektů v rámci vládního programu pro vědecký a technologický vývoj.
Čínské letecké společnosti Shanghai Airlines, Shandong Airlines a Xiamen Airlines a leasingová firma Shenzhen Financial Leasing si již objednaly celkem 41 těchto letadel.

http://aktualne.centrum.cz/finance/penize-a-investice/clanek.phtml?id=623380

Musíme se připravit na čínskou výrobní a obchodní globální ofenzívu! Čína bude produkovat letadla,auta a další výrobky vysoké technologie a západ nebude konkurence schopný.
Potom už bude potřeba jenom si přeoperovat oči a naučit se čínsky, aby byl člověk náležitě in!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

205458

27.11.2009 13:57

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

A jak je to vůbec s "demokracií" u nás a ve světě všeobecné stejně, anebo hodně podobně!

Laskavý 88.?.?.?

V HN vyšel článek, který zapadl, ale je naprosto unikátní a vypovídá o stavu společnosti a "demokracie" u nás a potažmo i obecně jinde ve světě.
Kdo vlastně tahá za drátky a kdo má skutečnou moc - již to u nás nejsou politici, ale takzvaní "gubernátoři", kteří ovládají politickou scénu, a je jedno zda jde o politiky ODS, v každé další straně je to stejné, nebo velmi podobné! Píšou HN:
V Hluboké nad Vltavou se odehrálo zajímavé setkání.Schůzku si tam dali vlivní zákulisní hráči z ODS,kterým se někdy také s nadsázkou říká gubernátoři.Kvůli kongresu strany se na Hluboké potkaly mimo jiné šedé eminence severních Čech Patrik Oulický a Alexandr Novák, podnikatel Ivo Rittig či plzeňský byznysmen Roman Jurečko. Hostitelem měl být hlubocký místostarosta Pavel Dlouhý, jinak skutečný vládce českobudějovického regionu.Že jednání krajských "kmotrů" proběhlo, potvrdilo HN několik na sobě nezávislých zdrojů. Dobře to ilustruje kondici, ve které se ODS momentálně nachází, vedle oficiálních funkcionářů ještě existují paralelní struktury,s větším vlivem, než politici.. S něčím podobným musí bojovat i jiné strany.Byl to přitom Topolánek, kdo nechal šedé eminence v posledních sedmi letech, vyrůst. Právě jeho přítel a rádce Marek Dalík se stal spolu s Romanem Janouškem, legendami opředeným podnikatelem blízkým Pavlu Bémovi, jejich symbolem.Dalík mimo jiné vyjednával povolební spolupráci se sociálními demokraty a účastnil se s Topolánkem klíčových politických jednání. Náměstek ministra financí Ivan Fuksa (ODS) zase v rozhovoru z roku 2007 připustil, že Dalík, majitel malé reklamní agentury New Deal Communication, měl vliv na ekonomická rozhodnutí vlády.A tentýž Topolánek chce nyní ODS vyčistit a zlepšit její jméno."Kromě Prahy, kterou ovládají Janoušek se svým spolupracovníkem Tomášem Hrdličkou, je pro nynější ODS nejpříznačnější severočeský kraj. Ústecko "řídí" stavitel Patrik Oulický, který pomáhal do křesla místopředsedy ODS Petru Gandalovičovi, Chomutovsko pak zase bývalý senátor Alexandr Novák. Ten zase stojí za chomutovskou primátorkou Ivanou Řápkovou. Oba muži navíc vyjednávali po loňských krajských volbách velkou koalici na hejtmanství a naproti nim seděla jejich sociálnědemokratická obdoba - teplický realitní magnát Petr Benda. Zákulisní hráči, kteří ovlivňují ODS

Patrik Oulický

Ústecký podnikatel, má blízko k Petru Gandalovičovi.

Alexandr Novák

Chomutovský exsenátor

Roman Janoušek

Pražský podnikatel napojený na primátora Pavla Béma.

Tomáš Hrdlička

Radní z Prahy 10, obchodní partner Janouška.

Roman Jurečko

Plzeňský restauratér, spolupracovník Jiřího Pospíšila.

Pavel Dlouhý

Místostarosta Hluboké, šéf Jihočeské agrární komory.

Ivo Rittig

Podnikatel v klenotech a kamarád Petra Bendla.

Pavel Drobil

Šéf dozorčí rady Lesů ČR.

205849

27.11.2009 18:13

Britský premiér utajoval přípravu invaze do Iráku

Invaze do Iráku byl omyl Západu a čím dříve vyjde pravda na veřejnost, tím lépe!

Laskavý 88.?.?.?

Invaze do Iráku bude ještě stát Západ mnoho úsilí a prostředků, aby se věci dostali do normálních kolejí a vzhledem k mnoha usmrceným a mrzákům, nejen na těle , ale především na duši, spíše půjde o proces několika generací, jako po válce v Evropě!
Nejhorší je, že situace v Iráku zdaleka není stabilní a světové společenství může zaplatit ještě mnohem více.
Sunitsko - šíjitská a kurdská animozita může snadno vzplanout v otevřeném konfliktu a přenést se i do sousedních zemích.
Vojenská mezinárodní přítomnost by měla zůstat v Iráku / teď ale na bázi OSN/,protože nechat na pospas "výbušný kotel" v Iráku, by byla holá nezodpovědnost světového společenství.
Naskýtá se ale otázka, zdali někdo nechce neklid v Iráku, pod heslem , rozeštvi a panuj!

205870

14.12.2009 02:49

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Laskavý 88.?.?.?

Rusko rozšířilo zákaz dovozu vepřového masa ze Spojených států, a to kvůli zjištění, že maso obsahuje stopy antibiotik.
Úřady navíc nevyloučily, že dovoz vepřového z USA zakážou úplně, pokud Washington nebude brát ohled na požadovanou kvalitu. Rusko patří mezi pět největších vývozních trhů pro americké vepřové, v otázce kvality masa ale spolu obě země v posledních letech vedly už několik sporů. Rusko už začátkem prosince zakázalo dovoz vepřového ze sedmi zpracovatelských závodů v USA.
Šéf ruské veterinární a fytosanitární správy Rosselchoznadzor Sergej Dankvert agentuře Reuters řekl, že nový zákaz začne platit 18. prosince a dotkne se dalších čtyř závodů. Šéf ruského sdružení producentů masa Sergej Jušin uvedl, že pokud američtí producenti nebudou schopni v dohledné době přistoupit na pravidla certifikace svých výrobků, může se stát, že Rusko na svůj trh nepustí vůbec žádné vepřové z USA.
Rosselchoznadzor sdělil, že ve vzorcích vepřového masa z USA objevil antibiotikum oxytetracyklin. Přítomnost této látky v mase byla i důvodem k zákazu dovozu z uvedených sedmi zpracovatelských závodů v USA. Dankvert řekl, že američtí dodavatelé masa obecně nesplňují ruské normy.

A tak jsem se bláhově domníval, že v USA je ohledně potravin vše pod kontrolou, kde vládne všemocná a nekompromisní FDA, /US Food and Drug Control - US Food and Drug Administration / ale už se není možné spolehnout na nic! I to žrádlo stojí dneska v Americe za hov@no! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

206930

19.12.2009 18:39

Klima mění člověka

RE: Poslední moudrost Josefa Velenovského

Montaznik 88.?.?.?

Hezká moudra, ale ten pán nevěděl nic o tom,že se lidé zatím dostali k technologiím, které jim umožňují sebezničení! A co se týče globální změny klimatu, velmi váhám, co je příčinou.Zničená příroda je už pořádně,takže nějakou masívní světovou ochranu by si zasloužila!Místo nadprodukce zbraní!!! A zase jsme u stejného tématu. Kdopak asi nejvíce bohatne na zbraních? Hloupý dotaz, že!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207516

20.12.2009 03:40

Klima mění člověka

RE: Poslední moudrost Josefa Velenovského

Laskavý 88.?.?.?

Spojené státy americké získaly loni ještě dominantnější pozici na světovém trhu se zbraněmi. Podle zprávy amerického Kongresu uzavřely zbrojní kontrakty v hodnotě 37,8 miliardy dolarů (zhruba 670 miliard korun), což představuje více než dvě třetiny celosvětových obchodů. Informoval o tom dnes na svých internetových stránkách list The New York Times, podle něhož byl loňský celosvětový obchod se zbraněmi nejnižší za poslední tři roky. Na druhém místě v roce 2008 skončila Itálie, která prodala zbraně za 3,7 miliardy dolarů.
Takže bude dobré se nejdříve trochu informovat pane Karle z Čech , než napíšete naprostou pitomost!!! Stačí zajet na GOOGLE!!!!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

207535

21.12.2009 02:13

Klima mění člověka

RE: Clovek je schopen zmenit klima

Laskavý 88.?.?.?

Je velkou otázkou, zdali světové mocnosti již nemají ve svých zbrojních arzenálech prostředky, které alespoň na lokální bázi mohou vyvolávat zemětřesení,bouřky a hurikány a další velké poruchy magnetické, elektrické a jiné fyzikální povahy,jenž jsou schopny masivní destrukce a svým účinkem je můžeme zařadit mezi zbraně hromadného ničení!!! Moc bych za to nedal!Nejspíš asi ještě nebudou mít tak velikou sílu, ale co dnes není, za pár let bude hračkou!!! Stačí si přečíst odbornou literaturu a tam je podobných zbraňových systémů uvedeno velké množství, i když není nic oficiálně potvrzeno!!! Jenom vzpomenu, co všechno měli v arzenálech připraveni Němci za války a stačilo málo, aby podobné zbraně byly použity!!! Proto také všechny dohody o klimatu jsou velice důležité - myslím, že už je životní prostředí na Zemi katastrofálně poničeno a je dobře, že tyhle otázky se stávají zásadními mezinárodními problémy, i bez toho, zda člověk a jeho činnost přispěla ke změně klimatu málo , nebo hodně! Máme jenom jednu Zeměkouli a žádnou náhradní jako lidstvo, nevyfasujeme!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207594

22.12.2009 17:02

Jsou Američané zlomení lidé?

Konec demokracie začal už dávno!!!

Montaznik 88.?.?.?

Demokracie je pouze slovo tolikrát zneužívané právě všemi napomahači nových totalitních systémů, které lze označit a nazvat lživé mediokracie - kdo má v rukách média, tak lže a lže a jenom opět lže!!!! A mnoho ovčanů je tak zblblých, že to žere i s navijákem!!!! Velmi správná slova v článku jsou o televizi, která v rukou mediokracie je ten správný nástroj!!!! Co není v televizi vlastně ani jako kdyby neexistovalo!!!!
Celý rozval politického "demokratického" západního systému velmi jasně a přesně popsal pan Hájek, poradce prezidenta, který prohlásil:

"Není možné být kritický k politickým stranám, protože už vlastně nejsou. Přesněji řečeno jsou ideově vytunelované, pouze předstírají, že představují přirozené zájmy svých voličů, ale ve skutečnosti jsou jen strojem na výrobu mocenského a ekonomického vlivu v zájmu svých elit."

Tady je zásadní problém!!!! Celý cirkus kolem voleb,jeden velký podvod na druhý - je úplně jedno, kdo je zvolen, mocenská "taškařice" a hra na demokracii může směle pokračovat!!!!
A skončím dotazem, kdo vlastní všechna média? Můžete hádat dvakrát!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

207694

23.12.2009 03:00

Izrael bude požadovat po Německu další miliardu holocaustových reparací

A kdy začnou platit zločinci, kteří zavinili dnešní světovou krizi? Kde je spravedlnost, která má platit pro každého?

Montaznik 88.?.?.?

Světovou krizi zavinila a způsobila zlodějská,chamtivá a prolhaná bankovní mafie z USA!!! Tito lidé jsou snadno dohledatelní, ale protože patří povětšinou mezi "vyvolené" sionisty, nic se jim nestane a nebudou vedeni k odpovědnosti!Jsem pro spravedlnost - ať platí ten, kdo někomu ublížil a způsobil mu škodu!!!! Ale ať platí všichni a nesou odpovědnost za svoje zločiny také všichni společně a bez rozdílu!!! Světová krize již také způsobila mnoho škod a utrpení a má na svědomí též řadu lidských životů!!! Takže proč se má platit jenom někomu a má mít nějaké "extrabuřty"!!! Právo na odškodnění má platit pro každého! Ještě jsem neslyšel, že by nějaký "zloděj" a defraudant z bankovního sektoru z USA byl hnán k odpovědnosti za vyvolání světové ekonomické krize , vyjma snad Madoffa/ také správně vyvoleného!/, který kradl sám, jako firma!!
Nebo snad zde už znova máme podobné "moresy" jako za totality,kdy si byli všichni rovni , ale někdo si byl rovnější, takže bolševickou nespravedlnost nahradila nová "sionistická" a znova jedeme lesem černým podle bílých skal!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

207734

23.12.2009 04:29

Klima mění člověka

RE: Poslední moudrost Josefa Velenovského

Montaznik 88.?.?.?

Rusko, respektive SSSR byl napaden a vyhrál válku a potom bylo uspořádání světa dohodnuto na Jaltě, kde nás "západ" hodil přes palubu, jako za Mnichova v roce 1938!!!
A bohužel dnes všichni trpíme světovou krizí, kterou zavinila prolhaná,zlodějská, bankovní mafie z USA!!!! Proto je naprosto oprávněná celosvětová kritika USA, která není nějaká módní nenávist k USA, ale naprosto objektivní pohled na USA,které se po roce 2001 staly zemí, kde "demokracie" je sprosté slovo a kde se spíše na 8 let ujali vlády prolhaní protofašisté s Bushem v čele!!! Taková je realita! Přepadat na podkladě vylhaných důvodů jiné státy je také "specialita" této Bushovské éry, viz Irák a Afganistán!!!!! Ani za padesát let se nepodaří zacelit rány, které tato zločinecká partička debílka Bushe napáchala!!!!! A to se ještě budeme muset brzo dozvědět, jak to vlastně bylo s útokem na WTC v NY a hlavně, kdo podminoval WTC 7, sám od sebe ten barák nespadl!!!!! Tak taková je dnes Amerika!!!! Řekl bych , že dost na hov@vno!!!! Nebyla ideální ani před rokem 2000, ale ta poslední dvě volební období srá@če Bushe, tak na ně bude Amerika vzpomínat se skřípěním zubů ještě mnoho let!!!! [bliji] [bliji] [bliji]

207737

23.12.2009 05:35

Proč pevný dolar předznamenává útlum v roce 2010

USA páchájí ekonomickou sebevraždu!

