Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 54 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Rene Bartosek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.02.2012 03:45

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

Tomu řílám nápad.

75.?.?.?

V lidkském DNA je hromada "smetí" a víme kulové, jakou mají funkci, ono mi vůbec máme problém s DNA, protože některé vlastnosti jsou na makro ŕovni ovlivňivaný stovkami genů a možnáha nějaké zbytečné junk hmoty navíc a kdoví co ještě. Takže nápad, že nějaký "genetickou nevhodnou skupinu" vyhubí někdo selektivně v masovém měřítku geneticky selektivně vytvořeným svinstvem na míru, považuju za favorizovanou myšlenku na debila celého třetího tisíciletí. O něco málo méně nebezpečná forma úzce specializovaného vědeckého kretenismu neschopného domyslet důsledky v širších souvislostech, dokázala třeba ve Francie za padaset let zredukovat tisíce odrůd jablek na šest, z toho čtyři pochází z USA. Kretenismus bez přívlastku je smutná záležitost, ale není nebezpečný svéme okolí. Rozvinutý na vědecké úrovni s podporou amoralního dobytka s rolí fuhrera, dokáže ohrozit i lidskou rasu.
http://scienceworld.cz/biologie/rozdily-mezi-lidmi...

262672

06.02.2012 19:32

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Tomu řílám nápad.

75.?.?.?

Opravdu máme svobodnou volbu? Jak kde? Není problém zavést povinost vakcinace. V ČR je obrovský problém odmítnoutnout očkování i u dětí, kde došlo k silné negativní reakci organismu u předchozí vakcíny. Rodiče se musí roky tahat po soudech. V případě, že by jim dítě bylo odebráno vakcinace samozřejmě proběhne. Užasný argument, že v přírodě se geneticky namixují i tak smrtelné kombinace mikroorganismů. Jsem skeptický vůči tomu, že se jim podaří namíchat skutečně účinný genetický mix na selekci něčeho.

Problém je když tomu fanatici s absencí morálky jako třeba Gates z Microsoftu uvěří, nemluvím o jiných vylízaných hlavách. Zřejmě se někteří snaživci přes řiť dokázali prolízat až nahoru do palice. A mozkové závity vyhladili do čista do čista. Ale už kapénková infekce bez očkování, která by zkosila v krátkém čase těch 15% populace, o které žvaní Gates-soft, by pořádně zatřepala s chatrnou konstrukcí lidské civilizace. Lze předpokládat že obrovské ztráty by způsobila mezi lékařkým personálem, poněvadž by byl ve styku s nemocnými, stres, přepracování, deprese při velkém počtu umrtí pacientů.... a nepochybuju, že nějaké smrtonosné vysoce infenkční svinstvo laboratorně vyrobit jde.

262725

07.02.2012 15:32

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Moze to byt pre niektorych sokujuca informacia, avsak virusy neexistuju.

75.?.?.?

HIV a AIDS. Pamatuju tuhle novou nemoc jako kluk. Teď už není tolik podstatné, jak se to dostalo na světlo boží. Je to tady a dlouho to tady zůstane. Tohle tvoří základní myšlenku pro jakékoliv laboratorně vytvořené infekční svinstvo. Dostane se to ven, začne se to rychle šířit globálně a zůstane to mezi lidma nadlouho!!!

Jó v novinách čtu kecy, ve vojenském výzkumu probíhá z čistě humánních pohnutek a je pod kontrolou. Fort Detrick patří mezi TOP zařízení v tomto oboru, při inspekci nařízené Obamovou administrativou bylo zjištěno, že dohledat nejde 60 000 položek. Zřejmě se kontrola dlouho nedělala. Chyběli věci jako antrax apod. a nepochybuju, že i tajné novinky, kde názvy jsou exotické i pro specialisty v oboru. O humanismu lidí co o tomhle rozhodují si myslím svoje, bohatě mi stačí, že při pro sicher kontrolním testu chcípli všechny fretky ve vakcíně proti ptačí chřipce. Šlo o testovací vzorek pro Evropu, kde omylem byla živá kultura viru ve vakcíně. Pokud si někdo přečte pravidla pro Biohazard level 3, tak zjistí že to není možné, aby k takovému omylu došlo.

Tuším s komerčním prodejem ohledně těhle vakcín měl něco nepřímo společného Rumsfeld, výrobní licence byla prodána korporaci se sídlem ve Švýcarsku. A pak WTO přišlo s pandemií ptačí-prasečí chřipky a trochu přitom museli změnit pravidla. Co jim zbýval při úmrnosti 200 lidí v globálním měřítku? Hlavní hygienik Vít nakonec vakcínu sám odmítl, i když ji vřele doporučil veřejnosti, stále sedí na své židli. Titul MUDr. jsme neuvedl záměrně, poněvadž stále rozlišuju mazi lékařem a felčeram. I když tady jde i urážku felčarů, poněvadž za chřipkovými vakcínámi evidentně není nic jiného než prašivý profit na úkor zdraví populace. A pan Vít odmítnutím vakcíny dla jasně najevo, že ví o co kračí. Hlavní hygienik, jen co je pravda. To už prase bude lepším kosmonautem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Biosafety_level

262763

07.02.2012 20:43

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Moze to byt pre niektorych sokujuca informacia, avsak virusy neexistuju.

75.?.?.?

Pravda, nevím co různé malé fujtablíky jsou, ale mají schopnost se šířit a jsou nebezpečné. Máme tedy rezignovat na hygienická a jiná pravidla a v rámci pštrosí bezpečnosti, aby se někdo nevystrašil? Co myslíte, že v laboratořích, kde chodí v skanfandru jako pomalu astronauti na oběžné dráze to dělají pro srandu králíkům? Vybudovat a udržovat biolaboratoř s úrovní bezpečnosti čtyři není jenom tak. Jestliže se nákaza dokáže šířit třeba ve školce mezi malými dětmi, které nemají tušení, že existuje slovo virus nebo bakterie, pak znamená, že něco funguje a projevuje se jako infenkční choroba.

A to vám říkám jako člověk, co měl aspirin za poslední dva roky jednou a naučil se tělesnou teplotu dostat do normálu i jiným způsobem. Prostě na sobě vyčístím lokálně negativní energii. Poslední očkování jsem měl před zhruba deseti lety a bylo skutečně poslední. Pokud bych nebyl schopen srazit teplotu nebo jiný symptom odstraněním negativní energie a s tím zároveň to něco, které se kolem negativní energie koncentruje. Na úrovni energií nepotřebuje vědět, co to je. Stoupne nebezpečně vysoko teplota-symptom, tak použiju aspirín apod. na snížení symptomu do bezpečné hladiny. Sice to něco je často citlivé na zvyšení teploty jiné veličiny, ale má to léčebný efekt pouze když to nemocný přežije. Zaručeně mrtvé něco i s pacientem ztrací smysl.

Extrémně důležitý je přísun vitamínu, minerálů a vody na vyčištění těla a psychická pohoda je půl zdraví. Sebe ani jiné nepotřebuju strašit, ale nemíním tvrdit, že sezónně neexistuji infekční onemocnění dýchácích cest spojené s horečkou oslabením organismu... Sezónní znamená mimo jiné, že plošně se vytvoří vhodné podmínky pro vypuknutí nemoci, která pak má infekční charkater. Tudíž zůstanu u prevence, hygieny, vitamínu, energie a když bude potřeba tak léků, včetně těch syntetických, když vím ze zkušenosti, že fungují. Jestliže sezonně funguje něco na přirozené bázy, dá se to vytvořit a "vylepšit" v laboratořích a stačí počkat na zimu. Jakmile se nějaká genticky modifikovaná novinka dostane ven, žije svým vlastním životem. Jestli tomu kdo věří nebo nevěří?...

262782

08.02.2012 07:21

Paulův tábor považuje výsledky hlasování v Nevadě za podvod

Lidé nejsou tak hloupý,

75.?.?.?

Na federální úrovni se to dá zamést, ale lidi v Nevadě to spočitají v presidentských volbách. Nepodpoří republikány z principu, že si s nimi někdo nehezky vytřel zadek. Otázka je zda, se podaří veřejné mínění zmastit natolik, aby Ron Paul byl nezajímavý v jiných státech a odstoupil z kampaně, ale čtu tady, že Santorum vyhrál v dalších dvou státech a v Coloradu je výsledek těsný. Jediný kdo by poctivě mohl vyhrát volby je Ron Paul, takže bude odklizený.

Mezinárodní situace je naostří nukleární války není čas zaučovat v úřadu nového presidenta, a ti co o tom v tom rádoby demokratickém divadle rozhodují to vědí. Republikámi nebudou mít žádného dostatetčně silného důvěryhodného kandidáta. Pokud domácí americká ekonomika zkolabuje, dojde k stanému právu. Občanské válce může zabránit pouze pevné politické vedení, které bude mít odvahu a schopnosti realizovat správná opatření během kolapsu. A dostatečná rychlost a rozhodnost bude naprosto zásadní pro transformaci.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/258489-sa...

262796

08.02.2012 18:30

Vytěsňování

RE: To je nějaké šíleně dlouhé a bezobsažné

75.?.?.?

Těm, co odvedli i mimo fyzickou úroveň skutečně hodně postaví pomníky budoucí generace. A s rostoucím časem budou tak okázalé, že to bude až nechutné. Příklady z historie máme i teď. A teď nemluvím o nějaké laciné propagandě ve stylu letiště U Lahváče. [mrknutí jedním okem]

262824

08.02.2012 18:43

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

75.?.?.?

Jing a jang v extrému. Určitě není rozumné soudit muže a ženy dle extrému. Faktem je, že ta naše civilizace má nadbytek jang. To způsobilo technologickou revoluci, která hrozí sebezničením.Pokud se nám nepodaří dát do naší civilizace více srdce, tak technologie se stane nástrojem zkázy. Na technologii samo osobě není nic špatně, ani na ambicích, majetku, ani na emocích... Problém je rozumná rovnováha, schopnost a odvaha vidět vzájemné souvislosti a důsledky. Nikdo není tak hloupý, aby opakoval nekonečně nádechů nebo výdechů, protože by během minuty zjistil nesmyslnost takového počínání. Dýchání, které nás udržuje při životě je nádech-výdech. Co udržuje při životě civilizaci? Extrémy? Nechci vám Kateřino kázat k osobnímu životu, ale kdybych dneska zjistil, že jsem si udělal nějakým jednáním spoustu nepřátel, tak bych přemýšlel zda jsem kromě správného rozhodnutí, zvolil správný způsob. Říct ano-ne správným způsobem a ve správný čas patří k mistrovským dovednostem. Ne každý může být mistr, ale každý se může dát cestou, která vede k mistrovství.

262826

08.02.2012 21:36

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

75.?.?.?

Můj pravopis nepatří k silnou stránkám, děkuji za opravu. Používat pravdu jako vysoce výkonný laserový skalpel je ošemetná věc. Mělo by se to dělat pouze v nezbytně nutných situacích a pokud možno zřídka. Poznát pravdu a umět ji podat stravitelným způsobem bylo něco, co Gandhí ovládal, i když ani on se nevyhnul omylům a potřeboval k tomu někdy i roky času, aby našel tu pravdu. Dosáhl toho skutečně mnoho, ale vycházel z jiné filosofie a mentality, kterou dobře znal. Dokázal se poučit z chyb a omylů ve svém životě. Stará hinduistická moudrost, říká: ..."je-li žák připravený, učitel přijde".... Na Gandhího pravdu byl připravený skoro celý národ. Kolik lidí je připraveno přijmout něčí pravdu? Gandhího životopis stojí za přečtení.

Jenom na okraj život ženy v Indii nemá na růžích ustláno a na kastovním systému je pro mě osobně něco odpudivého. Vraždy z tohoto důvodu tomu nepřidají. 10 000 děvčat je v Indii zavražděno ročně, z důvodu vyplácení věna, tady jse našel článek změny pohlaví. Důvod věno a extremní fixace k majetku. Na miliardu lidí to není tak vysoké číslo. V Číně jsou také preferování chlapci, už teď to vede k demografickým problémům. Změnit to silou? Nesmysl jedná se o kultury staré tisíce let, bez vnitřní vůle v masovém měřítku se nic změnit nemůže, ale v kastovním systému to představuje problém. Islám v tomto ohledu bude přiznávat ženám jejich práva rychleji.

Na západě po formální stránce rovnoprávnost existuje, tlačit k nějaké pozitivní diskriminaci se stává kontraproduktivní. Feministky prokazují ženám svými exbicionistickými akcemi medvědí službu, dost mužů kde by ženy měli minimálně skrytou podporu to odradí. A bez podpory mužů ženy nedosáhnou žádných pozitivních změn v žádné kultuře. Taková je pravda, ale ten kdo nedokáže využít potenciál žen bude mít s transformací civilizace založené na expanzi problém. V tom má západ obrovskou potenciální výhodu. Otázka zní zda tento potenciál je schopen využít lépe než jako podřadně placenou nejlépe méně kvalifikovanou pracovní sílu? Jde o ego, ženská přece nemůže vydělávat více a vést nějaké významné projekty a komandovat chlapy. Když na to ženy mají schopnosti, tak proč ne? Já s tím potíže nemám.

