Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 24 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.08.2011 03:05

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Breivikův čin

Rene Bartosek 75.?.?.?

Povídal snad quido, že clovek si nemuže delat, co chce? Pouze povídal, že každý svého štestí strujcem a za všecko se platí. Ale ano, jsou tací co za lidského života pochopili nejvyšší prícinu, ale k tomu je dlouhá cesta. At nekdo zkusí pašíkovi vysvetlit treba teorii strun nad korýtkem pomejí. Dokud ve žlabu neco bude nebude chtít poslouchat, ale pokud by se vyprázdnilo, pak by bylo lepší mít v ruce kbelík s pomyjema než metafyzické myšlení. O perlách už vedel Kristus, jeden z tech, kdo chápou nejvyšší prícinu. Skoro všichni lidé se vrací, aby se naucili pochopit. Kdo pochopí ten se vrátí zrídka, jenom, když ho privede velké slitování nad temi, co volají k té nejvyšší prícíne o pomoc a jejich opravdu hodne v rámci toho treba utrápeného lidstva.

Buh netrestá sám sebe, když se moje Vyšší duše oddelila od Boha, tak mi to bylo dovoleno práve v rámci té svobodné volby. Ale oddelil jsem se od absolutní dokonalosti. A nedokonalost se svobodnou volbou vytvárí chyby, negativní karmu. Když chci zpátky k dokonalosti, musím ve fyzickém tele dojít k tomu, že existuje, a pak zaplatit za chyby a odstranit negativní energii. Absolutní dokonalost je cistá energie, která desintegruje negativní a to pri velkém množství je nicivý proces. Dokud nejsem dostatecne ocištený, tak bych nerozdejchal návrat. Fyzické telo koncentrovanou energií Absolutna není ani schopné snést.

A nejenom to, musím se naucit a pochopit, že jsem se rozhodoval i v zásadních vecech špatne. Jsem clovekem, abych pochopil jak obtížné je být clovekem a abych mel více slitování nad lidmi, protože kdysi velmi dávno jsem na ne byl velmi tvrdý a nespravedlivý, byl jsem príliš zaujatý svým zbobtnalým osobním egem.

Ve fyzickém tele je voda proteiny, enzymy jako krev krevní plasma, soucast bunek, vlasu, nehtu.... Když si budu stríhat nehty, vlasy... celej život do kyblíku, tak v tom kbelíku je na konci života podstatná cást mého fyzického já? Na masu DNA, by tam toho mohlo být i více než živá telesná schránka. Sice vše je prostoupeno Absolutnem, ale záleží nejenom na kvantite, ale i na kvalite ve forme hustoty energie Absolutna. V mozku i ve vlasech je stejná DNA, mužeme jít dále dolu na úroven molekul, atomu, protonu, elektronu, neutrin... Feynman nositel Nobelovy ceny za fyziku úžasne definoval vesmír. V roce 1982:...."veríme, že vesmír se skládá z techto šesti leptonu a z techto ".... Na fyzické mikroúrovni se vše skláda ze stejných elementu, která v rozdílném usporádání vedou k ruzným kvalitám fyzické existence. Proc by to melo být na metafyzické úrovni jinak? Soudí nekdo gama zárení meno molekulu dusíku v hurikánu? Nemají svobodnou volbu, pouze bytost se svobodnou volbou podlehá plne zákonu karmy. Cím více bytost ví a je "blíže" k Bohu, tím vetší odpovednost nese za svou volbu.

249812

04.08.2011 03:37

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Breivikův čin

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, a kterýho kmene je Breivik členem, narcisů, maníčka s plastikou na ksichtě nebo užitečných idiotů? Mno, většina těch mrtvých mluvila stejným jazykem, byli křesťané. Pravda nebyli dostatečně uvědomělív rámci té sounáležitošti. Vono národy, kmeny i lidi všeobecně je nutné k té sounaležitosti tlačit menší nebo větší silou. Blbější vládci pravda té síly potřebují více. Debilové použivají pouze sílu, ale s těma to nedopadá nejlíp. Geniální vládci nepoužívají žádnou sílu, oni prostě jdou s podstatou věcí a síly pouze vzájemně vyvažují.

