Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 147 příspěveků, 3 různá jména: Magnus Masimus, Magnus Maximus, Magnus Mximus.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

13.03.2012 15:32

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

Německé zlato

Magnus Maximus 88.?.?.?

Myslím že část zlata bude v Tel-Avivu... pro jistotu ...

265153

06.03.2012 00:01

Americká statistika

RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jako dělník v USA ? A že dobře ? No tak to jste asi výjimka ! Já měl to štěstí že za svůj dosavadní pracovní život jsem chvíli pracoval s asi deseti lidmi, kteří tam pracovali každý jeden několik let. Jen jeden byl z nich dělník, a to i u nás, dva středoškoláci a zbytek VŠ. Všichni do jednoho se vrátili zpět a byli štastní, že jsou doma. Vyprávěli takové zkasky, že se mi to ani nechtělo věřit. Takže já něvěřím vám, že jako dělník jste se tam měl dobře. Naposledy jsem měl možnost se o USA bavit s jedním obchodním partnerem, který tam jezdí pravidelně před měsícem. Už tam nepojede. Vrátil se v šoku z toho jak se poměry zhoršují. A jaký je to přitom pravičák ! Vlastně neznám nikoho ze svého okolí kdo byl nějaký čas v USA, který by si pobyt chválil. Nikoho.

264712

05.03.2012 21:05

Americká statistika

RE: v USA šlechtí Nového bezporuchového Američana

Magnus Maximus 88.?.?.?

Oni rusáci se sami nešlechtili, ale byli šlechtěni za vydatné pomoci peněz ze Západu a dále od našich specifických světoběžných spoluobčanů, které nesmíme pravdivě jmenovat, jinak bychom se vystavili trestnímu stíhání... Však víte [smích]

264700

02.03.2012 20:00

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek myslím dost přehání. S Aeroflotem jsem vůbec neviděl, že by Rusové vůbec na palubě pili vodku nebo se snad opíjeli. Co se týká letiště, tak možná měl pisatel článku problém na terminálu F, což je nejstarší terminál ještě ze socialismu. Ten klimatizaci ještě nemá, ale má ji mít. Takže v létě je tam dost nedýchatelno. V tom by mohla být pravda. Zbytek letiště, tedy nové terminály jsou pod klimatizací a všude čisto. Stran letadel se nelze vyjádřit. Je možné, že někde na vnitrostátních linkách se letadlo-šunka může vyskytnout. Na takové tvrzení je však třeba prolítat Rusko křížem krážem. Mimochodem mám známého, který létal na vnitrostátních linkách po USA a vyprávěl mi o tom, že taková letadla by zde šla tak do šrotu. Za letu prý padaly nýty z křídel. Nikdy prý takové vraky neviděl. Pisatel hned na začátku neskývá svůj odpor k Rusům. Čili celý článek je tímto poznamenán. Faktem však je, že při dalším letu za Moskvu na místní letiště to bylo už o něčem jiném.

264518

02.03.2012 18:25

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Samozřejmě že létám s Aeroflotem a bez problémů. Poprvé byl let s Lufthansou a nic moc. Jednak velmi drahá letenka. Za to si však můžu sám neb jsem nevěděl jak to chodí. Dále letiště ve Frankfurtu na můj vkus špinavé a řekl bych dost omšelé. Záchody prostě hrůza. Já byl rád že z toho nemám žloutenku. V letadle Airbus A 320 či 330 opravdu ale opravu málo místa, sedačky byly potrhané. Asi už starší letadlo. Cesta zpět ... no to bylo letadlo snad ze sedmdesátých let. Takže nic moc. Ostatní cesty proběhly s Aeroflotem a pohoda. Letadla nová, jinak by je nepustili na letiště do EU. Uvnitř čisto a mnohem více místa u stejného typu stroje. Je možné že tam mají z tohoto důvodu méně sedadel. Krásně se daly natáhnout nohy. Podotýkám, že mám průměrnou výšku. Interier v pořádku a zařízen do modra. Lety zatím normální až na turbulence. Obsluha příjemná a v jednom případě dokonce žoviální. Takže o dost lepší dojem. Samozřejmě byl u mě velký strach právě z ruských poměrů. Zatím však fungovalo vše normálně. Letiště Šeremetěvo v porovnání s Frankfurtem špička ! V nových terminálech absolutní čistota. Vše klimatizováno. Záchody super. Jen mě překvapilo to, že i na těch super záchodech je tabulka jakože použitý papír do koše a nikoliv do záchodu. Obsluha na letišti příjemná. Zatím žádný problém. Vím však, že tam občas kolaps nastane, hlavně v zimě. S personálem je nutné se bavit rusky, protože jejich angličtina je prostě nesrozumitelná. Na vnitrostátních linkách jsem viděl menší letadla vrtulová. Je možné, že jsem s Lufthansou měl prostě smůlu na let. Letenka s Aeroflotem však cenově téměř třetinová. Takže zatím si nemůžu stěžovat. Horší je to samozřejmě s personálem například v různých kavárnách či hospodách, ale to je z jiného soudku.

264505

02.03.2012 17:26

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Do Ruska jezdím, tedy lítám pravidelně, takže toto nemůžu posoudit. Ale po Rusku se pohybuji přes taxi jak oficiální, tak soukromé a všechno v pohodě. Když jsem tam déle než sedm pracovních dní, musím vyplnit dost dlouhý formulář na federální imigrační službě a poprvé ho za mě vyplnila ochotná úřednice a nic za to nechtěla. Naposledy mi v Moskvě přeložili kufr a ten letěl do Los Angeles a přesto jsem se s ním po delší době shledal u nás na letišti. Byl neporušen. Sice kolem toho bylo papírování, ale jinak v pohodě. Je však možné, že když se někdo vypraví autem, tak může na toto narazit. Dotyčný měl motor poslat letecky a bylo by vše OK. Finančně by ho to vyšlo možná o něco dráž, ale bez nervů. Dále mě zaujal výraz dušniky. Asi je to slang, protože minimax čili hasící přístroj se řekne огнетушитель.

264497

01.03.2012 20:01

Situace kolem Íránu je stále hrozivá

RE: Hadam jak to asi bude

Magnus Maximus 88.?.?.?

O tom nezapojení si dovolím pochybovat. Jestliže bude zasažen běžící reaktor, velmi pravděpodobně nastane únik radioaktivity ve formě pěkného mráčku jako v Černobylu. A ten mráček klidně doputuje podle větrů nad území Ruska, částečně Číny nebo Indie a nakonec i samotný Izrael bude v ohrožení. Nehledě na to, že se proslýchá, že snad chtějí použít i A-bombu či bomby. Tak to už máme pěkný mrak. Nemyslím si, že v takové situaci si to výše zmíněné země nechají líbít a budou tlachat cosi o nutnosti mírového řešení a nastolení dialogu. To už by byl opravdu konec, bud tedy konec místních politických garnitur v daných zemích nebo konec těch zemí. Myslím že vývoj půjde cestou ala Vietnam, kde Irán bude zásobován zbraněmi a poradci, popřípadě tzv. dobrovolníky. A to už klidně může stačit na to, aby agresoři dostali pořádně do kožichu. Jako ve Vietnamu.

264416

21.02.2012 00:31

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Jde z toho strach

Magnus Maximus 88.?.?.?

No jo jenže význam ropy zatím asi moc neklesne, spíše naopak. Na obzoru není zatím žádná masívní náhrada například za palivo do aut či leteckých motorů. A to nemluvím o plastech, pesticidech, oblečení, barvách, lécích apod. Kdysi jsem četl, že cca 60 % produkce ropy je spotřebováno právě jako palivo do různých typů motorů, tedy padne na oltář dopravy jako takové. To je hodně. Náhrada zatím v nedohlednu.

263759

15.02.2012 18:02

Udělal jsem chybu

Hm ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak na toto mám jen dvě rady.
1. dvakrát měř a jednou řež !
2. výměna toho tzv. právníka, který je asi produktem toho ústavu z Plzně.

263331

15.02.2012 18:00

Írán nainstaluje ve středu do jaderného reaktoru palivové tyče domácího původu

RE: nový Černobyl?

Magnus Maximus 88.?.?.?

No právě proto se hutě na Kladně musely zrušit.

263329

03.02.2012 23:52

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Tato věc mne šokovala

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážený určitě jste dělal chybu, když jste spojoval dohromady pojem stát a vlast. Stát je politická instituce, jejíž charkter se v čase mění. Spory o to jaký stát je a má být se řeší v občanských válkách. Vlast je něco jako vlastní matka. Milujeme vlastní matku a nikoliv matku souseda i kdyby byla mladší a krásnější. Vlast je především spojována s národním uvědoměním, které formovalo současné národy. A ty zase následně vytvářely ideu státu. Významných prvkem takového uvědomění je pocit a vědomí historické kontinuity. Jedná se o sounáležitost s celou historií vlasti během mnoha staletí, s budoucností která pokračuje i za hranicemi životní cesty jednotlivců.