A že vymřeme? Tak velké množství vedoucích postů a korýtek neexistuje, aby to ohrozilo porodnost. Ženská makají masově na jiných pracovních flecích, kde to "zanedbává" rodinu. Faktem je, že pokud by oba rodiče někde nepracovali na nějaké založení a zajištění rodiny mohou zapomenout. Nemluvím teď o mizivém procentu chlapů, co mají na západě takovou práci, že ze svého příjmu zabezpečí chod rodiny.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mah%C3%A1tma_G%C3%A1n...
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/237592-indov...

262834

09.02.2012 18:23

Tak už to víme

Furt stejna písnička,

Rene Bartosek 75.?.?.?

rozděl a panuj, bílá-černá, sparta-baník.... Čím dále od středu tím roste míra lidské blbosti, že se levice pohybuje více kolem středu s tím se dá souhlasit, ale pokud mi kromě ideologické omáčky chce někdo ukázat rozdíly mezi fašismem a bolševickou diktaturou jako extrémy ideologií, rád se na to podívám. Kolem toho středu se totiž nachází rovnováha mezi různými proncipy, na kterých stojí komlikovanější civilizace. De facto jde o vyvažování centrální moci a individuální kreativity a iniciativy, která se může nejvíce projevit v rámci stabilního prostředí. Ať jde o dodržování zákonů, vzdělávácí systém, systém solidarity, znemožnění degradace člověka na pouhý ekonomicko-zvířecí prvek, omezení korupce na rozumnou míru... Na jedné straně ničila, ničí a bude ničit civilizace nelidská diktatura, která nakonec sežere sebe samu na druhé straně individuální chaos. I ty megakorporace se bez centrální moci neobejdou a v diktatuře budou pohlceny nějakou centrální mocí, byť za ní bude stát jedna z těch megafirem a stanou se neefektivní. Už teď velké korpoarce zničili, střední a malé ekonomické subjekty v takové míře, že střední třída přestává existovat. Jaký systém může existovat bez střední třídy a jaké je jeho stabilita a efektivnost?

262900

10.02.2012 15:58

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Jediný problém,i zlato se pohybuje v kurzu a kurz není ničím zajištěn.

75.?.?.?

Tahle je dobrá pokud současnou krizi považujete za jeden z cyklů probíhající v minulosti. Během krize ve výmarské republice se lidé uchylovali k drahým kovům a stabilním důvěryhodným měnám jako byl dolar a libra. V Jugoslávie běhen války kupovali lidé pptraviny a jiné nezbytnosti na trhu za drahé kovy, marky, dolary, poštovní známkya jiné cenosti... Otázka zní jaké jsou momentálně stabilní nekryté měny? Jestliže neexistují, pak jsme v kvalitativně naprosto odlišné situaci. Ta cena zlata očesaná o inflaci v roce 1980 mě zajímá, o jakou měnu jde a jaký je zdroj té informace.

262989

10.02.2012 16:10

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Těžko říct

75.?.?.?

Na černém trhu? Za socíku byli bony, ale někdo kšeftoval s mařenama i dolarama, bylo to omezeno odstupností mezi obecným lidem. A to komunisti dokázali zajistit, aby systém fungoval, důležité věci jako potraviny, spotřební zboží..., víceméně bony a jiné blbosti se týkali nadstardního luxusního vybavení, takže ten černý trh byl velmi malý. Jestliže Roosvelt byl schopen zajistit, aby lidé nechípali hlady, pak zákon o zákazu držení zlata mohl získat legitimitu. Držení zlata bude prohlášeno ta nelegalní, ale to samo o sobě nestačí, lidi to masově musí respektovat a to budou pouze, když aspoň základní věci fungují. Druhá věc je, že to letadlo nekrytých peněz se řítí zpátky na zem, čím větší výška tím tvrdší dopad. Moc z toho éra tudiž nezůstane a v místě dopadu to udělá pěknej svinčík. Dost důležité bude, jak rychle se z toho ta lidská civilizace dokáže vyhrabat. A bude to lokálně rozdílné, zřejmě na Kubě, kde valuty a devizy hrajou poměrně malou roli a po kolapsu východního bloku musela být Kuba ještě více soběstačná budou škody po dopadu jiné bež v Británii, USA.... kde bankovní "průmysl" tvoří významnou část HDP. Na rozdíl od Evropy, ale USA jsou potravinově soběstačné.

262990

10.02.2012 18:27

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Je zlato opravdu jistota?

75.?.?.?

Lidi, kteří nakupují fyzické drahé kovy nejsou idioti. A jestli jsou schopni si ho opatřit, tak nemusí kupovat cihly a k nim pilník nebo pilku.Žádný strach kromě zastávaren běžní lidi drží drahé kovy v 99% populace v podobě šperků, ale troufám si tvrdit že i přesto důvěryhodnost v drahé kovy bude v poměru 99% populace věří. Pokud by hlavouni chtěli vědět přesně, nebyl by problém to zjistit. Stačí dát do oběhu k papirovým penězům třeba stříbrné mince ve stejné nominální hodnotě. Vsadím boty, že během měsíce budou obíhat pouze bankovky a stříbro si lidi uloží pro strejčka příhodu.

Takže z drahých kovů se, dělají slitky různé velikosti, mince které vyjdou trochu dráž. Určitě to budou kombinovat se stříbrem, které lze použít na drobnější výdaje. Padělání mincí byli lidi schopni bez problémů zjistit ve starověku, ředění obsahu drahého kovu je de facto součast každého impéria historické kulisy se mění, ale impúeriální výdaje zůstávají. Z toho důvodu vděčí dolar za své jméno. Mince z jáchymosvkého stříbra byli poctivé a měli v Evropě dobré jméno a zřejmě i mezi přistěhovalci v Severní Americe, použít to na bankovku mělo svůj dobrý psychologický důvod. Důvěryhodnost, dokáže někdo udržet důvěryhodnost nekryté měny, pak ji může používat, ale to v případě systémového kolapsu, který má principielní důvody není možné.

Drahé kovy jsou pojistka pro špatné časy. Až se bude lámat chleba, tak hodnotu budu mít půda, mašiny, určitě zbraně a také schopnosti lidí, které z těch mašin, půdy..... dokážou vytvořit, co je potřeba k životu. Kdo bude mít drahé kovy má to jako bonus, když něco potřebuje a jeho protislužbu není zájem. Kdo bude mít akcie nebo bankovky, tak to může použít tak na podpal do kamen. Když jsme u těch kvérů, krize nekrize Američané nakoupili v posledním roce rekordní množství zbraní. To považuju za velmi motivující faktor pro elitu, aby pracovala na trasformaci kde něco bude muset fungovat a vyhnula se chaosu a anarchii.

262994

10.02.2012 20:31

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Jediný problém,i zlato se pohybuje v kurzu a kurz není ničím zajištěn.

75.?.?.?

Děkuju.Zajímavý graf. Kdo kromě FED ví, kolik bylo skutečně vytvořeno kreditů? A stále tady zůstává otázka stabilní papírové měny? A otázka zda jde o sytémovou krizi?

263003

10.02.2012 20:36

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Nekteri to stale nechapou

75.?.?.?

Neexistuje obchodní výměna, která bude trvale končit na nule, Nemluvím o tom, že nemůžete vykopat pytel brambor dříve něž narostou. Co ten půlrok, to budete držet bobříka hladu? Peníze jsou určitě vynález, který má své výhody a nevýhody. Dobrý sluha a špatný pán.

263004

11.02.2012 00:07

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: zlato je pitomost

75.?.?.?

Je jedno, jestli momentálně lidi nedrží drahé kovy. Drží bankovky, akcie, protože jim věří,přesněji řečeno jim opravdu moc chtějí věřit, co jim taky zbývá. Ti co zkoumají vítr nakoupili za papír půdu, lesy, doly, fabriky... a taky do fyzického držení drahé kovy. Nebudou lidé věřit, budou držet pro uchování nadbytečného výkonu něco, co bude mít důvěryhodnost. Papírové peníze byli platidlem před 500 lety v čínském císařství, když se to zhroutilo, tak Číňani kupodivu nepřešli na oblázky, ale ke zlatu a stříbru. Všecko prostě "zboží za zboží" směnit beze zbytku nejde. Můžu mít zájem třeba o nákup mašin, ale druhá strana nemusí potřebovat dřevo, které mi říká pane. Hledat si kupce na dřevo s tovarem, o který má zájem výrobce mašin není zrovna nejefektivnější způsob fungování ekonomiky. Něco se tedy stane platidlem a drahé kovy se k tomu vybízejí, nejde s nima totiž fixlovat. Což při zhroucení důvěryhodnosti papírových měn bude tvrdě vyžadována vlastnost, když se lidem z majetku uloženém v papíru stane ten papír, tak si to budou pamatovat dlouho.

263012

11.02.2012 16:08

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Muj deda mel pravdu

75.?.?.?

Určitě barák, zbraně ( jednoznačně vysoká priorita ), zdroj vody, záložní zdroj energie, osivo, nařádí... ale pokud mám-nemám barák a nějaké peníze navíc, řekněme 100-200 tisíc Kč rezervy, což odpovidá příjmu běžného člověka za rok, tak za to barák nepořídím. Většina lidí v ČR nemá rezervu ani 50 000, naopak při dluhu 50 000 se počítají ke střední třídě naleštěný mobil, s auťákem a bydlením na půjčku je znakem úspěchu. Polovinu z 200 tisíc investovat do drahých kovů 2/3 stříbro zbytek zlato nejlépe v menších kusech, mince se jeví jako idelální je rozumné a na váhu toho moc nebude. Drahé kovy mají od baráku a půdy jednu výhodu jsou mobilní stejně jako zbraně, z toho plyne nutnost mít je fyzický v ruce. V současné situaci pádu systému nepokládám drahé kovy za spekulativní investici, jako papír s kterým kšeftiju na burze, i když kdo se vyzná může vydělat. Řeč je o fyzickém držení pro čas, kdy se bude lámat chleba. V případě lokálně nebezpečné situace se dá zmizet a až přejde nejhorší dá se vrátit na tu půdu s chalupou.

263037

11.02.2012 16:49

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Je zlato opravdu jistota?

75.?.?.?

K čemu to je dobré, že dron vystřelí dvě rakety helfire nebo co má ve výzbroji a 30 000 jich vybombardují zemi do doby kamenné? Ale to by se muselo udělat rychle, protože jak znám Američany, tak raketa helfire vystřelená z dronu ve městě by je rozzuřila. Kdyby se to stalo v Chicagu, tak zřejmě sklad zbraní národní gardy, který je ve městě by vzali útokem a nepřekvapilo by mě, kdyby strážní jednotky se po něčem takovém k nim přidali. Dříve nebo později. První věc co udělají gangy ve městech, tak vystřílí veřejné osvětlení, jak přijde tma tak na ulici nebude ani policajt nebo voják, kdyby se někdo odvážil povolat armádu.

Nemluvím o tom, že tisíce veteránu z války dostala od vlády za službu kopanec do zadku, není pro ně práce a mají perfektní výcvik z bojů v městeské zástavbě. Znají možnosti technického vybavení jeho přednosti i slabiny. Někde jem četl, že pár jedinců v gangu, kteří se podělí o tyhle znalosti představuje pro zásahové jednotky obrovský problém vojensko-taktického charakteru. Morálka je na hadry, pěchota je deset let přetížená. Nižší velitelé vidí, že se po deseti letech vítězství odchází a lidi, které znali zemřeli nebo byli zmrzačeni zbytečně. Místní obyvatelstvo je nenávidí stejně jako na čas dosazený prozápadní režim třeba v Afganistánu. Těžko mohou vojenské jednotky nevidět a neklábosit o "skrytém kšeftu" ve velkém s drogami. Ztratili iluze, ztratili morálku.

Co myslíte vyhlásíte v USA stanné právo a začnete zatýkat hromadně lidi podle nějakých seznamů? Pokud to má být účinné musí to být masového charakteru. Zatknout půjde pouze první vlna, postihne to při masivním zátahu obrovské množství rodin v Spojených státech. Silně pochybuju, že velení které má autoritu u mužstva přijme jakýkoliv rozkaz k represím shora. Hloupé rozkazy navíc povedou k rychlému rozkladu pěchoty a bez ní to nejde. Ono totiž každý pěšák má příbuzné, bratry, sestry, rodiče, děti. Budou se dít zvěrstva, které patří k armádě v ulicích, i když ozbrojené obyvatesltvo klade i poměrně malý odpor, postihne to jejich rodiny a oni budou vědět, že to co dělají a vidí okolo sebe, dopadlo i na jejich rodiny. K čemu se tedy někomu hodí špičkové letectvo, námořnictvo, atomové zbraně, satelity...?

Použít to na domácí scéně, znamená spáchat rituální sebevraždu. Na stromě je pověsí jednotky, které odmítnou časem poslušnost. Sebelíp zaplacené a vycvičené loajální jednotky malých soukromých armád s dostatečným výplachem mozku smetou a budou muset soutěžit s davem, kdo bude u toho stromu dříve. Jenom debil, fanatik, nebo někdo komu rupnou nervy by mi mohl vyvolat něco takového v USA, smrdělo by to navíc světovou válku, protože pak nějaký pomatenec s ideologickou pěnou u huby může odpálit to, co má pod osobním velením při nějaké panice a chaosu, který by to všechno nevyhnutelně doprovázel.

263041

11.02.2012 17:18

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Těžko říct

75.?.?.?

