Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 10 příspěveků, 1 jméno: Jiří Táborský.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.10.2003 23:34

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Šimůnku,

s překvapením, a ne právě příjemným, čtu Váš příspěvek a žasnu, jak jste se dostal k černobílé demagogii dvou alternativ - podporovat menší zlo, z nichž, nota bene, není ani jedno alespoň trochu objektivně definováno.

"Problém spočívá v tom, že je lepší (alespoň pro nás) život ve světě ovládaném USA (se všemi jeho nectnostmi), než ve světě ovládaném třeba tím islámem."
Z komunikací s lidmi z "old country" nemám pocit, že by se kdy v moderní době cítili ohroženi islámem, ani že by chtěli být ovládáni Spojenými Státy. Naopak mám, jako Američan, nepříjemný dojem, že ve světě dosáhl antiamerikanismus, nezaslouženě, historicky nejvyššího stupně.

Jako Američan nemám naprosto žádné obavy z převzetí moci islámem v mé zemi. Naopak lituji, že nikdy ani nebudeme uvažovat o adoptování žádné z mnoha společensky prospěšných zásad islámu. A snad je také třeba dodat, že “Saddámův” Irák byla výrazně sekulární republika a muslimský fundamentalismus tam neměl pražádnou mocenskou šanci (ani když byl tam živen a podporován v řadě instancí Spojenými Státy).

"… Saddám pro ně dostával dost potravin i léků, pouze je na černém trhu směňoval za vojenský materiál…"
Tohle patří, řekl bych, do kategorie primitivní propagandy jako Saddámovy mučírny a vyházená novorozeňata z ukradených inkubátorů v Kuvajtu. Logicky, který velkokšeftař by směňoval sofistikovaný vojenský materiál (o jiný Saddám nemohl mít zájem) za UNO kukuřičnou mouku a sojový olej na vaření? Nebo ještě dneska věříte tomu, že Saddámovi agenti prodávali UNO sankcionované potraviny a aspirin na bagdádském bazáru a za stržené peníze nakupovali pro Saddáma uran v Nigeru? Skutečný problém byl, že ani aspirin ani penicilin nezastaví otravu z vystřílené americké DU munice, což byl podle většiny mezinárodních zdravotních organizací nejzávažnější problém dětské úmrtnosti po první válce v Perském zálivu. Druhá nejzávažnější identifikovaná příčina byly následky bombardováním zničené infrastruktury.

"Čísla ukazují, s jak zoufalou šetrností k civilnímu obyvatelstvu USA postupovaly. Stačí porovnat s počty civilních obětí při akcích srovnatelné velikosti během WW2."

Čísla ukazují, podle hrdého hrdého sdělení našich ozbrojených sil, že “per hour” bylo vystřeleno na Irák víc destruktivní síly – přepočteno na tuny TNT - než kdykoliv v historii lidstva kromě Hirošimy a Nagasaki, “per day” více než dopadlo na Drážďany, Coventry, Hamburg, Frankfurt nebo Varšavu. Také během dvou týdnů bylo zničeno nebo poškozeno víc infrastruktury a světových kulturních památek jen v Drážďanech v únoru 1945, tím se ovšem už tolik nechlubíme. Mohli jsme ovšem trhnout rekord jakýchkoliv válečnických úspěchů, kdybychom chtěli. Nestalo se tak, protože naše administrativa se chtěla zapsat do historie čísly, která ukazují, “s jak zoufalou šetrností k civilnímu obyvatelstvu” postupovala. Takže srovnávat iráckou válku s WW II bych na Vašem místě z propagandistických důvodů nedělal.
(pokračování)

20349

06.10.2003 23:45

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokrač. Pane Šimůnku)
"Podobnou arogancí se ovšem vyznačují i jiné velké národy: Rusové, Číňani, Japonci, Němci atd."
Nedovoluji si posoudit, zda jsou i jiné velké národy, jako Číňani a Japonci, arogantní nebo arogantnější než my. Chtěl bych jen podotknout, že arogance není výsadou jen velkých národů, znám přinejmneším jeden pidinárod, který je rozhodně mnohem arogantnější než my a všechny ostatní národy, které znám.

