Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, ermite.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

09.07.2013 20:09

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: pracovní doba

ermite 217.?.?.?

co takhle snížit pracovní dobu z 8 hodin + x procent navic které zaměstnavatelé různými triky se zaměstanaců ždímají na zákonných 8 hodin. Konkrétně v mém případě mi bylo po tom co jsem v práci trávil "jenom" 8-9 hodin sděleno že se tak nějak očekává že mám prostě makat a udělat všechnu zadanou práci a pokud na to nestačí pracovní doba tak mám pracovat víc. Podotýkám že nejsem ve vysoké manažerské pozici, můj plat je teď nejnižší za posledních 15 let a v práci se opravdu neflákám. Pokud tomu je takhle všude tak jen odtraněním těchto skrytých přesčasů by se významně snížila nezaměstnanost. Obyčejné zákonné snížení pracovní doby by znamenalo jen snížení platů ale po zaměstnancích by se chtěl stejný výkon. To už jsem taky ve své minulosti zažil, když firma začala tímto způsobem "šetřit"

293000

02.10.2012 11:25

Ještě jednou můj názor na Klause

Rozdil mezi Klausem a beznym ceskym zlodejskym politikem

ermite 217.?.?.?

je ten, ze Klaus neskodi druhym pro penize (nebo alespon ne hlavne pro penize , jeho majetkove pomery neznam). Klaus je fanaticky kazatel viry jmenem liberalni kapitalizmus - nabozenstvi ktere se misto kompletni nejvyssi bytosti a vedomi prevysujicimu to nase, klani jen jakesi neviditelne ruce. A ja se bojim vic fanatiku (a to jakelikoliv viry nejen te zminovane) nez zlodeju. Zvlast kdyz ti fanatici se obcas projevi jako drobni kapsari bez motivace. To uz je krome fanatizmu i znamka nejake dalsi dusevni poruchy.

276084

16.04.2012 16:14

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

ermite 217.?.?.?

Aha tak ja uz tu vasi svobodu zacinam chapat [smích], je stejne kategorie jakou si vytvorili Butch Cassidy a Sundance Kid, Bony a Clyde, Babinsky nebo treba z tech modernejsich lumpu takovy Krejcir [smích] Ano i tak lze zit,postavit se nad zakon, nad moralku atd. , delat co se mi zlibi, porusit jakekoliv psane nebo nepsane pravidlo ktere mi nevyhovuje a trvat na dodrzeni tech ktere se mi hodi. Chce to jenom hypertrofovane ego a pohrdani jinymi lidmi, oboji z vas primo cisi. Nebo tady jenom delate ramena. Kazdopadne se lisime v zasadni veci, ja verim ze svet se muze stat lepsim mistem pro vetsinu lidi a nevyvysuju se nad nikoho protoze to nemam zapotrebi.

267044

13.04.2012 11:46

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

217.?.?.?

Dekuji za reakci, alespon ze mne neposilate na leceni(mimochodem pokud vim obvykla praxe stalinistu , KGB jak zdiskreditovat oponenty byla prohlasit je za dusevne nemocne [smích] )
1)Nenapadne jste se vyhnul prvni casti moji otazky, zopakuji "Takze tim chcete rict ze za minulych 20 let se uz zadne svinstvo nedelo? A pred 70 - 100 lety se taky nedelo?"
zeby vam odpoved nezapadala do vaseho dokonale cerno bileho (nebo spis cerveno modreho, levo praveho [smích]) usporadani sveta?
2)Co se tyce te vasi svobody az mi je lito vam tuhle viru brat [smích] proste citte se dal svobodny, svobodne prispivejte svymi danemi na sireni demokracie, humanitarni bomby, miliardove majetky tunelaru a atd. A budte stastny v novem svetovem radu. [velký smích] nebo zrovna podle p.Kellera - nastavajici feudalizovane spolecnosti.

266869

11.04.2012 17:07

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

ermite 217.?.?.?

dokonale hloupe mi pripada hlavne to vase zjednoduseni na "40 let svinstva a 20 let svobody" Takze tim chcete rict ze za minulych 20 let se uz zadne svinstvo nedelo? A pred 70 - 100 lety se taky nedelo? A co je to vlastne ta vase svoboda? Opravdu ji ted uz nic neomezuje? To si opravdu myslite ze jste ted svobodny?

266747

31.03.2012 09:48

Summit BRICS ustupuje od dolaru

RE: BRISC CONTRA DOLLAR CONTRA EURO

ermite 217.?.?.?

