Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 147 příspěveků, 3 různá jména: Magnus Masimus, Magnus Maximus, Magnus Mximus.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.08.2011 12:56

Bárta + VV

RE: -

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano jsem tomu také rád, že Babák dostal po čuni. Na můj vkus měl přijít o více zubů, neb toho má na svědomí více. Tímto způsobem by bylo vhodné se vypořádat i s jinými politiky.

252277

14.10.2011 20:11

Íránský teroristický komplot: Podvod, podvod, podvod

Irán jako Libye

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zde je velmi výstižný článek o Libyi. Výchozí rámec článku lze klidně použít i na Irán.: http://www.outsidermedia.cz/Poznamky-ke-zniceni-Libye-1.aspx

255175

16.10.2011 12:29

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: moc tomu nevěřím

Magnus Maximus 88.?.?.?

Výhodná výměna, ale v čem ?

255276

16.10.2011 19:32

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

Stalin

Magnus Maximus 88.?.?.?

Lin píše: Důležité také je vyvsvětlit, proč je Hitler (podobně jako Stalin) dodnes prezentovaný jako "osamělý šílenec", který sám inscenoval všechno zlo.

No nevím proč je Hitler prezentován jako osamělý šílenec, ale u Stalina podle Naročnické je to proto, že obnovil po vítězství ve válce hranice historického Ruska. Proto je démonizován. Naproti tomu Lenin je v pohodě. Všiměte si, že na Lenina nikdo neřekne ani slovo. I v současném Rusku máte pomalu v každém městě sochu Lenina. Lenin díky Brest-Litevskému míru připravil SSSR o velké území. O Stalinovi se obecně tvrdí, že to byl masový vrah apod., ale podle dokumentů Lenin a spol. byli o řád horší. Nejvíce mrtvých v Rusku bylo právě za Lenina a Trockého. Dále někdo tady dokonce psal, že nevěří financování bolševické revoluce v Rusku německými bankéři hlavně židovského původu. Věřit by měl. Už na ZŠ za komunistů nás učili jak Lenin dělal revoluci za přispění zlata z Německa. Dále to byli bohatí kapitalisté-průmyslníci a bankéři z USA namnoze Židi. Oni nejdříve podoporovali Bílé, ale protože ti nechtěli o územních ústupcích ani slyšet, začali poté podporovat Rudé. Bez podpory kapitalistů ze Západu by bolševická revoluce v Rusku nikdy nevyhrála. Za připomínku stojí vylodění US vojsk ve Vladivostoku na podporu Rudých v létě 1918. USA byly s bolševiky v kontaktu od samého počátku, a to hlavně na Sibiři a Dálném východě. Světačev píše že značná část viny za říjen 1917 leží na USA.

255289

17.10.2011 22:30

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: Taky mě překvapuje, co si Rusko a Čína nechají líbit

Magnus Maximus 88.?.?.?

Proč si to nechají líbit ? Jedním z možných důvodů může být hra o čas. Tak jak čtu nejrůznější vojenské weby tak Rusko, ale i Čína masívně přezbrojují. K tomu Rusko mění i systém velení a urychleně zavádí nový elektronický komunikační systém. Jede se jako o závod. V takovéto situaci je každý rok ba každý měsíc dobrý. Na jiném diskuzním foru jsem četl takový zajímavý příspěvek, že kdyby nebylo Fukušimy, tak dnes by už Japonec vedl válku proti Rusku z jedné strany a od jihu USA. Japonsko prý min. na pět let bude mít utrum, což hraje Rusům do karet. Je toto pro někoho, vlastně i pro mě bláznivá představa, ale velké války se předem neohlašují. Prostě se jednoho dne lidé probudí do další světové války, tak jako za Hitlera. Dále si dovolím několik krátkých citací z knihy Oskara Krejčího s názvem Válka, kde se tomuto tématu taky věnuje. On ve své knize tvrdí, že válka s Iránem má svá rizika v podobě například prudkého zvýšení cen ropy. Na tomto zvýšení by mimo jiné vydělal Teherán. Dále bombardování již běžícího jaderného reaktoru by znamenalo zamoření části Ruska, Pákistánu, Indie i Číny. Pochybuji, že tyto země by si toto nechaly líbit bez odvety. Dále by Irán podle Krejčího zablokoval Hormůzský průliv kudy teče 25 % spotřeby ropy EU a 50 % spotřeby ropy Japonska. To by mohlo znamenat výhodu pro USA, protože by se zpomalil nebo na čas úplně zastavil rozvoj EU, Indie a Japonska minimálně na jednu generaci. Rusko by na tomto mohlo krátkodobě vydělat, ale dlouhodobě oslabit. Vlastně těžko říci, jak by se situace vyvíjela. Vše jsou to do určité míry spekulace. Nicméně dobře si pamatuji výrok naší ex-první hlavy státu, která prohlásila že útok na Irán by byl začátkem třetí světové války. Takže ted babo rad.

