Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 65 příspěveků, 1 jméno: Saša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.06.2011 11:42

Elita, „velká hra“ a třetí světová válka

RE: Ano, 3. světová válka je není nevyhnutelná

Saša 74.?.?.?

>je to složité
>křesťanství a islám, NEVIDÍŠ).
>Pravda není pro všechny
>demokracii USA (coby pitbula Izraele
>uvedeno tolik, že jen slepý by v nich viděl jen louky

Nizozemský soud osvobodil pravicového politika Geert Wilderse, jeho projevy nenávisti vůči Islámu a muslimům prý byly v mezích legitimní politické diskuse.
Bývalý návrhář Diora John Galliano zřejmě odejde od soudu s pokutou deset tisíc eur za své antisemitské a rasistické výroky vyřčené v opilosti a relativním soukromí. Dle Hospodářských novin se Galliano hájí pominutím smyslů. Prý v hospodě několikrát nazval svou společnici ve 45minutovém rozhovoru (slovo nelze napsat bez porušení zákona) kurvou.

Jsem trochu mimo mísu, ale vše je relativní.

246646

28.06.2011 09:45

Přírodní rezervace budou osazeny GM plodinami

GM marihuana "Creepy" a "La Cominera"

Saša 74.?.?.?

Čirou náhodou tady čtu, že geneticky modifikovaná marihuana má 18 procent THC, zatím co normální jen 7%. Prý ji pěstují v Kolumbii, dle agentury AFP.[velký smích]
GM marijuana problem growing in Colombia (AFP)

246935

28.06.2011 18:53

Přírodní rezervace budou osazeny GM plodinami

RE: Gruzie?

Saša 74.?.?.?

>Ale - o asijskou Gruzii v článku nejde. Označovat stát americký stát Georgia za Gruzii je blbost.

Článek jsem nepřekládal, ale chybičky se vloudí. Dnes, když překládáte článek, tak nejdříve pořídíte strojový překlad a pak se především snažíte vychytat gramatické chyby a změnit slovosled. Odkaz na další článek v textu bude počítačem přeložen jako Gruzie a nemusíte si všimnout, že je to vlastně chybné.

246959

28.06.2011 19:13

Přírodní rezervace budou osazeny GM plodinami

RE: Gruzie?

Saša 74.?.?.?

Zde máte obrácený příklad: Jižní Korea bude od nynějška Gruzii nazývat "Džordžia" Proč by tedy Georgia nemohla být zase Gruzií? V angličtině totiž Gruzie skutečně je Georgia. Logicky v češtině by i americká Georgia měla být zase Gruzií. [velký smích]

246960

29.06.2011 22:53

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

Ten Váš emailový dopis (zveřejněný na stránkách Matějky) je výrazem politického přesvědčení a neodpovídá skutečnosti. Přečtěte si oproti tomu http://srsen.wordpress.com/2011/06/26/dluhokracie-...
Podobný anonymní dopis, jako „Zdá se, že řeckou krizi řeší celý svět kromě Řecka” můžete vytvořit o každém státě. Například Česká republika má řadu sociálních výhod oproti nejvíce zadluženým Spojeným Státům (USA). Všechny země si snaží naklonit státní zaměstnance atp.

247017

30.06.2011 10:43

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

Pane Vojto, snad nečekáte, že my dva vyřešíme problémy Řecka. Nemusíte být však ekonom, abyste mohl zodpovědět, kdo vždy získává na půjčce. Dlužník nebo věřitel?

Teď jak říkáte: „ rodina na dluh, pořídila si dům na hypotéku, druhé auto na leasing, bere si spotřebitelské úvěry na dovolenou, ... A své dluhy splácí tak, že si na splátky půjčuje…“ Co udělají věřitelé /banka? Snad navrhnou „zkonsolidovat“ naše dluhy (tj. půjčí nám více na delší dobu a s větší splátkou) nebo musíme prohlásit bankrot tj. úpadek. Ta konsolidace je vždy výhodnější pro věřitele a při opravdu velkém dluhu ten bankrot bude výhodnější pro dlužníka.

Budete se divit, ale důsledky (bankrotu) pro tu „rodinu trpící stupiditou“ nebudou tak strašné. Té „rodině“ sice po nějakou dobu nikdo nepůjčí, ale v důsledku neplacení úroků a splátek její příjem několikrát vzroste.

Až sem jsme vystačili s kupeckými počty a selským rozumem. Co byste dělali Vy, pane Vojto a pane mKadlec za předpokladu, že by Vás „rodina trpící stupiditou“ dovedla do pozice Řecka?

247039

30.06.2011 19:07

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

>identita je naprosto bezpredmetna..

Identita je velice předmětná [velký smích]


Ten „rozhovor“ je jedna z nadsázek pana Stefanos Manos, on se totiž ptá a hypotetická, neexistující žena odpovídá. Je to podvod pana Stefanos Manos.

Στέφανος Μάνος = Stefanos Manos, chce vše zprivatizovat a k dosažení svého cíle používá nadsázky s výroky jako „vláda ušetří peníze, když zruší státní železnice a bude každému platit taxíka“. Má pravdu jen v tom, že všechny státní podniky (a to všude na světě) jsou oproti soukromým finančně neefektivní. Úmyslně zapomíná, že pro poplatníka přijdou stejně draho a někdy dráž - vzhledem k tomu, že soukromá firma musí mít zisk a to nemalý, aby uspokojila akcionáře a nepadla. Některé podniky je opravdu lépe osamostatnit od státu (což může a nemusí být privatizace) u jiných jako zdravotnictví a pojištění je to vyložená pitomost – soukromé ve finále přijdou dráž..

247071

01.07.2011 02:20

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

>I osel by z vety pochopil, ze mam na mysli jakehosi Matejku, nikoliv pana z Recka !

Tvrdohlavé, užitečné a celkem inteligentní zvíře Vám osvětlilo původ a autora podvodného „emailu“, pana Manos, studovaného v USA a snažícího se dostat zpátky do řecké vlády. S. Manos chytře navádí emoce obdivu, závisti a kreslí oběť jako viníka. Máte plnou pravdu, jakýsi Matějka nám může být ukradený, nemá nic společného s Řeckem.

>z Vas jde citit jednoznacne pruderstvi,

Toho osla beru, ale teď zas nechápu kde čmucháte to prudérství? [smích]

247103

01.07.2011 07:51

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Saša 74.?.?.?

>Lidovecky to maji zamkle

Tak proč na to tam dáváte odkaz? Zdarma a v plném znění si to můžete přečíst na Pravém Blogu (s O s přeškrtnutým srpem a kladivem), na Facebook, Ostrovanka bloguje, Pavel Svoboda blog a jinde. Zřejmě ta představa „socialismu“ strhávajícího Řecko do záhuby oslovila kde koho. Mohl byste osvětlit, proč méně sociální státy jsou podobně zadlužené a USA dokonce více? V tom USA se jim o něčem sociálním ani nesnilo a Republikáni z té představy dostávají kopřivku.

>VYBLEJTE UZ ZE SEBE TY MINDRAKY

Trpíte utkvělou představou, že z Vás má někdo mindráky? Snad Vaše paní? [překvapení]

247116

02.07.2011 10:37

Stížnost lze napsat i slušně

Není to humor - přišlo emailem

Saša 74.?.?.?

ČESKOSLOVENSKO PATRILO DO ROKU 1989
MEDZI VYSPELÉ ŠTÁTY SVETA

Mali sme, ale už nemáme:
Vyspelé poľnohospodárstvo.
Svetoznáme sklárstvo a porcelán, lacný benzín, naftu, uhlie.
Bezplatné zdravotníctvo, školstvo.
Vyspelý strojárenský priemysel.
Lacnú hromadnú dopravu.
Textilný a kožiarsky priemysel. Kultúru a šport pre všetkých.
Lacné a zdravé potraviny.
Lacnú elektrinu a plyn.
Lacnú pitnú vodu.
Prácu pre všetkých.
Sociálne istoty.
Lacné bývanie a služby.
Nemali sme... a ...už máme:
Nezamestnanosť.
Žoldnierov v zahraničí.
Tunelárov a biele Kone .
Novodobých zbohatlíkov.
Rozkradnutú a zdevastovanú republiku.
Bezdomovcov a žobrákov.
Štátny dlh v miliardách eur.
Strach z toho čo bude zajtra.
Morálne zdevastovaný národ.
Nenormálne príjmy - veľké i malé.
Zlaté padáky pre vyvolených.
Samovrahov z existenčných dôvodov.
TO nám priniesla 20 rokov od tzv. nežnej .
TO spôsobili Vlády spájajúce sa do rôznych zlodejských spolkov aby mohli čo najviac rozkrádať štát a ožobračovať tento národ.

