Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 9 příspěveků, 1 jméno: Kosk.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.03.2011 20:46

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Já si myslím, že v SUJB mají pravdu a Vy tomu nerozumíte.

Kosk 93.?.?.?

Ono, kde by jste chtěl skladovat palivo,které právě nějaká mechanická ruka vytáhne z reaktoru, nežli někde hned vedle, nežli dostatečně "vychladne" a může se přestěhovat o kousek dál. Asi by jste nechtěl aby "doutnající" tyče [velký smích] jezdili kolem nějakých domků. Vyhořelé palivo se skladuje na několika místech, kdy to, čím operujete Vy jsou trvalá úložiště. To ale jde realizovat skutečně jen na vyjímečných lokalitách. Například dlouhodobě geologicky stabilních. Ty v Japonsku asi nebudou nikde (a nikdy) po ruce. Proto to budou přepracovávat (nebo skladovat) v cizině.

Ale určitě potřebujete i tam dočasná úložiště. Na to zcela čerstvé palivo klidně i v budově reaktoru, a pak další někde poblíž a případně další kousek dále. Každé má jinou funkci a také stavbu.

Konečně kanystr s benzínem má také kde kdo v garáži (když by potřeboval litřík dolít) a nemáte ho přes půl města. Ale taková pumpa s tisíci litry ta už bývá často za městem nebo alespoň na kraji. Je to z podobných důvodů.

239837

No a jak by jste potom chtěl, vy chytráku, zajistit bezpečnost proti vlnám tsunami, (Fukušima byla údajně schopná odolat vlně 7,5 metru - ale přišla 10m) když by jste reaktory zbudoval pod úrovní vodní hladiny a od moře oddělil jen nějakou hrází se stavidlem.

To by asi moc odolné proti přírodním živlům nebylo. Nemyslím že by bylo nějak extra ekologické po podobném průšvihu de facto přemístit elektárnu na mořské dno... [velký smích]

239838

20.03.2011 23:21

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Kosk 93.?.?.?

A co okolní státy, kde se střílí demonstranti zatím po desítkách? To jsou skuteční civilisti, mají jen vlajky. Proč nepomůžeme tem a místo toho těm státům posíláme vojáky a zbraně vládám??? Ti v Libyi mají kalašnikovy, pancéřovky, protiletadlový kulomety a kanony...

Bodejť by je neměli, když je podporuje AlKajda. A my je (nebo JI??)ještě budeme chránit... BÁ-JEČ-NÝ. [bliji]

239926

02.10.2011 21:14

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

A co kdyby se Zvědavec stal cizím majetkem?

Kosk 93.?.?.?

Že by ho převedl na nějaké občanské sdružení (nebo něco podobného), za tím účelem vytvořené s více osobami a sídlící oficiálně v nějakém daňovém ráji nebo nějaké zemi, kam česká justice nemůže. A kde se nesděluje, komu to patří... moc tomu nerozumím ale něco podobného možné je, nevím ale jak je to obtížné ani kolik to stojí.

A tím by se pan Vladimír stal jedním z redaktorů, nikdo by nevěděl, kdo tomu šéfuje a všechny příští žaloby by bylo možno jen na neznámého pachatele. Jak se výše uvádí, není v dnešní době dobré dávat protistraně zbraně do ruky.

V tomto případě by v jakékoliv příští stížnosti pan Vladimír prostě popřel, že by s tím měl něco společného (neurčuje obsah, o tom se radí redakční rada, on tam jen zajišťuje korektní psaní velkých a malých písmen a I/Y), příslušné články osobně nepsal a ani si nepamatuje, jeslti je korigoval a odkázal je na šéfredaktora, jehož jméno by nesdělil (nebo by to bylo jméno nějakého věčně opilého bezdomovce odněkud z dalekého slumu, nejlépe John Smith - něco jako byli Ti dárci ODS). A podepsal by se jen pod články o kočičkách. (do té doby, než kvůli němu vznikne zákon, zakazující lidem psát články o kočkách )

Osobně bych to takto udělal a nechal na justici ať dokáže opak. A při správně zvolené strategii by to bylo nemožné. Pokud by server byl někde, kam ČR nemůže a Vladimír se připojoval přes VPN a zašifroval si komp... nejsem sice odborník ale chtěl bych je potom vidět.

