Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 34 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, Hruška, J. Hruška, J.Hruška, jan Hruška.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.12.2010 08:34

Wikileaks = Asanace internetu

Drobná poznámka:

Hruška 79.?.?.?

Autor píše "špatné nakládání s veřejnými prostředky při asanacích bankovního sektoru". Jde ale o pokusy o sanaci bankovního sektoru.
K vlastní věci bych si dovolil poznamenat, že mezi těmi statisíci bezvýznamných dokumentů, které byly nebo mají být zveřejněny lze sotva najít něco podstatného, i kdyby to tam bylo. Je toho příliš moc, než aby to jednotlivec nebo malá skupina mohli přečíst, roztřídit a posoudit.
J.Hruška

233772

14.02.2011 10:03

Neskromný pan Čulík

No - dělá to dobře.

Hruška 79.?.?.?

Nevím, jak jste myslel tuto větu v článku Vy, ale nutno uznat, že když uvážíme, kdo ho platil, dělal svou práci opravdu dobře. Publikoval to, co si jisté kruhy ve Velké Británii přejí slyšet. Vedle článků, vychvalujících Anglii jste zde našli články, špinící všemožným způsobem Čechy i Českou republiku. (Méněcenný národ se snáze mistruje, ponižuje i rabuje, že?) Ono se ze zaměření jeho stránek dalo docela dobře usoudit, kdo ho platí.
Nutno ale dodat, že tak jeden článek z deseti stál za přečtení, což ve dnešním srabu rozhodně není málo. Takže škoda.
Na rozdíl od předešlých pisatelů mi rozhodně nevadí, že si přitom přišel k penězům.
J. Hruška

238058

11.03.2011 09:15

Státní dluh - dokonalý systém

Dá se to vidět i jinak.

j. Hruška 79.?.?.?

Podstatou krize v kapitalizmu je stav, kdy kapitálu je tolik, že ho není do čeho investovat. Peníze, které leží v trezorech nevydělávají a tím vedou banky ke krachu. Protože banky mají moc, brání se různým způsobem.
Jediné, do čeho lze dnes investovat, jsou právě půjčky, nejlépe půjčky státům. Metodami, které si ve své dobrotě možná ani nedovedeme přestavit přinutily korporace politiky, aby od nich půjčovali peníze pro své státy.
Výnosy těchto půjček ovšem vytvoří další kapitál, který bude nutno zase někam "investovat". Celé to funguje jako alkoholik, který si dává na povzbuzení jednu sklenici za druhou - a taky to tak dopadne.
J. Hruška

239292

18.04.2011 09:45

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

Americký mix.

Hruška 79.?.?.?

Článek je typicky americký. vedle pravdivých faktů obsahuje i naprosté nesmysly, takže nakonec nevíte, jestli jde o vážně míněný protest nebo mazanou propagandu.
Ochuzený uran je samozřejmě méně radioaktivní než uran vytěžený, právě proto že jsou z něj odstraněny přirozeně radioaktivní složky. Srovnávat ho se "špinavou bombou" je naprostý nesmysl, což si uvědomí každý, kdo ve škole nespal.
Naproti tomu je fakt, že uran je i po chemické stránce notné svinstvo. Právě jeho chemické vlastnosti se vší pravděpodobností způsobují škody, ve zmíněných krajinách pozorované.
Mimochodem: Málo se ví, že Německo nevyvinulo atomovou bombu proto, že zásoby uranu (tehdy samozřejmě velmi malé, protože nebyl důvod uran těžit - jeho sloučeniny se v té době používaly do barev a na výrobu termistorů) byly vyzžity na výrobu protitankových střel.
J. Hruška

242115

29.04.2011 09:21

Nebe pro nás, peklo pro jiné

Vznášeli proti němu

jan Hruška 79.?.?.?

mnohá těžká obvinění, ale On neodpověděl ani slovo.
Bůh mlčí. Co má taky říkat lidem, kteří jsou přesvědčeni, že vědí všechno nejlíp.
J. Hruška

242837

04.05.2011 09:14

Jsme otupělí zlem

Neříká se

Jan Hruška 79.?.?.?