Montaznik 88.?.?.?

Neznám přesně tahy mezinárodního kapitálu, ale každý rozumný ekonom by Americe doporučil a naordinoval snížit kurs dolaru, tak aby se v USA přiměřeně a citlivě zvýšily ceny/ sociálně udržitelně/ a tím klesla spotřeba a těžký každoroční deficit zahraničního obchodu USA, který velmi brzo pošle ekonomiku USA do stavu, kdy nezbyde než vyhlásit formu státního bankrotu a ochranu dolaru před zničující turbulencí a pádem! Nikdo nemá o USA přesná čísla, ale hrát s celým světem "pokra" o dolar, když je jasné, že celý svět je doposud na dolaru , jako rezervní měně, závislý,nebude svět dále tolerovat! Ekonomika není politika, ta se nedá okecat, zde je nutné platit, anebo nechat být! Sněhová koule dluhů USA se stále nabaluje a zvětšuje a zde vidíme, že místo uvážené spořící ekonomiky se USA vydaly cestou konfrontační s celým světem , kdy spoléhají na svou sílu vojenskou, která jim ale nebude proti ekonomické "rakovině" na vlastním organismu nic platná!

207739

23.12.2009 05:47

Klima mění člověka

Ale to je snad největší legrace, kterou jsem kdy četl - ještě , že jsou ty Vánoce!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Také jsme měli v hale ve škole obraz jiného státníka - jmenoval se Stalin a ten také doběhl do cíle!!!! Ale s Bushem Amerika doběhne do cíle ještě daleko dříve,než SSSR, počítám tak do dvou let!!! Je o tom vyčerpávající článek o "pevném" dolaru na začátku Zvědavce! Jinak se jenom směji, až se za břicho popadám, protože na tyhle slinty a bláboly se jinak reagovat nedá!!!!!!!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207741

23.12.2009 06:19

Proč pevný dolar předznamenává útlum v roce 2010

RE: Rytirsky titul nedostal Greenspan za nic, nakonec federalni banka......

Montaznik 88.?.?.?

Domnívám se, že vývoj kursu a ekonomiky v USA bude jiný! V elektronické době je podstatná část měny virtuální, pouze jako paměťová data v bankách a to umožňuje bankám, ten ďábelský tanec na dračích vejcích astronomického deficitu!Pád dolaru, ale spíše nazveme takovou operaci, jako progresivní úpravu kurzu dolaru bude spojen s nějakou událostí, třeba nějakým novým "útokem" na WTC, nebo něčím podobným, aby se nechala tak těžká ekonomická operace politicky zdůvodnit!!! Též je možné, že se ekonomická světová obec dále nebude koukat, jak je tahána za fusekli a pošle dolar do kytek sama, v okamžiku, když už pro ně dolar přestane být bezpečný , i přes nevoli Číny, protože ta jako největší věřitel, ponese obrovské ztráty také!!! Co se potom bude dít v politice si netroufnu predikovat! Stačí jak si vytřela řiť s USA Čína, teď v Kodani na světovém ekologickém fóru!!! Bohužel, kdo chce kam, pomozme mu tam! Amerika se chová jako svéhlavý janek a už ztrácí glanc a prvky sebezáchovy!!! [zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten] [zmaten]

207742

23.12.2009 15:22

Klima mění člověka

Opět se zde objevil nový klon "lehomikin" a bude nás obšťasňovat oficiálními moudry!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Karel z Cech 98 je vyslaný anděl, abychom náhodou nezapomněli, co se všechno kecá v oficiální propagandě USA, která drží blbé ovečky ve stádě!!!! Ale i tací lidé jsou solí země!!!
Kdo zná titul knihy - Sůl země a blbá ovce,bude v obraze! Jinak marnost nad marnost a vše je marnost!!! Ještě že jsou ty Vánoce!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207776

24.12.2009 04:48

Kdo má v Afghánistánu nejhezčí Vánoce?

Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

Montaznik 88.?.?.?

O drogy se hodně zajímám a docela hodně o nich vím.Mák setý, který se pěstuje v Afganistánu je především surovina pro výrobu heroinu.Jenom malou exkurzi do výroby drog - z máku / hlavně z makovic/ se exktrakcí získá cca 37% morfinových alkaloidů a ty se potom poměrně jednoduchou chemickou úpravou promění na derivát morfínu, což je ten známý heroin. Zmiňuji se o tom proto, aby bylo jasno, že výroba heroinu je ve skutečnosti velmi laciná!Jedna dávka přijde na několik korun - opravdu několik málo korun!!! Zelené makové seno včetně makovic se rozdrtí, morfium extrahuje a přetvoří na heroin, celkem jednoduchým chemickým postupem!!! Heroin se do dnes vyrábí legálně na Slovensku / dříve v ČSSR - Slofakofarma Hlohovec - výroba je utajovaná / pro výzkumné a lékařské účely a vyváží se především do Švýcarska!
A to je ta bomba! Včera v referendu si Švýcarsko rozhodlo, že heroin bude legální droga na předpis u lékaře! Musí tam být podmínka, že se konzument opakovaně léčil a další podmínky a drogu potřebuje nezvratně!!! Chytří Švýcaři totiž přišli na znamenitou věc, jak celému drogovému kriminálnímu podsvětí ve Švýcarsku legálně a elegatně zakroutí krkem!!!! Po 10 letech zkušební doby prakticky zavedli kontrolovanou státní distribuci heroinu a tím vyrazili drogovým mafiánským zločincům zbraň z ruky a tím je legální dostupnost heroinu, takže závislý lidé se už nemusí obracet na drogové podsvětí a zločince a dostanou svoji dávku drogy jako lék pod kontrolou od státu a vlastně zadarmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tím je po zločinu a celý drogový byznys je ve Švýcarsku nahraný a je jasné, že další státy budou následovat,protože drogová kriminalita je daleko nebezpečnější než samotné užívání drog pod přísnou státní lékařskou kontrolou!!!!! Teď teprve začnou drogový zločinci kvílet, protože jim postupně jejich trh zmizí!!! Je otázkou, jak dlouho bude trvat, než ostatní vlády na světě pochopí, že to je jediná cesta jak s drogovým zločinem jednou provždy zatočit!!!!Zatím je ve Švýcarsku takto "povolen" pouze heroin, protože jde o nebezpečnou drogu vzhledem k vysoké afinitě k návykovosti - návyk vzniká prakticky už při první, či druhé aplikaci!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] A je jasné, že je do budoucnosti drogovému zločinu konec a tím pádem se zase bude v budoucnosti pěstovat v Afganistánu úplně něco jiného, než je nelegální mák!!!!! Bude ale zachována výroba opia, což je vlastně "pryskyřičné mléko",které se chytá a sbírá z nařezávaných makovic hned po rozednění, kdy se sebere opium té nejvyšší kvality! Ale objem této tradiční drogy není až tak veliký - největší objem je výroba heroinu!

207842

24.12.2009 15:02

Několik vánočních postřehů

RE: Technická poznámka

Montaznik 88.?.?.?

Vážený pane Mrkva, bohužel nemáte pravdu. Jedinou obranou je vyjmutí baterie. To , co popisuje pan Stwora je dlouho známý fakt.Nevím,zdali byl odposloucháván přes mobil, dnes existují již daleko sofistikovanější metody a technologie, ale mobil je naprosto dokonalé "šmírovací" zařízení, jak pro lokaci a to třeba ve městě, kde je dostatek základových stanic, velice přesnou - lze určit polohu mobilu skoro na metry, tak pro odposlouchávání.
Dnešní technické možnosti / a to je hrozné, že i komerční - zařízení,která umožňují audio i video sledování osob a objektů jsou finančně dostupná široké veřejnosti!!!/ ani není možné posoudit, protože špičková technika má úžasné parametry!!!! Když je možné řídit a ovládat robota na Marsu,přenášet detailní snímky z povrchu jiné planety, tak není žádný problém, sledovat nějakého Joudu kdekoliv na Zeměkouli a to do všech podrobností!!!! Je možné "vidět" i pod oděv na dálku a podobné kejkle!!! Vítám pod dohledem Velkého bratra!!!
Přeji všem krásné Vánoce a hlavně se tím nerozčilujte, protože žádné stromy nerostou do nebe a všeho jenom do času!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207921

24.12.2009 16:34

Kdo má v Afghánistánu nejhezčí Vánoce?

RE: Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně a včera dostali drogový dealeři těžkou ránu!!!

Montaznik 88.?.?.?

Neznám účinky heroinu,já sám jsem neměl nikdy tu možnost, ale spíše odvahu a ani potřebu heroin užívat. Návykovost je jistě velice individuální a v literatuře je poznámka,že heroin může být,znovu podotýkám může být! návykový už po prvním, či druhém použití! Zdali jde o strašení, nebo fakt , nevím, svým prožitkem nemohu sloužit!
Ještě malé doplnění Wikipedia:
Heroin, neboli diacetylmorfin je polosyntetický opioid, derivát alkaloidu morfinu, z něhož se připravuje acetylací. Bílá krystalická forma je většinou jeho sůl s kyselinou chlorovodíkovou, diacetylmorfin hydrochlorid.
Heroin jako lék poprvé vyrobil Felix Hoffmann z německé farmaceutické společnosti Bayer v Elberfeldu 11 dní po té co objevil aspirin. Bayer registroval heroin (pravděpodobně z něm. heroisch - heroický) jako ochrannou známku.
Od roku 1898 do 1910 byl prodáván jako nenávyková náhražka morfinu a jako dětská medicína proti kašli. Bayer prodával heroin jako „lék“ pro lidi závislé na morfinu do té doby než bylo objeveno, že se (stejně jako jiné opiáty) v játrech metabolizuje na morfin. Tento objev společnost Bayer zdiskreditoval a znemožnil další legální prodej heroinu. Stejně jako u aspirinu přišel Bayer o některé ze svých ochranných známek kvůli I. světové válce.
V USA začal být prodej heroinu přísně kontrolován v roce 1914, kdy byl povolen pouze pro lékařské účely. V roce 1924 tam byla jeho výroba a distribuce zakázána úplně.
Ve Velké Británii je heroin k dostání na lékařský předpis, ačkoliv patří mezi přísně sledovaná léčiva . V souladu britským lékopisem diamorfin hydrochlorid může být použit při léčbě akutní bolesti, infarktu myokardu, akutním plicního otoku a chronické bolesti. Použití při paliativní péči o pacienty s rakovinným onemocněním bývá heroin aplikován automaticky dávkujícími infuzemi. V porovnání s morfinem způsobuje heroin méně nevolnosti, hypotenze, uklidnění, euforie a rozpouští se v menším množství tekutin.
V roce 1994 zahájilo Švýcarsko program předpisování heroinu pro narkomany, kteří se nehodí pro odvykací programy - například z důvodu opakovaného selhání odvykací kůry. Cílem je uchránit zdraví závislých před nebezpečím hrozícím z nízké kvality pouličního heroinu. Dalším důvodem je snížení kriminality související s drogami a navíc je pro závislé snadnější sehnat a udržet si placené zaměstnání. Program začal v roce 1994 se 340 závislými a později byl rozšířen na 1000 uživatelů poté, co lékařské a sociální studie doporučily pokračování programu. Lidem je předepsáno aplikovat si heroin v místě, kde si jej koupí (speciální místnosti, lékárny).
Úspěch švýcarského programu vedl některá německá, holandská a australská města k zavedení podobných programů. [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

207933

24.12.2009 17:03

Několik vánočních postřehů

RE: Technická poznámka

Montaznik 88.?.?.?

Nechci Vám nějak masivně oponovat, ale vím, že tenhle problém je technicky zvládnutelný! Neumím přesně popsat, jak se příkaz do telefonu dostane,i když je jakoby vypnutý/ možná nějaký jiný technicky zdatnější čtenář by se mohl do diskuze zapojit/ - ale pokud je v něm baterie, není vypnutý nikdy! stále komunikuje se základnami, proto je také možné odečítat polohu jeho pohybu.
A že by si nechali dotyční ujít příležitost šmírovat lidi, když se naskýtá taková technická možnost, je poněkud úsměvné a považuji takový názor za naivní!Zrovna tak, proč bylo rozhodnuto o pozemních mýtných branách na dálnicích v Česku!!! Svatá prostoto,Velký bratr nikdy nespí, ani o Vánocích!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207936

24.12.2009 17:48

Několik vánočních postřehů

RE: Technická poznámka

Montaznik 88.?.?.?

A co když je standardně zabudovaná VKV štěnice ve všech telefonech? Je to takový problém? Může být jako součást detekčního systému GSM. Ale nejsem technik. Co vím přesně, že i vypnutý telefon komunikuje.Možná, jak který, ale tady na to není prostor.Obracím se na technicky vybavené čtenáře, koumáky, kteří jistě rádi přispějí do diskuze, až se navečeří!!!!!!!!!!!!!
Hezké Vánoce a mnoho dárků!!!!!!!!!!!!!! [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

207940

25.12.2009 02:58

Několik vánočních postřehů

Velký bratr naslouchá!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Tak asi od roku 2004 je všechen elektronický provoz permanentně zaznamenávám - to znamená všechny hovory i SMS jsou ukládány do obrovských paměťových polí! Ale pozor, to není odposlech , pouze záznam!Pokud někdo má zájem, anebo justice povolí odposlech - i když to je velká legrace, tady se nikdo od těch správných složek s nějakým povolením příliš nepáře!!!, potom je možné odposlechnout určitého člověka / včetně celé elektronické komunikace, nejenom hlasové - SMS, email / několik let dozadu,od okamžiku,kdy na dotyčný objekt šmírování, vznikl zájem!!!!!!
Ještě znovu tuto informaci zopakuji - několik let dozadu!!!!!!
To je umožněno obrovskou kapacitou pamětí a jejich relativní finanční dostupnost!!!! Tak přeji hezké Vánoce a Velkému bratrovi zdar!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207963

11.01.2010 00:01

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Varuji

Montaznik 88.?.?.?