Moje prevracene hodnoty, raději nechte na pokoji. A už vůbec se je nesnažte napravit dle svých uvědomělých a jedině správných hodnot vašeho kmene. Patřím k tomu méně slušnému kmeni, potkát pár z mého kmene na ostrově, tak by Breivikovi brzo došlo štěstí, což může být důležitější než patróny. Vono, třeba v budově to má osamělý střelec proti noze od stolu a momentu překvapení za rohem nebo dveřma vůbec neveselé i s mašinkvérem v ruce. Proti organizované skupině z mého kmene s klackama a šutrama i mezi stromama mimo budovu by náš velký prašivec neměl vůbec žádnou šanci, možná by někoho zabil, ale ne všechny. Ledaže by měl skryté krytí. Motivace? Žádný problém, stačilo by se podívat na pár rozstřílených kolem.

Těm mládencům z Delty to nezávidím, nevím z jakýho jsou kmene. Ale mají tak tvrdý výcvik, že po pár měsících dochází k průseru, kdy někdo ze zdravotních důvodů u jednotky končí, a přichází nový adept. Vzhledem k tomu, že šmejda zajali dle rozkazu živého, zanamená, že mají disciplínu a morálku tedy jedny z hodnot spounáležitostí dle mýho gusta. Byli nuceni improvizovat, ale chyba za akci není v těch chlapech, ale v nepřipravenosti velení na vyšší úrovni než specialní jednotka na situaci. Motivace pro mančaft z Delty není potřeba, ti chlapy byli na ostrově a viděli desítky mrtvých těl, slyšeli předtím střelbu, když kýblovali v člunech. Pokud by si někdo z nich nechtěl vylít hlavu, tak jako velitel bych jim to dal rozkazem.

Hlavouni budou muset vypracovat plán pro krizovou situaci tohodle druhu. Bod za bodem, plus osoba mající velení, včetně nahrády pokud byla obětí atentátu, sabotáž apod. A měli by si to i civilové na vysokých na ostro nacvičit neměli by vědět, že jde o cvičný poplach, aby ukázali, že mají na to zvládat šokové stresové situace. Během 15 minut musí být speciální tým na cestě, připravena automaticky záloha vyrazit okamžitě, když se cokoliv vysere s prvním týmem. Záložní tým třeba v rámci armády, kde mají taky specialní jednotky. Nic to nestojí navíc, jde pouze o lepší organizaci stávajícíh prostředků, i když policajti by měli dostat více vrtulníků. V ČR URNA nemá patróny, ale sa tím by bohaté Norsko nemělo mít problém.

249813

05.08.2011 05:03

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: U nás nesmysl

Rene Bartosek 75.?.?.?

Umíte číst text souvisle pět minut se schopností udržet aspoň v krátkodobé paměti hlavní myšlenky tohoto textu? Nejde o to, co je ideologicky libívé a co ladí s vašim pohledem na život. Jde o to, co je udržitelné nebo neudržitelné. V případě, že máte problém s textem vám vypíchnu hlavní bod na 1 calorii v potravě se spotřebuje 10 calorii ve vstupních zdrojích, k tomu doplním že závislost na ropě jako zdroji energie je 90 %.

A taky doplním, že dálkové rozvodné elektrické sítě vykazují energetické ztráty, a kdyby někdo skákal po hlavě, tak ztrátám se nevyhne a další problém pro centrální distribuci elektřiny je ten že elektřina nejde skladovat. Nemluvím o opotřebení a nutné údržbě infrastruktury okolo energie i jiných samozřejmých blbostí jako vodovodní sítě, kanalizace, ekologická devastace...

Druhá základní myšlenka v textu je, že de facto jíme ropu a jiné koncentrované zdroje energie ( uran ) z minulosti používáme pro existenci toho pro vás samozřejmého způsobu naplňování primárních, sekundarních i tercialních potřeb, jak by řekl ideolog soudruh Marx. Chápete, řeč není o novém modelu iphone, dovolené v Thajsku a jiných hovadinách, řeč je o existenci nebo neexistenci lidské civilizace.