Tady říkají, že Francie není soběstačná, což mě osobně šokovalo, jestliže země jako Francie není zemědělsky soběstačná, pak ... Globálně důsledky zelené "revoluce" jsou úbytky organismu v půdě ( snížení schopnosti zachytávat srážky, tvorba humusu, provzdušnění...), spodní vody, ztráta minerálů v půdě, pesticidy v rostlinách.... Souhlasím, 60% obilovin nemusí být krmivo pro dobytek, stejně tak biopaliva jako "řešení" ropného zlomu..., ale i tak máme dlouhodbý problém, zvýšená tržní poptávka to nevyřeší. Trvalo desítky let než devastace dosáhla nějaké úrovně a bude trvat delší čas než se to otočí. Nemluvím o tom, že levná dostupná ropa jako základ té zelené revoluce tu nebude věčně, alternativa bez hluboké změny v zemědělství za ni neexistuje.
http://www.youtube.com/watch?v=8_Kz0QppkL0

263046

13.02.2012 16:06

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Jediný problém,i zlato se pohybuje v kurzu a kurz není ničím zajištěn.

75.?.?.?

Je to abstrakce, která je podepřena důvěrou lidí. Můžete nechat obíhat jakékoliv papírové měny, plechovky s ropou, oblázky, pytlíky s fazolema, jak by obíhala ta energie jak tady někteří navrhují netuším... všecko to jsou abstrakce té směny a pokud k tomu přidáte drahé kovy, tak drahé kovy během měsíce zmizí z toho oběhu. Lidi si je nacpou do matrací, zakopou na zahradě... Jsou trvanlivé a mají největší důvěru.

263106

13.02.2012 17:33

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: K obrazu Sýrie patri i toto:

75.?.?.?

To už jsou na tom propagandisté, dost blbě když doufají, že lidí bez her a toho chleba nezačnou ani pak myslet v masovém měřítku. V Řecku shořelo 45 baráků, desítky zraněných na obou stranách, ale bohudík zatím žádní mrtví. Nevypadá to, že by lidi rezignovali na rozum, teda kromě řeckého parlamentu ten plánuje předčasné volby za rok a nějaké drobné.Nelze sice ověřit každou faktickou informaci, ale v dlouhodobějším časovém měřítku lze bezpečně poznat propagandu a výplach mozku.

Poslední vítěství humanity z Libye. NATO několik stovek revolucionářů i se zbraněmi přepravilo do Sýrie letecky pře půl rokem. Přiznala to oficiálně i západní propaganda. V té Libyi, kde prozápadní humnistické organizace přiznávají problémy s mučením, vražděním, etnickým čištěním... Kdo by to byl řekl po odtranění diktátora. Nedávno západní propaganda, začala mluvit o aktivitách al-Kajdy v Sýrii. To znamená mezi řádky situace se nám v Libyi, Egyptě i jinde posrala, dělajte s tím co umíte. Ti co neumějí nakládat s mocí by v situaci systémového kolapsu neměli mít dovoleno moc používat.

Když jsem četl o podpoře Mossadu v Iránu, kde titulek článku mluví o ozbrojené opozici, tak... V článku se sice dozvím, že roku 2009 EU stáhla iránské mudžahidy ze seznamu teroristických organizacích, ale eufemicky tam chybí postoj USA. Vzhledem k tomu, že od roku 1979 od útoku na americkou ambasádu nemají Spojené státy ani přímé diplomatické styky s Iránem, tak prostě je nemyslitelné, aby mudžahídi kteří tehdy spolupracovali na svržení Šáhova režimu byli z amerického seznamu teroristických organizací staženi. Možná to píšou ve wiki, třeba mudžahídi mají svoji stránku. Já si vystačím s tím, že USA se baví 30 let s Iránem maximálně semtama přes Švýcarsko a dosadím věci do vzájemných souvislostí. Máme tedy rezignovat na myšlení protože v dnešních pohnutých časech se net hemží informacemi, desinformacemi, polovičními pravdo-lžemi....?

Domácí cvičení o propagandě. Slovní spojení jako "vraždí opozice" tomu se říká ušlechtilá vražda. Vražda doktora v uniformě vypadá z demokratického hlediska nevhodně, takže to byla al-Kajda. Co pamatuju ve vojenské nemocnici chodili v bílém jako nějací pitomí civilisti. Lékařské ošetření mučených, aby mohli být lépe mučeni raději nebude z demokratického hlediska komentovat. Dělají to lidé, kterým se říká oficálně uznané vojenské a bezpečtností složky. Západ je dosadil k moci.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/257309-v-lib...

263114

13.02.2012 17:58

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Doporučení Ligy arabských zemí

75.?.?.?

Jaká je situace v Libyi po vítězství revoluce na křídlech raket a bomb NATO? NATO přepravilo několik stovek "ozbrojených revolucionářů" před půl rokem do Sýrie, oficálně přiznanáné zapádními svobodnými médii, stejně tak ozbrojený výcvik v Turecku. Jak by se Ankara tvářila, pokud vláda nějaké sousední země poskytla vojenský výcvik 10 000 Kurdů na svém uzemí a základny umístila při hranicích s Tureckem? V Baharajnu došlo v dubnu k brutálnímu potlačení nepokojů zasahovalo asi 1500 vojáků ze Saudské Arábie, propaganda to nechala spát. Na počet obyvatel a čas proběhla krvavá lázeň srovnatelná se Sýrií, ale to jistě demokratická záležitost. Nedovolit vstup vojenských jednotek takových nestraných partnerů na své území je otázka pudu sebezáchovy.

Pokud jde o izolaci Sýrie, Rusko a Čína se poučili z Libye a přímou vojenský útok na NATO nepřipustí. Jde totiž o přímou bezpečnost ruské jižní hranice. Moskva může i oželet námořní základnu ve Středozemním moři, za předpokladu že by to neohrozilo její bezpečnost. A Peking nemůže přihlížet, poněvadž pádem Sýrie je ohrožen Irán, tedy 15% současné spotřeby ropy Číny. O tom, co si myslí o Sýrii a západu ulice v muslimském světě se rád nechám poučit? Jestliže režim v Damašku ustál rok politicky, vojensky a ekonomicky, tak je dostatečně silný a má dostatečnou podporu v zahraničí. Čína v případě nutnosti dokáže udržet režim při životě ekonomicky stejně dlouho jako americká fiannční pomoc jiné režimy.

A zevnitř vydrží režim po čerstvém příkladu osvobození Libye mnohem déle. Být Asadem tak zavedu nejlíp satelitní mediální program o demokratickém progresu v Libyi, a uváděl bych tam pravdu z té ulice bez propagandistických úprav, samotná skutečnost je dostetčně hrozivá zásah propagndistů by byl kontraproduktivní. Velmi poučné pro jakpoukoliv opozici v Sýrii mimo fanatiky. Není nad to když si lidi přes satelitní vysílání v tom muslimském světě vytvoří vlastní obraz, za co vyměnili Libyjci diktaturu Kadáfího a jak jsou obyčejní lidé s tou změnou spokojeni.

263115

13.02.2012 21:40

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Komentář k článku o slovenské delegaci na návštěvě v Sýrii

75.?.?.?

Jo přímé indicie. To je slabota, když musíte reagovat na kolegyni a moudře pokývat hlavou o nepřímých indiciích. Překvapuje mě, že nerozeberete hezky konkrétně nesouhlasné názory na to, co píšete? Z čitania medzi riadkami vám můžu zadarmíko dát lekci.

Tady to bylo řečeno trochu více napřímo, aby to pochopili i diplomati jako Švarzenberg. Problém řiťolezeckého systému v praxi má neblahý vliv na všeobecnou úroveň intelektu. V Římě se tomu říkalo máslo na hlavě. Prej čistě náhodou unikla informace, že Rusové mají v Sýrii lidi od speciálních jednotek jako poradce, neminí odepsat 8 miliard za dodávky zbraní, to jsou stále diplomatické kecy sice už pro natrvrdlé, ale.. A to co na několik let z politických důvodů pozdrželi, urychleně ve zbrojních dodávkách dodali.

Pro úplné idioty by museli říct asi tohle. Je to otázka naší národní bezpečnosti na Kavkaze a jižní hranice vůbec, při budování systému PRO základnách v Rumunsku a Bulharsku jde o strategickou rovnováhu. Vzpomínate si na rakety v Turecku během kubánské krize? Tak to je to samé v bleděmodrém. Ale to se v diplomacii neříká aspoň veřejně se o tom nemluví. Většinou se předpokládá, že lidská hlava unese pouze omezený objem másla, a na druhé straně v řídící pozici se očekává inteligence stojící pevnýma nohama v realitě. Ale žijeme v moderní době máme míň pohybu na čerstvém luftě a neprokrvený mozek tolik máslo nerozpouští.

Vyslanec Ruska při NATO, když odcházel tak u rezidence ruského vyslanectví v Bruselu vysadil osobně dva topoly na památku. Asi si všimnul z osobního kontaktu se západní radou moudrých, že v Bruselu i jinde se chodí málo na vzduch. Ono nestačí, že se potkávájí generalové a admiralové, ti totiž rozumí vojenskýmu řemeslu, natolik dobře aby mezi nima byli jestřábové v menšině, většinou si zbytek "mačaftu" uvědomuje mentálně pomalejší myšlenkové procesy těchto dravců a jejich optimistický přístup k životu ohledně negativních důsledků.

V politice je to naopak, čím více užvaněný odvážný blb, tím větší úspěch u voličů i lobistů. Lidi mají rádi slibotechnu, lobistům zase vyhovuje ten blb, optimismus umožňuje blbnout i slibovat na kvadrát. Hnací faktory evoluce v politice. Při podrobnějším výzkumu by se zjistilo, že páteř se úspěšným jedincům transformuje v želatinu. Možná to bude i dědičné, těžko říct zda takto poznamenanní jedinci dají přednost politice nebo raději cirkusu.
http://www.czechfreepress.cz/rusko/unikla-informac...

263137

13.02.2012 22:16

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Měl jsem taky kamaráda za mřížemi v USA

75.?.?.?

Srovnat vězení s gulagem je projevem neinformovanosti, hlouposti nebo fanatismu. Mimo takové Guantanámo, ale to má 2000 vězňů ne několik miliónů. Protože dlouho platilo, že musel proběhnout soudní proces. Momentálně nám začíná platit, že někdo může zmizet i bez soudního procesu a práva na soudní proces, habeas corpus... v zájmu pocitu sucha a bezpečí. Ale zatím neexistuje několik miliónů lidí na základě této destrukce právního státu v base na území USA. Je to teprve novinka. Nepochybuju o tom, že existuje basa a basa, i když to není oddělono "cenovýma skupinama" jako za komárů, ale takové lepší a horší kriminály existovali a existují všude.

Manipulace jsou i lidi v podmínce a domácím vězení s náramkem jsou vedeni v této statistice, ono tohle není běžný způsob věznění ve světě. I když porušení podmínky vede k nástupu do basy. Furt lepší nechat člověka při první kolizi se zákonem při drobnějším prohřešku fungovat než z něho udělat bezdomovce. Vytváří to místo pro korupci, kontrola může být mnohem volnější u hlavounů. I při půlroční base, kdy nemůže běžný smrtelník dělat, když má všechno na splátky a žije od výplaty k výplatě o střechu nad hlavou, často rodinu... celý jeho život směřuje pod most. Navíc při tomhle způsobu vězení se musí živit sám. Kámoš měl 90 dní nárámek, prej tam byl senzor který snímal přes kůži i chlast v těle v malém množství. Tomu moc nevěřím, ale upřímně neměl bych chuť sám na sobě v takové situaci experimentovat a riskovat nástup do regulární basy.

Považte, že pro Breivika, zvažují postavení samotky, aby ho v base někdo nelynčoval. Jistě běžný vrah ani v Norsku takové privilegia nemá a nemůže s nima počítat. Na druhou stranu, několik let v běžné base zemích třetího světa se může pro běžný bílý ksicht jevit jako rozsudek smrti. Když to netrvá dýl jak dva roky, tak to funguje jako silná redukční dieta. Samozřejmě na někoho jako Krejčíř nebo But... si nikdo nebude vyskakovat ani v Thajsku nebo Jižní Africe, aspoň ne moc dlouho. U každého z nich jsou proto úplně jiné důvody. Prostě nějaký bývalý major od letectva sám o sobě nemůže šlapat do zelí s nelegálním kšeftem se zbraněmi ve velkém. A to vědí i kriminálníci a mafiáni v Thajsku. A Krejčíře budou trochu jiné důvody.

Průser je pošlapání práva habeas corpus, a to průser obrovský. Vzhledem k tomu, že nejde vyvolat soudní proces, tak to funguje jako Hlava 22 v praxi. Sice Ústava Spojených států zajišťuje právo habeas corpus, ale bez možnosti soudního procesu toto ústavní právo nejde uplatnit!! K čemu je někomu jasně vyhraný soudní proces, když nejde vyvolat. Na druhou stranu otázka zní, jak dlouho v takové situaci vydrží ze setrvačnosti fungovat právní stát?

263138

14.02.2012 03:26

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

75.?.?.?

No já jsem zrušil stahování. Cirka 100 MB dat na jeden díl u textu mi přišlo poněkud hodně, když Duna na 600 stranách se vleze taky ve formátu PDF do 3MB. Něco shnilého je v království Dánském.

263163

14.02.2012 04:14

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: zlato je pitomost

75.?.?.?

