Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 350 příspěveků, 22 různých jmén: <nic>, aaaz, diskutér, eda, F. A. von H., F.A. von H., haf, ham, hapal, chlebasmaslem2, jansmith1984, Jiří S., MartinX, Mor, Nobody, Pítr, Pítrs, sed, Ton, xws, xyzzz, zyx.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.01.2013 00:17

Reakce na článek „Klausův hřebík do rakve...“

RE: Isteže - dlhé súdne konania sú zlé

193.?.?.?

Neberte to osobně, ale díky "slepým" lidem, kteří si Klause (klidně si dosaďte jinou samolibou, nadutou, nabubřelou "osobnost", typu Havla, Zemana, ...) vážili, kterým nevadil jeho útěk před právníky, kteří spolu s ním nerozlišují čisté a špinavé peníze, kterým nevadilo, že se jejich prezident pyšní nezaslouženým profesorským titulem, že je schopný na diplomatické návštěvě ukradnout propisku, že je schopný urazit kohokoliv aby vypadal důležitější a větší... díky takovým lidem tu máme ten režim, co tu máme.

A protože tento národ není schopný se poučit ani po 40 letech reálného socialismu, ani po 20 letech reálné demokracie, budeme tu pořád dokola mít úplně něco jiného, než bychom chtěli, a pořád budou někteří neustále hýkat nadšením nad svými vůdci, jejichž morální pihy na kráse nikomu nevadí. Takže máme našlápnuto na zvolení dalšího, Klausovi podobného zmrda, který, papežštější než papež by vyhlásil válku Íránu, ale budeme se výborně bavit (v té válce, třeba) jeho ultravtipnými bonmoty, nebo jiného zmrda, který z prospěchu kdysi vstoupil do KSČ, ale dneska by zakazoval KSČM.

Na rozdíl od Vás jsem se v Klausovi nikdy nezmýlil, vždycky jsem očekával přesně tohle, stačilo se na něj podívat na televizní obrazovce před 20 lety a chvíli poslouchat a promýšlet, co vlastně říká. A tipoval bych, že to zdaleka ještě není vše...

281933

12.01.2013 19:34

Chavezovi nepřátelé spatřují v jeho onemocnění příležitost

RE: Jak bude bez Saveze?

193.?.?.?

Nic jiného se od krachujícícho Španělska čekat nedá, katastrofální nezaměstnanost, bankovní sektor odkázaný na pomoc z EU a MMF, Katalánsko a Baskicko na odchodu...Chávezova smrt a "privatizace" venezuelských ropných polí, to je to, na co se netrpělivě čeká.

282126

12.01.2013 23:56

Volební divadlo – první kolo

Trapný cirkus

193.?.?.?

jménem Česká republika a její národ by měl být ukončen, a území rozděleno mezi sousední státy. Nic jiného si většina lidí této země, jsa korunovanými hlupáky, nezaslouží. Bez jakékoli diskuse jsme nejhloupějším národem Evropy a možná i světa. A snad jedině zánik a rozptýlení může ukončit a smazat tuto hroznou hanbu, protože není hloupějších lidí a větších pitomců.

Stydím se za vás, moji čeští spoluobčané, kteří jste sice nespokojeni se současnou vládou, ale jako prezidenta byste si zvolili jednoho z jejích nejneschopnějších členů, který s tím vším nemá nic, ale vůbec nic společného... Nekonečná lidská hloupost, větší než celý vesmír, se manifestuje zde, ve skutečném Kocourkově. Jak rád bych ze sebe setřásl (kdyby to jen šlo) své spojení s národem, za který se tak stydím. Proč jen ta karma, která mně nutí zažívat důsledky vašeho hlupství na vlastní kůži spolu s vámi! Aspoň tedy, že nejsme národem vrahů, ale jen hlupáků!

http://www.blisty.cz/art/66894.html

282136

13.01.2013 16:25

Volební divadlo – první kolo

RE: Trapný cirkus

193.?.?.?

Britské listy tlačily Dienstbiera jak jen mohli (projděte si články za poslední dva tři týdny) a teď jsou naštvaní, že neprošel do druhého kola. Nic jiného za tím není.

282199

16.01.2013 01:30

Amnestován!

V OSN se diskutovalo i lecos jiného

193.?.?.?

Íránský zástupce v OSN Hossein Gharibi řekl, že jeho země jednoznačně odsuzuje genocidu proti jakékoli rase. Zároveň však odmítl přijatou rezoluci, kterou označil za manipulaci, která chce jen odvrátit pozornost od „brutálních zločinů“ Izraele. Zdůraznil, že rezoluce Valného shromáždění by měla zahrnout i jiné případy genocidy, například Hirošimu a Nagasaki, Palestinu, Rwandu i Balkán. „Z toho důvodu se distancujeme od této pokrytecké politické hry,“ řekl zástupce Íránu.

282482

17.01.2013 13:42

Miloš a Karel, profíci doby

193.?.?.?

Pokud vám nevadí,že tento hodný, rozšafný pán z Trautenberka je místopředsedou vlády, hlava TOP09, kumpán Kalouska, který kryje svojí přítomností ve vládě všechny její lumpárny, křivárny a zlodějiny, jako kryl předtím Čunka a sekundoval Havlovi, jste buď stoprocentně dementní, nebo stejný lump jako on a zasloužíte si přesně tohoto prezidenta. Ze srdce vám ho přeji, ale štve mně, že se spolu s vámi nedobrovolně sveze nehloupá menšina našeho obyvatelstva, byť je to zřejmě menšina nepočetná. Už to tu jednou někdo napsal, že aspirujeme na nejpitomější národ světa a evropské prvenství už dávno máme. Gratuluji.

Ti lumpové z vlády i s knížetem to samozřejmě vědí, a v čele s věrnými a zbožnými katolíky Nečasem a Kalouskem zřejmě usoudili, že když jsou Češi tak pitomé ovce, nic jiného než ojebávat si nezaslouží. Mají 100% pravdu, a kdo na to má žaludek, může se připojit. Kdo nemá, pro toho v této zemi není místo.

282592

17.01.2013 20:18

Amnestován!

RE: Vladimire, kdy pretisknete

193.?.?.?

V tom případě by se měl pan Stwora proti udělení amnestie odvolat, dokroutit zbytek podmínečného trestu a potom se stat prezidentem.

282623

To je přesné, jsou to jen komedianti. Jenže, je tu potíž. Co nás, jako národ spojuje? Co společně sdílíme? Jestli je to tohle "umění" - třebaže v případě Gotta profesionálně dokonalé - tak se nemůžeme ničemu divit. Díváme se na českou televizi, kterou ale mají v rukách cizí, většinou německé společnosti, stejně jako jsou cizinci vlastněny noviny a elektronická média. To, co můžeme takhle sdílet, oni nám předžvýkají. Tak tedy, můžeme se divit, když národ umírá?

Z národního obrození jsme si kdysi, za komunistů, dělali srandu. Jenže, to nás nikdo neohrožoval, na naše území se nikdo neodvažoval ani pomyslet, jelikož jsme za zadkem měli velkého bratra a na našem území jeho armádu, které jsme říkali okupační. Pokud chceme národ udržet při životě, měli bychom pár věcí přehodnotit, inspirovat se tím směšným vlastenectvím z doby Národního obrození, zakládat národopisné spolky, spojit se i s jinými Slovany, neposmívat se ani lokálnímu patriotismu, pražáci brňákům nebo ostravákům a obráceně, ale integrovat vše do jednoho celku. A Rusům už konečně odpustit ten rok 1968.

282755

23.01.2013 05:26

Havloidé útočí

Byl první,ale teď je Neviditelný pes zcela na okraji zájmu!

193.?.?.?

A jak je vidět, zcela zaslouženě,protože píše nesmysly a už nikdo na Psa nechodí! Jenom pár nostalgiků a jinak nula!
Kdyby nebyl na Lidovkách, je už dávno v řiti a vůbec se zajímat,co Pes píše , je úplně nadbytečné!

283185

23.01.2013 16:41

Skutečná zvěrstva bombardování německých Drážďan

RE: Trochu jiný pohled na celou událost

193.?.?.?

Honzu Kristka znám,má také svoje stránky, kde píše zajímavé úvahy především o staleté nevraživosti mezi západní a východní křesťanskou církví / katolíci versus pravoslavní/, kteří se na oko milují,ale jdou si po krku,jak slepice po flusu!
Ale pálení mrtvol probíhalo již dávno před příchodem Rusů!
Zmrzlou zem nebylo možno kopat,proto proběhlo pálení -
cca 600 těl najednou v pagodách,proloženo trámy ze zničených domů - na břehu Labe a vytavený lidský tuk stékal do Labe a byl unášen do moře a tak se Němci lehce po smrti bez letenek dostali do celého světa!
Také si můžeme užít trochu šibeničního humoru,když už zde popisujeme tak smutné věci! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

283262

26.01.2013 18:25

Návrat majora Zemana

RE: rodí se dokola nová NEVĚDOMOST.

193.?.?.?

A zbytek, ne-občané, by zvolili toho Trautenberka prezidentem i pro občany. Děkuji pěkně.

283556

29.01.2013 18:35

¡No pasarán!

RE: Konec nečasu?

193.?.?.?

To není jen tak nějaká chyba, to je manipulace biblických rozměrů. Jinak máte pravdu, Myloš z jedoucího vlaku nevyskočí.

283944

29.01.2013 23:11

¡No pasarán!

RE: Konec nečasu?

193.?.?.?

No, wždyď vám nezapomeneme, že jste podporoval toho fyhrera ze Švarcenberku.

283964

02.02.2013 09:36

Rok 2013 – Spojené státy tlačené do izolace

RE: Co článek opomíná a co vidím jinak...

193.?.?.?

Velká tlačenice je o dvě věci:
1. O "matrix", přesněji řečeno o moc nad globálním finančním systémem
2. O zdroje

O trhy se bojuje o řád až dva nižší úrovni než o výše zmíněné dvě věci.


P.S.
Jestli nějaký zajímavý článek, máte, pošlete ho.

284155

První video nelze shlédnout bez přihlášení se ke Google účtu (prý pro nevhodný obsah pro některé uživatele) aby bylo možno ověřit, kolik je uživateli let. Tomu lze asi těžko věřit, když při registraci můžete vyplnit cokoliv. Ani nedoporučuji nikomu si takový účet zakládat, natož v něm uvádět pravdivé údaje. Jelikož v "demokratické" společnosti ovládané mafií vás později může někdo vydírat, že se díváte na to, či ono. Snaha šmírovat slušné uživatele internetové sítě je zde naprosto očividná, případný pedofil nebo jiný deviant si účet s falešnými údaji snadno založí. Takže potud díky, vidět jak nějaká (shodou okolností americká) fašistická svině týrá malého kluka (shodu okolností z Ruska) k ničemu nepotřebuji a nechci mít ani účet u pobočky CIA zvané Google.

Článek je ovšem zajímavý v kontrastu s široce založenou protiruskou kampaní, jejíž součástí je kritika Ruska v oblasti práv dětí a snaha o prosazení tzv. juvenálních technologií a juvenální justice. Někteří Rusové vidí v těchto technologiích snahu o odtrhnutí ruských dětí od tradičních hodnot, svěření jejich výchovy do rukou státu a jeden z mnoha pokusů o rozvrácení ruské společnosti zevnitř. Pro člověka v Rusku nežijícího je obtížné si udělat nezávislý úsudek o tom, jak to s právy dítěte v Rusku opravdu je. Jelikož ale za dob SSSR byl i u nás pravděpodobně stejný systém a komunisté v ČSSR se o práva dětí starali rozhodně líp, než dnešní liberálové a demokraté, pokrytecké hysterii, kterou kolem práv ruských dětí vyvolává EU a USA, nevěřím. Výsledkem má být otázka, kterou si položí průměrná euroamerická ovce, shlédnuvší film podobný tomuto http://www.youtube.com/watch?v=kJ2PzNcxtGs. Co jsou ti Rusové za lidi, že ani své děti nemají rádi?

Vzniká také otázka, co se děje v této oblasti u nás, a zda slabé školní výsledky našich dětí, neschopnost soustředění a samostatného řešení problémů, omezení výuky matematiky, manipulovatelnost naší mládeže, její sobectví a honba za snadným ziskem, pohrdání slabými a starými lidmi, ... není to úmyslné čertovo býlí, nenápadně k n8m zaseté zvenčí, výsledek nějakých "juvenálních technologií", kterých jsme si jen dostatečně nevšimli?

284294

05.02.2013 06:55

Sadistické metody výchovy dětí jsou v USA naprosto normální

RE: Metody naprosto na hlavu postavené!

193.?.?.?

No vidíte, a tahle dekadentní morální žumpa chce mistrovat celý svět, co se má a co se nemá. Násilí a hříchy na nevinných dětech jsou ty nejhorší možné a prakticky neodpustitelné - v tom se shodují snad všechna světová náboženství. To jejich "In God we trust" není nic jiného, než sprosté rouhání. Je na čase, aby se celá prokletá Amerika zřítila do pekel, přesně tam, kam patří. Nikdo po nich ani nevzdechne.

284297

10.02.2013 04:59

Vrtěti psem 2. díl

23 let nás ohlupovali a to bude řevu po volbách,kde může mít KSČM více jak 20%

193.?.?.?

Je velké nebezpečí, že KSČM hodně posílí a jako reakce je možný vznik silné "fašizující" strany s nacistickým programem a protože se část lidí bude bát velkého vlivu na politiku zleva,
budou útočit na demokraticky zvolenou levici, která bude mít ústavní většinu a bude chtít společnost změnit!!!
Teprve potom přijde to pořádné maso, až se bude každý řezat s každým a přežraná prasata-loutkáři se budou ještě více pakovat a smát se, co jsme všichni za debilní stádo! Rozděluj a panuj!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích]

284562

10.02.2013 09:03

Vrtěti psem 2. díl

Jak se

Pítr 193.?.?.?

