Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 143 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, Aligátor, Islander, jen tak, Spřízněná duše.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

22.04.2012 04:32

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Taková demokratická demonstrace o ničem...

Islander 96.?.?.?

>Komunisti toho zase až tak moc nevybudovali, zato daleko víc
>rozkradli, ukradli, zhuntovali, a zničili spoustu ldských
>osudů, zabíjeli a šikanovali ty, kteří za druhé války
>bojovali za tuhle zem... prostě komunisti v ČR fuj, fuj a
>ještě jednou fuj....

Tohle by mělo váhu, kdyby ten současnej demokratickej systém byl jednoznačně lepší. Bohužel, opak je pravdou. Současnej systém nevybudoval víc než komunisti, kradou a rozkradli ještě víc, než komunisti, zničili, rozkradli, či pod cenou rozprodali i to, co komunisti vybudovali. Rovněž zničili stovky lidských osudů, pronásledují a soudí lidi za projevený názor, který neodpovídá oficiální pravdě! Stanovili zákony odporující lidským právům a požadavkům. Postarali se sami o to, jak je dnes vnímají soudní lidé. Proč se asi sešlo tolik lidí na demonstraci proti vládě? Nebude vono to tím, že je to ještě horší, než za tý vlády rudejch?

267418

17.04.2012 09:16

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: K předposlednímu odstavci

jen tak 96.?.?.?

No, oni to nakonec fakt vymáhali a samozřejmě trvám na tom, že ty předpisy a zákony co tam máte je kocourkovština. Ono pro tebe vyhrožování pokutou dva mega kvůli bordelu někoho jinýho je prostě samozřejmá věc a vrchol spravedlnosti??? Podívejte se, není v možnostech tohoto fóra vás podrobně seznamovat s tím případem a ani po tom zvlášť netoužím. Když mám smluvně zajištěno, že prodávající má zaplatit daň z prodeje nemovitosti a máte tam tak chabé a neschopné úředníky, že to předem nezajistí a nechají dotyčného (původní majitelku domu který jsem od ní koupil) aby to nezaplatila a bez jakéhokoliv vysvětlení začnou tu daň vymáhat na mně, má to logiku??? Co mně je proboha do toho? Já jsem všechny body smlouvy dodržel a přesto jsem to byl já, kterýmu začali dělat zle. Tak není to Kocourkov? Spíš tedy nevídané svinstvo, abych věci nazval pravým jménem. Že vy si to hájíte, vaše věc. Mmě takové jednání nasere na nejvyšší míru. Mně ten váš systém tam připadá jako středověcí výběrčí daní - prostě ber kde ber, hlavně když vybereš!!! Nějaký pojem jako spravedlnost nic, že? Co na tom proboha chcete hájit??? To jsou prostě zákony proti poctivým lidem. Darebák nezaplatí, tak zaplať ty, na kterého zrovna dosáhneme, že?
Podívejte, tady v USA jsem jak kupoval tak prodával nemovitosti a tady je to naprosto transparentní a koordinovaná záležitost. Neexistuje, aby po mně někdo vymáhal něco za bordel a nezodpovědnost někoho jiného. Proto jsem na to, jak tam u vás se mnou jednali, upozornil.

267102

16.04.2012 01:19

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: K předposlednímu odstavci

jen tak 96.?.?.?

> Je to daň, tak to bude
>vymáhat finančnák, ty troubo, nebude po tobě chtít to, co si
>tady vymýšlíš, ale 2 % exekučních nákladů, úroky taky
>ne.
Já ti tady přepíšu kus tý zprávy z finančáku, ty "přechytralej(á)", který si myslí, že ví všechno:

"Nevyhovíte-li této výzvě ve výše stanovené lhůtě 30 dnů ode dne který následuje po doručení této výzvy (§ 48 odst. 12 zákona o správě daní a poplatků, může vám být uložena pokuta podle §37 zákona o správě daní a poplatků a to opakovaně až do celkové výše 2 mil. Kč......"

267008

16.04.2012 00:45

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: K předposlednímu odstavci

jen tak 96.?.?.?

Trouba jsi ty, ty "experte" chránící český zlodějny!!! Nevymýšlím si nic. Možná jsem se blbě vyjádřil, ale ty hned chytáš za slovo, viď, zástupče zlodějů!!! Ano vymáhal to po mně finanančák, no a co to mění na faktu, že to je kocourkovština??? O úroku ntady nikdo nemluví. Vyhrožovali mi pokutou dva miliony a to je prostě fakt. Tečka. Hele, prodával jsem dům i tady v Americe, vše bez nejmenších problémů. Žádný čachry, který pomáhají zlodějně jako v Kocourkově, víme? Tady ti dají do ruky bankovní šek v momentě převodu a vše ostatní, jako daně a poplatky už jsou předem odečteny. Žádný čachry jako tam, kdy ti peníze drží v jakýmsi depozitáři a milostivě ti je dají až bůhví kdy. Nebo taky ne, když s nima majitel realitky zmizí, což už se tam taky stalo!!!
A o mlčenlivosti se tady nikde nemluví a nevyhrožuje se za to jako tam. Pseudoprávníku.

267006

12.04.2012 15:46

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: K předposlednímu odstavci

jen tak 96.?.?.?

To Vám držím palce!!! Po mně tam začali vymáhat pohledávky za původní majitelku domu, který jsem tam koupil. Jednak prý za poplatky za Rozhlas a TV, které ona prý neplatila a potom to hlavní - ta původní majitelka nezaplatila daň z prodeje nemovitosti a to se prý podle kocourkovských zákonů v takovém případě automaticky převádí na kupujícího a to jsem byl já.
Na argumenty, že to by měli vymáhat na tom, kdo jim újmu způsobil mi poslali papír, že pokud nezaplatím, jednalo se o 65000kč, budou na mně vymáhány 2Mega!!!! A ještě tam byla poznámka, že musím o celé věci zachovat mlčenlivost!!!! To už nelze nazvat ani Kocourkovem, ale zlegalizovanou zlodějnou a svinstvem nejhoršího kalibru. Takovéto zákony má a takhle prosím se mnou jednaly úřady "demokratické" země....
[bliji] [bliji] [bliji]

266811

10.04.2012 14:17

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: V tom mám jasno.

jen tak 96.?.?.?

Ani se vám nedivím. Udělal bych, při mojí prchlivé povaze, totéž. Proto jsem taky preventivně z toho svinstva, který tam nazývají vznešeně demokracie, včas vzal "roha". (Po návratu z exilu). To zdaleka není právní stát, nýbrž semeniště zločinu s pomocí těch, kteří tomu vládnou. Mafie rozlezlá kdekam! [bliji]

266669

09.04.2012 04:13

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

jen tak 96.?.?.?

Byla to pěkná banda, ti komunisti, což o to. Ti namyšlení papaláši z doby před třiceti lety, co s námi orali, přetvářeli naše myšlení, nedovolili svobodně cestovat, projevit bez postihu vlastní názor, atd. Nejhorší byla ta jejich tajná policie. Poznal jsem mezi nimi svině, z nichž se klepu ještě teď. Ale jsem přesvědčen, že ani jeden z předních představitelů KSČ by si tenkrát nedovolil něco takového, co si dovolí ti dnešní. Stanovili si pravidla, že legální zlodějna je nepostižitelná, korupce bují v nevídané míře a jejich arogance je ještě větší než za minulého režimu.
Kam se na tohle hrabou okresní, krajští ale i ústřední tajemníci neomezeně vládnoucí KSČ. A pochybuji, že by se něčeho takového vůbec opovážili. Za jejich éry (v kontrastu s dnešními praktikami vlastně nebyla tak špatná, jak se nám zdálo, co říkáte?) Dříve se takovým zlodějnám říkalo rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Chodilo se za ně nadlouho bručet. Dnes jsou legální zloději a korupčníci považováni za veleúspěšné a vážené občany. Bez náznaku postihu za jejich praktiky. A ti, co se živí poctivě jsou touto sortou považováni za socky a neschopné. Jo a pořídit si vlastní bydlení pro mladou, začínající rodinu je podstatně horší záležitost, než za komoušů. Myslím, že v té betonové džungli to zase tak příšerné nebylo.
A vůbec - kde jsou ty prorocké vize, že během pár let bude Československo na úrovni např. Rakouska? Dříve nebyl znám pojem bezdomovec, exekutor, atd, atd.... Dnes se každej akorát naváží do komoušů, ale objektivně vzato, pro většinu lidí to byla lepší společnost než nyní. Koukněte na odkaz, kde je ČR.

http://www.novinky.cz/ekonomika/263380-ekonomove-s...

266573

07.04.2012 22:47

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

jen tak 96.?.?.?

Víte, já vidím, že miliardáři a multimilionáři ve Francii, Německu, Itálii atd., se přidávají k iniciativě amerického miliardáře Warrena Buffetta a v časech světové i evropské finanční krize dobrovolně volají po vyšším zdanění příjmů bohatých. Tedy i sebe.
V Kocourkově je ovšem z jejich strany naprosté ticho. Tam vládne sobeckost a pouze jen výpady proti státu, když je chce zdanit. Dalo by se příkře říci, že nikdo z těch, jimž český stát tu více, tu méně pomohl k nejvyšší životní úrovni, nechci rovnou tvrdit že si jmění nakradli, necítí potřebu uskrovnit se a dát ostatním najevo, že v dobách nouze pomáhá každý dle svých možností. Nemají špetku solidarity, zato vynikají arogancí, hraničící se sprostotou. Proto taková individua nemohu ani cítit...

266529

06.04.2012 21:51

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

jen tak 96.?.?.?

Souhlasím Steve. Mladíkovi smrdí ještě diplom tiskárnou a už by tady pokřikoval něco o lůze, ubožáček. Dostal se trošku k "lízu" a už tady machruje. Po kterých hřbetech asi vyšplhal...poctivá cesta to určitě nebude. Mám na tyhle kocourkovský, tzv. "kapitááálisty", čuch [smích]

266484

30.03.2012 18:04

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: brkal

jen tak 96.?.?.?

Tak, tak! Stejně jako před více než třiceti lety v mým případě, kdy mne vyšetřovala kvůli naprostým malichernostem StB, prodloužená ruka KGB. Je mi z toho smutno, kam až věci po tolika letech dospěly. Takže všechny ty řečičky o svobodě, lidských právech atd., byly jen zástěrka těch, kteří se chopili moci a dovedli naši zemi ke zlodějskému, gangsterskému a prohnilému systému beze cti a pravidel...
No, já už tehdy jsem se skupinou lidí kolem Charty 77 jaksi nejevil nadšení.

266136

29.03.2012 16:18

Saudská Arábie a Čína se dávají dohromady, aby vybudovaly novou obří ropnou rafinerii

RE: Článek skvělý, ale nic nového pod sluncem

jen tak 96.?.?.?

Jenže pro většinu obyčejných lidí to byl snesitelnější režim než současná, tzv. demokracie. Komunisti sice stáli za (pět písmen), v obchodech bylo totéž, ale jejich režim stál na základě rovnosti a sociální spravedlnosti. Zkorumpovali ho nenažranci, kterým vždy bylo málo co nabízel a co byli opojeni mocí. Na rozdíl od současnosti jeho představitelé nemohli tehdy tolik žrát a mlaskat u svých koryt jako ti dnešní arogantní nenažranci. Museli se aspoň minimálně řídit svojí doktrínou sociální spravedlnosti. Tak jim přikazovala jejich strana. To, co je v ČR v současnosti je ještě zrůdnější systém, který vyhovuje pouze novodobým zbohatlíkům, kde obyčejný člověk, živící se poctivě, je pouze opovrženíhodným troubou, kdežto každý vele-zloděj, mafián a svině bez špetky morálky, je uctívaným občanem...
Tohle co teď je v ČR, má být ten "konkurence schopný" řád tomu předešlému? Tehdy se to sesypalo, ano máte pravdu, lidé to viděli jako neživotaschopný systém a pokukovali po západním vzoru, ale co teď? Dosáhli v ČR toho, co v záp. zemích? Myslím, že zdaleka ne. Tohle svinstvo, které tam nazývají okázale "Demokracie", se vám jeví jako životaschopné?

266072

>myslím že Čína má lepší strategii než se zdá při
>povrchním náhledu a jde jí hlavně o mír a tudíž se snaží
>co nejvíc se hospodářsky propojit s USA i jinými významnými
>státy - čím víc jsou ekonomiky provázané tím se snižuje
>riziko konfliktu protože by pak tratili všichni...
Stačí vidět trošičku pod pokličku, kdo pro Sinopec Aramco a vůbec i pro všechny ty čínské companies dodává technologické zařízení a zjistíte, že jsou to právě USA. Zejména výstavba atomových elektráren v Číně. To opravdu nevypadá na válečný stav mezi těmito velmocemi. [smích]

265991

22.03.2012 15:29

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

jen tak 96.?.?.?

No jo, pane Vojto, oni jsou synonymem cnostni a pravdomluvnosti....Já se podivuji a pozastavuji např. nad tímto prohlášením:
http://eretz.cz/2012/03/prezident-simon-peres-se-p...
Nepřipadá vám to jako vrcholná demagogie? Neměl by se místo Perese ptát takto Írán Izraele? Státeček, který je ozbrojený jako největší velmoc, na každém kroku vyhrožuje bombardováním kdekomu, až jej sama Amerika musí krotit, má tu drzost to vše překroutit a sám vypadat jako oběť. To snad není pravda!

265680

15.03.2012 17:38

Udělal jsem chybu

RE: TomATom !! -psat !!

jen tak 96.?.?.?

