Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 9 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, tmo.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.12.2010 17:18

Kauza Drobil? Na každou svini se najde řezník

RE: Já už těch kauz pamatuju....

78.?.?.?

>No, dobre. Ale 90 procent tupeho davu v tom prsty nema
můžu se zeptat, jak jste došel k číslu 90? a proč se vlastně snažíte pasivní spolupachatele očistit (od-vinit) a hodit to všechno jen na pár aktivnějších? ti sami by bez podpory davu přece nic nemohli prosadit a provést.
>Sam jste to mezi radky napsal
jen váš dojem. není tam nic takového uvedeno.
>tupci dole jsou za prijate zakony zodpovedni prinejmensim tak, jako ti, co zakony vymysleji a odhlasovavaji
??? tak toto tam já nikde nevidím. proč jste si tento vývod vymyslel? ne stejně, ani více, ale prostě jinak.
>Ale zustalo
aha... tak tohle je vaše "kvalitní argumentace" závislá na logice a historické realitě? tupě se hádat, to umí i každý méněcenný.
>>korektním kapitalismem
>... kdyz dokazete ucenne vymyslet takove prujmy (pardon) pojmy. (Vlastne on ten pojem je skutecne slovnim prujmem.)
pouhý váš dojem, mylný. to plyne z neschopnosti pochopit to sousloví, a to neschopnosti na vaší straně. korektní znamená správný, nepokřivený. například nepokřivený socialistickými prvky, které jsou vždy nekorektní a způsobují nefunkčnost nebo zhoršenou funkčnost systému, zaneseného těmi cizorodými parazitickými jevy.
na zbytek nemám potřebu reagovat... jde jen o masáž atrofovaného ega zakomplexovaného jedince. jen snaha o urážky, bezdůvodné ironie a projevy nepochopení základních věcí.

235174

17.01.2011 00:02

Podvod zvaný úroky

RE: Úrok platíte, i když si nepůjčíte vůbec nic....

78.?.?.?

Jak může půjčování peněz znehodnocovat jiné peníze? Co to melete? Vždyť je to úplný nesmysl! - Když je budu mít doma v šuplíku, neznehodnotím peníze, a když je bude mít u sebe pan Vomáčka, najednou se ty mé peníze něčím znehodnotily? Cítíte tu pitomost, co jste ze sebe vypustil?
Ostatně já své peníze můžu svobodně půjčovat komukooliv (i své auto, pokud uznám za vhodné) a nic cizího tím neznehodnocuji. Ale i kdyby to na jiné mělo nějaký vliv, stejně mám právo cokoliv svého půjčit komu chci a za jakoukoliv odměnu či úrok. Přesně tak, jak se sám svobodně dohodnu s jiným svobodným účastníkem smlouvy o půjčce.
Je nakonec úplně jedno, o jakou službu se jedná... jestli o čistírnu, uklízečku, půjčovnu aut nebo půjčovnu vrtaček... vždy je důležitá jen svobodná dohoda dvou stran, že jedna půjčit chce a druhá je za tu žádanou laskavost ochotna zaplatit tolik-a-tolik peněz. A kde někdo vezme peníze na úhradu poplatku za půjčení? No přece vydělá si je svou prací nebo jakoukoliv jinou aktivitou... a je to čistě jeho věc. On se rozhodl, on si půjčil, on konzumoval výhody toho kontraktu, tak tedy on musí na druhé straně platit tak, jak se sám rozhodl a zavázal. A nemusí jít ani pouze o půjčku... poskytnout lze za úplatu jakoukoliv laskavost nebo službu, kterou někdo žádá. A pokud se obě strany shodnou na podmínkách, je vše v nejlepším pořádku. Je to velmi prosté. Tečka.

236228

17.01.2011 00:15

Podvod zvaný úroky

RE: Úrok platíte, i když si nepůjčíte vůbec nic....

78.?.?.?

