Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 126 příspěveků, 2 různá jména: baba_Blažková, Blažková.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.01.2012 21:44

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: u nás se platí dávno

baba_Blažková 89.?.?.?

Už se to tu taky řešilo s těmi patenty na dobytek
viz http://www.zvedavec.org/clanky_1299.htm?PHPSESSID=...

260351

08.01.2012 17:09

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Hezké shrnutí....

baba_Blažková 89.?.?.?

Kupodivu tihle jsou docela srozumitelní. Nebojím se, že by Tesla nepokecal.
http://www.aldebaran.cz/forum/

260394

19.01.2012 23:45

Rok 2012 – Kdo uteče, vyhraje

RE: Systémový kolaps je nutný

baba_Blažková 89.?.?.?

Gratuluji, to máte narozeniny ve stejný den jako Eric Lambert, ve dvaceti jsem ho dost "žrala" [mrknutí jedním okem]

261389

26.01.2012 16:16

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

baba_Blažková 89.?.?.?

Na tomto webu je taky zajímavý článek o tom, že někteří doktoři radí maminkám přestat kojit, aby kojení neblokovalo účinky vakcín. To je fakt nářez.

261673

27.01.2012 16:12

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

baba_Blažková 89.?.?.?

Myslím si, že v posledních příspěvcích tvrdíte prakticky oba to samé. Je to o individuálnosti.
Tentýž názor sdílím i já, ačkoli by mne zde jistě mnozí s černobílým viděním světa, používající s oblibou nálepek končících na různé -ismy, osočili s absolutního odmítání a hazardu se zdravím svým a svých dětí.

Jde o to, že farmalobby nám cpe do těla i látky, které skutečně nepotřebujeme. Mnohokrát už jsem zde psala, že očkování proti nemocem, s nimiž nepřijdeme do styku, je zbytečné a organismus zatěžující. Mnohokrát jsem rovněž psala, že nejvíce mne sejří "přílipky" v jakékoli formě. Tzn., když farmafirma zjistí, že její očkování proti hepatitidě B by patrně nikdo nechtěl, lípne ho do kombinované vakcíny určené kojencům (!) a tuto kombinovanou vakcínu prolobuje (méně vpichů atd). Je to totéž, jako když si stáhnete do kompu software a pokud si neohlídáte instal, zjistíte, že mimo požadovaného máte komp zaneřáděný různými "toolkity", které jste nechtěli (popřípadě nějakými Pandami či Chrome, který se i automaticky ustanoví býti prioritním prohlížečem). Nebo když jde do poslanecké sněmovny důležitý zákon a poslanci si k němu "lípnou" zvýšení svých platů.

Jakékoli očkování proti SDT je volovina, pokud člověk nežije sexuálním životem. Týká se to i rakoviny děložního čípku, kterémužto očkování nevěřím lautr vůbec. V rámci stejné logiky bychom totiž měli coby rodiče děvčátkům už od první menstruace přinejmenším píchat depo-proveru, aby náhodou neotěhotněla. Ale i na to jednou možná dojde.

[bliji]

261758

27.01.2012 20:50

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

baba_Blažková 89.?.?.?

Já neschvaluju nic. Každý ať sám uváží co a jak. Každý by měl být sám zodpovědný za své zdraví, za svůj život.
Jde o to, že bych chtěla mít možnost říci lékaři "poslouchejte, malá měla o víkendu teplotu, radši bych ji teď neočkovala". Třeba.

Nebo bych chtěla mít možnost celkového odkladu očkování - alespoň nad dva roky.
Rozhodně bych neočkovala voloviny, jako je MMR (zarděnky, spalničky, příušnice). Popřípadě až těsně před nástupem puberty.
Také bych VŮBEC neočkovala Hepatitidu B. Je to očkování na hovno. Když jsem promiskuitní nebo fetuju, můžu stejně chytit kdykoli cokoli jiného. Takže když nechci chytit cokoli jiného, vezmu si kondom (popř. nebudu s nikým sdílet svoje jehly). A konečně - pakliže však používám kondom a nesdílím s nikým jehly, nechápu, k čemu je mi očkování proti hepatitidě typu B.
Jde o ty drobné nuance.

Vzhledem však k tomu, že vím, jak na takovéto návrhy reagují lékaři, jak na toto reagují orgány OSPOD (mám tři děti), mou důvěru očkování jako takové nemá. Také vzhledem k vyhlašovaným "pandemiím", jen aby se prodala svinstva, kterým končila expirace.

Vždyť kdyby to bylo tak skvělé, nemuselo by cokoli z tohoto být prosazováno až takto tvrdě, pod pohrůžkou represí. Nebylo by v tom tolik nelogičnosti (neočkované dítě ohrožuje hodné očkované děti, protilátky nás chrání - tak proč infikované HIV nechrání jejich protilátky proti HIV). Neexistovaly by tak zmatené a neprůkazné studie, jako je v této diskusi zmiňovaná experimentální studie ohledně očkování nedonošeňat. Na stránkách SÚKL by byly volně přístupné průkazné studie ohledně kteréhokoli očkování. Atd.
Prostě to SMRDÍ.

261776

27.01.2012 22:35

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

baba_Blažková 89.?.?.?

Pod poslední odstavec bych se klidně podepsala s dodatkem, že pokud mě proti dané nemoci naočkují pod příslibem toho, že ji nedostanu a já ji dostanu, chci zpátky peníze. Pokud jsem ji zaplatila, tak do ruky plus odškodné, pokud ji hradil stát, tak chci vidět doklad, že peníze šly zpět do státní kasy plus odškodné pro mne.

261780

28.01.2012 01:17

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

baba_Blažková 89.?.?.?

[smích]
Víte, já teď nedávno dostala protitetanovku (mám rozhozený očkovací kalendář od té doby, co mě nebožtík kdysi dávno prohodil šíbou a posekalo mě to tak, že mi radši prskli jednu mimo termín).
A bylo mi z ní týden nanic. Motáky, dušnost, rozklepané nohy. Nějaká novinka, prý. Kdybych onemocněla tetanem a přežila to, tak chci odškodné právě za toto [mrknutí jedním okem]

261798

29.01.2012 23:11

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

baba_Blažková 89.?.?.?

Je to tak cca osm let, co byla celá Ostrava bez proudu, pokud mě paměť neklame, vypadlo to dopoledne a nahodili to až k večeru. Voda tekla, ale většina obchodů zavřela, bankomaty nefungovaly. Líbilo se mi, že některé obchody (ty malé, místní) měly stejně otevřeno, prodavačky psaly účty ručně...
Přežít by se to dalo. Před barákem máme posezení s ohništěm, takže tam bych asi řešila obědy. Možná by nás to sblížilo více se sousedstvem, protože proč zakládat tolik ohnišť, že, takže by se lidi mohli domluvit, mohlo by se to dělat "dneska vařím já, zítra ty", stejně co s jídlem bez lednice. Pokud by vypadla autodoprava, tak bychom holt museli zpomalit tempo. Nemyslím si, že by to někomu uškodilo. Možná by lidi konečně přišli na to, že vzájemně si konkurovat není až tak supééér. Že lepší je spolupracovat.
Jen nápad. Hledání pozitiv [mrknutí jedním okem]

261887

31.01.2012 04:58

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

RE: preklady

baba_Blažková 89.?.?.?

Dobrý nápad. Titulky k mnoha filmům či seriálům, které nebyly v české distribuci, se přece dělají obdobným způsobem a funguje to.

261975

31.01.2012 17:48

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Chmm...

baba_Blažková 89.?.?.?

Zapomněl jste na jednu věc, pane.
V současným způsobem nastaveném systému nelze mít děti a přitom "nedělat kariéru". Ony totiž ty děti nemají bachor, čepec, knihu a slez, aby je člověk mohl vyhánět na pastvu.
Osmihodinové ranní směny jen od pondělí do pátku, to je již také hudbou minulosti.
Takže nebuďte demagog.

262021

31.01.2012 18:18

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Haban, vašich příspěvků si jinak vážím, ale tady jste těžce přestřelil.
Víte, jak vypadá domácí násilí?
To je třeba, když váš partner sedí v hospodě a posílá vám domů své kamarády pod nějakou záminkou - něco přinést. Když kamaráda pozve žena dál, aby počkal, než dotyčnou věc najde, dostane posléze po hubě, protože je kurva, po onom kamarádovi "jede" a tímto počinem se "odhalila". Když naopak nechá kamaráda čekat na chodbě, dostane posléze po hubě, protože je "namyšlená svině", která se "povyšuje nad jeho dobré přátele". (Zažito.)
Nebo třeba když pán přijde z hospody a zmlátí svou ženu za to, že místo aby čekala ve společném loži s nohama do praku, až se pán uráčí navrátit, sedí v dětském pokoji a kojí. (Zažito - dítě jsem chránila vlastním tělem, hnusný zážitek.)
Nebo když dostane žena po hubě za to, že pán skurvil počítač a ona ho spravila, důvodem je, že ona "si o sobě moc myslí". (Zažito.)
Nebo když dostane přes hubu za to, že se v tramvaji z nejasných příčin usmála - určitě se usmívala na někoho a ON dobře ví, že je kurva. (Zažito.)
Podobných zážitků mám mraky, ale nemusel byste to psychicky zvládnout. Už jsem tu kdysi psávala, že jsem se tenkrát ostříhala na ježka, aby mě nemohl vláčet za vlasy a mlátit mi takto obličejem o zeď, hranu vany, či co bylo zrovna aktuální. Ve vlasech jsem totiž mívala krvavé pleše a vlasy pak nešly rozčesat, jak se vytrhané vlasy zapletly do těch nevytrhaných a slepily krví. Ani po umytí a několikanásobném polití kondicionérem. Mám jizvu na dolním rtu a zašitou ruku na lokti. Mám i jiné jizvy jinde po jistém "netradičním" druhu znásilnění.

