Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 42 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.09.2011 09:14

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Linky

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pravda Hitler tomu říkal lebensraum, ale bylo to součastí ČSR, která vznikla protože Němci a R-U válku nevyhráli. A i za R-U to bylo součastí zemí koruny české, i když poslední rakouský císař se za českého krále nechal korunovat tuším někdy v prní polovině 19. století. A mobilizovat armádu, před hajzlíkem jako Hitler a dělat na svém suverenní uzemí mánevry je povinost vlády, která není padlá na hlavu a prošpikováná zrádci. O mírumolovných úmyslech nácků svědčí průběh druhé světové války. Naši nacističtí milovnící míru zatáhli svět do nejhorší války v dějinách.

Hitler dostal co, chtěl protože banda prašivců chtěla velkou válku. V USA to s fašismem neklaplo, protože generál Butler byl sice velmi ostrý chlap bez skurpulí a dělal špinovou práci pro Standart Oil apod. v latinské Americe, ale taky to byl patriot a odmítl provést podobnou špínu na uzemí Spojených států.

Míromilovné rozumné urovnání národnostního sporu? Byť jsme se naplno s nacisty vojensky nestřetli, protektorát vykoupali v krvi, velcí to humanisté a milovníci pravdolásky. Z občanů nearijského původu udělali méněcenný na základně dekretů říšského protektora. Pouze árijec mohl být plnohodnotným občanem reichu. V roce 1942 v Británii došli k tomu, že Mnichov byl uznán za omyl a anulován. Došli k tomu i Francouzi, kteří měli kromě loutkové vlády ve Vichi i exilovou vládu v Londýně. [velký smích] [velký smích] V Postupimi jsme stáli na vítězné straně. Pomohli nám k tomu letci na západě, vojáci v Tobruku, československý odboj, SNP, Svobodův armádní sbor a jiní. Ale jak vidím, tak se najdou idioti, kteří nás za chvíli obviní z vyvolání druhé světové války, poněvadž jsme velkýho fuhrera provokovali mobilizací. [chechtot] [vyplazený jazyk]

253529

17.09.2011 09:46

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pokud by nebylo SNP, možná by Slovensko bylo samostaným východním satelitem. Stalinovi bylo jedno jestli se se jeho nová gubernie jmenuje ČSR nebo jestli je ve dvou kusech, na mále mělo Rakousko. Pokud by skončilo ve východním bloku jistě by ve Vídni litovali, že neměli nějaké svoje povstání proti nacismu. Jedním z důsledku pro samostatné Slovensko - v Postupimi by stálo na poražené straně. Pro Stalina by to bylo výhodné, ať jde čistky přes Gulag nebo plundrování. Pokud jde o zničenou infrastrukturu, tak neměla asi dostatečný význam, protože v českých zemích se ji Stalin snažil zachovat.

A nedělejte si iluze, žádná armáda si nemůže nechat v týlu 50 000 km2, kde je potencionálně několik desítek mobilizovatelných divizí. Nepočítám německé a ty co Slovensko mělo v aktivním stavu. Pokud by nebylo SNP, tak velení které má pět pohromadě musí počítat kolik divizí je Slovensko schopno mobilizovat.

Slovensko bylo vůči protifašistické koalici nepřátelská země. Pokud si pamatuju dobře, tak koneckonců s USA jste furt ve válečném stavu. A dobré velení nemůže přesvědčit ani akce jako SNP, Rudá armáda si nemohla dovolit mít v týlu neobsazené Slovensko a zároveň bojovat v Rakousku , protektorátu a Německu. Němci zatopili spojencům nehezky v Ardenách, ale i jinde prokázal wehrmacht nespornou vysokou vojenskou kvalitu. Přesto Rusové vyhráli, na západě mají ve zvyku Rusi podceňovat naposledy se jim to nevyplatilo s požíračem kravat. Medvěd vypadá na první pohled neohrabaně, ale dostat se k němu moc na těsno není nejlepší nápad.

Němci měli zničenou infrastrukturu a spolu s jinými byli na poražené straně, která ke všemu vyvolala válku. Stálo je to reparace, 10 miliónů mrtvých, všeobecnou nenávist a nedůvěru... Slovensko z toho i díky SNP a boji Čechů a Slovákův v odboji a v zahraničí, tak z toho po prohrané válce vyšli mnohem lépe.

253530

17.09.2011 10:17

Jak to bylo ve Varnsdorfu

Neviditelná ruka přes realitky vyřešila problémy.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Na chvíli v Praze, Brně a jiných městech kde se lukrativní nemovitosti vyměnili, vyměnili za velmi levné v místech s vysokou nezaměstnaností. Velká města za maloměsto a venkovské oblasti. Drobná kriminalita na snesitelné úrovni v prostoru velkoměsta se na venkově okamžitě stává neúnosnou.

Zajímavá videa. Jak se pozná policejní provokatér od extrémisty? Jak se pozná v civilu, když není ve službě? Extrémista aspoň je o něčem z hlouby duše přesvědčený nečemu slepě a povětšinou hloupě věří? Čemu věří provokatér?

Pokud budou pouze biti mistní lidé, nevyřeší to vůbec nic. Naopak to zadělává na další problém. A nejde pouze o rozbité hlavy, ale souvisí s tím pocit beztrestnosti a nárust drobné kriminality. Tuším Kubice řekl, že 40 000 policajtů v ulicích je limita pro fungování základní bezpečnosti státu. Za předpokladu, že většina občanů funguje běžným způsobem. Být lidičky po hlavách mi nepřijde dvakrát chytré. A pokud jde o provokatéry, tak ať si na pivo zajdou někde mimo oblast akce. Místní policajti to nemají lehké, ti tam žijou a budou tam žít. Vůl z velkoměsta v hodnosti doufejme nepřevyšující kaprála si může rozhánění demonstrantů ve vidlákově patřičně "užít a pobavit se", protože o tom je pouze na chvilku za zábávou.

Jakmile jakákoliv moc proti sobě postaví hromadně lidi, tak buď má připravený skutečně masivní represivní aparát v rámci totalitního státu a pak padne o něco později z důvodu nízké efektivity. Vydržovat represivní aparát a vládnout strachem vyjde draho. Nebo padne velmi rychle, pokud je ve stadiu právdoláskové demokratury.

253532

18.09.2011 03:11

Jak to bylo ve Varnsdorfu

RE: Operácia Dobrovský

Rene Bartosek 69.?.?.?

Zatím stačí na ČR 40 000 policjatů v ulicích. Pokud rozjedou ve velkém tyhle věci, tak jich nebude stačit ani 100 000 se staným právem a zákazem vycházení v noci. Jakmile obyčejný člověk bude mít nutkání vzít do ruky dlažební kostku, když vidí uniformu, pak... Ideální pro obrovský nárust kriminality. Londýnské rabování proti tomu bude takový slabí odvar. Dezintegrace moci, konečně bude ten minimální stát, tedy žádný.

253579

18.09.2011 03:24

Jak to bylo ve Varnsdorfu

RE: nejde jen o

Rene Bartosek 69.?.?.?

Máte pravdu, tenhle kohout je zajímavý ptáček. Prokázaná série podvodů škoda 2.6 miliónů, trest pouze podmíněný a náhrada škody 130 000 Kč, neměl diplomatický pas, takže v případě když nějaký průser praskne je soukromá osoba. Někdo velmi vlivný na české poměry za ním stojí, a někdo nusel uklidit ten svinčík při OSN a to už přesahuje běžné možnosti eminenci v ČR. Pokud někdo zatlačil, tak to je za protislužbu hned nebo do budoucna a za nějakou nulu, to nikdo na českým dvorku dělat nebude. Může být, že dělá i pro někoho mimo ČR.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Luk%C3%A1%C5%A1_Kohou...

253582

19.09.2011 17:27

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Linky

Rene Bartosek 69.?.?.?

