Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 43 příspěveků, 1 jméno: jan vítek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.12.2011 21:23

Havel

vyvolený

jan vítek 90.?.?.?

Havla jsem neměl nikdy rád, občasné uveřejňování jeho žvástů na svobodné evropě, kterou jsme měli doma běžně naladěnou, bez nějakého skrývání, protože to bylo každému jedno a nikdo neposlouchal za dveřmi, mně vždycky dokázalo rozladit. Nicméně byl vybrán , někým, netuším kým, aby odvedl v naši republice práci, kterou pro ně odvedl dobře, když ho tak chválí.
Říkal jsem si, že je sice trochu mimo realitu. A skutečně to byl dramatik, protože jeho hry bylo drama poslouchat, ale pořád jsem si říkal, že třeba není nastrčenou figurkou ve hře někoho jiného.
Když ale tuším 19 nebo 20 listopadu 1989 svobodná evropa hlásila, že Havel bude příštím presidentem, tedy v době, kdy se kola revoluce z pohledu většiny národa ještě ani nezačala roztáčet a nikdo neočekával změnu režimu, (kdo tvrdí, že očekával, tak si myslím, že lže. Každý čekal že přijdou nějaké změny, větší či menší, ale nemyslím si, že někdo z nezasvěcených tušil, že se otěže moci tak spořádaně předají někomu jinému), tak mi bylo jasné, že tenhle člověk bude tam, kde ho mocní chtějí mít a bude dělat to, na co byl dosazen, a že to českému lidu nepřinese nic dobrého.

258790

18.12.2011 21:31

Havel

RE: cenzura na Respektu

jan vítek 90.?.?.?

a já jsem si myslel, že tě cenzurujou už podle IP
[smích]

258793

30.12.2011 22:41

Malá záchodová úvaha

luxusního?

jan vítek 90.?.?.?

Mně osobně bidet přijde jako odpudivé zařízení a pohled na něj mně přímo ser.... Nikdy bych nebydlel pod jednou střechou s bidetem.
[smích]
Kamarádka taky pere ponožky a kalhotky v bidetu a to mi přijde ještě odpornější.

259892

30.12.2011 22:44

Malá záchodová úvaha

RE: Jenom totální prasátko si po velké potřebě neumyje konečník!

jan vítek 90.?.?.?

brrr, zima. nedivím se, že autor radši zůstal v anonymitě

259894

10.01.2012 02:05

Píšou mi psaní justiční páni

historické kořeny

jan vítek 90.?.?.?

Je to sice hezky napsané, nicméně to v techto končinách je historicky zakořeněné a s tím se těžko něco udělá. Náš právní řád vychází de facto z práva inkvizičního a jak známo za upálení čarodějnice taky musela její rodina zaplatit církvi nemalý peníz. Že by právě proto byla většina upálených z bohatých rodin?
[smích]

260608

12.01.2012 13:13

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: manipulace a lez

jan vítek 90.?.?.?

ok, na tom něco pravdy je, nicméně třeba právě svatovítská katedrála od započetí stavby dodnes nebyla v majetku církve ani jedinou minutu a stejně se o ni soudí.
Pohled na Husity se může lišit, že se chovali barbarsky je jen projevem doby, každý se tak choval. Důležité jsou pohnutky a ne způsob provedení. Sice je škoda památek, které pobořili, ale to jejich prospěšnost Českým zemím nijak nesnižuje, nehledě na spanilé jízdy, které si myslím měly jako folklor vydržet dodnes, aspoň bysme nebyli jako slovani a češi neustále germánskými historiky a jejich přisluhovači zesměšňováni a nebyla by mazána a retušována naše histirie.

260827

14.01.2012 18:22

ČR: Příběh rasového extrémismu

příčina a důsledek

jan vítek 90.?.?.?

Článek je to hezký, jistě napsaný s láskou, ale co je příčina a co následek? Mluví se tu o věci někdy od poloviny devadesátých let, ale příčina je daleko starší. Je už v přidělování bytů a následné vybydlení a přidělení nových jistým občanům. Rasový extremismus je daleko jasnější a netrestaný právě na straně těchto občanů.
Zaplatit jízdné v tramvaji? rasizmus more.
Pamatuju si mnoho případů z první poloviny devadesátých let, kdy skinhedi přijeli dělat pořádek na diskotéku, protože tam cigáni dělali bordel. Jsou teda problémem skini?
Za mých mladých let se bralo jako takový rituál, že když mladí bílí kluci přijdou do vítkovic nebo přívozu, tak přijdou cigáni se porvat. (většinou rvačka začínaly rituálně osočením z pomluvy, takže se třeba ozvalo "more, co si to říkal, že moje máma neumí bruslit?" popřípadě jezdit na kole apod.) Sice se jednalo o takzvanou "cigánskou férovku" ale to moc nevadilo, protože oni jako správná smečka fungujou tak, že když sejmete vůdce, ostatní se rozutečou. Navíc tehdy aspoň měli tolik slušnosti dodržet ten rituál "výzvy k boji". Dnes útočí nečekaně, zákeřně, ozbrojení a sfetovaní.
Kdyby naše vládní garnitura nepodporovala příčinu, nebyl by zde důsledek. Kdyby se lidi necítili ohrožení, nebyli napadáni, okrádáni a vražděni, nebyl by důvod k jakémukoli extremismu.
Ještě příklad k tomu Vítkovu : Kdybych já s rodinou bydlel nabouraný v cizím domě a v podstatě tam neměl co dělat. živil bych se já i celá moje rodina trestnou činností. měl bych plný dům kradené nafty a benzínu. a v případě, že by mi ho někdo podpálil, tak by se mi tam popálilo dítě, protože bych ho tam zapoměl a vzpoměl bych si na něj až bůhvíkdy (stejně jako moje partnerka a zbytek famílie, protože bysme byli posledních několik dnů permanentně v lihu). Dostal bych pak taky zadarmo rodiný dům a byl by mi prominut trest za moje předchozí kurvá.....??