Z osobní zkušenosti vám povím, že fenomén domácího násilí je rozšířenější, než se obecně připouští. Každý, koho znám, má zkušenost s tímto - otec, bratr, soused mlátil svou ženu. Nalijte do člověka pět panáků a začne to z něho lézt. Co prožil, viděl.

Neopovažujte se ani náznakem zpochybňovat, že se takto u nás děje. Nejdříve si o tom něco zjistěte.

262026

31.01.2012 20:31

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

Já nepotřebuju, aby mě někdo litoval, i tak však děkuji za podporu. Ke štěstí mi stačí, když lidé nebudou k podobným věcem lhostejní, zavírat před nimi oči, či je bagatelizovat, jak činí například jistý pan H. na svých mnohých webech, kde slovo "feminacistka" je velmi oblíbeným substantivem.
Mladá a hloupá nebylo tou pravou příčinou. Příčinou bylo "máš, co jsi chtěla" od mých rodičů. Čímž se opět obloučkem vracím k lhostejnosti, zavírání očí a bagatelizaci.

Zároveň, když už to píšu, bych chtěla ujistit Kysučana níže (ktorý nie je žiadny pán [mrknutí jedním okem] ), kterého tímto zdravím, že moje duševno je tak OK, jako duševno málokoho, kdo si projde podobnou zkušeností. Spíše bude k věci ono "memento".

262048

31.01.2012 20:40

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

S takovými je škoda špinit si ruce. Bojovat proti násilí násilím sice krátkodobě přináší jistý efekt, ale dlouhodobě nikam nevede. Jen k eskalaci násilí. Složitější, ale v důsledku mnohem efektivnější cesta je informovanost. A následné izolování podobných jedinců od slušného zbytku společnosti. Si myslím. Doufám.
[mrknutí jedním okem]

262050

31.01.2012 20:56

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Chmm...

baba_Blažková 89.?.?.?

Kamenem úrazu všeho je vzývání "konkurence". A to na všech frontách a do té míry, že zasáhla i rodiny. Proto tolik rozvodů. Partneři nekooperují. Oni si konkurují, bojují o pozice. Je to samé "já chci", "já mám nárok". Ženou se za mamonem a nesdílejí vůbec nic. Teda, abych nebyla nepřesná, občas si sdílejí genitálie za účelem vzájemné masturbace (je třeba přísně odlišit od milování). Děti, to je nejvyšší forma sdílení. Já a ty v jednom organismu, nové lidské bytosti, naši souputnici i následníci v nekonečné cestě časem vstříc budoucnosti, kterou tvoříme svými činy a v těchto by naši potomci měli pokračovat tak, aby ta budoucnost nebyla katastrofou.

Já netvrdím, že článek v sobě nemá pár myšlenek, na kterých by se dalo stavět. Podle mého skromného názoru však článek je poněkud tendenční. Všímavější pánové zde na tomto fóru to už pojmenovali přesněji ještě před dámami. Čímž jim děkuji a také smekám, není to s člověčenstvem ještě tak špatné.

262053

31.01.2012 23:53

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: pro vsechny diskutujici

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych řekla, že ti vaši přátelé, kteří nemají tolik peněz, aby mohli mít děti, mají určitě auta, smartphony, DVD - repro sestavy, nabušené počítače, jezdí na zahraniční dovolené atd.
Nic proti ničemu.
A nikomu nic nezávidím.
Jen znám spoustu takových osobně.
Já jsem zvyklá vycházet tak-tak. Nechodím po hospodách ani zábavách (pokud nejsem účinkující), nemám ani řidičák, natož auto, na dovolené jsem také nebyla nikdy. Nikdy jsem neviděla moře. A to je mi pětatřicet.

Zato jsem však absolvovala tisíce zázraků, které člověk pozná jen s dětmi. Zrovna teď jsem s batoletem ve fázi seznamování s nočníkem. Netlačím, máme čas, v červenci jí budou dva roky. A včera večer si sama přitáhla nočník, stáhla gatě (s plínou jsem jí musela pomoct) a poprvé udělala to, co udělat měla. Banální, možná. Pro mě úžasné. S mými staršími dvěma to byly strašné boje, ale ten pocit, když to nakonec pochopili a zvládli - taky parádní. Neměnila bych. Už mě ani netrápí strije na břiše a poněkud "okojená" prsa. Ani trochu. Směju se pindulínám, co teď řeší problémy s praskajícími silikony. Protože moje dny začínají zářícím úsměvem mého malého andílka z postýlky. Jo, mnohdy i pokaděnou plínou, ale to je správné a v pořádku, protože nejpůvabnější blondýnu na světě alespoň nebolí bříško. Řeknu vám, že čím víc mi je, tím jsem šťastnější. Teda když zrovna nepřijde řeč na politiku [cool] .

262067

01.02.2012 00:10

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak to jste poněkud domotal. Doufám, že ne záměrně. Ty 2/3 a více, to je správné číslo, ale týká se zcela jiného jevu, konkrétně počtu znásilnění nenahlášených. Někde jsem četla, že v ČR je lživých udání 4%. Je to, tuším, podle statistik Amnesty International. Nechce se mi to teď složitě googlovat, protože když jsem to udělala před chvílí, vyskočil na mě link na stránky pana H., který vlastně tvrdí to, co vy a vytváří každoročně desítky webů poukazujících na údajnou nadvládu žen, aby vyvolal zdání, že v naší republice je to velikánský problém a že volání po jeho řešení má tisíce stoupenců. Svoje soukromé statistiky uvádí bez relevantních odkazů, of course, popřípadě vytrhává z kontextu ojedinělé případy z anglicky psaných zdrojů spoléhaje na lenost čtenářů zdroje ověřit. Nesmíte tomu magorovi věřit všechno. S jeho xichtem a vzácnou povahou je jeho vztah k ženám velku pochopitelný. Tomu by evidentně vyhovovalo ženu vlastnit, aspoň by mu žádná nemohla/nesměla zdrhnout (jako to už nejedna udělala)..

262068

01.02.2012 00:26

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

To není pravda, pane Čochtan. V době, kdy toto probíhalo, ještě u nás neexistoval zákon o domácím násilí. Policie nechtěla věc řešit, vždy to sklouzlo do přestupků. Snad patnáctkrát jen přijeli a zase odjeli. Jednou jedinkrát dostal podmínku za ublížení na zdraví. V době, kdy ještě neexistoval zákon o domácím násilí, znova zdůrazňuji. Ty kufry za dveře jsou taky legrační představa. Vážím posledních dvacet let 47 kilo, nevíte, jak bych se přetlačovala se skoro stokilovým chlapem?
Ano, šlo to řešit dříve, rychleji, efektivněji. Ale jak, když je na to člověk úplně sám? Když nikdy nikdo ze sousedů nic neslyšel? Naopak jsem se po letech dozvěděla, že on byl v pohodě, super parťák, na pivo pozval, flašku koupil (a děti neměly co jíst). Vlastně to pro mnohé vypadalo tak, že on je ten, co je v pohodě, u žádné srandy nechyběl, jen já jsem byla uzlíček nervů, co ani nevycházel ven, abych nemusela pořád vysvětlovat, proč mám zase modrý obličej. Protože to by ten "super týpek" přece nikdy neudělal, mlátit ženu. To snad ne, to sis vymyslela, my ho známe. Toto je důvodem, proč ženy nenajdou odvahu z takových svazků vycouvat. Protože zpravidla jsou okolím odsouzeny ony, nikoli násilník a váš příspěvek výše je toho dokladem.