Nebuď Pražáku "trapnej"!!! To jsou stejné důkazy a stejná pravda ke které se "museli" přiznat "esesáci" při Norimberském procesu,kde se houfně "přiznávali" a jeden druhého usvědčovali ve výpovědích, jak postříleli 42 000 polských vojáků a důstojníků v Katyni!!!!
Pražáku lžeš stejně jako Česká televize a to už je co říci!!!!!
Všichni zde známe tvoje propagandistické kecy, tak si dej zpátky "vodpal", na svůj web, kam se svými kecy patříš a zde přestaň zaclánět!!! Nikdo tě zde nechce a nebere vážně, tak hybaj, ke svým!!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

209375

11.01.2010 03:48

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Varuji

Montaznik 88.?.?.?

Pražák, ty se už jenom zmůžeš na bláboly o Rudém Právu. Ale, že byli "esesáci" odsouzeni za Katyňské vraždy u Norimberského válečného tribunálu lze doložit snadno! Žalobci byli sovětští vojenští prokurátoři, a vítěz má vždycky pravdu!!!! Jenom ty metody,které vedly k přiznání, trochu kulhaly za tou "demokracií"!!!!
A takových fotek, které zde předvádíš, si dneska vyrobíš hafo. Takže , kecy, lži a zase kecy!
Když budu zcela objektivní, tak pod tím nánosem sionistické "špíny" a všelijakých tutových informací od těch různých zaručených "svědků" z koncentráku,na které potom "vyplavalo", že v koncentráku, o kterém bájí, nikdy nebyli, je takové množství, že dnes není možné zjistit skutečnou pravdu, co se tam vlastně dělo.Třeba si přečti Leuchterovu zprávu, ale to je marné se s tebou bavit, ty stejně potřebuješ jenom provokovat!
Já nic nezpochybňuji, protože bych se ponížil na stejnou úroveň sionistických zmetků, kteří si udělali z utrpení nevinných židů, výnosný kšeft a tím naprosto znesvětili památku těchto obětí!!!
Skutečné oběti jsou na tom dnes v samotném Izraeli dost bídně /také se tady o tom psalo/ a "obchodníci" s holokaustem se "pakujou"!!!!! Taková je pravda a nelze se divit, protože takový je také svět!!! A takový si také ty Pražák!!! Ty patříš k této sortě lidí, kterých se musí každý normální člověk,pouze štítit!!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

209384

11.01.2010 04:09

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

Prolhaný Pražáku, jsi už jenom trapný!!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Je vidět, co jsi za prolhaného ubožáka, jinak to nazvat nemohu!!!!
V Dachau jsem osobně byl - jde o nejstarší koncentrační tábor na území Německa - pro neznalé, Dachau je vlastně skoro předměstí Mnichova. Byl založen už někdy v roce cca 1934 pro politické odpůrce nacistů, takže zde byli vězněni především komunisté, sociální demokraté a další podobní delikventi! Dachau nikdy nebyl vyhlazovací tábor a nebyl určen masově pro deportací židů a nikdy!!!!! neměl žádnou plynovou komoru na usmrcování lidí!!!!!! Komora, která se tam předvádí, je dostavěna po válce jako ukázka odstrašujících nacistických praktik, takže není autentická!!!!
To je historicky doloženo!!!!
Potom , co jsi zde Pražák zase "nablil" za kecy , s tebou končím jakoukoliv diskuzi!!!! Jsi provokatér a žádám editora, aby tvoje prolhané příspěvky odstranil!!!!!

209386

11.01.2010 23:41

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Montaznik 88.?.?.?

"Komunistická" Čína se právě v tomto měsíci stala největším exportérem na světě - odsunula Německo na druhé místo a také největším trhem na prodej automobilů - odsunula USA na druhé místo! Jak dlouho asi bude trvat než se také Čína stane největším výrobcem aut?
A kdo vyrábí, potřebuje také suroviny a jak je vidět, Čína si je dovede zajistit!
Shell a Exxon teď již masívně investují do obnovitelných zdrojů energií, což je také jediná cesta! Ale to už dělá Čína dlouho, ta se zaskočit nedá !!! Bude ještě veselo, jak kasínovým "kapitalistům" začíná rychle ujíždět parník - možná už jim ujel!!! Tak se hoši začneme učit čínsky a jaká je starost.
Horší je, že Slunce ztrácí magnetické pole a nikdo neví, co to znamená, zda to není předzvěst zániku naší životodárné hvězdičky,
to by potom všechno bylo jenom řečičky!!!
Podívejte se na www.osud.cz k Maškovy, je tam i anglický odkaz a naměřené grafy! Tak to nějak těm mladým moc nezávidím! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

209443

12.01.2010 03:00

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

Montaznik 88.?.?.?

Milý Datle,
Čína již dávno není "komunistická" - však jde jenom o slovo a vůbec nepostihuje, co se vlastně v Číně děje. Je zde podobný stav ekonomiky,který mohl být také uplatněn v tehdejší ČSR po roce 1946,kdybychom nebyli na Jaltě předhozeny do sféry vlivu SSSR, kdy část ekonomiky byla znárodněno / mělo být za úplatu, ale po roce 1948 dopadlo vše trochu jinak!/ - cca 30% a zbytek cca 70% měl zůstat na tržním principu. Je to klasický případ jisté formy "třetí" ekonomické cesty, tolik zavrhované našimi "skvělými" ekonomy po roce 1989 , kteří dokázali do dnešní doby nahospodařit dluh ve výši cca bilionu a 300 miliard korun.
Hluboce se mýlíš, ale právě dnes vnitřní spotřeba Číny je za doby krize jejím ekonomickým motorem!!! Životní úroveň běžného občana Číny stoupla o stovky procent - je nutné si uvědomit z jakého základu - před 50 lety bylo obyvatelstvo Číny sužováno hladomory a dnes je tuším na 9 000 USD na hlavu HDP. Bohužel z 42 000 USD na hlavu občana USA se srovnávat opravdu nemůže , ale ekonomický skok v Číně je patrný na každém kroku! Zatímco Amerika svoje bohatství tiše "prožírá",stagnuje a upadá do dluhů, Čína se nezadržitelně dere nahoru!!! Je otázkou, kdy a v jakém bodě se ekonomiky těchto "obrů" protnou a začnou působit odstředivé ekonomické tendence, protože Čína a USA jsou na sobě zatím závislé, ale nic netrvá věčně!!! V okamžiku, kdy Čína a její centrální banka pozná, že spojení s USA a dolarem není pro Čínu již prospěšné, zachová se tržně a pošle USA ke dnu!!!
V Číně totiž vládne "tvrdá" tržní ekonomika a kdo dlouhodobě neplatí a pořád si jenom půjčuje,jako USA,zkrachuje!
Jenom připomínám, že světovou ekonomickou krizi zavinila prolhaná,zlodějská, rozežraná bankovní mafie z USA, která se potom nestyděla jako poslední somrák natáhnou ruku a státe dej!
A stát dal cca 700 miliard USD a to je bankovní "komunismus" v USA, který by byl v Číně řešen nejspíše veřejným zastřelením zlodějských bankéřů na sportovním stadionu, ale v USA si povětšinou "vyvolení" majitelé bank, kteří "okradli" celý svět, vyplácí nehorázné odměny za svoji "těžkou" práci a nejsou za svoje zlodějny postiženi!Jenom "vyvolený" Madoff, co ukradl 65 miliard USD dostal u soudu asi 5 doživotních trestů, pokud si dobře vzpomínám,ale bez zabavení nakradeného majetku, takže rodinu na stáří zajistil!!! Dnes je ticho po pěšině, protože o zlodějnách "vyvolených" se nesmí hovořit!!! To máme krásnou "demokracii"!!!!! Hurá a s USA na věčné časy a bez radaru ani ránu!!!!USA náš vzor!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

209450

15.01.2010 02:39

Když svítí Slunce nad Afghánistánem

Z území, kde je cca 100 000 vojáků se podaří "nepozorovaně" ročně vyvézt cca 8000 tisíc tun drog!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Když se každý průměrně logisticky vzdělaný člověk zamyslí nad faktem,který uvádím v nadpise, je jasné, že se musí buď okupační vojska , anebo vlastní afgánské vojenské nebo policejní síly na pašování drog z Afgánistánu podílet!!!
Afgánistán nemá k vzhledem ke konfiguraci terénu příliš mnoho dostatečně kapacitních přechodů ,kudy mohou drogy být vyváženy.
Jako úsměvné se bude proto zdát prohlášení okupačních vojsk, že nejsou schopni pašování takového množství drog přes hranice zabránit, při dnešních možnostech kontroly pohybu jakéhokoliv vozidla ze vzduchu, ať již satelity nebo bezpilotními prostředky průzkumu!!!
Kdyby šlo třeba o desítky tun za rok, tak bych pochopil, že není možné každému na hranicích šacovat kapsy, ale uváděná množství jsou stoprocentně pašována přes hranice se souhlasem okupantů a současné vlády!!!! Nechci spekulovat, kdo se na pašování podílí více a kdo má více peněz s drogového obchodu,to by snad mohlo být předmětem diskuze, jinak je věc technicky a logisticky každému jasná!!! Operace "Trvalá svoboda", kterou dnes vedou především USA, je také dobrá k tomu,aby ochránila pašerácké cesty 93% světové spotřeby heroinu , který pochází právě z Afganistánu!!!

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

209627

17.01.2010 22:02

Když svítí Slunce nad Afghánistánem

Tolik opěvovaná pomoc USA v Afganistánu a Iráku je pouze fraška!

Montaznik 88.?.?.?

Citát z Britských listů - více o pomoci USA v článku na:
http://www.blisty.cz/2010/1/15/art50802.html


Velké mezinárodní nevládní organizace jsou v podstatě korupčním spiknutím. Je pozoruhodné, jak málo práce udělaly americké pomocné humanitární organizace v Iráku a v Afghánistánu. Zahraniční poradci v Kábulu často dostávají plat ve výši 250 000 - 500 000 dolarů ročně, a to v zemi, kde 43 procent obyvatelstva má příjem menší než 1 dolar denně.

Ještě daleko lépe a všeobecně píše Ladislav Matuška na blogu o zahraniční pomoci a především o organizaci "Člověk v tísni", která už dávno není humanitární organizací, ale politickou nátlakovou silou,která podporuje zájmy politicky zkorumpované vlády ČR a nikoliv čisté charitativní úmysly!!!
"Člověku v tísni", již neposílejte ani korunu!!!
Peníze budou politicky zneužity!!!!

http://matuska.blog.idnes.cz/c/119476/Clovek-v-plisni.html

209777

19.01.2010 02:21

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

Už se také přestávají používat jasná slova, jako je třeba "Mnichovská zrada"!!!!

Montaznik 88.?.?.?

A také je nutné přesně vědět a pamatovat si, jaká politická prasata a zrádci Kosovo uznali - degenerovaný kníže, Kalousek,Topolánek a další sebranka, hnus a duševní prostitutky!!!!! A pořád je některá česká lůza bude volit!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

209889

19.01.2010 02:30

Filmový producent Loach požaduje kulturní bojkot Izraele

Zvědavec je hodně se@re!!!! Snaží se škodit, kde mohou. Nejraději by vztekem "sežrali" kravatu , jako Šaškaškvili!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Proto sem chodí partička provokatérů a také vím, že se snaží "technicky" Zvědavci škodit, rozesílají viry, ale to je jejich slabost!!!! Impérium se hroutí a brzo půjde kukat!!! Jenom je otázkou, co potom, zda změna nemůže vést ještě k přechodně horšímu systému!!! [smích] [smích] [smích]

209891

19.01.2010 15:04

Haiti: Taková menší Gaza

RE: Silná představivost?

Montaznik 88.?.?.?

Vážená Jarmilo,
že se s těmi podlidmi z Nezvědavce vůbec bavíš a vlastně jim nahráváš na jejich zvrhlé způsoby.Vždyť je to pořád stejné - to je lehomikin v různých nových přezdívkách, teď jako Pražák, nebo jako anonym a stále stejný kolovrátek!!! Jim Zvědavec vadí, právě proto , co se v něm píše - pravda a odhalená pravda bolí postižené a na švestkách přichycené nejvíce!!!Jediná možnost je mazat jejich bláboly a obrnit se trpělivostí!!!! Doba je vykloubená a žijeme ve špinavých lžích, které se na nás valí ze všech médií, novin a časopisů, stačí si zjistit komu příslušné "zdělovadlo" patří a hned člověk ví, na čem je.Bohužel , dnes jsou skoro nejprolhanější i média veřejné služby, kde vede ČT,jejíž úroveň je poslední dobou zoufalá!
Trapný pondělní hlavní pořad "Vyprávěj" je to vlastně takový Major Zeman v opačném gardu - jde o primitivní propagandu, kterou zde také na Zvědavci někteří primitivové uplatňují!!!
Jedině smazat a nezasvinit si duši těmi zlými,černými a smrdutými kecy, které je opravdu škoda číst!!! Přečtu všechno,ale když vidím, že příspěvek není pro diskuzi, ale pouze kvůli zamezení diskuze, otrávení čtenářů, je nutné použít delete a vyřadit dotyčného z diskuze!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

209924

19.01.2010 18:20

Italové jásali, když policie odsouvala imigranty po jejich střetech s vesničany

Naše civilizace je stále více založena na podvodech!

Montaznik 88.?.?.?

I když to není úplně k tématu,konečně se také v našem Českém veřejnoprávním rozhlase objevila pravda o mobilních telefonech a také o spiknutí
11.září 2001, kdy vláda USA,nebo její část se podílela na destrukci WTC v NY!!!

http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player.php?id=01076625&br=48&s=

Kdo chce slyšet pouze o WTC je možné začít poslouchat až od 30 minuty!
Je zajímavé,že i v našem rozhlase se konečně prodírá na světlo pravda!!! Ledy pukají, ale co bude potom? Pán Bůh s námi a zlý pryč!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

209937

19.01.2010 19:54

Kalamita

Že se vůbec rozčiluji!