Prezidentské volby nebyly jedninou příležitostí, kdy se u nás vrtí psem. Podívejte se na vykazovanou míru nezaměstnanosti - co jen vláda neudělá, abychom si mysleli, že se máme lépe, než se skutečně máme:
http://proinvestory.cz/jaka-je-skutecna-nezamestna...

284568

11.02.2013 00:36

Vrtěti psem 2. díl

Církev

193.?.?.?

Mám osobní zkušenost s mnoha církvemi a bohužel musím konstatovat, že pokud jde o samostatné kritické myšlení, je na tom pravoslavná církev nevalně a podle mého (jistě subjektivního, jak jinak, celkový obraz zná jedině Bůh) názoru hůř, než například katolická církev. Takže případnému "Antikristu" by stačilo obsadit klíčové pozice, své klamavé sdělení vhodně zabalit do zbožných frází a manipulace věřícími, neschopnými samostatné myšlenky, nenarazí na odpor.

284599

18.02.2013 02:54

Popírání holokoustu – zcela zákonné!

Není potřeba rozhodnutí OSN, stačí naše ústava,kde se jasně hovoří o volném pohybu informací!

193.?.?.?

Je otázkou, co je to popírání holokaustu?
Fakt, že židé za války nesmírně trpěli a byli jich milióny povražděny , je nepiratelný fakt! To žádný rozumný člověk nebude rozporovat!Je otázkou, a jde především o odborný historický exkurs, kolik milionů židů zahynulo a kdo je povolán tyto rozpory posoudit.Sám , když jsem četl některé studie, jsem na velikých pochybách, zda je 6 milionů, to správné množství. Spíše se také přikláním k názoru, že jde o číslo nadhodnocené, o kolik nevím, nejsa expertem!
Je zde jasný případ editora Zvědavce Stwory,který byl dvakrát soudem prvního stupně osvobozen a nakonec stejně odsouzen na popud nějakých "vyšších" míst, jak za dob totality u nás, kdy se také soudilo podle názoru stranických tajemníků, dnes nějakých sionistických "tasemnic", které sedí uvnitř státní správy a ovládají média a státní úřady,aby všude vládl jenom ten jeden správný názor a jakékoliv pochybování je trestné!!!!
Soudruh měl jiný názor, tak jsme raději soudruha pověsili, aby se ideologická nákaza nešířila! Stranická poučka z "padesátých" let, pro sionisty stále platná!!!
Je to veliká škoda,především samotných židů,že je z jejich nezměrného utrpení děláno nějaké politikum a hlavně jde o takzvaný holokaustový byznys,kde je s utrpením židů sprostě a nedůstojně kšeftováno!
Nechci se zde planě "rozkecávat", o problému, který je snad i okrajový,protože koho dnes zajímají "válečné" útrapy,které jsou pro mladé lidi naprosto vzdálené! Také tady existuje veliký nepoměr - za války trpěli jenom židé!!!, národ vyvolený a nikdo jiný za války netrpěl - jenom bych lehce zmínil cca 20 milionů povražděných v SSSR, 4 000 vypálených vesnic, děti naházené ve studních a jiná zvěrstva - o tomhle "ruském" utrpení se nepíše a nekecá v televizi!!! Jenom o židech a jejich holokaustu!!!
Prostě se budou do nekonečna omílat židé a jejich utrpení, které já nezpochybňuji, ale už mně leze krkem!!! Je jasné, že je potřeba připomínat holokausty,aby lidé nezapomněli na hrůzy války, ale pro změnu všechny, nejenom ten židovský!
Teď zase přestali, ale byla doba, asi tak před půl rokem, kdy nebyly jedny televizní večerní noviny na ČT, aby tam sionističtí propagandističtí hajzlíci "nenacpali" něco o židech a jejich holokaustu za války!!!! To je chucpe, jak říkají židé, já tomu říkám svinská propaganda a neomalenost a hlavně si tímto způsobem proti sobě "nasírají" obyčejné lidi!!!
Nejsem proti tomu, aby ve výročí byla uvedena vkusná a citlivá vzpomínka na utrpení nevinných židovských obětí, ale abych měl holokaust denně večer na talíři,mě hrubě nebaví!
Vůbec se potom nedivím, že se opět proti židům zdvihá vlna nevole,pro nechutnou "rozcapenost",protože čeho je moc, toho je příliš! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

285066

20.02.2013 00:57

Iluzorní stav Říše

Ekonomika USA je klíčem

193.?.?.?

Jenom roční deficit s Čínou činí více jak 200 miliard USD a stále stoupá!
Potom už zbývá naprosto zdefraudovaným USA chřestit zbraněmi
a vymýšlet nějaké "nepřátele" proti kterým je nutno bojovat!
Celý útok na dvojčata v NY a další navazující "války" proti Iráku a Afganistánu jsou jedním velikým podvodem,zakrývající
finanční a politický bankrot USA!
NATO je také podvodná organizace, která se po roce 1990 "rozešla" se svým politickým zadáním, obsahující v dohodách pouze obranné prvky!
Možná by pomohlo se pořádně podívat na zadání a skutky NATO a požádat o vystoupení ČR z NATO a pěkně veřejně uvést důvody!
Svého času také Francie řádně "provětrala" byrokracii NATO a to ještě v období studené války,kdy bylo proti komu / SSSR/ bojovat a bránit se!!!
Dnes NATO nemá žádného nepřítele a její existence je zhola zbytečná!Kdo ohrožuje státy NATO, mimo vymyšlených a podvodných důvodů nebezpečí, jako je Al-Kajda, kterou nikdo nikdy neviděl a jejího šéfa "Ládínka", který byl a je asi tak autentický jako Krakonoš!
Proč máme podporovat NATO,když jde o prolhanou a naprosto zprofanovanou organizaci! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

285185

22.02.2013 02:40

Dôkazový materiál organizácie Architekti a inžinieri za pravdu o 11. septembri bude 25. februára 2013 predložený súdu

I když dokážete, že 11/9 byl "vládní" teroristický akt proti vlastním občanů,

193.?.?.?

jen velmi těžko dokážete, kdo všechno a proč byl do komplotu zapleten!
Chytit nájemného vraha je možné, ale přesvědčivě doložit, kdo si ho a za jakým účelem najal, už bývá velice složité!
Co se stane,když u nějakého soudu předložíte nezvratné důkazy o tom, že útok 11/9 se odehrál jinak a byl pod jiným režijním dohledem, než nějakým Bin Ládínkem z jeskyně v Afganistánu?
Vůbec nic,zase si s námi akorát vyvolené tasemnice vytřou pr@del!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

285292

Pak už bude každému jasné, že je to opravdu okupace, podobná té fašistické. Vypukne válka, která bude trvat, dokud tu budou.

285774

08.03.2013 11:02

Vůdce ruských komunistů požaduje vyšetření Chavezovy smrti

Pozor na Zuganova

193.?.?.?

Vůdce ruských komunistů je směšná figurka v žoldu CIA. Stačí se podívat na průběh posledních ruských prezidentských voleb a voleb do státní dumy, jak dal Zuganov v poslední chvíli zpátečku a podporoval Západem organizovanou oranžovou revoluci. Je to jen trapný rétor, který se vyžívá ve stalinistických projevech, ale i samotní řadoví komunisté říkají, že se KPR nikdy k moci nedostane, dokud bude v čele Zuganov.

Takže když Zuganov říká něco o Chávezovi a jeho smrti, je otázka, zda je to součást jeho falešného image velkého a nesmiřitelného nepřítele kapitalismu, nebo tím něco sledují jeho skuteční chlebodárci.

286013

Ačkoliv nejsem biolog nebo lékař, přesto se pokusím o jednoduchou úvahu: Vycházejme z chování rakoviny ve stádiu metastáz. Tehdy se rakovinné buňky šíří krevním řečištěm a lymfatickým systémem do celého organismu, kde zakládají nová ložiska. Nakazit se rakovinou je tedy principiálně možné - a to vlastními rakovinnými buňkami (cizí buňky by imunitní systém zlikvidoval). Ale kde u zdravého jedince vzít jeho vlastní rakovinné buňky? Přece vypěstovat v laboratoři, z jeho vlastní DNA.

Jistě je všechno mnohem složitější a existuje celá řada podstatných detailů, které znají experti, kteří se rakovinou nebo imunitním systémem zabývají. Například imunitní systém ničí i vlastní rakovinné buňky, které se v malém počtu vyskytují i ve zdravém organismu. Nicméně když někdo odebírá jihoamerickým politikům DNA a několik z nich pak onemocní rakovinou, nevypadá to jako náhoda. Třeba mně nějaký odborník doplní, nebo vyvrátí, co jsem napsal.

286099

15.03.2013 01:33

Izrael: de facto člen NATO

Je to vážně slabomyslné poukazovat obecně na všechny "židy" bez rozdílu

193.?.?.?

Pokud budeme uvažovat o "židech",kteří "škodí" světu, jedná se jenom o velmi málo početnou a úzkou skupinu "sionistů" a potom také o početně malou skupinu "bankovních" "lupičů", kteří dohromady tvoří z celé světové židovské populace tak možná pouze jedno procento z celého počtu osob, které bychom mohli podle "židovského" původu do této sestavy zahrnout!!!
Proto je výrok o tom, že obecně židé něco dělají a "škodí" světu prostě jenom blbý a ve své podstatě rasistický a vůbec se nedivím 99% ostatních židů, že se proti takovým výrokům ohrazují a bouří!
Už také v samotném Izraeli jsou proti současným ekonomickým praktikám masové demonstrace - poslední v Tel Avivu, kde bylo cca 150 000 lidí,což je na Izrael rozhodně silná demonstrace!
Také tam se na názory většinové společnosti kašle a jede se dále podle "pravicových" scénářů až k trpkým koncům!
Také v Izraeli je ta správná "demokracie" jako všude jinde!
Tuhle jsem četl jeden zajímavý výrok:
Musíme zničit kapitalismus, než on zničí nás!!
Jistě jde o zkratku,musíme si stanovit, co je dnes kapitalismus, což je právě problém,protože současný fašistický,korupční, korporátní zlodějský systém, za kapitalismus ani považovat nelze!!! To je parodie na tržní hospodářství, kdy jenom největší zloděj a korupčník je ten nejúspěšnější "podnikatel", který má jako u nás na rukou, kvůli zisku i krev, jako je třeba "podnikatel" Komárek, o kterém se hovoří otevřeně, jak ke svým miliardám přišel!Jde o "bílé" koně v ropném kšeftu, kteří "zmizeli" a už je nikdo nenašel, takže nebylo koho stíhat a po kom chtít doplatit ušlé daně ve stovkách milionů korun!
A nevím, zdali zrovna jde o "žida"! Tady je jasný příklad,jak je blbé označovat všechny zloděje a grázly za "židy"!

286341

Nejde o to co vlády tají. Vlády nemohou tajit základní vědecký výzkum. Od objevení fyzikálního principu k fungujícímu zařízení je dlouhá, nejistá cesta, plná tápání a slepých uliček. Tuto cestu - nebo aspoň její nejdelší část - nedokáže nikdo utajit. Především proto, že se na ní podílí vědecká komunita celého světa, ale taky proto, že ty mocné to vůbec nezajímá, jelikož se to nedá zpeněžit hned. Spíš je problém získat na takový výzkum peníze, které nikdo nechce dát do projektu s nejistým výsledkem. Natož aby dával prostředky na nějaké utajení něčeho, co možná, z velké části, nikdy k praktickému použití nebude. Kdyby tedy nějaké nové, "zázračné" zdroje energie existovaly, vědecká komunita by o nich diskutovala dlouho předtím, než by nějaké např. ropné společnosti získaly pocit, že je to ohrožuje, nebo se vlády začaly starat o vojenské využití. Stačí si připomenout objev radioaktivity a dlouhou cestu k atomové bombě nebo první jaderné elektrárně. Druhý, v jistém smyslu opačný příklad jsou kvantové počítače. Ačkoli je ještě nikdo neumí sestrojit, vědecká komunita o nich zcela vážně diskutuje, vychází o nich články a seriózní vědecké monografie, rozvíjející teorii kvantových výpočetních operací, jejich využití například v kryptografii a podobně. Jakmile bude učiněn technologický objev, který doplní malý, ale možná zásadní kamínek do mozaiky, kvantové počítače fyzicky opravdu vzniknou a celé odvětví se rychle posune kupředu. Kdyby někdo tvrdil, že v nějaké tajné laboratoři světa již běží funkční kvantový počítač, na němž si tajné služby luští mnohabitové šifry, třeba RSA-kódy, by bych ochotný věřit, že by to snad mohla být pravda. Nic podobného se ale kolem volné energie neděje, a proto si troufnu s velkou jistotou tvrdit, že žádná vláda, ani korporace něco podobného v záloze nemá.

Jedině, že by nešlo o pozemskou technologii, což je ještě více bláznivá a za vlasy přitažená teorie, než že by něco velkého a funkčního vymyslel a zrealizoval, bez vědomí mezinárodní vědecké komunity, sám Keshe.

286495

25.03.2013 00:27

Houžvičky

Úchylka

193.?.?.?

Neustále adorovat Klause je něco jako úchylka, a je marné ji někomu vymlouvat, podobně jako homosexualitu nebo sado-maso. Posledně jmenované je klausofilství zvlášť podobné, protože drtivou většinou těch, kteří Klause milují a obdivují, On hluboce pohrdá. Jsou pro Něho plebs, hmyz a míň, než červi na hnojišti. Ale když se lidským bytostem líbí, že jsou takto pohrdáni a ponižováni skoro každým Jeho narcisistickým výrokem, gestem nebo grimasou, proč jim to potěšení brát? Užijte si to, když to tolik potřebujete...

