Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 19 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

16.04.2012 22:10

Rusko shromažďuje jednotky na severní íránské hranici a očekává útok Západu

RE: Ilúzia a realita

Rene Bartosek 69.?.?.?

Mě zcela jistě nevzrušuje dvakrát barva kůže, etnický původ, náboženský charakter... Zajímám se o spiritualitu, a pro tu jsou nuance a detaily na fyzické úrovni existence nevýznamné. Na druhou stranu, ten mozek a jiné schopnosti mně byli darovány k tomu, abych to správně používal. Jestliže velmi vzdělaný, nepochybně inteligentní a věřící Einstein je ochoten pasivně raději zemřít, než by se uchýlil k násilí, pak já když mi to bude vnuceno budu i bojovat. Nepůjdu z cesty divé sběří bez morálky, fanatismu s pěnou u huby a jiným "živočišným nebo negativním" vlastnostem. Skutečné kvality lidí jsou od toho, aby byli rozvíjený a používány a ne aby se nechali roztrhat slabostmi. Jistě i Einstein při budování osobního charakteru tvrdě pracoval na potlačení negativních vlastností a chyb a ještě tvrději musel pracovat na rozvoju toho, co považujeme za dobré. Bylo mu to umožněno, protože obrovské množství lidí v historii lidské civilizace, když bylo nutné bojovali, aby jejich dětem zůstala vždy možnost volby při budování toho individuálního charakteru. Lidé volili, volí a budou volit mezi špatným a dobrým. Dobro umožňuje volbu spojenou s karmickou odpovědností za své činy. Zlo neumožňuje nic. Jenom slepou bezvýhradnou poslušnost v okovech.

267072

16.04.2012 01:38

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

Rene Bartosek 69.?.?.?

Větší plechovka není na skladě a menší plechovky jsou ohledně systémové krize jak by řekl Švejk na ....

267010

14.04.2012 14:43

Odposlechy ze Strakovky

Tohle je vymyšlený.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Ten rozhovor je žvanění o ničem konkrétním, takhle se neztrací nahoře čas. Za to tohle se tváří autenticky. Bohužel z toho vyplývá, že ČR vládnou lidi co nemají formát ani jako kriminálnici. Nejhorší je propojení s nejvýznamějšími politickými partajemi, tedy ODS a ČSSD. Už mě nepřekvapuje, že Bárta si naivně myslel, že by mohl uspět. V zahraničí by Bártu zpracovali v zákulisí nebo by to byla aféra srovnatelná s Watergate nebo Irangate, v rámci gubernie samozřejmě. V Kocourkově zákulisí funguje až během soudního procesu. Přece jenom Bártova ABL bude mít k dispozici dost citlivých informací, aby ho mohli poslat natvrdo do basy. Ale Škárka s Kočí si půjdou sednout jako výstraha pro ostatní. Ti vůbec nepochopili o co vlastně běží a jak celé ten cirkus, kterému se říká česká politická scéna funguje. Učástnici parodie na parlament dopadnou podle toho jak si zaslouží, mačkají lidi nemilosrdně krize nekrize. Nemají vůbec představu jaké to je přežit s 15 tisíci hrubého, na které tak dosáhnou 2/3 lidí. Hlavně že koryto je plné.
http://www.czechfreepress.cz/fun-interesting/ceska...

266933

14.04.2012 03:00

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

Rene Bartosek 69.?.?.?

On to tehdy Havel myslel upřímně. Netušil komu se upsal. Myslel si, že se konečně zbavil STB, ale informace o žádné spolupráci jenom tak nezmizí. A za laskavosti se musí platit, i za mediální slávu se platí cena. Aby se člověk nezbláznil tak si vytváří svou verzi skutečnosti, fantatici mají v tomhle velkou výhodu, prakticky neexistuje otázka, která by je mohla znepokojit. Hned za nima jsou bezpáteřní, pro ně je všechno pouze otázka ceny. Morálku musí hledat ve výkladovém slovníku.

Západní elita však čelí otázce existenční, přes defenzívu nestojí Rusko na prohru.I po Jelcinovském pouštění žilou, Rusi podcenili jako mnohokrát. A stále jsou schopni rozbít šachovnici. Bez ohledu na to, není sen o světovládě nic než chiméra. Neobejde se to bez globálních nekrytých peněz. Pouze tyto peníze mají dostačující potenciál pro globální centralizaci moci. Navíc není nikdo, kdo by je dokázal emitovat neexpanzivně Expanze je základní vlastnost těchto peněz.

Navíc bez expanzivních peněz dojde brzo ke ztrátě vlastnictví skutečné ekonomiky. Skutečné bohatství vytváří neustále práce a talenty skutečných lidí. Děje se to každou vteřinou, má to nekonečnou dynamiku kterou nelze bez nafukovacích peněz trvale ovládat a vlastnit. Bohatství se vždy přesouvá tam, kde je výroba, lidské zdroje, suroviny, energie.