"Je zajímavé, že ve vyspělých zemích nejsou terčem podobných útoků např. muslimské bohoslužby, a to dokonce ani tehdy, když je na nich vyzýváno k vraždění "nevěřících"..."
Nevím, jak v jiných zemích, ale u nás jsou, ani když na nich není vyvýváno k vraždění ‘nevěřících’. Jenomže takové věci se ututlávají.

Rozhodně si ale chci zaprotestovat proti Vašemu zaměňování pojmu "národ" s pojmem "vláda", která mu kdy v kterém období vládne. Alespoň v případě Spojených Států. Americký národ byl, je a věřím, že bude i v budoucnosti v mnoha směrech zdravým, obdivuhodným, unikátním, spravedlivým, otevřeným, tolerantním a štědrým národem v historii lidstva. Činnost současné americké administrativy nereflektuje charakter amerického národa - je černou, bohužel nevymazatelnou, skvrnou na na jeho historii, tak jako bylo pálení čarodějnic, otroctví, občanská válka a rasová diskriminace.

20351

27.12.2003 01:43

Datle

RE: Datle

Jiří Táborský 209.?.?.?

ad 2: slovo "suché" v tom anglickém textu opravdu není, hádám, že by se tak dalo při dobré vůli přeložit anglické slovo "dry", které se tam vyskytuje. Kromě toho by to šlo vyvodit z uvedených procent vlhkosti, případně podle scvrklosti datle na obrázku pro ty, kteří nečtou.

Proč kontaktovat kováříčka, když se můžete zeptat rovnou v CIA nebo v Pentagonu?

23374

27.12.2003 01:58

Datle

RE: Datle variety Sang z Iranu (Iraku?)

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jest-li jsem tomu iránskému receptu na sexuální debilitu správně porozuměl, tak se hrst datlí močí v kozím mléku a v témže mléku se ráno rozmačkají. Ale co se s tím dělá potom? Pije se to či co? Jak se po sexuálním aktu dostanou pecky z močové trubice?

23376

27.12.2003 02:12

Datle

RE: RE Pruchodnost pecek.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane P.M.,

to zprůchodnění pecky pomocí švestkové šťávy máte opravdu vyzkoušené? To vypadá jako zbraň hromadného ničení.

23377

23.01.2004 15:20

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, jak tady povídáte, že jste učil několik let Araby slovenštinu, tak začínám pomalu chápat tvrzení některých přispěvatelů, že jsou to naprostí nevzdělanci. Arab se píše s velkým "A" a sloveština s malým "s".

24894

23.01.2004 15:27

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jiří Táborský 209.?.?.?

Z té slovenštiny mi podruhé vypadlo "n". Snad mi to čtenáři prominou, protože je pro mne slovenština cudzím jazykom, skoro jako pro Igora.

24895

23.01.2004 16:57

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Jánský,

k Vašim posledním příspěvkům (na které nejde z technických důvodů přímo reagovat, proto to postuji zde) není mnoho co dodat, snad jen připomenout časovou shodu, kdy začala velká část arabské kultury (a věda a všechno ostatní, co s kulturou souvisí)stagnovat a upadat: kolonizační vliv Francie, Anglie a jiných, na které - nikoliv na islam nebo Araby - padá zodpovědnost, de facto i de jure, za těch debatovaných 300 let arabského temna. Možná, že to koloniální vlády myslely dobře, ale nějak to nevyšlo, jak se to často v naší Západní Civilizaci stává.

24897

03.03.2004 17:34

Kacíř z Hollywoodu

RE: Kacíř z Hollywoodu

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Sinaev,

uniká mi souvislost mezi článkem a Vámi postovaným seznamem míst, ze kterých byli Židé v minulosti vykázáni nebo omezováni ve volném pohybu. Dohaduji se, že jste chtěl upozornit na minulou perzekuci Židů a racionalizovat jejich hysterickou reakci na uvedení filmu Utrpení Krista.

Žádného soudného člověka ani nenapadne popírat, že Židé byli v minulosti čas od času perzekuováni, častěji než jiná etnika, někdy i hrůzným způsobem a většinou z příčin, které jsou v zásadním rozporu s principy civilizované lidské společnosti, jak si je dnes vykládáme. Pro jejich utrpení a ponižování v minulosti bych měl nepochybně vřelé sympatie, kdyby v současnosti tytéž principy arogantně nepošlapávali a nechovali se hůř a barbarštěji než ti, kteří se proti nim kdy provinili.

