Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 13 příspěveků, 2 různá jména: Kosk, maki.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.10.2010 20:33

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

Když nebude Sarkozy zrovna v nějaké té budově uvnitř, tak mu to nejspíše bude šumafuk. A pokud bude, označí to za terorizmus, nakafrají něco o ohrožení životů a tím zdůvodní , že prostě musela nastoupit armáda s kulomety a "tu chátru vystřílet".

Jo, tohle by chtělo nejenom větší odvahu, ale i připravenost na takovouhle situaci, tedy na ozbrojený odpor a revoluci. A pak taky musíte mít řešení pro případ, že Vás nedokáže ta armáda vystřílet všechny. Tedy, že vyhrajete.

A to by bylo to nejtěžší ze všeho, podle mě. [smích] Zatím veškeré pokusy v historii skončily po větší nebo kratší době stejně...

230475

23.10.2010 23:42

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

NO, ale tohle vyznívá fatalisticky. Co je vlastně k dispozici, alespoń historicky:

1. nechat si to líbit jak to je (to většinově děláme, ohýbáme hřbety, dřeme se, necháme se sebou orat etc.)
2. demonstrovat, snažit se systém polidštit, prosadit si alespoň nějaká práva, odsunout kolapst o generaci dál... (to děláme méně, ale v zásadě to také nikam nevede.)
3. násilně svrhnout režim a nastolit něco jiného (to se stává jen občas a zatím vždy to v minulosti dopadlo v periodě několika desetiletí nebo nejvýše staletí víceméně stejně, jako předtím. Nebo hůře, viz naše "sametová". Ale tady to vlastně nebylo násilné, že. To byla dohoda. Navíc to není snadné protože režimy mají k dispozici výkonné obranné mechanizmy)

Čtvrtá možnost mě nenapadá (pokud odhlédnu od hypotetické možnosti vyhubit lidstvo jako celek nějakou přírodní katastrofou, ale to by nebylo stejně v naší režii).

Předchozí tři vypadají, že žádná není řešením. [pláč] Snad jedině ta prostřední možnost, ale obávám se že by fungovala jen takřka s globální koordinací a to si vládnoucí síly nemohou dovolit dopustit.)

230728

17.11.2010 22:00

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

Tomuhle moc nevěřím

Kosk 93.?.?.?

Takhle o tom nelze seriozně diskutovat. Všeobecně se má za to, že se sexuální orientace nedá naučit. Jasné ale je, že tohle se docela špatně zkoumá.

Ale dovolil bych si to zpochybnit dvěma úvahami: Všichni víme, že homosexuálů je (a i bylo dříve) kolem 4% v populaci. Z logiky věci vyplývá, že valná většina z nich pochází z heterosexuálních párů - rodičů. (Mám tím na mysli kde vyrostli, ne kdo je zplodil, to jen na okraj, aby mě hned někdo nenapadl, že jsem idiot)

Má se za to, že i když na ně objektivně JE značný tlak okolí, tak se jejich orientace navzdory všemu nakonec projeví a není změnitelná. Proč by tomu naopak mělo být jinak? Pokud si myslíte opak tak bych prosil nějaké sedící logické zdůvodnění.

Za druhé, studie, která uvádí údaje typu: 16 až 57% mi tedy nepřipadá moc vypovídající. Chybí zde počty dotazovaných atd. Osobně si myslím že se jedná jen o hypotézu a ne potvrzený fakt.

Zná osobně asi 4 lidi z téhle menšiny, z toho 2 docela dobře. Oba(jsou mužského pohlaví) se narodili v běžných rodinách a měli doma velké problémy, než se osamostatnili. Jeden má i bratra který není homo. A tenhle fakt na ně neměl žádný vliv. Ty další znám spíše zběžně, ale co si pamatuju bylo to přibližně podobně. Jeden měl mou spoužačku za ženu asi 8 let a má s ní dvě vlastní děti. A až pak přišel na to, že je vlastně na kluky...

Tohle by musela potvrdit nějaká velká mezinárodní studie podobně kontgrolovaná jako studie účinku léků. A ne jedna. Do té doby to bude sloužit jen jako argument těm, co je bytostně nesnáší.