255362

17.10.2011 23:15

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

RE: Taky mě překvapuje, co si Rusko a Čína nechají líbit

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě chci dodat k Rusku, že dle mého názoru opravdu hraje o čas. Myslím že Rusko do poslední chvíle bude dělat vše proto, aby se vyhnulo přímému střetu s USA-NATO na svém území. Z tohoto důvodu třeba obětuje i Irán či jiné země. Mezi tím se však bude intenzívně připravovat na válku. Jestliže se geopolitická situace vyvine takovým způsobem, že Rusko nebude mít už možnost kam ustoupit, bude bojovat. A já nepochybuji o tom, že opět vyhraje, tak jako vždy v minulosti. Rusko má za sebou mnoho útoků a většina z nich byla vedena ze strany Západu at už přímo či nepřímo. A vždy Západ prohrál a prohraje i ted. Rusové za toto zaplatili několika desítkami milionů mrtvých, zároven v tomto je výhoda zkušenosti, která je zapsána v kolektivní paměti národa a i v genetice. To že se něco velmi vážného v geopolitice děje naznačuje projev Putina, který uvádí že stabilita země visí na vlásku, resp. visela a že se vláda ocitla tváří v tvář hrozbám, které by mohly ohrozit samotnou existenci státu, a proto Putin přitáhnul šrouby, resp. je bude ještě přitahovat. Pod tím si lze představit cokoliv. Takže když si lepím informační mozaiku z malých kamínků z mnoha zdrojů, dospívám k závěru, že geopolitická situace je opravdu vážná, tak vážná že si asi nedokážeme představit jak moc. Závěr je jednoznačný: největším zlem jsou USA !

255365

20.10.2011 23:26

Zločiny neoliberalismu

RE: Dan z hlavy?

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dan z hlavy ? Proč ne ! Kdysi u nás byla například dan z komínu. Čím více komínů dům měl, tím více daní bylo. A POZOR ! V historii relativně nedávné byla i dan z Židů !

255668

27.10.2011 13:17

Occupy Wall Street? Něco tu smrdí

Protesty

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano je to přinejmenším zvláštní. Organizování takovéto akce stojí mnoho úsilí a hlavně peněz ! Kdo to platí ? A co když si bankéři platí právě tuto pseudoopozici, tak jako si největší znečištovatelé platí Greenpeace ?

256089

08.11.2011 17:26

Jděte do toho a publikujte ten „padělek“, vyzval Írán IAEA

RE: Ptám se sám sebe ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak rozhodně toto není pesimistické, ale spíše realistické. Neustále si jasně pamatuji, jak kdysi dávno snad ještě za svého prezidentování Václav Havel řekl do TV, že napadení Iránu bude znamenat počátek třetí světové války. Takže kdykoliv se mluví o napadení, vždy si na Havla vzpomenu. Dále Nohejl má dnes dobrý komentář, hlavně co se týče toho ovládnutí zdrojů, výroby a distribuce potravin. U nás se toto děje díky Babišovi a jeho Agrofertu. Snad není ani nutné připomínat jeho etnický původ. Rozhodně se máme pod Babišem na co těšit. Tenhle Žid je opravdu nebezpečný.

256798

18.11.2011 10:30

Sametové rozkradení republiky

RE: Ideály revoluce a Václav Klaus jako jejich zloděj

Magnus Maximus 88.?.?.?

