Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 418 příspěveků, 198 různých jmén: <nic>, ¨, --, ---, --------, -----------, ;-), ?, ., .., ....., ', *, ***, +, ++, 271/2007 Sb., 4. brigáda Tábor, 538, 88, a teď opačně, Abmull, AČR, Adlatus, Ambrož, Anál, anonym, ARGOON, Arresty International, asdfgh, Augustin22, autocenzor, autodr., Bastila, bezdomovec, Biikupp, Bikkup, Blabolil, Borja Nešťastný, Bradek Kohn, Bravek, C. J. Hornster, Cenzura, Clima Gates, Czechian, Czechpostman, czert, Daniel Kváč, Daniel Š., deformy, demokratura, Dilino, Dobrý voják Švejk, DOTAZ, Drbalka, Dworschak, Eddie, ekonomické dějiny Česka, EMLS, Eso, Evropě to osladíme!, Felcc, fil, Franta Mydlo, FRED4, Fuente, gayograf, geograf, Grrepoliz, Guzzepe Carta, hahaha, Hans Štembera, Höger, Hoshek, Hranice, hudba v rádiích, chlap z gulama, chrochro, I.G.N.A.C., Ihor, iluutnh, íýžčžo, IZM, J. K., ja 2011, Jan Dvořák, Jarmil, jjm, Johnny, Josif, JOUIN, jrfbovrl, jssj, julis, Jurka, juvel, Kalous ušatý, Kapistrán, Karl, KD, Klaneni se prazdne rakvi, Klára Zetkinová, kolipp, Korupce, Kradousek, kt, Kult Osobnosti, Lahváč, Lasett, Leerss, legální lichva, LETT, Lett45, Libor, lidový humorista, LINUS, linvizta-čechizta, listonoš, Lukeš, M.X.M., Marihuana Marihuanovich, Martina, Mat, Michel, Milan Růžička, Minskej, Moira, Moravec, Mosti, Čechi, naštvaný volič, ncp, nové krycí jméno, občanské fórum, Obzamini, Open Society, Osmdesat haleru, P. C., P. L., p.o.p., p.t.p., Pavel Uxx, Pavla K, Petrbudwar, pieta?, poiuz, politolog z Plzně, power law, privatizace, Protentokrát, psycho, Putsch, R.p.O, Rattinger, Raucher, Rerotr1, RETRO, RIP, Rozdělení Česka-Slovenska, rozradeno jest?, Rýpal, s, Sallab1, seremesinahlavu, Shkolnikov, Silberstein, Silberštejn, Slušný člověk byl a je za, SnailNet, starý známý, státní financ, Sudeťan, suxx, Šeker, Tandler, Tanguero, Tatrovice (Dotterwies), Televizní silvestr, úkáčko, Uncle Sam, ůsidvbůSJK, už to leze ven, Václav Havel se zasloužil, Václav. L., Velký Demokrat, Venca Lahváč, visokoškolák :-)), Vivat Slovakia!, VoZP, Vrblk, výměna stráží, Xhamster, z netu, Zdena, Zemřelá společnost, zločinné praktiky OSA, נושה, ראָטשילד, صدام.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.07.2011 21:49

Je potřeba více internetového šmírování, říkají představitelé Evropy

Konec registracím, přihlásí nás prohlížeč

Bravek 77.?.?.?

BrowserID: jednotné přihlašování á la Mozilla
http://www.root.cz/clanky/browserid-jednotne-prihl...

249345

29.07.2011 11:59

Je potřeba více internetového šmírování, říkají představitelé Evropy

nová propaganda: šedá ekonomika

s 77.?.?.?

Podle studie The Shadow Economy in Europe 2010, kterou zpracovala karetní asociace Visa Europe spolu s poradenskou firmou A. T. Kearney, se prorůstání šedé ekonomiky dá účinně zabránit podporou bezhotovostních plateb.

Češi skrývají v šedé ekonomice přes půl bilionu
http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/cesi-skryvaj...

Je jasne o co jde spolecnosti VISA. Neni se co divit, kdyz ziji z toho, ze se plati bezhotovostne. Je nutne to tak brat.

249381

01.08.2011 11:21

Masová psychóza v USA

noví klienti v Česku

autodr. 77.?.?.?

Vybodovaní řidiči musí k psychologovi
http://www.denik.cz/z_domova/vybodovani-ridici-mus...

249625

02.08.2011 22:38

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

Není účelem trestního řízení...

demokratura 77.?.?.?

Státní zástupkyně pražského městského zastupitelství Renáta Rychnovská v březnu odmítla trestní oznámení postižených českých novinářů slovy: „Není účelem trestního řízení posuzovat jednání bezpečnostních složek státu, a to státu demokratického a právního, kterým Izrael bezesporu je.“

Češi, jež byli na lodi do Gazy, chtějí vyšetření postupu Izraele
http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/cesi-jez-byl...

249745

05.08.2011 09:44

Stanové městečko u New Jersey

Milionům Američanů chybí peníze na jídlo, fasují potravinové lístky

Uncle Sam 77.?.?.?

Milionům Američanů chybí peníze na jídlo, fasují potravinové lístky
http://zpravy.idnes.cz/milionum-americanu-chybi-pe...

249899

05.08.2011 10:41

Stanové městečko u New Jersey

Jsou na Slovensku osadní výbory?

geograf 77.?.?.?

osadní výbory v Česku
http://cs.wikipedia.org/wiki/Osadní_výbor

249903

05.08.2011 10:46

Stanové městečko u New Jersey

stavební povolení

geograf 77.?.?.?

Úředníci prověří bezpečnost železného kříže v Dobroníně
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/92759...

249904

06.08.2011 10:07

Stanové městečko u New Jersey

Co dementálně hýbe Českem: změna pravopisu

linvizta-čechizta 77.?.?.?

České olivy diskutujou o rozvolňování českého pravopisu.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/cl...

Za nějaký čas čeština nebude mít pravidla, protože je nebude potřebovat. Ústav pro jazyk český AV ČR pak bude možné zrušit a ušetřené peníze nás zachrání před pádem do řecké propasti. Viz další Úřady na zrušení: http://www.nechtenasbyt.cz/urad/

Slavná Akademie věd České republiky, kde akademik Trávníček prohlašoval, že má nad českým jazykem takovou moc, že když to on nařídí, tak se od zítřka bude psát píča s tvrdým y.
http://hedvicek.blog.cz/0812/ceske-skoly-produkuji...

249949

09.08.2011 23:03

Masová psychóza v USA

Přesčasy dělají z lidí alkoholiky, varuje nová studie

Šeker 77.?.?.?

Přesčasy dělají z lidí alkoholiky, varuje nová studie
http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=71...

250353

17.08.2011 15:18

Deflace

a opačně: hyperinflace, výmarizace

a teď opačně 77.?.?.?

(str. 12-20[smích]
...
„Musím tě naléhavě požádat o zvýšení platu."
„Už zas? Zvýšil jsem ti ho přece včera."
„Kdepak včera. Dnes ráno v devět. Mizerných osm tisíc marek. Konečně, dnes ráno v devět to ještě něco bylo. Jenže mezitím vyšel nový kurs dolaru a já si za to můžu koupit místo nové kravaty leda láhev laciného vína. Ale potřebuju kravatu."
„Kolik teď stojí dolar?"
„Dnes v poledne třicet šest tisíc marek. Ráno stál jen třicet tisíc."
Jiří Kroll si prohlíží doutnííc. „Šestatřicet tisíc! Letí to, jako když se páří kočky! Jak to jenom skončí?"
„Všeobecným úpadkem, pane polní maršále," odpovídám. „Ale zatím musíme žít. Přinesls peníze?"
„Na dnešek a zítřek jen malý kufřík. Tisícovky, desetitisícovky, dokonce několik balíčků starých milých stovek. Asi pět liber bankovek. Inflace teď letí tak, že Říšská banka nestačí tisknout. Nové stotisícovky obíhají sotva čtrnáct dní, a už se budou muset tisknout miliónovky. Kdy se dostanem k miliardám?"
„Za pár měsíců, když to půjde takhle dál."
„Bože můj," povzdychne si Jiří. „Kde jsou ty krásné klidné časy roku 1922? Tehdy stoupl dolar za rok z dvou set padesáti pouze na deset tisíc. A to nemluvím o roce 1921 — tehdy to bylo mizerných tři sta procent."
...
Jiří se zazubí. „Ty jsi obyčejná oběť doby, kdežto Líza pluje na vlnách německé inflace plnými plachtami. Je to krásná Helena šmelinářů. Z náhrobků se teď, hochu, nezbohatne! „Proč radši nekšeftuješ se slanečky nebo s akciemi jako tvůj přítel Willy?"
...
Jiří přinese z předsíně kufr s penězi. Sáhne dovnitř a hodí mi dva balíčky. „Stačí?"
Vidím, že to jsou většinou stovky. „Přidej těch tapet ještě půl kila," povídám. „Tohle je nejvýš pět tisíc. Tolik dávají při nedělní mši na talíř šmelináři, a to se ještě stydí, že jsou takoví krkouni."
...
„Zaplaťpánbůh že je zítra neděle," říká. „Aspoň nebudou žádné dolarové kursy. Na jeden den v týdnu se inflace zastaví. Tohle si Bůh jistě neuvědomil, když stvořil neděli."
„Jak si vlastně stojíme?" ptám se. „Jsme na mizině, nebo se topíme v blahobytu?"
Jiří dlouze táhne ze špičky z mořské pěny. „Myslím, že tohle o sobě dnes v Německu neví nikdo. Ani božský Stinnes. Všichni střádalové jsou samozřejmě na mizině. A právě tak dělníci a všichni, co jsou odkázáni na mzdu. Stejně je na tom většina malých obchodníků, jenže ti to nevědí. Skutečný blahobyt mají pouze lidé s devizami, s akciemi, nebo s velkými věcnými hodnotami. Stačí to k tvému osvícení?"
„Věcné hodnoty!" Hledím na zahradu, kde máme skladiště. „Moc už jich skutečně nemáme. Zbyl nám hlavně pískovec a ta litá veteš. Ale mramor a žulu bys spočítal na prstech. A tu trošku, co máme, prodává tvůj bratr se ztrátou. Nejlíp by bylo neprodávat vůbec nic, že?"

251186

17.08.2011 15:19

Deflace

a opačně: hyperinflace, výmarizace

a teď opačně 77.?.?.?