Je ale samozdřejmě možné, že to má nějaký právní háček, o kterém nevím. Ale ztížít jim to maximálně by nebylo od věci, oni taky nepoužívají férové zbraně. [smích]

Nezapomínejte na jednu věc, je pro všechny včetně Vladimíra, důležitější udržet Zvědavec a nebýt v base, nežli si hrát na Mirka Dušína. Ono já chápu, že mu jde o to být čestný a lepší nežli oni. Ale vzpomeňte si na Cimrmana - "můžeš i podlézt ale pak se zase narovnej". Fakt nemá cenu být čestný za každou cenu, někdy je lepší nemluvit pravdu ale být živý, nežli pravdomluvná mrtvola.

Víte Vladimíre, stojí proti Vám tisíce Mažňáků a žádnej Losna...

254329

06.10.2011 20:49

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

Ve svém oboru se, pokud lze najít chvilku času vzdělávám, (i když mě Vaše péče pochopitelně těší). Naštěstí mám trochu jiný obor, kde se nemusím o očkování dohadovat.

Váš děs ze zdravotní péče, která je řízená, tak jako doposud moc nechápu. Ze svého pohledu bohužel mám totiž opačný dojem, a to, že lidé jsou v tomhle ohledu velmi hloupí. S tím se setkávám vlastně denně. To že má někdo bolesti na hrudi tři dny a příbuzní zavolají až když má zástavu, to není nic neobvyklého. Bolesti břicha zrovna tak. Je běžné, že zkoušejí různé utrejchy, a becherovku a slivovičku a tak podobně a pak přijdou s pankreatitidou, kterou přežijí jen se štěstím. (obyčejnou dietu hořký čaj a suchar zkusí u svých dětí ale nevím proč u sama sebe ne.. hm...

Takže si myslím že veliká část z občanů se ke svému draví chovají hůře nežli děti k bábovičce na pískovišti. Jo, nesvéprávní jedinci, to je trefný výraz.

Systém mého oboru naštěstí není nastaven tak, že zdravý jedinec, je ekonomickou ztrátou. Naopak zdravé jedince produkujeme. (to je ale popravdě řečeno určitá výsada, řada z kolegů z jiných oborů jen udržuje "status quo". My v tom máme výhodu - a je to i více potěšující.

Ale ekonomika je důležitá, to máte pravdu. Naštěstí existuje nepřeberné množství lidí jako jste Vy, s podobným názorem a ti jsou potom nevysychajícím zdrojem dalších případů, a tím i ekonomické ne sice prosperity ale dá se přežit. (státní zdravotnictví je prosperita jen pro vybrané jedince)

Ale abych nebyl jen jízlivý, je klidně možné že jinde je to jiné nežli u nás na venkově. Třeba jsou (kupříkladu) Pražáci chytřejší. I když osobně jsem v tomto ohledu skeptický (pokud se jejich zdraví týče). Osobní dojem, neberte to vážně.

254672

08.10.2011 17:32

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

Ano, je pravda, že některé z výzkumů byly zfalšovány. Ale výzkumy musí mít veřejně přístupná data a lze je přezkoumat, což se také děje a pokud se podvod zjistí (jako že se na něj přijde) tak má tým i firma docela průšvih.

Jestli se setkáváte jen s ekonomicky smýšlejícími lékaři, kteří léčí choroby a ne lidi, tak to asi máte nějaký špatný čich na výběr lékaře. Normální lékař neléčí jen podle standardů ale podle potřeby a povahy onemocnění pacienta - pochopitelně i s přihlédnutím k těm standardům, které by měli představovat průměrný optimální postup.