>Vzhledem k tomu, že jsem osamělý bojovník [velký smích] ...
Nic nového pod sluncem, pane. Také jsem byl kdysi osamělý bojovník [smích] Tedy až na to, že tehdy byla tvrdá komunistická diktatura a dnes tzv. demokracie. Svého času, v sedmdesátých létech, poté co jsem se vrátil z dovolené v Jugoslávii si mne podobným způsobem "podali" tehdejší mocipáni a jejich StB.
Předvolali mne k výslechu proto, protože jsem z Jug. napsal pohled svým spolupracovníkům a trochu v něm pochválil tehdejší jugoslávský socialismus. Jezdil jsem tam už koncem šedesátých let k lidem se kterými jsme se spřátelili.
Sdělili mi, že obsah toho pohledu lze klasifikovat jako pomluva republiky ap. nesmysly. Nezavřeli mne, ale odebrali mi natrvalo cestovní pas a nikdy příště už jsem tam (ani jinam) cestovat nesměl. Nebylo to prý v "souladu se zájmy státu".
Jenže já jsem se s tím nesmířil, neboť jsem se žádného trestného činu nedopustil a odvolal se na MV. Tím jsem spustil lavinu persekucí proti sobě, byl jsem vyhozen ze zaměstnání a musel pracovat u lopaty (doslova). Takto mne dusili skoro deset let.
Nesmířil jsem se ani s tím a napsal o tom do Radia Svobodná Evropa a Amnesty International.... To jsem ale netušil co se bude dít, oni mne a moji korespondenci sledovali, ten dopis zadrželi a nedovedete si představit co následovalo. Taky jsem si je dovolil u jednoho výslechu nazvat Gestapem, neboť znám z vyprávění příběh mého strýce, který Gestapo zažil, jejich metody. Tak mi omlátili hlavu o stůl, co prý si to dovoluji srovnávat je s Gestapem a následovala vazba a měl následovat soud.
Potom mi bylo oznámeno, že takoví lidé jako jsem já, jejich společnost nepotřebuje a že pokud se necítím spokojený, mám si zažádat o legální vystěhování. Napsal jsem o tom tehdejšímu presidentu Husákovi v to smyslu, že jsem nic protistátního neprovedl a že pouze hájím svá práva. Naopak, že ze strany státních orgánů jsou vůči mé osobě práva pošlapávána. Servítky jsem si nebral, ale nikde nikoho neurážel. Jen napsal fakta o metodách nátlaku a chování československé státní policie.
Následovalo předvolání a oznámení, že mi bude odebráno státní občanství a do 90ti dnů si musím sehnat visa do jiné země a opustit Československo. Musel jsem odevzdat veškeré doklady, zaplatit školu a dali mi propouštěcí list...
Tam až sahala nenávist těch, které se zavázali podpisem Helsinských dohod respektovat práva člověka. Tak jsem se po neúspěšném pokusu získat visa do Kanady vydal na US ambasádu v Praze, kde mi po pohovorech s konzulem a předání celé záležitosti do Washingtonu skutečně visa udělili a od té doby žiji zde v USA. Jak tak sleduji, ta doba represí tam vůbec neskončila a znovu jsou lidé předvoláváni a zastrašováni pro vyslovení svých názorů. No, měl jsem snad štěstí, že se nepsala léta padesátá...

265273

14.03.2012 17:49

Sýrie: Západní propaganda – konec hry

RE: americky fašisti Co to ????? je Americky Fasista?????

jen tak 96.?.?.?

>
>Vedle toho všeho pak stojí obyčejný Američan, který sice
>války nechce, ale v průběhu doby neustále připouští, aby
>ke většině z těch, kterých se jeho země aktivně
>účastnila, docházelo. Kdo je tedy horší. Ten, kdo bezduše
>přijímá lži, kterými je krmen, či ten, kdo jimi krmí
>ostatní? Svině budou vždy sviněmi, s tím se již nedá nic
>dělat, ale ten vedle stojící Američan je tím, kdo to má
>sílu zastavit a ten nedělá nic, i když by mohl.
No, on ty války odmíta až teď, když už i sám přišel na to, že mu to nic užitečného nikdy nepřineslo a nepřinese. Že tento permanentní válečnický stav Ameriku zruinoval. Měl byste vidět ty válečnické nálady většiny Američanů ještě před pár lety!
Dokonale se je podařilo zpracovat propagandou, přímo jásali, když bylo potřeba "zastavit" Miloševiče, táhlo se na Ládina, Saddáma, kterej byl nebezpečnej, protože "vlastnil" zbraně hromdného ničení....atd...

265236

11.03.2012 13:40

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

96.?.?.?

>Zamestnavatel vam dava na vybranou jakeho providera a plan si
>muzete zvolit. Proc bych si volil plan s deductible, kdyz si mohu
>zvolit full coverage? Na pojistku vam dava urcitou sumu, ktera je
>skoro tak vysoka, kolik stoji kvalitni pojisteni bez nejakych
>copayments. To bych musel byt padly na hlavu, abych tuto castku
>plne necerpal.
To dá rozum, jenže ne každý vám toto nabízí. Nemůžete vydávat to, že váš zaměstnavatel to má tak a tak, za to, že to tak mají celé USA. Je spousta malých firem, které vám zdr. pojištění nenabízí vůbec. A sami zaměstnanci si ho nezvolí.
A z těchto se rekrutují právě ty řady nepojištěných, mimo těch, co už jste sám uvedl.
Já jsem přesvědčen, že na tak vyspělou zemi jako je USA je toto nedůstojné a řadí ji to na chvost vyspělých zemí. Dokonce tvrdím, že zdravotnictví v USA je černá perla Ameriky, jde totiž o velmi lukrativní byznys se zdravím lidí. Hodnotím zdrav. systém sousední Kanady a znám lidi, co tam z USA dojíždí, zejména za zubním ošetřením, neboť zaplatí zlomek toho co v USA.
>Kdyz date v Cesku lidem moznost jestli si maji platit zdravotni >pojistku nebo ne, nebude ji platit mozna polovina a kdyz bez >pojistky bude mit moznost jit do statni nemocnice zdarma jako >tady, tak to budou strizlivym odhadem dve tretiny.
Což o to, to zcela určitě, jenže v Česku je to tak, že tam je každému občanu ze zákona povinné pojistku platit. Když je legálně zaměstnán, platí to za něho povinně zaměstnavatel. Když není zaměstnán a je legálně hlášen na pracáku, platí to za něho po určitou dobu pracák. Takže člověk, který např. ztratí zaměstnání a v určité době si nenalezne nové, pracák ho vyhodí z evidence, ale on nemá na povinné zaplacení pojistného a je v maléru. Vystavuje se automaticky sankcím ze strany zdrav. pojišťovny. Nabíhá mu měsíc co měsíc dluh zdrav. pojišťovně a je vystaven exekucím ap. Jak roste v takovém případě dluh v Česku asi víte. Navíc, když nemá kartičku pojištěnce, vystavuje se značnému riziku odmítnutí pomoci u lékaře, nemluvě v nemocnici. Suma-sumárum v Česku se mi to jeví v tomto směru ještě horší než v USA.

265052

11.03.2012 06:21

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

96.?.?.?

>Tak tohle to uz jsou naproste nesmysly. Za podminek ktere tu
>hruzostrasne licite, by pojistku nemel nikdo.
No jo, ale stále zůstává fact, že je skoro 50 milions bez pojištění. Proč?
http://www.guaranteedhealthcare.org/files/facts_he...
>Zadne deductible se
>neplati, to tak jeste u zubare.
Ale platí, to přece záleží jaký plán si zvolíte, nebo zvolí zaměstnavatel.
http://www.staysmartstayhealthy.com/deductibles_an...

265037

08.03.2012 16:10

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

jen tak 96.?.?.?

>Teď bych jen poznamenal, že nejsem žádný milionář. žiju z
>toho co vydělám v reálném čase a můj příjem je cca
>400.000,- ročně. Takže za posledních 10 let jsem odpracoval
>8let vydělal cca 3.200.000,- Kč a zároveň jsem přišel o cca
>2.650.000,- Kč výsledek suma sumárum 550.000,- Kč děleno 120
>měsíci je zhruba 4.600,- měsíčně což nemám ani na
>polovinu nájmu a pořád mi zbývá ta exekuce 1.400.000,- +
>nějakých 300.000,- v dluzích.
No, tak to máte našlápnuto na pěknej průser a buďte rád, že jste zdráv a schopen se s tím rvát. Stačí málo a jste pod tím mostem, volba - nevolba. Uvědomte si, že když se dostanete do insolventnosti, kteru vlastní vůlí nelze vyřešit(dlouhodobá nemoc ap.), všichni se na vás sesypou a bez milosti požadujou svoje. Teď a ihned! A vy si nemáte možnost najmout (financovat) právníky a soudy. A jste tam! Jo, tu volbu potom máte - buď pod ten most, nebo do té noclehárny.

264896

08.03.2012 00:02

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

jen tak 96.?.?.?

>Je to jejich volba a ani jeden z nich si nezaslouží lítost
>nebo soucit.

>hawk
Jo, tak k takovému přístupu k chudákovi potom nezbývá, než vám popřát se dostat do situace třeba takovýho invalidního vozejčkáře, kterýmu exekutor vezme i ten vozejk, protože jeho invalidita mu brání bejt solventní. A věřte, že to není nijak složité se do takové situace dostat. Stačí mít vážnou autonehodu anebo prostě nemít štěstí. A že takových případů jsem v ČT pár viděl. Určitě byste potom mluvil jinak. Good Luck!

264859

07.03.2012 22:58

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

jen tak 96.?.?.?

Jo táák!!! Otázka volby!To jste si hóódně přizpůsobil k obrazu svému!!! Tak oni si za to můžou sami??? Není ona příčina například: ztráta zaměstnání či bydlení, nízká úroveň životního minima, nedostatek cenově dostupného bydlení, zadluženost, rozvod či rozpad rodiny, rozchod partnerů žijících spolu "na hromádce", otřesné rodinné podmínky???
(týrané či sexuálně zneužívané ženy nebo děti, ženy či děti alkoholiků…), psychické a citové zhroucení, odchod z dětských domovů, kde mladí lidé nemohou po vyučení a dosažení plnoletosti dále zůstat, propuštění z vězení, smrt někoho blízkého, osamělost, nesamostatnost, stáří, dlouhé čekací doby na umístění v domově důchodců, mentální retardace, fyzická či psychická choroba, alkoholismus, drogy, hráčství či jiná závislost, uprchlictví, migrace…
Podle výzkumů je nejčastější příčinou bezdomovectví ztráta zaměstnání (23 %), následuje rozvod (20 %), odchod z rodiny (11 %), výkon trestu (5 %), špatné hospodaření (3 %), výstup z ústavního zařízení (2 %). Jiné příčiny tvoří 29 % a pouze u 7 % bezdomovců jde o dobrovolné rozhodnutí (ovšem mluvíme-li o dobrovolném rozhodnutí, je třeba vzít v úvahu psychický stav a další okolnosti života těch, kteří se k tomuto stylu života takzvaně dobrovolně rozhodli).
25 % českých bezdomovců jsou invalidní důchodci, cca 25 % bezdomovců má zkušenost s dětským domovem, 15 % s psychiatrickou léčebnou a 35 % s vězením.

264854

04.03.2012 19:11

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

jen tak 96.?.?.?

Nezlobím se, ale demagog snad nejsem. Já nikde nikdy netvrdil, že systém v ČR je ve své podstatě horší, než ten v USA. Já pouze tvrdím na základě osobních zkušeností tam i tady, že se lépe žije, rozumějte méně buzerací obyčejného člověka, je tady v USA. To činí (zatím) život zde příjemnějším, než v ČR. V USA, prozatím, všechno co člověk potřebuje, funguje bez větších problémů, morálka i slušnost patří v drtivé většině k samozřejmostem v mezilidském vztahu, lidé jsou si navzájem vstřícní a usměvaví, soukromý majetek je posvátný, nekrade se v takové míře a na každém kroku, není zde nespočet idiotských poplatků za kdeco, počínajíc bankou a konče u poplatku za vyčůrání na veřejném WC, není při jízdě autem povinné v používání světel, zimních pneumatik, atd.., nejsou zde povinné revize komínů, vymahatelnost práva netrvá roky, nebo dokonce desítky let. Značně se liší i exekuční systém, kdy vám zde neseberou majetek kvůli nějakému nedoplatku pár dolarů, nebo zvůli úřadů, či obchodních firem. Měl jsem na mysli zejména toto.
Souhlasím, že se to zde silně změnilo k horšímu po 11. září a sám jsem na to doplatil když moje úspory na stáří, v podobě 401K plánu, se ztenčily na polovinu. Souhlasím rovněž, že USA jsou na cestě k fašistickému státu, kdy velké vojenské a olejářské korporace ovlivňují zahraniční politiku plnou válečných tažení, atd, atd....

264630

04.03.2012 14:56

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

jen tak 96.?.?.?

>Blažková, JenTak
>Přátelé píšete pěkné, ale smutné komentáře. Bohužel
>máte pravdu.

