Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 55 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.09.2011 17:19

Romové I. část

RE: Republika Romburk

94.?.?.?

No, spíš abychom nedopadli jako Srbové s Kosovem.

Článek je výborný, a myslím že přispívá k pochopení mentality druhé strany a tím k předcházení zbytečných konfliktů. Trochu se ovšem obávám, jestli problém s Romy není vyvoláván uměle. Ve své okolí žádný rasizmus a předsudky vůči Romům nevidím, lidi se jich prostě obávají pro konkrétní projevy kriminality a obtěžujícího chování, ale nikomu, koho znám, nevadí romská národnost nebo romské etnikum jako takové. Naopak, slušným Romům, kteří mají zájem se integrovat do společnosti, všichni fandí (snad až na pár vypatlaných nácků a skinů).

Proto mně zaráží, jak někteří novináři údajný český rasizmus nafukují (např. Jan Čulík z BL) a docela by mně zajímalo, co za tím je. Obyčejná lidská blbost a snaha se zviditelnit, nebo zájem na diskreditaci našeho státu? Což o to, vládnoucí garnitura republiku diskredituje kde může, ale tohle míří víc do hloubky a proti nám všem. Demagogická argumentace Jana Čulíka je varující. Čulík přece velmi dobře ví, že státní občanství a národnost jsou v českých zemích a na Slovensku chápány jako dvě rozdílné věci (na rozdíl od anglosaského pojmu "nationality"; v naše případě je to dáno tím, že se Češi a Slováci nemohli po staletí identifikovat s žádným státním útvarem a proto se pojem národa či národnosti vyvinul na kulturním základě) a přesto interpretuje jako rasizmus, když většina obyvatel České republiky v souladu s historickým zvyklostmi označení "Čech" a "Rom" používá. Je to stejný druh manipulace, kterého se západní prostředky dopustily už mnohokrát (válka Ruska s Gruzií, konflikt Srbska a kosovských Albánců, Libye ...). Nevím sice, co o nás Čulík někde napíše anglicky, ale tak nějak očekávám, že se to moc neliší.

252577

06.09.2011 21:17

Romové I. část

RE: český podvod se slovíčky - pokračování

94.?.?.?

"Zástupci českého národa" - to je kdo? Jestli myslíte tu sebranku politiků, která nám vládne, tak ti zastupují akorát tak sami sebe.

Mně jako člověku původem z Moravy zase vadí, když někteří lidé z Čech nebo i Slováci řeknou "v Čechách" a myslí tím Moravu. Je to nesmírně blbé, tupé a necitlivé. Nicméně nemá smysl se kvůli tomu hádat. Ano, Čechové dokážou s přehledem urážet národnostní nebo etnické cítění jiných lidí, zřejmě aniž by o tom sami věděli, ale to nemá nic společného s rasizmem. Občanská práva ze zde nikomu neupírají (aspoň ne na základě národnosti nebo etnické příslušnosti) ať jde o Romy, Němce, bílé, černé nebo jakkoli barevné.

To pojetí českého národa se vyvinulo na zdejším území zřejmě dost nešťastně, ale není to tak docela vina etnických Čechů (a Moravanů, Slezanů a kdoví koho ještě, kdo se s Čechy více či méně identifikuje). Pro mně za mně, můžeme si najít jakýkoliv společný název pro lidi žijící na území současné České republiky, který nikoho neuráží, ani nikoho neprotěžuje (jen ale nevím, co by to bylo). Mně šlo ale o něco jiného: lidi používají názvy ve významech, které jsou tu léta vžité, nic špatného tím nemyslí, když o někom řeknou že je Čech, kdežto jiný je Rom, a Čech pro ně není Rom a Rom je něco jiného než Čech, aniž by tvrdili, že jedno je lepší a druhé horší, podobně jako černoch a běloch taky není totéž. A Čulík, jako vzdělaný člověk, notabene humanitně vzdělaný, dobře ví, jak se věci mají, jak se ty pojmy vyvinuly, musel se to na vysoké škole učit, kdyby mu nestačilo, že tu sám žil, a přesto z nás dělá rasisty. A vidím to jako potenciálně nebezpečnou věc, kterou architekti NWO, plánující osudy národů, můžou velmi snadno zneužít, pokud jim budou lidé obývající tento středoevropský prostor překážet. Když jsem četl Čulíkovo "Česko na to jednou dojede", docela mně u toho zamrazilo... Mnichov jsme už jednou zažili (a možná se tak úplně z historie nepoučili).

252602

07.09.2011 23:45

Romové I. část

RE: nie je mi jasné,

94.?.?.?

I kdyby většina Cikánů nebo-li Romů přišla do České republiky ze Slovenska a mluvila jenom slovensky, neměl by to autor dělat. Obvykle se druhý jazyk používá jen výjimečně, k mimoslovnímu podbarvení celého sdělení, k čěmuž převažující jazyk literárního díla z nějakého důvodu nestačí. Například vtipy znějí divně, pokud se přeloží (a ztrácejí dost ze svojí vtipnosti). Správně se tedy ptá pán ze Slovenska, proč autor nechává Romy mluvit Slovensky a co tím vlastně chce nebo nechce naznačit. Třeba že by Romové a Slováci měli k sobě, z českého pohledu, poněkud blíž? Doufám, že ne. Protože pak z toho především plyne, že ani Čech, ani Slovák nechce být jako ten Cikán, což je k chudáku Romovi poněkud nefér, ne? A všechny tři národnosti se budou mít vzájemně zase o trochu míň rády.