No bať, Hitler ten národnostní spor dorovnal o půl roku později v noci ze 14-15. března 1939. Političtí géniové si mohou pogratulovat ke svému Mnichovu, ve Franici, Británii, Německu, Itálii i jinde jim můžou stavět pomníky. Hitelr přišel ochraňovat po zabrání českého pohraničí koho? Sudetští Němci už byli půl roku pod ochranou rajchu? "Ochrana" říšského protektora vyšla český národ na ztráty srovnatelné s USA, kde Američané tvrdě bojovali s Japonci v Pacifiku o každý ostrov.

Děkuju pěkně, takovou starostlivost si náckové můžou strčit někam. Odsun sudetských Němců to vyřešil a je klid, protože legitimita vlasnických vztahů je křehká věc, ta se v českých zemích za posledních 100 let měnila několikrát, ale to který národ kde žije a jakým jazykem mluví se nedá otočit bez genocidy nebo masového teroru, který lidi přinutí k masovému útěku.

Copak v Berlíně chtějí zkusit novou genocidu a válečné štěstí? Aby zase nedostali pořádně po hubě, za poseldních 100 let to dokázali dvakrát. Na rozdíl od toho Češi dvakrát stáli na vítězné straně. Není tak zle podílet se na rozbítí jedné evropské mocnosti s německou správou v podobě R-U a po 300 letech obnovit státní suverenitu. A vysídlit pátou kolonu z pohraničí po WWII. Viděl bych to na skóre 2:0 pro Čechy.

Být Němcema tak si dělám na vlastním písku a jsou vynálezaví, cílevědomí, vzdělaní... a vede to k ekonomickéu úspěchu. Můžou zkusit krvácet a příjit o produktivní mužskou populaci, jak se jim povedlo v poslední válce. Vše se odvíjí od svobodného rozhodnutí, pokud si 100 miliónový národ jako Němci nechá vnutit válku, kterou nepotřebuje a která ho může zničit, tak je na tom s prominutím hůře než Češi, kteří dokázali v desetinovém počtu vedle Němců přežít tisíce let. Nelze slepě stát na Klausewitzově vojenském vidění potenciálu. Násilná okupace je v dnešní době vyčerpávající věc, jak ukazuje Afpak, Irák. Kdo má na to vůbec vojensky porazit Němce a úspěšně je okupovat. NIKDO. A cena za to zaplacená by byla zatraceně vysoká. Mnohem vyšší než bude účet za Libyi.

253666

21.09.2011 16:41

„Preventivní diplomacie“ generálního tajemníka OSN

Tady byla skutečná diplomacie.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Nešlo o žádného bombardujícího humanistu a uvědomělého pravdoláskovce. Byl zavražděn jako JFK, byl z jeho generace. Nepochybuju, že každý generalní tajemník od roku 1961, zná jméno Dag Hammarskjöld. Alespoň jejich chování o tom mluví jasnou řečí. Kofi Annan si dovolil trochu vybočit z lajny, až ve chvíli kdy končil s funkcí.
http://www.blisty.cz/art/60271.html

253730

21.09.2011 17:14

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Linky

Rene Bartosek 69.?.?.?

No jistě, pokud by v Čechách byli hnědokošiláči, tak by náš velký generalismus Adolf nebyl půl roku pernamentně od zabrání českého pohraničí nasranej a nemusel poslat do Prahy českého nacistického ochránce práva a pořádku s okupační armádou. Hrozně jsem toho knírkátého frajtra i v okleštěné republice provokovali a sami si za to můžeme. A za to, že má někdo dohněda kromě košile i velmi chabé zbytky myšlení můžeme taky my Češi, o hnědé lajně na trenclích nemluvím. [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=Es1vJCVWBCw

Dokud byly USA republikou, tak vedly expanzi pouze v severní Americe, a neměli moc na výběr. Oligrachie hned po skončení Napoleonských válek provedla útok na mladou republiku v USA z Kanady. Nebýt imperátora Napoleona, tak Spojené státy by asi nepřežili, i když pionýrský duch této země je obdivuhodný. Pokud si člověk přečte detaily o tom, jak se rodící námořníctvo Spojených států střetlo s námpořní mocností číslo 1 Británií na Velkých jezerech 1815, tak zůstává stát v tichém úžasu na udatností Američanů. V Pacifiku v bojích s Japonci, kteří byli výteční vojáci tuto vlastnost Američané potvrdili znovu. Je to stále v nich. Diktátor Napoleon jim dal 15 let tolik potřebného času.

Impérium i s finančním systémem končí a Američané znovu obnoví republiku a s tím skončí imperiální intervence. Jsou lidi i hodně nahoře, co mají tendenci Rusi i Američany podceňovat. Každý svého štětstí strůjce. Pokud se někde podaří nainstalovat otevřený fašismus, pak to bude v některých částech Evropy, rozhodně to nebude bruselská totalita, jak bylo plánováno. [vyplazený jazyk]

253731

22.09.2011 00:45

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – první část

Některé tahy jsou vynucené.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jakmile se hra dostane do určité pozice, prudce se sníží možnosti na výběr. Globalisté utopicky věří, že na chaosu postaví globální impérium. Dlouhodobá destabilizace třetího světa, stojí na jednom zásadním základě, na stabilním sociálním a ekonomickém prostředí, z kterého mohou operovat korporace a oligarchie. Jakmile dojde k destabilizaci Blízkého východu a výpadku řekněme 20% a více tekutých uhlovodíků, tak stabilita západu velmi rychle imploduje. A s ní iluze nastolení beztvaré globální světovlády bez sjednocující idee a to navzdory národní identitě. Co nejsilnějí posiluje vlastenectví do extremních rozměrů? Válka. Nejlepší vynucený tah pro ty, co nechtějí velkou válku je Palestince uznat a zároveň vést tvrdý politický a ekonomický tlak na sionististický režim i palestinské vedení, aby uznaní nevyústilo ve válku. Nejlépe je sankcemi a izolací pohrozit dopředu.

253739

23.09.2011 07:57

Strach z dluhové krize se šíří, když bylo Řecko zasaženo novými stávkami proti úsporným opatřením

RE: La Belle Verte / Nádherná Zelená

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pozoruhodný film, díky za info. Tady je na youtube s anglickými titulky. Takže film z roku 1996, není v databázích, není zakázáný, prostě je ignorovaný, žádná reklama, žádná publicita v médiích.... Jako jiné věci, o kterých lidičky raději nemají nebezpečně přemýšlet, klást si otázky, hledat odpovědi, řešení. Pro pravdoláskokracii platí heslo, uvědoměle kupředu zpátky ni krok. Získal nějakou cenu?
http://www.youtube.com/watch?v=C5CmMm_SRpM

253783

23.09.2011 16:48

Jak to bylo ve Varnsdorfu

Zajímavé jak píše uznaváný Economist.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Češi připomínají nacisty proti Židům? Netušil jsem, že zákaz hazardu, potírání drobné kriminality, požadavek aby děti měli školní docházku, sociální pomoc bez hotovstních plateb a její vázání např. na uklidové práce jsou fašistické projevy. Podobně. demonstrující vyjadřují svou nespokojenost a k většině se přidají provokatéři a extrémisti, což z hlediska exetrémistů je projev zoufalství, blbostí a osobních charakterových dispozic. V případě nasazených provokatérů o zlý záměr nebo hloupost moci. Většina lidí je nasraná, ale lágry stavět nemíní.

Píše o kolaboraci Čechů s nacisty. O tom, že nás západní velmoci s fašisty skrze Mnichov předhodili nacistům, zakázali nám obranu podobně jako Srbům v Kosovu dnes ani čárka. Ani čárka o Lidicích jako mementu nacistických zvěrstev v protektorátu. Když se podívám na čísla, tak "kolaborující" Češi s nacismem ztratili více lidí než nekolaborující bojující Británie, která se s Hitlerem v Mnichově bratříčkovala, což jsme mi nikdy neudělali. Protektorantní vlády dosazené nacisty pod ochranou divizí wermachtu a SS se nepočítají. Vzhledem na mnohem menší počet obyvatel protektorát Čechy a Morava krvácel více než hroutící se britské impérium.

