Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 12 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, jansmith1984, kolemjdoucí, tojejedno, Vopice.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.11.2011 23:10

Světová měna a světové dluhy

RE: ALTERNATIVA

kolemjdoucí 93.?.?.?

Barney to pode mnou píše dobře. Progresivní daň z individuálních příjmů totiž dokáže buď zvrátit zcela neefektivní a současně nespravedlivé tržní přerozdělení směrem k ekonomicky mocným, nebo vyhnat podvodníky z ekonomiky - pokud je výběr daně řádný. S doktorátem se v této zemi uživíte mnohem hůře než s drzým čelem nevzdělance. Vyplatí se zapomenout na čest a rovnou páteř. Mafiáni všech zemí spojte se!

256658

15.11.2011 16:18

Islámské bankovnictví: zpátečnictví nebo inspirace? – I. díl

RE: Úrok je nezbytný

tojejedno 93.?.?.?

Nejlepe na nejakem jednoduchem prikladu. Banka má 40 kg stříbra v sejfu. O tuto částku se uchází řekněme 30 potencionálních zákazníků kteří mají zájem si ji vypůjčit. Někteří ji možná hodlají užít jen na spotřebu, jiní jsou třeba podnikatelé kteří s ní chtějí zahájit podnikání nebo třeba rozšířit pole působnosti.
Řekněme, že obvyklý úrok bude 20% ročně. Při nárůstu poptávky po úvěrech (roste počet zájemců o stříbro) úrok roste.

A teď jak funguje to směřování zdrojů. Podnikatel který dosahuje zisku na volném trhu jej dosahuje směnou. Nemá moc nikoho přinutit k nákupu jeho zboží. Po jeho produktech tedy musí být poptávka. Banka tedy bude směrovat peníze k tomu kdo bude pravděpodobně schopen splatit pohledávku i s úrokem (co nejvyšším pochopitelně). To, že podnikatel bude schopen splatit úrok znamená, že bude poskytovat služby společnosti a dosáhne zisku.

Když by se úrok násilně potlačil (mimochodem bez rozsáhlé socializace to ani není možné), banka nebude schopna rozlišit mezi ziskovostí jednotlivých podniků. Je možné, že pekař který bude potřebovat rozšířit pekárnu aby vyhověl rostoucímu počtu zákazníků nedostane půjčku, protože na nízký úrok dosáhl i např. snílek který rozjíždí naprosto nereálný busines.


A teď ještě druhá strana mince. V kapitalistické společnosti je úroková míra primárně určena tak jako ostatní ceny . nabídkou a poptávkou. Jestliže existuje mnoho úspor stříbra u soukromých osob a firem. Jestliže tyto jsou ochotny svoje peníze svěřovat druhým za úrok, pak si navzájem konkurují jakožto věřitelé. Úroková míra klesá a i snílek či podnikatel s odvážným projektem má šanci dosáhnout na úvěr. Pokud je ale míra úspor nízká a věřitelů je málo, tak úrok roste a na úvěr dosáhnou jen ti u nihž je nejvyšší pravděpodobnost že budou schopni jej splatit (jejich podnik bude mít zisk).

Není to jako z učebnice, ale snad je to trochu srozumitelné.

257076

12.01.2012 11:04

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: Clanok zalozeny na domnienkach

Vopice 93.?.?.?

Vždy mě fascinují lidé, kteří nedokáží pochopit psaný text. Když jsem byla malá vopička, tak jsme se ve škole učili, že když je napsáno, že majetek církvi nesebrali komunisti, tak to znamenalo, že to nebyli komunisti. Ale na Slovensku je to možná jinak, tam to platí obráceně. A také na Slovensku už žádní komunisti nejsou, o tom niet pochyb. O to víc je tam dobrých katolíků a lidí s dojetím vzpomínající na fašistický štát. Jen tak dál. S těmito argumenty to vy, dobří katolíci, asi nevyhrajete. A to jsem si myslela, že dobrý slovenský katolík má mít smysl pro pravdu a lásku. Kromě povinného růžence na krku.

Ale stejně by mě zajímalo, jak církev katolická ke svému majetku ve slovanských zemích přišla. Po dobrém to jistě nebylo.

260807

12.01.2012 13:25

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: informace o vyvlastnění církve

Vopice 93.?.?.?

> a pro zvědavce a přemýšlivé tipy je asi lepší tento zdroj: http://www.cirkevnimajetek.cz/

Směšné. To je jako kdyby někdo, kdo chce diskutovat o zločinech komunismu, odkazoval na stránky KSČ. Trochu jsem ještě přecenila inteligenci bigotních katolíků. Je to ještě horší, dokonalejší vymejvárna, než jakákoliv jiná propaganda.

