Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 33 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, elix, Hladovec, koledník.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.03.2011 22:59

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

Teoretická varianta

Hladovec 88.?.?.?

Je to otázka, kdo sedí za stavem a přede plátno, podobné kroky jsou dnes spíš dílčím tahem v předem promyšleném plánu. Teoretickou variantou pravého účelu by mohlo být i nabádání a psychologická legitimizace k použití síly a zbraní, osobnímu vyzbrojování se a zasévání semínek pro vznik budoucích konfliktů. Událost je sama o sobě absurdní, tak prosím buďte k mému hypotetickému vysvětlení schovívaví. Samozřejmě bych si přál, aby to byl jen vyjímečný přehmat a dočasné zatemění mozků a aby se nic podobného v budoucnu už neopakovalo.

239425

30.12.2011 17:58

Malá záchodová úvaha

Jednoduše

88.?.?.?

Pana Stworu zřejmě tento vynález celkem uchvátil. Možná je to jen má nevědomost a úplná nezkušenost ale nějak se mi moc nezamlouvá.

V první řadě mi připadá dobré připomenout nezbytnou souvislost eání a papání. Někdo spotřebuje dva metry toaleťáku a ještě běží pod sprchu smýt zbytky té lepkavé a silně dráždivé susbstance, jiný zas použije jen jeden útržek pro kontrolu, že pozadí je po stolici opravdu čisté. Pokud se na věc podíváme fyziologicky, tak to máme vlastně zařízené tak chytře, že při "normální" stolici se ani neumažeme (viz. zdvihač konečníku a svaly pánevního dna). Takže bych místo na bidety raději zaměřil pozornost směrem k vhodné dietě, zdraví trávicího traktu a k normální, pravidelné, nelepkavé a nezápachající stolici.

Je ten bidet opravdu tak hygienický? Není to spíš víc rozstřikování extrémně koncentrované mikroflóry ze stolice po celém pozadí? Nevzniká u žen nebezpečí zavlečení infekce touto cestou do pohlavních orgánů? Nevím, přesvěčte mne, jestli jsou mé obavy v tomto směru liché.

259867

31.12.2011 02:12

Malá záchodová úvaha

RE: Jenom totální prasátko si po velké potřebě neumyje konečník!

88.?.?.?

Sprchování studenou je super, jsem ale měkota a před tím si pustím nejprve teplou. Mně to vystřídání horké a studené přijde lepší, pak se vám i ta studená zdá celkem fajnová. Rýmy, kašle a nastuzení jsou skutečně minulostí a obvykle to i spolehlivě probere.

Jen jsem chtěl podotknout, že je rozdíl mezi konečníkem (rectum) a řitním otvorem (anus). Mezi konečníkem a řitním otvorem je ještě řitní kanál (canalis analis). Samotný konečník je přitom cca 12 cm dlouhý, na něj pak už navazuje sestupný trakčník (tlusté střevo). Takže jak tak na to koukám, už nám zde po bidetu asi klepe na dvěře pravidelný domácí klystýr. Tak pozor, aby jste ten už zastarávající bidet nakonec nepořizovali zbytečně.

259900

09.01.2012 23:13

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

koledník 88.?.?.?

Opravdu nejhorší, co se mi může stát? Myslím si, že nejhorší je ztratit nebo vůbec nenalézt víru v existenci dobra. Těm, co potkali zlo opravdu zblízka, taková víra i zásadním způsobem pomůže se vyrovnat s následky a to zas na straně dobra.

Pokud má někdo strach ze zla, ukrytého v něm samém, tak je před ním v relativním bezpečí, opakem je pokládat sebe za více méně bezchybného a hodného posuzování druhých.

Pokud mám víru v existenci dobra, tak ono výše uvedené, že zlí se stávají horšími ... , by šlo vystihnout jednoduše prostým lidovým rčením "není růže bez trní". Neplatí to ale tak úplně doslova, neboť ty růže lze například podědit. Jinak díky za opravdu dobrou otázku.

260588

10.01.2012 22:18

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

koledník 88.?.?.?

Co se vlastně myslí tím poznat sám sebe? Ono to asi nebude tak úplně jasné. Kdy se tedy o sobě dozvíte nejvíc? Asi tehdy, když potkáte někoho, kdo vyloženě potřebuje vaší pomoc. Představe si, že by se ale třeba taková pomoc rovnala přímému hazardu se životy (těch na kterých vám záleží). Pak by jste se určitě takovému důkladnějšímu poznání sebe sama opravdu rádi vyhnuli, neřku-li jej dokonce hledali. Pokud to ustojíte, můžete tím jistě něco získat, určitě to ale nebude nějaká nadřazující se spokojenost se sebou samým. Než snaha o sebepoznání je myslím lepší nemířit vysoko a snažit se být v životě jen prostě pozornější k druhým, samozřejmě zvlášť k těm slabším.