252680

09.09.2011 10:23

Tyrani na troskách

RE: ještě jsem zapomněl

94.?.?.?

Aurora,..., aha, a taky Prometheus, Koroljov a taky Destiny! Jenže Goa'uldi to mají spočítané, blahoslavení budiž Ori! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

252851

09.09.2011 14:44

Západ může provést invazi do Sýrie, aby tam hledal chemické zbraně

A ještě dodatek...

94.?.?.?

Vložený obrázek

Vodka, libyjská ropa nebo syrské bojové otravné látky?

252865

10.09.2011 16:00

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: zadna sance

94.?.?.?

Přece jenom je značný rozdíl mezi možnostmi libyjské a ruské armády. Pro Rusko je nebezpečí hlavně v tom, že jeho armáda bude vytunelována a rozložena zevnitř.

Ale máte pravdu, je to lekce pro všechny potenciální protivníky zločinecké organizace NATO, a pro všechny, kteří mají něco, co by státy NATO mohli chtít. Kdo nezbrojí, kdo neusiluje o jaderné zbraně (pokud je už nemá), je blázen. Je to lekce pro všechny, kdo si myslí, že stačí být kamarád Západu, obchodovat s ním a bude v bezpečí (v tomto smyslu je to poučení pro současné ruské vedení také). A je to lekce i pro nás, obyvatele zemí NATO, protože důsledky na nás jednou dopadnou stejně, jako na Hitlerovské Německo.

252950

12.09.2011 02:00

Zbankrotovaná Říše udržuje tisíce základen v zahraničí

RE: US Army je jen sval

94.?.?.?

Jak říká Švejk, v Praze na Žižkově žila kdysi paní, co měla tři klíče od hajzlu, a přece se se posrala...

253127

15.09.2011 17:12

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

94.?.?.?

Velmi dobře napsáno, pane Calimero. Zejména bych podtrhl srovnání chování Rusů k našemu obyvatelstvu s nedávnými humanitárními misemi Západu, a to nejen při osvobozování od fašismu v letech 1944-45, ale i v nešťastném roce 1968. Za toto "druhé osvobození" jsme Rusy dlouho a upřímně nenáviděli, měli je za okupanty, ale porovnejte s tím třeba západní "humanitární" bombardování Srbska nebo Libye a vývoz demokracie do Iráku nebo Afghánistánu a příslušné počty obětí. Případně můžeme srovnat chování fašistického Německa na našem území za druhé světové války, abychom měli představu o tom, co je to skutečná okupace.

253418

17.09.2011 11:57

Jak to bylo ve Varnsdorfu

RE: Neviditelná ruka přes realitky vyřešila problémy.

94.?.?.?

Moc u nás prakticky leží na zemi, válí se na ulici. Nikdo ji ale nechce, kromě té bandy darebáků, co ji zneužívá teď a nějakou odpovědnost před národem si nepřipouští. V Kirgizii provedlo převrat zhruba 5000 naštvaných lidí, kteří vtrhli do parlamentu a vládních budov a prostě původní osazenstvo vyházeli ven. Proč by se to nemohlo stát u nás? Naštvaných lidí kvapem přibývá a možná je to jen otázka pravděpodobnosti, co se stane dřív, zda volby nebo podobná událost.

Problém ale je, co s tou mocí potom. Všude kolem vládne podobná sebranka jako u nás, což asi nebude náhoda. Bez pomoci Velkého Bratra, ať už z východu nebo ze západu se v našich končinách nikdy nic podstatného nezměnilo.

253537

17.09.2011 23:44

Moc a její původ

Revoluce v USA?

94.?.?.?

Odkaz vede na live stream z akce "Occupy Wall Street" v NY:

http://www.livestream.com/globalrevolution

253574

28.09.2011 02:57

Pákistán a „síť Haqqani“: Poslední zinscenovaná hrozba Americe a konec historie

Dobrý článek, ale s tím Ruskem je autor vedle

94.?.?.?

V Rusku je možná útlak, ale už víc jak 20 let rozhodně ne komunistický. Že by Rusové věřili Washingtonu víc než Putinovi - kde že to autor žije? Aha, asi v Americe. Spíš už ruské obyvatelstvo nevěří nikomu. Ale pokud se ruský medvěd konečně probere z letargie a začne se opět starat o vlastní zájmy a svoji bezpečnost, bude to jen dobře. Když bude medvěd vzhůru, Amíci dají na čas pokoj, na válku s ním nebudou mít koule.

254058

Podle článku z BL Al Kaida kritizovala projev prezidenta Ahmadínežáda:

http://www.blisty.cz/art/60405.html

Nevím, jestli ti, kteří řídí Al Kaidu někdy slyšeli přísloví o lejnu, které je lépe nerozmazávat. Raději měla Al Kaida mlčet, protože z operací NATO v Libyi a barevné revoluce proti Kaddáfímu dávno víme, že Al Kaida je vlastně odnož CIA. Takže když se potrefená husa ozvala, a zakejhala že to byli oni, kdo můžou za 9/11, je to vlastně potvrzení, že Ahmadínežád řekl pravdu.

