Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 411 příspěveků, 15 různých jmén: <nic>, Cor, ctenar z Dubaje, David Weiss (2), Eri, Erika, Komise OSN, malva, malvarika, malverika, mandarinka, Prazacka, Profesor Cimicky, Rabin David Weiss, Rachel Corrie.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.06.2003 01:44

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Vynatek z clanku:


Nejkontroverznejsi jsou pripady policejniho nasili. Prijimame pripady, v nichz se obcan neboji vystoupit proti tomu, ze na nem bylo pachano nasili zejmena na policejnich sluzebnach. Samozrejme, ze to jsou velmi tezko dokazatelne pripady. Vsude ve svete jsou timto jednanim postihovany mensiny - at uz to jsou lide jine barvy pleti, Romove, socialne slabsi skupiny, bezdomovci nebo osoby vyjadrujici mensinove nazory, ucastnici demonstraci. Dosud se na nas nejvice obraceli prave ucastnici demonstraci a Romove. V nich je tezke vubec vzbudit duveru v pravo. Takove pripady resime po cele republice. V Brne jde treba o pripad Roma, ktery zahynul po padu z okna policejni stanice v Kralove Poli. Bez nas by tento pripad vubec nebyl dale vysetrovan. Jsem zmocnencem i v pripadu, kdy pet policistu v Karlovych Varech bezduvodne zbilo Roma, zavezli ho do lesa a mocili na nej. S temito policisty bude nyni soud. Ocekavame, ze by mozna poprve po roce 1989 mohli byt za takto zavazny pripad odsouzeni policiste."

15053

16.06.2003 01:49

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Vy jste tady na techto strankach tvrdil, ze se lidi nemaji hadat a misto toho si podavat ruce. Tak si vyberte, co vlastne chcete. Vy si tak chcete podavat jedine ruce s lidmi, kteri zpivaji jednu pisnicku. Na ostatni umite byt jen jedovate ironicky.

15054

16.06.2003 12:58

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Je pripustne, aby byly nevinne zivoty obcanu jednoho statu chraneny tim, ze v jinem state budou muset jini nevinni lide umrit?
Tohle presne praktikuje jak USA, tak jeji chranenec Izrael. Vrana k vrane seda, rovny rovneho si hleda...To se da nazvat jen nacismem.

Ja se nazastavam Hamas, vy jste slepy. Nikdo nemuze chtit dnes zlikvidovat Izrael, ale ani Izrael nema pravo zabijet Palestince. Oni totiz zabiji soustavne civilisty. Jestli vy to nevite, tak to proste nechcete vedet, je to vase vec. Vcera mluvil za Hamas druhy predstavitel, a ten rekl, ze budou bojovat do te doby, kdy bude OKUPACE. Kdyz se ho ptali, co budou delat, kdyby okupace skoncila, tak rekl, ze tim uz by nemeli dal duvod bojovat. Nevim jestli mluvi pravdu, nejsem pro boj za kazdou cenu, plati cenu oba staty, ale musite uznat, ze Palestinci tu vetsi. Izrael je silny stat, podporovany nejsilnejsi zemi sveta a tak si dovoluje, to co si dovoluje. V televizi jsem videla Rafah. Uplne srvonany se zemi. Pocetne rodiny bydli s detmi ve stanech, nemaji zadne prostredky k zivotu. TO JE BOJ PROTI TERORISMU????

15064

17.06.2003 15:27

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

Ano, chci si podavat ruku s tema lidima, co jsou o cele situaci
v tak komplikovanem malem useku informovani.

Jak jste informovan Vy? Podle americke televize? To mate pravo byt pysny “na takovou informovanost”. Nesnesete pohled z druhe strany, aniz byste ho nevyvracel absolutnmi nesmysly.

Nejdrive se naucte, jak maji lide mezi sebou diskutovat a je velmi hloupe, upozornovat druhe, jaky nazor maji mit, totiz ze pokud souhlasi s vami, tak to automaticky znamena, ze jsou informovani. Ja to vidim naopak. Ja jsem ochotna prijmnout nazory z druhe strany, ale musi byt pro me presvedcive. A to vase rozhodne nejsou, jsou jen nevkusne vnucujici. Nemate zadny patent na rozum:

Zkouskou demokracie totiz neni, ze mame jen pravo opakovat, co rika kazdy. Zkouskou zivotnosti demokracie je to, zda spolecnost snese netypicke, nekonvencni, "kontroverzni" nazory a zda je schopna o nich diskutovat a zaujmout k nim stanovisko.

Zrale demokracie dobre vedi, ze nemaji-li ustrnout mimo kontakt s realitou, konvencni, establishmentove vnimani sveta, museji byt vsechny otazky neustale otevrene - pravo zpochybnovat "zavedene" nazory musi mit neustale kazdy.

Situace je vsak vazna: tim, ze media pootlacuji verejnou diskusi o zavaznych mezinarodnich otazkach a tvari se vetsinou, jako by existoval pouze jediny "spravny" nazor, poskozuji demokracii: odnaucuji totiz lidi, ze zivotne dulezitou podstatou demokracie je otevrena, racionalni kriticka diskuse, padni komu padni. A v takove diskusi se nikdo nesmi bat vyjadrit svuj nazor.

A ja mam sakramentsky pravo zpochybnovat na zaklade meho poznani zfalsovanou americkou a izraelskou propragandu... Jinak toto tema uvadim u clanku, kam puvodne patri. Ale s vami diskutovat nebudu, jak jsem napsala, vase logika a logika tech, s kterymi si podavate ruku, mi vubec nevyhovuje.

15106

17.06.2003 15:35

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

A jeste k vasim propagandistickym recickam, ze Palestinci chteji zit a pracovat s Izraelci, jako tomu bylo po vzniku statu Izrael. Pracovat by meli, protoze tu praci diky izraelske politice nemaji. Po celou dobu 55 LET (!!!!) PALESTINCI VOLAJI PO VLASTNIM SVRCHOVANEM STATE, misto toho dostali nejake uzemi prakticky pod spravou Izraele. Dodnes nemaji od vas stat. To, ze to hazite jenom na Hamas, to je mlzeni prvniho stupne. Palestinci jsou z vasi politiky a nikoliv jen z Hamas vycerpani. Kdyby NEMELI ZA CO BOJOVAT, PROC BY TO DELALI??? ONO UMIRAT JE TAK KRASNE?? Sice to tvrdil byvaly ministr Tvrdik ceskym vojakum, kdyz sli do Iraku,
ale nikdo tomu neveril a tvrde ho kritizovali za jeho vyrok. Netvrdte mi zase o raji, oni lide jsou vsude stejni a ztratou svych nejblizsich nesmirne trpi zrovna tak jako kdokoliv jiny.
Uryvek:
Dedičný hriech Izraela Karol Dučák jr.
“Veľmi účinným nástrojom sionizácie Palestíny bola politika ničenia palestínskych obydlí na území, kontrolovanom Izrealom. Podľa údajov OSN zničili Izraelčania len v období medzi 11. júnom 1967 a 15. novembrom 1969 okolo 7 544 domov palestínskych Arabov. V tomto počte nebolo zahrnutých 35 dedín, zrovnaných so zemou na okupovaných Golanských výšinách.
Ďalším nástrojom zastrašovania palestínskeho obyvateľstva boli aj početné teroristické akcie židovských kománd. 9. apríla 1948 zorganizovala úderná skupina Irgun Zvai Leumi v palestínskej dedine Dajr Jásín jednu z najotrasnejších židovských teroristických akciíí, pri ktorej zahynulo 254 arabských žien, detí a starcov. Bolo medzi nimi 35 tehotných žien. Ich telá teroristi po čine nahádzali do studne. Neskôr bola pod hromadami mŕtvych tiel nájdená živá šesťročná dievčina. Hrôza masakru v dedine Dajr Jásín sa dá porovnať len s hrôzou nacistických zločinov v Oradoure a Lidiciach.”

15107

19.06.2003 11:44

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

19. 6. 2003
Naděje pro Palestinu? Kolikátá už?
“Abdel Aziz Al-Rantisi, předák organizace Hamás, v rozhovoru pro čtvrteční Ha’aretz ujistil, že Palestinci nezačnou občanskou válku, ať se děje cokoliv.

Řekl, že boj bude ukončen, když Izrael zásadně změní svou politiku. Na otázku na řešení situace odpověděl, že jestli se Izrael stáhne na hranice z 4. června 1967 a vznikne samostatný palestinský stát, boj bude zastaven. Během rozhovoru poukázal na pokračování odporu proti okupaci, ale nepopřel možnost pokračování hovorů o příměří za určitých podmínek. Dodal, že i když Abu Mazen (ministerský předseda Mahmud Abbas) neuspěje ve snaze dosáhnout příměří, nenastane stav, aby došlo k občanské válce. Potvrdil, že jeho hnutí studuje egyptské návrhy k uklidnění situace v otázce příměří.”


Další představitel Ismail Haniji prohlasil, že pokud izraelská armáda přestane vraždit palestinské civilisty, upustí se také od útoků na izraelské civilisty.

15179

20.06.2003 12:04

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

RE: Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

Pane Peleska,
Vase postrehy jsou velice spravne. Jste dobre informovany a nenechte se od nikoho odradit. Vase prispevky je radost cist.

15227

20.06.2003 12:08

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

RE: Americká média slepá rika znalec Peleska

malvarika 213.?.?.?

To jsou velmi caste praktiky. Prispevek se napadne, zesmesni, ale zadny argument neni uveden, v "nejlepsim" pripade se nazor prekrouti anebo pouzije demagogie.
Vase prispevky jsou opravdu na urovni, diky za ne

15228

20.06.2003 12:10

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

RE: Americká média slepá rika znalec Peleska

malvarika 213.?.?.?

Vase prispevky jsou opravdu na urovni, diky za ne
To je adresovane samozrejme panu Peleskovi..

15229

20.06.2003 12:12

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

Je to nesporné: Spojené státy mají pozoruhodné vojenské a technické schopnosti. Porazily Irák za krátkou dobu a za levnou cenu. Avšak znamená to, že ti, kdo byli proti válce, se mýlili? Způsobuje rychlé vítězství, že ta válka byla spravedlivější? Budou Iráčané nyní svobodnější než dříve a bude svět lepším místem? Nahore to je citace z redakčního komentáře listu Haaretz.

“Historie je ovšem plná příkladů válek, které skončily lehkým, rychlým vítězstvím, které zaslepilo vítěze a vedlo pak k dlouhodobým katastrofám. Například po izraelské šestidenní válce v roce 1967 proběhla Izraelem vlna oslav; o 36 let později je stále prolévána krev vítězů i poražených z této války. Spojené státy šly do války, protože nebezpečí Saddáma Husajna ohrožovalo svět. Dosud se však nenašlo nic, co by toto tvrzení dokládalo - žádné zbraně hromadného ničení. Možná ještě budou nalezeny a možná, že by je zbrojní inspektoři nalezli i bez války. Ale není možno ignorovat skutečnost, že Irák takové zbraně ve válce nepoužil, ani když už bylo vedení iráckého státu v úzkých, jak mnozí předpovídali. Druhého cíle války, "osvobození Iráku" také dosud nebylo dosaženo. Byl svržen despotický režim, ale nikdo neví, zda nový režim také nebude tyranií, možná ještě horší. Saddám nebyl Hitler ani Stalin, navzdory tomu, co si myslí Donald Rumsfeld. Saddam Husajn byl brutální diktátor, i když je na světě mnoho podobných diktátorů. Po osvobození od Saddámova útlaku hrozí nebezpečí, že se Irák ocitne pod fundamentalistickým šiitským režimem. Není vyloučeno, že země, který nebyla centrem mezinárodního terorismu, se jí stane.”