260996

17.01.2012 18:15

USrael ruší společné cvičení

RE: Ja myslim ze si to proste spocitali

jan vítek 90.?.?.?

no, z tím zamáváním to nebude tak horké. už vystavili účet a za poskytnutou vojenskou pomoc chtějí 480 miliard $$ které si vezmou, předpokládám, v ropě.

261247

15.02.2012 14:42

Udělal jsem chybu

RE: Tohle beru

jan vítek 90.?.?.?

s tímhle je u nás trochu problém, na výzvy policie je třeba reagovat. nicméně pokud je stránka na hostingu a nikoli na vlastním serveru, tak člověk logy ukládat nemusí a může policii odkázat na majitele serveru poskytujícího hosting, a pokud je tento v zahraničí, tak se s ním budou špatně domlouvat. Tady je to dost velký zašmodrchanec, oni chodí na zvedavce, který je financovaný dary, které dostává občanské sdružení registrované v ČR. Policie tedy součinnost vyžaduje od občanského sdružení a to je ze zákona povino spolupracovat, pokud žádost nešla na na sdružení, ale na osobu, pak je to jiná.
ohledně jurisdikce.....policie a státní zastupitelství vyšetřují všechny trestné činy o kterých se dozvěděli a je-li tento spáchám na síti, pak je spáchán na celém území republiky, takže se toho může ujmout kdokoli, později, až se bude vyšetřovat konkrétní pachatel, tak podle místa odkud se připojoval a tedy to páchal se dá namítat místní nepříslušnoust orgánů.

263309

16.02.2012 18:03

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Varování pro méně zkušené investory / ekonomy

jan vítek 90.?.?.?

toho bych se moc nebál, zlevnění energií, tedy i zboží nemusí nutně snížit cenu práce nutné k vytvoření tohoto zboží, takže cena se sníží, nikoli však platy zaměsnanců. pokud tedy pokles ceny výrobků bude zapříčiněn pouze snížením ceny energií, tak se zvýší kupní síla a lidé budou více nakupovat....výsledkem tedy není deflace, ale opět a zase jen inflace.
nehledě na to, že většina cen by se asi vůbec nesnížila a producenti by pokles ceny energií a tím výrobních nákladů brali jako extra bonus a ne jako důvod ke snížení ceny.

263460

16.02.2012 19:49

Udělal jsem chybu

RE: Tohle beru

jan vítek 90.?.?.?

musíte uvést všechny údaje jež jsou vám známy. navíc spousta věcí je ošetřena telekomunikačním zákonem. Nehledě na to, že tady jde o základní rozdíl v tom, zdali policie vyžaduje součinnost od občana....nebo od občanského sdružení, které jako takové musí ze zákona spolupracovat s orgány státní správy. Jako občan můžu "mít nevůli cokoli si pamatovat", ale jako sdružení musíš mít všechno v pořádku. Ona by se totiž takovému sdružení dala celkem lehce zakázat činnost......což je daleko jednodušší, než zakázat činnost člověku (pokud pod si nečinností člověka jako celku představím smrt).

263471

16.02.2012 20:09

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

jan vítek 90.?.?.?

Vy tady ale pořád mluvíte o "napráskání" a "udání".
Pokud jsem to dobře pochopil, tak policie chtěla jen vědět odkud se připojovali. takže pravděpodobně neznají jejich adresu, nebo identitu....a nebo vědí, že se připojoali odněkud odkud neměli a jen si to chtějí potvrdit.
Nevidím na tom nic špatného tyhle údaje policii dát. protože všichni by chtěli užívat demokracii v tom smyslu, že si budou dělat co chtějí.....ale svoboda slova musí být vyvážena zodpovědností.
Pokud někde šířím nějaké názory, tak proč by mi mělo vadit, se pod tyto názory podepsat? Abych to dělal anonymně, tak se buďto musím za své názory stydět a nebo vědomě hlásám něco o čem vím, že je trestné. Pokud mám odvahu hlásat něco co je trestné....a pokud jsem třeba i v právu/nebo nejsem a mám pravdu/nebo nemám, nezáleží na tom......tak bych stejně měl mít odvahu to hlásat pod svým jménem a zemřít hrdinnou smrtí.
Pokud někdo něco "pokřikuje zbaběle zpoza rohu" tak nevidím nic špatného na tom ukázat prstem zpoza kterého rohu ten křik jde.
Proto mám radši pravicové radikály, kteří jdou své názory šířit otevřeně, než levicové radikály, kteří to dělají zakuklení , schovaní kapucema a šátkama a posílení drogama. PŘESTO ANI JEDNY Z NICH NEUZNÁVÁM A JEJICH ČINNOST NESCHVALUJI, pouze jeden přístup považuji za čestnější a hodnější člověka.