Fantazie nikdy nebyla moje silná stránka, ale zkusím to. Na úvod bych měl takovou přízemní otázku. Když se rozhodnu vytáhnout paty pár km za rajón svý vesnice, kde nebude stačit, že za tohle a tohle slíbím, že dodám pytel brambor, půl prasete, opravím traktor, postavím krovy na baráku... Kromě batohu jídla, kanystru s pitím si mám sebou do neznáma, kde moje slovo neznamená nic, hnát stádo ovcí nebo raději vzít brokovnici, abych donutil kohokoliv, kdo by měl pro mě zajímavé zboží k tomu, že přijmout ovci je pro něj výhodný způsob platby?

S oddílem vojáku, bych sebou nemuselů tahat ovce, kvér v ruce by se mohl jevit jako dobré platidlo. Nemají-li se lidi mlátit klackama po hlavě, tak budou potřebovat něco mobilní skladného, trvanlivého, důvěryhodného na dorovnání rozdílu mezi tranasakcemi. Uznávám, bez brokovnice v ruce bude problém zaplatit úspěšně i kreditní kartou, případně dát slepici za traktor se slovy to je skvělej oboustranej obchod. Když zkolaboval SSSR, tak lidi nafasovali často místo výplaty zboží ze skladu fabrik a povyměňovat si to mezi sebou museli sami. Velmi rychle mezi nimi začalo něco obíhat jako ekvivalent směny ( zřejmě dolary a marky ), ale třeba chodili i s těmi brokovnicemi.

Lidi co se hodnoty majetku týče mají strašně nespolehlivý subjektivní přístup. Už jenom cena té samé věci vyjádřena v bankovkách má velmi proměnlivou hodnotu, podle toho jestli kupují nebo prodávají. Až budou používat prasata bude větší legrace. To je ale pěkný zdravý velký vypasený prase..., ale kdepak dyť je nějaký na chcípnutí, bude na něm málo masa a moc špeku. Čímpak je asi krmený?... Kvér v ruce vůbec deformuje ceny, záleží na směru pohledu přes miřidla. Jak znám ty vynalézavý lidičky, tak oni se dvěma možnostma, které jste uvedl nespokojí, budou improvizovat. A během těch improvizací se mezi nima bude šířit něco mobilního, skladného a všeobecně oblíbeného, kromě zbraní věřím i v něco čemu by se dalo říct ekvivalent směny vhodný na dorovnání rozdílu při vzájemné výměně služeb a zboží.

To všecko jsou takové příklady fantasmagorie zkolabované civilizace. Pokud má civilizace existovat, tak zkolabované papírové i elektronické peníze bude muset nahradit něco jiného. Oligrachie by ráda jednu globální nekrytou měnu, ta to má všecko vyřešit, ale to se po hromadném oškubání lidstva nebude jako dobrý nápad masově líbit nikomu. Větší problém bude přesvědčit ty nevěřící Tomáše v lepší zítřky s kvérem v prackách. I když situace v Řecku je vybušná i bez toho. A to máme furt peníze, které jsou lidi ochotni mezi sebou hromadně akceptovat. Co teprve až se budou dohadovat o kvalitě čuníka užitého při platbě. Možná se mýlím, vykreslete mi tedy v poněkud konrétnějších obrysech, jak to bude probíhat bez peněz.

263164

14.02.2012 16:16

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

75.?.?.?

No nevěděl jsem, že to není pdf formát, byl takovej červeno-černý obrázek jak u té nešťastné Duny. Jinak vám mladej fandím, v kyberprostoru jak vidím pro vás nepředstavuje moje generace problém. Život není jenom kyberprostor. [smích] [mrknutí jedním okem]

263208

14.02.2012 16:40

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Stáhnout snad knihu můžete, ne?

75.?.?.?

Co myslíte řediteloval, když se to ještě vydalo a uviděl jméno autora Solženicyn, tak to bylo automaticky schváleno. Nebo se jedná o nového ředitele nakladatelství? Kdyby to totiž jako ředitel četl, tak to zřejmě nevyšlo. Těžko si můžu představit, že se rozbralo velmi rychle první vydání a neuvažuje se o dotisku ani do budoucna. Podle všeho pan ředitel horkou bramborou zabývá krajně nerad, nemůže si dovolit říct ani svůj upřímný pravdivý názor na věc. Kdyby se jednalo o běžné dílko jako beletrii, tak editorovi řekl, že zkusí něco zveřejnit a nashledanou u soudu.

Jenomže tohle je kniha z černé listiny, které v demokraciii neexistuje. Soud by znamenal publicitu, už jenom převyprávěná korespondence nevypadá pro pravdoláskokracii dvakrát nejlépe. Ředitel tedy může proklínat vola, který si to nepřečetl před vytisknutím a to je tak všechno. Co myslíte, když to editor někdy zpřístupní budou se někdo z těch šesti držitelů autorských práv soudit? Proto jich je šest, kdo by chtěl mít sám na triku takovou horkou bramboru?

Plyne z toho ponaučení, když člověk který prošel Gulagem má odvahu napsat a přitom žiju uvnitř režimu, který za to má odpovědnost, tak je dobré přečíst si cokoliv napíše před tím než se to vydá. Já chápu, že pro lidi bez páteře je obtížné vcítit se do myšlení těch, co páteř mají z toho důvodu nelze spoléhat na jméno. To, že Solženicyn načůral do bot bolševickému režimu a ideologii, neznamená že to neudělá někomu jinému. Dokonce ani dvě manželky židovského původu, které miloval nezaručují dostatečnou uvědomělost. Čemu se divit existují i slušní Židé, kteří trpí prý sebenenávistí k vlastnímu národu. Odsoudit zvěrstva a distancovat se od nich na národní úrovni je prostě nepřijatelné a nejde zdaleka pouze o Židy. Holt když darebák místo andělské tváře v zrcadle uvidí bestii, tak rozbije všechna zrcadla v dosahu.

263210

14.02.2012 17:21

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

75.?.?.?

Děkuju pane Koubek, teď jste dal moji mlhavé představě přesné a jasné kontury. Máte pravdu, nelze vidět za každým rohem nějaký průser, ale já se řídím předběžnou opatrností. A abych byl upřímný, tak nevěřím že všechna zrcadla, které ukazují nějakou nevhodnou pravdu se podaří i mocným tohoto světa rozbít. Zkoušeli to i dříve a nevyšlo to. Nebyla na to vhodná technologie? Ale byl mnohem menší cvrkot dat, kryptovací techniky, ... a informace se šířili. Kdo byl úspěšný jako správce systému v potlačení informací, zaostal rychle za těmi, kdo tak důslední nebyli. Technologie, infrastruktura, vzdělávací systém...

Teď soudí lidi za neposkytnutí šifrovacích klíčů v počítačích. Za chvíli nějakého policajta napadne podstrčit kodováné informace do "železa" nepohodlných lidí, přejde to nějakou kvantitativní hranici a vyvolá to revoltu, ale spíše ten vážný odpor vypukne mnohem dříve. Ono se to má tak s těmi informacemi se provázala zábava, a už v starém Římě znali chléb a hry. Dějiny mají smysl pro paradox, politika provázáná se zábavou. Vemte lidu hry, co se asi stane? A říct natvrdo necháme vám zábavu a zcenzurujeme informace, zanamená podkopat ideový základ systému. Rozbít všechna zrcadla, další chiméra za kterou se honí závisláci na moci. Koneckonců i vodní hladina funguje za příhodných podmínek jako zrcadlo. Nepochybně Solženicyn i jiné informace budou dostupné, včetně kvalitní i hodně pokleslé zábavy. Každý dle svého gusta. V tomhle mladé generace pevně věřím a fandím. [smích] [mrknutí jedním okem]

263216

14.02.2012 19:11

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Měl jsem taky kamaráda za mřížemi v USA

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nevím jaké práva má americký šerif. Rád se nechám poučit. Pouze vím, že si ho lidi sami volí. Kdy přesně nedávno bylo zrušeno otroctví? Žiju v USA skor 14 let a nějak jsem si otroctví nevšimnul. Pravda příliš se nepohybuju na jihu. V policejním autě jsem dvakrát svezl, když kvůli nějaké vcelku blbosti na chvíli šoupli za katr řidiče a auto odtáhla odtahovka. 200 babek kauce složená šéhem to během hodiny vyřídila, žádné zneužití vazby jak v ČR, kde třeba člověk ztraví rok za katrem, aby u soudu byl zproštěn viny. Exekuční zákon v USA zlatý oproti demokratickému Česku. Jednou mi policajti dali narámky a miříli na mě kvérama, to se každému nepostěstí, ale já vybočuju z řady. Omyl, netáhnul jsme ohlášení o krádeži auta. Chovali se mě slušně. Jednou co vykradli sousedy mě kontrolovali, když jsem se pozdě vrátil šéfovým pracovním autem k baráku. Jinak nic kace jako preventivní kontrala zatím na ulicích nemají, pouze letiště, hrancie...

Pravda když jsem přijel, tak před těm 14 lety se mi tady policajti líbíli více, to ještě neměli evropské móresy. To znamená být zalezlý v křoví a napařit flastr za překročení rychlosti o dva km. Třeba kámoši udělali recesi, odpočítali nahlas 10,9,8... a zdrhli z golden nuget. Vedle v boxu seděli policajti a večeřeli taky. Naskočili do auta a začali ujíždět. Měli smůlu, byla zablokovaná ulička mezi garážemi. Mno, jeden z těch borců neměl lepší myšlenku než vylézt z auta a rozmáchnout rukama a říct What is up?, Dostál hned ze startu jednoho facana. Nikdo ho kupodivu nezatřelil jako chudáka Mendéze v londýnském metru. Soudce se při monstrprocesu zeptal, zda zločineci jsou ochotni zaplatit a kolik by byla utráta. Při ceně 7.52 měl velký problém, aby nevyprskl smíchy. Kromě útraty a advokáta, nedostali žádný flastr. To byli vánoce v časech toho otrotctví. Já tady totiž žiju, jsem tady na černo, nedělám bordel a tak nemám žádný problémy. Takže pohádku o Červené Karkulce bych zkusil u někoho, kdo USA zná jenom z vyprávění.

263227

15.02.2012 15:57

Udělal jsem chybu

Správný přístup!!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všichni děláme chyby Vladimíre, důležité jak si k ním postavíme a vyrovnáme se s nimi. Podal jste nějakou výpověď na papíře? Nejsem advokát, ale ta se dá vždy změnit. Budou si muset důkazy obstarat sami. Nejde o to, že znají identitu těch dvou, jde o to jakým způsob to získali, protože ne každý postup se dá použít u soudu a pro mě osobně se jedná především o otázku morálních principů. A jak jsem psal dříve. Když někdo chce psa býti klacek si najde vždycky, takže s tím že nemám přátelské vztahy s policajtama bych si nedělal hlavu, bude o tom rozhodovat i po několikaté soudce.

Co by konceknců mohlo být ve spisu horšího. Nebo podmínka ohledně 6 miliónů znamená vynucenou spolupráci s policajtama i nad rámec zákonů? Navíc si nemyslím, že odmítnout podat informace by brali za něco osobního. Protivník, kterého si ceníme a litujeme, že není na naší straně má vysokou cenu.
Stát má dovoleno pouze to, co stanovuje zákon a jednotlivec má povolen vše co zákon neomezuje. Sice západ se svými náhubkovými zákony, bojem proti terorismu, pošlapáním habeas corpus... stojí na tomto právním základě římské republiky pouze formálně, ale i to se mezi advokáty stále počítá.

263315

15.02.2012 17:09

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Komentář k článku o slovenské delegaci na návštěvě v Sýrii

Rene Bartosek 75.?.?.?

Souhlasím pád Sýrie by vedl k třetí světové válce. Je nutné zavřít hranici v okolí Homzu a v případě nutnosti kolem celé Sýrie. Mimo referendum o nové ústavě zavést amnestii s tím, že se musí odevzdat všechny nelegálně držené zbraně do nějakého data. Po tomto datu zavést stanné právo na tři měsíce v případě nutnosti prodloužit. Omezení staným právem mohou být různého charakteru podle bezpečností situace v jednotlivých regionech, pouze nelegální držení zbraní by mělo celostátní platnost. Pokud chce opozice skutečně jednat, tak bez toho že terorem si vezme obyvatelstvo za rukojmí. Pokud teror je vychozí pozice, pak stát musí zajistit bezpečnost. Severní Irsko, Baskové taky nemohli dokud se nevzdali teroru vést oficiální jednání s vládami v Londýně a Madridu.

Za nelegálně drženou zbraní, trest smrti. Podstrčení zbraně vládními jednotkami trest smrti. Nesmí být dovoleno zneužití k represím, otázka zní jaká je morálka sysrké armády, aby se tím dokázala řídit. Při sklidnění situace zrušit stanné právo a trest smrti změnit za dlouholeté vězení, v případě stabilní situace lze v budoucnu užít práva amnestie. Jakýkoliv agent cizí tajné služby aktivně operující v Sýrii pod jakýmkoliv krytím včetně diplomatického, popravit. Buď se stáhnou nebo z důvodu rizika silně omezí aktivity okamžitě nebo už po prvním popraveném. Musí to být oficiální, žádná nehoda. Kadáfí to neudělal, věřil v dohodu se západem a jak dopadl. Nepochopil, že čelí totální válce proti němu a všemu, co jeho režim představoval. Vyčistit oblasti od ozbrojených skupin a zavést změny ústavy formou referenda, vnitřní změny jsou nutné a jediné mohou vybalancovat napětí uvnitř Sýrie, které jsou dány etnicky a náboženskou vírou. Mediálně zajistit maximum informací o situaci obyvatelstva v Libyi, taky Irák, Afganistán. Jde o země, kde západ na laufech kanónů přivezl tu svobodu a prosperitu, aby lidi v Sýrii měli představu o co se hraje v jejich osobních životech.