...
„Jindřichu," přeruší ho mírně Jiří. „Víme, že se dřeš. Ale žijeme dnes v době, kdy se prodejem chudne. Už léta máme inflaci. Od konce války, Jindro. A tenhle rok inflace řádí jako tubera. Proto už čísla nemají žádnou cenu."
Jindřich vytáhne poznámkový blok. „Ten pomník s křížem jsme koupili za padesát tisíc. Člověk by řekl, že tři čtvrtě miliónu je docela slušný výdělek."
...
„Ceny se mění Každý den," říká Jiří. „Tady není o čem mluvit."
...
Jindřich se na Jiřího upřeně zadívá. „Prachy? Co zase máš? Jak můžu přinést prachy, když jsme ještě nedodali? To přece není možné!"
„Je to možné," povídám. „Dneska je to dokonce běžné. Říká se tomu placení předem."
„Placení předem!" Jindřichův tlustý frňák se opovržlivě zachvěje. „Co vy o tom víte, učitýlku? Copak můžeme v našem obchodě chtít, aby se platilo předem? Od truchlících pozůstalých, když věnce na hrobě ještě ani nezvadly? Chcete peníze za něco, co jsme ještě nedodali?"
„Samozřejmě! Kdy jindy? To jsou právě poddajní a spíš vyklopí prachy na dlaň."
...
„Pane Krolle," povídám, „dovolte, abych vám ještě jednou stručně objasnil dnešní dobu. Zásady, v nichž jste vyrostl, jsou ušlechtilé, ale teď vedou k bankrotu. Vydělat peníze dnes umí každý, ale skoro nikdo nedokáže udržet jejich hodnotu. Není důležité prodávat, ale nakupovat a co nejrychleji dostat zaplaceno. Žijeme v době věcných hodnot. Peníze jsou iluzí. Každý to ví, ale spousta lidí tomu přesto nevěří. Dokud bude tenhle stav trvat, bude inflace pokračovat až k absolutnímu Nic. Člověk žije z pětasedmdesáti procent z fantazie a pouze z pětadvaceti procent ze skutečnosti. V tom tkví jeho síla i slabost, a proto ještě existují v tomhle čarodějnickém reji čísel ti, co vyhrávají, i ti, co prohrávají. Je nám jasné, že nemůžeme stoprocentně vyhrávat, ale nechtěli bychom patřit k těm, co prohrají všecko. Dostaneme-li až za dva měsíce ty tři čtvrti miliónu, za které jste dneska prodal pomník, nebudou mít větší cenu než dnešních padesát tisíc marek. Proto —"
Jindřich zrudne v obličeji jako pivoňka. Skočí mi do řeči. „Nejsem žádný idiot," prohlašuje podruhé. „Nemusíte mi tady dělat takové hloupé přednášky. Vím toho o praktickém životě víc než vy. A chci radši se ctí zahynout, než abych za svou existenci vděčil pochybným šmelinářským metodám. Dokud jsem u téhle firmy vedoucím prodeje, bude se obchodovat slušně a postaru! A tím to hasne! Já vím svoje! Tak to šlo až dosud a tak to půjde dál! Je to hnus, kazit člověku radost z úspěšného obchodu!"
...
„V sobotu odpoledne se už dolarový kurs nemění. Od dnešního poledne do pondělního rána zůstane naše marka pevná. Jak je to vlastně možné? V tom je asi něco pořádně shnilého! Jak to, že marka koncem týdne neklesá? Copak ji drží Bůh?"

251187

17.08.2011 15:20

Deflace

a opačně: hyperinflace, výmarizace

a teď opačně 77.?.?.?

(str. 45-46):
Dodávku žuly, kterou chceme z Riesenfelda vyrazit, nemůžeme ovšem zaplatit předem. Tolik peněz nemáme nikdy pohromadě a bylo by šílenství ukládat je v bance, protože by se rozplynuly jako sníh v červnu. Chceme proto dát Riesenfeldovi směnku splatnou za tři měsíce.

To znamená, že chceme nakoupit skoro zadarmo.
Riesenfeld z toho přirozeně nemůže mít škodu. Tenhle žralok v moři lidských slzí chce vydělávat jako každý počestný obchodník. Musí proto směnku diskontovat v naší bance týž den, kdy ji od nás dostane. Bankla rozhodne, zda si Riesenfeld i my zasloužíme příslušný úvěr, strhne si několik procent srážky a směnku vyplatí. Procenta srážky Riesenfeldovi ihned vrátíme. Tak dostane za dodávku celou částku, jako bychom mu zaplatili předem. Ale ani banka neutrpí škodu. Ihned předá směnku Říšské bance, a ta ji vyplatí, jako ji naše banka vyplatila Riesenfeldovi. Teprve v Říšské bance zůstane směnka ležet až do dne splatnosti, kdy ji banka předloží k zaplacení. Je jasné, jakou má pak ještě hodnotu.

Tohle všechno známe teprve od roku 1922. Do té doby jsme pracovali jako Jindřich Kroll a málem jsme udělali bankrot. Když jsme vyprodali skoro celý sklad, s úžasem jsme zjistili, že za to máme jen bezcenné bankovní konto a několik kufrů bankovek, které se nehodily ani k tomu, abychom si jimi vytapetovali kvartýr. Napřed jsme se snažili co nejrychleji prodávat a nakupovat, ale inflace nás vždycky snadno předěhla. Trvalo moc dlouho, než jsme dostali za pomníky zaplaceno, a mezitím klesly peníze tak rychle, že i ten nejlepší prodej byl ztrátový. Mohli jsme se udržet nad vodou teprve tehdy, když jsme začali platit směnkami. Ani teď nevyděláváme žádné velké peníze, ale na živobytí to stačí. Protože se v Německu tímto způsobem financuje každý podnik, musí přirozeně Říšská banka tisknout pořád nové a nové peníze a kurs proto klesá čím dál rychleji. Vládě to zřejmě také vyhovuje, protože se tak zbavuje všech vnitřních dluhů. Tato politika žene do záhuby lidi, kteří nemohou kupovat na směnky, ty, co mají nějaký ten majeteček a musí ho prodat, vlastníky malých obchodů, dělníky, důchodce, kteří vidí, jak se jejich vklady a bankovní pohledávky rozplývají jako sníh, a zřízence a úředníky, kteří živoří od jednoho platu k druhému, a přitom si nemohou dovolit ani pár nových bot. A vydělává-li někdo, pak to jsou šmelináři, vládci nad směnkami a cizinci, kteří si mohou koupit za pár dolarů, korun nebo zlotých, co chtějí, a velcí podnikatelé a burzovní spekulanti, jimž roste majetek a akcice jako houby po dešti. Ti mají všecko skoro zadarmo. Je to velký výprodej střádalů, počestných příjmů a slušnosti. Ze všech stran se slétají supové a hladce z toho vyklouzne jen ten, kdo může dělat dluhy. Neboť ty mizí samy od sebe.

(Erich Maria Remarque: Černý obelisk)

251188

18.08.2011 10:49

Deflace

Státní dluhy splatit nelze

IZM 77.?.?.?

Státní dluhy splatit nelze
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20110...

251240

18.08.2011 10:51

Žijeme v době fragmentarizace

fraktály

power law 77.?.?.?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Frakt%C3%A1l

(Směrník není celý, není funkční. -Moderátor)

251242

22.08.2011 10:18

Rothschild je nová síla stojící za Jukosem

Kuponova privatizace

privatizace 77.?.?.?

Kuponova privatizace
http://nr1a.com/privatizace.htm

251577

24.08.2011 12:06

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

Kníže označil Hájka za poskoka, urazil hlavu státu

* 77.?.?.?

Kníže označil Hájka za poskoka, urazil hlavu státu
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/cl...

251735

26.08.2011 15:05

Karel Schwarzenberg a B´nai B´rith

Konec pohádky o dobrém, poctivém a neúplatném knížeti Schwarzenbergovi

++ 77.?.?.?

Konec pohádky o dobrém, poctivém a neúplatném knížeti Schwarzenbergovi
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8052-...

251934

26.08.2011 19:18

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

číslovka 88 byla oficiálně zakázána

88 77.?.?.?

Zakážou i planetu Merkur?
A máme to tady, černé na bílém přímo z Nejvyššího soudu (http://www.nsoud.cz/JudikaturaNS_new/judikatura_pr...): číslovka 88 byla oficiálně zakázána. Zatím pouze na oděvu, zda se trestní represe rozšíří i na jiné její možné aplikace, na RZ aut, na čísla autobusů nebo trolejbusů, na stránky v knihách…, to zatím nelze predikovat, avšak bdělí strážci neposkvrněnosti myslí českých občanů nás jistě neopominou vyrozumět.

Zakážou i planetu Merkur?
http://paragraphos.pecina.cz/2011/05/zakazou-i-pla...

251949

30.08.2011 13:23

Karel Schwarzenberg a B´nai B´rith

Hříchy Karla Schwarzenberga

*** 77.?.?.?

Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné, jako ty Havlovy. Podívejte se na jeho majetkové poměry
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/hrichy-karla-sch...

252225

03.09.2011 09:16

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

Svět se řítí do pekel, pojďme na tom vydělat, radí v tajné zprávě analytik Goldman Sachs

jssj 77.?.?.?

Svět se řítí do pekel, pojďme na tom vydělat, radí v tajné zprávě analytik Goldman Sachs
http://byznys.ihned.cz/analyzy-a-komentare/c1-5273...

Ing. Vladimír Dlouhý, CSc., ekonomický poradce Goldman Sachs
http://www.vlada.cz/cz/ppov/ekonomicka-rada/clenov...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimír_Dlouhý_(po...

252458

03.09.2011 13:29

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

Spustit krizi a pak vydělat?

kt 77.?.?.?

Spustit krizi a pak vydělat? Za to má pykat Goldman (20. 4. 2010 )
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/business-ve-s...

252463

06.09.2011 12:50

Romové I. část

Republika Romburk

Dilino 77.?.?.?

Romové už brzy vyhlásí na severu Česka samostatnou Republiku Chanov (třeba pod záštitou EU), kterou ČR okamžitě uzná. Rázem by obyvatelé Republiky Chanov nebyli českými občany a nemohli by se tak volně pohybovat po ČR a například se věnovat trestné činnosti. Občané Republiky Chanov nebudou součástí EU ani SIS (Schengenský prostor), tím pádem je pro ně vyžadováno platit vízum (60 EUR za vstup + pozvání), neměli by nárok ani na rozpočet ČR, ani na rozpočet EU, museli by začít makat a něco dělat sami. Pro tento účel by museli otevřít hranice obyvatelům EU, EEA (EHS), US a podobně, ale EU by vůči nim měla vízový režim. Romové v Chanově by konečně začali pracovat, měli by zároveň svůj stát, kam by si mohli sestěhovat své příbuzné a nebyli by oprávněni naprosto legální cestou k jednoduchému pohybu po území EU.

252563

06.09.2011 15:28

Romové I. část

učte se cigánsky

Mosti, Čechi 77.?.?.?

česky - cikánsky/romsky:

Brno - Brna, Brnos
Čechy - Čechi
Hradec Králové - Hradecis
Jablonec nad Nisou - Jablonka
Liberec - Libercis
Most - Mosti
Pardubice - Pardubici
Ústí nad Labem - Usti , Usťi , Usťis

Banská Štiavnica - Šelmeca
Bardejov - Bartva
Bratislava - Požoma , Braťislava
Humenné - Homona
Košice - Kaša
Krásná nad Hornádom - Cipľaka
Levice - Ľeva
Michalovce - Naďmihaja
Nové Mesto nad Váhom - Uheľa
Petič - Petičis
Prešov - Perješis
Sečovce - Sejčis , Šejčis
Slovensko - Slováčiko
Spišská Nová Ves - Novejsis
Spišské Podhradie - Potradňa
Trebišov - Terebešis
Veľký Šariš - Bari Šaroša
Zvolen - Zoľoma

Budapešt - Pešta
Maďarsko - Ungriko

Osvětim - Aušvica , Osvěnčim
Polsko - Poľčiko , Poľsko

Bukurešť - Bukurešta
Rumunsko - Rumunsko, Rumuňija

252573

06.09.2011 18:01

Romové I. část

RE: Neschopnost, nebo i záměr neřešit romský problém, protože ten je především sociální a až potom rasový!