263473

22.03.2012 14:58

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

jan vítek 90.?.?.?

Česká republika není černou ovcí, podle tuzemslé legislativy se za zbraň považuje vše, co útočník použil k útoku, tedy nejenom předmět vykazující i jinak charakteristiky zbraně.
Takže pokud někoho v čr zmlátím srolovanýma novinama, tak jsem čin spáchal zbraní. Na posouzení soudu pak je, jak dalece smrtící tato zbraň byla.
Naopak policie by na místě, najde-li u člověka například "boxer" měla toto vyhodnotit jako útok na skupinu obyvatel nebo jednotlivce ve stádiu přípravy, protože se jedná jednoznačně o útočnou zbraň tedy mít ji u sebe znamená plánovat útok na něčí osobní integritu. (nemluvě o tom, že takovéto zbraně se dají charakterizovat jako zákeřné)
To, že v čr není dodržován zákon právě policií a je policisty "podivně" vykládán není chyba toho zákona, ale systémová chyba fungování policie.
Naopak třeba meč, je jednoznačně sběratelský předmět, pokud ho ale nepřenáším v tašce ale mám ho schovaný pod bundou, je to jednoznačně s úmyslem někoho napadnout.
I u střelných a palných zbraní je velký rozdíl v tom jak na ně pohlíží právo v čr a nebo právě v USA. V čr u krátkých zbraní musí tyto být nošeny skrytě, diskrétně. Veřejně se ukazovat s bouchačkou za pasem je důvod k odebrání zbrojního průkazu a může vést i k trestnímu stíhání. Kdo zbraň má nesmí tím znervózňovat okolí, veřejně a viditelně nosit zbraň mohou jen příslušníci ozbrojených složek , ale jen tehdy, jsou-li ve službě.
Naproti tomu v USA by to bylo považováno za "skryté nošení zbraně", tedy, že jsi ozbrojen tak, aby o tom nikdo nevěděl, takže asi chystáš nějakou nekalost.

265678

23.03.2012 14:02

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

jan vítek 90.?.?.?

OK,
možná těžko boxer napasovat do této definice.
I kdyby to měl být pouze můj osobní názor, a i kdyby se s ním nikdo jiný neměl ztotožnit, tak boxer je jednoznačně zákeřnou věcí a kdo ho nosí a odhodlán použít by za to měl být trestán a kdokoli ho skutečně použije by měl být trestán za pokus o vraždu.
Boxer není věc určená na ochranu, nenosí ho pro ochranu maminky s kočárky, ani důchodci venčící pejsky.
Kdokoli použije boxer je jen zbabělec, který nemá odvahu se porvat čestně, chce mít zákeřnou výhodu a je mu jasné a musí mu být jasné, že jedinou ranou může zabít. Takže když ho někdo použije, tak ho použil s vědomím, že může zabít.

Ohledně vstupu do budov s nožem, tady se na mně asi sesypete s kritikou, ale zastávám názor "můj dům - můj hrad" . Jen a pouze majitel budovy určuje pravidla. Když si domů pozvu návštěvu, tak bych určitě byl štěstím bez sebe, kdyby si do mojeho obýváku návštěva vzala nůž "na svou obranu".

265727

26.03.2012 11:42

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

jan vítek 90.?.?.?

ale to už zacházíš do extrému. prostě to cítím jinak. máš u sebe nůž? OK, máš u sebe nůž schovaný třeba v rukojeti hole nebo deštníku? jsi hajzl. Máš u sebe legálně drženou pistoli? OK, v pořádku. Máš u sebe nelegálně drženou pistoli? Jsi hajzl.
A pak jsou tu věci a zbraně, které zasluhují všeobecné opovržení a mezi ně patří právě třeba boxer...a je jedno jestli si to omlouváš právem na sebeobranu. Pokud u sebe mám nějakou zbraň, tak ji musím být schopen použít v případě potřeby, takže pokud u sebe nosím boxer, jsem připraven ho použít a to prostě já vidím jako tak velký morální zločin (nemluvím o zákonech), že prostě takový člověk by do slušné společnosti patřit neměl a měl by být eliminován.

265885

16.04.2012 21:08

Sexmise

Jan Vítek

jan vítek 90.?.?.?

to jste mě překvapil Vladimíre, neznat sexmisi je základní kulturní nedostatek. V době kdy to v tehdejší ČSSR běželo to viděl snad každý. [chechtot]

267065

10.05.2012 08:46

Osvobození Plzně

trocha kulturního přehledu

jan vítek 90.?.?.?

"to bylo slávy, pan starosta gratuloval, bučely krávy" není Burian nýbrž VW (tím nemyslím to auto)

268621

04.06.2012 12:55

2% = 49 x nula nula NIC

snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

takže , co mně tedy zaujalo nejvíce?
1) vklady v bilionech? velmi "úsměvné tvrzení"
2) kdo by takový krach zaplatil? Celá krása systému je, že pokud banka půjčí určitému množství lidí peníze a oni je vyberou jinde nebo za ně něco koupí, tak bance na straně pasiv vznikne závazek ve výši těchto úvěrů, ale na straně aktiv pohledávky za klienty ve stejné výši + úroky. Takže jediný způsob jak může banka prodělat je, že peníze vyhodí:
- utratí víc než vydělá na úrocích
- poskytne velké množství nedobytných úvěrů
- někdo z vedení si peníze ulije jinam.