15230

20.06.2003 12:14

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

Americký generál je žalován v Belgii kvůli intervenci v Iráku
BRUSEL 14. května (zpravodajka ČTK) - Trestní oznámení na vrchního velitele amerických ozbrojených sil ve válce proti Iráku generála Tommyho Frankse podala v Belgii skupina Iráčanů. Využila tak kontroverzního zákona této země o univerzální působnosti, který dovoluje soudit v Belgii zločiny proti lidskosti, spáchané kýmkoliv kdekoliv. Trestní oznámení na Frankse dnes v Bruselu podal u nejvyššího státního zastupitelství belgický advokát Jan Fermon.

"Nejde o žádnou symbolickou akci. Mí klienti chtějí nezávislé vyšetřování toho, co se stalo," řekl dnes novinářům Fermon. Jeho klienti jsou buď osoby zraněné ve válce, nebo pozůstalí po civilních válečných obětech. Fermon prohlásil, že obvinění proti Franksovi se týkají amerického bombardování oblastí s civilním obyvatelstvem, neschopnosti zastavit rabování a střelby jednotek USA po příchodu do Bagdádu.

15231

20.06.2003 12:15

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

28. 5. 2003
Amnesty International: Utrpení, o něž se nikdo nezajímá
Lidé po celém světě žijí v daleko větší nejistotě než kdykoliv od ukončení studené války, konstatovala Irene Khan, generální tajemnice Amnesty International ve středu při tiskové konferenci, kde byla zveřejněna nejnovější výroční zpráva této organizace o celosvětovém porušování lidských práv.

" Vlády po celém světě vydávají miliardy na posilování bezpečnosti státu a na takzvaný "boj proti terorismu", avšak pro miliony lidí jsou daleko vážnějším problémem zkorumpované a neefektivní systémy policie a justice, brutální útlak politického disentu, vážná diskriminace a sociální nerovnost: extrémní chudoba a šíření vyléčitelných nemocí."Vedla se válka proti Iráku, protože se podezřívalo, že tam existují zbraně hromadného ničení. Nikdo nic však neudělal proti dobře zdokumentovanému proudu zbraní, které živí vojenské konflikty a způsobují brutální porušování lidských práv v mnoha zemích světa." Více než půldruhého roku po ukončení války v Afghánistánu čelí podle organizace Amnesty International miliony Afghánců nejisté a nebezpečné budoucnosti. "Existuje skutečné riziko, že v Iráku vznikne tatáž situace jako v Afghánistánu, pokud nebudou vlády naslouchat požadavkům iráckých občanů na zavedení zákonnosti a pořádku a na plné respektování lidských práv." V době, kdy ve světě existuje silný pocit nejistoty, vlády se rozhodly ignorovat a oslabit kolektivní systém mezinárodní bezpečnosti, jímž je mezinárodní právo. Spojené státy sice tvrdí, že chtějí přinést obětem v Iráku spravedlnost, avšak aktivně usilují o ochromení Mezinárodního soudního dvora, mechanismu pro univerzální spravedlnost. Takzvaná "válka proti terorismu" zdaleka neučinila podle mínění Amnesty International svět bezpečnějším. Naopak ho učinila víc nebezpečným, tím, že omezila lidská práva, ochromila mezinárodní právo a umožnila vládám, aby se začaly skrývat před kontrolou veřejnosti. Válka proti terorismu prohloubila rozpory mezi lidmi různého původu a různé náboženské víry a zasela sémě nových budoucích konfliktů. Celkovým dopadem toho všechno je skutečný strach - a jeho obětmi jsou bohatí i chudí lidé. "Je důležité, abychom se postavili proti manipulaci strachem. Musíme zpochybňovat úzké zaměření bezpečnostní agendy států. Definice bezpečnosti musí být rozšířena, aby zahrnovala i bezpečnost jednotlivých lidí, nikoliv jen států. To znamená respektování lidských práv. To znamená, že je nutno uznat, že proti nejistotě a násilí je nejúčinnější zasahovat vytvořením efektivních, demokratické kontrole otevřených států, které dodržují a neporušují lidská práva," podtrhla generální tajemnice Amnesty International.
15232

20.06.2003 12:18

Co se děje v Americe?

Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

“Koaliční spojenci" ještě možná zjistí, že budou s ponížením vyhnáni z Iráku a veřejné mínění bude litovat, že jsme se pokusili "budovat v Iráku demokracii".Připomeňme si však, proč tomu bylo, že jsme byli ochotni podílet se na likvidaci starého světového pořádku, který existoval po dobu padesáti let. OSN, EU a NATO byly zlikvidovány jako mezinárodní síly jednoty. A jen v důsledku víry, že je nutno jednostranné vojenské akce k neutralizaci údajné hrozby od iráckých zbraní hromadného ničení. Nikdy se nepředpokládalo, že je cílem buď George Bushe anebo Tonyho Blaira svrhnout Saddáma Husajna. Jediné, čeho chtěli dosáhnout, bylo odzbrojení - nic víc, nic míň. Taková byla hrozba mezinárodní bezpečnosti, a zejména i naší vlastní bezpečnosti od tohoto tyrana, že jsme nemohli počkat ani několik dalších týdnů, aby byly dokončeny inspekce.Je nesmírně naléhavé znovu zkoumat původní důvody tohoto konfliktu a skutečnou zkouškou odvahy politiků bude, jestliže budou ochotni odpovídat na otázky, na které pánové Blair a Bush nebudou nikdy schopni nalézt odpověď.Výbor pro zahraniční styky britské Dolní sněmovny má povinnost začít tuto záležitost vyšetřovat. Po několika dramatických oznámeních, o nichž se ukázalo, že jsou naprosto falešné, zveřejnil včera list New York Times tvrzení amerického vojenského týmu, že jeden irácký vědec, který prohlašuje, že pracoval pro irácký program chemických zbraní déle než deset let, říká, že Irák zničil své chemické a biologické zbraně teprve čtyři dny před začátkem války. List také tvrdil, že podle tohoto vědce byly některé smrtící zbraně zlikvidovány už v polovině devadesátých let a některé byly odeslány do Sýrie. Prý měl irácký režim také styky s al Qaedou. Avšak mají-li být tyto zprávy důvěryhodné, Američané budou muset tohoto vědce předat jurisdikci OSN. Nedoložená tvrzení americké armády jen povzbudí podezření, že jsou Američané stále zoufalejší a házejí Kongresu drobty, aby zabránili kontroverzi, pokud se nenajdou skutečně spolehlivé důkazy. Jestliže nyní začnou Británie a USA tvrdit, že cílem války bylo svržení Saddáma Husajna a že původní válečné cíle byly překonány událostmi, mezinárodní mínění jim už nikdy nebude důvěřovat.15233

20.06.2003 12:20

Co se děje v Americe?

Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

21. 5. 2003
Irák: Lze posuzovat morálku našich činů až jejich konečnými důsledky?
“Když ospravedlňovali svou válku proti Iráku, Bushova vláda a její stoupenci argumentovali, že Spojené státy ohrožují irácké zbraně hromadného ničení a jeho styky s al Kajdou. Avšak dosud americké ani britské jednotky nenašly žádné důkazy o programu biologických, chemických či jaderných zbraní a jen minimální důkazy o stycích s al Kajdou. Posiluje to argumenty kritiků americké vlády, že bylo možno Saddámův režim zadržet, aniž by došlo k útoku na Irák. Zdá se tedy, že americká vláda učinila chybu, když argumentovala, že je nutno jít do války. Bush zřejmě lhal veřejnosti ohledně nebezpečí, které zosobňoval Irák. A od ukončení války americká vláda změnila svou argumentaci. Teď už nehovoří o tom, že by Spojené státy zlikvidovaly hrozbu zbraní hromadného ničení - zlikvidovaly odporný režim. Jenže lze posuzovat morálku našich činů prostě až jejich konečnými důsledky? Není to heslo Účel světí prostředky? ptá se v americkém měsíčníku Prospect John B. Judis.”

15234

20.06.2003 12:22

Co se děje v Americe?

Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

Neuvěřitelná demagogie prezidentů a vládních představitelů
Zdeněk Štancl
"Válka je vždycky špatná, krutá a špinavá. Je-li zbytečná, je to o to horší. Myslím, že válka v Iráku zbytečná byla. Irák bezprostředně nikoho neohrožoval. V opravdové demokracii pro lidi by mělo jít o lidi a život by měl být to nejcennější. V západním typu demokracie zřejmě lidé na prvním místě nejsou. V opravdové demokracii by lež neměla mít své místo. Ve jménu osvobození, pomoci a Boha jsme svědky nových křižáckých tažení. Ale ono nejde o osvobozování, nejde o spravedlnost, jde o agresi, o ropu, o peníze, o vlastní hospodářskou prosperitu. Jsme svědky lhaní ze strany pánů Bushe, Blaira a jim podobných. Tedy i politika je špinavá. Musí to tak být?

Česká vláda neví, kam fouká vítr. Tak její stanovisko je pro jistotu přesně uprostřed mezi postojem USA a Velké Británie na straně jedné a Německa, Francie a Ruska na straně druhé. A když je slyšet cinkot amerických dolarů, sympatie se přiklánějí na stranu USA. Takový postoj nahrává komunistům a to je samozřejmě smutné. I spojenec USA má přece právo projevit svůj názor a nesouhlasit s názorem toho silnějšího a bohatšího. Podle pana Tvrdíka bylo odsouzení hodné, když Iráčané v civilu bojovali. Odsouzení hodné zřejmě není, když USA v rozporu s mezinárodním právem a bez pověření Radou bezpečnosti napadly cizí zemi. Přece se nedohodlo – tady postavíme armádu my, tady vy a uvidíme, kdo z koho. Iráčané o válku nestáli a mají právo bránit se ve vlastní zemi všemi prostředky. Samozřejmě jsem dalek toho, abych obhajoval Saddáma Husajna. Je zřejmě zodpovědný za smrt stovek, možná tisíců osob vlastní země. Připadá mi ale poněkud podivná varianta osvobození, při níž spojenci zabijí možná srovnatelný počet obyvatel. Myslím, že to, jaký režim bude panovat v Iráku, je vnitřní věcí Iráčanů. Američanům také nikdo nediktuje, jaký mají mít režim a jak smí být vyzbrojeni. Na straně USA mi chybí moudrost a pokora. Schopnost pochopit jinou mentalitu, přiznat jí právo na existenci."

15235

20.06.2003 12:43

Co se děje v Americe?

RE: Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

K výše uveřejněnému příspěvku z 20.6.03 12.18 patří níže uveřejněný začátek, je to citace Michaela Brauna z deniku Indenpedent:

OSN, EU a NATO byly zlikvidovány jako mezinárodní síly jednoty
Tak to všechno skončilo. Zdá se, že už je potřeba jen znovu připojit vodu a elektřinu, oprášit pár volebních uren anebo dovézt do Iráku pár volebních strojků z Floridy. Demokracie západního stylu se pak prý rozšíří po celém Blízkém východě jako nákaza.
Do vysílání Sky News se vrátily reklamy. Irák - to jsou teď včerejší zprávy, které už všechny lidi nudí - až na pár těch nepohodlných rebelujících labouristických poslanců, kteří kladou nepříjemné otázky o zbraních hromadného ničení.
Mezinárodní právo a britská a americká věrohodnost mohou být obnoveny pouze v tom případě, budou-li nalezeny zbraně hromadného ničení, argumentoval v deníku Independent Michael Brown:
“Koaliční spojenci" ještě možná zjistí, že budou s ponížením vyhnáni z Iráku a veřejné mínění bude litovat, že jsme se pokusili "budovat v Iráku demokracii"…. atd výše..