V moři lží, polopravd a populistických keců si užijte toho, že párkrát měl Klaus i pravdu a občas udělal i něco dobrého - to by mu neměl nikdo, v rámci spravdlnosti, upírat, přes veškerý nesouhlas s tímto člověkem a (pseudo-) hodnotami, které Klaus představuje. A protože téměř vše je relativní, i v našich novodobých dějinách existuje mnoho mnohem horších osobností, než byl nebo je Klaus.

287064

30.03.2013 19:58

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (1.část)

RE: Fotografie s ohnem je jasny podvrh-tak to nefunguje priteli!!!

193.?.?.?

Pane,oceňuji Váš vysoce přírodovědecký výkon, v němž jste mi vysvětlil, že plyn, lehčí než voda, stoupá vzhůru. Ale evidentně jste nikdy gumičku u vodovodu nevyměnil. Někdy to zkuste. Problém je ten, že plyn (jakýkoli, vzduch, metan, ... ) je v potrubí pod stejným tlakem jako voda, tj. 6-8 atmosfér, nebo-li 600-800 kPa. Zatímco například zemní plyn, na kterém se vaří, ohřívá voda v karmě, topí a podobně, má max. 2,3 kPa. Viděl jste někdy rozebraný vařidlový hořák ze sporáku? Plyn do něj proudí malinkou dírečkou, tzv. tryskou o průměru zhruba špendlíku, menším než 1 mm. A teď si představte, že otevřete vodovodní kohoutek, za nímž je místo vody zemní plyn, pod tlakem 600 kPa, a ještě u toho škrtnete sirkou. Nepřežil byste to. Samozřejmě plyn by nehořel v potrubí, pokud v něm není smísen s kyslíkem, ale do místnosti by se v krátké době uvolnilo tolik plynu, že by to bylo, jako byste stál před ústím plamenometu.

287362

31.03.2013 17:31

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (1.část)

RE: Fotografie s ohnem je jasny podvrh-tak to nefunguje priteli!!!

193.?.?.?

Celé je to o tom, že fotografie není reálná, je to montáž, nebo zobrazuje něco jiného. Kdyby byly ve vodě jen malé bublinky metanu, podobně, jako jsou v ní za normálních okolností bublinky vzduchové, nebylo by je možné zapálit. Pokud by metan pronikl do vodovodního řadu ve větším množství, bylo by to velmi nebezpečné. Pak už by ale metan nemohl být ve vodě stejnoměrně rozpuštěn, není to CO2 - byly by tam velké kapsy hořlavého plynu pod velkým tlakem. Je taky velký rozdíl mezi tím, kdyby zemní plyn byl v městském nebo obecním vodovodu, a tím, co popisuje čtenář o jeden příspěvek níže - malý, lokální vodovodní systém, kde voda, načerpaná ze studny může téct pod malým tlakem z vyvýšené nádrže jen o pár metrů výše, než je kohoutek. Pak by se plyn hromadil spíše v té nádrži, a zapálit by ho bylo možné například u "odvzdušňovacího" ventilu té nádrže. Opět nikoli u vodovodní baterie. Proto - velmi správně - problém metanu ve vodě řešili odvětrávací nádrží, jak popisuje pán žijící v Kanadě.

To, co je na obrázku, vypadá však, jako by někdo vylil hořlavou kapalinu do dřezu a zapálil, hodil do dřezu plného vody kus karbidu vápenatého (a pak v něm hořel vodou probublávající acetylen, ten má opravdu žlutý plamen, kdežto metan má modrý) a nebo hořlavý plyn vystupuje dřezem, přes odpad, např. ze septiku. Nejspíše však fotografie zobrazuje plamen rozlité kapaliny hořící ve dřezu - plyn by jen rychle "pšoukl" a zhasl, a nebylo by co fotit.

287404

31.03.2013 20:15

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (2.část)

USA jsou ekonomicky zahnány do slepé uličky zbrojení a nevím, zda je může břidlicový plyn, zachránit od totálního krachu

193.?.?.?

Je zcela zjevné, že se svět odkloní od uhlovodíkových fosilních paliv! Je dnes jasné, že svět bude patřit obnovitelným zdrojům!
Německo je jasným příkladem, ale i další ekonomické světové velmoci se vydávají cestou OZE a je pouze otázkou času, kdy bude celý fosilní komplex odsouzen k ekonomické záhubě! Kdo by kupoval dražší fosilní energie,nebo proud z jádra?
Již dnes je jasné, že cesta jsou OZE, které před sebou mají obrovský vývoj,když fosilní dinosauři už jenom stagnují!
Nechci zacházet do podrobností, třeba odkazuji na články Jana Beránka na www.denikreferendum.cz, kde je 6 článků za sebou, kde jsou všechny grafy a potřebná čísla!
Myslím, že diskuze skončila, teď jenom, kdy se u nás proberou atomteroristi ze svých snů o dostavbě Temelína! Už ani současná cena, za kterou proud vyvážíme není dobrá a pro klasické a jaderné zdroje příznivá!
Zrovna tak splaskne bublina s břidlicovým plynem. Nechci být nějaký škarohlíd a šmahem všechno zavrhovat, ale na klasické a jaderné zdroje budeme muset hodně brzo zapomenout! Jiná cesta není a myslím, že jde pouze teď o politiku,protože "kapitál" nacpaný do fosilu se nebude chtít tak rychle vzdát pozic!
Jde také o ovládání společnosti z jednoho centra přes energie a tohoto modelu se nebudou mocní chtít vzdát! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

287419

04.04.2013 01:30

Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO

Kypr je jedna velká "šmelina" EU

193.?.?.?

Pokud je v EU jedna měna a je najednou v jednom! státě EU dovoleno!!!, aby měl zdanění pouze 10%, je to jasný povel, stáhněte sem svoje účty a nemusíte danit doma, kde jsou všude jinde vyšší daně!!! a to vše s požehnáním všech orgánů EU!
Všichni o tom věděli, o nízkém zdanění na Kypru a nechali takovou daňovou disproporci léta "běžet", takže si teď nikdo s vedení EU nemůže na nic stěžovat!!!
Nechali léta běžet zlodějny a daňové úniky a všem to bylo jedno!
Tak si teď nemohou stěžovat a okrádat občany Kypru, kteří v dobré víře svěřili své úspory proradným a zlodějským bankám!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

287606

09.04.2013 02:23

Komu patří voda?

František Ringo Čech o korupci a tunelech ve společnosti, 1997 .Také hovoří o vodárnách velmi barevně!!!

193.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A

Ringo neví, že je zapnutá kamera a od srdce, pravdivě a sympaticky nadává na poměry v parlamentu, ODS a ve společnosti, jak je poznal jako poslanec za sociální demokracii v letech 1996 až 1998.
IGOR: Našel jsem to teď při probírce archivu. Ringa jsem se dovolil, souhlasí. Natočili jsme to totiž bez jeho vědomí, když si verbálně ulevil při četbě novin v salónku, kam jsme ho pozvali kvůli natáčení pro dokument o „Miki Volkovi, rokenrolovém králi". Kameraman Miloš Kabyl si dělal kompozici a nenápadně sepnul kameru. Ringo to opravdu neví. Baví mne a je mi sympatické, jak odložil masku baviče a od srdce řekl, co si myslí. Navíc, takhle to vypadalo v roce 1997! Jak to asi VYPADÁ DNES! -- Vnímám to jako velmi aktuální příspěvek do diskuse, abychom se u nás, v naší krásné zemi, už konečně probudili! A díky Ringovi za tuhle pasáž i dodatečný souhlas ke zveřejnění. (P.S. Když jsem mu telefonoval, byl s vnučkou na baletu! [smích]

287857

27.05.2013 00:31

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

193.?.?.?

Hlavně ho neměli nikdy pouštět na svobodu...

290289

USA jsou tím balvanem na krku, co světu a lidstvu brání v dalším rozvoji a pokroku. Jak říká kocour Garfield, jsou na špatné straně vývojové křivky. Všichni se jich chtějí zbavit, problém je, jak to elegantně udělat. Nejlíp by bylo, kdyby to udělaly samy sobě.

290315

30.05.2013 11:05

Globální Blitzkrieg signalizuje největší geopolitické přeuspořádání od druhé světové války

Krysy mají nos na to, která loď se potápí

193.?.?.?

Nečas je taková šedá myš, která se politikou vykrmila na slušně velkou krysu. Všimněte si, jak najednou otočil a začal lézt do zadku Rusům (najednou je Rusko náš nejdůležitější obchodní partner, setkání s Medvěděvem a dokonce i Putinem, za kterým letěl až do Soči), přesto že ruská zahraniční politika je nejtvrdší a nejvíce protizápadní od pádu SSSR. Že by česká "elita", nebo její část, si už konečně uvědomila mezinárodní izolaci ČR a otáčela kormidlo, aby hledala spásu na Východě?

290480

04.06.2013 23:28

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

RE: Roboti podporují evoluci

193.?.?.?

Dobrý názor,ale celý problém je ještě daleko složitější.
My až někdy v budoucnu se konečně dohrabeme k poznání a budeme schopni si plně uvědomit, kdo ten "člověk" vlastně je, jakou má úlohu v Kosmu,jak se má chovat a mohl bych zde v otázkách pokračovat. Také položím jeden dobrý dotaz, co ten svět vlastně je , jaký má účel, jak a proč byl "vytvořen" a zase bychom se mohli ptát do nekonečna!
Nepovažuji se za děda Vševěda, ale bez hledání odpovědí na tyto základní otázky se nikam jako lidé nepohneme a pořád se budeme točit v kruhu.
Třeba si ten okolní svět vytváříme svým vědomím! Také názor.
Ale přeci by měl především člověk zůstat člověkem a co to je nějaká "robotická" evoluce.
Nejsem přesvědčen, že život tzv. primitivních,přírodních národů byl tak "bědný", jak je nám líčeno a že zrovna my se všemi technickými cetkami si žijeme výrazně lépe, šťastněji a spokojeněji. Tady asi začíná náš problém.

290825

07.06.2013 13:17

Monsanto a její podvodná hra s GMO v Evropě

Zisk na prvním místě je "vraždou" pro obecné projekty vůbec

193.?.?.?

Pokud mají fungovat obecně prospěšné projekty musí být vyjmuty
z privátního sektoru a podrobeny veřejné kontrole.
GM plodiny jsou oprávněně podezdřelé a biologicky nebezpečné.
Co bude světová komunita dělat, až se ukáže, že jsou GM plodiny
opravdu nebezpečné a způsobují škody, které se nedají ani napravit.
Zase uniká radioaktivita z Fukušimské JE do volného moře!
Stejný příběh!
OBECNÁ BEZPEČNOST MUSÍ BÝT PRIORITOU,NIKOLIV ZISK SOUKROMÉ SPOLEČNOSTI !!!

290946

02.07.2013 21:45

Vítej, Chorvatsko

RE: Genocída Slovanov 1.

193.?.?.?

Slováci se hlásí k odkazu Velké Moravy, která zcela jistě slovanská byla. Někteří však jdou dokonce tak daleko, že tvrdí, že se na Velké Moravě mluvilo slovensky (ve skutečnosti slovanské jazyky v době Velké Moravy nebyly příliš diferencované, za spisovný jazyk VM se považuje staroslověnština, jelikož do ní Cyril a Metoděj překládali liturgické texty) a centrum by rádi přesunuli z historického moravského území někam k Nitře.

292600

02.07.2013 22:01

Vítej, Chorvatsko

RE: Genocída Slovanov 1.

193.?.?.?

Spíš si toho většina ani nevšimla, a ti, co se učili dějepis po roce 1989 snad ani nevědí, kdo to Horty byl. Samozřejmě na Slovensku je to vnímáno jinak, vzhledem ke společným dějinám s Uhry, maďarskému útlaku a problémům s maďarskou menšinou. Ale jinak souhlas.

292603

02.07.2013 22:17

Henry Kissinger: Balkanizovaná Sýrie je tím nejlepším možným výsledkem

RE: degeneráti na vrchu pyramidy

193.?.?.?

Tak tohle mi připadá velice zajímavé, možná nejzajímavější na celé této diskusi. Je-li tomu tak, pak by tyto poznatky opravdu nasvědčovaly domněnce, že současná podoba obou náboženství vznikla účelově, s úmyslem vytvořit vrstvu "elity" a "poddaných". To samozřejmě nepopírá a nevyvrací mystické pravdy, které se za biblickými texty skrývají, ovšem přesto je staví do trochu jiného světla.

292606

03.07.2013 04:28

Henry Kissinger: Balkanizovaná Sýrie je tím nejlepším možným výsledkem

RE: degeneráti na vrchu pyramidy

193.?.?.?

Sice je to trochu out of topic, ale v BL se právě objevila zpověď izraelské vojačky, která se kaje ze způsobu své dřívější "komunikace" s Palestinci. Co by tihle lidé řekli na to, že jejich předci něco podobného zažívali od nácků, kterým se teď sami tolik podobají? A čím to vlastně je - tím, že zlo plodí zase jenom zlo?

292626

Když Bůh, Alláh nebo Manitou má někoho po krk, zatemní mu rozum. On se pak zničí sám. Je americkou iluzí, že Čínu nebo i Rusko mohou porazit bombardováním, byť třeba jaderným. U Číny je to zvlášť markantní, i kdyby zabili v Číně 90% lidí, stál zbude dost pekelně nasraných Číňanů, kteří si přes ruiny světa do té Ameriky pro strůjce války přijdou. Rusko má zase dost jaderných zbraní na odvetný úder, který bude stačit, i kdyby měl být jen z mobilních raket a ponorek. V nastalých zamořených ruinách, bez satelitů a komunikací hi-tech zbraně vezmou za své, a uplatní se dosavadní "šrot" ze sovětských dob. Osud Američanů se naplní, a dostanou, co si zaslouží - to, co dosud dávali ostatním národům, včetně původních obyvatelů Ameriky.