D O K E D Y EŠTE ???

B U D Í Č E K, S L O V A Č !!!

247177

02.07.2011 20:05

Existují dokonalé výrobky?

čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější :)

Saša 74.?.?.?

Touha po dokonalém, nestárnoucím zboží je hluboce lidská. Je to jako touha po nesmrtelnosti, něco co trvá, co zde zůstane ještě po nás. Nejlepší pánev je prý ze zlata, perfektní distribuce tepla, teflon nepotřebujete… (Ne, nevlastním!) Přiznání těch našich lidských slabostí je editorova síla, lidské ztotožnění, dle zálib, každý by chtěl alespoň něco trvanlivého.

Na druhou stranu jsem měl spolupracovníka a ten nějak chápal „čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější“ nebo byl prostě jiný. Nebyl držgrešle a byla s ním legrace. Tehdy jsme v zaměstnání museli nosit kravaty a on se chlubil s jedinou jdoucí ke všemu, obsahovala snad všechny barvy, navíc, kdyby si na ni ukápl hořčici tak to nikdo nepoznal. Žiji v mravné Americe a bez auta je člověk nemožný, veřejná doprava žádná, vše daleko, ani holku si běžný chlap nenamluví, on vlastnil bicykl. Auto pro něj bylo zbytečné neb každý den nějaká spolupracovnice ho vezla domů a stejná nebo jiná přivezla zas do zaměstnání. Pochopitelně hodinky nevlastnil vůbec, vždyť běh času se nám až vtíravě připomíná naprosto všude. Marně jsem se bránil závisti. Kravaty běžně nenosím a mám jich řadu, do zaměstnání by pro mne přijela manželka a zcela zbytečně asijské hodinky téměř nesundám. Nezničitelné Casio za $20. Pravda, asi za pět let dojde lithiová baterka a výměna se finančně nevyplatí.

247216

06.07.2011 23:12

Šlo o politickou konspiraci?

RE: plán B

Saša 74.?.?.?

>musel byt odstranen.

Překlad z článku:

V tiskové zprávě ze 4.4.2011 (číslo 11/114) ředitel IMF Dominique Strauss-Kahn řekl: „Potřebujeme novou formu globalizace, spravedlivější formu globalizace, globalizaci, s více lidskou tváří. Výhody plynoucí z růstu musí být široce sdíleny, nejen využity několika privilegovanými. Zatímco trh musí zůstat v centru dění, neviditelná ruka se nesmí stát neviditelnou pěstí."

Podobné "socialistické" myšlenky jsou smrtelný hřích!

247466

12.07.2011 11:39

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Možno za chvíľku dostanete pán Stwora novú obsielku od súdu.

Saša 74.?.?.?

Jediná rovnoprávnost je pokud měříme všem stejně. Nikdo nemůže mít přece nějak větší nebo menší lidská práva a snad by to ani nechtěl? Není to jediná možnost jak snad zařadit do společnosti menšiny? Je nesmyslem z politických důvodů uplácet nebo nadržovat nějaké zájmové skupině a je to stejně „rasistické/extrémní“ jako ji potlačovat. Pokládám dokonce za nesprávný návrh ministra spravedlnosti Pospíšila na odměnu za harašení od státu padesátitisícovou finanční „pomoc“ plus právo na odškodnění od pachatele. Učiníte totiž podání žaloby finančně výhodné na úkor poplatníků. Je to politický tah a předbíhání vzoru nového „nevlastního bratra“ USA. Občanské sdružení Zvědavec by mělo žádat o dar na zařazení nepřizpůsobivých do společnosti a podporu lidských práv!

Není prostě možné pro relativní úspěch/neúspěch skupiny mít lidská práva větší nebo menší.

247767

17.07.2011 23:26

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Prachy, prachy, nečekají:

Saša 74.?.?.?

Pod Vámi zmiňovaným článkem Kritika sdružení Romea, vyvolala na vnitru odezvu je komentář s nefunkčním odkazem na Zvědavce:
Michal Harapes • Prague, Czech Republic
Copak na to Romea? [smích]
http://www.zvedavec.org/komentare/2011/07/4476-drzost-oz-romea-je-ohromujici.htm?PHPSESSID=rfv4hgg51nqufdo3d5gpdse6u2

248203

18.07.2011 09:49

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

Saša 74.?.?.?

>Nejspornější bod je ta populace pod 500 mil. Není důvodu se bát přelidnění, protože Země si s tím poradí.

Země/příroda si s tím jistě poradí, ale kvalita života bude klesat. V USA jsou lidé vedeni k názoru, že Spojené Státy již dnes svět vedou a měli by mu vládnout. V té souvislosti, plus existenci celé řady v Americe vzniklých a šílených náboženství je to „uvědomění“ obzvláště nebezpečné v tomhle koutě světa. Spojené Státy mají kapacitu a přes všechny žvásty politiků o „ceně života“, právě ti politici mají i vůli počet obyvatel na planetě zredukovat. O ovládnutí populace světa se plíživě již pokouší. To plíživě je understatement.

248225

18.07.2011 10:18

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

Saša 74.?.?.?

>Tam nevládne promiskuita jak ve Státech

V prudérní a zbožné Americe mezi bílými heterosexuály bych tu promiskuitu neviděl větší než v Africe nebo Evropě. Pochopitelně anální sex bude za to častější, právě díky té prudérnosti a hrdým „veselým hochům“ každého věku a postavení. Výchovná americká pornografie zdůrazňuje, že sexuálním snem žen a dívek je rovněž být obšťastněna do zadku (na tom může být dokonce něco pravdy). Dalším důvodem budou znovu použité injekční jehly a to nejen u narkomanů, za každou jehlu se totiž v USA platí.

248230

18.07.2011 11:14

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

Saša 74.?.?.?

>"Jedná se tedy o náhodu, že přibližně 30 let po první velké očkovací kampani...v Africe

Očkování stejnou jehlou, abychom ušetřili nebo i oslabení systému po očkování mohlo k tomu přispět.
HIV je přenosné a pravděpodobně vede k AIDS. Jsou sice dokumentovaní jedinci nakažení s HIV u kterých se snad díky výjimečné imunitě AIDS po 25 let neprojevilo, ale to jsou výjimky. Nic nikdy nelze říci s naprostou jistotou, ale pravděpodobnost (tj. součást selského rozumu) napovídá, že tomu tak bude. Na druhou stranu jistě lze dostat IDS tedy Immune Deficiency Syndrome bez toho získaný/Acquired. To neznamená, že musíme podléhat panice, HIV je přenosné takřka z krve do krve. Tím nechci navádět k lehkovážnosti, ale existují manželství, kde jeden je HIV pozitivní a ten druhý není atp.

248241

18.07.2011 18:09

Kameny s doporučeními v Georgii

RE: Nejspornější bod

Saša 74.?.?.?