Za papír se produkty tohoto potenciálu mění, pouze dokud ten papír má důvěryhodnost. BRICS momentálně začíná obchodovat v národních měnách, vědí že systém padne a nemíní už teď měnit své produkty v kterých je ohromné množství zdrojů za papír, míní se izolovat v míře možné od kolapsu dolaru. Rusko pro ně znamená vojenský štít a jistě v Moskvě jsou rádi, že nestojí jak ten kůl v plotě. Možná jejich partneři mají nižší vojenskou hodnotu na šachovnici, ale jenom hlupák kalkuluje pouze hrubou sílu.

Lord Krišna řekl. Dobrý člověk není úplně dobrý a ani špatný člověk není úplně špatný. Malé semínko špatného ve zkorumpovaném prostředí naroste do obludných rozměrů.Purifikace špatných vlastností a energií je obtížný proces, a cestá k mistrovství dobrých vlastností je dlouhá. Často mnoho životů. Lepší než hledat dokonalého člověka je položit si otázku: Kdo skutečně jsem? Jsem tělo, emoce, myšlenka? Nebo jsem spiritualní bytí Boží inteligence, lásky a síly? Dokonalá je pouze duše bodhisatvů, ale ta méně dokonalá část duše těch, kdo mají k dokonalosti kus cesty má potřebné kvality na cestě k tomu Diogenesovu skutéčnému člověku. Všichni děláme chyby nezbývá, nezbývá než pomoct růst semínkům dobra, kdo dokázal na sobě, ať pomůže jiným. Faktem je, že v horních patrech mocenské pyramidy by toho bylo potřeba jako soli.

266909

12.04.2012 03:45

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Co vás čeká v ráji svobody v ČR netuším. V USA prostě doktorovi řeknete, že žádná vakcína se konat nebude, některý k tomu mají přípomínky, ale to je všecko co můžou. Pokud se vám připomínky nelíbí, tak si prostě najdete doktora bez pokrokových keců. Ale v ČR je možné všechno. Nestačím zírat. To, že advokáti na způsob plzeňksých práv si nenechají líbit ušlé zisky z exekucí mě nepřekvapilo, u když se jedná o světové unikát. Přece jenom teď když to vede 20 let neviditelná ruka, tak dálnice postavíme sice dvakrát draho jak v Německu, ale za to v horší kvalitě. Takže se něco vyprodukuje.

Advokáti si schválili nebo napůl nechali schválit paušální poplatky zlé jazyky tvrdí jako násobky pěticísovek, produktem je neexistence právního státu. Tím trumfli i ty dálnice. Ve sněmovně to bude asi samej absolvent s Plzně. Nějaký exekutor zmizel 80 miliónů Kč a rozhodl se požádat o politický azyl v Rumunsku. To se dá pochopit, když to s těma exekucema přeťápli, a muselo se to zarazit.

Jak tady někdo trefně poznamenal, v base má člověk střechu nad hlavou, musí dostat najíst a v zimě jako bezdomovec neumrzne. To dá rozum exekuce se stává z takového zorného úhlu pohledu dlužníka, která nemá co příliš ztratit velmi rizikovým povoláním. Zlaté časy jsou pryč, tak těch 80 miliónů na přilepšenou chápu. Člověk si zvykne na nějaký standart, tak mu to pak chybí. Co mi uniká, tak že to bude muset zacvakat stát. Takže exekutor jede zisk na volný noze a stát za něj platí škody. Užasné, taky asi něco z plzeňské právnické kuchyně. Mají zřejmě tajnou buňku celostátně na každé universitě. Na druhou stranu, těch 80 melounů bude jednorázově, to advokátské honoráře budou ždímat, ČR ať už od státu nebo občana průběžně kvartál za kvartálem. Advokát bude brzo v ČR něco jako hodně sprostá nadávka.
http://www.novinky.cz/krimi/264579-exekutor-visvad...
http://www.blisty.cz/art/62981.html

266791

09.04.2012 16:35

Přední německý spisovatel Günter Grass požaduje: „Žádné ponorky pro Izrael!“

RE: Grass = odvaha

Rene Bartosek 69.?.?.?

Gunter Grass skutečně prokázal jako první z veřejně známých Němců velkou odvahu. Byl už prohlášen za personu non grata a je proti němu uplatněn zákon o zálazu vstupu bývalých nacistů do Izraele. Když jsem byl teaneger byl jsem člen SSM, moc jsem to nežral jako drtivá většina mých vrstevníků na okolo, ale probíhal většinové doprovolné členství, fungovalo to na davovém efektu a formálnímu přístupu členů mimo karieristů samozřejmě.