Pokud ale banka funguje normálně a jen nemá dostatek disponibilních peněz z důvodu runu na banku, a krachne, tak vždy bude po účetní uzávěrce v plusu, vyplatí své vkladatele a vydělá.

to, že je pojištění vkladů, je jen další podvod na lidi. banka totiž peníze dostane tak , jak ji budou lidi splácet úvěry + dostane úroky....kdyby ale vkladatele nevyplatila hned, ale také postupně, tak by musela platit úroky i jim a tedy by nevydělávala. Je proto lepší, když to jde z pojištění. Banka to sice pak musí do fondu vrátit až se ji sejdou peníze, ale má to bezúročně takže si zachová zisk.

270239

04.06.2012 19:35

2% = 49 x nula nula NIC

RE: snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

tojo, jen jsem psal, že všechny ty vymyšlené peníze budou po krachu na straně aktiv. Takže dlužníci splatí pasiva banky a bance zůstane úrok. Takže nikdy neprodělá, ani když krachne.
A peníze, které nikdy neexistovaly jsou pak aktivy.
Kdybych já půjčoval peníze, které neexistujou, byl by to podvod.
[smích]

270247

05.06.2012 18:23

2% = 49 x nula nula NIC

RE: snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

ok, omlouvám se tedy, nicméně podle této statistiky je víc vloženo, než půjčeno, takže tady systém částečných rezerv dostává trochu na prdel. bylo by možná zajímavé zjistit kolik těchto "vložených" peněz jsou peníze "převložené" z jiných úvěrů.
pokud si někdo vezme hypotéku, koupí dům a prodávající ty peníze uloží, tak se zvýší oba ukazatele.

270289

06.06.2012 09:28

2% = 49 x nula nula NIC

RE: snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

samozřejmě,
ale jediným emitorem "skutečných" papírových peněz v ČR je ČNB nikoli soukromé banky.
poukázal jsem na to, že s 1 reálnou bankovkou se dají ty ty ukazatele takto navýšit do bilionů, ale v případě krachu a poškrtání aktiv a pasiv zbyde jen ta jedna bankovka (a na straně aktiv ještě pohledávka za klienty, ty úroky z těch bilionů)

270306

02.07.2012 20:49

Piráti na internetu

RE: USAMA

jan vítek 90.?.?.?

myšlenka dobrá, jen je tu problém. Myslím v ČR.
Krátce to shrnu:
1) kamarád je majitelem hudebního klubu
2) zároveň hraje v kapele
3) jeden večer hráli s kapelou, jejich kapelou, v jeho klubu jejich vlastní písně
4) Přišel dopis z OSY kde bylo vyčísleno kolik mají za produkci odvést OSE a kolik je pokuta za to, že to neučinili a neodvedli sami automaticky.
5) Pakliže by se zaregistrovali u OSY tak by dostali za to, že jejich písně byly veřejně hrány peníze, které pro ně osa vymohla na organizátorovi akce.

souhrn: za to, že ve svojem klubu se svoji kapelou hráli svoje písničky museli OSE zaplatit cca 2500,- Kč a pakliže se zaregistrují u OSY tak tuto částku (poníženou o cca 2300,- Kč což jsou náklady OSY) dostanou ....tedy vydělají na tom, že se jejich hudba hraje [chechtot]

OSA totiž ze zákona je oprávněna vybírat i pro umělce, kteří si to vyloženě nepřejí a například hotely platí poplatky OSE za každý instalovaný reproduktor (nikoli reprobednu) takže rádio v restauraci vyjde levněji, když má jeden reproduktor než když má třeba 4 reprobedny po 3 reproduktorech.

271407

ten se hlavně nedělá třeba u nás , ale hlavně v německu, kde ale vůbec nejde o to, že je to palivo vyhořelé. když se odváží z německa do francie ke zpracování, tak nikdo železnici neblokuje, ale když se už zpracované a zabezpečené převáží z francie zpět do německa k uložení, tak jsou blokády železnice....protože jak si můžou ti frantíci dovolit vozit do německa vyhořelé palivo. že?

271656

08.07.2012 05:12

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: banco santander a real madrid

jan vítek 90.?.?.?

neřekli, že chtějí vystoupit z EU, ale z eurozóny. To je dost podstatný rozdíl. (už jen proto, že z EU vystoupit nejde)

271657

24.07.2012 23:50

Islámští bojovníci zaplavují Sýrii

RE: Israel to možná ohrožuje

jan vítek 90.?.?.?

jedinci s poruchy? jak krásný češtin. osobně netuším kolik je tady neofašistů, nicméně rádoby demokraté na jiných serverech hlásající odpor ke zvědavci se chovají na internetu tak, že z nich fašismus čiší na dálku.ti se ale nazývají demokraty a plivou na všechny okolo sebe. možná takové znáte, pravděpodobně ano.

272445

26.07.2012 23:04

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

RE: Je to hanebný soudce (a hanební zákonodárci)

jan vítek 90.?.?.?