Jo, a ještě k tomu "NEpracuje" - to Vám může být úplně fuk, chytrolíne. Někdo vydělává prací fyzickou (jen málokdo dnes... asi 10%), jiný vynalézáním (pro něj třeba zábava), další třeba zpíváním, tancem, sportem nebo sexem, jiný malováním (třeba úplných mazanic), někdo je poradcem, takže jen kombinuje a žvaní (podobně i politici), jiný je obchodníkem, takže vyhledává příležitosti a pak levněji nakupuje, přemístí to, a pak dráž prodává. No a pak je zhruba 10% parazitů, kteří by pracovat mohli, ale nechají se živit od druhých.
Tak co? Vnímáte vy teď ten rozdíl mezi způsobem příjmu jednoho a druhého? Je obrovský! A vy tady řešíte pitomosti jako to, jak si kdo vydělá své peníze. Proti těm posledně jmenovaným je ten, kdo dělá laskavost bližním svým, půjčuje peníze a zcela reálně riskuje jejich nesplácení, je vyložený klaďas a dobroděj... za těch pár procentíček při obrovském riziku. To každý obchodník má 10% skoro za nic... a to denně, měsíc co měsíc. Ten kdo půjčuje peníze, jen cca 5% ročně.

236229

17.01.2011 00:35

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

78.?.?.?

Milý soudruhu, zrovna ty nadávat jiným "hlupáček" nemůžeš.
Peníze mají hodnotu proto, že se na tom lidé shodli... proto, že si každý sám může ověřit, že za ně dostane chleba, maso, auto, benzín, prostě cokoliv. -To je objev, co? A ani žádné kouzlo nebo šém pro to nebylo třeba... A dokonce pro tu víru v hodnotu peněz není nutné ani zrnko zlata, to je nářez, že? To jsou dnes objevy... to se ti rozšiřují obzory.
Práce později vynaložená na splátku dříve přijaté služby je prostě logickým důsledkem rozhodnutí toho člověka, který si to vybral. Ostatně aby plnil své závazky, je pro toho člověka v jeho vlastním zájmu. Proto to dělá. Lidé všeobecně dělají to, co se jim více vyplatí.
A kolik stát emituje dluhopisů? Každý stát jiné množství. A proč? Zřejmě na to máš nějakou šílenou teorii... ale já ti mohu tu tajnost prozradit. Půjčuje si pomocí dluhopisů od investorů peníze, které mu chybí pro plnění povinných plnění (mandatorních výdajů) a investic, které si podle přijatého státního rozpočtu politici odsouhlasili. Jistě, je to takto na dluh pitomost, ale přesto ty politiky každé volby volíš ty i já a prostě libovolný počet občanů toho státu. Pak k tomu tedy ti politici mají mandát... oprávnění. Takže to dělají. Mimochodem i kdyby žádný z nás nevolil, budou mít oprávnění od těch ostatních voličů... a rozdíl je jen v tom, že tam budou možná trochu jiné osoby, ale výsledek bude stejně podobný. Volba alespoň občas umožní změnu.

236230

17.01.2011 00:58

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

78.?.?.?

Pepane, ty teda umíš pobavit [smích] "mysliteli".
ad 1) ne vše roste na poli vašeho kolchozu.
ad 2) sehnat si práci (nebo uplatnění) je věcí každého. Ne odpovědnost jiných. A pokud je někdo nepoužitelný nebo neschopný začlenit se a být užitečný, nemá logicky právo na placenou práci a následně zřejmě ani na život.
ad 3) pokud by se bez dluhů výroba zastavila (ač si myslím, že i tato tvá teze je pitchovina), pak je evidentně dluh užitečný.
ad 5) ne, centrální banky opravdu dluhopisy nevykupují. mohou jen na pokyn MF a bankovní rady emitovat peníze, a tyto peníze poskytnuté jejich zřizovateli (státu/vládě) jsou pak použity na zpětný nákup vlastních dluhopisů nebo jiných měn, a to s cílem oslabit domácí měnu. důsledkem je logicky inflace. a ta státní dluh spíše snižuje (nominální dluh se splácí méně hodnotnými papírky, které se v oběhu ocitly jako početnější) a navíc oslabení domácí měny (kurs k euru např.) povzbudí export a domácí producenty... a sekundárně i zaměstnanost, domácí spotřebu, daňové příjmy rozpočtu, a sníží to výdaje pro méně nezaměstnaných. stát tedy více peněz získá do rozpočtu a méně utratí, takže jeho bilance se zlepší. prodělají na tom věřitelé a střadatelé. navíc tím ubude vlastních dluhopisů (jsou tím staženy z trhu), takže státu a tím i poplatníkům se zmenší závazky ke splacení. nebyla by to tedy jednoznačně špatná technika... tedy jak pro koho.