V práci býváš cca 200 hodin měsíčně a bereš za to 25 tis. ? To není moc při dvou dětech. Trefná je poznámka, že studuješ soukromou školu. Při takovém pracovním vytížení a rodinné zátěži bys veřejnou VŠ nevystudoval. Nepřímo jsi tak ukázal na nízkou úroven přinejmenším některých soukromých VŠ a dále že si diplom vlastně jen kupuješ. Nízká úroven soukromých VŠ u nás je všeobecně známá. Rodiče si v důchodu užívají kapitalistických výdobytků ... To je perla. Ten tvůj příspěvek bude spíše provokací vid ?. Nebo to provokace není, ale v takovém případě je to duševní výplod frekventanta soukromé VŠ.

257231

20.11.2011 12:06

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak takovýto propagandistiký blábol už jsem dlouho nečetl. Jako kdyby vylezl Leho ze své žumpy ... No myslím že se stačí podívat na mapu světa a spočítat si vojenské základny USA. Já tobě pomohu. Je to cca 710 vojenských základen po celém světě. Kolik pak jich má Rusko po světě ? Na to budou stačit prsty jedné ruky a ještě si nějaké klidně budu moci uříznout. Dále kdo vede neustálé války za tzv. demokracii amerického stylu už od skončení druhé svět. války ? Rusko to rozhodně není. Kdo podporuje současné změny v arabském světě ? Kdo dodává těm gaunerům zbraně ? Kdo čistí terén pro velký Izrael ? Rusko asi těžko, že ? Kdo vyvíjí neustále nové a nové zbraně, ted například hipersonickou raketu, která je schopná do hodiny zasáhnout kohokoliv na světě ? Proč to všechno ? Jednoznačným planetárním vředen jsou jen a jen Američani. Ty jsi však tak jednoduchý (nebo provokatér) že si takovéto otázky vůbec nekladeš.

257346

20.11.2011 22:41

Film USA

Televize

Magnus Maximus 88.?.?.?

No a ted si představte, že za mládí mých rodičů byla jedna TV v celé vesnici a chodila se tam na ni dívat opravdu celá vesnice jako do kina. Byl jen jeden program, který vysílal jen několik hodin denně a obrazovka byla malinká. A žilo se v pohodě bez TV. Jenže lid měl k sobě jaksi blíže. Například ve vsi fungovalo ochotnické divadlo, dále různé čaje, plesy apod. Dnes ? Mrtvo. Bez TV se dá v pohodě žít, zejména v éře netu. Naladte si CS film. Tam vysílají naši i slovenskou produkci, většina je však do roku 89. Tato cílená debilizace společnosti probíhá i za našimi hranicemi. Při mé poslední návštěvě Ruska je to tam podobné, ale zatím lepší například v tom smyslu, že i v hlavním vysílacím čase jsou vysílány ruské filmy jak se říká pro náročného diváka. Ale ten tlak ze Západu je tam veliký. Dále tam funguje obdoba výše zmíněného CS filmu v ruské mutaci.

257374

27.11.2011 10:39

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: Nebudou USA

Magnus Maximus 88.?.?.?

Obchodníci se srmtí že budou z krize venku ? Vážený pane oni nikdy žádnou krizi neměli. Jestli však má článek pravdu, tak se skutečně posouváme k válce, a to bud k velké regionální nebo světové.

257725

27.11.2011 23:25

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: Na válku je dobře zaděláno,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Po druhé světové válce taky byly zničené celé země a elitám to zjevně nevadilo. V současné době už jsou zbraně, které se svoji ničivou silou vyrovnají A bombám a přitom nezamoří prostředí. Spíše mám obavy z toho, aby třeba v Rusku neproběhla kontrarevoluce, kdy strategické zbraně by byly pod vlivem prozápadních sil.

257758

30.11.2011 19:11

Šokující pravda o tvrdém zákroku proti OWS

RE: Neco tam chybi

Magnus Maximus 88.?.?.?

Banky zde nejsou několik tisíc let. To je nesmysl ! Jak někdo může napsat takovouhle blbost ?

257898

07.12.2011 17:46

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

Dobrá zpáva

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zdá se, že US boys skutečně přišli o letoun a pravděpodobně jej Irán má nepoškozený nebo jen málo. Ted já toto četl v novinách. Pro mě osobně je toto nesmírně příznivá zpráva a z celého srdce přeji Iránu, ale i dalším zemím jako je Rusko, Čína, Indie, Pákistán aj. aby se s strojem rychle obeznámily a byl započat vývoj vlastních strojů. Tím se sníží náskok v některých technologických oblastech a ve finále toto přispěje spíše ke klidu a větší rovnováze. Jen víc takových událostí. Na každého jednou dojde, anebo ta o těch božích mlýnech.