Hmm, pozoruhodné ČEZ nám raději nepíše, kolik že konkrétně ty ztráty jsou, ale budu jistě dost. Poněvadž nejvyšší účinost naše slavná civilizace v prakticky použitelném měřítku dosahuje u tranformátorů. Když se dostanete na 95-99% účinost, tak to je realné. Životnost takového většího trafa je 20-40 let. Vyrobit to kromě dovednosti znamená hromadu energie a surovin. Mno, vezmu-li v úvahu, že dochází k transformaci toho, co natočí turbíná v elektrárně a běží to na několikrát, pak tepelné ztráty dálkovým vedením, maximum efektivní je 400 kV, poněvadž pak vám vlivem EM pole dochází ke koronálnímu jiskření a výbojům mezi vodiči a pak to zpátky postupně ztransformovat na 220 V. Transformovat proud je mnohem výhodnější než stejnosměrný proud, Edison při přenosu stejnosměrného proudu na 40 km dosáhl ztrát 80%. Odkazy vám ideologicky ani jinak nic neřeknou, ale mohli by napomoct poznání, že teplá i studená pitná voda otočením kohoutku a cvaknutí vypínače je jistým druhem malého zázraku, ale nic netrvá věčně ani ideologie udržitelného růstu. Ono udržitelný růst existuje, jenomže ti co oněm žvaní mají na mysli udržitelnou expanzi a ta s budoucností není kompaktibilní.
http://www.cez.cz/edee/content/microsites/elektrin...
http://www.trasfor.sk/documents/Okvaliteproweb.pdf

249885

06.08.2011 15:05

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: U nás nesmysl

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, jó no. Já se dívám na svět povětšinou bez toho panáčka v krvi. Dopopručuju vám to někdy zkusit taky. Svět sice pak vypadá méně optimisticky, ale člověk si tak často nenabiju hubu. Když jde o vyjasnění pojmů, co to je ta disponibilní energie? V chemii a fyzice mě to nikdo neučil. Souhlasím, že ta permakultura je optimistickým stavem několik stovek let po kolapsu civilizace založená na expanzi, v které žijeme. Kde berete tu jistotu, že něco jako civilizace musí existovat? To považuju za naprosto nelimitovaný optimismus. Ono udržet civilizaci v chodu dá fušku. Ať si líbí nebo nelíbí, tak systém fraktalních rezerv a nekonečné expanze narazil na jisté fyzické limity, i kdyby jste organický život s názvem člověk hned teď naučil "srkat" individuálně statickou elekřinu, tak jsou tady limity ekologické a faktor času. Další náš budoucí problém se jemnuje voda. Komlexní civilizace je velmi robustní útvar a změnit rychle fatální závislost na ropě nejde. Nemluvím o tom, že to bude vyžadovat obrovský ekvivalent energie. Co to bude asi za druh energie, když na 90% závísíme na ropě? Zásoba potravinových zemědělských plodin je zhruba na 150 dní. I tak existují hladomory. Jestliže by všecko šlo rychle a během 10 lety by jsem se odklonili od závislosti na ropě, tak v Joustónu i jinde mají problém.

249962

06.08.2011 15:15

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: U nás nesmysl

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jistě decentralizaci energie, bez toho jako složitá civilizace nemůžeme do budoucna existovat. Nejsme žádný expert, ale pokud se dívám na věc čistě ze selského pohledu. Pak mít transformovat výkon turbíny postupně na 400 kV a pak znovu to transformovat dolů na 220/110V, plus údržba tisíce km megavedení rozvodné sítě, ztráty na tomhle megavedení. To nevypadá moc efektivně. Jistě běžný človíček to cvakne, ale hra s papírem jako ekvivalentem zdrojů skončila. Ten papír nám totiž poněkud ztratil vazby s reálnými zdroji a co sleduju dění, tak dynamika této schozofrenie mezi finačním systémem a reálnou ekonomickou roste zběsilým tempem. Pravda při účinosti 40% spálit uhlí v elektrárně, pak s ním doma ohřát vodu v bojleru. Takový trochu demagogický příklad na tu efektivitu.

249964

06.08.2011 15:21

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: U nás nesmysl

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nejsem přítelem masových akcí, holt ta nexpanzivní civilizace bude mnohem více deglobalizovaná. Já to vidím na konec systému fraktalních rezerv, a pak se bude vidět jestli máme na to být neexpanzivní civilizací, pokud nemáme, tak... A litovat toho určitě nebudu. Nevidím nic pozitivního na někom, kdo by masově rád prožral minulost, přítomnost i budoucnost a není schopen vládnout jinak než pomocí koryt, strachu, fízlování....

