Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 73 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, ad infinetum, cepheus, jjj, Madona.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.08.2009 17:52

Vymazali jste si cookies? Opravdu?

RE: ?

cepheus 213.?.?.?

Kdyz uz nadavas na slovaky, uved alespon sve jmeno a neskryvej se v anonymite - rozbit kazdou, byt i sirokou, narodnostni skupinu (napr. cesi a slovaci), je velmi osvedcena strategie kdejakych usurpatoru moci, a myslim, ze bychom se (zde na zvedavci obzvlast) jejich praktikami vubec nemeli nechat ovlivnovat.

198665

07.09.2009 14:27

Černé moře se stane centrem ekonomických válek

RE: Kolik milionu lidi vlastne zaplatilo zivotem v tomto boji o moc a mamon?

cepheus 213.?.?.?

Setkavam se s timto dost casto-vezmete na vedomi, ze SSSR pred Stalinem a po nem je neco diametralne odlisneho! Leninsky SSSR byl ovladan lidmi typu Bronstein (pro neznale Trockij) a jeho sebrankou,jiz bylo ve vedeni SSSR zhruba jedna tretina, a ktere se Stalin ihned po valce zbavil (stejne procesy probehly take u nas-Salzmann/Slansky, Margolius ap.). Tento Stalin, ac jinak tyran,povrazdivsi vice nez 20 milionu vlastnich obyvatel, nas mozna pred takovymi lidmi jako byli vyse jmenovani zachranil a prodlouzil tak zivot evropske civilizace o nejakych 50 let.

199691

18.09.2009 19:15

Vzali nám radar

RE: myslenka bori a tvori

cepheus 213.?.?.?

Rovnez se pripojuji, i kdyz si nemyslim, ze by mely tyto snahy tak veliky dopad (presto vsak mam za to, ze nebyt jich, meli by to emeriknz urcite mene slozite), avsak jejich nejvetsi zasluha dle meho spociva v tom, ze ukazaly, ze jsou v Cesku jeste lide, kteri si nenechaji kalet na hlavu a jsou schopni projevit svuj nazor. Doufejme, ze nase myslenky budou mit dost sily i nadale, i kdyz pocet ovci, vohnoutu atd. je stale velky.
Takze verme, stojme si za svym, a myslim, ze pokud nebudeme uspesni, alespon jsme svuj boj jen tak nevzdali.

200709

29.10.2009 20:02

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: noo

cepheus 213.?.?.?

No v tom pripade by zlikvidovali i Rusko - jenze to neni, stejne jako Cina pod jejich kontrolou. S Afrikou nevim, ale videl bych to podobne jako nekdo o kus nade mnou, tj. jsou dobra pracovni sila - nevzdelana, stadni, vhodna na hrube prace, bez intelektualnich elit, ktere se odstrani jako prvni, ze spatnych podminek a tim i bez nejmensich naroku na demokracii.

203636

07.11.2009 16:25

O lidech a bramborech

Abyste se nemýlili

cepheus 213.?.?.?

Je sice pravda, že by u nás jeden pro druhého prstem nehnul, ale Češi vynikají v okamžitých událostech - '68, '89 apod., ne ve frontě na brambory. A konec konců díky Bohu za to, je to právě díky té místní apatické atmosféře, že neskáčeme pro věci jako je radar nebo Lisabon, nevěříme na teroristy, extremisty atp. a díky naší všeobecné skepsi ke všemu a všem se dáme ještě celkem obtížně zmanipulovat - i když naše imunita se s tím jak se revoluce vzdaluje stále zhoršuje, a jakou obranyschopnost bude mít generace 2000+ to je ve hvězdách.

204346

22.12.2009 08:08

Jsou Američané zlomení lidé?

Obce rozumu

jjj 213.?.?.?

Jeden zajímavý člověk mi před lety dost zasvěceně vyprávěl o tom, že po celý dlouhý temný středověk existovaly v Evropě vesnice, ve kterých se udržovalo know-how z dob Antiky. Akorát se veřejně o tom muselo kušovat a sem tam se musel dodržet nějaký rituál, aby panující zmrdstvo (TM) bylo spokojeno.

V podstatě jde v současné době o totéž - vytvářet "obce rozumu", kde bude panovat jiný přístup k člověku, k pravdě, etc.

"Zvědavec" je podle mého názoru jednou takovou, byť virtuální, obcí rozumu, která když přetrvá, bude transportovat know-how do budoucnosti. Jen bude muset časem kvůli přituhující inkvizici přejít na méně veřejný způsob výměny informací.
____
A samozřejmě aby byly obce rozumu skutečně trvalého rázu, musí se rozumní lidé koncentrovat i fyzicky a vytvářet komunity, schopné se nezávisle uživit. Znám několik takových komunit z Německa a Rakouska, které tam provozují "Biobauernhöfe". Ale to už je úplně jiné téma. [smích]

207660

23.12.2010 08:52

Symbióza vlád a korporací

The Corporation Movie

jjj 213.?.?.?

Před pár lety mi kamarád Američan donesl na flešce tenhle - kvalitně natočený - film. Jen by se to mělo vysílat v češtině na ČT1 každých čtvrt roku, aby to přešlo do povědomí lidstva. Všechny tyto monopolizace zvyšují neúměrně riziko průšvihu, výpadek celého systému.

Našel jsem ten film i na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=UL9sWyiUyH0

(nemá moc velkou sledovanost ve srovnání s každým prdem, který má statisíce hits [zmaten]

234756

11.01.2011 08:57

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

Některé alternativní peněžní systémy jsou úspěšné

jjj 213.?.?.?

Zajímal jsem se o alternativní vydávání peněz a mašel jsem několik projektů ve Švýcarsku a Rakousku, jeden probíhá i v Německu u Kolína nad Rýnem. Výsledkem zavedení lokálních peněz má být posílení lokální ekonomiky a zabránění odtoku vytvořených hodnot.
Částečně se to daří, problémem je ohromná konkurence státních peněz - mnoho lidí volí okamžitou konverzi, aby mohli utrácet za jiné než lokální zboží (to je hezky popsané v tomto článku, že tam často bývá hlavní motivací líbivý marketing na něco, co člověk nepotřebuje nebo to i mnohdy vyloženě škodí).

V ČR je dle mých informací absolutní monopol státních peněz, jakékoliv vydávání poukázek a podobně je okamžitě stíháno. U nás proto žádný takový projekt jako ve Švýcarsku či Německu není realizovatelný.

235833

12.01.2011 10:45

Zakrývání krize: Jak to americká vláda provádí

USA jsou na cestě se ´poevropštit´, jen mají problém si to přiznat

jjj 213.?.?.?

Čísla v článku ohledně umělé zaměstnanosti nejsou přece pro nás Evropany ničím zvláštním. Tady tvoří státní sektor, tedy lidé převážně nevytvářející žádnou přídavnou hodnotu, mnohdy o hodně více než 40% pracujících.

Německo má např. "státní kvótu" přes 50% (více jak polovina Němců je zaměstnána ve státním sektoru) a to přesto, že stát už prodal všechny své podniky, kde se dělalo něco produktivního.

Jediný rozdíl vidím v tom, že USA nefinancují umělou zaměstnanost zatím z daní (naopak mluví stále o jejich snižování), ale tím, že manipulují světové platidlo dolar a rychle se zadlužují.

Až to se změní (časem bude muset) - tedy narostou jim daně na evropskou úroveň - to bude teprve kvikot o ožebračování celé populace! [chechtot]

235890

18.06.2011 12:29

Ilegální šíření GM rýže vylekalo čínské představitele

RE: Jak má životnost nějaká GM odolnost.

ad infinetum 213.?.?.?

Další level EVIL: patentovat prase [bliji] [naštvaný]

246326

18.06.2011 17:27

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 213.?.?.?

Dobře, chvíli mi to trvalo, ale myslím, že už tuším. V principu jsme zajedno, jen Vašimi zkušenostmi podložený názor je tu vinu "odosobnit."

Ale z Vašeho popisu to vypadá, jako kdyby celebrity politického dění a obyčejní lidé, kteří vyhledávají a nadšeně komentují armádní videa, nebo pomáhají vytvářet smrtící technologie, byli vzorek reprezentující celou společnost, nad kterou se na jejich základě vynáší soudy. Takový pohled na svět nesdílím. Argumentujete, že je za tím pozitivní myšlenka, že je to myšleno dobře a že je to smysluplný počin. Ano, oni to tak třeba vidí. Stejně tak, jako vidí jako dobrou myšlenku mít v domě kvér a chlapa, co jim vstoupí na pozemek, bez ptaní zastřelit. Já nepochybuji o tom, že se třeba vidí jako správně jednající lidi, nic to ovšem nemění na tom, že já je tak nevidím. Dost často k tomu přispívá to, že nejsou ochotni diskusi, nejsou otevření protiargumentům, to, čemu věří, že je správné, je zcela pohltí a třeba i zfanatizuje. To, že oni vytváří smrtící technologie s dobrým úmyslem ochránit sebe a svou zemi a kulturu ještě neznamená, že vše co následuje od tohoto okamžiku v životním cyklu té myšlenky - zde smrtící technologie - je správné. A ospravedlnitelné. To, že politici jednají na základě, jak bylo řečeno, patriotických rad a mají tak zato, že činí správně.. nebo banksteři a finanční analytici opět činí v přesvědčení, že dělají dobře - to přece neospravedlňuje, pokud se to obrátí ve zvěrstva a jednoznačné zlo. Jednoznačné, neospravedlnitelné zlo, jako jsou bomby s ochuzeným uranem použité v naprosté většině na civilisty a současně s tím vymáhat po všech okolo zastavení jejich staveb jaderných elektráren.