Sionisté by rádi izolovali pomocí antisemitské propagandy jakoukoliv kritiku v mediálním prostoru. Touto propagandou se jim podařilo zdiskreditovat samotnou zrůdnost genocidy spáchanou nacisty. Fanatikové z řad sionismu dokázali to, o čem si skuteční neofašisté mohli nechat, tak akorát snít.

K obsahu toho co Grass vyslovilk veřejně v básni. Nejde o nic jiného než dvojitý metr ohledně jaderné bezpečnosti. Izrael provozoje jaderné zařízení v Dimoně bez jakékoliv kontroly. Jednu si vynutil JFK a i za to mu někdo sliboval odplatu. Pan Vanunu veřejně řekl, že Izrael vlastní ve velkém množství jaderné zbraně. Šlo by to bagatelizovat, kdyby ho Mossad neunesl z Říma, nepostavili před soud za vyzrazení tajemství, neodseděl 20 let a neměl na svobodě zákaz stýkat se s cizinci a tuším opustit Izrael, který neprovozuje civilní jadernou energetiku.

Pokud jde o jadernou bezpečnost, tak tu máme vážnější problém. Reaktor 3 ve Fukušimě. Otázku auteničnosti jistých fotografií. Anylýzu toho dělal taky Němec. Jestliže jsou fotografie autentické, pak reaktor 3 neexistuje. Reaktor jsou několikametrové stěny speciálního betonu, plus velmi pevná ocelová nádoba pro vysokotlaký provoz. Vysoce kompaktní celek, mám pochybnosti zda výbuch vodíku by byl schopen nějak výrazněji například rošířit trhliny vzniklé eventuálně při zemětřesení, ale v nejmenším nepochybuju, že by výbuch vodíku mohl mít schopnost rozprášit reaktor po okolí. NO WAY!!

Jediná možnost je jaderný výbuch. Roztavením z palivových tyčí, kde po protavení tlakové nádoby dojde k separaci plutonia ze směsí oxidů a kritické množství exploduje ve válci vytaveném v betonu podloží reaktoru. Nelze to vyloučit. Navíc by náhodný podzemní výbuch musel proběhnout na velmi přiznivém místě, má-li vůbec potenciál rozprášit reaktor. Dva "technici" z Japonska navštívili Dimonu na školení, aby pochopili jak funguje kamera bezpečnostního systému. Ti co mají k dispozici fotografie ze satelitů, vědí zda reaktor 3 existuje. Jestliže neexistuje? Pan Grass si nemusí dělat starosti. Naopak těžkou hlavu budou mít všichni co se do toho testu ohledně důsledků po výbuchu namočili, sice to nebude vyhlášeno oficiálně, ale stanou se persona non grata na trochu větším dvorku, než je rozloha Izraele i se skrytým vlivem. Ono vítr nemusel několik týdnů foukat převážně na Pacifik.
http://www.czechfreepress.cz/valky/fukusima-nuklea...

266597

09.04.2012 15:44

Od Srebrenice a Racak po Benghází a Homs

V Sýrii nemáme barevnou revoluci.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Tam už jde o krvavý pokus o převrat. Turci protestují, proti střelbě sysrské armády na turecké uzemí. Mohl bych se zeptat kolikrát bombardovali Kurdy v severním Iráku. Ale co očekávají? Ozbrojené frakce vedou útok přes tureckou hranici a v případě reakci syrské armády se stáhnou za ni, takže v Ankaře si myslí, že pak zpoza "plotu" budou vyplazovat jazyk a Syřané budou počítat padlé? Katar, Saudská Arábie a jiní mají odpovědnost za ozbrojování opozičních frakcí, nemluvím o hrdlořezích, které přesunuli z Lybie a jiných oblastí. Vyzbrojili jste někoho? Nesete odpovědnot. S tím rozdílem, že mimo Turecko nemá zbytek těchto "právdolaskových" mírotvůrců společnou hranici, tedy potencionálně problém, který může být společný a říká se tomu konflikt. Touhu po míru nejlépe vyjadřují podmínky o zastavení palby, kdy jedna strana to má udělat o dva později. Palba se zastavuje oboustraně v jeden čas, tak to platilo v časech našich předků, ale ti používali ještě tu věc mezi ušima a nečuměli do bedny a nepovažovali ji za garanta pravdy.

266596

08.04.2012 21:17

Družstevnictví a socialismus

RE: Kibuc byl jediný opravdu komunistický model společnosti na světě, který fungoval!

Rene Bartosek 69.?.?.?

Zaměňujete pojmy pane Vojto. Družstvo nemá ambice realizovat megaprojekty jako třeba výstavba infrastruktury na národní úrovni. De facto dáváte dohromady neuvěřitelnou úroveň politické korupce v rámci ČR s družstevním způsobem ekonomického podnikaní a kumaluce zdrojů a kapitálu na místní úrovni. Hlavní efekt družstevního podnikání je, že z malých regionů nějaká megakompany neodsaje ve velkém to, co lidi vydělají. Zůstane toho více v regionu, podporuje to místní ekonomiku, tím zaměstnanost, komunity...