Víte pane Luxole, já nemám vůbec nic proti vlasti a poctivým lidem tam. Přestože jsem dětství strávil v padesátých létech mám hezké vzpomínky, přesto, že moji rodiče museli dát své malé hospodářství do společného kolektivu JZD. I tak se poté dokázali dobře uživit m.j. i své děti udržet na studiích. Já se i po létech prožitých v emigraci stále cítím Čechem. Mně vadí, že tihle-ti postkomunističtí vládci dokázali udělat naprostý HOVNO pro obyčejného člověka, naopak dokázali společnost rozdělit, povětšinou zlodějnami, na bohaté a chudé, prosadit a zlegalizovat takové poměry, kde zejména manuálně pracující, živící se poctivou prací má plat na hranicích životního minima a navíc je považován zbohatlickými snoby za odpad společnosti, téměř otroka a kdejakej gangster, mafián, zloděj a svině, kterej legálně (poněvadž zlodějnu si sami zlegalizovali), nakrade miliony se stává váženým a uctívaným občanem týhle zkurvený společnosti, kterou tak okázale nazývají demokracie... Komunistický režim dokáží pouze kritizovat, ale co vlastně přinesli českému národu oni? Kde je proklamovaná vize, že za pár let bude ČR na úrovni alespoň Rakouska...
Vinou vašich politiků z vás tam v ČR vytvořili vazala EU a Ameriky. Rozprodali, nechali rozkrást a zničit téměř vše, co něco přinášelo českýmu národu, takže teď jste tam jako národ "na huntě" a aby měli ti vládnoucí nenažranci alespoň do svých "koryt", tak holt musí ždímat ty, kterých je nejvíce - t.j. obyčejné lidi. Oni komunisti sice taky stáli za hovno, měl jsem proti nim svýho času plno výhrad, ale proti těmto sviním, co jsou u koryt teď, byli zlatí. Tak, jak jsem je dříve nesnášel a byl proti nim, jsem teď stokrát víc nasranej na současnej režim mafiánů, zlodějů, exekutorů a bezohlednejch zbohatlíků, protože v konečném výsledku je pro obyčejného člověka, zejména důchodce, život ještě horší, než za jejich tzv. "komunistické hrůzovlády". Jak praví rčení - všecno je relativní. To je ta příčina mého smutku... [naštvaný]

264612

04.03.2012 06:17

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

jen tak 96.?.?.?

Milá paní, máte velmi sympatické komentáře a nazýváte věci pravými jmény. Ani nevíte, jak Vám rozumím. Byl jsem minulým komunistickým režimem pronásledován pro své politické přesvědčení, pro udržování styku s lidmi v emigraci a šíření (prý)protisocialistické ideologie týrán výslechy na StB, vyhozen ze zaměstnání, později dokonce zbaven českého občanství a více-méně nuceně vystěhován z republiky. Dostal jsem se do USA. Když jsem později i s manželkou pobývali tady v USA, tak jsme se domnívali, že to jaksi není ono, že žijeme jen mezi ''pár'' přáteli a že tam ''doma'' to po tom slavném sametovém Listopadu bude mezi množstvím přátel a zbytkem rodiny snažší a že si budeme blíže. Zajímavé je, že po několika návštěvách v letech 1991 - 2005 se mi to tam jevilo poměrně uspokojivě a tak jsme udělali rozhodnutí se tam na "stará kolena" vrátit.
Obrovské zklamání nás čekalo ihned po návratu. Dealovat s tak arogantními úřady a společnostmi nás během času otrávilo natolik, že jsme se po osmi měsících vrátili zpátky do Ameriky. Též okradeni o několik stovek tisíc korun. S tou bandou arogantních mafiánů, tím míním tamní české, nelidské úřady, jsem se potýkal od první hodiny, kdy jen jsem vstoupil do tý země, která si stanovila a přistoupila na tak idiotské zákony, které dokonce v některých případech odporují Listině mezinárodních lidských práv i jakékoli logice.
[mrknutí jedním okem]

264593

01.03.2012 17:41

Umlčování kritiků

RE: Bývalý generál McCaffrey: Útok na Írán začne do 90 dnů. Izrael použije jaderné zbraně.

jen tak 96.?.?.?

>
>Takže skutočná otázka znie: Je zbabelé a sfanatizované
>vedenie Izraela dostatočne sfanatizované na to aby sa
>zholokaustoval (spáchal samovraždu) atómovými zbraňami?
Oni ale zfanatizováni jsou. Dá se předpokládat, že to napadení nezačnou atomovými zbraněmi, ale lehce to u nich může skončit. To pokud by jim Írán nějakým způsobem dával "na frak" jako odvetu. No a potom se do toho opravdu mohou vložit ostatní(Rusko, Čína, atd.). Izrael je opojen vlastní nezranitelností a podporou USA. Realita může být jiná a těžko soudit, zda si to vůbec uvědomují. [mrknutí jedním okem]

264396

27.02.2012 15:35

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

jen tak 96.?.?.?

>Dovolím si Vám předvést, co je to argument. Tedy. Skoro 2
>miliardy lidí. 15 různých států. A v těch státech skoro 50
>národů a národností. Na tomto ohromném vzorku
>nešťastníků byla po mnoho desetiletí testována zcestná
>ideologie Vašeho milovaného Marxe. V jejím jménu byl
>podnikatelům ukraden jejich majetek. A jeho správa svěřena
>neschopným prokádrovaným lemplům. A výsledek? TOTÁLNÍ
>FIASKO! Ani v jediném případě se experiment nezdařil. Ani v
>jediném. To je argument, se kterým nepohnete.
Neprůstřelný argument? To není úplně pravda. Totální fiasko to v žádném případě nebylo, snad pomalé hnití. Byla však realizována spousta úspěchů ve vědě, průmyslu i zemědělství, to nelze popřít a nazývat to totálním fiaskem. Neexistovaly tisíce bezdomovců s rostoucí tendencí, nebyli nezaměstnaní. Pamatuji, že i rádio Svobodná Evropa přiznávala, že socialistické státy dosáhly slušné životní úrovně a úspěchů. To, že vy to tady demagogicky vše popíráte nic na tomto faktu nezmění.
A navíc, podívejte se na současný stav kapitalismu. Nemá snad smysl, abych zde rozváděl současné problémy všech zemí kapitalismu, že? To není podle vás úpadek??? Když tedy pominu stále se ztenčující střední třídu, tak dnes máte na jedné straně pár procent super bohatých mafiánů se všemi možnými výhodami, na druhé miliardy chudáků, doslova umírajících hlady a třesoucích se strachy před budoucností. To je podle vás úspěch???

264067

26.02.2012 22:45

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Americký žid mluví v Izraeli o právech Palestinců...

jen tak 96.?.?.?

>"Toto video není dostupné ve vaši zemi"
>
>Nesmíme vidět to, co jinde můžou?
>Kde to žijeme?
>V protektorátě Bohemen und Judeien?
>
> [naštvaný]
No tak to už tam vaši vlezdoprdelkové dohonili, ne-li předčili i bolševika! Ti také znemožňovali svobodně přijímat informace a za jejich šíření hrozil kriminál!!! Koneckonců komouši tomu tam taky říkali demokracie (lidová) [chechtot]

264037

26.02.2012 18:15

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

jen tak 96.?.?.?

Ano, souhlasím, že je tento stav zaviněn naivitou Rusů samotných, tedy přesněji řečeno jejich představiteli. Bylo tomu tak v minulosti a podivuji se tomu i dnes, když např. usilují o právní záruku od USA, že ty protiraketové radarové systémy co hodlají budovat kolem Ruska, proti údajným íránským raketám, nebudou použity proti Rusku. Směšné. Takové smlouvy, či právní záruky jsou v určitých případech naprosto k ničemu. To už dokázala minulost mnohokrát. No, snad se poučili... [mrknutí jedním okem]

264019

25.02.2012 17:33

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

jen tak 96.?.?.?

Ono to může být také jinak. Rusko samo není schopné zastavit vojensky USA a NATO. Proto zřejmě ty ústupky a neochota se angažovat ve světových konfliktech. V dnešním uspořádání světa chybí odpovídající vojenský protiklad proti společenství USA - NATO, jako byl Varšavský pakt. Mne osobně překvapilo, jak děsivě začal Západ zbrojit právě po rozpadu SSSR a VS, kdy už to nemělo obranné opodstatnění a taky to přineslo své ovoce. A tak jednu zemi po druhé "osvobozují" dnešní uchvatitelé bez zjevného odporu zbytku světa. Přeci to horečné zbrojení Západu nemohlo být za účelem obrany!!! Teď Rusko (a celej svět) může jen nečinně přihlížet, maximálně vydat odsuzující prohlášení. Nechali si vnutit jednostranné ústupky (Gorbačov) a v současnosti dohání co v minulosti lehkovážně ztratili. Už si to asi uvědomují, ale poněkud pozdě.
Vlastní sice stále odstrašující nukleární potenciál, jenže to nezabrání v rozpínavosti NATO - USA, kteří mají značnou převahu v konvenčních zbraních.

263986

24.02.2012 15:02

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

jen tak 96.?.?.?

Tak to mi mluvíte z duše. Rusko nevydalo žádné jasné prohlášení, že v případě napadení Sýrie zvenčí se postaví vojensky na její stranu. Jsou to jen nemastné, neslané výroky, že by se nemělo zasahovat ze strany záp. zemí do jejich vnitřních záležitostí atp. To nic neznamená. Tu vetovanou rezoluci sionisté obejdou. Zrovna tak to dopadne, pokud Izrael začne válku s Íránem. Dříve nebo později i přes nynější protesty Ameriky proti Izraeli, se nakonec Amerika do té války zapojí. A Rusko opět zůstane stranou. Připadá mi to vše kolem jen jako divadélko, ale ve skutečnosti už se stahuje veškerý válečný potenciál USA do této oblasti a plán napadení Íránu je hotov. Sýrii potřebují sionisté dobýt a znemožnit, aby nepředstavovala překážku v tažení proti Íránu.

263927

23.02.2012 16:52

Penězoměnci žijí ve strachu

RE: Myslim,ze penezomenci neziji ve strachu,na kazde valce dobre vydelali.

jen tak 96.?.?.?

> Tak. Himl, ale proč je tedy
>většina špičkových objevitelů, vědců, profesorů a
>nositelů Nobelových cen právě z JEJICH řad?
Právě proto, že už naprosto ovládli vše, co ovlivňuje udílení těch cen. A k tomu ostatnímu? Podívejte se třeba na Írán. Je to země na všeobecném vzestupu. A je jim taky nejvíc trnem v oku a proto usilují o jeho zničení za každou cenu. Vraždy vědců nevyjímaje. Přitom sami ONI si utváří zákony na svoji nedotknutelnost.

263887

23.02.2012 16:24

Kuba – země paradoxů

RE: Na Kubu emigrovat

jen tak 96.?.?.?

Tak, tak. Ať už se jedná o podvrh, nebo ne, není podstatné. Podstatné je, že se jede přesně podle nich. Třeba někdy zastřeně, ale děje se tak. [smích]

263886

20.02.2012 14:53

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Jde z toho strach

jen tak 96.?.?.?

>.. udelaji to, chteji tu apokalypsu - lide je nezastavi, nedaji
>jim cas ..
Já jsem o tom rovněž přesvědčen. Když vidím, že sami Američani musí Izrael hodně přesvědčovat aby upustil od napadení Íránu a on reaguje tak, že jim (USA) dá zprávu dvanáct hodin před zahájením války - no, když už je nedokáže zastavit ani USA, z toho jde vážně strach.

263716

20.02.2012 05:08

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

Odhodlání Izraele použít nukleární zbraně

96.?.?.?

Velmi zajímavé informace o Izraelských jad. zbraních:
http://jdl.czechian.net/index2.htm
To jsou přeci vyloženě válečné přípravy a odhodlanost použít i ty jaderné zbraně.
LETECKÉ ZÁKLADNY:
Tel Nov
Základna Tel Nov je domovem izraelské "Černé eskadry" jednotek F-4 a F-16, které jsou určeny pro jaderné úderné mise. Velká letecká základna se nachází mimo silnici 4, několik málo mil od základny Tirisha a od raketové základny Hirbat Zekharyah, kde jsou uložené jaderné zbraně pro tyto jaderné úderné mise. Tel Nov jako dvě další jaderné zařízení se nachází v srdci Izraele na jih od Tel Avivu. Několik letadel je ve válečném stavu a drží čtyřiadvaceti hodinové pohotovosti, aby mohla splnit rozkaz shodit nukleární bomby.
Palmikhim
Zde je izraelská letecká základna, kde jsou testovací řízené střely a rakety. Je zde letiště s jednou přistávací a vzletovou dráhou a sedm velkých hangárů vhodných pro pravidelnou nákladní dopravu uvnitř bezpečnostní zóny. Navíc je uvnitř zóny další výrobní zařízení. Shromaždiště řízených střel je na jižním konci zóny. Některé zdroje předpokládají, že Palmkhil může být základnou pro izraelskou verzi amerického letadla Doomday, letadlového velitelského stanoviště, používaného ve válce. Některé zdroje uvádí, že je umístněno v hangáru letiště.
STRATEGICKÉ ZBROJNÍ TOVÁRNY:
Rafael, Yodafat
Vývoj řízených střel - Rafael je organizací izraelského ministerstva obrany na nejvyšší úrovni ve zbrojním výzkumu a vývoji. Haifská oblast je základna několika zařízení. Rafael bylo zprvu shromaždiště izraelských jaderných zbraní, ale nyní slouží jako shromaždiště balistických řízených střel. Větší část vybavení byla přesunuta na západ od Haify do Yodefatu, kde jsou zbraně uloženy.
Eilabum
Nukleární skladiště - Eilabum je druhé izraelské zbrojní skladiště. Nachází se na sever blízko Galilejského moře. Zde jsou uskladněny taktické nukleární nábojnice na nášlapné miny a další taktické jaderné zbraně - možná větší neutronové bomby, které by byly potřeba ke zničení síly, jenž by mohla udeřit ze severovýchodu - to jest Sýrie.
The Bor
The Bor je izraelská podzemní velitelská základna pod komplexem ministerstva obrany v Tel Avivu, ve kterém mohou izraelští státníci dát rozkaz k válce.
Soreq
Soreq je ekvivalent americké národní zbrojní laboratoře a po Pentagonu je to nejdůmyslnější zařízení na světě, které ovládá výzkum a vývoj zbraní. Soreq je blízko města Yavne se společnou bezpečnostní zónou tajné letecké základny Palmikhim. Podle studie Pentagonu,"základna Soreq ovládá plnou nukleární paletu činností pro výzkum a vývoj". Velká část technologie byla vyvinuta v amerických národních laboratořích. Nachází se zde 5MW reaktor, který dodali Američané v roce 1977 v programu "Atom pro mír".
Tirosh
Tirosh je jedním ze dvou jaderných zbr...