>Kvalita života nemá s množstvím lidí co do činění

Jste optimista. S množstvím lidí přibývá znečištění a ubývá zdrojů. Na samotné holé přežití, je ovšem místa a zdrojů stále dost. Zlomek procenta Američanů s opravdu velkými příjmy to vidí jinak a již dnes mají problém bydlet třeba na břehu teplého moře v přijatelné klimatické oblasti. Přitom USA je jednou z nejméně zabydlených částí světa. Jistě, když se všichni uskromníme a podělíme, je vše zatím o. k., ale to zmiňovaným nepřijde ani na mysl. Právě v té Georgii, když projedete Atlantou, dostanete dojem, že zrovna tam nechcete žít a ani umřít. Sobeckost a krkavost s příjmem jen stoupá a války, nemoci apod.; pokud se lidí bezprostředně nedotýkají, tak je srdečně nezajímají. Vím, je to pesimistický pohled, ale americký dav je podvodně veden k představě, že všichni máme možnost kšeftem dosáhnout všeho.

248272

19.07.2011 09:54

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

>Kromě toho, jestli to ještě nevíte, existují statistiky,
>které říkají, že tam kde se vytratí lékařská "péče", z
>důvodu třeba přírodní katastrofy a zničení zdravotnických
>zařízení, klesá prudce úmrtnost! Docela psina, že?! [mrknutí jedním okem]

To je pravda, ono se neoperuje, lidé nemohou zemřít na pooperační komplikace atp. ALE JE TO DOČASNÉ, dlouhodobě (v roce nebo měsíci stávky) je statisticky stejná úmrtnost, jako kdyby nestávkovali.

Byl to tuším Izrael, kde za stávky dočasně úmrtnost klesla.

248339

19.07.2011 10:54

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

>No tak to jediné by dávalo smysl.

Stávka zdravotního personálu nikdy není stoprocentní, úzkostlivě se dbá, aby nebylo možné říci, že někdo zemřel důsledkem stávky, což znamená, že kriticky nemocní dostanou promptnější a odpovědnější péči než bez stávky.

248353

19.07.2011 21:55

Okupace Řecka bankéři

RE: Ještě DS Kahn

Saša 74.?.?.?

Daily mail stejně jako ostatní media někdy bulvárně nadsazují. Nejpodstatnější z článku:

Komentují údajné Putinovy výroky „Je obtížné vyhodnotit skryté politické motivy, a nemohu uvěřit původnímu popisu. Nemohu si to srovnat v hlavě.“ Údajně několik dní před obviněním Strauss-Khan soukromě řekl, že se ho Putin snaží odstranit z MMF.
Kritici Putina se jeho výroku chytí a nařknou ho ze šovinizmu. Již v roce 2006 Putinovo vtipkování vyvolalo pobouření, když o Izraelském presidentovi Moše Katsav obviněném ze znásilnění prý zažertoval „z tak mocného muže se vyklube znásilnění deseti žen – nikdy bych to od něj nečekal! Všechny nás překvapil – závidíme mu (tu sílu).“ Putinův mluvčí, řekl, že kontraverzní vtip byl nesprávně přeložen.

248407

20.07.2011 09:34

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: srandykopec

Saša 74.?.?.?

>Jaký je názor vědy a čtenářů na vznik a funkci akunpukturních bodů >na lidském těle? Mají je i opice? Pokud ne, jak tedy a proč >evolučně (???) vznikly??

Prý akupunkturu provádí 150 000 veterinářů ZDROJ . Pokud je akupunktura prospěšná lidem, zcela jistě bude pracovat na zvířatech a naopak.
Veterinary acupuncture – Wikipedia
Nechci propagovat akupunkturu neb s ní nemám žádnou zkušenost.
Včera jsem četl zprávu o tom jak se větší Neandertálci křížili s našimi předky na Středním Východě. Nerozumím dobře Vaší otázce, považujete opice za naše potomky? [mrknutí jedním okem]Jak jste vysoký? [mrknutí jedním okem]

248445

20.07.2011 19:46

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: srandykopec

Saša 74.?.?.?

>Čili věřím na stvoření člověka vyšší inteligencí..

Tvořit člověka není zrovna inteligentní nápad. To by byla zlomyslnost tvůrce! Omluvy za moji rejpavost. Naše lidská inteligence je jistě snadno překonatelná (dokonce blbým počítačem), ovšem vývoj/evoluce probíhá před našima očima a je ji možné i zpětně a snadno dokázat. Na druhou stranu pochybovat lze o všem, což dokazuje samotný článek autorů s patřičným vzděláním a prý to údajně spolupodepsalo 23 univerzitních profesorů. Pochyby zmíněné v článku, na který reagujeme, jsou vyvolány strachem a nedůvěrou k lidem, k naší hierarchii. Pochyby o evoluci vyvolává strach a pýcha. Vyšší inteligence je tedy možná, ale za toho předpokladu, proč by tvořila člověka? Vymklo se to té teoretické „inteligenci“ z rukou?

248492

21.07.2011 11:08

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

Poslušně se hlásím k Moudrostrakovi a Luxorovi, dávám přednost standardní léčbě. „Alternativní medicína“ je šarlatánství a trpí podobnými a někdy trestuhodnějšími nedostatky než „moderní“ medicína. Ta „alternativní medicína“ (slovo medicína by mělo mít alespoň dvoje uvozovky) je na internetu financována stejnými farmaceutickými společnostmi co vyrábí léky na předpis. Tím nechci říci, že je něco špatného s heřmánkem či šalvějí a řadou více méně neškodných a někdy prospěšných věcí co běžně nedostanete na předpis. Netvrdím ani, že opravdový lékař vše vyléčí a on si je toho vědom a nebude pacientovi tvrdit opak.

>- léky jsou pouze produktem mamonu farmaceutických firem

Jako každá jiná firma, jediný účel existence farmaceutické firmy je zisk. V naší společnosti by prostě jinak neexistovala. Taková firma lže jako právník a jeho ústy. Dokonce chytře uplácí atp. Nedostatky jsou však podobné hlásání alternativní „medicíny“ (je zde rovněž jen pro zisk). Žijeme v tvrdém kapitalismu a v US je to horší.

>- doktoři jsou zlí a špatní, protože pacienta nechtějí vyléčit

Lékaři jsou jen lidé, se všemi přednostmi a nedostatky jako každý jiný. Pacienti z nich dělají Bohy a někteří nešťastníci tomu dokonce uvěří. V zásadě chtějí pomoci a pacientovi vyhovět, někdy jejich rozhodnutí může být ovlivněno jejich povahou, co je pro ně pohodlnější nebo výhodnější atd. Mohl bych pokračovat a barvitě líčit některé doktory, ale ve srovnání s šarlatánem mají stále větší pravděpodobnost úspěchu. Je to jak o počasí, ono nic není ideální, ale povšechně lékaři nenesou žádnou větší vinu než každý z nás.

248550

22.07.2011 10:25

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Saša 74.?.?.?

>O nic exotického se nejdná

Je to sice skvělý až geniální příklad, ale dovedete si představit, kdyby podobná varování z legálních důvodů musila být na běžných potravinách? Majonéza, párky, buráky, ryby to vše může způsobit a pravděpodobně častěji způsobí téměř všechny vyjmenované komplikace a mnoho dalších. Kyselina acetylsalicylová je jedním z nejstarších a nejbezpečnějších léků. Je řeč o acylpyrinu/aspirinu a nesčetně dalších značkách pro jedno a to samé. Bayer se svou značkou Aspirin vydělal a vydělává nepředstavitelné peníze. Problém je ten, že s dobrým svědomím nemůžete doporučit kyselinu salicylovou jako lék vždy, každému a v libovolné dávce.

248655

23.07.2011 10:54

NATO bude v Libyi poraženo

RE: O co jde bylo jasné hned

Saša 74.?.?.?

Obviněný Brevik má „pravicové vazby“, vyjadřoval sympatie k Winstonu Churchillovi a norskému proti nacistickému hrdinovi druhé světové války Max Manus. Citoval anglického filosofa Johna Stuart: „Jedna osoba s přesvědčením se rovná statisíci, které se jen zajímají“. Jako zájmy uvádí kulturistiku, konzervativní politiku a svobodné zednáře. Kopie jeho stránky na Twitter je v pdf zde.

Vložený obrázek

248779

23.07.2011 11:15

NATO bude v Libyi poraženo

RE: Libye: fašistická akce politických pedofilů

Saša 74.?.?.?

