Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 536 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, MoUdrostrak.

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.09.2014 09:06

Bankovnictví pravdy a lží

Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Co mi bylo od malička vštěpováno:
1. Člověk (podřízený) dostává "kouskovanou" mzdu proto, protože by s ní jinak v delším horizontu nikdy "nevyšel".
2. Daně, zálohy na elektřinu, plyn, stočné, odvoz odpadu apod. je nucen také platit "kouskouvaně", protože by jinak zmrzl, udusil se ve špíně, byl exekuován za nedoplatky.
3. Herny a casina, ale i nadměrný chlast nebo drogy nepoškozují "JEN" podřízené, ale ničí hlavně jejich zaměstnavatele, protože z pracovní síly dělají žebráky a trosky.
De facto moji předci supplovali a supplují funkci "bankéřů" i když o to z hlediska zisku příliš nestáli a dodnes nestojí. Bez úvěrů, půjček či naopak rozumně uloženého nadbytku oběživa, by jejich podřízení nezaseli, nenakoupili si zásoby, nevyšli v době neúrody nebo různých "vis maior". A stáhli by s sebou i mojí rodinu.
Stačí poodjet východním či jihovýchodním směrem, do "ráje" Afriky nebo zbídačených čím dál méně pravicujujících zemí Latinské Emeriky. A V.Š.E. výše uvedené se rázem člověku potvrdí s naprostou přesností.
VŽDY za majoritu musel nést odpovědnost "lenní pán". V moderním světě je to přeneseno na banky, pojišťovny, sociální stát s garančními institjůcemi, rozvojovými fondy či projekty.
Bez V.Š.E.ho toho běžnému člověku zbývalo JEN JEDNO řešení - co nejvíce potomků, které nebyl schopen uživit a přenášel mezi ně od narození "konkurenční boj" o přežití, o vzdělání, o následnictví, o zabezpečení...
A lidstvo se utápělo v nemocech, 50% dětské úmrtnosti, negramotnosti, šarlatánství, lichvě a bídě.
Proto lidé migrují do sociálních států - namísto toho, aby si ve své nerozvinuté domovině "užívali" neomezené TRŽNÍ SVOBODY. Proto i Čína zavádí sociální stát a'la Scandinavie.
Proto obvykle immigranti nejsou KUPODIVU obětmi lichvy, exekutorů, predátorských bank či pochybných půjček.
Banky nebo bankéřství je v základu služba, jako každá jiná. Je to obchod s penězi, který musí být odolný runu na banku či neobezřetnému použití naakumulovaných vkladů.
Když se po krizi kácely banky, v bakrotujících JůYsEj na tom "kupodivu" byly nadále vcelku malé commun/itní banky, které neinvestovaly do toxických dluhopisů a dohlédly konců svých portfolií.
Ortel smrti vyřklo před desetiletími bankám jako takovým zničení zákona, který odděloval klasické bankovnictví od investičního. A nedouk a marionetta Ronnie Reagan, který hlásal: "Plaťme co nejnižší daně, neprodukujme, V.Š.E. jen dovážejme a jen se mezi sebou obsluhujme."
A ta majorita "nesvépravných podřízených" namísto investování daňových úspor, svěřila své dollary banksterům z investičních bank a fondů. A ti je "odklonili" do toxických "aktiv".
Náhoda?!

317388

14.09.2014 13:23

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Souhlas! Ale přes všechny tyhle toonnely, zámkové dlažby versus 50 let nerevitalizovanou základní dopravní infrastruktůůůůru, žije 80% majority na vyšším životním standardu, nežli by žila, kdyby mohla o sobě rozhodovat sama.
Nejzákladnějším příkladem budiž sedlák v opuštěném alpském údolíčku (ať už v hodném Švýcarsku či velezlé EU). Bez dotací, přerozdělování a negativních daní by DODNES žil s krávou a ovcí v jediné místnosti.
Jako každý "systém např. auto, vlak, letadlo, loď, továrna, nemocnice, úřad - i banka a její zdraví nebo prabídná kondice, je odrazem REGULACE.
Poučky Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON Pepíky a Mařen/ky učily, že NIC se NESMÍ REGULOVAT. Že regulace je HŘÍCH vůči Trhu, tomu Tržíčku - a jedinému velespravedlivému nástroji - Neviditelné Pracce Trhu.
Stejně jako moje auto, zabezpečovací zařízení nebo tepelné čerpadlo, je funkčnost banky odrazem aktuálně nastavené REGULACE a řešené nebo neřešené zpětné vazby.
Z 99% mohu nesouhlasit s Vrchností (určené nám KNIHOU) a jejími Shabes/GOY/im. Na druhou stranu, pokud by V.Š.E. bylo v rukou a na rozhodování Pepíků a Mařen/ek, dodnes by existoval např. trest smrti. A přes trest smrti by si Pepíci a Mařen/ky řešili "místo na Trhu, na tom Tržíčku". Nebo by populisticky vyobcovávali na věčnost každého, kdo by jejich bezuzdnému pravicování a zinkání nastavil zrcadlo.
Banka, stejně tak jako cokoliv, je "dobrý sluha", ale "zlý pán". Proto musím využívat banku tak, aby mne "hřála", ale "nespálila". 80% populace není schopno ani přepočíst € na lokální měnu. Proto musí být tito Pepíci a Mařen/ky chráněni regulátory, zákony a pravidly - namísto ochrany Poučkami Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON.
Stejně tak je to s působením exekutorů, zastaváren, komerčních transfuzních stanic... V hodné Emerice (co přinesla Pepíkům a Mařen/kám vytoužené "Texasky") zprivatizovali i věznice. iDnes je ve věznicích zavřeno tolik Emeričanů, kolik je uplatitelných soudců. Neboť trestanci jsou nyní v hodné Emerice zdrojem ZISKU pro soukromé věznitele resp. zaměstnavatele. This Is How Private Prison Companies Make Millions Even When Crime Rates Fall http://www.motherjones.com/mojo/2013/09/private-pr... Jsou tedy V.Š.E.chny věznice z principu ZLÉ jako banky?!
Nereguluji a pravicuji?! Vždy spláču nad výdělkem...
Ať už jako oběť - či pravicující daňový poplatník, bekající Poučky Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON...

317410

14.09.2014 17:47

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Milý pravicující Vojto, základní rozdíl mezi námi dvěma je v tom, že Vy jedete podle "toho zlého". A já podle "toho hodného".
Může to být výchovou. Ale u mne je to i potvrzeno poznáním.
Jedno ale bylo stejné u všech příbuzných, co o moji (dětskou) duši navzájem "soupeřili" - důraz na to, že kdybych se neměl VŮBEC nikomu (Bohu) zpovídat, tak alespoň bych měl se "ZPOVÍDAT SÁM SOBĚ".
Když jste načal "košilaté téma", budiž [smích] : Když jsem se dostával do puberty, říkal jsem si, "...co to takhle zkusit zkratkou = "po Vojtovsku"...". Vypočítavě. Bezohledně. Dobyvatelsky. Užíval jsem si přízně opačného pohlaví, které u mne oceňovalo, jak vypadám, jak se oblékám, na jaké "adrese" bydlím nebo jakým prestižním autem jezdím. A časem jsem zjistil, "že tudy cesta nevede". A jestli nechci jednou být uhnán a stát se tažný volem, ujařmeným nějakou nablýskanou fenou - nebo, ještě hůře - takovou cílevědomou fenou být držený v šachu jejím vydíráním či dosmrtným dovyživováním alimenty, musím hledat partnerky jinými způsoby a podle jiných hodnot.
S jednou z mých prvních "oduševnělejších" partnerek (se kterou jsme se ale zžívali velice postupně a pomalu) jsem následně prožil několik let. Jak to tak bývá, nakonec jiskření vyprchalo, začali jsme fungovat spíše jako sestra a bratr (btw. dodnes jsme dobří přátelé na život a na smrt) a relativně v pohodě a férově a přátelsky se rozešli. Po nějaké době jsem prožil románek s jednou společnou (jinak obtížně komukoliv z mnoha dobyvatelů dostupnou) známou, na kterou bych si nikdy dříve ani nedokázal pomyslet. Když jsem se u ní pídil, PROČ zrovna mně dala šanci, dostal jsem překvapující odpověď: Důvodem prý bylo, protože se jí moje ex svěřila, že kdyby mohla vrátit čas, zůstala by se mnou i kdybychom žili ve formátu ona + jiná moje partnerka či postupně partnerky.
Od té doby (a uteklo už hodně času) se tedy domnívám, že collec/tivismus má své opodstatnění i v sexu[smích] Těžko budu v životě poctěn větší poctou, nežli se tehdy stalo. Existuje uspokojení z přijímání. Ale daleko vyšší metou, je uspokojení z obdarovávání.
Nechci se tu holedbat co anebo koho sponsoruji. Už jednou jsem tady psal, že větší obětí vůči Zvědavci nežli peníze, byla pro mne cesta do banky a fronta u bankovní přepážky banky pana Editora, když jsem peníze anonymně poukazoval. Jsou tedy podle mne i vyšší "oběti", nežli jen čistě finanční.
Milý pravicující Vojto, my dva jsme úplně, úplně, ale úplně z jiného těsta a hodnotového světa. Proto budete vždy mým oblíbeným terčem. Stejně jako já Vašim. Moje jediné životní krédo je, že kdybych měl už nyní zemřít, abych nelitoval toho, JAK jsem žil a ZDA jsem si všechno co jsem mohl, užil [smích]

317431

17.09.2014 10:44

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

90.?.?.?