Nepatřím mezi ně, ale jsem schopen je tolerovat. Ničím mi osobně neškodí. Konečně, můžu jednoho dne zjistit, že i moje dítě bude třeba takové. A co s tím potom nadělám? A nezapomeňte, že když to nebude moje dítě, může to být třeba to Vaše.

232532

19.01.2011 01:26

Malé vítězství rozumu

Ten argument že to je prosazování nacismu

kosk 93.?.?.?

je, milý autore, více nežli demagogie. Pokud vím, tak tu Hitler prosadil úspěšně například i to, že jezdíme vpravo (před příchodem němců to bylo naopak). Nechtěl by jste zkusit zrevidovat i tohle, když už jste v té ráži... [bliji]

BTW, jsem pochopitelně nekuřák a navíc přesvědčený o škodlivosti kouření. Konečně u dehtu byla jeho karcerogenita prokázána jako u první látky na světě zcela bez pochyb. Popírat tohle je ale v porovnání s popíráním holocaustu bez rizika, pokud tedy neberete v úvahu fakt, že se zesměšníte. [velký smích]

236377

19.01.2011 22:04

Malé vítězství rozumu

RE: Ten argument že to je prosazování nacismu

kosk 93.?.?.?

Víte, já jsme ,jak už jsem uvedl nekuřák a ještě ke všemu jsem ze zdravotnictví. Takže se občas, i když ne stále, potýkám i s kuřáky a jejich neduhy. Nemám nic společného se statistikou takže to nemohu nějak dokladovat, nicméně v takové míře, aby to dokladovat mohl tu v téhle diskusi nebude nikdo. (mám na mysli, že by třeba organizoval nějakou velkou studii na tohle téma a měl výsledky z první ruky)

Všichni ostatní věříme statistikám nebo textům, která vytvořil někdo jiný. A já prostě věřím že i pasivní kuřáctví život zkracuje a aktivní určitě. Tedy: ať si kuřáci kouří, určitě není dobře, když je z osmi kaváren osm nekuřáckých. Když tomu Vy nevěříte, tak si klidně zhuntujte zdraví kouřením (konečně já si ho možná huntuju něčím jiným).

Ale pokud by třeba onemocněním které je u kuřáka častější, třeba uzávěry cév na dolních končetinách u diabetiků bývají u kouření častější, tak je IMHO správné, že určité typy léčby si hradí sami. Je to spravedlivé, proč mají dostat infusi na rozšíření cév a pak si jít hned zapálit a nikotinem je zase uzavřít. To je pak skutečně vyhazování peněz a mohli jsme tu infuzi rovnou vylejt z okna.

Ale jsem pro to aby se nekouřílo na místech, kde budeme nuceně pobývat vedle sebe - restaurace by určitě měla mít nekuřáckou část, zastávka na vlak nebo autobus je to samé. Nebo vězení, pokud by Vás náhodou zavřeli za ten článek o Holocaustu a mě za to, že jsem ty Vaše články četl.. [velký smích]

Na chodníku bych to ale tak nehrotil, když půjdete proti mě tak mi to zas tolik neudělá.

A teď kdo to má nějak rozhodovat? To je ten problém. S Váma bych se možná domluvil na tom aby jste mi nečudil pod nos, když stojíme na zastávce, vy jste inteligentní člověk. Zdaleka ne každý ale takový je. Proto tu jsou ty zákony, ne pro Vás ale pro kouřící idioty. Ono přeci jenom moje přítomnost, když tam budu jen stát nijak nezaznamenáte (Nesmrdím, nebudu opilý, nikoho neotravuju) Kdežto já v uzavřeném prostoru to Vaše cigárko znejen zaznamenám ale mě opravdu vadí. A že většina kuřáků není ochotna slevit to je taky pravda. Takže nějaké zákony na to abychom nemuseli trpět potřeba jsou

Ale jak říkám myslím si že nejsou namířeny zrovna konkrétně proti Vám. [mrknutí jedním okem]

236450

07.08.2011 10:34

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

Asi máte pravdu

Kosk 93.?.?.?

