Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 8 příspěveků, 1 jméno: Recensor.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.09.2011 10:12

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Císařovy nové šaty

Recensor 213.?.?.?

Všichni redaktoři do jednoho moc dobře vědí, jak to tenkrát před deseti lety bylo
Odhaduji, že 50-90 procent redaktorů (podobne jako i ve zbytku populace) tu otázku vůbec neřeší, buďto ji nepovažují za něco, co by se jich nějak významně týkalo anebo ji považují za méně důležitou než kupříkladu "strkanice uvnitř vládní koalice".
situace v Česku je momentálně taková, že 9 z 10 lidí oficiální verzi nevěří a vědí, že to byl inside job
Toto považuji za hrubý omyl. Extrapolujete úrověň svého povědomí o těch u dálostech na zbytek populace. Vzpomeňte si ale, jak jste o 9/11 smýšlela např. před 5 nebo 4 roky Vy. Lidé, kteří řeší "závažné osobní problémy" (a těch je, jak se mi z mého okolí zdá, většina), politiku ignorují, spoléhají na moudrost "vůdců stáda".
Schopnost posoudit opodstatněnost námitek vůči ofiko verzi předpokládá jistou úrovň vědecké gramotnosti.
V České republice lze za vědecky gramotné považovat 17 procent populace (ve Švédsku 35, v Turecku 2 procenta - jak uvádí F.Koukolík ve své knize Jádro). No a uvážíme-li, že jen polovina z nich (osobně si myslím, že ještě méně, stálo by to za objektivní průzkum) se tou otázkou hlouběji zabývala, vychází nám přinejlepším 9 procent lidí, kteří "kvalifikovaně pochybují" anebo - chcete-li - věří něčemu jinému. Takže ty procenta jsou potom skoro přesně naopak, než se domníváte.
U těch redaktorů ČT - jak můžete pozorovat, skutečných osobností je mezi nimi jen zlomek. Tudíž v jejich "stádu", které se mimochodem nyní mj. díky NWOO ocitá pod určitým tlakem, dominuje nejen loajalita ke svým chlebodárcům, ale i princip (kolektivní)stupidity. Uvidíte, já nevím kdy to bude, že pak, až "to praskne" změní názor jaksi "všichni najednou". Krom toho si myslím, že politický potenciál lží o 11.září je nyní již prakticky vyčerpaný a na scéně se pod praporem náhlého prozření pravdy o něm objeví nové marionety. A začnou nám lhát zase o něčem jiném, ale tak už to v zastupitelské demokracii chodí.

253309

14.09.2011 23:33

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Císařovy nové šaty

Recensor 213.?.?.?

"pro mě jsou nejlepší statistikou názory lidí všude kolem mě, nikoliv lživá oficiální statistika"
Neberte to prosím jako urážku, ale tímto výrokem jste se podle mého názoru sama zařadila mezi vědecké analfabety, o kterých se zmiňuji ve svém příspěvku, že tvoří 83 procent populace v Česku. Podle stejné logiky by si mohli pracovníci v ČT nalhávat, že pravdu mají oni, když v jejich okolí si NIKDO o nějakých alternativních hypotézách netroufne ani šeptem zmínit. Dopisů od veřejnosti na tohle téma (opět jen odhaduji - nedovedu to zjistit, oni s veřejností skutečně tohle téma nekomunikují) dostavají nanejvýš 1 za týden. Podobně to pak může vypadat v komunitě poslanců, senátorů, státních zaměstnanců. Ti lidé skutečně žijí a uvažují v jiné dimenzi a primárně upírají svoje zraky stejným směrem jako jejich chlebodárci. I na internetu chodí jinam než chodíte Vy nebo já. Všimněte si jen, jakou (nízkou) návštěvnost má článek, pod nímž diskutujeme.
Tím vším chci říct, že pravdu vůbec nemáte a jen tak tlacháte. Doufám, že se shodneme, že tlachání je slušné slovo, protože opět - nemám v úmyslu Vás urážet.
Měl bych případně i konkrétní návrh, jak náš spor objektivně rozřešit, pokud své tvrzení hodláte nadále hájit.
Oslovit (např. před hypermarketem v nějakém menším městě do 20 tisíc obyvatel) stovku náhodně vybraných spoluobčanů a přeptat se jich, zda vůbec mají potuchy, co ta oficiální teorie obnáší, zda někdy slyšeli nějaké námitky proti ní, případně, pokud ano, tak co považují za pravděpodobnější verzi a proč.
Vy tvrdíte, že více než 89 lidí pochopí, na co se ptáme a budou upřednostňovat Inside job. A já tvrdím, že pro
Inside job se vysloví nanejvýš 10 lidí. Jasně bychom zjistili, kdo bude blíž realitě. A přiznám se, že bych si vlastně přál v takovém sporu prohrát. Jsem totiž skeptický i k vypovídací hodnotě fóra na Novinkách.
Proč bych to provedl v městě do 20 tisíc obyvatel? V Česku žije asi 10,533.000 lidí a polovina z nich žije ve městech o velikosti větší než 14.000 obyvatel. Předpokládám, že před hypermarketem ve městě okolo 20.000 obyvatel by struktura nakupujích nejlépe korespondovala s populací v ČR. Klidně se to může provést v nějakém malém městě na Moravě, kde se to strécama se zdravým selským rozumem jen hemží. Navrhněte. Případně můžeme do té sondáže zapojit i více tazatelů na více místech, ale to už se bavíme o detailech.