249965

07.08.2011 16:20

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: AC DC permakultura

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jestli to chápu správně poněvadž technicky tom,u rozumím jako koza petrželi, tak jde stále o lokální síť. Jestli bude na stejnosměrné bázy nebo střídavé je technická otázka efektivity. Faktem je, ale že současná lokální infrastruktura běží na 220/110 střídavých. Na co by vyšlo z hlediska zdrojů ji kompletně překopat? Někde jsem četl, že nějaké americké městečko když dělalo rekonstrukci veřejného osvětlení, tak použili diodové lampy. Jestliže stará infrastruktura jde do kopru, tak výměna má smysl. Ale lampa jako koncový spotřebič na síti. Dělat i lokální rozsáhlé změny v rozvodu by mohl být větší problém. Jestli je DC dostatečně efektivní bude se prosazovat, nejprve tam kde je vysoká spotřeba a jsou k dispozici investice, tedy průmyls.

250040

07.08.2011 16:22

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: energie je dost..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale ne v počtu 7 miliard.

250041

07.08.2011 16:30

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jenomže zájmy těch co mají balistické rakety se nám ohledně geopolitiky začínají drhnout o sebe. Co myslíte je oligarchie spojená s vojenskoůprůmyslovým komlexem schopna vymyslet něco více než "cenný papír" s laufem kanónu? Strategie co nejde silou jde větší silou.... Mám pocit že pro překročení velmi nebezpečného bodu transformace to bude chtít řekněme poněkud kreativnější a konstruktivnější strategii než hrubou sílu spojenou se strachem.

250043

07.08.2011 19:29

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Souhlas s panem Editorem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mormoni si jedou v USA furt po svým a kupodivu po více jak stovce nevymřeli, semtam se do civilizace zajdou podívat. Kupodivu se o módní trendy nezajímají, a co mi přijde ještě zajímavější žádný blbce na okolo se jim nesměje. Jsou respektovaná komunita. Problém je jinde, až to začne být hustý, tak davy z města by mohli jít rabovat na venkov. A bez farmářů to prostě nejde, to zjistili i bolševici, kdy soudruh Lenin byl přinucený přijnmout byť s velkým ideologickým odporem NEP. [velký smích]

250065

08.08.2011 18:45

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pro mě za mě, by ČR apod. mohla ležet na zlatých cihlách, a obyčejný lidičkové by z toho dostali s prominutím hovno. To celé platí pro východní Evropu a příklad Řecka ukazuje, že se to bude šířit i na západ. Prostě takový je přístup ideologie kapatalismu z 19. století. V padesatých letech 20. století manažerská odpovědnost stála na třech principech. Odpovědnost k majitelům, odpovědnost k zákazníkovi, odpovědnost k zaměstnancům, v ČR tu myšlenku razil Baťa.

Dneska máme maximálně snížit náklady včetně platů řadových zaměstnanců, ale platy manažmentu překročili veškeré hranice zdravého rozumu. Propojení velkých korporací s velkou politikou. Tady byly odpovědnost degradována na nouzové vyplacení bank a kvartalní strategie vedení. Lidi si utahují opasky a zadlužení privátních korporací se převedlo na stát. Kdo platí daně má odpovědnost k vládnutí. To platilo pro korporace před 60 lety, dneska se pro ně veřejný rozpočet stal kořen-kafka, kterého je třeba maximálně oškubat.

Ideologocké řeči o minimalním státu? Velké korporace nejsou schopny existovat pouze s minimalním státem. To, že se to desítky let provozovalo s třetím světem stojí na stabilní socialním smíru se silnou střední třídou na západě. Nebude existovat silná střední třída, nebude mít smysl vyrábět, nebudou korporace. Vítejme v neofeudalismu. V Londýně došlo k nebývalému jevu, organizovánému rabování. Policajti se poněkud stáhli z ulic. Prej překvapení projevy násílí. Ono podporovat destabilizaci jinde je očšemetné. Co doma v centru impéria? Tvrdě zasáhnout a dopadnout stejně hloupě jako v Sýrii nebo Baharajnu?