258152

08.12.2011 21:08

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: autodestruktivni system

Magnus Maximus 88.?.?.?

Myslím že jim spíše někdo s tím pomohl. Nějaký vojenský poradce.

258207

09.12.2011 01:21

O médiích bez servítků

RE: Média plutokracie

Magnus Maximus 88.?.?.?

Knihu lze půjčit v knihovnách, nebo se snažit pátrat po antikvariátech. Zminovaný autor napsal ještě řadu zajímavých knih, z nichž cca dvě jsou v RJ a zbytek v AJ. Pouze tato kniha je v češtině a vyšla roku 1948.

258228

09.12.2011 17:15

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: FAKE !!!

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jestli je to fake, tak proč Irán již toto nedementoval ?

258251

10.12.2011 18:50

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Tip na ruský nezávislý server?

Magnus Maximus 88.?.?.?

Co je toto za bláboly ??? Židi Javlinskij, Kasparov, Němcov jsou jen loutky Západu a jeho děvky. Tak jako byl loutkou Západu Jelcin. Díky Putinovi nastala stabilizace Ruska a postupné zlepšování životní úrovně Rusů. Putin je podle všeho jako politik nejvíce nezávislý na Západu za posledních dvacet let. A to právě leží v žaludku Západu i našemu starému židozednáři a protagonistovi NWO Havlovi. Právě toto je poznávací znamení Putinovy nezávislosti. Dále nikde jsem si nevšiml, že by naše a západní media oficiálně potvrzovala regulérnost voleb. To je lež jako věž.

258291

11.12.2011 00:33

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: celý je to šaškárna

Magnus Maximus 88.?.?.?

Kdepak celosvětová revoluce. Tohle podněcuje Západ.

258312

11.12.2011 13:36

Pokerová hra na šachovnici

RE: Írán není chráněn

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zajímavý postřeh, ale citace ze stránek česká pozice je úlet, protože tyto jsou v majetku žida Andreje Babiše, který je ze stejné líhně. On si s výše uvedenými lidmi tyká, ale přitom na veřejnosti je kritizuje. Tedy dělá pro gojské hlavy divadlo. A dost možná je pod stejnými loutkovodiči jako výše zmíněné persony.

258332

12.12.2011 21:44

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Trochu zamyšlení

Magnus Maximus 88.?.?.?

No René tentokrát jste asi hodně blízko. V novinách jsem nedávno četl, že světové židovstvo si zvolilo svého nového šéfa. Ted si nejsem jist, zda je to Vámi zminovaný žid. Tato nová hlava, která bdí nad životem a smrtí každého žida na světě se setkala s Putinem a jednoznačně za ním stojí na rozdíl od předešlého šéfa. Putin má tedy u vlivných světových židovských kruhů podporu. Vlastně to přesně vystihuje váš komentář. Čili Putin je loutka. O tom není pochyb. Jen mě zajímá, jestli skuteční loutkáři někdy vyjdou zpoza opony, abychom věděli o koho jde.

258412

12.12.2011 22:48

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

Dotaz

Magnus Masimus 88.?.?.?

Ještě mám dotaz, který by mohl zodpovědět hlavně kysučan, rené nebo moudrá straka ... Co říkáte tomu, že že česká pobočka Volksbank bude převzata Rusky, konkrétně Sberbank. Mimochodem tato ruská banka dost expanduje na Západ. Podle článku Sberbank koupila celou východoevropskou divizi, kde česká pobočka je její součástí. Podrobnosti zde: http://www.novinky.cz/ekonomika/253307-prevzeti-ceske-volksbank-rusy-uz-nic-nebrani-rozhodl-antimonopolni-urad.html
Jde asi o hlubší geopolitický posun, kde návštěva Medveděva a chvála Klause na něj může být jeho součástí. To právě souvisí s tou globální šachovou partií, kterou si ale neumím vysvětlit. Copak se konkrétně děje ?