262070

01.02.2012 15:51

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Hestroyi, já vám nemůžu za to, že se s faktem existence neobhajitelného domácího násilí nedokážete psychicky srovnat. Soudím tak podle typických příznaků:
1) odmítnutí
2) lhaní sám sobě (proč si myslíte, že jsem se s ním seznámila v hospodě? Vím proč, tato představa je pro vás pohodlnější.)
3) svalení odpovědnosti na oběť

Takže já vám něco povím. 90% obětí DN hned napoprvé násilníka vyhodí nebo od něj odejde. Jenže pak nastává tlak okolí. Telefonáty přátel "co jste si vy dva udělali, on(a) tu sedí a brečí", návštěvy příbuzných "to nemyslíš vážně, tak krátce po svatbě a už by ses rozváděla", řeči společných známých ve smyslu "projednou bys mu snad mohla odpustit, on říkal, že mu jen ujely nervy, že má těžké období" a v neposlední řadě i ujišťování násilníka o tom, že už se to nikdy nestane. Podotýkám, že v tomto případě ještě v žádném případě nejde o monokly, natož zlomeniny.
Pár měsíců je klid. Pak se to stane podruhé. Kolečko je stejné, odejdete nebo vyhodíte, to je jedno, znova telefonáty (tentokrát jiných) přátel, jak je násilník zoufalý, jak ho to mrzí... znova ujišťování násilníkem. Dotazy sousedů typu "cos mu zase provedla, že ti jednu střelil". Mnohdy nastupují i JEHO příbuzní se slovy "ty se mu divíš?" Nebo "no tak ti jednu řachnul, no bóže, ty naděláš".
Oběť je v situaci, kdy musí buďto
a) říci si, že všichni kolem se mýlí, tedy všichni jsou blázni jen on(a) je letadlo
b) říci si, že tolik lidí by se přece nemohlo mýlit, že je tedy něco špatně s ní(m).
A pak už to jede.

Tolik k té vaší "první facce".

Na vině jsou faktory, které jsem zmínila už v příspěvku, kterým jsem reagovala na pána s nickem Tsingoschka. Zkráceně - absolutní podcenění situace nikoli obětí, ale jejím okolím. Protože jakmile je člověk obětí násilného trestného činu (jakéhokoli), potřebuje absolutní a bezvýhradnou podporu. Ne ve stylu "odejdi od něj, od debila", ale ve stylu "neboj se, jsem na tvé straně. Zbav se ho, já ti pomůžu. Společně něco vymyslíme."

Ještě mi, prosím, sdělte, kde přesně se lituju. Popřípadě, jak by tato fakta šla napsat, aniž byste měl pocit, že se lituju. Děkuji předem.

262134

01.02.2012 16:22

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

U vody.
A vyhlašuju příměří - jsem totiž přesvědčená, že spousta stereotypních představ o tomto jevu je zaviněná neinformovaností. Oběť neví, jak reagovat, okolí neví, jak se k tomu postavit a to dokonce i orgány OSPOD. Je třeba osvěty, toť můj názor.
A nic ve zlém.

262138

01.02.2012 20:51

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

Jarmilo, kdybyste znala mou matku, tak vám to divné nepřijde.
A hodně velou roli v tom taky hrálo to, že když to člověk jednou prožije, tak podruhé "hledá chybu v sobě". Tj. začne "se více snažit". Začne si myslet, že to je všechno jeho chyba, že kdyby(ch) byla tišší, poslušnější, ochotnější, lépe vařila, ochoněji souložila, tak se to nestane. Rozkrájí se proto, aby "drahoušek" neměl výhrad. A v ten okamžik je v pasti. Navíc - jak už jsem psala - neexistuje prototyp násilníka. Bývá to nezřídka to ožralé hovado, ale taky to může být ten distingovaný pán a lá Hannibal Lecter, zatím neodhalený. Nepoznáte to.

No, ještě tu chybí "vesničanka", to je vyloženě thread pro ni. Zatím je zakopaná v lehožumpě.

262170

02.02.2012 23:15

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: ..

baba_Blažková 89.?.?.?

Nebudete zřejmě ze "staré party", tedy vás poinformuji. Vydavatel neměl jinou možnost; zde přímo na webu, když zabrousíte do archívu a diskusí pod archivovanými články, určitě narazíte na spousty zmínek, že tady se logy vedou. Šlo tehdy mimo jiné, o vlnu "klikačů" na negativní hodnocení některých článků a také o osobní spory s čestnými členy lehožumpy.
Stojí-li orgánům činným v trestním řízení podrobně zkoumat příspěvky v diskusním fóru, určitě mají pečlivě zkopírováno vše včetně toho, co jsem nadhodila ohledně dohledatelnosti IP adres, jak sám Vladimír už kdysi dávno připustil.

262426

02.02.2012 23:23

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

baba_Blažková 89.?.?.?

To se tak dělá. Založí se spis a postupně se do něj přidává, co se zrovna hodí a namane.
Takhle když já mám/nemám spor ohledně mimina, co se narodilo loni, v čísle spisu je rok 2007. [mrknutí jedním okem]
Fakt.

262429

02.02.2012 23:26

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

baba_Blažková 89.?.?.?

Můžou ale v ČR znepřístupnit Zvědavce. Můžou k tomu, tentokrát za pomoci mezinárodního práva, donutit Vladimíra.

262431

02.02.2012 23:34

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Na koho ukázala ruka?

baba_Blažková 89.?.?.?

Domácím vězením geeka nevytrestáte. Je tomu pár let, co se zde řešilo, že neukázněným surferům bude odpojen internet. Takže bych to viděla na kombinaci tohoto.

262434

03.02.2012 00:32

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

baba_Blažková 89.?.?.?

On to taky může být spis zabývající se Zvědavcem coby médiem schraňujícím pod svými křídly ideozločince. Každopádně by stálo za to do takovéhoto spisu nahlédnout, domnívám se však, že v tomto případě to nepůjde snadno, některé typy spisů nejsou snadno přístupné a může s nimi být manipulováno v souladu se zákonem, kvůli "ochraně" některých účastníků, svědků či kvůli něčemu podobnému.
Každopádně pokud by Vladimír či jeho právník podal písemnou žádost, mělo by mu být vyhověno, i kdyby šlo jen o "cenzurovaný" spis. Mohl by se pak dobrat, na jaký popud byl vlastně spis založen.

262442

03.02.2012 00:38

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Ja by som to riesil inak.

baba_Blažková 89.?.?.?

Už jsem to psala výše. Pokud by nějaký ten úřední orgán usoudil, že stránky porušují zákony ČR, mohou být tyto stránky pro uživatele v ČR zablokovány. Mám mrazivý pocit, že právě zdejší stránky byly vybrány k velkému testu tohoto úředního postupu.

262443

03.02.2012 00:54

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

baba_Blažková 89.?.?.?

Mne se dneska už nic dotknout nemůže, protože prakticky všechno se mi už stalo, jak jsem mnohdy černohumorně podotýkala. Akorát mě ještě nikdo nezabil [mrknutí jedním okem]

Energická jsem nikdy nebyla, dokud jsem se nerozhodla energicky střepat toho pána bez ohledu na následky. A pište si, že jsem byla bita a že on hodně řval věci jako "nezvedej se z té země, ty k..." a já se vždycky zvedla, tehdy poprvé jsem se začala zvedat. Vlastně jsem ani nevnímala moc ty rány, jen jsem se vždycky znovu zvedla. To byl poslední incident tohoto druhu v mém životě. Ještě čtrnáct dní jsem pak vypadala jako nějaká nová, neznámá humanoidní forma života ze Star Treku. Bude to deset let. To zvedání mi pak už zůstalo. A taky senzor na jakoukoli formu týrání (včetně zneužívání úřední moci).
[cool]

262446

03.02.2012 01:03

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Ja by som to riesil inak.

baba_Blažková 89.?.?.?

Nezapomeňte, že většině ovčanů by vůbec nestálo za to něčím podobným se prokousávat. Tudíž z klasického undergroundu by se Zvědavec přesunul prakticky do (polo)ilegality. Což by zároveň mohlo fungovat jako varovně vztyčený prst Velkého Bratra pro různé jiné obdobné weby, jako jsou třeba outsidermedia nebo freeglobe. A tyto (a mnohé jiné) jsou podle mne hostovány v ČR. A pakliže jsou, máme zde již rozjetou kauzu Zvědavec, která, bude-li úspěšná (pro Systém), bude brána jako mustr pro postup proti ostatním altermédiím. Já vím, že české právo nezná precedens, avšak jsou jisté neprošlapané cestičky, které je třeba prošlapat. Snad jsem to napsala srozumitelně.

Nesmíte na to koukat čistě jako na problém Zvědavce. Zvědavec je test. První vlaštovka.

262447

03.02.2012 09:10

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Zmrdi asi přešli do útoku

baba_Blažková 89.?.?.?