Pokud se vám zdá, že spoustě opravdu zlých lidí se během jejich života zde nedostává potravy pro ducha, tak se vám to zdá myslím zcela správně. Tento svět si některé dost hýčká, že? Vše co jsem zde napsal je jen můj omezený pohled, třeba vám ale napomůže nalézt nějakou potřebnou odpověď.

260679

12.01.2012 11:34

O ideologické diverzi

RE: Ano,

koledník 88.?.?.?

3WW? To nevím. Možná se dřív rozjede celosvětová série bankrotů, kdy přestane vše současné fungovat a lidi z pohledu "normálního člověka" zcela zešílí. To světu jaksi teprve ukáže, jak strašné může být bezvládí a proto lidé velmi rádi přijmou to, co přijde poté. Nedivil bych se, kdyby se toto pak i prohlásilo za jediného boha a vyžadovalo to všelijaké uctívání (nalejvárna pro trvalé udržení pořádku a člověk to má i někde v povaze). Je to jednoduchý scénář a pokud se nemýlím, je popsaný i v biblické knize Zjevení Janovo. Safra, takové chmurné vyhlídky, co s tím?

260812

12.01.2012 11:44

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

koledník 88.?.?.?

Trochu jste mi tím připoměl některé prožitky. U mne se ale zas vše rychle vrátilo do jakoby běžné všednosti normálu. Naše zkušenosti se ale samozřejmě nemusí shodovat.

Hledat určité probuzení např. v minovém poli nebo mezi svištícími kulkami ve válečném konfliktu bude asi účinné ale přes to bych to asi nevyhledával. Je ale vidět, že máte velký rozhled.

260815

12.01.2012 13:10

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

koledník 88.?.?.?

Já si pod pojmem "duchovní potrava" představuju nejen slova ale i možnost žití s lidma (alespoň takovou zkušenost), na kterých se chvíli co chvíli projevuje ono vyšší dobro. Jak se to pozná? Je to jednoduše určitý druh radosti a je to samozřejmě zvláštní. Pokud je vám dopřáno jít dál (dopřáno proto, že člověku se na té cestě třeba podlamují kolena), začnete se i třeba jinak dívat na vlastní nemoci, slabost, problémy. Třeba je pak tak nějak přijmete za nezbytnou součást té duchovní potravy. Píšu tak nějak, protože to je pokaždé samozřejmě vždy složité. Co na takové cestě prožíváme je pro každého jedinečné a nemá cenu to popisovat. Svět se vám ale začne jevit naruby, možná se z vás stane cvok. Tolik na vysvětlení, že zlým lidem se zde nedostává duchovní potravy. Pokud v životě přejdeme na stranu zla, naše svědomí se rychle a prakticky nenávratně rozplyne (jen my sami jej nemůžem nikdy získat zpět). Trest "opravdu zlých lidí"? To není věc, o které bychom mohli rozhodovat.

Psychosomatické problémy si představuji asi tak, že když je někdo třeba dlouho vystresovaný, nervózní apod., tak ho bez zjevných příčin začne bolet např. v oblasti žaludku. Zrovna tento příklad je v současnosti celkem běžný.

260826

14.01.2012 09:16

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

koledník 88.?.?.?

Zdravím Vojto. Vaše zde uvedené otázky už byly v podstatě ve všem zodpovězeny. Jednoduché a přímé odpovědi (tedy nic abstraktního a nepochopitelného) na ně dává Konfucius (pro mne skutečný filozof). Milan

PS: Zákonitost, že vše živé se musí rozmnožovat rychleji ..., by tento mudrc asi přešel jen schovívavým poumátím. Nebo plyne z toho snad něco pro nás důležitého? Pokud si nebudem hrát na stvořitele, tak asi sotva.

260971

14.01.2012 09:26

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Obecně

koledník 88.?.?.?

V medicíně a biologii nejsem znalec ale příkladem typického viru způsobujícího rakovinu je dnes velmi známý virus HPV. Umělé viry se dnes začínají používat k léčbě rakoviny (obecně ke genové terapii), udělat vir způsobující rakovinu by zřejmě nebyl žádný problém. Pro pochopení je potřeba se podívat na mechanismus fungování a rozmnožování virů.

260972

15.01.2012 13:01

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

koledník 88.?.?.?

Mistra Konfucia se už na vaší kokrétní otázku zeptat samozřejmě nemohu, tak budu jen hádat, co že by vám opáčil. Asi by si vás nejdřív důkladně prohlédl a přeměřil, nejspíš by vám položil i jinou zdánlivě mnohem jednodušší otázku, a pak by jste dostal odpovět šitou přesně na míru vašeho stupni vývoje v člověčenství a nepochybně by to byla odpověď jak se říká tnoucí do živého.