To s tim nepřítelem je určitě pravda, ale na tohle je rozumné použít virtualního nepřítele jako Al Kajda a ne skutečného a k tomu natolik silného že by mohl nakonec sám převzít kontrolu.

266160

01.02.2012 14:03

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Hmmm

ermite 217.?.?.?

Dle meho nazoru je muz, obcan stredni tridy , na kterem zavisi osud jeho nepracujici manzelky starajici se o domacnost a jeho deti a proto je ochotny pokorne otrocit drzet hubu a krok, a vycerapvat svou kreativitu tupou praci a panackovanim pred sefem presne to co pani tohoto sveta potrebuji. Proto suhlasim s pripevkem Kysucana. Takovehle "tradicni hodnoty" vzdy byly a porad jsou jen prostredek k zotroceni lidi. Tyhle hodnoty nenapadne propaguje vestina "rodinnych filmu" produkce MGM a spol. - polozte si otazku proc asi? Jedine co mocnym tohoto tohoto sveta muze skazit plany je clovek svobodomyslny, uvazujici nezavisle, schopny plnym nasazenim a bez vycitek svedomi a pocitu viny ze tim skodi svym nejblizsim, se venovat tomu co povazuje za spravne.

262125

13.12.2011 14:39

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Desetitisíce demonstrantů...

ermite 217.?.?.?

K tomu 17.11 na Vaclavaku, byl jsem tam, odhaduji ucast zhruba 2000 lidi. Zpravy CT ten vecer uverejnili alespon jeden kratky zaber ktery odpovidal realite, TV Nova NIC jenom zabery Klause jak se vyjadruje k ankete o nespokojenosti obcanu : "nenene ja tehle agenture neverim" [smích] Dale k tem poctum, Praha 2000 lidi nikto to neresi, zadne zpravy ve svetovem tisku, Moskva (10x vetsi nez Praha) 10000 lidi a jsou toho plne noviny...

258455

18.10.2011 11:53

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: co kdyz je to jinak

ermite 217.?.?.?

>že Elity foukají do ohníčku i proto, aby se třeba "dole" našlo řešení, schůdné pro značnou část populace.

hlavně myslím že elity značnou část populace můžou lehce postrádat, tudíž nehledají pro ni nijaké schůdné řešení. Hledají řešení jak se značné části populace zbavit, zbytek ovládnout a přitom všem nepřijít k úrazu.

255400

17.10.2011 19:24

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

co kdyz je to jinak

ermite 217.?.?.?

hm taky to muze byt tak ze prave informace ze OWS je rizeno a placeno z pozadi (i kdyz treba neni) slouzi na diskreditaci tohoto zatim autenticky "lidoveho" hnuti. Ono je levnejsi nez ty hnuti financovat a narocne usmernovat jenom jakoby "dekonspiracne" rozsirit informaci ze jsou nekym financovany a rizeny. Co kdyz Chossudovski je prave ten trojsky kun? Nebo jinak: jaka nepravdiva informace vic poslouzi zajmu udrzeni status quo ze "OWS je prvnim celosvetovym vzepetim proti globalni elite od sedesatych let" nebo ze "je to globalni elitou rizeny pseudo protest" ?

255354

12.10.2011 10:27

Revoluce nejen společenská, parazitismus a symbióza, parazité a hostitelé

RE: Naděje na změnu k lepšímu?

ermite 217.?.?.?

No nebojte se říct/napsat hezky otevřeně "komunizmus" [smích] Nelíbí se mi na něm jenom to že tahle myšlenka bohužel byla zdikreditována v očích většiny co v něčem co se za socializmus směřující ke komunizmu vydávalo žili. A nenapadejte mne že to byla diskreditace cílená (raději předem připouštím že nejspíš byla [smích] - urychlením revoluce v nejméně vhodném teritoriu ), to nic nemění na tom že to byla prohraná bitva a zatím jsem nikde nezaznamenal nějaké rozumné poučení z této prohry a návrh na to jak vyhrát tu další. Historicky znemožnit myšlenku komunizmu se povedlo jenom díky negativním lidským vlastnostem, chamtivosti , egoizmu, zbabělosti atd. a ty ze společnosti nevymizeli. Řekl bych tedy, že nejdřív musí nastat zásadní posun ve vědomí lidí (a koutku duše doufám že i nastane)Mám v poslední době dojem že žijeme v naprosto průlomovém období vývoje civilizace na zemi. Vývoj se teď může ubírat dvěmy základnímy směry (pokud pominu třetí možnost a tou je další kolaps civilizace) a to, který směr si lidstvo vybere rozhodne o vývoji lidského rodu na další stovky možná tisíce let.