294087

06.08.2013 17:13

Kanada si osvojuje právo peskovat Rusko kvůli zákonu omezujícímu propagaci homosexuality

RE: setkání s Kanadanem z Toronta.

193.?.?.?

Ještě malý dovětek k tomu etniku. Podle něj být "Gipsy" je něco jako vnitřní přesvědčení, které si může každý svobodně vybrat, a nikdo nemá právo tu volbu někomu brát (aspoň tedy v Americe, což je "free country", jak neopomněl připomenout). Vůbec nechápal, jak nám, Čechům, může vadit, když si někdo zvolí vnitřní přesvědčení, že bude Cikán nebo Róm. Podobně, jako on si prý svobodně vybral, že je a bude Žid. Sice jsem se s ním o tom nebavil, ale předpokládám, že homosexualitu by vnímal stejně. Zřejmě taky vnitřní přesvědčení a každý si může svobodně vybrat [smích] .

Zdá se, že je to úplně jiný svět a jiné vnímání reality. Podle mně 100% mimo mísu, ale kdoví. Pak se s nimi má zbytek světa dorozumět.

294132

25.08.2013 14:44

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

Gayové nejsou žádné politováníhodné chudinky,

193.?.?.?

spíš pro ně platí přísloví "čiň čertu dobře, peklem se ti odmění". Zde je důkaz, co si o sobě přinejmenším část homosexuálů myslí:

http://afinabul.blog.cz/1308/homosexualni-naciste

Podle tohoto článku, jehož autor je sám gay, významná část z nich se považuje za "elitu" a za nadřazené heterosexuálům. Korelace mezi vlastnostmi "být fašista" a "být gay" nejsou bezvýznamné. Rovněž mezi vládnoucími vrstvami je výskyt gayů významně větší, což vysvětluje podporu jakoby utlačovaných gayů shora a různé prohomosexuální a protirodinné zákony, například o juvenální justici.

294888

25.08.2013 21:28

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: americane stahuji valecne lode ke Syrii

193.?.?.?

Oni strašně potřebují poznat a pocítit na vlastní kůži a na vlastním území, jak taková skutečná válka vypadá. Podle Zákona přitažlivosti, když na to neustále myslí a chtějí to, nakonec se jim to vyplní. Po tom všem, co udělali ostatním národům, počínaje původním obyvatelstvem Ameriky, až po Koreu, Vietnam, Granadu, Irák, Afghánistán, Jugoslávii, Libyi, Sýrii a další naplánované agrese do Íránu, Číny a Ruska, si to Darebácké Státy Americké zaslouží. Když to tolik chtějí, ať se to stane. Amen.

294909

02.09.2013 19:31

Amerika totálně zdiskreditována

RE: Pan Obama má jen jedinou velkou výhodu,

193.?.?.?

Že by to bylo tím, že je současný politický a společenský systém nespravedlivý? Že se po společenském žebříčku postupuje ne podle vykonané práce, dosaženého vzdělání a příkladného života, ale korupcí, podle výše bankovního konta, známostí a schopností dělat špinavou práci a morální kompromisy bez skrupulí?

Prostě lidi, kteří mají drzé čelo, ostré lokty a žádné morální zábrany se všude nacpou, oni nemají o sobě pochybnosti, jestli jsou dost chytří, vzdělaní a jestli dokážou splnit to, co naslibovali a klidně udělají pravý opak. Klidně toho naslibují co je napadne, protože nikdo nemůže dát tolik, co oni mohou slíbit. Prohlašují "Yes, we can", ale už neřeknou, co si vlastně myslí, že mohou. Třeba vraždit lidi bez soudu, bez soudu a důkazů mučit podezřelé kdesi mimo území svého státu a nakonec humanitárně zbombardovat jinou suverénní zemi, která se jim znelíbí, pro záminku, kterou si sami pro tuto příležitost nechali připravit a bez ohledu na oběti. A mají tolik drzosti, že klidně vystupují jako veliký mírotvůrce a nositel Nobelovy ceny za mír, vůdce země, která je vůdcem světa. Když je někdo přirovná k opici, pro to ubohé a nevinné zvíře je to vlastně urážka. Tento primát, americký Husajn, snese srovnání jedině s jiným vůdcem, kterého jsme tu už měli - Adolfem Hitlerem. Takže, milé opice, přijměte prosím moji omluvu.

295405

02.09.2013 19:46

Amerika totálně zdiskreditována

RE: 11.9

193.?.?.?

No vždyť i ten chemický útok nezorganizoval Asad, jak o tom otevřeně promluvil i ruský prezident Vladimír Putin, ale musí za ním být ten, kdo se ho úzkostlivě drží jako hovno košile, jen aby mohl uskutečnit svoji dlouho plánovanou válku. Jenže svůj false flag hloupě svěřil místním diletantům, syrské opozici, takže celý svět jen vidí, jak to určitě nebylo. Kdyby měl jen trochu filipa, ze všeho by urychleně vycouval, on se ale tvrdošíjně drží svého. Yes, we can. Sure, jistě. V tomto případě nic menšího, než totálně ztrapnit a znemožnit celé Spojené státy.

295408

04.09.2013 21:05

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

193.?.?.?

No jo, možný to celkem je, že v tom bunkru už nebude, až na něj zaťukají ruské tanky, rakety nebo dělostřelectvo. Možná že si upne banánovou sukýnku a ztratí se někde v Africe. Já jen chtěl ubezpečit, že si pro něj do té Ameriky přijdou, i přes to jaderné spáleniště a krvavé radioaktivní řeky [smích]

295568

04.09.2013 21:18

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

Co když je to naopak

193.?.?.?

Ať Obama dokáže, že ty lidi v Sýrii nedal otrávit on sám. Jen se na něj podívám, tak z něj cítím sarin...

295569

05.09.2013 02:36

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

Mimochodem,

193.?.?.?

už se USA někdy za něco omluvily? Třeba za vyvraždění Indiánů? Za zbytečné přepadení Iráku, kde chemické zbraně vůbec nebyly? Za Vietnam? Za válku v Korei? Podobně Velká Británie, omluvila se někdy za genocidu ve svých koloniích? Za to, proti čemu bojoval Gándí?

Rusko se omluvilo za bezpráví na nevinných obětech za dob Sovětského svazu i za invazi do Československa v roce 1968 (dokonce několikrát). Němci se dodnes stydí za fašismus a alespoň částečně se omluvili jeho obětem (i když Česko možná vynechali). Ti Anglosasové, projevili oficiálně, na úrovni svých vlád, nějakou sebereflexi? Osobně o žádné nevím, ale třeba jsem jen málo pátral.

295585

11.09.2013 12:22

Přes Sýrii na Kavkaz

Přes Texas do DC

193.?.?.?

Já myslím, že by bylo vhodné povzbudit ambice jednotlivých amerických států k větší samostatnosti. Proč mají tyto státy, z nichž mnohé jsou schopné samostatného života, platit neustálá, šílená dobrodružství federální vlády? Například by velmoci jako Rusko, Čína, a další státy ŠOS a BRICS mohly v mnohých otázkách samostatně jednat s Texasem, Floridou a dalšími.

295936

Tak po necelých dvou dnech mi tento ruský krok už nepřipadá tak skvělý. USA jsou příliš spokojené a vydávají ruský návrh za výsledek svého tlaku. Zatímco donedávna Obama před světovou veřejností málem musel chodit kanálem, jako neúspěšný prezident a nositel Nobelovy ceny války (protože válka je přece mír), dneska už zase hýří úsměvy, natřásá se jako holub na báni a sklízí ovace. Američané jsou mistři lži, zvlášť John Kerry, Joseph Goebbels dnešní doby, válečný štváč, o němž i Putin nepokrytě prohlásil, že je lhář. Američané rozumí jedině síle, věrohodné hrozbě, a sílící ruská flotila jim jistě dělá starosti, ačkoli politici neustále ubezpečují veřejnost, že Moskva válčit nehodlá. Ale zbraně mluví jinou řečí, kdyby to byla pravda, mohli by Rusové nechat své námořnictvo doma. Naopak ve vytáčkách, dvojsmyslných výkladech a nesplněných slibech rozeklaný jazyk Američanů málo kdo překoná. Rusko zachránilo Obamovi tvář, ale vděku a vstřícného kroku se nedočká. Obávám se, že slušný a poctivý Lavrov na Kerryho lžiplomacii nemá. Jediný z ruských politiků, který ví, jak s Američany jednat, je Putin, který strávil dětství mezi pouličními gangy a ví, čemu takové kápo rozumí.

295970

17.09.2013 01:02

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Nejsilnější indicie potvrzující zhruba informace v tomto článku je sám fakt, že USA nerespektují nic jiného, než sílu. Kdyby té síly nebylo, už by si USA se Sýrií dělaly co chtěly. V přírodě sílu vidíme především podle jejích účinků. I tady, i když síla sama není příliš zjevná, musí tu být.

Na ruském internetu také převažuje názor, že balistické rakety nebyly cvičné, četl jsem zdůvodnění od diskutujících, kteří v minulosti sloužili u vojsk PVO a PRO. Tvrdili, že rakety, které údajně použil Izrael mají zcela jiné charakteristiky a i starší ruské radary jsou schopny toto rozlišit. Reakce ruské armády, údajně až přivedení strategických termonukleárních raket do bojové pohotovosti, svědčí o tom, že to byly bojové balistické rakety. Jestli je sestřelili Rusové nebo šlo o autodestrukci, vyvolanou jejich odhalením a následnou hrozbou odvetného úderu - těžko říct. Rakety asi měly zasáhnout nějaké důležité cíle v Sýrii, možná centra PVO, a po té by následovala vlna útoků střelami Tomahawk.

Pokud jde o schopnost sestřelení balistických raket, údajně je toho schopen systém S-400 nebo vyvíjený S-500, indicií o jeho přítomnosti je i údajně sestřelený Raptor F22. Kromě toho, tuto schopnost mají mít i utajované kosmické systémy PRO - pokud existují. Nemusí to být jen fantazie, sporadické zprávy o ruských kinetických zbraních se na internetu objevují už řadu let, sám jsem viděl video o elektromagnetické pušce, jejíž projektil dosahoval kosmických rychlostí a ničil cíl - např. tankový pancíř - jen svojí kinetickou energií - to bylo před cca 10 nebo více lety. Dnes může podobné zařízení sedět na oběžné dráze a čekat na situaci podobnou této. Možná si někteří vzpomenou na Čeljabinský meteorit. Objevilo se video, na němž letící meteor dohání jiné, rozžhavené, svítící těleso, které jej posléze zasáhlo a způsobilo výbuch meteoru ve velké výšce. Video nebylo úplně přesvědčivé, ale stejně tak nebyly přesvědčivé pokusy tento efekt zdůvodnit světelnými odlesky. Ale pokud to byl projektil, byl vypálen ze zařízení, které bylo sestrojeno nejspíše kvůli balistickým raketám. Dráha meteoru se dráze balistické rakety dost podobá (v závěrečné části letu) takže přeprogramovat takový systém na meteor by nebyl problém. I rychlost Čeljabinského meteoru byla podobná rychlosti balistické rakety.

Podle oficiálních zpráv se Rusko a USA domluvily a hrozba útoku na Sýrii téměř pominula. Nicméně Rusko neustále posiluje svoji přítomnost ve Středozemním moři, což by nedávalo smysl, kdyby už bylo po všem a všichni byli "happy". Takže Rusové s "kudlou do zad", zdá se, počítají. Kromě toho, Putin neustále pokračuje v prověrkách bojové připravenosti své armády. Momentálně vrcholí cvičení Západ 2013 a zrovna byla vyhlášena bojová pohotovost v Nižněnovgorodské oblasti.

296238

17.09.2013 21:18

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Vždycky, když generalizujeme a mluvíme o tom, jaké jsou různé národy, pouštíme se na tenký led, protože každý člověk je jiný. Dále tedy s touto výhradou.

Podle mého názoru, jako Češi, tedy o něco více a spíše obyvatelé Čech, než obyvatelé Moravy, jsme znační individualisté, kteří však neberou vážně ani sami sebe. Což se projevuje nejen ve specificky českém humoru, kdy Čech bez problému akceptuje i vtipy na účet vlastního národa (zatímco v podobné situaci Moravák zatíná pěsti, skřípe zuby a Slovák už má dávno v kapse otevřený nůž) ale i ve zlehčování čehokoliv, zpochybnění čehokoliv, neuznání žádné autority, dokonce ani autority jinde bez problému akceptované - například autority vzdělání a vědy. (Ty posledněji jmenované vlastnosti se vztahují nejen na západní část, ale na obyvatele celého území bývalého Československa.) U nás je každý sám sobě inženýrem a největším odborníkem na všechno. Sice máme pověst šikovných řemeslníků, techniků (s vědou už je to horší, protože zcela "sólo" se člověk ve vědě už moc daleko nedostane), ale velmoc se s tímto "materiálem" vybudovat nedá. Naopak, jakákoli říše se nakonec rozpadá, pokud má český národ uvnitř. Začalo to Velkou Moravou, Evropská unie je na řadě. Spíš se divím, že si toho ještě žádná z velmocí nevšimla a nesnaží se nás jako rozvratný element vyhubit.

