Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 26 příspěveků, 1 jméno: Jiří Táborský.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.08.2003 16:51

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jozef píše (mimo jiné):

"Osobne si lamu hlavu, jak je mozne, ze od roku 1946 dostavaji Americani kazdy rok nejakou Nobelovu cenu, at je to fysika, chemie, matematika nebo lekarsky objev. A jak je mozne, ze 80% novych leku na svetovem trhu jsou 'Made in USA'."

Jozef, přestaňte si lámat hlavu nebo se Vám něco stane. Podívejte se někam, odkud berete své hlavolamy a uvidíte, kolik Nobelovek dostalo USA díky imigrantům. Amerika vždycky ve velkém importovala mozky. Někdy dostáváme mozky zadarmo, jen za štempl do pasu, jako například z GB, kde tvrdě prosazují povinný odchod výzkumníků do důchodu.

Kolik je procent "made in USA" léčiv na světovém trhu, nevím. 80% mi připadá jako přání otcem myšlenky. Většina amerického farmaceutického výzkumu se už více než jedno desetiletí provádí v cizině. Je to tak mnohem levnější. Stejně tak nemalá část "amerických" léčiv se vyrábí v cizi licenci (Ciba, Merck, Bayer atd). A dokonce ne zanebatelné množství léčiv importujeme, přes desperátní snahu extrémně vlivné farmaceutické lobby, která se tomu snaží zabránit. A v současné bioteroristické hysterii jsme dokonce byli závislí na importu vakcín proti neštovicím a anthraxu!

Nechci naprosto snižovat úspěchy americké vědy, jsem v tomto směru v podstatě americký šovinista, jenom nejsem úplně blbej a furt mi ještě slouží smysly. Ale americké základní a střední školství americkou vědu vysloveně sabotuje - někdy mám dojem, že záměrně. Ubíjí nadání, iniciativu a samostatné myšlení. Co je nejhorší, vychovává destruktivně rovnostářskou, nevzdělanou, světově podprůměrnou populaci s vymytými mozky, snadno ovladatelnou a vhodnou pro práci u běžícího pásu - a v tom jsem přesvědčen, že záměrně.

18283

18.08.2003 17:21

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Malvo,

vyjádřila jste se dobře a naprosto není důvodu se za něco omlouvat. Já bych se měl omluvit, že jsem nedal za toho kovboje, který se jako na výraz ústy k ženě dotkne jedním prstu okraje klobouku, smajlík. Protože i to se dělá už jen v kovbojských filmech.

18286

22.08.2003 17:06

Interview se Sharonem

Majn líber fanouš,

Jiří Táborský 209.?.?.?

vas hajst ajn "atheistický Žid"?

18509

09.12.2003 16:50

Odpočítávání k apokalypse?

LaRouche, Who?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Drtivá většina Američanů vůbec neví, kdo to Lyndon LaRouche je. Tahle pereniální politická figurka, oscilující mezi socialismem a fašismem, nemá v Americe ani setinu šancí na zvolení v porovnání se Sládkem v Česku.

Máte ovšem pravdu, že změna v americké administrativě může ještě Ameriku zachránit - a tím i svět - před politickou, ekonomickou a morální katastrofou. Po dnešním endorsementu Howarda Deana Gorem se ta naděje stává reálnější.

22582

09.12.2003 16:58

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, ono není ani tak důležité, jak se na to díváme my, pane Juchelko, ale jak se probouzí v Ras Putinovi starý carský imperialismus a jak ten bezesporu vyčůraný pragmatik bude reagovat na naši současnou nešťastnou zahraniční politiku.

22583

09.12.2003 17:40

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, já si především nemyslím, že ty rachejtle poslal Ras Putin do Damašku a Teheránu na srovnání Izraele se zemí. Oni Rusáci jsou známí jako šachisti, asi tak jako my hráči pokeru.
Takže tu variantu, při které by se Rusko cítilo ohroženo izraleskými nukleárními zbraněmi a případně by ty rachejtle přezbrojilo nukleárními hlavicemi (a případně by přejalo i naši a izraelskou strategii preventivní akce), neberu vážně.