Automaticky kráceno

263694

19.02.2012 13:44

Podvod Miroslava Kalouska za 114 miliard

RE: nadpis

jen tak 96.?.?.?

Jen doplním. Ano, směšný plat, ovšem pamatuji, že i z toho směšného platu si mnozí dokázali postavit už v padesátch letech a později, v tom ukrutném režimu svépomocí vlastní dům, což dneska mladá, začínající rodina s průměrným platem a bez těžkého zadlužení, nesvede...
A to nesrovnávám jistoty a práva tehdy a teď, neboť bych vlastně musel pochválit ten minulý systém. Ten, který mne, jakožto osobu nežádoucí zbavil občanství a vykopnul mne z ČSSR. Pouze za kritické postoje proti tehdejší politice. To, co tam v Kocourkově (ČR) vládne dneska za chátru a co svojí nenažraností a zlodějnou způsobila běžnému občanovi, škoda slov. A nemůže za to jen Kalousek, ale systém celého státu!
Nesměli jsme tehdy cestovat dle libosti, nesnesli kritiku a používali svérázné (nedemokratické) metody, ale neznali jsme pojem bezdomovec, exekutor, nezaměstnaný, nekradlo se tolik a v takové míře, neexistovali miliardáři a uhlobaroni (legální zloději) atd....

263649

17.02.2012 16:41

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Měl jsem taky kamaráda za mřížemi v USA

jen tak 96.?.?.?

Pane Bartošku, cením si, že za každých okolností mluvíte pravdu.
Buďte rád, že nežijete v Kocourkově - exekutistánu a bezprávním státě. I když to, co v nedávné minulosti proběhlo a pokračuje v USA je také značný krok zpátky. Doufám pevně, že to tady v USA nedosáhne kocourkovských rozměrů.

263543

15.02.2012 17:54

Udělal jsem chybu

RE: Pan Stwora udělal chybu,

jen tak 96.?.?.?

No, já mám na mysli hlavně stav společnosti a jejich zákonů, práv, svobod atd... To, že editor si v takovém prostředí hájí svůj krk nevidím nijak zvlášť pokleslé. Kritizuji praktiky tzv. demokratických zemí, kde svoboda jednotlivce ( vyjádřit svobodně svůj názor a spoustu kdysi, v demokraciích samozřejmých věcí) dostává na frak. Všude! Prosazuje se znovu patent na pravdu. Kdo se nám postaví, toho seknem! Prostě nová totalita je na vzestupu...

263327

15.02.2012 16:52

Udělal jsem chybu

RE: Pan Stwora udělal chybu,

jen tak 96.?.?.?

>Nevím co si to tom myslet

> [pláč]
Asi jedině to, že už zase nežijeme ve svobodné a demokratické společnosti. Nezvítězila opravdová demokracie, svoboda, pravda a láska, jak bylo proklamováno, ale lež, nenávist, korupce, zlodějna, svinstvo a návrat totalitním praktikám. Bonzování, špiclování, zastrašování a degradace lidských práv. [pláč]

263320

11.02.2012 21:06

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: pořád jedna a ta samá zpráva

96.?.?.?

>Waterfall ma pravdu. Je to jasna potemkinova vesnice. Ty hromady
>mrtvol a horici baraky na vsech televiznich stanicich (vcetne Al
>Jazeery) si nikdo nevymyslel.
Skromny dotaz - vy jste videl osobne kdo ty baraky zapalil a ty hromady mrtvol pozabijel?

263050

09.02.2012 14:59

Sýrie a RB OSN: Nová provokace vůči Rusku

RE: Sýrie vs.Bosna

jen tak 96.?.?.?

Máte pravdu. Mír a pořádek je na překážku každému, kdo touží ovládnout a zotročit svět. Těm, kteří o to usilují jde o to jakýmkoli způsobem nastolit loajální režimy ve všech "problémových" zemích. Většinou toho lze docílit pouze rozvratem původního systému pomocí podpory tzv. opozice uvnitř. Toho lze dosáhnout financováním zrádců, podrazů, svinstev a lží v té které zemi. Takový je scénář vždy. Pravda je vždy obětí a dostane na frak. Tu opozici potom povýšit na jedinou záštitu lidských práv a svobody a režim, který třeba donedávna i podporovali, takto prohlásí za "diktátorský" a hodný odstranění. Jak sám vidíte všichni, celej svět (OSN) na tento scénář skočí jako pes po vuřtu!!!
Tedy do nedávna. Jsem potěšen, že si Rusko a Čína konečně uvědomují kam to všechno spěje a proti komu. Obě země nyní zbrojí jako o závod, ale mám pochybnosti, zda nezačaly příliš pozdě. Proč se dávno vojensky nesjednotily a to i s BRICS? Proč se dávno vojensky nepostavily za Írán, pokud chtějí uchránit své zájmy? Proč to neudělali už v případě Libye? Přeci jim musí být dávno jasné že celý Západ po desetiletí zbrojil a zbrojí a nebylo to zjevně pro svoji obranu. Těch expanzivních válek už vedly celou řadu a vždy na základě vylhaných důvodů.

262883

02.02.2012 16:44

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

Tak by mne zajímalo

jen tak 96.?.?.?

Tak by mne zajímalo, co tak strašně trestného mohli ti dva tady napsat, že se o ně zajímá takovýmto způsobem policie, že to ani nesnese odkladu??? Vyslovili jen nějaký názor, nebo nabádali někoho k vraždě???
Živě si vzpomínám na dobu, když jsem se v minulém režimu dostal do hledáčku StB za pouhé odeslání pohlednice z Jugoslávie svým spolupracovníkům... Tehdy jsem napsal, že takový socialismus jako v Jugo je, bych doporučil zavést doma...a málem jsem skončil v kriminále. Odebrali mi navždy cestovní pas a následovaly další sankce. To spustilo lavinu událostí a nakonec jsem skončil v emigraci.
Jak pozoruji, čím dál víc se tato doba podobá té minulé. Nenastala svoboda, naopak znova se dostaly k moci policejní praktiky. Pravda a láska nezvítězila, na celé čáře zvítězila lež, nenávist, svinstvo, podlost a udavačství.
[bliji]

262324

29.01.2012 22:21

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

jen tak 96.?.?.?

Můj poznatek je, že celá security na letištích ani jinde nebyla třeba, dokud Amerika nestrkala rypák do kterýkoliv země, která nepřistoupila na jejich politiku. Byl klid a nemuselo se nikoho na letišti ani jinde buzerovat.
Teď, když si nasekali po celým světě plno nepřátel, musí se obávat kdekoho i vlastních bezmocných a starých lidí. To jsme to dopracovali! Nikde po světě si jako Američan nejste jistej. Díky několika idiotům, kteří usilují o světovou nadvládu a naivně se domnívají, že ji natrvalo udrží pomocí válek a terroru. Zničí nakonec sami sebe.

261886

29.01.2012 15:55

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

jen tak 96.?.?.?

Měl jste na mysli toto?
http://newyork.cbslocal.com/2011/12/03/l-i-grandmo...

Co k tomu dodat? Hovada, která nehledají teroristy, ale buzerujou spořádaný lidí, nic víc. [bliji]

261871

21.01.2012 19:27

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: Iran by to,

96.?.?.?

>Ustupky velmocim se nedelaji!!! Velmoci si JEN zajmy
>vynucuji, diktuji!!! V pripade libiveho, diplomatickeho navrhu
>velmoci (posledniho nevalecneho kroku) se jedna JEN o ucel -
>oklamani.


Možné je všechno. Záleží co ty dohody doopravdy podmiňuje. Každopádně jsem zastáncem diplomacie, nikoli konfrontace. Být na straně Íránu, ten návrh bych bral vážně, ale s bratříčkováním bych byl opatrný.

>Vzpomenme si na udobi Gorbaceva. Rusi vyslyseli Americany,
>udelali ustupky, pro Gorbaceva vyhandlovali Nobelovu cenu miru a
>od te doby Americane vytesnuji (obsazuji) prostor kolem Ruska. Ja
>osobne bych se nedivil, kdyby USA nepracovaly na odejmuti Sibire
>od Ruska.

Gorbačov naletěl na líbivé řeči Západu a udělal mnoho chyb. Zejména rozpuštění VS měl podmínit rozpuštěním NATO a důsledně na tom trvat. Takhle to vypadá, že byl jen poskok Západu a Rusku potažmo celému světu jen uškodil. S tím podněcováním USA proti Rusku samozřejmě souhlasím. USA - a nejmenovaný státeček který má na ně nesmírný vliv nepotřebuje silné a velké Rusko a dělá vše pro to ho podkopat.

261482

17.01.2012 17:56

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Islander 96.?.?.?

>Zvědavec se vyžívá v obhajobě všech, kteří jsou proti
>Americe, a dělají jako by tyto společnosti/státy byli
>lepší
Jo táák! To je tedy od vás vrchol objektivity! Od konce WW2 Američané bombardovali 21 zemí:
Čínu, Severní Koreu, Guatemalu, Indonésii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodžu, Grenadu, Libyi, El Salvádor, Nikaraguu, Panamu, Irák, Somálsko, Bosnu, Súdán, Jugoslávii, a Afghánistán.
Vyloženě není na Americké zahraniční politice co kritizovat, že?

261245

16.01.2012 15:25

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

jen tak 96.?.?.?

Částečně vám dám za pravdu, pane Vojto. Zajisté na tom jsou lépe země s velkým nerostným bohatstvím. Ale netvrďte mi, že v takovém Československu bylo nutné provést to, co bylo provedeno. Stanovit pravidla tak, aby se dalo beztrstně krást, nebo aspoň vše po nějaké době promlčet. Rozprodat pod cenou celou republiku, vydat de-facto zisky do cizích rukou a ještě stát okrádat z tzv. daňových rájů....
Myslím, že za ty peníze tam mohly být sociální výhody jako v tom Norsku. Takto se obohatilo pár procent společnosti, zatím co ostatním vzali i to, co jim dával reálný socialismus. Je to hnus, kam jste to tam s tím kapitáááálismem dotáhli!

261165

12.01.2012 16:20

Píšou mi psaní justiční páni

RE: No ja tohle videl jeste napriklad ve filmu

jen tak 96.?.?.?

No, to je tedy síla!!!!! Kam až to dospěje??? Vlastně co se divím. Zažil jsem si tam taky své... [bliji] [bliji] [bliji]

260843

08.01.2012 21:53

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Írán není Iraq ani AfghaniSStan a JůYsEj mohou jen opozdit vlastní bankrot

jen tak 96.?.?.?

>Jen 2 dodatky z aktuálního dění.
>Vzdělaní a hrdí Severokorejci požádali bankrotující USA o
>potravinovou pomoc [mrknutí jedním okem]
No von je jeden za osmnáct a druhej bez dvou za dvacet.
Oba jsou na tom tak blbě kvůli zbrojení. Jedni bankrotujou, druhý nemaj co do huby.

>Svobodomyslný Irán omezuje přístup k internetu [mrknutí jedním okem]
No jo, vona zase svobodomyslná Amerika brutálně rozhání demonstace OWS, asi ze stejného důvodu, jako svobodomyslný Írán omezuje přístup k internetu, přeci si nenechají rozvracet systémy, ne? Podivuhodná shoda.

260415

07.01.2012 16:54

Proč USA potřebují velkou válku

RE: USrael a jeho moplslíci

jen tak 96.?.?.?

Přesně tak! To jediné na ně platí. Strach, že oni sami budou vážně ohroženi. Proto taky ta enormní snaha o různé ty deštníky a systémy proti raketám a dodávky jejich nejmodernějších verzí do Izraele a Saudi Arabia, popř. dalším lokajům, právě nyní. Zapomněl jste na Rusko. Myslím, že to jediné má odstrašující potenciál zabránit válce proti Íránu. Jenže to by se muselo postavit k tomu tak, že by jasně dalo najevo, co udělá v případě napadení Íránu, ale spíše ještě předem, dokud je čas, aby si příp. agresoři byli vědomi svých následků. A to mi u Ruska nějak uniká.

260324

03.01.2012 19:04

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

jen tak 96.?.?.?

>Vážený pane Jen Tak(-u), bohužel právě panu Bartoškovi
>vadí lidé jako já, kteří vidí v pravicování (a egoiSSmu)
>nástroj, jak porcovat stádo oVčanů, aby nemohlo stát při
>sobě.
Já vím. Právě tím jsem byl docela překvapen. Zdravím a přeji vše nejlepší v 2012.

260086

02.01.2012 14:15

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Aligátor 96.?.?.?