V bedně nesmí být někde vidět koza, ale když stříká krev z monitoru tak je to pro gamesy 10-ti letých děcek OK. Astronaut koukal jako děcko na krtka. Na co koukají děti dnes? K tomu všeobecný úpadek vzdělání, užitečný idioti jako Mádl s Issovou jsou obrazem úcty ke stáří. Technologie s drony stírá rozdíl mezi virtualní realitou a válečnými operacemi. Jestli se dá vypalení rakety helfire na základě těžko ověřitelné výzvědné operace nazvat válkou. Taliban dostal do léčky na základě neověřitelné informace speciální bojovou jendotku SEAL. Pravda když se omylem trefí svatba nebo pasák koz, tak už to ztrací mediální zajímavost.

Třetí odpovědnost k majiteli či majitelům. Můj názor, že skutečná odpovědnost je dlouhodobého charakteru. K čemu je jít za krátkodobým ziskem za cenu dlouhodobé stability a destrukce nebo ekologické devastace? Teď čtu, že propad v kreditovém kasínu dosáhl řádově biliónů dolarů za víkend. Stačilo ohlásit i tak snížení nadhodnoceného ratingu USA, ale bankrot přiznali oficiálně byť nepřímo v Madridu a Římě. Řecko je na nohou, i z toho důvodu se ECB se rozhodla bez podmínek převzít dluhy Itálie, Španělska. Budou na to potřebovat řádově bilińy euro, jinak řečeno do eurozóny napu...

Automaticky kráceno

250213

08.08.2011 18:46

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Rene Bartosek 75.?.?.?

Třetí odpovědnost k majiteli či majitelům. Můj názor, že skutečná odpovědnost je dlouhodobého charakteru. K čemu je jít za krátkodobým ziskem za cenu dlouhodobé stability a destrukce nebo ekologické devastace? Teď čtu, že propad v kreditovém kasínu dosáhl řádově biliónů dolarů za víkend. Stačilo ohlásit i tak snížení nadhodnoceného ratingu USA, ale bankrot přiznali oficiálně byť nepřímo v Madridu a Římě. Řecko je na nohou, i z toho důvodu se ECB se rozhodla bez podmínek převzít dluhy Itálie, Španělska. Budou na to potřebovat řádově bilińy euro, jinak řečeno do eurozóny napumpují o dva řády více papíru ve formě inflace. Sanace dluhu privatních bank, o tom se kapitalismu 19. století nesnilo ani v nejrůžovějších snech. Praktický nulová odpovědnost za ekologickou devastaci, sociální nestabilitu. Jenomže legitimita valstnických vztahů se bez stability neobejde. Ve Francii to pár let po útoku na Bastilu vypadalo v rámci majetkové legitimity poněkud jinak. Pravda chudina koláče jíst nezačala.

250214

08.08.2011 18:56

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Rene Bartosek 75.?.?.?

Do prkna, západ měl sto let potenciál, kdy industrialní společnost vytvářela většinu bohatství, ale snižijucí se podíl daní velkých krorporací na celkovém zdanění, ukazuje jak se snižuje skutečná odpovědnost západní elity k vládě. I daně jsou náklady, které je třeba snížit, že ano? Vládnout znamená nést odpovědnost za to, aby to správně dlouhodobě fungovalo. Jakmile se vláda stává tlupou všeobecně zkorumpovaných politiků, kdy veřejný rozpočet je předmětm porcování kořisti, pak... Takže, kdo dostal západ do pozice, kdy kreditní kasíno je schopno ruinovat reálnou ekonomiku? Někdo jako Che Guevara nebo Sadám nebo KLDR? Kadáfí je stále ve srovnání se TOP korpracemi pouhý šmelinář v malým, ale v otázce politické vlády je situace jiná. A to Kadáfího dvakrát nemusím, ale určitě je schopný vládnout chytřeji než v Sýrii, Baharajnu nebo Řecku.... A to účet za dobré a špatné vladnutí se bude teprve platit.

250215

08.08.2011 19:05

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Ze zkusenosti

Rene Bartosek 75.?.?.?