Rusové jsou nám do jisté míry podobní a tělesnou stavbou vypadají téměř stejně. Mnohokrát se mi v zahraničí stalo, možná kvůli mému slovanskému přízvuku a jejich špatné znalosti zeměpisu, že mně považovali za Rusa. Rusové se taky mezi sebou hádají, bojují mezi sebou, mají různé názory, často i velmi sebemrskačský, sebekritický postoj, který se různě podivně mísí s hrdostí na velmocenskou minulost SSSR. V jednom se ale od nás dost liší - většina z nich bezvýhradně miluje Rusko (které je v ruštině ženského rodu), a je pro něj schopna velkého nasazení a obětování se. A také - zrada vlasti v Rusku znamená naprosté odepsání se, společenské vyvržení. Naopak u nás je běžný úplně odlišný postoj, téměř až adorace individualismu toho nejhoršího druhu, vychcanosti a mazanosti, nejlíp za peníze. Obojí postoj, český i ruský, je zřejmě národní strategií přežití, která se vyvinula v průběhu stovek nebo tisíce let, ale nesmíme se divit, že to má své důsledky.

To, co jsem zkritizoval u nás, je jistě přítomno i v Rusku a během perestrojky a po rozpadu SSSR to vedlo k hlubokému pádu Ruska z jeho velmocenského postavení. Zdá se, že se Rusku daří se opět zvednout a jít dál. My jsme v jiné situaci, měli jsme určitou historii, která se pro nás nevyvíjela dobře, což nás v interakci s jinými národy změnilo. I když původně jsme prakticky z téhož "materiálu", jako Rusové.

296285

17.09.2013 21:52

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Máte pravdu, že velmoci se vždy chovají do jisté míry arogantně a všechny národy tak, jak jim jejich vlastní síla dovolí. Kdybychom se my vyvinuli ve velmoc, nebyli bychom výjimkou.

Jinak si ale myslím, že se Rusové chovali vždy citlivěji a přiměřeněji ve všech okupacích nebo "okupacích", kterých se dopustili, včetně nás stále traumatizujícího roku 1968, než Němci kdykoliv během své expanze nebo anglosasské národy ve svých akcích "humanitárního" charakteru, o svém působení v koloniích ani nemluvě.

Když jsem kdysi uvažoval nad tím, proč mně rok 1968 stále tak hrozně štve, usoudil jsem, že zřejmě proto, že jsme považovali Rusy za své blízké přátele. Proč jinak dnes každý mávne rukou nad zkušeností našeho národa z protektorátu Böhmen und Mähren a německé okupace, kdežto rok 1968 se pořád omílá? Protože od Němců se to jaksi čeká. Po celou naši historii to tak bylo. Později jsem dospěl, aspoň za sebe, k názoru, že se v tom přátelství s Rusy dá pokračovat i přes to, co se v roce 1968 stalo.

Po roce 1989 jsem procestoval skoro celý Západ i Východ, a po ztrátě iluzí o Americe a tamní iluzorní "svobodě", která se dost liší od našeho povědomí vypěstovaném mayovkami, kovbojkami z NDR a jugoslávskými filmy s Gojko Mitičem, nebo trampským a skautským hnutím za železnou oponou, kde ti dobří nakonec vyhráli (na rozdíl od skutečnosti), jsem dospěl k závěru, že s národy s nimiž jsme strávili desítky let v tzv. východním bloku, včetně Ruska, by nám bylo přece jen lépe. Už jen kvůli té společné minulosti, v dobrém i zlém.

296287

O tom je i hezká básnička z let před r. 1989 (myšlená tehdy jako protest proti absurditě zbrojení):

Maminko a tatínku,
já se bojím Pershingů.

Nic se neboj, milé dítě,
SS-20 ochrání tě.

Smutná pravda bohužel je, že ta SS-20 obyvatele Východní Evropy opravdu chránila před údělem Iráku, Libye, Sýrie... Západ by Východní Evropu (jak tomu území, kam patříme i my, sám říká a pojem Střední Evropy neuznává) dávno kolonizoval už před 20 nebo 40 lety, kdyby to jen trochu šlo. Topoly a JARSy sice už asi nechrání nás, ale Rusko má právo na nezávislý život, což předpokládá chránit samo sebe a odstrašovat případného útočníka. Raději budu přispívat Rusům na sebeobranu, než banksterům a Voldemortům na zotročení celého světa.

296296

19.09.2013 17:14

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Vážený pane, (dnes již zemřelého) Nikolaje Levašova na Leva-Net někteří fanatikové opěvují ještě dnes. Opravdu nepotřebuji znát názor Sidorova, stačí mi vlastní přírodovědecké vzdělání, abych poznal nikoli, že se Levašov jen mýlí, jak by plynulo z Vaší poznámky o "vyvrácení", ale že přímo lže, že manipuluje s lidmi, kteří toto vzdělání nemají a důvěřují mu. Je sice hezké, že tam už dva roky Levašovovi nevěříte a že se momentálně diskutují jiné názory, to ale důvěryhodnost tohoto pramene nezaručuje.

Jelikož nejsem profesionální historik ani archeolog, nemohu si ani ze zájmu dovolit vzít motyku a jít hledat slovanské artefakty, ani osobně prolézat muzea a archivy, abych si sám ověřil, že teorie, o kterých píšete, a které jsou na Leva-Net prezentovány, jsou pravdivé. Jednou tam byly prezentovány přírodovědecké, fyzikální nesmysly a nepravdy a pokud jste sám k sobě poctivý, neměl byste se divit, že mám pochybnosti. Už proto, že mnozí lidé tam diskutující jsou bohužel ochotni přijímat nekriticky cokoli, co jim momentálně vyhovuje, až třeba zase naletí, jako předtím Levašovovi. Já ale netvrdím, že ty teorie jsou špatné, nepravdivé, to já nevím a tvrdit co nevím, si netroufám. Já jsem jen upozornil na pro mně nedůvěryhodný pramen, který jsem kdysi chytil při lži, a jelikož to byla lež v mém oboru, tak jsem to poznal a mohu si za tím stát.

Když jste mě zařadil mezi materialisty, těžko jste se mohl zmýlit víc, s různými náboženskými, filozofickými a esoterickými systémy jsem si "užil" v dobrém smyslu i v tom méně dobrém, víc než dost, většinou hovoří jiným jazykem o tomtéž, mají také i podobné typy fanatických vyznavačů, kteří ty jiné jazyky nechápou a ostatní systémy jsou pro ně špatné. A taky lze všechny tyto systémy zneužívat a manipulovat s lidmi zhruba stejným způsobem. Proto jsem poněkud skeptický k tomu, že nový nebo staronový systém něco podstatného a nového přinese (a chtělo by to něco skutečně praktického). V něčem by ovšem být lepší mohl - pro nás, pro naše slovanské etnikum, jemuž by, snad, byl šitý na míru. Proto mně to zajímá, takže - nic ve zlém.

296456

19.09.2013 17:40

Rouhání

RE: Odrezávanie hláv

193.?.?.?

Mimochodem, to řezání hlav dělají za peníze "křesťanů", kteří je platí a vyzbrojují na špinavou práci.

296461

19.09.2013 17:47

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Snad ještě malou poznámku k tomu jazyku. Existuje projekt univerzálního slovanského jazyka, novoslověnštiny. Je to něco na způsob esperanta, ale pouze pro slovanské národy. Jestli je projekt životaschopný a je-li vůle k naučení se tohoto umělého jazyka a jeho používání, by ukázal čas. Možná je praktičtější ruština, už jednou tuto roli měla a ještě mnoho lidí rusky umí. Ale kdo ví...

296462

20.09.2013 12:34

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Vždyť jsem nic neodepsal, jenom jsem napsal jinými slovy to co tvrdíte i Vy, že je ústní podání nepřesné a promíchané s bájemi, přesto jsem ocenil i zřejmě úplně vymyšlenou Kosmovu kroniku. Co jsem měl ještě udělat víc? Udělal jsem to proto, že někdo jiný tady tvrdil, jak je to všechno vědecké. Že nejsem členem Grygarova klubu skeptiků, je z mých vyjádření snad celkem jasné.

Pokud jde o Ilias a Odyseu, ty nebyly předmětem diskuse, ale pokud by byly, mé příspěvky by zhruba odpovídaly kritice vyvození existence olympských bohů z těchto eposů, které jsou napsány na pozadí reálných řeckých dějin. Kdyby někdo například tvrdil, že Afrodita nebo Áres skutečně existují (a žijí na Olympu), protože to Homér napsal a trojská válka se opravdu stala. Nějakou moudrost obsaženou v těch příbězích jsem nezpochybnil, i kdyby byly vymyšlené úplně.

Akorát že u Homérových eposů se dá celkem snadno rozlišit realita a básnická licence, ale u jiných "povídaček" to tak snadno nejde. Vidíte to sám, jeden diskutující slovansko-arijské védy vysoko cení a vyzdvihuje, pro Vás je to jasný podvrh. Jinému (např. mně) je to celkem jedno. Indické védy jsou pro Vás konstatování faktů, jelikož jim věříte, asi jako pro křesťana představuje "fakta" Nový zákon. Ale obojí jsou jiná fakta, jiného druhu, než například 2. Newtonův pohybový zákon, který si každý může ověřit sám. Když už používáte ten termín "fakta", jen si nesměle dovoluji upozornit, že se jedná o trochu jiný druh fakt. Proto jsem volal po praktičnosti - ať se zastánci toho či onoho pokusí ukázat, k čemu to je. Zejména když jde o věci nové, nové, předtím neznámé prameny, nové učení, atd. Po vědcích se to chce neustále. V oblasti bojových umění, např. karate, je to také celkem dobrý zvyk. Každá nová škola, směr, je vystaven zkoušce, ve které se prokáže, co umí a zda má právo na existenci.

296516

20.09.2013 22:00

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Můžete být klidný, pane, nehodlám útočit na Védy ani na posvátné knihy jiných náboženství. Jste na půdě víry, a polemizovat s něčí vírou nic dobrého nepřináší. Je to podobné, jako když je nějaký křesťan skálopevně přesvědčen, že v Bibli je pravda naprosto všechno přesně a posledního do písmenka, protože je to Boží zjevení. A Bůh, Duch Svatý, ten se přece nemůže mýlit. Všechna ostatní náboženství jsou jiná, podle míry tolerance dotyčného se mýlí jen trochu , nebo úplně a zcela, jen to jedno je naprosto správné, neomylné a pravé. A muslim má zase svůj Korán, který je jediný zcela správně, i když zrnko pravdy přizná i židům a křesťanům. Protože Mohamedovi to zjevil samotný Alláh, který se přece mýlit nemůže. S tím co tvrdíte, je to podobné. Nemůžete z toho dokázat téměř nic, ale abych byl spravedlivý, ani Vám nikdo nemůže dokázat, že se mýlíte. Zmíněný Mohamed si toho byl vědom, když napsal:

Nevěřící, já neuctívám, co vy uctíváte,
a vy neuctíváte, co já uctívám.

Vy máte své náboženství
a já své náboženství mám.

Právě proto jste na půdě víry, nikoli vědy nebo vědění. Věda není materialistická ani idealistická nebo ne-materialistická, funguje stále stejně, nezávisle na tom, kterým (filozofickým nebo náboženským) směrem bylo objektivně ověřitelné poznání extrapolováno, a žádnému náboženství nestraní. Sluší se ovšem respektovat, kde končí jedno a začíná to druhé. A jedno za druhé, ať už záměrně nebo omylem, nevydávat.

To, že nepřijímáte princip praktické ověřitelnosti mně naplňuje spíš údivem, zřejmě tedy žádný způsob ověření svého učení nebo školy neznáte. Jóga samozřejmě velmi praktická je, dokonce i na té nejzákladnější úrovni, o které s despektem hovoříte jako o "tělocviku". To, že vychází z (indických) véd je obecně známo. Já zase naopak soudím, že má větší hodnotu jógu praktikovat jako "jakýsi tělocvik", než zasvěceně hovořit o možnostech dokonalého jogína, a prakticky neumět ani to, co onen praktikant tělocviku". Je pěkné, že dokonalý jogín může stvořit, co se mu zachce, třeba i celou planetu. Tak ať to tedy udělá. Škoda jen, že žádný takový jogín neexistuje. Obloukem jsme se dostali opět někam na teritorium Nikolaje Levašova.

Já se naopak principu praktické ověřitelnosti a užitečnosti snažím držet. Protože slova "věda" a védy jsou patrně stejného původu, zastávám názor podobný tomu, co jsem napsal o józe. Lepší je vědu praktikovat a držet se jí prověřených metod, byť na té nízké, "západní" úrovni, než o védách "zasvěceně" číst.

296546

21.09.2013 13:19

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Inu, proč ne. Přírodovědci bývají občas šovinističtí a mají sklon nepovažovat za vědu nic jiného, než svůj vlastní obor, nebo dokonce úzkou oblast v něm. Snažím se tomu vyhnout. Ale "hmotnou" nebo "materialistickou" ohradu "materialistických vědců" vidím trochu jinak. Osobně znám několik teoretických fyziků, mezi nimiž jsou buddhista, dva hinduisté, katolička, muslim, protestant, žid a židovka. Kromě toho ještě množství ostatních, jejichž názory nebo víru neznám. Tito lidé se navzájem bez problému snesou, navzájem citují své práce, jednou nebo dvakrát do roka se setkají na konferenci a v jistém smyslu jsou přátelé. Když někdo z nich zemře, budou toho velmi litovat a někteří dokonce zagitují okruh přátel, aby ve své mysli "doprovázeli" svého zemřelého kolegu na "věčnost". Na druhou stranu, někdy velmi žárlivě střeží originalitu svých myšlenek, kvůli nimž jsou schopni se pohádat a několik dalších setkání spolu nemluvit. Jsou zvyklí pochybovat naprosto o všem, jak vyžaduje tato práce, takže i náboženství berou s určitým nadhledem. Na druhou stranu si neumím představit a nepovažuji za možné, že by svůj poměrně hluboký vhled v přírodní zákonitosti vnímali odděleně od duchovní oblasti.