Malá poznámka k českému rasismu, četl jsem že na shromáždění občanů ve Vansdorfu vystoupila cikánka a spustila ..." vy rasysti"... Jak je možné, že bez policejní ochrany v tom sále plných rasistů mohla sedět? Jediná újma, kterou ji potkala bylo, že na otázku kdo z vás rasysti pracuje ji sál sborově odpověděl všichni a vedle sedící paní pronesla, že slovní výrazy které dotyčná používá při běžné komunikaci, včetně dětí jsou nepublikovatelné. Na rozdíl od velmocí první republika nezřizovala koncentrační lágry, ať si v Británii zametou před vlastním prahem. Z čeho tedy mají obavu, že přijdou do Čech nacisti a postaví je, jak už se jednou stalo? Češi takové věci totiž nedělali, pokud jim někdo bajonetem nepomáhal. Západní Evropa dosáhla mezi cikánskými populacemi v Evropě větší míry negramotnosti než i přes rostoucí ignorování problému došlo v ČR nebo na Slovensku, kde Fica kritizovali za návrh zřízení internátu pro děti, kde není školní docházka. Jedna generace analfabetů na základě užívání politické korektnosti stačila.

Jestli si dobře pamatuju, tak v Doveru byli problémy asi s dvěma stovkami cikánů. Londýn pohrozil ČR vízovou poviností, velmi demokratické. Kanada vízovou povinost ještě nezrušila, byť ČR je součástí schegenského prostoru. To v Bruselu nikoho netrápí, tyká se to přece gubernie ve východní Evropě.

Případ Vítkov zmiňovaný v "uznávánem" The Economist je prachsprostá propaganda, protože co si pamatuju tak kancléř Hájek, požadoval pouze nestranný soudní proces bez propagandistické korektní hysterie, což se nestalo.Kritika pochodu homosexuálu. Zatím patří ...

Automaticky kráceno

253816

23.09.2011 16:49

Jak to bylo ve Varnsdorfu

RE: Zajímavé jak píše uznaváný Economist.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Případ Vítkov zmiňovaný v "uznávánem" The Economist je prachsprostá propaganda, protože co si pamatuju tak kancléř Hájek, požadoval pouze nestranný soudní proces bez propagandistické korektní hysterie, což se nestalo.Kritika pochodu homosexuálu. Zatím patří ČR k relativně svobodným zemím. Na rozdíl od korektního západu vysocí činitelé mohou říkat veřejně své upřímné názory, pokud na to mají samozřejmě koule. Nelíbí se někomu, že existují na vysokých postech v Evropě a jinde lidi co mají páteř? Pravda patolízolové ochotni vylízat i prdel jsou u jisté sorty lidí oblíbenější. Západní propaganda lže jako když Rudé právo tisklo. Akorát rozdíl je v tom, že lidí o lživosti propagndy ve východním bloku za Železnou oponou věděli všeobecně. Žádný strach na západě to obyčejní lidi zjišťují nezadržitleně taky. Mimo západní svět ví drtivá většina lidi, že žádná svobodná nezávislá demokratická masmédia neexistují. Pouze propaganda, více či méně hloupá. S tlamou humanistárního bombardování velkého disidenta domácí korektnost zjevně nestačí, nezbývá než ji propagandisticky pomoct. Bude bratrská pomoct pokračovat v případě neúspěchu? Třeba bezletovou zónou?
http://www.novinky.cz/domaci/245498-economist-vypa...

253817

23.09.2011 23:25

Strach z dluhové krize se šíří, když bylo Řecko zasaženo novými stávkami proti úsporným opatřením

RE: La Belle Verte / Nádherná Zelená

Rene Bartosek 69.?.?.?

Co takhle balanc? Rozumným způsobem používat technologii a jiné věcičky? K té homosexualní scéně, pro telepatické a jiné věcičky přestávají být jisté problémy, být problémy. Prostě některé věci vnímáte už na invidualní úrovni a nepotřebujete média, veřejně masírované mínění, aby vám to vysvětlili. Když víte, neznáte strach.... Někdo však velmi potřebuje mocná masmédia, invidualismus ve smyslu VÍ ve velkém měřítku se někomu může jevit jako noční můra. Co tím sledoval tvůrce filmu, samozřejmě nevím.

253849

25.09.2011 16:40

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

RE: Hnus velebnosti?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Přesně tak přenechat špinavosti na Pilátech karmu nezastaví, pouze ji o něco více zpomalí. Ta rychlejší pomalá negativní časem dožene tu hodně pomalou negativní energii ( loutkářskou ovládající Piláty ) nahromadí se a pak udeří s daleko větší silou najednou v příští inkarnaci. Karma sice není žádný filosof, ale sledovat loutkářské nitě dokáže bez problémů. To že tějhle nití jsou třeba miliardy je pouze technický detail. Být nahoře je ošidný potenciál. Může to být zkratka, kdy jedinec vyšplhá na stěně propasti nahoru a výrazně zkrátí kroutivou cestu na okolo, a nebo taky může padnout na dno propasti. Máte pravdu všem se není možno zavděčit, někdy se člověk musí zeptat vnitřně sebe a Boha, co je správné aby udělal. A odpověď může znamenat z racionálního krátkodobého horizontu něco, co se nejeví jako "rozumné". Privilegium volby je na každém z nás a někdy může být velmi tížívé.

253914

25.09.2011 17:54

Strach z dluhové krize se šíří, když bylo Řecko zasaženo novými stávkami proti úsporným opatřením

RE: Neřešme to přes známé, ale přes statistiky

Rene Bartosek 69.?.?.?

Mentalita je věcička, která nejde předělat. Tady se demokraticky píše, že Řecko z eura nevystoupí. Docela zábávné, když na jedné straně tvrdí, že budou postihovat sankcemi země, které nesplňují makroekonomické kritéria pro euro a na druhé straně někomu, kdo je na hraně bankrotu nedovolíme z euro vystoupit. A taky poručíme větru, dešti... [velký smích] [velký smích] Jakmile se zprivatizují příjmové aktiva řeckého státu, zeštíhlí státní instituce, tak schodek platební neschopnosti Řecka půjde skokově nahoru. Jestli to je dneska 100 miliard ročně, tak kolik to bude napřesrok?

Samozřejmě to bude mít důsledky sociální, ale to je někomu kdo převezme telekomunikace, přístavy, energetiku... v Řecku šuma fuk. Ale je tady otázka legitimity vlastnických vztahů a sociální důsledek v Řecku bude revoluce, obvlášť lidi zvyklí na maňána, kteří mají koule si to nenechají líbit. A co pak, pošlou do Řecka jako bratrskou pomoc tanky jak o tom někteří idioti i na postu eurokomisaře veřejně mluví? To by byla definitivní tečka za eurem. Nekrytou měnu totiž nelze držet na laufech kanónů použitých v části impéria, kde tato měna je oficialní měnou a tato část, ať se líbí nebo nelíbí je provázáná s centrem důsledky politickými, scoiálními, ekonomickými. Ten titulek by měl být "Papaláš za Řecko slíbil, že ".... [chechtot]
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/245576-rec...
http://www.novinky.cz/ekonomika/244910-eu-bude-tre...

253915

30.09.2011 22:40

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: JO!

Rene Bartosek 69.?.?.?

Lidová demokratura v praxi. Tenhle projev radosti by si zastánci podmíněné svobody projevu s ručením omezeným měli vyfotit a nechat zarámovat, aby věděli do čeho jdou. Podat podnět proti ideozločinu může každý komu nevzali řidičák. Ono vždycky existovala, existují a budou existovat tzv. nevhodná témata nejlépe k nemyšlení. A nejvíc uvědomělí budou vždy ti, co mají problém s myšlením. Fungují povětšinou na podmíněné reflexy o směru větru. Avangarta toho NWO, které bohudík nikdy nevznikne. S tímhle předvojem se není čemu divit. [velký smích] [velký smích]

254256

01.10.2011 07:55

Čínská mapa světové politiky (II)

RE: Hodně dobré - ale klamlivé

Rene Bartosek 69.?.?.?