Zkuste ještě tyhle stránky, tam najdete také spoustu "zajímavých" informací: http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/

I když to už je pro opravodvé fajnšmekry, kteří se modlí od rána do večera a místo mozku mají Bibli, které věří každé slovo.

Inu, snažíte se dobře, katolíci. Ale uvědomujete si vůbec, že těm vašim blábolům nevěří naprostá většina populace, neboť Češi měli s katolickou sebrankou vždy ty nejhorší zkušenosti? I po bitvě na Bílé hoře, kde jste to nakonec vyhráli, jste žádali zpět církevní majetek 200 let dozadu... A co jste dostali? Suché z nosu...

Dnes, s pomocí páté kolony a vlastizrádců, kteří pracují pro Vatikán, se tahle zlodějina konečně podařila. Je to opravdový hnus.

http://www.novinky.cz/domaci/255977-znovunabyty-ma...

260828

16.01.2012 13:45

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Vopice 93.?.?.?

>socialismus nemůže fungovat

Ale samozřejmě že nemůže fungovat. Podívejte se například na Švédsko, Německo a další "kapitalistické" státy, jak jdou rychle ke dnu.

Zatímco například USA jdou neustále nahoru a lidé se tam mají jako prasata v žitě.

Ono to přerozdělování je pěkné svinstvo. Například přírodní zdroje by měly být jen pro "kapitalisty", neboť přirozeně patří jen několika lidem.

>Výkon ekonomiky půjde do kytek a lidi budou stát fronty na základní potřeby.

Opět naprosto souhlasím. Podívejme se na USA, jak výkon ekonomiky pod moudrým vedením "kapitalistů" neustále vzrůstá. To samé platí například o Velké Británii. Průmysl jen vzkvétá a lidi už nevědí co dělat s prachama.

>Socialismus nefungoval, nefunguje a fungovat nikdy nebude. Lidi, procitněte!

Ano, procitněte a podívejte se na Švédsko, Norsko, což je opravdu velice odpudivý příklad nefungujícího socialismu.

Nechť žijí investiční fondy a velké nadnárodní firmy. Tam NIKDY nemůže dojít k tomuto:

>kdy byrokrati budou zneužívat svou moc,stejně tak dosazení správci státních firem

Pobavila jsem se. A to jsem si myslela, že vopice jsou na tom dost špatně, co se týká vlastního myšlení.

261159

14.03.2012 00:13

Americká statistika

RE: Individuální odboj

jansmith1984 93.?.?.?

Máš pravdu Kysučane, je to exot.... To ale neznamená, že nenazývá mnoho věcí PRAVÝMI JMÉNY, viz. hodnocení Dzurindy a různých h-jzlů, privatizování zisků a socializování ztrát, Švýcarské přímé demokracie nebo lichvy a úroku... A vvoooo tom to je. Všechny ostatní přemoudřelé řeči různých teoretiků (jako například volebních disidentů) jsou jen planými a bezzubými kecy.

Jak jde čas, tak je vidět, že ty a další tobě podobní (jako pí.Jarmila atd.) bys udělal AGENTA i z Ježíše z Nazaretu nebo velitele záchranné flotily z Plejád Aštara Šerana, kamaráde...[smích]


A Peace s tebou,

jansmith[smích]

265194

11.04.2012 22:10

Moravskoslezští rodáci a ticho u veverek

RE: Věci Prodejné

jansmith1984 93.?.?.?

Tady nejde o přijetí nálepky, přátelé, ale o přijeti REALITY...[smích]


Útěk do virtuálního Matrixu a obhajoba disentského přístupu v něm vám (coby běžným občanům) v reálném životě (kde se ve skutečnosti fyzicky nacházíte) slušné živobytí a zastání před kosher predátory a pokrytci NEZAJISTÍ.


Už jsem to tady "na tý točně" připomínal mnohokrát [smích] a nebýt mého příspěvku k tématu v článku o Stalinovi, ani bych zde už nereagoval. Nemám žádnou radost z toho, jak těžce snášíte mé protiargumenty a lehké narážky, paní Jarmilo a svým způsobem mě překvapuje, jak zbytečně vztahovačně reagujete na výrazy jako "kňučení" nebo "volební disident".

Kdybych chtěl být důsledný, copak jsem vás v mé předchozí reakci Lin někde označil?? Proč jste se ozvala? Jmenoval jsem vás tam???


BTW, a pokud bych náhodou byl synem Eduarda Tomáše Miloš, co by to změnilo na váze argumentů, které se vám (a vám podobným) pokouším sdělit?