>Aligatore, pokud me dokazete rozumne vysvetlit, proc maji
>despoticke rezimy pravo ze svych statnich rozpoctu financovat
>koho chteji a demokraticke (casto nevladni) organizace tohle
>pravo nemaji, tak s vami rad podiskutuji.
Demokratické země vydávají na zbrojení tolik, že si vůbec nedokážu tu sumu představit. Kde by se s nimi mohla nějaká "diktatura" srovnávat. Kde na tak vysoký rozpočet berou finance a proč vůbec nastalo tak horečné zbrojení v demokratickém světě právě po skončení Studené války? Demokratické země kašlou na blaho svých občanů (střední třídu společnosti) a financují války za ovládnutí světa. Kdo za tím je? Několik procent super bohatých co vlastní zbrojní koncerny a touží ovládnout svět! To už není Demokracie, copak to nevidíte?
>Pokud si coby obcan demokraticke zeme myslite, ze nasili,
>nesvoboda a diktatura jsou lepsi zarukou pro mir nebo dokonce
>pro svobodny zivot, tak se snad ani nenamahejte.
O jakém míru je prosím řeč? Coby občan demokratické země jsem proti jakémukoliv násilí. Tudíž jsem si vědom, že jakékoliv bezdůvodné napadení cizí země naší armádou je prostě agrese!!! Podívejte se, většina konfliktů se nechá řešit diplomatickou cestou, když je vůle. Válka a agrese je až krajní řešení. Demokratické země se dokonale vyzbrojily a bohužel používají spíš tu válku. Nemyslíte, že tímto si děláme další a další nepřátele? Logika akce - reakce! To k míru nevede.

260024

02.01.2012 04:12

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Aligátor 96.?.?.?

>Nevim, co na cele situaci autorovi tak vadi. Podle me je snaha
>vsech tech organizaci o sireni demokracie na celem svete jen
>prospesna.
Prospěšná komu a za jakou cenu??? Snad nechcete tvrdit, že těm napadeným a okupovaným zemím se vede lépe než před "humanitárním bombardováním", které předchází nástupu "demokracie", což je obvykle maska pro krádež bohatství té které napadené země.

>Demokraticke zeme mezi sebou jak znamo nevalci a zije se v nich
>podstatne lepe a svobodneji nez tam, kde vladne jedna strana.

Ale válčí proti naprosto suverénním zemím! Vraždí obyvatelstvo cizích zemí jen proto aby nastolili jiný režim. Jakým právem???

>Pokud to Cartalucci coby Ital netusi, at zkusi nejakou dobu zit v
>Syrii, Iranu, Kube nebo Severni Koreji.

Proč by to dělal??? Co kdyby jste uvažoval jiným směrem - co mají co strkat rypák demokratické země jinam? A rozvracet, či nastolovat jiné režimy v suverénních státech??? Jakým právem???

260006

01.01.2012 23:52

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

jen tak 96.?.?.?

Pánové, neměli byste se takovýmto způsobem dohadovat. Vím, že každý jsme jiný. Ale právě v tom je síla určitého kolektivu lidí bojujících za stejnou věc. Stejně by to mělo být v umění slyšet, chápat a vážit si jeden druhého, společně překonávat jakékoli těžkosti a dosahovat úspěchu. Přehlížet malichernosti. Je třeba si uvědomit, že ti, kteří zavinili dnešní neuspokojivou světovou situaci drží neuvěřitelně při sobě a to jim přináší úspěchy... Rozhádanost je k ničemu.
Vše nejlepší v Novém roce všem zde!

259997

29.12.2011 14:09

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Vypadá to, že ten rok 2012 nezačne dobře

jen tak 96.?.?.?

Do Hormuzského průlivu připlula skupina amerických letadlových lodí

http://czech.ruvr.ru/2011/12/29/63119642.html

259779

27.12.2011 19:24

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Peklo

jen tak 96.?.?.?

Já vím. Nepokládám to za správné, to co jsem napsal je pouze konstatování skutečnosti. Taky mne štve, že na kdejakou blbinu se sejde desetitíce lidí, ale když mají bojovat za své zájmy, sejde se jich pár desítek, či stovek. Když jsem býval mladší, byl jsem bojovnější, ale když vidím tu všeobecnou lhostejnost vzdal jsem to a omezil se na několik podpisů pod petice. Na vlastní pěst, kdy vím, že se tím nic nezmění, je to snad jen lepší nežli vůbec nic. [pláč]

http://www.icdsm.com/files/signedby.htm

http://warisacrime.org/petition

Bylo jich víc, ale na ty není link.

259668

27.12.2011 17:16

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: Pravda a Láska vs. Lež a Zlo - Hledáme odpovědi

jen tak 96.?.?.?

>Mám se vykašlat na užívání si života - a veškerou energii
>věnovat tomu, abych se stal na Arše 3. plavčíkem, čističem
>nočníků Šarkécyho nebo se tam snažit dostat jako černý
>paSSažér - a ilumináti mi pak pohladí po hlavičce?!

To rozhodně ne. Ale rozhodně byste neměl psát o svých soukromých úspěších a podávat je na obdiv veřejnosti. Tím příliš provokujete. Názory na svět a současnou politiku ano, ale své problémy či úspěchy, byste si měl ponechat pro sebe.

259657

27.12.2011 12:36

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Peklo

jen tak 96.?.?.?

>Babo,proc furt svalovat vinu na nekoho jineho. Tim myslim na
>nejake dabliky mezi nama. Vzdyt to vse je nase vina. Nas je par
>miliard a neumime si to vyridit s par set tisici? Proc bedovat ,
>jak nas kazdy odrbava? Neumime se postavit , tak at nam pridupou.
>Peklo si delame sami.
Není pravdou, že za vše si můžou sami ovládaní. Těch pár miliard, co nemají bohatství, jsou v područí těch velmi bohatých a jsou sakramentsky "drženi v šachu" tak, že oni si diktovat podmínky rozhodně nemohou. Pracují za mzdu, ze které jen tak tak vyžijí a to mohou mluvit o štěstí. Neodvažují se stávkovat, neboť ve většině případů přijdou o zdroj obživy úplně a tím pádem o veškeré dosud vybudované. Nemohou mnoho protestovat, neboť pravidla společnosti jsou nastavena v jejich neprospěch. Mají rodiny a nechtějí riskovat svoji úplnou likvidaci. Na soudní postup nemají peníze, atd, atd... Prostě super bohatí ovládají scénu.
Peklo ze života jim dělají ti vládnoucí super bohatí a to dokonce vědomě! Navíc, ti vládnoucí mají k disposici ozbrojené složky, které mohou proti ovládaným kdykoliv použít. Takže veškeré protesty se smrsknou na pár odvážlivců se kterými si v případě potřeby snadno poradí státní aparát. To, o čem píšete může nastat, až většina ztratí úplně vše a nebude jí záležet na ničem. Ovšem k jejich vítězství to zdaleka nemusí vést. Globální výpomoc - vojenská "humanitární" akce na záchranu....

259638

25.12.2011 14:56

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: pravda a láska

jen tak 96.?.?.?

Tak s tím souhlasím! Dokonce si myslím, že on ty první svoje projevy myslel zcela vážně. Nakonec podlehl "kouzlu" moci a zradil sám sebe.

259522

24.12.2011 05:14

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: ???

jen tak 96.?.?.?

Prosímvás! To je veřejné tajemství, že lid ČSSR Havla až do toho "velvet" převratu téměř neznal a Dubčeka za presidenta chtěli. Jenže Dubček byl pro Západ neatraktivní. Šlo přece o likvidaci socialistického státu, což bylo Západem dávno financováno a propagováno a připraveno. To už začal Regan a organizace NED - National Endowment for Democracy. Plán podle něhož byl měl být odstraněn socialismus počínaje SSSR a vých. Evropou, přes likvidaci Jugoslávie atd.... Pro zničení socialistického státu byl Dubček nežádoucí. Existují svědci, že Havel přesvědčoval Dubčeka, aby presidentem se stal on sám (Havel) a taky rozpoutaná kampaň "Havel na hrad", ačkoliv tomu pochopitelně nemusíte věřit.

259416

21.12.2011 18:14

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

jen tak 96.?.?.?

>Jo tak do toho steve, nicméně trvám na tom, že já se
>cítím svobodná, můžu psát co chci, můžu si nakopírovat
>letáky,jet kam chci bez víza, nemusím pašovat dětské
>botičky z NDR a stát frontu na banány nebo kus masa- to už
>tady proboha nikdo nepamatuje???!!!!!!!
Pamatuje. To je ale jen část pravdy a kdo ví jestli vůbec, co se týká tý svobody projevu. Co jste dokázali v tom vašem kocourkovským kapitalismu??? Zamlčujete existenci ca. půl milionu registrovaných nezaměstnaných (ve skutečnosti daleko víc), tisíce bezdomovců se vzrůstající tendencí ty řady rozšířit, díky současné politice vlády, která stačila odbourat to, co činí život obyčejných lidí přijatelným, rozkradenou republiku, exekutorskou mafii, poplatky za kdeco, ať už ve zdravotnictví, nebo v bance. To za komoušů nebylo, byl to stabilní systém se zaručenými právy a povinnostmi, což mnoha lidem vyhovovalo, ať se vám to líbí nebo ne.

259158

15.12.2011 16:26

Nový světový řád má být vybudován na troskách Ruska

RE: Ruský postoj se mění...

jen tak 96.?.?.?

Právě ten poslední bod, určený jako krajní případ, by měl být splněn jako první. Pokud Rusko chce uchránit Írán před invazí a svoje zájmy tam, měla by mít v Íránu vojenskou přítomnost se vším všudy. Včetně nukleárních zbraní. Otázkou je, zda na to v současnosti mají. Pomáhat vojensky Íránu po napadení USA - NATO bude daleko nesnadnější.

258620

29.11.2011 14:30

Šokující pravda o tvrdém zákroku proti OWS

RE: Studenti komunisticke negramotne profesorky Angely Davis.

jen tak 96.?.?.?

>Tihle lide blokuji dopravu, znemoznuji lidem cestu do prace,
>znecistuji svymy vykaly parky a bezohledne nici jejich porost a
>faunu. Denne pachaji statisicove skody, ktere za ne zaplati ti,
>kterym brani pracovat. Pritom, zadne pozadavky, ktere by mohli
>byt splnitelne nemaji. Presto se s nimi mesto pare v rukavickach.
>Postup by mel byt mnohem tvrdsi a urcite by od zatcenych mela byt
>vymahana soudne nahrada skody, kterou zpusobili.
Nikoliv. Ta brutalita ze strany policie je proto, protože tito lidé, okupující parky, totiž ohrožují samu podstatu dnešního Am. systému. Systému, který dopřává nepředstavitelné bohatství nepatrnému procentu "vyvolených" a drtivé většině dopřává pouze větší životní náklady a vysoké daně. Stejně jako v komunistickém bloku byl jakýkoliv odpor nejvíce potlačován v Moskvě, tak je dnes se stejnou brutalitou potlačován jakýkoliv odpor v USA. Mocní si totiž uvědomují, že začíná jít o vše....Ono se dnes ty systémy v mnohém přiblížily. Ta tam je demokracie - ta vypadá jinak. Ta se vytratila z Ameriky a stala se pouhým slovem.
Ty výkaly v parku a ničení okolí je samozřejmě blbost. Sám jsem to v NY City viděl. Jediné co mne v posledních dnech překvapilo, je zvýšený počet bezdůvodných policejních kontrol, pokud se vozidlem pohybujete poblíž nějaké té vyklízecí akce.

257824

27.11.2011 15:04

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: NATO už nic neskrývá

jen tak 96.?.?.?

>Jede přesně podle plánu. Kdysi se tohle uskupení tvářilo
>jako protipól Varšavské smlouvy. Dneska, kdy už své
>opodstatnění dávno nemá, stále existuje a je jediným
>vojenským uskupením svého druhu na světě, s mnoha
>vojenskými základnami. Jeho účel je snad už také každému
>jasný. V tomto světle vypadají také úplně jinak všechny ty
>středoevropské barevné revoluce.
Ano, od samého konce SSSR toto sleduji a vidím jak systematicky se NATO dostává blíž a blíž k hranicím Ruska. Osel a naivka Gorbačov jim k tomu velmi dopomohl jednostranným rozpuštěním Varšavského paktu... V tu dobu mohl pro Rusko dosáhnout mnohem, mnohem víc. Tohle vypadá jako zrada Ruska.

>Rusko má v Sýrii svou jedinou vojenskou základnu na cizím
>území. Jinde už nic nemají (tedy - co vím). NATO si
>"revolucemi" získalo přístup do všech moří okolo Ruska a na
>území co nejblíž ruské hranici. Rusko nikdy nedostalo (a ani
>nedostane) právní záruku, že EuroPRO není zaměřené na
>útok na něj. Kdyby totiž nebylo, právní záruka by dávno
>mohla být daná. Jenže - pokud by existovala, bylo by v
>případě konfliktu jasné, kdo je útočník a kdo obránce,
>což NATO nemůže připustit.
Rusko se v první řadě nemůže vůbec spoléhat na právní záruky vydané útočnými zločineckými aliancemi. Právní záruky od takovýchto seskupení nemají cenu ani toaletního papíru. Rusko musí zbrojit a být iniciátorem sdružení s jinými zeměmi, jasně ukázat, popřípadě vojensky zasáhnout tam, kde je přímo ohrožováno. Jako tomu bylo např. v Gruzii. Jedině takové odpovědi platí na útočný pakt NATO.
>O Sýrii Rusko říká, že je nepřípustné používat tzv.
>lidská práva jako záminku pro vojenský vpád do země. A já
>doufám, že po zkušenostech s Libyí si tentokrát bude trvat
>na svém.
Všechno nasvědčuje tomu, že konečně Rusové prokoukli a začínají jednat ve svém zájmu.
>Růžové časy nás nečekají. Z Ruska se budou snažit před
>světem udělat útočného "krvavého teroristu" a my, poskoci
>NATO, budeme nahnaní "bránit demokracii". No... nedělám si
>iluze, že spousta lidí s vymytou hlavou velice ráda půjde
>"bránit demokracii před rudým terorem". [oči v sloup]
Co a jaké zprávy o Rusku šíří zločinecký pakt Nato, je podružné. Lež a překrucování faktů je jazyk zločinců!!! To jsme viděli v případě napadení Srbska. To samé v případě Iráku. Tolik lží prohlášených za pravdu - to překonává i Orwellovy představy.
Že jim na ty jejich lži skočí spousty vymytejch mozků je asi pravda, tak jen ať jdou bojovat, takovejch mi líto není.