Čistě podle mne - musí být nějaká pobídka, aby oVčané utráceli. Viz. česká zbídačená a zpravicovaná poplyšová města, kde dovyzinkaní oVčané pouze přežívají. A veškeré mzdy, platy a důchody tamní oVčané odvádějí zahraničním zásobovacím a distribučním řetězcům. Pokud by za takové situace neexistovalo v česku přerozdělování via Zlá EU, nebyly by ani ty předražené chodníky, kruháky, čističky atd.. A tedy i minimální lokální zaměstnanost (mimo zahraniční montovny) pro řemeslníky, úředníky a třeba i hostinské. Málokdo z Pepíků i Mařen/ek si to při četbě Pouček Prof. Big Toonnela, Hayek, Friedricha VON a dalších "kousků" Rakouské školy uvědomuje. Naštěstí, samotní Rakušané, jedou podle úplně, úplně, ale úplně jiného "modelu" - nešvejkují, fondy dočerpávají, nerozkrádají - a "sousedují" - Rakušané zkrátka ani nezinkají a ani nepravicují podle Pouček "Rakouské školy", Prof. Big Toonnela a Hayek, Friedricha VON...
Důkaz - Taxes and other revenues: AT(15.)=47.9% of GDP (2013 est.) vers. CZ(101.)=28.6% of GDP (2013 est.) = Pravicůůůjme-toonnelůůůjme (Taxes include personal and corporate income taxes, value added taxes, excise taxes, and tariffs. Other revenues include social contributions - such as payments for social security and hospital insurance - grants, and net revenues from public enterprises.)
Češi již dokonce v současnosti ani nezateplují (přes nemalé NEčerpané dotační fondy), protože si to z mrzkých upravicovaných mezd a platů nemohou dovolit.
Pokud byste více cestoval, zjistil byste, že po zeměkouli je ještě mnoho a mnoho "zákoutí", které odpovídají situaci "horských údolíček". Místní pracují od slunka do slunka. A kromě kopy potomků nemají jiný nástroj, jak "se pojistit". Banky, pojišťovny, zlý sociální stát, strukturální fondy atd. skutečně do takových míst na zeměkouli následně přináší BLAHOBYT.
Co se týká "řízeného zbídačování" Střední a Východní EUropy, už jsem na Zvědavci před více lety opakovaně uváděl, že jde o stejně "systémové nastavení", jako bylo po WWI v německojazyčných zemích. Zbídačené oVčany je pak snadné nahnat pod tribuny Hitlerovi/Petrosenkovi - a ukázat na LebensRaum a zavelet Drang nach Osten.
Nic není náhodou - ani to, že po Plyši měli Ukrové benevolentnější podmínky pro GastArbeitung v HavloStánu. Naštěstí mnoho Urků poznalo i současnou prosperitu Ruska za panování osvíceného Vladimira Vladimiroviche. Takže se podle toho nyní štěpí. A Ukrové tedy netáhnou poslušně jen pod knutou západních Predátorů a PressTitjůtů...
Štěpení Ukrů je i štěpením světa - mezi zlo a dobro.

317575

17.09.2014 11:25

Proč jsem oficiálně nepodpořil projekt Rekonstrukce státu

Diskreditace je více, nežli likvidace!

MoUdrostrak 90.?.?.?

V Česku již téměř není nikdo "volný" ( z opravdu SCHOPNÝCH ), KDO "by nebyl zapojen".
Počítejte s tím, že pokusy o Vaše zapojení budou pokračovat. A setkáte se s pokusy i od lidí z Vašeho okolí, od kterých byste to nikdy nečekal.
Navíc to máte komplikováno i vazbou na A.Bé.Bartoše, takže budete "voděn", i kdybyste si mohl tisíckrát namlouvat, že stále ještě nejste.
Na druhou stranu a upřímně: Kdyby Vás chtěli "jen sejmout", dávno by Vás sejmuli - nežli by proti Vám veřejně štvali Shabes/GOY/im z Justiční mafie. To Vás může (po)těšit.
Ti, které nesmíme autocensurně jmenovat i jejich Shabes/GOY/im, umějí dobře kalkulovat.
Největší cenu má pro ně Stwora zdiskreditovaný, nežli pod drnem (uklouzlý po šlupce banánu). Proto o to víc, že se nemusíte bát "rány ve tmě", obávejte se diskreditace. Pokud Váš volební potenciál bude stoupat, bude stále vyšší i hodnota faustovské smlouv, kterou budete mít periodicky přistrkávanou před oči - atraktivní obdivovatelka, zajímavý, lukrativní nabídka konzultace (IT či odborná číngliž) - uvidíte od koho a kdy to dorazí [smích]
Diskreditace je více, nežli likvidace! Mučedník je pro "ně" vždy nebezpečným semeništěm o to větších následných problémů...
I proto jste dopadl, jak jste dopadl. A proto jste tam, kde jste...

317578

18.09.2014 12:45

Dnešní literatura a film mladé generace

Zbytečně příkrý článek

MoUdrostrak 90.?.?.?

Proč zatracovat dnešní generaci?!
Vždyť se to opakuje stále dokola: "Ta dnešní mládež. To za našich mladých let nebylo...!" [velký smích]
Každá generace řeší NAPROSTO jiné výzvy, nežli řešily generace předcházející. Zkušenost z jedné generace na další je obvykle velice, velice, ale opravdu velice obtížně přenositelná.
Na co si v Gott/lině stěžujeme?! Komunisté možná "lhali" o komunismu. Ale rozhodně, rozhodně, ale opravdu rozhodně o "Systému, kde člověk je člověku VLKEM", Zlý Bolševííík nelhal ani v nejmenším.
Kocábbující Pepíci a Mařen/ky si možná za Zlého Bolševíííka nasazovali masky na věřejnosti. Ale na chatách, v zaplivaných útulných hospůdkách či na footballe si masky mohli sejmout - a vydechnout si.
Na hodném Západě se licoměrnost "nosí" 24/7. A kdo "se zapomene", musí z Kola ven.

Vložený obrázek

Přesto, anebo právě proto, i v Hodném Capitalissm, existuje mnoho cest, jak přežít - a nezavdat si. Je to každého osobní boj. Rozdíl je jen v tom, že Zlý Bolševííík si alespoň jakž takž chtěl zachovat vnější Gesicht.
Hodný capitalissm si, když už mu hóóódně teče do bot, sám nna sebe zfilmuje http://cs.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist_The_Movie - a zanechá zinkající, pravicující a za Zlého Bolševííka Koccábující Pepíky a Mařen/ky v němém úžasu - bez rezeptu a řešení [velký smích]

317656

24.09.2014 08:03

Devizové swapy v současném světě, vznik globálního devizového kartelu (II)

Zúčtovací „centrum" dluhů ~ o ničem jiném článek nebyl

MoUdrostrak 90.?.?.?

Dollar se snejsilnější „reservní měnou„ nejen díky vymahatelnost Jumanitárním bombardováním.
Po WWII byly USA jednou z mála zemí s nadprodukcí investičních celků, technologií a spotřebního zboží. Částečně tedy „po právu" se za tyto komodity vedly účty, rozvahy a závazky v dollarech.
Dnes je situace naprosto odlišná. Není téměř jediná komodita, včetně bombardování, která by byla závislá jen na USA.
Proto je zaváděné zúčtování mimo dollar. Čím více je dollar „ředěn", tím je méně v businessu pro dodavatele a věřitele atraktivní.
BRICS & Co. tedy neřeší ZDA. Řeší jen KDY a JAK. Mohli by to provést i ihned. Ale tím by při defaultu USA, dollaru a Západu znehodnotili své pohledávky za Západem.
Proto postupují jak postupují ~ podobně jako v 50. a 60. letech Japonci dodávali USA spotřební zboží. A oproti tomu skupovali západní know how, patenty a nemovitosti.
Swapy Západu tedy prakticky vůči vnějšímu světu nic neřeší.
Nadešla doba, kdy jeden kWrubl je nejsilnější a nejtvrdší měnou.
A zima to potvrdí[smích]

317935

25.09.2014 17:54

Podvod zvaný TTIP

Bomba: Mikhail Khodorkovsky = Yeltsin 2.0

MoUdrostrak 90.?.?.?

Musím pravicujícně ze všech sil tleskat! Takové trefné pojmenování Mikhaila Khodorkovského!

Ale uvědomme si zároveň, že není jen Jeden Západ. Bezpochyby pan Snowden se v Rusku nevyskytl „náhodou".

Jsme online svědky Velké Hry, kde je předem zřejmé, že Rusko, Vladimir Vladimirovich a ti , co za tím stojí v Rusku i na Západě, netahají za „kratší konec".

Blbé ovšem je, co nastane s nevzdělanými, zpohodlnělými, keltujícími národy?!

Právě nyní byl zprzněn v médiích i poslední „Mohykán vyčpělého Západu" = http://www.blesk.cz/clanek/digital-mobily/276429/m...

Co vůbec zbylo?!

318033

26.09.2014 01:40

Západ bubnuje na Ukrajině na ústup

Zjednodnodusme to

MoUdrostrak 90.?.?.?

1) Zapad se fasistickym pucem v Kijevu primarne pokusil zbrzdit etablovani Euro-asijske Unie a potrisnit zaroven triumph Vladimira Vladimiroviche v Sochi na Olympiade
2) Vladimir Vladimirovich reagoval tahem na Krym
3) Zapad se zoufale pokusil vtahnout Rusko do valky, kdyz donutil kyjevskou juntu vrazdit civilisty v Donbasse
4) Vladimir Vladimirovich elegantne potupil Zapad i jeji fasistickou juntu na Donbasse, aniz by na Ukrajinu oficialne vstoupil byt jeden jediny rusky vojak
5) Sestrelenim malajskeho letadla se Zapad i junta totalne demaskovaly pred celym svetem.
6) Stejne tak i sankcemi, ktere jen Rusku poskytuji zaminku k restartu a geopolitickemu vyznamu CCCP 2.0 [smích]

318054

27.09.2014 08:23

Ruská armáda v Německu? Nikoliv. Nizozemská

DAF Troop carrier Dutch army

MoUdrostrak 90.?.?.?