Pan Stočes chce říci, že výbuch v Oslu byl útok pod falešnou vlajkou. Zpočátku bylo presentováno podezření na "Islámské extrémisty" (dokonce jsem četl, že se již přiznali) a teď nevědí na koho to svéct. Ani bych se nedivil, kdyby se z blonďatého a křesťanského Anders Behring Breivik najednou v mediích vyklubal Iránec. Asi je Breivik antisemita a budeme více bojovat proti antisemitismu [mrknutí jedním okem]

248781

24.07.2011 23:22

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: trest smrti

Saša 74.?.?.?

Na stránkách amerického Žida ze Seattle, zastávajícího se míru na Středním Východě je článek ANDERS BREIVIK, NORWEGIAN TERROR SUSPECT, ADMIRER OF ISRAEL, AVIGDOR LIEBERMAN. Obdobný článek Norway: "We will not be Naive" - A Watershed Moment (=Norsko: "Nebudeme naivní" - zlomový okamžik). Oba články a řada dalších se shodují, že Breivik je plodem sionismu a v zásadě médií, která otevřeně a někdy podprahově hlásají zcela stejnou ideologii. Zdá se pravděpodobné, že tento muž jednal v režii a dle ideologie země, která má dostatečný motiv k potrestání Norů. Vrah se zcela ztotožňuje s minstrem hlásaným v Čechách, US a jinde, dokonce i včetně zastávání se homosexuálů, což je u podobně vylízaných makovic na steroidech a testosteronu nevšední. Spolu s autory jiných článků, vidím ho jako nastrčeného blbce a výplod doby. Podobné tvory bych nepopravoval neb nejsme tak daleko, abychom popravovali retardované byť nebezpečné blázny. Přece byste nepopravil badatelku v oboru religionistiky Věru Tydlitátovou!

248882

25.07.2011 05:35

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Dostupnost zbraní

Saša 74.?.?.?

>Dostupnost zbraní pravděpodobnost takových událostí nezvyšuje

Směrník a informace jsou ze „Sdružení majitelů zbraní“ a vypracované seržantem Navážkou a jsou lživé! Je to obdoba americké lobbistické skupiny NRA (National Rifle Association). Dle toho českého sdružení, sebevražednost legální zbraní je ve Spojených Státech zanedbatelná, ale opak je pravdou 57% sebevrahů se zabije v USA střelnou zbraní. Obdobně ve vraždách střelnou zbraní na 100 tisíc obyvatel USA jsou na jednom z vedoucích míst ve světě. Oproti Kanadě, která je podobná složením obyvatel, ale nepatrně přísnější evidenci zbraní v US je vražd střelnou zbraní 6x více.

> Norway: Mass murderer Anders Behring Breivik is anti-racist, pro-homosexual and pro-Israel

Druhý směrník je zajímavější a i v dalších mnoha zdrojích je Breivik popisován jako zastánce sionismu, bojovník proti rasizmu a homofobii prostě jeden z Ligy proti antisemitismu. Jeho obhajobou má prý býti, obětování se jako mučedník.

248915

25.07.2011 10:34

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Dotaz: Ne, levicová mládež nebyla převážně teplá!

Saša 74.?.?.?

Anders Behring Breivik je zastáncem homosexuálů, on je politicky „korektní“. http://www.richardsilverstein.com/tikun_olam/2011/...
Předcházející směrník se zdá nejvěrohodnější, následující jsou důvodné spekulace.

http://wakeupfromyourslumber.com/blog/qrswave/norway-we-will-not-be-naive-watershed-moment

http://www.infowars.com/wayne-madsen-link-between-breivik-and-israeli-mossad/

248937

25.07.2011 20:25

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Dr. Stanislaw Burzynský

Saša 74.?.?.?

Není to možná nejvhodnější příklad pane Mirda. Video na VIMEA (vlastněné Zachem Klein a Jake Lodwick v New Yorku) je reklama a Standa Burzynsky dobře a legálně vydělává na své klinice v Houston TX. http://www.burzynskiclinic.com/
Proč si lečbu nechal patentovat? Jeho kvalifikace je sporná a on chce vládní grant na svoji patentovanou léčbu. Mohl by to dělat v Polsku? Podrobnosti zde http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/...

249020

25.07.2011 21:33

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE:

Saša 74.?.?.?

Běžně podobně vylízané mozky nejsou konformní, jsou ujeté. Tenhle byl ujetý jak vláda US/Izraele, hlásal přesně totéž. Vzorný sionista bojující proti homofobii, antisemitismu, rasizmu a za lidská práva! Rozohňoval se diskuzí s Ligou proti antisemitismu v Anglii, hodinu před nebo během vraždění děcek komunikoval s přítelem v kibucu. Materiál jak vyšitý k použití nějakou tou rozvědkou. Jistě si ho pěstovali s láskou. Pochopitelně média jen omylem utrousí, nemohou to říci na plnou hubu.

http://www.guardian.co.uk/world/2011/jul/23/norway... Anders Brehing Breivik took part in online discussions with members of the EDL

249026

26.07.2011 07:33

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Dr. Stanislaw Burzynský

Saša 74.?.?.?

>fungující léčebnou metodu vlastní patent

Souhlasím, že FDA podporuje nemorální kšeft se zdravím, ale ve Spojených Státech je zdravotnictví obchod jako každý jiný, healthcare for profit. Ať již alternativní nebo nealternativní je to nemorální kšeft. Burzynský by nemohl snad nikde jinde patentovat zákrok! Nikde jinde by nemohl bez důkazů tvrdit, že jeho patentovaná léčba je podstatně účinnější než jiná. Nikdo jiný tu „léčbu“ nemůže dělat přesně stejně neb Burzynský ji má přece patentovanou. Ať je Burzynský úspěšný nebo ne, hodina a čtyřicet osm minut samochvály smrdí - reklamou! V USA jsou obrovské reklamy podél dálnic na vasektomii u doktora XY, na trhání zubů, při větším počtu se slevou a dokonce i na léčení rakoviny (tahle reklama bývá opatrnější a inzeruje „supercenter“ pro léčení neoplazmu s výjimečnými výsledky apod.). Každý významný lékař (v USA) tvrdí, že dělá něco „jinak a lépe“. Lze jim napsat email a dostat odhadovanou cenu a postup léčby, často i (jejich subjektivní) porovnání s konkurenční klinikou. Obdobná léčba (poškození přísunu krve k nádoru) se provádí i jinde a ani to nesmí být patentovaná metoda Burzynského.

249063

26.07.2011 10:35

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: pan terrorista připomíná ozbrojeného MUDr. Romana Jocha či z uzdy popuštěného Adama B. Bartoše...

Saša 74.?.?.?

> pan terrorista připomíná ozbrojeného

Ten souzvuk ujetých duší, canců o lidských právech. Nějak nám uniká, že ti co prahnou po pomstě a neví ani za co, tleskají bombardování bezbranného města nebo střílení (palestinských) dětí jsou nebezpeční psychopaté.

Novinky.cz přináší zprávu, že tajné služby Breivika sledovaly od března. Nesdělují, které tajné služby, každopádně neexistují pro naši ochranu nebo jsou zcela ničemné. Ach, možná jsou přetížené, ono je těch úchylů moc k sledování. [oči v sloup]

249088

26.07.2011 23:30

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: pan terrorista připomíná ozbrojeného MUDr. Romana Jocha či z uzdy popuštěného Adama B. Bartoše...

Saša 74.?.?.?

Tajné služby nemají nic společného s bezpečností, jejich úkolem je dělat atentáty a podobné sviňárny. Věřím, že ho hned několik inteligenčních služeb nesledovalo pro nákup hnojiv, ale již daleko dříve si lámaly mozky jak ho zmanipulovat a k čemu jak použít. Po internetu anonymně to bylo snadné a organizace je jejich specialitou, oproti téhle vraždě leháro. V zásadě dilema „služby“ bylo, jestli mu to „usnadnit“ nebo ne. Je zbytečné spekulovat neb s naprostou jistotou se to nikdy nedozvíme. Politice USA to taky jistě neublížilo pane MoUdrostrak.