Kdo že stvořil lidi? No, nejuspokojivější by pro vás asi byla odpověď v duchu: byl to ten a ten a pokec s ním dáte tam a tam. Někdo uvažuje o tom, že jsme dílo mimozemšťanů, jiný zas věří v dílo Boží. Za sebe si ale myslím jedno. Čim víc a čim jakoby vědečtěji se budete zabývat těmito nám nyní nedostupnými záležitostmi, tim víc budete upadat do většího svrabu. Vysvětlím vám i proč. My lidé máme samozřejmě jen určitý omezený stupeň vývoje a ten musíme repspektovat. Pokud se chceme posunout někam dál, můžeme vyjít jen a jen z toho co známe a umíme a ze všech těch skušeností, které jsme po cestě sem nasbírali. Pravda, je ještě jiná možnost a tou je risk. Díky němu na té cestě můžem hodně poposkočit vřed a nebo ale také ztratit. K tomu zariskování ale nutně potřebujete alespoň určitou víru, že máte alespoň malou šanci a čim menší šanci máte, tim jedinečnější musí ta víra být. Tím směřuji k tomu, že pokud si vyberete pro vás aktuálně zcela nedostupný cíl, nejste pak už jen cvok ale úplný blázen. Vaše konání, snažení a energie se pak prakticky s jistotou rozplynou v prázdnotě, chaosu a poblouznění. To dnes není vůbec nic neobvyklého a lidí, co tomu podlehnou je dnes čím dál tim víc. Jen pochopte prosím, nechci vás posuzovat, přece se ani neznáme. Víc vás chci upozornit nebo přivést v tomto ohledu k zamyšlení.

Z Konfuciovy moudrosti jsem váme tedy zatím nic nesdělil, leda tak možná v jiné formě předestilované tak nějak přeze mne. Konfuciovo učení je mimo jiné úžasné i jednou zvláštností, vůbec se nezabývá pojmem bůh, stvořitel či čímkoliv nadpřirozeným a i přes to je to prakticky dokonalá a úplná (z mého pohledu) filosofie. Nepokládejte mne ale za nějakého guru či znalce, přišel jsem s ním do kontaktu zatím jen v kostce, mně osobně ale vyloženě jak se říká mluvilo z duše. A pokud mi bylo někdy dopřáno pozorovat jeho vliv na lidi okolo mne, tak jim také mělo co říct (u některých jsou toto ale moc slabá slova).

Jakýsi čínský císař (musel bych dohledat) snad kdysi řekl, že i jen s polovinou Konfuciova učení by šlo dobře vládnout celému světu. Nejde jen o zasvěcený pohled jen na člověka ale i na celou lidskou společnost a to je pravá filosofie. Poznávat jeho učení budete muset ale především sám, já jen zkusím něco letmo vybrat:

261084

15.01.2012 20:28

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

kolednik 88.?.?.?

Ok, jsem zpět a zde je zbytek (krácení délky + čas na překlopení od editora). Letmý výběr z mistrových promluv (cca 220 let př. Kristem):

Lidé ve starověku se snažili zlepšit sami sebe ale dnešní člověk přemýšlí, jak udělat silný dojem hlavně na ty druhé. (mistr to tedy nevidí až tak jednoznačně černě)

PRVNÍM předpokladem junzi (zkráceně člověk na cestě od malomyslnosti) je dělat svou práci dobře a být dobrým a laskavým člověkem.

Jsou zde tři věci, které musí mít správný džentlman neustále na mysli: Shovívavý muž se nikdy nezatěžuje, moudrý muž není nikdy nerozhodný a statečný muž se NIKDY nebojí. Má pozn.: nezatěžuje se díky své velké shovívavosti k druhým, to je jasné, důvod ostatních dvou velkých vlastností ale leží hlouběji.

Bylo by toho jistě víc ale nebylo by u mne dobré věnovat tomu další čas. Samozřejmě, nemám Konfuciovy myšlenky slovo od slova v paměti a zde jsem opisoval z moc milé knížky "Konfuciova moudrost pro 21. století". Tu jsem ostatně před chvílí někomu věnoval. Její přečtení myslím vydá za přechod minovým polem s nepřátelskými hlavněmi v zádech (dovolil jsem si plus-minus citovat Moudrostraka). Jen např. vámi zmíněné pohnutky nás lidí tam jsou rozebrány od mládí a s věkem se samozřejmě trochu mění. Pohnutky které popisujete vy Vojto, tak to jsou v podstatě jen ty vrozené. Je důežité, aby člověk v průběhu života získal i jiné, vyšší. Ptal jste se na smysl našeho života, klidně jej můžete hledat právě v tom.

Co se týče vaší rozepře s Moudrostrakem, tak vám v tom moc nefandím. Je to takové trochu nevraživé, nadřazené a poučující. S takovým přístupem si asi moc dobrých přátel v životě nezískáte. Modrostrak zde zřejmě diskutuje proto, že je sám zvídavý a víc hlav víc ví (alespoň někdy). Své názory považuje za neotřelé a nestandardní, tak je zde také rád obhajuje. Občas si přitom do někoho s gustem rýpne, je v tom je očividně dobrý a tak mu to trochu udělá i radost, že? Shodit to vše do toho, že si zde jen zvyšuje své ego, není zrovna ok.

Tak se mějte a kéž další diskuze je trochu tolerantnější a více respektující, Milan.