296580

03.10.2013 12:47

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: a co to ten Regionální rozvoj, že se vyučuje na Evropských universitách

193.?.?.?

K této otázce bych se asi připojil. Jaký má ten obor obsah? Není to jen nějaké "okecávání" pro manažerské rychlokvašky, kteří nic neumí, jen žvanit? Pak bych se nedivil té závislosti na přízvuku.

Kdyby ten předmět vyučovaný černochem měl nějaký smysluplný obsah, záleželo by na něm (na tom obsahu) a nějaký cizí přízvuk přednášejícího by byl naprosto nepodstatný. Po celém světě se domluvím s fyzikem nebo matematikem jakékoli národnosti, a stačí k tomu jen elementární znalosti jakéhokoli společného jazyka (angličtiny, němčiny, ruštiny, ... exotické jazyky typu svahilštiny jsem nezkoušel). Předpokládám, že inženýr nebo IT specialista bude mít podobnou zkušenost. Z článku jsem se nedověděl, jestli má ten černoch aspoň dobrou vůli, jestli se snaží svoje "vědění" sdělit a komunikovat, což by mu měli studenti stejnou měrou oplácet.

297276

20.10.2013 23:19

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

Svobodní

Pítrs 193.?.?.?

Dříve jsem dříve volil ODS, ale ty už fakt ne.
Jako pravicovému voliči se mi nejvíce líbí Svobodní. doufám, že se do parlamentu nakonec dostanou.

.
.
.

Na internetu jsem našel i vzkaz pro ty, kdo neví , koho volit, nebo k volbám jít nechtějí:

Nebudu doporučovat, jakou máte volit stranu, to ať volí každý dle svého. Chci spíše nabídnout úvahu pro ty, co se k volbám nechystají, protože nemají koho volit.
Těm, co se k volbám nechystají, navrhuji volit malou stranu a nebát se propadnutí hlasu. Volit takovou, která je dnes na maximálně 2-3% a nemá téměř šanci dostat se do parlamentu.
Složení sněmovny bude nejspíše stejné, jako byste volit nešli. Pouze velké strany uvidí, o kolik hlasů přišly, a snad v budoucnu změní své chování.
Za pokus to stojí.

298278

27.10.2013 22:25

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: No, někteří jsme to nechtěli...

193.?.?.?

No jo, když na té pravici jsou v politice samí rozkrádačští gauneři, kteří starost o svoje vlastní blaho přehánějí až do nebes, nad míru jakéhokoliv vkusu.

298764

22.11.2013 04:12

Kvasí v tichosti ve Francii revoluce?

Hloupější než Brežněv a všichni jeho přechůdci

193.?.?.?

Sice trochu off topic, ale jen zdánlivě. Předseda Evropské rady, evropský Milouš Jakeš, se zase jednou dal slyšet:

http://www.chelemendik.sk/Predseda_Europskej_rady_...

Ani Sovětský svaz se tolik nesnažil vykořenit sounáležitost prototypu nového sovětského člověka s místem, kde se narodil, se svou "lokální" vlastí. Pouze se snažili připojit tyhle pocity sounáležitosti k "větší vlasti", která měla být sjednocením těch malých. Ani to se úplně, jak známo, nepovedlo.

To, čím je vedena ideologie špiček EU, se dá přirovnat snad už jen k dědictví Goebbelse a Hitlera. Ovšem jenom hlupák to řekne takhle naplno a urazí cítění všech národů, s kterých se Evropa skládá.

299757

27.11.2013 02:01

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

RE: Kam situace vyusti

193.?.?.?

No pokud bych si měl vybrat z těch dvou možností, jsem pro válku a revoluci. Zakroutit jim krkem. Howgh.

299937

30.11.2013 03:48

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: DOPORUČUJI PRO ZAJÍMAVOST

193.?.?.?

Kdyby měli Rusové jen 40 000 vojáků, už dávno by se tam USA nasraly. S tím počtem by se tak velká země nedala udržet. ČSLA mívala kdysi kolem 250 000. Možná je mají spíš na výsadkových lodích u Sýrie.

Zjevně má Rusko dost velkou sílu, když USA ze Sýrie vycouvaly, a kolem Íránu se realizuje ruský plán a ne izraelsko-americký, stejně tak Ukrajina, zdá se, hází na EU bobek. Evropští politici si promluvili telefonem s Putinem a jeden po druhé ze Sýrie vycouvaly ještě před Obamou.

Časy se mění, Ivan už tu dlouho nebyl. Možná tentokrát ne "Ivan" nebo Leonid, ale Vladimír. Zatím má všechny předpoklady i dobré způsoby na to, aby byl vítán.

300091

02.12.2013 02:46

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: Podivejme se pravdy do oci

193.?.?.?

Celý proces rozšiřování EU je letadlo, pyramidová hra. Jakmile skončí možnost rozšiřování na nové a nové trhy, nastane kolaps. To zřejmě bude už brzo, proto to zoufalství v Bruselu a hrozba amerických sankcí proti zemi, které ještě před chvílí chtěli všichni "pomáhat". Samotná americká angažovanost je zajímavá, ukazuje, že na rozšiřování EU se krmí i Amerika.

Když vidím tu loupeživou sebranku ze západu, které po světě rozsévá chaos a zmar aby si svůj životní standard udržela o pár let déle, napadá mně, jestli přece jen neměl pravdu Gorbačov, když tvrdil, že v jeho době hrozila jaderná válka se Západem, kvůli čemuž prý vyšel Západu vstříc se svojí perestrojkou a odzbrojením. Možná je to fakt, že by nás napadli v zoufalé snaze oddálit kolaps, a rozkradení celého východního bloku a možnost expanze na východní trhy jim (globálním parazitům) dala šanci se této zoufalé možnosti vyhnout. Kdo ví, jak by se všechno odehrálo, kdyby SSSR vedl tvrďas typu Stalina, ale taková možnost tu je. Gorbačov to tvrdí, že současný stav je cena za mír. Gorby naletěl a za příslib pomoci a přátelství ze Západu svoje impérium prodal.

Jenomže přešlo zhruba 25 let a bestie zase nemá co žrát. Chce další tučné sousto v podobě Ukrajiny, nebo chcípne. Na místě měkkýše Gorbyho je ale Putin, který Ukrajinu jen tak nevydá a bestii krmit nebude. Nevyšla Sýrie, asi těžko vyjde Ukrajina, kterou má Rusko za rohem. Bestie už nemá tu sílu, ale má větší hlad, takže je možné skoro cokoliv. Nicméně je na tom všem vidět, jak vypadá a končí takový pakt s ďáblem. Duch Muammara Kaddáfího by mohl vyprávět.

EU skoro jistě zvoní umíráček, pokud se Ukrajina eurointegraci ubrání, otázka je, co nastane pak a jak se na to připravit. Kdyby se Rusko chtělo vrátit do Střední Evropy, byla by to asi ta lepší varianta, protože jinak se Česko, oddělené od Slovenska a s prakticky už prolomenými Benešovými dekrety, které už stejně žádná velmoc negarantuje, okradené o své území církevními restitucemi a bez jakékoli vlastní armády, asi těžko udrží jako samostatný stát. Nepřipomíná vám to léta 1938-39? Jenže tehdejší okupace trvala jen 6 let. Teď to možná budou staletí, pokud se lokální říše, Německo, bude chovat rozumně a nenapadne někoho silnějšího v okolí. Některým Čechům se však konečně splní sen - možnost rozplynout se v reichu.

300160

02.12.2013 22:46

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: ukrajinská anabáze

193.?.?.?

Studentík na izraelském stipendiu, nebo rovnou ten nejzlejší agent síj-áj-ej, ve službách nejdemokratičtější země světa? Upřímnou soustrast předem [velký smích] [velký smích] [velký smích].

300208

10.12.2013 07:22

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: Pitomy clanek.

193.?.?.?

Prosím Vás, upřesněte, s kým že to chtějí být rovnoprávní? A kde, ve které zemi už jsou ty spravedlivé zákony pro všechny?

Že jim může na dveře zabušit exekutor, před kterým nepotřebují mít žádnou právní ochranu, nebo že mohou být svobodně vyhozeni z práce, aniž by mohli něco plknout? Že si mohou svobodně v Lídlu koupit cizí potraviny, tedy, ehm, když na ně budou mít peníze?

300522

13.12.2013 00:29

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: Pitomy clanek.

193.?.?.?

"A o kupování zahraničních potravin a dalšího zboží nejde už vůbec: to tu všechno je běžně v obchodech. Krom toho v Ukajině mají dost vlastních dost kvalitních producentů potravin, s tím tu problém opravdu není."

Proboha, to my jsme měli taky!!! EU vám to všechno zakáže nebo koupí a zruší. Dostanete kvóty, které nebudete smět překročit, vaše kvalitní výrobky se nebudou smět ani jmenovat podobně jako ty západní. A budete nakonec všechno dovážet, jako my teď. Přesně o to EU jde, potřebuje jen váš trh a zlikvidovat vás jako konkurenci. Žádná pomoc, s vašimi zlodějskými oligarchy se EU klidně domluví, nebo vymění ty neposlušné. Jste pro Západ jen lidi druhé nebo třetí kategorie.

300648

15.12.2013 04:17

Poražen Talibanem se Washington rozhodl zasáhnout proti Rusku a Číně

RE: Velký problém

193.?.?.?

A není to náhodou tím, že jsou obyčejní lidé systematicky k otroctví vychováváni a "šlechětni"?

Jenom ta rétorika, ty pojmy a názvy a různé sliby: ovce, stádo, ... x národy se ti budou klanět, nepřátele ti k nohám za podnož položím... Jak to k sobě krásně pasuje, otroci a páni, všichni budou happy.

Jak je to se Slovany - zdá se, že "slave" a "slavic" mají k sobě etymologicky celkem blízko. Zdá se, že úmysl je zde prozrazen, podle přísloví "čeho je srdce plné, tím ústa přetékají". Podle jakéhosi plánu tedy máme být otroky, což neznamená, že v duši jsme a vždycky budeme. Že slabé přemáhá silné a měkké vítězí nad tvrdým, je tisíciletá, ověřená východní moudrost. Je to jen vzájemné působení a jang nemůže nad jin nikdy trvale zvítězit. Spojme se s jinými Slovany, a udržujme naši vlastní sílu, kulturu a schopnosti. Vyhýbejme se možnostem asimilace, a hledejme si partnery a partnerky mezi svými. Když budeme trpělivě zachovávat a rozvíjet to, co je naše, přijde opět čas, kdy toto převáží.

Kromě toho, otrok a pán, to jsou dvě strany téže mince. Svobodný člověk nemá potřebu být "pánem". Zamysleme se nad tím, jestli ten model "pán x otrok" je opravdu náš, slovanský, nebo se nám ho někdo pokouší vnutit, v bláhovém domnění, že když netoužíme být "pány", jsme předurčeni být otroky. Já si naopak myslím, že model založený na panovaní, vládnutí a sloužení na druhé straně je naopak nízký, primitivní a ve své podstatě parazitický. Je to člověka a lidské civilizace nedůstojné.

300748

16.12.2013 02:18

Havloidé útočí i na Ukrajině

Co je spojuje

193.?.?.?

Všechny, kteří dnes jezdí na Ukrajinu podporovat Majdan, Němce, Poláky, Čechy, spojuje jedna věc - americká výplatní páska, americký žold. Aspoň vidíme, kdo je jejich, kdo může za to, jak se dneska máme, koho by měl národ jednou pověsit. Aspoň Evropané vidí, jak je Evropa nesvéprávná, jak i kancléřka nejmocnější evropské země tancuje, jak jí černý strýček Sam píská. Jediná svéprávná a svobodná země je v Evropě dnes Rusko.

Jestli jim to vyjde? Myslím, že tentokrát spíš ne. Ve vzduchu je cítit změna. Nevím jaká, jestli dobrá nebo špatná, ale je to cítit podobně jako těsně před rokem 1989. A jako obvykle, nepřijde to od nás.

300793

18.12.2013 04:57

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Kdo ještě?

193.?.?.?

Tak rozlišit mezi SS a SD si může dovolit možná dnes nějaký historik jako svoji libůstku, ale faktem je, že SD, Sicherheitsdienst, byla součást SS. Můj názor na pověšení členů podobných fašistických organizací to nijak nemění. Ti lidé si mohli vybrat, na rozdíl od řadových vojáků Wehrmachtu, vstupovat tam nemuseli a když už si zvolili tuhle kariéru, těžko mohli počítat s něčím jiným, pokud prohrají. Kdyby vyhráli, slitování by s nikým neměli.

S panem Churchillem a spol. máte ovšem pravdu, i když se s Hitlerovými kumpány měřit nemohou, takovému Stalinovi nemají co vyčítat.

300936

29.12.2013 18:50

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Vy jste mi ale obranář. Jasně že sověti nebránili čáru, když se za ni chystali vyrazit

193.?.?.?

Pravda je barevná, ale vy, Kryso, házíte všechny a všechno do jednoho pytle. V Katyni jsem nikdy nebyl, ani nikdo, koho znám, takže opravdu nevím, Kryso, kdo tam vraždil. Ale vím jedno - že gestapo, SS ani NKVD a kdoví kdo ještě většinou nevraždili jen tak, sami od sebe, vždycky tam byla ještě nějaká krysa v pozadí, která udávala, ukazovala prstem, přesvědčená o své výjimečnosti a nespokojená se svým národem, kterým pohrdá a zároveň jej viní za vlastní neschopnost a méněcenný původ. Proto Krysu tak štve, když někdo používá nacistický pozdrav jako ironii, protože ona, ve své duši, hajluje doopravdy. Oč je na tom klidný a vyrovnaný Švejk lépe... Takže, i když mi argumenty nedošly, tentokrát ode mne, s ironií a humorem, a jen pro vás: Heil Hitler, Kryso!