Družstvo bude fungovat efektivně na lokální úrovni, tak do středbí úrovně na úrovni regionů maximálně do velikosti krajů. Nebo chcete stát tvrdit, že dálnice v Německu nebo ve Švýcarsku nejsou státní zakázky a staví je firmy s jedním vlastníkem? Během vyýstavby železnic v USA fungovalo, že soukromé korporace stavěli úseky, které se postupně spojovali, ale 150 let zpátky byla komlexita civilizace někde jinde. V Německu formálně výběrové řízení probíhá podobně jako v ČR, takže pokud to Němci postaví za polovinu a v lepší kvalitě, tak toto jde na vrub všeobecné mravní úrovni a daleko nižší míře korupce. V Švajcu to jde ještě jinak. Nezničitelný Kalousek s Vondrou apod. by šli v Německu po prvním korupčním průšvihu definitivně z politiky, na tom stojí rozdíl mezi cenou a kvalitou dálnic, zboží, služeb .... mezi Německem a ČR. Má to houbelec společné s družstevním vlastnictvím.

I když nevím do jaké míry je tento způsob rozšířený v Německu. ale ve Francii takhle spotřebitelé začali např. spolufincovat produkci potravin na farmách. Pro lidi z města velmi rozumný počin být v kooperaci s někým, kdo potřebuje peníze na provoz produkce kvalitních potravin na farmě peníze. Bankovky se totiž jíst moc dlouho nedají. Výhodné na obě strany, farma se nepřidá ke 35 tisícům farem, které ve Francii bankrotují ročně, produkty se nemusí voskovat, ozařovat, dlouhodobě skladovat... V tom dokumentu je zmiňovaný podnik na Ukrajině hospodařící od roku tuším 1970 na 4000 ha, bez pesticidů, umělých hnojiv, hluboké orby...Začali v době, kdy vjerchuška musela dát svolení. Když splníte plán, dělejte si to jak chcete. Tomu říkám hloupé vedení, protože oni splnili plán bez umělých hnojiv a pesticidů a to stojí ranec peněz. Ještě stupidnější v tomto kontextu je přístup Mosanta, které soudí farmáře, kteří nechtějí používat jeho sadbu, zato, že ukradli semena, z rostlin z potlačovanou schopností rozmnožování. Kdyby chamtiví blbci aspoň když lžou byli kreativní Problém není v družstvech, ale v agendě centraliazace, která je ochotná použít sebestupidnější neefektivní způsob výroby. Jestli někde to řídila strana a někde korporace vyjde na stejno.
http://www.youtube.com/watch?v=8Piu44L1Gmw

266565

07.04.2012 18:36

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pravda koryto veřejně ždímaného rozpočtu v Kocourkově i jinde je proti tomuto strašlivému nebezpečí pastviny přímo ekonomický tygr. Co se týče efektivity korupce. Holt když prasata kvičí a semtam se hryžou o lepší flek u koryta, tak vytvoří nebývalý evoluční tlak na inteligenci svině. Možná když chvíli vydržíme, tak z toho vypadá i moudrá bytost s morálkou, duchovním rozměrem..., ale aby jsme při tom evolučním čekání na humanitu přes prase neušli na úbytě. Zatím jsem ve stadiu, kdy v soudních kauzách trpí evoluční produkt ztrátou paměti, nejsou použitelné důkazy v soudním procesu, a policie v jistých případech reaguje nestandartně... Policajti co reagovali standartně jsou odstrašující případ pro ty, co evoluční vývoj od koryt přežili. Takže čemu se hlídací pes demokratury v mediálním cirkuse diví? Nebo se jedná pouze o divadlo pro plebs?

Případně se čeká až na kauzu zapomene veřejnost v návalu jiných kauz jako Promopro. Máze pravdu, když obchodní společníci jsou pouze hříšní lidé, tak si dáme do ústavy, že majitelem firmy může být maximálně jeden člověk, abych ho náhodou nějaký obchodní společník navzal na hůl. V zemi, která je v úrovni korupce vzadu ua Albánií, někde na úrovni Nigérie, jiná rozumná cesta holt asi není. Nevěř nikomu, i s důvěrou vůči sobě buď opatrný. A ti ze zahraničí, ať si nejprve řádně zjistí do čeho v pupku Evropy a světa jdou, poněvadž práva se u českých soudů nedovolají ani po několika letech průtahů. Měli by si zjistit namátkou jak v ČR funguje exekuční právo. Mohli by být překvapeni reálným stavem věcí. Ono navštívit právnickou fakultu v Plzni by jim všeobecně otevřelo oči ohledně stavu právního státu na způsob Kocourkova.

266521

07.04.2012 16:28

Revolta vlastníků domů v Dublinu

RE: A proto uvědomělé pravicové vlády

Rene Bartosek 69.?.?.?