Montaznik 88.?.?.?

Jako děcko pamatuji, někdy v 60. letech a potom i po roce 1970, že se sníh docela normálně v Praze uklízel, byl soustřeďován na hromady a odvážen do Vltavy!!! Vím, že to byla dobrá příležitost
k výdělku i pro studenty a důchodce, protože výplata byla každý den po brigádě a neplatili tak špatně, protože i za toho zlého komunisty, když by nezaplatili, nikdo by jim na brigádu nešel.
Vím, že i sám jsem několikrát byl nakládat sníh na auta, byla to docela sranda / dobrá parta mladých/ a nikdo se nepředřel, ale kolik tenkrát platili si už nevzpomínám! Také kvůli penězům tam člověk nešel, spíše že byla parta a sranda!!!! Na každém obvodě v Praze byl takový úklidový dvůr, kde se člověk ráno, tuším do 8 hodin přihlásil, vyfasoval proti podpisu nářadí, které musel zase odevzdat, ale to se zase tolik nebralo, když někdo přerazil v zápalu boje se sněhem lopatu, tak to k náhradě nedostal.
Organizace byla všelijaká, někdy přijelo aut dost a bylo co dělat a někdy člověk stál, ale plat byl od hodiny, takže to bylo jedno.Brigáda byla na 6 hodin, ale kdo chtěl, mohl dělat déle a dostal i větší honorář!!!
Je smutné, že se na to dneska každý vykašle a raději se lidé brodí sněhem a nadávají na poměry!!!!
Přeci je mnoho lidí v Praze, kteří mají vysoko do žlabu, nezaměstnaní, bezdomovci a další, kteří by se rádi takové brigády zúčastnili a byla by Praha čistá rychle i v okrajových částech, kde je situace velmi tristní - být invalida, matka s kočárkem, tak nezbývá, než sedět doma, protože kvůli hromadám sněhu se nikam nedostanou!
Je každému jasné, že při sněhové kalamitě není možné se stávající technikou a počtem lidí Prahu / a další města/ uklidit a proto musí okamžitě a rychle zafungovat brigádnická výpomoc, která si s úklidem sněhu poradí!!!
Bohužel ryba smrdí od hlavy a v Praze je u moci ODS, která má jiné zájmy než čisté a průchodné město! Kdyby jim tak někdo dal na pivo do stranické pokladny, potom by se věci jistě pohnuly, ale jinak,není zájem!!!! Se sněhem se bojuje jenom hubou a v televizi, ale města a silnice jsou neprůjezdné a to je všeobecným obrazem naší upadlé společnosti!!!
Proč se jako hlupák nad něčím ještě rozčiluji!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

209947

23.01.2010 23:35

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

88.?.?.?

Bohužel,takových slušných a pracovitých podnikatelů, jako je zakladatel IKEA je velice málo. V Česku se podle zahraničních pramenů pohybuje četnost těch slušných podnikatelů někde na 30%, ostatní jsou korupčníci,zloději a lotři, kteří ani nejsou lidmi!!! Proto také tak krásně naše politika a společnost vypadá!!! České elity jsou opravdu dobře vymaštěné!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

210400

25.01.2010 18:55

Globální trendy a Česká republika

RE: Reakce

Montaznik 88.?.?.?

Hovoříte o komparaci - /srovnávání / a o volném obchodě.
Mohli bychom srovnávat a hodnotit volný obchod, kdyby nebyl světový volný obchod zdeformován a v současném rozložení
kapitálových toků nelze o volném a rovném obchodě na světě vůbec hovořit! To by jste měl spíše nastudovat vy!!!
U některých základních komodit nelze vůbec skutečnou cenu stanovit,protože i když je cena jakoby "tržní" , není skutečnou nákladovou cenou a tudíž není cenou skutečnou. Můžeme začít u ropy a skončíme u té vlny.Nechci se přít, ale cena 2 korun za kg,nebude skutečnou cenou a ani na Novém Zélandě nelze za tuto cenu kg vlny nejspíše vyrobit, i když jsou tam vynikající podmínky - ovce nemusíte na zimu nikam zahánět, pasou se celý rok na zeleném - tudíž velká úspora nákladů, ale přeci jenom cena stříhání,balení, doprava bude nejspíše někde jinde, než na 2 korunách za kg.Není vyloučená nějaká i skrytá forma podpory exportu této komodity - příkladně exportující farmáři nemusí platit nějaké daně a jiné dávky státu apod., a tudíž mohou jít pod nákladovou cenu!!!
Celý současný světový obchod je jedna velká "levárna" a ani uvnitř EU není v proklamovaném volném obchodě žádný pořádek!!!
Právě v zemědělství především!!! Jde o dotace, kdy zemědělci v nových zemích mají dotace nižší , než na západě a třeba Polsko si váží svých zemědělců a za jejich pracovníky platí Polský stát
všechny sociální dávky a zdravotní pojištění - takže jasná skrytá dotace!!! Jak potom může český zemědělec soutěžit v nákladech s tím polským,když musí podobné platby hradit v plné výšši!!! Takový bordel je v EU a naše "modrá lůza" u moci jenom další devastaci českého zemědělství jenom nahrává! Neprůhledný systém dotací je zkorumpovaný až do Bruselu a nejedná se přímo o korupci jako takovou, ale o korupci politickou, která je ještě horší!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

210605

27.01.2010 14:54

Dopis politikům

Ten dotaz na dluh je možno ještě rozšířit!!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Když se dobře podíváte po světě, tak příkladně každý stát v EU je zadlužen - a některé daleko více než ČR - Řecko,Itálie,Španělsko , dluh větší než 100% HDP - o astronomickém dluhu USA v absolutních číslech ani nemluvím!
Kdo je ten světový věřitel, který tyto dluhy drží a kterému všichni dluží??? Kdo si dá práci a spočítá, kolik činí "světový" dluh a zdali je vůbec možné, aby byl tak silný věřitel!!!
Když si dáte pět a pět dohromady, tak si myslím,že takzvané státní dluhy jsou jeden veliký švindl!!!!!!!!!!!!!
Hrajou s námi pěkného "betla",když si mohli dovolit 9/11 WTC, tak už mohou všechno!!!!!! Naschledanou v nových časech lží a podvodů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

210777

27.01.2010 16:02

Dopis politikům

Nikdo ve volbách nedal mandát elitám ve vedení státu, aby tento stát zadlužovali!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Hospodaření státu je hodně složitá disciplína, aby ji mohl bezprostředně každý volič rozumět a dávat podklady k jejímu ovládání! Proto si zvolil zástupce, kteří se tváří , že věci rozumí a také se všemožně překřikují, jak jsou jeden větší ekonomický expert jak druhý a potom vyprodukují dluhy, které ani nejdou dost dobře splatit!!!! Začal už Klaus, který "ukradl" peníze z rozpočtu, které byly určeny na politiku konverze penzí a nezaměstnanost a strčil je do rozpočtu, aby byl "hezký" a měl vyrovnaný rozpočet!!!! Nejvíc pěnez šlo na rozkradené banky a posléze na umoření pohledávek konsolidační agentury!!!! Na všechny tyto operace neměl volič žádný vliv a bylo na slušnosti politiků, aby se přiznali a jasně řekli, kam směřují státní finance a co je potřeba proti zadlužování ihned udělat!!!! Jenomže volby jsou na 4 roky, tak si dluhy přehazovala jedna vláda za druhou, hrnula je před sebou, všelijak zakrývala a mlžila před voličem, aby zase dostala hlasy ta která zlodějská strana!!!! Nejhorší byla opoziční smlouva, kde se naučili krást a korupčnit úplně všichni a teď se najednou divíme, že máme nesplatitelné dluhy a teď z nás bude Janota dřít poslední haléře!!!! Jenom je nutné se podívat zpět a pěkně pohnat všechny ty zloděje k odpovědnosti a nezastavit se ani před Hradem.
Nebo snad Kočárník, Dlouhý, Kožený,Pitr a celá ta plejáda lotrů jsou jména z Měsíce!!!! Musí být vůle jasně pojmenovat všechny zlodějny od roku 1990 a chtít po všech aktérech účty!!!!!
Pokud se toto nestane, není možné jít za občanem a říci , tak a teď zaplať všechny zlodějny!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je politika a demokracie!!!!!!!!!!! Jinak jde o český Kocourkov a pokud se bude příliš tlačit na pilu může dojít k sociálním otřesům a daleko větším škodám! Ať si politici přestanou zahrávat a Mojžíšek s Janotou ať zavřou svoje prolhané držky!!!!!!!! Ať jasně řeknou, kdo zadlužil tento stát a potom se můžeme začít bavit!!!!!!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

210783

29.01.2010 02:46

Zvrácený svět

Vykašlete se na Emila 22 - zase provokatér!

Laskavý 88.?.?.?

A tak jsme dobře hospodařili od roku 1990, až jsme nahospodařili
"ránu" 1,3 bilionu dluhů a to není konec, zadlužení bude dále stoupat!!! Ale "robot" Emil si nasadil růžové brýle a kecá jako Palacký!!! Asi kecá za prachy - on je vlastně taková "roztleskávačka", možná i "rozkuřovačka" na obecním grupáči s modrou prolhanou a zlodějskou svoločí!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

210924

29.01.2010 03:09

Získává Izrael na Haiti lidské orgány?

To je hodně silná káva!!!!! Ale gojíma rozebrat na součástky, žádný problém!!!

Montaznik 88.?.?.?

Viděl jsem na CNN reportáž z Haiti, kde právě operovali lékaři z Izraele, byl tam takový velký stan a vojenská nemocnice s Izraelskou vlajkou a mluvil tam takový starý,vousatý,poctivý chirurg a tak jsem si říkal, že se v nich přeci jenom hnulo svědomí, když dokážou vraždit v Gaze, tak alespoň někde zase pomohou zdarma chudým a bědným lidem. A ejhle,už se nedá věřit ničemu!
Neříkám,že jsou všichni stejní,ale možná že by si tyhle některé nelidské svině, měli ty palice o zeď nářků rozmlátit na kaši!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

210925

30.01.2010 21:53

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

Není možné dívat se na problém kolonizace dalších planet s poznatky současné fyziky!!!

Montaznik 88.?.?.?

Dám příklad:"Když by někdo barvitě třeba v roce 1890 vyprávěl, jak budou za necelých 100 let z kontinentu na kontinent létat obrovská trysková letadla,rychlostí cca 900 km za hodinu, která na jednou pojmou několik stovek pasažérů, tak dostanu svěrací kazajku a studenou,teplou tryskovou masáž v Bohnickém psychiatrickém ústavu!!!"
A před stejným skokem v poznání a technologiích stojíme!
Už v době studené války byl na stolech konstruktérů tryskový pohon na jaderné bázi - reaktor vytvářel plazmový tok, který urychlen, sloužil jako motor. Určitě se zde najde mnoho čtenářů, kteří jsou technicky zdatnější a doplní moje poznatky. Těch systémů a druhu reaktivních pohonů je cela řada, ale zatím používáme jenom ten chemický, na bázi hoření,s malým energetickým ziskem,který je vývojově u konce.
Pokud se podaří získat "silný" a relativně laciný raketový motor,
není žádný problém začít kolonizovat sluneční soustavu. To není žádná fantazie! Vůbec nic ještě nevíme o vlastní struktuře hmoty a hlavně z ní dokážeme dostat jenom zlomek energie, který je v ní skutečně ukryt!!!! Dostatečným důkazem je Slunce, kde vzniká obrovské množství energie /Betheuv cyklus,který jde až k uhlíku/, my umíme jenom termojadernou reakci, syntézu jenom vodík na hélium a Slunce to "umí" až k prvku uhlíku a tím jako hvězda "spaluje" hmotu a získává tak kosmickou energii!!!
Nikde není napsáno, že je nemožné tento princip uskutečnit i v "lidských" podmínkách. Je to pouze otázka času a peněz!!!
Na konstrukci jaderné pumy bylo také na tehdejší dobu vynaloženo
obrovské úsilí a nadlimitní prostředky!!!
Takže nic není nemožné - jedinou limitou je sám člověk a jeho současné "úchylné" zájmy na zvyšování zbrojení a válek!!!
Závěr článku je právě velice důležitý, kde jsou některé "úchylné" politické zájmy jistých světových "ignorantů" vypočítány a myslím, že ještě ne všechny!!! Oni by se našli mnohé další, ale to je už na jiný článek!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

211060

30.01.2010 23:05

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

V USA - kriminalizace chudoby

Montaznik 88.?.?.?

Zajímavý text, který zde s tématem přímo souvisí a je z pera sociologa - profesora Kellera:


Kriminalizace chudoby

V USA řeší sociální problémy jednoduše tím, že už více než dva miliony chudých lidí zavřeli od počátku 80. let do vězení. Naprostá většina tamějších vězňů jsou mladí, málo kvalifikovaní lidé černé pleti. Tímto způsobem si v USA vydatně snížili míru nezaměstnanosti oproti Evropě. Existují dokonce grafy, které dokládají, že např. výdaje na sociální bydlení klesaly v jednotlivých státech Unie stejným tempem, jakým rostly výdaje na stavbu a provoz vězení. Vězení se stává sociálním bydlením těch nejnižších vrstev. Přitom až třetina vězení je ve Spojených státech už zprivatizována, takže z kriminalizace chudoby bohatnou majitelé věznic. Čím více lidí končí za mřížemi, tím více peněz pro provozovatele vězení ze státních dotací plyne. Takto dnes funguje USA, země svobody a garant demokracie.

A dodávám,stejně jako je popsáno v článku, Amerika se dala za posledních cca 30 let na velmi špatnou cestu a nedokáži si tipnout, jak tohle politické dobrodružství v USA skončí!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

211065

07.02.2010 21:50

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

Už dlouho jsem nečetl tak podnětný článek,který dává tolik zajímavých otázek!!!

Montaznik 88.?.?.?