Xhamster 77.?.?.?

No vidíte, a soudruh Generální nájemník si myslí, že je to přesně naopak:
Stanislav Křeček: Romský problém není problémem sociálním, URL:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stanislav-kr...


Dle mě je to však následovně:

Za rasovým napětím na Šluknovsku stojí i výnosný byznys http://www.lidovky.cz/za-rasovym-napetim-na-slukno...

Kšeft ukrytý za boj s Romy: Kriminálka šetří ceny tepla http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.pht...

252579

06.09.2011 18:37

Romové I. část

český podvod se slovíčky

Sudeťan 77.?.?.?

Lze tvrdit, že ještě kolem roku 1830 uvažovala valná většina obyvatel země Čechy na prvním místě zemsky. Slovo Čech bylo naprostým synonymem slova Böhme (latinsky Bohemus). Obě slova znamenala prostě obyvatel země Čechy. Nejpozději v roce 1848 však dostává tato dosavadní jednota první závažnější trhliny. Již dříve známé, dosud opravdu jen výjimečně probleskující etnicko-jazykové rozlišování, začíná být častější. Obyvatel země Čechy začíná být podle svého jazyka rozlišován buďto na kmenového Čecha (Stockböhme, Stock-Böhme, tj. česky mluvícího obyvatele země Böhmen, pro nějž se později ujal výraz Czeche (Čeche), Tscheche ) nebo na německého Čecha (Deutschböhme, Deutsch-Böhme, tj. německy hovořícího obyvatele země Böhmen). Mluvilo se o národní skupině českoněmecké, k tomu existoval i kompozitní substantivní tvar Čechoněmec (takto se nazývali německy mluvící obyvatelé českých zemí ze strany spoluobyvatelů jazyka českého). Z jednoho národa ve smyslu Nation vznikají dva národy ve smyslu Völker/Sprachvölker. V souvislosti s tím, lze z etnicky české strany vysledovat pokus o zajištění jistého ”nadpráví” pro česky hovořící stranu. Jeden z argumentů pro takovou konstelaci přitom tkvěl právě na půdě názvoslovné, a ukazuje tak, že v případě geograficky-politické terminologie naprosto nejde jen o banální ”slovní hříčky”, ale o podhoubí, z něhož může vyrašit zničující konflikt. Charakteristický může být výrok etnicky českého novináře a epigramisty, Karla Havlíčka Borovského, z roku 1848: ”Čech i Němec užívej každý všelikého pohodlí strany národnosti své ... jinak ale Čechové přednost mají, poněvadž v Čechách jsme a většina Čechů.”
Přesun od pojmosloví o základu böhmisch k tschechisch je tak příkladem, jak může být změna jediného slova důležitá. Tato změna totiž v sobě nese útok na základní domovské právo ne-česky hovořícího obyvatelstva v zemích Koruny české, a staví ho do pozice obyvatel druhé kategorie. Velkou roli přitom hraje ta skutečnost, že slovo ”český” může mít kvůli ”nedokonalosti” češtiny celkem 4 významy:

- záležitost vztahující se k českému národu v zemi Čechy (tschechisch in Böhmen)
- zálěžitost vztahující se k zemi Čechy (böhmisch)
- záležitost vztahující se k českému národu vůbec, tedy hlavně v zemi Čechy, v zemi Morava a v zemi Rakouské Slezsko - tj. k sudetským zemím (tschechisch, tschechisch in Sudetenländer)
- záležitost vztahující se k zemím Koruny české, (sudetisch)

V extrémním případě pak může dojít k tomu, že zástupci českého národa v zemi Čechy tvrdí, že hovoří jménem celých zemí Koruny české (dále ”ZKČ”). Pro další text tak považuji za nezbytné upozornit na rozdíl mezi pojmy Böhmen a Tschechei. Pokud hovoříme o Böhmen, vycházíme z keltské názvoslovné tradice, hovořící o zemi Bójů (Bojehaemu...

Automaticky kráceno

252583

06.09.2011 18:38

Romové I. část

český podvod se slovíčky - pokračování

Sudeťan 77.?.?.?

V extrémním případě pak může dojít k tomu, že zástupci českého národa v zemi Čechy tvrdí, že hovoří jménem celých zemí Koruny české (dále ”ZKČ”). Pro další text tak považuji za nezbytné upozornit na rozdíl mezi pojmy Böhmen a Tschechei. Pokud hovoříme o Böhmen, vycházíme z keltské názvoslovné tradice, hovořící o zemi Bójů (Bojehaemum , - Bohemia). Protože však Bójové jednak nebyli národem v dnešním smyslu slova, jednak na tomto území již dávno nežijí, nelze tomuto názvu přikládat jakýkoli nacionální náboj. Je to název pro zemi, bez ohledu na etnicko-jazykovou strukturu jejího obyvatelstva. Vztahem k takto definovanému území může být zemský patriotismus , pěstovaný zhusta šlechtou, která je sama ze své podstaty internacionální (respektive ne-nacionální).
Pokud hovoříme o zemi Čechy/Tschechei, jdeme historií zpátky až k mytickému praotci Čechovi a ke kmeni Čechů , který svým výstupem na horu Říp, dá se říci ”rezervoval” celou tuto zemi pro (tehdy pochopitelně ještě neexistující) český národ. Etnicky český mluvčí si jakoby nepřipouští, že by se tato země mohla jmenovat ještě jinak, a tak si usurpuje výhradní právo na její pojmenování. A - tautologicky - tvrdí, že sám název země zdůvodňuje jeho nadpráví, vyplývající z jeho příslušnosti k národu, jehož předkové ”dali této zemi jméno”.

Bohemismus, tato syntéza ”dvojjazyčené vlasti”, vzal za své. ”Novočeský národ” tak do budoucna zahrnoval pouze česky hovořící obyvatele země Čechy (resp. ZKČ). Němci - a stejně tak i Židé - ze země Čechy, potažmo ze všech ZKČ, jsou tedy eliminováni z ”českého pohledu” na ”českou věc” a stanou se prostě Němci (Židy). Někteří z Němců v zemi Čechy na tento stav reagovali tím, že se snažili být nadále nositeli ”češství” ve smyslu Böhmen. Zanedlouho tuto platformu - až na výjimky - opustili i oni a přiklonili se k definování území na němž žila jejich většina, názvem Deustchböhmen.* V jakémsi matematickém smyslu lze tedy hovořit o vztahu Böhmen = etnicky české Čechy + Deutschböhmen . Čechy ale v očích etnických Čechů byly majetkem česky hovořících obyvatel země celé, až k historické hranici.
Druhá rovina ”boje o slova” tkví v dichotomii mezi pojmy sudetské země (Sudetenländer) a české země. Sudetské země - jsou termín neetnický, odvozený od názvu dominantní horské formace, procházející tímto ”trojzemím”. Tento název sám o sobě nic nevypovídá o etnicko-jazykovém složení obyvatel této oblasti. České země je název etnizující, snažící se opět demonstrovat ”zvláštní práva” národa, ”po kterém se toto území přece jmenuje”. Matematizace vztahu z německy hovořící strany pak vypadá následovně: Sudetské země = etnicky české území ZKČ + Deutschböhmen + Deutschmähren + Deutschschlesien.
V tomto období vznikají i dvojí dějiny ZKČ. Oba náro...

Automaticky kráceno

252584

06.09.2011 18:41

Romové I. část

český podvod se slovíčky - pokračování

Sudeťan 77.?.?.?

Druhá rovina ”boje o slova” tkví v dichotomii mezi pojmy sudetské země (Sudetenländer) a české země. Sudetské země - jsou termín neetnický, odvozený od názvu dominantní horské formace, procházející tímto ”trojzemím”. Tento název sám o sobě nic nevypovídá o etnicko-jazykovém složení obyvatel této oblasti. České země je název etnizující, snažící se opět demonstrovat ”zvláštní práva” národa, ”po kterém se toto území přece jmenuje”. Matematizace vztahu z německy hovořící strany pak vypadá následovně: Sudetské země = etnicky české území ZKČ + Deutschböhmen + Deutschmähren + Deutschschlesien.
V tomto období vznikají i dvojí dějiny ZKČ. Oba národy si jaksi chtějí ”pojistit” své domovské právo směrem do minulosti. Jednak tak vznikají jednostranné, tschechisch dějiny, při jejichž vytváření (osekáním dosavadních böhmisch dějin), sehrál velkou úlohu dějepisec a staročeský poslanec Říšské rady, František Palacký. Právě pod jeho taktovkou se roku 1820 vzniklá Společnost vlasteneckého musea v Čechách, která byla původně zemsky (böhmisch) orientovaná, přesmykla do tábora tschechisch. Zemský patriotismus je v Palackého uvažování prohlášen za zpronevěření se vůči národu. (Sudeto)německé - obdobně jednostranné - dějiny začínají germánskými kmeny Markomanů a Kvádů (tj. okolo přelomu letopočtu). Součástí tohoto ”rozdělení dějin” je - dodnes trvající - snaha zpětně nazvat sudetským Němcem někoho žijícího dávno před rokem 1848. V obdobné souvislosti může padnout zmínka o tom, že si Karel Veliký podrobil ”sudetské Slovany”.

252585

07.09.2011 11:37

Romové II. část

Budeme se za nedlouho muset učit od Cikánů?

Jurka 77.?.?.?

Budeme se za nedlouho muset učit od Cikánů?
http://k213.cz/JOOMLA/Budeme-se-za-nedlouho-muset-...

252636

07.09.2011 17:23

Romové II. část

Co pan Gerd zamlčel

Shkolnikov 77.?.?.?

V Česku bude mít dnes vysokoškolské vzdělání skora každá piča. Představte si Cigána, co s obtížema vystuduje střední školu. K čemu mu to bude?

Rozšířená reprodukce prostomyslnosti
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stanislav-ko...

Plzeňská práva jsou prohnilá, kromě plagiátorství zmizela polovina dizertací
http://zpravy.idnes.cz/plzenska-prava-jsou-prohnil...

Zapomeňte na předsudky, vyšší odbornou školu zvládne i mentálně postižený
http://izeny.eurozpravy.cz/vase-pribehy/32554-zapo...

252650

12.09.2011 19:09

Romové II. část

únor 2011: Z pohraničí se má přesunout přes 250 policistů

Bradek Kohn 77.?.?.?

Z pohraničí se má přesunout přes 250 policistů. Pomohou ve větších městech
http://hradec.idnes.cz/z-pohranici-se-ma-presunout...

253202

14.09.2011 15:08

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Bruselské kvóty zničily trh s cukrem

Evropě to osladíme! 77.?.?.?

Konec cukrové řepy a cukrovarů v Čechách?
http://www.podnikatel.cz/clanky/konec-cukrove-repy...

Sladkosti podraží. Bruselské kvóty zničily trh s cukrem
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/clanek...

253334

25.09.2011 10:59

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

Pane Stworo........připosranost!!!

Václav. L. 77.?.?.?