Lidi mluví různými jazyky a to vytváří rozdílné mentality a z toho plyne rozdílná kultura, geneticky se třeba od Němců moc nelíšíme. Když v rámci ČR dojde k přerozdělení, tak to drtivá většina lidi zkousne. Byl problém na obou stranách, když existovalo Československo, a to máme jako národy k sobě velmi blízko. Musel být totáč byť ten český byl velmi mírný klon z toho co se ve východním bloku vyskytovalo.

O čem je Řecko? O tom, že Němci, Francouzi, Holanďané... existují jako národy. Samozřejmě "německé" a "francouzské"... banky by velmi rády, aby to bohatší sever Evropy zalepil z veřejných rozpočtů Řecko, Portugalsko, Španělsko, Itálii..., ale to se těm Němcům, Holanďanům... nelíbí. Centrální moc stojí vždy na nějakém národním etniku. I v rámci SSSR to stálo na Rusech, kteří byli v nadpoloviční většině proti zbytku. V USA je to úplně jasné, tam je sice federace, ale anglicky mluví jako primárním jazykem 90% populace. Z toho důvodu to v Evropě fungovat nebude. Němců je "jenom" 100 miliónů, ale Francouzů je 60 miliónů, Britů taky a Italů taky. Z těhle čtyřech možná Italové budou pod někým nejsilnějším šlapat, ale furt to jsou tři kohouti na jednom dvorku.

Co je úsměvné, tak masivní masáž přes vzdělávácí systém média, perzekuce pomocí zákonů, pozitivní diskriminace... po několik desítek let nedokázala nic podstatného na národním charakteru Evropy změnit. Když dlouhodobý výplach mozků nic nesvedl, tak jenom blbec by si mohl myslet, že osamělé hlasy na poušti jako z těch známých ksichtů třeba VK můžou tedy něco ovlivnit, natož neznámé ksichty na webech tipu Zvědavec. Ale uvědomělí, vždy spustí filipiku na obranu evropanství. Přijde mi to jako by podepřeli skalní masív a po té, co byli vystřídáni ve službě, si řekli že díky nim to ještě nespadlo. [chechtot] [chechtot]

Otázka je co si třeba Němci konkrétně představují pod tím evropanstvím, zřejmě něco jiného než třeba Halík, když odmítají cvakat řecký dluh. Korporace bez centrální moci nemohou existovat a centrální moc není schopná existovat bez národního státu, jaksi evropský občan preferující legitimitu Bruselu před národní vládou je utopie. Mno, teď nám půjde do tuhýho. Mosanto apod. si může dát na vlajku třeba prasečí hlavu s R v kolečku, aby všichni věděli, že to je na 100% jejich produkt, ale moc lidí pod tenhle prapor v ostrých časech nedostanou. Nenabízí sociální stabilitu a jiné funkce stát taky nesuplují. Zajímají se pouze o zisk. Místní komunita je na tom s důvěryhodností lidiček tím, co jim dává lépe než jakákoliv megakorporace.

Korporace mají takový vliv, že rozkládají centrální moc i v samotném centru impéria, aby centrální moc přežila, tak se to bude muset změnit. Všichni si můžou vybrat buď držet v trasformovaném světě stále velký podíl moci, nebo radioaktivní hřbitov přes fázy kolabujíc...

Automaticky kráceno

254269

01.10.2011 07:55

Čínská mapa světové politiky (II)

RE: Hodně dobré - ale klamlivé

Rene Bartosek 69.?.?.?

Korporace mají takový vliv, že rozkládají centrální moc i v samotném centru impéria, aby centrální moc přežila, tak se to bude muset změnit. Všichni si můžou vybrat buď držet v trasformovaném světě stále velký podíl moci, nebo radioaktivní hřbitov přes fázy kolabujícího chaosu mít demokraticky jako všichno ostatní kulové kemo.

Malá poznámka k tomu bridži a šachům. Kunficiáni mají pravdu, jestli má Čína přežít, tak se musí vyhnout tomu být impériem. V transformované neexpanzovní civilizaci prostě pro impérium není místo. K čemu jim je ta obrovská nadvýroba? Platí za to ekologickou devastací, sociální destabilizací, vytváří to tlak na růst armádního rozpočtu...., navíc prostor pro expanzi není. Zhruba 7 států je v pozici, kdy je schopno jadernými zbraněmi rozbít šachovnici. Být na nějakém poli dostatečně silnou figurou je velmi vysilující. Rozpočet západu je nějakých necelých 1 bilión babek ročně, umožnúje to pouze existence fiat money jako světové měny. Nebýt toho, tak to dávno zkolabovalo. Uvidíme jak dlouho někdo vydží stát na více důležitých polích při kryté měně?

Naproti tomu výdaje na obranu při jaderném arsenálu lze držet na mnohem vyšší úrovni. Na rozbití šachovnice není potřeba megarozpočet a svůj účel to plní spolehlivě. Samozřejmě čím více riskantně nějaká strana vyhroceje vojensky situace tím nám roste šance, že někdo velmi ostře praští do šachovnice. Hromad figurek spadne a některé se při tom vypaří, ale šachovnice bude možná ještě existovat. K tomu budou dříve nebo později, pokud nedojde ke změně přinuceni i kunfuciáni v Pekingu.

254270

02.10.2011 00:12

Úplný text projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda na Valném shromáždění OSN

RE: Tradičně dobrý projev

Rene Bartosek 69.?.?.?

Třešínka na dortu byla rvačka ochranky OSN s Turky. Odhaduju, že došlo k nějakému časovému skluzu v programu. Erdogan si zašel na kafe nebo nějaké zajímavé zakulisní jednání se mohlo čirou náhodou vyskytnout, pak se to nějak urychlilo a ochranka OSN dostala příkaz nepustit je do sálu při projevu Ahmedinežáda. To by si pěkně vyjmálo v našich demokratických lžimédiích, už to vidím palcový titulek Turecko opustilo sál, a těžko by mohli říkat my jsme si zašli na kafe, poněvadž by vypadali jako totální blbci. Nedivím se, že Erdogan se taky přidal do pranice, vypadá že mu to zapaluje rychle a nerad je za vola. Holt není to uvědomělý, věrný na věčné časy dokud fouká vítr jako např. Šáša Vondra. To si na tuhle frašku někdo vybral národ s tou nejvhodnější mentalitou. Určitě byl za uvědomělost a skvělou myšlenku pochválen před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou. [velký smích] [velký smích]

254303

03.10.2011 19:48

Tunelování

RE: příliš jednostraný výklad škodí racionalitě

Rene Bartosek 69.?.?.?

Přesně tak byli dvě varianty rozkradení státního majetku. Ta s vysokou zahraniční účastí, kterou doporučoval bombardující humanista s ekonomickým poradcem Švejnarem. A ta co proběhla. Žádná třetí možnost na povoleném seznamu nebyla. Zkusili to v Jugoslávii a byli demokraticky a humanitárně rozbombardováni. Stačilo zprivatizovat v Jugoslávii majetek, vstoupit do NATO a nikdo by je nebombardoval ani nepracoval aktivně na rozbití jejich federace.

Ta česká varianta byla schůdná, protože v rámci svobodného obchodu se dá s novými vlastníky nějak rozumně dohodnout, dokumenty bývalé STB byli jistě často velmi nápomocné při dojednávání konkrétních podmínek nových transferů se zahräniční účastí. Stačí si všimnout jaký má Brusel a jistě jiní strašný zájem zprivatozovat ČEZ. Nevidím důvod proč by se stát měl zbavovat aktiva, které nese pravidelně zisk 50 miliard ročně a proinvestuje 400 miliard ročně ve skutečné ekonomice, převážně na uzemí ČR. Zcela jistě ochrana českého zákazníka a demokracie v případě ČEZ je hlavním motivem v Bruselu aspol. na privitazici ČEZ. [velký smích] [velký smích]

Víceméně poslední velkou korporací ke všemu ve strategickém odvětví realné ekonomiky mimo zahraniční dohled. Je kolem ČEZ jistě nehorázná korupce, ale já osobně preferuju místní vedení před zahraničním. Nezávislost po ekonomické stránce znamená energii, potraviny, voda a její distribuce. V tuhých časech se to počítá dvakrát.