262546

25.01.2012 12:11

V Íránu se hraje o hegemonii dolaru

RE: Bude to

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ale kdepak ! Chybí pořádný kus na uvědomění. Američan je tupý jako poleno a je zabrán do svých problémů. Nikdo si nic neuvědomí.

261634

18.01.2012 23:42

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano s tím lze než souhlasit. Rusko je svobodná a celkem pohodová země na rozdíl od EU nebo dokonce USA. Mohu jedině doporučit. V lonském roce jsem byl v Rusku třikrát a na jaře jedu opět. Já zase přebývám v Nižném Novgorodu. Být o deset let mladší, tak se bych se do celé slavné EU již nevrátil. I když kdo ví ? Třeba na důchod ? ...

261322

17.01.2012 00:49

Když válečné hry obživnou

RE: Cvičení bylo sice odložené...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ten odklad může mít celou řadu příčin, například volby v USA, nalezení náhradního zdroje ropy pro část EU, snaha o uchlácholení (korupci) Ruska, Číny, Indie, Japonska a já nevím koho ještě, že se vlastně tato akce výše zmíněných zemí nedotkne. Nebo to může být obyčejný strach z toho, že Irán nezůstane sám. Potom však by Západ zažehl další světovou válku. Nakonec předešlé války byly taky započaty na Západě. Osobně nevěřím, že Irán zůstane sám. Bud se výše zmíněné země hned na začátku tvrdě postaví na jeho stranu, nebo to bude probíhat jako válka v Indočíně, kde se na záčátku vše jevilo jako celkem nenápadná vojenská akce, resp. omezená válka s jasným výsledkem a ve finále bylo v této válce nasazeno cca 9 milionů vojáků USA a kde padlých bylo cca 6 mil. lidí a 12 mil. uprchlíků. Výsledek pro USA a jejich spojence bylo totální fiasko.

261198

12.01.2012 22:37

Církev nemá žádné právo na restituce

Masaryk a církev

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek je velmi dobrý a vystihuje podstatu problému. Všimli jste si jak už posledních několik let, už dlouho nikdo nevzpomíná Masaryka. Několik let po roce 89 měl Masaryka každý trouba plná ústa jak se říká. A proč ne posledních několik let ? Možná proto, že Masaryk byl úhlavním nepřítelem církve a jeho snad první degred byl o odebrání majetku církvi a o zákazu používání šlechtických titulů. On pokračoval v tom, co už bylo před ním započato. A nutno dodat, že konal dobře. Však taky neměl církevní pohřeb na rozdíl od nevěřícího Havla. Dožijeme se doby, kdy se budou nejdříve potichu odstranovat jeho sochy.

260868

07.01.2012 21:38

Řecko v chaosu

Otroci od kolébky do hrobu

Magnus Maximus 88.?.?.?

Situace v Řecku poukauzuje na obecný jev o kterém zde nikdo z diskutujích nemluví a sice že všichni jsme otroci systému od kolébky do hrobu a nemáme téměř žádnou šanci se ze systému vymanit. Nějaký chytrák zde upozornoval na to, že už v blízké době bude k dispozici jakýsi geniální zdroj energie, který složí ČEZ a jemu podobné podniky. Tak jednoduché to není. Připustme, že někdo si doma sestrojí zdroj energie, kterým pokryje všechny své energetické potřeby. V takovém případě však bude muset podle zákona platit spotřební dan. Každý kdo má nemovitost musí platit dan z nemovitosti. Jestliže musím mít peníze na tyto platby, tak je musím někde vydělat. Pak zase musím platit dan z příjmů. Podle zákona musím platit zdravotní pojištění a sociální pojištění. Běda když nezaplatím. V zásadě nejvíce svobodný je ten, kdo nic nemá a zahodí občanku. Komu není co sebrat a tedy systém na něj nemá takové páky jako na ostatní. Představme si situaci, kdy by se v populaci vyskytl duchovní vůdce, který by přesvědčil řekněme polovinu populace k maximální střídmosti. Tedy lid by kupoval jen to nejnutnější ke své existenci a maximálně by omezil spotřebu. K prosté existenci člověk ve skutečnosti potřebuje málo. Tento lid by byl na systému mnohem méně závislý než ten, kdo se honí za luxusem, protože ten musí hodně vydělat a následně platit na daních velké sumy a samozřejmě hodně pracovat a samozřejmě bude mít velký strach o to aby nepřišel o peníze či majetek či prestiž. Tedy takový vůdce by byl ve velmi krátké době zlikvidován jako Kaddáfí. Systém si nepřeje skromný lid. Nejvíce svobodný a nezávislý na systému byl kdysi kočující cikán, který nikde nepracoval, neměl trvalé bydliště, prostředky pro život si dílem opatřoval drobnou kriminalitou a svobodně kočoval z místa na místo. Možná že odtud pramení ta nenávist k cikánům, protože ostatní byli uvázáni na místo jako pes at už z důvodu majetku či proto, že mu vrchnost nedovolila. V této souvislosti vzpomenme na to jak feudál rozhodoval o tom jestli se může jeho poddaný ženit a přestěhovat z místa na místo. Pozůstatky z tohoto máme ještě dnes v Rusku, kdy při stěhování se musí žádat o povolení příslušný úřad. Mám na mysli tzv. průpisku. Takže jakápak svoboda ?

260348

07.01.2012 00:15

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: u nás se platí dávno

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jestliže si koupíte certifikované osivo tzv. pod návěskami, tak licenční poplatek je zahrnut v ceně osiva, kde tento poplatek platí výrobce osiva majiteli příslučné odrůdy. Když si osivo doma uděláte sám, platíte poplatek Vy sdružení majitelů odrůd. Trochu se to dá připodobnit ke copyright. Prostě majitel odrůdy má jakési autorské právo na danou odrůdu. Protože doma udělané osivo, tedy laicky a nepřesně řečeno jakási kopie pochází z odrůdy, na které se vztahuje autorské právo, musí se zaplatit ten poplatek.

260296

06.01.2012 17:36

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

Poplatek

Magnus Maximus 88.?.?.?

Divím se, že toto zavádějí až v současné době. U nás je licenční poplatek běžná záležitost v případě, že si zemědělec dělá tzv. farmářské osivo.

260269

21.12.2011 23:36

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: Najděte aspoň dva rozdíly

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dobrý postřeh s Heydrichem. Je však třeba si uvědomit, že státní pohřeb má v zásadě jednotnou fazonu, lhostejno jestli v rakvi leží Havel, Heydrich nšbo někdo jiný. Samozřejmě je krásně vidět servilnost Čechů.

259211

20.12.2011 23:23

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

Magnus Maximus 88.?.?.?

Raději budu stát frontu na banány a kus masa, ale nechci stát frontu na úřadu práce ... Jinak vážení nereagovat na tohoto blba. Je to provokatér, který se zde před nedávnem objevil pod jiným nickem. Vitova odpal kapišto ?

259095

15.12.2011 23:03

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Zákaz organizací

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vydro v Rusku jsem byl naposledy ted v září a líbilo se mi tam. Jezdím tam pravidelně. Kdybych byl tak o deset let mladší, ani na minutu bych neváhal a jel do Ruska pracovat, protože Rusko má ohromný pro-růstový potenciál a podnikání je jednodušší než v EU. Rozhodně je v Rusku větší svoboda a demokracie než zde. V zimě jedu opět ...

258639

14.12.2011 20:09

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Jaka, je prava podstata vsech problemu, jez ma dnes Ruska republika.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nereagovat na valdu, je to provokatér jak píše editor. Já ho znám. Valdo ještě jsi zapoměl dodat Kapišto ! ... Takže pal jinam kapišto ?

258573

13.12.2011 00:45

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Zákaz organizací

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ideální by bylo zakázat tyto organizace. Vžtyt na území USA obdoba těchto organizací nepůsobí.

258423

12.12.2011 22:48

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

Dotaz

Magnus Masimus 88.?.?.?

Ještě mám dotaz, který by mohl zodpovědět hlavně kysučan, rené nebo moudrá straka ... Co říkáte tomu, že že česká pobočka Volksbank bude převzata Rusky, konkrétně Sberbank. Mimochodem tato ruská banka dost expanduje na Západ. Podle článku Sberbank koupila celou východoevropskou divizi, kde česká pobočka je její součástí. Podrobnosti zde: http://www.novinky.cz/ekonomika/253307-prevzeti-ceske-volksbank-rusy-uz-nic-nebrani-rozhodl-antimonopolni-urad.html
Jde asi o hlubší geopolitický posun, kde návštěva Medveděva a chvála Klause na něj může být jeho součástí. To právě souvisí s tou globální šachovou partií, kterou si ale neumím vysvětlit. Copak se konkrétně děje ?

258416

12.12.2011 21:44

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Trochu zamyšlení

Magnus Maximus 88.?.?.?

No René tentokrát jste asi hodně blízko. V novinách jsem nedávno četl, že světové židovstvo si zvolilo svého nového šéfa. Ted si nejsem jist, zda je to Vámi zminovaný žid. Tato nová hlava, která bdí nad životem a smrtí každého žida na světě se setkala s Putinem a jednoznačně za ním stojí na rozdíl od předešlého šéfa. Putin má tedy u vlivných světových židovských kruhů podporu. Vlastně to přesně vystihuje váš komentář. Čili Putin je loutka. O tom není pochyb. Jen mě zajímá, jestli skuteční loutkáři někdy vyjdou zpoza opony, abychom věděli o koho jde.

