Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 12 různých jmén: <nic>, Alex99, antihnus, Dobrý katolík, jansmith1984, Lot, Mám strach, pepazdepa, Vopice, xazaz, zcz, zxz.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.08.2011 23:10

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

xazaz 74.?.?.?

Jen pár poznámek, opravdu nemám náladu na tyto příšerné tm(o)ářské bláboly reagovat detailně. Tak především, představa že když zrušíme zákoník práce tak se zaměstnanci budou mít lépe je tak idiotská že to není ani vtipné. Možná byste se měl podívat proč vlastně nějaký zákoník práce v prvé řadě vznikl. Nebylo to náhodou kvůli zbídačování dělníků v Dickinsovkém pekle kapitalismu 19.stol? (a ne že by to ty tehdejší režimy udělaly z nějakého samaritánství, prostě se - a oprávněně - obávaly revoluce).
Tvrzení typu 'pokud by byl zaměstnavatel tvrdý, lidé by od něj odcházeli k jiným zaměstnavatelům' kterým se toto snažíte maskovat je opravdu intelektuální perla.. Nebude ono to totiž spíš tak že kapitalista co bude o něco více vykořisťovat získá malou evoluční výhodu a ostatním nezbyde než se přizpůsobit, a tak pořád dokola až pracující, než si stačí pořádně uvšdomit co se vlastně děje, opět skončí v onom naprostém marasmu z něhož se společnost staletí pracně dostávala? Vůbec ta vaše agitka zní jako reklamní slogany modrého týmu úspěšných pravicových k..ev. To samé kecy o tom jak jakýsi mocný bůh 'trh' má zázračnou stabilizační moc vše krásně vyřešit a dovést k blahobytu. Opravdu nevím kde se bere ta drzost tvrdit že jeden z nejnižších lidských pudů, hamižnost, (to je totiž ten váš 'trh') k něčemu takovému může vést. Jediné co jakž takž funguje je dlouhodobé plánování založené na rozumu, morálce a etice. Nějaké krátkodobé optimalizace typu 'trh' mají pak jen podružný charakter, jde vpodstatě jen o zajištění detailů které nemá smysl dopodrobna řešit.

Uvědomte si už všichni konečně, že spoléhat na místo rozumu a etické intuice jen na nějaký soubor primitivních pravidel typu 'maximalizace zisku' vás přivede akorát tak k vyhynutí..

250952

20.08.2011 13:32

Zkušenost se Stworou

RE: Co vadí na TMO více?

Lot 74.?.?.?

Věnoval jste mi dost času tak se s Vámi skusím podělit o svůj dojem.
Všiml jste si určité frazeologie, řekněme, levicových diskutérů? Když se někdo ohradil nějakou teorií (dělnik 02, tmo), bylo to označeno za "nesmysly z modrých učebnic".
Zdá se Vám, že takto lze vést diskuzi? Jistě. Nic na tom není. Není to sprosté ani urážlivé. Mě se to zdá tak trochu dialektické(těžko ten přístup pojmenovat), ale budiž.
Ale lze když nám oponent nastíní nějakou teorii odpovědět že je to "modrý nesmysl"? Teorie dávají předpoklady a ty by se měly testovat. A diskuze ve které se chceme něčeho dobrat by měla být toho prosta.

Já bych byl ochoten vést s někým diskuzi na nějaké jasně vymezené téma. Tady na zvědavci se toho hodně napíše o penězích a o jejich konceptu. Já bych hájil Misesův koncept. Například.

O takovou diskuzi bych měl zájem, ale moc tomu nevěřím že tu bude někdo dost klidný a trpělivý.

251407

16.05.2012 11:38

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Čo Vám toľko trvalo?

74.?.?.?

[chechtot] Vy jste tu nový, že? Jedině Sázka občas někoho donutí, protože když se jim zavře Zvědavec, nemají kam jít. Co třeba takový Vojta49? Co by na stará kolena dělal? Vždyť Zvědavec je poslední místo, kde se může někomu pochlubit, jak je chytrý. Ale ten zase nedá, držgrešle... [chechtot]

269030

24.05.2012 21:47

Je řecká dluhová krize fintou, jak ukrást řecké ropné pole?

RE: proč asi?

Mám strach 74.?.?.?

Dobrý den, děkuji za zajímavé věci k přemýšlení. Tak musím říci, že ačkoliv se pohybuji mezi vybranou společností, jak jsem naznačil výše, o tomto mi zatím nikdo neřekl ani slovo. Dokonce i bývalý farář, který tu také sedí, o těchto věcech nikdy neslyšel.

Nevím co mám dělat. Bojím se už nejen zlého žida, znachara LVA, oka, ale teď i strážců kustodů. Myslíte, že mám šanci projít kolem té zlé inkunabuly, která hlídá moje vězení? Myslím, že tu mají zabezpečovací zařízení, tak si nejsem úplně jistý. Ale zkusím kolegům poradit, aby nechodili přes úhly, že je to dost o hubu.

Mockrát děkuji a prosím o rady, jak se vyhnout všem úhlům a inkunabulám. Děkuji.