255031

11.10.2011 09:40

Revoluce nejen společenská, parazitismus a symbióza, parazité a hostitelé

Naděje na změnu k lepšímu?

ermite 217.?.?.?

S článkem jako takovým lze jedine souhlasit, situaci popisuje celkem výstižně. Ovšem článků a projevů výstižně popisujících situaci je mnoho a od mnoha autorů (třeba Jan Keller) ale chybí popis/návrh jejího řešení. Autor naznačuje nějaké pozitivní tendence ke změně. Možná by bylo užitečné rozvinout bližší popis těcho tendencí do dalšího článku, podle pravidla "čemu se věnuje pozornost to se rozšíří" [smích] Řekl bych že lidi potřebují v současnosti nejakou uchopitelnou pozitivní vizi "světlých zítřků" [smích] jinak upadnou do beznaděje a to je dokonalá živná půda pro zasetí myšlenky NWO.

254981

28.09.2011 17:20

Proberme se, Švejkové!

RE: Násilí není program! A pokud chci něco změnit, musím přesně vědět,čím stávající systém nahradit!

ermite 217.?.?.?

>Omezit všeobecné volební právo jen na plátce daní.

Hmmm zajimavé. Takže třeba studenti, důchodci, nedobrovolně nezaměstnaní jsou jakožto neplatiči daní podle vás asi něco jako nesvéprávná lůza a přítěž společnosti a nemají co mluvit do jejího fungování? Zato třeba rentiér který bez vlastního přičinění zdědí jmění a celý život velice "odpovědně" nehne ani prstem proto aby byl svět lepší,je ten správný a moudrý občan který je hoden jít k volbám.Chápu to správně? To pak chybí už jen pravidlo že každý má tolik hlasů kolik daní odvede. To by teprve nastal "ráj" na zemi.

Změna společnosti násilím vždy vedla jen k další nespravedlnosti a diktatůře.Docela sice chápu že mnoho lidí by nejradši vidělo nekteré politiky viset na kandelábru ale to není řešení.Myslím že pokud velice rychle, dostatečný počet (nadkritické množství) lidí nepochopí, že změna je možná i nenásilně a to velmi jednoduše tak dojde zase jenom k dalšímu kolapsu civilizace a to nejspíš tomu nejkrutějšímu a nejkrvavějšímu v dějinách. Třeba ta hrstka co to přežije začne jinak. Ještě ale pořád je šance na jiný vývoj i když je stále menší.

254116

22.06.2011 15:17

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Neberte toto jako provokaci, ale čistě námět k zamyšlení

ermite 217.?.?.?

zajimalo by mne tedy proc si policie vybrala to utluceni tupym predmetem kdyz se zbran nenasla, asi tomu opravdu nasvedcuji stopy (cakance krve v baraku) jinak by predsi bylo jednodussi tvrdit ze je treba bodnul nozem apod. Kazdopadne zatim cela tato diskuse vychazi z tvrzeni obvineho v clanku. Buhuzel nikdo z nas nemuze nahlednout do spisu a posoudit vsechna fakta. Opravdu mne ale desi skutecnost ze je mozne cloveka zavrit na tak dlouhou dobu do vezeni (a v podstate zatim stale pravne nevinnemu cloveku znicit zivot) pokud zatim neexistuje dukaz vrazdy. Kdyz budu chtit nekomu poradne zavarit tak uz vim jak [smích]

246607

21.06.2011 16:38

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Neberte toto jako provokaci, ale čistě námět k zamyšlení

ermite 217.?.?.?

No mne na tom nesedi jedna vec, kdyz se Trodas po telefonatu od policie sel podivat do otcova baraku a nasel tam slapoty a louzi krve (tedy myslim ze den starou louzi krve pozna snad i laik) tak je hodne divny ze okamzite nevolal policii. Podle toho jak to chapu tak zase klidne odesel domu, cekal az mu policajti znovu zavolaji a ke vsemu delal nejake divne zmatky s klicema od baraku. Takhle jak je to podane tak to vypada jako docela podezrele chovani a nejaka dodatecna konstrukce jak oduvodnit tu jeho zminenou slapotu ktera vznikla zrejme az po vzniku tech krvavych stop.

246525

20.07.2010 17:07

Technologická revoluce a budoucnost svobody, 2. část

60000 USD na lůžko

ermite 217.?.?.?

400 mil. USD na 6700 zadržovacích lůžek, t.j . 60000 USD na lůžko.Za to se snad dá postavit domek pro celou rodinu. V USA mají asi nejdražší matrace na světě [smích] Mně to celé připadá spíš jako klasické tunelování státního rozpočtu.