258412

11.12.2011 13:36

Pokerová hra na šachovnici

RE: Írán není chráněn

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zajímavý postřeh, ale citace ze stránek česká pozice je úlet, protože tyto jsou v majetku žida Andreje Babiše, který je ze stejné líhně. On si s výše uvedenými lidmi tyká, ale přitom na veřejnosti je kritizuje. Tedy dělá pro gojské hlavy divadlo. A dost možná je pod stejnými loutkovodiči jako výše zmíněné persony.

258332

11.12.2011 00:33

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: celý je to šaškárna

Magnus Maximus 88.?.?.?

Kdepak celosvětová revoluce. Tohle podněcuje Západ.

258312

10.12.2011 18:50

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Tip na ruský nezávislý server?

Magnus Maximus 88.?.?.?

Co je toto za bláboly ??? Židi Javlinskij, Kasparov, Němcov jsou jen loutky Západu a jeho děvky. Tak jako byl loutkou Západu Jelcin. Díky Putinovi nastala stabilizace Ruska a postupné zlepšování životní úrovně Rusů. Putin je podle všeho jako politik nejvíce nezávislý na Západu za posledních dvacet let. A to právě leží v žaludku Západu i našemu starému židozednáři a protagonistovi NWO Havlovi. Právě toto je poznávací znamení Putinovy nezávislosti. Dále nikde jsem si nevšiml, že by naše a západní media oficiálně potvrzovala regulérnost voleb. To je lež jako věž.

258291

09.12.2011 17:15

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: FAKE !!!

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jestli je to fake, tak proč Irán již toto nedementoval ?

258251

09.12.2011 01:21

O médiích bez servítků

RE: Média plutokracie

Magnus Maximus 88.?.?.?

Knihu lze půjčit v knihovnách, nebo se snažit pátrat po antikvariátech. Zminovaný autor napsal ještě řadu zajímavých knih, z nichž cca dvě jsou v RJ a zbytek v AJ. Pouze tato kniha je v češtině a vyšla roku 1948.

258228

08.12.2011 21:08

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: autodestruktivni system

Magnus Maximus 88.?.?.?

Myslím že jim spíše někdo s tím pomohl. Nějaký vojenský poradce.

258207

07.12.2011 17:46

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

Dobrá zpáva

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zdá se, že US boys skutečně přišli o letoun a pravděpodobně jej Irán má nepoškozený nebo jen málo. Ted já toto četl v novinách. Pro mě osobně je toto nesmírně příznivá zpráva a z celého srdce přeji Iránu, ale i dalším zemím jako je Rusko, Čína, Indie, Pákistán aj. aby se s strojem rychle obeznámily a byl započat vývoj vlastních strojů. Tím se sníží náskok v některých technologických oblastech a ve finále toto přispěje spíše ke klidu a větší rovnováze. Jen víc takových událostí. Na každého jednou dojde, anebo ta o těch božích mlýnech.

258152

30.11.2011 19:11

Šokující pravda o tvrdém zákroku proti OWS

RE: Neco tam chybi

Magnus Maximus 88.?.?.?

Banky zde nejsou několik tisíc let. To je nesmysl ! Jak někdo může napsat takovouhle blbost ?

257898

27.11.2011 23:25

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: Na válku je dobře zaděláno,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Po druhé světové válce taky byly zničené celé země a elitám to zjevně nevadilo. V současné době už jsou zbraně, které se svoji ničivou silou vyrovnají A bombám a přitom nezamoří prostředí. Spíše mám obavy z toho, aby třeba v Rusku neproběhla kontrarevoluce, kdy strategické zbraně by byly pod vlivem prozápadních sil.

257758

27.11.2011 10:39

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: Nebudou USA

Magnus Maximus 88.?.?.?

Obchodníci se srmtí že budou z krize venku ? Vážený pane oni nikdy žádnou krizi neměli. Jestli však má článek pravdu, tak se skutečně posouváme k válce, a to bud k velké regionální nebo světové.

257725

20.11.2011 22:41

Film USA

Televize

Magnus Maximus 88.?.?.?

No a ted si představte, že za mládí mých rodičů byla jedna TV v celé vesnici a chodila se tam na ni dívat opravdu celá vesnice jako do kina. Byl jen jeden program, který vysílal jen několik hodin denně a obrazovka byla malinká. A žilo se v pohodě bez TV. Jenže lid měl k sobě jaksi blíže. Například ve vsi fungovalo ochotnické divadlo, dále různé čaje, plesy apod. Dnes ? Mrtvo. Bez TV se dá v pohodě žít, zejména v éře netu. Naladte si CS film. Tam vysílají naši i slovenskou produkci, většina je však do roku 89. Tato cílená debilizace společnosti probíhá i za našimi hranicemi. Při mé poslední návštěvě Ruska je to tam podobné, ale zatím lepší například v tom smyslu, že i v hlavním vysílacím čase jsou vysílány ruské filmy jak se říká pro náročného diváka. Ale ten tlak ze Západu je tam veliký. Dále tam funguje obdoba výše zmíněného CS filmu v ruské mutaci.

257374

20.11.2011 12:06

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak takovýto propagandistiký blábol už jsem dlouho nečetl. Jako kdyby vylezl Leho ze své žumpy ... No myslím že se stačí podívat na mapu světa a spočítat si vojenské základny USA. Já tobě pomohu. Je to cca 710 vojenských základen po celém světě. Kolik pak jich má Rusko po světě ? Na to budou stačit prsty jedné ruky a ještě si nějaké klidně budu moci uříznout. Dále kdo vede neustálé války za tzv. demokracii amerického stylu už od skončení druhé svět. války ? Rusko to rozhodně není. Kdo podporuje současné změny v arabském světě ? Kdo dodává těm gaunerům zbraně ? Kdo čistí terén pro velký Izrael ? Rusko asi těžko, že ? Kdo vyvíjí neustále nové a nové zbraně, ted například hipersonickou raketu, která je schopná do hodiny zasáhnout kohokoliv na světě ? Proč to všechno ? Jednoznačným planetárním vředen jsou jen a jen Američani. Ty jsi však tak jednoduchý (nebo provokatér) že si takovéto otázky vůbec nekladeš.

257346

18.11.2011 10:30

Sametové rozkradení republiky

RE: Ideály revoluce a Václav Klaus jako jejich zloděj

Magnus Maximus 88.?.?.?

V práci býváš cca 200 hodin měsíčně a bereš za to 25 tis. ? To není moc při dvou dětech. Trefná je poznámka, že studuješ soukromou školu. Při takovém pracovním vytížení a rodinné zátěži bys veřejnou VŠ nevystudoval. Nepřímo jsi tak ukázal na nízkou úroven přinejmenším některých soukromých VŠ a dále že si diplom vlastně jen kupuješ. Nízká úroven soukromých VŠ u nás je všeobecně známá. Rodiče si v důchodu užívají kapitalistických výdobytků ... To je perla. Ten tvůj příspěvek bude spíše provokací vid ?. Nebo to provokace není, ale v takovém případě je to duševní výplod frekventanta soukromé VŠ.

257231

08.11.2011 17:26

Jděte do toho a publikujte ten „padělek“, vyzval Írán IAEA

RE: Ptám se sám sebe ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak rozhodně toto není pesimistické, ale spíše realistické. Neustále si jasně pamatuji, jak kdysi dávno snad ještě za svého prezidentování Václav Havel řekl do TV, že napadení Iránu bude znamenat počátek třetí světové války. Takže kdykoliv se mluví o napadení, vždy si na Havla vzpomenu. Dále Nohejl má dnes dobrý komentář, hlavně co se týče toho ovládnutí zdrojů, výroby a distribuce potravin. U nás se toto děje díky Babišovi a jeho Agrofertu. Snad není ani nutné připomínat jeho etnický původ. Rozhodně se máme pod Babišem na co těšit. Tenhle Žid je opravdu nebezpečný.

256798

27.10.2011 13:17

Occupy Wall Street? Něco tu smrdí

Protesty

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano je to přinejmenším zvláštní. Organizování takovéto akce stojí mnoho úsilí a hlavně peněz ! Kdo to platí ? A co když si bankéři platí právě tuto pseudoopozici, tak jako si největší znečištovatelé platí Greenpeace ?

256089

20.10.2011 23:26

Zločiny neoliberalismu

RE: Dan z hlavy?

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dan z hlavy ? Proč ne ! Kdysi u nás byla například dan z komínu. Čím více komínů dům měl, tím více daní bylo. A POZOR ! V historii relativně nedávné byla i dan z Židů !