[smích]

250218

08.08.2011 19:25

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já myslím, že to chápou. Podívejte tady máte možnost předplatit od farmářů, co zrovna v sezóně roste. Akorát minimum vám toho přivezou bušl a je to bez konzervantů musí se tedy poměrně rychle sníst nebo zavařit. Buď se musí domluvit více lidí, i kamárřadky které fantasticky vaří, tak nezavařují a nekonzervují. Zatím, ale chtějí se to naučit.[mrknutí jedním okem] Dvakrát, jednou za měsíc dovoz přímo do baráku. Majitel našeho baráku během roku, přeměnil půlku travnaté plochy za zahrádku ve městě. Zelenina, léčivky, ale aby byl soběstačný při té ploše v městské zástavbě? No way. Má kompost, ale pokud by ho měl každý v hustě osídleném městě, byť jde o čtvrť rodiných baráků v Chicagu? Skutečně problém s hygienou v rámci hustého městského osídlení, ale takový městský člověk se může spolehnout na zemědělskou komunitu lokálního charakteru. Myslíte, že milióny lidí se můžou rychle přemístit na venkov? Místní obchody zaměřených na organické zemědělství, na sajně čtete organic amisch foods. Velký obchodní řetězec je WholeFoods, orientovaný na lokální produkci. Nárust organického zemědělství má přes obrovský vliv korporací jako Mosanto na politiku, média, legislativu neuvěřitelnou dynamiku. Už samotný fakt, že velké korporace jsou po desítkách let vymývání mozku nuceny sáhnout k restrikci v podobě Kodexu Alimentarius apod., tak to něco význámného vypovídá.

250220

08.08.2011 19:36

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

Opovrženíhodný dluh.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zajímavý precedens v Iráku. A USA jsou zemí, kde platí precedentní právo. Jenomže pravda, vybombardovat nějakmou zemi, odstranit její vládu a pak prohlásit zábazky za opvrženíhodné, to není vono...

To by chtělo lepší příklad jako precedent. Co asi řekl Řím jako člen G7 k případnému placení dluhů, když ECB poskytla bez podmínek krytí? Onoi většina dluhů jsou převážně úroky. V každém případě finační letadlo se nezadržitelně blíží k zemi a dopad bývá tradičně tvrdá výbušná záležitost. Jakmile jeden západní stát vázaný na euro nebo dolar, kde bankovní oligarchie převedla svá negativa do veřejného sektoru v podbě záchraných balíčku udělá dlohý nos na věřitele, tak to bude mít domino efekt.

250223

09.08.2011 01:11

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: HyperPermamegakultura

Rene Bartosek 75.?.?.?

Česnek Kalifornia byl dobrej, to samé jabka u Michiganu. Předražený to je. Lidi budou jezdit na venkov, až nebudou mít prachy. Zajímalo by mě jaké jsou výkupní ceny. Registrval jsme, že farmář v Číně spáchal sebevraždu, po té co pěstoval jenom zelí a za kilo mu "obchodník" nabídl dva centy. Pamtuju, že babička povídala, že když se neurodili brambory, tak se jedla pohanková kaše, protože starý zákazník měl přednost před domácíma.

250261

09.08.2011 01:19

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: A co odpovědnost voličů?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy si opravdu myslíte, že jestli třeba Stiglitz napíše, že 25% příjmů má pod palcem úzká skupina lidí, že to je o nějaké efektivitě, umu, talentu? Od nějaké velikosti kšeftu se k němu nedostanete bez konexí, kdyby jste se rozkrájel. Nemluvím o o tom, že do nějakého byznysu nemáte šanci ani vlézt. Např. Čína měla zájem investovat v americkém ropném byznysu. Kongres to zatrhl, tedy formálně Kongres.
http://www.blisty.cz/art/59657.html

250263

10.08.2011 05:23

Řecko propadá panice, čelí změně homérských rozměrů

RE: vztek

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo to bude černýmu trh strašně vadit, že cenné kovy a jiné věci budou zakázané. Holt lidi pokud mají chcípat hlady, tak zákazy.... V Londýně se rabují blbosti typu elektronika, hadry. Jó kdyby šlo o jídlo, tak by byl poněkud větší tropický hic v ulicích anglických měst. Když půjde do tuhýho, tak lidi budou věřit tomu, čemi přiznají důvěryhodnost. V Jugoslávii se potraviny kupovali za drahé kovy, poštovní známky a jiné cenosti, marky a dolary. Marka neexistuje a nemyslím, že investoři mají valnou důvěru v euro a dolar, podle toho jak jim na burze cvakají rytmicky prdelky. Co teprve vobyčejnej člověk? Půjdou lidi masově s provazem v ruce do lesa hledat pro sebe vhodnou větev? Pokud chce někdo zakázat třžeba drahé kovy, tak musí mít plán B a ten plán B musí fungovat líp než varianta A, jinak lidi budou na plán B....