I když většina otázek je známá, je dobře, že jsou pěkně u sebe a za sebou seřazené, tak jak jsou časově sousledné.
Zásadní právní precedens - za zločiny jsou vždy odpovědní konkrétní lidé a nikoliv nějaké neuchopitelné politické systémy!!! Kde je jaká odpovědnost?
Když bychom vedli k odpovědnosti řadové pohraničníky za střílení na hranicích, pročpak nebyli potrestáni ti,kteří jim dávali rozkazy a kteří celý ten "zadrátovaný" bordel na hranicích způsobili a zavinili!!! A kolik ta "ochrana" hranic stála zbytečně vyhozených peněz?
Když se zamyslíte nad honěním různých lidí "lustracemi" za někdy i "údajnou" a těžko dokazatelnou spolupráci s STB, / jsem toho názoru, že skuteční a profláknutí udavači měli být zveřejněni ihned po roce 1990 a ti,co se provinili a uškodili lidem, si měli jít pěkně hodně dlouho na "tvrdo" sednout/ tak se musím smát, až se za břicho popadám!!!! Tak my honíme "spolupracovníky"
STB , ale těm skutečným kádrovým "estébáckým" zločincům, kteří všechny ty agenty,spolupracovníky,udavače,majitele propůjčených bytů a dalších lotrů, vedli a nutili ke spolupráci, se nestalo vůbec nic!!!! Prosím, abych se nemýlil, který kádrový "estébák" byl po roce 1990 odsouzen a za své zločiny pykal!!!! Myslím, že žádný a přitom takové to "druhé" oddělení, což byl odbor pro boj s vnitřním nepřítelem, měl "sedět" celý, alespoň pěl let každému!!! Tam by se opravdu nikomu neublížilo!!! Co "estébák", to svině!!!!! Zase bych rozlišoval - když třeba někdo dělal na 6. odboru, což bylo technické zajištění a byl třeba "šifrák", nebo měl na starosti "ochranu" jaderných zařízení, tak je jasné, že takový člověk sice byl "příslušníkem" STB, ale podobné funkce má každý stát a není nutné "odborné" lidi vláčet politickou špínou!!!!
Největší "sranda" je odsouzení staré slepé báby Brožové - Polednové pod drobnohledem režimních médií!!! Za všechny zločiny minulého režimu v justici je nakonec odsouzená jedna stará bába na sklonku života,která vzhledem ke svému zdravotnímu stavu do basy vůbec nepatří!!! Kdyby to nebyla takové tragikomedie, tak se člověk musí jenom smát,jak s námi zase nová "věrchuška" kýve!!! Média lžou,mlží,překrucují - dokonce si myslím, že za minulého režimu bylo všechno průhlednější - člověk měl jasno - když četl třeba takové Rudé Právo, věděl jasně, že si musí informace "otočit" a potom je v "obraze"!!! Dnes vůbec nevíte, v záplavě "škváru", co je informace a co je pouze "mozkové" blití
nevzdělaného pisálka, který je duševní prostitutkou a za mrzký režimní peníz, napíše prostě cokoliv, i když může ublížit konkrétním lidem,což se také zhusta děje!!!!
Myslím, že se můžeme ještě dočkat dalšího " listopadu", který vzhledem k "naštvanosti" lidí nemusí být už tak "sametový"!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] ...

Automaticky kráceno

211880

08.02.2010 03:57

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Montaznik 88.?.?.?

Když jsme se zbavili "komunismu", tak si každý oddechl a měl ten dojem, že přijde nějaký lepší, spravedlivější systém, který bude mít všeobecnou podporu a hlavně, který bude opravdovou demokracií!!! Bohužel jsme se šeredně zmýlili! Vojta49 nemusí mít ani krátkou paměť, ani nemusí být duševně zdráv, on jenom tak kecá a rád provokuje!!! Přeci nikdo neříká, že komunismus /spíše jakási forma gulášového socialismu, která zde byla hlavně po roce 1970 nastolena/, byl podařený společenský systém, ale naprostý politický "průšvih", který se právě teď odehrává v České republice,je daleko společensky devastující, než byl "socialismus"!!! Kam asi povede enormní zadlužování?
Zkorumpovaný Kocourkov nad Vltavou je "ozdobou" Evropy a to jsme se ještě nedostali do pozice Řecka, Lotyšska a dalších báječných zemí,kde už kasínový kapitalismus začíná "vítězit" a kde jeho hospodářské plody začínají pociťovat statisíce bezbranných obětí, jako jsou důchodci a sociálně slabší občané!!!
Bohužel jsme zapomněli, že kapitalismus má své "vítěze",malou
skupinku úspěšných a velkou skupinu obyvatel "neúspěšných" - dnes dlouhodobě nezaměstnaných a bezdomovců!!! No nic, počkáme si, kam až to "tržní",zlodějští svazáci dovedou!!! Dnes už každý občan dluží v ČR cca 130 000 korun, ale v USA jsou jiní kabrňáci, tam už nasekali dluhů na hlavu cca 2,5 milionu korun
v ekvivalentním převodu!!! USA náš vzor a nikdy jinak!!!
Tak jsme z jedné ruské východní řitě vylezli a hned zalezli do té západní americké!!! Tak nevím, proč musíme být pořád v něčí prdeli!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

211897

08.02.2010 04:27

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

Upozorňuji na nějakou poruchu zobrazení textu na Zvědavci!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Napsal jsem text bez chyb a teď je tam "nasekáno" Mnoho překlepů jiných písmen, neľ jsem psal !!!!!

211899

09.02.2010 20:11

Írán vzkazuje státům v Perském zálivu: nekupujte neúčinné americké rakety

Jenom jste zapomněli na mezinárodní právo!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Už teď je tehdejší premiér Británie doma vyšetřován za bezdůvodné napadení Iráku a musí hodně klečet na hrachu, aby se obhájil, protože cca 180 Britů padlo zbytečně!!!
Já bych všechny "válečníky" zde na Zvědavci požádal, aby si dali nějaký mokrý obklad na hlavu, než začnou "válčit" a přetahovat se, kdo má lepší válečný "vercajk"!!!
Pokud bude chtít někdo rozpoutat další válečný konflikt, bude k tomu muset mít nějaký relevantní důvod! Zatím Irán všechny podmínky MAAE plní, takže USA a Izrael musí držet hubu a krok,všechny válečnické choutky si musí nechat zajít a tak to také zůstane!!! Dnes není mezinárodní situace vhodná na nějaké válčení a mezinárodní veřejné mínění není "namasírováno" útokem na WTC 9/11, kde je dnes už každému jasné, že v tom má někdo z vlády USA prsty!!!
Jsou na světě další země,jako je Čína,Rusko a bez jejich požehnání, se žádná "válčička" proti Iránu nepovede!!! Jaderný potenciál Ruska je dostatečný a stačí, aby se Čína pořádně naštvala a dolar skončí!!! Takže si myslím, že tentokrát USA a Izraeli zajde chuť opět napadat nějaký stát, který pro ně nepředstavuje nějaké nebezpečí!!! Že Irán neskáče, tak jak Izrael a USA píská, na to si budou muset zvyknout!!! Tak to povětšinou v mezinárodní politice chodí!!! Rusko by si také rádo dělalo ve východní Evropě, co by chtělo a musí utřít hubu!!!
A doufám, že zmlknou i všichni váleční rozumbradi zde na Zvědavci! To je úděsné číst slinty o tom, kdo má jaké zbraně a které jsou lepší! Infantilní kecy pitomců, kteří ještě asi nedospěli a kteří si hlavně nedovedou uvědomit, že oni ty zbraně zabíjí!!! Už vám to alespoň některým docvaklo, nebo potřebujete pár facek na probuzení!!! Existuje něco jako všeobecná charta OSN a také mezinárodní právo a to stále platí!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212084

09.02.2010 22:01

Írán vzkazuje státům v Perském zálivu: nekupujte neúčinné americké rakety

Tady pan Mrky uhodil hřebík na hlavičku!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Nechtěl jsem o tom mluvit, ale hlavní důvod , proč USA tak chřestí zbraněmi, je malá možnost uchránit svojí velmi nahnutou ekonomickou situaci před kolapsem ,normálními ekonomickými nástroji! Válečné hospodářství je východisko, i když vypustí džina z láhve ve formě skutečného rozpoutání světového konfliktu, který si myslím nikdo nepřeje, protože nikdo nedokáže předpovědět jak skončí a kdo bude vítěz a kdo poražený, protože poražení mohou být na konec úplně všichni, i ti, kteří konflikt rozpoutají, jak historie již mnohokrát doložila!!! Ostatně světová apokalypsa je již dlouhodobě předpovězena, takže co se má stát, se stejně stane,ať již s Iránem,nebo bez něj!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212090

10.02.2010 03:12

Fotopříběh

Moc hezký příběh.

Montaznik 88.?.?.?

Jenom kdyby takhle někdo zachránil ty bezdomovce v Praze od umrznutí. Už jich bylo několik.

212109

10.02.2010 03:53

Dva druhy pravicových voličů

Od profesora Kellera je možné si přečíst mnoho dalšího.

Montaznik 88.?.?.?

http://www.darius.cz/jankeller/index.html

212111

10.02.2010 23:09

Dva druhy pravicových voličů

Pozoruhodný film Michaela Moora O kapitalismu s láskou velmi otevřeně hovoří o všech současných úskalí kapitalismu

Montaznik 88.?.?.?

Firmy např. uzavíraly pojistné smlouvy na úmrtí zaměstnanců. Ne že případně pomohou rodině - inkasovaly pojistku pro sebe. Nejvýnosnější byla smrt mladé ženy. Nedělaly to nějaké od pohledu pochybné firmy, ale např. Bank of America, Citibank, AT&T... Jak Moore dodal, je to, jako kdybyste uzavřeli pojistku na požár sousedova domu - váš zájem ovšem je, aby chytl... Jiný případ: tandem podnikatele se soudcem, který, když stát zrušil výchovné zařízení pro mládež a pronajal si je od zmíněného podnikatele, začal do něho odsuzovat děti za prkotiny. Seděly měsíce i za rvačku s kámoškou, přičemž pobyt jim pracovníci zařízení ještě prodloužili.

Zjištění, že zlo kapitalismu v USA nepředstavují jen excesy, ale že jde o systémovou věc, nechává Moore sdělit církevní hodnostáře. Faráře s názorem, že kapitalismus je zlo, bychom nalezli možná i v ČR, ale biskupa, dle něhož je kapitalismus proti Ježíšovi? Kapitalismus má ale v USA silnou pozici, např. komentátor Wall Street Journalu míní, že je významnější než demokracie. Jiní zase varují, že volby mohou ohrozit zisky klientů.

Moc plutokracie Moore dokumentuje na případu nedávné státní pomoci 700 mld. USD bankám. Lidé sice Kongres při prvním hlasování mohutnými intervencemi přesvědčili, že ne, ale napodruhé to už schválil. Ostatně největšími sponzory volební kampaně Baracka Obamy byli ti, jejichž činnost má na ekonomické krizi nemalý podíl. Že za státní pomoc jedna banka koupila šéfům letadlo, jiná jim uspořádala velké posezení atd.? Nelze se divit, že kongresmanka Marcy Kapturovouá to nazývá finanční státní převrat a miliardář Waren Buffet přiznává, že jde o třídní boj. (To se mu to říká, když jsou čeští neoliberálové za velkou louží .) Mediální příprava uvedeného aktu cílila - záporně - i na socialismus, aby přiměla lidi k souhlasu. Tentokrát se ovšem občané už začali ptát, co to socialismus je. Internetový svět jim dal odpověď. A jen 37 % mladých pak v průzkumech uvedlo, že upřednostňuje kapitalismus.

Moore nabízí i řešení - podniky v majetku zaměstnanců. Demokratická ekonomika funguje např. v pekárně v Kalifornii či ve firmě na robotická zařízení s obratem 15 mil. USD. Ve finále Moore připomíná neuskutečněný záměr F. D. Roosevelta doplnit Ústavu USA o druhou listinu práv, která by zajistila všem užitečnou práci, důstojnou mzdu za ni, vzdělání, zdravotní péči i seriózní podmínky k podnikání.

Moore se za tyto cíle chce brát a vyzývá diváky, aby se přidali. Z ČR ale ať posily moc nečeká. Dílo, jež by díky svým faktům mohlo patřit do doporučené filmografie škol, totiž zaplňuje kina tak z 5 % kapacity...
http://halonoviny.cz/index.php?id=91898

212212

11.02.2010 00:54

Dva druhy pravicových voličů

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Montaznik 88.?.?.?

Já vím, že se podobné názory některým hlupákům, kteří se považují za pravičáky nebudou líbit, ale co je to platné, "komunisti" postavili od roku 1970 do roku 1989 přes dva miliony bytů, ve kterých se bydlí a v Praze se s "paneláky" vesele kšeftuje!!!!
Dokonce v posledních letech se už naučili "komunisti" paneláky stavět a poslední sídliště jsou již velmi zdařilá, třeba v Praze Butovice a hlavně metr obytné plochy je výrobně velmi levný!!!
To je bohužel veliký omyl privatizérů všeho možného, ale určitý objem "státní" bytové výstavby měl být zachován i po roce 1990 i s panelovou technologií a teď bychom měli byty pro "bezdomovce" a jiné nejhůře sociálně postižené skupiny obyvatel!!!
Je známé ze západní Evropy statistické číslo, že cca 5% obyvatel je odkázáno na obecní, nebo státní sociální bydlení, jinak jsou na ulici!!! To u nás "demokratům" ještě nedocvaklo, takže budeme stále na ulicích a v tramvajích obtěžováni "bezdomovci", o které se společnost nedokáže postarat, i když jejich "ubytování" představuje minimální náklady pro sociální systém!!!

212222

11.02.2010 01:59

Dva druhy pravicových voličů

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Montaznik 88.?.?.?