257733

>Podívejte se, jak Assad masakruje vlastní lidi:
>http://www.youtube.com/watch?v=te6frdIhe0g
Člověče, vy se tomu tak hrozně divíte? Dovedu si představit jak by "vítal" vzbouřence z občanů vlastní země bez střílení do nich takovej US Government a jak by si nechal svrhnout vládu bez střílení do vlastních lidí. Už to vidím v reálu. Vono mi stačilo vidět, jak v NY City potlačovali a rozháněli naprosto pokojnou a mírumilovnou demonstraci Okupy Wall Street. Viděl jsem před časem ten "mírumilovnej masakr" ve WACO. A to nešlo prakticky o nic.

257363

20.11.2011 13:24

Sametové rozkradení republiky

RE: Nejste na pana Jardu moc přísní?

96.?.?.?

>A spousta fabrik o kterych pise MoUdrostrak byla stejne na
>zavreni. Nebo snad znate nekoho, kdo by si v devatesatych letech
>koupil motocykl Jawa misto Hondy ? Nebo televizor Tesla misto
>Sony? No vidite, ja taky ne.
Nebyla jen nepopulární Tesla a Jawa. Zavřeli, rozprodali anebo rozkradli podniky prosperující.


http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/proc-jsme...

257358

19.11.2011 23:56

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

jen tak 96.?.?.?

Přesně tak! Na Libyi se vykašlali a teď se pokoušejí zachraňovat co pros.ali. Jen jestli už není pozdě...

257320

08.11.2011 16:30

Můj vztah k Židům

RE: Nálepkování

jen tak 96.?.?.?

>Až teprve kdyby někdo statečný z
>tajných služeb se doslova obětoval a oddělal někoho z těch
>nejvyšších světových papalášů-loutek (Hitlary, Obama,
>Sarkozy, Cameron), aby se sami začali třást o život strachy,
>tak snad by pak poněkud zmírnili ve svých šílenostech?
Je to tak! Jenže statečnost je dnes podmíněna penězi a tak je to právě naopak. Právě oni vámi jmenovaní mají ty tajné služby na povel. Možná ještě někdo, kdo hýbe jimi. Ještě když existovaly dva tábory, tak naháněl jeden druhému strach a nic moc si v podstatě nedovolili, než to na na čem se předem dohodli. I to bylo samozřejmě svinstvo. Ale neskonale menší než dneska, kdy už pro ty zmíněné neexistuje žádná hrozba odvety....souhlas, že dnes se nezastaví před ničím.
Jo a lidi a demonstrace? Je mi velmi mírně řečeno smutno z toho, že za svoje zájmy není téměř nikdo ochoten bojovat, ale jakmile se jedná o "Dny NATO", přijde se podívat (a obdivovat vrahy) čtvrt milionu lidí.
[bliji]

256792

01.11.2011 17:07

Záhadná ruská duše

RE: K tomu srpnu 68

jen tak 96.?.?.?

No, já si myslím, že tehdy v 68. by to dopadlo lépe než v 89. Tehdy ještě existovaly dva tábory a tehdy by nás Západ pravděpodobně neraboval jako po 89, kdy zmizela, vinou naivity Gorbačova, konkurence a celej kapitalistickej svět se nemusel nadále přetvařovat... Tehdy bychom na tom asi vydělali, ale to jsou jen "kdyby"....Jinak ale souhlas.

256399

25.10.2011 16:13

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

jen tak 96.?.?.?

Vidím to téměř stejně. Dnešní technikou ho vystopovat mohli, užíval telefon, etc....
Každopádně NATO a celý tzv. Západ opět předvedli světu co jsou zač a jak "dodržují" mezinárodní úmluvy. A ta chátra jimi podporovaná, no to je tedy "výkvět" nové Libye. [bliji]

255926

24.10.2011 15:16

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

jen tak 96.?.?.?

>Věděl tedy, kam nyní tvůrci historie s Lybií znovu
>směřují. A nedělal si iluze o svém možném osudu v
>pařátech a'la "dýmů/krásy".

Přesně tak! A dodal bych, že nezradil svá slova, kdy prohlašoval, že je Libyjec a že bude bojovat až do konce za Libyi,. kterou nesmírně pozdvihl. To když ti vrahouni z NATO prohlašovali, že utekl z Libye. Stal se hrdinou a mučedníkem.
Museli ho zavraždit, věděl mnoho nepříjemného na ty, kteří se vydávali za jeho přátele. I to svědčí o jejich "morálce".
>Stačí se podívat, jak dopadla pod humanitárníma bombama
>lybijská města.
>A je jasné, čemu zlý Plukovník za svého života
>vzdoroval...
Stejně tak dopadla města Srbská i Irácká a vzpomenu ještě na první válku v zálivu, když barbaři US bombardovali Irácká města, školy a nemocnice (civilisty)vzdálená od faktických bojů stovky km. a ještě starej Bush to obhajoval, že jsou přeci ve válečném stavu... A ještě taky jak bombardovali již ustupující a vzdávající se Iráckou armádu, vracející se z Kuwajtu, kdy už to vůbec nebylo nutné. Zbytečný a barbarský masakr snad i odporující mezinárodním úmluvám .

255843

20.10.2011 17:10

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – třetí část

RE: Kaddáfí mrtev

jen tak 96.?.?.?

>Kádáffí je mrtev. Bezpředkožkovci mají zase o krok blíže
>k Velkému Izraeli.
Až do napadení Libye jsem Kaddáfího moc neuznával. Nicméně komplot proti suverénní Libyi jsem odsoudil a NATO považuji za nástroj dobyvačné politiky Západu, nikoliv obranný systém. Zneužili resoluci UN, vynesenou na ochranu civilistů, pro dobytí Libye, nikoliv ochranu civilistů, jak proklamovali. O ty jim ve skutečnosti nikdy nešlo. Kaddáfí u mne stoupl v ceně, protože se zachoval jako pravý vlastenec. Musím uznat, že pro Libyi udělal hodně. Bojoval do posledního dechu...Nezradil.
Nyní uvidíme, jak s jeho výdobytky naloží současná vláda rebelů. [pláč]

255631

17.10.2011 15:15

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: nevím, moc se mi to nezdá

jen tak 96.?.?.?

Myslím, že USA mají dost kapacity na zničení Íránu. V řeči nositele Nobelovy ceny míru lze nalézt, že není vyloučena jakákoliv možnost. Tzn. není vyloučena ani možnost použití nukleárních zbraní. Dokonce i sám malininký státeček Israel jich vlastní údajně několik stovek a že jsou odhodláni ke kdejakému svintvu není tajemství...
Rusové a Číňaní by se měli rázně postavit za Írán i vojensky, pokud ho chtějí uhájit jako sféru svých zájmů. To, co předvedli v případě Libye svědčí o jejich připosranosti... to by asi znamenalo novou Studenou válku, ale furt lepší, než ustupovat a nečinně přihlížet, jak US "osvobozují" jednu zemi za druhou...

255342

16.10.2011 15:37

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: moc tomu nevěřím

jen tak 96.?.?.?

>Významně vzroste
>riziko, že se do toho zamíchají velmoce jako Čína, která z
>Iránu bere ropu a Rusko, kde pád Iránu znamená vysoké
>ohrožení ruské jižní hranice. Tedy třetí světová válka.

To už bude pozdě. Měli by se do toho míchat ihned a dát US - Israel jasně najevo, že v případě napadení Íránu stojí za ním a jsou připraveni vojensky zasáhnout proti nim!!!! Třeba by si potom US-Israel rozmyslel do toho jít...

255284

12.10.2011 16:39

Kdo krade nejvíc?

RE: DEGENEROVANY NAROD ZBABELCU

96.?.?.?

Máte pravdu. Kdyby to byla akce NATO, tak tam přijde čtvrt milionu! Za své vlastní zájmy nikdo nechce bojovat...

255051

10.10.2011 15:27

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Islander 96.?.?.?

>Trvám na tom, že je-li beton dost dobrý k vytvoření
>samospádové stružky, je naprosto nevhodný ke konstrukci
>tlakového vodovodního potrubí. Proto se s ním také nikde
>jinde, než u "umělé řeky" nesetkáme.
Trvám na tom, že pokud to bude nízkotlaký vodovod, bude v jedné rovině (tzn. nebude překonávat terénní překážky převýšením), fungovat může a v daném případě taky fungoval, než byl zasažen bombami NATO. Uznávám, že je to neobvyklé řešení a sám bych ho řešil jinak, vhodnějšími materiály. Jenže Plukovník si nemohl dovolit kupovat ocelové roury kvůli embargu, pokud vím, bylo v té době uvažováno o embargu i na ocelové roury pro stavbu Trans Gas, ale protože to bylo potřebné pro Záp. Evropu, embargo se nekonalo.
>Naplním-li rouru o světlosti 4 m vodou, je to co do váhy
>stejné, jako bych do ní nechal najet souvislou kolonu tanků
>Merkava. Ano. Co 7 metrů, to jeden tank. A teď to nechám
>rozjet. Po rovině jen rychlostí cca 10 km/hod.
Váhově ano, ale co se týče rozprostření měrného tlaku, je to hovadina! Přeci nechcete srovnávat rovnoměrné zatížení tlakem kapaliny s umístěním stejně těžkého předmětu do roury?
>Co to asi bude >dělat na spádu? Jaké rychlosti a tlaky budou v potrubí
>vznikat? Jak obrovské setrvačné síly se budou snažit
>potrubí v jeho ohybech narovnat resp. roztrhat? Jak dlouho budou
>těmto silám vzdorovat gumová (tedy časem degradující)
>těsnění rour?
Vycházíte ze špatných předpokladů. To potrubí je umístěno v zemi a zasypáno zeminou tak, že je dokonale fixované. To tlumí menší rázy v potrubí. Ty roury byly záměrně voleny s tak velkým průměrem právě kvůli tomu, aby rychlost proudění byla co nejmenší. Gumové těsnění se běžně používá při spojování litinových vodovodních řádů, kdy jsou roury opatřeny hrdlem s drážkou pro gumové těsnění, do kterého se nasune s přesahem další roura, atd... To celé je umístěno ve výkopu a zahrne se zeminou. Pokud je guma v zemi a není vystavena UV záření, vydrží věky.

254945

10.10.2011 14:47

Romney vyzývá ke století americké nadvlády

RE: Ja jsem ten projev slysel v primem prenosu na CNN

jen tak 96.?.?.?

Takové válečnické řeči už kdysi vedl kandidát na presidenta Gary Goldwater. Nakonec zvolen nebyl. Asi nejlépe vůči světu si vedla Amerika za Jimmy Cartera. On sám pravil: "Jsem hrdý na to, že jsme udrželi svou zemi v míru. Nešli jsme nikdy do žádné války. Nikdy jsme na nikoho neshodili jedinou bombu. Nikdy jsme nevystřelili jedinou kulku. Přesto jsme dosáhli svých mezinárodních cílů. Přinesli jsme mír jiným zemím, včetně Egypta a Izraele. Normalizovali jsme styky s Čínou. Uzavřeli jsme mír mezi Spojenými státy a většinou zemí v Jižní Americe v důsledku dohody o Panamském průplavu. Vytvořili jsme si konstruktivní vztah se Sovětským svazem."
A já si pamatuji, že za jeho presidentství se pracovalo např. i na tom, nevyrábět hračky vojenského charakteru... Jo, jo, hódně se Amerika změnila. Škoda, že takovéto kreatury jako Romney nacházejí podporu v americké politice od obyčejných občanů. Bohužel, ty důvody jste popsal pravdivě. Ostatní svět by měl dát jasně a důrazně najevo, že si něco takového nepřeje a né se cpát Americe do zadku a ještě je ve válečnickém tažení podporovat....

254943

08.10.2011 18:19

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Islander 96.?.?.?

Pane Vojto,
Je možné, že se jedná o propagační a tudíž zkreslené informace. Je také asi pravda, že moderní odsolovací zařízení vyrobí kubík vody za 50 cents. Ale bylo tomu tak v době, když ten projekt vznikl? Je potřeba posuzovat měřítky té doby, nikoli dnešními.
Vodovod z betonových rour teoreticky fungovat může a jistě funguje, nebo fungoval i v tomto projektu, ne? Vždyť z něho čerpá, nebo doposud čerpali víc než 30% vody pro domácnosti občané Libye. Nebo ani to není podle vás pravda? Vždyť všude na snímcích jsou vidět plné reservoáry vody!!! Kde se tam potom tedy vzala? Ty domácnosti a zavlažovací systémy jsou tedy podle vás fikce?
Souhlasím s vámi, že je to neobvyklé a snad megalomanské řešení a 300m převýšení se mi jeví opravdu moc na betonové potrubí. Ale je tomu skutečně tak? Já tvrdím, že pokud tam bude tlak nízký, může to fungovat i z betonových rour. I když já osobně bych to také raději provedl z rour ocelových, pochopitelně upravených tak, aby odolávaly korozi ap. Myslím, že u potrubí na studenou vodu toto problém není. Ještě poznámku k těm megalomanským projektům - tento projekt se mi jeví určitě přijatelnější, než vynaložené finance celého západního světa na zbrojení, války a okupace cizích území.
Kavitace a rychle proudící kapaliny - ano to opravdu vzniká. Jenže, rychlost proudění kolem lopatek vodní turbíny asi nebude srovnatelná s rychlostí protékající vody v potrubí o průměru 4m. Myslím, že právě proto tam byl použit tak veliký průměr rour, aby rychlost proudění byla co nejmenší. Já osobně bych tedy viděl větší problém v korozi betonu působením vody vzhledem k době 100 let.
Zemětřesení bezpochyby zničí toto dílo k nepotřebě. Ale to by zničilo určitě i potrubí ocelové. Pokud jsem si všiml, vždy při silném zemětřesení dojde ke zničení plynových i vodovodních ocelových řádů.
Otázkou je, zda by během sto let takové zemětřesení zde bylo. Spíš bych řekl, zda nebylo zasaženo bombami NATO, protože jsem zaregistroval tamní problémy s dodávkou vody...