255668

17.10.2011 23:15

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: Taky mě překvapuje, co si Rusko a Čína nechají líbit

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě chci dodat k Rusku, že dle mého názoru opravdu hraje o čas. Myslím že Rusko do poslední chvíle bude dělat vše proto, aby se vyhnulo přímému střetu s USA-NATO na svém území. Z tohoto důvodu třeba obětuje i Irán či jiné země. Mezi tím se však bude intenzívně připravovat na válku. Jestliže se geopolitická situace vyvine takovým způsobem, že Rusko nebude mít už možnost kam ustoupit, bude bojovat. A já nepochybuji o tom, že opět vyhraje, tak jako vždy v minulosti. Rusko má za sebou mnoho útoků a většina z nich byla vedena ze strany Západu at už přímo či nepřímo. A vždy Západ prohrál a prohraje i ted. Rusové za toto zaplatili několika desítkami milionů mrtvých, zároven v tomto je výhoda zkušenosti, která je zapsána v kolektivní paměti národa a i v genetice. To že se něco velmi vážného v geopolitice děje naznačuje projev Putina, který uvádí že stabilita země visí na vlásku, resp. visela a že se vláda ocitla tváří v tvář hrozbám, které by mohly ohrozit samotnou existenci státu, a proto Putin přitáhnul šrouby, resp. je bude ještě přitahovat. Pod tím si lze představit cokoliv. Takže když si lepím informační mozaiku z malých kamínků z mnoha zdrojů, dospívám k závěru, že geopolitická situace je opravdu vážná, tak vážná že si asi nedokážeme představit jak moc. Závěr je jednoznačný: největším zlem jsou USA !

255365

17.10.2011 22:30

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: Taky mě překvapuje, co si Rusko a Čína nechají líbit

Magnus Maximus 88.?.?.?

Proč si to nechají líbit ? Jedním z možných důvodů může být hra o čas. Tak jak čtu nejrůznější vojenské weby tak Rusko, ale i Čína masívně přezbrojují. K tomu Rusko mění i systém velení a urychleně zavádí nový elektronický komunikační systém. Jede se jako o závod. V takovéto situaci je každý rok ba každý měsíc dobrý. Na jiném diskuzním foru jsem četl takový zajímavý příspěvek, že kdyby nebylo Fukušimy, tak dnes by už Japonec vedl válku proti Rusku z jedné strany a od jihu USA. Japonsko prý min. na pět let bude mít utrum, což hraje Rusům do karet. Je toto pro někoho, vlastně i pro mě bláznivá představa, ale velké války se předem neohlašují. Prostě se jednoho dne lidé probudí do další světové války, tak jako za Hitlera. Dále si dovolím několik krátkých citací z knihy Oskara Krejčího s názvem Válka, kde se tomuto tématu taky věnuje. On ve své knize tvrdí, že válka s Iránem má svá rizika v podobě například prudkého zvýšení cen ropy. Na tomto zvýšení by mimo jiné vydělal Teherán. Dále bombardování již běžícího jaderného reaktoru by znamenalo zamoření části Ruska, Pákistánu, Indie i Číny. Pochybuji, že tyto země by si toto nechaly líbit bez odvety. Dále by Irán podle Krejčího zablokoval Hormůzský průliv kudy teče 25 % spotřeby ropy EU a 50 % spotřeby ropy Japonska. To by mohlo znamenat výhodu pro USA, protože by se zpomalil nebo na čas úplně zastavil rozvoj EU, Indie a Japonska minimálně na jednu generaci. Rusko by na tomto mohlo krátkodobě vydělat, ale dlouhodobě oslabit. Vlastně těžko říci, jak by se situace vyvíjela. Vše jsou to do určité míry spekulace. Nicméně dobře si pamatuji výrok naší ex-první hlavy státu, která prohlásila že útok na Irán by byl začátkem třetí světové války. Takže ted babo rad.

255362

16.10.2011 19:32

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

Stalin

Magnus Maximus 88.?.?.?

Lin píše: Důležité také je vyvsvětlit, proč je Hitler (podobně jako Stalin) dodnes prezentovaný jako "osamělý šílenec", který sám inscenoval všechno zlo.

No nevím proč je Hitler prezentován jako osamělý šílenec, ale u Stalina podle Naročnické je to proto, že obnovil po vítězství ve válce hranice historického Ruska. Proto je démonizován. Naproti tomu Lenin je v pohodě. Všiměte si, že na Lenina nikdo neřekne ani slovo. I v současném Rusku máte pomalu v každém městě sochu Lenina. Lenin díky Brest-Litevskému míru připravil SSSR o velké území. O Stalinovi se obecně tvrdí, že to byl masový vrah apod., ale podle dokumentů Lenin a spol. byli o řád horší. Nejvíce mrtvých v Rusku bylo právě za Lenina a Trockého. Dále někdo tady dokonce psal, že nevěří financování bolševické revoluce v Rusku německými bankéři hlavně židovského původu. Věřit by měl. Už na ZŠ za komunistů nás učili jak Lenin dělal revoluci za přispění zlata z Německa. Dále to byli bohatí kapitalisté-průmyslníci a bankéři z USA namnoze Židi. Oni nejdříve podoporovali Bílé, ale protože ti nechtěli o územních ústupcích ani slyšet, začali poté podporovat Rudé. Bez podpory kapitalistů ze Západu by bolševická revoluce v Rusku nikdy nevyhrála. Za připomínku stojí vylodění US vojsk ve Vladivostoku na podporu Rudých v létě 1918. USA byly s bolševiky v kontaktu od samého počátku, a to hlavně na Sibiři a Dálném východě. Světačev píše že značná část viny za říjen 1917 leží na USA.

255289

16.10.2011 12:29

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: moc tomu nevěřím

Magnus Maximus 88.?.?.?

Výhodná výměna, ale v čem ?

255276

14.10.2011 20:11

Íránský teroristický komplot: Podvod, podvod, podvod

Irán jako Libye

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zde je velmi výstižný článek o Libyi. Výchozí rámec článku lze klidně použít i na Irán.: http://www.outsidermedia.cz/Poznamky-ke-zniceni-Libye-1.aspx

255175

31.08.2011 12:56

Bárta + VV

RE: -

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano jsem tomu také rád, že Babák dostal po čuni. Na můj vkus měl přijít o více zubů, neb toho má na svědomí více. Tímto způsobem by bylo vhodné se vypořádat i s jinými politiky.

252277

28.08.2011 09:32

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: Vsak ano.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Otázka j, jestli vůbec ten milion samopalů rozdal. To prohlášení mohlo být jen součástí informační války, která je běžná ve válkách.

252069

22.08.2011 20:37

Izrael se podle bývalého vedoucího NSC připravuje na válku s Egyptem

RE: Divocinka

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano informace o válce proti Iranu jsou v eteru již min. dva roky či déle, ale válak skutečně bude. Je třeba si uvědovi, že Irán je jiné sousto. Dále je třeba předem odstranit jeho případné spojence. Vše jde podle plánu. Hitler válku proti Rusku taky nepřipravoval dva roky, ale měl ji v hlavě dávno před tím, než se stal kancléřem.

251612

22.08.2011 16:59

Izrael se podle bývalého vedoucího NSC připravuje na válku s Egyptem

RE: Vo nic jinyho Israelitum nejde ....

Magnus Maximus 88.?.?.?

A po Iránu Rusko. Myslím že to je ta hlavní stanice. V zásadě ve všech zemích, které jsou ted ve varu mělo Rusko své zájmy obchodního i geostrategického charakteru. Tou situací, jaká ted v těch zemích panuje šíleně ztrácí jak obchodně, tak z hlediska své bezpečnosti. Nechci malovat čerta na zed, ale osobně si myslím, že bude opět následovat gigantický útok a postup na Východ za ropou a jinými surovinami. Nakonec se už objevily hlasy, které hovoří o tom, že Rusové mají prý nerostné bohatství, které ovládají nezaslouženě... Co k tomu víc dodat ?

251603

05.08.2011 21:00

Řecko propadá panice, čelí změně homérských rozměrů

Krize

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážení co zde stále řešíte ?! V Rusku mají jasno ! Krize z roku 2008 se už opakovat nebude: http://czech.ruvr.ru/2011/08/05/54257171.html

249934

04.08.2011 20:11

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Magnus Maximus 88.?.?.?

Konec civilizace ? Možná ano, ale ten často bývá provázen válkami i světovými.

249860

22.07.2011 22:29

Monsanto a nadace Gatesových tlačí na GM plodiny v Africe

RE: Útok v Oslu

Magnus Maximus 88.?.?.?

S dusičnanem amonným (NH4NO3) nemáte pravdu. Dusičnan amonný nebo chcete-li ledek amonný obsahuje 34 % N ve dvou formách. Je dodáván ve formě bílých krystalků nebo granulí. Nevýhodou je hygroskopičnost a spékavost. Z bezpečnostního hlediska je tato látka chrakterizována jako hořlavina až výbušnina. Pro přepravu a skladování tohoto hnojiva platí přísná bezpečnostní opatření. Hnojivo musí být skladováno odděleně a v žádném případě nesmí dojít ke znečištění organickými látkami, hlavně ropou a kyselinami. Právě v kombinaci s těmito látkami se dá dobře vyrobit velmi účinná výbušnina. Už delší dobu je snaha omezit toto hnojivo na trhu. Dusičnan amonný je hlavní surovinou pro výrobu ledků amonných s přídavkem inertních látek, například vápanence, dolomitu nebo síranu vápenatého. Nakonec zde si něco o něm můžete přečíst: http://cs.wikipedia.org/wiki/Dusi%C4%8Dnan_amonn%C3%BD

248746

22.07.2011 21:09

Monsanto a nadace Gatesových tlačí na GM plodiny v Africe

Útok v Oslu

Magnus Maximus 88.?.?.?