Jde na 99,99% o vozidlo DAF (Van Doorne's AanhangwagenFabriek - Van Doorneova továrna na přívěsy (DAF)) viz. http://www.military-vehicle-photos.com/picture/num...

http://military-vehicle-photos.com.s3.amazonaws.co...

Teď jen zbývá požádat pana Editora o zodpovězení, zda upravoval/mazal před postnutím i původní EXIF, zaslaný ve fotografii Authorem - nyní je tam již pravicujícní "kulové". A podrobit původní phota "tortůůůůře" v http://exifdata.com/index.php

Možná zjistíme, že fotka pravicujícího čtenáře ani z Bad Schandau nepochází [velký smích]

A že jde o žertík ze slaVomyslné stáje LehoŽumpy - či diskreditační "předvolební" hokus/pokus Shabes/GOY/im či přímo Bisoňů [oči v sloup]

318133

27.09.2014 08:49

Západ bubnuje na Ukrajině na ústup

RE: Zjednodnodusme to

MoUdrostrak 90.?.?.?

Naprostý souhlas! Ale Rusko je mistrem diplomacie právě proto, že díky světově unikátní geostrategické poloze, bude VŽDY ostatním světem "dobýváno" - a to nejen "hodným" Západem.

Who controls the rimland rules Eurasia;
Who rules Eurasia controls the destinies of the world.


Vložený obrázek

Naštěstí se tedy s tímto privilegiem naučilo žít. A díky tomu se stalo (muselo za staletí stát) mistrem diplomacie. Zkrátka a dobře ruský medvěd leží na nejlepším a "nejšťavnatějším" kousku planety. A ostatní vyhladovělí šakali pobíhají okolo, předvádí medvědu své "kousky". A ruský medvěd občas jim odhodí nějakou vlastní ohlodanou kost za šakalí "jablonecké bižuterní" zboží

318136

27.09.2014 17:07

Ruská armáda v Německu? Nikoliv. Nizozemská

RE: Scum

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pan Author poslal snímky coby falsum úmyslně - proto jsem po panu Editoru poptával originální Exif ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Exif ). Exif by případně "odhalil" originální místo snímku (GPS), pravé datum, fotoaparát apod.

Navíc ŽÁDNÁ registrační automobilová značka neobsahuje nikdy azbuku!!! Písmena se musí nalézat UVNITŘ řady písmen shodných s hodnou keltující a pravicující latinkou!!!
Důvod je prozaický: hromadné strojové (či chceme-li upřesnit kamerové) zpracování dat [smích] Na hranicích, mýtných branách atd. atd.

Rusko má současnou verzi RZ pro ozbrojené síly ve tvaru:

Vložený obrázek

Ruská policie:

Vložený obrázek

Ukrajinská "hrdinná" ármija:

Vložený obrázek

Ukrajinské hrabré Ministérstvo vnjůtríšních djél (např. NAZI-gvárdijá...):

Vložený obrázek

Zatímco TA PRAVÁ NEFALŠOVANÁ VYPÁLENÁ holandská humanitárně-bombardující "krolewska" armáda užívá obskurní civilní typ RZ

Vložený obrázek

(s písmeny from KL to KZ & LM, LO, LU Military Vehicles: (KL, KN to KZ: Royal Army, KM: Koninklijke Marine's(Royal Navy), LM: Luchtmacht (Air Force), KP: Regular car from the Koninklijke landmacht (Royal Army), KV: Koninklijke Marechaussee (Royal Constabulary). Example: (KL-??-??) and (??-KL-??) which is used from Royal Army.)
Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_registration_...

Kecy o "azbjůce" na RZ KAMAZŮ/DAFŮ jsou proto tedy leda z Říše LehoŽumpích vlhčených snů [velký smích] [bliji] [bliji] [bliji]

318161

28.09.2014 08:53

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

Moc hezky a dlouze sepsano

MoUdrostrak 90.?.?.?

Jádro pjůdla je ale V TOM, že všichni Zápaďané jsou SPOLUPACHATELI non-stop loupeže Vrchnosti (určené nám KNIHOU) a vrchnostenské vrstvy Shabes/GOY/im na zbylém světě - v poměru cca 1:10 (Zápaďané versus zbytek (BRICS+zbytek světa). [smích]

Zkuste nezaměstnaného západoEUropana, letícího si v zimě vykoupat kotníky na TY Kanáry (nebo do TOHO Ýdžiptu), požádat, aby se o svoji podporu v nezaměstnanosti rozdělil s deseti pozemšťany mimo EU a NATO. Zajistíte si nasměrování k Prof. Chocholoušku.

VŠICKNI jsme SPOLUPACHATELI - a naše Vrchnost i její Shabes/GOY/im dovedli naše spolupachatelství K DOKONALOSTI.

Nikdo, opravdu nikdo, nemá ve skutečnosti zájem měnit Status Quo. I tady na Zvědavci se původní návštěvníci kdysi re/krůt/ovali zejm. z xenofobů a rassistů. Tedy z těch, kterým nepřipadalo divný, že bílá nezaměstnaná huba pracuje na černo, lítá při tom 3x ročně do Ýdžiptu, neplatí daně - ale vadilo jim, že zlý Zikán "bere dáfky".

Můžete milionkrát psát sáhodlouhé litánie o "Rozmetání buržoazního systému a spravedlivém státu". Jádro pjůdla je ale ve skutečnosti v "dokonalém" spolupachatelství mlčící, lídlující, majority - Vrchnost i Shabes/GOY/im jen virtuózně dokázali pro sebe - I PRO NÁS - vytvořit Ráj na zemi - na účet ostatního světa.

Proto držíme ve skutečnosti s Vrchností (Predátory, bankstery, humanitárními bombardéry i Pravdo&Láskou) jeden jediný NEROZBORNÝ ŠIK - jen si to nejsme schopni a ochotni nad mrazáky s argentinskými jahodami v Líííídlu, Lídilllínku, tom milovaném Líííídlíííčku, autocensurně přiznat.

Otevřme brány Jevrópy a strhněme Mexico–United States barrier - rázem bude po Vrchnosti, Shabes/GOY/im - i PO NÁS [pláč]

V reálu tedy VŠICKNI unissono: Pravicujme, toonnelujme, jumanitárně bombardujme - dokud je KOHO, KDE a CO!

Jen když neteče Z NAŠEHO [smích]

318194

05.10.2014 04:23

Kdo tvoří „Islámský emirát“?

RE: To má logiku ...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Tak zle to s Ruskem (i s Cinou) rozhodne neni. Rusove nejsou "slusni ze slabosti", ale protoze maji naopak navrch. A vedi, ze uz davno chytili opici (Zapadu) ruku uvnitr kokosu.
Staci pohled na virtuozni prevzeti Krymu a bleskurychle zafixovani hranic Novoruska. Kdyz Rusko nyni jedna, vzdy je to pro Zapad sok [smích]
Cinane si jiz podmanili vetsinu Afriky. Jizni Emerika si take vyrizuje se Zapadem "ucty".
Prave to je dukazem, ze Západu dosel dech. Neni schopen uz "nakupovat" lokalni Flasky Veskrny, KnizePany a podobné Shabes/Goy/im. Za tuzexove bony ci nekrytou inflacni menu. A neni schopen uz rozmychavat ani "plysove" Barevné revoluce. Proto osnuje a zapleta se s Islamskymi kalifaty, ktereu pak jak lejno ulpivaji na rukou!
Rudove o Cinane maji uz na sve strane VETSINU sveta. Zapadu zbyly jen nesplatitelne dluhy.
Namisto Emerickeho snu, sni nyni svet Cinsko-putinovsky sen s tuzby. Jde jen o to si to poctive priznat.

318561

09.10.2014 05:04

Sešlo se nás pět a půl

Náš čas

MoUdrostrak 90.?.?.?

Moc hezký projev! Opravdu.
I mne dojala Vaše vzpomínka na Ladislava Zajíčka.
Nesmutněte, že z 15-20.000 denních čtenářů, dorazilo "JEN" 5 a 1/2.
Žijeme v Epochální Době (stejně, jako každá generace před námi [smích] ). A čas je velice, velice, ale velice vzácný. Už když jste annoncoval Meeting, někdo z kolegů Vám odepsal, že v Praze a v 17.00 hodin ve všední den = nonsense...

I v tom je nyní V.Š.E. zlomové. Nejen rodina, ale i "náš" čas...

Vrchnost nabídla oVčanu "kšeft":
~Pokud se smíříš s tím, že se Ti domovem stane "JEN" věšák na Tvůj klobouk, budeš si moct "dovolit" FORD T (na nekončící splátku)!!!~
Do té doby nebývalo na světě tolik "těsno": bývalo zato "bídno": rodiny mívávaly 6 a více potomků, aby byly "zajištěny" pro přežití. Proto žili ve "zlých" tradicích, pospolitostech, národech, klanech...
Povšimněte si, prosím, jak se např. v Emerice rozpustily italské (irské, balkánské, východoevropské...) klany za posledních cca 100 let! Jen jedno "etnikum" V.Š.E. za "Ford T" nevyměnilo - hádejte KTERÉ [velký smích]

Západ postupně za "Ford T", sociální pojištění, 8 hodinový pracovní dobu, 5 denní pracovní týden, centrální topení, etážové bydlení (čím výše, tím více ""VON"), dostupné vzdělání, péči o rodiče ve stáří..., směnil V.Š.E. = RODINU, NÁROD, VÍRU, TRADICE.
Věřil, že po něm (Západu), tak učiní (v globalizaci) V.Š.E. ostatní na GLOBU. A Západu (řízeném tím jedním jediným ETNIKEM, co své "TRADICE" nezaprodalo) zůstane (ZA TO) "Forschuss".
A ejhle, V.Š.E. je najednou JINAK [pláč]

Jak "zlá" Čína, tak "zlé" Rusko, vsadilo (rovněž) na "Ford T". Ale svorně (i s BRICS) odmítli za to odevzdat V.Š.E. [velký smích]

A Západ ( i jeho vrchnostenské ETNIKUM, určené mu "KNIHOU") čumí - a zbyl mu/jim/ "jen" ÚČET - v podobě neoddlužitelných dluhů.