Fico musel pohrozit ENI, že v případě nutnosti slovenská ústava umožňuje legitimní vyvlastnění. Ale lepší případ je Řecko, zahraniční věřitele tvrdě požadují vyprodejte aktiva a zaplaťte. Jakékoliv dopady na místní úrovni jsou jim ukradené. Košile bližší než kabát. Místnímu politickému kabaretu to sice jedno není, ale je pod silným tlakem, nepochybně informace osobního charakteru ze zákulisí v tom hrají roli. A to Řekové nemají archívy STB. Taky spisky STB umožnili mimo jiné v ČR dosadit na post premiéra nebo guvernéra ČNB i člověka, o kterém jeho řídící důstojník napsal pochvalu do spisu o odborné kvalifikaci.

To, že ten člověk měl styky s STB ( věršina politiků má mizerný osobní morální charakter )není až takový problém jako, že archívy o těhle věcech jsou v rukou zahraničních tajných služeb. To znamená dlouhodobý průser pro českou politiku. Lépe, kdyby byli ty materály zničené. Pokud si přečtu, že žhavými kandidáty na prezidenta jsou Fišer, Švejnar, Swarzenberg v případě přímé volby, pak se lid český alegoricky i skutečně marně obrací k patronu země o pomoc. S tím co lide ve velkým chtějí nejde totiž prakticky nic dělat a každý svého štěstí strůjce.

254373

03.10.2011 21:49

Čeho Libye dosáhla, co bylo zničeno

K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Do středomoří se přesouvá část ruské flotily, vznikla nám v Turecku Syrská národní rada. Ankara jedná o nových slmouvách plynu s Gazpromem, ale aby to poněkud nepřeťápli. Tady má I. Walerenstein zajímavé postřehy. Jaký je asi strategický trpělivý přístup zastánců kalifátu k Turecku a Iránu? Myšlenka kalifátu je utopie. V muslimské světě je příliš mnoho rozporů, nejvažnější jsou náboženského charakteru, mnohem více rozporů než v hroutící se EU.

Ale tohle je na pováženou, kdyby to řekl třeba leštič helikoptér u píva, tak... Ale měl to říct před několika hodinami veřejně ministr obrany USA, i když v letadle před přistáním s novináři povídal něco jiného. Cituji z odkazu:

Americký ministr obrany Leon Panetta, který je na návštěvě Izraele a kterého Ehud Barak nazval "starý přítel Izraele", navrhl, aby izraelská vláda podnikla vojenskou akci proti íránským jaderným zařízením.

V Libyi to samozřejmě neskončilo, gratulace jsou předčasné. Vyvarovat chybám z Iráku se nepůjde. Maximální lze srazit dolů míru korupce na straně západu, ale tím možnost redukce chyb končí. Bude to horší než v Iráku, protože tam invazi provedli zahraniční armáda během jednoho měsíce bez nějakých masových zvěrstev. V tom tkví rozdíl mezi armádou a sebrankou hrdlořezů v žoldu. Kvalitní profesionální velení nepřipustí úpadek morálky a kázně v mužstvu na masové úrovni.

Proč se drží stále Syrta? Mají pod kontrolou letiště a přístav? Protože civilní obyvatelstvo nemá kam utétc a ví, že až prohrajou tak začnou jatka. A Cameron a zahraniční "poradci" ze speciálních jednotek s tím nebudou schopni udělat vůbec nic. Ze vzduchu lze zbombardovat civilisty, ale nelze je ochránit. V kmenové společnosti s krevní mstou už teď je válka s "rebely" na dlouhé roky. Tuaregů, kteří jsou stále loajální Kadáfímu je přes milión a žijí na území pěti států, ale takových kmenů je více. Ke všemu jsou v pohybu. Takže co, rozšíří se humanitární akce na půlku Sahary? Na to není pěchota, ale ani letectvo. Bombardovat kočovné kmeny po půlce Sahary prostě nejde. Problém bude ohlídat pouze ropná pole. I když Shell v deltě Nigeru si s tím dokázal nějak poradit. Jsem moc zvědavý, kdo z místních se nechá uplatit a po všeobecném drastickém propadu životní úrovně se stane veřejným nepřítelem těch, co nebudou připuštěni k lizu. Vodovodní síť, zdravotní, školský... systém, křehký mír mezi kmeny vše zničeno. Nepočítaně mrtvých, znásilněných... Jidášům bude třeba dát o něco více než 30 stříbrných.

http://www.facebook.com/jinezpravy.cz
http://www.blisty.cz/art/60448.html
http://www.blisty.cz/art/60458.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tuaregov%C3%A9
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

254383

03.10.2011 22:01

Čeho Libye dosáhla, co bylo zničeno

RE: K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Sakra zapoměl jsem. Myšlenka kalifátu je sice utopie, ale realizace spolehlivě dostane muslimský svět do chaosu náboženské války. Jinak řečeno žádná ropa pro zbytek světa. A to hned, oproti tomu jsou šokové scénáře ze serverů ropného zlomu hezkým povídáním. Z toho plyne kolaps zbytku civilizace. Vysoce pravděpodobně by se to zvrhlo ve světovou válku. Myslitelé, kteří si myslí, že muslimskou část světa uvedenou do chaosu a zbytku světa se to nebude týkat jsou buď blbci mimořádného charakteru nebo darebáci, kterým jsou důsledky ukradené. A jestli zastávají takovou nebo makovou ideologii nebo se jedná o skutečné náboženské fanatiky, toto není vůbec důležité. Podtatné je, že se jedná o mimořádně nebezbečné šmejdy pro existenci lidské civilizace.

254384

04.10.2011 03:02

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

Ono by to šlo.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Zdanit transakce na burze a je po krátkodobých spekulacích. Jenomže to by se nám obrovské množství kreditů z kasína vyhrnulo najednou do realné ekonomiky, což by byl průser. Ale k tomu jednou dojde. Krásný článek, který nám definuje dlouhodobou debilitu homo economicus aneb jak krátkodobě racionálně dojít do úplné prdele. Naprosto to souvisí s dlouhodobou debilitou celého finančního systému. Nestačí, že máme systém fraktalních rezerv k tomu máme systém imaginárních akcií.

Ten příklad toho týpka, co zkoupil 1 milióny akcií a běhen dvou týdnů se jich prodalo 60 miliónů a 60 krát změnili majitele, ukazuje že letadlo fraktalních rezerv je velmi bezpečným strojem do každého počasí ve srovnání s hadraplánem burzovního kasína, kterému se nedopatřením podařilo nabrat velkou výšku. Dopad bývá tradičně tvrdý. Teď když máme ty nuklearní zbraně jsme dostříleli, pán nebo kmán. Až to lidem naplno dojde, tak nebudou demonstrovat na Wall Street, rovnou provedou vánoční výzdobu kandelábru těmi nejuvědomělejšími homo economicus, kteří zavčasu nezohlednili riziko podnikání nepochopili vrtkavou přízeň oškubaného prostého nasraného lidu.

254408

04.10.2011 04:07

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: Ono by to šlo.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Už jsem trochu vychladl. V současnosti neexistuje de facto na západě investiční bankovníctví, ale v islamském světě, Číně ho znají. Takže zpoplatnění transakcí bych se nebál. Žádný pouhý návrat stropů, aby se některé věci nemohli dít. Tyhle věcičky obchodu na burze jsou za prvé zavislácké. Spekulanti na výjímky dokud mají prachy, tak se spekulacemi nikdy neskončí, u poplatků budou chvíli prskat a tvrdit, že regulace a poplatky jsou škodlivé, ale... Za druhé neexistuje na západě investiční bankovnictví, takže masivní odliv kreditů nehrozí. Tihle lidi nic kromě spekulací neumí ani rukama nebo hlavou, investiční bankovnictví v reálu taky neovládají. Tragédií je, že závislaci mají tak drastický vliv na chod celého systému.