254127

05.10.2011 07:59

Kdo krade nejvíc?

RE: Protektorát

94.?.?.?

Kdyby existoval "průměrný český volič", tak by si přesně tuto situaci zasloužil. Malý český vyčuránek chtěl mít na těchto zlodějinách podíl a tak sedl na lep velkým sviním, kterých je teď plný parlament a vláda. Český volič přemlouval dědka a bábu, ze svých daní nechtěl platit socky a důchodce. Vzdělání považuje za něco zhola zbytečného, takže bere u huby i učitele svých dětí, nevadí mu zdevastované zdravotnictví. Tak se dočkal toho, že "jeho" prachy místo socek shrábnou tuneláři Klausem, Kalouskem a Vondrou počínaje, Grossem konče, a jeho děti budou platit školné, z kterého učitelé neuvidí ani halíř. Průměrný český volič je hlupák, který žije cizí život, není si vědom svého postavení ve společnosti, ani toho, jaké jsou jeho zájmy. Žije televizními seriály, reklamou a jeho hrdinové jsou hokejisté s IQ houpacího koně. Možná se jednou probudí a zjistí, že ho někdo pěkně "ojebal", ale že si to způsobil sám, svojí vlastní špatnou morálkou, pokrytectvím a tupostí, mu asi nikdy nedojde...

Bohužel, "průměrný český volič" je jen statistický pojem, takže existuje i množství lidí, kteří to odnesou za ostatní bez vlastní viny.

254509

10.10.2011 20:05

Romney vyzývá ke století americké nadvlády

Jo jo...

94.?.?.?

... přikyvuje dědeček Hříbeček.

254957

13.10.2011 20:18

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Rusko bude mít velký problém

94.?.?.?

Pravděpodobně se to ale nestane, protože tyto "free energy technologie" jsou téměř jistě podvrh a humbuk. Samozřejmě je velmi těžké dokazovat, že neexistuje něco, co pracuje na neznámém, zázračném principu. Ale vidíte někde takový přírodní zdroj v činnosti? Všechny dosavadní zdroje energie byly od přírody odkoukány a přizpůsobeny nebo kultivovány k využití, včetně energie jaderné (rozpad jader těžkých prvků probíhá samovolně i v přírodě, byť pomalu, ve hvězdách probíhá jaderná fúze). Uveďte jediný příklad, kde v přírodě se energie uvolňuje na stejném principu, jako v případě "free energy", nebo aspoň uveďte příklad, kde se v přírodě děje něco, co do současného uznávaného schématu přeměny energie nezapadá, takže potenciálně v sobě skrývá nový zdroj. Vše je tajné, skryté, aby náhodou tento dobrý nápad někdo neukradl, protože získat "volnou energii" je tak jednoduché, že by to pomalu zvládl zručný kutil doma na koleně, jen kdyby věděl jak... Je tedy divné, že to už ta chytřejší polovina lidstva dávno nedělá. Dosud žádný z velkých objevů nebyl tímto způsobem utajován, proto si myslím, že jde o podvod.

255123

13.10.2011 21:00

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Rusko bude mít velký problém

94.?.?.?

Ještě mi dovolte dodat, že málo kdy a málo který vědec (objevitel, vynálezce) má důvod svůj objev tajit. Peníze nebo obavy z ukradení nápadu a jeho zpeněžení někým jiným málo kdy bývají silným motivem. Vědcům je nade vše jejich prestiž, uznání kolegy, hmotný zisk bývá podružný (jinak by dnes ani nikdo vědu nedělal). Představa, že vědec udělá objev, ale schová si ho do šuplíku a riskuje, že někdo jiný přijde na totéž a objev bude připsán jemu, je absurdní, šílená. Naopak je normální a logické, že vědec řekne, jakmile je si svou věcí jist: "objevil jsem to a to, a funguje to tak a tak, můžete si to ověřit". Energetické zdroje založené na volné energii tomuto schématu neodpovídají, tajemství je tam příliš mnoho, ověřit si nemůžete nic, jen vidíte nějaké bezobsažné video na internetu. Takže odhaduji, že jsou to podvrhy, ale zároveň si myslím, že je to škoda.

255124

14.10.2011 01:39

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Rusko bude mít velký problém

94.?.?.?

Tak schválně, počkáme si a uvidíme... na adrese, kterou uvádíte, je populárně (pseudo-)vědecké video o studené fúzi, o té jsem ale nic nepsal. Mezi "studenou" a "horkou" fúzí zase tak zásadní rozdíl není, pořád jde o jadernou energii a v přírodě jaderné reakce probíhají. Tvrdit, že studená fúze není za žádných okolností možná, bych se neodvážil.

Kolo - sice kolo není zdroj energie (zkuste si ještě jednou přečíst moje příspěvky), ale Vy jste neviděl valící se kámen nebo kmen stromu? Případně kolébající se předměty, tzn. otáčející se kolem virtuální osy otáčení, v přírodě se běžně nevyskytuje harmonický kmitavý pohyb? Víte, jak souvisí s otáčivým pohybem, vzpomenete si ještě na jednotkovou kružnici a funkce sinus a kosinus?