Může samozřejmě být i takto. Nakonec. To ovšem záleží na Vladimírovi

262479

03.02.2012 10:09

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Fenynistky a kukačky

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane haban, zkuste se na to kouknout z druhé strany. V ČR existuje tzv. domněnka otcovství. Jde o to, že pokud se ženě narodí dítě a je vdaná, popř. do určité lhůty po rozvodu, automaticky je otcem dítěte (bývalý) manžel. Co jsem se o tomto bavila s lidmi v UK, tak tam to třeba vůbec neznají.
A teď si představte takovouto ženu, jak jde pro rodný list dítěte. Přestože je platná ona "domněnka otcovství", musí na matrice podepsat papíry k RL oba rodiče. Jak to udělat? To už nikdo neřeší. Takže jediné východisko je zfalšovat podpis "otce", protože tak to prostě být musí, neexistuje, aby kolonka pro jméno otce zůstala v takovémto případě nevyplněna. Jinak dítě nedostane RL, nezaregistruje ho lékař, další následky na sebe nenechají dlouho čekat, známe případ Půlnoční Bouře nebo nedávno medializované údajně "vlčí" děti z Prahy.
Ano, lze pak k soudu podat žádost o popření otcovství. Jistě. Ale musíte zaplatit soudní poplatek (!) A to přesto, že takto činíte proto, aby vše bylo v souladu se skutečností, když už zde je ten debilní zákon z roku jedna dvě, který vám tuto možnost už od samého začátku upírá.
Představte si zároveň, že "domnívaný otec" žije jinde, s jinou, má s ní dítě a nic podobného nikdy absolvovat nemusel. Nemusel ženu popírat coby matku, přestože je (byla) jeho zákonitou manželkou. Já vím, matka je vždy jistá. Ale z nadneseného úhlu pohledu se to jeví docela diskriminačně vůči ženě, nemyslíte?
[mrknutí jedním okem]

262484

05.02.2012 18:41

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: neco pro odlehceni

baba_Blažková 89.?.?.?

Antiseptiku, pozor, to je recese stejného druhu jako například toto. Ale uznávám, že prvních pár desítek vteřin jsem také zaváhala [mrknutí jedním okem]

262652

05.02.2012 18:48

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: .. Nějaký Brabe(ne)c si odplivnul

baba_Blažková 89.?.?.?

To by z toho taky moh' být pořádný černý puntík, ne-li rovnou "mařenka".

262654

06.02.2012 20:19

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Tomu řílám nápad.

baba_Blažková 89.?.?.?

Už se stalo.

262730

07.02.2012 18:10

Vytěsňování

RE: To je nějaké šíleně dlouhé a bezobsažné

baba_Blažková 89.?.?.?

Sociální inženýrství je eufemismus pro to, co popisujete.

262772

07.02.2012 18:24

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

I samotný Jan Werich napsal, že jedna ženská mnohdy vidí dál, než pět chlapů s dalekohledem.
Je to dáno tím, že žena rodí děti, snaží se je zaopatřit, myslí na jejich budoucnost. Kvůli této přirozeně dané vlastnosti byla vždy snaha shora ženy uměle odstavovat od politického či státotvorného dění. Protože u inteligentní ženy (nikoli mužatky, která svou ženskost odmítá) je větší nebezpečí, že se bude pídit po tom, co kterákoli uzákoněná volovina způsobí v horizontu desetiletí. Pánové, tedy konkrétně ti, kteří se odmítají vzdálenými horizonty zabývat - neříkám že všichni - tomu říkají, že "ta ženská zase vymýšlí problémy tam, kde nejsou".
Narážka byla i v textu.

262774

08.02.2012 09:17

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo? I vy jeden keynesiáne [smích]
Nejprdelnější na tom je, že přestože "za nás práci dělají stroje", nemáme v žádném případě více času. To bylo keců v osmdesátých letech na obou frontách!

262802

08.02.2012 09:32

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

Zapomněl jste Kačku Žako a kur... Kočí.
Podívejte se, steve, bez urážky, jak dlouho mají vůbec ženy volební právo? Tohle je zřejmě bohužel záležitost pro další generace. Včetně změn volebního systému jako takového. Zatím se do čelních pozic dostávají výhradně psychopaté a deprivanti. Tedy i ty jmenované vámi (a mnou) tomuto psychologickému profilu odpovídají.

262804

08.02.2012 16:31

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

Já taky netvrdím, že je jedno pohlaví lepší než druhé. To naopak různí "antifeministi", či dříve konzervativci se ohánějí různými pseudovědeckými důkazy o tom, jak jsou ženské od přírody méněcenné. Já sama připouštím, že o otázkách vesmíru, života a vůbec se mi daleko lépe debatí s muži. Jenže život je i o těch "přízemních" věcech.
BTW - stejně tak jako bych se zasazovala o větší podíl žen ve vedoucích a vládních funkcích, bych byla zároveň všema deseti pro větší podíl mužů například mezi pedagogy. Proč tomu tak není? Jo aha - to ty ziskuchtivé feministky si všechna lukrativní učitelská místa uzurpují pro sebe...

262817

08.02.2012 17:31

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

Totéž se dá říct i naopak. Hezoučký příklad - neznám ženskou, která CHCE nejrychlejší auto, TV set s největší úhlopříčkou, komp s nejrychlejším procem, největším hadrem, atd. To není doména žen.
Taky neznám ženu, která by nevěděla, kde má svoje prádlo.
A jakožto atraktivní žena vám důvěrně sdělím, že jsem hodně nepřátel mezi muži získala tím, že jsem odmítla jejich milostné návrhy. A jelikož těch milostných návrhů bylo sakra hodně, stejně tak i těch mužských nepřátel mám sakra hodně. Kdybych však byla bývala "dala", byla bych zase naopak kurva.
A ten váš poslední odstavec je už úplně iracionální. To hovoříte z vlastní zkušenosti? [překvapení]

262818

08.02.2012 18:41

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

Steve, tak TOMU věřím [chechtot]

262825

08.02.2012 20:07

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

Co jste napsal - souhlas. Jde o harmonii, každý hlas má svou hodnotu. jen tam máte chybku, je to jin a jang ne jing a jang.
Máte-li potřebu mne řešit - OK, poslužte si, já říkám věci na rovinu, někdo manipuluje, někdo ne [mrknutí jedním okem]; drahý, je blbost věšet garnýž na hřebíky, šéfe, rajský protlak do zelňačky skutečně nepatří, matko, to je hovadina do té olejové lampy pod ten vonný olejíček cpát stolní olej, paní sociální pracovnice, když svěříte mou dceru do péče domácímu násilnikovi, bude pak chudina muset koukat na to, jak mlátí svou další družku.
Je nepřípustné z hlediska rádoby autorit, aby někdo jako já měl nakonec pravdu. Taková... nula!
A krom toho - i sám Mahátma skončil blbě.
[cool]

262828

08.02.2012 21:47

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

Budete se možná divit, ale já vím i co jsou sikovky [cool]. A když popadnu horkovzdušku, tak se neznám.
Nicméně - kombinačky jsem kdysi dávno nosívala v kabelce. Fakt. [velký smích] Líp se mi s nimi utahovaly kolíky na letité kytarové mechanice. Celkem jsem tím tenkrát vyšokovala jednoho kamaráda. Urvala jsem si totiž ve spáře mezi dlažebními kostkami podpatek a ptala se ho, zda nemá nářadí, kterým bych si to alespoň částečně vyspravila. Kladivo a tak. Neměl nic. Vůbec. A to jsme byli autem. Nějak jsem do té doby trpěla předsudkem, že v autě má být nářadí. Nevím, jak mě to napadlo. Tak jsem začala kolem auta hledat alespoň nějaký příhodný šutrák. Pak mi kolega zakázal klackem vydloubávat dlažební kostku, že prý ostuda a tak... Nakonec jsem si vzpomněla na kombinačky v kabelce. Ten výraz jeho tváře, když jsem je vylovila, nikdy nezapomenu. [chechtot]

262835

09.02.2012 18:07

Tak už to víme

RE: je to problém

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych to definovala ještě extrémněji:
Pravice = já (ego), za nikoho nejsem zodpovědný, mohu si dělat co chci, pokud to někomu ublíží, jeho chyba, neměl se nechat
Levice = altruismus, všichni jsou propojení, zajímá mě osud méně šťastných, jsem za ně také zodpovědný

262897

09.02.2012 22:20

Tak už to víme

RE: je to problém

baba_Blažková 89.?.?.?

Byla to hyperbola.
Extrémem levicovosti je komunismus (na tom se snad shodneme), tedy beztřídní společnost, kde každý má nárok na zajištění životních potřeb.
Pravicovost = kapitalismus, třídní boj.

Jo, angažuju se. Protože jsem živoucím důkazem pokrytectví mužských šovinistů.
Napadl mě další příklad protimluvů z jejich rétoriky.
Ženská nechce děti, dělá kariéru - vychcaná feministka.
Ženská nechce kariéru, chce kupu dětí, ale ty děti je třeba zajistit, takže manžel se musí starat - vychcaná feministka.
Z čehož vyplývá, že jakkoli se žena zachová, v momentě kdy to pánovi nevoní, onálepkuje ji.
Zdůrazňuji že nemám nic proti mužům. Mám hodně proti blbům a pokrytcům.

262921

09.02.2012 22:21

Tak už to víme

RE: je to problém

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, zato teď jsme svobodní. Amen.

262922

09.02.2012 22:33

Tak už to víme

Koho volit?

baba_Blažková 89.?.?.?

http://kohovolit.eu/
Koukněte tam všichni, když kliknete na ČR, dostanete na výběr, zda senát či sněmovna; u senátu je test (budou volby), udělejte si ho, jde o shodu hlasování - jak byste hlasovali vy a jak ve skutečnosti hlasovali konkrétní poslanci.
Já osobně se shodla nejvíce s komančema, jen nevím, jestli z toho mám radost.