"Vlastně nikomu nedochází neuvěřitelná drzost Američanů. Že prostě v cizí zemi popraví člověka bez soudu a ještě se tím kasají."
Neříká se popraví, ale zavraždí.
J. Hruška

243323

18.05.2011 11:19

Církevní majetek

Komedie plná omylů.

79.?.?.?

Zarazilo mě, že diskuse pod článkem nereaguje na článek samotný. Takže nezbývá než vysvětlit:
1) Článek se netýká otázky, jestli je Římskokatolická církev „dobrá“ nebo „špatná“. Pokud bychom to chtěli řešit, musíme říci, že za ta léta udělala mnoho dobrého i špatného. Takže jsou tu tři možnosti: Buď vidět jen to špatné a onanovat se nad ateistickými brožurkami, nebo vidět jen to dobré a mysticky se vzrušovat nad brožurkami katolickými. Třetí možnost je snažit se, aby z toho dobrého alespoň něco zbylo a to špatné bylo pokud možno napraveno. Pak vás ovšem budou napadat jak zastánci hesla „Vzhůru na stromy“, tak hodní katolíci.
2) Článek byl napsán, protože si myslím, že církevní vedení se zase snaží udělat notnou blbost, snad proto, aby štvavé kampaně, čas od času proti církvi propukající, měly nějaké oprávnění. Tak jsem zkusil ukázat, kde si pro svojí touhu po vlastnění vzali ideologickou munici a také nadhodit některé problémy, které se kolem vlastnictví vyskytují.
Dosavadní způsob financování církví vychází z josefínského uspořádání. Stát spravuje část církevního majetku a z výnosů církev financuje. (Mimochodem: Jestliže už v osmnáctém století bylo nutné dát církev pod kuratelu...) Myslím si, že toto uspořádání je nejméně špatné a mělo by po vyjasnění a upřesnění zůstat. Naproti tomu zkušenosti s majetkem, který byl už navrácen nás opravňují k domněnce, že navrácený majetek bude v krátké době z největší části prohospodařen a máme církevní vedení na krku znovu. Požadavky na „nápravu minulých křivd“ lze totiž vznášet do nekonečna.
J. Hruška

244310

20.05.2011 13:34

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

J.Hruška 79.?.?.?

>... tak se vymyslel nový termín
>"Vyrovnání státu s Církvemi". No a to se týká majetku před
>rokem 1948.
Dobrý postřeh. Nejde - tedy nemělo by jít o restituce, což zjevně spoustě lidí nevadí.
Mimochodem: V době, když ještě nezanikl zdravý rozum, byly jakékoli restituce odmítány, už proto, že není možno vrátit stejné věci stejným lidem. Později měly být vraceny jen výrobní podniky a jenom těm, kdo se zaváží, že budou osobně dále podnikat. Cílem mělo být vytvoření vrstvy českých nekomunistických podnikatelů. Až potom převládl pravicovo bolševický řev o vracení nakradeného. Výsledek: Místo podnikatelského prostředí vznikl ráj spekulantů.
Mám pocit, že tohle je totéž v bleděmodrém.
J. Hruška

244415

20.05.2011 14:29

Církevní majetek

RE: Komedie plná omylů.

J. Hruška 79.?.?.?

>Vsuvka - s tím "josefínským uspořádáním" se
>pravděpodobně mýlíte,
Nenapsal jsem, že jsou podle něj církve financovány,ale že dnešní uspořádání z něj vychází.
Shodneme se, že dnešní vedení ŘK církve se ze všech sil snaží ze sebe udělat něco, co se podobá tetě Kateřině ze Saturnina: Otravného příbuzného, který všude chodí a vykládá, jaké mají druzí vůči němu povinnosti.
J. Hruška

244416

21.06.2011 16:19

„Vraždící okurky“ aneb po kom se hází „střevní bakterií“?

Přirozené příčiny.

J. Hruška 79.?.?.?

Pro úplnost je dobré říci, že není vyloučena možnost, že bakterie zmutovala ve střevech chovného dobytka. Má-li dobytek ve velkochovech přežít, musí být - a také už řadu let je - preventivně "vycpáván" nejrůznějšími antibiotiky. Jako všude, ani tady nikdo nemyslí na to, jaké důsledky by to mohlo v budoucnu mít. Takže je možné, že si bakterie v jeho střevech vypěstovaly odolnost proti všemu možnému. Na druhé straně střevní bakterie mimo střeva nemá velkou šanci dlouho přežít, ale jestli byla ekologická zelenina z úsporných důvodů hnojena čerstvým hnojem...
Jak je tato možnost pravděpodobná, to už posuďte sami.
J. Hruška

246524

25.07.2011 09:44

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

Dotaz: Nebyl ten tábor levicové mládeže vlastně teplárna?