Já jsem na rozdíl od vás paneláky u Londýna a Paříže viděl z odborného hlediska kolikrát, jenomže vtip je v tom, že tam se levná panelová výstavba používá dodnes a právě slouží pro "sociální" velmi laciné bydlení!!!
Tady se po roce 1990 staví skoro výhradně podnikatelské "baroko" a na skutečné potřeby mnohých "sociálních" případů a občanů se zapomnělo!!!
Prefy , kde se panely vyráběly, se rozkradly, ale i dnes by se mohl podobný panelový program rozjet, jenom jaksi ta vůle zde není!!! Jenom na okraj, vím, že se dohaduji s diletantem, který není v oboru stavebnictví nějak na úrovni , ale jedny z posledních výrobků, přesných panelů, z Malešické Prefy je postaven na celém světě obdivovaný "Tančící dům" v Praze na nábřeží, hned vedle domu kde bydlel Havel!!! Takže tenhle architektonický zázrak od Miluniče a Gehryho je docela obyčejný "panelák"!!! To je soda, co!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212228

11.02.2010 02:20

Pro USA žádné východisko v dohledu

Pozoruhodný film Michaela Moora O kapitalismu s láskou se dotýká i tohoto tématu

Montaznik 88.?.?.?

Nyní ve dvouhodinovém dokumentu O kapitalismu s láskou pátrá, proč někdejší suverén světové ekonomiky ztratil dech a co to znamenalo pro život Američanů.

Do hledání vstupuje skrz růst počtu rodin vystěhovaných z domovů. Domy dali do zástavy, když se nechali nalákat bankami na vidinu zbohatnutí na finančních derivátech. Snesitelné splátky, kupř. 1700 USD měsíčně, však za čas vzrostly na nereálných 2500 USD a víc a smlouvy s drtivými dovětky psanými petitem je potopily. Moore upozorňuje, že o poválečný rozkvět firem a rozmach střední třídy v USA se přičinila neexistence konkurence ve zničené Evropě a Japonsku. Stát mohl danit bohaté až 90 % a tak stavět dálnice aj., zaměstnanci v klidné perspektivě spořili na důchod a bohatým jejich bohatství stačilo. Když se ale konkurence obnovila, ukázalo se, že USA nejsou připraveny. Po Carterovi a jeho tezi, že člověk je tím, co dělá, nikoli tím, co vlastní, přišla první loutka velkých bank Ronald Reagan. Vládě G. W. Bushe jun. se pak dokonce přezdívalo vláda Goldman Sachs - dle počtu jejích lidí v ní. Byla uvolněna regulace finančnictví, firmy omezovaly odbory, začala růst nezaměstnanost, běžní lidé kvůli uchování životní úrovně nabírali dluhy. Zisky firem ale neklesaly, naopak, a časem chamtivost dorůstala nových kvalit...
Výsledky již známe!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212230

11.02.2010 16:55

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Ortodoxní židé a holocaust I
10.3.2008
Projev rabína Yisroele Feldmana (Neturei Karta) na Mezinárodní konferenci o holocaustu
Teherán 11.-12. 12. 2006
Vážení přátelé a kolegové. Shromáždili jsme se tu, abychom debatovali a uvažovali z různých úhlů o nesmírně závažném problému tragických událostí druhé světové války, problému, který se stal známým jako ‚holocaust‘. Jak je známo, jde o záležitost politiky a činů nacistického Německa proti židovskému lidu, zapadá to však do kontextu mnohem rozsáhlejšího vraždění, k jakému v té době došlo. Mým úkolem je pokusit se přiblížit vám názor ortodoxních židů na tuto otázku.
Nejprve mi dovolte, abych poděkoval váženým organizátorům tohoto užitečného setkání za příležitost, kterou poskytli mně i mým kolegům, abychom vyjádřili svůj názor, neboť tuto možnost považujeme za velké privilegium.
Já i mí kolegové jsme známí jako ortodoxní židé, tedy židé, kteří se snaží prožít celé své životy v souladu se starým židovským náboženstvím a způsobem života známým jako judaismus. Přišli jsme sem pod praporem skupiny známé jako Neturei Karta, která není samostatným hnutím nebo organizací, jsme však hlasateli filosofie vyjadřující opozici ortodoxního židovstva proti myšlence zvané sionismus – sekulárnímu nacionalistickému hnutí, které chce v Palestině vytvořit sektářský stát. Jak je dobře známo, sionismus a holocaust se během let velice propletly a sionisté udělali z holocaustu velký problém, aby tak mohli prosazovat svou protiprávní filozofii a záměry. Rád bych krátce pohovořil o obou těchto tématech a vztazích mezi nimi.
Snažíme se využít tuto příležitost, protože cítíme, že máme náboženskou a na náboženství založenou lidskou povinnost naše poselství co nejvíce šířit. Proto se modlím, aby naše diskuze a závěry této konference byly v každém ohledu správné a pravdivé.
Nejprve bych rád krátce zopakoval všem přítomným, protože je to v otázce holocaustu důležité, fakt, že judaismus a sionismus jsou zcela odlišné a diametrálně rozdílné pojmy. Judaismus je po tisíce let trvající stará Boží cesta života plná morálního, etického a náboženského obsahu. Sionismus je poměrně nový – něco přes sto let – sekulární nacionalistický pojem zcela zbavený etiky a morálky. Je ovšem třeba říci, že mezi židovským lidem existují náboženské skupiny, které jsou ovlivněny a nakaženy sionistickou nacionalistickou filozofií, které zaměňují sionismus a judaismus a nesprávně a falešně jednají proti učení judaismu, jak bylo po celé generace předáváno.
Judaismus učí, že židovskému lidu byla sice slíbena Svatá země, známá nyní jako Palestina, ale pouze za určitých podmínek, tj. především, že zachováme nejvyšší morální, etické a náboženské zásady. Naše náboženské učení a literatura – naše Tóra – jsou plné varování, že pok...

Automaticky kráceno

212290

11.02.2010 16:58

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Naše náboženské učení a literatura – naše Tóra – jsou plné varování, že pokud tyto podmínky nesplníme, bude židovský lid rozptýlen v Bohem nařízeném exilu.
O to právě jde. Podmínky nebyly jak náleží splněny a židovský lid byl rozptýlen do čtyř koutů světa, jak potvrzuje historie. Až do dnešního dne je židovský lid v Bohem nařízením exilu, v němž jsme povinni být loajálními občany zemí, v nichž žijeme a je nám pod přísahou zakázáno snažit se vlastníma rukama z tohoto exilu dostat. Pod přísahou je nám rovněž zakázáno pokoušet se o vytvoření svého vlastního státu v Palestině. Protivení se těmto zákazům by znamenalo odpor proti vůli Nejvyššího a před následky takových neblahých snah jsme varováni.
Filozofie sekulárního hnutí sionismu úplně ignoruje a přestupuje jasné židovské učení, a proto byl sionismus hned od počátku odsouzen velkými židovskými náboženskými autoritami.
Kromě toho, sionismus už od svého počátku úplně ignoroval skutečnost, že v Palestině žila původní populace, skládající se převážně z Palestinců. Sionisté zahájili politiku, jíž zbavují Palestince práv na sebeurčení v zemi, v níž žili po staletí. Připravují Palestince o domy, obživu i životy. Tím se dopouštějí strašlivého porušování lidské spravedlnosti založené na náboženství.
Judaismus však káže soucit a pochopení pro zajištění života a majetku každého člověka.
Z výše uvedeného je ovšem jasné, že sionismus nereprezentuje židovský lid jako celek, a dále, že antisionismus je třeba vítat a neplést si ho s prastarým bigotním antisemitismem. To je něco, co je velmi dobře ceněno tady v Íránské islámské republice, kde židovská komunita žije v míru s plnými občanskými právy, a to už po tisíce let.
Teď se jedním z pilířů ospravedlňování sionismu stal holocaust, protože sionisté tvrdí, že židé musí mít svůj vlastní stát, aby zabránili (jak tvrdí) jeho opakování. „Už nikdy“ je jejich heslo. Proto bych rád vyložil názor ortodoxních židů na holocaust.
Nejdřív fakta. Není pochyb, že během druhé světové války došlo k hrozné a katastrofální politice a genocidě nacistického Německa vůči židovskému lidu, potvrzují to nesčetná svědectví přeživších a je to znovu a znovu plně dokumentováno. Já osobně jsem byl nejhorších následků války ušetřen, protože jsem žil v Anglii, která naštěstí nebyla nacistickým Německem okupována. Nicméně jsme já a mnozí další ztratili nespočet přátel a příbuzných, kteří zahynuli v důsledku nacistického záměrného vraždění a genocidy. Tři miliony židů zahynuly v Polsku, více než půl milionu v Maďarsku, několik desítek či stovek tisíc v Rusku, Slovensku, Francii, Belgii, Holandsku a v dalších zemích.
Obvykle se uvádí celkem šest milionů. O tomto čísle je možno debatovat, ale zločin zůstává stejně hrozný, ať bylo obětí šest, pět n...

Automaticky kráceno

212292

11.02.2010 17:01

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Obvykle se uvádí celkem šest milionů. O tomto čísle je možno debatovat, ale zločin zůstává stejně hrozný, ať bylo obětí šest, pět nebo čtyři miliony (a ony to byly miliony). Také způsob vraždění není důležitý, zda k tomu docházelo v plynových komorách (a na to jsou očitá svědectví), před popravčími četami či jinak. Zlo zůstává stejné. Jakékoli bagatelizování zločinu by bylo hroznou urážkou památky těch, kdož zahynuli.
Nicméně podle ortodoxního židovského učení a názoru by pachatelé zločinu, ač plně odpovědní za své činy, nikdy nemohli zlo páchat, kdyby v tom nebyla vůle Nejvyššího. Oběť či oběti se ovšem mohou pokusit zlu předejít, ale není-li to možné, mají přijmout vůli Nejvyššího. Podle našeho učení o Bohem stanoveném exilu je, že není úkolem židovského lidu předat naše pronásledovatele spravedlnosti. To je úkol Nejvyššího. Naším úkolem je přijmout vůli Nejvyššího a snažit se zdokonalit, zbavit se chování, jehož skutky by mohly být příčinou utrpení. Takový byl židovský postoj během celé dlouhé historie židovského utrpení.
Nijak se nesmíme odvažovat bránit se vůli Nejvyššího a domnívat se, že jsme schopni jí zabránit. To by bylo kacířství.
Sionisté svým sekulárním nafoukaným způsobem chování naprosto odporují filozofii a odvažují se říkat „Už nikdy“. Mají odvahu myslet si, že mohou zabránit Nejvyššímu v opakování holocaustu. To je kacířství.
Kromě toho, jak všichni dobře víme, dovršují zlo tohoto přístupu tím, že sami jednají nejhorším a nejkrutějším způsobem s lidem Palestiny.
Musím dodat, že využívání holocaustu sionisty k dalšímu budování sektářského státu je vrcholem licoměrnosti, když si uvědomíme, že sionisté obrátili každou fázi nacistického útlaku ve svůj vlastní prospěch. Je dobře zdokumentováno, že ve 30. letech, kdy nacistická politika vyhnala židy z Německa, spolupracovali sionisté společně – ano, společně – s nacistickými představiteli na evakuaci „vhodných“ židů, tj. mladého, zdravého průkopnického materiálu, z Německa do Palestiny. Potom během války, když zabíjení pokračovalo, je opět dobře zdokumentováno, jak bezohledné bylo jejich rozhodnutí nepomáhat, ač pomoci mohli a byli toho schopni. Potřebovali utrpení a smrt, aby po skončení války mohli žádat svůj stát. A nakonec po válce zneužili celý holocaust a soucit a sympatie, které vyvolal, s cílem zajistit si co největší zisk pro svůj stát. Prohlašovali, že účelem sionismu je zabránit dalšímu holocaustu, zatímco ve skutečnosti je sionismus o desítky let starší než holocaust. Pak pokračovali stejným způsobem v ospravedlňování svých zločinů proti Palestincům.
Názor ortodoxních židů lze shrnout takto: ano holocaust byl v každém případě hrozný, ať byl jeho rozsah jakýkoli. Ale nikdy nesmí být zneužit k ospravedlňování nelegálních a zločinných činů si...

Automaticky kráceno

212293

11.02.2010 17:03

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Názor ortodoxních židů lze shrnout takto: ano holocaust byl v každém případě hrozný, ať byl jeho rozsah jakýkoli. Ale nikdy nesmí být zneužit k ospravedlňování nelegálních a zločinných činů sionismu.
Přátelé, rád bych zakončil úpěnlivou prosbou, aby konflikty a krveprolévání na Blízkém východě, jmenovitě ve státě zvaném „Izrael“ byly definitivně vyřešeny mírovou cestou. Aby byly vystřídány režimem, který by naplňoval tužby Palestinců. Kde budou Arabové a židé moci žít v míru vedle sebe tak, jak žili po staletí.
Pak si zasloužíme, aby nastal čas, kdy sláva Nejvyššího bude zjevena všem a celé lidstvo bude žít v míru.

212294

11.02.2010 18:01

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

Jistá chyba pilota

Laskavý 88.?.?.?

Tady byla chyba pilota, že zamířil přímo do ohniska bouřky a protože byl nízko, i blesk může být nebezpečný. Přeci jenom letadlo má "černé" skříňky a na nich je jasně patrné, jak k havárii došlo! Nechci ospravedlňovat Izraelce, jsou to pěkní kanci a to co natropili v Gaze při akci "Lité olovo" se nechá srovnat s náletem na Drážďany za války, ale tady je jasné, že letadlo šlo dolů po zásahu bleskem a velkým poryvem bouřky! Jiná varianta není! Za Gazu bude Izrael hodně dlouho a silně popotahován na mezinárodní scéně a už teď "lituje"!!! Bohužel 1400 mrtvých,5000 raněných a škody za více jak 4 miliardy USD hovoří jasně!!!!Dnes si před Izraelem každý slušný člověk jenom odplivne! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212303

12.02.2010 14:13

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

Nemusíme souhlasit se vším, ale máme před sebou údobí, kdy se společnost bude muset změnit!!!

Montaznik 88.?.?.?