Že se chlubíte tím, že jste připustil, že by tam slovo "žid" být
nemělo, ukazuje na Vaší připosranost!! Jinak by jste musel
zmíněnému fízlovy naprosto jasně zdělit, že označení "žida" za
"žida" je naprosto normální!! No jo, ale židé nám vládnou tak
musíme držet tu naší "gojskou" hubu a krok! Že?!

253909

04.10.2011 10:44

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

Penězokazectví se trestalo smrtí, veliké zisky ale lákaly

Martina 77.?.?.?

Penězokazectví se trestalo smrtí, veliké zisky ale lákaly
http://www.radio.cz/cz/rubrika/historie/penezokaze...

254423

04.10.2011 13:02

Šluknovská výzva zní: Občane braň se!

Realitky stěhují Romy do Jiřetína. Chtějí sem vnést neklid, míní místní

seremesinahlavu 77.?.?.?

Realitky stěhují Romy do Jiřetína. Chtějí sem vnést neklid, míní místní
http://zpravy.idnes.cz/realitky-stehuji-romy-do-ji...

254435

13.10.2011 10:38

Stevia

Nebezpečný aspartam

czert 77.?.?.?

Nebezpečný aspartam
http://lucifer.bloguje.cz/900572-nebezpecny-aspart...

255096

14.10.2011 21:58

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

Lukašenko hodlá zakázat Bělorusům konta v zahraničí

Minskej 77.?.?.?

Lukašenko hodlá posílit moc KGB a zakázat Bělorusům konta v zahraničí
http://zpravy.idnes.cz/lukasenko-hodla-posilit-moc...

255185

15.10.2011 18:04

O morálce v tržním hospodářství

Listopad 1989 = dovršení Vítězného února 1948

.. 77.?.?.?

Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením Února 1948. Tehdy byl uloupen majetek za biliony, avšak „revoluční" (neústavní) cestou. Tak si to soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti oposmluvně „zlegalizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „strany modrého ptáka“ a „oranžového levého padělku“ namísto bývalé ČSSD. „Lůze" rozdali kuponové knížky, vrátili zničený majetek několika přeživším restituentům (včetně ochočeného mouřenína Havla). Teď rafinovaně svádí všechno svinstvo na ekology, restituenty, pokrokáře, eurofily, zprostituované katolíky, (nikoli však na jim spřízněné voliče KSČ) a každý volič je jim dobrý v jejich absurdní opofrašce: „Každý chvilku krade pilku“. Ohánějí se"standardní parlamentní“ kleptokracií (superagenta a opravdu, ale opravdu vlastizrádce Pružinského, která je pro něj „opravdu tím nejlepším možným řešením“).

255223

20.10.2011 09:53

Zločiny neoliberalismu

Ferrari pro prasata

chrochro 77.?.?.?

"Podle protagonistů tohoto plánu jim stačí cca 500 milionů lidí, kteří jim zajistí (při žebráckých mzdách) dostatek všeho, co tito lidé potřebují."


Ferrari pro prasata se liší od Ferrari pro lidi. Co je na tom divného?

viz
Colu, pijeme Colu ... Všichni tu samou?
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-...

255598

26.10.2011 04:36

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: blazni po cesku

Franta Mydlo 77.?.?.?

Nazdar stará páko.
Tady ti posílám trochu optimismu do žil. [smích]
http://dolezite.sk/Kaddafi_je_nazive_alebo_ako_s_n....
Kde je pravda ukáže čas. A taky trochu grafiky:
Vložený obrázek

255971

03.11.2011 20:17

Globální krize, hranice růstu a nerealizované možnosti

Šokující materiál!

Daniel Kváč 77.?.?.?

V souvislosti s tímto článkem bych si dovolil doporučit vynikající materiál z polského pramene s názvem: MÝTUS O
ODSTRANĚNÍ KOMUNISMU "SOLIDARITOU". Shodou okolností se dnes
objevil na internetové stránce Spiknutí proti církvi a lidstvu.
Materiál ukazuje pozadí procesu stahování bolševismu ze světové
politiky s cílem nastolení nové koncepce ovládnutí světa!
Materiál je evidentně zpravodajského rázu! Proto ho všem vřele
doporučuji!

256517

04.11.2011 10:45

Globální krize, hranice růstu a nerealizované možnosti

RE: Re: Co dál se Zvedavcem (3)-Pravda o Židech je zločin!

M.X.M. 77.?.?.?

Problém není vůbec v tom co tu popisujete. Problém je v tom,
že pravda o židovské moci a vlivu je zločinem. Vyslovit a napsat
tuto pravdu je zločin! A to už se židovské propagandě podařilo
implantovat do mozků tak, že když ten či onen zmanipulovaný
člověk čte kritiku Židů - automaticky ho to zarazí! Je to
psychologická záležitost! Čili, jestliže tu pan Stwora (občas,
je to málo) zmiňuje židovské mocenské praktiky a kritizuje je,
dělá velmi dobře. A neměl by se u toho kroutit a zvažovat, jestli
to čtenáři pochopí, či ne. Pokuď to člověk pochopí jako útok na
ubohé Židy, tomu není pomoci. A takový člověk nás nemusí zajímat!
V katechismu pro Židy v Rusku je psáno: "Taktika ubohého Žida je
prověřena staletími"!

Znovu zde doporučuji výše uvedený skutečně vynikající materiál:
MÝTUS O ODSTRANĚNÍ KOMUNISMU "SOLIDARITOU"

256543

04.11.2011 16:32

Světová měna a světové dluhy

Židovstvo zadlužilo všechny státy světa

JOUIN 77.?.?.?

Tímto zadlužením učinili z téměř všech států světa svoje nevolníky. Teď ukazují na příkladu Řecka svojí celosvětovou moc!
Na kolena můžou finančně položit jakýkoliv stát. Proto žvanili,
že byli USA před bankrotem! Proto jmenovali další státy: Itálii,
Portugalsko, Španělsko, Irsko, apod. Světové židovské konsorcium
se sídlem v London City a New Yorku (které zároveň ovládá MMF,
Evropskou a Světovou banku) a téměř všechny ústřední "národní"
banky států světa (chybí snad jenom 5 států) - můžou třeba zítra
v poledne uměle vyvolat celosvětové finanční zhroucení. Stačí
zkrátit oběživo a zavřít ho do sejfů a celý svět je na kolenou!
To také dřív nebo později udělají - to je také důvod proč se
od rána do večera žvaní o finanční krizi! Je to pouze otázka
času! Stejnou otázkou času je útok na Írán. Na to už zhlouplou
světovou veřejnost připravili. Otázkou času je i 3. světová válka
! Otázkou také zůstává jestli spouštěčem (záminkou) pro rozpoutání 3. světové války bude finanční zhroucení nebo útok na
Írán!!
Kdo by chtěl do hloubky studovat světové židovské finance a jejich strategii - tomu doporučuji dvousvazkovou studii
J. Rothkranze; Maastrichtská dohoda - konečné řešení pro Evropu.
Stahujte z inter. stránek: Spiknutí proti církvi a lidstvu.

256560

04.11.2011 17:44

Světová měna a světové dluhy

RE: USA- zem orwellovských protikladov-POZOR!

p.o.p. 77.?.?.?

Putin je jejich člověk. Stejně jako Medvěděv. Oba dva jsou po
matkách Židé a sedí v zednářských lóžích! Jsou to v podstatě
loutky hlavního rabína Ruska Berla Lazara z chasidské sekty
Chabad Lubavitch. Tato organizace má sídlo v New Yorku a má
nesmírnou moc. To, že se Medvěděv a Putin vyjadřují zdánlivě
protizápadně - tedy "protižidovsky" je způsobeno tím, že v ruské
armádě je tzv. skupina euroasijců, kteří mají velký vliv a Putin
a Medvěděv hrají jakousi dvouroli. Na jedné straně jsou jednoznačně v rukou finanční a politické moci která je v Rusku
úplně židovská - na druhé straně je zde "druhé" Rusko (to národní), které má svojí mocenskou oporu v armádě a kterou musí oba dva do značné míry respektovat! V Rusku je mezi lidmi obrovský protižidovský odpor - protože Rusové stejně jako Poláci moc dobře vědí kdo je jejich tríznitelem. Všichni tzv. miliardářští oligarchové Ruska jsou Židé: Berezovskij, Chodorkovskij, Abramovič, Gusinskij a další. A politici tam byli
a jsou všichni Židé: Gorbačov (Kohn), Jelcin (Elzmann), Jakovlev,
Primakov, Černomyrdin, Ivanov, Žirinovskij, atd, atd.......

256563

04.11.2011 20:17

Světová měna a světové dluhy

29 světových bank, které nesmí zkrachovat

ראָטשילד 77.?.?.?

Mocní vybrali 29 světových bank, které nesmí zkrachovat
http://byznys.lidovky.cz/mocni-vybrali-29-svetovyc...

256576

04.11.2011 21:00

Světová měna a světové dluhy

RE: USA- zem orwellovských protikladov-POZOR!

p.t.p. 77.?.?.?

Vážený pane, studuji židovsko-zednářskou problematiku 12 let
a to především z německých, španělských, ruských a polských
pramenů. V těchto zemích je na toto téma totiž pramenů nejvíce
a jsou nejpřesnější. Je to dáno tím, že v těchto zemích měli
a mají největší moc. A tam kde je jejich moc největší - tam je
proti nim i největší odpor. K těmto zemím patří ještě USA a
Francie. Jinak ale Židé přirozeně ovládají i ostatní státy. Dnes
už není na světě jediný stát kde by nebyli instalovány zednářské
lóže přes které Židé ovládají i místní domorodce - i tam kde je
Židů minimum. Co se týče Putina a jeho židovském původu po
matce - tak tuto informaci mám od velkého znalce židovské a
zednářské otázky Olega Platonova - který v Rusku na toto téma
vydal několik děl. Toto uvádí ve svém díle: "Trnová koruna Ruska"
Napsal ještě dílo: "Rusko pod nadvládou zednářstva", atd. Navíc
v Rusku je Putinův židovský původ chronicky znám. Na demonstracích je tam velmi často vidět transparenty kde jsou Putin, Medvěděv a další označeny za Židy! V tomto a to mi věřte opravdu Rusy nemusíme poučovat. Co se týče Kaddáfího tak to byl zednář, to máte pravdu. Ale to byl i Žid respektive je Fidel Castro Ruz (španělský Žid), Saddám Husain byl také zednář. To že je Žid Chodorkovskij v lochu, to nemá nic společného s Putinem. Je to věc židovské mocenské kliky! A ne jak Vám vypráví židovská
masmédia, že ho nechal zavřít Putin. Ale pokud vycházíte z této
logiky a z tohoto úhlu posuzujete Putina pak končím diskuzi
protože je pod mojí úroveň! A to nejsem nijak namyšlen. Ale
dětinské diskuze už dávno nevedu! Snad Vám pokuď skutečně máte
zájem o tuto věc můžu doporučit skutečně skvělý materiál který
byl teď zveřejněn na stránkách Spiknutí proti církvi a lidstvu -
MÝTUS O ODSTRANĚNÍ KOMUNISMU "SOLIDARITOU"
Jsou tam i desítky jiných materiálů.