15239

23.06.2003 21:47

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

DOKONCENI CLANKU: USA vyvijeji natlak na balkanske a vychodoevropske zeme:

"Evropská unie rozeslala dopisy všem zemím v tomto regionu a doporučila jim, aby odmítly americký nátlak. Varovala je, že pokud se americkému nátlaku podrobí, poškodí to jejich ambice stát se členy Evropské unie. Předpokládá se, že osm středoevropských zemí, které mají vstoupit do EU příští rok, odmítne americký nátlak v této věci, avšak Spojené státy usilují o to, aby zejména Polsko uzavřelo s nimi do 1. července bilaterální dohodu.”

15382

25.06.2003 17:46

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Pane Quack, souhlasim s Vami

15457

25.06.2003 17:47

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Spoustě lidi to jeste nedoslo.
Pomalimy krucky a ustupky si nakonec upleteme svoji vlastni opratku!!
Az to prijde bude pozde se ptat, kdy, kde a jak se to stalo!

Je to presne tak!!!

15458

25.06.2003 17:49

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Takze ,ctenari,je uplne jedno ,kdo ma pravdu a kdo ne,je jedno ,kdo je zlocinec a kdo je obet ,penize a moc-vliv formuluje tak zvanou spravedlnost a rovnez tak i prava a rovnez i vysledky demokratickeho rozhodnuti.Byrokrati v ramci sveho tepleho kresla zahodi vsechno i to ,co odhlasovali,kdyz hrozi ,ze by nekde na ne cekala "lopata" vymenou za teploucke misto.Takze poplatni politici,historici a cely ten byrokraticky system vubec nestoji o nejakou svetovou spravedlnost a svet se bude potacet od jedne valky ke druhe a bude jedno jestli valka je spravedliva a nebo ,jake dukazy jsou k jeji vyvolani,politici lzou svym vlastnim lidem,jak i celosvetove a "korytarum" nezalezim na nicem jinem ,nez na jejich kresle v teplem a dobre placenem miste a tak to je a volic je prilis liny premyslet a menit tyto lidi a oni to dobre vedi,takz e jsme tam ,kde jsme a krveroliti nevinnych nijak nerusi poklidny "spanek" materialistickych sobcu!!!!!!

I tohle je vyborny postreh, souhlasim!!!!

15459

25.06.2003 20:13

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Ale ostatni se k nim pridaji.

Matejovi: Co je to za nahle prohlednuti?

15468

01.07.2003 10:53

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Presne tak, pane Jansky. Nehlede ten prispevek, ke kteremu jsem poznamku o tykani napsala, byl nepratelsky vuci autorovu clanku. Pri tykani se take da take lehko osocovat a i nadavat, take se mi to tu vicekrat stalo.
Pri te prilezitosti,vase prispevky se mi velmi libi, jsou vecne a logicke.

15715

01.07.2003 10:59

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Pane Jansky, naprosto s vami souhlasim, tady kdokoliv ma jiny nazor, tak je hned hloupy a nevzdelany. Kde je dukaz, ze oni jsou ti chytri a vzdelani? Me zrovna tak jejich prispevky pripadaji hrozne hloupe. Zadne argumenty, jen co vykoukali z americke propragandy v televizi. Jsou emigranti, kteri si zachovali rozum a logikum, jim nenavist zatmela mozek, jsou to presne prave oni, co zaspali dobu...

15717

01.07.2003 11:03

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: To je teď nějaká móda na Zvědavci

malvarika 213.?.?.?

Uz jste se tady podruhe priznal, ze mate senilni sklerozu a ted Alzheimer, a to nas tady s tim musite porad unavovat a druhe napadat, jak jsou hloupi a vy chytri? Mate snad na to nejaky patent, ktery vam byl uznany? Chytri lide tyto argumenty vubec nepouzivaji, TI JENOM ARGUMENTUJI!!!!

15718

01.07.2003 11:07

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

"Po praktických zkušenostech s demokraciií strategických bombardérů, po afghánském a iráckém válečném dobrodružství si už jen 19,8% Čechů přeje politickou spolupráci se Spojenými státy a pouze 18,2% spolupráci ekonomickou. Čísla vyplývají z nejnovější studie Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd. Tatam je představa o Americe jako o "kolébce demokracie". Politika vojenské převahy a preventivní války zastínila vše. Polovina respondentů si dnes přeje úzkou ekonomickou i politickou spolupráci s Německem. "

15719

01.07.2003 11:09

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Uryvek
“V poslední době je každý, kdo kritizuje činy americké vlády, obviňován z antiamerikanismu. Postupně se antiamerikanismus povyšuje do kategorie ideologie. Tento termín se stále častěji využívá k diskreditaci kritických názorů.

Nemáš nás rád – to znamená, že nás nenávidíš. Když nejsi dobrý, tak jsi zlý. Když nejsi s námi, tak jsi s teroristy. Mýlí se ten, kdo se posmívá této post-zářijové rétorice a považuje ji za hloupou či domýšlivou.
VE SKUTECNOSTI JE TO MAZANY TAH K OSPRAVEDLNENI NEBEZPECNYCH A FATALNICH VALEK.”

15720

01.07.2003 11:13

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Spojené statyv Afganistanu, jen horce tezce udrzuji loutkovou vladu. Kdyz afganskemu lidu hazeli na hlavu bomby, tak jim z humannosti take nejaky ten balicek s potravinami hodily, ale presto si to ti chudaci neuzili, protoze jich vcetne deti bylo zabito vice, nez bylo obeti v NY. Dnes jsou ponechany napospas bide. Ovsem na vsechny plati jiny metr… Cim chudsi, tim jeho zivot ma mensi cenu. Irak byl vyzbrojovany cela leta USA (nejenom) a pak prisla ta prava doba se ho obavat, ovsem aby nenapadl Izrael, kazdy vi, ze USA by nenapadl. A zase platil cenu nejvyssi iracky lid, vycerpany sankcemi i krutym diktarorem. Ze Palestinci jsou vrazdeni na svem uzemi jako ovce, to take USA tak nevzrusuje, vzdyt Izrael patri k demokratickemu svobodnemu svetu, tak at si zabiji, vzdyt vsichni jsou stejne teroristi I se vsemi civilisty.
Dnes je svet jiny a bud jsi s Amerikou anebo zahynes... silena politika Bushe je nebezpecna, uvrhne svet do doby temna. JE TO TA NEJHORSI TOTALITA A JE S PODIVEM, ZE NEKTERI EMIGRANTI, KTERI PRED JINOU TOTALITIOU UTIKALI, TOTALITA, KTERA DIKTUJE CELEMU SVETU A ZASTRASUJE HO DESIVYMI VALKAMI, JIM VUBEC NEVADI....

15722

03.07.2003 02:51

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pane Jansky,
islám opravdu nikoho neohrožuje, od dob Mohameda, který bránil svou víru bojem
(a kolik bylo násílí ve jménu křesťanství? Přesto nemáme důvod ho dnes zatracovat!). Islám, pokud bude bojovat, bude to jen na jeho OBRANU. Je to všechno narafičené, že se svět musí třást před islámem, jenom proto, aby se mohly podnikat preventivní války. Tálibán byl fanatický režim pro místní obyvatelstvo, ale dneska na tom nejsou VUBEC O NIC LEPE. Saddam byl děsivý diktátor pro svůj lid, ale neohrožoval ani Ameriku a ani Evropu. Neměl vůbec na to, neměl ani na to, aby se bránil proti USA a UK. Ale v Iráku jsou osvobození lidé na tom dnes o mnoho hůře a budou hodne dlouho!!! A už se štve hned tu proti Iránu, tu proti Syrii a Libanonu. Americká politika se vůbec nesnaží skrýt, že chce zrychtovat celý Střední východ. A v tom je největší nebezpečí, celý islámský svět, který cizince vždy mezi sebe přijímal, už teď Západ začal nenávidět. Je to právě proto, že ten útočí stále proti němu.
Že skutečně existují nějací fanatikové, není důvod bojovat proti náboženství jako takovému. I samotné arabské režimy důsledně proti fanatikům bojují, oni páchají zlo i v arabských zemích (Saudská Arabie, v Maroku Kasablanca, neustálé problémy v Alžírsku, atd.). Vždyť Západ také neustále zápasí s velkou kriminalitou a je proti ni bezmocný! Amerika chce na jedné straně docílit uzavření muslimských náboženských škol jednosměrně zaměřených jen na korn (to je zcela v pořádku), ale přitom nedělá jinou filmovou tvorbu než plnou násilí a vražd, je to nejen hrozný brak, ale i nebezpečné kořeny násilí, na které je už nová generace otrlá. A nikdo s nimi kvůli tomu neválčí. Oni dokonce když dělají film sci-fi, tak z vesmíru přijdou vždy jen nepřátelské nestvůry, nikdy si nepředstaví někoho, kdo by musel být vyspělejší než my pozemšťané, pokud by se k nám dokázal dostat.
Každou chvíli udělají poplach, že mají spolehlivé zprávy, že má dojít k teroristickému útoku, jen aby ustavičně udržovali svět ve strachu a ten mlčel k jejich preventivním válkám, které nejsou ničím jiným, než agresemi a následnou okupací. Je to úplně stejná politika, jakou provádí i Izrael, jedno a to samé řešení (vlastně jen nepředstavitelné komplikování) problémů. Umí jen válčit, to je jejich celá politka.
Pan Trotl Mort vám odpoví, že muslimové „expandovali“ (za Osmanská říše!!!) do Bosny, ale islámské náboženství se rozšířilo zrovna tak, jak se rozšířilo křesťanské. A že nějaká nejmenovaná blízkovýchodní zem „expandovala“ do sousední křesťanské, ale to není pravda, bylo to po dohovoru s Amerikou při občanské válce v Libanonu a v tam žijí zrovna tak i muslimové jako křesťané a křesťanské menšiny jsou všude na Blízkém východě a žijí mezi sebou v naprostém souladu..

15794

03.07.2003 02:57

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Jak originalni!!! Vsichni podle vas jsou hloupi a nevzdelani, jenom vy vsemu rozumite a myslite si, ze temi svymi jedovatostmi nam to dokazete a snad si nemyslite, ze nas presvedcite? Mame jine spolehlive zdroje a nemusime ucit od vas.
Ja tu pisi sve nazory a vy neustale ze jen neco kopiruji. Kdybyste nas usetril vasich reci a radsi nam take dal neco presvedciveho k precteni, bylo by to rozhodne rozumnejsi.
Pan Erika

15795

03.07.2003 11:33

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Dotaz sionistům v diskuzi, ale ať si na něj odpovědí sami sobě: Co vám na článku vadí, že autor je vyloženě proti sionistům a brutální izraelské politice vůči Palestincům a neoprávněné okupaci a vůbec nikdy ve své primitivní zaujatosti neregistrujete, že článek (nebo příspěvek) neodsuzuje normální židy, kteří s tím nemají nic společného, a kteří jsou proti takovému izraelskému postupu? Pořád píšete o druhých jako o zabedněncích, kteří nic nevědí a sami souhlasíte s jakýmkoli masovým zabíjením lidí ve válkách a založeném na zfalšovaných a propagandistckých důvodech? Co čekáte, že vás budou místní lidé za to milovat???? V jakém světě to vy žijete?
Pro všechny ostatní přispěvovatele: Jsem žena a muži žijící v tzv. svobodném světě nemohou přenést přes srdce, že by ŽENA mohla se účastnit politické diskuze. Uveřejňuji názory z BL, tento webzine vedou jak známo, vedou bývalí disidenti, kteří rozhodně nepíši rudě, ale také ne šedě. Kopíruji je v případě, že s nimi souhlasím, protože tito pánové tyto zprávy samozřejmě sami nevyhledávají a ani nečtou. Jiní tu také kopírují spoustu příspěvků, ale oni zrovna neustále útočí jen na mě. Už jsem tu jednou psala, že mi tímto jejich způsobem jsou zcela ukradení.