Makroekonomicky určuje povahu systému oběživo. Faktem je, že v rámci mantinelů fiat money Švédsko a USA představují dvě mezní polohy. Švédsko maximaluje sociální stát bez ohledu jestli moc drží pravice nebo levicea i tak bylo postaveno do latě tuším v 90. letech, nemohlo udat rok státní dluhopisy a bylo nuceno změnit sociální politiku, to bylo už po vraždě premiéra Olafa Palmaeho. USA bez ohledu na to, zda u moci jsou demokraté nebo republikáni představuju maximu ohledně individualismu v rámci společnosti.

Povaha nekrytých peněz je taková, že Spojené státy se ohledně sociální struktury mění v zemi třetího světa, což je neodiskutovatelný fakt. Nekryté peníze, jsou v prvé řadě expanzivní peníze, expanze narazila na fyzické hranice. Další problém peněz v systému fraktalních rezerv, že při 60-80 letech trvání i při relativně nízkém úroku centrální banky se dostávají do velmi strmé části křivky. Nárust dluhu USA se dostal na počátek této strmé části křivky za presidenta Reagana. Děli se různé fígle včetně derivátů, záchraných balíčků. Jejich cíl není nic jiného než držet obrovské množství kreditů ve spekulativních kasínech. Pokud se to začne přelévat do realné ekonomikymoc rychle, tak... I v rámci různých finančních trhů to deformuje ceny, čím dále od emitora jako FED, tím větší podfinacování oboru. Nejdále se nachází zemědělství, což vede k velmi nehezkým důsledkům.

Nekryté peníze mají v sobě skryto několik principielních důvodů pro systémový krach, nejenom cyklické krize. A nemůžou s tím udělat nic ani ve Švédsku ani v USA. Faktem je, že všeobecná životní úroveň populace ve Švédksu je mnohem vyšší než v USA, přestože Spojené státy těží z nesporné výhody držitele světové obchodní měny. Jinak řečeno pro populaci je švédský model výhodnější než pro úzkou skupinu superbohatých, i když já osobně preferuje systémové vyladění ve Švýcarsku a považuju ho za favorita při systémové změně spojené se zavedením krytých peněz a neexpanzivního systému.

266513

07.04.2012 15:49

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Copak budování globalismu se nám v týmhle pětiletce zaseklo? Plán je ale svatej nesmí se podlézt, ale musí se překročit "soudruzi demokrati". [velký smích] [velký smích] Když to nejde s načervanalými a nahnědlými soudruhy v Bruselu, tak se bude muset přitvrdit do tmavých odstínů? Neberte to osobně, pro mě je ideologická barva pouze detail. Sionista jako nacista, bolševik jako jiný fanatik. Kupodivu družstva nemají žádnou barvu, respektive něco jako složenou bílou, kde jsou všechny barvy a teprve průchodem přes skleněný trojúhelník se rozloží na jednotlivé složky. Ale pro úspěšný chod družstva stačí ta neprojevená celistvá bílá. Zřejmě to nedokážete ideologicky vstřebat, ale s tím já už...

Sázka na strach a fanatismus neklapne ani náhodou a každý kdo si hraje s příliš tmavou barvou jakéhokoliv ideologie podle toho dopadne. Nebude žádná velká válka s Iránem, nebude žádná globální nekrytá měna, lidi nebudou trávení farmaceutickým průmylem, skončí tiskařský lis, skončí vojensko-průmyslový komlex, skončí expanzivní systém..., protože není schopen dále v rámci civilizace existovat. A jako civilizace přejdeme na udržitelný cyklus. A s ním půjdou na smetiště dějin všichni, kdo tento proces nebudou schopni akceptovat a přizpůsobit se tomu. Systém už dávno nabral slušnou rychlost a valí se to s obrovskou energií ke změně. S časy bezohledného parazitismu nastal ámen. Svět bude multipolární a tato pestrost multipolární světa bude vytvářet naši schopnost přizpůsobit se nevyhnutelným změnám sytémového charakteru, skrze tvořivost a vynálezavost lidí umocněnou rozmanitostí úhlů pohledů stojící na pestrosti různých kultur. Přeji hezkej den vám i vašim kamarádům, však vy víte kde? [mrknutí jedním okem]

266510

06.04.2012 22:05

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

Díky za info, tenhle časopis mi přijde jako hodně zajímavý pro informace z vědeckého výzkumu stravitelné pro laiky. Budu tam chodit pravidelně. Tady je ten článek, o kterém mluvíte.
http://21stoleti.cz/blog/2011/11/29/jsme-tim-co-ji...