Standardy jsou tu také pro odměňování nemocnic a lékařů a nejsou výmyslem těch lékařů ale spíše těch pojišťoven a ministrů (nebo dobře odměněných komisí z lékaře, které si tyto pojišťovny či vláda zaplatí), které jste si prosím hlavně Vy zvolili do vlády a parlamentu, tak neskuhrejte.

Mimo jiné jsou tu také proto aby bylo možno postihovat lékaře, kterým se pacient nevyléčí optimálně, pak je lze postihnout tím, že to "nebylo podle standardů"- [velký smích] Veřejnost volá po větším postihování lékařů, tak se dočkáte. Ale i zdražení, například abychom měli na pojistky a právníky. (Tím zbude méně peněz na Vaše léčení, ale to není náš problém - a je to Vaše přání)

254813

09.10.2011 22:16

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

Ne, nenechal. "Prasečí chřipka" mi nepřipadala až tak pandemicky-nebezpečná a nemusím být očkovaný zase úplně proti všemu. Tohle je volitelné očkování. Nikdo mě také nenutil. Ale v minulosti jsem byl asi 3* očkován proti nějaké formě chřipky a o žádném následku zatím nevím. [smích] Nicméně můžete podotknout že následkem je i to, že věřím v účinost očkování třeba proti tetanu nebo hepatitidě. Nebo že deset let od očkování se to ještě nemusí projevit.

A o čí zodpovědnosti to mluvíte? Jestli myslíte tu jejich, tak tu budete hledat asi zbytečně protože jí zřejmě nemají - jinak by se podle toho museli chovat. A moji? Myslím že stačí ze za takřka čtvrt století byly na konkrétně mou osobu asi tři stížnosti, které se vyřešily po telefonu. (prostě někdo něco mylně pochopil, nebo byl ve stresu či afektu a nějak jsme se mu prostě nezdál... jinak řečeno banality, žádné pochybení, které by někoho stálo draví nebo život) To my mělo o né zodpovědnosti něco vypovídat, nemyslíte?

BTW zkuste mi najít srovnatelého zdeníka nebo kuchaře, ano?

254895

11.10.2011 21:06

Novinky v očkování

RE: Orální sex = rozsudek smrti ?

kosk 93.?.?.?

Nemáte zcela pravdu. Uvádí se, že například při očkování proti Hepatitis B (přípravek EngerixB) je imunita cca 20 let. Pokud během této doby potkáte nemocného, prodlužuje se. viz:

http://www.remedia.cz/Okruhy-temat/Mikrobiologie-a...

255000

16.10.2011 22:42

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

Taky mě překvapuje, co si Rusko a Čína nechají líbit

kosk 93.?.?.?

Nerozumím politickým hrám, ale je to pro ně nevýhodné a pokud i jejich představitelům nejde o to Rusko a Čínu mocensky zlikvidovat, tak se divím, že nechají NATO postupovat tak jako doposud.

Zkuste si představit... ->Sýrie,--> Irán ---> Pákistán -->Indie, nebo Čína --->Rusko a svět je víte kde...

Při tomto průběhu to nemůže dopadnout jinak nežli špatně. Co by mohlo být pro Rusko (Čínu) výhodné v případě US okupace (likvidace) Iránu, nebo Sýrie. Už Libye je významná ekonomická a mocenská ztráta. A jiné africké země.

Je jasné, že tomu nerozumím... ale Vy někdo ano? Proč se tohle děje a Rusko a Čína mlčí a dovolují to? Čím je pro ně mlčení výhodné?

255296

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 49 čtenářů částkou 6 865 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 4

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 3

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 1

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Tomský: Brexit volili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, na islamismus04.02.20 07:18 Británie 0

Skrze 5G bude jen 1 novorozenec z 8 živý a bez genetických poruch, nezabráníme-li instalaci 5G02.02.20 20:18 Británie 1

Ako prebehol predvolebný míting ĽSNS a protest v Piešťanoch02.02.20 20:09 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
22,96 Kč
Euro
24,87 Kč
Libra
29,95 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
15,41 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,41 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 363,17 Kč
1 unce stříbra
407,38 Kč
Bitcoin
222 965,61 Kč

Poslední aktualizace: 16.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?