Práce počítače - opět to není o energii (čímž myslím fyzikální veličinu, nikoli ezoterický pojem energie, což je něco úplně jiného), ale opravdu jste si nevšiml v přírodě analogie, ovšem dokonalejší, než jsou lidské výtvory? Příroda možná nevytvořila polovodiče nebo vakuové elektronky, ale biologické "počítače" - nervové buňky - fungují na podobných principech. Podobnosti jsou ale i na jiných úrovních, možná jste slyšel nebo četl o genetických algoritmech - ty se inspirují chováním živých organismů (příroda něco podobného "naprogramovala" dávno před námi).

Mimochodem, nechci Vás shazovat nebo se do Vás navážet, ale Vy jste si začal [smích] .

To, co mi vadí na konspirativních zprávách o nových zdrojích energie je nesoulad s praxí, jak vznikají vědecké objevy a jak jsou uváděny (nebo neuváděny) do praxe. Když někdo skládá hudbu, pozná, když jiný hraje falešně. Tak je to i zde. Kdyby byl objeven nový fyzikální princip, jak získávat energii "odněkud", bylo by to zveřejněno a široce diskutováno v odborných kruzích. Nikdo by tomu nebránil, ropné a energetické společnosti základní fyzikální výzkum nezajímá, necítí se jím ohroženy - ani mu nerozumějí, a od teorie k praxi je daleko. Možná by později bránily stavbě takového zařízení, aby nepřišly o zisky, ale předtím by se muselo něco dít na teoretické úrovni (kde zabránit šíření informací je nesrovnatelně těžší a chybí k tomu pádný motiv), což se ale nestalo. Představa, že nový zdroj energie objeví domácí kutil ve své garáži, aniž tuší, jak zařízení funguje, je značně naivní - s největší pravděpodobností by se to už stalo řádově o sto nebo dvě stě let dříve, kdyby to bylo možné. Konspirativní zprávy o nových zdrojích energie vycházejí více-méně z této představy, a pak vypadá jako logické, že energetické koncerny realizaci objevu brání. Má to logiku, asi by se takto chovaly. Ale výchozí představa, podle mne, není O.K., je falešná. Připouštím, že se mohu mýlit.

Omlouvám se za příspěvky mimo téma, ale nedalo mi to.

255133

14.10.2011 17:01

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Rusko bude mít velký problém

94.?.?.?

Jistota, s jakou tvrdíte, že víte, co (ne-)jsem schopen pochopit je fascinující, jak říká pan Spock. Ale budiž Vám přáno, nebudu Vám oplácet stejně. Mějte se hezky a hodně zdaru [smích] .

255167

16.10.2011 11:27

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: tísiciletá hra

94.?.?.?

Na místě je i trocha tolerance, zvlášť od někoho, kdo se sám (podobně jako já) nezaregistroval. Pan fohat jistě ví, jak "klikací" odkaz vložit, tak proč jej zesměšňovat a ironizovat? Jak by se vám líbila podobně stylizovaná rada, jak se textový odkaz vloží do nového panelu/okna prohlížeče?

255269

16.10.2011 11:31

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: tísiciletá hra

94.?.?.?

Asi je to trochu paranoia, zvlášť když příspěvky kontrolujete, ale ne všichni mají "klikací" odkazy tak bezvýhradně rádi. Celkem snadno mohou vést na jiné stránky, než na které odkazuje zobrazený text.

255271

31.10.2011 04:46

Záhadná ruská duše

Rusové

94.?.?.?

Článek je zajímavý a uváděné argumenty stojí za zamyšlení. Jestli má autor pravdu v hodnocení současné ruské populace, těžko říct. Osobně si myslím, ruská elita (stejně jako česká) je značně zkorumpovaná, prorostlá s organizovaným zločinem a pracující za americké peníze proti zájmům své vlastní země. Indicie o tom lze občas spatřit v jednání ruských politiků. Obyčejní Rusové jsou znechucení chováním elit a snaží se nějak přežít, v čemž jsou velmi dobře proškoleni režimy, kterými nuceně prošli, carem počínaje a současným mafiánským kapitalismem konče. Poznal jsem několik Rusů mladšího věku, kteří ze své země odcházeli směrem na Západ a využili ČR jako přestupní stanici. Předstírali zájem o studium v ČR, aby získali vízum do EU. Přitom předpokládali, že směrem na západ od jejich vlasti je každý kdoví jaký boháč, který by jim už z principu měl finančně přispět a který si zaslouží (zřejmě pro svůj příliš snadný život) být oškubán. V tomto směru by popis odpovídal, ale zase nešlo o nějak reprezentativní vzorek. Není to pěkné, ale podobně se na Západě chovali i mnozí Češi a příslušníci jiných národů z bývalého východního bloku; to samé chování je možné spatřit u imigrantů z chudších zemí nezávisle na národnosti. Proto si myslím, že nejde o ruské specifikum.