15802

04.07.2003 23:40

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Buddhismus je spise filosofie, nez nabozenstvi

Budhismus také neberu jako náboženství, ale jako filozofii. V tomto náboženství se nestraší peklem jako v křesťanství a islámu (nevím, jak je to u judaismu), ale musí se usilovat o co nejsprávnější život, protože čím více se povaha zbavuje nedostatků, tím blíže je k nirváně. Člověk se tak snaží o dokonalost a přitom nemá ustavičný strach z hříchu.
Je známo, že věřící lidi mají více klidu a míru v duši, a tím jsou i zdravější, je přeci dokázáno, že psychika má vliv na fyziku. A o to stejné se snaží i budhismus, relaxaci a meditacemi.
Joga se nakonec praktikuje po celém světě a náboženství ani k tomu není nutné, je to jen styl života.

15887

04.07.2003 23:44

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Mnoho zidu nesouhlasi s politikou Israele take a jsou rovnez ohrozovani na zivote,mnozi dobre vedi ,kam tato cesta vede, kdyz kazdy pogrom byl vlasten odpovedi na zionistickou bezcitnost k okolnim lidem, pak se ovsem stane, ze i mnoho nevinnych zidu za to zaplati…

Doufam, ze mistni sioniste neprehlednou, ze i Robert rozlisuje mezi sionismem a nevinnymi zidy, kteri budou muset bohuzel za politiku Izraele take platit.

15888

07.07.2003 10:58

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Panu neemancipovanemu:

Prece on pise v kazdem svem prispevku, ze to co je nejlepsi je jen
a jen vira v Alaha a Mohameda
Vubec si to nemyslim. Je videt, ze moje prispevky spravne nectete.
Takhle ovsem nic z nazoru oponentu neziskate.
Vybirate si z mych prispevku jen to, co chcete.
Prectete si muj prispevek o buddhismu v teto diskuzi.
Ale to byste musel nad prispevky vice premyslet. To vas ovsem boli.

15957

08.07.2003 00:25

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Vazeni nevazeni, mate absolutni neznalost co to je plagiatorstvi. To je uverejneny clanek v tisku, prevzaty od nekoho jineho.
Neplati to v diskuzi, uvedene jako uryvek a v uvozovkach. Nemohu za to, ze nemate ve veci vubec jasno. Vim, ze vas s tim stvu, ale neprestanu s tim, ze vam se to nelibi. Ostatni si nestezuji. Myslite, ze ty vselijake blaboly maji vetsi cenu???

Prosim neodpovidejte mi, odpoved mi nezajima..

15986

08.07.2003 00:39

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Jo, a jeste ke vsemu to neni me "vlastni jmeno"
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

15987

08.07.2003 14:36

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Neemancipovanemu Mateji:

No, samozřejmě nevíte, k čemu lidé čtou články. Vy jste totiž jen odborník v pitvání zvířecích mrtvolek. A vaše „argumenty typu jedna paní povídala“ nejsou k poučení, ale k oblbování. To si právě vy berete vzor od Big brother, podle toho to vypada...Nejste vubec vtipny, jak si o sobě myslíte... [cool]

16006

09.07.2003 03:00

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

LXIV/ Súra 25 SPÁSNÉ ZJEVENÍ
72 A ti, kdož křivě nesvědčí, a když kolem řeči hnusných jdou, míjejí je důstojně...

16035

09.07.2003 11:53

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Ne, mam hodne z buddhismu, ale o tom tu rec neni. [cool]

16053

09.07.2003 11:56

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Paste a copy" zvladne totiz i simpanz

Ale simpanz je neumi cist...

To myslite moje vlastni nazory ? Urcite maji vetsi cenu.
Ceske uslovi: "SEBECHVALA SMRDI"

16055

09.07.2003 12:07

Mýtus o malém Izraeli

RE: ostatni si nestezuji,

malvarika 213.?.?.?

protoze ty ponekalikate prezvracene nesmysly z diskusnich for BListu nectou

Nenasla jsem tady z diskuze BL nic jineho, nez vas prispevek

Vas obdiv k "argumentaci" pana Janskeho jest pro uvazujici osoby dostatecnym znamenim toho, ze "vase" komentare nestoji za cteni

Vasi argumentaci jsem nikde necetla, abych ji obdivovala. Jenom tady napadate a to nema s diskuzi nic spolecneho, a pro vas a podobne lidi, ty clanky nepisi a nekopiruji, jsou jini, kteri je ctou a se mnou diskutuji.
P.S.:Upozorneni, necekejte dalsi odpovedi, nestoji mi za to, takovahle uroven..

16057

09.07.2003 12:11

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Abych byl uprimny, kdyz ctu vase radky, mam husi kuzi po tele.


Napodobne, ja taky, to je nahodicka, co?

16058

09.07.2003 12:14

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

nevim proc jste se dal tolik proti pitvani zviratek. Ale jiste k
tomu mate nejaky vedecky duvot.

Ja jsem psala neco proti??? Ja jsem psala, ze jste v tom odbronik, vzdyt jste o tom psal tady na diskuzi.
Tady mate dalsi dukaz, ze vubec neumite cist, co druzi pisi.Jak chcete timto zpusobem diskutovat. To mam vsechno uvadet na spravnou miru? Pro koho?

16059

09.07.2003 12:17

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

1000? Heh, tak dvadsat-tridsat...

To je svata pravda, a proc vy se pane Morte tolik kvuli tem 32 dvou namahate a kazdemu odpovidate??? Samozrejme, ze ne pro nejake ponauceni, ale pro vlastni zabavu. Ja takove hobby nemam.


16060

09.07.2003 12:33

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

A co se tyka zdroje moji informovanosti, tak ja radeji ji ziskam
jak jsem psal minule od nejakeho pritele, trebas Palestince, co se
prave vratil ze 3 mesicni nastevy sve vlasti, nez od nejakeho novi-
nare

Kdybys byl tak vzdelany v politice jako v tom pitvani zviratek
tak by vas zajimalo, co o palistinsko-izraelskem konfiliktu pisi sami Palestinci, zijici na okupovanem uzemi anebo primo v Izraeli.
Okopirovala jsem toho dost, ale vy jste tak chytri, ze nebere svedectvi primo z mista vazne, anebo vas vubec nezajima, prestoze se tady k tomu neustale vyjadrutjet. Zatim je pro vas bernou minci, co rekl jeden Palestinec, ktery se vratil odtamtud z navstevy.
To chcete, rict, ze jste informovany a aby vas informovani lide brali vazne? Kdyz jste v koncich na nic neodpovidate, ale nevadi, nepisi to pro vas, ale pro lidi, kteri maji o to SKUTECNY ZAJEM a ne pro ty, ktere neustale uverejnuji lzive a propagandisticke smyslenky. To vam nejvic vadi, ze nekdo o tom neco vi, to se vam a te vasi kohorte vubec do kramu nehodi. Chcete si tu povidat jen mezi sebou, nic vic

16061

09.07.2003 20:19

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Pane Evilmane, naprosto s Vami souhlasim.

Nedelejte si nic z prispevku pana Morta,
ten ma fobii z muslimu, prestoze ziveho asi nikdy nevidel, porad ma strach, ze bude nasilne pomuslimsten, a tak je chce kvuli tomu radsi likvidovat.

16081

09.07.2003 20:28

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Jestli to je otazka na me, tak odpovidam vsem, koho to zajima,
moje hobby je irenismus. Jestli nahodou nevite co to je, tak pan AGI Mort vam to hned vysvetli, on totiz vi uplne vsechno a take velmi rad pouziva cizi slova. Kdo bude mit zajem si to zjistit sam, tak at si to vyhleda ve slovniku cizich slov.

16082

10.07.2003 02:03

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Ne ja se omlouvam, nesouhlasim naprosto, ja si to neprecetla cele a jsem proti takovemu hrubemu vyjadrovani. Cetla jsem posledni cast a nemela jsem tuseni, jakym zpusobem to je napsane. To byla
chyba. Mohu tedy rici, ze souhlasim s vyhradou jen s tou posledni casti prispevku.

Ovsem to neznamena, ze branim pana Morta.

16089

11.07.2003 18:25

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Mohu vam radit to same, co radite mne. Vy moje prispevky take nectete pozorne, ani Matej. Cokoliv napisi, tak mi napadate.
Tak neradte nekomu neco, co sami neumite.

16153

11.07.2003 18:31

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

"Kde se berou lide, jako je Dolecek? "
Liberal -- 131...

Hodne neinteligentini otazka, snad jsme se tady na svete ocitli vsichni stejne.

"mozna, ze pod jmenem Doleckem se skryva skupina spisovateluminule se hlasil hrde k Nemcum, dnes je s neho kamenny Cech kdo vi zitra , trebas bude Madar a hned na to Slovineca kuste si precist par jeho prispevku"
mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24.
..

Jako obvykle nic rozumneho. Kde berete to sebevedormi, ze pisete i kdyz nemate co? Ze ma pan Dolecek pruskeho dedecka, tak musite zas fantazirovat jenom proto, ze nepada na hubu pred Amerikou jako vy a ze vi, co to je branit holyma rukama vlast proti nacistum?
Vite co si mysli vetsina Palestincu ? Ze jen dustojny zivot ma cenu, a pokud tomu svet nezabrani a oni proti po zuby odzbrojene armade pod patronatem USA to nedokazi slusne lidsky zit, jako uz po celou dobu 55 let, tak radsi zemrou.
To vam ovsem vasi verni pratele nerikaji a cteni o tom vas nebavi.
Nakonec to dopadne tak, ze je Izrael povrazdi a zem zabere pro svuj velky a biblicky Izrael, presne tak jak to udelala Amerika s Indianama. Porad tady vykrikujete, ze nejste rasista, ale pro vas puvodni obyvatele nemaji zadnou lidskou cenu. Pak muzete zbytek Palestincu ukazovat turistum take v rezervaci, sice bude pozde, uz ale bude uplne kazdemu jasne, ze Izrael spolu s Amerikou nepatri k tomu nadhernemu svobodnemu demokratickemu svetu, a cely svet uvidi, ze takovehle zeme jsou teroristicke a tudiz nebezpecne celemu svetu, nejen Palestincum. Ne marne ma Bush ma na seznamu 35 zemi, ktere budou muset bud poslechnout anebo budou rozmlaceny. A co lidi? Malickost, prekazeli v grandioznich planech, tak budou muset zemrit. To same praktikuji v Iraku, ze lide nechteji byt po nekonecne dlouhe tyranii byt zase pod okupaci. Proc jeste nebyla ustanoven aspon prozatimni iracka vlada?
Ovsem takovahle totalita vas vubec nevzrusuje.
Ale jine lidi ano…a nastesti jich je na svete vice. A to je ten protipol k vasim vrazednym cilum.