Pokud jsem z Vaší argumentace správně vytušil, že za nejvhodnější považujete hledat přičinu sám v sobě, tak s tím souhlasím. Ale není to pod tíhou ani Vašeho druhého stěžejního argumentu, že kdybych začal "házet kameny" nebo "ukazovat prstem," že bych skončil ve svých řadách. Pravděpodobně se tak totiž stane, to máte pravdu, ale to právě pomáhám odkrýt příčiny u sebe, u svého okolí. A jsme u toho, na čem jsme se shodli.

Že politici to obecné zblbutí ještě bzrdí, to je k diskuzi. Tady jsou průzkumy veřejného mínění před intervencí, nebo začátkem (a tady je i popsáno, jak dotazování probíhalo):

Vložený obrázek

Takže na začátku jsou vždycky pro. Pak přijde katarze, a čím dýl to trvá, tak tím víc se to obrací, teď už je 60 procent proti Afghánu, pro akci v Libyi je už jen 26 procent

246339

18.06.2011 17:34

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 213.?.?.?

Jestli jste tedy nemyslel, že politici brzdí obecné zblbnutí zelených mozků a army-patriotů v diskusích pod army youtube videi-- to potom třeba jo... ale jestli Vy říkáte obecné zblbnutí, tak já Vám neoponuju, jen říkám, že ty odkazy popisují i následné obecné prozření... které teprve politici brzdí. Ale je jasné, že pod army videem se bude pořád diskutovat ve stejném duchu. To ale pro mě není tak vypovídající argument.. stejně jako videa o vaření si nehledá někdo, koho to nebaví...když je někdo fanda zbraní, tak tím spíš je pro-war. A možná proto tu diskutujeme a máme poněkud odlišný názor, protože Vy víte, jaké rozhovory se vedou pod army videi na youtube. Já to však netuším.

246340

05.07.2011 12:49

Deset tezí Thilo Sarrazina

Jsem moc rád, že editor zveřejnil článek, i když s jeho obsahem nesouhlasí

jjj 213.?.?.?

Nicméně jsem si při betonování chodníčku dnes dopoledne přemýšlel, v čem se názorově tak lišíme. A pak jsem, myslím, na to přišel: ani editor prostě nedokáže myšlenkově oddělit dvě témata, která spolu nijak moc nesouvisejí, mají ale bohužel obě nějaký vztah k muslimské populaci. A proto se dají pomotat.

Sarazzin řeší výhradně TECHNICKÉ PROBLÉMY při integraci imigrantů do německé společnosti. A že muslimové jsou obzvláště těžkým oříškem - na to můžeme vzít jed - jeho statistiky a výpočty jsou totiž naprosto perfektní a přesné!

Editor píše: "Imigrace JE velký problém. Narušuje koherenci národa, rozleptává ho. Proto je nám také úmyslně ordinována. Je třeba se proti tomu bránit." No a přesně to Sarazzin dělá! Definuje kritéria pro integraci do německého národa, neobyčejně důkladně analyzuje na statistické úrovni jednotlivé skupiny přistěhovalců jak tato kritéria plní a pak navrhuje imigraci aktivně regulovat tak, aby se národ úplně nerozleptal a zůstal co nejkoherentnější.

Německo má ohromné historické zkušenosti s integrací naprosto odlišného obyvatelstva! V Porůří se polovina Němců jmenuje Kowalski, protože se tam asimilovali Poláci doslova po milionech! Jenže teď u muslimů tento německý asimilační motor zjevně přestal fungovat - a musí se proto odpovídajícně reagovat! To není bashing, ale racionální reakce na technické problémy s imigrací a potenciálním vznikem právě těch "China Towns", na které nikdo v Německu není právem zvědavý.

Sarrazin se zaobírá NĚMECKOU INTEGRAČNÍ MAŠINOU - to, že UK má problém s integrací Číňanů neznamená, že je má Německo! On ví naprosto přesně o čem píše. A kritériem integrace pro něj také není, co kdo jí: když si dá MUDr. Lenka Nguyen, DrSC. po perném pracovním dni ve své vilce na Ořechovce kočko-zelo-knedlo tak pro Sarrazina je to maximálně kulturní obohacení, které zmiňuje a ne známka toho, že by se Lenka byla neintegrovala. [smích]

247384

11.07.2011 12:24

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

Dluhy, dluhy a zase jen dluhy

Madona 213.?.?.?

Jsem už starší člověk a tak ty řeči o zbídačování pracujících a států prostřednictvím MMF atd jsem již slyšel mnohokrát.
Na dluhy je jednoduchý lék - nepůjčovat si, uvědomit si, že když na to nemám, žít na dluh to nevyřeší. Pak je třeba si uvědomit ještě jednu věc - přijmout pravdu, že někdo a je jich mnoho, je bohatší než já a naučit se s tím žít.
Je zajímavé, že většina lidí v Africe, v Asii atd. to přijala a ví, že si nikdy nekoupí auto, ani nikdy nepojedou do Evropy, protože na to prostě nemají.
Lidé u nás i jinde v tzv. bohatých zemích to nechápou, u nás také díky stále přežívající (a ve zbytku Evropy pomalu nastupující) socialistické teorii o rovnosti lidí. Když na to nemáme - ať jsem Josef Novák, nebo 60 milionový stát, tak si půjčíme a pak se divíme, že někdo na nás chce peníze zpátky!!
Je to tak jednoduché - když na to nemám, tak si to odpustím!!!

247716

16.07.2011 10:38

Bude policie muset při demonstracích nadržovat Romům?

Je to chtěné rozleptávání států v duchu "politické korektnosti" s pomocí "neziskových organizací"

jjj 213.?.?.?

Sem tam si nějaký politik uvědomí a hlavně má tu sílu, se tzv. "veřejnému mínění" (tedy ve skutečnosti manipulaci společnosti hromadnými sdělovacími prostředky) postavit. A pak se v plné nahotě ukáže, jak protidemokratické a ideologicky úchylné "neziskovky" si stát sám financuje k rozkladu zákonnosti a pořádku.

Obdobně jako MV v ČR to před půl rokem zažilo Německo, kde Ministerstvo vnitra vydání letošních desítek miliónů euro na "boj s extremismem" podmínilo tím, že všechny zúčastněné NO musejí podepsat, že budou státní peníze vydávat pouze na aktivity v rámci ÚSTAVY! VĚTŠINA neziskovek to ODMÍTLA PODEPSAT a vyhrožuje ministerstvu vším možným!

Samozřejmě se z daňových peněz financují tisíce příslušníků levicových bojůvek typu Antifa, které prokazatelně a pravidelně zapalují policejní auta, mlátí pravicové politiky a jejich rodinné příslušníky, etc. etc. [bliji]

248142

01.12.2011 12:46

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

Jedna věc je ale nelogická, nemyslíte?

213.?.?.?

V článku se tvrdí, že vládnoucí klika v USA má na Blízkém Východě největší problém se státy, které budou organizované na ideologickém základě islámu - šária.

Tak proč by, probůh, odstraňovali vlády v Egyptě, Libyi, Tunisku, které byly po desítky let garantem, že se islám nedostane k moci???

To jsou jako všichni ve Washingtonu debilové?.

257964

02.12.2011 10:11

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

RE: Jedna věc je ale nelogická, nemyslíte?

jjj 213.?.?.?

No, jestli to myslíte vážně, co píšete, tak bych začal postupně třeba bodem číslo 1. Můžete mi říct, co myslíte výrazem: "převrácené pseudomonoteistické kulty různého zaměření"?
Já bych se velice rád zamyslel nad tím, v čem se liší či popř. shodují s křesťanstvím, islámem, popř. buddhismem, ale fakt nevím, co si pod tím mám představit.

(Ke zbytku vašeho návodu se rád vrátím, ale chci si být jistý, že si jen neděláte srandu a otestovat to na tom prvním odstavci.) [velký smích]

257988

10.03.2012 08:01

Hříchy Tomáše Halíka a boj o češství

RE: Tomáš Halík je pro mě (chtěl jsem napsat absolutní) morální autorita

jjj 213.?.?.?

Existují naštěstí Češi, kteří se dokáží na "německý ekonomický pořádek", o kterém píšete, podívat kriticky a ejhle! - nejen, že není variantou jedinou, ale dokonce ani tou správnou!

Mladá docentka Švihlíková je ve své argumentaci velice osvěžující, a když se prostě zepta "proč?" u německých dogmat, které jsou základem smluv o "rozpočtové zodpovědnosti", dostane se k tomu, že i pro Německo samotné to ve skutečnosti není cesta optimální, natož pro celou EU.
I když nejsem socan, tentokrát mi logika říká, že Švihlíková je HODNĚ ZAJÍMAVÁ ve své argumentaci. Enjoy: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=...

264986

23.03.2012 11:49

Francouzský teroristický útok má všechny charakteristiky psychologické operace a operace pod falešnou vlajkou

RE: Možná je věc ještě daleko jednodušší

jjj 213.?.?.?

Francouzský Telegraf, přináší svědectví sousedky, jejíž děti ten muslimský fanatik dlouhodobě fyzicky napadal (syna se pokoušel přivést na správnou víru filmy o řezání hlav nevěřícím, atp.). Přesto, že ona podávala několik kvalitních trestních oznámení (potvrzuje její právník), policie byla zcela nečinná. Buď jsou policajti ve Francii už tak mimo z multikulti jako mnohdy u nás když jde o cikány, a nebo skutečně měl ten týpek krytí jako "spolupracovník". Ať tak či tak - katastrofální poměry! (německý překlad článku)

265723

30.03.2012 16:07

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

Je to skutečný střet kultur - a ne jen v Paříži

jjj 213.?.?.?