256579

04.11.2011 21:18

Světová měna a světové dluhy

RE: USA- zem orwellovských protikladov-POZOR!

p.o.p. 77.?.?.?

Vážený pane, toto je jenom populární blábol. Je pravdou, že
Chazarská říše přijala asi v 8. století judaismus jako své
náboženství. Ale to ještě neznamená, ten neustále opakující se
nesmysl, že současné světové Židovstvo tvoří z 90% tito Chazaři!
Kde by vzali tito Chazaři tak charakterové zhoubné vlastnosti
Židů díky nimž dnes ovládají celý svět?!!? Tím, že přijali judaismus, nepřibrali do své krve od Židů nic. Přemýšlejte trochu
a nevycházejte pouze z tohoto pomýleného díla! Jen zdůrazňuji,
že se takto nevyjadřuji jenom já, ale plno dalších, kteří se
zajímají o židovskou otázku. Dofám, že pochopíte která bije (?)

Židovstvo je míšená rasa už ze staré Palestiny. A to málo co
se smísilo s Chazary - to je zlomek Židovstva.

256581

07.11.2011 18:43

Můj vztah k Židům

Izraelský, ruský či židovský „neonacista“?

+ 77.?.?.?

Izraelský, ruský či židovský „neonacista“?
http://nassmer.blogspot.com/2011/11/izraelsky-rusk...

256736

07.11.2011 18:47

Můj vztah k Židům

„300 tisíc Čechů a skoro všichni Židé“

+ 77.?.?.?

„300 tisíc Čechů a skoro všichni Židé“
http://nassmer.blogspot.com/2011/11/300-tisic-cech...

256737

09.11.2011 13:26

Takto řídí Izrael britský tisk

Židovstvo ovládá tisk celosvětově!

R.p.O 77.?.?.?

Stejně jako všechny televizní stanice! Tisk Židé měli zcela
téměř ve svých rukou už na konci 19. století. Proto bylo
mimojiné tak jednoduché rozdmýchat už tenkrát 1. světovou válku!
Ale dnes je v jejich rukou totálně! A tam kde to neobsadí
personálně - používají k tomu místních domorodců které jim slouží
v zednářských lóžích! Takže nežidovské národy se musí smířit s
tím, že přežvykují pouze židovskou propagandu! Vždyť kolik
ubožáků věří těm jejich vysvětlujícím kidům o "finanční krizi",
11. září 2001, o zavádění demokracie v Egyptě, Libyi, atd, atd..
To se týká prakticky čehokoliv!!

256844

10.11.2011 10:22

Západní demokracie: Fraška a podvod

Adieu, adieu, naše demokracie

Hoshek 77.?.?.?

Adieu, adieu, naše demokracie
http://blisty.cz/art/60916.html

256873

10.11.2011 10:39

Západní demokracie: Fraška a podvod

Svoboda být mafiánem nebo šlapkou

P. L. 77.?.?.?

V Rusku se toto video nesmí vysílat. V Česku se stává symbolem odporu
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/21354...

256874

14.11.2011 23:59

Mechanismus potlačení národních ekonomik

RE: vsetko je v poriadku

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

Ano, přesně tak. Snad jenom doplnění pro toho kdo náhodou neví,
že Sarkozy je "maďarský" Žid. No a samozřejmě zednář, stejně
jako Merkelová. Ale to jsou dneska všichni téměř ve všech vládách
světa. Minimálně v Evropě nemůže být ministr nikdo, kdo není
členem zednářské lóže! Nejvyšší vedení zednářstva je podle znalců
této problematiky soustředěno v židovském zednářském řádu
B´nai B´rith, kterému jsou podřízeny všechny zednářské lóže.
U nás uváděl zasvěcený M. Dolejší - autor Analýzy 17. listopadu
1989 a řady nepublikovaných materiálů - jako členy tohoto řádu
Havla, Klause, Moose, Tošovského, Železného a některé další Židy!
Podle mě je do budoucna nevyhnutelné umělé zhroucení finančního
systému světa a rozpoutání 3. světové války! Je to pouze otázka
času. Teď Židovstvo podkopává režimy v arabském světě s cílem
dosadit tam svoje loutkové vlády (viz. Egypt, Libye, Sýrie a
další budou zřejmě následovat) Nearabský Írán už odsoudili k
"smrti"! Útok na něj je opět otázkou času.
No a co se týče "národnch" ekonomik, ty už bohužel dávno nejsou
národní. Národní ekonomiky neexistují, existuje pouze světová
ekonomika, jejíž řízení je určováno konsorciem 14 světových
bank. Neboť toto konsorcium vlastní, řídí nebo alespoň kontroluje 72% veškerého světového finančního oběživa. Toto psal
M. Dolejší ve své Analýze 17. listopadu 1989 - v roce 1990. Od
té doby je to procento vyšší!

257046

15.11.2011 23:20

Válečná mračna nad Íránem

USA a Velká Británie jsou mocenskými centry židovské moci!

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

A tato hebrejská bestie už dávno rozhodla o útoku na Írán!
Je to pouze otázkou času. "Podkopali" Egypt, Libyi, teď
"podkopávají" Sýrii a další budou zřejmě následovat. Jdou
přes hromady mrtvol a moře krve ke svému pradávnému cíly:
univerzální židovské světovládě!

257111

18.11.2011 10:25

Sametové rozkradení republiky

Židovsko-zednářský podvod!

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

Zaprvé, bych se přimlouval za to aby jsme nepoužívali slova
židovské propagandy jako: revoluce či konspirační teorie! Revoluce proto, že 17. listopadu 1989 žádná revoluce nebyla, ale
byl to připravovaný převrat kde lid sehrál roli užitečného idiota! A konpirační teorie je úplná hovadina - protože v tomto
případě to byla světová konspirace (řízená z USA, SSSR a Izraele). Dovolil bych si v této souvislosti ocitovat z díla:
T. ROMANESCA; PÁNI A OTROCI 20. STOLETÍ - SVĚTOVÁ ŽIDOVSKÁ
KONSPIRACE:
"Židé, kteří prostřednictvím kapitalismu a komunismu vytvořili konzumní společnost, nyní drželi v kleštích celý svět. Avšak díky Stalinově a později Brežněvově koncepci hospodářské a finanční autarkie, která se ukázala být méně efektivní než se původně očekávalo i některým dalším faktorům, se Židovstvo rozhodlo přistoupit ke stažení bolševismu ze světové politiky, protože volný trh na Západě zplodil konzumní společnost, ovladatelnou totálně a s menšími riziky. Proto byly započaty přípravy k „demokratizaci“ východního bloku, řízeného SSSR. Koncepci začal rozpracovávat šéf KGB, člen židovského zednářského řádu B´nai B´rith a budoucí generální tajemník Komunistické strany SSSR, Žid Jurij Andropov (vl. jm. Lieberman). Z toho důvodu se přistoupilo již v sedmdesátých letech 20. století k vytvoření horizontálních organizací, jako byla Charta 77, jejíž vznik byl iniciován židovským zednářským řádem B´nai B´rith z Basileje. V Polsku byla o něco později vytvořena tzv. Solidarita. Obdobně se postupovalo ve všech státech Střední a Východní Evropy.
Jakousi generální zkouškou na stažení bolševismu z oběhu byl v Československu tzv. obrodný proces na jaře 1968, jehož vůdcem byl Žid Eduard Goldstücker. Židé, kteří koncipovali rok 1968, E. Goldstücker, J. Pelikán, L. Vaculík, J. Kohout, J. Hájek, I. Klíma, O. Šik, A. J. Liehm, E. Löbl, O. Černík, J. Procházka, V. Šilhán, F. Kriegl atd., pokud se toho dožili, byli rovněž mezi iniciátory převzetí moci v roce 1989. Revize komunismu v Československu v roce 1968 měla usnadnit postupnou anexi území Československa „Západem“ a dospět tak k podobným stavům jako nyní po roce 1989. Tomuto plánu KGB však v SSSR odporovala skupina euroasijců, kteří byli v „opozici“ vůči KSSS a KGB a byli soustředěni kolem GRU – vojenské zpravodajské služby. GRU byla proti plánu KGB na revizi idejí, programu a personálního řízení KSČ v ČSSR. Maršál Ogarkov, který řídil generální štáb armády SSSR, se spolu s maršálem Grečkem proti plánu postavili a zahájili okupaci Československa proti vůli KGB.
Základní mystifikací je tvrzení, že 17. 11. 1989 došlo v Československu k spontánní revoluci obyvatelstva proti vládě KSČ. Tento politický převrat byl připravován přibližně od června 1988, přičemž situace k němu byly vypracovány už od prověrek v KSČ 1969-70 a poté založen

257230

18.11.2011 10:33

Sametové rozkradení republiky

Židovsko-zednářský podvod 2

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

Pokračování citátu z díla: T. ROMANESCA; PÁNI A OTROCI 20. STOLETÍ - SVĚTOVÁ ŽIDOVSKÁ KONSPIRACE:
"Zednáři jsou dnes již pevně zahnízděni ve všech státních úřadech včetně nejvyšších, ve vládách, v politických stranách jako poslanci, ve vůdčích hospodářských kruzích, ve svobodných povoláních jako jsou právníci a lékaři, v učitelských sborech našich univerzit, v tisku a ve všech médiích i všech dalších tzv. kulturních institucích jako např. knihkupectví, vydavatelství a svobodná umělecká povolání, na vysokých místech v duchovenstvu atd. Ovládají tedy všechny složky veřejného života v zemi. Všichni jsou pak podřízeni anonymnímu židovskému vedení.
Židé tak mají rozsáhlou agenturu, která jim zajišťuje personální výběr a řízení činnosti vlády, parlamentu, senátu, vládních a samosprávných orgánů, médií, atd. Tím tvoří Židé stát ve státě! Tato totální mocenská expozitura má za následek rozbití Československa, začlenění České republiky do Evropské unie a NATO, likvidaci armády, ničení zemědělství, školství, zdravotnictví, ovládnutí policie, zpravodajství, soudnictví, zbídačení obyvatelstva, zidiotštění mas a kolonizaci země, prodej národního majetku světovým židovským společnostem, bankám, pojišťovnám, bursám, apod. Dnes se téměř všechen majetek České republiky, cca 78%, nachází v rukou mezinárodních Židů (především z Německa a USA). Po transferu Židů z Ruska (po roce 1990) jich na našem území zůstalo přibližně 9 340. Ostatní Židé odcházeli do USA, Velké Británie, Německa, Maďarska, atd., a rozptýlili se do téměř všech států světa!
Prvním krokem k anexi naší země bylo hned na počátku roku 1991 zavádění tzv. šokové terapie, jejímiž autory byli dva vazalové Rothschildova domu Židé, J. Sachs a G. Sörös spolu se Světovou bankou a Mezinárodním měnovým fondem – kterou u nás zavedl jejich agent, tehdejší ministr financí, Žid a zednář B´nai B´rith, Václav Klaus. Šoková terapie měla za následek kaskádní devalvaci koruny, liberalizaci cen v monopolním prostředí státních výrobců a obchodu při fixních mzdách, kdy průměrný měsíční plat byl devalvací sražen na zhruba 100 USD! Postup přesně podle návodu Židy (Rothschildy) řízeného Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Cílem bylo prudké zvýšení cen spotřebního zboží, potravin a služeb za současného divokého poklesu reálných mezd a znehodnocení vkladů občanů, a vedl tudíž k prudkému poklesu životní úrovně až u 90 % populace. Jinými slovy, již v roce 1991 byly položeny základy k výprodeji čsl. ekonomiky do zahraničí a prakticky k destrukci průmyslu a zemědělství. To by ale vyžadovalo samostatné pojednání. Zahraniční dluh v konvertibilních měnách včetně výpůjček od Mezinárodního měnového fondu měl podle plánu do konce roku 1991 dosáhnout 12 mld. USD, neboli 37 % HDP. K tomu není nut...