258416

13.12.2011 00:45

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Zákaz organizací

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ideální by bylo zakázat tyto organizace. Vžtyt na území USA obdoba těchto organizací nepůsobí.

258423

14.12.2011 20:09

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Jaka, je prava podstata vsech problemu, jez ma dnes Ruska republika.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nereagovat na valdu, je to provokatér jak píše editor. Já ho znám. Valdo ještě jsi zapoměl dodat Kapišto ! ... Takže pal jinam kapišto ?

258573

15.12.2011 23:03

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Zákaz organizací

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vydro v Rusku jsem byl naposledy ted v září a líbilo se mi tam. Jezdím tam pravidelně. Kdybych byl tak o deset let mladší, ani na minutu bych neváhal a jel do Ruska pracovat, protože Rusko má ohromný pro-růstový potenciál a podnikání je jednodušší než v EU. Rozhodně je v Rusku větší svoboda a demokracie než zde. V zimě jedu opět ...

258639

20.12.2011 23:23

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

Magnus Maximus 88.?.?.?

Raději budu stát frontu na banány a kus masa, ale nechci stát frontu na úřadu práce ... Jinak vážení nereagovat na tohoto blba. Je to provokatér, který se zde před nedávnem objevil pod jiným nickem. Vitova odpal kapišto ?

259095

21.12.2011 23:36

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: Najděte aspoň dva rozdíly

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dobrý postřeh s Heydrichem. Je však třeba si uvědomit, že státní pohřeb má v zásadě jednotnou fazonu, lhostejno jestli v rakvi leží Havel, Heydrich nšbo někdo jiný. Samozřejmě je krásně vidět servilnost Čechů.

259211

06.01.2012 17:36

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

Poplatek

Magnus Maximus 88.?.?.?

Divím se, že toto zavádějí až v současné době. U nás je licenční poplatek běžná záležitost v případě, že si zemědělec dělá tzv. farmářské osivo.

260269

07.01.2012 00:15

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: u nás se platí dávno

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jestliže si koupíte certifikované osivo tzv. pod návěskami, tak licenční poplatek je zahrnut v ceně osiva, kde tento poplatek platí výrobce osiva majiteli příslučné odrůdy. Když si osivo doma uděláte sám, platíte poplatek Vy sdružení majitelů odrůd. Trochu se to dá připodobnit ke copyright. Prostě majitel odrůdy má jakési autorské právo na danou odrůdu. Protože doma udělané osivo, tedy laicky a nepřesně řečeno jakási kopie pochází z odrůdy, na které se vztahuje autorské právo, musí se zaplatit ten poplatek.

260296

07.01.2012 21:38

Řecko v chaosu

Otroci od kolébky do hrobu

Magnus Maximus 88.?.?.?

Situace v Řecku poukauzuje na obecný jev o kterém zde nikdo z diskutujích nemluví a sice že všichni jsme otroci systému od kolébky do hrobu a nemáme téměř žádnou šanci se ze systému vymanit. Nějaký chytrák zde upozornoval na to, že už v blízké době bude k dispozici jakýsi geniální zdroj energie, který složí ČEZ a jemu podobné podniky. Tak jednoduché to není. Připustme, že někdo si doma sestrojí zdroj energie, kterým pokryje všechny své energetické potřeby. V takovém případě však bude muset podle zákona platit spotřební dan. Každý kdo má nemovitost musí platit dan z nemovitosti. Jestliže musím mít peníze na tyto platby, tak je musím někde vydělat. Pak zase musím platit dan z příjmů. Podle zákona musím platit zdravotní pojištění a sociální pojištění. Běda když nezaplatím. V zásadě nejvíce svobodný je ten, kdo nic nemá a zahodí občanku. Komu není co sebrat a tedy systém na něj nemá takové páky jako na ostatní. Představme si situaci, kdy by se v populaci vyskytl duchovní vůdce, který by přesvědčil řekněme polovinu populace k maximální střídmosti. Tedy lid by kupoval jen to nejnutnější ke své existenci a maximálně by omezil spotřebu. K prosté existenci člověk ve skutečnosti potřebuje málo. Tento lid by byl na systému mnohem méně závislý než ten, kdo se honí za luxusem, protože ten musí hodně vydělat a následně platit na daních velké sumy a samozřejmě hodně pracovat a samozřejmě bude mít velký strach o to aby nepřišel o peníze či majetek či prestiž. Tedy takový vůdce by byl ve velmi krátké době zlikvidován jako Kaddáfí. Systém si nepřeje skromný lid. Nejvíce svobodný a nezávislý na systému byl kdysi kočující cikán, který nikde nepracoval, neměl trvalé bydliště, prostředky pro život si dílem opatřoval drobnou kriminalitou a svobodně kočoval z místa na místo. Možná že odtud pramení ta nenávist k cikánům, protože ostatní byli uvázáni na místo jako pes at už z důvodu majetku či proto, že mu vrchnost nedovolila. V této souvislosti vzpomenme na to jak feudál rozhodoval o tom jestli se může jeho poddaný ženit a přestěhovat z místa na místo. Pozůstatky z tohoto máme ještě dnes v Rusku, kdy při stěhování se musí žádat o povolení příslušný úřad. Mám na mysli tzv. průpisku. Takže jakápak svoboda ?