Ale hlavně - je to naprosto zbytečný a nesmyslný střet kultur!

Imigrace kromě problémů nepřináší vůbec nic! Maximálně kazí trh práce a pomáhá tak vytvořit nehomogenní, nestabilní společnost, kde si plno lidí nemůže koupit základní věci, přestože chodí denně do práce! Např. v Německu je vedle 4 mil. nezaměstnaných dalších 6 mil. lidí, kteří dostávají ke svému platu přídavek, aby se dostali aspoň na úroveň sociálně slabých, tzv. Harz IV. A další miliony pracují "na leasing" v tzv. Zeitfirmen, kde dostávají jen 70% platu, než by jim příslušel dle tarifních smluv. Pro normálního našince je imigrace jen metlou.

----
Když jsem se ženou jel metrem k letišti a opustili jsme centrální Paříž a těch pár posledních bělochů vystoupilo, nebylo to nijak příjemné svezení. Protože bylo dost naťápnuto, začaly se do nás černošky (mimochodem pěkně vypasené jedna jak druhá [smích] ) navážet, strkat, urážet nás, atp. Chápu, že v jejich zemích, odkud pocházejí, je to takhle normální, ale proč bychom to měli snášet my v Evropě, pro které to normální není?

266129

21.04.2012 08:56

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Článek je speciální disinformační akce k ohlupování Gojímů

jjj 213.?.?.?

Bez toho, abych se osobně navážel do kohokoliv, moje informace jsou v mnoha bodech jiné než ty vaše:

ad b) současná krize je mnohem horší než ve 30. letech - jen že v současnosti reagují centrální banky a vlády atd. diametrálně odlišně od doby tehdejší ...
Jedná se ale pouze o "optimalizaci z jaké výšky nakonec na tu hubu spadneme ..." jak zaznělo ve skvělé přednášce na AZK.
ad d) Není myšlena hodnota fyzických bankovek, ale všech "hodnot", které ve finančním sektoru byly vytvořeny, tedy futures, CDS, atp. To mnohokrát převyšuje hodnotu reálné světové ekonomiky.

ad f) Dolar jako jedinou světovou měnu skutečně není schopna nahradit žádná jiná měna - není možné směnit všechny dolary za nějakou jinou měnu!

ad g) Na konci roku 2011 nakupovala US centrální banka FED rovných 78% všech US státních dluhopisů, v průměru na celý rok 2011 to bylo 62%!!!

Takže na investory z celého světa se povede udat už jen pětina, zbytek se natiskne v tiskárně centrální banky. Předpověď ekonomů: koncem roku 2012 bude FED tisknout rovných 100%.

267347

01.05.2012 09:44

Českou politickou scénu může vyléčit jen šoková terapie

RE: Velmi správně pane Babáčku

jjj 213.?.?.?

Moc zajímavý reaktor! Určitě je to zajímavější koncepce než "tepelná čerpadla", která jsou ve skutečnosti hospodářsky zajímavá jen a pouze pro výrobce: mají vysokou cenu, nízkou účinnost, vysokou cenu údržby, krátkou životnost.

U tohodle Hyperionu bude také záležet na tom, jak drahá bude náplň, jak často a nákladně se bude muset provádět údržba, jakou životnost bude mít ten "kernel" (panují tam dost extrémní podmínky): technicky je možné všelicos, musí to ale být hlavně ekonomicky PŘEVRATNÉ. [smích]

268024

Článek velice dobře popisuje procesy, které probíhají v každé společnosti, ať už kapitalistické či socialistické, a jsou motivovány soubojem o marxovu "nadhodnotu". Tedy tu část výroby, která už nemusí sloužit k reprodukci (pracujících, materiálu, strojů, etd.), ale může být beztrestně spotřebována jako bonus.

Problémem je, že jakmile se lidem vezme možnost o tuto nadhodnotu bojovat (a k tomu jsme se v reálně socialistickém ČSSR velice přiblížili!), dojde k "motivační dekrescenci" - neustálému úbytku lidské pracovní aktivity. (to mám z vědeckých studií, které se 70. a 80. letech nesměly publikovat).

Proto si myslím, že není ani důležité KDO se dostane k moci, ale zásadně jen JAKÁ JE JEHO MOTIVACE a CO MU V SYSTÉMU JEŠTĚ PROJDE.

269848

12.06.2012 12:25

Židé v izraelském museu holokoustu: Děkujeme, Hitlere!

RE: je vysloveně odporné

jjj 213.?.?.?

Zrovna dnes ráno jsem četl v Sarazinově "Německo samo sebe likviduje" větu:
"Každý stát má právo rozhodnout o tom, které lidi přijme a smějí v něm bydlet a které ne."

Na první pohled naprosto rozumná a jasná věta. Ale jen do té doby než se zapne politicko-korektní algoritmus, že?
[chechtot]

270548

13.08.2012 08:55

Aspen “007″ Institute

RE: Bojkotujte zboží amerických firem, to je jediná správná odpověď.

jjj 213.?.?.?

"Bílý muž" není pohodlný, jak si naivně myslíte, ale má jinou strategii přežití. Vědecky to popsal dr. Bakalář jun. ve své knize Tabu v sociálních vědách (kteroužto knihu sehnat půjde jen velice težce!).

V normálně fungujících společnostech je vyspělejší strategie s méně dětmi, za to ale extrémně dlouhým a intenzivním obdobím péče a výchovy, úspěšnější. V levicově orientovaných, socialistických společnostech s přehnanou rolí státu (moc mají hloupí a na výsledku nezainteresovaní úředníci) dochází k tomu, že na nesmyslně nabobtnalém sociálním systému se množí lidé se strategií podřadnou (hodně děcek a ty přenechat jejich osudu, nestarat se).

Z hlediska úspěšnosti je to pořád stejné - děti vypiplané starostlivými rodiči se samozřejmě lépe prosadí. A stát jim bere větší část jejich výdělku, protože prý dochází k "diskriminaci" hromad lidí, kteří se nikdy nic nenaučili, nikdo je k ničemu řádnému nevedl atp.

Právě kvůli této nesmyslné praxi sociálního státu je třeba přemýšlet o tom, vázat např. volební právo na smysluplnou existenci každého člověka ve společnosti.

Protože socialisté pokračují při shánění voličstva dále - jako např. ve Velké Británii, kde přiznali, že kvůli tomu schválně importovali miliony imigrantů.

273260

13.09.2012 07:22

V první řadě jde o prachy

RE: Klaus

jjj 213.?.?.?

Klaus loutkářům nevyhovuje, protože zastupuje důsledně české národní zájmy.

Proto jsou zahraničními médii (t.j. absolutní většinou novin a časopisů) kritizovány všechny jeho osobní vlastnosti, je při každé jen trochu vhodné příležitosti dehonestován, etc.

Je dobře, že má editor vlastní mozek a nepodléhá ve svém úsudku tak snadno manipulacím. Asi proto také vydává tenhle webzine. Na druhou stranu je mi divné, že lidé, kteří tak pilně čtou Zvědavce nejsou schopní sofistikovanější úvahy.

274724

01.10.2012 22:46

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: system

jjj 213.?.?.?

Začnu od zadu: za prvé by mě zajímalo, co zvolíte jako bezpečnější a užitečnější (rád to totiž okopíruju [smích]

A pak mám principielní námitku: už asi před rokem tu u nějakého článku někteří argumentovali, že nejlepší směnný prostředek by byla rýže. Já myslím, že je to blbost, protože rýže se kazí.
Jestliže se civilizace nedostane nějakým otřesným neštěstím na úroveň prosté výměny materiálních statků (kůže za pazourek) - to znamená ještě PŘED dobu bronzovou, bude NUTNĚ vždy existovat nějaký ekvivalent, který si "udrží hodnotu". Směňovat věci jde totiž jen na absolutně nejprimitivnějším stupni vývoje civilizace. Pak se musí místně, profesně a časově jednotlivé výkony rozlišit a nejde proto směňovat výsledky práce, ale musí existovat nějaký ekvivalent!

Váš názor, že céčka jsou rovna zlato je chybný - céčka odpovídají spíše dnešním papírovým bankovkám - dá se jich vyrobit neomezeně mnoho a proto nemají zabudovanou žádnou ochranu proti ztrátě hodnoty.
Naproti tomu zlato i stříbro se vyskytují v konečném (a velmi omezeném) množství a proto se přímo nabízejí jako směnný ekvivalent.
Chybný je i váš názor, že stříbro je téměř k ničemu - je to excelentní vodič el. proudu a má proto velice bohaté využití v současném průmyslu. Investovat do stříbra je proto nejspíš ještě mnohem lepší než investovat do zlata.

276005

03.10.2012 09:08

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

RE: no, to je převratné zjištění

jjj 213.?.?.?