Vezmeme-li ale v úvahu naše více než častá prohlášení o zavedení svobody a demokracie jako v Iráku i v Syrii a Iránu, a že takové výdobytky by se tam musely importovat naší námořní mocí, pak ty ruské rachejtle seděj´jak prdel na hrnec. Doufejme, že jen jako přátelské upozornění, že nemáme v ruce všechna esa.

22585

09.12.2003 18:02

Privatizace není legrace

RE: V Moskvě´s nebyl, tak nekecej,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, to se Vám jenom zdá, protože tady není Tom a pan Keonig, pane Peleško.

22587

09.12.2003 19:36

Privatizace není legrace

RE: Contradictio in adjecto

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, stručně a jasně Vám už odpověděl pan Vrabec. Na omezené množství suprpřesnejch součástek (i pro ty CNC) může používat CNC jen Non-profit organizace.

Já jsem taky nenapsal, že mi ten známý z výzkumáku pro automatizaci doporučoval neautomatizované mašiny. Prostě jen konstatoval, že české obráběcí stroje jsou světová špička a já, protože tomu nerozumím, jsem mu to sežral. No, znáte to, ocel švédská, práce česká. Pravděpodobně taky nějak automatizované byly, ale nepovažoval za nutné to zdůrazňovat.

Nevím, kde jste to viděl, ale v Americe za minimální mzdu žádný dělník nepracuje, to tak ještě obraceči hamburáků u MacDonalda nebo Mexikáni při česání rajčat. Ten můj známý, co dovážel ty mašiny z Československa musel platit víc i hazlbábu, jinak by ho sežraly odbory. Jo, to už dávno není jako za starýho Forda, kdy dělník utahoval celý život jen jeden šroubek (a i přitom musel vědět kterej).

I u míň automatizovanejch mašin musí obsluha něco vědět. To máte jako s tím pánem, co si na brněnském veletrhu prohlížel automatickou dojičku. Moc se mu líbilo, jak mu ocucává prst a tak, když nebyl nikdo kolem, si rozepnul příklopec, šup tam s ním a zmáčknul knoflík START. Jo, ale až když pak marně hledal knoflík na vypnutí, tak si všimnul návodu: PO PĚTI LITRECH VYPÍNÁ SAMO. A to se už vůbec nezmiňuji o té druhé vystavené automatické mašině, která nahradí ženu, jak výslovně hlásala reklama; ani chvilka prvotního potěšení. Vy mi pak povídejte, že se k automatické mašině může postavit někdo za minimální mzdu.

Zrovna tak mi nepovídejte, že malej americkej byznysman dostává vládní zakázky podvodně. To dělají jen ti velcí a ještě každou chvíli některého zavřou (a já bych Vám mohl říci, kterého by měli zavřít zrovna teď, ale toho nezavřou, protože je viceprezident). Konkurzní řízení je pro malé byznysmany jak řemen, mašiny a postupy musej bejt certifikovaný, furt kolem při výrobě někdo šmějdí a cenu musíte dodržet, i kdybyste měl prodělat kalhoty. Ty anekdoty o kladívku za 750 doláčů a prkýnko na hajzl za dvanáct stovek pro Air Force se vyprávěj´ dokola už dvacet let. Ten můj známej musel odvádět na přesnou váhu i špony a piliny, aby se nějakému čínskému špiónovi nedostal do ruky vzorek materiálu a i tahle buzerace byla v ceně (výrobek pak šel do Izraele a tam odsud do Číny, ale tahle fáze už byla plně zautomatizovaná a ve velkým).

Já tedy nejsem vůbec proti automatizaci, ale lidi to musej´dělat s rozumem. Přečtěte si Čapkovy RUR (a to on ještě neznal ty dva úrazy z Brna).

22595

09.12.2003 19:46

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Juchelka, a neni von ten Armageddon židovskýho původu?

22597

09.12.2003 19:51

Odpočítávání k apokalypse?

RE: LaRouche, Who?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Neupadejte na duchu, skalní Demokrate. Já jsem byl dycinky Republikán, ale tentokrát budu volit demokraticky, Deana. Vždyť já né sám, jsou nás milióny, jak pravil básník.

22598

09.12.2003 20:13

Odpočítávání k apokalypse?

Ooops, pane Karle:

Jiří Táborský 209.?.?.?