Obecně z každé akcie malý poplatek stanovený na základě hodnoty akcie v nějakém časovém období poslední rok, měsíc, týden co je schůdné a reálně bude fungovat. Poplatek nikdy nesmí být nulový, to chraní před spekulacemi levné nebo padající akcie, kdy poplatek relativně k ceně akcie bude od jisté hodnoty růst. Poplatky za transakce musí být vyrovnány každý měsíc, nešlo by to dát do základu daně, muselo by to být vždy zaplaceno jako součást ceny za transakci s výjimkou skutečné bankovní investice. Nezaplacení dočasná ztráta brokerské nebo dealerské licence, plus případně další sankce, včetně trestně právní odpovědnosti.

V případě investičního bankovnictví poplatek vrátit, definovat jednoduše jednoznačně investici. Např. jestliže vlastník akcie zůstane po dobu řekněme jednoho roku stejný. Aspoň by se nějaké kredity dostali zpátky do skutečné ekonomiky, sice přes veřejný rozpočet je to vzhledem ke korupci neefektivní, ale lepší než drátem do oka. Samozřejmě budou existovat nějaké díry, ale tohle jsou obecné myšlenky, ty hlavní díry lze ošetřit, i když neexistuje neprůstřelný systém.

254409

04.10.2011 13:08

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

Prej při zdanění zdrhli jinam a zničili nějakoi jinou ekonomiku.

Rene Bartosek 69.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Ale existuje dolar jako světová rezervní měna a kolem něho jista banka, která se jmenuje FED. Takže Wall Street jde pumpnout o prachy z každé transakce, aspoň by za posledních 50 let udělali konečně něco užitečného. A kam spekulanti z Wall Street půjdou? Do Londýna, Tokia, Franfkurtu? Měli by se při masovém exodu nějak domluvit, aby to ty jiná kasína rozdejchala a nedošlo k drastickým změnám a další nestabilitě, která by vyvolala další krizi. Pokud padne rychle dolar jako světová rezervní měna, pak krám zavírají všechny kasínové burzy, a voni spekulanti jak ukazuje Rastini zas tak blbí nejsou, aby si nedali jedna a jedna dohromady. Čert ví zda ten hajzlík tím svým proslovem sledoval vyvolání větší paniky pro větší zisky. Přijdou časy kdy lidičky začnou za takové kecy a strategii, že čím hůře tím lépe, začne rovnou dávat po hubě ve studiu masového zábavního cirkusu v přímém přenosu, a to ještě budou muset být lidičkové mimořádně dobře naložení.[vyplazený jazyk]

Tak prej Wall street je nezbytný pro růst? Ekonomika jde, ale do kytek. Kolik WS vytvořil pracovních míst a kolik jich zničil spekulacemi? Kolik WS zaplatil na daních a kolik vzal pomoci v záchraných balíčcích řekněme od roku 20007 v době krize? Dobré platy zaměstannců v bankovním sektoru? Jaká je přesná statistika, platy a bonusy high managementu, kde jde řádově o tisíce lidi a pouhý zlomek ve srovnání s řadovými zaměstnanci finančního sektoru.

Pokud jde o požadavky stávkujících, tak zavedení daní na WS je správný požadavek a ať se politici rozhodnou, zda chtějí hlasy lidiček nebo peníze WS na volební kampaň. Mám pocit, že se stále ještě počítají pro vítězství ve volbách hlasy. Pokud jde o efektivnější prostředky na dosažení změny, tak aby lidi nevzali náhodou do pracek zbraně v masovém měřítku. Krátkodobě by sice bylo neveselo, jak říká hlasná mediální trouba z WS, ale dlouhodobě by to mělo velmi očistný efekt a nejenom ekonomický.
http://www.blisty.cz/art/60482.html
http://www.youtube.com/watch?v=jUrC5yd7_F0

254437

05.10.2011 11:55

Tunelování

RE: příliš jednostraný výklad škodí racionalitě

Rene Bartosek 69.?.?.?

Když se podívate do archívu, tak se opravdu snažím psát po gramatické stránce pokud možno bez prznění mateřského jazyka, ale jsem jenom člověk a neživým se zrovna psaním. Při pohledu do archívu by měl být vidět vývoj jistého procesu, dříve jsem psal bez diakritiky. Některé věci vidím později, když to odešlu a nejde to zpětně přepsat a některé vidím, až mě na to sem tam někdo upozorní. Gramatika nebyla nikdy moje silná stránka. [smích] [mrknutí jedním okem]

254526

05.10.2011 12:16

Novinky v očkování

Skvělý článek, škoda že to autorka nevydržela do konce.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Tady je něco u historie.
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=valka...
Slavný Pasteur prý na smrtelné posteli prohlásil Beschamp měl pravdu, jenomže ta druhá pravda nešla dobře ve velkém zpeněžit.

254530

06.10.2011 07:00

Saharská veľká umelá rieka

Hmm.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Takže ztráty? Je ta voda znečištěná, zasolená apod? Jenom tak pro jistotu, když to potrubí je zakopané v zemi by mě zajímalo, kde ta voda jaksi zmizí? Do nějaké černé díry ji vcucne gravitace? Možná vyschnou nějaké studny, ale obyvatelné díky téhle vodě je daleko větší plocha a velké množství lidí má z téhle vody užitek. Množství vody je v těchto podzemních rezervoárech obrovské a spotřeba malá. Problém se spodní vodou má ta naše zelená revoluce, USA chtěli použít na zavlažování vodu z Velkých jezer. Kanada to zamítla, nejvězší rezervoár spodní vody na uzemí USA se jmenuje tuším Ogalla a hladina tohodle rezerboaáru za několik desítek let poklesla velmi významně. Ještě se pro jistotu zeptám, když cílem bezletové zńy kromě nemocnic, škol, byl i atomový rektor, zda se podařilo zeleným mozkům trefit i infrastrukturu tohodle vodního díla. Vojáci by to trefit neměli, aly vypatlané hlavy dokáží zničit cokoliv. Jestli to významně poškodili, tak ztratily mezi kmeny na celé Sahaře tvář, tam má totiž voda pro lidi velkou cenu.

254615

06.10.2011 18:08

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Rene Bartosek 69.?.?.?

Vysychají studny v mírném klimatickém pásu, kde se užívá průmyslové zemědělství, došlo k odlesnění, meliorace nás zbavili těch zlých mokřadel a bažin, vybetonovalili jsme koryta řek ... Velké korporace, které distribují vodu v plastových lahvích dokážou taky hezky vypludnrovat lokální zdroje vody. Tuším nedávno v Michiganu nějaká korporace vyhrála spor, místní farmáři mají lokální problém s vodou. Prej i velká korporace je jako soukromá osoba a má tudíž právo neomezeně využívat zdroj vody. Pravda nezákázali farmářům chytat dešťovou vodu jako Bechtel v latinské Americe.

Té vody v Libyi je odhadem na tisíc let, ropné zásoby jsou mnohem menší. Takže jste pro embargo na těžbu ropy? Kadáfí na rozdíl od zahraničních korporací své vlastní přírodní zdroje neplundroval, ať šlo o vodu nebo uhlovodíky. Stačí se podívat jakým způsobem těží Shell například v deltě Nigeru. Nemluvím o tom, že tzv. vyspělý průmyslový sever vyplundroval zásoby spodních vod přímo strašlivým způsobem. Jsme první civilizace, kde při průměrných srážkách 700-800 mm za rok při teplotních podmínkách mírného pásu v rámci toho pokroku došla skutečně hodně daleko. Daň z vlastní studně.[bliji]

254654

06.10.2011 18:31

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Rene Bartosek 69.?.?.?