Nezpochybňuju některá Vaše tvrzení jako taková....ale snažit se je potvrdil lží jim na věrohodnosti nepřidá.
Mírumilovný Irán, který víc jak 300 let nebyl ve válce? Netušil jsem, že jsem tak starý, ale pokud si pamatuju, tak za mých mladých let se asi 10 let v kuse mlátili s Irákem hlava-nehlava (nebo spíš hlava-hlava)

272533

26.07.2012 23:07

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: kdo ohrožuje světový mír

jan vítek 90.?.?.?

Ono to nebude s tím rozdílem ve zbrojení tak horké. Stačí se podívat na rozdíly v cenách zbrojního materiálu v USA a rusku a i laik si spočítá, že rusko za 10% nákladů dokáže pořídit možná až 75% toho co USA

272534

28.07.2012 22:49

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

jen bezvýznamné kecy

jan vítek 90.?.?.?

Všechny tyhle rádoby zodpovědné úvahy jsou o h..vnu. Když někdo má být popraven, tak nevidím důvod proč by to mělo být humáně. Ať trpí, a ať klidně trpí hodně, pravděpodobně si to zaslouží.
Jsem ale odpůrcem trestu smrti z důvodu jeho "nezvratnosti".
Budu odporovat editorovi, když napsal "v prokázaných případech". Co je prokázaný případ? kým? kdo mi zaručí, že čin dneska trestný nebude za pár let označen za hrdinství a naopak?
Takže pro mně je to jasné. Trest smrti NE, radši doživotní vězení. Kecy o finanční zátěži jsou blbost. Doživoťák v base je levnější než kdyby byl venku na dávkách. A že čekání na popravu je nehumání, že je to jako by byl dvakrát potrestán? ať trpí, ať je to jako by byl třeba desetkrát potrestán, on tam totiž není za odměnu.
A pokud dojde k popravě tak ať je klidně krutá, stejně až to skončí mu to už bude jedno....mimochodem, kolik k smrti odsouzených vrahů zabilo své oběti humáně?

272644

29.07.2012 03:58

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: trest smrti povolen ...

jan vítek 90.?.?.?

není otázkou jestli je trest smrti přiměřený danému skutku.....otázkou je, kdo ho vynese? kdo si může být jistý, že je ten proces spravedlivý? co když to vážně byl "vyprovokovaný incident, bodnu do kabátu a v něm byl chlap, upadl mi na kudlu a pak ještě osmkrát" ?
ale teď vážně.....dokud budou soudit lidé...omylní....často hloupí...bez představivosti.....nebo i chytří, ale soudce víc než kdokoli jiný se musí řídit zákony, které jsou zase vytvořeny jen a jen omylnými a často hloupými lidmi. Dokud budou zločiny vyšetřovány omylnými lidmi, kteří mohou ať už úmyslně nebo z nedbalosti či nekompetence některé důkazy přehlídout.....
Do té doby je tak definitivní trest jako je trest smrti naprosto neakceptovatelný.
Pokud ale má někdo jistotu, že by měl být někdo jiný potrestán smrtí....tak ať trest provede sám...a pak ať s hlavou hrdě vztyčenou jde na soud přijmout si svých vlastních 15 let za vraždu.
Pokud voláte po smrti, tak buďte chlap a udělejte to sám a přijměte za to svůj trest.
Souboje taky byly zakázány, ale bralo se za čestné vyzvat na souboj a nebo souboj přijmout. Kdo šel v souboji hájit svou čest do toho šel s tím, že pak za to bude sám potrestán, a možná i trestem smrti.
Takže pokud voláte po smrti a jste ten "neomylný" pak jděte, udělejte co považujete za správné a přijměte svůj trest.

272658

29.07.2012 04:11

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

jejich zaopatření? Máte představu kolik je v ČR doživotních vězňů? Víte kolik stojí jejich zaopatření? To číslo je tak směšné, že to opravdu není tak vysoká cena za to, aby se zajistilo, že nedojde k "omylu" nebo k nějakému "spravedlivému procesu".
Padlo tu jméno Horáková. Nejde o humanizmus, ale právě o zabránění takovým případům. Kdyby nebyl trest smrti, dostala by doživotí....a za pár let, třeba za deset by třeba už byla doma (spoustě lidí zmírnili tresty) a třeba by se dožila i rehabilitace.
Ale právě proto, že voláte po tak definitivním řešení jako je smrt, právě vy "spravedliví" jste příčinou takových konců jako byla právě horáková.