261110

15.01.2012 20:53

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Obecně

koledník 88.?.?.?

Zdravý organismus s neporušenou imunitou se vypořádá i se zhoubným bujením jakéhokoli původu.

To je opravdu silné tvrzení ale vnitřně (ač v celku úplný laik) s ním docela souhlasím. V principu na to náš imunitní systém mechanismy zřejmě má, určitě se nám ale dostane trochu zasvěcenějšího vysvětlení. Myslel jsem, že mutace DNA jsou běžně v průběhu života zcela likvidovány.

Nad těmi statistikami tak trochu kroutím hlavou, v mém okolí známých to vypadá, jako by karcinom prsu u žen po přechodu už byl téměř úplný standard. Dříve byla asi úmrtnost na rakovinu zvýšená i nedostatečností jiné léčby. Například neléčený žaludeční vřed se po čase běžně zvrtne právě do zhoubného nádoru.

261111

16.01.2012 12:52

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Obecně

kolednik 88.?.?.?

Že nevíme takřka nic o tom, jakým způsobem se imunitní systém vyrovnává se zmutovanými buňkami? Nejsem si tím tak jistý. Jsem laik a v době, kdy jsem se tím začal zabývat, jsem četl zdroje určené laikům, sepsané ale lékaří. V jednom z nich byl výše uvedený názor uveden v podstatě stejně, jako jej uvedl pje. Konkrétně pro mne ale takovéto zdroje nejsou moc berná mince, šel jsem v tom mnohem dál a poznal při tom mnoho zajímavých skutečností. Uvedené trvrzení nejsem schopen zde prokázat (vy ale asi nejste schopen je vyvrátit). Ono o to nakonec ani nejde, to tvrzení zřejmě platí (pro nás lidi), ale asi ne v tak silné podobě.

Zajímavý je imunitní systém u myší a myšic. V silně radioaktivní oblasti okolo Černobylu lze nalézt tyto tvory doslova promořené radioaktivitou a přes to se při tom zcela zdravě vyvíjí a rozmnožují. Běžel o tom dokument na ČT2, musel bych jej dohledat. V podstatě zjistili, že pokud myš dostane silnou dávku bez přípravy, zemře. Pokud je ale lehce nejprve ozařována slabými dávkami, nastartuje to u ní jisté změny v imunitním systému (jakoby reakce na oxidační stres), bez úhony pak přežije i onu silnou dávku ozáření. Bylo to zajímavé a v podstatě se jim podařilo nalézt konkrétní změny v imunitním systému, které za to zodpovídají. Takže u myší v tomto případě opravdu není pochyb o tom, že si jejich imunitní systém dokáže se zmutovanými buňkami poradit. Jistě, u lidí je to něco trochu jiného, tak bezbraní jak popisujete ale asi také nebudem. Kdybych se o tom měl bavit fundovaněji, musel bych tomu věnovat hodně času a to nemám v úmyslu. Vývoj jde ale v tomto směru rychle vpřed a naše znalosti zastarávají.

K těm statistikám, zdroj je zde:
http://www.uzis.cz/system/files/novot2008.pdf
Ve věku od 45 do 75 let vychází průměrný výskyt zhoubného nádoru prsu u žen 0,23% (v roce 2008, dopočteno). Ano čekal jsem víc, např. z jednoho mého bývalého působiště čítajícího cca 10 žen se tato diagnóza vyskytla u cca 50% z nich a v okolí znám další a další výskyty. Zde jsou dva grafy, stojící za pozornost:

Vložený obrázek

Jde o evropskou statisku, v ČR bylo v roce 2008 bylo diagnostikováno karc. prsu 121/100.000, karc. prostaty 104/100.000 . Oba dva vybrané příklady zrovna mají velmi špatný trend, který rozhodně nelze jednoduše okecat prodlužováním délky věku.

261157

22.01.2012 21:06

Velká regionální válka

Dýmy/krásy dostávají konkrétní podobu

koledník 88.?.?.?

Natrefil jsem na stránky Čecho-Libyjce Ammara Otmana. Naše média o dění v Libyi zřejmě buď zcela mlčí nebo případně zřejmě dezinformují, zde je odkaz na zasvěcený pohled z druhé strany. Mrkněte sem: http://otman.blog.idnes.cz/c/241164/Medialni-armad... nebo sem: http://otman.blog.idnes.cz/c/229389/Libye-Zahadny-...

V posledních 24 hodinách jsem viděl takové věci z té oblasti, že to jen tak nerozdýchám, z celku jsem přitom vlastně neviděl vůbec nic. Ty uvedené stránky byly jedním z odpychových bodů. Dýmy/krásy a další MouDrostrakovy slovní hříčky dostaly velmi konkrétní podobu, opravdu vydatný výplach očí.

Doporučuji i toto video: Libye: Zahoďte svou televizi! http://www.youtube.com/watch?v=mqB7Quvbpdg . Na TV RT se tam mluví o zcela zrůdných činech a když trochu prolezete YouToube (skoro si raději odpusťte), tak zjistíte, že to je asi opravdu skutečná současná realita Libye. Poučení o dění je tam ale mnohem širší.