Automaticky kráceno

257232

18.11.2011 11:33

Sametové rozkradení republiky

hranice SSSR - NATO

gayograf 77.?.?.?

Sovětský svaz měl přímou hranici s NATO: s Norskem a s Tureckem.

257238

18.11.2011 11:39

Sametové rozkradení republiky

národní podniky v českém bordelu

gayograf 77.?.?.?

S účinností od 1. ledna 1992 byla právní forma národní podnik vypuštěna z právního řádu Československa zrušením Hospodářského zákoníku č. 109/1964 Sb. a jeho nahrazením Obchodním zákoníkem č. 513/1991 Sb. Dodnes ale podniky s touto právní formou existují.

Takže v Českozlodějsku existuje například firma Budějovický Budvar, n. p., ale její právní forma n. p. v Obchodním zákoníku není.

257241

18.11.2011 11:45

Sametové rozkradení republiky

Tak už je to venku! Klaus to konečně rozsekl!

gayograf 77.?.?.?

"Náš úkol byl ne zajistit každému štěstí a bohatství, náš úkol byl změnit politický, ekonomický, sociální systém z komunismu v něco docela jiného a to se stoprocentně podařilo. Kdyby byli všichni se vším spokojeni, tak svět končí, protože by nebyla sebemenší motivace něco dělat." (Václav Klaus)

257246

18.11.2011 11:49

Sametové rozkradení republiky

Řízené rabování národního majetku po stažení bolševismu z oběhu..

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

A úloha V. Klause? Viz. citát z díla T. Romanesca; Páni a otroci
20. století - Světová židovská konspirace:
"Prvním krokem k anexi naší země bylo hned na počátku roku 1991 zavádění tzv. šokové terapie, jejímiž autory byli dva vazalové Rothschildova domu Židé, J. Sachs a G. Sörös spolu se Světovou bankou a Mezinárodním měnovým fondem – kterou u nás zavedl jejich agent, tehdejší ministr financí, Žid a zednář B´nai B´rith, Václav Klaus. Šoková terapie měla za následek kaskádní devalvaci koruny, liberalizaci cen v monopolním prostředí státních výrobců a obchodu při fixních mzdách, kdy průměrný měsíční plat byl devalvací sražen na zhruba 100 USD! Postup přesně podle návodu Židy (Rothschildy) řízeného Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Cílem bylo prudké zvýšení cen spotřebního zboží, potravin a služeb za současného divokého poklesu reálných mezd a znehodnocení vkladů občanů, a vedl tudíž k prudkému poklesu životní úrovně až u 90 % populace. Jinými slovy, již v roce 1991 byly položeny základy k výprodeji čsl. ekonomiky do zahraničí a prakticky k destrukci průmyslu a zemědělství. To by ale vyžadovalo samostatné pojednání. Zahraniční dluh v konvertibilních měnách včetně výpůjček od Mezinárodního měnového fondu měl podle plánu do konce roku 1991 dosáhnout 12 mld. USD, neboli 37 % HDP. K tomu není nutné opravdu, co dodat – republika byla vyprodána mezinárodnímu židovskému. bankovnímu kapitálu. Klaus jako tehdejší koordinátor Mezinárodního měnového fondu byl služebníkem těchto židovských organizací. Je spolu s dalšími Židy – D. Třískou a T. Ježkem – „architektem“ kupónové privatizace, která byla připravena a nastavena tak, aby umožnila další beztrestné rozkradení národního majetku. Klaus se rovněž později s ostatními podílel na rozsáhlém rabování bank. Co se týče skutečného počtu Židů v České republice, ten je před českou veřejností, stejně tak jako v ostatních státech, přísně utajován. Podle dobře informovaného zdroje jich u nás v současnost žije přes 200 tisíc včetně míšenců.“ Tolik Miroslav Dolejší:...

257247

18.11.2011 14:41

Sametové rozkradení republiky

Analýza 17. listopadu 1989

Anál 77.?.?.?

Analýza 17. listopadu 1989
http://www.analyza.wz.cz
http://casodej.cz/analyza17.htm

257256

23.11.2011 13:25

Globální finanční diktatura a Írán

Globální světové židovské diktatuře

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

Která ovládá prostřednictvím zednářských lóží a světových
financí - politiku, média, všechny nadnárodní instituce a
samotné státy - budou muset jít z cesty všichni kdo se dobrovolně
před touto mocí neskloní. Ten kdo se neskloní bude zlikvidován!
Je to předposlední dějství před instalací židovské univerzální
světovlády!! Proto "krize", války, ožebračování, totální chaos..

257554

23.11.2011 20:56

Globální finanční diktatura a Írán

NWO

Jarmil 77.?.?.?

Velcí globální hráči se rozhodli, že po jimi zavedené bolševické ruské revoluci, rozdělí svět neprodyšně na socialismus a kapitalismus a že budou sledovat oba systémy. Režim socialismu byl tedy jakýsi pokus o vytvoření NWO. Tento jejich komunistický experiment trval 70 (resp. 40) let a zdá se, že se jim nezdařil, nebyli s výsledky spokojeni, proto se rozhodli tento nevydařený experiment zrušit.

257577

23.11.2011 23:11

Globální finanční diktatura a Írán

RE: Globální světové židovské diktatuře

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

Myslím, že vůbec nevíte která bije!(?) Já jsem výše ve svém
příspěvku psal o světovém organizovaném mocenském Židovstvu,
které především prostřednictvím zednářských lóží a financí
ovládá všechny státy, atd.. Vaše blábolení, kterému nikomu
nic neřekne, je absolutně zbytečné. Divím se, že to není pro
Vás ztráta času.

257583

24.11.2011 19:59

Globální finanční diktatura a Írán

RE: Globální světové židovské? diktatuře

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

Reakce na "udo1"
Tento příspěvěk ja klasickou ukázkou jedné z nevýhod internetu.
Každý blázen zde může nablít doslova cokoli!!!
Je nutné tyto nic neříkající blinky umět obcházet!

257608

28.11.2011 14:44

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

Lékař bude muset úřadům prozradit, co jeho pacienti vlastní a jak bydlí

Protentokrát 77.?.?.?

Lékař bude muset úřadům prozradit, co jeho pacienti vlastní a jak bydlí
http://zpravy.idnes.cz/lekar-bude-muset-uradum-pro...

257781

28.11.2011 14:46

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

Ukazatele zdravotního stavu obyvatelstva

nové krycí jméno 77.?.?.?

Hlavní výbor české demografické společnosti schválil terminologii nových ukazatelů zdravotního stavu obyvatelstva.
http://www.natur.cuni.cz/geografie/demografie-a-ge...

257782

28.11.2011 15:22

Používání organizací pro lidská práva pro vyvolávání válek

K čemu je dobrá Amnesty International v ČR?

Arresty International 77.?.?.?

K čemu je dobrá Amnesty International v ČR?
http://k213.cz/JOOMLA/K-cemu-je-dobra-Amnesty-Inte...

Vyjádření Amnesty International k případu p. Fialy
http://k213.cz/JOOMLA/Vyjadreni-Amnesty-Internatio...

Přejmenujte Amnesty na Arresty International!
http://www.obcinst.cz/cs/Prejmenujte-Amnesty-na-Ar...

257785

28.11.2011 18:23

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

Komunistické zdravotnictví – bída, svrab a popravy důchodců

Petrbudwar 77.?.?.?

Komunistické zdravotnictví – bída, svrab a popravy důchodců
http://ziegler.blog.idnes.cz/c/231104/Komunisticke...

257794

29.11.2011 15:29

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

První seznam existuje: Toto už u lékaře nebude zadarmo

Höger 77.?.?.?

První seznam existuje: Toto už u lékaře nebude zadarmo
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/cl...

257827

12.12.2011 09:38

Světový dluh je nesplatitelný, jediným řešením je monetární kolaps

Prodej bytu už hypotéku nesplatí, banky zpřísňují hodnocení klientů

נושה 77.?.?.?

Banky otočily a začínají opatrně připouštět, že lidem, kteří přestanou splácet hypotéku, nemusí prodej bytu či domu pokrýt celý zbývající dluh.
I když byla odhadní cena nemovitosti před třemi čtyřmi roky stanovena o dost nižší než tržní, propad realitního trhu je tak hluboký, že ani tento polštář nemusí člověka ochránit. Píše to Právo.
Už se nehovoří o tom, že nemovitost je zaručená investice a vyplatí se i na hypotéku, protože se ročně její cena zhodnocuje o 5 až 10 procent. Teď se začíná poukazovat na to, že hodnotu bytu či domu snižuje jeho opotřebení.

Prodej bytu už hypotéku nesplatí, banky zpřísňují hodnocení klientů
http://www.novinky.cz/finance/253242-prodej-bytu-u...

258377

12.12.2011 13:07

Nyní je čas připravit země o suverenitu

MZV ČR

Obzamini 77.?.?.?

Švarcenberk v rámci podpory diverzifikace našeho exportu zrušil diplomatické styky s Brazílií.

258386

12.12.2011 15:41

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

Zaměstnance České televize prověří psycholog

Dworschak 77.?.?.?

Zaměstnance České televize prověří psycholog
http://www.lidovky.cz/zamestnance-ceske-televize-p...

258391

Neni to nahle zesnuly cesky ekonom Jan Kukačka? Nemyslim hlas, ale ten nazor.
http://www.i-sn.cz/clanky/sn-c.-9-2011/zemrel-jan-...

258572

17.12.2011 13:48

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

Prskavky v balíku do ciziny neodletí

Czechpostman 77.?.?.?

Prskavky v balíku do ciziny neodletí
http://www.ceskaposta.cz/cz/aktualne/tiskove-zprav...

258680

19.12.2011 13:27

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

utažení šroubů

rozradeno jest? 77.?.?.?

Richarde Králi, "s Havlem odejde i jeho éra. Éra, kdy se nemorálnost stala dobrými mravy, kdy zákony platily jen pro ty bojácné a hloupé".

Proč by se měli nechat okrádat ti, co Česko rozkradli?
Na na chudeý lid musí být přísnost!

Nebo ještě není všechno rozradeno?

258899

19.12.2011 14:00

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Havel: Empatie a humor mu byly vlastní

lidový humorista 77.?.?.?

Havel: Empatie a humor mu byly vlastní
http://www.denik.cz/z_domova/havel-empatie-a-humor...

Ty restituce mi byl čert dlužen, říkal Václav Havel o svém majetku
http://zpravy.idnes.cz/ty-restituce-mi-byl-cert-dl...

258906

19.12.2011 14:01

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Nenekrolog…

Kult Osobnosti 77.?.?.?