No vida a máme to tady ! Dusičman amonný byl prý použit k výrobě bomby, která dnes vybuchla v Oslu. jako kdybych toto předvídal. A samozřejmě opět ti islamisti že ?...
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/239841-k-p...

Problém však vidím v tom, že si nakonec ani ten ledek nekoupíme na zahrádku k přihnojení trávníku. Možná že ti co zde tvrdí, že bude muset být onen štempl na hnůj nakonec budou mít pravdu. Zdá se že vše do sebe pěkně zapadá. Musí se udělat útok dusíkatým hnojivem aby byl důvod. Jak to však budou dělat s lidským hovnem, to je mi záhadou.

248736

18.07.2011 19:31

Monsanto a nadace Gatesových tlačí na GM plodiny v Africe

RE: Z některých

Magnus Maximus 88.?.?.?

Myslím že s tím hnojem to není pravda, resp. zbytečné přehánění. Přiznám se že nechápu proč štěmpl ? Je toto z důvodu výroby výbušniny nebo z důvodu uvolnování nadměrného množství dusíku do amtosféry, resp. do okolního prostředí ? A co potom s lidským hovnem ? Tam je taky dusík ... Výbušninu lze v zásadě vyrobit z jakéhokoliv hnojiva, které obsahuje dusík. Nakonec Palestinci toto mají dobře propracováno. Většinou se používá klasický ledek, ale lepší je dusičnan amonný. Jestliže někdo považuje za teroristickou látku hnůj, ze které lze vyrobit výbušninu, co potom lidské hnovno, které je v zásadě téměř stejným materiálem ? Celé mi to přijde padlé na hlavu asi nějaký hoax.

248280

16.07.2011 22:22

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

Pravičák Bartoš

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak Bartoš se čte dobře, jen je problém v tom, že jeho kritika je z pravicových pozic. Ta ke změně nepřispěje. Připomíná mi to jeden rozhovor s nejmenovaným podnikatelem, který naprosto věrně vystihl ve své kritice současný stav světa a samozřejmě i naši situaci. Situaci, kdy je dnes slušně řečeno velmi těžké založit a hlavně úspěšně provozovat firmu, protože velké společnosti neustále ukrajují pro sebe ze společného koláče. Tedy pak není pro ostatní na trhu místo. Tento proces probíhá ve všech oblastech lidské činnosti ve světě ale i u nás. U nás však s mnohem zhoubnějšími následky, protože jsme malá zemička. Politici s tímto už nic nezmůžou. Takže on položil otázku koho volit ? A zároven odpověděl, že radikální pravici, nejlépe fašisty, když i ti co dnes ve vládě sedí jsou ještě větší šmejdi než ti poředchozí. Zkrátka chtěl aby byla společnost a majtek v ní a tím i šance ostatních lídí spravedlivější. Jenže pravice toto nikdy není schopna zajistit z podstaty věci. V takové situaci je jen jediný recept, a sice znárodnění majetku a znovu rozdání karet. Jinak změna nebude. Kdysi na počátku komunistického hnutí radikální komunisté chtěli bud úplně zrušit institut dědictví, nebo toto zachovat ale v omezené míře. Tím by se v určitých rodech systematicky nehromadil majetek z generace na generaci a šanci by v další generaci dostali nemajetní.

248167

10.07.2011 13:13

Cíl: zničit svobodný internet

RE: Regulace pornografie - analýza problému

Magnus Maximus 88.?.?.?

Je zajímavé, že co se týče pedofilů, tak stejná situace chcete-li jejich kriminalizace je i v Rusku. Když jsem se tam nedávno díval na TV, byly zde zprávy jako okopírované od nás či v USA. Stejný hon, stejný způsob.

247631

06.07.2011 14:45

Deset tezí Thilo Sarrazina

RE: akorat jedna teze

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano je to zvláštní. Na toto téma by zde měl být napsán článek, třeba i samotným editorem. Myslím že jednou z příčin bude i antipopulační rétorika v TV. Všiměte si že mezi lety 1945 až 1970 se počet lidí zvýšil cca o 1 mil. A právě v té době teprve masívně TV nastupovala do domácností.

247442

05.07.2011 21:49

Deset tezí Thilo Sarrazina

RE: akorat jedna teze

Magnus Maximus 88.?.?.?

No jo když ženy děti nechtějí mít. V tom je problém. Neobstojí argumentace typu že děti jsou drahé. To bylo v jakékoliv době bez ohledu na systém. Příčina je jinde. Možná právě v blahobytu. Nebude to však jediná příčina.

247407

16.06.2011 18:06

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Změna přijde tak jako tak...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Henteres, mladí jsou v zajetí dogmat jako jejich předchůdci, jenže jiných. Jste toho příkladem. Podle toho jak je váš příspěvek napsán si tipnu, že pracujete v IT ...

246190

09.06.2011 16:51

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

Cizinci ve vlastní zemi

Magnus Maximus 88.?.?.?

Počkejte až Andrej Babiš prodá Agrofert do cizích rukou, konkrétně některému hedgovému fondu. Nepochybujte o tom, že to tak dopadne. To číslo pak stoupne na cca 90 % možná i více. A to se potom u nás budou dít věci ... Ještě se čeká až vykoupí veškeré státní lesy, kde přes ministra Fuksu připravuje jejich privatizaci. Zadarmo nepůjde jít do lesa ani na houby.

245736

05.06.2011 20:01

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: handywerte.de

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nevidím tam Nokia 6300 případně 6700 Classic.

245569

28.05.2011 11:57

Jak jsem málem dostal přes hubu

Zákrok

Magnus Maximus 88.?.?.?

Chování toho tmavokožce mě vůbec nepřekvapuje. Ono s našimi tmavšími spoluobačny je to podobné. V některých situacích je třeba se postavit na obranu at už svojí či cizí. I za cenu prohry. Jde o důstojnost. Nejhorší ze všeho je když se hrbí hřbet. To si potom člověk nemůže vážit ani sebe sama. Nebojte se toho, že dostanente po hubě. I tak vaše sebevědomí půjde nahoru. Jde o to se postavit.

244963

08.05.2011 10:30

USA šíří chaos ve střední Asii

RE: SOVĚTY

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě stojí za povšimnutí jak dlouho to na tom webu visí na přední stránce. Jiné zprávy za chvíli zmizí z přední strany. Je to jen další způsob protiruské propagandy. A propo opět čtu od Irvinga jeho knihu o Goebbelsovi za účelem oživení si informací. Tak právě tento způsob vynalezl on. Jeho metody jsou využívány i v dnešní době. Nic nového pod sluncem.

243706

04.05.2011 17:46

Jsme otupělí zlem

RE: Kdo to kontroluje??

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dobrý ... ani jsem nevěděl že něco jako politická psychologie vůbec existuje a hned vidím v univerzitní knihovně několik disertačních prací na toto téma. Člověk se stále má co učit.

243356

02.05.2011 20:36

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Můj názor

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nerozumíte. Je to hra jsou to hráči /soutěžící. Oni hrají globální ruletu s vědomím že vše lze zničit. Když budete hrát nezodpovědně ruletu, můžete přijít o všechno. Ale to vzrušení ze hry to je to pravé ořechové. Nic víc. Nehledejte v tom nic hlubšího.

243153

02.05.2011 19:21

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

Falešné foto

Magnus Maximus 88.?.?.?

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/232255-fotog...

No tady píší že foto je podvrh...

243136

02.05.2011 00:39

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Magnus Maximus 88.?.?.?

Trockij nebyl otráven, ale zabit cepínem do hlavy.

243026

25.04.2011 01:25

Politický marketing a války v minulém století

Rusko

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážení zaráží mě jakási idealizace Ruska a jeho obyvatel. Oni nejsou stejní jako my. Uvažují naprosto jinak, a to ve všem. Jejich způsob myšlení je jiný než náš. Ted po návratu odtud konstatuji že si nejsme podobní. Naše vidění Ruska je stále ovlivněno jednak obrazem, který byl budován ještě před rokem 1989 a jednak polistopadovou propagandou. Realita je jiná.

242614

03.04.2011 10:25

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

Konec bombardování

Magnus Maximus 88.?.?.?

http://www.blisty.cz/art/58041.html

V této zpávě se hovoří o tom, že konflikt je v patové situaci. Obě strany hledají mírové řešení a USA oznámily, že už nebudou bombardovat. Vzbouřenci nemají disciplínu, odhodlání ani velení. Když na ně druhá strana začne střílet, utíkají ... Amíkům se toto nějak nepovedlo. Ted už začínám pomalu chápat proč Rusko se zdrželo hlasování a nebylo proti. Zdá se že čas ukáže že toto byl nakonec dobrý diplomatický tah, který zpočátku vypadal jako zrada ruských zájmů v oblasti. Nakonec na tom možná Rusové vydělají nejvíc. Myslím že vzbouřencům dochází že za plukovníka se měli lépe a pod USA a spol. tomu tak nebude.