16154

12.07.2003 13:15

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Mikinovi:
Mohu vas malveriko ujistit, ze mate o osudech, zivotech a pravech kanadskych indianu stejne zkreslene informace jako o osudech, zivotech a pravech palestincu.

Demagogu, vy nevite, ze byly casy, kdy v tech rezervacich zili? Nedelejte ze sebe ze jen vy vsechno vite. Mozna rozumite perfektne te vasi masine, ale nemate pravo porad psat, ze vy to vsechno vite lip nez druzi.

A v Izraeli jsem dvakrat byl. Mohl bych vas POUCIT.
Kdyz jsem tady napsala, ze nekteri jsou NEPOUCITELNI, tak tady MATEJ SILEL, ze to je nejlepsi vtip roku, A PODIVEJTE SE, CO PISETE A JAK MYSLITE VY !!! To ovsem Matej komentovat nebude, “VY JSTE SPRAVEDLIVI” nad vsechny lidi na svete…. To, ze jste byl 2x v Izraeli, je dostatecne vymluvne. Nebyl jste ale v Palestine, a tak nemate pravo nikoho POUCOVAT. Vam je osud Palestincu ukradeny. Ve svych prispevcich se venujete jen IZRAELI.

Matejovi :
Zase jste vedle. Ja si vzdycky pral byt Severoamerickym Indianem.
Vy chudinko romanticka, a kdyz je vybijeli, tak byste za ne z nadseni bojoval?
Zrovna vy jste senilni a zmateny a vase prispevky jsou podle toho.

Mortovi:
Mam vsak niekedy dojem, ze presne do tej pozy sa mienie Palestincania dostat: Budeme vasimi domacimi zvieratkami, majte nas radi a postarajte sa.

Kdyby podle vas chteli byt zviratkami, proc tak urputne bojuji za pravo mit svuj stat? 55 let, vy sam si neco takoveho neumite predstavit, vas problem to neni. Mate velmi naivni predstavy o celem konfliktu.
To jsou uplne stejni lide jako my, ale maji smulu, ze jim tam zasadili Izrael, ktery chce existovat na jejich ukor. Kdyby mel Izrael dobrou vuli, proc by to davno uz nevyresil? Oni jsou ti silni a Palestinci tou slabou stranou. Lepsi, aby pokracovali v boji, je to pro ne vyhodnejsi, ZADNA UZEMI JIM NECHTEJI DAT.
Naopak vy jste vsichni papousci, kteri opakujete odposlouchanou americkou a izraelskou propagandu, ktera je dnes ucelne rozsirovana, protoze maji svetovou moc a vubec vas nezajima skutecnost.

Izraelska vlada lze a lze, o likvidaci kolonii (par karavanu a domu) a lze ze opustila napr. Betlem, ale ten je dal obklicen a cesty jsou uzavreny. Je to Izrael, ktery chce podle vzoru jihoafrickych bantustanu udelat z palestinskeho uzemi oddelene kantony s nemoznosti jakehokoli pohybu mezi nimi.
ONI DELAJI Z LIDI ZVIRATKA, NE PALESTINCI SAMI ZE SEBE. JSTE VSICHNI RASISTI, JSTE JEN CITLIVI NA VASI NARODNOST !!!

A jestli tady nekdo krici, tak to jste vsichni tri na me !!!

16219

12.07.2003 23:07

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Co sa tyka darovavania uzemia. Vam niekto nieco v zivote dal zadarmo?
Upozorunuji, ze jsem necetla cely prispevek,
naprosto mi to nebavi.
To uzemi neni zadarmo, dostali od OSN v roce 1947,
Izrael jim ho sebral. A kdyz celou tu dobu ho chteji dostat zpet, tak je kritizujete, jak maji spatnou vladu.
Co se tyce tech velkych pismen, psala jsem tu uz nekolikrat, ze to je misto tucneho pisma a cerveneho, ktere pouzivate vy.

Jedna a ta sama vec neni ta sama, podle toho kdo to dela.
Vy mate pravo na vsechno a druhy podle vas na nic.
No to je prave ta politika co ja kritizuji.

16243

13.07.2003 00:46

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Miroslav Polreich (Uryvek)
Napomáhat pozitivnímu ukončení sporu (bez tolik rušivého faktoru médií) se důvěrným způsobem s prvými trvalými výsledky zapojilo Norsko v roce 1993 dohodami z Oslo, které potvrdily možný vývoj ustavením Palestinské autonomie s perspektivou státnosti a ukončení vzájemných střetů a trvalého respektování Izraele. Situace nebyla tak jednoduchá a proto i dohody z Oslo nebyly přijaty jednoznačně pozitivně.
Dosud převládají protipalestinské tendence v tisku, které oprávněně odsuzují útoky sebevrahů, ale zároveň omlouvají vojenské akce Izraele jako odvetu. I zde se však jedná o akce zcela protiprávní, navíc pod kontrolou státní moci.
Vždyť prvý sebevražedný útok proti atmosféře usmíření z Oslo byl veden izraelským teroristou Baruchem Goldsteinem již v únoru 1994 v hebronské mešitě proti modlícím se Palestincům. Na místě zůstalo 30 obětí a 60 zraněných. Byla to akce proti dohodě Arafata s Rabinem a její realizaci. Rabin, který smlouvu podepsal, byl nakonec proto izraelským fanatikem zavražděn.
Dále vyprovokované akce návštěvou „svatých“ míst a pokračující vzájemné útoky měly vždy teroristický charakter a to oboustranně.
“Cestovní mapa“ byla torpedována ihned po jejím vyhlášení Šaronovým nepovedeným raketovým útokem proti Rantisimu z Hamasu s tragickými důsledky na civilním obyvatelstvu. Jedná se o nevyváženost. Vliv USA, pokud bude konečně vyvážený vůči oběma stranám, bude mít jistě větší naději na ovlivnění mezinárodně koordinovaných řešení. I v tomto směru máme z poslední doby nové důkazy. Veto v Radě bezpečnosti OSN, které nyní bylo používáno výlučně Spojenými státy k zabránění přijetí „protiizraelských“ rezolucí, se vytrácí. USA abstenují, nebo se raději hledá kompromisní řešení.
Válka totiž již není „pokračováním politiky jinými prostředky“. To je myšlenka Carl von Clausewitze a její legalita měla odejít s Hitlerem.

16253

13.07.2003 11:10

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Vy sam si doplnte informace podle neceho jineho nez americke televize, jste arogantni negramotny nafuka, ktery mi nema co jinym radit. Chovate se sam takhle totalitne, ze jen vaz nazor je ten pravy.
Doby doporucovani jsou davno pryc, kazdy ma svuj rozum, aby mohl svetove deni porovnavat nedavate nam tady na diskuzi nic jineho, nez chore vyplody sveho uvazovani*

16274

13.07.2003 11:33

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

13.07.03 03:00
to by tam ten dobrak Albert uz musel byt aspon na 600 roku


mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24...*

Alzheimer!!! [oči v sloup]

16275

20.07.2003 13:43

Lež na lež

RE: Lež na lež

malvarika 213.?.?.?

Vy nafoukany pane Morte, nikdo nema pravo vymahat svoje zajmy valkami a vrazdenim. Jsou zeme, ktere prosperuji, a takove zhovadilosti nepouzivaji. Vy zijete ve stredoveku, ne ja.

16573

20.07.2003 13:45

Lež na lež

RE: Lež na lež

malvarika 213.?.?.?

Nejsem psychicky nemocna, abych o sobe rikala MY.
Pokud rikam my, myslim mnozne cistlo diskuteru, kteri maji na vec stejny nazor.
Ale vy jste tak tezce nemocny, ze z toho co se tu pise stejne houby mate..

16574

20.07.2003 16:43

Lež na lež

RE: Lezˇ na lezˇ

malvarika 213.?.?.?

Heledte, nejste vy kompetentni tady urcovat, co kdo vi a co ne, pocitate se z nevyzpytatelneho duvodu take za cloveka, prestoze vase argumenty nemaji s skutecnymi dukazy absolutne nic spolecneho, pisete nam tu o propagande okoukane z americke televize .

!Mimochodem, Malveriko, neslo by to bez tech urazek lidi kteri vam vysvetluji veci, o kterych nemate ani tuseni"

Vy jste tak ohromne vzdelany, ze doporuceny link na odborne vysledky vyzkumu jsou podle vas neinformovanost, ale opisovat nazory JEDNOHO PANA Z DISKUZE je pro vas zasvecena informovanost.Zrovna tak matej nam tu pise stale kdo co povidal.
Veru inteligentni zpusob. Ale nelze se tomu divit, když i Bush zfalsoval dukazy a Blair opisoval s diplomaticke prace studenta.

Sami se tu odhalujete, jakou uroven mate. A to se porad podporuje zvest,ze zidi jsou chytri. Bud to neni pravda, anebo jim tady delate pernamentni ostudu, s temi vasemi nesmysly, musi se jeden premahat, aby odpovedel na neco, co si reakci vubec nezaslouzi.
Nehlede nato, ze vy jste mi zacal tady prvni urazet...nechtejte, abych vam to opakovala, ale vy take jako jeden arogantni nadclovek si myslite, ze muzete vsechno.


16579

20.07.2003 16:46

Lež na lež

RE: Lezˇ na lezˇ

malvarika 213.?.?.?

Heledte, nejste vy kompetentni tady urcovat, co kdo vi a co ne, pocitate se z nevyzpytatelneho duvodu take za cloveka..

Oprava: misto člověka v předešlém příspěvku , patří NADČLOVĚKA. Naopak jemu podobni některé z nás nepočítají mezi uvažující a svého vlastního rozumu používající LIDI.

16580

20.07.2003 16:50

Lež na lež

RE: Lezˇ na lezˇ

malvarika 213.?.?.?

A ještě důležitý dodatek:
Když se jeden omluví za nedopatření nebo chybu, je tu těmito individui kritizovan, že se ztrapnil. Oni totiž neznají nejzakladnější zásadu mezi normálními slušnými lidi, že se lidé za omyly omlouvají, jenže oni jsou tak arogantní, že si myslí, že je jim dovoleno všechno, hlavně neustále napadat.

16581

20.07.2003 18:50

Lež na lež

RE: Lež na lež

malvarika 213.?.?.?

To se budete divit, ale vojáci si svou službu nevybrali zrovna tak moc dobrovolně. Do armády se verbují chlapci, kteří jsou handicapovaní, sociálně anebo že byli nelegálními přistěhovalci z latinské Ameriky a podobné případy, a to za to, že v americké armádě dostanou dobrý žold a zaopatření. A ono je úplně něco jiného intenzívně cvičit, než být v nepřátelském prostředí, kterému vůbec nerozumí a denodenně umírat.