[i]"...osobní zkušenost s Židy v socialismu jsme mít nemohli."[i]

Mno, to byste snad měl tvrdit v první osobě jednotného čísla. Mnozí zatraceně tvrdou zkušenost dostali v době generálního tajemníka Slánského, Reicina, Gemindera a podobných. Tenkrát byla dokonce vyhlášena i soutěž o nejlepší židovský vtip - první cena: pobyt v lázních Jáchymov.

22601

09.12.2003 20:20

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak to se běžte někdy podívat, bydlíte-li v Americe, do nějakého fundamentalistického evangelického kostela. Tam mají vedle americké vlajky vyvěšenu i vlajku izraelskou (ne nutně v tomto pořadí). A někteří věří, že praví křesťani jsou ten ztracený izraelský kmen.

22604

19.12.2003 02:32

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězněm

Jiří Táborský 209.?.?.?

No, a to je právě ono, pane K.M. Saddám je barbar, nevzdělanec, diktátor, krysa, zbabělec, lhář, podrazník, násilník, vrah děté a žen, plynař,zloděj a vůbec a já si ani nepamatuji, co všechno jsem o něm slyšel. Takže u takovýho nemůže nikoho nic překvapit a žádná kritika se ani zdaleka nemůže vyrovnat tomu, co jsme se o něm už dozvěděli.

Jenže my jsme kultůrní a civilizovaný a vzdělaný a spravedlivý a mírumilovný a křesťanský a demograti a ochránci žen a dětí a hrdinný a nelžeme ani nepodvádíme ani nekradem, a vůbec jsme všechno to nejlepší mezi nebem a zemí, a možná i trochu nad nebem a trochu pod zemí. Takže to je skutečně zarážející, že má někdo to chucpe nás za cosi kritizovat. Teda, ledacos se může nechtěně a náhodou přihodit, ale proč svět vidí každičkou skvrnku zrovinka na nás. Mne už ale taky naši reprezentanti řekli, proč to tak je: protože nám záviděj´ naší demogracii a křesťanství a pana prezidenta Bushe a Niagáru.

A že zacházíme špatně se Saddámem? Že jsme mu dali pytel přes hlavu? Prosímvás, víte jak by ho jinak bolely oči, když vylez´ ze tmy na světlo? Mučit ho nebudem´, protože to není dovolený. Nenecháme ho ale spát ani jít na záchod, budeme ho držet potmě, však on bude, ftáček, zpívat. Že tohle dělaly Berijovy a Reicinovy gorily? No, vidíte, a nás za to kritizujete.

23034

19.12.2003 02:54

Z tyrana vězeň

Ppposlyšte pppane Pppíseckej,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ttto jjjenom zzzzročílení kkkoktáte, žžže pppíšete zzzvlášť pppanu Dddubovi a pppanu Jjjuchelkovi ssstejný kkkomentář, anebo ttto mmmá nnnějakej sssofffitttikkkovanějšššíššší dddůvod?

Já vím, že opakování je matka moudrosti, ale proč Vy, když Vy jste už takhle chytrej.

23035

19.12.2003 03:06

Z tyrana vězeň

RE: Z tyrana vězeň

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane P.M., já bych se vůbec nedivil, kdyby ten zavšivanej chlupatec byl z papundeklu. Ta Bushova krůta byla taky jen atrapa.

23036

19.12.2003 05:12

Z tyrana vězeň

RE: Papundeklovy chlupatec.

Jiří Táborský 209.?.?.?

No tak to vidíte, pane P.M., jak nedbale sleduji denní tisk: že ta Bushova krůta nebyla fake, taková důležitá zpráva mi unikla.

A že voněla? Mno, věřícímu Republikánovi bude vonět, i kdyby byla vymodelovaná z hovna.

23039

26.12.2003 06:43

Datle

RE: Datle

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Pisecký,

koukám, že jste se včera pokoušel bejt duchaplnej na pokračování. A taky, že si z Vás Ježíšek na Štědrý večer vystřelil: V té plechovce s nápisem FTIPNÁ KAŠE Vám nadělil obyčejnou krupicovou. Podle toho, jak na ni Vaše spisovatelské střevo včera zareagovalo, přidal do ní zřejmě taky krabičku projimadla.