O čem se to tady bavíme? O identitě pisatele nebo o argumentech, které mají podpořit NÁZOR?? Tím, že nepůjdete k volbám a nepodpoříte síly, které se vás jako obyčejného občana zastanou, NIC NEURYCHLÍTE, a to ani kdyby takových jako Vy bylo 90%. Systém a pravicová kloaka si s vámi vytře prd-l o to snáze a navíc budete nucena o to déle snášet kosher reformy lidí, které jste svou pasivitou pomohla do funkcí instalovat. Tím, že si myslíte, že tak tito lidé činí nelegálně (protože vy jste je nevolila) na REALITĚ důchodců, zaměstnanců a vůbec běžných občanů nic nezmění.

Na Islandu a Slovensku to občané pochopili a pokud nemáte na víc (jak Systémem zatřást nebo jinak změnit k lepšímu), tak běžte Nečasům, Kalouskům a děvkám veřejným při řádných nebo předčasných volbách alespoň natáhnout huby....


A nic ve zlem, Peace,

jansmith[smích]

266772

22.04.2012 00:11

Co dělají izraelské bezpilotní letouny v Ázerbájdžánu?

RE: Operace

jansmith1984 93.?.?.?

Jenom poznámka k tomu řezání: Odborný lékařský výraz pro již odzkoušenou a velmi LEVNOU metodu odstranění nádoru omezením jeho výživý (podvázáním) se zove "devitalizace". Autor metody MUDr. Karel Fortýn, CSc, náhle zemřel, aniž mohl svou metodu prosadit. To jsou náhodičky, co???..[smích]

Následně ji lékařská nomenklatura označila jako nevědeckou a nefunkčí a prakticky se nesmí legálně používat (samozřejmě na všechny druhy nádorů se použít nedá, ale na mnoho údajně ano, proto asi ono kosher vše splachující zevšeobecnění - v případě zájmu, další podrobnosti o devitalizaci na netu).

Z toho vyplývá, že "podvázat" stát Izrael od zdrojů asi také nebude jen tak...[smích] A proto, jak v jiné souvislosti říká kamarád Mudrostrak: velmi DRAZE ozařujme, cytostatikujme, až do konečného vítězství peněz nad hmotou..[smích]


Peace i editorovi,

jansmith[smích]

267403

16.05.2012 14:07

Sázka na Zvědavce se vrací

jak to vylepšit

93.?.?.?

Možná by stačilo někde nahoře na stránce v okýnku velkým tučným písmem, kolik kč ještě zbývá vybrat (pokud by to bylo v mínusu, tak červeně, v plusu černě). Nebo jen červené upozornění, že se nevybrala potřebná částka, bez uvedení konkrétní hodnoty.Prostě to umístit tak, aby to člověka praštilo přes oči při každém otevření této stránky.

Tlačítko donate bych dal taky na viditelnější místo, zvětšil bych ho a přidal český popis (pro starší lidi).

Dále bych čtenářům zdůraznil, že nejlepší by byl trvalý platební příkaz, to bych dal tučně a na první místo v rubrice "další možnosti platby". Lepší je menší částka, ale zato pravidelně.

Jestli tyto věci nezaberou, tak už vážně nevím.

269040

21.05.2012 08:45

Poprava pro výstrahu

RE: .

Vopice 93.?.?.?

Přečti si rubriku Ve zkratce, Rath byl největším kritikem IZIP, ať se pobavíš... Jinak se musím smát, jak tu všichni naříkají, že u nás není právní stát, pořád dokola. Kua, toho si měli všimnout už před 22 lety. Ale dnes všichni zírají s otevřenou hubou, a najednou jim to celé začíná docházet. Na stovky případů politicky manipulovaných soudů už zapomněli. Opravdu směšné. Ale pořád se najdou lidičkové, kteří nějakému hajzlovi uvěří, jak je vidět ze zdejší diskuse. Ani jsem nevěděl, kolik "levičáků" sem chodí. Měl jsem za to, že sem chodí převážně lidé, kteří vědí, že politika je svinstvo a hra na levici a pravici je jen divadlo pro blbečky, aby se bandě grázlů mohlo lépe krást.

269365

24.05.2012 17:43

Operation Unthinkable

RE: V máji 1941 začalo masívne rozvinovanie Červenej armády na hraniciach s Nemeckom.

93.?.?.?

Zajímavá pohádka. Škoda, že neuvedete zdroj, ale to vy raději ne, neboť by pak bylo zcela jasné, odkud vítr fouká, že?

269583

24.05.2012 17:46

Operation Unthinkable

RE: Dva se perou a treti se tomu smeje za rohem-dejiny rozdeleneho sveta

93.?.?.?

Ano, ano, velmi nebezpečný. A my si spolu můžeme už jen hezky zahajlovat a provolat vůdci slávu, že pane Lindsay?

269584

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 5

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,24 Kč
Euro
26,92 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,49 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,55 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 924,27 Kč
1 unce stříbra
432,89 Kč
Bitcoin
227 600,84 Kč

Poslední aktualizace: 30.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?