Pro velkou část čtenářů Zvědavce toto ale asi nebudou nijak nové informace, pár relativních neználků (jako jsem já) se ale možná najde.

Vložený obrázek
[zahanbení] [zahanbení] [zahanbení]

261522

23.01.2012 22:02

Velká regionální válka

Svědectví o situaci v Libyi a Sýrii

88.?.?.?

Slovenský fotograf Jozef Ďurica strávil v Sýrii před vánocemi 8 dní a zde v reportáži popisuje své poznatky ze země. Je to něco zcela jiného, než nám zde servírují naše média.

http://www.youtube.com/watch?v=G9oOMhlJy2M&feature...

Zde je pak popis situace v Libyi od Lizzy Phelan (s českými titulky), situaci tam měla možnost poznat opravdu zblízka. Minimálně pro utvoření si vlastního názoru na současné dění vřele doporučuji.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscree...

261549

26.01.2012 21:28

Jak to vidí Marie v Sýrii

RE: His Eminence Sheikh Bader AL-Din Hassoun, Grand Mufti of the Syrian Arab Republic

koledník 88.?.?.?

Jo, kde jsou ty časy, kdy Hussein pod dohledem inspektorů RB OSN poslušně demontoval rakety a dělal jim i jiná pomyšlení. Jenže smůla, hovada tam stejně vlítla. Že prý je to ta jedině správná a nezbytná věc, tak co na tom, že jim na to nechce nikdo dát mandát. Teď si vyložili bezletovou zónu nad Libyí tak, že ji rovnou vybombardovali. Tolik jen pro ujasnění, že teď už jsou karty odkryté na stole a každému je už jasné, že tahle hra se nezastaví a bude pokračovat. Takže jak to myslel? Nejspíš tak, že už je to přímo předehra ke konečnému armagedonu (v původním slova smyslu). Rozumějte, ostatní mocnosti nejsou nějací voli a zapojí se do hry dřív, než je k tomu donutí. Proto tak silná slova.

O tom, jak si celou OSN vytřeli zadek je třeba zde: http://blisty.cz/art/13244.html .

PS: Na mýtus 2012, spravedlivé vládce hvězd a začátek nové blažené éry lidstva nespoléhat. Je to přesně to, co by se jim hodilo (aby jsme seděli na zadku a čekali).

261693

26.01.2012 23:18

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

koledník 88.?.?.?

Vzal jsem jednu relativně zánovní bichli, co zrovna byla po ruce. V ní se v kapitole o imn. systému praví:

Imunitní systém novorozenců byl dlouho považován za tak nezralý, že není schopen útočit na pronikající patogeny. Nedávno bylo odhaleno, že původní názory nebyly správné. Podle současných poznatků mohou novorozenci odpovídat na nové antigeny stejně silně jako dospělí, a to jak tvorbou protilátek, tak činností T-lymfocitů.

To je celkem jasné a stručné vysvětlení. Imunologické složení mateřského mléka je tam také někde ale to už se mi nechce listovat. Je jen jedna taková dosti důležitá zajímavost v tomto směru. Kojení je rozhodující pro vývoj střevní mikroflóry a to jak který kojenec prospívá, je na tom určitě velmi závislé. Dobrá střevní (a pak i ta na povrchu) mikroflóra je dnes vzácnost (konzervanty a složení stravy), krerou je potřeba i trochu chránit a opečovávat. Tedy alespoň v dnešní na hlavu postavené době, viz. zde ten film o šílenostech v produkci potravin.

Jsem laik ale už jsem měl možnost vyzkoušet léčení od někoho, komu bílý plášť opravdu nepatřil. To raději nebudu rozvádět, protože by to bylo zcela, ale zcela, k neuvěření. Jinak se divím té vaší rivalitě. Pokud znám nějaké zajímavé poznatky, tak je sem přece dám a ne že odkážu kolegu, ať si z nějakých v podstatě nespecifikovaných veličin sestaví graf a přesvědčí se sám.

261706

27.01.2012 20:02

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

RE: Komu to prospeje?

kolednik 88.?.?.?

Ta adresa na relaci Z prvej ruky je zde (pom. mezeru : 8001 vymažte):
http://213.215.116.181: 8001/slovensko/2012-01-25/12-Z_prvej_ruky-12-30.mp3

Jsou tam jen klasické politické kecy v duchu mainstreamu (Iran chce a vyvíjí jadernou bombu, Iran nereaguje na výzvy k jednání, zablokuje či nezablokuje ropu z OPEC ...).

261771

28.01.2012 00:01

Jak to vidí Marie v Sýrii

Co dělat?

Hladovec 88.?.?.?

Zítra má proběhnout demonstrace proti chystanému napadnutí Sýrie a Íránu v UK, viz. zde: http://stopwar.org.uk/index.php/action-a-events/na...