Patří k lidské přirozenosti chovat se jako "utržený z řetězu", pomine-li vnější represívní síla, nutící lidi k dodržování pořádku, jsou-li náhle vystaveni "svobodě". Tuto vlastnost mají nejen Rusové a Slované obecně, ale i Germáni jak poleno. Za minulého režimu, jak je obecně známo, do ČSSR jezdili východní Němci, tzv. "soudruzi z NDR", se trochu uvolnit a vyřvat se, např. na Velkou cenu do Brna, kde se chovali jako hovada, což si ve své vlasti nemohli dovolit.

Autor má pravdu v tom, že kořeny všeho zla jsou duchovní, ale nedělejme si iluze, že by védské náboženství bylo imunní proti pokrytectví, formalismu nebo naopak fanatismu, a že by se mezi jeho stoupenci neobjevily stejné nešvary a zabedněnost, s kterou se lze setkat u křesťanů všech konfesí (jistě ale taky u židů a muslimů nebo buddhistů, hinduistů,...) pokud by se védské náboženství stalo masovým. Duchovní obroda je běh na dlouhou trať i u jednotlivce, natož u celého národa. Národy bývalého východního bloku ale akutně potřebují rychlejší, byť méně dokonalé (a bohužel jen dočasné) řešení - probudit se z iluzí a vzít do ruky vidle a bič.

256261

02.11.2011 03:53

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

A je to tu, přátelé ...

94.?.?.?

Havlův mejdan končí kocovinou. A červi se rozlezou ...
Bič Boží, Major Zeman Remix

256422

02.11.2011 09:38

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: zadna odpoved

94.?.?.?

Nevyčítal bych autorovi, že nenabízí odpověď, sám ji také neznám. Článek jsem nedokázal přečíst podrobně, protože zhruba to, co autor píše, vím už dávno. Že to u nás jde do háje, je částečně i vina našich volících spoluobčanu, kteří, jsa vyčuránci a zmrdi, navolili vyčuránky a zmrdy ještě větší. Změna politického systému je mimo naše možnosti, ale se slušnou a poctivou politickou elitou by se nám zase tak zle nevedlo i v rámci stávajícího systému.

256438

02.11.2011 09:50

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

94.?.?.?

No jo, o té vaší verzi kapitalismu jsme snili za totáče, ale už tehdy byl kapitalismus někde úplně jinde, což komunisti celkem pravdivě popisovali (přičemž zamlčovali vlastní chyby), ale všichni to brali jako součást propagandy.

Problém je, že poctivý kapitalista je na špatné straně vývojové křivky, jak říká kocour Garfield. Zkrachuje, konkurence ho zničí. Vývoj přece ukazuje, že kapitalismus přirozeně přerůstá v ten korporatismus... Mimochodem, kapitál sbírají i čínští komunisti, taky aby přežili [smích].

256440

02.11.2011 16:56

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

94.?.?.?

Husákovský "reálný socialismus" taky nějak fungoval, ne sice moc dobře, ale přece. V roce 1989 jsem si naivně, ale zřejmě podobně jako mnoho dalších lidí myslel, že volba zní buď ten poloshnilý husákovský model, eventuálně opravovaný a reformovaný ala socialismus s lidskou tváří, nebo "poctivý" kapitalismus "volné soutěže" s určitými sociálními prvky. Ale volba byla bohužel jiná, reálný kapitalismus už byl někde jinde, ve svém zatím posledním stádiu, které zažíváme teď na vlastní kůži. Tak kdybych měl znovu volit, raději prosím toho Husáka, Brežněva atd..., ve srovnání se zločinci, kteří řídí současný západní kapitalistický svět, to byli jenom neškodní strejcové, kteří to v podstatě mysleli s lidmi dobře (a dělali špatně). Současná vládnoucí elita to zcela určitě se zbytkem lidstva myslí špatně, a jediná naše naděje je, že to nebude umět dělat dobře.

256471

04.11.2011 23:54

Světová měna a světové dluhy

RE: milé americké děti

94.?.?.?

Že by šli Amíci oslavit VŘSR? Bude se střílet i z Aurory?

256586

09.11.2011 19:34

Jděte do toho a publikujte ten „padělek“, vyzval Írán IAEA

RE: Kdo může vynést ven informace o plánování útoku na Irán?

94.?.?.?

No divil bych se, kdyby Írán svoji bombu a balistické nosiče nevyvíjel, když měli Peršané možnost relativně z blízka sledovat humanitární zásahy NATO v Iráku a Libyi. Jen aby se Izrael nepřepočítal, a k testu první íránské jaderné zbraně nedošlo, místo někde v podzemí, nad Tel-Avivem. Pak by možná i těch 50 000 mrtvých byl dost podhodnocený odhad. Sice Izrael má těch jaderných bomb a raket údajně kolem 200, ale vzhledem k jeho rozloze by na Izrael stačila jen jedna, hodně "špinavá". Právě taková, jaké bývají jaderné bomby "na první pokus".

256853

10.11.2011 12:52

Západní demokracie: Fraška a podvod

RE: Babis o Big Toonnelu

94.?.?.?

No, hlavně aby to nebyla další TOPka nebo Veverky [pláč]

Prosazení se takové nové, neznámé strany je iluze, leda že by do ní někdo vložil velké peníze, zaplatil kampaň, angažoval známé "osobnosti" . Ale to už tady bylo mockrát: KDS, Unie svobody, ODA, TOP09, VV...