Jediným protiargumentem velice pravděpodobnému scénáři je svědomí, ale to jsme se mohli mnohokrát přesvědčit, že jisté vlády a služby neznají.

249172

28.07.2011 06:01

Pochopení federální „dluhové krize“

Jaká krize?

Saša 74.?.?.?

Za dávných dob nepříčetného strachu z „komunizmu“ na obou stranách ideologicky rozděleného světa sociální výhody narůstaly - prodlužovala se dovolená, zkracoval se pracovní týden a v některých kapitalistických zemích dokonce přišli s důchodovým zabezpečením a všeobecným zdravotnictvím. Důchod a všeobecné zdravotnictví bylo zavedeno na příklad v Kanadě před pouhými padesáti lety, po roce 1961 a povinný penzijní plán byl představen v roce 1965, k plné realizaci došlo 1975! Krátce po rozpadu „komunismu“ vlády pochopily, že je beztrestně možné z masy obyvatel dostat víc, posunovat odchod do důchodu a pomalu odbourávat „sociální“ stát.

Lidstvo učinilo nepředstavitelný technický pokrok, ale společenské uspořádání prošlo sice vývojem, ale základní přírodní princip zůstal stejný, silnější bez výčitek sežere slabšího. V dnešní demokracii jsme si sice teoreticky rovni, ale zámožnější snadno koupí vůli davu, vůli vlády, médií a reklamy. Všichni chceme být „IN“, obdivujeme zlaté prase. Naivní dav uvěří, že zbohatne prací a méně šťastní nám z krajíce ujídají.

Průměrný člověk si nedovede představit, jak bohatí jsou super bohatí. Snad je to neporozuměním velkým číslům, která jsou pro nás pochopitelná asi jako nekonečno. Snad pro jednoduchost statistiky a grafy označují za zámožné 1%, jinými slovy jednoho ze sta. Titul Super zámožný si bude zasluhovat zlomek promile z populace neb opět mezi zámožnými a super zámožnými je podobné rozpětí. Rozložení příjmů zobrazuje tzv. křivka L rozpětí příjmů v USA
Řeč je o porovnání ročního příjmu nikoli celkovém bohatství /vlastnictví.
Několik super bohatých dnes doslova vlastní planetu. Jejich čisté příjmy musí vzrůstat (a vzrůstají), musí to odpovídat procentuálně nejméně vložené investici. Vysmívají se krizi „přeci nemůžete penalizovat úspěch zdaněním“, kterému by stejně vyhnuli. Politici všech barev tleskají a většina chápe, že jsme vypěstovali moc velkou zlatou svini a budeme si musit utáhnout opasky.

http://sociology.ucsc.edu/whorulesamerica/power/we...
Propast mezi bohatými a chudými ve Spojených státech rostla stejným tempem jako hospodářský růst. Statistiky ukazují, že nejbohatší 1 procento amerických občanů vlastní 40 procent z celkového majetku v zemi, zatímco 80 procent občanů USA, vlastní pouhých 16 procent.
Po korekci pro inflaci, skutečné příjmy těch, kteří žijí za nejnižší mzdu, jsou dokonce nižší než před 30 lety!

249279

28.07.2011 09:53

Pochopení federální „dluhové krize“

K pochopení federální „dluhové krize“

Saša 74.?.?.?

poslouží rozpis z The Washington Post. Výdaje na tak zvanou „obranu“ a války se rovná 94% veškerého příjmu vlády USA.

Internetový The Daily Bail píše: Probuď se Ameriko! V roce 2010, vláda USA vybrala 898 miliardy dolarů daně z příjmu . Ve stejném roce jsme utratili 847 miliard amerických dolarů na zbytečné války a “národní obranu”. To znamená, že 94% všech federálních příjmů (daní a daně z příjmu) se rovná tomu, co utrácíme za Pentagon. Kdo si myslí, že to byly dobře vynaložené peníze? V diskuzi o maximu/stropě US dluhu o těchto vydáních nebyla ani zmínka, je nechutné a skličující, že ani jedna politická strana vlády nepřipustí pouhou možnost snížení válečných výdajů.

249295

> v některých zemích hrozí za "podporu eposu" Breivika celkem vysoké tresty.

Toť snad není ani možné,[zmaten] vždyť jeho myšlení odpovídá americkým teabaggers, pardon Tea Party movement, česky snad hnutí čajových párty? Totožné jsou rovněž ideologie všech Lig Proti Antisemitismu, ideologie vládnoucí strany Izraele הַלִּכּוּד a konec konců i našeho vůdce jÚeSej? Někde jsem četl, že CIA doporučuje novým agentům oblíbenou Breivikovu literaturu?

"Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mne?
A když jsem jenom pro sebe, co jsem?
A jestliže ne nyní, pak kdy?"

Rabi Hilel

249372

30.07.2011 07:44

Breivik není superman

nechce se JEN zavděčit čtenářům

Saša 74.?.?.?

Jedinou, ale za to pádnou obranou editora je, že nechce dělat ze Zvědavce bulvární a konspirační deník, nechce se jen zavděčit čtenářům (kteří konspiraci a bulvár očekávají) a má právo na svůj osobní pohled. Zveřejněný náhled by měl mít relativně značnou pravděpodobnost skutečnosti nebo uvedenou míru pravděpodobnosti z pohledu „selského rozumu“ či v úvodu předhozen k diskuzi.
S přimhouřením oka editorova vize těmto kritériím odpovídá.

Nikdy nebudou motivy a myšlení vraha prokázané, bude řada teorií, tisíce článků a polovina budou bláboly. Zvědavec však mohl ukázat prstem na myšlenky a ideologii s jakou se vrah ztotožňuje a jsou mediálně minimalizovány. Samozřejmě nikdo se dnes nebude hlásit k vrahovi, ač většina médií více či méně souhlasí s preventivním střílením dětí, „humanitárním“ bombardováním i dětí atp. Naopak ústy pana Brzybohatého se to snaží přišít stejně vygumovaným neonacistům. Zloděj křičí, chyťte zloděje.
Každé náboženství vychovává své fanatiky. Breivik je výplod židovsko-křesťanské kultury, ke které se hrdě hlásí. Islámská nebo jen „křesťanská“ není o nic lepší, sionistická je však vrahovi nejvíce podobná a ta je nám otloukána stále o hubu médii. Sionizmus není politická ideologie, ale je to sprostý náboženský fanatismus.

Je logické, že nikdo nebude nic namítat proti obraně dětí a argument v článku o rodičích nechávajících zabít je pitomý. Nemá nic společného s trestem smrti. S uvážením a rozsudkem, trest smrti je podobný vraždě dítěte, většině vrahů musí v té makovici něco chybět. Pro autora obhajujícího článku, smrti se každý dočká a je nesmysl ji někomu přát. Jsem zarputilý ateista (přesněji agnostik).

249421

30.07.2011 09:58

Breivik není superman

RE: Na tom by taky mohlo něco být, kdyby...

Saša 74.?.?.?

>Ale Breivikův případ má mnoho nesrovnalostí,

S tím jsem chtěl pokračovat. Breivikovi šlo vše jak po másle. Všude v našem světě v obydlených oblastech „zlatý standard“ zásahu policie při ohlášení střelby jsou dvě minuty! Nesmíte říci, že by mohlo jít o manželskou hádku nebo o střílení holubů, ale kdyby editor uzřel někoho se vzduchovkou v Torontě, stačí zavolat 911 a vsadím se, že do 2 minut přijedou. Ještě před dávnými léty jsem byl (v USA) svědkem přepadení s pistolí. Stále jsem byl s nimi na telefonu, trvalo jim to neuvěřitelných 30 vteřin, přijelo 6 aut a policajti vyskakovali s puškami jak na divokém západě. V Norsku 90 minut a televize si mezi tím stačí pronajmout helikoptéru a filmovat! Pak ho osloví jeho jménem a on zahodí zbraně… Nepodezírám přímo norskou policii, ale co je moc to je moc, v obou případech neměl nejmenší problém a to ho sledovala norská tajná služba nejméně 3 měsíce. Víc než pravděpodobně ho sledovaly i tajné/výzvědné služby jiných států a ty si nenechají ujít žádnou slabost. Pracují v kalných vodách a podobné individuum je použitelné a ještě lépe zneužitelné což služba vyhodnotí, popíše situaci a ptá se co s tím? Odpověď nadřízených může být „umožni mu to“ a pak to již jen jede. Problém je co kdo získá, no to mohou zodpovědět jen „nadřízení“ a nikdy se to nedozvíme. I kdyby nakrásně očividně neschopná norská kontrarozvědka vyšetřila podrobnosti, z politických důvodů nelze zveřejnit. Tedy skvělá a pravděpodobná teorie, ale veřejně neprokazatelná.