272659

29.07.2012 19:18

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

samozřejmě, a dostáváme se zase ke statistice, která jak víme, je přesný souhrn nepřesných čísel. Náklady na jednoho odsouzeného jsou vyjádřeny poměrem nákladů celé vězeňské služby na jednoho odsouzeného (tedy platy, údržba budov, investice). Jedná se o poměrnou část celé rozpočtové kapitoly.
U nezaměstnaného je to ale trochu jinak, protože podporu dostává pouze určitou dobu, pak je placen už z jiné kapsy, platí ho sociálka, která většinu nezaměstnaných dokrývá i souběžně s podporou. Takže pokud si sečtete SKUTEČNÉ náklady na jednoho nezaměstnaného, tedy i poměrnou část nákladů sociálky, nákladů obcí, výdaje za budovy a investice nejenom úřadu práce, ale i jiných institucí, které se podílejí na péči o nezaměstnané. Dále náklady různých vládních i nevládních organizací, které jsou placeny z rozpočtu a jejichž "prací" je integrace různých nepracujících skupin..............TAK SE V CELKOVÉM ČÍSLE NÁKLADŮ NA JEDNOHO NEZAMĚSTNANÉHO DOSTANETE DALEKO VÝŠE NEŽ JSOU NÁKLADY NA JEDNOHO VĚZNĚ.
Trvám na tom, že trest smrti je nesmysl pro svoji definitivnost. Nejde o nějakou humanitu, ale o zdravý selský rozum.
Uživit nějakých 20 nebo 30 doživotních vězňů není tak drahé a upřímně, kdyby tam těch 30 doživoťáků nebylo, tak by nestámo míň věznic, ani by nebylo míň bachařů, protože je to jen nepartný zlomek z celého počtu sedících, takže kdyby tam nebyli, tak by se náklady snížili nikoli o Vámi zmiňovaných 318 tisíc na osobu, ale pouze o stravní dávku, tedy cca o 50 tisíc na osobu.
Mimochodem diskuze tady na Zvedavci poněkud upadá, začíná se tady nadávat do pseudohumanistů, komunistů a podobně. Možná se budu opakovat, ale to je chování fašistů (ať už sami sebe označují jakkoli, třeba za demokraty)

Vaše tvrzení, že kdyby lidi podporovali trest smrti, tak by horáková popravena nebyla, ale byla popravena právě proto, že pseudohumanisti jsou proti trestu smrti je taky dosti úsměvné. Ona je právě krásný příklad toho, proč by trest smrti existovat neměl. Kdyby nebyl, nebyla by popravena. A nemá to nic společného s tím jaký byl nebo nebyl režim nebo kdo se dostal nebo nedostal k moci nebo kdo koho vraždil nebo nevraždil. Na téhle úrovni není otázka oprávněnosti či neoprávněnosti trestu smrti postavena. Jde jen a pouze o to, že ten trest je nevratný a i kdyby došlo třeba jen k jedné jediné chybě, justičnímu omylu, tak je to nevratné a neospravedlnitelné a je zcela jedno v jakém režimu by se to stalo.

272695

29.07.2012 19:35

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Neco ze zivotni zkusenosti: Hamletovo,byt,ci nebyt,tod je otazka.

jan vítek 90.?.?.?

tady jste nakousl zcela jiné téma než je oprávněnost, či neoprávněnost trestu smrti. Vždy se může, třeba po letech prokázat, že se jednalo o justiční omyl. Proto by místo trestu smrti měl být trest doživotního vězení. Pokud se objeví nové skutečnosti a proces bude obnoven a v nově obnoveném procesu bude schledán nevinným, pak ať je propuštěn. V opačném případě doživotí má být doživotím.
Můžete namítnout, že když je vina bez pochyb prokázána.....bla...bla.....tím se ale jen otevřou vrátka pro justiční vraždy, protože to bude zase jen a jen soudce, kdo prohlásí, že vina byla bez pochyby prokázána. Proto by ani hypoteticky tahle možnost neměla být soudcům dána.
prostě tady mícháte jablka a hrušky dohromady. Když řeknete, že chcete trest smrti, aby se nestalo, že ten člověk bude za slušné chování propuštěn......chcete tedy vraždit preventivně?.
Nemělo by se spíš debatovat o tom, že doživotně odsouzený by neměl být nikdy propuštěn, pokud není očistěn místo toho volat po trestu smrti?

272697

30.07.2012 10:53

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Argument pro trest smrti

jan vítek 90.?.?.?

Dovolím si malou poznámku,
už kdysi jsem zde psal, že nemám rád extremismus v jakékoli podobě, přesto však si více vážím pravicových extremistů než levicových. lépe řečeno pravicových si lze alespoň trochu vážit, kdežto levicoví zasluhují dle mně jen opovržení.
To vše pro jeden jediný důvod, pravicový extremista, ať už je jeho názor jakkoli špatný, jde se svým názorem mezi lidi veřejně, se svým obličejem a svým jménem. Nebojí se pod své názory "podepsat". kdežto levicoví extremisti jsou banda sfetovaných hovad, které umí jen rozbíjet cizí majetek a nemají ani tolik odvahy nebo slušnosti, aby své názory hlásali pod svým jménem. Všechny jejich demonstrace jsou si podobné tím, že je to anonymní dav v kapucích a s šátkama přes hubu. Takže jakkoli by jejich názory mohly být dobré a kvalitní, nikdy si takový názor nezaslouží být slyšen od zbabělce.

Teď zpátky k vašemu příspěvku, všiml jsem si, že se pod své, rádoby chytré, příspěvky nepodepisujete. Je to samozřejmě Vaše právo a je to samozřejmě demokratické, každý se může demokraticky rozhoudnout být zbabělcem, ale jak jsem řekl, kdo se stydí pod své názory podepsat by neměl být slyšen. Proč by lidé měli brát argumenty od někoho, kdo sám se za své argumenty stydí?

272723

30.07.2012 11:32

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Jen poznámka pod čarou.
V ČR je dána vězňům zákonná povinnost pracovat, pokud pro ně věznice práci zajistí, v opačném případě si vězni náklady svého věznění platí sami, popřípadě jim roste dluh,pokud svévolně pracovat nechtějí.
Protože ale je nesmysl aby doživotním vězňům rostl dluh (protože by ho těžko po skončení trestu splatili), tak právě jim věznice práci zajišťují....a oni rádi pracují, protože se aspoň nenudí.
takže tvrdit, že právě tito vězni nás stojí nějaké peníze je nesmysl.

