Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 3 různá jména: Jack, Jiří Koubek, Lukáš.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.02.2004 10:48

Lov v ohradě

RE: RE: Lov v ohradě

Lukáš 147.?.?.?

Myslivost ma za ucel predevsim chranit zivocisne druhy a udrzovat optimalni balanc , dale poskytovat tem ,kteri si ji zvoli jako zalibu , trevit cas v prirode , kterou lovec poznava jinak nezli treba turista
Dobrý den, pane Nimrod!
Možná jsem hloupý a nemám zjištěny všechny skutečnosti, ale můžete mi prosím vysvětlit,proč, když se myslivci mají starat o biodiverzitu a ekologickou rovnováhu je např. na Šumavě přemnožený stav vysoké, která tím, že je nechána v málo regulovaném stavu poškozuje mladé porosty lesa(ikdyž i ten les je špatný - monokulturní), proč "myslivci" - mám na mysli vyšší představitele vojenských nebo státních lesů, místo, aby se starali o zdraví zvěře a stříleli špatné kusy nevhodné pro další chov, místo toho střílí trofejové(pro chov více vhodné) jeleny? Proč ubývá - alespoň mi to tak přijde, ve středočeském kraji bažantů a zajíců? Proč, myslivci dovolí takové přemnožení černé zvěře, která nejenže nadměrně devastuje životní prostředí, ale je také významným rizikem pro přenos prasečího moru?Myslím, že cestující prasata dokáží velice snadno a rychle zanést nákazu např. ze Slovenska. To se čeká zase na to , až zemědělci nebo stát budou nabízet prémie za odstřel divočáků, aby tak zmírnili riziko infekce?Předem děkuji za odpověď.

25536

25.01.2006 10:15

Íránská ropná burza hrozí

RE: Nic nového ...

Jiří Koubek 147.?.?.?

Děkuji Vám za Váš zájem, s mailem nemusíte spěchat, ještě máme nějaké ty dva měsíce (+/- [smích] ).
Ale je tu otázka - vydrží americká ekonomika tak dlouho?
Podle mě nejen americká. Mě momentální situace nepřipadá moc přirozená, jako by nějaká síla držela všechno pohromadě (za vynaložení velkých prostředků), pokud by tato síla zmizela, celosvětová ekonomika se zhroutí jak domeček z karet. nejsem ovšem žádný ekonomický expert, pouze to takto vnímám.

90302

10.02.2006 19:46

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Iran neni Irak.

Jack 147.?.?.?

Toho že by nebylo na co jezdit se bát nemusíme. V naftových motorech je možné používat bionaftu (methylestery mastných kyselin). Benzín je možné vyrábět nejenom z ropy, ale také i z uhlí a vlastně i z libovolných uhlovodíků (tj. třeba i z rostlinných olejů). Parním reformingem se z libovolnych uhlovodíků vyrobí směs oxidu uhelnatého s vodíkem, z té je možné dále vyrobit methanol z něj se MTG (Methanol to Gasoline) procesem vyrábí benzín.

92758

21.02.2006 19:27

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: článek na matrixu

Jiří Koubek 147.?.?.?

Spíš se lidi odkrouhnou než domluvěj. Jednodušší je zabít konkurenci a nemuset se dělit o snadno dostupné zdroje.

94317

24.02.2006 11:31

Irvingovo vítězství

RE: David Irving a svoboda projevu

Jiří Koubek 147.?.?.?

V tom případě mi můžete potvrdit (nebo vyvrátit) toto.
Svastika vznikla při pozorování jádra komety (toto můžete jen potvrdit), reprezentuje koloběh života a smrti, záleží, jakým směrem jsou ramena natočena. A nacisté si vybrali zrovna tu verzi s koloběhem smrti.

94678

15.03.2006 11:20

Manželský dialog

Ach ty ženy...

Jiří Koubek 147.?.?.?