250366

11.08.2011 02:44

Homo consensionis – člověk konspirační

Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já určitě jsem starej konspirativec. Na blbé náhody nevěřím, i když je nelze vyloučit. Mno, hroutí se nám papírové měny, v Libyi a jinde vyhráváme, v Londýně se nám zlehka zvandalizovala ulice a média s hlavounama proj neví, kde to má kořen? O Isladnu se raději neinformuje... A my v ČR řešíme pochod sexualních menšin.

Ne že by si Kalousek uvnitř hlavy myslel zase tak něco jiného než Bátora, ale přece jenom se chystá privitizace vzdělávacího systému a z toho něco kápne, takovej náměstek z VV a ještě ke všemu s ideály se nehodí. Nejlepčí byla doporučení Tominové jako poslankyně parlamentu a stínové ministryně pro lidské práva. Život sám píše ironické příběhy drsného satiriky velkéhop formátu. Nečas jako premiér má nechat Bátoru zmizet prozatím ze státní zprávy, protože kandidoval v minulosti za politickou stranu, kterou Tominová nemusí. Nevím zda byla ministerstvem vnitra demokraticky Narodní strana zakázána? A třešínku na dortu dodala vládní zmocněkyně Šimůnková, která poslala nezávislým svobodným médiím návod, jak informovat o Pride parádě. Tohle je samozřejmě pohled konspirativce. Víceméně Pride paráda bez nějakého veřejného průvodu do naha je nudná záležistost, ale dá se o tom psát, demokraticky napovídat z vlády médiím jak informovat nebo z řad opozice čistit státní zprávu od ideologicky málo uvědomělých soudruhů i demokratů. Jsou západní ambásady zděšeny ohrožením demokratury na český způsob?
http://www.novinky.cz/domaci/241481-batora-je-rasi...
http://www.novinky.cz/domaci/241474-v-metropoli-of...

P.S. Tomuhle si říká sarakasmus, i když se objeví uvědomělý, co to nazvou rasismem, xenofobií a já nevím co tomu nálepkovači a dostatečně kovaní demokrati na výši, tak co tomu všecko přišijou? Ale vyložit to jde jakkoliv. Demokraticky i konspiračně a taky selským rozumem. [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=JBJVVFX1Rjo

250461

12.08.2011 02:20

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Konspirace,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kde sedíte, že máte dostatečné kvalitní informace? Norové prudí dlouhodobě, Mosanto a jeho přátele v Eropě by rádi omezili malým sedlákům nákup hnojiv, pesticidů a jiných nebezpečných chemikálií. Omezit držení zbraní lidičkami by se chtělo všeobecně, poněvadž nám začíná jít do tuhýho. Kolem užitečného vola jako Breivika se určitě nachomýtlo více tajnejch než norská tajná služba. Co jsem viděl fotky, tak ta bomba udělal obrovskou paseku. O tom, že blb v novém protichemickém oděvu ke všemu čistém, přepracoval tunu hnojiva na bezvodý praktický čistý NH4NO3, soudě podle škod po výbuchu si myslím svoje. Diletant, který po bordelech shání kalacha v Praze si těžko obstará rozbušky, že by je vyrobil?... [velký smích] [velký smích] A nakonec zapojil tunu trubiček řekněme po půl kile, to už je vůbec hodně veselé.

A to říkám jako týpek, co měl za jedna z labin z anorganické a organické chemie. Kdybych si máknul, tak bych to byl schopný přečistit hnojivo. Při explozy S4N4 jsem přišel o půlku palce, takže bych měl být dostatečně opatrný při výrobě na tunu, minimálně tak kila třaskavin do rozbušek, což je na koleně s prominutím kurevsky hodně kilo třaskavin. Ještě bych z toho už s velkýma problémama udělal rozbušky, ale abych to zapojil, aby to způsobilo obrovskou škodu. No way. Na to prostě musíte mít zkušenosti jako aspoň střelmistr nebo pyrotechnický výcvik z armády nebo něco na ten způsob, to se v civile neučí.

Tzhle informace mě vedou, že v Oslo bouchla bomba, kterou vyrobil klidně i na bázy ledku profík. Došlo k výměně toho, co tam dovezl Breivik. Otázka několika minut, když takového osla vytipujete, sledujete a lehce na dálku manipulujete. Prostě telátko jako Breivik dle mých životních zkušeností nemohl výrobu cirka kila třaskavin ve zdravý přežít.