253365

15.09.2011 10:03

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Císařovy nové šaty

Recensor 213.?.?.?

Zdravý selský rozum? Co to je? To je asi něco jiného než objektivita a kritické myšlení, že? Ale budiž. Zařadila jste se sama.
Ne, mě by to nebavilo, dělat ten průzkum, ale býval bych ochoten to úsilí vynaložit, abych Vám pomohl od iluzí, které máte o úrovni populace. Kdybych se do toho pustil sám, mohla byste mě podezřívat, že jsem to zfalšoval. Mně samotnému to trvalo víc než rok, než jsem pochopil, že "českému lidu" je ta věc UKRADENÁ. A obtěžuje je, když by se někdo snažil přimět jej, aby o ní vlastní hlavou přemýšlel. Slyší spíše na drby, strašení a (falešné) sliby. Televize pak tím, že je s tím netraumatizuje, de facto jen plní společenskou objednávku.

George Orwell:
WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, and IGNORANCE IS STRENGTH.
Tohle na dnešní dobu sedí dokonale.

Ostatně - tuto neděli dopadl "průzkum" jasně, porovná-li se počet příchozích na Staroměstské náměstí, kde se truchlilo po hokejistech, s počtem lidí u koně, kde se probíralo 11. září 2001. Hokej je pro "český lid" důležitější než nepotrestané zločiny za velkou louží.

Takže pravdu mám já, viďte?

Mimochodem - mohla byste někam vyvěsit (anebo třeba přes editora zaslat) podrobnější parametry a výsledky toho průzkumu, který jste prováděla v malých městech na Moravě? V jakých městech a kdy to bylo, kolik bylo respondentů, jejich věkové a vzdělanostní složení, jaké otázky jste jim položila a jaké odpovědi jste obdržela?

253386

16.09.2011 01:03

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Císařovy nové šaty

Recensor 213.?.?.?

Fakt je, že se tu už "řeší" přinejmenším dva problémy naráz, a začíná z toho být arciguláš.
Za prvé - jak se dobrat k poznání, které se co možná nejvíc blíží objektivní realitě (na konkrétním případě - kolik lidí v ČR připouští u 9/11 inside job), chcete-li, tak PRAVDĚ.
Za druhé - jak se nezbláznit z toho, že se na nás těch informací valí víc než jsme schopni zpracovat a že naše reálná možnost ovlivnit (pokud možno pozitivně) okolní svět je (zdánlivě)nevelká.
K prvnímu bodu - rovnítko mezi selský rozum a intuici dle mého soudu nepatří.
Paní Jarmila (samozvaná držitelka ZSR) a diskutér Big sister mě přiměli k vygůglení tohoto odkazu
http://lbhero.blog.cz/0711/zdravy-rozum-cesta-zpet,
ale to by mohlo být pro leckoho poněkud dlouhé čtení, takže stručněji bych ten zdravý selský rozum pojímal jako povrchní úsudek vzniklý na základě dílčí osobní zkušenosti, bez možnosti fazifikace ala Popper. Intuici chápu jako téměř zázračně vyhlížející schopnost mozku vyhodnotit, jak a zda vůbec spolu které věci souvisí a díky tomu vykročit takovým směrem, v němž se nachází řešení nějakého problému.
K druhému bodu - jak se nezbláznit z toho, co víme a co víme že (ne)zmůžeme - to řešili i psychiatři na svém školení o supervizi a fakt je, že ani pan Koukolík jim to zrovna nezjednodušil
http://www.supervize.eu/wp-content/uploads/koukoli..., takže to určitě není nic jednoduchého a blahopřeji diskutérovi Big sister, že na to má nachystanou metodu.