UK je pro nás trochu z ruky. Otázkou je, co všechno by se dalo udělat u nás. Napadá mne toto:

1. Vytvořit web (např. Jiný poled) čistě na informování veřejnosti o dění v Libyi, Sýrii, Íránu a všem souvisejícím. Mělo by to být prostě místo, které jednak lidi donutí se zamyslet nad informacemi z médií, podá jim aktuální nezávislé zprávy a analýzy, a dále bude informovat o tom, co je lze proti tomu dělat a jak se zapojit. Zatím jen každý možná hledáme zprávy a videa o dění samostatně a ne každý je tomu ochotný věnovat drahý čas.

2. Média u nás v klidu vypouští jen své lži a zcela zamlčují probíhající zvěrstva. Nikdo při tom prakticky nic nenamítá. Možná by to proto chtělo oslovit nejrůznější politické strany. Předpokládám, že by se někde nějaká skutečná podpora a zájem našly.

3. Aby se dodala určitá vážnost a serioznost tomu v bodě 1. a 2., chtělo by to asi buď založit a nebo oslovit nějakou už existující občanskou iniciativu. Pod jeji hlavičkou by mohly být např. rozhovory s polity natáčené na video apod. Zkuste sem dát nápady, kdo by to mohl případně zašťtítit nebo jak takovou iniciativu založit. Víc hlav víc ví. Bude asi potřeba předem počítat s existencí těch, co to budou mít za úkol nabourat a zdiskreditovat.

4. Chtělo by to zorganizovat veřejný protest, informovat tam lidi o dění, pozvat tam známé osobnosti, udělat nějakou výzvu směrem k USA, předat na ambasádu dopis Obamovi a připomenou jeho mírumilovaná slova z Prahy, či nevím co. To mi zatím připadá jako trochu vzdálené, možná by se ale našel nějaký motor.

Přemýšlejte o tom. Určitě se zde najdou lidé, kteří by mohli pomoct. Já zde zatím ještě moc doma nejsem, vy už ale toho myslím víte na sebe hodně. Já jsem sem dal zatím pár přízpěvků pok nickem koledník (zapoměl jsem login) a Hladovec.

Vložený obrázek

261786

29.01.2012 19:56

Jak to vidí Marie v Sýrii

RE: co to je za blábol

Hladovec 88.?.?.?

Kdyby ten váš úsudek nebyl tak očividně omezený, tak bych o tom s vámi i rád diskutoval. Zde by to ale bylo jen marnění slov.

261881

31.01.2012 12:53

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Chmm...

Hladovec 88.?.?.?

Tradiční křesťanské hodnoty? Ani nevím, co se tím vlastně přesně myslí. Hodnoty se ve vás spíš vytváří postupně samy tak, jak dozráváte. To o čem autor z velké části píše je, že muž když dozraje, tak touží milovat a žena zas touží být milována. Pokud toto přijmete a trochu se nad tím zamyslíte, rychle a snadno vám vyjde, že pro naplnění obou tužeb (u toho ale životní cesta nekončí) je možný jedině vztah 1:1. Pokud ale život rozpustíte ve vlastní svévoli, sklidíte sobectví a nebutede toužit milovat ale ovládat, manipulovat a zneužívat. Ze vzájemnosti se stane donucení (ono vlastnictví) a nenávist. Jasně, svoboda je něco jiného než svévole ale to druhé lze snadno nezkušenému podstrčit místo toho prvního. To je asi to, na co autor autor žehrá v souvislosti s vytvářením iluze "absolutní" svobody. Autor také trefně poznamenal, že manželství není pro všechny. Tak teď už asi trochu chápu, co se myslí těmi křesťanskými hodnotami. [smích]

261996

13.04.2012 19:50

K čemu je nám letní čas?

RE: A co paměť?

Hladovec 88.?.?.?

Asi ráno vyspáváte ale lidi co vstávají brzy dobře ví, že v nejvyšším létě se rozbřeskává už cca v 4.15 (v ČR, letního času) a od půl páté je už i normálně vidět. Lídí co vstává dřív je zcela zanedbatelně, v létě se tedy zavedením letního času ráno opravdu víc nesvítí. Zato večer v nejvyšším létě rozsvítíte v cca devět místo v osm a toho využije také 100% lidí. Takže letní čas ušetří podle aktuálního postavení slunce na ekliptice až celou 1 hod svícení denně. Kolik se tím ušetří GWh si věcí znalí celkem snadno by voko přepočtou. Jen pro ČR to háže dle mého hrubého odhadu cca 13 500 tun ušetřeného kvalitního hnědého uhlí za rok, které by se jinak prolítlo komínem v uhelkách. Připadá vám to málo? Každopádně mně letní čas vyhovuje. Jen se divím, že je pro někoho ta úspora na svícení tak nepochopitelná.

266895

25.12.2013 22:51

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Einsteinova Zahrádka

88.?.?.?