Když se podívám na Libyi, tak jistá sorta lidí ničemu jinému než síle nerozumí, ale pád Libye neohrožoval bezprostředně bezpečnost Iránu a tím Ruska, Číny, Pakistánu a Indie na úvod ke globalní jaderné válce. Asadův režim bude potřebovat pro tvrdé ukončení ozbrojené destabilizace a diverze zahraniční krytí. Jenom Čína s Ruskem stačit nebudou. V Dillí, Islamabádu, Africe, latinské Americe... si budou muset položit otázku: Být či nebýt? Pokud to neudělají hlavni slovo na západě nakonec budou mít fanatici a hazaradéři zahnáni do kouta, nadopovaní nerealným optimismem ochotni hrát vabank o světovládu bez ohledu na důsledky.

263322

15.02.2012 17:25

Udělal jsem chybu

RE: Pan Stwora udělal chybu,

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, jo no. Rozdíl je nezveřejnit něco co mi nejde pod fousy a mě budou tahat po soudech, aby se zrušil tenhle web. Nebo, že to je primitivní, sprosté a pitomé. Nejde zas tolik o editora, aspoň te racionálně uvažující části publika, primitivové a fanatici pravda to berou více osobně. I tupý policajt, dokáže nasadit do internetových hospod dostatek Bretschneiderů, pravda ty s plackou nemohli štamgasti s hostinským vzít za flígr a poslat je oknem na čerstvý vzduch. Buď provokace budou puštěny nebo nebudou.

Problém je tedy i zákon, který stanovuje odpovědnost kohokoliv na netu za něco, co činí někdo jiný. Ať už to jsou to nelegální data nebo přestupky, které řeší ideopolicie. Takže pokud si na demonstraci lidi vezmou zakázené symboly, to může být skutečně cokoliv, protože nových sekt a skupin vzniká jako máku, takže i soudní zanlec má problém držet krok s dobou. Čert ví pro jakou symboliku povětšinou z dob minulých se rozhodnou vědomě či nevědomě. I počet geometrických tvarů užívaných lidmi v dějinách civilizace má konečnou kapacitu, nekonečný je pouze výklad toho co to znamená. Zavřít tenhle web soudní cestou jde vždycky, rozložit ho primitivismem a fanatismem příspěvků lze pouze, když to editor připustí. A to je druhá strana mince.

263323

15.02.2012 17:52

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: zlato je pitomost

75.?.?.?

Nějaká harmonická spolupráce v rámci rovnostářské společnosti? A jsem to já mimo ten realný život? Dokud lidi budou mít rozdílné talenty a schopnosti, tak toto může začít fungovat pouze tehdy, když lidská rasa jako celek překročí nějakou hranici ohledně všeobecné morálky a talentování jedninci budou mít tak extra vysokou úroveň morálky, že jejich srdce povede jejich jiné kvality cestou altruismu. To jsou dvě nezbytné podmínky. Civilizace, která nechá chcípat lidi hladem, nemocema, které umí léčit, skrytě masově lidem z různých důvodů ničí zdraví..., ta toho evidentně není schopna ani po kolapsu. Největší překážky k jsou uvnitř lidí a klíč k jejich překonání je tam taky. Jemomže lidské myšlení má obrovskou setrvačnost. Zvyk je železná košile.

Ti co dostali méně talentu nesmí altruismu zneužívat a parazitovat na něm a pak ti, kdo dostali více mohou tyto kvality nezištně dávat, za předpokladu, že sobečtí jedinci nahoře, kteří by to použili pro získání moci budou to většinou ignorováni a nebude jim umožněno vládnout. Jenomže k tomuhle stavu lidstvo, pokud se teď nezmasakruje v nuklearní válce půjde ještě hodně dlouho, stovky let určitě. Zázraky na počkání, nemožné zítra.

263325

15.02.2012 20:03

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: zlato je pitomost

75.?.?.?

Řekl jsem, že pracující lidé parazitují na práci jiných pracujícíhc lidí? Ať už ta práce je duševní, fyzická, dobrý management, zajištění právního státu i zábava, umění... I lidé ve spodních patrech společnosti však dosatečně uvědoměle k práci netíhnou, přesnějí řečeno bez nějaké motivace by kromě těch šťastlivců co dělají práci jako zábavu, tak prostě naturel toho dnešní člověka by 40 hodin týdně bez patřičné motivace nehákoval. A vynálezavost lidská umožňuje i dole pumnout solidaritu.

Já vím v té vaší idyle budoucnosti kromě peněz nebude třeba ani zákonů, poněvadž všichni budou uvědomělý a nebudou hřešit a pro sicher se budou navzájem hlídat jak píšete. Nebude třeba rodiny, matka, manželka, sestra to jsou takové přežitky. Všichni se budou navzájem hlídat a půjčovat si všecko podle potřeby. Mno, se mnou laskavě do téhle idyly nepočítejte. A nemám strach, že bych byl mimo tento realismus, které jste tu nastínil, nějak dvakrát osamělý. [velký smích] [velký smích] A být váma, tak na lidi jako já bych nezkoušel klacek, sice se násilí vyhýbám, ale když mě někdo tlačí ke zdi a dostanu se do nálady, tak na mě bývá nehezkej pohled. Ne, že bych měl problémy s egem a altruismem, ale odsaď, podsaď. Všeho moc škodí.

263348

16.02.2012 15:13

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: zlato je pitomost

75.?.?.?

Odpovědnost jsem za sebe totálně převzal, když jsem odjel do USA. Musel jet tady začít úplně z ničeho. Naučil jsem se několik řemesel kromě vody a elektriky jsme použitelný na stabě baráku kdekoliv, poněvadž umím dělat s pilama, bruskama, flexou a jiným vercajkem, takže bych rachle uměl i práce které jsem dělal párkrát a i té elektriky a vody bych mohl pomocné práce dělat hned, mám totiž "v ruce" ten vercajk. Umím malovat, nanášet laky a mořidla, dělat sasrokartón. Neumím klasickou zedničninu, tady se obezdívají na falešno baráky jenom zvenku. Ale helfra zedníkům jsem dělal od roku 85, makal jsem totiž už jako študák od 15-ti na stavbě už za komárů, abych měl na pívo. Každý rok půlku prázdnin. Jako kluk jsem taky pomáhla na zahradě, měli jsme králíky a slepice, ale ktomu jsem se moc nedostal. Mamina dělala kromě zavařenin, domací kečup, šťávy, marmelády..., stačí si napsat jenom o receptury. Pravda je že dvakrát nemusím výšky, anglicky mluvím bídně, ale v případě nutnosti bych se rychle doučil. Stačí se dostat na měsíc mimo polskou a českou komunitu. Za poslední rok jsem se naučil pranické léčitelství, řemeslník jsem mimo parket průměrný, ale léčitel jsem pan vyjimečný, těším se pevnému zdraví přestal jsem jíst maso, peču si doma chleba... Takže jestli já se o sebe nedokážu postarat, tak "aristokartické" komunity, kde si budou všecko půjčovat i ségry s manželkama podle potřeb a navzájem se hlídat, aby nikdo nefixloval, to budou mít za sebou už několik dekád. [velký smích] [velký smích] Pokud jde o lízaní prdele, zatím mě o to nikdo nikdy nepožádal osobně. Nemůžu sloužit historkou z natáčení. Určitě by byla zajímává, já jsem vždycky vybočoval z lajny. [mrknutí jedním okem]

263442

17.02.2012 16:11

Sýrie, nová Libye

Pašování zbraní.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Na to jsem zapoměl. Sýrii hrozí občanská válka a čelí plošnému teroru v některých regionech. Pozměnit zákon za vstup z nelegální zbraní do Sýrie, trest smrti. Platnost zákona okamžitě. Výbušniny, ať už podomácku vyrobené nebo vojenský materiál jako C4 nebo semtex? V USA je povoleno individualní držení zbraní a naprosto ho podporuju, pokud jsou zbraně zaregistrované a samozřejmě se to nevztahuje na vybušniny a plastické trhaviny? Jestliže by v USA proběhly teroristické útoky pomoci thavin, tak místní lidi si pověsí kohokoliv by s tím chytli sami na stromě. Takže držení bomb a věcí na jejich výrobu poprava. A to rychlá, žádné zjišťovaní informací, brutalitou a mučením, špatné pro vnitřní i vnější morálku a média.

Jednoduchý zákon, rychlá poprava, jednoduchá zpráva pro ty venku. Jde nám o krk a nebudeme vyjednávat s nikým, kdo ná jde po krku. Chcete jít do Sýrie se zbraněmi a výbušninami, nebudeme se s váma mazat, budeme jednat rychle a nekompromisně. Tyhle aktivity samozřejmě souvisí s agenty tajných služeb. V terénu, chytit někoho z nich přímo v akci, popravit. To se nestává tak často chytnout profíka se spuštěným pozadím, ale při popravách teroristických figurek, které koordinuje nebudou mít za chvíli, co koordinovat. Jinak řečeno vysoké riziko s mizivým efektem. Jestli kalašnikov zdražil za poslední rok a stojí v Iráku 1500 babek, tak jeho cena rychle klesne, protože dostat ho do Sýrie bude o hubu. Na co jsou mrtvým peníze?

OSN a hlasování VS. Kromě mediální show pro zlepšení bezpečnosti situace v Sýrii neudělají vůbec nic. Vzali nějakou dopovědnost za bullshit, který panuje v Lybii? Ani náhodou. Bezletová zóna eufemismu pro vybombardování země do středověku a další sračky probíhali s oficiálním požehnáním OSN, Rusko a Čína se zdrželi hlasování a nepoužili tehdy právo veta v RB OSN. Teďka AI, Lékaři bez hranic.. aspol. protestují, aby neztratili kredit nestraného arbitra, proti mučení, vraždění a teroru před kterým uteklo obyvatelstvo z celých měst. Práce "demokratických revoluciónářů". Tuhle ozbrojenou sebranku z Libye přepravil západ letecky do Sýrie v počtu několika stovek. Není od věci udělat trochu diplomaticky cirkus v OSN, proběhlo to i v západních médiích v rámci tuposti propagandy o přesunu revoluciónářů nevyhnutelně s logistickou podporou NATO. V Libyi žádná přepravní letadla nebyla, vzdušný prostor kontrolovalo NATO a neznám civilní letckou společmost, která přepravuje ozbrojené hrdlořezy. Podobně i po moři, byla přece blokáda a plavidla NATO dělali prohlídky. Podle námořních konvencí ani posádka civilní lodě nesmí být ozbrojena. Damašek by to měl v OSN předhodit do placu, ať proběhne aspoň formální vyšetřování. Kdyby to nestačilo, stále tady je odpovědnost za situaci v Libyi.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/259419-osn...

263542

17.02.2012 17:23

Kolaps současné civilizace

RE: Ropa, plyn a černé uhlí nejsou fosilní paliva

75.?.?.?

Z hlediska geologie je 10 000 let nic. Četl jsem zajímavé informace o zvýšení obsahu ve starých vrtech. Jinak řečeno geologické naleziště vznikne v místě, kde probíhá abiotická přeměna a to, co vznikne se začne hromadit v nějakém fyzicky vhodném tvaru zemské kůry. Ve starém vrtu nemusí být nějaký přísun nového materiálu, to je pravda, takže může být splněna pouye jedna podmínka na vznik naleziště.

Dobrý příklad spodní voda. Musí být vhodné geologické podmínky, aby se mohla hromadit, a schopnost se zachytit a pomalu prosakovat plus čerpání zásob člověkem, protože zvířata ani rostliny to z větší hloubky mimo stromy a některé speciální rostliny neumí. Chemie v zemědělství, hluboká orba ... ničí život v půdě, snižeje se pórovistost půdy a schopnost zachytávat srážky, deregulace vodních toků, odlesnění, vysušení mokřadů a bažin, znečištění vody, spotřeba a jsme tam, kde jsme ohledně spodní vody jako civilizace. Nebyl bych tak úplně skeptický jako autor. Jde dělat zemědělství bez chemie. Tady je příklad z Ukrajiny, kde to na 4000 hektarech dělají od 70.let, a tehdy bylo plnění plánu svaté.
http://www.youtube.com/watch?v=8_Kz0QppkL0

Někdy by rád těžil z blízkostí zlomů. Kromě ropy tam bude všecko, zlato, uran, kovy... zemská kůra vznikla vychladnutím pláště a oceanská prej vzniká dokola. A když gravitace stáhla do jádra velké množství prvků podle hustoty, tak několik tisíc km pláště je promíchávano energii po miliardy let. Svrchní tuhá slupka má proti pomeranči nanotloušťku. Máme problém existovat v blízkosti mnohem klidnějších sopek a přesto se tam lidé vrací. Jakýkoliv ničivý výbuch totiž obohatí široké okolí o minerály a mrtvou organickou hmotu. asi největší přírodní pohnojení severní Ameriky byl výbuch Yellowstone, půlka s. Amerika byla pokryta několika metry popela extrémně bohatého na minerály, plus organická hmota pod ním. Pravda trvalo nějaký pátek, než výsledky tohodle "hnojení" někdo využil. Nemluvím o globálním ochlazení při výbuchu supervulkánu....