249426

30.07.2011 11:31

Breivik není superman

RE: Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Saša 74.?.?.?

>Vrahem z Osla bych mohl být i já?!

Vaše IP je zaznamenaná. Podporovat přistěhovalství do přelidněné Evropy je asi pitomost, ale u Vás v US je ve vězeních drtivá většina černochů a všichni jsou v USA narození a menšinou.

249440

30.07.2011 11:59

Breivik není superman

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Saša 74.?.?.?

>dle mých znalostí a mého uvážení by vycvičený profesionál
>postupoval naprosto odlišně

Nikdo nikdy netvrdil nic o profesionalizmu Breivika – je to psychopat vychovaný soudobou společností, ideologií hlásanou Vaší vládou a mohl být použit. Nebylo by lépe vyvraždit ideology než spravedlivě trestat až jejich výsledky a to ještě pomatené?

>"trest smrti je špatný, kdo z vás by měl sílu na to, vzít jinému život"

Zabít je slabost, NE síla! Uděláme to právem v případě bezprostředního ohrožení, jinak je to choroba vylízaných mozků. Celé a dlouhosáhlé diskuze o trestu smrti jsou na internetu. Snad nechcete vyprávět o řádné spravedlnosti Spojených Států? Kolik má vražd na sto tisíc obyvatel Norsko a kolik USA?

249444

01.08.2011 01:40

5000 stromů

RE: Pravda bude uprostřed

Saša 74.?.?.?

>Zadarmo smrky jistě odstraňovat nechtěl.

Za vším jsou prachy. Dřevo se prodá, místní dostanou něco za kácení a politici se s dřevorubci podělí. Kůrovce mají za dar z nebe.

249601

03.08.2011 03:18

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

RE: Napsat tento článek chtělo odvahu

Saša 74.?.?.?

Lakomství je zákonem ekonomiky. To je základ ideologie a korporace prosazují celosvětově. Z článku Israelis Angry At Their Super-Rich Too:

Centrální banka Izraele uvedla loni v červnu v parlamentní zprávě, že 16 obchodních společností kontroluje polovinu peněz v zemi. To je 0.000002% populace (ze 7.746.000 židovských obyvatel) vlastní polovinu peněz. Je to lepší číslo než v USA, kde 0.0000001% populace vlastní polovinu veškerého majetku. Top 40 lidí, vlastní tolik bohatství, jako 50% Američanů. Dokonce „Organizace pro rozvoj a hospodářskou spolupráci“ (The Organization of Economic Cooperation and Development) v loňském roce přiznala, že koncentrace bohatství v Izraeli je problém.

Píše Ms Linda Carbonell v souvislosti s demonstracemi v Izraeli.

249752

03.08.2011 08:21

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

RE: Napsat tento článek chtělo odvahu

Saša 74.?.?.?

>http://www.rawstory.com/rs/2011/06/03/sanders-to-o...

>(To jenom abychom tady nevytvareli nova ciselna dogmata jinak
>OK.)

Díky pane r.k. US má tuším 310 miliónů obyvatel, číslo odpovídající 0.0000001% může být 310, což mohou být rodiny, nevím, cituji z článku. V každém případě sociální nerovnost je zcela nepředstavitelná a vzrůstá.

249760

03.08.2011 09:23

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Pochopil bych

Saša 74.?.?.?

Není souvislost mezi politikou USA a vrahem?

Postup myšlení autora tohoto článku je sice správný, ale závěry pochybné. Multikulturalismus je importovaný produkt Ameriky, stejně jako Breivikem použitý termín "Judo-Christian". Vrah se zcela ztotožňuje s tím, co US hlásá, překvapivě nemá nic proti homosexuálům atp. Americký politik příhodně zapomíná, že Spojené Státy vnutily EU přistěhovalectví pod rouškou pomoci postiženým národům především jejich válkami. Neomarxismus je do toho zamotán, konzervativním politikem jen abychom si předem odplivli. Snad, aby nás nenapadl nacismus. Cílem politiky /-ů USA je ovládnutí zbytku světa. Politikům se to zdánlivě daří a spolu s vrahem trpí nějakou duševní poruchou jako schizofrenie: psychiatrické onemocnění charakterizované poruchou vnímání a vyjadřování reality, nejčastěji projevuje jako sluchové halucinace, paranoidní bludy a zmatené mluvení a myšlení v kontextu významných sociálních a pracovních dysfunkcí. Citovaný Buchanan patří k řadě amerických politiků, kteří jsou schopni prohlašovat, že Bůh jim řekl bombardovat nebo jinou pitomost, přitom jedním dechem se zmínit „o míru“ nebo být méně z cesty. Netrpí rozdělenou osobností?

249770

05.08.2011 11:35

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

Saša 74.?.?.?

>vybydlené a zkrachované JůYsEj nemá už kam klesat!

Ale má, lidi budou dělat za holé přežití a bojovat v „demokratických“ válkách.

Vážený pane Moudrostrak, není to jen přesun finanční síly směrem nahoru a úmyslné větší zotročení a okradení 99,99% Američanů? Takový celosvětový vrchol kapitalismu, EU to totiž čeká. Podívejte se na americký film v českém znění Inside job Extrémě mocní což je totéž jako nepředstavitelně zámožní, dovedou taky tunelovat.

249905

Proč je tedy zadlužená Amerika? Tam jde hrůza z IRS a žádný socialismus tam nepohledáte.

Podívejte se na americký film v českém znění Inside job Extrémě mocní což je totéž jako nepředstavitelně zámožní, dovedou taky tunelovat.

Dle Forbes Čína je největším zahraničním držitelem amerického dluhu, s podílem ve výši 1150000000000 dolarů ke konci dubna.Není divu, že je Čína nervózní. USA utrácí půjčené peníze na zbrojení a války. Pro rok 2012 je rozpočet Pentagonu 554 miliard amerických dolarů, samozřejmě, že rekordně vzrostl. Připomeňme si, že války v Iráku a Afghánistánu, jsou "mimo rozpočet" tj. nejsou v té částce zahrnuty! Pro příští rok, prezident Obama požádal dalších 117 miliard dolarů na pokračování v obou válkách. US vydává na zbrojení stejnou částku jako ostatní zbytek světa – stejně jako všechny ostatní země dohromady. Spolu se zeměmi NATO 70 % ze světových výdajů. Napadá má mě, čeho se bojíme? Nebo z čeho a koho jde strach?
Seznam zemí dle vojenských výdajů

249906

05.08.2011 12:31

Stanové městečko u New Jersey

RE: Tak im treba, keby boli Židia

Saša 74.?.?.?

[velký smích] Nevím jestli to dobře přeložili [velký smích] Sice tvrdí "najnáboženskejší Židia sa umiestnili v tabuľke najvyššie." Ale najnáboženskejší jsou v USA peníze a sluší se tam převádět jako najnáboženskejší. Dále píší: "Židia sa umiestnili na prvej priečke. Za nimi nasledovali nenábožensky založení ľudia (ateisti resp. agnostici), katolíci, mormóni, moslimovia a iné náboženstvá. Protestanti mali najnižšie skóre. Nenábožensky zameraní Američania boli v poradí druhá skupina, ktorá dosiahla najvyššie hodnotenie." Jó a citace "Viac než polovica (55%) amerických Židov sa označila za nenáboženských (tí, ktorí zriedkakedy navštívia bohoslužby a hovoria, že náboženstvo nie je dôležité)"
Jednoduše a prostě je to o penězích [chechtot]

249910

06.08.2011 06:18

Stanové městečko u New Jersey

RE: Americký sen padl na hubu.