260348

12.01.2012 22:37

Církev nemá žádné právo na restituce

Masaryk a církev

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek je velmi dobrý a vystihuje podstatu problému. Všimli jste si jak už posledních několik let, už dlouho nikdo nevzpomíná Masaryka. Několik let po roce 89 měl Masaryka každý trouba plná ústa jak se říká. A proč ne posledních několik let ? Možná proto, že Masaryk byl úhlavním nepřítelem církve a jeho snad první degred byl o odebrání majetku církvi a o zákazu používání šlechtických titulů. On pokračoval v tom, co už bylo před ním započato. A nutno dodat, že konal dobře. Však taky neměl církevní pohřeb na rozdíl od nevěřícího Havla. Dožijeme se doby, kdy se budou nejdříve potichu odstranovat jeho sochy.

260868

17.01.2012 00:49

Když válečné hry obživnou

RE: Cvičení bylo sice odložené...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ten odklad může mít celou řadu příčin, například volby v USA, nalezení náhradního zdroje ropy pro část EU, snaha o uchlácholení (korupci) Ruska, Číny, Indie, Japonska a já nevím koho ještě, že se vlastně tato akce výše zmíněných zemí nedotkne. Nebo to může být obyčejný strach z toho, že Irán nezůstane sám. Potom však by Západ zažehl další světovou válku. Nakonec předešlé války byly taky započaty na Západě. Osobně nevěřím, že Irán zůstane sám. Bud se výše zmíněné země hned na začátku tvrdě postaví na jeho stranu, nebo to bude probíhat jako válka v Indočíně, kde se na záčátku vše jevilo jako celkem nenápadná vojenská akce, resp. omezená válka s jasným výsledkem a ve finále bylo v této válce nasazeno cca 9 milionů vojáků USA a kde padlých bylo cca 6 mil. lidí a 12 mil. uprchlíků. Výsledek pro USA a jejich spojence bylo totální fiasko.

261198

18.01.2012 23:42

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano s tím lze než souhlasit. Rusko je svobodná a celkem pohodová země na rozdíl od EU nebo dokonce USA. Mohu jedině doporučit. V lonském roce jsem byl v Rusku třikrát a na jaře jedu opět. Já zase přebývám v Nižném Novgorodu. Být o deset let mladší, tak se bych se do celé slavné EU již nevrátil. I když kdo ví ? Třeba na důchod ? ...

261322

25.01.2012 12:11

V Íránu se hraje o hegemonii dolaru

RE: Bude to

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ale kdepak ! Chybí pořádný kus na uvědomění. Američan je tupý jako poleno a je zabrán do svých problémů. Nikdo si nic neuvědomí.

261634

03.02.2012 23:52

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Tato věc mne šokovala

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážený určitě jste dělal chybu, když jste spojoval dohromady pojem stát a vlast. Stát je politická instituce, jejíž charkter se v čase mění. Spory o to jaký stát je a má být se řeší v občanských válkách. Vlast je něco jako vlastní matka. Milujeme vlastní matku a nikoliv matku souseda i kdyby byla mladší a krásnější. Vlast je především spojována s národním uvědoměním, které formovalo současné národy. A ty zase následně vytvářely ideu státu. Významných prvkem takového uvědomění je pocit a vědomí historické kontinuity. Jedná se o sounáležitost s celou historií vlasti během mnoha staletí, s budoucností která pokračuje i za hranicemi životní cesty jednotlivců.