301540

31.12.2013 12:15

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Vy jste mi ale obranář. Jasně že sověti nebránili čáru, když se za ni chystali vyrazit

193.?.?.?

Spíš je srandovní, jak jste akceptoval tu Krysu [velký smích] [velký smích] [velký smích].

301636

03.01.2014 15:48

Rozdělení Československa

RE: ČR - SR

193.?.?.?

Máte 100% pravdu, ale oba národy si nemají co vyčítat. Když obyvatelé Moravy chtěli obnovení zemského zřízení, aby se mohli (konečně) identifikovat se svojí historickou zemí, jejich snahu zmařili ne-moravští Češi svorně a společně se Slováky. Ti mají "moraváky" sice raději než "čehúně" ale jen pokud to nic nestojí. Vychcanost na všech stranách, takže co byste chtěli. Syndrom Svatoplukových prutů, jak když vyšije, pořád stejně, po staletí. Když nikomu nezáleží na tom, aby se všichni cítili ve společném státě dobře, ale každý chce co nejvíc urvat pro sebe a přezírá cítění těch ostatních, nemůže to skončit jinak.

301927

07.01.2014 00:35

Rozdělení Československa

RE: Železná guľa

193.?.?.?

Opět se snažíte vylhat z toho, co jste napsal a jen opakujete totéž jinými slovy. Samozřejmě Moraváci neměli žádnou možnost společný stát zachránit. Ten se pevně rozhodla rozbít slovenská reprezentace, pravděpodobně vedená skutečným cítěním většiny Slováků. Upřednostnila tak svoje partikulární dobro a zájmy na úkor dobra pro větší celek, kdežto obyvatelé Moravy se rozhodli to neudělat a proto se masově nepřiklonili k tzv. moravským hnutím, v obavě před dalším štěpením. Poměr 1:1:1 je skutečně spravedlivý poměr 2:1, odpovídající přibližně počtu obyvatel České a Slovenské republiky. Pokud vím, přesně ten poměr vadil při dělení národního produktu slovenským politikům ve federaci a to byl také hlavní důvod, proč zablokovali vznik třetího samostatného samosprávného celku - Moravy, protože tím by se tento poměr zcela spravedlivě odůvodnil a slovenské požadavky chtít víc by byly zmařeny. Když slovenská reprezentace vznesla požadavek dělení 1:1, jen blázen by na české straně souhlasil - to by Slováci byli rázem privilegovaným národem. Udržet takový stát nebylo možné a Moraváci s tím nemají nic společného. O dělení majetku po rozpadu federace jsem vůbec nepsal.

Někteří Slováci rádi vystupují jako oběti společného státu s Čechy, a snaží se své osamostatnění prezentovat jako úžasnou věc. Jak jste si mohl všimnout, váš samostatný stát a slovenské národní sebeurčení vám tu všichni ze srdce přejeme, ale celá záležitost má i svůj rub. Dobro pro vás a zřejmě splněný sen znamenalo komplikace pro zbytek bývalé federace, komplikace smíšeným rodinám, pro lidi žijící na hranici, a za cenu prosazení sebeurčení svého jste zablokovali sebeurčení jiné, třebaže méně vyhraněné a založené méně na národnostním principu. To, co jste chtěli pro sebe vy, jste v rámci boje za splnění svého snu upřeli jiným.

Torzo bývalé federace po oddělení Slovenska ztratilo hlavní myšlenku svého vzniku a nostalgie po bývalém Československu to jen potvrzuje. Bude je muset nahradit nějaká jiná ustavující myšlenka, mají-li české země jako stát přežít. Deset miliónů lidí ztratilo oddělením Slovenska svou původní vlast a vrátilo se nedobrovolně kamsi do protektorátních časů. Tvářit se, že Slováci jsou muzikanti, kteří s tím nemají nic společného, je pokrytectví.

Místo toho, abyste statečně nesli i temnou stránku realizace svého snu, snažil jste se hodit odpovědnost jinam. Není to žádná moje hysterie - pouze adekvátní reakce na lež. O nějaké averzi na Slováky nemůže být z mé strany ani řeč, když celá jedna moje polovina a polovina mé rodiny je slovenská.

Poslední odstavec Vašeho příspěvku jsou opět prázdné, neupřímné kecy. Proč tu předstíráte jakousi irelevantní omluvu mimo skutečný kontext diskuze? Já Vás raději zcela upřímně posílám do háje.

302160

21.01.2014 03:02

Nad Ukrajinou a Ruskem se shromažďují ošklivé mraky

To je víc než jisté,

193.?.?.?

když hlavní strůjce světového teroru nabízí Rusku "pomocnou ruku" a posílá své lodě do Černého moře. Zřejmě, aby mohl svoji teroristickou operaci odtud řídit:

http://rus.ruvr.ru/news/2014_01_21/Dva-voennih-kor...

302850

26.01.2014 04:52

Ukrajina dnešních dnů

RE: Pane Stwora prosím zveřejněte tohle volání Ukrajinců jako článek a nezveřejnujte ty demagogie

193.?.?.?

Když se dívám na Janukovyče, vidím hnusného zbabělého slizouna, který neustále mění názor jako korouhvička a nestojí ani za svými lidmi.

Jenomže vůdci opozice, placené Západem, jsou stejní, ne-li horší gauneři. Budete-li v EU, NATO nebo jakkoli ve spolku se Západem, nepomůžete si. U nás by už nikdo revoluci proti komunistům jako v roce 1989 dělat nešel. Byli jsme totálně podvedeni a okradeni. U vás se chystá to samé, neudělejte stejnou chybu. Na Západě nic, co by stálo za to, za nasazení života, není. Žádné hodnoty. Jen pokrytectví, faleš a konzum. Pro ně jsme všichni jen "Rusáci" odkudsi z východu, všichni v jednom pytli, z bývalého východního bloku, prostě "slaves". Teď možná vědí, kde leží ta vaše Ukrajina, protože se jim to politicky hodí, zítra zase budete jen "Rusko", bývalý SSSR, což je pro ně jedno a to samé. Prostor pro expanzi na Východ, jak napsal už strýček Adolf ve své známe knížce. Strýček Sam jde v jeho šlépějích. A to je účel toho celého majdanského cirkusu.

303277

27.01.2014 03:47

Morový dech „arabského jara“ na Ukrajině

Finále se blíží

193.?.?.?

Spící agenti v politických funkcích především v Polsku, Německu ale i Česku a jinde byli aktivováni, aby podpořili ukrajinský Majdan, to je známá věc. Kdo ale četl před lety Zinověvovu analýzu, začíná popsané rysy kolem sebe poznávat.

I přímo u nás se aktivizují různé síly, které mají eliminovat české sebevědomí a jakoukoli možnost empatie k Rusku. Jakoby kritické a protirežimní Britské listy, které léta zachytávaly protestní nálady nespokojenců jako poslední "demokratická instance" a získaly tak své krytí, už před časem částečně odkryly karty a vypustily proti Rusku svoji letadlovou loď - Karla Dolejšího. Nyní vyplul i Čulíkův torpédoborec Přemysl Janýr, aby atakoval pověst českého prezidenta Beneše. Prý si Mnichov sám tajně objednal. Daladier a Chamberlain sami houpli na špek a uvrhli svoje země do hanby jako zrádci, aby vyhověli zbabělému českému prezidentíkovi dostat se z obliga. Co je ve hře? Určitě dekrety a taky pokoření našeho národního sebevědomí, jsme přece jen slovanské nicky, které svého nemají už nic. Kromě Palacha, sebevraha, kterého média nedávno znovu s patosem vytáhly. Je třeba si ještě jednou připomenout rok 1968, abychom jako správní slaves pomohli svým pánům dokončit Drang nach osten, a pak se poslušně odebrali za Palachem.

Vždyť co lidí tu zlí Rusové pobili, všechny nacpali do koncentráků, odváželi lidi na nucené práce do svého sovětreichu a humanitárně tu všechno rozmlátili svými sovětskými bombami. Tak nějak si to máme pamatovat. Kam se hrabe Západem oživený a vybudovaný Bělehrad, prosperující Irák nebo konečně demokraticky vzkvétající Libye.

303316

30.01.2014 03:45

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

Změna režimu?

193.?.?.?

Ale na jaký režim? Výměna Hollanda za někoho jiného je asi jako výměna Nečase za Sobotku. Nebo Sobotku za jiného šaška. Sarkozy byl kretén a Hollande je tuplovaný.

Když nový režim, tak jaká bude jeho myšlenka, doktrína, ideologie? Komunismus ji měl dost jasně formulovanou, fašismus ostatně taky. Současný režim jakoby žádnou neměl, ale vyznačuje se maximální svobodou pro bohaté, maximální konzum pro střední vrstvu (aby byla co nejblbější a dala pokoj) a o nejchudší není zájem. Nový režim chce co a jaký má program?

303577

31.01.2014 05:11

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

To nemůže být míněno vážně ani jako vtip. Všichni se jen tak sami dohodnou, mocné skupiny se zřeknou svého vlivu a všichni poctivě a čestně pojedou podle nových pravidel?! Ale třeba se najde nějaký dobrodinec, nějaký protektor typu generála Bisona,

Vložený obrázek


který se zcela nezištně a pro blaho lidstva ujme role garanta svobody a nový režim zaštítí [velký smích] [velký smích] [velký smích] .

303672

02.02.2014 11:58

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

MARTine, já s Vámi souhlasím skoro ve všem, píšete jako bych to napsal i já. Ty myšlenky by možná nemusely být úplně nové, hlavně by měly být nezprofanované, důvěryhodné. Tedy by chtělo důkladně probrat i dřívější nápady a očistit je od nánosu propagandy, oddělit pravdu o světě od omylů a účelových lží, které vznikly za účelem manipulace s lidmi. Samozřejmě to nejde udělat dokonale, ale mělo by to být uděláno poctivě. Plus aktualizace s ohledem na pokrok ve vědě a technologiích.

Myslím že lidstvu zoufale chybí motiv proč se o něco snažit. Nic se nestaví, nic se nebuduje. Tedy když vynechám konzum a lokální nebo globální zločinecká impéria, což je ale zoufale málo pro člověka, o němž všechny velké náboženské tradice (jsou-li chápány poctivě a ne jako prostředek ovládání lidí) shodně tvrdí, že jej dokáže naplnit jen Bůh, věčnost nebo nekonečno.

303798

08.02.2014 02:30

Státe, vrať nám naše děti! Zní hlasitě v zemích západní Evropy

RE: Vaše nevzdělanost musí být bez hranic - ve stalinském SSSR mizely beze stopy tisíce dětí,

193.?.?.?

Nic není jen černé nebo bílé, tak ani v Rusku není všechno správné a ideální.

Způsobit ovšem něco a pak ještě z toho obvinit oběť, to může udělat někdo jen z obrovské hlouposti a nebo z téměř nekonečné drzosti. Rusko neustále bojuje o život z důvodu zálusku na jeho obrovské území a s ním spojené nerostné bohatství, vysněný životní prostor pro mnoho dřívějších i současných agresorů. Blbové týrající své ženy se najdou i v tzv. západních zemích, v kterých se prosazuje teploušský způsob života, kde ideálem je mít nějakou úchylku a kde se ženy a děti jiných národů, které zrovna vlastní něco, co Západ chce, polévají napalmem. V těchto zemích se také vlastní obyvatelstvo bez mrknutí oka obětuje v sutinách mrakodrapů, aby bylo možné odůvodnit ještě mnohem větší vraždění v zahraničí. Na nevinné ženy a děti tyto země útočí bezpilotními letadly a aby na pár let zachránily svůj způsob života, mění tzv. demokratické země jiné země v ruiny, pomocí tzv. humanitárního bombardování. Tyto vyspělé a demokratické země přivedly celé lidstvo do obrovského morálního úpadku a jeho většinu i do obrovské materiální bídy. Prakticky všechny krvavé režimy, ostatně i ten sovětský, byly původně instalovány za asistence Západu jako způsob zotročení národů a boje se svými protivníky. Západ může i za fašismus a miliony mrtvých po celé Evropě, za vypalování vesnic především slovanských národů a koneckonců i za tzv. holokaust, který je teď používán jako štít nekritizovatelnosti jedné úzké skupiny lidí, kteří ovládají západní svět.

Rusko, jako jedna z největších a permanentních obětí západní politiky, reaguje stále především nabídkou přátelství, na zlo odpovídá, s výjimkou obrany při bezprostředním ohrožení, především dobrem. To je projev síly a morální vyspělosti, a nic s tím nenaděláte, i kdyby čert na koze jezdil.

304291

14.02.2014 13:06

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: To je ale

193.?.?.?

Dívat se na cokoli optikou někoho jiného obecně velmi těžké, ne-li nemožné. Zdejší lidé nemají mnoho důvodů Rusy nenávidět, přestože média financovaná zvenčí se o to vehementně snaží. I lidí, jejichž rodinám ublížila vojska Varšavské smlouvy (mimochodem složená i z Ukrajinců) je minimum. Nemáme tu žádné osobní účty s Rusy, takže nenávidět je je stejně absurdní, jako nenávidět třeba Slováky, Poláky a Bulhary. To asi nelze říct o tzv. banderovcích, k jejichž odkazu se západní část Ukrajiny hlásí. Přesto to není důvod nenávidět Ukrajince. Staré křivdy je lepší zapomenout, odpustit si navzájem.