241012

27.03.2011 23:02

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Zajimave cteni - koalice utocniku je pred rozpadem

Magnus Maximus 88.?.?.?

http://afinabul.blog.cz/1103/ako-sa-dovaza-revoluc...

Malá poznámka k tomuto odkazu. Ta fota už tam nejsou... Musíte kliknout na ruský web... Normálně ty fotky mu zlikvidovali ... Boj zuří i na netu.

240548

27.03.2011 22:46

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: V Benghází začíná vyřízování účtů. Máš majetek jsi darebák.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Hlavně na tom odkazu je nejzajímavější právě to foto, kde ten človíček na Toyotě pálí z té zbraně. To je americká a podle fota úplně nová zbran. Nepochází tedy z vyrabovaného vojenského skladu plukovníka. Takže opět lež. Kdepak jí asi sebral ? ...

240545

Veškeré reportáže na téma JE v Japonsku mi připadají, jakoby měly zakrýt úplně jiný mnohem horší problém jinde ve světě a zároven u lidí vyvolávat paniku. Před nedávnem jsem četl zajímavou brožuru od našeho politologa Oskara Krejčího s názvem Válka, ISBN 978-80-7431-029-4, kde uvádí, že od 16. července 1945 do 25. května 2009 bylo na světě zatím provedeno 2052 jaderných testů atomových zbraní, dílem ve vzduchu, pod zemí, ale i pod vodou ... Z toho plyne že do prostředí se za ta léta dostalo určitě velké množství radioaktivních částic, hlavně na začátku testů, kdy zřejmě ještě nebyly takové znalosti v této oblasti jako dnes. No a v souvislosti s těmito testy jsem na netu kdesi četl, že právě tyto testy mají na svědomí miliony mrtvých po celém světě. Myslím že v porovnání s tím je havárie JE v Japonsku zatím procházkou růžovým sadem. Tím samozřejmě nesnižuji vážnost situace. Je zajímavé, že USA za výše uvedené období ztratily a NIKDY NENAŠLY 11 jaderných bomb ... To tedy oficiálně přiznaly. V bývalém Sovětském svazu to bylo určitě podobné, ale přesná čísla chybí ... Celé mi to připadá podezřelé takový masívní zájem medií, kdy víme pomalu o každém japonském prdu.

240387

20.03.2011 21:09

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano nemáme se vměšovat do vnitřních záležitostí Libye i kdyby povstalce stříleli z vrtulníků. Je to tiž vnitřní spor, tedy obdoba občanské války země, která nikoho nenapadla. A v občanských válkách se právě řeší spory o tom, jaký má stát být. Proto je nemístné se vměšovat.

239911

20.03.2011 20:32

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak předně co se týče zničení letadla nad Lockkerbie či výbuchu na diskotéce, tak nic není známo o tom, že to nařídil přímo plukovník. To tvrdí jen USA a spol. Dále i kdyby by toto skutečně byla pravda, tak to nezakládá žádné právo na současné bombardování Libye. Toto je výsměch mezinárodnímu právu. Dále plukovník má naprosto hlavní zásluhu na tom, že bohatství z ropy je rozdělováno mezi lidi. Kdyby tomu nechtěl, tak by tomu tak nebylo. On ani Libye nikoho neohrožovala ani neohrožuje, tedy žádný západní stát nemá v tomto případě právo se vměšovat do vnitřních záležitostí této země. Jakým právem na křídlech bomb šíříme naší představu tzv. demokracie ? Ano vím není to o demokracii, ale černém zlatu....

239909

18.03.2011 14:49

Izraelské líbánky s Evropou pomalu končí

Libye ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Přidám zde okopírovaný názor z diskuze na serveru Novinky ohledně vyhlášení bezletové zony nad Libyí. Je to sice trochu OT, ale s Izraelem to má souvislost ...

Jasný a tak to prostě je. Je to jenom byznys nic jiného. Zkopíruji sem pár vět se mnou a jedním diskutujícím na jiném portálu. Doufám, že po přečtení Všem bude jasné oč jde...

"Tajný služby
A já stále nechápu jednu věc, že lidi nechápou.

Víte co znamená v CIA terminologii "covert operation" ? Zkuste si to zjistit lidičky... Tady jde o rozklad státu zevnitř a o svrhnutí režimu. Určitá elitářská skupina z toho bude profitovat..."


"Tak vzhledem k tomu, že v arabsko-černošské Francii je před volbami a Sarkozy dnes nemá v průzkumech ani na LePenovou, spíše bych to vyděl na utváření umělého tématu do voleb, neúspěšného Sarkozyho v neúspěšné Francii. Británie je sice po volbách, ale základ je stejný - řešit vlastní marasmus dekadence na účet druhých, jen aby onen vlastní marasmus nebyl vidět. A US? Podobně jako dnes úpadková Francie a Británie - vedou jen válečná dobrodružství na dluh! Proč Američany příliš neznepokojují nákladné války? Protože je vedou na dluh!"


"Ano. A kdo si myslíte , že tiskne ty peníze ? FED !

FED je ve vlastnictví několika bank Největšími podílníky "Federální Rezervy" se staly:

1) Rodina Rotschildů 2) Pařížská Banka "Lazard a Bratři" 3) Italská Banka "Israel Moses Seif" 4) Rodina Warburgů 5) Banka Lehmann v New Yorku 6) Banka Kuhn Loeb v New Yorku 7) Rodina Rockefellerů 8) Banka Goldman Sachs v New Yorku

FED jak mile vytiskne jeden dolar, tak ho předává USA vládě s tím, že USA vláda, jim vrátí ten dolar úroky, takhle se vydělává [smích]""Půjde to však takto donekonečna? Aneb rychle padající Západ, Čína zbavující se dolarů, války v arabském světě a vysoká inflace

239765

12.02.2011 12:08

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Čeští novináři

Magnus Maximus 88.?.?.?

A vida ! Já měl asi opět pravdu i když mě to netěší. Dnes na BL píše o tom, že manažer Google pro Blízký východ a severní Afriku Wael Ghonim, jenž prý organizoval demonstrace v Káhiře poděkoval židovi Marku Zuckerberkovi za roli Facebooku při dosažení svobody. Čili je to možná celé v režii Mossadu, kdy bylo v zájmu židů vyvolat tzv. revoluci s předstihem a klíčové posty pak obsadit svými lidmi aby byla celá záležitost pod kontrolou než aby se do vzniklého prostoru nahrnula skutečná opozice. Takže starý známý scénář snad už od Antiky. Nakonec kdo má pod kontrolou Facebook, ICQ, Twitter apod.

237946

12.02.2011 10:40

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Já teda nevím...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jistě v tomto směru má Osel pravdu, že tyto země jsou technologicky zaostalé. To předvedení bude znamenat emancipaci vůči Izraeli. To je totiž první krok a nejdůležitější. Bude-li zlikvidován Izrael tak toto se během jedné max. dvou generací hodně změní. To v jakém stavu je Egypt a spol je zásluha právě židů a jejich otroků /vazalů/ hlavně v USA, ale i EU. A propo všimli jste si přinejmenším dvojího metru stran například Lukašenka a Mubáraka ? Lukašenko je prý diktátor, který utiskuje svůj lid. Přitom jen několik lidí dostalo pendrekem přes záda. Do lidí na demostracích nenechal Lukašenko střílet jako Mubárak. Přitom nesmí do EU ani jeho blízcí spolupracovníci. No Mubárak nechal postřílet min. 300 lidí a nic se neděje a ještě mu EU či USA nabídne azyl. Má miliardy na kontě, prý více než Gates. Nebo třeba hladomor v Egyptě, který je násobně horší než v KLDR. Každý soudný člověk musí vidět pokrytectví Západu. [bliji]

237941

11.02.2011 22:35

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Já teda nevím...

Magnus Mximus 88.?.?.?

Ano také nemám žádné iluze o tom co se děje v Egyptě. Nicméně velice bych si přál aby ti lidé tam se měli lépe a hlavně aby už stát Izrael konečně přestal existovat neb je to totální anomálie. Celému světu i židům se pak uleví.

237906

25.01.2011 22:55

To že je elita národa?

RE: Bratrstva

Magnus Maximus 88.?.?.?

Přesněji řečeno jen určitá vrstva komunistů v bývalé partaji. Řadoví členové a skutečně přesvědčení komunisté to moc nerozjeli. Je třeba si uvědimit, že KSČ jako jakákoliv jiná strana má hierarchickou strukturu a tedy její členové na určitých úrovních mají omezený přístup ke kontaktům a tedy i informacím.
Dále k těm židům. Škoda že nejsou a asi nikdy nebudou statistiky, kolika procenty z uváděného počtu šesti milionů zlikvidovaných židů se na tomto podíleli východní židé, hlavně z Ruska, západní židé, dále jestli likvidací byla zasažena spíše židovská chudina nebo jestli toto zasáhlo i bohaté židy nebo jestli byl spíše postižen židovský venkov či židi z města nebo rozdělení podle profesí apod. Určitě to nebylo rovnoměrně rozloženo. Myslím že na ten holokaust bychom asi začali pohlížet trochu z jiného zorného úhlu než je tomu ted.