272727

30.07.2012 17:05

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Argument pro trest smrti

jan vítek 90.?.?.?

samozřejmě jsem nemyslel, že má být uvedeno jméno včetně rodného čísla. Člověk může třeba dlouhodobě používat na netu nick, takže jeho názory v diskuzích jsou lépe stravitelné, i když ta identita není ověřitelná.
Vkládat ale zcela anonymní příspěvky mi přijde ...... zhovadilé.
Ohledně akcí v reálném prostředí....pokud jde nějaký dav lidí, kteří hlásají nějaké věci a nesou svou kůži na trh, jdou takříkajíc s odkrytým hledím, pak to jsou lidi, kteří své věci alespoň věří a jsou ochotní za ni bojovat nebo něco změnit (bez ohledu na to co hlásají) a už jen to si zasluhuje určitou míru respektu.
Naopak dav zakuklených individuí se šátkama přes hubu, házející dlažební kostky, zapalující auta apod. je jen kriminální sebranka, která chce jen dělat bordel a ničit majetek druhých , a je zcela jedno jak ušlechtilé ideály při tom hlásá, protože o ty ideály nejde, je to jen záminka k dělání bordelu.
Takže ano, takové skupiny jako ANTIFA a podobně by se měly trestně stíhat a jejich členové by měli sedět.

272738

31.07.2012 09:34

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

OK, jste tedy příznivcem justičních omylů a vražd, marně kličkujete a mluvíte o ochraně vrahů. Pokud někdy omylem byste vy sám byl nespravedlivě odsouzen k trestu smrti ač byste byl nevinný, tak tímto sám prohlašujete, že souhlasíte s tím a přejete si, abyste byl okamžitě popraven, ok? Tvrdíte, že budete s trestem smrti souhlasit i jako nevinný a budete rád, že bude proveden, protože nemáte zájem se hájit ani čekat, jestli se objeví nové důkazy, které by Vás očistily a osobně budete sám žádat, aby byl trest vykonán co nejdřív.
Je to tak? Zachoval byste se takhle?
Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě, Vaše stížnosti na cenu péče o doživotní vězně jsou projevem choré mysli chudého člověka. 1000,- kč denně, při 35 doživotních vězních je necelých 13 milionů kč. I kdyby nepracovali, tak je to pořád směšná suma, je to plivanec v moři, je to tak málo, že člověk, který je schopný uvažovat v reálných číslech se nad takovou cifrou ani nemůže pozastavit.
Kdyby došlo byť jen k jedinému justičnímu omylu, na kolik byste si vážil takto ztraceného lidského života? Na kolik si ceníte třeba života svých rodičů nebo dětí? Myslíte si, že justiční omyl se nemůže přihodit nikomu z vašeho okolí nebo Vám osobně? Potom nejste jen naivní, ale i velmi hloupý člověk.
Když řešíte takové směšné sumy a jde Vám evidentně pouze o finance, proč nepopravit třeba všechny kuřáky? Léčba nemocí jež si přivodili kouřením stojí ročně tisícinásobně vyšší částky.
Cena života je nevyčíslitelná a ani pobyt 35 věznů po několik stovek let nestojí tolik, aby to vynahradilo jediný justiční omyl.
A znovu opakuju, tady nejde o nějakou humanitu nebo ochranu práv odsouzených, ale o ochranu práv nás ostatních. O ochranu práva svobodného člověka. O naše právo na ochranu před justičnímy omyly a nebo přímo před justičnímy vraždami.

272762

31.07.2012 10:10

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Vodníku, víš co je společné, pro všechny oběti justičních omylů a nebo justičních vražd? Společné mají to, že si všichni...stejně jako ty...mysleli, že jim se to stát nemůže.
Takže řekni upřímně....je pro tebe to riziko, že dojde k omylu a bude popraven nevinný člověk akceptovatelné? Trváš na tom i za předpokladu, že by se jednalo o tebe nebo tvé příbuzné?

272764

01.08.2012 21:19

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Jasně, všichni si můžou být vědomi toho, že někdo něco udělal, ale ten jediný kdo rozhodne a čí rozhodnutí to bude, které určí kdo zemře bude jen a jen ten soudce.
Oháníte se tím, že tam kde to bude 100% prokázané, ale právě tohle otevírá cestu těm justičním vraždám a omylům, kdy soudce "bude mít za 100% prokázané" že někdo něco udělal, a pošle někoho na smrt protože mu jako důkaz bude stačit jen jeho vlastní přesvědčení. Proto by tuhle pravomoc zabíjet lidi ten soudce neměl mít. Jak už jsem řekl, není to o ochraně vrahů před smrtí, ale o ochraně nás, ostatních před možností být svévolně zabit.
A neříkejte mi, že by to nedělali. Dělali by to stejně jako to dělali kdykoli, kdy k tomu měli tu moc.
Rozhodně je lepší, když budou lidi v hospodě reptat, že ten nebo onen prokázaný vrah "pouze" sedí na doživotí, když je nám všem jasné, že to udělal........než aby ti samí lidé reptali, že ten či onen byl popraven přestože nám všem je jasné, že neudělal nic.
Já netvrdím, že neexistujou případy, kdy je jednoznačné, že pachatel je vinen a nikdo nemá pochyb......ale umožnit někomu vydávat rozsudky smrti jen otevře dveře tomu aby docházelo i k justičním omylům nebo justičním vraždám.
Živit pár doživoťáků je malá cena za to, že možnost těchto "omylů" eliminujeme.
Všichni znáte gang soudce Berky, že? Opravdu byste chtěli takovýmto lidem dát právo rozhodovat o životě a smrti?
Že ho nakonec chytli? OK, ale kolik lidských životů a firem zničil? Kolik lidí by tźa tu dobu mohl takovýto člověk nechat zabít?