Nenekrolog…
http://hedvicek.blog.cz/1112/nenekrolog

Komunisti chválí Havla - není divu...
http://hedvicek.blog.cz/1112/komunisti-chvali-havl...

258908

19.12.2011 16:20

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Smrt Václava Havla jako velký byznys. Soukolí už se roztáčí...

Hans Štembera 77.?.?.?

Smrt Václava Havla jako velký byznys. Soukolí už se roztáčí...
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Smrt-Vaclava...

258916

19.12.2011 16:55

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Vláda ČR ocení Havla zákonem

Václav Havel se zasloužil 77.?.?.?

Státní smutek bude tři dny, vláda ocení Havla zákonem:
Václav Havel se zasloužil o svobodu a demokracii.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clane...

258922

19.12.2011 17:39

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Zemřel Václav Havel - jeho úkol zůstal

výměna stráží 77.?.?.?

Zemřel Václav Havel - jeho úkol zůstal
http://k213.cz/JOOMLA/Zemrel-Vaclav-Havel-jeho-uko...

258926

19.12.2011 18:20

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Pojišťovna si udělala z Havlova úmrtí reklamu

VoZP 77.?.?.?

"Zemřel exprezident a pojištěnec VoZP". Pojišťovna si udělala z Havlova úmrtí reklamu
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54243310-zemrel-ex...

258931

19.12.2011 18:32

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Neznalí a neinformovaní jsou podporou demokracie

Velký Demokrat 77.?.?.?

Neznalí a neinformovaní jsou podporou demokracie
http://www.osel.cz/index.php?clanek=6042

258935

19.12.2011 18:56

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Venca Lahváč Veškrna

Silberštejn 77.?.?.?

Václav Havel postupně převedl svůj majetek na manželku Dagmar
http://www.novinky.cz/domaci/254010-vaclav-havel-p...

258939

19.12.2011 19:30

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Experti: Úmrtí Václava Havla může Česku pomoci. Přitáhne dosud nerozhodné turisty

KD 77.?.?.?

Perverzní kapitalizace smrti v IHned
Na server IHned vydali článek, v němž se "experti" radují, že smrt Václava Havla posílí turistiku do ČR, upozorňuje Josef Švéda. Asi si uvědomili, že je to trochu moc, protože ze serveru IHned byl posléze stažen. Stále je však k dispozici ZDE:
Experti: Úmrtí Václava Havla může Česku pomoci. Přitáhne dosud nerozhodné turisty
http://web.volny.cz/noviny/ekonomika-a-podnikani/c...

Pozn. KD: Podle všeho za to tak úplně nemůže IHNED.cz, který není autorem zprávy, ale ČTK, která údajně zadala průzkum s takovouto lidožroutskou otázkou...

258944

20.12.2011 13:45

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Tele na Orebe...

Klaneni se prazdne rakvi 77.?.?.?

Nenávidíme Havla! křičí hospoda
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vaclav-havel/ne...

Tele na Orebe...
http://hedvicek.blog.cz/1112/tele-na-orebe

Klaneni se prazdne rakvi...
http://hedvicek.blog.cz/1112/klaneni-se-prazdne-ra...

259015

20.12.2011 13:47

Jak Maliki a Írán přechytračili USA u stažení jednotek

Irák pouhý den po odchodu Američanů zachvátila hluboká krize

صدام 77.?.?.?

Irák pouhý den po odchodu Američanů zachvátila hluboká krize
http://zpravy.idnes.cz/irak-pouhy-den-po-odchodu-a...

259016

21.12.2011 19:47

Síť globální korporátní vlády

7 milionů Američanů závislých na podpoře v nezaměstnanosti

Johnny 77.?.?.?

Milionům Američanů hrozí, že přijdou o podporu v nezaměstnanosti
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/157829-...

259172

21.12.2011 19:54

A od zítra se nařizuje truchlit

otevřená společnost

Open Society 77.?.?.?

George Soros: Otvorená spoločnosť: reformovanie globálneho kapitalizmu. Kalligram, Bratislava, 2001, 379 s., ISBN 80-7149-408-9

259173

24.12.2011 00:15

Václav Havel zbaven postmoderní aury

zbabělci ve vedení ČRo a ČT

hudba v rádiích 77.?.?.?

Proč ti zbabělci ve vedení ČRo a ČT vůbec teď nepouštějí muziku a písně K. Kryla? Proč asi?

http://cs.wikiquote.org/wiki/Český_rozhlas

http://cs.wikiquote.org/wiki/Rádio
(Pouštění hudby v rádiu je obrovský kšeft, a jak mi říkala jedna redaktorka, je nebezpečné se o to zajímat.)

259405

24.12.2011 12:54

Václav Havel zbaven postmoderní aury

A od zítra se nařizuje truchlit

hahaha 77.?.?.?

Bulvár sledoval prezidenta Klause po pohřbu Havla. Šel na mejdan
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Bulvar-sledo...

Nevhodné chování prezidenta Klause: Po pohřbu šel na MEJDAN!
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/67653/ne...

259448

24.12.2011 12:56

A od zítra se nařizuje truchlit

státní smutek: Václav Klaus šel po pohřbu Havla na MEJDAN!

hahaha 77.?.?.?

Bulvár sledoval prezidenta Klause po pohřbu Havla. Šel na mejdan
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Bulvar-sledo...

Nevhodné chování prezidenta Klause: Po pohřbu šel na MEJDAN!
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/67653/ne...

259449

24.12.2011 13:33

Václav Havel zbaven postmoderní aury

staří známí

starý známý 77.?.?.?

Václav Klaus: "Osobně jsem choval vůči Václavu Havlovi respekt již od 60. let, kdy jsem měl možnost ho poznat."

Václav Klaus: Prohlášení prezidenta republiky k úmrtí prezidenta Václava Havla, Pražský hrad, 18. prosince 2011
http://www.klaus.cz/clanky/3000

259451

24.12.2011 13:38

Václav Havel zbaven postmoderní aury

k příčině smrti

RIP 77.?.?.?

Bylo mu slabo, chtěl se ještě chvíli prospat, říká lékař
http://www.lidovky.cz/bylo-mu-slabo-chtel-se-jeste...

Havel se omlouval, že potřebuje pomoc, vzpomínají sestry Boromejky
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/havel-se-omlouval-...

Rozepsal divadelní hru, pak začal chřadnout, říká o Havlovi boromejka
http://zpravy.idnes.cz/rozepsal-divadelni-hru-pak-...

259452

25.12.2011 16:56

Václav Havel zbaven postmoderní aury

PŘEVRAT 17. 11. 1989

politolog z Plzně 77.?.?.?

Zpráva Komise FS pro vyšetřování událostí 17. 11. 1989 byla prohlášena za utajenou a nebyla zveřejněna. Důsledky šetření se promítly do odsouzení několika bezvýznamných policistů k několikaměsíčním trestům. Vyšetřování bylo zaměřeno pouze na násilnosti na Národní třídě, bylo zmanipulováno a záměrně se vyhýbalo vyšetření politického pozadí převratu. Podobný osud postihl Nezávislou vyšetřovací skupinu studentů, která vznikla jako reakce na evidentní manipulování vyšetřovací komise FS. Důsledkem tohoto stavu věcí byly rychle a všeobecně se rozšířivší pochybnosti o nejapné legendě sametové revoluce, jak ji dosud urputně hlásá president a vláda Charty 77. President rovněž nedodržel svůj veřejně daný slib, že budou zveřejněny všechny záznamy o jednání s Adamcovou vládou a následně jednání tzv. rozhodujících politických sil (dodnes není známo, kdo je tímto pojmem označen). S odstupem měsíců se však stalo zřejmým, že masakr na Národní třídě byl předem připraven a že byl koncipován jako signál k zahájení převratu. Po něm byla iniciativa okamžitě předána Chartě 77 - to dokazuje, že v přípravách existovala spolupráce (mimo mnoha dalších důkazů). Charta převzala iniciativu rozšířením sdělení sl. Dražské o smrti studenta, která se ukázala být desinformací. Tento kritický bod spojení Charty 77 a zasvěcené části ÚV KSČ nebyl dosud objasněn a tvoří jedno z ústředních politických tajemství. Když byly tyto pochybnosti občanů spolehlivě zaregistrovány, natočila BBC pořad o událostech 17. 11. 1989, v němž je legenda korigována a vyúsťuje v tvrzení, že to byl nepodařený vnitrostranický převrat, který měl pouze odstranit Jakešovo vedení, ale který se vymkl z rukou. Na základě této predikce vystoupil jeden z předních mužů Charty Jiří Ruml s požadavkem, aby vyšetřování 17. listopadu bylo obnoveno. Nebezpečí, které v sobě takový požadavek skrývá, spočívá v tom, že komise bude sestavena opět z lidí Charty 77, kteří budou dokazovat tvrzení pořadu BBC, které je pokládáno za přijatelnou politickou verzi, korigující nesmyslnou báchorku o sametové revoluci. Stejným cílem však bude zakrytí každého spojení Charty s komunisty a kontinuity komunistické vlády - Chartě vyhovuje být považována za něco jiného, než čím ve skutečnosti je. Je nepochybné, že kdyby byla zveřejněna pravda, Havel a jeho vláda Charty 77 by musela padnout. To je však nepřijatelné pro zahraniční sponsory, kteří Chartu vypracovávali 13 let a nemají za ni přijatelnou náhradu, se kterou by mohli souhlasit také Rusové. Vláda Havlovy Charty musí být tedy udržena. Z provedené analýzy lze vybrat skutečnosti, které chronologicky seřazeny, poskytují následující sled událostí:

259525

25.12.2011 18:58

Václav Havel zbaven postmoderní aury

PŘEVRAT 17. 11. 1989

politolog z Plzně 77.?.?.?

poradce presidenta USA John Whitehead na podzim 1988 po své 12-ti denní cestě po Východní Evropě shledal, že politická situace dovoluje zahájení příprav k převratům. Pro Československo (Chartu 77) to znamenalo pokyn k vystoupení ze sebe samé a její členové postupně založili řadu skupin, nazývaných nezávislými iniciativami: SPUSA (Společnost přátel USA), HOS (Hnutí za občanskou svobodu), DI (Demokratickou iniciativu), Obrodu (svaz bývalých komunistů z r. 1968), atd. Všechny tyto skupiny pracovaly pod vedením Charty 77. Cílem bylo vyvolání dojmu početního zvětšení opozice vůči vládě, i když to byl dojem pouze optický, ale potřebný pro zahraniční propagandu. Politicky nosnou byla pouze Obroda. V ÚV KSČ byla vytvořena skupina Urbánek-Mohorita, která byla Hegenbartem pověřena jednáním s Obrodou. Účelem byla spolupráce na kompromitaci Jakeše a jeho odchod z vlády. Hegenbart byl v této činnosti řízen KGB. Byl natočen film z Jakešova kompromitujícího vystoupení v západočeském kraji, KGB rozmnožila jeho videokazety a v zahraničí se prodávaly za 20 DM. Současně prováděl Hegenbart izolaci Jakeše, který nebyl zasvěcen do událostí, aby byl v případě zahájení operace eliminován nežádoucí zásah. Hegenbart byl rovněž rozhodujícím mužem, který v červenci a srpnu 1989 řídil stanovisko ÚV a vlády k exodu východních Němců ze západoněmeckého velvyslanectví. V rámci spolupráce Hegenbart-Obroda vycestoval také Jiří Hájek těsně před převratem do Rakouska k projednání některých podrobností, souvisejících s datem a technikou převratu. Den 17. 11. byl zvolen jako nejvhodnější vzhledem k tomu, že je Mezinárodním svátkem studentstva a zaručuje tedy mezinárodní odezvu, a dále proto, že to byl poslední termín s aspirací na mezinárodní odezvu před schůzkou Gorbačov-Bush na Maltě, kde měl být projednán další postup velmocí při řízení sjednocování Německa, což předpokládalo také politickou změnu v Československu. Ze zprávy, zveřejněné Nezávislou vyšetřovací skupinou studentů je dostatečně známo, jak bylo zmanipulováno jednání Pražské vysokoškolské rady za účasti Vasila Mohority k přípravě manifestace. Ke skutečnostem, které jsou už veřejně známy o průběhu masakru na Národní třídě, lze připojit: a) Přibližně dvě hodiny před příchodem průvodu na Národní třídu byl zastaven provoz tramvají v obou směrech. Dopravní podnik tedy musel dostat takový příkaz už asi tři hodiny před tím. Současně byla Národní třída téměř vyklizena (liduprázdná). b) Pohotovostní oddíly SNB byly v pohotovosti v Mikulandské ulici a v Konviktské už 3 hodiny před příchodem průvodu na Národní třídu. c) Asi jednu hodinu před příchodem průvodu byly uzamčeny všechny domovní dveře všech domů od Pernštýna až k Národnímu divadlu.