Myslí si, že zemedělci nejen že nemají peníze ale ani ty desítky let. Že je nemá celá tahle společnost. Navíc, jak to líčíte to vypadá až příliš křehce "jedna rostlina závisí na druhé..." to sice v přírodě taky ale tam si příroda během stovek tisíc let vývoje vytvořila mechanisky jak se vyrovnat s tím když něco neklapne.

Vytvářet umělý malý funkční ekosystém jen tak na zahrádce je velmi obtížné. Jinak taky jsem chtěl sehnat jeden druh jablka, o které jsem přišel. Byla to odrůda asi 25 let stará. V zásadě je to takřka bez šance. Tak ať Vám se to podaří.

249998

07.08.2011 13:08

Stanové městečko u New Jersey

Aby jich tam takových městeček

Kosk 93.?.?.?

a nejenom tam ale i třeba zde, ještě pár set tisíc během příštích deseti let nepřibylo...

250023

14.08.2011 20:48

Prague Necro Pride

Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Ti lidé se tak narodili, nemohou za to, nedá se to ovlivnit výchovou (zato Vaše nenávistné projevy by možná ovlivnit šly, ale to by Vás museli ročiče trochu víc řezat, což se zjevně nestalo), nedá se s tím prostě nic dělat. A zatímco my si žijeme v tomto ohledu celkem bezproblémový život, oni to vůbec nemají snadné - kor když jejich spoluobčané jsou jako Vy.

Mají na co být pyšní, když se jim podařilo přežít ve Vaší společnosti.

Znám dva z těhle lidí, sice jen dva ale docela dlouho. Jim bych se nebál svěřit svý dítě na odpoledne, zato Vám asi ano. Kde se ve Vás tahle nenávist bere? Jinak pocházejí z normálních heterosexuálních rodin, bezkonfliktních, žádní kriminálníci nebo neúplné. Tím to, alespoň v jejich případě nebude.

Žádnou větší zkušenost nebo statistiku po ruce nemám, ale vsadím botky, že nikdo z Vás taky ne. A dlouho jsem to o nich nevěděl, oni to nijak na odiv nedávali a nikomu neškodili.

Obvykle nikomu nic nepřeju zlého, ale když Vás tu tak čtu, tak si myslím, že pár z Vás by zasloužilo, aby měli takové děti nebo vnoučata...

Pokud umíte myslet, tak si na chvíli zkuste představit, že jste "homo" a máte za sousedy Vás. Jo, právě Vás s Vašimi netolerantními názory. Přešel by Vás humor i ty silácký řeči.

250936

16.08.2011 00:45

Prague Necro Pride

RE: Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Například v tom, jak se tady o nich vyjadřujete. Nebo v tom, že Vás to vůbec pohoršuje.

Pochodem se nezměnilo nic. Ono se taky nic změnit nemělo, nebo máte snad jiný pocit?

To že Vám přijde polibek na veřejnosti se svou ženou přirozenější, v tom žádná netolerantnost není. Mě to přijde zrovna tak. Ale pokud uvidím dva chlapy nebo dvě ženský, jak se vedou kolem pasu tak co? Nic, projdu okolo nich a nejspíše je zaregistruju jen na okamžik a okrajově.

Neudu si jich nijak všímat, nebudu to komentovat, prakticky to nebudu vnímat. Stejně tak jako Vás s Vaší ženou. Co je mi do Vás nebo do nich? Nic. Pokud to vnímáte podobně tak jste tolerantní. Ale řada zdejších diskutujících není.

251088

16.08.2011 00:53

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

kosk 93.?.?.?

Byl jsem párkrát i se svou (tehdy budoucí) nyní současnou ženou u těhle lidí na návštěvě. Nějak si nepamatuju, že by se poplácávali po zadečku. Myslím že se chovali zcela korektně. Neřekl bych, že v případě, že by adoptovali dítě, že by se před ním chovali jinak, nežli před svými dlouholetými kamarády.