272824

02.08.2012 08:53

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

Kdo se vyhýbá odpovědi?
už několikrát jsem psal, že krásný příklad je právě Horáková.
Můžete argumentovat, že to bylo na politickou objednávku a že režim dokáže zabíjet i tajně. Režim může zabíjet tajně a každý to dělá, ale takovýhle veřejný proces je vzkaz pro lidi co se jim stane, když nebudou držet hubu. tady nešlo o nějakou Horákovou, ale o doručení vzkazu celé společnosti.
Dostáváme se k jednoduché matematice....pokud by trest smrti nebyl, nebyla by popravena. Hotovo, tečka.
Teď mi uveďte vy nějaký rozumný argument, proč si myslíte, že "teď už by se to nestávalo" když tam sedí stále ti samí soudci.
Osobně znám soudce alkoholiky, znám soudce závislé na drogách, znám soudkyni, která se mstí za napadení dcery.
Soudci nejsou žádní nadlidi, jsou mezi nima hovada jako kdekoli jinde. Protože jsem realista tak vím, že se kdykoli , komukoli, třeba i mně může stát, že mně někdy budou soudit neoprávněně.....a v takové chvíli bych skutečně nechtěl, aby soudce měl pravomoc rozhodovat o mém životě.

272847

02.08.2012 11:02

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

>> Byl jste nekdy u soudu jako
>porotce a mate alespon mlhave poneti, jak probiha proces s
>vrahem?

Zapoměl jsem reagovat na tuhle Vaši část......Tady jsme v ČR, takže nikdo tady nemůže být porotcem, protože tady žádné poroty nemáme. Soudí soudce a to naprosto stejně vraha jako zloděje, není v tom rozdíl. Pokud je to pro čin, kde je trestní sazba tuším do 5 let, pak soudí soudce sám, pokud hrozí sazba vyšší, soudí senát složený ze tří soudců. Předseda senátu + dva přísedící. Na konci soudu se senát odebere k závěrečné poradě, kde přísedící mají pouze poradní hlas. Předseda senátu pak vynese rozsudek "dle svého vědomí a svědomí".
Takže žádná porota, žádné jednomyslné stanovisko poroty. Je to jen a pouze rozhodnutí jediného člověka, který sám rozhodne o vině a trestu.
Jedno z hlavních pravidel našeho právního systému je pravidlo "volného hodnocení důkazů". To znamená, že tady neexistuje "tvrzení proti tvrzení" jako v americe. jako důkaz může sloužit vše, co je u soudu řečeno nebo předloženo nebo může jakkoli osvětlit důležité skutečnosti. Tvrzení jednoho účastníka je dukazem...tvrzení druhého účastníka je důkazem...a soudce, podle pravidla "volného hodnocení důkazů" se sám podle svého "vnitřního vědomí a svědomí" rozhodne, kterému důkazu dá jakou váhu.
Pasáže v uvozovkách jsou přesné citace zákona, kdyby Vás napadlo, to napadat jako nějaké moje smyšlenky či názory.

272851

03.08.2012 08:39

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

právě, já bych třeba neprotestoval a byl bych sticha, kdežto vy byste se stejně jako dnes rozplýval nadšením nad trestem smrti a vyzýval k dalším.

272889

07.10.2012 22:55

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

RE: Hmm, tak to je, ale jak to změnit?

jan vítek 90.?.?.?

milá jarmilo, to by nejdřív ti, kdo už zvoleni jsou museli odhlasovat a uzákonit spodní limit volební účasti třeba 30% jinak by byly volby neplatné. Ale to oni neudělají. Stačí se podívat kolik lidí je v politice na všech úrovních a lidí přímo závislých (vojáci, hasiči, úředníci ve státní správě).
I kdyby Vás všichni poslechli a nešli volit....tak stačí aby šli volit ti, kterých se to týká a zvolili sami sebe a volby by byly platné.
Vaše agitace je v tomhle směru naprosto nesmyslená. Jediná cesta je zvolit někoho úplně jiného, kdo to změní....ale to už tu bylo např. ve 48. roce

276709

24.10.2012 11:50

Americká a britská vláda věděly – na den přesně – o japonském útoku na Pearl Harbor

článek pěkný, ale pozdě

jan vítek 90.?.?.?

Je to trošku zbytečné, teda podle mně, psát něco, co je všeobecně známé. Ten článek má sice jakousi hodnotu tím, že shrnuje fakta, ale nepřináší žádné nové informace.

277723

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 49 čtenářů částkou 6 865 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Tomský: Brexit volili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, na islamismus04.02.20 07:18 Británie 0

Měnové kurzy

USD
22,97 Kč
Euro
24,89 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,20 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 358,54 Kč
1 unce stříbra
410,28 Kč
Bitcoin
223 763,71 Kč

Poslední aktualizace: 17.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?