Michael Moore: O kapitalismu s láskou
V těchto dnech můžete zhlédnout v českých kinech dokumentární snímek kultovního režiséra Michaela Moorea O kapitalismu s láskou (v originále Capitalism: A Love Story).
Jeho cílem, jak sám uvádí, byla kritika současného ekonomického systému.
Zásadní otázkou celého dokumentu je, kdo nese vinu za ekonomickou krizi, a kdo by měl být potrestán. Odpověď vyznívá jednoznačně: viníky jsou jednak kapitalismus samotný, pak vláda a s ní i všichni byznysmani a lobbisté na Wall Streetu. Bohužel, následky krize nesou nejhůře obyčejní, chudí lidé, které krize sesadila z pozic střední třídy. Ta, jak dokument dokládá, v Americe prakticky vymizela. Ve Spojených státech najdete buď velice bohaté lidi, anebo ty velice chudé, kteří denně bojují o to nejzákladnější: práci, střechu nad hlavou a potraviny.
Michael Moore se vymyká z rámce masmédií hned v několika bodech, tím nejzásadnějším je však jeho nezávislost na kapitálu, která mu umožňuje svobodné vyjádření a kritiku tam, kde masmédia dezinformují, nebo dokonce účelově lžou. Podle Moorea nejde v kapitalismu o nic jiného, než o katastrofální dopady korporátní dominance na každodenní život Američanů, a tím potažmo i celého lidstva. Film sám je pak nositelem několika myšlenek, za které je hodno si Moorea vážit. První z nich je nezastíraná empatie a soucit se strádajícími občany. Dokládá například, jak byly a jsou devastovány platy, penze a zdravotní pojištění pracujících v posledním čtvrtstoletí a kam tyto peníze mizí - do kapes velice úzké skupiny nejbohatších finančníků.
USA = antický Řím
Vraťme se ale na začátek dokumentu samotného. V úvodu diváka jistě pobaví vtipné, ale naprosto přesné srovnání současného kapitalistického systému s antickým Římem. Moore demonstruje, že se nic nezměnilo na starém antickém přísloví Chléb a hry, které se staralo o to, aby se pracující třída nevymykala ze striktně daného řádu. Celkový popis dnešní Ameriky nevypadá v tomto světle nejlépe: otroctví, nerovnost a režim, který přihlíží porušování základních lidských práv - na plátně se v těchto chvílích míhá portrét amerického viceprezidenta Dicka Cheneyho. Moore využívá velice vtipně průstřihy dokumentu se starými filmy, což mu umožňuje nejen přesné, ač zkratkovité, vyjádření svých myšlenek, ale i osvěžuje celý formát dokumentu.
Moore se soustředí na některé vybrané zločiny kapitalistického systému. Na začátku dokumentu samého se dostáváme do Lexingtonu v Severní Karolíně, kde se jedna (nevinná - pozn. red.) rodina stává obětí zásahu policie, která se kvůli vystěhování lidí z domu dostavila v extrémním počtu. Další scéna se odehrává v Detroitu, kde je ze svého domova vystěhovávána zadlužená rodina, které domek patřil celých 41 let. V podkresu těchto scén zaznívá Mooreův kritický hlas: Toto je kapitalismus -...

Automaticky kráceno

212349

12.02.2010 14:14

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: Nemusíme souhlasit se vším, ale máme před sebou údobí, kdy se společnost bude muset změnit!!!

Montaznik 88.?.?.?

Toto je kapitalismus - systém, který dává i bere - častěji ale bere. Další rodinou, která se ve filmu objeví, je manželský pár z Peorie v Illinoisu, který také díky půjčkám přichází o domov, ve kterém strávil 20 let. Jako završení lidského ponížení si ubohou rodinu najímá dům zabírající banka za 1000 dolarů, aby vyklidila a vyčistila svůj vlastní dům, který musí opustit.

A proč to všechno? Kvůli špatně nastaveným zákonům, které zvýhodňují banky a dávají jim absolutní moc nad svými klienty - dlužníky. Změna úrokových sazeb během splácení půjčky vyšroubovala cenu splátek téměř na dvojnásobek. A takovou finanční zátěž si už rodina dovolit nemohla - přišla tedy o to jediné, co vlastnila - o pozemek i se statkem (a tohle se v USA děje v průměru každé 7,5 vteřiny - pozn. red.)!

212350

12.02.2010 15:34

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: Nemusíme souhlasit se vším, ale máme před sebou údobí, kdy se společnost bude muset změnit!!!

Montaznik 88.?.?.?

Paušalizace, že za krizi mohou všichni, je zcela zcestná, hlavně v naší republice, kde posledních 20 let došlo ke konverzi systému a opravdu příliš mnoho bylo rozkradeno!!! Odhad říká, že cca 70% velkých majetků pochází ze zlodějen všeho druhu!
A potom jistě známe ekonomická pravidla, ale z politického hlediska, řekněte učiteli,policistovi,hasičovi a dalším pracovníkům placeným ze státních peněz - vy jste zavinili krizi a teď nedostane výplatu a nebo jenom její část a kde je celá sociální sféra,důchodci a další osoby přímo na státním rozpočtu závislé! Já vím, je dnes svízelné přesně říci, ty za to můžeš, protože i mistr tesař se utne a kdo má být tím "spravedlivým" soudcem, ale není velký problém dohledat a přesně popsat děje v ekonomice, které k zadlužení vedly a také označit osoby přímo se zadlužením a bohužel i rozkradením státního majetku spojené!!!
Bohužel není ale politická vůle, takže může dojít k těžkým sociálním otřesům a potom už bude pozdě na politická řešení!!!
Dnes je Řecko na podobné cestě a tam těžko vláda vysvětlí lidem, teď se budete uskrovňovat, protože my jsme si roky žili nad poměry, kradli jsme a podváděli s účetnictvím celého státu!!!
Blbý systém, kterému pracovné říkáme "kasínový" kapitalismus je zřejmně na vině a není jenom sám. Tržní hospodářství a demokracie jsou dnes jenom vytunelované pojmy, kterými se politici ohánějí a kradou dále. Co je na tom tržního, když prokazatelně bankovní mafie v USA ukradne nos mezi očima a teď dostanou jako "záchranu" 700 miliard USD, které opět zašantročí a jenom část jde na ozdravění ekonomiky a zbytek do kapes stále nenažraných některých vyvolených!!!! Dnešní krize není krizí ekonomickou, ale především krizí politickou a pokud lidé nedostanou odpověď na otázky, které jsem zde nastínil, může dojít k daleko větší krizi celého systému hodnot a potom to zase
jako vždy především odnesou ti nejvíce zranitelní, kteří jsou na konci ekonomiky. Nevím, zda nejde také o cynický záměr mocných, ale i zde je řešení. Jenom si přeji , aby vše proběhlo v klidu a bez nějaké krve a kraválů, ale to jsem asi velký optimista!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212362

12.02.2010 16:02

Starej se sám o sebe!

Zde máte konkrétní důsledky prolhané politiky a nemusí jít jenom o psychickou deformaci!!!

Montaznik 88.?.?.?

Maďarský student prožil 22 zlých let, proto chtěl postřílet 22 lidí

V Maďarsku byl v pátek zatčen vysokoškolský student, který plánoval zabít 22 lidí. Masakr chtěl provést v obchodním centru, nebo v univerzitním kampusu. Student byl umístěn do cely předběžného zadržení a byl obviněn z přípravy masové vraždy.
Zpráva z Novinek.

Zoufalá politika a nálada ve společnosti plodí zoufalé činy. Zde šlo o jednotlivce, ale v Maďarsku je několik politických uskupení, které mají "násilí" a "pořádek" jako společenský partajní profil! Slováci to mohou poznat jako první, protože na počátku je vždy vnější nepřítel, až potom dojde na vnitřní odpůrce!!! Viz vývoj v Německu od roku 1933, ale když pozorujeme posuny v "demokracii" v USA a dalších státech, je možné se začít obávat nejhoršího!

212369

12.02.2010 16:39

Starej se sám o sebe!

RE: Mno,oni si zase komunisté a katolíci nemají v "globálu", co vyčítat!!!

Montaznik 88.?.?.?

Myšlenky pěkné, ale ta realizace tak trochu drhla!!!
Třeba Husa katolíci ještě úplně "nezkousli", jedině kdyby ho kanonizovali a prohlásili za svatého!!!! Potom bych zavřel pysk!
A o komunistech je škoda mluvit, jednak jde o čerstvé zločiny a potom, za vším hledej člověka!!! Vrahy Husa už asi těžko budeme honit, ale skutečné "vrahouny" z řad bývalé KSČ jsme jaksi nechali volně běhat ve společnosti,až se nám přerodili do "velikých" kapitalistů, opět si osvojili partajní hyntýrku - viz ODS - v čem se liší projevy Topolánka od projevů bývalých tajemníků KSČ a teď 20 let po sametovém podvodu jsme zavřeli jednu starou slepou bábu Brožovou, která za všechno mohla!!!!
To se směji, až se za břicho popadám!!!
"DEMOKRACIE", ALE SPÍŠE KLEPTOKRACIE V ČR ZVÍTĚZILA
Třikrát hurá a z USA na věčné časy a nikdy jinak!!!
Americký radar do každé rodiny!!! Hurá!!!!
A rozkradený státní rozpočet budou platit ti nejchudší!!! Hurá!!!
A po modré do prava!!! Hurá!!!
Nechci se hádat, ale v ČSSD je alespoň část lidí, kteří snad mají ještě nějaké zásady a chtějí pro lidi něco udělat. V ODS takové nehledejme!!!

212375

12.02.2010 17:23

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: MOC TÉ EKONOMICE NEROZUMÍM

Montaznik 88.?.?.?

USA zatím ohrožené nejsou, ale až dojde na konečný účet , má dáti, dal, tak se dolar sesype jak zralé hrušky ze stromu!!!!
A největší nepřátelé budou samotní občané USA, až přijdou na to, jak si s nimi politici a mafiánská banda "vyvolených", nenažraných,prolhaných, bankovních zločinců, vytírá prdel!!!

212386

12.02.2010 17:50

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

Z blogu J.Hrušky

Montaznik 88.?.?.?

Ostatně totéž vidíme i u "svobody a demokracie", která nastoupila po reálném socializmu. Krátce po tom, co režim vznikl, zjistil soudný člověk, že je opakem toho, za co se vydává. Důvod je stejný. I tento režim je založen na nepravdivé představě, že člověk je v podstatě dobrý a že je možný ten druh svobody, který je ve skutečnosti bezbřehou svévolí. Takže režimu, když chce přežít, nezbývá než dělat to, co dělali komunisti - v praxi provádět opak toho, co vydává za svojí podstatu. Někteří lidé si myslí, že zjevný fakt, že tento režim je přinejmenším stejně prolhaný jako ten dřívější způsobili komunisti, kteří do něj zákeřně pronikli. Já jsem přesvědčen, že to nedělají stejní lidé, ale stejná představa o člověku; ta umožnila lotrům, o něž ani ti komunisti nestáli předvést, jak jsou "dobří". Ještě bych si dovolil dodat, že marxizmus přece jen nemohl úplně zapřít svého ušlechtilého předka, ale tento režim podobné omezení nemá. Dneska je možno vydávat za dobro i humanitární bombardování.
Popsat, že je tento režim nemocný, na to opravdu není třeba mnoho chytrosti, jak jste ostatně právě viděli. Těžší už je najít nějaké alespoň málo špatné řešení. Já souhlasím s realisty, že v blízké budoucnosti mohou čekat světlé zítřky možná tak hrobníci. Cestu ven z krize vidím v tom, že jádro společnosti přistoupí na hierarchii autority, ve které bude stát na vrcholku autorita božská, stejná pro velké i malé. No a jaký jiný Bůh, než ten skutečný. Jen Ježíš Kristus je vládce, který svůj lid miluje a obětuje se za něj. Jedině pozemští vládci, kteří ho budou následovat mohou přinést něco dobrého. Jak moc si ještě lidé budou muset natlouci ústa, než na tuto samozřejmost přistoupí, to tedy nevím.
Co dodat: Je to samozřejmě podobné jako s přejnými vztahy mezi lidmi či se spravedlností. Na tomto nedokonalém světě nelze čekat, že se objeví v plnosti. Přes to bychom se měli snažit, aby se objevovaly co nejčastěji. Vládce, který by hodinu denně jednal podle práva a spravedlnosti, i když by to pro něj nebylo výhodné a hodinu denně pečoval bez postranních úmyslů o dobro všech by v dnešních poměrech vypadal jako zázrak.
http://chelemendik.sk/_Marxizmus_je__krestanska_he...

212390

12.02.2010 18:09

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

Z blogu J.Hrušky - Jak jsem byl léčen ( z obdivu k USA)

Montaznik 88.?.?.?

Před časem, snad v létě roku 1992 pořádala evropská konference Evangelické církve metodistické episkopální jižní sejití v Hollabrunu v Rakousku u českých hranic. (Tato církev má ústředí v USA a je větví britského metodismu, který byl silně ovlivněn moravskou Jednotou bratrskou.) To shromáždění bylo pojato jako velkolepá akce. Jen jedna věc nám působila určité rozpaky. Těžko se dalo přehlédnout, že je to také míněno jako oslava „vítězství nad komunizmem“. My, kteří jsme žili na východě jsme samozřejmě věděli, že u nás žádný komunizmus nebyl a že Sovětský svaz vyhnil zevnitř natolik, až k jeho pádu stačilo kýchnutí.

Doufali jsme, že jde o určité nedorozumění, které se snadno vysvětlí. Netušili jsme tenkrát, že Američanům je představa, že taky jednou zvítězili, dokonce nad zločinným komunizmem natolik vzácná, že jí budou držet vzdor faktům další desetiletí. Že se ještě po dvaceti letech budou chovat jako afričtí domorodci, kteří našli v poušti mrtvého lva a teď se vychloubají, jak ho zabili. Že se u nás najdou patolízalové, kteří je budou podporovat naprosto v čemkoli, to se celkem dalo čekat. V jiných zemích je ostatně toto patolízalství ještě rozšířenější.

Tehdy jsem to nebral tragicky. Usoudil jsem, že není možné, aby se ve státě, který má přes dvěstě milionů obyvatel nenašel ani jeden blbec. Později jsem ale měl řadu příležitostí se přesvědčit, že je to jednání spíš typické. Řada důvěryhodných svědectví se shodovala v tom, že americký úředník se obvykle chová jako hulvát, když si myslí, že si to může dovolit. Že naprostá většina americké společnosti je pozoruhodně nedotčená vzděláním. Ostatně celá zahraniční politika USA je poznamenána jednáním, jaké bychom čekali u Zulukafrů.