A to je meritem dnešní doby. Podobně jako pro Vás, je pro mne "svoboda" v nakládání s vlastním časem největší hodnotou. A bohatstvím.

Přesto chápu "zapřažené" (pro větší a novější "Ford/y T") Pražany a okolní, že se nedostavili. Sám jsem zrovinka také mimo Prahu. Na druhou stranu, nedokážu si představit, jak bych se snesl např. s xenofobem A. Bé. Bartošem u jednoho stolu - či podobnými xenofobními "Müssli-Tell(i)". Navíc "můj" volební rajón není Praha 1 - a zrovna se i rozhoduji, zda vůbec kvůli volbám do Prahy letos "na otočku" dorazím. Hlas jsem přislíbil jednomu kandidátu "v mém" rajónu - pokud v Praze o volbách budu. Pokud byste byl v mém rajónu Vy, dal bych ho rád i Vám - i když bych musel vypít Kalich Hořkosti při pomyšlení na A. Bé. Bartoše...či Vandasse.

Od přírody jsem nastavený mít práci rychle za sebou - a pak si užívat života (i Fordů T - bez splátek!!!). Nejsem pro to asi dobrý společník pro Pražskou Kavárnu - a nikdy jsem ji ani nevyhledával. Stejně tak jako české "útulně zaplivané a zahulené" hospůdky.

Držím palce!

318729

12.10.2014 02:01

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

Pořád nechápu smysl podobných přeložených příspěvků

MoUdrostrak 90.?.?.?

1) Podobný "poraženecké" Strelkovovo žalování se objevilo na Zvědavci už před několika měsíci. Tehdy v něm spílal ruskojazyčným Ukrajincům, že "...chodí do práce, pijí doma u TV pivo..." a nechtějí bojovat za NovoRossii [pláč]

2) Když to před cca měsícem vypadlo skoro na prohru NovoRussie, tak zmizel Strelkov nadobro do Moskvy.

3) A najednou NovoRossijci hnali Ukro NaziGuardu svinským krokem až k Mariupolu a zbytek UkroNazi pak smažili v několika obklíčených kotlích.

Otázky (nejen Maru):

1) Je to nějaký dezinformační fígl Vladimira Vladimiroviche, kdy Strelkov troubí do světa rozklíženost NovoRossijců?! A pak mistrně využívá moment překvapení Ukrů, že je to s NovoRossií úplně jinak a několik řádů lépe?!

2) Nebo jsou jak Strelkov, tak NovoRossijci i Rusové, včetně Vladimira Vladimiroviche tak pošetilí, že veřejně perou skutečné vlastní špinavé prádlo v médiích?!

Pořád mi to vrtá hlavou:

Rusové vyhrávají na plné čáře: Celý svět pohrdá JůYsEj, EU, Obamou. Rusové drtí Evropu kontrasankcemi, spojují se s Čínou, BRICSem, vyhnali z ruského trhu západní nekvalitní nepoživatelný nablýskaný šmejd.

Emerika i EU jsou neodlužitelně zakreditované. Rusko naopak je schopno se celé okamžitě vykoupit ze všech závazků. A ještě mu zbydou nemalé reservy. Navíc Rusko stabilně přechází k dekolonializaci rublu, úspěšně vyvíjí nejmodernější zbraňové systémy a Rusové jsou pyšni na svoji zemi jako téměř nikdy v historii...

Proč se v tuhle chvíli, kdy má Vladimir Vladimirovich a jeho kurz - téměř 90% podporu Rusů, vrtí (nejen na Zvědavci) Strelkovem?!

318901

12.10.2014 17:13

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

RE: Nepohodlné informace nelze vynechávat

MoUdrostrak 90.?.?.?

Maru, to jste mi to ale nerozklíčoval [pláč]

Pokud si dobře pamatuji, tak ihned zpočátku NovoRossie, ještě nežli padl první výstřel a byla prolita první kapka krve, tak po netu "frčelo" výdeo, kde Strelkov komandoval na nějakém nezřetelném dvoře policisty, kteří měli ještě ukrajinské stejnokroje a distinkce. Když se ptali, z jakého titulu je Strelkov sekýruje, tak on ve výdeu tvrdí, že je ruským plukovníkem - tak proto [pláč]
Ihned mi na tom výdeu, točeném "od podlahy" (z odložené kabely na asfaltu) něco neštymovalo. PROČ PROBOHA by měl celý svět vědět, že Rusko se angažuje v NovoRossii?! Proč by proboha tohle někdo natáčel?! Jako důkaz sám proti sobě - vůči Rusku a NovoRosii?!

Chápu jedno, že v Rusku jsou 6. kolony, které by chtěly Vladimiru Vladimirovichi vytrhnout žezlo z ruku. A Rusko si pak opět Zyelztzinovat - ať už s Číňany, Západem či Paroubkovo Marťany [velký smích]

Ruský národ ale není primitivní (nezinká a nepravicuje - a jak je vidět, ani uprostřed sankcí nelídluje) - a ví, KDO JE KDO! A co by mainstreem Rusů čekalo, kdyby byl Vladimir Vladimirovich odstaven od válu. A následně Rusové ujařmeni Yeltziny 2.0, Khodorkhovskými, Pussy Riots či nedejbože Garikem Kimovichem (Weinstein-Khasparovem a jeho Loutkáři).

Jak už napsali mnozí výše uvedení kolegové, Vladimir Vladimirovich bude tak dlouho u vesla, dokud mu budou vycházet tahy. Pokud by Vladimir Vladimirovich "podle Vás" uposlechl Vámi neustále promoUtovaného Strelkova, a vvedl oficiálně ruská vojska na Ukrajinu, stalo by se okamžitě ohne weiteres Rusko stranou konfliktu. Neslo by těžké náklady i následky. A některým "obojetným" Ukrům by ani to ze strany Ruska a Vladimira Vladimiroviche nebylo dost - a dál by robotovali na oligarchy a hráli si na "nezůčastněné". A čekali KDO s KOHO.

Takhle geniální Vladimir Vladimirovich donutí většinové "slušné" Ukry zvolit si, zda pod fašistickou kyjevskou Juntou umrznou. Anebo se stanou pro Rusko, NovoRossii i Vladimira Vladimiroviche přirozenými spojenci.

Proto se Vás opětovně táží, PROČ zde na Zvědavci opakovaně Strelkovo rozeštvávání PROMOTUJETE?!
A PROČ Vám to pan Editor trpí? Když to kope na straně a ve prospěch těch, které zde nesmíme autocensurně jmenovat?!

318950

12.10.2014 17:50

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

Máte tu zkušenost za sebou a výzvu před sebou

MoUdrostrak 90.?.?.?

Očekával jsem, že mainstreem sračkomety spustí velký rachot, že se do Senátu blíží Velký AntiSemit, Největší český AntiZionist a tedy AntiChrist. A VONO bylo ticho po pěšině. Ouháááá...

Buď dostali příkaz, včetně skutečných LoutkoVodičů např. Parlamentních Listů. Anebo se autocensurně "pos®ali" předem strachy. Anebo je třetí možnost že jim smrděl A.Bé.Bartoš natolik, že blokli i Vás.

Anebo je chyba na Vaší straně, že jste je dostatečně nezprovokoval. Pějete olbřímí chválu na Okamůru. Avšak opomíjíte jeho obrovské mnohaleté angažmá mezi smetánkou establishmentu. Takže není pochyb, že se i zavázal. Či byl svými skutečnými Loutkáři předem zaúkolován.

Na druhou stranu, do Senátu se již "probojovalo" vícero zvláštních "pavouků". Podle mne stačí být "známý", složit 20k CZK kauci, zaplatit agentůůůůče pár tisícovek za iniciační petiční podpisy - a jede se. Vy jste ale objal A.Bé.Bartoše, který je obecně nepříjemný jen svým kukučem a prvními vyřčenými větami. Neumí lidi probudit, nasměrovat - umí jen rozštvávat a znechucovat.

Varoval jsem Vás včas. Ale už bylo pozdě. Můžete to zkusit zase za 2 roky. Pokud se trefíte do mého obvodu, máte hlas předem jistý nejen u mne.

Doporučil bych Vám už opakovaně sepsat knihu. Vystavit pár kapitol na Zvědavec ZDARMA. A zbývající kapitoly podle reakcí i případně následně uceleně vytisknout. Putovat po českém venkově (zejm. Severu a Jesenicku apod.) a promotovat se mezi čtenáři. Prodej knihy Vám de facto profinancuje kampaň, vytvořte si DB podporovatelů, získáte promotéry Vašich myšlenek a názorů. A s tím už se následovně dá proniknout i do Senátu, který není na vstup tak klasickostranicky zúžen.

Nepochybuji, že Sládek by ve skutečnosti ýdžent BISoňů či kýho výra. Přesto anebo právě proto si ho voliči i s jeho klakou volili. Protože toužili nas®at poplyšový vznikající establishment. A s touhle poptávkou a rolí od oVčanů se dá hrát a vyjít jim vstříc.