254820

07.10.2011 22:02

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Islander 96.?.?.?

Pane Vojto, jde o to, zda je pravda co vy zde postujete. Přečetl jsem si tento článek, kde se praví opak vašeho tvrzení. Voda z toho projektu vyjde na 35 cents. Odsolená voda (desalinized water) is $3.75. Kde je tedy pravda?

Ty roury jsou utěsněny gumovými kroužky a po montáži tlakově zkoušeny takže únik vody nulový.

http://www.galenfrysinger.com/man_made_river_libya...

254749

06.10.2011 15:38

Novinky v očkování

RE: Orální sex = rozsudek smrti ?

96.?.?.?

>Opravdu hodnotný názor, podepřený konkrétními fakty a
>jasnými důkazy.
Tak se podívejte na TV Prima - "Soukromá dramata." Jak dopadli ti, co nechali své děti očkovat...

254644

03.10.2011 15:19

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Ja s trestem souhlasim.

Aligátor 96.?.?.?

>Ve vetsine zemi je zakonem zakazano i omlouvani,
>nebo vyvraceni nacistickych zlocinu. Mate pravdu v tom, ze v
>Americe to zakazane neni, ale v Cesku a v Kanade ano. Kazda zeme
>ma pravo mit sve vlastni zakony.
To asi ano, Bohužel, v takových zemích se blbě žije, s pocitem zákonně okleštěných práv. Připouštím, že omlouvání nacistických zločinů vyvracením existence plynových komor je zhovadilost, nicméně, můžu si myslet o pisateli takových článků své, ale vydávat zákony na jejich zákaz mi připadá jako omezování svobody projevu. Pokud jsem ale pročetl archiv Zvědavce, pan Editor tady dal i prostor příspěvkům, které ten článek vyvracejí a existenci PK připouští. Proč potom jeho jednostranné odsouzení, když zde jsou názory vyvážené?

254361

02.10.2011 19:37

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Ja s trestem souhlasim.

Aligátor 96.?.?.?

>Nevim, co na tom nechapete. Vsechno ma sve hranice a soud
>rozhodl, ze editor Stwora ty hranice prekrocil a porusil zakon.
Otázkou je, kdo takový zákon ustanovil. Všeobecně deklarace lidských práv pravi:
článek 19:
Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu; toto právo nepřipouští, aby někdo trpěl újmu pro své přesvědčení, a zahrnuje právo vyhledávat, přijímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoli prostředky a bez ohledu na hranice. Tolik původní znění.
Dnešní podoba demokracie v ČR, jistá vlivná skupina si tam ještě vložila klausuli - "pokud není zákonem stanoveno jinak"
Podle mého názoru by měla Všeobecná deklarace lidských práv být nadřazena zákonům ČR. Jinými slovy - v ČR udělali z Deklarace cár papíru.

>Demokraticke zeme maji pravo se proti takove spine branit. Jedna
>nacisticka a jedna komunisticka diktatura bohate stacily.

>V Nemecku jsou tyhle zakony jeste prisnejsi, tam by Vladimir
>Stwora uz davno sedel. A demokracie tam ohrozena rozhodne neni.
To potom vážně nechápu. Když není demokracie ohrožena, proč potom soudní sankce pro naprostou malichernost v podobě uveřejnění překladu nějakého, byť třeba nepravdivého článku? Proč tedy jinde nesoudí pisatele originálu? Např. tady v USA by za toto nikoho nesoudili.

254324

01.10.2011 16:27

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Ja s trestem souhlasim.

Aligátor 96.?.?.?

>Trest se me zda byt primereny. Zadna plynova komora (ktere podle
>toho lziveho clanku neexistovaly), zadny koncentrak a dokonce ani
>zadne fesacke, demokraticke vezeni s televizi a cigaretami.

>Jen podminka.
Za co? Za uveřejnění překladu článku? Kde je svoboda slova, projevu? Kde jsou mezinárodní úmluvy o lidských právech? Tímto se žádný soud neměl zabývat. Žádný trest být za toto neměl!
>A cas na sebereflexi, pane redaktore. Budto se prizpusobite
>zakonum a pravidlum demokraticke spolecnosti, ktere tak rad
>porusujete, nebo pujdete na par mesicu do chladku.
To mi připomíná totalitu. Buď budete uznávat naši pravdu, nebo půjdete do "chládku". "Kdo se nám postaví, toho seknem", sakra, to už tady bylo.
>Porad budete mit vice svobody, nez obcane diktatur, ktere tak
>obdivujete.
Já tedy nevidím podstatný rozdíl. Být zavřenej pro naprostou pitomost (nicotnost) v demokracii, jako v diktatuře.

254291

30.09.2011 16:25

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: JO!

jen tak 96.?.?.?

Podmět???
To ti věřím!!! V systému, kde je na udávání, svinstvu, nemorálnosti a nesvobodě možno založit kariéru se není čemu divit. A že tam u vás máte s tímto bohaté zkušenosti. Od R-U, přes Protektorát, stalinský model Socialismu až po nynější Kocourkov!!! Vyjma snad období První republiky, kratičkého údobí roku 68 a těsně po tzv. "Sametu"... Že tam očividně porušujete Listinu základních práv člověka ti nedochází, že? Tady v samotný zemi Satana, USA, by za uveřejnění přeloženého článku nikoho neodsoudili. Holt, "Poturčenec horší Turka"!
Vy jste si tam tedy ustanovili zákony - patent na pravdu, kdo se nám postaví, toho seknem, to je to pravý...

[bliji]

254239

>Základní východisko Ahmadínežádových úvah je zjevně
>scestné. A jeho návrhy? Čirý JETŘEBISMUS. Úplně stejný,
>jakého jsme si užili za dob "reálného socialismu" do sytosti.
>Vždy s žalostnými výsledky. Navíc završený naprostým
>diletantismem. Tím je jeho návrh na "kolektivní řízení
>světa". Kolektivní řízení (čehokoliv) přece nikde a nikdy
>v celé historii lidstva nefungovalo. A fungovat nikdy nebude.
Pane Vojto, ono v demokratickém světě to není řízeno kolektivně? Tedy míněno kolektivem všeho schopných! Pravda, není to celý svět, jen jeho část. Ale taky to nefunguje a fungovat nikdy nebude. Myslím, že celé je to v morálce a zodpovědnosti a ta je, zejména u těch (vládnoucích) všeho schopných, až na posledním místě.

254114

27.09.2011 19:01

Proberme se, Švejkové!

RE: Násilí není program! A pokud chci něco změnit, musím přesně vědět,čím stávající systém nahradit!

Spřízněná duše 96.?.?.?

>Měnit věci je dozajista třeba, ale ne silou. Věci jsou v
>pohybu, a věřím, že brzy nadejde čas i na tu systémovou
>změnu. Jen je třeba být ještě chvíli trpělivý. Neztrácet
>víru. Jak se říká, na každé prase už se někde vaří
>voda. A nyní by měla být uvařena i na ty, která (kteří) si
>mysleli, že jsou nesmrtelní. Jistě to nebude snadné, ale
>změny k lepšímu přijdou...
Věci se dají do pohybu brzy a samy? Jak? To myslíte prostě čekat, až to vyhnije jinde a celý systém zkolabuje? Tak nějak, jako když to vzdal Gorbačov a odevzdal dobrovolně moc do rukou kapitalismu? To se ale můžeme načekat!!! Nicméně, je to ta nejpohodlnější cesta. Nevěřte, že tito mocipáni jsou jako Gorbačov a něco pustí dobrovolně, navíc mají ty nejmodernější zbraně a metody. Bez násilí žádná změna v současnosti nejde provést. A navíc, pokud se to nepodělá (nenastane revoluce) všude najednou, v jednotlivých regionech (zemích) si s tím (zatím) NATO, USA a jejich nohsledi pomocí bomb v podobě bratrské pomoci, v rámci zachování "lidských práv", "humanity" atp., poradí. Ale souhlasím, že to nakonec shnije samo. Současný systém je schopen zlikvidovat časem sám sebe. To se ale můžeme načekat!!! A vůbec nikde není zaručeno, že změny musí vést k lepšímu.

254030

23.09.2011 16:44

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

To to dopadlo

jen tak 96.?.?.?

Komentovat to moc nebudu, sám jsem tam v Kocourkově, po návratu z ciziny zažil své (zlodějinu a bezpráví) a už jsem to zde i publikoval. Stala se mi tam m.j. dopravní nehoda a to způsobem, že jsem pokojně jel po místní komunikaci a z výjezdu od jednoho domu vycouval automobil a rovnou do mně. Samozřejmě, ihned ujel. Naštěstí to bylo v malé rychlosti, ale i tak vznikla určitá škoda na vozidle, které jsem v tu dobu měl vypůjčené. Stačil jsem poznamenat SPZ a volal PČR. Evidentně mne chtěli odbýt tím, že ať určím výši škody a pokud není vysoká, že se tím zabývat nebudou. Vůbec nehodlali přijet a cokoliv vyšetřovat. Namítl jsem, že jsem v ČR krátkou dobu a neznám cenové relace oprav aut. Došlo to tak daleko, že jsem musel začít vyhrožovat tím, že jsem americký občan a že trvám na vyšetření, jinak podám stížnost na US Embassy. Tak jich tam najednou na mne přijelo asi tucet v pěti autech. Včetně s tím, kdo tu nehodu způsobil, neboť ho podle SPZ okamžitě zjistili. Divil byste se, kdo to byl. Sám okresní náčelník kriminálky!!! Nakonec mne aktér nehody poprosil, zda by to nešlo vyřešit určitým finančním vyrovnáním na místě a dál to nerozmazávat. Tak jsem souhlasil. Ale nejsem si jist, jestli bych takto (úspěšně [smích] ) dopadl jako řadový český občan. Tím, že ten kdo nehodu způsobil a ujel se samozřejmě nikdo nezabýval. Ovšem, ten váš případ je úplně něco jiného, vás potřebuje určitá kasta společnosti odrovnat, vadíte jim. Nazýváte věci pravými jmény a poukazujete svými články na jejich činy. Kdo by v 89 roce tušil, že to vezme takový konec, že?... Kam se poděla PRAVDA a LÁSKA???

253815

22.09.2011 16:15

Libye – druhá strana mince

RE: Tady je klasicka ukazka,jak se bude tvorit budoucnost a ne jenom Libye.

jen tak 96.?.?.?

>Takze,cela ta akce s Gaddafim a Libyi, je rovnez velky obchod za
>protihodnotu v ramci ulozenych penzez,zlata v bankach a ovsem
>olej, takze se rebelove,pokud zvitezi octnou v dluzizch za
>svobodu a demokracii,ze i jejich deti stale budou v dluzich o to
>se ruzne banky dobre postaraji.Mit svobodu znamena ,ze musite tem
>jestrabum hodne zaplatit a stejne svobodni nejste.mate prece ten
>dluh.
To je samozřejmě pravda. Jestli se zblblí a nastrčení "bojovníci za svobodu" v Libyi domnívali, že z toho bude profitovat lid Libye, tak jsou velmi naivní. Budou se divit, kdo s jejich bohatstvím bude disponovat. A co čeká Kaddáfího? Jedině smrt, přestože NATO vždy tvrdilo, že on není cílem jejich útoků. Moc toho totiž na své bývalé "přátele" ví. To jsem tvrdil od samého začátku.
[bliji]

253761

19.09.2011 16:36

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

>Navíc "šmudla" nemusí být
>špinavec jen po fyzické stránce, ale i po stránce
>charakterové a celkové integrity, a tam jsem svou narážkou i
>mířil...[smích]
Tak jsem to taky pochopil.
>Pokud je pravda, co jsi napsal o svém věku a backgroundu, tak
>patříš (nehledě na vzdělání a profesi) do kategorie
>poučených lajků a stejně jako v případě ostatních
>běžných občanů jsou tvé názory ohledně útoků z 9.11.
>ovlivněny emocemi, mainstreamovou propagandou a pravděpodobně
>i pokřiveným US patriotismem, který ti nedovolí připustit
>si, co jste tam za velkou louží za pitomce......
Ovlivněn propagandou? Blbost! Zatímco vy sám se pochopitelně považujete za toho, kdo pobral všechny vědomosti této planety. Nebuďte směšný, všude jsou lidé chytří i hlupáci. Že jich, (těch nevzdělaných) je na tomto kontinentu nejvyšší koncentrace je možné. Ale jak pozoruji, celej svět to velice rychle dohání. [smích] Měl jsem o vás tedy lepší mínění. Ale díky, od toho jsou ty diskuse.
> že se z
>tebe časem stane další (pokrytecký Systém sdílením
>účinně narušující) Trevor...
Žádnej systém mně už nezmění. Jsem jakej jsem. Převážně používám logiku, zdravý rozum, atd..., viz výše. [smích]

253664

19.09.2011 13:36

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

>Problém je že podľa vtedajších testov nity a skrutky majú
>podobnú nosnosť (pokiaľ si dobre pamätám tak na tom sú
>skrutky lepšie).
V podstatě by v tom velký rozdíl být neměl. Ale máte pravdu, že šroubový spoj lze provést pevnostně lepší, neboť nýty musí být vyrobeny z tvárné (elastičtější) oceli, vzhledem k tomu, že se musí roztemovat, což je navíc daleko pracnější, kdežto šroub lze použít z vysoce pevnostní oceli.
V tom pádu těch budov to podle mne velkou roli nehraje.