1) Na rozdíl od ČR existují ve vyspělých zemích profesionální místa na univerzitách, kde se uceleně, dlouhodobě a ideologicky neutrálně touto problematikou zabývají skuteční odborníci. Jejich výsledky jsou v příkrém rozporu s feministickými ideologickými "studiemi", které jsou zmanipulované od začátku do konce a mají jasné ideologické zadání. Dobře shrnuto v češtině spolu s dalšími překlady třeba tady: Ženy páchají na partnerech těžké fyzické násilí stejně často jako muži.
2) Rozvodem se absolutně mění struktura rodiny! Do rozchodu partnerů panovalo nějaké dělení prací, které oba považovali za výhodné, po rozchodu bude každý z nich muset zajišťovat úkony všechny.
Vaše argumentace je nesmyslná (taky proto ji lze číst na každém feministickém serveru!) v tom, že by právě toto mělo být nějakým kritériem pro to, kdo bude smět výlučně vychovávat dítě!

276255

04.10.2012 08:30

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

RE: no, to je převratné zjištění

jjj 213.?.?.?

Jen dva odkazy namátkou, co je v netu dostupné, plno studií a metastudií je v knižní formě a musíte si je proto obstarat v knihkupectví:
1. REFERENCES EXAMINING ASSAULTS BY WOMEN ON THEIR SPOUSES OR MALE PARTNERS: AN ANNOTATED BIBLIOGRAPHY
Martin S. Fiebert, Department of Psychology, California State University, Long Beach
SUMMARY: This bibliography examines 286 scholarly investigations: 221 empirical studies and 65 reviews and/or analyses, which demonstrate that women are as physically aggressive, or more aggressive, than men in their relationships with their spouses or male partners. The aggregate sample size in the reviewed studies exceeds 371,600.
2. Prof. Amendt (na wikipedia) V článku na agresorka.cz je odkaz na jeho knihu Scheidungsvaeter. Ve wikipedii je plno odkazů na články v renomovaných novinách kde shrnuje seriózní výzkumy - např. Proč musí být zrušeny azylové domy pro ženy, kde hned první věta praví: "Příslušnice tzv. slabšího pohlaví jsou ve skutečnosti stejně agresivní jako jejich partneři ..."

Ale přečetl jsem, bábo, už i vaše osobní - a samozřejmě ničím nepodložené - výpady proti prof. Michaelu Bockovi z kriminologické fakulty a nemám nejmenší pochybnosti o tom, že naprosto všechni, kdo budou tvrdit něco rozumného na rozdíl od vašich feministických blábolů, budou vámi osobně dehonestování, byť měli profesury na univerzitách a vy jen proříznutou chlebárnu.
Také sem ty odkazy dávám ne pro vás, ale pro lidi, kteří se chtějí skutečně informovat.

276426

06.12.2012 07:27

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

Janeček

jjj 213.?.?.?

Minulý týden jsem volné chvilky trávil prohlížením a pročítáním všeho co se dá na netu o Janečkovi zjistit. Protože několik lidí z mého okolí o něm - většinou pozitivně - hovořilo.

Zatím konkrétně skutečně nemá představu, jak donutit vládnoucí mafii k tomu, aby přijala změnu volebního systému, která může být pro ni nepříjemná.

Nicméně bych autora článku poopravil v tom, že součástí Janečkovy evoluce má být zákaz politické reklamy s výjimkou internetových stránek kandidáta. Tak to aspoň vysvětloval na právnické fakultě (Karel Janeček: Vize lepší společnosti) v květnu tohoto roku.

Osobně si myslím, že to by mohla být ona cesta k tomu, zablokovat velké peníze aby mohly každé volby kompletně zmanipulovat. (Je to vidět na volbách prezidenta v USA, kde rozpočet kandidátů přesahuje 1.000.000.000 dolarů - tam prostě nemá bez velkého kapitálu nikdo ani nejmenší šanci!)

280097

21.12.2012 10:18

Pozitivní revoluce Karla Janečka

Konspirace? Konspirace!

213.?.?.?

V diskuzích k článkům o Janečkovi postrádám úplně zdravý selský rozum a chuť zabývat se vážněji jeho navrhovanou volební reformou.

Je sice hezké, že jsem se z diskuze pod nedávným článkem o Janečkovi jako jediný přídavný údaj dozvěděl, že jeho táta dělal kariéru za komunistů, ale to je "informace" dost na nic. Můj táta byl třeba kulak anebo antifašista - co z toho vyplývá pro moje současné politické postoje? Správně - vůbec nic! (Ale staré kádrováky asi stejně nepřesvědčím. [smích]

Pro mě naprosto nelogické je, aby podnikatel, který je zapřažený ve firmě s miliardovým obratem, dělal bílého koně někomu jinému. K tomu, aby jezdil po městech a dal si od hlupáků z publika nadávat, musí mít silnou vnitřní motivaci. Pro mě vyplývá, že tenhle projekt myslí vážně.

No a jsme u druhého bodu - co jeho návrh změny volebního systému? Pod posledním článkem nebyla k tomu v diskuzi ani řádečka, jen samé kádrové domněnky. V tomhle článku je aspoň info, že by nový systém mohl znamenat vznik nových politických subjektů. No, na tom není ani nic dobrého ale ani špatného, to se děje furt. Zatím mi naprosto uniká, v čem by byl Janečkův volební systém horší než současný.
Myslím si, že společně se zákazem politické reklamy (to je druhá část návrhu, která se ignoruje!) by mohly mít šanci menší politické subjekty, což mně osobně by bylo VELICE MILÉ!!!

280947

14.02.2013 12:19

Lepší hororový konec, než horor bez konce

RE: Prísne tajná príčina krízy.

jjj 213.?.?.?

Stále více a více jsem přesvědčen, že podstatou krize není nenažranost boháčů, ale prostě Parkinsonovy zákony. Zákony, které jak to vypadá jsou stejně neotřesitelné jako ty termodynamické, a které ve zkratce praví, že růst státu (počtu úředníků a s tím spojených výdajů, etc.) je konstantní kolem 5% ročně a zcela nezávislý na tom, kolik práce administrativní aparát vykoná (pakliže vůbec nějakou vykonává).

Je to důvod pro explozi počtu NGO - v podstatě jsou tam také úředníci, jen ve statistice se neobjevují. Je to důvod pro přenos kompetencí na EU - tito úředníci a tyto výdaje jako by "nejsou" státními výdaji v jednotlivých členských státech (kde je mnohdy poměr státních výdajů k HDP hlídaným koeficientem). Je to důvod pro gigantické zadlužování států na generace dopředu.

Jestli existuje něco jako DOKONALÝ BORDEL, jsou to vždy státem řízené organizace (pošta, dráhy, armáda). A to dokonce i za reálného socialismu to tak bylo - kdo neviděl, podívá se na geniálně realistický film Kalamita! [velký smích]

284842

25.02.2013 11:06

Židé Haredi konfrontují zmilitarizovaný sekulární sionistický stát

RE: Jde o širší hnutí a postoje židů k sionistům

jjj 213.?.?.?

Bezpečnost lidí žijících v Izraeli je pak samozřejmě NULOVÁ!

S tím se implicitně počítá, že to dopadne jako s "arabským jarem" a jinými bláboly - jakmile dojde na mírumilovný islám (TM), je definitivně po ptákách. A rozprostře se hřbitovní ticho.
[bliji]

Izrael se jinak než silou nemůže nikdy udržet. To plyne z logiky věci, fanatismu mohamedánů, neskutečných peněz, které agresivní musulmani vydělávají na ropě, ....

285394

20.03.2013 08:14

Poté, co se banksteři pokusili ukrást peníze z bankovních účtů na Kypru, chtějí s tím začít všude

Celý tenhle článek je psán z BANKSTERSKÉHO HLEDISKA!

jjj 213.?.?.?

Přesně tahle prolhaná demagogická argumentace o potřebě "důvěřy v bankovní sektor" a v USA ještě lépe "too big to fail" se použila státními úředníky k tomu, že se v Evropě použily daňové prostředky v hodnotě více jak 1,5 bilionu euro k dotaci bank. (A tato suma ještě dále rok od roku poroste, protože jako všechny státní zásahy ve skutečnosti prd vyřeší, jen zlikviduje na trhu ty poctivé a rozumné!)

Dobře, že kyperští poslanci neodsouhlasili další podobnou "daň", která byla tentokrát jen více vidět a proto se ovčané začali bouřit. Jediným řešením, které dává smysl jsou BANKROTY bank, které peníze střadatelů prošustrovaly. To je jediná normální a rozumná cesta k tomu, aby se mohly objevit na trhu banky solidní. hospodařící tak, aby vydělávaly, ale s mírou, aby se nepoložily.

Skutečný problém je ale ve skutečnosti ten, že v našem systému nezávislých centrálních bank pak rozumně vedené banky přestanou neomezeně půjčovat státním mafiím, které utrácejí stovky miliard dnes už za jakýkoliv bullshit, jen aby ospravedlnily svou přebujelou existenci a privátně si přilepšily "provizemi".

286730

20.03.2013 13:24

Poté, co se banksteři pokusili ukrást peníze z bankovních účtů na Kypru, chtějí s tím začít všude

RE: Celý tenhle článek je psán z BANKSTERSKÉHO HLEDISKA!

jjj 213.?.?.?

Nejsem specialista na banky, ale myslím, že se dá úplně stejně zkrachovat jako v jiných oborech - investuje se do něčeho, co se nevydaří a je to. (Na příklad se půjčí peníze státům, které zjistí, že z čista jasna nemají na splácení a zbankrotují... [smích]

To je ale součást kapitalismu, že kdo rozhodl špatně také špatně skončí.

Druhá věc je, si v rámci konkursního řízení projet do detailu minulé platby, jestli se neulívaly peníze a popř. to dát státnímu zástupci a policii k "dořešení" - to bude ale pravděpodobně úplně stejné u bank jako u stavebních firem (aspoň teda v ČR určitě!
[smích]

286754

21.03.2013 21:47

Šílenost úsporných opatření

RE: Šílené to skutečně je, ale jinak

jjj 213.?.?.?