Vaší story s justiční mafií a Shabes/GOY/im uvnitř lze sice načíst v různých fragmentech po netu. Přesto anebo právě proto dnešní lidé mají rádi SILNÉ PŘÍBEHY, nejl. ICH forem, kde protagonista "poodhaluje svoje nitro" - viz. Kajínek & Co.

A košilatě se i domnívám, že by Vám to zajistilo i exkurzi ve vybraných dámských ložnicích. Což také není k zahození a poslouží i k získání dalších angažovaných promotérek, sponsorek a podporovatelek. Co je zajímavé a vymyká se průměru (nejen délce), po tom je nejen ve vychladlých ložích velká poptávka

Hlavu vzhůru a začněte si to dobře promýšlet. Život je boj, jak pravil VELKÝ Pepa Brožů (TITO). Ale proč si neužít s českými obdobami Sophií Loren, Ginou Lollobridgidou, Liz Taylor (okresních formátů) - BISoni a Shabes/GOY/im Vám je sami budou stavět do cesty - aby z Vás něco vymáčkl/y/i [cool]

318953

13.10.2014 08:36

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

RE: Pořád nechápu smysl podobných přeložených příspěvků

MoUdrostrak 90.?.?.?

Je to naopak přesně tak, jak píše pod Vámi další kolega Anonym 109xxx. Vladimir Vladimirovich dobře ví, co činí.
Priority má pevně hierarchicky uspořádány do pyramidy. A (JEN) díky tomu, přes snahy různých "Strelkovů a jejich ruských či zahraničních Loutkovodičů, přežil Vladimir Vladimirovich a jeho směřování Ruska, již téměř dvě dekády u moci!
Vždy potvrzeno ruskými občany u voleb na territoriu největšího státu světa! Což je rekord, ať na to pohlížíme ze všech stran. Protože dnešní Rusko je všechno možné - ale v žádném případě to NENÍ diktatůůůůra - viz. promenující se prozápadní 5. kolony na ruských náměstích a bulvárech, "svobodky" typu Dožď či Jechó Maskvý...a podobní Zahraniční Ýdženti působící otevřeně i skrytě po Rusku.

Genialita Vladimira Vladimiroviche a jeho teamu spočívá v tom, že skutečně Rusko a Rusové jsou mu bližší, nežli nesourodí NovoRossijci. Pokud jde o občany Krymů, Podněstří, Abcházie, Čečný, Jižní Osetie apod., u nich není pochyb, že stojí DOBROVOLNĚ a ve vlastním zájmu s Ruskem na jedné lodi a v jednom šiku.

NovoRossijci, viz. "kličkovaná" ex-presidenta z jejich řad Viktora Fedorovyche (Yanukovych) i dalších "novorossijských" oligarchů, se pokoušeli až dosud to hrát na min. dvě strany - s Ruskem i se Západem. A takovou schizofrenii trpět na samých hranicích Ruska jim Vladimir Vladimirovich nemůže, nehodlá a nebude tolerovat. Protože by tím Rusko ohrozil. Něco jiného je boj s jasnou tzv. opozicí (roz. 5. kolonou). A něco jiného je udobřovat si a nechávat se vydírat Jidáši na vnějších hranicích.

Proto mají nyní NovoRossijci (a i většina Ukrů a i UA oligarchů) na VYBRANOU: S Ruskem nebo proti Rusku.

Vladimir Vladimirovich i Rusko ustojí jak nepřátelské Ukry či i jimi ovládané NovoRossijce na vnějších hranicích. Stejně tak je jim Vladimir Vladimirovich a Rusko se schopno POSTARAT o prosperitu CELÉ UKRAJINY i VŠECH UKRů. Není ale schopno to držet pohromadě NÁSILÍM s rebelujícími a Západem zneužívanými Ukry anebo NovoRossijcii.

Takže Vladimir Vladimirovich vede se Západem tvrdou šachovou pariii: Buď převezme Rusko NovoRossii, příp. i Ukrajinu jako takovou. Nebo o ně nemá zájem. Ale pak se nebude Rusko ani podílet na jejich KRMENÍ. A vyčká si, jak Ukry Západ zvládne. Mezi námi: Západ není schopen UKRMIT již ani Pobalti [velký smích] A statisíce pobaltských Gastarbeiterů se zachraňují prací ve Zlém BěloRussku či dokonce v Rusku [pláč] Stejně tak i Lotyšští penzisté žádají ruské pasy a ruské penze!!!

Není tedy jediný důvod, PROČ by měl Vladimir Vladimirovich za myšlení Ukrů či NovoRossijců bojovat v ozbrojeném konfliktu. Čas pracuje VŽDY pro Rusko od věky věkův [smích] Viz. http://en.wikipedia.org/wiki/The_Geographical_Pivo...

Vladimir Vladimirovich se tedy jen nesmí Západem, Strelkovem či 5. kolonou nechat dát vyprovokovat k vynucené chybě.)

319016

13.10.2014 08:57

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Vladimíre, neklesej na mysli. Třeba jen nebyla ta správná konstalace.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Velká gratulace!

Mějte na paměti, jak mi svěřil jeden přední český advokát, postup při "ochočení" nově zvoleného deputáta:
1) Návrhy k hlasování jsou ÚMYSLNĚ psány tak, aby se v nich nikdo nezasvěcený správně neorientoval - tzn. nikdy si nebude v uměle vytvořené časové tísni jistá, zda hlasujete nakonec vlastně pro, anebo proti.
2) TO jediné ve skutečnosti vyhrává a umožňuje VLÁDNUTÍ, politické PŘEŽITÍ a podíl na moci (na lupu).
3) Z tohoto důvodu v PRAVOU CHVÍLI Vám "najednou" bude nápomocný "kolega" či jeho "kamarád" (loutkovodič). A začnou si s Vámi domlouvat schůzky - obědíčky, kafíčka, tenisky, golfíčky - kde Vám to VYSVĚTLÍ - kdo, proč, kdy, s kým, proti komu.
4) Vy budete mít pocit, že díky tomu nejste sama v moři úkladů, falešných her a tlaků. A oni získají "dušičku".
5) Funguje to tak od PRADÁVNA všude ve světě - jen v české Gott/line to dosáhlo pověstné dokonalosti, vybroušené jak český křišťál či nejeden výživný toonnel.
6) Pokud "pomoc" odmítnete, budete často následně překvapená, že jste vlastně podpořila něco, co jste nechtěla - anebo se postavila proti něčemu, co byste jinak vlastně chtěla podpořit.
7) V tom je ZÁKLADNÍ princip, jak vyhladit "nezávislé" deputáty.
8) Nejsem chopen Vám poradit, JAK to zařídit, abyste přesto uspěla. Sám aktivní politik nejsem a nikdy jsem nebyl. Nikdo mi nesvěřil jediný úspěšně fungující model "nezávislého kandidáta". Příklady si berte s VELKÝCH hráčů typu De Gaulla, Churchilla či Stalina, Maa, FDR apod.
9) Bohužel, i ONI by nepřežili jediné volební období BEZ KRYTÝCH ZAD.
10) Vždy budete trestána a podrážena, pokud pomoc odmítnete - či budete přebíhat mezi tábory lobbistů a "kamarádů".

Ne NÁHODOU je politika převážně MUŽSKÝ SVĚT. Ženy ani s jejich intrikářstvím v něm uspějí jen když jim to muži z nějakých důvodů (ozdoba, zdání "fair play", oslabení mužských protivníků...) potřebují.

DůVOD je jednoduchý: Muži jsou lépe schopni trávit nekonečný čas mimo domov a rodinu - a nejednají tudíž v časové tísni tak, jako ženy (matky, milenky, opečovávatelky rodinných krbů a lednic).

HLAVNÍ DůVOD: Muži se navzájem podrazí, porvou, poplivou - a druhý den jednou spolu klidně profesionálně dál. Podobný konflikt (zradu, podraz, kudlu do zad) vydýchávají mnoho měsíců - a snují pak emocionálně opodstatněnou pomstu. I na škodu pozdější reálné situace a rozdaných karet.

V každém případě Vám držím palce!!!

319018

16.10.2014 06:07

Polsko a jeho historie

RE: Katyn

MoUdrostrak 90.?.?.?

Na druhou stranu: Po netu běhají argumenty, že JEDINÝM "potvrzením sovětské viny" za Katyni (nesvalovat stále V.Š.E.) na Rusy, je jakýsi doklad z nějakého velice úzkého partajního setkání (rozhodnutí politbyra VKS(b) v roce 1940), který nese ale jasné znaky historického falsa!

V.Š.E. tedy vede k dojmu, že jde o podvrh, který je nejspíše z dílny britské Inteligence Service. A vyvářel ho (nejspíše až koncem 80. let těsně před Plyší) typický anglo-sasský namachrovaný nedouk, který nebyl schopen prověřit rozdíly mezi tiskopisy a procedůůůrami v CCCP ze 30. resp. 40. a 50. let.

Podobné faux pas u podvrhů a falsů uniká a unikalo hodným západním službám neúrekom - zvlášť nyní v době internetu, kdy je V.Š.E. snadno ověřitelné.

Dále se v těchto argumentech mj. i uvádí, že "doklad" "našli" a promotovali lidé, úzce spjatí s pizzově-reklamovým Gorby a Raissou GoldCardovou.