Nepřišel, zaplatil svůj dluh u řezníka. Užasný poučný příběh o tom, co znamená, když hodnota není lokálně odsáta nějakým vysavačem pryč. Kde se na to hrabe Ezop. Podat jednoduše a srozumizelně komlikované věcí, patří k projevům skutečné moudrosti. Tesat do kamene. [cool] [cool]

A naše virtualní kasína jsou takové megavysavače, tak ať aspoň platí desátek. Mají šmejdi štěstí, že jsou provázáni se skutečnou ekonomikou a nejdou rovnou zrušit. A taky jsem zjistil co to je karma. Před pár lety bych je bez váhání nechal pověsit. Pravda většina lidiček nemá ponětí, o tom že nějaká karma existuje. Tož by si měli zatraceně dobře rozmyslet, zda se pokusí nainstalovat přímo otevřený fašismus v USA i jinde a pokusí se postavit proti znovuobnovení republiky. V případě Spojených států jsme si naprosto jistý, že to instalace fašismu neprojde ani náhodou.

254657

06.10.2011 19:22

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Rene Bartosek 69.?.?.?

[velký smích] [velký smích] [velký smích] Miloš Kopecký řekl, že humor je nejdůstojnějším projevem smutku. [smích] [mrknutí jedním okem]

254663

07.10.2011 01:29

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Euro nesmí padnout. Otázka není, jaké jsou důsledky pádu euro, ale zda euro je schopno existovat. Při rozdílnostech v rámci Evropy a neprůchodnosti masívního centrálního přerozdělení může fungovat maximálně měnová unie i při možnosti zachování národních měn. Trichet koná jak koná, protože přijmá befel od někoho jiného než europarlament nebo nějaká rada komisařů, to samé Baroso...

Ve vrcholných orgánech EU není žádný JFK, a i kdyby byl tak Evropa je sdružením národů. Nejsem si jistý, zda by Kennedyho mimořádná síla osobnosti dokázala sjednotit evropské národy. Pravda Američané za JFK šli, škoda že za ním pevně nestáli a nepostavili osnovatele spiknutí před soud a nepopravili je. Doba na to tehdy nebyla zralá, systém byl schopen nadále fungovat. Teď stojí fiat money před krachem.

Jak správně ukazuje autor, už se ná potvora přes ocas prožrala k hlavě, úplně nahoře je dolar a těsně pod ním euro s librou. Kolaps euro je dvojsečná věc, na svou příležitost ohledně nekryté světové měny čeká Čína a není vyloučen i nástup krytých měn, ke kterému dříve nebo později dojde. Sázka na krátkodobé posílení dolaru nemusí vyjít. Zdanění spekulací je otázka bytí či nebytí bez toho nelze finacovat momentálně skoro žádné aktivity v realné ekonomice. A bez aktivit v realné ekonomice to půjde do kytek. Pokud jde o nevyplacení zbankrotovalých bank, tak bez existence pararelního nezávislého systému bankovnictví to je nemožné. JFK taky musel nejprve vybudovat pararelní strukturu vůči FED. Z toho důvodu ho zavraždili.

Paradoxně v zbankrotovaném euro by šlo utopit dluhy a provést oddlužení. S některými věřiteli jednat. A zavedení starých měn by vytvořilo novou alternativní bankovní strukturu. Proti útokům spekulantu v nových strukturách zavést nekompromisní restrikce. Některé tržní metody a strategie by byli nejenom nepřípustné, ale nelegální. Z toho plyne kromě trestní odpvědnosti okamžitá ztráta licence, zmrazení aktiv a konfiskace majetku. Jenomže to vyžaduje pevné rozhodné vedení, které něco takového dokáže provést dostatečně rychle a bez kompromisů, které znehodnotí i rozumná opatření na nefunkční paskvil.

Nejsou-li schopni se dohodnout můžou přejít na národní měny a vrátit se k měnové unii, to že Němci stáhli všechny lidi z ECB mluví jasno řečí. V zbankrotovalé eurozóně provést oddlužení a dohodnout se aspoň na tvrdém zakázu nejhorších spekulací na bankovních trzích v Evropě a zdanit spekulace. Komu se to ze spekulantů nelíbí může jít odejít zruinovat něčí jinou ekonomiku. Pravda riskují, že jim spadne vrtulník, dostanou infarkt nebo budou v druhé fázi humanitárně zbombardování. Takže to vyžadaduje skutečné vůdčí osobnosti, něco o několi tříd převyšující Barosa aspol.

Pokud to neudělají nastane chaos, z kterého jak už jsem řekl může, ale nemusí profitovat krátkodobě do...

Automaticky kráceno

254696

07.10.2011 01:30

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pokud to neudělají nastane chaos, z kterého jak už jsem řekl může, ale nemusí profitovat krátkodobě dolar, ale Evropa bude pojud dojde k jisté základní stabilizaci přes barter směrována ke kryté měně. Za papír se na mezinárodní úrovni bude problematické dohodnout na vzájemných kursech toho papíru a nulový vzájemný obchod neexistuje. I prípadné krátkodobé posílení dolaru na úkor eura bude zaplaceno tvrdou stagnací realné ekonomiky USA. Zatímco oligarchie bude ještě chvíli profitovat z dolaru, poněvadž běžný Američan z toho i s realnou eknomikou bude mít kulové kemo, budou pokračovat v sanaci zbankrotovalého bankovního sektoru. Zbytek světa bude okolnostmi velmi tvrdě přinucený k velmi bolestivým, ale nutným zásadním transformačním změnám systému. Samozřejmě je tady riziko nestability, která se může změnit v poslední velkou válku.

254697

08.10.2011 20:06

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jestliže se pád systému fiat money bude podobat desintegraci východního impéria, to znamená bez třetí světové, tak to považuju za velmi optimistickou verzi pro budoucího vývoj. Samozřejmě obyčejní lidičkové v zkolabovaném SSSR v drtivé většině případu 90-tá léta nepovažují za zrovna zlatý věk civilizace. Četl jsem však zajímavou analýzu, kde bylo srovnání mezi západem a východem. Některé negativní jevy centrálního planování jako třeba přebytek výroby na sklad dokázali lidé zužitkovat v rámci černého trhu, nemluvím o tom, že i soudruzi povolili obyvatelstvu např. i Moskvy v rámci SSSR něco ve smyslu záhumenku na černo. Průměrná výměra těhle zahrádek byla 600 m2 a obyčejní lidičkové na tom uměli hospodařit. Nouze člověka naučí, když v obchodech měli hovno. Plus dostupná energie dotována masivně centrální vládou. Očekávám, že prvních deset let transformace bude velmi tvrdých. Lidi se ale dokážou v tomto obtížném období přizbůsobit i na základě parametrů necentrálně řízeného ekonomického systému. Vše má své plusy a mínusy. Dlouhodobě jsem ve variantě trasformace na neexpanzivní systém optimista. Nexpanzivní systém bude přirozené mechanismy pro řešení populační exploze, ekolegické devastace, rozumné užívání zdrojů... v neposlední řadě nebude nachylný k válkám.

254831

09.10.2011 17:37

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: Velmi zajímavý článek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jo, lidi mají plné regály a nemají na to si to koupit, ale na západě bylo několik desítek let, kdy si koupit mohli. Kdežto v SSSR měli hovno pernamentně. Jinak řečeno vzhledem k tomu, že obvatelstvo 70 let přežilo, znamená, že se s tím lidi srovnali. A těch deset jelcinovských let drancovaní bohatství Ruska ze zahraničí bez ohledu na důsledky pro místní lidi přežili taky. Na západě se budou muset naučit s tím srovnat, ale i v některých částech východního bloku, kde mladý nerozeznají lopatu od rýče a hnůj od biomasy, to bude taky bolestivý proces.

Říkám snad někde něco jiného o možnostech fungování systému? Akorát si myslím, že výměna systému není procházka růžovou zahradou. Při kolapsu SSSR mimojiné došlo k tajným jednaním a dohodám mezi Gorbačovem a lidmi, které poslala oligrachie ze západu. Dost důležité, aby v kolabujícím SSSR nenastal úspěšný vojenský puč a nezačal nám poslední velký ohňostroj nad hlavama. I tak k pokusu o vojenský převrat došlo. O tom, co z těch dohod západ dodržel a nedodržel, to už by bylo jiné povídání. Když se člověk dívá na dění kolem sebe, tak ohledně důvěryhodnosti západu by to bylo hlavně o tom, co všecko nedodrželi.