Míra socialismu, tedy státu, začíná být podivná už i vyloženým levičákům, jako jsou redaktoři z Der Spiegel. Dovolím si přeložit nadpis velkého článku z tohoto týdne:
MATIČKA STÁT
Co se dříve nazývalo "tatíček stát", je dnes zaopatřovací všemocná síla, která přerozděluje, vychovává a pokouší se řídit život Němců s pomocí 246.944 předpisů. Kolik státu vydrží občané? Jeden den v životě německé rodiny.

A pak následuje velice zajímavé čtení ze socialistické přítomnosti. Každopádně je zasahování státu do života občana už tak masivní, že pro nás, reálným socialismem odkojené, začínají se objevovat nemilé reminiscence!

[zmaten]

286859

22.03.2013 08:00

Šílenost úsporných opatření

RE: Šílené to skutečně je, ale jinak

jjj 213.?.?.?

poslal jsem naskenované, kdyby nedošlo, dejte, prosím, vědět

286877

25.03.2013 08:04

Proč má Kypr problém

RE: Stále stejná píseň

jjj 213.?.?.?

Jak bez problémů vymazat rozpočtový schodek ČR je - velice adresně, kapitola po kapitole, úřad po úřadu - popsáno tady: http://www.nechtenasbyt.cz/urad/

Samozřejmě se dá tvrdit, že se státy zadlužují, protože stát vybírá moc málo na daních. Ten argument je směšný, když do června pracují lidé "zadarmo" na daně, které státu odvedou.

287075

26.03.2013 10:06

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

jjj 213.?.?.?

Internetovou platformu musí udělat někdo s rozumem - tzn. to provozovat jako jako uzavřený systém (intranet), lidi, co tam budou diskutovat budou fyzické osoby, které k nějaké z těch komunit patří a až pak dostanou přístupový kód. A jen informativní výcuc se bude zrcadlit do internetu - ať se každý může informovat, co nového, ale nemůže zanášet písek do soukolí.

287162

26.03.2013 16:33

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

jjj 213.?.?.?

Ne, nepochopil jste to, co jsem psal i když si nejspíš myslíte, že ano a píšete proto "přesně tak". Přesně jinak!

Cenzura je dle mé zkušenosti v diskuzi vždy špatně. A zrovna tak je v diskuzi špatně zneužívat anonymitu a nebo diskuzi záměrně ničit pomocí rétorických triků.

Četl jsem zrovna dnes pravidla diskuze na "Občanský sněm Čech, Moravy a Slezska" - a tak by to mělo vypadat - v klidu a s respektem, i když s názory druhého nesouhlasím.

287190

27.03.2013 08:17

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

jjj 213.?.?.?

Promiňte, ale nechápu vůbec, na co se mě ptáte. Jako jak bych vás měl donutit, abyste necenzuroval příspěvky? Když jste administrátor, tak technicky asi nijak, ale lidsky se vám na takovou diskuzi asi každý vybodne.

Prostě když jsou v diskuzi lidé, kteří mají společné zájmy, chtějí se informovat a vzdělávat, znají se ne jako "troll87" a "vymastenec48", ale jako Jirka Novák a Lucie Černá, tak je pro diskuzi kontraproduktivní, něčí příspěvky mazat, protože každý má přec stejné právo na to, do diskuze přispět.

A to obzvláště tehdy, když se mi jeho názor ale vůbec nelíbí - to totiž většinou bývá ten bod, kde musím přestat být samolibý polobůh a musím začít přemýšlet. [smích]

287215

16.04.2013 23:34

V Německu troubí do boje proti Euru

Mám poprvé pocit, že by to mohlo vyjít!

jjj 213.?.?.?

Sleduji dění v NSR velice pozorně a dlouhodobě, protože pakliže se to s EU někde zhoupne, tak právě v v té ekonomicky nejsilnější zemi , tedy právě Německu. Vznikalo plno subjektů - např. strana DIE FREIHEIT, kterou zakládali lidé z nejsilnější politické strany CDU, nespokojení s prováděnou politikou. Ale byly to zjevně takové "lehké váhy".

Tentokrát ale je v této nové straně AfD enormní množství skutečně kvalitních lidí - ekonomů jako právě Lucke (ten je k tomu ještě hodně dobrý před kamerou), průmyslníků jako Henkel, právníků jako Schachtschneider, publicistů jako Adam, ...
Dole na hlavní stránce AfD je seznam podporovatelů a je to určitě velká část tamní odborné elity, jen těžko přetěžko se bude stranám z německé "Národní fronty" vytvářet na veřejnosti obraz, že AfD jsou extremisté, fašisté, popř. blázni.

A program AfD není vůbec jen o vystoupení z eura (jak neustále omílají staré německé politické strany), ale také o prorodinné politice, daňové reformě, zavedení plebiscitů a přímé demokracii, korekci imigrace, atd.

Já osobně bych je volil z fleku. A kdyby něco podobně kvalitního vzniklo v ČR, byla by to skutečná báseň!
[velký smích]

288198

17.04.2013 08:19

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Mám poprvé pocit, že by to mohlo vyjít!

jjj 213.?.?.?

Ano, DS a její program obsahují plno dobrých a sociálních pozic a proto jsou nálepkováni jako ultrapravice a za nálepky zavíráni na rok do vězení (Patrik Vondrák).

A úplně přesně takhle a ne jinak to provádějí s nepohldnými stranami v Německu (např. DIE FREIHEIT, o které jsem se zmiňoval je nově uvedena na seznamu subjektů pozorovaných tajnou policií (Verfassungsschutz)).

A to je právě ten rozdíl, že když se s AfD snaží udělat totéž, v plno TV a novinách jim to neprojde (i když si třeba vlastníci přejí opak [smích] a to proto, že mají mnozí redaktoři zbytky soudnosti a vědí, že když napíšou o stovkách opravdu hodně známých lidech jako Henkel, že jsou nacisté, nebude je brát vážně už definitivně nikdo.

A proto mám poprvé za ty dlouhé roky pocit, že by to mohlo vyjít.

(S Dělnickou stranou by to taky mohlo vyjít, kdyby do ní vstoupily desítky profesorů, vědců, ekonomů, redaktorů, šéfů státních agentur, etc. etc. [smích]

288228

21.04.2013 09:37

Hitler vyhrál válku

RE: K té

jjj 213.?.?.?

Můžete, prosím, dodat označení té skutečné historické události, podle které byl ten film natočený? A jak říkáte, "byla otočena znaménka"?

288541

25.04.2013 09:37

Merkel Evropě: „Připravte se na postoupení své suverenity“

Cool down!

jjj 213.?.?.?

Skutečně nemám - na rozdíl od autora článku - pocit, že by Německo vládlo Evropské unii.

To jsou předsudky, které by musely být napřed podloženy skutečnými přezkoumatelnými fakty. Skutečná fakta vypovídají totiž přesně opačné skutečnosti: dva zástupci Německa odešli v minulých letech z rady Evropské centrální banky na protest proti tam přijímané politice, která byla v rozporu s politikou tvrdé měny a tedy v rozporu s německou centrální bankou, a ... správně NIC, rozhodovalo se prostě vesele dále, jako by se nechumelilo.

Jestli někdo ODMÍTÁ vystoupit z eura a pokusit se postavit ekonomicky na nohy, tak to rozhodně NEJSOU Němci! Od Řeků přes Portugalce až ke Španělům a Italům jsou všichni happy, že mají dojnou krávu a skvěle vydělávají i ve spánku pod olivovníkem! [chechtot]

Nicméně tyhle předsudky proti Němcům a Německu, které jsou bez jediného faktického důkazu zkoncentrované v tomto článku, způsobí , že se napřed během příštích 5 let rozpadne euro. Protože na vnitroněmecké scéně se objevila nová, 100% proti-eurová, strana AfD a během 3 týdnů se dostává v anketách jako raketa na 4. místo a má potenciál až na místo 3. se 20 procenty hlasů. Což je v 80 miliónovém státě s úplným pokrytím celého pol. spektra fakt maso!
(Osobně jim moc fandím, abychom do eura šli opravdu jan tehdy, kdyby to bylo pro ČR výhodné - teď rozhodně není!)

288787

07.05.2013 12:48

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Vysvetlenie prosím

jjj 213.?.?.?

Je to úplně prostinké: ve Španělsku se - stejně jako téměř všude jinde v Evropě - skoro nic nevyrábí, většina materiální produkce se dováží z Číny, Vietnamu, ...

A vyprávěnka o tom, že si lidi mají tedy místo toho prodávat služby je absolutní KOKOŤÁRNA, která logicky nemůže fungovat. (skvělý článek na FINMAG) Ergo .... celé národy žijí na dluh! A Španělé jsou jen mezi prvními, kteří cítí, že celosvětová globální konkurence s Čínou není možná, protože byli v Evropě vždy na chvostu a jsou tedy jako první v řiti.
Ale budou následovat další a další státy - Evropa nemá šanci si udržet tak vysoký životní standard za podmínek naprosté volnosti pohybu zboží! A Čína nebude vyrábět a sem dovážet léta letoucí stále na dluh, protože my k nim nic vyvézt nedokážeme ....!

289263

07.05.2013 23:51

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Vysvetlenie prosím

jjj 213.?.?.?