79.?.?.?

Ne že by na tom tak moc záleželo.

248931

02.08.2011 12:00

Reakce na článek \"Breivick není superman\"

RE: No nevím

J. Hruška 79.?.?.?

Já myslel třeba Richarda Lawrence v roce 1835, Bootha v roce 1865, Guiteaua v roce 1881, Leona Czolgozyho v roce 1901, Johna Schranka v roce 1912.

249707

07.08.2011 15:45

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

Samozřejmě že je to blbost.

J.Hruška 79.?.?.?

Když pro nic jiného tak proto, že se vždycky najdou lidé, kteří raději sklízejí z cizího než ze svého. Jihoameričtí indiáni mají vždy několik malých políček hluboko v pralese. Je to kvůli naději, že alespoň na některé lupiči nepřijdou.
J. Hruška

250037

24.08.2011 11:24

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

Je tady možnost,

Jan Hruška 79.?.?.?

že si ti vyčuránci uvědomili, kam stát vedou a jaké to zákonitě bude mít důsledky. Snaží se tedy pod první slabomyslnou záminkou z vlády utéct.
J. Hruška

251729

11.09.2011 12:51

9/11 po deseti letech – stále čekám

Ještě jedna konspirační teorie.

J. Hruška 79.?.?.?

Před lety kdesi problesklo tvrzení, že výškové budovy byly podminovány hned po dostavění, právě proto, aby v případě, kdy hrozí jejich pád, byly odstřeleny, spadly do vlastního půdorysu a nerozbily celou okolní čtvrť - mimochodem - postavit něco takového uprostřed hustě zastavěné oblasti může napadnout jen někoho v USA. Tento fakt byl samozřejmě nejpečlivěji utajen, protože jinak by se každý rozumný člověk do budov bál vstoupit.
Na rozdíl od některých nepříliš chytrých tvrzení (například o termitu, který byl pravděpodobně skutečně použit - při rozřezávání trosek, aby bylo možno mezi ně vniknout a později je odstranit) tuto možnost později nikdo nezmínil.
J. Hruška

253051

19.11.2011 12:32

Sametové rozkradení republiky

RE: To mě ždycky potěší,

J. Hruška 79.?.?.?

>... pritom pracovali s komunistickou efektivitou
Když někdo nechtě přizná, že za komunistů se lidi nepředřeli, ale přesto bylo dost peněz na důchody, zdravotnictví, školství, nové levné byty a tak dál.
Ještě lepší je, že tito lidé v podstatě tvrdí, že co byla za komunistů bída s nouzí, cholera, svrab a neštovice, to jsou za kapitalistů nejen kapitalistické výdobytky, ale přímo život nad poměry, kterým jsme si přožrali budoucnost.
Připadá mi, že podobná moudra píší čtrnáctileté děti, buď za odměnu od řádku, nebo aby si vylepšily kádrový profil.
J. Hruška

257297

30.11.2011 09:58

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

Bacha.

J. Hruška 79.?.?.?

Tak mě napadlo, jestli třeba v Praze nebudou mít průšvih z toho, že se, když nalezli zapomenutý nůž, zachovali jako lidi. V době, jaká je tato by si měl člověk dát pozor, co kde řekne nebo napíše, aby třeba někoho nechtě neudal.
J. Hruška

257869

18.12.2011 17:20

Havel

Řekl bych,

J. Hruška 79.?.?.?

že mezi Gottwaldem a Havlem je několik rozdílů. Ten nejlépe viditelný je, že Gottwald měl tolik slušnosti v těle, že se uchlastal do pěti let potom, co z nás udělal Stalinovy pacholky.
J. Hruška

258727

09.01.2012 12:59

Diskuze upadá

Víte,

J. Hruška 79.?.?.?

někdy mi připadá, že věe podstatné už bylo řečeno. Možná ale přece jen zkuste http://umlaufoviny.com/www/res_publica/Redakcni_sy...
J. Hruška

260486

12.01.2012 10:19

Církev nemá žádné právo na restituce

Je to samozřejmě značně nepřesné.