262925

10.02.2012 15:22

Tak už to víme

RE: je to problém

baba_Blažková 89.?.?.?

Končím zde s debatami o údajně nebezpečném feminismu a pokud kdokoli z vás má k tomu co říci, či mne přesvědčit o tom, že se mýlím, má možnost zde, na BB fóru. Tak snad nedopustíte, abych nabyla přesvědčení, že se mýlíte vy.

Takže k tématu - má-li být kapitalismus jako takový spravedlivý, tedy nedopustit kumulaci majetku způsobenou přizpůsobováním si podmínek silnějších jedinců k obrazu svému, je nezbytné vymezit ho přesně zákony. Jenže v rámci rétoriky o "svobodném trhu" je vlastně jakákoli snaha o vymezení za pomoci zákonů "omezením" této "svobody". Takže Hlava 22.
Jde-li o "sociálně spravedlivou" společnost, ta dokonce ani neodporuje LZPS. Tedy odtud bych se odpíchla. A ještě bych si dovolila zdůraznit, že ke spoluzodpovědnosti je lidi třeba vychovat. Žádný člověk však nebude věřit mentorům, dokud se pádem na vlastní Ubu nepřesvědčí.

Je tedy důležité i vést tyto diskuse a přesně pojmenovat, co nás dovedlo do současné situace. Jestli sociální politika nebo nenažranost kapitálu. A hlavně - co udělat, aby se to neopakovalo za pár desítek let znova.

262985

11.02.2012 13:13

Tak už to víme

RE: je to problém

baba_Blažková 89.?.?.?

V tomto se s vámi shodnu, avšak tyhlety výkřiky o volném trhu jsou pevnou součástí agitace právě představitelů "pravice". Určitě se shodneme, že pravidla prostě musí být. A že pocit spoluzodpovědnosti za ostatní lidské bytosti by nám měl být vlastní.

263028

11.02.2012 13:20

Tak už to víme

RE: je to problém

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Fojta - jukněte sem. Hlavně si prostudujte jedenáctý odstavec, ten, který je psán kurzívou. Ať víte, čí rétoriku zde užíváte. A hlavně honem, vzhledem k silné (uřvané a neodbytné) lobby těchto výtečníků je možné, že tato stránka "bude zmizena".
[bliji]

263029

11.02.2012 18:39

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: pořád jedna a ta samá zpráva

baba_Blažková 89.?.?.?

Samo, a Fox News nikdy neprezentovala záběry demonstrací z Řecka coby protesty v Rusku.

263049

12.02.2012 02:28

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

baba_Blažková 89.?.?.?

Toto je věc, pod kterou bych se já coby feministka nikdy nepodepsala. Nicméně, maj zrušené slečny, OK, a už mají zrušené rozdíly v platech mužů a žen na stejných pozicích?
Asi ne, takže si nemyslím, že zrovna toto by se dalo považovat za jakékoli vítězství.

Hele, řeknu vám to ještě jinak. Jsou feministky rozumu mdlého adorující neženskost a toužící po práci v čelbě dolu Darkov - třeba. To je diagnóza. Je jich však mizivé procento. Tyto diagnostikované trubky ohánějící se feminismem, s nímž však nemají nic společného, jsou vrchností (muži) vítány a hýčkány. Díky existenci těchto se stále udržuje ve společnosti jistá míra statutu quo mezi muži a ženami - pro ženy samozřejmě nevýhodného.

Například se nikdo nebude nikdy zabývat skutečnými problémy, na které většina feministických organizací poukazuje. Ony třeba (v ČR) chtějí vymahatelnost výživného od chronických neplatičů. Nebo jednoznačné zákonné vymezení vůči domácímu násilí zejména v kontextu porozvodové péče o děti. A dostanou co? Zrušení zákona upravujícího práci s těžkými břemeny pro muže a pro ženy zvlášť.

Víte, jak u nás řvaly levicové feministky v souvislosti se svržením Kaddáfího? A víte proč? Poukazovaly na to, že pokud se k moci dostanou nějací radikální islamisté, tak místní do té doby již Kaddáfím vcelku zrovnoprávněné ženy dopadnou jak v Afghánistánu.

Jinak - můžete se realizovat zde, už jsem to tu jednou postovala, tak nemělněme diskusi nepodstatnými a nesouvisejícími tématy a nezlobme Vladimíra.

263055

14.02.2012 01:10

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

baba_Blažková 89.?.?.?

Zatím. [cool]

263154

14.02.2012 01:26

Komu a čemu slouží autorský zákon?

Je to celé na hlavu

baba_Blažková 89.?.?.?

Já dělám s muzikou. Víte, jak se převádí audio do midi? To si sednete a do zblbnutí posloucháte; co slyšíte, svépomocí nahrajete midi zařízením. Každý nástroj zvlášť. Chtěla jsem "nenarazit" na OSU - třeba. Tak jsem se šla informovat do jejich sídla tady v OV. Seděly tam dvě trubky čerstvě vyfoukané od kadeřníka s bezchybnou francouzskou manykýrou a vůbec netušily o čem mluvím. Nakonec zavolaly "šéfa", ten mě však taky nepochopil. Doprdele, nic nekradu, vlastně to celé nahrávám sakumpikum znova, chci z každého výtvoru, kterým disponuji, zaplatit adekvátní poplatek ať je to košér a ještě narazím na pitomce. Jediné, na čem se usnesli, bylo, že jim mám v prvé řadě zacálovat jednorázově 300 ká (už je to pár let) a pak se uvidí. To jo. Nasrat a rozmazat. Lamy. Pijavice.

263155

14.02.2012 01:37

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Je to celé na hlavu

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale abych jen nenadávala - Abraxas šíří a nesere se s tím a od Slávka Jandy mám povoleno volně tvořit a šířit. On holt není takový k...t jako jeho bratříček. Takže snad se letos na ten fesťák na Štěrkáči konečně dostanu - ráda zaplatím.

263156

15.02.2012 01:08

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

baba_Blažková 89.?.?.?

Měl zřejmě na mysli "rozpoznání" textu. Na to jsou různé prográmky, že ano. Pak se taková kniha uloží coby text v libovolném formátu (doc, html, pdb...). PDF ukládá jak texty (i s vašimi vektorovými fonty), tak obrázky (bitmapové). Pokud je v PDF text jako takový, není to tak velký soubor jako když je v PDF výhradně grafika. PDF má výhodu, že toto umí vcelku fešácky kombinovat. Mnozí však knihu pouze naskenují a uloží čistý bitmap do PDF, což je případ této konkrétní knihy. Proto jsou to tak velké soubory.
Pan Koubek třeba i může být blb, ale není zapotřebí do něj kopat za každou cenu. Prakticky se zřejmě jen "uklep" - já píšu všemi deseti, tak to taky znám, stává se mi, že zaměňuju podobná slova; některá slova máte prostě zautomatizovaná, tak říkajíc "v prstech" a ony ty prsty si občas píšou, co chtějí, když vám zrovna myšlenky na chvilku zabloudí jinam. [smích]

263242

15.02.2012 21:10

Udělal jsem chybu

RE: počiatok Vašich problémov

baba_Blažková 89.?.?.?

Dovolím si citát z Orwella.
Kdo řídí minulost, řídí i budoucnost. Kdo řídí přítomnost, řídí minulost.
Stačí vám to takhle jako důvod, proč se hrabat v minulosti? Nebo máte sám nějaký osobní zájem na tom, aby se moc nehrabalo v minulosti?

263354

15.02.2012 23:42

Udělal jsem chybu

RE: Příspěvky

baba_Blažková 89.?.?.?

Tome, je to tak čtrnáct dní, co jste na diskusi na Outsidermedia virtuálně balil fusekle a zubní kartáček. A teď jste zase (ještě pořád) zde. Máte nám zde co říci, abyste nám neznalým osvětlil nastalou situaci nebo jen kalíte vodu? Děkuji za konkrétní odpověď.

263377

16.02.2012 02:58

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

baba_Blažková 89.?.?.?

Já teda jsem asi idiot a můj počítač taky, protože download mi tvrdí, že to má 118,2 MB. A ještě to navíc drze tahal nějakých osm minut (jo, mám pomalou lajnu). Zkusil jste to vůbec? Já osobně v tomto případě věřím více kompu, který si sama spravuju, než serveru, který spravuje bůhvíkdo. Extra kvůli vám jsem soubor stáhla (znova) a je naprosto v pořádku. Takže tam mají jenom nějaký pitomý bug. Vy taky věřite všemu, co vám kde napíšou [mrknutí jedním okem]

263397

16.02.2012 10:24

Udělal jsem chybu

RE: Pan Editor doputoval do centra Říše

baba_Blažková 89.?.?.?