262546

15.02.2012 18:00

Írán nainstaluje ve středu do jaderného reaktoru palivové tyče domácího původu

RE: nový Černobyl?

Magnus Maximus 88.?.?.?

No právě proto se hutě na Kladně musely zrušit.

263329

15.02.2012 18:02

Udělal jsem chybu

Hm ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak na toto mám jen dvě rady.
1. dvakrát měř a jednou řež !
2. výměna toho tzv. právníka, který je asi produktem toho ústavu z Plzně.

263331

21.02.2012 00:31

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: Jde z toho strach

Magnus Maximus 88.?.?.?

No jo jenže význam ropy zatím asi moc neklesne, spíše naopak. Na obzoru není zatím žádná masívní náhrada například za palivo do aut či leteckých motorů. A to nemluvím o plastech, pesticidech, oblečení, barvách, lécích apod. Kdysi jsem četl, že cca 60 % produkce ropy je spotřebováno právě jako palivo do různých typů motorů, tedy padne na oltář dopravy jako takové. To je hodně. Náhrada zatím v nedohlednu.

263759

01.03.2012 20:01

Situace kolem Íránu je stále hrozivá

RE: Hadam jak to asi bude

Magnus Maximus 88.?.?.?

O tom nezapojení si dovolím pochybovat. Jestliže bude zasažen běžící reaktor, velmi pravděpodobně nastane únik radioaktivity ve formě pěkného mráčku jako v Černobylu. A ten mráček klidně doputuje podle větrů nad území Ruska, částečně Číny nebo Indie a nakonec i samotný Izrael bude v ohrožení. Nehledě na to, že se proslýchá, že snad chtějí použít i A-bombu či bomby. Tak to už máme pěkný mrak. Nemyslím si, že v takové situaci si to výše zmíněné země nechají líbít a budou tlachat cosi o nutnosti mírového řešení a nastolení dialogu. To už by byl opravdu konec, bud tedy konec místních politických garnitur v daných zemích nebo konec těch zemí. Myslím že vývoj půjde cestou ala Vietnam, kde Irán bude zásobován zbraněmi a poradci, popřípadě tzv. dobrovolníky. A to už klidně může stačit na to, aby agresoři dostali pořádně do kožichu. Jako ve Vietnamu.

264416

02.03.2012 17:26

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Do Ruska jezdím, tedy lítám pravidelně, takže toto nemůžu posoudit. Ale po Rusku se pohybuji přes taxi jak oficiální, tak soukromé a všechno v pohodě. Když jsem tam déle než sedm pracovních dní, musím vyplnit dost dlouhý formulář na federální imigrační službě a poprvé ho za mě vyplnila ochotná úřednice a nic za to nechtěla. Naposledy mi v Moskvě přeložili kufr a ten letěl do Los Angeles a přesto jsem se s ním po delší době shledal u nás na letišti. Byl neporušen. Sice kolem toho bylo papírování, ale jinak v pohodě. Je však možné, že když se někdo vypraví autem, tak může na toto narazit. Dotyčný měl motor poslat letecky a bylo by vše OK. Finančně by ho to vyšlo možná o něco dráž, ale bez nervů. Dále mě zaujal výraz dušniky. Asi je to slang, protože minimax čili hasící přístroj se řekne огнетушитель.