Zamyslete se, proč USA teď žádají ostatní země o vyslání mezinárodních sil do Iráku? Musely by se tak ponižovat, kdyby na tom byly dobře? Hned po válce vítězoslavně oznamovaly celému světu, že ony přinesly největší oběti a tedy se nebudou s nikým dělit a ponesou sami vavříny vítězství. A teď škemrají OSN a spřátelené země o pomoc, přestože když se řítily do války, na OSN se vykašlaly.
To, že Palestinci už dva roky volají po mezinárodních silách na ochranu proti izraelskému teroru, na tom jim nezáleží. Bushova administrativa byla doslova posedlá válkou a nevěděla ani do čeho to vlastně leze. A slibovala Palestincům, že po válce se bude věnovat jim. Teď si nejenom neví rady v Iráku, ale odjakživa se paktovala s Izraelem, stačí, že to je tzv. demokratická zem, dává mu to za tichého souhlasu USA automaticky právo vraždit bezbranné obyvatelstvo.
Irácká prozatímní vláda nebyla zvolena lidem, ale ustanovena Bremerem. Zářný to příklad americké demokracie, kterou vehementně ohlašovali iráckému lidu a chtěli ji uskutečnit na ruinách zdevastovaného Iráku.
Tisíce Iráčanů, nespokojených se zoufalou situací v zemi, neustále demonstrují, jiní jsou rozhodnuti bojovat a prohlašují, že nejsou Saddámovi přívrženci, že bojují proti okupaci a uloupení jejich přírodního bohatství.

16587

20.07.2003 18:55

Lež na lež

RE: Lezˇ na lezˇ

malvarika 213.?.?.?

To mate asi na mysli praci diplomovou.

Ano, to mam.

Ale hlavne, ze si ty okolnosti vy uvedomujete.
Proc z nich nevychazite?

16588

20.07.2003 19:54

Lež na lež

RE: ZHN

malvarika 213.?.?.?

Pane Řeháku,

v zásadě máte ovšem pravdu, ale že důvodem války byly ZHN je fakt, který nelze vynechat. USA tvrdily, že Irák je ohrožuje, a proto šly do války, přestože je teprve dnes zcela jasné, že je neohrožoval. Jak chcete dokazat, že Amerika je taková jaká je, bez poukázání na to, že lhala a švindlovala a ve jménu toho zničila Irák. To nejsou žádné blbosti, za tím vším jsou konkrétní lidé a zem, které nesou vleklé, neřešitelné následky, kterými velmi trpí a budou dlouho trpět (k tomu Afganistán, kde je po válce ještě hroznější bída, že se to nedá nazvat životem, ale živořením na hranici skomírání, kterému Amerika slíbovala pomoc na cestě k demokracii a pak se na něj úplně vykašlala, protože na všechny úkoly prostě nestačí a nakonec se svou politikou zruinuje stejně sama)
Prosím vás, představte si obyčejný soud, nějaký vrah někoho zabil a soudce řekne, nic se nebude vyšetřovat, nic se nebude dokazovat, všechno je blbost a vrah půjde na elektrické křeslo anebo ho naopak pustí, protože ví, že je stejně spousta vrahů, které nedopadli. Vy jste třeba svědek, který jste tu vraždu viděl, bude vám lhostejný výsledek soudu nezávisle na FAKTECH??? TAKHLE BY PŘECE NEMOHL BÝT NIKDO ZA ZLOČINY ODSOUZEN ANI POTRESTÁN!!

Na váš první příspěvek k americkým vojákům jsem vám také odpověděla.
S pozdravem Malva

16590

20.07.2003 20:07

Lež na lež

Lež na lež

malvarika 213.?.?.?

4. 3. 2003
Kanaďané chtěli provést inspekci amerických zbraní hromadného ničení
Miloš Kaláb
Co mají společného Libby Davies (federální poslanec Nové demokratické strany za Vancouver East), Deborah Bourqueová (předsedkyně Kanadských poštovních odborů), Steven Staples (ředitel ústavu Polaris) a Mel Watkins (emeritní profesor Torontské univerzity)? Jsou členy mezinárodní skupiny občanů a parlamentních zástupců z 5 zemí, kteří se o weekendu chystali uspořádat svou vlastní inspekci zbraní hromadného ničení - ve Spojených státech. Požádali americkou vládu, aby jim umožnila navštívit "Edgewood Chemical and Biological Weapons Facility" v blízkosti Washingtonu, DC. Svou žádost odůvodnili v tisku takto: "Odborníci v našem týmu vědí, že tam najdeme zásobu 1500 tun zpuchýřujících látek, které se používají v chemických zbraních. Najdeme také zařízení k testování antraxu, moru a jiných biologických zbraní ve speciálně navržených aerosolových komorách pro výzkum na zvířatech. Jestliže nám vláda dovolí inspekci, potvrdí tím, že takové zbraně hromadného ničení vlastní. Jestliže nám ale inspekci nepovolí, její stanovisko bude pokulhávat za požadavkem, který vytyčily Spojené státy pro Irák. V obou případech bychom se dotázali americké vlády, proč nadále skladuje vlastní zbraně zatímco požaduje, aby se jich jiní vzdali.


16592

21.07.2003 00:02

Bože, neodpouštěj jim,

Bože, neodpouštěj jim,

malvarika 213.?.?.?

Pane Stwora,

vyborný článek, nemám co bych k tomu dodala. Ať si všichni uvědomí, proč to jsou právě postkomunistické země, které zase musí mermomocí někam lézt. Je to nedůstojné zrovna tak, jako kdyz to dělali s bývalým Sovětským svazem. Jenže Sovětský svaz neexistuje a oni nestoudně dělají znova to samé, ať se děje co se děje. Dokud jsou ocasem Ameriky, nemají v EU co pohledávat. Určitě Západní Evropa je politicky vyspělejší, než země bývalého východního bloku. [pláč]

16600

22.07.2003 01:17

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Pokud je mi znamo, zadni afghansti vojaci na zakladne Guantanamo vezneni nebyli a nejsou.

Myslíte, že jste takový politik, že můžete každý článek zpochybňovat? A že zrovna jen vy píšete rozumně? Když ani nevíte, že režim Tálibán měl svou armádu a tudíž i afgánstí vojáci byli zajati??
Slyšel jste někdy něco o partyzánské válce? Nosili snad někdy partyzáni vojenské uniformy? Irák byl napaden dvěma světovýma podvodníkama Bushem a Blairem, kteří zfalšovali důkazy a jednali na vlasní pěst, a budete dávat lekce zbídačelým obyvatelům, kterým byly zpustošeny dvě země a ve kterých musí dále žít v nedůstojných životních podmínkách, jak se mají morálně chovat? Co mají z té vaší dovezené americké svobody? A vy zatím sedíte u počítače a vycucávate si z prstu, že jsou to všechno omyly. Můžete tu foru vysvětlit, kde je Usama Ben Laden a kde je Saddám Hussein, kvůli kterým ty války byly vedeny? No, samozřejmě pochytali nějaké potentáty, ale oproti tomu jsou nuceni bojovat proti lidu dvou zemí, protože žádný z nich okupaci nechce a nastrčené loutkové vlády také ne..
Navštěvujte i jiné webové stránky a zjistíte, že se o ničem jiném už nepíše, než o americkém imperiu a jeho hegemonistických cílech, a jestli opravdu dojde k dalším válkám podle Bushem vytyčené osy zla, tak to skončí světovou válkou. Ale snad dá Bůh a zruinují se ještě před tou zkázou sami. V HISTORII ZA CHYBY PLATÍ VŠICHNI....
Proboha jenom mi zase neodpovidejte. Protože jak se česky říká: Já o voze a vy o koze...


16643

22.07.2003 01:21

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bože, neodpouštěj ji

malvarika 213.?.?.?

Ovsem to obycejne tupcum nedojde

Úsloví jsou moudrost života: "Podle sebe, soudím tebe"

16644

22.07.2003 14:59

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Nebyl to zadny muj vymysl, vy jste reagoval on clanek. Ja jsem v Guantanamo nebyla a vy take ne. Takze se musim opirat o skutecnosti, ktere nam predkladji agentury. BBC ho navstivilo, ale meli zakazano s kymkoliv mluvit, ale videli, co videli a ja nemam duvod jim verit.
Nemuzete cist i jine webove stranky nez je tato, abyste mel vice informaci a nejen abyste prispival do diskuze a handrkoval se s lidmi jinych nazoru?
Mne osobne nezajima, kde je Saddam ani Ussama Ben Ladin, to zajima Bushe. Tak v pripade potreby kontaktujte jeho. DOstanete strasne moc velkou odmenu!!!

16661

22.07.2003 15:03

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Oprava:

BBC ho navstivilo, ale meli zakazano s kymkoliv mluvit, ale videli, co videli a ja nemam duvod jim verit. Samozrejme jsem mela na mysli, ze nemam duvod jim neverit...

16662

22.07.2003 15:15

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Vy jste takovy ignorant, ze to je k neuvereni. BUSH DELA UPLNE TO SAME, AZ ON SE OMLUVI ZA zavrazdene civilisty ve jeho valkach, za zaneradene zivotni prostredi, za zbidaceni obyvatel, tak muzete zadat, aby se omluvili vsichni spolecne a dostali nakopano take spolecne, podle faktu, a ne fanatickych nazoru. Vy jste tak "desne slepy, ze jedna a ta sama vec vam z jedne strane hrozne vadi a druhou tu samovou vec tady pejete ody.To je neco nepristojneho, jeden musi prece odsuzovat vsechno, a ne jen podle sve nenavisti anebo na sympatiich. To dokazuje co jste za bezsadoveho a bezpaterniho cloveka, mohla bych rict i obdivovatele nacismu (viz genocidu a radeni v Palestine, cele jeji zdevastovani a vrazdeni vsech vcetne deti. FUF TAJFL. NEPISTE MI UZ NIC Z TECH VASICH NEMOZNYCH NAZORU!!!! JAKAKOLIV DISKUZE JE S TAKOVYMI LIDMI NAPROSTO ZBYTECNA

Uz jste s tim svym fanatismem hrozne unavny..

16663

23.07.2003 13:51

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

{Budte tak laskav a nejenom mi nechvalte, ale vynechte mi. Venujte se necemu uzitecnejsimu. Vy vsechno prekrucujete a ani pritom nemrknete, jste na ty lzi zvykly od vasich ideologickych podvodniku.

Ja nemam vzdy u sebe clanek napsany i s autorem, ale nikdy jsem ho nepsala pod mym jmenem!!! Ale kdyz jste tak negramotny, ze nepoznate prispevek uvedeny pod URYVEK (treba z BL)a uvedeny text v uvozovkach, neni moje chyba, ze nevite o co jde.

Stejne z toho autora mate houby, tak si ty svoje falesne a ironicke lichotky strcte za kloubouk.

16716

23.07.2003 13:55

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Dodatek:
Zapomela jsem okopirovat text, ke kteremu muj predesly prispevek patri:

Jinak ale musim ale Malveriku, Eriku, Malvu pochvalit. Nesnazi se uz okopirovany clanek otisknout pod svym vlastnim jmenem, naopak priznava autorstvi komusi ?! jinemu....


16717

25.07.2003 10:24

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Toz jak to, ze tu valku vyhrali uz za tri tydny ?

Nevyhrali, dennodenne umiraji jak americti vojaci, tak Iracani.
A bude to trvat jeste hodne dlouho. OKUPACI NIKDO NECHCE A NEZVOLENOU VLADU TAKE NE.

16859

25.07.2003 10:33

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

V celem sloupecku jsem nenasla "Reagovat".
Tato odpoved je panu Juchelkovi, ale samozrejme ne jenom jemu:

Pane Juchelko,
prosím Vás, nehledejte důkaz, že Bush prohlásil, že na tálibánské vojáky se vztahuje Ženevská konvence. Já mu stejně neveřím, psala jsem to v předešlém příspěvku. Mikin dokonce tvrdí, že tam žádní tálibánští vojáci nejsou, protože si to myslí on, vydává to jako ARGUMENT. Já nevydávám svoje názory za argumenty, já je podporoji fakty. NIKDO NEVÍ JAK TO BYLO 11.9., to ukážou až za dlouho samé dějiny, ale má právo dedukovat a psát o tom, právě podle okolností, které zná.