256880

10.11.2011 13:05

Západní demokracie: Fraška a podvod

RE: Babis o Big Toonnelu

94.?.?.?

Tak podíval jsem se na web, kdo je Babiš. Podle wikipedie je to miliardář slovenského původu. Chcete snad tvrdit, že někdo z bývalého Československa mohl během minulých dvaceti let získat své miliardy poctivou prací? Já bych to viděl jinak, je ze stejné sorty lidí, jako Prof. Big Toonel, Kočárník, Dlouhý, Kalvoda,..., Roman, Bárta, holt někdo kradl úspěšněji, někdo méně úspěšně, znáte to, mafie, lobbing,.. ale vlastnit politickou stranu a ještě k tomu v parlamentu, to není k zahození...

256881

13.11.2011 20:17

Západní demokracie: Fraška a podvod

RE: Babis o Big Toonnelu

94.?.?.?

KSČM je jistě spolehlivější volba, než nějaká novostrana založená podnikatelem. Podnikatel vydělávající miliardy je z principu lump, v tomto mafiánském a korupčním systému to nemůže být jinak. Kdyby byl Babiš poctivý, už by dávno skončil. Že darebák a zloděj občas říká i pravdu na tom nemůže nic změnit. Příklad strany založené podnikatelem Bártou a zmařené naděje naivních voličů tu přece jsou všem na očích.

256991

14.11.2011 09:55

Západní demokracie: Fraška a podvod

RE: Babis o Big Toonnelu

94.?.?.?

To je pravda, ODS a spol. používá KSČM jako strašáka. Ale je načase vyzkoušet, co se stane, když bude zvolena. Buď se začne chovat jako správná komunistická strana, a začne pravicujícím lumpům pod gottwaldovsku kroutit krkem, což je přesně to, co si po 20 letech podvodů a rozkrádání tito lumpové zaslouží. Pro normální občany těžko může být vláda komunistů horší, než současný stav. Je to sice smutné, ale pravice svobodu získanou po roce 1989 k ničemu dobrému nevyužila. Platí zákon příčiny a následku a svůj osud si zasloužíme všichni. Nebo KSČM s nimi půjde do spolku, a alespoň se odmaskuje a bude o jednoho strašáka méně.

257013

18.11.2011 04:47

Sametové rozkradení republiky

RE: Ideály revoluce a Václav Klaus jako jejich zloděj

94.?.?.?

Snad si nemyslíte, že Havel byl o něco lepší než Klaus - byli to jen dva kohouti na jednom smetišti, ale morálně stejní zmetci. Celý samet byl jednou z mnoha barevných revolucí, které proběhly předtím a hlavně potom na mnoha dalších místech Evropy. Všechny ty listopadové ideály jsou jen blábol pro zmanipulované masy, jakmile změny proběhly, ideály skončily v kanále. Jistě, někdo to dlouho organizoval, připravoval a hlavně financoval, ale nebyla to naše chudinka STB, na to bylo všechno až příliš dobře provázáno se zahraničím. Srovnejte si to s dneškem - lidi jsou zhnuseni systémem nejmíň stejně jako za bolševika, existenčně jsou ohroženi daleko víc, mocipáni kradou ve velkém a stokrát víc než bývalí komunisti, ale nehne se ani list. Proč - nikdo protesty neorganizuje. Pokud se nějací protestující najdou, jako třeba hnutí Occupy, nemají žádný cíl, požadavky ani program. A takhle to bude pomalu hnít ještě dlouho. Vítejte ve skutečném zahnívajícím kapitalismu...

257213

19.11.2011 11:24

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

94.?.?.?

Také mám pochybnosti o vůli Ruska bránit Sýrii, Írán ale i své vlastní zájmy, což v tomto případě splývá v jedno. Byla by to velká změna od politické linie, kterou po vyhrané válce s Gruzií v roce 2008 a následném potrestání vlastní armády čistkou je neustálý ústup do předem připravených pozic. Jde jen o to nenaštvat příliš vlastní obyvatelstvo před blížícími se volbami, proto možná ty lodě a řinčení zbraněmi, ale bude to jen na oko a stejně bezzubé jako doposud všechno, co Rusové udělali od pádu SSSR. Pochybnosti mám i o té úspěšné válce v Gruzii, spíše to vypadá na divadýlko pro domácí publikum, aby jako DAM a VVP vypadali jako ranaři, kteří Západu jen tak něco nedarují. Do té doby Rusko už nikdo nebral vážně, díky překvapivému a rychlému vítězství v Gruzii se to sice na chvíli zlepšilo, nicméně nedávnými politickými kroky a hlavně hozením Libye přes palubu se Rusko dopracovalo podobné vážnosti, jako mělo za lihového cara Jelcina. Kdyby Rusko vybočilo z této naprogramované sestupné dráhy, byl bych velmi překvapen.

257293

19.11.2011 13:03

Sametové rozkradení republiky

RE: 1968 fiasko nebo záchrana?

94.?.?.?

Myslím si to stejné. Například takový Petr Nečas, ten by měl mít doma obrázek Leonida Iljiče Brežněva, každý den mu nosit čerstvé květiny a zapalovat vonné svíčky s kadidlem. Protože nebýt Brežněva, Nečas by za komunistické peníze nevystudoval, hnil by někde v díře a vládly by tu už 40 let jiné svině. Ale znáte to, chudák Brežněv, za dobrotu na žebrotu [velký smích].