266486

06.04.2012 21:55

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Hlavní závada družstev je ta, že to "smrdí" soběstačností, vytváří to komunity, nezavislé zdroje i skutečný kapitál, který pracuje na lokální úrovni, má to silnější lokální zpětnou odpovědnost ať jde o sociální věci, zdraví, ekologiii, solidaritu.... Ale to neladí ani s megaobchodními řetězci, ani s Bruselem a s globalizací už vůbec ne. O některých ideologiích nemluvím. Samozřejmě tohle je mimo horizont vnímaní ideologického vola i genu. No jo no, ale jedná se o velmi efektivní a šetrné využívaní zdrojů přírodních i lidských. Líbí nelíbí, to se bude vždycky počítat, když splaskne podvod s tiskařským lisem. A "sláva" pyramidové hry je vždy dočasná.

266485

06.04.2012 21:12

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Rene Bartosek 69.?.?.?

Kdepak Lin, daně platí jenom nevzdělaná, ošklivá, líná, neuspěšná lůza. Vzdělaní, krasní, úspěšní, inteligentní, pracovití... prostě nechci použít slovo avantgarda, abych náhodou nepopudil. Sakra jak byck to nazval? Nadlidi, to by mi mohl zazlívat Nietsche i liga proti antisemitismu, lidi a podlidi to bych si taky naběhl. Co takhle výkvět lidstva? Ten daně neplatí nebo v minimalní míře. Daně jsou totiž pro výkvět skutečný evoluční přežitek. Stát, centrální moc, pravní systém, policajti, solidarita, morálka, víra... to všechno jsou bolševické přežitky. Nepřináší to prej žádnou výhodu genu, základnímu to stavebnímu kameni civilizace.

Některé zavádějící tmářské idee jsou starší data než bolševici nebo Marx, ale to je pouze takový ideologický detail. Z toho důvodu se zavedlo třeba DPH, to musí zaplatit i střední třída, která se dostala ke vzdělaní a mohla by mít neoprávněné tendence neplatit, ale vyhnout se daním, to se vztahuje pouze na dokonalý výkvět. Taky daň z nemovitosti, ta se zavedla původně pro konzervaci moci feudálního státu, ale dneska je to daň, která se jedna z mála nedá schovat někdy na Bahamách nebo Kajmanech, ale protože pokrokovou ekonomiku kasínového kapitalismu, kdy 99.9999% peněz je virtualní povahy, tak z toho se naštěstí přežitek funkčního centrálního státu udržet nedá. To víte ony kredity trochu hýbou s cenami ve skutečném světě, i když zatím se pohybujou v kasínu. A až se pohnou směrem do reality, to teprve uvídíme konečný úspěchu pracovitého úsílí výkvětu lidstva.

No, takže morálka a víra vznikla díky tomu, že děti potřebovali vstřebat individualní zkušenosti starších. No a to nám pak zůstalo jako přežitek, stejně jako placení daní, altrusimus, rodina, pravní systém, vzdělání..., to všechno vyžaduje zbytečné náklady. K čemu je výkvětu nízká kriminalita, pravní stát, všeobecně gramotná a vzdělaná společnost, zdravá populace...? Skutečné opravdové individuum jde racionálně pracovitě vpřed na základě osobních výhod. Proto jim nezáviďme a držme jim palce za usilí s jakým nesou v potu a námaze pochodeň civilizace stále kupředu, zpátky ni krok. Není nadto, když nás řídí skutečný brilantní nástroj rozumu. Tedy sobecký gen, jak by řekl visionář Dawkins. Kdo jiný? Už Thatcherová věděla, že žádná společnost neexistuje. A to nevím zda znala myšlenky Dawkinse? Možná by začala mít i nefilosofické pochybnosti o existenci sebe sama. Jsem já nebo už jsem evolučně dorostl do dynamické manifestace shluku genu v přítomném čase? [mrknutí jedním okem]
http://scienceworld.cz/historie/vznik-nabozenstvi-...

266475

06.04.2012 19:50

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Hezká čísla.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Přijde na to, co si o tom myslí třeba Kadáfí nebo Libyjci. Těžkou hlavu mají teď z toho v Mali a taky v Paříži... Jak vidno hovno může letět i nahoru, když má energii než se obrátí směrem zpátky dolů poslušno jiné energie.