Hlavně se Vás chci zeptat, proč uznáváte, že Bush a Blair podváděli s důkazy proti Iráku a proč zrovna to samé nedělali s Afganistánem. Nebudu opakovat velmi podezřelé důkazy, četl jste o tom. Proč proti válce v Afganistánu nestačil nikdo protestovat? Protože svět byl v šoku po teroristickém útoku z 11.9. Kdyz ale světová veřejnost brzy zjistila, že Bush toho zneužívá a dává na seznam 35 zemí ve jménu boje proti terorismu, tato veřejnost se zděsila, a ihned pochopila, že mu jde o světovou hegemonii a ne o světový terorismus. Tady jste prohlédl i Vy.

UBL SE NIKDY NEPŘIZNAL. Nevím, jestli tu informaci také vypustil Bush? Nevím také, jestli je tu nutné připomínat, že UBL byl v době, kdy bojoval s Al-Kaida proti Rusům, velkým přítelem USA, ty je podporovali a vyzbrojovali. Vite, za chyby a krátkozrakost se vždy platí, USA neznají muslimské země, a proto jdou do extrému. UBL je opravdu fanatický člověk, nenávidějící Západ. Ale zrovna tak nenáviděl Saddáma, pro jeho světskost. NIKDY se s ním nepřátelil, přesto Bush vypustil KACHNU o jejich spolupráci. BUSH OD 11.9. VŽDY LHAL. Protože v jeho administrativě je většina sionistů, provádí také politiku za každou cenu chránící Izrael, i když ten dva roky provádí genocidu proti palestinskému obyvatelstvu. Osvobozenecký boj proti okupaci také nazýva terorismem. To je jiná otázka, možná, že se to trochu pozměnní, protože si potřebuje opravit image před arabským národem. Ale Šaron nic z „Cestovního plánu neplní“, aspoň co by stálo za řeč, také úplně stějně podvádí, nepatrné ústupky nejsou na úkor Izraele, je to maškaráda. VŠECHNO SE VŠÍM SOUHLASÍ.

Ale vrátíme se k původnímu námětu. Arabové nikdy neuvěřili, že to udělal UBL. Palestinci i Al-Kaida dělali byli schopni organizovat pouze sebevražedné akce (proti Izraelcům nebo UBL proti americkým cílům v arabských zemích.) ABSOLUTNĚ NEVĚŘÍ, ŽE BY MĚLY TAKOVOU VELKOU OHROMNOU ORGANIZAČNÍ SCHOPNOST K TAKOVÉMU ČINU!!! Přímo po tomto teroristickém činu se intenzívně mluvilo o tom, že to musel udělat někdo, kdo dokonale znal místní poměry!!! To se snad shodneme, že to nebyl UBL. Jednou tu psal pan Robert, jak to, že z letadel všechno shořelo, ale zůstaly arabské pasy nepoškozené. A na Zvědavci jste měl článek, že Izraelci používají kanadské pasy...

16861

25.07.2003 10:41

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani pro pana Juchelku, nikde tu neni "Reagovat":

Většina teroristů mělo být ze Saudské Arábie, ale na tu USA nezaútočily, přes jejich náboženský fanatismus a

Ale vrátíme se k původnímu námětu. Arabové nikdy neuvěřili, že to udělal UBL. Palestinci i Al-Kaida dělali byli schopni organizovat pouze sebevražedné akce (proti Izraelcům neboUBL proti americkým cílům v arabských zemích.) ABSOLUTNĚ NEVĚŘÍ, ŽE BY MĚLY TAKOVOU VELKOU OHROMNOU ORGANIZAČNÍ SCHOPNOST K TAKOVÉMU ČINU!!! Přímo po tomto teroristickém činu se intenzívně mluvilo o tom, že to musel udělat někdo, kdo dokonale znal místní poměry!!! To se snad shodneme, že to nebyl UBL. Jednou tu psal pan Robert, jak to, že z letadel všechno shořelo, ale zůstaly arabské pasy nepoškozené. A na Zvědavci jste měl článek, že Izraelci používají kanadské pasy...Většina teroristů mělo být ze Saudské Arábie, ale na tu USA nezaútočily, přes jejich náboženský fanatismus a absolutní nedemokracii, jen proto, že zase byla jejich přítelem. (Teď už je jejich vztah komplikovanější).


Pak se Vás chci zeptat, jaký máte názor na válečné reparace. Jestli USA měly právo Afganistan úplně zničit, použít tam ZHN (výzkumy byly zveřejněny) jako je NEochuzený uran, takže jsou celé oblasti naprosto nevhodné nejen k zemědělství, ale i k životu. O tom už jsem tady psala.
Co se týká Afganistánu. Byl opravdu velmi zaostalý a Tálibán byl režim nábožensky fanatický. To ale to neznamená, že se afgánskému lidu beztrestně životně ublížilo. TEN S TÍM PŘECE NEMĚL NIC SPOLEČNÉHO. Po válce američtí přívrženci doslovně jásali, že afgánský lid byl osvobozen (paralela Irák), ale i tam šlo Američanům o důležitý ropovod, který Tálibán odmítl stavět. Mluvíte o centrální vládě, ale zapomínáte, že sám Karazai je americká loutka, žádné demokratické volby amerického stylu se nekonaly. Karazai nevystrčí z svého paláce nos, aby nenásledoval pokus o jeho fyzickou likvidaci. Víte, lidé mohou být zaostalí a chudí, ale všichni odmítají americký diktát a okupaci.
PROTOŽE AMERICKÁ SVOBODA JE NEUŽIVÍ. Svoboda je nutnost, ale musíte přitom slušně žít. Pokud žijete jako ve středověku, máte jiné priority. Situace v Iráku, kterou chápete, je naprosto totožná s Afganistánem. I děsivě krutého diktátora podporovala Amerika ve válce proti Iránu. Rumsfeld si vřele se Saddámem potřásal v BAGDÁDĚ ruce a USA ho vyzbrojovaly. Tenkrát se nerozmazávala skutečnost o použití chemického plynu, který zmasakroval kurdské obyvatelstvo. To se všechno vyhrabalo později, až když se jim to hodilo do krámu, a teď tady zaslepení stoupenci Ameriky všichni píši o sto šest, že to je z lidumilských pohnutek.
Také bych chtěla poukázat na důležitou okolnost, že Bush na začátku války oznámil, že iráčtí vojáci budou deportováni do Guatanámo. Vím, že mi z té zprávy zamrazilo. Pak si to naštěstí rozmyslel.

16863

25.07.2003 10:48

Bože, neodpouštěj jim,

RE: Bozˇe, neodpousˇteˇj jim,...

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni meho prispevku pro pana Juchelku:

Tak jak byl podvrh, že Saddam je ohrožením pro Ameriku (a celý svět), zrovna tak NIKDO nedokázal, že teroristický čin v NY spáchal UBL (kromě té zmíněné podezřelé videokazety). Ovšem je to nebezpečný
fanatický člověk, ale proti jakémukoliv terorismu se musí bojovat jinak. Společnými silami a výzvědnou spolupráci. Ne jenže někoho obviníme, že se nám to zrovna hodí. To přece v padesátých letech dělali komunisti, ne? A s disidenty to dělali pořád, také přece jen za to, že byli v OPOZICI. Náboženští fanatici mají být odsouzeni SOUDEM za své činy, před zraky celého světa a ne za úplného utajněnní USA.

16864

25.07.2003 11:18

Bože, neodpouštěj jim,

RE: !

malvarika 213.?.?.?

Nekopiruji tu vas prispevek, je to zbytecne, vsechny jsou to smyslenky.
Pane Chytrý, melete z posledniho. Ja jsem to nepsala oponentum, ale jednomu, ktery ustavicne prekrucuje me prispevky a neodpovida stejne na me argumenty. Zrovna tak je tady timto prispevkem prekrucujete i vy. Nehlede k tomu, ze mi take timto napadanim se snazite odradit a urazit a i nekdo i jinak (slovne). Ale ja ty nesmysly nearchivuji.
A vy a ani nikdo jiny nemate pravo po mne chtit, abych odpovidala nekomu, kde to pokladam za marne (a vas do toho zahrnuji). Ja mam take jinou praci, nehlede ze zadne takove pravidolo tu neexistuje. Ja sama mam pravo natolik osobni svobody, abych si vybrala, komu budu odpovidat a komu ne.A kdy diskuzi ukoncim a kdy ne. VZDYCKY JE NEKDO POSLEDNI pane Chytry. Tak mi neustale nekriminalizujte, jste s tim smesny. A je vase vec, ze nevite, ze vsechno se vsim souvisi, a ze vsichni se tu vyjadruji k ruznym nazorum, nejenom k clanku. A VY JSTE JEDEN Z NICH pane ponocny, kopirujici donekonecna stereotypni rikanky, ktereho nikoho nezajimaji

16869

29.07.2003 14:42

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

No, mate castecne pravdu, ale nekteri tu k odpovedi kopiruji uplne cely predesly prispevek na ktery reaguji a to tako pribyvaji megabyty, ja tento zpusob nepouzivam, radsi ho pouziji k vyjadreni nazoru. Ale nejde o megabyty, ze si delate starost o pana Stworu, jde o to, ze vam nevyhovuji..

17146

29.07.2003 14:48

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Osˇklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

Vy se svou inteligenci nemuzete ovsem vstreba ty vsechny uvedene argumenty, vy si vazite jen nezavaznych sarkasmu, ironie, legracek a recicek. Vas soud nema pro me absolutne zadnou cenu. Tim jen dokazujete, ze jste opravdu bezzasadovy clovek. To je vase vec a ne moje.

S neuctou

17147

29.07.2003 15:41

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

Ano, to je opravdu velmi dobre doplneni, fakta, nikoliv zaujatost.
Stejne bych ale chtela, aby mi pan Josef vysvetlil, jak chteji muslimove (kde byly v dobe osmanske rise) zpet do tech zemi. Osmanskou risi predstavovalo Turecko (to zabralo do sveho imperia take arabske zeme), ale to se nikam necpe, krome toho, ze by bylo rado prijato do EU. Ale to neni expanze.
Ve Spanelsku byly Arabove, ale take nikdo nikdy neprohlasil, ze chce zpet do Spanelska. Jsou tam islamske nadherne pamatky, jsou tam vsude mesity, ale jak jsem psala, v evropskych zemich jsou prece take synagogy, takze to neni zadny dukaz, ze muslimove chteji zpet tyto zeme. Maji v dnesni dobe svych problemu dost, ktere ani nejsou schopni resit, a ani nejsou schopni se sjednotit. Strach muze byt jenom z nejakych fanatiku, ale ne z muslimu (a neni jich rozhodne 10%). A velmi se obavam, ze nespravedlive krizacke valky proti islamskym zemim terorismus fanatiku muze vystupnovat, protoze se citi opravdu ohrozeni Zapadem. To je prave ta kratkozraka americka politika, ktera ani nema zadnou znalost o Strednim vychode. Na to bylo poukazovano uz pred valkou.

17149

29.07.2003 15:43

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

Predesly prispevek patril panu Mortovi, ten predtim s jeho neuveritelne hloupou poznamkou Mikinovi.