236231

17.01.2011 01:13

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

78.?.?.?

>Nemůžete platit rohlíkama, vyčistěnýma kabátama, nedejbože kangem
Ale to je lež! Můžu platit rohlíkama anebo naprosto čímkoliv, NA ČEM SE S DRUHOU SMLUVNÍ STRANOU DOHODNU.
A djb nemá ani pravdu, že by se v pekárně rohlíky hromadily. pekař by je vyměnil za něco jiného... nějak se jich zbavil, co jinak s nimi? Možná by přestal péct, ale zato by museli začít péct jiní pekaři, pomocí jejichž rohlíků by se půjčka splácela. Tenhle příměr je ale trochu mimo, protože rohlíky se nepůjčují ale nakupují a jí, tedy se nevracejí, ale znehodnocují se na fekálie, které v koloběhu dále hnojí pole pšenice. to ale samozřejmě není podstatné.
>Rohlíky a kanga nejsou všeobecně závazné, peníze ano
Ne. To, co je skutečně závazné JE DOHODA DVOU STRAN, ne komodita a její vlastnosti.

Ano, peníze jsou speciální komoditou, to nikdo nerozporoval. Ale to neznamená, že jsou špatnou komoditou, podvodnou nebo nemorální. Mají takovou hodnotu, jakou jí zájemci o peníze přisuzují. A dohoda o podmínkách jejich vydělání nebo půjčení je čistě na dvou svobodných lidech. Oba vědí, co je pro ně výhodné. A to "výhodné" pak prostě udělají, protože chtějí.

236233

17.01.2011 02:04

Podvod zvaný úroky

RE: A není to ještě trochu jinak?

78.?.?.?