264497

02.03.2012 18:25

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Samozřejmě že létám s Aeroflotem a bez problémů. Poprvé byl let s Lufthansou a nic moc. Jednak velmi drahá letenka. Za to si však můžu sám neb jsem nevěděl jak to chodí. Dále letiště ve Frankfurtu na můj vkus špinavé a řekl bych dost omšelé. Záchody prostě hrůza. Já byl rád že z toho nemám žloutenku. V letadle Airbus A 320 či 330 opravdu ale opravu málo místa, sedačky byly potrhané. Asi už starší letadlo. Cesta zpět ... no to bylo letadlo snad ze sedmdesátých let. Takže nic moc. Ostatní cesty proběhly s Aeroflotem a pohoda. Letadla nová, jinak by je nepustili na letiště do EU. Uvnitř čisto a mnohem více místa u stejného typu stroje. Je možné že tam mají z tohoto důvodu méně sedadel. Krásně se daly natáhnout nohy. Podotýkám, že mám průměrnou výšku. Interier v pořádku a zařízen do modra. Lety zatím normální až na turbulence. Obsluha příjemná a v jednom případě dokonce žoviální. Takže o dost lepší dojem. Samozřejmě byl u mě velký strach právě z ruských poměrů. Zatím však fungovalo vše normálně. Letiště Šeremetěvo v porovnání s Frankfurtem špička ! V nových terminálech absolutní čistota. Vše klimatizováno. Záchody super. Jen mě překvapilo to, že i na těch super záchodech je tabulka jakože použitý papír do koše a nikoliv do záchodu. Obsluha na letišti příjemná. Zatím žádný problém. Vím však, že tam občas kolaps nastane, hlavně v zimě. S personálem je nutné se bavit rusky, protože jejich angličtina je prostě nesrozumitelná. Na vnitrostátních linkách jsem viděl menší letadla vrtulová. Je možné, že jsem s Lufthansou měl prostě smůlu na let. Letenka s Aeroflotem však cenově téměř třetinová. Takže zatím si nemůžu stěžovat. Horší je to samozřejmě s personálem například v různých kavárnách či hospodách, ale to je z jiného soudku.

264505

02.03.2012 20:00

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: CCCP

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek myslím dost přehání. S Aeroflotem jsem vůbec neviděl, že by Rusové vůbec na palubě pili vodku nebo se snad opíjeli. Co se týká letiště, tak možná měl pisatel článku problém na terminálu F, což je nejstarší terminál ještě ze socialismu. Ten klimatizaci ještě nemá, ale má ji mít. Takže v létě je tam dost nedýchatelno. V tom by mohla být pravda. Zbytek letiště, tedy nové terminály jsou pod klimatizací a všude čisto. Stran letadel se nelze vyjádřit. Je možné, že někde na vnitrostátních linkách se letadlo-šunka může vyskytnout. Na takové tvrzení je však třeba prolítat Rusko křížem krážem. Mimochodem mám známého, který létal na vnitrostátních linkách po USA a vyprávěl mi o tom, že taková letadla by zde šla tak do šrotu. Za letu prý padaly nýty z křídel. Nikdy prý takové vraky neviděl. Pisatel hned na začátku neskývá svůj odpor k Rusům. Čili celý článek je tímto poznamenán. Faktem však je, že při dalším letu za Moskvu na místní letiště to bylo už o něčem jiném.

264518

05.03.2012 21:05

Americká statistika

RE: v USA šlechtí Nového bezporuchového Američana

Magnus Maximus 88.?.?.?

Oni rusáci se sami nešlechtili, ale byli šlechtěni za vydatné pomoci peněz ze Západu a dále od našich specifických světoběžných spoluobčanů, které nesmíme pravdivě jmenovat, jinak bychom se vystavili trestnímu stíhání... Však víte [smích]

264700

06.03.2012 00:01

Americká statistika

RE: Kamarade tento clanek je nesmysl!!!

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jako dělník v USA ? A že dobře ? No tak to jste asi výjimka ! Já měl to štěstí že za svůj dosavadní pracovní život jsem chvíli pracoval s asi deseti lidmi, kteří tam pracovali každý jeden několik let. Jen jeden byl z nich dělník, a to i u nás, dva středoškoláci a zbytek VŠ. Všichni do jednoho se vrátili zpět a byli štastní, že jsou doma. Vyprávěli takové zkasky, že se mi to ani nechtělo věřit. Takže já něvěřím vám, že jako dělník jste se tam měl dobře. Naposledy jsem měl možnost se o USA bavit s jedním obchodním partnerem, který tam jezdí pravidelně před měsícem. Už tam nepojede. Vrátil se v šoku z toho jak se poměry zhoršují. A jaký je to přitom pravičák ! Vlastně neznám nikoho ze svého okolí kdo byl nějaký čas v USA, který by si pobyt chválil. Nikoho.

264712

13.03.2012 15:32

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

Německé zlato

Magnus Maximus 88.?.?.?

Myslím že část zlata bude v Tel-Avivu... pro jistotu ...

265153

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 0

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?