Rovněž Vám asi vyschly Vaše běžné zdroje zaručených informací, když jste se dal na arabskou Aljazéru, což Vám, jak sdělujete, “málem urvalo hubu”. No, to teprve počkejte, co Vám ta pecka z těch halali, co jste těm Arabům sežral, udělá v kadibudce! Ne, že bych byl škodolibej, ale umím si představit, jak na Vás budou děti na ulici pokřikovat Píseckej halali, pecku z něj tahali! Aljazéra zpráva, jak na halali datlích (na CIA fotografii žlutých) v prosinci debužíroval nějakej barvoslepej (http://www.theproducehunter.com/productdisplay.asp?ID=1998) arabskej datlovej expert, mno, to by trklo i průměrného blba, pane Píseckej.

“Co já vím,” píšete dále, “Arabové mají svůj arabskej” [kalendář]. To vypadá, pane Písecký, jako byste se úsilovně snažil vytvořit dojem, že víte velké halali. Irák byl za Saddáma sekulární stát (na rozdíl od Sudanu, Saudské Arabie, Izraele a jiných podobných) a používal a dosud používá stejný kalendář jako my a vy. Jenže Vy se zdáte znát velké halali i o názvech měsíců v Česku - název prosinec není odvozen od slova prositi, ale od prosné kaše.
Stejně velké halali zřejmě víte o gramotnosti a vzdělání populace v Saddámově Iráku. Dětskou úmrtnost, choroby a podvýživu v roce 1999 adresujte jinam, ať nevypadáte jako cvok.

Pokud jde o Vondráčkův text, tak to jsem Vás už o nápovědu, kde tam najdu relevantní informace k diskusi o CIA žlutých datlích v prosinci, už jednou požádal. Protože jste mi nenapověděl, předpokládám, že jsem to nepřehlédl a nic takového tam není, a že zase pouze kecáte.

23346

26.12.2003 08:41

Datle

RE: Datle

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Kozáku,

ani na jednom linku, který jste postoval, není uvedena žádná žlutá odrůda, která by se sklízela v prosinci. Nenašel jsem takovou odrůdu ani jinde.

Nejde ale ani o to, kdy se která odrůda sklízí, některé se sklízejí nedozrálé. Je málo pravděpodobné, že by lidé, kteří tam žili dost primitivním způsobem, nesklidili do poloviny prosince jediný trs datlí na jediném stromě, který je na dvorku vidět, možné to ale je. Kromě toho, plody všech palem po dozrání opadají.

Za důležitější bych považoval barvu datlí. Všechny nedozrálé datle jsou nejdříve zelené, potom, podle odrůdy, žloutnou nebo červenají do jasně žluté nebo červené a nakonec zhnědnou - od jantarově hnědožluté (nejsvětlejší odrůdy jsou z komerčních důvodů označovány jako "zlaté") do hnědočerné až černé. Datle na fotografiích jsou jasně žluté. Dokonce, podíváte-li se na ně pozorněji, nebo si je i zvětšíte, uvidíte, že některé jsou ještě nazelenalé. Řekl bych proto, že to může být považováno za jeden z ukazatelů, že fotografie nebyly zhotoveny v prosinci.

A samozřejmě, nemusí to ani být místo, kde se Saddám ukrýval nebo byl ukrýván.23348

26.12.2003 10:22

Datle

RE: Datle

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Murte,

text pana Vondráčka se mi nelíbil především proto, že przní mateřský jazyk, ne že ho pan Písecký užil jako naprosto bezcennou referenci k tematu.

Jen jeden příklad z mnohých: "Stát před skladem jako 'píchlý kolo' nebylo podle mích představ a morálně mě to nenaplňovalo." Že to tenhle intelektuál dotáhl na plukovníka mě nezaráží tolik, jako to, že nějak dostal diplom inženýra z nějaké české (?) vysoké školy.

Nevím, pane Murte, proč jste tady postoval posudek jeho nadřízeného. Chtěl jste snad vyvážit to, co o své službě a postřezích z Iráku prozradil sám Vondráček?

Shledal například, že Saddáma "část lidí nenávidí, mám na mysli Kurdy a zbytek národa zbožňuje." To by bylo 2[cool] proti našemu nejnovějšímu důvodu pro válku. Totální herese.