J. Hruška 79.?.?.?

Tak zvaný církevní majetek byl většinou vlastnictvím panovníka, které církev jenom užívala už před Josefem II. Bylo to proto, že se církev (po jistých zkušenostech) jistila, aby její hodnostáři tento majetek neprožrali. Kdybychom se chtěli dopídit, co tehdejší právní formulace znamenají dnes, zbohatly by na tom celé generace právníků a výsledek by stejně nebyl příliš uspokojivý. Navíc nešlo o majetek celé církve, ale majetek, který užívaly farností a kláštery. To má dnes svůj význam: Jestliže biskupská konference slibuje evangelíkům, že jim z tohoto majetku něco dá, pak slibuje něco, co nemůže dodržet a evangelíci jsou tu za užitečné idioty.

PODSTATNÉ je, že na privatizaci tohoto majetku tlačí "ti nad námi" a dojde k ní tak jako tak. Buď to zprivatizuje katolická "věrchuška", nebo "zahraniční investoři". Nevím, co je horší.
J. Hruška

260799

12.01.2012 10:47

Církev nemá žádné právo na restituce

Pro zajímavost.

J. Hruška 79.?.?.?

Historik Jan Pekař uvádí, že po Bílé Hoře Římskokatolická církev také žádala restituce. Také za dobu dvěstě let. Dodává, že nedostala skoro nic z toho, na co si činila nárok.
J. Hruška

260804

05.02.2012 13:35

Limonádový Joe jako filozoficko-satirická prognóza

RE: Doplněk

J. Hruška 79.?.?.?

Dodal bych, že Brdečka byl před válkou nějaký čas v USA, tak ví, o čem mluví. A ještě něco: Některým scénám jsme za komunistů nemohli uvěřit a mysleli si, že jsou úlitbou režimu. Dnes se jeví jako nejpravdivější.
J. Hruška

262630

09.02.2012 11:08

Tak už to víme

Shrnuto:

J. Hruška 79.?.?.?

"Levičáci jsou chytřejší!!!!!" zjistili levičáci.
J. Jruška
P. S. Stejný článek se objevil v Britských Listech.

262873

03.03.2012 08:45

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP - a všimli jste si.

J. Hruška 79.?.?.?

A všimli jste si, že to je tržní hospodářství, přivedené k dokonalosti? Zaplatíš - dostaneš.
J. Hruška

264539

17.04.2012 08:03

Sexmise

RE: Ano, feminismus je zlý

J. Hruška 79.?.?.?

Děvče nešťastné,
Vy asi nemáte lehký život. Normální chlap odmítne smýšlet a chovat se tak, jak si představujete, že se chlapi chovají. No a když najdete nějakého cvoka, zase se s ním nedá žít.

267095

12.05.2012 12:11

Dopis paní Peckové

Myslím, že bychom si to měli roztřídit.

J. Hruška 79.?.?.?

Článek se dotýká tří problémů. Ten po mém soudu nejpodstatnější je v tom, že tato zvrácená společnost dovoluje mediálním zmetkům beztrestně lhát a škodit. To, jakým způsobem byl projev paní poslankyně upraven je bohužel obvyklé a většinou se ani nedozvíme, na základě jakých dezinformací si vytváříme úsudky. Začíná to tím, že nezávislá média nenesou žádnou skutečnou odpovědnost za to, co vyplodí.
Druhý problém vidím v tom, jak paní poslankyně odvádí řeč od toho, co sama spoluzavinila a ukazuje na někoho jiného. Taky dost typické.
No a třetí problém je v tom, že má pravdu - i když jí říká na nevhodném místě v nepravý okamžik. Důsledky individualistické životní filozofie pocítí v první řadě ti, kteří se nemohou bránit, ale nakonec to stejně dopadne na všechny.