Emise v centrální bance nenastává spontánně, kdykoliv se jim zachce, ale v naprosté většině jen proti zvýšenému počtu požadavků=závazků=záruk ze strany podřízených obchodních bank. Pokud tedy centrální banka emituje za této situace peníze, je to na dluh, tedy dočasně, protože dluh je dočasný (jakmile je splacen, emise se vrátí odkud vyšla). Tím pádem po čase se zjistí, že objem peněz je víceméně stejný jako předtím... tedy hromada peněz v oběhu pochopitelně neroste donekonečna, jak si nějací troubové představují.
Navíc si nemyslím, že větší objem peněz v oběhu / v bankách by znamenal automaticky o stejné procento větší objem úvěrů... ono totiž najít vhodné umístění pro peníze je jednak těžké (najít perspektivního dlužníka právě včas). A tak se může stávat, že obchodní banky, ač by těch víc peněz momentálně držených rády "otáčely" ještě jednou, dvakrát, třikrát... nedaří se jim to a jdou do centrální banky a přebytečné, neumístěné peníze jí vrátí proti dříve poskytnutým závazkům, které dostane vráceny.
Diference je tedy jen úrok, zaplacený navíc. Ten pokryje centrální banka tiskem potřebné hotovosti pro oběh... ovšem ne všechny očekávané úroky jsou emitovány, protože značné procento splátek je ve zpoždění a nebo dlužník zbankrotuje a nepodaří se ani získat jistinu v plné výši... takže část vydělaných úroků je zredukována o ztrátu. Také nějaké procento leží v bankách bez užitku. Také něco leží v domácnostech a jinde.
>čím více banky půjčují, tím více peněz mají na další půjčky
Ne. Přes dobrou obchodní banku peníze jen protékají. Zůstává u nich načas jen úrok zaplacený navíc (redukovaný průběžně o ztráty a výdaje+platy+odměny). O přebytcích peněz mají obchodní banky dohodu s centrální bankou o úložce. Myslím, že o tom jsou mezibankovní úrokové sazby.
Ostatně k hromadění peněz v obchodní bance nepůjde - nebo jen o velikosti jejich výdělku, podobně jako i tvého výdělku. Také v tvém případě nemluvíme o nějaké neblahé kumulaci peněz, když budeš 40 let makat a někdo ti vyplatí 40x12 výplat (odměn... obdoba úroků).
Hypoteční krize nenastala nasycením trhu úvěry (o peníze by byl zájem vždy), ale nasycením trhu domy a tím, že se nedostávalo solventních dlužníků, kteří by je kupovali. Navíc větší počet stávajících dlužníků nesplácel... a banky přece nebudou půjčovat dál nýmandům, co neplatí. Proto zaškrtili další poskytování úvěrů, čímž situaci v obchodu s domy ještě zhoršily.
Proč už nebylo dost solventních dlužníků? Protože se rozmazlená euro-americká populace odnaučila makat, pořádně se snažit, a mysleli, že žít se dá i z dávek nebo na dluh, ovšem bez příjmů z práce. To se ale spraví... jakmile se omezí štědrý sociální stát.

236235

11.09.2011 23:14

Zkušenost se Stworou

RE: -

tmo 78.?.?.?

tak zaprvé: mně to trvalo? kde bereš jistotu, že jsem musel vůbec reagovat??? pročpak si asi tupec myslí, že nemám nic lepšího na práci nebo zábavu, než prohledávat do posledního koutku tento web a všechny jeho rubriky?
vodopád slov? to mám možná já (i když osobně si myslím, že spíše píšu komplexně a logicky, a ty toho nejsi schopen a jen závidíš); no a ty máš naproti tomu většinou průjem... s čistotou vody to nemá mnoho společného. a nebyla to reakce jen na tebe, ale na více lidí a jevů zde... jsi nějak sebestředný, ne? ty vůbec nejsi tak důležitý, jak si myslíš. navíc lžeš, protože jsi jen v této diskusi k dopisu anonyma naslintal mnohem víc blábolů, než jen dvě věty, i víc než dvacet... počítat ti to nebudu.
myšlenky mám dobré, ale nezávisím na tom, až mi to uzná nějaký šašek, co místo vlastních myšlenek zvládá jen statistické snůšky denunciačních vytrhaných citací. ty tady totiž nejsi od toho, abys hodnotil jiné diskutéry, tím spíše takové, kteří tě vysoce převyšují. nejsi tu ani určen k očerňování jiných, ani k žalování, slabčáčku.
vulgarismy používám, ale až při rozčilující vysoké míře debility oponentů (obvykle četnějších, protože hloupost je vždy četná a halasná). ale i když neslušné výrazy používám, činím tak neskonale inteligentnějším způsobem, než chátra, která se svým slizem snaží špinit mně, ať už vulgaritami nebo "slušně řečenými" posměšky nebo "slušně řečenými" lžemi o mně. a já opravdu nemám dostatečný počet příspěvků pro trpělivou reakci na každého vola, ani trpělivost a čas na slušné nekonečné vysvětlování někomu, kdo na to nemá iq.
nemám nohsledy, tedy jím není ani 85-ka. Zato jsem si všimnul hned druhého příspěvku v této diskusi, od Arkana. ten to zhodnotil tak, jak to je. a někdo níže zde napsal i jiný fakt - že těch komoušských tupců se na našince sesype vždy mnoho a pak je to těžké... tudíž i z toho plynou ty ostré zkratky.
>na to, že jsi to smolil tak dlouho
--smolíš možná ty, do plínek i sem...
>Určitě máš na víc, takže znovu a lépe
--ty nemáš nárok na posměšky, a už vůbec ne na to, abys mě úkoloval. zvlášť, když jsi tak tupý, že jsi vše (konečně) nepochopil ani z předešlého mého příspěvku, jakkoliv byl podrobný (na tebe možná příliš). tedy máš mizivou šanci pochopit i nyní. fakt je mi tě líto... ale víc už reagovat nemusíš, nepomůžu ti. není ti pomoci.