Lorentzova transformace vůbec neřeší změnu hmostnosti, takže tomu z SPR něco podstatného přece jen chybí [smích] Ano, vznikla z požadavku konstantnosti rychlosti světla ještě před SPR. Až Einstein ji ale definitivně vzal za správnou a doplnil na SPR (netriviální). Také jsem svého času uměl odvodit Lor. trf. srozumitelně i pro záky ZŠ (tedy téměř pro kohokoliv), od ukončení FEL už ale u mne uteklo pro změnu let 14 (dlouhých).

Jinak fyzika na FEL byla z mého pohledu taková, že bych to fyzikou raději moc nenazýval - triviální minumum a všechno trochu složitější jen zcela na vodě, případně vůbec. Nechci ale moc hanět znalosti tamních profesorů. Každopádně jsem byl každému z nich, kdo mně dokázal pomoct pochopit něco netriviálního a důležitého, vždy nesmírně vděčný.

Dnešní školství? Lakonicky řečeno to s ním jde zatím od desíti k pěti a to i bez těch zde popsaných experimentů, jako společnost prostě zde v ČR degenerujem. Naštěstí ale i v tomto směru existují světlé výjimky, dobře to ukázaly například výsledky státních maturit. Takže nějaký prostor pro vylavírování snad ještě existuje. Také bych se vzniklý problém na škole snažil řešit přestupem.

301395

28.12.2013 13:24

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Einsteinova Zahrádka

88.?.?.?

Asi jsem to napsal moc krkolomně. Chtěl jsem říct, že Lorentzovu transformaci (zkracování vzdáleností a dilataci času), bych dokázal vysvětlit každému žákovi ZŠ, který má určité minimální schopnosti. Tedy že odvození Lorentzovi transformace z požadavku konstantnosti rychlosti světla v jakémkoliv prostoru je opravdovou banalitou. Doplnění na SPR vyžaduje ale doplnit vztah pro změnu hmotnosti, a to pokud si dobře vzpomínám, vůbec triviální nebylo [smích] Do takovýchto podrobností se ale nikdo na FEL nepouštěl, kdepak odvozovat zákony SPR. Vystudujte teoretickou fyziku na UK a pak můžete přehodnoti svůj názor ohledně pan Einsteina [smích]

301479

01.04.2014 21:53

Jak (ne)přicházejí peníze

Zvědavce prosím pomozte zachovat

Hladovec 88.?.?.?

Přiznám se k jedné věci. S celkem velkým potěšením sleduji ten obrat názorů v diskuzích na Novinkách a Aktuálně. Mnoho lidí se už prostě nenechá účelově tahat za nos od těch mediálních služebníčků vezdejšího režimu a dá jim to s gustem i vědět. Nevím kolik lidí chodí pro informace sem na Zvědavce ale myslím, že má na tomto obratu nemalý podíl. Navržených 12 x 50 = 600 Kč za rok pro obecné blaho [velký smích] jsou proto dobře vynaložené peníze. Alespoň pro každého, kdo nemá rád když hajzlíci mají navrch a ke všemu jim ještě všechno hladce prochází. Pokud by se náhodou sešlo víc peněz než je potřeba, nepochybuji že by je pan Stwora využil ve prospěch nás čtenářů. Nerad se starám o prkotiny, tak jsem si placení zadal do IB jako tvalou platbu.

Všem zde přeji zajímavé a oči otevírající čtení.

307714

01.04.2014 22:14

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Nevěřím že to zavřete ...

Hladovec 88.?.?.?

Druhé přikázání by měl rabín znát ...

307717

01.06.2014 17:45

Rozhovor Olega Carjova pro Lifenews

RE: Putin kašle na juhovýchodnú Ukrajinu

Hladovec 88.?.?.?

Díky za odkaz, doporučuji zhlédnout. Osobně věci vidím stejně, jako je to analyzované ve videu, i tak to bylo zajímavé.

310950

29.06.2014 18:42

Miluju zákaznické linky

Vyměklý zvědavec

Hladovec 88.?.?.?

Budu stručný. Proč nám Zvědavec předkládá např. místo zasvěceného popisu dění na UK od Sakera zkazku nerváka na poště, který nehodlá respektovat vyvolávací systém a jen naštve pošťačku? Ať si tam zajde v půl osmé v sobotu ráno, respektuje pravidla a přidá vlídnou tvář. Zvědavci jsem vděčný třeba za to, že vůbec vím o existenci Sakera (louskám jej občas alespoň v originále) a také za některé zdejší komentáře. Doba je, že zlosyni mají těžce navrch, tak těm nemnohým, co mají zájem, pomáhejte nacházet skutečnou pravdu, pádné argumenty pro druhé a společnou řeč. Nemám nic proti občasným oddychovkám či jiným zajímavostem. Články tohoto typu mi ale připadají jako zcela o ničem. Chápu že úloha, jakou od tebe Zvědavče očekávám, není jednoduchá, tak alespoń držím palce : )) Jedna káva je samozřejmost a kéž bych mohl ohodnocení do budoucna zvýšit. Co musíme dělat my sami je chápat dění okolo sebe, pomoct otevřít druhým lidem v okolí oči a uvažovat o tom, co přijde. Věřím, že si rozumíme : ))

312434

29.06.2014 22:08

Miluju zákaznické linky

RE: Je mi některých líto

Hladovec 88.?.?.?