Na využívání surovin a energie ze zlomů můžeme zapomenout. To už bude "jednodušší" těžit suroviny na Marsu. Využitelnou energii a suroviny neleze získa efektivně z energeticky bouřlivých procesů, i jaderné fůze se musí kočírovta a jak píše autor, tak aby to bylo využitelné a bezpečné, tak to vyjde draho i při placení energetické ceny. Matička Země produkuje obrovské množství energie, třeba jenom statická energie v atmosféře. Otázka zní, zda jsme z toho technicky schopni čerpat a zda k tomu je vůle? Povede to to totiž nevyhnutelně k delokalizaci energetických sítí a snižení energetické závislosti lidí na centrálním odběru. Země může uživit 7 miliard lidí, ale nemůže uživit ani tu miliardu konzumistánců, kde 60 % obilovin padne na krmivo pro dobytek a to je pouze špička ledovce.

263548

17.02.2012 17:38

Kolaps současné civilizace

RE: Polopravdy

75.?.?.?

To je možné, že tam jsou chyby, ale celkový fundament je správný. Pokud myšlenka, že na 1 calorii v jídle v průmyslovém zemmědělství se spotřebuje 10 calorii v hnojivechm naftě, pesticidechm výrobě a údržbě těžké techniky je špatná? Pak to laskavě vyvraťe jako odborníky si na pomoc v rámci zdrojů vemte koho chcete.

Stejně tak myšlenka kolik energie musím nacpat na těžbu něčeho? V případě, že se třeba jedná o zlato se to dá přežít, pouze 10% zlata se dá použít v průmyslu a to jsem člověk, co tvrdí že drahé kovy se budou nutně v budoucnu používat ke krytí peněz, jenomý´že množství při stanovení cen nehraje roli, prostě za kus zlata dostanete více nebo méně brambor, cihel.... Ale pokud energetická bilance při těžbě zdroje, který sám tvoří 90% energie užívaného naši civilizace se začne blížit k nule nebo se stane dokonce ztrátová, tak s těžbou ropy je šmitec, přestože tu ropu de facto jíme.

Klidně požádejte o pomoc Coperfielda, aby vám z tohohle logického paradoxu pomohl vybruslit. Rád se nad konkrétními perlami moudrosti pobavím. Zatím jsme jako civilizaci prožrali čas několika generací a jsem v situaci, kdy tak několik minut po dvanácté, zda se jako složitá civilizace dokážeme zachránit na posldní chvíli je hamletovka otázka. Když jsem se k těmhle informacím před pár lety dostal, a ta věc mezi ušima byla nucena přimout, že to tak prostě je byl jsem několik týdnů v těžkých depresích. Na tohle si časem zvyknete, horší to je s optimismem mas, který se drží jako slípak flusu základní myšlenky. Tohl by přece ti, co to vedou nedovolili a určitě mají něco v rukávu. Falešné trumfové eso může ošidit nějakého moulu, ale na přírodní zákonitosti to stačít nebude.

263550

17.02.2012 19:23

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Měl jsem taky kamaráda za mřížemi v USA

75.?.?.?

Víte za těch 14 let jsem se naučil vážit si této země, a věc jako Patriot act, pošlapání práva habeas corpus, Guanatanámo, to že chybí dnes v USA lidé jako John Stockwell, lámání lidí jako Bradkey Manning psychickým týráním a všechno to směřování k fašismu po formální stránce. Zatraceně se mi to nelíbí, včetně zahraniční politiky, která přišla o zdravý rozum a stala se paradoxně největším bezpečnostním rizikem pro hroutící se impérium i svět.

Jestliže v Spojených státech nebude obnovena republika, nevyhnutelně impérium skončí fašismem tady není žádný výběr a pak to bude směřovat do "globální optimistické hry" vabank v režii ideologických fanatiků a narkomanů závislých na moci. Naučil jsem se za až teprve za poslední rok říkat celou pravdu, i celá pravda se dá používat i jako velmi účinná zbraň v desinformační válce.

Dříve jsme někdy hrál hru a nechal si něco pro sebe, i když mě řídili aspoň morální motivy na rozdíl od jiných. Ale upřímně řečeno bych raději hledal pravdu a užíval pravdu z úplně jiných důvodů. Pravdou je to, že moje srdce bude vždy mezi Spojenými státy a rodnou hroudou, i když zůstanu v USA. Z toho důvodu mě pěkně sere i to, co se děje v ČR, jenomže to nesmrdí nuklearním krchovem v celosvětovém měřítku.

263560

17.02.2012 19:46

Kolaps současné civilizace

RE: Nesmysl

75.?.?.?

Takže konečné dostupné využitelné zásoby jakéhokoliv nerostného zdroje jsou pro vás nesmyls? Nepovídejte, pro uhlí se musí jít do větší hloubky od doby, co začala jeho těžba ve velkém bratru nějakých 200 let. Co myslíte, když se všecko měří na peníze, dělá se to ze sportu? Stejné s ropou, proč když v Texasu toho na pevnině nebylo, navrtali několik tisíc vrtů do dna mexického zálivu? Jenom blbá ropná plošina vyjde na miliardu. Pár dílů z Dallasu jsem viděl, Boby byl sice dobrák od kosti, ale jeho brácha to viděl přes kvartálovou optiku.

Lidská vynálezovost. O té tady mluví i zastánci nekrytých papírových peněz, když s důvěrou spolehají na nekonečný let expenzivního letadla. Podle všeho inovace a kreativita nedokážou držet krok s lidskou chamtivostí a sobectvím..., promítá se ve formě inflace. Kolik cených papírů je v oběhu neví ani centrální banky, kdyby to poctivě evidovali. Objev 6 biliónů ( angl. trilónů ) zafalšovaných cených papírů mě pobavil. Zanamená to, že podsvětí a asi tajné služby neboi někdo takový začali čeřit vodu na hodně vysokém ekonomickém levlu. Americké dluhopisy se asi neobchodujou v nějaké místní družstevní bance.

Jeden nepříjemný faktor. Říká se tomu čas. Takže kdyby dneska někdo přišel s nějakým technickým zázrakem, který dokáže čerpat třeba statickou elektřinu přímo z atmosféry, tak překopání infrastruktury kromě zdrojů materiálových lidských ve formě odborníků, řemeslníků... ( to víte lidi ze služeb a kanclů to neumí a naučit je to vyžaduje kromě jejich ochoty taky nějaký ten rok ) bude to vyžadovat tak optimisticky od oka 10 let. V okamžiku, kdy ropa bude na příděl je pozdě, bez energie i ten čas se nám prodlouží, když to bude moc dlouho systém zkolabuje do naprostého chaosu.

Pneumatika je 30 litrů ropy. Kolik spolkne údržba infrastruktry malého města? Kolik překopaní infrastruktury malého města? Milióny lidi se přesunou z města? Kam? Budou nocovat celoročně pod stromem? Ohrozí to venkov? Může existovat i půmyslová civilizace bez venkova?

263564

17.02.2012 20:19

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: zlato je pitomost

75.?.?.?

No já přemýšlím o mnoha věcech té naší růžové budoucnosti v hodně širokých souvislostech. Rodinné vztaha a nechuť sdílet sexualního partnera byl pouze vhodný příklad, že všecko společné být nemůže. Člověk je sice společenský tvor, ale zároveň má individualitu a tuto je ochoten potlačit na minimum pouze v případě extrémního ohrožení a nesmí to být moc dlouho, aby mu z toho psychicky nehráblo.

Ponorková nemoc je takovej krásnej příklad. Na kolejích jsem bydleli v jednom pokuji po čtyřech na dvou palandách vcelku komfort oproti bezdomovci. Od druháku jsme se podle přátelství uspořádali sami do jednotlivých pokojů. Nebyli jsme spolu každej den, víkendy, vánoce, zkouškové období, různá výúka, taky soukromý život... Po deseti měsících školního roku jsme se měli tak akorát dost, po 2-3 měsících letních prázdnin jsem se na sebe těšili jak malý kluci, nový školní rok začínal velkými studentskými ožíračkami.

Práce? Pamatuju, že za komárů na brigadách nám začali vyučující čárkovat řádky odplevené zeleniny. Administrativa nebyl problém, stačila čtvrtka papíru. Konrolovali, zda to není odfláknuté. A podle výkonu se rozpočítali na několik skupin peníte. Dneska by to nefungovalo, poněbadž movitější jedinci pro pár drobných by to měli na háku, ale vtip je právě v tom, že v roce 86-87 jsme na gymlu měli zhruba stejně holé prdele. Byli jsme nejlepší pracovní turnus. Další rok se o nás družstevníci málem poprali, u koho budem makat. Kdyby jsme neměli individualní hodnocení, tak by se nikdo nehonil, včetně těch pracovitějších. Kdo má chuť makat za nějakého flákače?

A dokud se lidi budou lišit v psychických, fyzických a jiných schopnostech, tak nepůjde nikdy popřít jejich individualitu ani ego. Rovnostářska společnost je utopie i na úrovni tlupy šimpanze bonobo. A to šimpanzové bonobo nedělají nic extra skupinově složitého. Už to okopování zeleniny v sobě mělo otázku dělby práce. Na 40 lidí s motykami stačili v pohodě dva profesoři s tužkou a čtvrtkou papíru, jejich práci mohl zastat kdokoliv ze studentů a lidská civilizace v komlexní podobě obsahuje i činosti, které vyžaduje speciální schopnosti. Člověk s IQ 95 prostě nebude schopen na rysovacímn prkně projektovat raketoplán, i kdyby u toho byl 24 hodin 7 dní v tejdnu. Stejně tak já můžu čumět se štětcem v ruce na malířský stojan a Mona Lisa z toho nikdy nevznikne, i když by šlo pouze o kopii, kterou jsem si schopen docela vybavit v mysli.

263566

18.02.2012 00:49

Kolaps současné civilizace

RE: Nesmysl

75.?.?.?

Dvě slova nafukovací peníze!!! Když slyším kecy o reálnách cenách jakékoliv ekonomické ceny, tak mám husí kůži. Světová banka, MMF, mozkové trusty.... a jiní kecálci žvaní o potřebě šetřit, férových obchodních přístupech. Mají tu drzost přitom, kdy nafukovací peníze dosadili do funkce globálního platidla. Myslí si, že odfouknutí ekonomiky fungovat, nebude protože to jejich kasínu za šedesaát let trvaní pokřivilo realné ceny a proppojilo se ke všemu s energií. Ani ropy není nafukovací množství, takže díky navázaní na nafukovací prachy, byli nějaký čas neskutečně levná. Když zkusili narovnat její cenu, tak se ktomu okamžitě přihrnuli spekulativní kredity z kasína a skončilo to průserem a nestabilitou ve třetím světě ve formě hladových bouří.

Přemýšlejte kteří prašivý zloději pokřivil skutečné ceny ve skutečné ekonomice? Jakým způsobem systém fraktalních rezerv tahám lidem skrytě peníze z kapsy a jaké velké deformace díky tomu přišli k životu? To je co ruinuje farmáře a lidi na celém světě a dělá ze zemědělství málo zajímavé odvětví. Čím dal jste v ekonomice od "tiskařského lisu" tím více nařededější se k vám to, čemu ti darebáci říkají peníze dostane.

Nafukovací peníze, potřebují nafukovací ekonomiku. Za jakoukoliv cenu, ekologická defastace, plundrování nerostných zdrojů, vody, taky války... A protože zemědělství má strop, kde z půdy na hektar toho prostě více nevymačkáte ani průmyslovou cestou, tak této nafukovací ekonomice přestalo stačit jako první. Průmysl díky inovacím šel ke všem čertům pomaleji. To je důvod proč se ten papír přesunul do virtualního kasína "finančního průmyslu", kde šlo generovat největší zisk, virtualní realita totiž žádná omezení přírodními podmínkami i zákony nemá. Z půdy na hektar toho prostě více nevymáčknete a využitelné půdy je omezené množství. Zpludnrujte lesy, louky, savany na další půdu, máte zaděláno na ekologické průsery.

Žijeme v systémové krizi kolabujícího systému a šmejdi z bankovní oligrachie to moc dobře vědí, protože restart systému už byli nuceni řešit dvěma světovýma válkama. Další si jako lidstvo nebůžeme dovolit. Transformace na nexpanzivní systém vyžaduje přechod neneyxpanzivní peníze, tedy na krytou měnu, a když pro to vznikne dostatečná vůle, tak to je velmi kritický bod v životě civilizace. Zřejmě se neobejde bez krachu papírových měn a pak bude třeba rychle jednat. Sice systém má velkou setrvačnost, kdy některé věci ještě nějaký čas budou fungovat, ale nebude to trvat věčně. Pokud by kolaps měn byl spojen s važným realným propadem ropy bude to velký problém, půjde totiž o propojení dvou systémových krizí finanční a energetické. Na zničení civilizace stačí bohatě jedna z nich.

263584

19.02.2012 18:57

Kuba – země paradoxů

RE: Kuba

75.?.?.?

Ve wiki píšou: na Kubě jde přímo o ekologickou skrytou katastrofu, nebyli vpuštěni zahraniční ekologové. Asi mají v Havaně špatnou zkušenost se zahraničními modelkami, hlavně z ČR, kde jsou na ministerstvu zahraničí idioti v dlouhodbé převaze. Ale jsou velmi snaživý a podle všeho často koukají v bedně na bondovky. Holkám bych jejich rozhled a mozek vymytý propagandou zas tak nevyčítal. Nepřipravovali se na dráhu diplomata a na modních molech se od ních požaduje něco jiného než kritické myšlení.