To se dělá jinak. Vemte si jenom dnešní "nezbytnost" účtu v bance. Jaké máte zkušenosti se zaměstnavateli co se týče výplaty na ruku? Nebo už jste někdy zkoušel zaplatit hotově z ruky nedoplatek za elektřinu? Kolik stojí poslat složenku, to víme. Zatím ještě nemají ošéfované všechny co se ještě brání tomu účet si pořídit, ale klidně už mohou začít se "zkušebním provozem" čipů. Mávnete rukou nad scannerem a hotovo. A postupně se zákonem užívání hotovosti zakáže. Jak tomu zabráníte? Jak zabráníte obchodům, aby přestaly brát hotovost? Přechod z platebních karet na čipy pak bude úplně nenáročný. Nehledě k tomu, že nám vrchnost začíná vytvářet generaci dětí, které neumí psát (rukou), konkrétně v některých státech USA, kde se už neučí děti psát, že prý je to zbytečné. Takže jak se takovíto lidé pak v dospělosti budou podepisovat? Nebudou. Pořídí si čip. Atd. Vlastně, toto se skutečně netýká ještě nás. Ale našich dětí už zřejmě ano. Myslete na to všichni, kdo zde máte děti. Mluvte s nimi. Vysvětlujte. Nedejte Jim je.

263422

16.02.2012 23:39

Udělal jsem chybu

RE: Není třeba se omlouvat

baba_Blažková 89.?.?.?

Milý hestroyi.
Čím vás vytočil nick esmate, se mohu jen dohadovat, vaše konverzace neeviduji.
Čím vás vytáčím já, je taky otázkou spekulativní. Nicméně tam už kontury vnímám poněkud jasněji, jednak víme, že inteligentní žena má spoustu nepřátel (všechny hloupé muže), což se mi v životě tisíckrát potvrdilo, a jednak s tím určitě bude mít leccos společného titul, jímž mne označili na lehožumpě. Tyto dvě věci, když se spojí, jsou určitě k zlosti pro nejednoho zdejšího diskutéra.

Takže - v prvé řadě mám o celém případě lepší pojem než vy. Jsem však zároveň loajální vůči editorovi a předsedovi OS, tudíž nemíním sdělovat víc, než on sám uzná za vhodné.

Jestli vás však skutečně zajímá čistě právní rozbor situace, která nastala, hoďte sem maila třeba jen pro tento účel založeného a já vám to mileráda vysvětlím krok za krokem. Zde do diskuse detaily právních postupů postovat nebudu, nerada bych těm joudům, co nám mají pomáhat a nás chránit, dávala návody; z pochopitelných důvodů.

Věřte však že navzdory zde blinkajícímu jednomu z pánů, o jejichž IP šlo, je to takhle mnohem lepší, než se méně hloubavým jedincům může zdát.

Co se případného výslechu onoho pána na příslušném oddělení PČR týče, zbytečné obavy. Taky jsem v souvislosti se svými internetovými aktivitami pár takových absolvovala. A to nemluvím jen o Zvědavci. Ani přestupek. Takže dvě možnosti. Ten pán to A) neví - pak tedy zbytečně klesá na mysli nebo to B) ví - pak ovšem tady těmi svými výlevy něco sleduje.

A vy se do mě laskavě nenavážejte, pokud nevíte, která bije.

263489

16.02.2012 23:44

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Smyčka je utažena ..

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale co byste si pak počal, pane Semerád, kdyby byl internet narosto svobodný???

263490

19.02.2012 01:05

Udělal jsem chybu

RE: Quo Vadis?

baba_Blažková 89.?.?.?

To je hezké, ale přečtěte si stanovy OS a pak mudrujte.

263630

23.02.2012 14:37

Penězoměnci žijí ve strachu

RE: Myslim,ze penezomenci neziji ve strachu,na kazde valce dobre vydelali.

baba_Blažková 89.?.?.?

Nacpou je třeba do zrestituovaných církevních budov, které za tímto účelem stát od církve obratem odkoupí (opět z našich peněz).
[bliji]

263883

03.04.2012 08:42

Moravskoslezští rodáci a ticho u veverek

RE: Věci Prodejné

baba_Blažková 89.?.?.?

Ono je v případech, jako je tento možná na místě i začít uvažovat o regulérnosti voleb, potažmo sčítání hlasů jako takových.

266269

03.04.2012 18:21

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

baba_Blažková 89.?.?.?

Dobrý večer. Víte, co by mě zajímalo, Vavrochu?
Koho jste volil, jakožto uvědomělý pravičák; kteráže to strana je dle Vašeho názoru ta nejpravicovější z pravicových.

266302

04.04.2012 15:16

Revolta vlastníků domů v Dublinu

A proto uvědomělé pravicové vlády

baba_Blažková 89.?.?.?

prosazují DPH a spotřební daně. Těm se tak snadno ovčan nevyhne.

266347

04.04.2012 20:33

Revolta vlastníků domů v Dublinu

RE: A proto uvědomělé pravicové vlády

baba_Blažková 89.?.?.?

Vidíte, a já si dosud myslela, že

pravice = preference jedince (jedinců) na úkor celku, individualismus
levice = preference celku na úkor jedince (jedinců), kolektivismus

a řeči o liberalismu jsou matením pojmů.

[zmaten]

266364

05.04.2012 16:47

Revolta vlastníků domů v Dublinu

RE: A proto uvědomělé pravicové vlády

baba_Blažková 89.?.?.?

Ano, přesně tak. Zvyšováním daní v současné chvíli jsou preferováni (dotováni) jedinci na úkor celku a dokonce většinou víme kteří, že ano.

266396

05.04.2012 23:04

Revolta vlastníků domů v Dublinu

RE: A proto uvědomělé pravicové vlády

baba_Blažková 89.?.?.?

Vedle, u Jirotky, vám to všechno pěkně popsal aristokrat, kterému tímto skládám hlubokou poklonu.

Ve skutečnosti kapistalismus skutečně ve své poslední fázi vypadá tak, jak to vidíme dnes. Odíraná většina plus pár vyvolených. Inu, to máte tak. Ze začátku se ekonomicky vyšvihne spousta schopných, pak se nad tyto vyšvihnou schopnější, nad ně ještě schopnější a nakonec aby člověk obstál, musí být všeho schopný. A v momentě, kdy tady máme všeho schopné, jde všechno do kytek. Kapitalismus svou podstatou tyto kreatůry vytváří. Má v sobě tuto sebedestrukci zabudovanou právě tím vzýváním individualismu. Bylo tomu tak před druhou světovou a je tomu tak i dnes. Bez ohledu na to, co tady vykládáte. Nebo za první republiky tady nebyl kapitalismus? Ani jinde? Třeba v USA? Tak co to teda podle vás bylo? [překvapení]

A když už u toho budete, tak mi, prosím pěkně, vysvětlete, kde teda kdy ten kapitalismus byl, popřípadě je, v které že to zemi (pro sektářské voliče ODS/TOP09 dozajista) zasíbené.

266414

05.04.2012 23:11

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

baba_Blažková 89.?.?.?

OMG! ROTFL! To nemůžete myslet vážně! Už ten první odstavec [chechtot] [chechtot] [chechtot] !
A co s těmi výrobky jako budete dělat, když je nebude nikdo kupovat, hlavičko???
Ten druhý odstavec - no comment
A ten finiš? Vždyť my tu máme skutečnou třídu vládců, kteří jsou nad zákonem a z jejich majetku mohou jejich další generace potomků v poklidu žít v opevněných palácích, aniž by prstem hnuli, vy jste slepý nebo najatý???

266416

06.04.2012 08:38

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

baba_Blažková 89.?.?.?

první věta - váš úhybný manévr, který má odvést pozornost od jádra pudla vůbec nic neřešící, jinými slovy aplikace Murphyho zákona (když se tě někdo zeptá a ty nevíš, podívej se na něj jako na blbce a pak se ho zeptej na totéž jinými slovy). To vám nesežeru. To si zkoušejte v diskusích na teenagerských webwch.

ad2 - podle této vaší definice tady tím pádem ani monarchie nikdy nebyla. Stejně jako kapitalismus tady není (a asi podle vás nikdy nebyl, na to jste mi ve vedlejší diskusi u Irska prozřetelně neodpověděl). Tady vlastně nebylo nikdy nic. Aha.

266429

08.04.2012 08:46

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

baba_Blažková 89.?.?.?

Kašlete na něj, na blba. Mělní principy na marginalitách, aby odvedl pozornost od podstatných věcí. Stačí si přečíst, čím toto vlákno začalo. Ví, že nemá pravdu a věcnou argumentaci ani konkrétní dotazy není schopen ustát, tak alespoň v rámci posledního slova staví na hlavu příčinné souvislosti a beztak si ještě myslí, jak je vtipný.

266539

09.04.2012 00:11

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

baba_Blažková 89.?.?.?

V různých společenských uskupeních a řádech existovala různá pravidla a lidé se s nimi porůznu vyrovnávali. Od nadšeného přijetí přes akceptaci až po různé formy odporu, ať už aktivního či pasivního.
Dokonce jsme byli i my svědky toho, jak lidé stejně nadšeně vítají zcela odlišná pravidla.

Hádejte, z které kategorie jmenovaných pocházeli ti, kteří lidskou společnost někam posouvali.
Kdybychom měli planetu plnou Vojtů, tak dneska je Země ještě pořád placatá.

266570

09.04.2012 00:19

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

baba_Blažková 89.?.?.?