Zdravím Vás. Snahu dát do placu něco k odreagování chápu a i mi to došlo. Zřejmě jsem moc velký morous, protože mně to nepřišlo ani nijak zvlášť trefné a ani nijak pozoruhodné, nevadí.

Ten titulek jsem si tam vepsal na začátku psaní a pak už jsem jej prostě neviděl, i přes to, že je zde náhled. Jinak bych jej změnil, aby to neznělo tak syrově. Prosím, ať vás titulek neodradí od přečtení sdělení.

Zprávy se zde snažím číst pravidelně a asi se na mne budete zlobit, ale někdy mi přijde, že se zde nic nového neobjevuje. Pak mám třeba v práci dva dny moc napilo (stejně jako to někdy může být u vás). Tak pak první co čtu jsou hlavní články. Mimo jiné si přečtu dopis české poště. Přiznávám, že to neuspokojí můj hlad po informacích, tak nakonec třeba skončím u reportů z Ukrajiny od Sakera. Ta vojenská hantýrka mi nejde a nezvykle často používám slovník. No a přitom mi v hlavě vrtá, proč o těch věcech na Zvědavci není zmínka a proč Saker uvolnil místo podobným ...

Chápu lidi, že by se v životě chtěli jen radovat a že při přiblížení toho, co se děje na Ukrajině nebo v Sýrii se jim dělá špatně a už raději nechtějí víc vědět. Neodsuzuji je, protože mnohem horší je, když to člověka vůbec nevzrušuje a je mu to ukradené. Já se shlédnout některá videa ze Sýrie také neodvážil, stačilo mi věřit popisu. Depresivní? Problém je, když se nám za humny dějí zvěrstva a my doléhající sténání obětí přehlušíme jásotem nebo netečností. Pak se nic nestane a to vše nerušeně kvasí dál. Každému byly nadělené jiné schopnosti a jiné startovní podmíky. Proto silnější by třeba měli pomáhat slabším a důvtipnější by měli být přiměřeně shovívaví k těm méně. Tím chci říct to, že ne každý z nás musí být připraven na podobné signály reagovat. Přejme si ale obstát v těch malých zkouškách života, protože pokud přijdou velké, nebudeme připraveni a určitě je neustojíme. Šíření povědomí třeba o tom, co se skutečně událo v Oděse, je taková naše malá zkouška.

Tím nadpisem jsem vám asi hnul žlučí, tak se za to omlouvám. Jsem trochu cvok ale jsem s tím už dávno smířený. Takže litovat mne není třeba : ))

312439

16.07.2014 23:26

Válečné zločiny a zvěrstva páchaná ukrajinskými ozbrojenými silami a národní gardou

RE: A ukřižování chlapečka už je tady

Hladovec 88.?.?.?

Poskytněte prosím odkaz na zdroj, ve kterém vzbouřenci toto dementují.

313373

30.08.2014 21:09

Washington vrší jednu lež na druhou

RE: Putin neváha..

Hladovec 88.?.?.?

Na co myslíte, že mají ty bedlivě nachystané zásypové rakve v USA? Mocní si jadernou válku přejí, ačkoliv i jen představa je to už zcela neskutečná. Jediná věc, která by to snad dle mého skromného soudu mohla zastavit, by byl masivní odpor lidí proti současné podpoře fašistického režimu v UK od většiny Evropských vlád, proti zcela vykonstruovaným obviňování Ruska a proti válečným rozdmýchávačům z USA. To by byl vítr do plachet té části politiků, kteří se současným děním také nesouhlasí. Pokud se nic takového nestane, tak následné šílenství už bude čistě v režii zla a nebude úniku. Zatím ještě není vše rozhodnuté.

316433

11.08.2015 00:32

Módní teror

Problém je jinde

elix 88.?.?.?

Prostě když máte kraťasy, tak ty ponožky a nohy jsou vidět v plné nahotě a je o dost těžší pak sladit celek. Takže kdo se jen řídí módou, tak si ty ponožky raději nevezme vůbec. Jiný to třeba zkombinuje podle svého vkusu a je také v pohodě. Když budete mít kalhoty, tak se nikdo moc nepozastaví nad tím, jestli máte v sandálech ponožky a nebo ne. Jděte ale na špacír na boso v sandálech v listopadu nebo v prosinci a skoro každý na vás bude zírat : )) Osobně chodím v sandálech na boso ještě když prší a je mokro. Jinak samozřejmě jen v ponožkách.

337919

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 74 čtenářů částkou 10 306 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 4

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 6

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,11 Kč
Euro
24,95 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,36 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 193,17 Kč
1 unce stříbra
424,90 Kč
Bitcoin
221 193,53 Kč

Poslední aktualizace: 20.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?