257301

19.11.2011 19:36

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

94.?.?.?

To je hezké, titulek odkazu na novinkách zní "Rusko chce mít námořní základny v Libyi, Jemenu a Sýrii". Tak to holt srágorové neměli Muammara hodit přes palubu. Kdo zrazuje spojence, nakonec žádné nemá.

257310

20.11.2011 06:13

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

94.?.?.?

Velmi trefná poznámka. Tomu co píšete o válce o Osetii nasvědčovaly i reakce Bushe s Cundolízou, když s hrůzou viděli, že se válka nevyvíjí podle domluveného scénáře. Připravené čistky v armádě byly součástí budoucího plánu na P(e)rezagruzku, z čehož pravděpodobně plyne, že vytouženého stavu bandy neschopných, ale loajálních troubů v čele armády bylo nakonec dosaženo.

O ruských lodích plujících do Sýrie zatím informoval jenom Haaretz, na ruských informačních serverech jsem o tom nic nenašel. Kdo ví, jak to tedy je, možná to bylo jen zbožné syrské přání, na 90% do Sýrie žádné ruské válečné lodě nedoplují, na 9% připlují jen kvůli evakuaci své námořní základny a velvyslanectví.

Podle mého názoru bude ruský ústup pokračovat; až bude hodně zle, elity někam zalezou, nahrabáno mají na to dost. V té době už nebude atraktivní být v čele Ruska, a pokud se tam dostane schopný člověk a vlastenec, Rusko se vzchopí a přežije. V opačném případě čeká Rusy na dlouhá léta, možná spíš desetiletí nebo staletí, útlak a poroba.

Pokud jde o Sýrii a Írán, jejich ohrožení by dokázal zvrátit jedině razantní ruský postup, ale při připosranosti ruského vedení je to krajně nepravděpodobné. Sýrie pravděpodobně padne, Írán se možná ubrání sám.

257334

20.11.2011 06:41

Sametové rozkradení republiky

RE: Jenom dotaz na názory ostatních

94.?.?.?

Jako VV nebo TOP09. Chce mít v politice svoje lidi, kteří budou prosazovat jeho zájmy a pomohou mu v jeho "podnikání". Obávám se, že pro podnikatele je korupce špatná jen potud, pokud ji sám nemůže využít. Takže Babišův boj s korupcí pravděpodobně skončí v okamžiku, kdy získá moc nebo dostatečný vliv v politice. Pak nebude mít důvod se namáhat. Nebo někdo snad věří, že jeden člověk může poctivou prací vydělat miliardy? A to u nás, během minulých 20 let? Když uvážíte všeobecně známé a na internetu často diskutované obchodní praktiky Microsoftu, je možné říct, že ke svým penězům přišel poctivě například Bill Gates? Ale jistě nepochybujeme, že má své právní záležitosti dobře ošetřeny a nikdo jej na ničem nezákonném nemůže nachytat. Morálka nemá v podnikání místo, legalita a zákonnost (alespoň někde) ano.

257335

20.11.2011 13:10

Sametové rozkradení republiky

RE: Jenom dotaz na názory ostatních

94.?.?.?

Ku podivu to neřekl ani Lenin, Marx, ba ani Hitler, ale úctyhodný Honoré de Balzac. Není to sice stoprocentní pravda, ale v mnoha případech tomu tak opravdu je.

257356

20.11.2011 19:55

Sametové rozkradení republiky

Illuminátské odpočítávání

94.?.?.?

Asi máte na mysli článek pana Bartoše. Když zadáte adresu http://www.illuminati.org/, objeví se černá stránka. Po stisku kláves Ctrl+A se objeví odpočet nastavený na 7. prosince 2011. Po stisku Ctrl+U vyjede info o vaší ip adrese. Hezké. Až bude po 7. prosinci 2011, stránka by měla zobrazovat (pokud bude v té době ještě existovat svět, internet, tahle illuminátská stránka a váš počítač [smích] ) "Sorry, you are too late.", jelikož to obsahuje zdrojový kód stránky. Pan Bartoš hezky spekuluje, cože se to má stát, až odpočet skončí.

Obsah "Illuminátského sídla" můžete prozkoumat pomocí WaybackMachine, například takto: http://wayback.archive.org/web/*/http://www.illumi... . Sídlo je pravděpodobně fake, vtipná legrace, kterou si někdo dělá od roku 1995 (kdy byla stránka registrována na společnost Seers of Bavaria), což je samo o sobě zajímavé. Samotné datum 7. prosince 2011 je 70. výročí útoku Japonců na Pearl Harbor. Na archivovaných stránkách "Illuminátů" se můžeme dočíst, že se brzy chystají položit dolar a slibují nástup NWO v roce 2012 a následné sjednocení světa pod jedinou autoritou. Máme se tedy na co těšit, už brzy... [smích]

257366

28.11.2011 01:13

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: Na válku je dobře zaděláno,

94.?.?.?