Samozřejmě že nejsem pámbůh abych mohl mluvit za každého ale z mých zkušeností se zdá, že se dovedou kontrolovat a chovat mnohem lépe, nežli je jim obecně přisuzováno.

BTW máte snad nějaké konkrétní zkušenosti s těmito lidmi? Chovají se vůči adoptovaným dětem nebo obecně vůči dětem tak, jak popisujete? Jeden z těch, o kterých mluvím já je učitel na střední škole. Nikdy s ním nebyly v tomto ohledu žádné problémy (a to už učí více jak 20 let) a nemyslím že by kdy nějaký jeho žák vůbec něco o jeho sexuální orientaci věděl.

251089

16.08.2011 00:55

O co šlo na Prague Pride

RE: Tohle fakt nechápu

kosk 93.?.?.?

rozumný pohled na věc. bohužel ojedinělý.

251090

31.08.2011 21:42

Izrael vede válku proti íránským vědcům

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

Kosk 93.?.?.?

Myslím že ve zbraních má Israel zjevnou převazu, ať už v konvenčních tak v jaderných. Irán nejspíše žádnou hlavici nemá a Izrael jich má několik set. A popravdě řečeno, pokud nebude Irán mít srovnatelnou jadernou kapacitu (alespoň 1/10) s Izraelem, tak si Izrael může dělat co chce. Hloupé je, že jí nemá a že pokud by jí měl tak se nemůžeme spolehnout, že jí bude používat jen na odstrašení Izraele - pokud ano, tak bych mu jí přál hned zítra. Ale tak to asi není.

Je to smutné takto uvažovat ale z hlediska bezpečnosti (a z hlediska života bez válek) byl ideální bipolární svět se dvěma supervelmocemi, které mají zaručené že po útoku na druhou bude zničena i ta první. Tato rovnováha je nyní hodně porušena a pokud padne zcela, tak je třetí světová.

A pokud Rusko a Čína skutečně nic neudělají, až dojde v US pořadníku na řadu Irán - lépe ještě předtím -, tak budou na řadě pak oni. Což pro nás znamená výše uvedenou, v pořadí v historii již třetí, záležitost. Snad by jim to mělo dojít, ale mezinárodní politika je natolik neprůhlednou a ošidnou věcí, že lze předpokládat cokoliv. Hlavně pokud to bude pro většinu špatné...

252314

10.09.2011 22:16

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

Není to moc optimistické ale myslím si, že ktom toho co děláte

Kosk 93.?.?.?

už nic moc dalšího nemůžete. Lidská spodlečnost nefunguje jako tělo ale funguje přesně naopak. Obecně to můžeme vidět v přírodě jako univerzální model. Jak to říkal ten čertík v jednom filmu: "perte se a žerte se..". Jo tak přesně to my děláme, jsme tak vytvořený od přídody a to nepřečůráte. V každém minulém, současném a trufám si tvrdit že i v každém budoucím systému společnosti se to zvrtne tak, že se do vedení dostanou lidé bez morálky, bez skurpulí pragmaticky založený, kteří baží po moci, penězích. A občas i rádi škodí druhým.

Vždycky jsem tvrdil že se od zvířat lišíme nikoliv řečí, nebo používáním nástrojů či abstraktním myšlením ale něčím jiným. Tím že jsme schopni ubližovat jedincům svého vlastního druhu a to i svým blízkým bez toho aby nám to cokoliv přineslo, krom zvracené radosti z toho, že jsme ublížili..

Krom lidí je tento (nebo velmi podobný, nevím jeslti se při tom radují, to možná ne, ale škodí, to ano) vzorec chování experimentálně potvrzený ještě u potkanů. A které dva živočišné druhy zaplavily celý svět, přizpůsobili se všemu a nelze je vyhubit? Ano, správně potkani ... a lidi.

Nevěřím že se to má řešení. Ne s námi, s lidmi. Ale můžete se pokusit si svůj život odžít v klidu, tak jak se o to pokoušíte. Já zkusím to samé. Ale zkusím si k tomu legálně opatřit i toho kalacha (nebo spíše Dragunova, to je mi bližší) [smích]

253009

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?