Takže na závěr poučení: Otroka - tedy otroka tělem i duší poznáte nejlépe tehdy, když z něj uděláte poháněče. Otroctví je jeden jev, otrok a otrokář jedna bytost. Čím poníženější byl člověk coby otrok, tím krutější bude coby otrokář. Z chování úředníků a všech „významných lidí“ v USA lze snadno odvodit poměry, ve kterých žili, vyrůstali, ve kterých se tvořil jejich charakter - tedy pokud se u nich dá o nějakém charakteru mluvit.

Kdysi jsem pociťoval soucit a sympatie k prostým občanům Sovětského Svazu, protože byli nuceni žít pod vládou, se kterou jsme my naštěstí měli jen nepřímé zkušenosti. Tehdy jsem si začal postupně uvědomovat, že na prosté občany USA se podobné pocity hodí daleko víc.
http://chelemendik.sk/Jak_jsem_byl_lecen_z_obdivu_...

212392

12.02.2010 23:24

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

Nemusíme souhlasit se vším, ale máme před sebou údobí, kdy se společnost bude muset změnit!!!

Montaznik 88.?.?.?

Z blogu J. Hrušky:
Tuto ideologii samozřejmě nikdo nahlas nehlásá, ale zato je potichu a všeobecně praktikována. Důsledky rozhodnutí neschopných vlád a parlamentů, žvástů prolhaných propagandistů, činnosti finančních supů i válečných zvrácenců nesou všichni, jen ne oni. Všichni tito mocní se navzájem jistí, aby je nikdo nevolal k morální, natož trestní zodpovědnosti. Mimochodem: Typickým projevem zmíněné ideologie je hromadné vyvražďování nepohodlných dětí ještě dřív, než se narodily, čili interrupce. Ty tu ovšem byly dřív, než zmíněná ideologie vyrostla v čisté podobě, takže není vyloučeno, že se na nich inspirovala. Abychom si rozuměli: Vždycky doplatili například na krach banky hlavně střadatelé, na prohranou (ale i vyhranou) válku prostý lid či na nezodpovědné rodičovství dítě. Rozdíl je v tom, že kdysi nikdo nepochyboval o tom, že za krach banky může bankéř, za válku vládce a za nechtěné dítě rodiče. To se dnes soustavně popírá a maskuje. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212415

13.02.2010 17:15

Tajné usilování evropského prezidenta o ekonomickou moc

RE: Jedna měna, jedna pravidla

Montaznik 88.?.?.?

Selský rozum stačí! Tady nejde o nějaké švindlování, ale o fakt, že současný způsob "kasínového" kapitalismu je zcela jako ekonomický systém na lopatkách!!! To není žádné tržní hospodářství s určitým pevně stanoveným dostatečně širokým sociálním programem, postaveným na základě demokraticky přijatých zákonech.
Co se děje v ekonomice v našem Kocourkově je každému jasné - korupce všude,zlodějny,ekonomické právo "ohnuté" , jak se soudci zaplatí, anebo jaký je politický zájem!!! Ostatní "kapitalistické" země jsou na tom stejně, až na malé vyjímky / severské státy a možná Německo , i když i tam se začíná "rakovina korupce a neplacení daní" objevovat také ve větší míře a největší malér současné světové ekonomiky jsou USA!!!
Takže dohled nad zkorumpovaným ekonomickým "bordelem" je stejné jako plácat dlaní do vody - výsledek stejný!!!!
Jediná možnost je radikální řez a nastolit úplně nová pravidla,kde si globální ekonomická "věrchuška" nebude se státy dělat , co chce, bez demokratické kontroly!!!!!
Všichni tady řvou, od nablbblých Američanů počínaje, o demokracii, ale právě oni jsou největší hrobaři demokracie a slušných ekonomických pravidel ve státě!!!! Už brzo dostanou na držku, nikam jinam to nespěje!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212485

13.02.2010 18:58

Učit se, učit se, učit se

RE: To neni moudre reseni, to je jen omluva vlastni neznalosti veci.

Montaznik 88.?.?.?

stomiliardové tunely modré zlodějské mafie

Salzmann - Česká spořitelna, Soudek - Škodovka, sponzor Lájosz Bács, sponzor Radživ SInha, Pepa z Hong-Kongu a miliony v igelitové tašce, Václav Klaus - kuponová privatizace, Viktor Kožený - harvardské fondy, Ruml, Čermák - Helbig, mercedesy, Česká Lotynka, Česká námořní plavba, Procházka - IPB, Motoinvest - Tykač, CS Fondy, Kreditní banka ,Češka - Fond národního majetku, LTO, obrana - zakázky, padáky, švýcarské konto, privatizace Telecomu, Macek - "poradce" při privatizaci spořitelny, Libor Novák - manažer ODS, Koukal - primátor Prahy, Mach - stadion Sparty, IZIP - poslanci ODS Cabrnoch a Ouzký, tunelování VZP, Vesecká, státní zastupitelství, Šrejber, Třinecké železárny, investiční fond Trend, Ludvík Otto, sponzoring ODS, TV Nova, dohoda Železný-Klaus, knižní velkoobchod - Macek, Telecom - Dyba, Smetka - H System, Banka Bohemia, Plzeňská banka, kauza Lízner - kuponová privatizace, dovolená Kožený - Čermák, Koukal - První městská banka, Klausův poradce Kotas, Tercier- sponzoring ODS, Kočárník - Česká pojišťovna, Livia Klausová - dozorčí rada České spořitelny, privatizace IPB - Nomura, Rubáš a Diag Human, Ruml - letiště Mošnov, Ruml, Fendrych - ministerstvo vnitra, Topolánek - VAE, Vesecká-Čunek-Salichov, Jančík - starosta Praha 5, Balabán - Železárny Bohumín, Červenka & Dalík, Řezníčková - sponzoring ODS ::::
už mě nebaví platit na tuneláře miliardy !!!!!
Nejsem autorem - příspěvek v diskuzi na www.aktualne.cz
A potom nám Janota sprostě řekne , budete si utahovat opasky a bude se šetřit!!!! Ať si svině modrá nejdřív ušetří na sobě, hajzl zlodějská a hlavně nemusí vláda posílat další Švejky do Afganistánu - tam se také ušetří miliardy , ale kdyby to válčení v Afganistánu alespoň na něco bylo, ale je úplně na hovno,o tom běžně hovoří i američtí generálové!, akorát se točí státní kasa, zloději Janoto!!!![velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212497

13.02.2010 23:20

Zednáři v GE Money Bank?

Hele Vermonte, on se opravdu Marx dnes přednáší na všech světových západních univerzitách!!!

Montaznik 88.?.?.?

Takže, to co jsi zde napsal je naprostý blábol a především ukazuje na tvojí naprostou neinformovanost, a to jsem slušný!!!
Dokonce za blahého socialismu nesměl ani celý Marx vyjít!!!!!
Protože on se ke konci svého díla sám kritizuje a poukazuje na veliké rozpory,které by doslovná aplikace jeho díla na společnost
mohla způsobit!!!! On totiž Marx byl opravdu na svojí dobu veliký filosof, což ty Vermonte, ani nedokážeš pochopit!!!!
Nejkrásnější na celé věci je, že panstvo, pro všechny zde zveřejňuji nádhernou záležitost - Marx a jeho dílo bylo u nás za socialismu cenzurované a nesmělo vyjít celé!!!!!!!!!!!!!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Bolševikům u nás vadil i Marx!!!!!!!!!!!!!!!

212527

14.02.2010 04:01

Učit se, učit se, učit se

RE: To neni moudre reseni, to je jen omluva vlastni neznalosti veci.

Montaznik 88.?.?.?

Zase Vojta 49 lže jako vždy - největší zářez do pažby udělal Tuneldědek z hradu, táta všech modrých zlodějů a tunelářů a to cca 600 miliard za vytunelované banky, kdy neznal špinavé peníze!!!! Zase včera šli do vazby dva modráci - výkvět jihomoravské ODS a kamarádi lháře a zloděje Topolánka za to, že si žádali nejdříve 4 miliony jako úplatek a potom jim stačil jenom 1 milionek, ale hoši si naběhli na vidle, protože si vzali od policajtů označené peníze, takže vše bylo jasné a šli hned do tepláků a budou bručet od 5 do 12 let a tím mají budoucnost celkem jasnou!!!!! Ihned si pospíšila zločinecká ODS s prohlášením, že za to jako partaj nemohou a že obě černé ovce vylučují ze svých řad!!!! To by se debilové zlodějští museli vyloučit všichni,ale oni jim to lidé tentokrát spočítají ve volbách, protože dostanou na díru i v Praze!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212537

14.02.2010 16:34

Učit se, učit se, učit se

RE: Jedna škola stačí na celý život, celoživotní vzdělávání nám netřeba?

Montaznik 88.?.?.?

Vážená Strigo ,
ten problém je daleko širší a hlavně začíná být především v poloze ekonomické!!!
Koukni na film "Základní příjem", ten ti otevře oči.
Problém je, co s obrovskou masou lidí, pro které není práce a už nikdy nebude, protože sama racionalizace všech výrob,pracovní místa zlikviduje.

http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grun...

212554

15.02.2010 05:19

Olympiáda z pohledu laika

Nemohu souhlasit , v článku jsou hrubá zkreslení a paušalizace!!!!

Montaznik 88.?.?.?

Indiáni jako přírodní národy měli velice mnoho moudrých zvyků,mytologie a opatření, aby mohli přežít v divočině, se kterou žili v harmonii a bohužel my jim dnes můžeme jenom tiše závidět, co oni všechno uměli a hlavně to byli "šťastné" bytosti - oni věděli podle svého učení, proč jsou na světě a podle toho se také k sobě a přírodě chovali a měli jí v úctě a žili s ní v plné duchovní a hmotné jednotě!!!!Takže do života původních přírodních národů bych se nenavážel, protože až teprve s příchodem "bílého" osadníka a naší degenerované civilizace došlo i k naprosté především duchovní devastaci původních obyvatel, jak Ameriky, tak Kanady!!!! My o skutečném životě indiánů mnoho nevíme,neměli písmo, takže se nám toho příliš nezachovalo - jenom nějaké útržky, ale celý jejich bohatý život neznáme!!!! V indiánkách od Maye se to nedočteme!!!
Co se týče olympiády, učiním pouze jedinou ale zásadní poznámku!
Olympiáda měla při svém založení nějaký etos, byla to akce vysoce mravní a její zásady čistého amatérismu a soutěže krásy a radosti z pohybu jsou dávno zničeny a z olympiády se stal cirkus , kolotoč peněz a stupidní reklamy, ke které jsou využívána "monstra" - říkám jim "vyskákaní chocholouši", kteří už se skutečným sportem nemají nic společného!!!! Člověk má především sportovat kvůli radosti z pohybu a nikoliv , aby se z něj stal novodobý gladiátor, kam třeba můžeme zařadit hokejisty!!!!
Vůbec se nedivím, že se tam pořádala demonstrace, protože finanční prostředky by se nechaly použít moudřeji, než na pořádání podivných a nebývale okázalých bachkanálií!!!!!!!
Olympiáda je hezká akce , ale měla by naplňovat alespoň z části duchovní principy zakladatelů!!!! Nemusela by být tak okázalá a měla by se otevřít všem lidem, nejenom fyzicky zdegenerovaným "monstrům" , kde se někdy člověk diví, co je to za hybridního tvora, který neumí třeba nic jiného, než dobře honit kulatý nesmysl po ledě,jezdit na lyžích ve sněhových boulích,honit kameny s koštětem po ledě a za to dostává milionové honoráře!!!!
Trochu jsem to celé pojal jako parodii, ale ve světle současných světových a všelidských problémů, se mně zdá pořádání nabubřelých olympijských her, jako hodně blbé a hlavně zbytečné!!! Pouze jako systém "chléb a hry" pro lůzu!!! Potom ano,pak mají smysl, ale pro koho? [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212586

15.02.2010 18:12

Olympiáda z pohledu laika

RE: Velké zklamání - dvojí metr na Zvědavci

Montaznik 88.?.?.?

Jdi si xmane provokovat někam jinam.
Poslední vraždění Palestinců je naprosto jasné a neomluvitelné!!!
Operace "Lité olovo" 1400 mrtvých,5000 zraněných Palestinců a škody přesahující 4 miliardy USD!!!! Gaza vypadá jako Drážďany po válce!!!! To je "úspěch" izraelských vrahů, který je a ještě bude po zásluze mezinárodní komunitou přesně popsán a odměněn!!!
Dnes si slušný člověk, který dříve stranil Izraeli, protože se jako malá země brání arabskému "moři", jenom nad Izraelem tiše odplivne!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

212625

15.02.2010 18:39

Olympiáda z pohledu laika

RE: Velké zklamání - dvojí metr na Zvědavci

Laskavý 88.?.?.?

Arafat jistě nebyl ideální , jako skoro nikdo v té oblasti, ale byl po několika letech spolu s Rabinem velmi blízko k dojednání nějakého i když jistě hodně křehkého míru mezi Izraelem a Palestinci!!! Arafat byl za svojí činnost také nositelem mnoha
mezinárodních vyznamenání včetně Nobelovy ceny míru!!!
Je dobře vědět, kdo nechce mír v oblasti - Rabin byl ultrapravými sionisty zákeřně zavražděn a celá mírová smlouva šla pod stůl!!!!
Taková je pravda pro Vojtu49, který patří také k pravidelným nasíračům a rozvracečům diskuzí!!!! Jakmile se diskuze stočí k tématu Izraele, Palestiny, ihned vyskočí jako čerti s krabičky Vojta49, Xman a další "placené" síly a začnou svoje rozvracečské
dílo!!!!!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212629

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
23,39 Kč
Euro
27,25 Kč
Libra
30,30 Kč
Kanadský dolar
17,57 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,53 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 011,74 Kč
1 unce stříbra
552,70 Kč
Bitcoin
316 474,77 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?