Mám takový nezapuditelný dojem, že si v historii Židé svým bezbřehým chucpe, arogancí, neskrývaným pocitem nadřazenosti, nesnášenlivostí a nenávistností opakovaně serou do vlastního hnízda a jak to tak vidím, mají ho už zase naplněné skoro až po okraj.

26125

07.03.2004 07:48

Kacíř z Hollywoodu

RE: Kacíř z Hollywoodu

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

předvedl jste jasně (málem jsem napsal “nad slunce jasněji”, ale včas jsem si vzpomněl, že vy tam nahoře máte ještě furt polární noc), že Vám těch Vašich šest Eskymaček drží péro v teple. Nechci z Vás tahat Vaše inspirační tajemství a ptát se, čím je krmíte, že to dokážou v igloo tak rozhicovat – Vy byste se stejně zase pokoušel nás balamutit, že jim jen dáváte žužlat kůžičku. Po tom by Vám přece péro nemohlo psát takové pregnantní komentáře.

Néže bych Vám nepřál se tam dostat, ale to mě nemohlo napadnout, že se těšíte do pekla kvůlivá teplu. My jsme tady totiž dneska (pozdravy všem zvědavým ženám k MDŽ!) měli ve stínu 28 (toho vašeho Celsia). Ale nemyslete si, že toho tam dole kromě tepla nějak moc doženete. Takovej mylnej sen měl i Bush a ani mu proto tolik nevadilo, když ho svatej Petr hnal od brány svinským krokem. Dole ho přijal hlavní čert přátelsky, protože Dubya pro něj na Zemi nadělal spoustu dobrejch skutků, a že mu prej mu za to nechá vybrat kotel. Dubya nakoukne pod poklici prvního kotle a tam na něj dělá bububu frigidní ženská s transparentem HILLARY FOR PRESIDENT. “Fuj, ty mrcho škaredá,” odplivne si Dubya a přibouchne poklici. V druhém kotli klátí Ben Ladík nahatýho Rumsfelda, vohnutýho přes srolovanej afgánskej koberec. Panebože, to je hrozný, sténá Dubya v úděsu. Čert mu dá pohlavek, že takhle se v pekle nekleje a strká ho k dalšímu kotli. V něm stojí Bill Clinton s kalhotama napůl žerdi a Monika, celá zpocená, mu dává blow job až jí pěna vod huby lítá. “Jó, tak tohle, to beru všemi deseti!” zaraduje se Dubya. “OK”, otočí se čert na vyčerpanou Moniku, “vypadni, máme tady náhradníka.”

Vy jste mě s tím nebíčkem taky nepotěšil. Já se třesu zimou, když teplota klesne pod dvacet a Vy na mne s mínus 80 a to to může nahoře klesnout taky až na těch -273, žejo.

Jo, to se může stát každýmu, že něco nedomyslí. Nejenom Vám s tím doháněním pozemských radovánek v teple v pekle. Jako taky třeba ti dva Irové třetí den v záchranném člunu. Připlave k nim zašpuntovaná prázdná flaška od rumu a jak ji jeden z nich v zamyšlení hladí, vyletí špunt a za ním džíný a ptá se, co pán poroučí, ale že prej může mít jen jedno přání. “Udělej ze vší tý zatracený slaný mořský vody to nejlepší irský pivo,” vyhrkne ten s prázdnou flaškou v ruce. Moře zabouří a z vody je natotata irskej ležák s pěnou na čtyři prsty. “To byl bloody dobrej nápad, co?” otočí se hrdě na kolegu. “To byl bloody blbej nápad,” povídá ten druhej, “teď budeme muset chcát do člunu.”

26287

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 1

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 2

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 0

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 8

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,35 Kč
Euro
27,13 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,13 Kč
100 japonských jenů
22,11 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
29,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 427,94 Kč
1 unce stříbra
534,75 Kč
Bitcoin
248 947,01 Kč

Poslední aktualizace: 25.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?