Poslouchám pozorně profesora Luckeho, šéfa nové strany AfD v Německu, která chce rozpustit euro, a ten to vysvětluje velice jednoduše:
jižní státy mají mizernou produktivitu práce ve srovnání se státy vyspělými a dobře organizovanými (NSR, Rakousko), a proto nejsou konkurenceschopné. Takže komplikovanější věci dovážejí (na dluh!) ze severu Evropy, jednodušší věci (také na dluh!) z Číny. Zákazníci nejsou paka a kupují zásadně to zboží, které je cenově výhodnější - to je jasné.

Kdyby měly tyto státy vlastní měnu, byly by na tom stejně jako jsme my v Čechách - máme sice také mizernou produktivitu práce, ale tím, že koruna je laciná, vyplatíme se a můžeme pro Němce všelicos montovat! [smích]

A nejedná se o žádné mini-rozdíly! Na příklad Itálie by musela dle profesora Luckeho snížit platy v průměru o 30 procent, aby mohla konkurovat Německu!!! To je samozřejmě naprosto neprůchodné, Itálie proto dováží jako zběsilá, už teď dluží Německu 200 miliard euro na vyrovnávacím účtu (target 2) u Evropské centrální banky a situace se neustále zhoršuje.

289297

21.05.2013 23:45

Kolaps amerického dolaru a podvodná měnová válka Japonska

Ten "hajzlpapír" má velikou kupní sílu!

jjj 213.?.?.?

Asi před 8 týdny byl v Der Spiegel celosvětový rozpis osevních ploch, který vlastní cizinci: třeba na Ukrajině už patří VĚTŠINA orné půdy Američanům.

A Rusko zavádí speciální zákony, aby státy EU a USA nemohly skupovat za svůj "hajzlpapír" reálné hodnoty na území Ruska. Nejvyšší čas, řekl bych!

290092

10.06.2013 08:14

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Když se zvednou náklady na produkci o pětinu (20%), tak se nesníží o pětinu ZISKY firmy, ale ta firma bude okamžitě na mizině. Zisk je zjednodušeně PŘÍJEM minus NÁKLADY.
Např. prodáváte něco za 100 a náklady na výrobu a prodej a logistiku atp. jsou 90. Když se těch 90 zvedne o pětinu na 108, tak jste ve ztrátě.

Zisky firem jsou (až na naprosté výjimky v high-tech sektoru) nižší než 20%!

Přitom neříkám, že principiálně nemáte pravdu! Jenom je zcela JISTÉ, že bez protekcionismu to prostě NEPŮJDE. Je třeba chránit vlastní trh a tím vlastní pracovní síly. Ale to jste u Čulíka a jim podobných socanů FAŠISTA, u velkokapitálu, který platí celý politický cirkus zase NÁCEK! A proto se o tom ale vůůůbec nebudou chtít s vámi bavit! [pláč]

291036

10.06.2013 15:19

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Nehledejte v tom nic zásadního!

Já i jasně deklaroval, že se Stworou souhlasím v tom, jak on uvažuje a co navrhuje. Já používám totiž taky výhradně selský rozum a tak logicky dojdeme k podobným závěrům! [smích]

Jen prostě když napsal, že když se zvednou o pětinu náklady, klesne o pětinu zisk, tak to tak není - zisk klesne více. To je všechno. A jak vidím, pan Stwora to i přesně chápe.

291075

10.06.2013 15:48

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Jsem bývalý manažer mezinárodní firmy, ale nejsem ekonom. Proto můžu s vámi diskutovat o odstavci prvním, ty zbylé jsou mi do té míry složité, že si dokáže představit, že lidé, kteří tomu skutečně rozumí, můžou vést mnohahodinové diskuze. [smích]

Ale k tomu prvnímu odstavci můžu z praxe říct, že nižší mzdou se kompenzuje nižší produktivita. Takže na konkurenceschopnost má cena pracovní síly GIGANTICKÝ VLIV a ne že ne! Samozřejmě se musí počítat v měně toho, kdo výrobu zadává.

Produktivita se nepočítá samozřejmě jen ta u výrobní linky, ale vstupuje do toho plno faktorů, je to o organizaci, celém pracovním trhu, ... A podle mě i MENTALITA LIDÍ, náboženství, atd...

Jelikož potřebuju argumenty na úrovní selského rozumu, protože jiný nevlastním, jsem rád, že existuje např. prof. Lucke, šéf německé protieurové strany AFD, který to podává po lopatě: "jižní státy EU mají výrazně nižší produktivitu práce než Německo - Itálie o 30%, ostatní o ještě víc - a protože mají euro a nemohou devalvovat, nejsou konkurenceschopní. Mohou buď snížit platy o 30 a více procent, což je neprůchodné a nebo musejí vystoupit z eura...." A já za sebe dodám ... a když to neudělají, je celá EU během pár let v řiti. [smích]

Devalvaci měny vidím jako nepřímou formu protekcionismu (přímá jsou pak cla, zákazy dovozu a vývozu, atp.). Jestliže se devalvuje, tak se tím samozřejmě CHRÁNÍ VNITŘNÍ TRH - zahraniční zboží je moc drahé, lidi kupujou domácí produkci.

Jestliže se zvýší výrazně platy při setrvávající nízké produktivitě práce, je to konec konkurenceschopnosti. To vidíme v EU při 60% nezaměstnanosti u mladých etc. etc.

291076

10.06.2013 22:54

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

jjj 213.?.?.?

Podle mě je toto ten bod, o který se právě v EU vede nejdivočejší řežba. Buď se z Evropy stane jeden mega-stát s vnitrostátním vyrovnáváním životního standardu a nebo se zůstane u toho, že v rámci EU nepřebírají státy mezi sebou závazky (no-bail_out). V tom druhém případě se ale euro musí nutně rozpadnout.

Vtip v současnosti je ten, že Italové si klidně můžou vyplácet platy dokonce vyšší než Němci a jet kompletně "na sekeru". Půjčují si jako stát (nemusejí proto vybírat moc daní jak známe Berlusconiho, že [smích], dovážejí např. z NSR a spotřebovávají ohromnou hromadu věcí a vzniklý mnohasetmiliardový dluh prostě a jednoduše u centrální banky nevyrovnají (pověstný TARGET 2) ... Tohle by jim v rámci jednoho státu samozřejmě neprošlo.

A jestli tomu správně rozumím, můžou si Italové vytvářet dluh a tím i peníze dle svého uvážení. Proto pak ta nerovnováha mezi jejich výkonem na straně jedné a spotřebou a dluhy na straně druhé.

291110

20.09.2013 08:33

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

To je jen symptom

jjj 213.?.?.?

Skutečnou příčinou, se kterou je třeba bojovat, je státní socialismus.

Státní aparáty bojí zcela nekontrolovatelně, stále rychleji, zasahují i do nejvzdálenějších oblastí lidského života. Vždyť to přeci všichni známe z reálného socialismu v ČR, jak to musí skončit. Úředníci, kteří dnes na západě rozhodují minimálně o polovině HDP mají při svém rozhodování úplně zcestná kritéria (vtipná kniha "Zákony prof. Parkinsona" ze 60. let to vysvětluje dokonale).

Škody, napáchané úřednickým mega-aparátem se budou dále zvyšovat (to státní úředníci vymysleli projekty jako "záchrana bank", "bail-out celých států včetně jejich úřednických aparátů", etc.) až ke kolapsu ekonomiky.

Když státy nemohou vyhazovat napůjčované paníze za naprosté magoroviny jako řepka do nafty, fotovoltaika v stinném německu, integraci cikánů je to DOBŘE, i když "nám tím kleslo HDP".

Řízení společnosti výlučně přes "zlaté tele" nárůst HDP je absolutní nerozum.

296497

20.09.2013 11:15

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

jjj 213.?.?.?

Ne, stát nebují proto, že je privatizovanej.

Stát bují proto, že každý úřednický aparát bujel, bují a bujet bude.

Úředník k tomu, aby dostal přidáno se musí dostat na vyšší pozici, což se nejsnáze zařídí tím, že se přijmou dva tři úředníci pod něj a on se stane šéfem oddělení. Nějaká "práce" se už vymyslí - proto to rozšiřování státní agendy kam se podíváme.

Tohlo a nic jiného je téměř celá úředníkova motivace v práci.

Normálně bývá dán strop pro růst byrokracie tím, že tito paraziti přestanou být financovatelní.

Bohužel byl tento strop zrušen tím, že se státy mohou neomezeně zadlužovat. A tam se musí (a v náznaku se skutečně už i něco dělá - viz DLUHOVÉ BRZDY) nasadit páka, má-li se něco změnit. A samozřejmě parazit řve, že když se jeho nesmyslné akce zruší, klesne HDP! [smích]

Jestliže stát nebude smět vydávat miliardy na "podporu alternativních energií", nevznikne ani celý ten průmysl kolem toho. Podle mě kořenem zla je skutečně to, že stát smí takhle socialisticky fungovat. Celá EU není nic jiného než právě takováto socialistická mašina na další a další mega-projekty, na které se nabalí podnikaví kapitalisté a budou sát až do úplného konce státních financí.

296510

26.09.2013 08:12

Hrátky kolem horníků

Ach ta socialistická logika - nelogika

jjj 213.?.?.?

Ve světě pana Nesvary jsou tisíce lidí neschopných se o sebe postarat, spravovat svoje finance a proto je logické-nelogické, že darmožroutští státní úředníci by měli těmto lidem zabavit jejich úspory, které dostali oni na základě tvrdého kolektivního vyjednávání se soukromým zaměstnavatelem a posílat je - z výchovných důvodů - na nucené veřejné práce, aby se neodnaučili makat.