Když to přepísknu, tak na várku na koleně dostanete 20g a to je tolik, že když vám to bouchne v nádobíčku, tak vám v tom fajnovém obleku udělá slušnou újmu na zdraví, kromě odpisu obleku. Ten oblek je pro mě jako chemika vůbec kravina, udělat si na farmě i primitivní digestoř je mnohem rozumější při množství tuna. Breivik musel mít minimálně 50 krát štěstí, lidi si rychle myslí, že jsou mistři světa. Mě odhaduju bouchlo pod rukama, tak 10g S4N4 a mslím, že to není příliš účinná třaskavina. Pravá ruka spálená na některých místech hezky do černa, část tkaní utržena z toho plyne nutnost plastiky, tepenné krvácení, šok... O tom, že bych přežil v centru města sám bez pomoci?... Kdyby lidi u katedry AG chemie odešli o 10 minut dříve na oběd, tak filosofové by mě možná nenechali vykrvácet, poněvadž v roce 1991 ještě v ČR hodně lidí ovládalo PP, ale ruku do ohně bych za to nedal. Docenti chemie okolo šedesátky měli v ksichtě lehce zelený nádech, a ti už lecos nehezkého v labině viděli. Kupodivu ženský se drželi. A zrovna sekretářka nechemik. [cool]

250610

12.08.2011 02:39

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: 1 s hvězdičkou

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nejlíp to tady sdělil pan Semerád při diskuzích tuším okolo Fukušimi. Když se po něm vezl měsíc uvědomělej ředitel, že řekl svůj názor, tak musel sjednat ve škole pořádek jeho táta, který měl taky pátěř. A pak mu pustil hlas Ameriky a na otázku, zda tam říkají pravdu odpověděl. Ne, když chceš dojít k pravdě, tak musíš srovnávat různé informace a myslet. Tak nějak mi to utkvělo v paměti. Nám to vysvětlila doktorka historie na semináři z egyptologie. Bitva u Kádeše mezi Chetity a Ramsesem II. Když vám někdo striktně řekne 1274 BC. tak zbystřete datace todle období egptských dějin je plus mínus 250 let. Na rok přesně jsme schopni jako nejstarší datovat starořecké dějiny zhruba od roku 500 BC. Navíc chetistká stéla tvrdí, že slavně zvítězili, egyptská stéla mluví taky o velkém vítězství. Takže plichta. Jinak selským rozumem převážně učí myslet na technikách a přírodních vědách. [mrknutí jedním okem]

250612

12.08.2011 02:44

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Je tu však

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nebuďte naivní. Zatím na smrt nemocnej není. Má teď těžký období. Prochází vývojem, ale tím jsme prošli skoro všichni, kdo pršli králíčí norou. Myšlení je holt velmi nebezpečná věcička a nakažlivá pro všechny kromě fanatiků. Nepochybuju, že i tajný co aktivně nebo pasivně šmírujou alternativní weby prošli jistým myšlenkovým vývojem. [mrknutí jedním okem]

250614

12.08.2011 02:52

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Skvela sebereflexe

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, já bych kritický rozum s ocamovou břitvou moc nespojoval. Ocamova břitva i zdravý skepticismus jsou staré věcičky a dokázali se s ní obhájit teorie jako kamení nemůže padat z nebe a země je to dá rozum placatá. Kritické myšlení se musí odvažovat vzít v úvahu cokoliv, bez toho že by proběhla selekce na základě zdravého skepticismu a jiných berliček rádoby racionální logiky. Neznamých proměných je v životě tolik, že na základě toho, co jset napsal by jste se měl bát dýchat. Chápete i kdyby jste seděl jako šéf v Langley, tak nebudete mít velmi často nic více než dobré nebo méně dobré dohady, analýzy, předpovědi, teorie, podsunuté selektivně vybrané informace, desinformace...

250615

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 108 čtenářů částkou 15 955 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 1

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 5

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,98 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,47 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
25,73 Kč
100 japonských jenů
23,20 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
34,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 206,80 Kč
1 unce stříbra
427,60 Kč
Bitcoin
219 219,90 Kč

Poslední aktualizace: 25.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?