254870

09.10.2011 18:07

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: S článkem nesouhlasím

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jenomže to je teoretická idylka. Když grupa spekulantu dokázala poškádlit libru už v devadesatých letech, tak z nějaké drachmy nebo v Belgii mají rok a půl bezvládí, tedy pokud by měli frank, tak by z něho taky moc nezbylo. Jestli by v nějakém velkém kasínu v NY byl záměr silně pocuchat vzájemné kurzy hajzlpapíru, které by měli jinak vyrovnávat balanc v realné ekonomice. Virtualních kreditů nám od útoku na libru "kapánek" přibilo je jich tak obrovský přebytek, že realné ekonomika začíná být silně nachylná na spekulativní hry v kasinu. Stačí se podívat co hra barel ropy za 150 babek udělala s cenou protravin, což vedlo k nepokojův v jistých regionech, pádu vlád... Agentury sníží pouze rating a dějou se věci, ale všeho do času i s ovlivňovaním realné ekonomiky.

Momentálně se úrokové sazby hlavních centralních bank pohybují kolem nuly. Prej nejlevnější peníze v historii letadla, pokud nedocházelo ke kvartalnímu masívnímu vytvaření kreditů ze smradlavého luftu mohla by to být i pravda. Jinak řečeno, aby něco mohli v této fázy letadla ovlivňovat bez ostrých důsledků, tak by úroková sazba musela být tak mínus 10% a ještě by ty peníze museli nějakým zázarakem protlačit do realné ekonomiky a ke všemu by muselo jít o investice a ne o spotřebu. Kdyby byli v řiti ryby, nepotřeba...

Dělají se samozřejmě nějaké akce ve smyslu bližší košile než kabát, takže mezi poškozenými není tentokrát pouze třetí svět, ale začínají tam být i tzv. vyspělé rozvinuté země. Jestli letadlo padá dolů jako šutr nebo za kopitem je skutečný a pilot a ne nějaký namachrovaný strojník, který bez elektroniky neudělá nic dobrýho.

To budeme brzo vědět, protože zavislý na systému jsme de facto všichni, i když malá část lidí v rámci možnosti dělá svá osobní opatření pro přežití ve smyslu maximální soběstačnasti. Pokud tam je strojník, tak se pro bezpečné přistání pokusí rozbombardovat rychle se přibližijící nevábně tvrdě vypadající povrch. Ne, že by to pomohlo, ale náš "pilot" se přitom bude cítit v suchu a bezpečí. Pravda moc dlouho ta hřejivá představa úspěchu vyřešených problémů nevydrží. Pokud tam jsou piloti, tak mlaskne o něco méně, třeba se někomu podaří přistát i na řece. Letadlo bude tak jako tak v ..., ale více lidiček by to mohlo rozdejchat, obvzlᚍ když kolemnich nebude radioativní poušť, tak existuje něco jako budoucnost pro lidskou rasu a civilizaci.
http://www.outsidermedia.cz/Piloti-strojnici%E2%80...

254875

09.10.2011 18:16

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Rene Bartosek 69.?.?.?

Ale jo, ono těch efektů je více. Ale s těmi dalšími stovkami z venku bych byl opatrný, vjde to na stejno jako když se odsaje pomocí peněz, většina produkce nějakého malého regionu. Mám takový pocit, že hodně bych jich skončila za prstíky naši asociální slečny, hoteliára apod. Tedy velmi úzké skupiny lidí. Pokud by náhodou nevynalezli banku bez inevstičního bankovnictví a virtualní kasíno, jak trefně poznamenal pan Luxor, to by holou prdel měli všichni... a někde na konci by byl sedlák, který se hrabe v hnoji a bez kterého by to nešlo. Akorát by chudákovi všecko podražilo, naftou počínaje a krmením konče. Příběh je to fakt hezký a ke všemu srozumitelný pro obyčejného člověka. [cool]

254877

10.10.2011 06:40

Budete světu chybět, Steve. Moc

Kreativita, inovace, genialita.

Rene Bartosek 69.?.?.?

O někom píšou v žebříčcích Forbesa, což za 50 let nebude zajímat vůbec nikoho a někdo se zapíše do historie a v čistě pozitivním slova smyslu se to podaří nemnohým vyvoleným, kteří tvrdě pracovali na svém talentu. A neušpinit se přitom korupcí apod. to není žádný detail, to je velmi podstatná věc. Na majetku není samo o sobě nic špatného, představuje potenciál. Ale záleží jak se získá a k čemu se používá a čemu tento potenciál umožní vzniknout.

254919

13.10.2011 14:25

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Když si autor plete pojmy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jo a pokud je směním se spekulantem, jehož bohatství stojí na hlavním aktivu hajzlpapíru, tak jsem získal co? Nemluvím o zdanění při obchodování s americkým daňovým residentem, tak je tak pitomé, že to bučí ještě za roh. Nemůžu uvěřit tomu, že to je pravda. To by se brzo mohlo stát, že s americkými daňovými residenty by neobchodovali ani ti Číňani, i když tahat v době krize daně z Francouzů nebo Britů by mohlo být velmi zabávné. Hlavně když to má hodit bilión babek ročně. V EU se kroutí palce na nohou, když mají navýšit stabilizační fond pouze "jednorázově" o 400 miliard. Rusové se tomu rovnou vysmějí. Prej Chodorovský v base kalí dobré vztahy, aby mu z principu zase něco nepřidali. [chechtot] [chechtot]

255103

13.10.2011 15:03

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

Rene Bartosek 69.?.?.?

Tržní hospodářství je OK! Problém je že vždycky existují skryté mocenské skupiny, které se více či méně úspěšně snaží trh manipulovat, pokud se jim podaří nainstalovat nekrytou měnu, tak sto let tam kde šlápnou tráva neroste. Žádný trh několik desítek let neexistuje. Máme vládu oligarchie a plutokracie, která to dopracovala, tak kam se dopracovala několikrát v minulosti, akorát teď máme jako bonus nuklearní rachejtle. [bliji]

255106

13.10.2011 15:26

Afghánistán: Deset let bezcílné války

Malá oprava.

Rene Bartosek 69.?.?.?

To, že Taliban dostal jednotku SEAL, co zabila bin Ladina jsem přežvýkl bezmyšlenkovitě. Buď ti lidé žijí a nebo je Taliban nedostal náhodou, ale někdo mu pomohl zevnitř. V případě druhé varinaty platí, že člověk se namočí přes nějaké šmejdy do špíny ani neví jak.
http://www.youtube.com/watch?v=dIdJuAtGU54&feature...

255109

13.10.2011 15:39

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Když si autor plete pojmy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Při krytých penězích to důležité není, ale pokud hajzlpapír je krytý v dnešních časech důvěrou veřejnosti, tak prodat třeba důl na měď může jenom blbec nebo hajzlík, který za to dostane nějaké všimné. A ničím jiným než důvěrou lidiček, že za to něco dostanou, to zákonné platidlo kryté není. Jenom zlatých certifikátů je minimálně desetkrát více než veškerého vytěženého zlata v historii, o jiných moderních nástrojích finančního průmyslu raději nemluvím. Zdanění je zvlášť, samozřejmě pokud náš spekulant je americkým daňovým rezidentem, pak je tady zajímavá otázka, zda nákup akcií na 5 minut, znamená doufám dle toho hoaxu obchodní kontakt s americkým daňovým residentem. Obvzlášť při nákupu akcií, které na tom trhu fyzicky neexistují, ale můžou změnit v obrovském objemu majitele, to je velmi pikantní. Pokud pak nějaké firmě přijdou papíry od amerického berňáku?... [velký smích] [velký smích]

255111

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 1

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?