Hezky napsanej článek, viděl jsem něco podobného (nejsem si jist kde), tam byl zase fiktivní dialog mezi mužem a ženou, kde si žena zoufala, že je tlustá.
Každopádně, dle mého skromného názoru hledat vinu pouze u žen nabo pouze u mužů by bylo velkou chybou, pravda vždycky leží někde uprostřed. Některé ženy jsou slepice, ale upřímně, jejich muži nejsou o moc lepší, když po práci jdou do hospody na jedno, dvě, tři, čtyři piva (klidně i pět nebo deset). Jednoduché přísloví: Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Jak by asi pak vypadal muž před svými kamarády, kdyby si nemohl postěžovat na tu svou slepici?
Jsou samozřejmě určité rozdíly mezi mužem a ženou; např. kdy žena řekne zcela jasně, co opravdu chce nebo co opravdu očekává? Je pouze na muži, jak se k této otázce postaví, já osobně radši říkám věci tak, jak je vidím, ať si to milé ženy přeberou jak chtějí.
Rozhodně by na světě bez takovýchto rozdílů byla strašná nuda.

97677

19.03.2006 23:27

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Není nad jistoty postavených na předsudcích

Jiří Koubek 147.?.?.?

Pí je prostě pí, ať se snažíte sebevíc, pí nezměníte. To je to samé, jako byste říkal, že odmocnina ze dvou na druhou nejsou dvě, protože domocnina ze dvou je zhruba 1,414. Matematika je jediná, která pracuje s absolutními pojmy, které jsou nezpochybnitelné (axiomy). Což se samozřejmě nedá říct o Bohu, protože je zpochybnitelný...ostatně jako jakákoli jiná víra.

98642

06.11.2007 23:33

Udělejte něco pro svou dceru – dvojčátka firmy Merck: Gardasil a Silgard

RE: Nekriticky obdivovat vědu raději ne

Jiří Koubek 147.?.?.?

Před sto lety lidé totiž umírali na jiné nemoci.
A řekl bych, že přeceňujete množství lidí, kteří na rakovinu umírají - mnohem horší jsou nemoci srdce a cév.
Rakovina skutečně je nemoc stáří takže se stárnoucí populací se bude zvedat počet lidí s rakovinou, je to dáno samotnými mechanismy vzniku rakoviny.
HPV viry jsou sexuálně přenosné viry, četl jsem že velké procento mužů je přenašečem tohoto viru.
Pokud nevíte, co se do očkování dává, zkuste si to najít na internetu, pak se kdyžtak zeptat někoho fundovaného, co to znamená. Souhlasím s tím, že všechno má své vedlejší účinky, ovšem bylo by chybou nevidět ohromný přínos, které očkování pro jedince, i lidstvo jako takové přineslo.

146600

06.11.2007 23:49

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Jiří Koubek 147.?.?.?

Máte pravdu v tom, že toho moc nevíme. Země je energeticky velice otevřený systém a rozhodně velmi dynamický a dle mého názoru má klima obrovskou schopnost +- vytrovnávat Změny ve příjmu/výdaji energie. V minulosti bylo klima Země mnohem teplejší než dnes a to i přesto, že Slunce vyzářilo podstatně méně energie než v současnosti (udává se až o třetinu). S datováním toho, kam jsme vstoupili či nevstoupili bych byl také velice opatrný, čím dále se díváme, tím více se díváme do minulosti.
Mnohem filosoficky zajímavějším než je postavení Země ve Vesmíru je samotné "nastavení" základních fyzikálních konstant (Planckova, gravitační...). Vesmír byl stvořen pro to, aby ho mohli fyzikové pozorovat...

146598

07.11.2007 22:05

Udělejte něco pro svou dceru – dvojčátka firmy Merck: Gardasil a Silgard

RE: Juridical Watch aneb kde je pravda?

Jiří Koubek 147.?.?.?