5% rozlohy Kuby jsou i podle wiki národní parky, tak asi nebude tak zle. Provoz jak nám bylo řečeno od někoho, kdo na Kubě osobně odšlapal nějakou stovku km na kole je prosycen komorní venkovskou atmosférou. Cesty jsou ve špatném technickém stavu. Takže bezolovnatý benzín a neměření exhalací při technické vozidla jsou určitě važný ekologický problém jako jiné propagandistické žvásty na wiki, např. nebezpečný stavební průmysl, kdy se rozpadá kolonialní architektonické skvosty a taky silnice, vlaky jezdí v intervalech maňána.... Ale i na wiki píšou o značném množství půdy ladem, přesěji řečeno píšou o tom, že je zaplevelena.

Když si to přeložím do jazyka svého kmene, tak to znamená, že Kuba je se solidní rezervou soběstačná potravinově. Můžou si nechat dovolit ležet půdu ladem. Ta nevyužíváná půda za několik let doplnila živiny a minerály, počet těžké techniky užíváný v zemědělství bude nízký, lidi jsou zvyklý makat na poli a díky podnebí se nemusí honit. Vlak jede jednou za několik dní a všichni jsou v klídku, provoz na cestách nízký, bezpečnost pro místní i cizince vysoká. Dvě funkční měny jedna pro vnitřní trh, druha na valuty, dlohodobé embargo. Se zhroucením globálních nekrytých měn žádný problém.

Lidi žijou skromně jak ukazují fotografie. Drží při sobě, když babča nemá problém spát na jedné posteli s párem mnohem mladších příbuzných a je to považováno kulturně za normální stav, pak...Zdravotní péče dostatečná na udržení zdravé populace. Při živelných pohromách jako hurikánu nemají problém se vrátit zpátky do života, spíše je to považováno za šťastnou událost. Nedojde-li k nukleární válce, tak obyčejný Kubánec si negativních dopadů při zhroucení západního impéria ani nevšimne. De facto si může povšimnout časem pouze pozitiv. Kubánské zemědělství patří k těm, co nemá problém zvednout produkci potravin s minimálními ropnými vstupy. Velmi cenná vlastnost.

Zajímavé je srovnání s Haity, je to totiž hned vedle kousek na západ přes moře, tam radili experti-mrchožrouti ze Světové banky a MMF, u moci byli pravicové junty a dikatátoři. Na Kubě bych trvale žít nechtěl, ale pokud by měl člověk na výběr mezi diktaturou a diktaturou, tak věřím, že správně by si vybral i český diplomat.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kuba

263662

19.02.2012 20:33

Kuba – země paradoxů

RE: Srovnání

75.?.?.?

Kdo to je každý slušný pracující člověk? Moji rodiče mají odhákováno čtyřicet let nebo kolik? Auto nikdy neměli, pravda nejezdí stopem. Znám docela dost lidí, co v ČR makalo a bylo bez auta, to víte já jsem původem vidlák. Pár mých spolužáků ze studií jezdilo stopem ze školy pravidelně. Pravda to bylo v 90-tých letech, ale třeba se poměry změnili. Tady v USA byla mobilita lidi dost důležitá, když je něco autem méně jak dvě hodiny, tak to je blízko a a do jednoho dne se to bere jako, že to jde. S tím dojedete z Chicaga na skály do Tennesey ale já jsem silně omezil užívání auta při emisích se na mě dívají při kontrole mil jako na magora, co si zřejmě přetáčí míle u šunky staré 17 let. Toyta Corrola 95, motoricky vynikající auto, sice už je prorezlá, poněvadž se při výrobě nepočítalo s takovou životností, ale jinak kvalitně odvedená práce, minimální údržba a furt to jede. Ale i tady vím hned o třech lidech, kteří užívají MHD.

Týpek kterého určitě nechci vzít do auta. Řeč je o úrovni bezpečnosti, že ano? Kdo by to byl řekl, že západní pochodeň svobody a humanismu bude mít problém s všeobecnou úrovní bezepčnosti a kriminalitou. Když nám po plyši zahraniční lektoři na výuku angličtiny, často mladí študáci mluvili fascinovaně o tom jak ve městě jako Olomouc je bezpečno i v noci, dívali jsem se na ně jako by spadli z měsíce. Dneska už docela chápu, o čem tehdy byla řeč.

Byli tady bezdomovci v mínus třiceti, Jsou tady dva přístupy, jeden elitařský, kdy si někdo myslí že problémy odsune za horizont a postaví kolem sebe bezpečnostní zdi, ale to nefunguje kromě hrstky skutečně velmi bohatých příliš dobře. Pouze bohatí zjistí, že horizont je velmi blízko a čelí kriminalitě, drobnými krádežemi počínaje, loupežnými únosy a vraždami konče. Druhý je lidský, který má pozitivní dopad na celkovou úroveň bezpečnosti ve společnosti. V Hradci Králové nocelhárna, mají plno nikdo z bezdomovců nebyl pozitivní na alkohol. Žádné problémy s chováním, hygienou, vědí že jim jde o život, a mají svoje vnitřní pravidla, losují např. mezi sebou kdo půjde spát do tepla. Bez pravidel na ulici v tvrdých podmínkách nemá jednotlivec šanci.
http://www.blisty.cz/art/62359.html

263670

19.02.2012 21:36

Kuba – země paradoxů

RE: Kuba

75.?.?.?

Na Kubě to funguje. Místní papír je venku nesmětitelný. Takže mají CUC a museli v roce 2008 opustit dolar, nemohli ho dle místních potřeb tisknout a byl problém ho získat. CUC může fungovat na místním trhu pro luxus, a ten je vůči celé ekonomice malý, navíc distribuce potravin probíhá masově bez peněz. Směrem do zaharničí je CUC nesměnitelný. Papírová měna na místním trhu může fungovat, když je nelze ji převést do virtualního kasína, kde jsou pravidla dané systémem fraktalních rezerv. Nemožnost papír převest do virtuálních spekulativních trhů, by totiž při jejich "kvantitavním uvolňováním" způsobil silnou domácí inflaci s dopady na místní vládu. Speciálně při zemědělské produkci, která má daleko od tiskařského lisu.

Od toho je chudoba zemědělských regionů, kde měnou byl dlouho dolar. Třeba Argentina je ukázkovým příkladem vytunelování ekonomiky spekulativním kapitálem přes cizí měnu, kde jejich centrální banka má nulový vliv co se s tím bude dít. Japonci to vědí a většinu dluhu drží jejich centrální banka. A v Pekingu to "soudruzi" vědí taky, proto ten řev o podhodnoceném juanu. Největší kacířství - odejít od dolaru-eura.

Systém fraktalních rezerv, kde na každý půjčený dolar od centrální banky může komerční banka vytvořit z ničeho 10 nových dolarů není nic než skrytá zlodějina. A vsadím boty, že se fixlovalo i s poměrem vysoko překračující 1:10. Mohli to dělat, protože tiskařský list velmi rychle koncentruje bohatství a tím moc. Ale za cenu devastace skutečné ekonomiky a nejvíce podfinancované bude vždy zemědělství. Pouze jídlo se dá na rozdíl od papíru jíst.

Systém nekryté měny brzo sklouzne k praxi fraktalních rezerv, skrytě nebo oficiálně a velice rychle se měna odtrhne od skutečné ekonomiky. Během sta let této praxe v globálu, byli nutné dvě světové války na restart fiančního letadla nekryté měny. A to existovala vazba zlato-dolar na úrovni centrálních bank a pak petrodolary. Expanzivní měna vyžaduje expanzivní ekonomiku bez ohledu na ideologii. Soudruzi zkolabovali v SSSR a bankéři přivedli svět na pokraj katastrofy o něco později. Zkusili narovnat ceny ropy a spekulativní kredity je vyšroubovali během několik měsíců na 150 babek, což ruinovalo zbytek ekonomiky nejvíce zemědělství, chudé regiony byly okamžitě na pokraji revoluce.

V stavu jakém to je nejsou schopni s krizí udělat bankéři nic. Systém se bez růstu velmi rychle zhroutí a pak se papír stane bezcenný. Nikdo papír nepřijme při obchodních transakcích, pokud si ta něj nepořídíte v rozumném kurzu, co potřebujete v čase kdy to má nominální hodnotu. Zboží nebo něco, co bude mít důvěryhodnost. Státy přijmou kromě barteru navzájem papír pokud se dohodnou na kurzech a ten papír bude na požádání smětitelný v rámci stanovených bank a hádejte za co? Černý trh to bude dělat v malém v masovém množství transakcí.

263675

19.02.2012 22:28

Kuba – země paradoxů

RE: Srovnání

75.?.?.?

Aha já jsem netušil, že jde stopovat vlaky a autobusy a jednalo se o hlavní způsob stopování v zemích českých. Opravdu totalita a co Japonsko? Mluvím o současném Japonsku nebo severské země ve skandinávii? Víceméně i současné Německo nebo Rakousko, Švýcarsko by bylo zajímavé ohledně té bezpečnosti. Pravda máme teď v Norsku Breivika, s tím místní policie nepočítala, poněvadž to hodně vybočuje z všeobecné bezpečnostní situace.

A bezdomovci v Praze zřejmě mají méně dobré vůle a radnice v Praze a Hradci králové mají stejně dobré vůle na řešení problémů? Nebo radní v Praze se rozhodli pro strategii asociální živly přesídlit mimo Prahu? Už se jim podařilo udělat v severních a východních Čechách problém s cikány na místních úrovních, kde prostě městečko o pár tisíc obyvatelých nemůže bez újmy vstřebat několik stovek lidí, kteří kromě sociálních dávek žijí z drobné kriminality, i když k tomu přispělo tuším i Brno. Teďka jsem někde zachytil myšlenku o povolení pobytu. V Praze se za chvíli stanou demokraticky uzavřeným ghetem lepších lidí, už bude chybět jenom kolem Prahy postavit plot se strážními věžemi a kontrolními body na silnici.

263680

19.02.2012 23:52

Kuba – země paradoxů

RE: Srovnání

75.?.?.?

Ale, jo já jsem měl taky kolikrát peníze na vlak a autobus, a jel jsem stopem. Abych byl upřímný, tak ve svý generaci neznám nikoho, kdo aby aspoň jednou nejel, to víte jsem ročník 70 a vím pouze o jednom týpkovi, který když měl 20 dostal k narozkám nějaký úsporný auto bez tak na lízačku. Kámoši, kteří se v tom hrabali byli schopni ze tří vraků motorek udělat jednu funkční. Pravda táta nebo nějakej jeho kámoš jim ve fabrice třeba udělal nějakou část generálky motoru, výbrusy apod. za flašku, ale taky sem tam jeli stopem. Nešlo přeci jenom o prachy, aspoň tehdy. Přátelé procestovali kus světa třeba hodně latinskou Ameriku, jedne kámoš si u indiánky v jižní Americe svezení na motorce odpíchal. [velký smích] [velký smích] A stav jeho bankovního účtu mu umožňoval teoreticky koupit si její barák i s příslušenstvím, domácím zvířectvem a půdou.

O to mi šlo, aby stopování nebylo rovno asociální a otázce peněz, jak to na úvod od vás vyznělo. I když nemůžu vyloučit, že se tomu tak v zemích českých stalo. V USA je stopování považované za riskantní pro obě strany a policajti to nevidí rádi. Co jsem slyšel historky z první ruky o ČR od lidí co mají green card, kdy důležité je položit na barový pult naleštěný mobil, klíčky od bavoráku a být oháklej ve značkových hadrech. Jinak je člověk prej aspo%n v matičce stověžatý za zvířátko, to i brácha od kámoše který si třeba potrpěl na hadry i v Americe, byl půl roku po návratu převychovávanej na normálního jedince. Není divu, že i hezký holky pak potřebujou cvokaře. V mojí generaci jsme měli holé prdele, ale nemuseli jsem psyciatrovi ležet na gauči. S workholikem šťastně žít nejde a se sockou to je pod úroveň, ale každá mladá generace na začátku je plná těch "socek". Já jsem socka zůstal, takže jsem v klidu, člověk má málo čas, dělat si starosti o své duševní zdraví. [velký smích] [velký smích]
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/257085-kra...

263685

20.02.2012 03:30

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

Užasné čtení, ještě ýe jsem cynicky otrlý a nejsem materialista.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Bylo by to více legrační, kdybych nevěděl, že pár dní zpátky mluvili před Kongresem veřejně dva vysocí představitelé amerických tajných služeb. Náčelník generálního štábu je tedy třetí muž ze zpravidajské a vojenské komunity v USA s podobným veřejně proneseným varováním. Nepočítám velitele 5.flotily z námořní základny přímo v Perském zálivu.

No, tyhle diplomatické řeči jsou velmi opatrné. Doufám, že v čistě soukromých rozhovorech sionistickým fanatikům pořádně vyprali prádlo. Trochu více emocí intenzivní pípání mezi sem tam nějakým slušným slovem, by mohlo zaujmout čelní lalok mozkový i ideologického optimisty. Případně klidný monolog někoho, kdo má jméno a komu se neodvaží skákat do řeči ani fanatik, poněvadž ví, že to co bylo řečeno, platí. Ale ani to samo o sobě nestačí, určitě nezbytně nutné je v Izraeli i jinde mluvit s dobře informovanými realisty a pojitit vůči nějaké nerozvážnosti. Ani klika ideooptimistů jenom tak nemůže začít předehru k nuklearní válce, ale může i zpackanou akcí, vyprovokovat nervozní prostistranu k reakci. V případě Iránu, který na případný útok bude nucena jednat s plnou silou, by následky i zpackané blokované iniciativy byli fatální. Nemají žádnou atomovku, kterou by někam na zkoušku hodili a začali zkoumat co se bude dít a diploamticky sondovali terén. Naopak při útoku na jaderná zařízení mohou lehce přijít k jadernému zamoření i se svými sousedy. Bude to znamenat vždy ekonomickou zkázu a pád režimu.