266460

06.04.2012 19:06

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

Hezká čísla.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Vytáhnu pouze jedno. V některých rozvojových zemích se podílí GMO na 50% osevní plochy. Tomu se říká pokrok a třeba Evropa je zaostalá. Vlastně dvě čísla, celkově dominují USA se 43% globální osevní plochy. Nic se nepíše kolik to je v rámci zemědělství v USA. Asi to není dosatečně pokrokové, protože v USA začíná masivní nárust potravin s nálepkou organic v obchodech. Jiný způsob jak ukázat prostřední prst firmám jako Mosanto, které odmítají povinost označit své pokrokové produkty nálepkou GMO. Jde to i bez odvahy senátorů a kongresmanů. Když ti nejvíce odvážní jsou ve Vermontu, tak jaký je asi stav ve Washingtonu? Možná zakážou nálepku organic. Trochu zvláštní v reklamách jsem často viděl třeba intel inside. Nebýt pyšný na to, že jsem avantgardou pokroku ve svém oboru? Nebude to asi tím, že reklamní oddělení Mosanto aspol. stojí za houby. Viděl jsem některé reklamy a musím říct, že šlo o kvalitní propagandu, použivající podprahové metody manipulace. Jako štástná rodina farmáře, objímajícího děti, taky nějaká babička... Prostě třigenerační idyla na venkově pokrokově smýšlejících. Žádní zaostalí tmáři a zloději semen, když GMO má být paradoxně neplodná odrůda, která se musí fertilizovat. Když se to udělá blbě, tak vyroste kukuřice s prázdnými palicemi jako v JAR. Což klade otázku, jak si je někdo na černo asi vypěstoval? Plus mnoho dalších otázek.

Henry Kissinger, kdysi řekl něco o tom, že vládnout hladem má být klíč ke světovládě. Jinak řečeno vládnout strachem. Dost pokřivená představa vytvářet v lidech strach, aby tento strach přešel v co ? V respekt? A pak v co? Dlouhodbě vede silná negativní emoce jako strach na lidskou bytost k nenávisti a nakonec k šílenství. Stres představuje takový slabší odvar. Někdo bere lidi jako H. Kissinger na lehkou váhu? Já rozhodně ne. Thomas Jefferson definoval tyranii jako strach lidí z vlády. A svobodu takto, pokud vláda se obává toho co si myslí veřejnost, tak existuje svoboda. A veřejnost má být ve stavu, kdy je informována. Každá vláda má časem tendenci utnout informace směrem k veřejnosti. Švýcaři na to mají svůj osvědčený způsob, ale ten není slučitelný s iluzí o světovládě. Bez zpětné vazby mezi elitou a populací není schopná existovat žádná civilizace. Nejefektivněji funguje civilizace, kde síla se používá v rámci elity kontrolovaná inteligencí a srdcem. To zaručuje minimální užití síly. Elita má zodpovědnot za fungování a nefungování systému, selhámí elity znamená revoluci. Revoluce může buď nahradit pouze neschopnou elitu anebo v případě nutnosti si vynutí změnu systému. Nutno podotknout, že revoluce je velmi neefektivní, destruktivní a taky riskantní způsob nápravy chyb řízení, obvzlášť v případě systémové změny.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=6214

266456

06.04.2012 18:08

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

Obecná poznámka ohledně efektivity fungování systémů. V přírodě veškeré systémy na planetě Zemi fungují v cyklech. V rámci cyklů probíhá z celkového pohledu nesmírně efektivní dlouhodobá výměna energií a látek, které v rámci systému kolují. Zjednodušeně živiny z půdy berou rostliny, přes zvířata a člověka se zpátky dostavali do půdy. Skutečnou revolucí bylo trojpolní hospodaření, protože rozdílné nároky rostlin poskytli potřebný čas na doplnění živin zpět do systému. Jestliže se nějaké třeba "nepříliš významné" prvky ve stopových množstvích, plus ty na první pohled důležité stanou součástí rostliných těl, pak nějakou dobu trvá než se to dostane zpátky do půdy, i když bakterie v trávicím traktu na tom pracovali. V půdě bakterie a různá havěť provzdušňující půdu ( oxidační faktor pro různé procesy, schopnopst zachycovat vodu...)

Tzv. zelená revoluce za 50 let svého působení drasticky zlikvidovala půdní ekosystémy, co se týče četnosti i množství. Jsou vyčerpány živiny z půdy bez hnojiv to nedá slušný výnos. Co jsem viděl různé dokumenty, tak trvá zhruba 3-5 let než se půda dostatečně zregeneruje po průmyslově aplikovaném zemědělství a začne dávat zpátky výnos v tradičním přístupu k půdě. To znamená s odpovidájícím respektem k tomu, co v ní žije. Nejvažnější důsledek je pokles hladiny spodních vod, ten se za 5 let spravit nedá. Takže zelaná revoluce potřebuje ke svému fungování masivní vstup ropy, ať jde o hlubokou orbu, hnojiva, pesticidy... Levná ropa definitivně skončila, jsem momentálně na poměru 1:10, co se týče energetické efektivity v zemědělství.