236806

11.01.2011 20:49

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

RE: ad výše

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dobrý příspěvek Guru. Půjčka jest cesta do pekel jak říká jedno staré židovské přísloví. Ano skutečným vládcem nad firmou v případě úvěru je poskytovatel cizího kapitálu. Jenže bez provozního úvěru lze dost těžko podnikat.

235867

09.01.2011 13:37

Franto, osol to!

RE: OČIMA EVROPANA.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ten film je dobrý. Vyjadřuje podstatu věci. Nakonec ve včerejších LN o tom píše sociolog Možný. Vysokoškolačky mají málo dětí. Některé studie hovoří o tom, že až 30 % vysokoškolaček bude u nás bezdětných. Tento trend je patrný i jinde.

235774

02.01.2011 12:21

Íránské zápisky

Přednáška ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No znám taky jednoho, který tam byl asi měsíc. Je to však již deset let, možná i více. Velmi podrobně mi o té zemi vyprávěl a nemohl si lidi a tuto zemi vynachválit. V zásadě mluvil stejně jak se píše v článku. Lidé velmi přátelští, téměř žádná kriminalita, benzín téměř zdarma. Neměl vůbec problém s ubytováním, natož pak s penězi. Hodně mluvil o kvalitních vodních dýmkách. Prostě samý superlativ. Vůbec se mu nechtělo zpět. A to byl tehdy aktivním sionistou ... Čili zdá se že článek nemusí až tak moc přehánět.

235346

30.12.2010 23:34

Proroctví apokalypsy

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Magnus Maximus 88.?.?.?

No kdysi dávno, ale z historického hlediska včera se úrok za půjčení peněz nevybíral. Bylo to považováno za silně nekřestanské. Nakonec i dnes v Izraeli máte někde na dveřích bank ceduli, že Žid Židovi půjčí bezúročně. Žid nežidovi nikoliv ... Co vy na to ?

235199

30.12.2010 17:07

Proroctví apokalypsy

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Na tyto stránky jsem nikdy nepsal a ani nevím o čem byly.

235173

30.12.2010 00:14

Proroctví apokalypsy

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Lidstvo se musí vždy poučit až z katastrofy. Je to přece normální, protože jedinci určité generace, kteří zažijí něco ošklivého například válku či hladomor, postupně zestárnou až vymřou docela a zmizí z planety. Zmizí tedy přímí účastníci dané události či událostí. Zážitek je nepřenositelná záležitost. Stokrát můžete někomu říkat jaké to je být opilý, ale jestliže ten druhý tento stav nikdy nezažil, tak vás nikdy skutečně nepochopí. A v tom to právě je. Další generace jsou odsouzeni k tomu, aby prošly něčím podobným nebo ještě horším. Varování prostě nepomůže. Za nějakou dobu se na druhou svět. válku bude nahlížet jako na bezvýznamnou záležitost a znovu se tak otevře prostor například pro fašismus, ale i pro marxismus možná v jiné formě. To je prostě nekonečný proces. Faktem však je, že každá další válka či apokalypsa je brutálnější a vyžádá si více životů.

235147

27.12.2010 22:21

Proti Novému světovému řádu

RE: WikiLeaks už téměř nefunguje ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No s tím Madarskem je to docela zajímavé. Tvrdá pravicová vláda a přitom znárodnění penzijních fondů, resp. jakýsi návrat k původní formě důchodového systému, který mimo jiné osobně schvaluji. Jestli by se povedlo v Madarsku to o čem píšete, tedy možnost půjčovat bez úroku, tak by byla bomba. Světová židovská obec bude dělat vše pro to, aby se tento záměr nepovedl. Nakonec včera jsem při brouzdání na netu kdesi četl, že Madarsko bylo upozorněno, že jestliže bude pokračovat ve svých krocích, ztratí předsednictví v EU tuším. To je jasný signál, že to hochy s pejzama, kteří nás drží pod krkem skrze banky začíná štvát. Jde to proti jejich plánům. Jistě jsou mezi nimi i nežidé, ale židé jsou v tomto resortu jaksi dispropočně zastoupeni. Bude zajímavé sledovat další kroky Orbánovců a spol. Již několikrát jsem přemýšlel o tom, co by se asi stalo kdyby lidé vzali banky útokem a začali vybírat své peníze. Já myslím že v určité fázi by banky vydaly zákaz vydávat peníze lidem. Čímž by však bylo jasně lidem ukázáno, kdo ve skutečnosti vládne a kdo je tu kašparem. Já myslím že nejen banky, ale všechny instituce, které akumulují peníze od lidí jsou zároven jejich potenciálními nepřáteli a jdou proti nim. Veškeré zlo je třeba hledat v bankách a různých investičních fondech.

235038

27.12.2010 16:30

Proti Novému světovému řádu

WikiLeaks už téměř nefunguje ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vím že někteří řeknou že toto je mimo téma, nicméně si myslím že to souvisí s budováním NWO.
http://www.techzon.cz/wikileaks-funguje-uz-jen-diky-mobilni-sluzbe-google-291
Na tomto odkazu se uvádí, že WikiLeaks funguje už jen díky mobilům, které mají systém Android. Všichni už jí odřízli. Právě zde na tomto je vidět jak tzv. elita postupuje globálně společně, když se jí děje něco proti srsti. Vidíte a pak že se internet nedá efektivně cenzurovat. Zdá se že toto lze provádět velice snadno. Stačí aby se několik společností /majitelů/ domluvilo a je vymalováno. Právě tady na tomto oni odkrývají co jsou zač, své záměry a co od nich můžeme očekávat. Už ani na vteřinu nepochybuji o tom, že tento svět je řízen tajnými společnostmi a politici jsou jenom kašpárci na jevišti. Přitom zveřejněné depeše neměly až takový význam. Nic supertajného. Anthony Giddens tvrdí že pouhé čtyři velké zpravodajské stanice produkují 90 % všech světových zpráv. Jsou to informační monopoly. Všichni jsme manipulování podle potřeb mocných.

235010

24.12.2010 00:10

Symbióza vlád a korporací

RE: O důvod víc být liberálem

Magnus Maximus 88.?.?.?

Řešením je možná malý stát v určitých oblastech, ale to se nestane, protože velké firmy potřebují silný stát na prosazení svých zájmů. Velké holdingové společnosti nikdy nepůjdou proti omezování vlivu státu. To je proti jejich zájmům. Nakonec to všichni můžeme vidět například co se týče změn v zákoníku práce apod.

234800

>Nic lepšího si nezaslouží ani oni ani my. Počítám
>víceméně s přirozenou rekukcí obyvatelstva v čr o 80-90% v
>následující dekádě. Bude to tvrdý boj o přežití a ti kdo
>přežijí dají základ nové spravedlivějí společnosti.

To si nemyslím. Musela by prudce klesnout porodnost v tomto období nebo vzrůst úmrtnost například v důsledku epidemie. Zatím tomu nic nenasvědčuje.

234022

29.11.2010 00:29

Na co čeká NATO v Afghánistánu?

Patrioti ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No tak o těch patriotech se dá myslím pochybovat. Ti co tam jedou jsou obyčejní žoldáci za peníze. Vlastně jsou jako prostituti, nic víc. A nelituji žádného z nich, který se vrátí v zinkové rakvi. Oni moc dobře vědí do čeho jdou.

233348

28.11.2010 00:48

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

RE: úrovně identifikace

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážený pane, multi-kulti ideologie a její prosazování v dnešní podobě je rakovinou každého národa. Tak například v sobotní příloze Práva je docela hezký článek o vraždách ze cti, které se praktikují v EU v rámci muslimské komunity. Na tom článku bylo dle mého názoru nejzajímavější to, že se již otevřeně tvrdí jakým problémem jsou nepřizpůsobiví jedinci cizích etnik, kteří nepřijmou kulturu hostitelské země a dále trvají na svých zvyklostech. V EU je podle tohoto článku již 16 mil. lidí z muslimských zemí. To už je moc. Takový článek třeba ještě před takovými třemi lety by myslím ani nemohl být vytisknut v celostátním mediu. To celé již poukazuje na závažnost celého problému. Určitá malá příměs cizích etnik hostitelskou zemi může obohatit a nic se nestane. Záleží však na té míře jako ostatně ve všem.

233256

21.11.2010 21:56

Raketový systém proti komu?

RE: Jenom 270 mil.?!?

Magnus Maximus 88.?.?.?

>"Čínu atomovkami donutit USA půjčovat?" Donutit Čínu
>atomovkami půjčovat Spojeným státům jistě nejde, ale zbavit
>se tak svého vlastního šíleného dluhu vůči Číně
>navždycky, to už jo, ne?