259530

25.12.2011 19:01

Václav Havel zbaven postmoderní aury

PŘEVRAT 17. 11. 1989

politolog z Plzně 77.?.?.?

d) Zásahová četa ÚRNA (Útvar rychlého nasazení), která byla ve 3. pohotovostním sledu (její členové byli doma u rodin, ale museli být k dispozici u telefonu), dostali v 10.30 h telefonický rozkaz k okamžitému návratu do útvaru (tedy 8 hodin před nasazením), tj. asi 4 hodiny před zahájením manifestace. Po příchodu k útvaru jim byla nařízena pohotovost. Když četa nastoupila v maskovaných uniformách a maskovaných čepicích, byl jim vydán rozkaz k nasazení červených baretů, které jsou součástí vycházkové uniformy. V 11.30 h byla četa převezena autobusem do Bartolomějské ulice k soustředění. Od 13.45 probíhala jejich instruktáž třemi důstojníky StB v civilu o jejich zákroku u Národního divadla - tedy v době, kdy manifestace začínala ve vzdálenosti asi 3 km. Zásahové četě byl na zvětšeném obraze podrobně vyložen uzávěr u Národního divadla včetně nasazení automobilu se zábranami. Byla instruována, že důstojníci StB jim budou ukazovat vytypované osoby v průvodu, které jsou pak povinni vytáhnout a zadržet. ÚNRA je cvičena pro bleskovou akci, nikoli pro pořádkovou policejní službu. Plk. Bečvář, který vydal rozkaz k jejich nasazení, musel vědět, jak tato složka bude reagovat. Musel rovněž vědět, že její nasazení je neadekvátní, protože podle zákona a vnitřních předpisů FMV je ÚNRA nasazována pouze při bezprostředním ohrožení životů, při organizovaném a ozbrojeném odporu. Nic takového se na Národní třídě nedalo očekávat. Plk. Bečvář byl do funkce dosazen právě Hegenbartem a je pravděpodobné, že protipředpisový rozkaz k nasazení ÚNRA nevydal z vlastního rozhodnutí. Zde kdesi mohou spočívat příčiny, proč se zastřelil. e) V odpoledních hodinách 17. 11. 1989 opustilo Prahu celé vedení Charty 77 včetně rodin. V Praze zůstali pouze Uhl, Benda, Němcová. Patrně existovalo jisté nebezpečí jejich pozatýkání v případě, že by se Hegenbartovi nepodařilo okamžitě paralyzovat akce a rozhodnutí většiny vedoucích ÚV KSČ a FMV, kteří nebyli do charakteru operace zasvěceni. Chartisté se však všichni vrátili už v sobotu v poledne zpět do Prahy. V té době a během neděle se Hegenbartovi podařilo definitivně odstranit nebezpečí zákroku Lidových milicí, které Jakeš mobilizoval. Cílem operace nebylo pouze odstranění Jakeše, ale ústup komunistů do předem připravených pozic, jejichž dislokace a krytí bylo předmětem dojednávání s Obrodou od ledna 1989. Od téže doby (po zatčení Václava Havla) byli Hegenbartem mobilizováni herci, zpěváci aj. k podpisovým akcím za jeho propuštění. Všichni iniciátoři byli komunisté. Ze seznamu studentů, kteří připravovali manifestaci a později se chopili organizování studentstva, vyplývá, že jde výlučně o děti prominentních rodičů.

259531

25.12.2011 19:02

Václav Havel zbaven postmoderní aury

PŘEVRAT 17. 11. 1989

politolog z Plzně 77.?.?.?

86 % těchto studentů mělo rodiče ve vysokých funkcích v KSČ, FMV, diplomatických službách, v kategorii generálních ředitelů, vysokoškolských profesorů, atd. Existují důkazy o instruování těchto dětí jejich rodiči. Existují rovněž důkazy o tom, že už od června 1989 byla vypracovávána hesla, jako "Nejsme jako oni", "Nechceme násilí", atd. a formy jejich uplatňování při demonstracích tak, aby nedošlo k fyzickému napadání komunistů (to byla jedna z podmínek dohody o předání moci) a záruky za ni převzali sami komunisté prostřednictvím studentů a Občanského fóra.

259532

27.12.2011 18:58

Václav Havel zbaven postmoderní aury

kdo psal projevy VH (i ten v US Kongresu)?

fil 77.?.?.?

"Několik významných amerických fyziků se pak VH doslova vysmálo a další slátaniny o postmoderní vědě VH přestal psát. Vzniká otázka, proč si to vůbec mohl VH dovolit? "

Největší český neolamarckista je profesor Zdeněk Neubauer z UK, který psával Velkému Vaškovi projevy o motýlech, kteří zatřepají křídly v Česku a v Karibiku se strhne bouře, která mi pak nabourává domeček. Zdeněk byl kámoš Ivana Havla (= brácha Velkého Vaška), což je šéfredaktor časopisu Vesmír, kam Zdeněk psával coby Neubauer, ale když jeho teorie se zdály příliš divoké, tak jako Josef Babor.

více viz

Králíci s krátkýma ušima a aspekty domestikace českého zvířectva
http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2006042119

Ta naše věda a kultura česká, ta je tak milá a hezká
http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2003092061

Nesnesitelná těžkost bytí v zemi s CUNI aneb Koláž ze životů žitých v tichém zoufalství v zemí s Klínovou univerzitou
http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2005012094

Zdeněk Neubauer (přezdívka: hobit@natur.cuni.cz )
http://web.natur.cuni.cz/filosof/neubauer.htm
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zdeněk_Neubauer

rozhovor se Zdeňkem Neubauerem
http://www.bbc.co.uk/czech/interview/story/2004/03...

259664

27.12.2011 19:34

B´nai B´rith a Česko(slovensko)

B´nai B´rith je nejmocnejší židovská organizace na světě!

I.G.N.A.C. 77.?.?.?

Řídí světovou politiku. Proto jsem rád, že se zde věnujete této
"chobotnici" zla! Jako doplnění bych si dovolil ocitovat z knihy
Traina Romanesca; Páni a otroci 20. století - Světová židovská
konspirace:
"Independent Order B´nai B´rith (Synové smlouvy) byl založen v New Yorku 1843 východními Židy (Aškenázy) na pokyn Rothschildů. Podnětem jeho vzniku bylo rozrušení světové veřejnosti ze židovské rituální vraždy v Damašku (1840). Je to výhradně židovský zednářský řád, jemuž jsou v podstatě podřízeny všechny zednářské lóže na světě. Nejvyšší vedení zednářstva je právě zde. Řád provádí světovou židovskou politiku ve velkém stylu – rozpoutal bolševické revoluce v Rusku v letech 1905 a 1917, revoluce v Německu a Maďarsku v roce 1918 a 1919, I. a II. světovou válku, a dále pak 2 638 revolucí a převratů v celém světě. Jeho finanční oporou je Rothschildova bankovní říše. Jeho členy byli resp. jsou K. Eisner (Salomon Kosmanowski), E. Toller, E. Mühsam, K. Radek (Sobelsohn), M. Leviné, B. Kun (Aron Kohn), K. Liebknecht, A. Kerenskij (Kirbis), P. Helphand, L. Trockij (Bronstein), B. Baruch, L. Brandeis, W. Wilson, F. D. Roosevelt (Rosenfeld), J. F. Kennedy, H. Truman (Salomon Treumann), L. Berija, J. Andropov (Lieberman), Z. Brzezinski, H. Kissinger, atd. Řád zahájil svojí destrukční činnost založením veliké lóže v roce 1883. Prováděl také soustavnou destrukci katolické Církve. Každoročně uděluje tzv. Zlatou medaili muži, který se zasloužil nejvíce o Židy (dostali ji kupř. W. H. Taft, F. D. Roosevelt, R. Reagan, M. S. Gorbačov (Kohn), G. Bush st. atd.) Řád je rozvětven po celém světě. V České republice jsou jeho členy V. Klaus, V. Havel, V. Mlynář, K. Kühnl, J. Tošovský, E. Lánský (Löwy), I. Klíma (Izák Kauders), M. Žantovský, L. Dobrovský (Hamerschlag), P. Moos, V. Železný (Eisenkraft), J. Wagner, J. Štern. R. Palouš, a další.
B´nai B´rith je duchovní a politický řád, podřízený Sanhedrinu (židovské veleradě), která je vrcholovým orgánem židovského sionismu. Ačkoli je B´nai B´rith, stejně jako Alliance Israélite Universelle (a zednářské lóže), zločinnou organizací, vystupuje jako neškodné židovské sdružení, zabývající se charitou apod.!
Kromě uvedených má Židovstvo stovky organizací, jako Agudas Jisrael, Světový svaz věrných Židů. Usiluje rovněž o provedení sionistických cílů.
Jewish Agency, založen na 16. sionistickém kongresu roku 1929, jako světová organizace ortodoxního a liberálního Židovstva.
Anti-Defamation League (ADL), Liga proti pomluvám. Byla založena v Berlíně jako nežidovská, avšak řízená řádem B´nai B´rith. Její duchovní vůdci byli Erich Schmidt, W. Foerster, Walter de Gruyter, Rickert, von Gneist, atd. Tato organizace nechává zavírat do kriminálů všechny, kdo odhalují zločiny Židovstva a kritizují světovou židovskou politiku. Označuje tyto lidi za antisemity a pomlouvá je, případně ...

Automaticky kráceno

259669

29.12.2011 10:14

Václav Havel zbaven postmoderní aury

Václav Havel a Morava

Moravec 77.?.?.?

Václav Havel a Morava
http://dalsimoravak.bloguje.cz/915383-male-vyroci-...

259764

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 0

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?