253658

19.09.2011 00:30

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

>Výraz "šmudlo" se stává urážkou až ve chvíli, kdy jej s
>pocitem sebelítosti a sebedůležitosti jako urážku
>vyhodnotíš, kamaráde "jen tak 96.?.?.?"...[smích]
No OK, já to určitě beru jinak, neboť šmudlo se u nás říkalo nějakému špinavci, takže jaká sebelítost, nebo sebe-důležitost? Na to já netrpím. [smích] Trochu jsem ješitnej, to jo. Ale nechť je po vašem.
>Už se to (nejen na Zvědavci) připomínalo mnohokrát. Situaci
>WTC a Pentagonu hodnotilo po útocích MNOHO na kosher Systému a
>kosher Bushistech NEZÁVISLÝCH ODBORNÍKů. Tito SPECIALISTÉ
>problematice (narozdíl od pomatených laiků nebo podjatých
>lokajů Systému) z pozic odborníků ROZUMĚJÍ a proto byli
>mnohokrát lokaji Systému (za své přesné, vysoce odborné a
>vůči lžím a pokrytectví nekompromisní studie)
>perzekuování a UMLČOVÁNÍ. Jak je to s tebou, když se
>odvažuješ soudit co se událo? Ty se řadíš mezi laiky nebo
>mezi profesionální odborníky??
No, tak to já nevím, kam si mne zařadíte. Prošel jsem toho v životě dost, zejména zde v emigraci. Z komunismu jsem přišel jako ing. chemie, tady v emigraci jsem začínal jako umývač nádobí v jedné Deli s ušlechtilým názvem BONANZA, přes různá zaměstnání ve strojírensko-energetických firmách a přitom se dopracoval ke vzdělání v oboru metalurgie - American Powder Metallurgy Institute. Dneska mi táhne na sedmdesátku a stále pracuji v jedné firmě jako AWS Welding Inspector. Já netvrdím, že v tom útoku na Ameriku nemohly mít prsty nějaké tajné služby, podle mne to až tak nemožné není. Ale taky nepropadám víře v některé konsp. teorie. Nakonec vždy hodnotím, komu to celé nejvíce přineslo užitek (Cui bono). A to mi vychází, že z toho profitují U.S. zbrojařské firmy a také malinký státeček, jež hýbe Amerikou. Mýlíte se v tom, že si troufám něco soudit. Nesoudím co se událo. Já pouze hodnotím, na základě určitých znalostí vlastností materiálů, co se mohlo udát. Prostě, rozhodně dávám větší šanci verzi, že po požáru se ta konstrukce zhroutila. Rozhodně nejsem lokajem systému, ani nemíním vědomě publikovat nějaké podjaté názory. Je to čistě můj názor.
>Doporučuji ti, aby sis otevřel uvodní
>stránku tohoto webzinu, sjel dolů a nastudoval následující
>TEXT: >Chceš-li znát pravdu, naslouchej tomu, komu zakazují
>mluvit!
To určitě souhlasím, nicméně není tomu tak vždycky. I Rudé Právo sem tam mělo pravdu, přestože skoro vše byla propaganda. A taky sem tam lže ten, komu zakazují mluvit. Po pravdě, dnes v tzv. Demokracii tomu není jinak. Jo a Zvědavce znám úplně od jeho vzniku a zaměření se mi jeví až na výjimky OK. Akorát mnozí se snaží prosadit pravdu tím, že ukřičí a umlčí oponenta, ale to se děje vždy a všude.
>Nic ve zlém a Peace s tebou,
Taky nic ve zlém. Jak už jsem psal - s velikou většinou vašich názorů souhlas. [smích]

253636

18.09.2011 20:54

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

Jenže to srovnáváte nesrovnatelné. WTC měly odlišnou konstrukci s příhradovým rámem, upevněným ke svislým nosníkům šrouby, což je ojedinělé. Nechápu, proč musíte urážet člověka, pokud má jen trochu jiný názor??? Prostě věřím tomu, co jsem schopen logicky pochopit a to v případě WTC mohlo být tak, že ty budovy spadly samy, po tom požáru. Nezdá se mi ani trochu logické, že by tam někdo instaloval výbušniny a ještě to nějak koordinoval s nárazy letadel. To se mi jeví praštěné. Toť vše. Heleďte se, já vás zatím neurážel, s mnoha vašimi názory na světové dění souhlasím, takže si ty vaše urážky můžete odpustit, prosím. Děkuji.

253624

18.09.2011 15:32

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

>Jo von tam byl požár? A kde se tam ten požár asi tak vzal?
>[chechtot]
Tak čemu budete věřit? Svým vlastním očím, nebo někomu, kdo vám něco napovídá? Já se nedohaduji o vině, nebo nevině někoho, kdo za tím vším stojí, ani o tom, co ten požár způsobilo. Ale o tom, že tam ten požár prostě byl.. A o vlastnostech nosníků a ocelí za vysokých teplot (požáru) vím svoje a to na základě zkoušek a pokusů. Proto si dovoluji souhlasit s tím, že ty budovy mohl složit požár. Nic víc, nic míň. Takže se vysmívejte dál.

253612

14.09.2011 17:11

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

RE: Krutá realita...

jen tak 96.?.?.?

Krutá realita? Jak pro koho... [smích]

http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a...

253347

14.09.2011 16:58

Otevřený dopis zpravodajcům ČT

RE: Jsou chytří, vychcaní a vlastizrádci

jen tak 96.?.?.?

>Je to tak příteli, pro někoho je svědomí ta nejvyšší
>autorita a pro někoho jen obtěžující hmyz, které se vždy
>dá odehnat nějakou výmluvou.
Já tady mám zajímavé video, např. i tohle se to provalí, když se v někom hne svědomí....

http://www.youtube.com/watch?v=OdljWiRUlss&feature...

253345

13.09.2011 08:39

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

>Za poněkud naivní ovšem považuji přesvědčení, že by
>americký nebo jiný agent dokázal "přistrčit" hordu
>fanatických muslimů k přípravě a spáchání časově,
>finančně i organizačně náročného atentátu typu 9/11. Ti
>lidé nenávidí vše západní. Až tak, že tuto svou nenávist
>stavějí nad svůj život. Z tak strašlivé nenávisti ovšem
>plyne absolutní nedůvěra. Nechat se "přistrčit" by ovšem
>znamenalo tuto propastnou nedůvěru překonat a důvěřovat
>"přistrkovateli". Pravděpodobnost takového jevu považuji za
>podobnou, jako výskyt osoby s IQ 160 v romské populaci.

No, tak on ten agent by se snad nepředstavoval, že je z am. či jiného governmentu, to dá rozum. Tak naivní snad by nebyl nikdo. Podívejte, fanatikovi stačí dát nenápadný podnět a typ. A potom z toho těžit. A že se to jako záminka ke zbrojení a válkám (bohatým zbrojařským firmám) hodilo, to je bez pochyb. Ale netvrdím, že to tak muselo být, je to jen teoretická úvaha. Jsem jen člověk a mohu se mýlit. A i kdyby to tak bylo, takový důkaz se nenajde. Všichni zahynuli.
No a pokud vím, ty kurzy létání si financovali sami ti islamisté. Ono svého času tady vůbec nebyl problém si takový kurz udělat.

253224

12.09.2011 18:14

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

No, jo, ale von ten požár tam byl taky. U stejným stylem postavených budov, lze očekávat stejný styl pádu. Zde taky nenarazilo žádné letadlo v věž spadla po pouhém požáru.

http://www.broadbandtvnews.com/2011/07/18/tower-fi...

253198

12.09.2011 16:08

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

jen tak 96.?.?.?

Já jsem přesvědčen, že ty budovy opravdu spadly po nárazu letadel a následném požáru, který způsobil ztrátu pevnosti ocelových nosníků, které neunesly váhu nad místem poškození a pak už, jak se to jednou pohnulo, to prostě spadlo. Kinetická energie je sviňa! (Něco o vlastnostech materiálů jsem se naučil teoreticky na škole a potom dlouhou praxí). V tom tedy rozhodně jsem proti jakékoliv konspiraci. Ale neříkejte mi, že body č. 1 - 4 jsou pro jisté tajné služby až tak neproveditelné. Prostě využít fanatismu Arabů a postrčit je k provedení pomsty proti Americe za jejich jednostrannou podporu Izraele. A Ameriku tím postrčit do války proti arabskému světu. Důkaz pro to, ale pochopitelně nemám, je to jen taková moje malinká konspirace. [smích]

253178

10.09.2011 20:17

Romové II. část

RE: zvasty

jen tak 96.?.?.?

>
>Nejsou to, alespoň v první části, žádné pseudovědecké
>žvásty, a zadruhé i za bolševika problémy s Romy bylY.
>Problémy s cikány byly za I. republiky - a to jich v ČSR, tj.
>v Čechách, bylo jen kolem 8 000, jenže tenkráte neexistoval
>ten nový "mor" zvaný politická korektnost, který nás
>eventuálně zahubí. Tenkráte Češi budovali pro tuto
>nezdravou práce se štítící populaci tábory, kde se cikáni
>povinně seznamovali s aktivitou, která jim byla vždy cizí, ta
>aktivita se nazývala tvrdá PRÁCE.

Tak, tak. Úplně mě děsí, že se čeští lidé dnes musí bát říct, Čechy Čechům. Okamžitě jsou označeny za xenofoby či nacisty. Když právem protestují proti cikánskému řádění, policajti hájí politicky korektně cikány! Teď jsem koukal, že použili i vodní děla proti bílým... To celé je diskriminace bílé rasy a povzbuzuje to akorát cikány v páchání trestné činnosti.
[smích]

252996

10.09.2011 18:49

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: zadna sance

jen tak 96.?.?.?

Jasně, on ani nikdo nic jiného snad neočekával. Pokud systematicky někdo zbrojí s takovou intenzitou jako Západ a ostatní jen mlčky přihlížejí, popřípadě jim lezou do zadku, nelze čekat nic jiného, než dokonalou vojenskou převahu, která je určena v současné době především k loupežnickým tažením k získání bohatství jiných zemí. Což názorně předvedly země NATO pod tzv. bezletovou zónou a "záštitou ochrany civilistů" v Libyi. S tou lekcí Rusku taky souhlas. Doplatí na to sami, že se plně oddali a věřili Západu, že pokud rozpustí Varšavský blok, něco podobného očekávali i od zemí Západu. Za blbost se holt platí. Může být rovněž voj. síla NATO kdykoliv použita a zneužita, např. pokud by se některá členská země pokusila vystoupit, atd...

252975

08.09.2011 16:14

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: INDICIE

jen tak 96.?.?.?

To máte pravdu, že nevidím do zákulisí a naivita je možná v tomto případě silné slovo, nicméně zaráží mne mj. toto:

http://blisty.cz/art/47762.html

http://www.rozhlas.cz/zpravy/zahranici/_zprava/241...

Mimochodem nedodání systému S-300 do Íránu je velmi zajímavou a řekl bych docela přehlíženou kauzou. Sankce OSN se totiž nevztahují na protiletecké systémy.
Z nějakého důvodu se Rusko rozhodlo nenaplnit již podepsanou smlouvu na dodávku S-300 do Íránu. Je těžké odhadnout, jaký je zatím důvod, ale jisté je, že to nebyly sankce OSN, které se na tento obchod nevztahují.
Citace ze sankce:
“8. Decides that all States shall prevent the direct or indirect supply, sale or transfer to Iran, from or through their territories or by their nationals or individuals subject to their jurisdiction, or using their flag vessels or aircraft, and whether or not originating in their territories, of any battle tanks, armoured combat vehicles, large calibre artillery systems, combat aircraft, attack helicopters, warships, missiles or missile systems as defined for the purpose of the United Nations Register of Conventional Arms, … “
http://www.un.org/News/Press/docs/2010/sc9948.doc....
A vysvětlení, co obsahuje registr konvenčních zbraní. Z hlediska exportu S-300 je podstatná poslední část:

„VII. Missiles and missile launchers
Guided or unguided rockets, ballistic or cruise missiles capable of delivering a warhead or weapon of destruction to a range of at least 25 kilometres, and means designed or modified specifically for launching such missiles or rockets, if not covered by categories I through VI. For the purpose of the Register, this category:
(a) Also includes remotely piloted vehicles with the characteristics for missiles as defined above;
(b) Does not include ground-to-air missiles.“
http://www.un.org/Depts/ddar/Register/Categories.h...

252761

07.09.2011 15:21

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: INDICIE

jen tak 96.?.?.?

Přesně tak! Rusko mne velice zklamalo svoji naivitou. Copak si myslí, že to co se děje kolem nich, ze strany Západu, je pro jejich dobro? To jejich přátelství a benevolence k akcím Západu mne taky překvapuje. Vždyť pořád jen ztrácejí. Tomu nerozumím. Jsem přesvědčen, že kdyby rezolutně hájili své zájmy a adekvátně v tom duchu reagovali, svět by vypadal jinak.

252643

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 1

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 1

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
173 683,37 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?