Jeho služba pro OSN sestávala z hlídání skladu a později opravování vozidel, vyžírání iráckých rodin a jiných reprezentačních aktivit, o kterých Vondráček píše, jak: "procházeli Bagdádem a seznamovali se s jeho tržišti, obchody a co nás zejména zajímalo se směnárnami..... na černém trhu, kterého jsme se naučili brzy využívat." Mno, a já jsem si vždycky myslel, že veksláci jsou jen Arabové na Václaváku.

Mno, a trochu mě připomněl našeho politruka u pétépé. Byl tedy hodnostně daleko pod plukovníkem, ale v dacanství si s nim nezadal. Byl tak blbej, že si nedokázal narazit kurvu v Ostravě. Až jednou ho jedna, která na stará kolena hledala starobní zajištění v manželství, uhnala sama. Probudila v něm nepoznané city do takové míry, že jí psal dopisy v zplagializované poezii z knihovny Fučíkova odznaku. Ona mu zase posílala ušmudlané kalhotky, pubické chlupy svázané růžovou mašličkou a podobné romantické oplátky, kterými se pak chlubil v důstojnické jídelně.

No, a když mu pak došel Bezruč a Wolker, tak jednou přišel za mnou, zda bych mu jako nevypomohl. Snažil jsem to dělat tak, aby měl dojem, že snoubí Majakovského s Rytířem Smilem vlastnoručně a od té doby jsem už nikdy neměl službu, a opušťák kdykoliv, jen na mrknutí okem. A když jsem šel do civilu, tak mi taky napsal posudek, kam se hrabe ten Vondráčkův, s tím mým by mě byli vzali i do Politbyra VKS(b). A taky mi pak poslal pozvání na svatbu. Měl ji, bolševik, v chrámu Neposkvrněné Panny Marie. Mno, ona byla zase v bílém a měla věneček.

23350

30.12.2003 16:29

Datle

RE: Pikslíky

Jiří Táborský 209.?.?.?

"A díra, nedíra, furt se natírá."

23511

10.01.2004 20:01

Amerika terorizuje planetu

RE: planeta terorizuje Bushe

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Píseckej,

to, že ten detektor neukazuje, co je pod kůží, je jeho ohleduplná přednost, nikoliv nedostatek. Kdo by stál o to vidět, že máte v řiti husu zašpuntovanou knedlíkem a (autocenzurováno) naopak v hlavě?

24173

04.03.2004 06:51

Kacíř z Hollywoodu

RE: Kacíř z Hollywoodu

Jiří Táborský 209.?.?.?

Přesně tak, paní Ajo. A natočil ho v Itálii a většina herců a technického personálu byli Evropané, kterým je šumafuk, jak Hollywood dští síru a prská žluč.

26160

04.03.2004 06:57

Kacíř z Hollywoodu

RE: Kacíř z Hollywoodu

Jiří Táborský 209.?.?.?

[/i]"Lide nejsou tak zabijeni zbranemi,jako svou bezmeznou hlouposti."[/i]

Kdyby tohle byla pravda, pane Nohejle, tak by musel mít už hrobník Bushe na lopatě.

26161

23.03.2004 17:36

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

Aha,

Jiří Táborský 209.?.?.?

tak podepsat se Černá Ruka, Beh Hur nebo Kočičí Pracka řeší úspěšně připosranost či podlost anonymity, jo?

26912

23.03.2004 17:50

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

RE: to neni jen vrazda nemohouciho invalidy, ujistuje

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, myslím, že tentokrát by Vám mělo být líto příštích generací Židů. Ti si furt o něco koledují.

Ale to není, proč reaguji na Váš komentář. Tam jste mě pobavil Vaším rozhořčením nad tím, že "muhamedi" při pokřikování schovávají tvář maskou. A co ta Vaše poprskaná maska Petr Veliký?

26918

23.03.2004 18:03

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

Mno, to vědět nebudu (a je mi to taky úplně buřt),

Jiří Táborský 209.?.?.?

pokud by se tím nickem nepodepisoval konzistentně, jako třeba ta Černá Ruka nebo Bratrstvo Kočičí Pracky. O to ale v mém původním komentáře o důležitosti dvou palců pro Šárona nešlo.

26921

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 5

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 1

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,11 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
251 452,12 Kč

Poslední aktualizace: 27.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?