224573

29.05.2010 00:27

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

ermite 217.?.?.?

Budto jste muj prispevek necet cely nebo ste ho nepochopil. Muzete mi uvest v ktere vete obhajuji soucasny system? Snazil jsem se jen vysvetlit ze nelze ignorovat jen ty pravidla kterych poruseni nas nic nestoji a tam kde by nas to uz stalo nejake obeti tak poslusne sklonit hlavu, drzet hubu a krok. A taky jsem chtel rict ze zmena bude bolet, protoze kto neni schopen nic obetovat nezaslouzi si ani nic ziskat. A dokud to lidi nepochopi tak se budou dale placat na miste a naivne dal verit ze napriklad tim ze nepujdou k volbam nekoho utrucujou [velký smích]

220486

28.05.2010 16:54

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

ermite 217.?.?.?

pod vnitrni nezavilosti myslite napriklad kdyz se nekdo navenek cpe sefovi do zadku ale vnitrne si o nem "hrde" mysli se je to blbec a dokonce to "odvazne" rekne doma manzelce ? [velký smích] Prominte mi tu ironii, ale dle meho nazoru jsme to co koname a ne to co si myslime. A pokud zijeme v tehle strukture a nemame odvahu ji PLNE ignorovat/opustit tak jsme jeji soucasti. Je pravdou ze nejit k volbam dnes uz zadnou velkou odvahu nevyzaduje,takze mi to pripada jako dobra prilezitost pro nektere pseudo nezavisle jedince aby se okate mohli tvarit jak "ignoruji" tuhle spolecnost [chechtot] ovsem to jim nebrani v klidu vyuzivat jeji dalsi vyhody.Dobra nevolte, ale doufam ze pak dalsi den ani nepujdete do prace makat na zvrhly vykoristovatelsky system, nepujdet nakupovat do supermarketu a podporovat tim globalizaci atd. To kdyby mely odvahu udelat ty 3 miliony lidi co nejdou k volbam tak se urcite i Nevolenim neco zmeni [smích] Ovsem bude to hooodne bolet [smích]

220444

28.05.2010 11:50

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

ermite 217.?.?.?

"Ale můžeš tyto nastavení hluboce ignorovat, netýkají se tě. Jen tak si zachováš svou přirozenou integritu, svou výjimečnost a svobodu." A kdo z nas ma odvahu skutecne tohle do dusledku udelat!? To chcete zit v jeskyni, zivit se lesnimi plody, nebo vybirat kontejnery a spat pod mostem? Uz to ze vyuzivate pristup k internetu naznacuje ze asi ne. Nebo tomu nerozumim a popiste mi bliz jak si lze zajistit alespoon zakladni preziti a ignorovat nastaveni spolecnosti ve ktere zijete. Rad to taky zkusim, celkem by se mne to ted hodilo. [smích]

220412

28.05.2010 09:50

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

volit ci nevolit

ermite 217.?.?.?

Plne chapu frustraci lidi kteri prohlasuji ze nepujdou volit. Taky zrovna neprekypuju optimizmem. Ovsem s nazorem nejit k volbam se nejak nemuzu stotoznit. Pripada mi to jako naprosta kapitulace, to se pak muzu rovnou jit i povesit. Pokud by mi slo o zivot (a o ten v tomto pripade jde) a mel bych na vyber 2 moznosti ja se zachovat ,jednu s nulovou pravdepodobnosti uspechu a tu druhou treba jen jedno promile, tak bych asi stejne vzdy volil tu druhou, zvlast pokud by mi neprinesla nejake "utrpeni" navic. A nejit k volbam mi pripada jako ta prvni moznost. Co se tim docili? Jsem si naprosto jist ze tem nahore to bude uplne jedno jestli ucast u voleb bude 20% nebo jen 1% pokud to budou oni co vyhrajou.

220399

13.05.2010 10:16

Jak by vypadala NASA, kdyby existovalo duševní vlastnictví vědy

hezke mini scifi

ermite 217.?.?.?

Skoro m pripada ze nekteri nepochopili ze jde o fikci [smích] Kazdopadne hezky napsane a doporucil bych autorovi rozvinout myslenku do podoby delsi scifi povidky. [smích]

219208

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá několik dnů do konce měsíce a v pokladně chybí třetina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se sebere. Děkuji.

Ve zkratce

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 1

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 038,25 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
150 891,82 Kč

Poslední aktualizace: 29.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?