253112

12.09.2011 01:05

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

tmo 78.?.?.?

ale i já jsem vás do značné míry pochopil, ale ne se vším do detailu souhlasím. líbí se mi ten příměr k tělu z buněk (ostatně je křesťanský, z bible). ale ne třeba dojem, že jsme (já a vy) spasitelé světa, že musíme hned teď zachránit a očistit kdejakou nemocnou buňku, i tu, která na to nemá, aby ještě přežila a plnila nějakou prospěšnou roli. takhle je to nemožné, nereálné! to je totiž socialismus - jste chudí? je vás 80% chudých? ok, my (nás zbývajících 20%) si urveme od huby, všecky vás zadotujeme a budeme živit... přerozdělovat. -takhle to přece nejde, dlouhodobě. a je to už na první pohled nesmyslný nápad (demotivace na obou stranách). pak chudí budou stále chudší i línější, zdegenerovanější, a i těch 20% bude škrceno... a proč by na svém hubeném hřbetě měli nést tíhu všech?
--já navrhuju kapitalistický přístup - udělat z 20% soběstačných alespoň 50% soběstačných a relativně bohatých (materiálně i morálně), a pak jednak bude zbytek zušlechťován (posune se vnímání normálu jinam) a motivován k napodobování, že když to jde tolika, musí to jít i jim, a také těch 50% relativně dobře situovaných může pak už alespoň teoreticky utáhnout provoz toho těla. 20% sdíraných chudáků ne.
k tomu jak prý každá buňka má pojem o celku [smích] -není tomu tak ani v té zmiňované genetice, asi máte jen povrchní informace. z kožní buňky nevypěstujete kost nebo mozkovou tkáň. jen kmenové buňky mají ty univerzální schopnosti reprodukce, a ani to není totéž jako společné vědomí! každá buňka má prostě specifické určení, a rozhodně neví do detailu, co by potřebovala buňka vzdálená o x-tisíc vrstev dál. jak byste tedy vy chtěla rozhodovat o tom, co je správné, a které buňky stojí za záchranu a jak na to... co vlastně potřebují ony, a co vlastně potřebuje tělo jako celek, co je nejprospěšnější?
pro vojtu: konkurence do určité míry v těle je (co nejvíc živin zhltne každá buňka, sobecky), ale má to své omezení (dané velikostí buňky, schopností tvořit zásobu, snad i chemickými závislostmi, o jejichž mechanismu slavná věda nemá zatím tušení). má to i souvislosti mezibuněčné, symbiotické - co mi prospěje když se přežeru já, pokud buňky kolem mě zdechnou hlady, odumřou a pak odpadnu od těla a výživy i já? jistě, jsou v těle i rakovinné buňky, škodlivé a neblaze rostoucí na úkor jiných a zdraví těla. ale to je právě ta nemoc (mimo buněk usychajících), které se tělo musí zbavovat (každý člověk má v sobě rakovinu, s níž obranyschopnost denně, každou sekundu bojuje). a nepochybně tomu je napomáháno i shůry... třeba i z mozku, řízením sekrece hormonů, šťáv, produkcí bílých krvinek, elektrickými impulsy atd.

253123

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 68 čtenářů částkou 9 439 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
23,12 Kč
Euro
24,96 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
21,01 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 032,23 Kč
1 unce stříbra
421,85 Kč
Bitcoin
234 130,82 Kč

Poslední aktualizace: 19.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?