269611

22.07.2012 22:43

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: lidove povstani

antihnus 74.?.?.?

Ty kreatůro, to je ti těch 50-60tisíc vrahů-teroristů co tam západ a teokracie zálivu lifrujou a vyzbrojujou málo? Ano nemají těžkou techniku, ale např. těžké kulomety a protitankové rakety už jo, a to úplně stačí, jde o terorismus a boje ve městě! Kdyby mělo jít o regulérní bitvu, tak ti tvoji milovaní vrazi chcípnou dřív než si uvědomí jak. Tak si laskavě uvědom že syrská armáda dělá co může, aby takovéto asymetrické hrozbě čelila, hlavně s ohledem na ztráty civilního obyvatelstva. A také vítězí, neboj, teď už se s těmi zrůdami mazat nebude.

Navíc už každému alespoň trochu uvažujícímu člověku je jasné, co jsou ty 'rebelové' za sebranku a kdo je financuje. A ani kdyby zabrali celý hollywood na výstavbu papundeklového Damašku pro natáčení lží a propagandy, už jim to nikdo žrát nebude.

Jinak je velice vtipné jak tu pláčeš nad tím jak chudáček strašný diktátor málo bojuje, zajímalo by mě jakými moudry bys nás tu oblažoval kdyby tomu bylo právě naopak!

A ještě mě vysvětli, jak se může hrdinná US army tak srát deset let s talibanem v Afgánistánu a povstalci v Iráku, co mají stěží nějaké ty AK-47 a podomácku vyrobené výbušniny, když přece podle tebe by to neměl být vůbec žádný problém? Proti těm vyžraným chcípákům co se zmůžou maximálně tak na vraždění civilistů dálkově ovládanými letadýlky je i ten nejposlednější pěšák syrské armády zasloužilý hrdina!

272346

22.09.2012 01:00

Rusko ukázalo USAID dveře

RE: Moc netleskejte.

zxz 74.?.?.?

Neví někdo náhodou jakého ehm 'vyznání' je Putinova žena, popř. milenka(y) ?
To by leccos osvětlilo [smích]

275280

25.09.2012 19:05

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Vopice 74.?.?.?

>Okolí vzniklo dříve, než pozorovatel. Tudíž díky vzniku a vývoji okolí, mohl vzniknout i jeho pozorovatel a ne naopak, jak tu tvrdíte.

Prosím o nějaký důkaz, případně důvěryhodný zdroj. Jinak považuji váš výrok za vaši osobní domněnku. A jinak, co bylo dříve? Vejce nebo slepice? Myslím, že když mi zodpovíte tuto otázku, dostaneme se i k té první.

275465

25.09.2012 20:45

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Vopice 74.?.?.?

Ale no tak. Jen jsem použil tvůj běžný způsob vyjadřování, takže se spíš podívej do zrcadla, kdo je "agresivni primitiv".

Přidám ti ještě pár tvých výrazů, aby ses vzpamatoval. Jsi pro mě anorchobolševik, levicový xindl, frustrovaný a neschopný levičák, paranoidní soudružka, primitivní zakomplexovaná lůza. Prostě, co tvůj příspěvek, to urážka. Asi hodně chlastáš a jsi zase úplně na kedr.

A u sis dal ty dvě facky, soudruhu? Asi ne, protože pořád meleš nesmysly. Fascinují mě blbci, kteří někomu nadávají a když jim někdo odpoví jejich slovy, rozbrečí se a připadají si hrozně ublížení. Prostě ubožáci.

275475

25.10.2012 22:06

Z japonského blogera českým prezidentem?

RE: Lidi brzděte.

pepazdepa 74.?.?.?

Je to jako v businessu

KDO SE BOJI, SERE V KOUTE

Pokud se cesi nenauci vycenit zuby .. treba volbou komunistu .. bude s nimi pravice vyjebavat, protoze oni potrebuji pouze otroky - levnou pracovni silu, jsou priliz nenazrani a nekteri i hloupi aby jim doslo ze az to kvuli nich klekne, vsichni neutecou jako Bakala do USA. Takze nici vlastni zem, vlastni trh, potraviny hnus nebo metanol, vsechno jedno...

Idioti vubec nechapou, ze kdyz ty lidi odrou na kost, znici zaroven i vnitrni trh na cokoliv, protoze nakonec budou vsichni setrit tak, ze budou prezivat. Takze nejen zniceny trh, ale jako bonus blbe nevzdelane deti, drogy, kriminalita, ghetta.

277846

08.11.2012 17:39

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Těžké kalibry a metoda FIFO

jansmith1984 74.?.?.?

Pěkně napsané, rem, kamaráde...[smích]


Demonstrace a stávky by něco zmohly jedině za předpokladu, že by se zvedly masy nepřiposr-ných občanů a nepřestaly by, dokud by zprofanovaní a ulhaní lokajové kosher Systému nevyklidili pozice. Do takového stavu národ ale ještě nedospěl, pořád je tady ještě dost dobře na to, aby se běžní lidé rozhoupali. Ani varovné signály o zvyšujících se procentech bezdomáčů a lidí co padají (bez reálné možnosti návratu) pod hranici chudoby, většinu normálních lidí k aktivitě nepřiměje.