No a ty další věci, jako jsou sondy do svědomí a odposlechy z domácností televizních pracovníků, porovnání možnosti uplatnění disidentů s dobou před 22 lety, příbuzenské styky a (ne)odběr denního tisku paní Jarmily, definitivní odhalení JEDINÉHO možného pachatele (s dlouhým jménem SilversteinRumsfeldBushBushCIA), pojmenování dnešního systému jakožto "zrůdný kapitalismus", svíčky na celonárodní tryzně, info o odmítání tazatelů paní Jarmilou, které je dle jejího vyjádření "VŠECHNO JASNÉ" apod. - to máme navíc ZDARMA jako bonus, hrubé off topics a taky jako moji záminku k opuštění tohoto vlákna, těšilo mě.

253464

16.09.2011 01:22

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Císařovy nové šaty

Recensor 213.?.?.?

IGNORANCE bych překládal spíše jako lhostejnost, a o tuposti z mé strany nepadlo slova.
Volba priorit - dejme tomu, ale namísto "ochrany sebe sama" vidím v davovém šílení po hokejistech a jim podobných celebritách spíše vlastní lenost o něco se aktivně pokusit. Čas věnovaný na zábavu pak samozřejmě lidem chybí k tomu, aby pojmuli nějaké globální souvislosti.
Že by hrozil na mistrovství světa nedostatek hokejistů - to myslíte vážně?
A to, že by problémy ve Varnsdorfu či jinde mohli vyřešit politici, si nemyslím, viz např. agentura pro začleňování.
Jinak souhlas a pozdrav při odchodu z Jarmilina vlákna.

253465

17.09.2011 10:30

9/11 po deseti letech – stále čekám

Diplomka - Martina Juráňová & Ivan Němec - VUT BRNO

Recensor 213.?.?.?

Vypadá to na zprávu dne, možná roku, možná století.

http://www.reformy.cz/zpravy/rozhovor-s-doc-ing-iv...
¨
Na přiznání členů demoliční čety se už čekat nemusí.

Detailně:
http://www.reformy.cz/wp-content/uploads/2011/09/N...

253533

26.09.2011 06:12

Moje manželka je Cikánka

Podvrh

Recensor 213.?.?.?

Tento článek považuji (z několika důvodů, z nichž zde ale žádný nehodlám uvést) za podvrh. Kompletně vylhaný, zaměřený na nejnižší sociální reflexy. Zdá se, že editor (jak už se v minulosti několikrát stalo) někomu spolknul návnadu i s navijákem. Prosím o vyjádření editora, jak, a zda vůbec ověřoval, že tvrzení uvedená autorem v článku (mám na mysli to, že žije 20 let s cikánkou a má s ní děti) jsou pravdivá a do té doby, než toto ověření provede, raději článek stáhnout.

253944

02.10.2011 22:19

Demokracie a diktátoři

RE: Luciferiáni a uhlobaroni spolknou jóóó hořkou pilulku

Recensor 213.?.?.?

Váš příspěvek sice vypovídá sám za sebe, ale budu konkrétní:

1. 27x52 se nerovná 1000, je to poněkud více, ale budiž, tím líp
2. lžička není jednotka SI, i my doma máme v jednom šuplíku různě velké lžičky (aby se nám z toho nevyklubala lžíce od bagru)
3. není prášek jako prášek - nutno uvést velikost a tvar zrn
4. vysoký tlak? to má být co? 160/90?
5. jaký tvar má nádoba, v níž se nachází ta směs niklu a vodíku?
6. Co to je podle Vás tepelná energie? Fyzikální veličina to totiž není.
7. Ani měsíc není jednotka SI - o jaké měsíce jde? Doufám, že to nejsou samé nepřestupné únory?
8. Jak mohou být publikovány vysledky již druhý den, když tvrzení se týká 6 měsíců? Anebo tím 7. říjnem není myšlen letošní rok?
9. Čím vtipnější upoutávka tím podezřelejší byznys, rozumíme si?
10. ISO kontejner - to jediné zní jako odborný výraz. Ale na 52 lžiček prášku a 104 gramy vodíku je to poněkud velký kvartýr neníližpravda.

Těch argumentů, proč jsou tito mystifikátoři směšní a vy, co jim to baštíte dvojnásob, by se dalo vyjmenovat mnohem víc, ale možná že se jen neumíte pokorně zastydět a 7. října nám přijdete "nesmlouvavě" povykládat nějakou ještě ulítlejší prognózu a moje věcné námitky třeba taky označíte za hysterické řvaní.

Zopakujte si prosím Vás základní školu, než zase napíšete nějaký odborný příspěvek. A uhlí na zimu si letos klidně objednejte, určitě se bude hodit.

[mrknutí jedním okem]

Zdravím Vás z reality.

254332

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 2

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
396 342,70 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?