Zvědavec už jednou sedl na tendenční ukrajinskou kachnu(!) zde http://www.zvedavec.org/komentare_1765.htm

O britském falzu je naopak např. zde http://www.birdz.sk/webka/ivlu/blog/podvod-zvany-k... :

Ukázka: Chyby, kterých se dopustili padělatelé, byly ale příliš zjevné. A tak jeden z právních zástupců KSSS, advokát Slobodkin, na místě dokázal soudcům ústavního soudu, že rozhodující tzv. Berijův dopis s datem 5. března 1940, který měl být ještě tentýž den projednán politbyrem VKS(b), je padělkem - nejen proto, že to z procedurálního hlediska nebylo možné. Dopis především není napsán na předtištěném tiskopisu, a přestože je označen jako přísně tajný, chybí mu číslo jednací.
Další dokument Rozhodnutí politbyra VKS(b), schvalující příkaz k likvidaci polských důstojníků, s datem 5. března 1940, má číslo jednací P13/144. Číslo 144 označuje pořadí projednávaných otázek. Pokud by politbyro věnovalo každému problému jen pouhých 10 minut, muselo by 5. března 1940 jednat nejméně 24 hodin.
Později bylo zjištěno dalších 50 příznaků padělání dokumentů. Ruský tisk o skandálu u ústavního soudu mlčel. Uvedl pouze, že existují dokumenty potvrzující ruskou vinu...
Situace se pro ruské antikomunisty zkomplikovala ještě tím, že ihned po předložení padělaných dokumentů ruskému ústavnímu soudu předal Pichoja jejich ověřenou kopii ve Varšavě prezidentovi Lechu Walesovi....
.... ve kterých nebude uvedeno datum 5. března 1940, předpokládajíc, že další chyby, kterých se dopustili padělatelé, nebudou nalezeny. Miliony kopií - sice úředně ověřených, ale padělaných dokumentů - byly poskytnuty polské veřejnosti jako důkaz potvrzující vraždy jejich spoluobčanů a příbuzných, Sověty...
Vše prasklo v květnu...


Ponechávám to tedy na každém z vás, k čemu se pravicujícně spíše přikloní... [smích]

319185

17.10.2014 08:10

Polsko a jeho historie

RE: Katyn

MoUdrostrak 90.?.?.?

Radeji vzdy jen z pravicujicniho hlediska - je to ted "in", trendy - nezehli se to!
Ruska federace v RB OSN - resp. pokyn presidenta Medvedeva ruskemu zastupci - dala zelenou i humanitarnimu vybombardovani Lybie Paktem NATO.
To ale neznamena, ze bych mel byt a musel by navlecen 24/7 v dressu Medvedeva, Kremlinu ci Vladimira Vladimiroviche.
Katyn provazi mnozstvi ucelovych falzifikaci uz 75 let. V tom prostoru uz od WWI - i drive jiz za Krizackych valek - byli civilni obyvatele genozidovani. Zatimco v jinych castech sveta jen jim byli zejm. prevlekany dressy ci byli vyuzivani coby otroci.
Proto je treba i tohle zohlednit pri náhledu na trictvrtistoleti starou historii.
V kazdem pripade - zijme, mysleme i konejme vzdy pravicujicne - to se vyplati!

319252

17.10.2014 11:51

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: no -

MoUdrostrak 90.?.?.?

Ono záleží, na CO (pravicujícního) natrefíte.

Třeba na http://play.iprima.cz/ šel (v ZOOM?) jeden britský dok. seriál, pojednávající o skrytých jednáních během WWII.

Docela jsem "čučel", jak tam se v něm s despektem vyjadřoval Churchill při jednom jednání směrem k polské exilové vládě. Přicestoval tehdy (1943?) s nimi do Moskvy, řešit poválečné uspořádání Polska u Generalissima Uncle Joea.

Poláci tehdy se oháněli Katyní (muselo tedy jít o jednání v období po vrtění Katyní se strany Němců...). Churchill byl kupodivu vůči Polákům tvrdý a metl jim tehdy v Moskvě v separé do očí, že Poláci vždy všechno jen prohráli a zkomplikovali.

A pokud nepřestanou s obstrukcemi, Churchill dá od všeho ruce pryč a nechá na pospas a nemilost CCCP.

A Poláci jen kverulovali. De facto i Warszawské povstání se rozhodli odstartovat Poláci sami. Západ měl v té době plné ruce práce, aby zachránil probíhající vylodění v Normandii viz. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/41... .

Sověti by určitě Poláky ve štychu nenechali /už v té době rozumní Poláci dávno bojovali v dressech Rudé Armády), ale nemínili si nechat nasadit kverulantskou veš do kožichu.

O to víc by si měl český národ vážit nadstandardních dějinných vztahů s ruskými bratry. Včerejší fotografie http://cms.parlamentnilisty.cz/edition_files/uploa... pohodové až 45!!! minutové "RauchPause" Sergeye Viktoroviche (Lavrova) s českým Panem Presidentem Milošem Zemanem v Milánu, mi naplňují radostným očekáváním věcí budoucích.

Stejně tak jsem se slzou v oku sledoval ovace, kterými Bělehraďané stejně tak včera vítali Vladimira Vladimiroviche http://youtu.be/sSWAVKiC9uU?t=5h26m30s
Celý non-stop záznam Truimphu Vladimira Vladimiroviche včera v Bělehradu má přes 7 hodin!!! Odkaz jsem Vám ALE nastavil přesně do bodu, kdy přichází na přehlídku - a zvedá se vzrušení a aplaus [smích] Enjoy it [smích]

Nevěřím, že by Miloš Zeman se nechal fotit "jen náhodou". A že to není domluva předem s Parlamentními Listy. Věřím, že doba se mění - a my se budeme měnit s ní - k lepšímu !

Včerejšek v obou případech k tomu dává šanci věřit. Nebuďme kverulantskými (osmašedesátníkujícími a dobčekujícími) "Poláky", když nemusíme [smích]

A fakt si příchod nového světa pod vedením Vladimira Vladimiroviche užijme!!!

MIG 29 s ruskými výsostnými znaky na Bělehradem (byli to akrobaté z věhlasné ruské letky Striži) a aplaus Bělehraďanů Vladimiru Vladimirovichi smývá částečně utrpení z havlistického Humanitárního bombardování Jugoslávie.

319262

18.10.2014 14:24

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: no -

MoUdrostrak 90.?.?.?

Díky. To je od Vás velice důležitý odkaz. Přesně potvrzuje, PROČ se Uncle Joe (Josif Vissarionovič) musel k (kverulujícím) Polákům chovat, jak se choval. A proč se k Polákům obdobně choval i Churchill.

Jen dnes se jasná historická fakta selektivně pravicujícně a autocensurně filtrují.

Pohrávám si s myšlenkou, co by se stalo redaktoru ČESKÉ TV, ČESKÉHO rozhlasu nebo "nezávislého" tisku, který by podobný odkaz vytiskl [oči v sloup]

O jeho polských kolezích už ani nemluvě.

V každém případě díky moc. Na Blistech jsem na něj dříve nikdy nenarazil...

319306

19.10.2014 07:46

Overtonova okna: Jak prosadit neprosaditelné

Missovat, humanitárně bombardovat, umírat v Colloseu, texaskovat

MoUdrostrak 90.?.?.?

IMHO, Overton nebyl prvním, kdo by techniku "Oken" popsal.

Kupř. nejslavnější židovský literát Lion Feuchtwanger, popisuje např. v Josephus Flavius (1932-1942) import lidských zápasů "Na život a na smrt" v Circích do oblasti Mezopotámie Římany, kde tehdejší obyvatelstvo podobné "kratochvíle" považovalo tehdy nejprve za cosi "zvráceného".
Římané pochopili, že musí krvavou "kratochvíli" zavést v kolonii postupně. Podobně, jako čeští Shabbes/GOY/im v "nezávislých médiích" zaváděli mezi pravicující, lídlující a kocábující Pepíky a Mařen/ky termín (zahraniční) "misse", "humanitární bombardování" a.
Nejprve se Římané tedy zaměřovali ve své kolonii na zvýšení intenzity utkání nekrvavého zápasu, kterému v určité míře holdovali i místní. Když už byli místní přejedeni a přesyceni stále častějším zápasem, dali Římané pokyn - a v circích v kolonii začali umírat první zvířata.
Jakmile "barbaři" v kolonii už akceptovali krev, pohled na ní a její "vůni", dali Římané pokyn po pár měsících k boji člověka se zvěří v circu.
Neuběhlo zase ani tolik vody, a lidé už se nebouřili, když v circích v kolonii bojovali gladiátoři na život a na smrt.
Pokročilo se k boji zajatců.
Ve finále potírali Římané matky s dětmi v circu medem, vypouštěli na ně vyhladovělé a rozdrážděné medvědy, upalovali v circu zajaté civilisty před zraky místního obyvatelstva - a nikomu to nepřišlo "divné". A už se nikomu nezvedal žaludek.

Komu z lídlujících, pravicujících a kdysi kocábujících - připadají dnes divné skřeky Pražského výběru, termín "zahraniční misse" nebo "humanitární bombardování Jugoslávie, Libye či zlé Sýrie"?!
Vždyť jen a jen díky tomu mámě v šatnících nejedny nenošené či obnošené TEXASKY. TEXASKY, které několikrát oběhly svět, nežli byla na ně natrhána bavlna (jen díky dětské otrocké práci a vyčerpání lokální vody na zavlažování), nežli byly obarveny (opět další kvanta zničené vody), sešity, zabaleny (kvanta ubývajících uhlovodíků a hromadících emissí)- a dodány do našeho nejbližšího Lídlu, toho lídlíčku.

TEXASKY "přece nosili kaUbojové!!!" - co kosili indiánské ženy a děti zručnou střelbou od pasu. Proto naši praotcové a otcové "Horovali pro TEXASKY".
Jen díky někdejším "kratochvílím v circu", jen díky eufemismům "zahraniční misse", "humanitární bombardování" a "Starci na chmelu", nám dnes mohou coby "služné" od naší Vrchnosti a Shabes/GOY/im vypadávat nejedny TEXASKY ze šatníku či prádelníku.