Banány nejsou základní potravina, demagogu.

266571

09.04.2012 09:33

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

baba_Blažková 89.?.?.?

Za komančů jsem NIKDY neměla hlad. Za tohoto režimu už párkrát ano.
Přesně ve smyslu toho vtipu s pointou "kde vezme občan ten zbytek peněz, to se vláda nestará".

266579

09.04.2012 09:41

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

baba_Blažková 89.?.?.?

K vůšemu bůčku - lžete. Bůček jsme kupovali jen na škvarky. Když jsme chtěli na oběd pečené vepřové, dávali jsme si plecko. Chleba nebylo nutno kupovat každý den, kupovaly se dvoukilové pecny, které vydržely i týden, aniž by zplesnivěly (což dnes nehrozí). A navíc - chleba si můžete upéci i doma. Byl na to i čas, při osmihodinových směnách.
Dneska můžete v TV čumět na spoustu dalších volovin. Zrovna teď běží kreslená verze Batmana pro děti. Pointa - vypadají jako idioti, moc spolu nepokecaj, hned se do sebe pustěj. Je tomu tak čtvrt hodiny, co jsem tváří v tvář tomuto pronesla, že ty kulturní komise za komančů měly leccos do sebe.
[bliji]

266580

09.04.2012 09:44

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

baba_Blažková 89.?.?.?

sorry za překlep.

266581

09.04.2012 23:51

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

baba_Blažková 89.?.?.?

Tady jde patrně o nedorozumění. Průser totiž je, že lidská bytost je skutečně degradována na pouhou spotřební jednotku. Lidské potřeby jsou "ekonomizovány". A to je špatně. Aristokrat nic takového netvrdil, jen vám trochu ujasňoval pojmy.
Kdyby nějakým zázrakem přestaly být základní lidské potřeby předmětem kšeftu (při zachování svobody, of course), hrozilo by, že se lidstvo pozvedne. Lidé by totiž měli více času přemýšlet, být kreativní. A to nevyhovuje "panstvu". Ze zřejmých důvodů. To však zde již bylo tisíckrát vyřčeno.

Já jsem možná naiva, ale přesto věřím, že člověk je v principu tvor dobrý. Pokud se mu dostane v dětství hodně rodičovské lásky, pokud nebude příliš brzy konfrontován se svinstvy, není důvod, aby z něj vyrostl sociopat. Ale i ta rodičovská péče chce dostatek času. Který dnešní rodiče nemají, proto jsou nuceni přenechat výchovu svých dětí institucím. A žádný systém si nebude vychovávat potenciální strůjce svého zániku.
Každý z nás ale může alespoň trošičku ťuknout do kola dějin tím, že nebude svině a že bude jednat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Oceán se taky skládá z malých kapek vody.

266621

10.04.2012 08:47

K čemu je nám letní čas?

RE: ŠíleneJ' článek

baba_Blažková 89.?.?.?

Posuzujete to zvláštním způsobem, já takové případy neznám. Naopak jsem byla zděšena v UK, kde v prosinci dámy nonšalntně chodily v šatičkách, sandálcích a bez pučocháčů. Je však taky pravdou, že jsem tam běžně vídala distingované okostýmkované dámy středního věku v osm večer opouštějící restaurační zařízení, jež měly velké obtíže s udržením rovnováhy a také artikulací. Tyto situace byly spíše pravidlem než výjimkou. A že prý Češi jsou nekulturní chlastometři. Ale to jsem trošičku odbočila.

Ten letní čas tak, jak je, skutečně vymyslela EU. U nás byl naposledy letní čas zaveden v roce 1979, kdy byl půl roku SEČ a půl roku SELČ. Když jsme vstoupili do EU, doba trvání nepřirozeného času byla o měsíc prodloužena (a tedy období trvání "přirozeného času" bylo o měsíc zkráceno), takže v tuto chvíli máme ten "opravdový", tedy astronomický čas pouze 5 měsíců. To je ještě ujetější, než už dost ujetý fakt, že nám někdo manipuluje s časem bez jakéhokoli zdůvodnění jen proto, že může. A proto, že může, tak vlaky stojí nebo naopak se musí posilovat spoje v místech, kde vlak musí dohnat čas, operační systémy v počítačích v sobě musí mít implementovány tyto změny, které navíc nejsou konstantní.

Argumenty typu "je déle světlo" neberu, protože ono fakticky déle není. Poledne je, když je slunce v nejvyšším bodě své zdánlivé dráhy po obloze. Tečka. Zeptejte se kytek. To by mi taky někdo mohl začít tvrdit (a zákonem zavést), že poledne je o půlnoci.

266641

10.04.2012 08:50

K čemu je nám letní čas?

RE: Čekal jsem trochu inteligentnější diskuzi

baba_Blažková 89.?.?.?

>K čemu by nám bylo, že ráno vychází slunce ve tři hodiny?

K čemu nám je vůbec celá příroda, vesmír a vůbec?
Zrušme je!

266642

10.04.2012 09:56

K čemu je nám letní čas?

RE: Čekal jsem trochu inteligentnější diskuzi

baba_Blažková 89.?.?.?

Taky si říkám, k čemu jsou vlahé letní večery lidem pracujícím na směny...

266647

10.04.2012 23:12

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak to skutečně netuším, kam jste chodil k řezníkovi. My jsme chodili "na Pískáče", v zimě, když se brzy stmívalo, nás máma vyzvedávala z houslí a nakupovali jsme tam těsně před zavíračkou. Měli tam nejlepší šunku na Jižním Městě. V době sameťáku mi bylo třináct. Nenechte se zmást, já byla už jako dítě dost nepříjemná tím, že jsem si hodně pamatovala, soudružkám učitelkám jsem pila krev už ve školce. Vím, že nás takových moc není, můj o deset let starší drahoušek neví ani to, jestli v dětství prodělal neštovice.

Na váš dotaz ohledně nákupů - ano, nakupovat jsem chodila od šesti let, věci, které jsem byla schopná unést (číst jsem se naučila sama bez pomoci už v pěti). Maminka na nás totiž byla sama, takže můj běžný všední den v té době vypadal tak, že jsem hodila o rok a půl mladšího brášku do školky a pak teprve jsem šla sama do školy (máma už od šesti bouchala na Donbase). Mívala jsem v aktovce lístek, co mám cestou domů nakoupit a kde.

Vložky a hajzlák si pamatuju, taky si pamatuju, že tehdy vyhořel sklad Harmaneckých papierní, což těžko někdo může svádět na komunisty, avšak demagogové takto rádi dodnes činí. Jo, byla jsem strašně divné čtivé dítě, které schroustalo všechno, co se mu dostalo pod ruku, tedy i noviny.

Z hraček mě nejvíce bavil Merkur a když mi matka chtěla udělat radost knihou, tak mi koupila nějaký ten atlas čehokoli - od šutrů až po zvěř. Ještě nějaké výhrady? Nebo chcete "na páku"?

266704

10.04.2012 23:23

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

baba_Blažková 89.?.?.?

>Za komancu byla manzelska pujcka 30 tis. Zadluzen jsem byl na deset let a koupil jsem za to papundeklovou stenu a levny kanape.

To je zvláštní, naši z toho koupili nábytkovou stěnu z ořechu, sedací soupravu, koberec do obýváku a lednici. Ale možná dostali jinou novomanželskou půjčku než vy.

Nejste vy nakonec ten samý člověk, co mi tu před pár měsíci tvrdil, že lžu, když jsem sem postla fotografii nájemní smlouvy z roku 1985 zvící 90,-- Kčs čistého nájmu za 2+1 II. kat., 50 m2 (a inzerát nabízející dnes tentýž byt - na téže adrese - do nájmu za 7.500 Kč)?

P.S.: Tu nájemní smlouvu mám pořád schovanou, takové věci se nevyhazují. Víme proč. [cool]

266705

11.04.2012 18:22

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

baba_Blažková 89.?.?.?

Haló? Dobrý den, jmenuji se Kateřina a cítím se nesvobodná neboť mi stát prostřednictvím sociálních pracovníků a učitelů diktuje, jak má vypadat jediný správný způsob výchovy dětí.
Zároveň tyto systémové nástroje zpravidla nenesou žádnou trestní odpovědnost, když se prokáže, že jednají svévolně a záměrně poškozují tam, kde mají pomáhat.
Cítím se nesvobodná, protože o mých dětech je bez možnosti jakékoli diskuse ještě před jejich narozením rozhodnuto v tom smyslu, že je nezbytné do nich nacpat ještě v kojeneckém věku neprověřené jedy a pokud se ohradím, nastoupí armáda sociálních pracovníků pod záminkou toho, že své děti ohrožuju a proti mé vůli, do nich tyto jedy nacpou.

Cítím se nesvobodně, protože se stát rozhodl, že pro mé děti je nejlepší, když jim vysvětlí v rámci povinné školní docházky, jak je v životě důležitý orgasmus, naproti čemuž já jsem přesvědčená, že by mým dětem spíše měl vysvětlit, jak důležitá je zodpovědnost a to nejen za sebe. Stát však potřebuje stádo oddávající se uspokojováním okamžitých potřeb, stádo nepřemýšlející nad důsledky, stádo jednající výhradně pudově, tj. vidím iPod, koupím si iPod (a když na něj nemám vezmu si půjčku).

