Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeny 4 příspěvky, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.03.2012 15:33

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte, Ve Švýcarsku to funguje, pravda zřejmě si lidi na počátku častěji nabyli hubu, ale učí se rychle. I teď se určitě semtam šáhnou vedle v referendu, ale poněvadž jsou učenlivý, tak na základě sebereflexe mohou špatná rozhodnutí, které se projeví ve formě důsledků, tak to můžou dost rychle změnit. Pravda to potřebuje občanskou společnost, ale systém referenda ji vytváří. V tom západní Evropa oproti východní části výhodu, protože občanská společnost na západě existuje. Dneska nasraní lidé brblají u píva, při zákoně o referendu jako ve Švýcarsku můžou tuto negativní energii změnit v pozitivní vynutit si řešení toho, co je pálí, vynutit si odvolání parazitů jako Vondra, když se proflákne něco jako Promopro, když politická strana nemá vůli ani zdravý rozum něco takového udělat sama o sobě.....

Demonstrace i generální stávka jsou stále destruktivní, negativní energie, poškozují ekonomiku. Ve Švýcarsku se tyto jevy de facto nevyskystují, protože používají mnohel lepší mechanismus na opravu chybných rozhodnutí. Pravda takové referendum se nehodí do koncepce globální vlády prosazované shora bez ohledu, co si o tom dole myslí, a zda vůbec přání globalistů jsou slučitelná se skutečností. Referendum si, ale lidi budou muset vybojovat na ulici, pomocí demonstrací, stávek, generální stávky.... Trocha škody za dlouhodobý pozitivní efekt stojí. Vypadá to, že ti co jsou nahoře u vesla jsou totálně mimo realitu a nedokážou akceptovat řešení, která neladí s globalistickou utopií. V ČR je situace specifická tím, že místní si nechtějí nechat foukat do své polívky ani z Bruselu, ale už vůbec ne od občanské společnosti. Z toho důvodu je referendum 20 let ve volebních slibech politických stran. Paradox bez ohledu na politické spektrum všechny partaje chtějí referendum a za 20 let ho neschválili.

Žádný byrokrat ať z Bruselu nebo domácí scény pokud vůbec zaregistruje důsledky chybných rozhodnutí s tím neudělá nic, dokud tečou prachy. Korýtkáři už vůbec nemají zájem, aby jim do toho strkala nos veřejnost přes referendum, stačí když se rvou o pomeje mezi sebou. Kdysi tady byl takový demagogický argument, že lidi by si špatně nastavili daně, sociální systém.. .Pár dní zpátky bylo ve Švýcarsku referendum o 6 týdenní dovolené. Dvě třetiny voličů byli proti a zůstalo se u 20 dní, docela jsem se při čtení toho článku pobavil. Odborům se to nelíbílo, ale svaz zaměstanavetelů ocenil zdravý rozum lidí. Ve Švýcarsku probíhá ohledně refernd diskuze, a protože lidi nejsou pitomí, tak se místo populismu a demagogie namícháné s propagandou, musí užívat i argumenty. Ono lidi to vidí i v CR nebo jinde, ale brblají o tom v hospodách a "tlak v kotlíku" nám postupně stoupá.
http://www.novinky.cz/ekonomika/261539-svycari-v-r...

265346

17.03.2012 17:47

Evropa nad propastí

Pan Andreas Claus je génius

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ve zkratce. Peníze vytvářené centrálními bankami jsou expanzivní dluhy a vytvařejí nevyhnutelně expanzivní ekonomiku. Planeta není nafukovací!! Expanze narazila na fyzické hranice, ať jde přírodní zdroje, demografii při určitém způsobu života, ekologickou devastaci, energii..

Stát, banky, veřejnost... jsou zadluženi. 1% profitující ze systému má kupní síla zanedbatelnou. Akciové kasíno je v turbulencích. A je třeba držet tam těch 99.9% kreditů, protože jak se hnou do reálu, tak ... I tam se ničí přebytečné kredity. S bankroty se to nesmí přehánět, poněvadž s bankrotem nějakých hedge fondů, Lehmana... by se mohlo oholit příliš lidiček, a tím by šla do háje více kupní síla, nemovistosti...

Masové odlužení? Systém expanzivních peněz zkolabuje. Mizení peněz ve fyzické ekonomice je pomalé( opotřebení mašiny, infrastruktura, těžba surovin...) , navíc investičně nezajímává už před 30 lety.Potvrdila to i neschopnost bank při sanaci dostat prachy z balíčků do skutečné ekonomiky. Nejdále od tiskařského lisu je zemědělství, takže je nejvíce podfinacované. Průser, ve Francii se ročně položí 35 000 farem.

Povede se to jako doteď, ale dluhy se budou sekat odpovědně. A. Claus : i při 5% se expanzivní křivka po 60-80 dostane do fáze, jako by to od začátku šlo sprostou lichvu na 100%. V této části křivky opatrnost nefunguje. Všechny čísla z HDP, státního rozpočtu jsou propojena nepřímo s úrokovou sazbou centrální banky, a protože ta operuje s nekrytými penězy, ztrací se vazba na skutečnou ekonomiku, s příbívajícím časem tahle paranoia narůstá a už existuje obrovský balík kreditů, který v realné ekonomice žije valstním životem. Z jedné strany nemožnost sekat dostačující dluhy, z druhé strany kolaps při nedostatku nových dluhů.