Nedostupnost ropy tento poměr ještě zhorší a není v tom započítaný každoroční nákup semen GMO firem, další významný zdroj neefektivity. Netuším kolik se na zvýšených výnosech třeba obilnin podílí zvýšený obsah lepku? Co je lepší pro lidský organismus? Jíst lepek nebo rovnou piliny z dřeva? Pokud bychom měli diskutovat o efektivitě, co se týče kvality potravin na hmotu výnosu. Jinak řečeno zelená revoluce funguje jako systém, který potřebuje v průmyslovém množství obrovské množství vnějších průmyslových vstupů, nejedná se o cyklický systém. Kromě energie pesticidy a hnojiva... vytváří ekologickou zátěž i při výrobě nejenom při použití, plus zdravotní rizika. Tento systém končí a přejít zpátky znamená 3-5 let času. Neznamená to, že vědecký výzkum by se neměl věnovat zemědělství, ale měl by podporovat zemědělství založené na uzavřeném cyklu. V Turecku, Rusku, v zemích zřetího světa a kupodivu i ve Francii... to začínají chápat nebo pochopili a pracují na tom, aby přežili. V USA má politická elita strach, zda ji náhodou korporace nezažaluje. Naše přítomnost vytváří budoucnost a podle toho každý v budoucnu dopadneme.

266449

06.04.2012 17:28

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

S tímhle názorem nemám nejmenší problém, protože si vynutí krátkodobě vcelku intenzivní poctivý vědecký empirický výzkum v oblasti bezpečnosti GMO a velmi rychle se ukáže, zda jde o menší náklady, kdy se levnější a rychlejší jeví přihození do koryta zkorumpovaných politiků anebo zda problém je bezpečnost GMO? Pokud však skutečný problém je bezpečnost GMO, pak jediná cesta je přes korupci. Řekněte mi pane Koubek kolik výzkumníků ví aspoň od kolegů mimo veřejný záznam, že GMO produkty jsou na základě poctivých i inertních studií v rámci korporací jako Mosanto bezpečné? Těžko si dokážu představit, že by takové zkoušky neproběhli, protože i u dlouhodobě nebezpečného svinstva musí být jistota, že zdravotní problémy se projeví za dostatetčně dlouhou dobu. Fakt, že kontrolní uřád FDA neprovedl nezávislé testy je alarmajucí a to nemluvím, že ředitelé FDA jsou bývalí členové vysokého managmentu korporací jako Mosanto. Kde tedy existuje nějaká nezávislá kontrola?

266445

06.04.2012 00:31

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

To se podívejme poslanci se bojí žaloby?

Rene Bartosek 69.?.?.?

K čemu jsou tedy kompetentní, když strach ze žaloby je pro ně ochromující? Mají schopnost řídit stát Vermont? Mají schopnost řídit vůbec osobní auto? Na silnici je můžou potkat větší trable než, že je někdo možná někdy zažaluje. Mají za sebou veřejnost, odborník natvrdo řekl, že nebyly FDA provedeny žádné nezavislé testy a Mosanto v tomto bodě lhalo. Naopak testy v Evropě ukazují zdravotní komlikace dobytka. Mosanto chce jít k soudu good luck. Turci se nepotřebují ptát, zda budou mít označené potraviny nálepkami, prostě zakázali rovnou GMO plodiny pěstovat v Turecku. Bude se Mosanto soudit s Tureckem?

Problém bude jinde, naše hlavy moudrých jsou zkorumpované a nepochybně prachaté korporace lecos o tom ví. Kolik potřebuje kongresman na politickou kampaň? Systém dospěl do stadia, kdy tupě tlačí i agendu, která se drtivé většině lidí nelíbí, navíc je destruktivní ohledně zdrojů, výdajů... Jediná výhoda západu je poměrně vzdělaná a kvalifikovaná populace, bylo by dobré aby byla i zdravá. Navíc Američané drží více legalních zbraní než mají zaregistrovaných aut. Takže na co zákonodárci čekají, až lidi přijdou hromadně ke kongresu? Trochu hloupé a kratkozraké.

Různé informace budou pronikat stále rychleji směrem k veřejnosti, až lidem docvakne dostatek toho, jak to je s važnými zdravotními problémy ať už osobního rázu nebo těch, které milují.... Ne, Mosanto si nelízne žalobu proti státu Vermont. Bude naopak chtít, aby se o tom moc nemluvilo, při internetu marné volání. A protože v USA platí precedentní pravní systém...

266421

Káva pro Zvědavce

25

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 32 čtenářů částkou 8 801 korun, což je 25 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zázračný americký lék na koronavirus09.04.20 08:46 USA 1

Nejnovější dezinformace....08.04.20 18:10 Česká republika 5

Hamáček chroptí blahem: asi se podaří prosadit 10 tisíc pokuty vybírané mestapem a policií08.04.20 17:36 Česká republika 9

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 4

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 5

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 4

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 5

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Měnové kurzy

USD
24,98 Kč
Euro
27,15 Kč
Libra
30,97 Kč
Kanadský dolar
17,81 Kč
Australský dolar
15,58 Kč
Švýcarský frank
25,71 Kč
100 japonských jenů
22,92 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,29 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 195,22 Kč
1 unce stříbra
376,88 Kč
Bitcoin
182 129,21 Kč

Poslední aktualizace: 9.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?