(Protože tito darmožroutští úředníci sice formou daní brali těmto horníkům až doteď pravidelně více jak polovinu jejich příjmů ve formě různých daní, ale nedokázali za to opravit ach ty rozbité okresní silnice! [smích]

Čulík a jiní komunisté jistě slintají blahem, když si to čtou, ale normální lidé s funkční centrální nervovou soustavou v tom mají po 40 letech socialismu víc než jasno.
Na co stát jen šáhne, to pokurví. A i když půl roku děláme jen na daně a státní darmožrouti zadlužili už i naše pravnuky, nedokáže státní aparát ani udržovat věci v pořádku.

Aby člověk z této neschopnosti státu yyvodil, že tedy potřebuje ještě více peněz a více kompetencí - to už musí nastoupit IDEOLOGIE, protože logika to být nemůže.

296823

02.10.2013 09:58

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: Moje praxe

jjj 213.?.?.?

TOTÁLNĚ S VÁMI SOUHLASÍM!

Osobně jsem měl 3 roky privátní učitele od Berlitz a vysloveně jsem požadoval, aby každé 3 měsíce lektora vyměňovali. Samozřejmě byli všichni perfektní v gramatice apod., ale jeden byl ze Skotska, druhý USA, třetí Austrálie --- pochytil jsem díky tomu plno odlišností v mluvě, výběru slov. K nezaplacení!
[smích]

297192

25.11.2013 13:48

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: Panu Kadlecovi (2)

jjj 213.?.?.?

Tleskám!
Konečně normální SELSKÝ ROZUM a jasná mluva a jasná argumentace.
Díky moc - dnešní den je hned o hodně lepší!
[smích]

299857

26.11.2013 06:56

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

Než něco zdlouhavě a chybně vymýšlet, radši se poučit!

jjj 213.?.?.?

Prvním racionálním krokem by bylo napodobit funkční Německo a odstranit minimální mzdu a doplatit lidem zaměstnaným za extrémně nízkou mzdu rozdíl do sociálně rozumné výše.
Spolu s odchodem 500.000 zahraničních dělníků (kteří nejsou z EU), kteří dnes u nás pracují, by panovala vbrzku zaměstnanost téměř úplná.

---
Já vím - ve skutečnosti třeba ani tak nemá jít o to, aby všichni pěkně chodili do té práce, ale má se vytvořit již téměř komunistický model, kde dostane každý ne "podle svých schopností a své práce"(socialismus), ale "každý dle svých potřeb" (vyšší forma socialismu - komunismus).
Jenže v době pohyblivého kapitálu se pak během pár roků dostaví kompletní kolaps a vyrábět (a i spotřebovávat) se bude klidně na druhém konci světa.

299882

27.11.2013 08:00

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

RE: Než něco zdlouhavě a chybně vymýšlet, radši se poučit!

jjj 213.?.?.?

Ve skutečnosti to není úloha státu - tedy mimo "socialistické světové soustavy" [smích] - starat se o to, co kdo chce nebo nechce dělat a kolik si dohodne za svou práci peněz.
Moje zkušenost právě ze socialistického Československa ale i státního sektoru v Německu mi říká, že stát je nejhorší možný hospodář a regulátor, neschopný pružného jednání, přizpůsobení se situaci, atp.

Proto by se neměl pouštět do regulace úplně všeho (což v současnosti dělá), ale zredukovat se na regulaci pár skutečně podstatných bodů a tam naopak zůstat pěkně nepohyblivý, aby si účastníci tržního hospodářství mohli vytvořit své koncepty a v praxi je realizovat. (V současnosti toto stát také porušuje - v daňových zákonech se nevyznají už ani daňoví poradci, tsunami regulací z Brusele ale i vlastních je tak velká, že neexistuje Čech, který by mohl s čistým svědomím říct, že neporušil nějaký předpis, zákon nebo pravidlo! )

Konkrétně: svařování není až tak neskutečně komplikovaná činnost, aby po zaškolení nemohli čeští nezaměstnaní - třeba havíři - tuto práci převzít. Kdyby se stát do toho nesr.., tak by je nouze donutila. Když se pomocí minimální mzdy a různých podpor a možnosti přivydělat si načerno vytvoří nezaměstnatelná hromada nezaměstnaných, tak řešení skutečně neexistuje.

299946

30.11.2013 10:38

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

RE: Než něco zdlouhavě a chybně vymýšlet, radši se poučit!

jjj 213.?.?.?

Mýho strejdu - svářeče - Němci vozili po stavbách v celým Německu aby svařoval takový ty koplikovaný věci jako orlice na budovách nádraží apod. Takže vím, jak neskutečně komplikované sváření je a jaký typ člověka dokáže být kvalitním svařečem.

Za to vaše expertýza z vašeho příspěvku moc nedýchá!

300096

30.11.2013 10:41

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

RE: Než něco zdlouhavě a chybně vymýšlet, radši se poučit!

jjj 213.?.?.?

To není nic ideologickýho - sedím mimo jiné léta v zastupitelstvu a vidím jaký typ lidí je neodbytně přitahován státním bordelem a flákáním.

Typický troll jste vy: žádné věcné argumenty a kušna od ucha k uchu.

300097

30.11.2013 10:46

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

RE: Zásadní problém je Čína a třetí svět

jjj 213.?.?.?

Aniž to možná chápete, ve svém příspěvku si odporujete.
Když se chcete koncentrovat na svůj vlastní trh (v čemž jsme zajedno) tak ten si napřed musíte VYTVOŘIT! Aby nějaký vnitřní trh byl, musí v něm panovat JINÉ PODMÍNKY, než na tom vnějším trhu.
No a to jsou právě ta cla, dovozní přirážky, daňová zvýhodnění a nebo znevýhodnění. Tedy to, o čem tvrdíte, že to je nesmysl.
[oči v sloup]

300098

10.01.2014 13:12

Kauza Džamál: Ukázková ztráta soudnosti

RE: komentare

jjj 213.?.?.?

Naprostý souhlas!

Jedna věc je nenávidět židy nebo sionisty nebo oboje. Druhá věc je ale ze sebe proto dělat kokota a tvrdit, že všichni co židy také nenávidí můžou mít v Čechách ve skříni nehlášené bouchačky. Po případě, že když bouchaček bylo jen deset a ne 70, jak někdo mylně udal, tak to je vlastně jako by tam ani žádné zbraně nebyly.

302327

30.01.2014 10:00

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

Marx a Engels správně dedukovali, že základní hybnou silou je ekonomika

jjj 213.?.?.?

Boj o zdroje je základní hybnou silou i teď ve Francii.

EU je chybná konstrukce. Po vzoru SSSR už bruselští aparátčíci několikrát vyhlásila programy "doženeme a předstihneme". V roce 1998 to bylo předstižení USA ve vývoji softwaru. (Toho jsem se účastnil aktivně jako šéf celosvětově úspěšné firmy. My nedostali nic, největším příjemcem na inovace ve vývoji software dostala firma ... Fiat Itálie! [velký smích] ) Teď mají agendu 2020 za desítky miliard euro ... samozřejmě jsou to vyhozené peníze.

Současně dochází k deindustrializaci celé jižní Evropy včetně Francie! Hlavním důvodem je společná měna s Němci, kteří když šlápnou do pedálů, nedá se s nimi - ve společném systému - držet krok.

Jinými slovy: během příštích 5 let to bude kolabovat ve všech státech na jihu Evropy. Vlastními silami se na vlastní nohy vedle Němců nepostaví, příspěvky přes EU - různé dotace apod. - jsou alokovány s ohromnou důsledností vždy naprosto chybně a také nic neřeší.

Lidé budou za tento desaster činit odpovědnými vládnoucí třídu a jak to - obzvláště ve Francii - končí, víme z učebnic. [vyplazený jazyk]

303580

16.02.2014 20:47

Rozhodné NE Bruselu je přitakání boji o záchranu člověka

RE: Pravdoláskaři zvedli hlavu (Havlu?) – Eva Holubová vrací úder!

jjj 213.?.?.?

Podle mě nepochází zlo od liberálů, kteří chtějí okleštění moci státu, ale přesně naopak, od socialistů, kteří jsou ochotní brát mase lidí peníze a strkat je do chřtánu několika vyvoleným. Kdyby to v roce 2008 bylo na liberálech, banky co napůjčovaly státům prostě zkrachovaly a bylo vymalováno.

Podle mě dochází v této naší době k naplnění toho, co viděl před 150 lety velice jasnozřivě Karel Marx - že totiž kumulací kapitálu dojde k monopolizaci a tím odstranění konkurence. Co už ale Marx nenapsal je, že současně dojde k obrovskému nárůstu socialistických struktur, které se množí nejlépe právě tehdy když už není třeba konkurovat. Úředníci se dohodnou s lobisty, každý zchramstne část daňového koláče a pak obě strany spokojeně mlaskají.

304850

25.04.2014 08:05

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

Motivační dekrescence

jjj 213.?.?.?

Existovala za reálného socialismu v ČSSR skupina výzkumníků, mezi které patřil i můj starší a chytřejší bratr a ti vybádali, proč jde všechno nezadržitelně do kopru: motivační dekrescence.

Celý systém byl v sovětském bloku nastaven tak, že dobrý výkon se ve svém důsledku obrátil proti tomu, kdo se snažil.