Saša 74.?.?.?

> "americký sen" , ale celý

Americký sen se vtlouká do hlav, že každý může být presidentem a stát se milionářem. Je to sen, fantazie mozku, prostí tomu však věří. Lidská duše je optimistická.

>Důležitý rozměr diskuze začíná dotazem, a co dále?
>Naprosto zásadní zůstává nezodpovězená otázka,čím
>současný společnost devastující systém, nahradit?

Dobrá otázka k zamyšlení. Pravděpodobně kapitalismus nenahrazovat, je přirozený, ale bylo by teoreticky možné přírodní zákon džungle regulovat. Nedanit malé úspěchy skoro holého přežívání a nemilosrdně danit výjimečně zdařilé „úspěchy“ peněžní moci rovné parasitismu. Ovšem to mocní a snad ani systém nedovolí. V přírodě had žeroucí si ocas až po hlavu by chcípnul. Neodvážím se spekulovat, co se stane v našem případě. Je zajímavé, že za dob studené války v rámci soutěžení v kapitalistických zemích sociální výhody přibývaly. Teď ubývají.

249944

06.08.2011 07:18

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

Saša 74.?.?.?

>Pane Sašo, víte co mi nejde na rozum? Že těch 99,99%
> ti nejvíce okradení, bydlící toliko v Mobil Homes
>vypadají na venek jako ti nejšťastnější a nejhrdější
>Američané. Soudě podle vystavené americké vlajky před
>téměř každým takovým obydlím a její velikostí. Ti
>nejnuzněji bydlící mají obvykle tu největší.

Mám stejnou zkušenost. Jsou to ti nejprimitivnější Američané. To je vymývání mozků již ze základní školy, utvrzené mediální masáží. Máte Americký sen, blouznění, naivně věří, že každý může být presidentem a milionářem, všude ve světě je prý hlad a bída a v socialistických zemích diktátoři dokonce lidem seberou peníze na zdravotnictví pro chudé a nemáte tu svobodu bydlet v maringotce, což je levnější než si pronajmout místnost a bydlet v rozděleném bytě, což je jak dnes někteří bydlí. Věří reklamně, téměř všemu, tuším v Texasu se nějaký politik modlil za déšť a teď někdy má být modlení na stadionu snad v Houston za konec krize. Naděje umírá poslední a optimizmus je lidem vrozený.
Většina nemá žádný rozhled a nikde nebyla, ale sem tam když potkáte vysokoškoláka, který má blíž k zámožným tak si s Vámi zanadává.

249945

06.08.2011 22:47

Řecko propadá panice, čelí změně homérských rozměrů

RE: Krize

Saša 74.?.?.?

> Krize z roku 2008 se už opakovat nebude

To je politická a nic neříkající zpráva, nechtějí se zdát nepřející a tak pustí do éteru, jedna baba povídala.

Čínská Xinhua , která obvykle suchopárně podává zprávy, napomíná „Spojené státy musí řešit své chronické zadlužení“. Čínská ratingová společnost oznámila znehodnocení dluhopisů amerického ministerstva financí již na konci loňského roku což se setkalo s arogancí a cynismem západních komentátorů. Nyní i S & P sděluje globálním investorům ošklivou pravdu. Opakují doporučení S & P: Spojené Státy se musí začít léčit svoji závislost na dluzích. Musí seškrtat obrovské vojenské výdaje a nafouklé výdaje „sociálního zabezpečení“. (Jinde i americká média projevují údiv nad požadavkem snížení skoro žádného „sociálního zabezpečení“.)

249979

07.08.2011 06:52

Stanové městečko u New Jersey

RE: Tak im treba, keby boli Židia

Saša 74.?.?.?

>.. podle vladni statistiky v USA: - za poslednich 10 let,
>nenavist vuci zidum vyskocila ze 7. mista, na 1. misto

Je to pitomost, na internetu se "nenávist" sem tam najde (většinou ospraveditelné vyčítání svinstev vlády Izraele), ale ve skutečnosti společenská nenávist je v USA proti ostatním semitům s výjimkou Židů. Něco podobného může tvrdit jen ADL, což je liga proti antisemitismu a ta chce vyvolat soucit se Židy a postihovat, kdyby se jen někdo křivě podíval. Spíš opak je pravdou, poznal jsem člověka, který se vydával za Žida, aby získal zaměstnání. Lékaři, obchodníci a právníci hlásící se k Židům jsou jedni z nejúspěšnějších. Všechny ostatní menšiny mohou dokazovat pohrdání a nenávist. Židé mezi ně nepatří.

249990

07.08.2011 23:57

Stanové městečko u New Jersey

RE: Tak im treba, keby boli Židia

Saša 74.?.?.?

> .. nic ve zlem !! Rad Vas ctu.

Díky pane Steve. Moje děti rozumí, ale nemluví česky. Osud ke mně byl shovívavý. Od raného mládí žiji v zahraničí. Posledních 10 let trávím zimy ve Spojených státech. Podoba s Vaším sousedem čistě náhodná.[mrknutí jedním okem]

K tématu, teď tu čtu, jak americké studentky hledají na internetu (SeekingTuition.com SugarDaddyMeet.com ArrangementSeekers.com a řada dalších) „sponzory“ jejich studia. Za domluvenou částku jdou se starším pánem na rande. Prý takhle vystuduje 7 procent vysokoškolaček a inzerce vzrostla o 350%. Zatracená krize. [velký smích]

http://www.clickondetroit.com/news/28751238/detail.html
http://motherjones.com/mixed-media/2011/08/7-harvard-females-are-sugar-babies-hmm

250108

08.08.2011 04:00

„Ruská mafie“ v latinské Americe

Виктор Бут = Viktor Bout

Saša 74.?.?.?

Z mně neznámého důvodu se jméno Виктор Бут překládá jako Viktor Bout. (Ne tedy But, jak je mylně v textu.)
Jen pro případ, že by to někdo hledal na internetu.

250118

08.08.2011 05:11

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

Saša 74.?.?.?

>Znam lidi, ktery maji university a jsou to blbci na druhou

Souhlasím pane Rejpal! často se setkáte se vzdělaným a na slovo vzatým odborníkem v oblasti jeho zájmu a v běžném životě je zcela neschopným blbem; dokonce občas dojde k většímu neštěstí, že vzdělanec je blbem jak ve svém oboru tak v osobním a běžném životě. Nechtěl jsem vyzdvihovat samotné vzdělání, inteligence je převážně vrozená a škola skutečného života je často lepší než tři tituly.

Váš učitel měl pravdu, chodí volit i blbci a proto je špatná politika. Blbce bohužel politici a média oblafnou snadno. Přesvědčte se, koho volíte, vymáhejte ať odstoupí, když nesplní sliby. Vím, není to snadné a každý se honíme za obživou a nějakou tou legrací a politika nás tíží až když to začneme cítit na vlastní kůži – což bývá pozdě.

250122

08.08.2011 10:47

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Ne zcela přesné

Saša 74.?.?.?

>díky socialistické vládě, která zaměstnala více než 1/3 lidu ve

Antisociální / méně „socialistické“ vlády zaměstnávají rovněž 1/3 obyvatel s platy vyššími než v soukromém sektoru a s výhodami o kterých se ostatním smrtelníkům může jenom zdát a opravdu myslíte, že se přetrhnou?. Kdo by je hlídal, „vládnul“, vybíral daně, a hlavně, kdo by je volil? Máte zdání, co bere úplně blbý staršina v americké armádě? Nežárlete jak Othello a hledejte si místo ve státní nebo alespoň městské správě!