Vykopnutí Iránu ze Swift si vynutí vytvořit ekonomické vazby na vlastních měnách, barteru a cených kovech, časová výhoda při kolapsu. Peking s Moskvou vytvořili obchodní výměnu rubl-juan, nelíbílo se to, ale nikdo jim nevyhrožoval válkou, ani obchodními sankcemi. Při krachu rychlá spravná reakce bude více než zlaté cihly, na ty přijde při mezinárodním vyrovnání. Pro někoho administrativní záležitost, pro někoho noční můra chaosu a revoluce.

Rakousko je prý schopno zavést šilink do tří dnů, Británie libru má. Rusko s Čínou mají už mezivládní dohodu rubl-juan. Co ten zbytek, jak je na to připravený? Rotschild v roce 1863 přesně vystihl korupční povahu systému fiat money. Jenom si v té době nedokázal představit co se stane, když expandující systém tvrdě narazí na fyzické hranice této planety a nemohl vzít v úvahu existencí nuklearních a podobných zbraní s globálním dosahem.
http://www.youtube.com/watch?v=dJp3W0gWoIE&feature...

265388

17.03.2012 20:55

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na domací písku lze natáhnout ostnaté dráty, provést změnu jako za Tondy Zapotockýho, sice ten říkal v rádiu, že se to určitě nestane, ale pak se to nějak podělalo nebo co? A socialistický občan musel držet hubu a krok. Jenomže ti zlí imperialisti ČSSR dodali buď tovar za tovar, nebo ty devízy nebo zadrželi nějaké to zlato oficiálně patřící Československu. Kupodivu bankovky kryté aktívy a prací lidu a tuzexové bony na "západ od drátů" neakceptovali, takže PZO se honili za devizami a i nějaký strejda z Ameriky mohl přispět chudejm přibuznejm, za předpokladu že ti to vyměnili v ČNB za oficiálně stanovený kurz. Ono STB tolerovala i neoficiální kurz, furt lepší mít málou šedou bankovní ekonomiku s mařenama, dolarama a vekslákáma, se zelinářema, pinglama, taxikářema a jinéme drobnýma podnikatelama... než utřít na suchu hubu. V USA si natáhly "dráty" na jižní hranici, ale proč na hranici s Kanadou? Otázka směrem ven zní, co třeba Rusko bude chtít za suroviny a někdo jiný za výrobky? Papír FED nebo ECB už není příliš populární ani dneska.

Pokud jde o moje osobní aktiva, zuby mám furt svoje přírodní s jednou amálgamovou plombou, za to moc neutržím. Pak už mám pouze ruce a to co mám v hlavě, jak by to ocenil třeba Buffet či neviditelná ruku trhu, to netuším? Všecko má jeden háček, musí fungovat ty základní věci pro lidi v masovém měřítku. Jako vzduch na dýchání bez toho, že nebudu mít na zaplacení uhlíkové daně, něco na pití a k jídlu, střecha nad hlavou, nezmrznout a zdraví, pak se dá zkousnout lecos. Bez "her pro plebs" v bedně a jinde se dá vydržet. Zábavu si kupodivu lidi dokážou vytvořit jenom tak skoro z ničeho. Za Husáka bylo v bedně mimo vánoc s prominutím... a lidem smysl pro humor nechyběl. Vydrželi i bez kina nocznégo a produkciji amerinskej. Ti co chytali rakušáky a němce na tom kulturně byli o něco lépe, to se ale dělali ještě dost dobré filmy, komerce naplno zvítězila po pádu opony.[velký smích] [velký smích]

265397

17.03.2012 21:06

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jene, jediný protestní hnutí, které jsem já ochoten na ulici podpořit by mělo mít jediný bod programu. Zákon o referendu s podobnolu platností jako ve Švýcarsku!! A na tom by formálně neměl být problém najít shodu, údajně o to usilují parlamentní i neparlamentní partaje, ekologická hnutí, sdružení... S vládou odborníků, a jimými detailama za kterým citím smrad stejných zombií, ať mi každý... Dřou na tom v paralamentu a určitě i mimo něj 22 let a nic. Za to se dokázali shodnout na kompromisech i věcech naprsoto protichudného charakteru, velkých i přeběhlických koalicích...

Z toho mi vychází, že jakmile se někdo dostane do poslanecké sněmovny, tak s myšelnkou referenda se něco stane špatně. Zřejmě nějaké divné vlny na mozek. Takže žádná holešovická ani jiná výzva nemusí nikoho zkpoordinovat ani spolknout, stačí prostě jako u radaru říct nechceme radar, tak tady naopak říct chceme zákon o referendu a já věřím tomu, že nebude potřeba 22 let a najde to dostatečnou podporu na té ulici. Otázka zní má o to někdo, kromě jednotlivých lidiček skutečně zájem?

265400

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?