Začínalo to ve fabrice, kde mistr měl zodpovědnost za partu chlapů, vydělával ale méně než oni a tak z něj měli srandu. A v pracovní době si připravovali věci pro odpolední fušky, kde si skutečně vydělali a o kterých se mistrovi mohlo jen zdát.
A pokračovalo to všemi vrstvami společnosti a typy zaměstnání.

Nesouhlasím s článkem v tom trochu idealistickém pohledu na člověka, který prý musí žít v pravdě, aby fungoval. Praktikovaný socialismus je prostě demotivující pro ty dobré a vede proto k motivační dekrescenci.

Nesouhlasím ani s tvrzením, že Sovětský svaz vlastně krásně fungoval. Nefungoval. Přesně jak píšou někteří předřečníci na této diskuzi: ani to pitomé zelí nebyli schopní zpracovat. A v ČSSR víme všichni, že se prostě desítky let jelo z podstaty! Desetiletí se neopravila jediná střecha, jediná fasáda (kdo by neznal kilometry pražských dřevěných tunelů nad chodníky, kde padala omítka - dneska nemyslitelné [smích], jediný kanál, .... A jednou byl konec, životnost těch fortelně udělaných věcí definitivně doběhla, naprosto demotivovanými pracovníky pomáááličku nově vytvářené šmejdy nepřežily většinou ani tu pětiletku.

A když jsme už u toho socialismu: Olaf Henkel vidí nebezpečí zaostávání Evropské unie přesně z těch stejných důvodů!

308941

25.04.2014 21:20

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Motivační dekrescence

jjj 213.?.?.?

Děkuji za váš příspěvek a zdravím na Slovensko! [smích]
Ty vaše případy si budu pamatovat a popř. je použiju: mladá generace tu totální socialistickou beznaděj a demotivaci nepamatuje a mnozí starší, kteří to sami zažili jak od 10:00 byly všechny hospody plné chlastajících stavebních dělníků, kteří teoreticky měli teprve půl směny za sebou, ale ve skutečnosti už každodenní "padla" už zapomínají taky. (A kdo by neznal z mládí ty vzdechy dědečků a babiček, jak dříve bylo všechno lepší, že! [smích]

Napřed jsem si myslel, že jsou tu pouze a výhradně internetoví trolové, když jsem tak četl ty "příspěvky do diskuze". Fakt obdivuju Stworu, jestli dokáže všechny tyhle bezobsažné hovadiny přečíst a popř. vyházet ty nejhrubšího zrna.

308996

21.05.2014 07:51

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

Svobodní

jjj 213.?.?.?

Já bych jen doplnil, že strana Svobodných nemá jen hezké video, co je na něj odkaz v textu, ale jedním z hlavních programových bodů je vystoupení ČR z EU. A to ne jen tak populisticky, před volbami, velkohubě a bez skutečné znalosti věci, ale fundovaně a dlouhodobě. Šéf strany Mach o tom napsal knihu "Jak vystoupit z EU", která vyšla už ve 2. vydání. Asi nemá cenu to tu rozepisovat, shrnuté je to ve 2 minutách v dalším dobrém videu: EU má alternativu

Samozřejmě si Svobodní také odsouhlasili, že případní poslanci budou veškeré náhrady poukazovat na stranický transparentní účet, ale to samozřejmě autora článku nepřesvědčí o tom, že by někdo mohl myslet až takto "šlechetně" Chápu, že má už svoje zkušenosti s naší lidskou rasou. [mrknutí jedním okem]

--
S celkovým pesimismem článku nesouhlasím, ale to má každý člověk "hozené" tak nějak od přírody asi. Já prostě věřím tomu, že kapky vody vyhlodají díru do skály a že při cestách v čase do minulosti může zašlápnutí motýlka v trávě před 100 miliony roky způsobit, že vývoj života na zemi vezme úplně jiný obrat. [cool]

Než z toho katastrofálního spolku EU vystoupíme, bude jen dobře, když v EP budou sedět lidé, kteří budou bránit porušování subsidiarity Evropskou komisí (to je ta skořice v dánské koblize).

310383

22.05.2014 08:20

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Strana Svobodných Sionistů

jjj 213.?.?.?

Jsem si jistý. Po přečtení návrhu na směrnici, který zpracoval "Výbor EU pro toleranci" jsem neváhal ani sekundu a pročetl stanoviska všech českých stran, která má seriózní plán jak vystoupit z této socialistické - a brzy komunistické - struktury EU. Jediná taková strana jsou Svobodní.
Přečtěte si tu směrnici o toleranci a pochopíte, že až něco takového projde EU parlamentem a implementuje se v členských státech, Zvědavec vycházet definitivně nebude. A dokonce i vtipy o Roubíčkovi vám pak vynesou za 2 roky nepodmíněně! [bliji]

Mně se ale vůbec nelíbí člověk Payne. A zase jiní se mi líbí moc.
Nicméně mám za to, že jsme v situaci kdy nám doslova hoří barák a není právě rozumné, začít lustrovat každého hasiče, co nás tahá z plamenů, jestli bysme s ním šli i rádi na pivo. [smích]

310460

21.08.2014 09:20

Ani zrno nazmar

Jo, jo ... zlatý socialismus, komunismus, maoismus, .stalinismus, EUismus...

jjj 213.?.?.?

Něvěděl jsem, že je pan Stwora až takovým příznivcem kolektivismu. Ale možná je chytrý dost na to, zamyslet se nad svým pohledem na věc.

JESTLIŽE SOUKROMÝ VLASTNÍK PŘIPUSTÍ, ABY MU VZNIKLA ŠKODA, MÁ K TOMU ZÁVAŽNÉ DŮVODY. TÍM JE PRO NÁS OSTATNÍ TATO VĚC UZAVŘENA.

Celospolečensky je to tak, že tržní systém je proto tak výkonný (ve srovnání s každým kolektivistickým), že přesně kopíruje psychologii každého z nás: nechceme dopustit, aby nám vznikla škoda na majetku a proto se o věci - i když se nám třeba 100x nechce - staráme.

Důvod pro nesklizení pole může být technologický, jak popisuje věci znalý diskutující přede mnou, ale sedlák mohl také třeba umřít, zkrachovat a zabavili mu zrovna traktor, ... Nehraje to ani tu nejmenší roli: celková produkce je 10x vyšší než se všemi pětiletkami, komisemi, bafuňáři ... a všímavými Stwory!
[chechtot]

315874

21.08.2014 11:16

Ani zrno nazmar

RE: Jo, jo ... zlatý socialismus, komunismus, maoismus, .stalinismus, EUismus...

jjj 213.?.?.?

Čertových kopejtek je jako vždy hromada - musíte studovat ekonomické souvislosti, když vás to zajímá.

Jedno z mega-kopyt už ale i v téhle diskuzi někdo zmiňoval: přebujelé úřednické aparáty zneužívají naše daňové peníze a platí z nich NAPROSTÉ NESMYSLY jako spalování obilí na energii nebo výrobu paliv z potravin! Je to nebetyčná hovadina, v soukromém tržním systému by se to stát nemohlo, ale kolektivistům všech druhů přímo vlhnou očka dojetím, jak se "stát stará". [bliji]

315885

21.08.2014 11:25

Ani zrno nazmar

RE: Jo, jo ... zlatý socialismus, komunismus, maoismus, .stalinismus, EUismus...

jjj 213.?.?.?

Ha .... klikám zrovna na své "oblíbené odkazy" a zrovna čtu na reformy.cz: "EU vrhá stamilióny vašich peněz na to, aby vám udržela uměle vysoké ceny potravin"

Tak můžete číst simultánně se mnou, třeba vás to inspiruje se zamyslet nad fungováním socialismu ve všech jeho kolektivistických podobách.

315886

01.12.2014 11:15

Jsou hikikomori obětí systému?

RE: Moje zkušenost

jjj 213.?.?.?

Emigroval jsem do NSR a jezdili za mnou rodiče moje i manželky. Všichni naši rodiče pracovali, snažili se a já si říkal: v čem to je, že ten reálný socialismus zjevně tak špatně funguje?

Jsem softwarový inženýr a tak jsem - aspoň pro sebe - brzo našel odpověď: je to v SYSTÉMOVOSTI.

Jeden z mnoha příkladů. které jsem nasbíral:
Pozorovali jsme s tchánem z okna stavbu nového čtyřpodlažního domu v sousedství. Tchán - 40 roků stavař, portýr - pozoroval, jak si němečtí dělníci říkají s přesností na 10 cm, kam chtějí vysypat beton z nádoby, kterou nosil velký jeřáb. Ten to klidně i 3x zvedl, než ti dole byli naprosto spokojení a směl beton vysypat. Říkal: "Tak to by u nás něšlo. U nás přijede Tatra, vysype beton na začátku stavby na hromadu a moji chlapi to musí vozit kolečkama v poklusu, aby ten beton neztvrdnul".

Můj závěr z toho byl, že tak si dokázali naši dělníci zničit zdraví - jak píše "martin Bareš" - a ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ. Jejich výkon byl mnohem nižší a ruce měli večer po kolena. A nejspíš po 2 hodinách běhání s kolečkem, nebyli zbytek pracovní doby k ničemu použitelní. Hulvátovi s Tatrou se nestalo zásadně nic!

Problém byl výlučně v organizaci. A příčinou byla MOTIVACE toho, kdo byl zodpovědný.

Myslím, že to je i důvod toho, že nyní se hromadí systémově přemýšlející lidé ve straně Svobodných. Celá ČR je totiž parádním příkladem toho, jak škodlivý je nesystémový přístup k řešení problémů.

322417

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 5

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
389 478,80 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?