Na genocidu prováděnou Rusy opravdu nevěřím, žádné důkazy o ní nejsou. Když ji neprováděli u nás, ačkoli klidně mohli, proč by to dělali někde jinde. Naopak genocidu, kterou mají na svědomí státy NATO a s nimi i Česká republika (jako přicmrndávač) mají ti, co nemají zrovna amnézii, v čerstvé paměti. Perzekuce politických odpůrců prováděla sovětská moc v určité době, ale ta nebyla postavena na národnostním principu. Stalin byl Gruzín, Berija pocházel z Abcházie. A Brežněv by Ukrajinec, takže, podle etnické logiky, kterou odůvodňujete svůj vztah k Rusku, za invazi v roce 1968 "děkujeme" především Ukrajině. Za vše, co tu sověti v roce 1968 provedli, je zodpovědný na prvním místě zplozenec Ukrajiny. Tedy Sláva Ukrajině! Absurdní, že? A přesto pravdě bližší, než když někdo viní Rusy.

Hoši, na které jste dal odkaz, docela přesně připomínají jiné podobné bojůvky, jenže ze Sýrie. Školí se za americké peníze, instruktory sehnaly a platí USA, o tom není pochyb, ale jistě to nedělá na svém konzulátě. Vy byste chtěl mít tyhle bandity u nás? Já tedy ne. Tak v čím zájmu je eurointegrace Ukrajiny?

Pokud se západní plán zdaří, máme je tu. Vraždění a zločiny těchto "vlastenců" s odkazem Stepana Bandery se přenese k nám. Jenomže Ukrajinec a Rus je pro naše jednodušší obyvatelstvo skoro to samé, takže účelu bude dosaženo. Důvod nenávidět Rusy se konečně objeví, podle našich médií tu bude řádit a vraždit "ruskojazyčná" mafie a rusky mluvící bandy.

304687

15.02.2014 23:39

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: Možné pozadí..

193.?.?.?

No, možná ještě jednodušeji: Ukrajina do NATO a rakety blíž k Moskvě. Nejpozději před vstupem Ukrajiny do NATO musí přijít ruská invaze, která tomu zabrání, jinak je Rusko velmi, smrtelně ohroženo. Je otázka, jestli by se Západ zapojil do konfliktu, kdyby Rusko obsadilo Ukrajinu. Myslím, že ne, ale měl by argumenty proč posílit zbrojní programy a vykreslit Rusko jako agresora, ačkoli agresi sám začíná a provokuje.

304796

15.02.2014 23:56

Americký sen je mrtev!

RE: kolektivní karma

193.?.?.?

Já myslím, že kus pravdy máte oba. Asi není vyhnutí, aby se kyvadlo dějin vychýlilo opět doleva, a čím větší bude proti tomu odpor, tím větší pak bude ta výchylka. Prostě se ve společnosti hromadí určitá "energie", proti níž působí "energie" soudržnosti současného režimu. Po překonání meze pevnosti se to stane, asi jako při zemětřesení - "energie" se náhle uvolní a protože to bude naráz a bude jí moc, bude ničivá.

Řešení by bylo si uvědomit energetické potenciály vznikající ve společnosti, které jsou běžně vykládány jako "pravice" a "levice" a záměrně s nimi pracovat. Tj. nechat "energii" téct a (jako ve fyzice) "konat práci" - v tvořivém smyslu, posouvat lidskou společnost dál. Možná nemusí být mezi "individualismem" a "kolektivismem" nesmiřitelný vztah, spíš jejich rozdílnost by mohla vytvořit rozdíl potenciálů, schopný něco (užitečného) vykonat.

304798

21.02.2014 04:15

Syrský scénář pro Ukrajinu?

RE: Podobne neuspesna operace jako pred lety

193.?.?.?

Souhlas, až na to že jak uprchlíci tak banderovci přijdou na krk ne Západu, ale východním zemím EU. Máme se tedy na co těšit. Babičky a dědové si ještě na řádění banderovců pamatují. Akorát že teď nemáme žádnou vlastní armádu, která by se s nimi dokázala vypořádat. Pochybuju, že hrstka žoldáků z Afghánistánu něco zmůže.

305052

22.02.2014 04:28

Geopolitika ukrajinského konfliktu: návrat k základům

RE: Vcelku logicky konec v dane situaci nebo lepe zacatek

193.?.?.?

"Reci o tom jak pres Ukrajinu nekdo napadne Rusko. S kym, cim a za co?"

To myslíte vážně nebo si děláte srandu? Ukrajina v NATO, s americkými základnami, Krymem v amerických rukách, Rusko a Černomořská flotila bez významného přístavu, to je bezvýznamný tah, který Rusko neoslabí?

Budou ty volby na Ukrajině vůbec a bude vůbec záležet na tom, jak v nich budou lidé hlasovat? Když všechny sdělovací prostředky má v rukách Západ? Poslechněte si toho Fjodorova z jiného vlákna diskuze:

http://www.youtube.com/watch?v=FXCliOGt0Jc

a pak Vás možná ta bohorovnost přejde.

305111

24.02.2014 01:50

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Radola

193.?.?.?

Blahopřeji vám k velkému vítězství. Ten pocit si dobře zapamatujte, protože vám brzo nic jiného nezůstane.

Slávou (Ukrajině) v podobě vypáleného a rozbitého města, kterou má našinec zaplatit ve formě 20 miliard pomoci přislíbené od EU, jste udělali rovnítko mezi slovy Ukrajinec, potížista, výtržník z Majdanu, někdo kdo hází Molovovovy koktejly, stoupenec Stepana Bandery, kterého jste si velmi moudře zvolili za ikonu. Pro Čechy a Slováky je to někdo zhruba rovný Hitlerovi. Starší lidé si ještě pamatují, jak tu řádili banderovci v naději, že se probijí na Západ. Možná to není tak stoprocentní pravda, jistě jsou na Ukrajině i slušní lidé - ale zkuste tu novotou vonící (nebo spíš páchnoucí) pověst vyvrátit. Bude proti tomu stát celá ta energie Majdanu, kterou jste si právě vyrobili a pustili do světa.

Evropští a američtí politici hýkají radostí, ale český nebo slovenský podnikatel si dvakrát rozmyslí, jestli z Ukrajiny někoho zaměstná. Potenciálního potížistu a banderovce tu nikdo nechce. Co kdyby tu chtěl taky dělat takový majdan? Vysoká škola podobně zváží přijetí ukrajinského studenta.

Díky Majdanu český člověk konečně pochopí ten rozdíl mezi Rusem a Ukrajincem. V otázce invaze z roku 1968 jsou na tom zhruba stejně (až na soudruha Brežněva, taky původem z Ukrajiny), ale Rus nás osvobodil od fašismu, je to spolehlivý obchodní partner, léta dodávající suroviny, slušný člověk, od kterého nám nic nehrozí. Ukrajina byla pro jednodušší lidi kdysi to samé co Rusko, vy jste se ale postarali o viditelný rozdíl. Aha, banderovci... ty známe. Prostě vrazi a teroristi. Videa z Majdanu ukazují to samé. Je to tedy pravda. Vyvracejte, jestli můžete, ale poslouchat vás už nikdo nebude - kromě těch morálně nejvyspělejších jedinců s vyvinutým svědomím, jenže ti vám nepomohou. Mají dar vidět do duše a vás a vašich chlebodárců mají po krk už dávno.

Pokračujte dál jako dosud. Plivejte na Rusko. Výsledek bude, že ti, co ho dosud nenáviděli, ho začnou milovat. Češi a Slováci přišli o svou rozkradenou a ukradenou zem. Nemají už skoro nic a jen na málo svého ještě mohou být hrdí. Máme být kolonií Západu. Jíst a nosit na sobě jejich odpad a dávat lacinou pracovní sílu. Fajn. Ale když už tu nejsme my, je tu aspoň Rusko, které můžeme milovat a být hrdí aspoň na ně. Všichni moji přátelé a rodina fandili ruské olympiádě a jejich sportovcům jako našim. Díky moc za váš Majdan, pomohl nám obnovit naše přátelství s Rusy.

PS: Kdybyste náhodou vyhráli a rozvrátili i Rusko, rádi budeme s Rusy sdílet jejich osud. Aspoň nebudeme sami.

305243

25.02.2014 04:48

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Nevíte všechno...

193.?.?.?

Banderovce tu fakt rádi nemáme. A není to ani tak vina naše, jako jejich. Za poslední války a krátce po ní se tu v okolí dost blbě uvedli...

Mocnosti můžete vynechat, banderovci jsou totiž nepřítelem všech slušných lidí okolo, kdo nejsou stejní jako oni, což je přesně jeden z rysů fašismu. Když si západní Ukrajina zvolí za svou tuhle ikonu, je mi těch poblouzněných a nešťastných lidí sice hluboce líto, ale kamarádit se s nimi nechci, ani je nechci tady u nás. Ani nechci platit ze svých daní jejich řádění. Pokud si slávu Ukrajiny představují jako teror, nebude pro ně místo nikde na světě, jen v pekle.

305305

25.02.2014 05:17

Posunuje se Ukrajina k občanské válce a velké konfrontaci velmocí?

RE: Rusko neudělá nic

193.?.?.?

No, než zbrkle začít válku, vždycky je lepší si то nejdřív to pořádně пromyslet. Z hlediska morálního kreditu je lepší, když začne protivník. Intervence (na Ukrajině) musí mít jasný cíl, čeho má dosáhnout. Obsazení celé Ukrajiny by vyvolalo "národně osvobozenecký boj" a dlouhý, vyčerpávající konflikt. Asi je lepší počkat, co budou dělat pučisté. Například zaútočí na etnicky a jazykově ruské regiony. V tom se banderovci neudrží. Ochránit ruské obyvatelstvo bude legitimní a jasný cíl, který lze provést a výsledek snadno "на всегда" udržet. Zbytek Ukrajiny už Rusové udrží ve strachu, aby ve vstřícnosti k Západu nešli moc daleko. Gruzie taky se základnami NATO moc daleko nepokročila a jistě dobře ví, proč. Nakonec z toho Rusko bude mít zisk, pokud bude postupovat chytře. K tomu je potřeba, aby se prach usadil a bylo dobře vidět (ruským tankům a letadlům na cestu).

Hůř na tom budeme my, protože banderovci potáhnou ze své zničené země na vysněný Západ, který o ně nestojí, bohužel opět přes nás. Možná je čas si koupit zbraň a učit se střílet. A zakládat domobranu, protože zkorumpovaná, zaprodaná vláda s pár žoldáky z Afghánistánu nás bránit nebude. Jestli se rozpadne EU (ne že bych jí fandil), tak tu nastane mocenské vakuum a pravé peklo.

305306

26.02.2014 20:11

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: Vzdat leningrad?

193.?.?.?

Velmi dobrý příspěvek, správný postřeh o Angele Merkel, jen mapa etnického rozdělení Ukrajiny neříká vše, je tu ještě dělení jazykové - mnoho lidí, kteří se hlásí k ukrajinské národnosti mluví rusky:

Vložený obrázek

Pro nacionalisty ze západu to ale nejsou ti správní a opravdoví Ukrajinci. Na východě situace dále houstne, v Sevastopolu se objevují betonové panely, blokující silnice, lidé očekávají příjezd "bojeviků" z Pravého sektoru, kteří slibují Krym osvobodit od ruského vlivu. Rusové prý budou utíkat z Krymu jako krysy. Místní formují domobranu, do které přijímají členy bývalého Berkutu.

305412

28.02.2014 20:42

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: fašismus

193.?.?.?

Evropa jako loutka USA ho tam dokonce aktivně podporuje.

305566

28.02.2014 20:56

Hnědá revoluce na Ukrajině

Skandální projev z Europarlamentu

193.?.?.?

Statečný rakouský poslanec hovoří o skandálním dvojím metru, který uplatňuje Evropská Unie ve vztazích s jiným státy:

http://www.youtube.com/watch?v=ppoR7vCBALo#t=158

Video bylo natočeno ještě před ukrajinským fašistickým pučem. Jakých svinstev se náš stát spoluúčastní! Díky Bohu za statečného rakouského poslance, který dokáže říct pravdu. Zbytek je ovšem sobecká svoloč, která za obrovské prachy jen přikyvuje. Nějaká pravda je nezajímá. V čem se liší tihle eurofunkcionáři od sovětských pohlavárů z ÚV KSSS a tzv. Nejvyššího sovětu (například z Gorbačovovy éry)? Jenom v míře. Za víc peněz větší svině.

305570

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 36 čtenářů částkou 9 294 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Feminacistky chtějí rovné zastoupení v NERV09.04.20 22:11 Česká republika 1

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“, žádá Rusko09.04.20 18:16 Rusko 4

Jean Paul Belmondo má dnes narozeniny09.04.20 17:43 Francie 1

Vláda po vzoru Lenina (NEP) schválila NERV - orgán, který bude radit, jak oživit ekonomiku09.04.20 14:06 Česká republika 2

Plánovaná panika09.04.20 11:40 Neurčeno 0

Zázračný americký lék na koronavirus09.04.20 08:46 USA 1

Nejnovější dezinformace....08.04.20 18:10 Česká republika 5

Hamáček chroptí blahem: asi se podaří prosadit 10 tisíc pokuty vybírané mestapem a policií08.04.20 17:36 Česká republika 10

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 4

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 5

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 4

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 5

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
26,99 Kč
Libra
30,75 Kč
Kanadský dolar
17,66 Kč
Australský dolar
15,63 Kč
Švýcarský frank
25,55 Kč
100 japonských jenů
22,76 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,64 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
33,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 529,01 Kč
1 unce stříbra
376,69 Kč
Bitcoin
177 211,60 Kč

Poslední aktualizace: 10.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?