Kecy o holocaustu, když Irán získá jaderné zbraně, i když je nemá a v pozici odstřelit ropu konvenčními raketami je ani nepotřebuje. Pokud se jedná o divadlo pro domací publikum v Izraeli a jinde před volbami, tak prosím, ale jedná se o velmi nebezpečnou hru. Tel Aviv přestože má jaderný arsenál, tak se ho nikdy nedovážil a neodváží použít v regionu Blízkého a Středního východu, jestliže nechce spáchaz ritualní sebevraždu. Přece nečekají, že Rusko se bude nevzrušeně dívat na radiokativní mrak nad svým uzemím nebo třeba Indie s Pakistánem, islámské země... Trefit jaderná zařízení v Iránu, může lehce vyjít na stejno. Co pak řeknou pěknýho? Sorry, to jsme nechtěli?

Jaderné zbraně jsou dobré akorát pro odstrašení, ale nedá se s nima vyhrát válka. Indie s Pakistánem válčili třikrát a ujistili, že to je k ničemu. Nic nezískali a ani jedna strana se neodvážil použít to, co má. Irán i bez jaderných zbraní je ve stejné pozici jako nuklearní velmoc, může sestřelit trh s ropou a poslat globální ekonomiku a civilizaci ke všem čertům, ale bez toho že nebude čelit vojenskému útoku to neudělá. Nepotřebuje vyvíjet jaderné zbraně. Škoda zdrojů, lépe je investovat do něčeho jako Iskander, dolet 500 km a více, radar, velká rychlost, přesnost a manevrování za letu, pulzní a laserové zbraně.... Ropné terminály, rafinérie, přístavy pro tankery a...

Automaticky kráceno

263690

20.02.2012 03:31

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Užasné čtení, ještě ýe jsem cynicky otrlý a nejsem materialista.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ropné terminály, rafinérie, přístavy pro tankery a jiná infrastruktura jsou snadný cíl i pro zastaralejší rachejtle ve velkém množství. Víceméně Iránci mají na x let s obranou strategií vystaráno.

Problém jsou s fanatiky. V Iránu jsou fanatici, s kterými se po svržení Šáha roku 1979 rozešlo i teokratické vedení, ale ty v Iránu při pumových atentátech s bombama na magnetu podporovali jiní fanatici ze západu. A jenom ideologický fanatik je dostatečně tupý, aby vyzbrojil a dosadil k moci fanatiky třeba v Libyi, pokud vyloučím, že se jednalo o naprostého optimistického idiota nebo školáckou chybu ve velké hře. Během studené války se člověk modlil, aby nedošlo k technické chybě. Co by se stalo asi hezkého, kdyb iránské radary ukazovali i při omezeném útoku ty hromady letadel nebo jiných leticích objektů? Užásná technická novinka, proč se o to během studené války Američané ani Rusové v technologickém vývoji zrovna o tohle oklamání radarů nezajímali? Ve vysokém velení nuklearních velmocí nikdy neměli velké slovo fanatici nebo ano?

263691

20.02.2012 15:53

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: tak takhle to vypadá v zelených mozcich

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud by šlo pouze o armádu a racionální hodnocení, spal klidně. Jde o psychologii lidí. Za prvé jestřábové, myslí si, že když se na někoho pořádně dupne, tak si nadělá do kalhot. Irán poslal dvě vojenské lodě přes Suez do Sýrie, zřejmě byli naloženy, vojenským materiálem, penězy a léky nebo nějakým akutně nedostakovým civilním materiálem. Pozoruhodné je, že vojenská vláda v Egyptě dala souhlas k proplutí v situaci, která má do ružové daleko. Zajímavá by byla i poloha ruských válečných lodí Severní flotily při vstupu iránských plavidel do Středozemního moře. Předpokládám, že v rámci cvičení dělali iránským lodím takový vzdálenější dohled. Plyne z toho, že v Iránu, Egyptě a Rusku si přes vážnost situace nikdo do kalhot nic neudělal.


Druhé riziko jsou fanatici. Kdo je fanatik? Může to být velmi inteligentní dobře informovaný a vzdělaný člověk, který v jistých situacích naprosto přestává používat zdravý rozum. Prostě se mu zatmí před očima a vidí v ružové mlze, obvzlášť nebezpečné pokud se do toho namíchá ještě náboženství.

Další rizikové faktory, jako třeba že se švindlovalo při zbrojních testech, máme krizi docházelo k redukci zbrojních programů, politici-lobisti vědí houby o podmínkách testu, zda byli tyto podmínky realné. S těma bombama na ničení bunkrů se to má tak, předpokládá se, že se to zavrtá do velké hloubky přes beton, a uvnitř to vybuchne a teplo zapeče díru a všechno radiokativní svinstvo zůstane v podzemí, jeno zjednodušený princip, detaily si lze dohledat na netu. Spodní vody už jsou lokální problém.

Jaké s tím proběhli testy? Zkusili to aspoň na silu pro nukleární zbraně, což je objekt s podobnými parametry jako nějaké sofistikoavné opevnění v podzemí. Navíc průmyslový objekt se bude lišit bude hromada trubek na přívod vody, ventilace.... Rozhodně nesdílým optismis, že se to hermeticky uzavře, spíše to roztrhá široké okolí, protože objekt bude mít různé nehomogenní části, kudy půjde síla výbuchu ven. Fanatikům to je jedno, jestřábům taky. V Libyi bylo nutné získat souhlas hromady lidi v politické i skutečné elitě pro útok. Po půl roce bez Kadáfího hromada z nich trpce lituje, že na to kývla. Tím jsem si jistý.

Technická chyba spolu se selháním lidského faktoru, píše se že IDF použila elektronické rušení, kdy se objevili na syrských radarech stovky cílů v roce 2007. Co se stane pokud se na amerických radarech v oblasti objeví stovky neidentifikovatelných cílů, o iránských ani nemluvím. Tohle jsou schopni upéct izolovaní fanatici i bez povolení shora. Taková technologie vyvíjí obrovský stres na vojenské obsluhy a zvyšuje riziko chyby na obou stranách. Stačí, aby několika jedincům ruply nervy a s nějakou racionalitou si nemusíme lámat hlavu.

263718

20.02.2012 16:26

Kolaps současné civilizace

RE: Pár faktů o ropě...

75.?.?.?

Ty čísla jsou zajímavé, šlo by to nějak zohlednit na světové vývozce plodin, tam by byl reálný předpoklad intenzivního zemědělství. Jestliže budou tvořit méně než polovinu jedná se o velmi dobrou zprávu. Technologie jsou fajn, pokud dokážou dostatečně zvýšit energetickou bilanci při získávání jakéhokoliv zdroje, plus započítání negativních dopadů. Faktem je, že jakýkoliv zdroj se nejprve získává za nejvýhodnějších podmínek. Ropa se velkém těží 100 let, uhlí 200 let, kovy ještě déle. Nejrozumnější se jeví omezit spostřebu a získat technologické náhrady než investovat do vylepšení technologie těžby. A přejít od ropy jako hlavního zdroje energie znamená technologickou revoluci, přejít k omezení spotřeby na neexpanzivní způsaob existence civilizace, znamená odklon od nafukoovacích peněz, taky revoluce, ale společenská a ekonomická. Globalizace je energeticky neefektivní, lokální spotřeba zdrojů, ale nejde dohromady s globalizací.

263720

20.02.2012 20:22

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Jde z toho strach

75.?.?.?

Mocenská elita není tvořena fanatiky. Ani mezi lidmi na jakýchkoliv postech nemají fanatici převahu, většina lidí chce v míru žít své životy. Nemyslím si, že elitě přijde jako skvělá myšlenka vládnout nad radioaktivními ruinami civilizace, pokud by vůbec přežili. Pravda fanatici jsou problém a bude nutné je odstavit z mocenských pozic. Ono to zkousnou i ti, co profitovali z tiskařského lisu, že s tímhle držením moci je ámen a centralizace ve formě světovlády z toho nikdy nemůže být. Přemýšlejte umožnilo jim to koncentrovat značnou moc. Furt lepší mít značnou moc, než vládnout absolutně ruinám a ono by to nebylo dlouho. Vsadím boty, že krkem by jim při pohledu na zkázu zakroutili vlastní jednotky. A pokud jde o náboženské fanatiky, kteří se dovolávají nějaké staré smlouvy? Dávno ji sami porušili a tím pošlapali platnost.

263735

20.02.2012 23:39

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Jde z toho strach

75.?.?.?

Jakmile se to začne mydlit, tak budou použity všechny zbraňové systémy a globální chiméra světovlády padla. Globální nekrytá měna nikdy nevznikne a bez ní to nejde a dolar pozici rychle ztrací není nic, co by ho bez krytí mohlo nahradit. Čistě teoreticky by mohla globální nekrytá měna existovat, kdyby ti, co jí mají pod kontrolou měli železnou disciplínu a morálku. Museli by být skoro svatí, ale pak takovou měnu nepotřebují, lidé by za nima šli sami od sebe. Nekryté peníze strašlivě korumpují, vytvářet peníze z ničeho je obrovské pokušení. Nemělo by být nikdy dovoleno je používat, ale lidé v ně ztratí na dlouhou dobu důvěru než zapomenou nějaký čas potrvá. Použít biologické a chemické zbraně rychle přeroste v nuklearní konflikt. Už zrušení 25% kapacit světové produkce ropy konvenčními zbraněmi zanamená odstartování globálního konfliktu. Irán bez hightech zbraňových systémů je v pozici velmoci, co se týče vlastní obrany, dokud ropa bude energie civilizace. Stačí se podívat na mapu. To že v Evropě překopou rafinérie na tom nic nemění, protože zničena může být ropná produkce arabských monarchií. Pokud poklesne význam ropy, nebude stát Střední východ za nějaký vyčerpávající konflikt.

263750

Vazby na Indii, Čínu jsou nerozbitné, obě země by bez iránské ropy čelili obrovským ekonomickým problémům. Rusko zajímá primárně bezpečnost jižní hranice z toho důvodu to varování směrem k EU bez ohledu na větší profit z ropy. Země třetího světa to přinutí naopak k většímu odpoutání od západních měn, co je výhodné ohledně politiky centrální banky třeba pro Německo, tak ruinuje jih Evropy a ne tak země třetího světa. Těžko říct jaká bude pozice Japonska a Jižní Korei ekonomická logika je v rozporu s politickými vazbami, ale Čína i Indie jednoznačně využijí prostor pro obchodní aktivity ve třetím světě. Latinská Amerika se svou centrální bankou si bude držet euro s dolarem od těla. Pikantní bude situace pro arabské monarchie, sice navýšení ceny jim přinese zisk, ale budou ho muset rychle investovat, aby z toho nebyla ztráta. Už teď neví, co s tím papírem mají dělat.

Kadáfí sice nedokázal zrealizovat měnu krytou zlatem pro Afriku, ale zdražování ropy v dolarech vyvine silný tlak na barterový obchod, to oslabí nekryté měny. Na tuto situaci je nejlépe připravena Čína, má obrovskou industriální základnu, potřebuje velké množství přírodních zdrojů a má dost i těch eur a dolarů, bude schopna stabilizovat režimy, které budou čelit hladovým bouřím z důvodu nárustu cen ropy. Ke všemu může používat podle situace juan, včetně pohybu kurzu. Otázka zní co se bude dít s africkou ropou v Sudánu, Angole, Nigérii. V Sudánu a Nigérii má západ bezpečnostní problémy už teď. V Libyi je situace všelijaká. Irák bude podporovat minimálně skrytě Irán, západ nebude moct zasáhnout vojensky a riskovat povstání. Turecko potřebuje ropu, pokud ceny vystřelí v dolarech nahoru bude to mít nepříjemné dopady pro Ankaru. Japonsko i Korea mají dolarové rezervy, ale líbit se jim to taky nebude. Pakistán při navýšení cen ropy? Paradoxně tato obchodní válka bude mít silný negativní dopad na dolar-euro, euro se pravděpodbně zhroutí jako první a to znamená na scéně německou marku nebo Evropa přejde taky na dolar? Asi těžko. Irán na tom ekonomicky ani politicky nemůže prodělat, právě naopak bude velmi výhodné investovat v Iránu bez jakékoliv konkurence západu a tento na hlavu postavený ekonomický stav nebude trvat věčně. Kromě ropy má Irán obrovské zásoby plynu, uran... A co s tím udělá západ uvalí embargo třeba na Čínu nebo Rusko? [velký smích] [velký smích]

263769

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 133 čtenářů částkou 29 526 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!27.02.20 19:32 Neurčeno 0

Assange má za sebou první dva dny slyšení u soudu, který má rozhodnout o jeho vydání do USA27.02.20 00:07 Británie 2

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 1

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 4

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 1

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 12

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Měnové kurzy

USD
23,06 Kč
Euro
25,31 Kč
Libra
29,69 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
23,72 Kč
100 japonských jenů
20,93 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 017,25 Kč
1 unce stříbra
411,11 Kč
Bitcoin
206 028,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?