Nějaké netransparentní a předražené církevní restituce?? Nebo snaha předělat fungující zdravotní a důchodový systém na ten kosher privátní, výhodný jen pro někoho, po vzoru krachujících USA - náš vzor?? Nezájem... Na co se pohnout, ONO TO STEJNĚ (jako zvednout prd-l při volbách) NEMÁ CENU..[smích]


A jak to pak vypadá?

Na odborářské demonstrace příjde pár desítek tisíc lidí a na jiné protesty proti aroganci věrchušky, v podání současné trojkolky (kterou nelze ani odvolat), ještě méně. Je jasné, že takové bezzubé aktivity jsou svazákovi, Kalousovi, Peak nebo Dukovi, k smíchu, stejně jako prsící se a zároveň naivní řeči internetových disidentů...

Modrá věrchuška ví, že PITOMCI si zástupce, kteří mají snahu se za ně proti svévoli postavit, ODSTŘELÍ SAMI. Stačí jim hodit kostičku, správně pomasírovat, strašit komunisty a je to doma...[smích]


Pod jedním článkem na outsidermedia to jeden pisatel popsal následovně:

Pavel Nowak - 8. 11. 2012
Je smutné co teď napíšu, ale je dobře, že se to stalo. Když jsem před čtvrt stoletím stál na náměstí a cinkal, abych i já pomohl ukončit ten debilní režim, netušil jsem, že lidé nechají mafijím volné ruce. Přestanou se zajimat o tuto republiku a v nějakém hypnotickém transu pouze čumí jak posrané děti, co že se to kolem nich děje. Proto je to dobře. Tato země tady bude pořád ať už ji bude vlastnit farář, nebo sudeťák. Byla tady a zůstane tady. S lidma to bude jiné, ti budou tomu faráři patřit. Uź teď nevědí kde domov můj. Historie pro mladé se zmrskla na nadávání na komunisty a přemlouvání dědků. Nic jiného lid obecný neprobere z letargie, jako skotský střik v podobě ztráty vlastní země, jistot, hrdosti. Možná to bude trvat rok a možná sto let, kdo ví,ale jednou jim to dojde. Alespoň doufám.


Ještě bych k tomu co napsal, viz: Přestanou se zajimat o tuto republiku, dodal: nebo budou vášnivě kritizovat Systém na netu, či sepisovat bezzubé petice a stížnosti, než aby se zvedli a natáhli mafiím (alespoň při volbách, když to jinak neumějí nebo to jinak nejde) HUBY....

Je to jako s tou babičkou u Husovy hranice. Hrdí volební disidenti nevidí, že se chovají v rozporu se svými zájmy a ještě marudí [smích] (sancta simplicitas)...


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

278693

08.11.2012 17:42

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Než přiběhne aktivista a náš dobrý a vlastně jediný kamarád

jansmith1984 74.?.?.?

Hodnotný příspěvek, dube, kamaráde.... Opravdu plný nezpochybnitelných argumentů, kterými si klauna opravdu, ale opravdu umlčel...[smích]


I pro tebe platí to, co pro djb. Buď špatně čteš protiargumenty nebo tě nezajímají....takže, komu není rady, tomu není pomoci... I ty si tedy napiš hadice a já si napíšu matice, a navrhuji tuhle debatu ponechat úsudku ostatních Zvědavců, a koňovi, ten má větší hlavu...[smích]


A Peace s tebou, tvůj přítel a kamarád,

jansmith[smích]

278694

26.11.2012 21:28

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Dobrý katolík 74.?.?.?

No, osobně bych řekl, že se někdo zmocnil dubova nicku, protože v poslední době tu dub psal velice rozumně, ovšem toto je něco jiného, vyděšené kvákání malého dítěte, zoufalá snaha někoho někam zařadit, hodit veškeré zlo světa na oblíbené "viníky". Zajímavé. Pokud toto psal dub, pak zřejmě skutečně zrovna dopil nějakou ošklivou flašku, nebo je prostě v regresu.

279615

17.07.2013 15:38

Co týden dal

RE: Imunita?

zcz 74.?.?.?

"i jednání poslance v souvislosti s jeho politickou činností"
a proc by vlastizradce nemohl i vrazdit?

293430

20.05.2014 22:56

Metody Syngenty při umlčování opozice vůči GMO jsou neuvěřitelné

RE: Rozum zůstává stát nad naivitou farmářů,

Alex99 74.?.?.?

Cituji "Maso zvířat krmených GMO plodinami brzy zůstane ležet v regálech a restaurace používající suroviny z GMO plodin zůstanou prázdné."
Bohužel stačí plošný zákaz GMO značení a je to!
A na tom se intenzivně pracuje!! [naštvaný]

310359

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 74 čtenářů částkou 10 306 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 2

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Měnové kurzy

USD
23,23 Kč
Euro
25,08 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,52 Kč
Australský dolar
15,38 Kč
Švýcarský frank
23,63 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 669,39 Kč
1 unce stříbra
427,44 Kč
Bitcoin
224 201,14 Kč

Poslední aktualizace: 20.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?