Ale to přece právě teď jsou !!! Kontrarevoluci začal už Gorbačov, přes opilce Jelcina, pak přišel trochu více vlastenecký a proruský Putin, který však dosadil prozápadního Medvěděva... Silné řeči, které Medvěděv v poslední době vede, směřují ne Americe a Západu, ale dovnitř, k ruskému obyvatelstvu. Až tahle Medvěděvovsko-Putinovská klika znova vyhraje volby, strýček Sam bude zase největší kamarád, bude se perezagruzovat o sto šest a americká protiraketová obrana bude vyjadřovat nejvlastnější ruské zájmy. Jak kdysi říkávali zajíci, s Mysliveckým svazem na věčné časy - a nikdy jinak!

257763

03.12.2011 00:26

Syrská časovaná bomba

RE: který perverzní úchyl tohle vymýšlí!

94.?.?.?

Je to notorická lhářka. Nedivil bych se tomu.

258009

11.12.2011 11:46

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Tip na ruský nezávislý server?

94.?.?.?

Což vyvolává podezření, že celá barevná revoluce je jen Putinova zpravodajská hra, mající za cíl odstavit opozici, především komunisty. Ti by vyhráli volby, kdyby je Putin nezfalšoval. Putin a další prozápadní figurky by šly za katr, což byla ta největší hrozba.

258325

12.12.2011 21:37

Návrh zákona 1867 dává americké armádě právo věznit a vraždit protestující

Nakopnout tak pořádně medvěda...

94.?.?.?

Závěr článku mi připomíná jeden vtip, radu, co má udělat turista, který v lese omylem nakopne medvěda grizzlyho. Mílí američtí přátelé, nemusíte už dělat skoro nic, jen ještě pořádně nakopněte medvěda, případně k tomu i draka, a oni už udělají všechno sami.

258411

15.12.2011 01:47

Nový světový řád má být vybudován na troskách Ruska

Ruský postoj se mění...

94.?.?.?

Zajímavý článek vyšel v BL:

http://www.blisty.cz/art/61435.html

Rusové začínají pohlížet na možnou válku jako na něco reálného a blízkého. Promýšlejí svoji účast v ní, aby "minimalizovali škody". To je zcela nové. Přestali se silnými (a bezzubými) prohlášeními na adresu Západu. Chladně a reálně promýšlejí své kroky. Útok Izraele na Írán přijde velmi brzy. Gruzie podpoří útok na Írán. Rusové projdou přes Gruzii, aby si nenechali odříznout 102. základnu v Azerbajdžánu. Zvažují nasazení pozemních vojsk proti Azerbajdžánu nebo Turecku v případě jejich útoku na Arménii. V případě pokusu o invazi USA a NATO do Íránu zvažují poskytnutí vojenské pomoci. Íránu samozřejmě.

258597

Ten útok na Írán bude otázkou maximálně týdnů, ne tři čtvrtě roku. Letoun RQ170, který Írán zachytil, údajně obsahoval databázi cílů pro bombardování. Pokud Írán opravdu vyvíjí atomovou bombu (a kdo by se tomu divil), v září 2012 ji už může dávno mít. Podle tohoto článku

http://newsstreet.ru/blog/465.html

se Lieberman marně snažil odvrátit Putina od výměny přístupu k RQ170 za dodávku S-300 a jaderné technologie. Nevím, jak důvěryhodný je tento zdroj. Ale dejme tomu, že k dohodě došlo, S-300 je už na cestě do Íránu nebo brzy na cestě bude. Jak dlouho může trvat, než bude S-300 v Íránu operativní? Pak se dramaticky změní možnosti leteckého úderu. A taková je tedy lhůta.

258598

Tyhle chyby málokdy bývají náhodné... Kdosi v pozadí si zřejmě potrpí na skrytou symboliku a tajemné vzkazy.

258625

16.12.2011 12:07

Obama zvyšuje vojenské sázky: Konfrontace na hranicích Číny a Ruska

RE: Zdechající kůň nejvíc kope

94.?.?.?

Jj, nad bílým reichstagem zavlaje nakonec vlajka - Číny, Ruska nebo nového SSSR?

258655

20.12.2011 00:10

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: národní smutek?

94.?.?.?

No, oni se navzájem trumfují se Severní Koreou.

258978

20.12.2011 00:13

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

A co takhle nový zákon

94.?.?.?

proti popíračům Havlových zásluh? Kolik let by dostali odpůrci posmrtného Havlova kultu?

258979

21.12.2011 00:39

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Zombie

94.?.?.?

Myslel jsem si, zřejmě naivně, že po smrti humanitárního bombardéra bude svět o malinko lepší. Ale ten Havel je jako zombie, škodí i po smrti:

http://www.novinky.cz/domaci/254137-ve-smutecnim-p...

Kolik bude stát celé to "severokorejské" normalizační představení?

http://www.novinky.cz/domaci/254140-kraje-i-divadl...

Zakázali hrát a zpívat? Kdy zabijí zmrzlináře?

259106

21.12.2011 20:03

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: .

94.?.?.?

Co peklo schvátí, to již nenavrátí. Doufejme, že nová inkarnace již nikdy nebude [smích]

259175

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 115 čtenářů částkou 25 260 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 2

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,05 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 731,05 Kč
1 unce stříbra
546,05 Kč
Bitcoin
686 402,31 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?