Spíš je zajímavé jak se ty peníze na světě vykouzlí. Není to černá magie?
Již i americká CNBC přináší depresivní zprávy:
Vedoucí čínských ratingových agentur tvrdí, že dolar bude postupně vyřazen jako rezervní měna a proces je nenávratný.


Na uhrazení dluhu USA by nestačilo veškeré zlato, které ve své historii lidstvo vytěžilo, píše iDěs a v tu chvíli ještě netušili, že cena zlata na světových trzích se přehoupla přes 1700 za unci.

Gerald Celente předpovídal, že zlato dosáhne 1800 dolarů do 6 měsíců, není to daleko a pravděpodobně to bude daleko dříve. Bankéři již předpovídají cenu zlata za unci 2200 do měsíce.
Evropská centrální banka minulý týden odkoupila dluhopisy Irska a Portugalska, dnes vykupuje dluh Španělska a Itálie. Nestěhují US svůj problém do EU?
Ještěže nemám nacpanou matraci, nevěděl bych kam to dát.[mrknutí jedním okem]

250148

08.08.2011 11:13

„Ruská mafie“ v latinské Americe

RE: Виктор Бут = Viktor Bout

Saša 74.?.?.?

Nejsem odborník na ruštinu, strojový překladač mně to však překládá z ruštiny do češtiny jako Bout, asi bych se rusky ani nedomluvil. Ale na internetu se Viktora But nedohledáte, snad jen, kdyby jste to zadal azbukou Виктор Анатольевич Бут. Chápu, že Бут písmeno od písmene je But.

Nejsměrodatnější je snad ruská RIA NOVOSTI a ta píše v angličtině Bout.

Jeho webové stránky http://www.victorbout.com/
a tisíce dalších směrníků.

250152

10.08.2011 22:53

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

Saša 74.?.?.?

> Uvádíš medián mzdy 21 000 korun! A kdo ji dnes dosahuje,

Jak čtu na Nově, tak tihle všichni [chechtot]

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
[chechtot]

250441

10.08.2011 23:52

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

Saša 74.?.?.?

Nejbohatší muž světa prodělal 136 miliard Kč (přes $8 000 000 000 US) a je mu to fuk – váš snubní prstýnek v ceně vzrostl a vy budete remcat

>nikdo nikoho do žádných půjček nenutí

Vaše vlády si půjčí za vás

>Dá se jezdit i levným starším autem, dá se koukat i na starou TV

Dá se jezdit na oslu a ušetříte za benzín, dá se koukat na starou a ušetříte zdroje!
Světoví vůdci nás do doby kamenné přivedou, čeho se bojíte?
Z krize nás vyvede hrdinný USA s OSN se silami NATO, "malou" světovou, „osvobozující a demokratickou“ válkou, samozřejmě za mír a kleptokracii, pardon to bude překlep, snad boj proti terorismu zaměstnanců a střední třídy. Lepší zítřky jsou na obzoru, buď budete miliardářem nebo v jeskyni nebo na „onom lepším“ světě.
[chechtot]

250449

11.08.2011 10:58

Homo consensionis – člověk konspirační

Selský rozum a pravděpodobnost

Saša 74.?.?.?

Musí být důvod k pochybám, kdo by na tom co získal nebo ztratil a pak ta pravděpodobnost. Sice možné je všechno a tedy sám se mohu mýlit, jindy je pravděpodobnost taková, že je naivní intuici nevěřit.

Někdy si přečtete vážnou zprávu a začnete se chechtat a chechtat
(AFP) US asks China to explain why it needs aircraft carrier USA se ptá Číny proč potřebuje letadlovou loď?
Čína se neptá, proč mají Spojené Státy letadlové lodě ve všech mořích, za peníze co jim půjčila, ale USA to vrtá tedy hlavou. No, třeba chtějí chytit také nějakého teroristu, možná se bojí Ufonů jako USA anebo prostě chtějí zaparkovat letadla. Mluvčí „State departement“ (US ministerstva zahraničí) Victoria Nulandová řekla novinářům: „Uvítáme jakékoli vysvětlení, k čemu Čína potřebuje tohle vybavení“. (Jinde se dočtete, že Čína již předem oznámila, že chce svoji první letadlovou loď k tréningu!? Ne jen to, jedná se o původně Sovětskou loď, zakoupenou od Ukrajiny v roce 1998)
Pak, že jsou zprávy suchopárné.

250509

12.08.2011 10:47

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

produkt nemocné společnosti

Saša 74.?.?.?

Článek nemluví o viditelných nepřekonatelných společenských a ekonomických rozdílech, o zahození skoro nevzdělané generace nezaměstnaných mladých lidí, kteří nemají co ztratit. Nezaměstnanost do 25ti let je v UK 20% a zbytek pracuje za minimální mzdu na částečný úvazek. Jak správně píše pan MoUdrostrak „střední třída“ mizí a její zblblí společností zatracení potomci za ni považují každého, kdo má o trochu víc. Tedy i relativně bohaté obchodníky, které vláda pokládá stejně za součást té lůzy a podstrkuje jejich újmu ke své podpoře. Vláda koluje elektronickou petici k podání parlamentu a navrhující zastavení všech sociálních dávek vzbouřencům. Revoluce vznikají z relativní bídy, v Egyptě podobné chování čekali a nikdo by se nad ním nepozastavil. Židé a Španělé jsou lépe vychováni a stále věří v „demokracii“, ostatně tam se bylo s kým bavit a komu prázdně slibovat. Zlatá mládež v UK a US musí za každým třetím slovem vyhrknout bezvýznamné fuck a výchovný příklad má ve své vládě, každý stát zbombardovat a okrást.

Policie byla zatím málo brutální jen proto, aby je svět nesrovnával se Sýrií. 1500 lidí bylo zatčeno (zatím 591 obviněno). V USA by policie jistě brutálnější byla.

Like Libya / London: The people defend themselves against the "rebels" [TV BANNED]

UK Riots Mirror UK Criminal Government

250635

12.08.2011 11:22

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Naprosto povrchní článek!

Saša 74.?.?.?

>v britském parlamentu mnozí poslanci jdou k
>jádru věci a po právu a s důkazy obviňují pravici, že už
>od dob "Železné dámy" je pravicí plánovitě rušeno vše, co
>umožňuje nižším třídám lidsky důstojnou existenci.

Mluvíte mně z duše pane Jiří. Článek na Infowars je z pohledu nevědomého Američana.
Britský premiér David Cameron obvinil za nepokoje lupiče a ne vládní úsporná opatření, prohlásil, že je to věc kultury. O tom, že je to věc kultury není pochyb, ovšem v jádru se v Británii objevila dospělá a vyloučená spodní vrstva společnosti. Mladí si na jedné straně osvojili kapitalistickou ideologii úspěchu. Myslí si, že cena člověka spočívá v jeho majetku. Na druhé straně se ale cítí vyloučeni z kapitalistického systému.

>Takže se díky reformám naší zodpovědné vlády máme na co
>těšit.

Bohužel asi ano, zbídačení nekradoucích ve velkém je jisté.

250640

12.08.2011 11:52

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Domino efekt od subkultury

Saša 74.?.?.?

> Ale jen se ptám, kdo všechno vlastně rabuje.

To je přece základ systému, chopit se příležitosti. To máte jako dobrý nákup na burze nebo koupit barák hluboko pod cenou než ho sebere banka atp. Učí se to na školách a počtete si o tom ve finančních zprávách. Ovšem podnikání má také svá rizika, to je základ kapitalismu pane. [velký smích]

250642

12.08.2011 19:44

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Domino efekt od subkultury

Saša 74.?.?.?

>Tak nějak. Rabování je vlastně svobodné podnikání.

„Podnikatelé“ a zloději mají jednoho Boha. Velvyslanec USA pan Eisen má obavy ze zdravé konkurence. Jinými slovy krást je OK, je to „in“. [mrknutí jedním okem]
Alespoň, když jste dost velký nebo silný, pro nejbohatší koncerny to určitě platí. Je taky dobře okrádat slabšího, blbého nebo nemocného. To učí již obchodní školy, nesmíte přece penalizovat a danit „úspěch“.

250676

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?