268814

24.06.2012 20:10

Odcházející svět dýmek

Dotaz:

J. Hruška 79.?.?.?

Nevíte, kde se dá koupit náustek k fajfce?
J. Hruška

271048

04.07.2012 08:19

Filipika proti ódám na Pospíšila

RE: Zrovna Čunek Pospíšila moc nemusel, jak lze vysledovat

J. Hruška 79.?.?.?

To jsem rád, že se tu někdo ozval s jiným hodnocením "kauzy Čunek", než jaké nám diktují mádia. Že si sem tam někdo všimne toho, jak byl pan Čunek obviněn, místo aby poslušně omílal mýtus o tom, jak byl osvobozen.
Opravdu není problém hodit kus bláta na každého. Autor se potom sám cítí být tím nejlepším. Média to dělají od rána do večera a dokud jim to lidé baští, je jejich moc absolutní.
Jestliže chceme mít alespoň náznak demokracie, musíme hodnotit politiky systémem lepší - horší, místo dosavadním dobrý - špatný (když k zařazení do kategorie špatný stačí jakákoli pomluva).

271467

02.10.2012 08:09

Ještě jednou můj názor na Klause

Máte pravdu pane Stvora.

J. Hruška 79.?.?.?

Zatímco ekonomické teorie pana Klause jsou podle mého mínění šílené, konkrétní rozhodnutí a skutky v konkrétních situacích většinou velmi dobré. Patří tedy k těm vzácným lidem, kteří kašlou na teorii a ideologii, když jde o to rozhodnout se v konkrétní situaci.
Ostatně stačí se podívat, jaký typ lidí se mu snaží okopávat kotníky.

276047

21.01.2013 11:10

TOP 09 – hlavní zemský škůdce?

Prosím vás, nepřipadají vám jednotvárné ty bláboly?

Jan Hruška 79.?.?.?

Myslím kecy o ovčanech, tupé mase a podobně. Ve skutečností Kerla volilo něco přes milion lidí, tedy jeden z devíti. Můžete se dohadovat, jestli je to moc nebo málo. Podstatné je, že když vy přijdete s nějakým řešením, je to taková blbost, že vám to nesežerou ani ti ovčani.
J. Hruška

282958

25.01.2013 08:18

Návrat majora Zemana

Dalo se to napsat stručněji,

J. Hruška 79.?.?.?

napříkld takhle: "Jak já je všechny nenávidím! Jak já dovedu nenávidět! O co JÁ jsem lepší!"

283441

28.02.2013 18:18

Případ „bestie“ z Frenštátu pod Radhoštěm

Činy šílencovy

J. Hruška 79.?.?.?

jsou vždycky z jeho hlediska rozumné a přiměřené. Je pravdou, že kdyby se ten pán dostal včas do rukou odborníků, nemuselo to skončit tragicky, možná dokonce, že by dokázal přijmout život jaký je a být šťastný. Jenže když se člověk rozhodne prosoudit svůj majetek, těžko mu v tom zabránit. Někdy ho může rodina dát včas pod kuratelu. Jenže když ho rodina podporuje v jeho představách, je situace bezvýchodná.

285571

06.04.2013 15:18

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

No ale přece

J. Hruška 79.?.?.?

vždycky, když zkrachuje banka, přijdou lidé o úspory, které v ní měli, alespoň z části, podle toho, na kolik procent se vyrovnává. Banka prostě funguje tím způsobem, že za penize v ní uložené platí malý úrok a půjčuje je dál na větší úrok. Z rozdílu žije a platí podnikatelská rizika. Kde jinde by mohla vzít peníze na úroky pro střadatele?
V lepších dobách ovšem bankéř, který zkrachoval přišel o všechno a zbývalo mu zastřelit se nebo vyskočit z dvacátého patra. V ještě lepších dobách byl podobný podnikatel prodán i z rodinou do otroctví, aby se čést ztráty nahradila. Dovede si představit tu krásu, kdyby Kalousek, poté co vláda rozpočtové odpovědnosti nasekala ještě větší deficit byl upraven a prodán na střední východ za eunucha?

287730

14.05.2014 10:50

Chudák Marek Benda - zaměstnanec českého národa

Neurážejte zmrdy.

J. Hruška 79.?.?.?

Zmrt je archaické označení zemědělce - sedláka. Tedy člověka, který se poctivě živil tělesnou prací. Takže ještě jednou - neurážejte zmrdy.

310087

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?