Nesmysl. Totální jaderná válka nebude. A už vůbec ne s Čínou. USA si nikdy nedovoly bombardovat území Číny ani v době kdy probíhala válka v Indočíně. V této souvislosti doporučuji přečíst knihu s názvem Válka od politologa Oskara Krejčího. Jaderná zbran je zbran posledního soudu a je několikrát lidsky a technicky jištěna proti nechtěnému odpálení. A kdyby náhodou přece došlo k odpálení proti cizímu státu, tak i po té jsou vytvořeny bezpečnostní mechanismy aby k jaderné válce nedošlo. Nehledě na to, že v současné době se již do výzbroje zavádějí strategické nejaderné zbraně, které se jim vyrovnají a mají tu přednost, že nezamoří prostředí. Klidně proběhne třetí světová a jaderné zbraně nebudou použity. A na závěr taková perlička: od druhé svět. války bylo zatím v dosavadních válkách zabito cca 31 mil. lidí. Čili taky slušné číslo.

232783

21.11.2010 21:20

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

Magnus Maximus 88.?.?.?

>Jdete po správné stopě. Jen ještě toto: někteří, z těch
>jmenovaných jsou opravdu loutkáři, ale nehrají své kusy,
>scénář jde od vrchnosti. Od té vrchnosti, která si je najala
>jako bílé koně-mega koně. Vybavila je obrovským vstupním
>kapitálem a nadělala z nich své vazalské barony. Za odměnu
>užívají výhody z majetku, který pro tuto vrchnost spravují.

Tak ano to vím. A není to jen z mé hlavy, ale z hlav i některých podnikatelů, se kterými jsem měl možnost mluvit na toto téma. Těm už je to také jasné. Nakonec dnes jsem se zájmem sledoval rozhovor s jedním z nich na Z 1, kde mluvil něco o tom, že karty jsou rozdány, takže co řešit. A dále řekl něco o tom že se snaží sjednotit, přesněji řečeno najít styčné body i s jinými podnikateli z jiných oborů a vytvořit společný postup vůči politikům. Řekl bych ve finále fakticky vládnout nad lidmi. Ještě se budeme divit.

232782

21.11.2010 18:35

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

Magnus Maximus 88.?.?.?

E 123 máte dobré postřehy. Připojím ještě svůj komentář: Všiml jsem si, že se často útočí na stát a jeho instituce. Stát udělal to či ono. Jenže za tím státem jsou dnes skuteční vládci, a to jsou ti bohatí, vlivní, velmi majetní. V našem případě starý známý Babiš, Kellner, naftař Komárek, Bakala, Háva, dost možná i Pitr a mnoho dalších. Zkrátka ti, kteří mají ohromné majetky a z toho plynoucí ohromou moc, klidně změnit i zákon ve svůj prospěch. Dnes se tomu elegantně říká lobbing čili prosazování svých zájmů skrze politiku. Čili oni jsou loutkáři a stát v jejich rukou je loutka, se kterou pak působí na zbytek populace. Stát je loutkou mimo jiné i proto, že nemá skoro žádný majetek čili z této skutečnosti plyne, že nemá moc být sám sebou. Je odkázán na příjmy z daní od lidí a příjmy ze státního majetku jsou minimální. Stát ve službách bohatých plní jen výběrčího daní a zároven slouží jako ozbrojená pěst na lidi. Nic víc. Chápu že mnoho lidí je naštvaných jenže oni brečí na špatném hrobě. Jejich agrese by se měla obrátit právě proti bohatým a mocným a nikoliv proti státu. Stát ted do určité míry plní podobnou úlohu, jakou například ve středověku, ale i později plnili Židi. Ve středověku panovník výběrem daní pověřil namnoze právě Židy, resp. je pověřil i jinými nepopulárními úkoly. Samozřejmě oni ochotně sloužili. No a když už byla situace pro normální lidi neúnosná, tak toto v první lajně odnesl právě Žid a ted kdo stál za ním /panovník/ většinou zůstal ušetřen. Na toto téma je dobré přečíst Solženicyna a jeho Dvě stě let pospolu. Tak dnes tuto roli plní stát. Bohatí si upravují státní aparát ve svůj prospěch a v neprospěch ostatních. Tuto skutečnost je dobré mít na paměti. Čili mezi námi normálními lidmi a těmi skutečně mocnými stojí stát.Nakonec nejlépe tento stav je vidět v USA, kde vrcholovou politiku dělají právě jen ti bohatí a vlivní, protože si musí zaplatit volební kampan, která jde mnohdy do milionů dolarů. Do amerického senátu se nikdo z normálních lidí nedostane. Někteří určitě řeknou že alespon neutrácí peníze danových poplatníků, jenže to není dobře neb se do politiky nedostane nikdo takříkajíc z ulice. Čili bohatí si tvoří zákony a podobu fungování státu opět jen pro sebe a manipulují lidmi. Je smutné že si to Američani neuvědomují. Dobře je toto vidět na těch čajovnících, které financuje jakýsi Koch /Žid/. Stačí mu na to pár mil. dolarů a lidi mu dělají užitečné idioty.

232774

17.11.2010 18:09

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Sexuální orientaci člověka lze libovolně měnit výchovou?

Magnus Maximus 88.?.?.?

>Kdyby bylo možné homosexualitě člověka naučit, musel by
>fungovat i opačný postup. Homosexuál by měl jít
>"převychovat" na heterosexuála. Až dosud však nebyl
>zaznamenán jediný ověřený případ, kdy se něco takového
>podařilo. Čím to? [velký smích]

No ne tak docela. Kdysi jsem četl studii, že v populaci existuje určité procento jedinců, kteří jsou tzv. na hraně mezi hetero a homosexualitou. A právě v těchto případech může výchova jedince přeorientovat na homosexuála v případě že rodiče jsou stejného pohlaví. V lepším případě na bisexuála.

232523

13.11.2010 11:19

Teraz už zdania aj vzduch, čo dýchame?

Obsah kyslíku

Magnus Mximus 88.?.?.?

No tak dle mého názoru je to jasný důkaz toho, jak ještě víc z lidí vytáhnout peníze a hlavně je ještě více zotročit. Čili zdanit i to co dýcháme. Opět se určitá skupina lidí bude pakovat a omezovat život ostatním. Z tohoto faktu totiž bude plynout mnoho dalších souvislostí. A právě tyto články jsou těmi prvními vlaštovkami.

232379

30.10.2010 20:09

Česko Slovensko má talent?

RE: Mnoho lidí na televizi nekouká ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano já ji také nemám a nesleduji tak 4 až 5 let. Rozhodně si nemyslím, že můj život by tím byl ochuzen a měl menší kvalitu. Naopak. Máte rozhodně pravdu v tom, že TV je skutečně zdraví škodlivá. Ve svém konečném důsledku možná více než kouření /i když silný kuřák na tom je na asi hůř/. Mám známého vystudovaného psychologa, který se nejprve oboru přímo nevěnoval a dělal reklamy do časopisů a TV, včetně podprahových reklam. On ani na vteřinu nepochybuje o škodlivosti TV na lidskou psychiku. Jeho děti ji můžou sledovat tak max hodinu, a to jen dvakrát týdně a pouze pohádky. Víc jim nedovolí. Na toto všechno je jen jeden recept ... nedívat se na ní. Nic víc, nic méně. Je to vlastně úplně jednoduché. To však neplatí jen o TV, ale i o pokleslých časopisech. Prostě vyhýbat se tomu. Je děsivé jak toto zařízení proniklo do všech hospod. Místo aby si lidi povídali, tak mnohdy čumí u piva na televizi. Naši předkové neměli ani TV, mobily či multiplexy a žili plnohodnotný život.

231405

30.10.2010 00:42

Česko Slovensko má talent?

Česko má talent ..

Magnus Maximus 88.?.?.?

Toto je mimo jiné jeden z mnoha důvodů, proč se již několik let na TV nedívám a věřte, cítím se mnohem lépe a je i více času na četbu.

231360

03.10.2010 23:12

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

Magnus Maximus 88.?.?.?

No tak o té spokojenosti by se dalo asi polemizovat... Nicméně co se týče volného času, tak za feudalismu to bylo lepší, protože bylo mnoho například církevních svátků. A když byl svátek, tak se nepracovalo. Na fakultě nám kdysi kantor při výuce sociologie řekl, že tenkrát se snad nepracovalo ani z 50 % tak jako dnes, právě například díky těm svátkům. Tenkrát bylo zdá se mnohem víc volného času než dnes. Na druhou stranu lidi neměli žádnou volnost. Nemohli se bez povolení panovníka /církve/ přesunout ani do vedlejší vesnice či města, nemohli mít svatbu, nemohli jít na školu /do učení/ a spoustu dalších jiných skutečností jim omezovalo život. Já bych tedy nevolníkem být nechtěl.

229270

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá několik dnů do konce měsíce a v pokladně chybí třetina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se sebere. Děkuji.

Ve zkratce

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 3

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 038,25 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
150 891,82 Kč

Poslední aktualizace: 29.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?