Ruku na srdce: Kdo má iDnes a iHned doma jen JEDNY TEXASKY, na které za Zlého Bolševíííka čekali jeho rodiče, prarodiče či on sám, dlouhé fronty před Tjůzexem?!

Každý eufemism a vokno, nás posouvá k tomu být lepším člověkem - s více TEXASKAMI (ve skříni)...

A "buzerantství" jde pramálo...

319340

19.10.2014 12:15

Overtonova okna: Jak prosadit neprosaditelné

RE: Kanibalizmus.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pol-pot nediktároroval v Efrice, nýbrž v Kampůčíji.
Když do Kampůčije vtrhli zlí Vietnamci, aby hodného Pol-pota a jeho diktátorizující kliku svrhli, setkali se s tvrdým odsouzením ze strany JůYsEj.

319362

02.11.2014 21:48

Totální válka kvůli petro dolaru

RE: Urguju vsechny pritomne!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Kolaps se skutecne blizi. Nastesti nas pan prezident Milos Zeman vcas uhadl, vyhovel (Rusku a Cine) - a my diky jeho osviceni spolecne s nim prezijem(e).

Nas pan prezident by nikdy neprovedl takovy veletoc ze Zapadu k Vychodu, pokud by to nebylo pro neho (a pro zinkajici a lidlujici i texaskujici) nezbytne.

Hosanna!

320228

1) Ten překlad je žalostný - pokud je vskutku placeným. Články jsou nejviditelnější vizitkou Zvědavce.
2) „Arabské jaro" byl rafinovaným trikem jak vylákat z illegality zejm. Muslimské Bratrstvo a další Usraeli vzdorující vlastenecké arabské síly. Zionisující Vrchnost použila taktiku Gestapa, kdy dočasně propuštěný a svobodou opojený partyzán dekonspiruje všechny podobně smýšlející. Přípravou k tomuto kroku byl slavný "projev" Nobelisty Husseina B. Obamy v Cairu. A nebezpečí pro Usrael ze strany dobře zakonspirovaného Muslimského bratrstva bylo i jedním z důvodů, PROČ Vrchnost musela Husseina nasadit na šachovnici a do Oválné prcovny.
3) Lavírujícího Khadhafího Rusko a Čína obětovaly, protože jeho pád jim pomohl dešifrovat taktiku nejen USraelských snajperů a aktivovaných Pátých kolon a Skabes/GOY/im. Bez pádu Lybie by težko svět uvěřil, KDO je Západ a Vrchnost ve skutečnosti.
4) Sýrie je naštěstí ochranitelná díky velké váze Íránu. Podpora Sýrii skvěle stmelila Rusko, Činu a Írán i proti neustálým Majdanům či "deštníkovým" a dalším barevným revolucim Made in USrael.
5) Hafeez Assad musí spokojeně s Ráje shlížet na dobře odvedené dílo a multietnickou Sýrii, kterou kvalitně zastabilizoval a připravil odolat USraelskému vpádu.

320287

04.11.2014 17:31

Proč dochází k takovému výbuchu násilí na celém Středním východě? Zde je alternativní pohled…

RE: Obchodní partneři, přijďte mezi své!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Jdu po Junior Partner sponsorshipu - neb nejaka ta toonnelage muze vzdy prasknout.

Aneb pravicujme, toonnelujme, jumanitarne bombardujme a mestske sudi sponsorujme

320305

01.07.2015 06:12

Návštěva na kriminálce

To si hoši vymysleli tklivý příběh

MoUdrostrak 90.?.?.?

Ve skutečnosti mapovali, komu bude pan Editor volat nebo koho bude e-mailem kontaktovat či za kým se vydá už ihned po návštěvě péšáka u sebe doma.
IMHO, BISoni rozkrývají donátory Zvědavce. A prorovokace s utrousenou informací o "Úctu u FIO" měla podle jejich vlhkých snů vyvolat u pana Editora paniku. A sled následných kontaktů pana Editora po návštěvě pěšáka, měl BISonům rozkrýt např. mullu z ruské, čínské, argentinské ambassády, přes kterého coby proxy proudí do Zvědavce ideodiverzní financování od zlého BRICS.
Pokud by to nebyla "bouda":
1) Pěšák by se choval, jak se choval, ale o "účtu u FIO" by se pan Editor dozvěděl až při jednání na PČR.
2) Pan Editor by byl zavázan mlčenlivostí, dokud vyšetřování stran jeho účtu neskončí.
3) Kde JINDE, nežli na Zvedavec.org pan Editor vystavuje Bank # ??? Policajt tedy o Zvedavci musí vědět. A mít ponětí o co jde.
4) Povídačky o virtuálních oponentech je dobrej úlet...z V. cenový [pláč]

335788

01.07.2015 15:57

Návštěva na kriminálce

RE: To si hoši vymysleli tklivý příběh

MoUdrostrak 90.?.?.?

IMHO, skutečně mě a priori zajímá, PROČ panu Editoru neuložila PČR MLČENLIVOST, když ještě nemají ukončené vyšetřování?

Rovněž i fakt, že panu Editoru pěšák na první dobrou vyzvoní (předhodí) informaci, že se jedná o "FIO účet", je značně překvapující.
Co kdyby byl pan Editor skutečně spřísežencem vybájené "sítě virtuálních oponentů"??? Vždyť by pak měl čas a příležitost mařit vyšetřování. A před návštěvou PČR by si připravil účelovou výpověď.

Celý je mi to divný a velice se mi to nezdá. Nejsem schopen posoudit, zda nás pan Editor vozí na lžíci, či se stal cílem provokace, aby si BISoni snadněji zmapovali vazby krycích donátorů k Zvědavec org.

Ale je i divné, že podobně neanalyzoval situaci páně Editorův advokát. [překvapení] [mrknutí jedním okem]

335840

14.10.2015 04:35

500 milionů rukojmích

Co panu Editoru uniká?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Skvělý článek, poctivý do posledního detailu. Jen má drobnou chybku - pan Editor pod tlakem okolností ztrácí nadhled.
S českým národem, jde-li vůbec obyvatelstvo Gottliny takto stále pojmenovat, to zase tak strašně nahnuté není. Proč?! Všimněme si a analyzujme to, co panu Editoru v nadhledu uniklo a uniká!
Ve Hře a Plánu s tzv. migranty nejde primárně 'jen' o zaplavení EUropy Třetím světem. Tento Plán je uvnitř EU přesně geograficky parametrizován - proto ty nejnovější ajfouny v rukou migrantů, kteří by si na ně nevydělali a neušetřili jinak ani za dva roky života.
Migranti se pohybují podle přesných koridorů. Některými zeměmi (Bulharsko, Rumunsko, ČR, SK, Polsko - ale i Slovinsko a jih Rakouska!!!) nesmí ani projít! Na jejich koridorech jsou přesně rozestavěny Sorosovské neziskovky, které migrantům dávají další a další balíky bankovek. A nutí je k dalšímu stanovišti a'la Člověče nezlob se.
Jak je vidno z reálného fungování Plánu, českému policistovi je dovoleno při zachycení migranta něco, za co by jeho severorakouský či bavorský kolega měl velké oplétačky. Nepoddajný Viktor Orbán dokonce posunul 'koridor pro migranty' o několik set km na západ od původního Plánu. A velká část Maďarska je již migranty nezasažena. Přesto jim je odmítnut prostup Slovinskem a Jižním Rakouskem.
Sedláckým rozumem lze tedy usoudit, že jsme se bez našeho vědomí stali 'privilegovaným' územím, kde dopad migrantů bude minimalizován. Současně v tomto území dochází k velkému globálnímu geostrategickému přechodu. Pokud by tomu tak nebylo, ulice by byly zaplněny protestanty proti Zemanovi, Orbánovi, vytahovaly by se na ně kompra a hrály ofensivní západní zpravodajské hry.
Je tedy nad míru jasné, že jak Zeman, tak Orbán nás vedou na Východ, do náruče prosperující Eurasie. Co se bude dít v detailu s našimi dosavadními EUropskými spoluovčany, nevím. Někteří dobře informovaní chroničtí přecházeči hranic okolo mě, již se posunuli i o pár set km na Západ, kdyby náhodou.
Domnívám se proto, že Gottlina se opět stane důležitým mostem mezi dožívajícím Západem a vycházejícím prosperujícím Východem. Což není vůbec špatná pozice. Stačí pozorovat Zemana, Orbána a další 'lakmusové' papírky. A nepřipadají mně 'nešťastní'.
Zachovejme si doopravdy nadhled. Je dost dobře možné, že Západ si importem migrantů řeší něco, co zatím nedohlédneme. V každém případě TI, kteří rozhodují (již) nově(???) o nás, něco podobného nepřipouští. A mají s námi jiné plány! Jiné, nežli spářit naše krásné ženy a dívky v Gottlině s 3. světem!