Z vašeho uvažování je spíš na [bliji] , copak je nějak relevantní věk lékařky? Znáím spoustu lidí, kteří si i při vysokém věku (65 let) jsou schopni udržet otevřenou mysl a jít s dobou, jsou ovšem i mnohem mladší, kteří toho schopni být nedokážou. Naznačujete tak, že jsou starší lidé méněcenní? Pokud se doktor nevzdělává, je to špatné, pokud se vzdělává, není věk většinou problém.
Jinak působení viru HPV by se dalo nazvat výrazně karcinogenní a ne jen rizikový faktor (tím je třeba stres či časté střídání partnerů), jeho korelace s výskytem rakoviny čípku byla prokázána. Ony tzv. alternativní zdroje informací jsou někdy dost pochybné, alternativním zdrojem informací může být i "vzdělávací institut", který nedělá nic jiného, než že šíří lži.

146675

07.11.2007 22:32

Udělejte něco pro svou dceru – dvojčátka firmy Merck: Gardasil a Silgard

RE: Thalidomid

Jiří Koubek 147.?.?.?

Thalidomid byl průser, jenže tehdejší mechanismy schvalování drog byly zcela lehhkovážné ve srovnání s dnešními. U Conterganu nebyl dělán žádný test teratogenity na zvířatech, žádné klinické testování na lidech a přesto byl tento lék rozdáván mezi doktory k použití.
Není to tak, že chybami se člověk učí?

146676

08.11.2007 18:20

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Jiří Koubek 147.?.?.?

Pane Druide, jak začít, abych se nějak dostal k závěru?
Souhlasím s vámi, že teplota i teplo jsou veličiny, které nelze oddělovat od hmoty, jsou s ní pevně svázané jako je entropie, entalpie a jiné.
Špatně jsem se vyjádřil s "lesklostí" materiálu, měl jsem spíše použít výraz odrazivost materiálu. Též s vámi souhlasím, že o izolačních vlastnostech materiálu rozhoduje jejich uspořádání ve struktuře (krystalové mřížce).
Odrazivost materiálu použitých při výrobě termosky je skutečně jedním z klíčových faktorů pro tepelnou izolaci. Odrazivost se totiž neprojevuje jenom pro viditelné záření, ale i též pro IR část spektra, doporučuji prostudovat tento odkaz: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b2/Metal-reflectance.png
Vodivé a izolační vlastnosti nejsou vůbec vhodné pro energii šířenou elektromagnetickým zářením, podle teorií přenos tepla dán kolizemi atomů s vyšší kinetickou energií do atomů o nižší kinetické energii, čímž se energie předává dále (ovšem určitě tento přenos bude opět dán přenosem EM záření na krátkou vzdálenost, ovšem zas tak dalece se v této problematice neorientuji), přičemž tyto částice mohou buď vibrovat kolem své rovnovážné polohy (pevná látka) nebo se mohou pohybovat volně (kapalina). Pro přenos energie EM zářením (běžně se v literatuře uvádí přenos tepla, i když přenos energie je asi přesnější), jak jsem již jednou řekl, není potřeba hmotné prostředí a množství tepla přijatého látkou závisí na odrazových vlastnostech materiálu (absorbanci) a indexu lomu.
Musím letět, snad se mnou budete teď souhlasit.

146724

27.11.2007 22:32

Rozhovor s Israelem Shamirem: Antisemitismus neexistuje. Zatím.

Israel Shamir

Jiří Koubek 147.?.?.?

Je to ten chlapík, co se vlastním jménem jmenuje Adam Ermash (původně Jören Jermas) a který je kritizování z antisemitismu i některým pro-palestinskými aktivisty?
Je to ten pán, jehož životopis uveřejněný na vlastních webových stránkách je zpochybňován i anti-sionisty?
Pokud ano, apk rozhodně budu tomuto pánovi věřit každé slovo, co napíše.

148136

18.12.2007 16:39

Dětská propaganda

Autore, autore,

Jiří Koubek 147.?.?.?

copak nepoznáte zcela jasnou recesi? Evidentně nejste sám...

149567

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?