Když se proti obdobným zásahům vyhradím v rámci deklarované svobody, jsem postihovaná.

To není svoboda.

Kdybych se rozhodla, že budu žít v týpí, svítit loučemi a vařit na otevřeném ohni v kotlíku, systému je do toho LEDA HOVNO a nemá právo narušovat můj rodinný život. (Hyperbola.)

266753

12.04.2012 00:39

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

baba_Blažková 89.?.?.?

Ne já nezaspala, spíš jsem sem spadla z jiné alternativní reality, která by tu byla dávno bývala, kdyby lidi kolem nebyli chrapouni, co si nechaj kálet na hlavu, však ono čerstvé hovno zahřeje, i když kapičku smrdí... ze smradu ještě nikdo nenastyd.

Příště nahoďte, jak žili lidé pod knutou Habsburskou, bude to úplně stejně hodnotný argument.

266785

12.04.2012 00:47

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Ovládnutím dluhem nastává nedobrovolné otroctví

baba_Blažková 89.?.?.?

>V naší zemi NEJSOU LIDÉ!!! Nejsou šikovní zubaři, pracovití instalatéři, kardiochirurgové, dobří malíři pokojů, IT analytici, programátoři, slušní právníci, spravedliví soudci, osvícení projektanti, poctiví politici, šikovní manažeři, ...

Pak buďme šťastní, že tu máme, my budižkničemové, my simulantenbande alespoň Vojty a jiné podobně úžasné übermensch! Třikrát sie..., pardon, hurá!

266787

19.04.2012 07:58

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

RE: Volební zákon

baba_Blažková 89.?.?.?

Copak vám, Oracle, ještě hrdí voliči pravice nevysvětlili, že odvolatelnost politiků je hovadina, protože jakmile by něco podobného vešlo v platnost, tak by nevzdělaná lůza neustále někoho odvolávala kvůli úplným pitomostem?

A vůbec - víte vy, jak je to zneužitelné? Co například takový chudák náš, český Míra Kalousek, všichni o něm říkají, že je to gauner a přitom mu nikdy nikdo nic nedokázal. Vždyť toho by nevzdělaní a nekompetentní voliči odvolali jako prvního a jak by k tomu přišel, hošík nevinný? Jak by k tomu přišel náš stát bez vlády rozpočtové zodpovědnosti?
Vždyť už bychom na tom bez ODS/TOP09 dávno byli jako Řecko!

[cool]

267241

20.04.2012 20:56

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

baba_Blažková 89.?.?.?

Na té současné lichvařině mě zaráží ještě jedna věc. Mně se z tisícovky dluhu napaří úroky a úroky z úroků a k tomu ještě poplatek soudu, poplatek právníkovi a poplatek exekutorské firmě. Až to dá dohromady dvacetinásobek.
Když jsem já byla v exekutorské kanceláři, abych jim "prodala" svou pohledávku na dlužné výživné, nikdo se tím nechtěl zabývat.
Tentýž člověk, který dluží mně, má i další dluhy jinde, avšak tyto jsou mu již strhávány, dávno prodány exekutorům, dávno několikrát zúročeny a zpoplatkovány. Přestože vznikly později.
Přičemž před zákonem mají navíc mít vždy přednost zájmy dětí. Prý.

Tato situace mi za prvé velmi dobře ilustruje, jak jsme na tom s tím údajným feminismem, za druhé je jasně vidět, nakolik jsme si rovni a kdo je určen k likvidaci. Vždy je to obyčejný člověk. Jinak - jestli je tu nějaký zájemce, prodám pohledávku na 30 tis.

267332

22.04.2012 01:03

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

Ale to víš, že ano

baba_Blažková 89.?.?.?

To víš, že se tam snaží prodrat různé existence. To víš, že se snaží podsouvat různé myšlenky. Třebas v neděli v OV byl na place tenhle týpek. Kdo tam byl, ví, co tam blábolil a snad poreferuje, já na to nemám nervy.
A ta prdel s tím, jak si Vandasovci nechali patentovat Holešovskou výzvu, to by taky stálo za hlubší analýzu, kdo si to objednal, komu to posloužilo. Je zvláštní, že se to v médiích nerozmazává tolik, kolik by to zasluhovalo. Možná by mi to vysvětlil nějaký místní nahnědlý příznivec, pokud se zde vyskytuje.

K té demonstraci jako takové - je fajn, že se v Praze sešlo tolik lidí. Jen by příště měli mít místo transparentů radši vidle - na ten hnůj. Jo, a nejsem ani trochu nahnědlá, milý pane orgáne monitorující místní diskuse, kdyby náhodou.
Já totiž vím, že ti oficiální "nahnědlí" dělají pro vás.

Hasta la victoria siempre! [velký smích]

267407

22.04.2012 11:36

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Ale to víš, že ano

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, Jarmilo, přesně tenhle to byl. Díky za další info o tomto člověku. Vlastně jsem si to myslela, jak už vyplývá z mého předchozího příspěvku. Hlavně si tyto zmrdíky zapamatovat. To je, oč tu běží.

267447

22.04.2012 17:23

Velký restart

Zrovínka dneska

baba_Blažková 89.?.?.?

jsem řešila s drahouškem, zda jsou nějaké paralely s Velkou Listopadovou Tunelářskou Revolucí. Řešíme to často, každý z nás na to nahlíží svou optikou. On mi tvrdí, že lidé tenkrát byli daleko nasranější, než lidi dnes. Já teda nevím, asi si to blbě pamatuju. Názory na demonstrace, které jsem slýchala ve svém okolí, by se spíše daly přirovnat k dnešním názorům na demonstrace, které převládají na Blogu iDěsu. Drahý tvrdí, že tak to nebylo (ale jak říkám, on si nepamatuje ani, jestli prodělal běžné dětské nemoci).
Každopádně tvrdí jednu věc, nad kterou stojí za to se zamyslet. Že tehdy s demonstranty vyjadřovali sympatie tzv. "kulturní činovníci" - bez urážky, kdyby se náhodou někdo chtěl cítit dotčen.

Takže jak tak koukám, jakým způsobem se vlastně vyjadřuje dnešní kulturní výkvět národa, tedy pokud zrovna nepřemlouvá bábu? Je vůbec slyšet? Vím o vás, pane Pantůček, ale to jsem já a pár dalších tady, kteří jsme navíc onálepkováni coby extrémisté. Vím, že před měsícem v Praze hovořil pan režisér Krejčík. Ale kdo dál???

267478

23.04.2012 18:27

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

baba_Blažková 89.?.?.?

Mám podobné vzpomínky, i když mi bylo jen dvanáct. Na té úrovni ZŠ mi to tenkrát přišlo dost šílené, cítila jsem se nepatřičně. Přestože jsem vždycky o všem hloubala, uvědomovala jsem si svůj věk a přišlo mi úplně na hlavu čmárat o přestávkách na tabuli nápisy "Studenti, jsme s vámi" atd. Někteří kantoři to přešli mlčením, někteří to kvitovali s nadšením. Nikdo se ale neodvážil říct něco proti. Ze dne na den byli ze soudruhů učitelů páni učitelé, zrušili nám ruštinu, vyhodili ruštinářku, v hudební výchově jsme povinně zpívali "Ach, synku, synku"...
Celé to bylo prostě divné.
Je ovšem také faktem, že tehdy nás v občanské nauce učitelka začala drtit Listinu základních práv a svobod. Kam si ji však dnes můžeme strčit, všichni víme. Hlavně já.

267596

23.04.2012 18:41

Velký restart

RE:

baba_Blažková 89.?.?.?

Dejte pokoj s Rakouskem, to má také dnes dvakrát takový dluh, co my. Srovnáváte a přitom vypouštíte důležité položky.

267601

23.04.2012 18:45

Velký restart

RE: Predchozi rezim

baba_Blažková 89.?.?.?

Podinvestování? Když na něco nemám, tak si to nekoupím, co je na tom divného?

267602

23.04.2012 20:34

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: nákup v Kotvě

baba_Blažková 89.?.?.?

Z Ostravy se na nákupy jezdí tak maximálně do Polska, Cajzle. Tady totiž není průměrný plat třicet tisíc jako někde. Navíc - co tam máte, co my tady ne? Teda kromě Pražáků, ale bez těch se hravě obejdeme.

267613

23.04.2012 20:39

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale půjčí. Tak jako to funguje jinde, tak jako to fungovalo i zde. Bezúročné půjčky může klidně poskytovat stát. A proč by ne.

267615

24.04.2012 11:49

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

baba_Blažková 89.?.?.?

Vzal jste mi to přímo z úst, díky, protože jsem předpokládala, že takovouto "kacířskou" myšlenku neponechá pan TMO jen tak viset, aniž by se ji pokusil dehonestovat. Díky. Napsala bych to stejně.

267660

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 2

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?