340650

14.10.2015 23:49

500 milionů rukojmích

RE: Co panu Editoru uniká?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pane kolego, každá revoluce požírá nejprve své děti. Proto jak Svabóda, tak Právýj Sjéktor musí zaplatit odvěkou daň.
A teď zpátky k Parazitům a jejich Khasarii: Nemyslím si, že Khasarům růže pokvetou. Ve hře je mnoho silných hráčů: Vladimír Vladimirovič & Co. (Nazarbayev, Ljukhašenko...), dále Ogařiská z Říše Středu, Turci, Peršané, BRICS, německo-francouská industriální lobby.
Nikdo z nich nemíní nadále Khasarům dávat na sekyru nebo se s Khasary coby Paraziti dělit o něco, o co nemusí.
IMHO, dojde k nějakým handlům, ale Khasaři tak velký pakl nenasbírají, aby dostali na vypasení středovýchodní Evropu. Naopak se domnívám, že už jsme dávno spadli do klína Vladimíru Vladimíroviči do jakéhosi jeho Eurasijského kondominia s Ogary z Říše Středu. A budeme evropským logistickým překladištěm na páteři novodobé Hedvábné Stezky. Dokonce i ten kanál Dunaj-Odra-Labe se v tom nakonec zúročí.
Parazité a.k.a. Khasaři dostanou leda tak si líznout zexekuovaných bytů, chat a rodinných domků, které nám budou smět nabídnout coby Landlordi. Dále je Vladimír Vladimirovič a Číňané k lizu nevpustí a potřebovat nebudou.
Blízký a Střední Východ dostanou v léno Peršané s Egypťany. A budou Vladimíru Vladimíroviči i BRICS muset garrantovat klid a mír na obchodních a energovodných cestách, které tudy vedou.
A my? My budeme pracovat a znovuhledat naše slovanské kořeny. Pořád mně vychází, že dopadneme o něco lépe, nežli Euroatlantici. Na nich si totiž Khasaří ještě nějaký čas budou smět zgustnout resp. Euroatlanti budou muset splácet BRICSu & Co. sekyru, kterou Khasaři v posledních dekádách hluboce zatnuli.
Vždy jde o peníze až v první řadě. A ten korridor, který časem oddělí Vladimírovo od Khasarského nevznikl mýrnyx týrnyx.

340685

15.10.2015 10:10

Bitcoiny přestávají být použitelné

Logická bezpečnost nad fyzickou

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pan Editor zdlouhavě vypočítává fyzické úskalí.
Přesto je kruciálním úskalím LOGICKÁ bezpečnost. Dokud nebudou zabezpečené směnárny, nemá smysl BITCOIN krmit.
Byl jsem jeho velkým fandou a promotoval BITCOIN i panu Editoru. Ale když šlo pak strategická rozhodnutí v řádech statisíců Kč, nakonec jsem z BITCOIN včas cukl. A dobře jsem udělal. Právě tehdy byla vytunelována záhy jedna směnárna.
Od té doby už BITCOIN nepoužívám. A vrátil jsem se k šekům, převodům, a Paypalu.
Evropanům uniká, že Amerika je 100 let v bankovní komunikaci za opicema. Proto je BITCOIN predatorsky určen Americe. A umožňuje urychlit vypořádání pomalých šeků.
V Evropě mám hladkou platbu SEPA ze dne na den. Napříč státy a příjem ZADARMO.
Inkaso šeku z Ameriky mi trvá skoro měsíc a min. 1% z objemu. V rámci Ameriky několik dnů.
Převody jsou v Americe úmyslně udržovány v době kamenné.
Proto se zprvu BITCOIN chytil. Ale riziko směnáren převyšuje jeho užitek a flexibilitu.
A asi by to tak mělo být a zůstat!

340705

16.10.2015 09:01

Všetky prípady masovej streľby na verejnosti za posledných 20 rokov majú spoločného menovateľa... a zbrane to nie sú

Co to ale mění na neuvěřitelně snadné dostupnosti zbraní???

MoUdrostrak 90.?.?.?

Souhrn je ok. Na druhou stranu, nedává jediný argument pro snadnou dostupnost zbraní.
Labilní člověk nedostane právo jezdit ani na malé motorce, natož autem nebo i náklaďákem či cisternou s hořlavou látkou.
Přesto si v U.S.A. kdejaký magor může koupit krátkou, dlouhou, opakovací zbraň ohne weiteres.
Statistiky nejen z U.S.A., ale i ze Švýcarska (kde jsou také zbraně vysoce extrémně mezi obyvateli penetrovány) dokazují, že snadnost 'mít zbraň po ruce', zvyšuje nad míru jasnou počet ublížení na těle a životu ostatních těmito zbraněmi způsobených.
V mém nejbližším okolí špičkoví jedinci, kteří byli super placenými specialisty, nakonec spáchali úplně nesmyslné sebevraždy. Jediným pojítkem bylo jejich nadšení pro zbraně. Všichni 'moji sebevražedníci' byli až neuvěřitelně féroví a přímí a spolehliví lidé. Nešlo rozhodně o žádné 'morousy' a introverty. Přesto se netajili zálibou pro zbraně. Nikdy se nezjistilo, že by kdokoliv z nich bral drogy, opíjel se (nejen na veřejnosti) anebo měl nasazené léky.
Přesto, když jim 'hráblo', uklidili se do ústraní a oddělali se. Jednoho z nich našla policie až po několika dnech v podzemním tunelu. Nešlo tedy ani pokus o 'demošku'. Prostě jim 'jen' hráblo.
Naštěstí, měli rádi lidi, neměli obecný problém se společností okolo sebe. Proto to skončilo špatně jen pro jejich rodinu. Znám ale i případy ze Švýcarska, kde soused pokosil rodinu a sousedy jen proto, že se s ním jeho paní plánovala rozejít. A takových podobných případů se ve Švýcarsku traduje x.
Každý z nás, kdo na vojně působil ve velitelské pozici, ví jak je dobře, že zbraně jsou bezpečně pod kontrolou. A nejde s nimi řešit ponorkové nemoci, rodinné krize nebo krátkodobě vypjaté neshody s okolím.
USa nemá díky zbraním, ani nejlepší životní úroveň, ani nejvyšší kvalitu života, ani dostatečně dlouhou dovolenou, ani citlivé zacházení od zaměstnavatele a vlády, ani vzdělanost, rozhled - nemá NIC! Přesto, i zde na Zvědavci.org, se huláká mantrou, že 'zbraně cokoliv pro člověka řeší pozitivního'.
Nic neřeší, jen problémy víc hrotí a o to hůř sebe i druhé poškozují!

Jenom blázni se radujou
když loďka se naklání
jenom blázni se radujou
že voda jim stoupá, stoupá

340738

18.10.2015 14:39

Bez nože!

Globalizované tankování energie

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pravdě uhodil hlavičku na hřebíček pak kolega Reveil: V Americe se na přelomu 50-60. let minimalizovalo používání jak porzulánu, tak i klasických příborů. Přinesla to nejen chuť šetřit čas, omezit hygienické a HR nároky při mytí a otírání nádobí, ale i DELIVERY BUSINESS (česky objednat si telefonem uvařené jídlo k TV do obýváku).
Pokud znáte český film Pelíšky, i v něm soustruzi z DDR udělali u plastu chybu! Takže už v polovině 60. let byl plast TRENDY i v ČSSR a Evropě.
Pamatuju si, že jako malé dítě jsem jezdíval s rodiči, příbuznými a známými co nejčastěji piknikovat k moři. Dneska už se piknikování tolik nenosí. Ale tehdy bylo opravdu TRENDY. Proto se postupně v rodinách, nejen v Americe, vymýšlela jídla, která nepotřebovala při konzumaci pevnou oporu ruky pro krájení.
I dnešní můj fraucimor dává přednost i třeba v Česku hors-d'œuvre, kanapkám, chlebíčkům, děleným porcím, miniřízečkům, na míse apod. Každý si vezme kolik má chuť, nic na talířích nezbyde. Rychle se dají zbytky zlikvidovat a třeba i zvakuovat a zamrazit.
Nyní se tento TRENDY obyčej vrací k nám přes částečně amerikanizovanou Čínu a Asii, která udává dobrý tón dnes ve všem. Plus, jak podotýkají další kolegové, je tento trend i vyhovující arabsko-indickému kulturnímu a kulinářskému okruhu.
Sám jím rád rukou, protože jedna uznávaná léčitelka mi kdysi vysvětlovala, že již uchopením sousta se z konečků našich prstů do potravy dostává naše energie, která nám potravinu, podobně jako poté enzymy v ústech, pomáhá připravit k trávení. Dokonce jsem pak i viděl vědecky ověřenou fotografii, zachycující lidské záření energie. A u z konečků prstů byla energie vysoce koncentrována.
Ve finále ale bude největší příčinou snaha benchmarkovat náklady řetězců globálně. Takže vyžádaný nůž coby extra v Praze či Torontu nevadí. Světově se však bude vše normovat a normalizovat.
V Kanadě chodím v Quebeku do oblíbené vietnamsko-thajské restaurace, kde kromě hůlek které preferuji, na požádání přinesou kovový příbor a servírují na porzulánu taky. Ceny jsou tam téměř stejně příznivé jako v plastových fast foodech v anglojazyčné části Nového Světa. Takže to chce asi hledat.
Ve Zličíně raději zajdu vždy do Gastrocentra Globusu. Dávají tam kovové příbory, majitelé jsou Bavoří a protože jde o řeznickou rodinu, nešetří se na ničem, na čem se obvykle ve zbídačené Gott/lině vždy šetří. Globus je, kromě Německa a Slovenska, rozšířen i v Rusku, což je dnes skvělá reference a také jistota, že se ještě dlouho příbory a na porzulánu tam jíst bude.
V Portugalsku např. je neslušností jíst rukou i ryby nebo drůbež, což u nás a na severu Evropy etiketa i v nejlepší společnosti umožňuje. Takže každý jsme nějaký.
Delivery a taky piknikování, bez potřeby ginžálů, 3x ZDAR, ZDAR, ZDAR!

340838

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá několik dnů do konce měsíce a v pokladně chybí třetina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se sebere. Děkuji.

Ve zkratce

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 3

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 038,25 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
150 891,82 Kč

Poslední aktualizace: 29.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?