17150

29.07.2003 18:34

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?


Čo ste možno prehliadol je fakt, že Palestíncov pribúda a Židov už nie až tak. (Už tam skrátka došli všetci, čo tam chceli prísť a množia sa vceľku pomaly, na rozideľ od Palestínčanov

Protože s tímhle pořád argumentujete, opakuji specielně pro vas:

Co se týká toho nepoměru Palestinců a Židů. Palestinců je na Západním břehu Jordánu a pásmě Gazy 3 a půl milionu UN, 2003 estimate). Při založení Izraele bylo v něm po určité době přistěhovalectví 1 milón obyvatel, dnse po neustálé dlouholeté tendenci přistěhovalectví to je podle tabulek 6,4 milionu (UN, 2003 estimate). Ovšem mnoho Palestinců, kteří byli vyhnání za arabsko-izraelských válek žije v sousedních arabských zemích. Je to tedy právě Izrael, který expanduje na palestinské území na základě politiky přistěhovalectví a neni to naopak, jak to tu tvrdite.

17162

29.07.2003 18:38

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Osˇklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

Mýlite sa. V skutočnosti tým vy dokazujete, že trefená hus zagága.

To je uroven diskuze, porad nekoho musite napadat. Nezapomente, ze jste se tu jednou priznal, ze jste byl streleny do hlavy a od te doby tam mate platinovou desticku. Proto ani vy nejste schopen diskutovat NA UROVNI.

17163

29.07.2003 18:45

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

Tým som nechcel naznačiť, že mi nevyhovujú, chcel som naznačiť že si nejako neviem nájsť čas ich čítať podrobna.

a psani sarkasmu, ironie a na napadani mate casu habadej. Take na nejako volovinky s ponocnym. To neni cas, ale nechut, nikdo vas to nenuti cist, myslite, ze tu PISI PRO VAS????? Snad tak naivni zas nejste. Vy si myslite, ze ja vase nazory neznam. Pokud se vsichni tak vyborne zname, proc to nezabalime a nedelame neco uzitecnejsiho???? Proc se tady zrovna take vy podilite vice nez 100 prispevcich??

17164

29.07.2003 19:10

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?


Belfourova deklarace, Palestinců se nikdo tehdy neptal na jejich názor, bylo rozhodnuto o nich bez nich:

Dear Lord Rothschild,

I have much pleasure in conveying to you, on behalf of His Majesty's Government, the following declaration of sympathy with Jewish Zionist aspirations which has been submitted to, and approved by, the Cabinet.

"His Majesty's Government view with favour the establishment in Palestine of a national home for the Jewish people, and will use their best endeavours to facilitate the achievement of this object, it being clearly understood that nothing shall be done which may prejudice the civil and religious rights of existing non-Jewish communities in Palestine, or the rights and political status enjoyed by Jews in any other country."

I should be grateful if you would bring this declaration to the knowledge of the Zionist Federation.

Yours sincerely,
Arthur James Balfour


17165

29.07.2003 20:07

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Osˇklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

MATE NAPROSTOU PRAVDU!!!

17170

11.08.2003 19:59

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

malverika 213.?.?.?

Jak proti globalnimu terorismu – Vynatek (Petr Vařeka)

Stale se zminuje, ze teroriste opasane vybusninami radostne kvapi v ustrety sve kariere v nebi doprovazene pozehnanim jejich pribuznych i lidu, z nejz vzesli. A za jejich uvahami jsem videl stale stejnou myslenku rikajici, ze rezimy podporujici mezinarodni terorismus musi proto zmizet ze svetove sceny i za cenu valky.
To co se takrka denne deje v Izraeli a pak nasledne na jim okupovanych uzemich, je dukazem toho, ze represe nema na terorismus zadny pozorovatelny vliv. Problem tedy neni v patologickych jedincich, nevahajicich zabit lidi, ktere vubec neznaji, kdyby nebylo klimatu umoznujiciho, aby tito lide vyrostli, vystudovali a infikovali se nenavisti, nedostali by sanci se jakkoliv projevit. I houba vyroste jen tam, kde je stin a vlhko a kam nemuze slunce.
Ptejme se tedy po tom, proc existuji ve svete kultury, ktere zretelne nevyznavaji tytez hodnoty co my, ktere neprojevuji uctu k zivotu druhych lidi. Vychazime-li z predpokladu, ze i tyto kutury jsou tvoreny stejnymi lidskymi bytostmi, jako my sami, coz nam dosvedcuji biologove, musime si s veskerou vaznosti, ktere jsme jen schopni, polozit tuto nesmirne nalehavou otazku.
Jak to, ze porad ve svete harasi relativne nicotnymi problemy svych ekonomik a zastupy mrtvych evidentne nikoho vubec nezajimaji?
Jak vidno, nepotrebujeme ani moc fantazie k tomu, abychom si umeli predstavit, ze nekomu pak prestane zalezet na zivote, potazmo na zivote druhych lidi a ze ten nekdo ani nemusi byt mutant, ktereho je nutno odstrelit, nejlepe laserem navadenou pumou.
Z biologie jsou znamy pripady, kdy premnozeni nektereho skudce bylo lidmi reseno rozsirenim jeho predatora.
Redukce tohoto skudce pak vsak byla nejednou vystridana nezadouci invazi predatora proti jinym formam zivota. Neni proto mozno bojovat se zlem pomoci jineho zla.
Ucelove jednani, kterym se vyznacuje hlavne politika USA je vyhanenim certa dablem.
Allan Watts, predstavitel hnuti v USA v 60-tych letech, o ni kdysi prohlasil, ze je smesici nekompromisniho idealismu a stejne bezohledneho gangsterismu. Pohled zpet na historii rady jejich aktivit od konce 2. sv. valky mu dava za pravdu.

17877

11.08.2003 20:02

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

malvarika 213.?.?.?

PREZIDENTŮV KANCLÉŘ JIŘÍ WEIGL PRO PRÁVO
Kromě ekonomie vystudoval také arabistiku a orientalistiku:
S vlastním terorismem, i tím, který zaútočil na Spojené státy 11. září 2001, irácký režim moc společného neměl. To je, myslím, zcela evidentní. Z tohoto hlediska válka kořeny terorismu v žádném případě vymýtit nemohla. Nezpochybňuji odůvodněnost snahy odstranit režim Saddáma Husajna, který si to zasluhoval ze všech hledisek. Ale rozhodně to nebyl režim, který stojí za mezinárodním náboženským extremismem a terorismem. To rozhodně ne.
To je důvod mé jisté rezervovanosti vůči této akci - právě nejistota ohledně budoucího uspořádání v Iráku. Vojenské vítězství je jednoznačné a očekávané. Nikdo si nemyslel, že by Irák mohl Spojeným státům vzdorovat. Ale daleko důležitější je, co s touto zemí bude potom, protože Irák je nesmírně nábožensky, národnostně a politicky heterogenní. Představu, jak jej dát dohromady, má asi málokdo. Vždycky bych dával přednost tomu, aby změna režimu vycházela především zevnitř. Tím neříkám, že by mezinárodní společenství nebo demokratické velmoci neměly pomáhat silám, které se snaží diktátorský brutální režim svrhnout. To určitě ne. Ale vždycky bych se přimlouval za akci, jež pomáhá nějakému jasně profilovanému domácímu hnutí, které má představu o budoucnosti, autoritu v dané společnosti, a tím pádem je také zárodkem budoucího uspořádání. Toto je vlastně snaha řešit problémy za domácí obyvatelstvo, a to je vždycky daleko komplikovanější. A je to koneckonců vidět dnes na tom, jak se chovají osvobození Iráčané. Jak se zdá, bude komplikované dát dohromady opozici. Ta je velmi roztříštěná a vlastně se na svržení Saddáma de facto vůbec nepodílela.17878

17.08.2003 14:55

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Nemate jinou moznost existovat na zaklade genocidy?
To ovsem musite zit v nepratelskem prostredi.

Z nazoru rabina Davida Wise:
"V historii vládli jednak židé sami sobě a jednak byli pod vládou islámu v různých zemích: v Tunisku, Iráku, Iránu, Jemenu a v dalších četných arabských zemích a jejich hostitelé se k nim chovali příkladně, lépe než v jiných zemích. To je součást židovských dějin a my to nemůžeme popřít, ale sionisti zasévají do srdcí lidí strach a děs, že Arabové je nenávidí, že je chtějí zničit. Tím utvářejí nové dějiny.Používají stále lži a intriky. Sionistická propaganda dělá nátlak na lid, aby Palestincům nebyla dána půda..
Židé nejsou bojovný národ, jsou to právě sionisti, kteří válčí a nejdůležitější je fakt, že zdaleka nepředstavují všechny židy, ale ovšem se to obrací proti židům jako takovým. Desítky tisíc židů, kteří nechtěli žít v ponižujícím sionismu, odešli z Palestiny a žijí v Londýně, v New Yorku…velká početná skupina zůstala v Izraeli, aby mohla odporovat sionismu uvnitř státu, ti neustále demonstrují. Hlásáme, že není možnost míru pro Palestince a soužití dvou národů vedle sebe, dokud existuje protizákonný izraelský sionistický stát."

18214

18.08.2003 12:42

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Zvolený svojim ľudom bol aj Gottwald.

To vim take, a podle meho to bylo v poradku. V poradku uz nebylo to, ze pak uz po 40 let nebyly zadne volby. Kazdou totalitni vladu, ktera se uz sveho lidu na nic nepta, lze pocitat za nasilnou vladu.

18272

18.08.2003 13:06

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Presto,ze se jedna o vazne a seriozni zalezitosti,neberte to vsechno tak vazne,az tragicky,Malveriko.Uz jsem vam to jednou rikala.

Ajo, dekuji Vam. Zena zenu pozna, to je neoddiskutovatelny fakt. Bohuzel jsem tuto Vasi prvni poznamku necetla. Budu to nadale absolutne ignorovat, je to muzska jesitnost, ktera nemuze uznat zenu, ze by take debatovala v politice. A to vetsinou ziji na Zapada a uctu k zene nemaji. Nema cenu uz se o tom zminovat, ja jsem s e opravdu jednou nechala strhnout k neprimerene odpovedi, ktera mi neni vlastni, ale bylo to prave na hrube urazky na me. Psala jsem, ze mi mrzelo, ze jsem takto reagovala, nezaslouzi si vubec odpoved. Ja ale dobre vim co tim mini, mi chteji odradit od psani prispevku, protoze ten muj styl argumentu jim naprosto nevyhovuje. Ale to se jim nepodari.
Mohou mi byt s temi hloupostmi ukradeni.

Ajo, jenom pro Vas, davno uz nejsem holka a uz dost pamatuji.
Jeste jednou Vam dekuji. Kvuli jen nekolika diskuterum nema cenu dale tim ztracet nas cas.

P.S. Vase prispevky jsou kratke, ale velmi vystizne. Libi se mi.

Srdecne Vas zdravi
Malva


[mrknutí jedním okem]

18274

18.08.2003 17:45

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Pane Taborsky,

jen maly dodatek. Ja sama na Zapade neziji, predeslym prispevkem jsem tedy minila jen to otravne zdejsi trio... [mrknutí jedním okem]

18288

18.08.2003 17:56

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Pane Taborsky,

jeste maly dodatek. Asi jste pochopil, ze i ja ziji na Zapade, ale tam ja neziji. Takze osobni zkusenost s tim nemam, jenom z teto diskuze a naprosta vetsina diskutujicich je ke mne slusna. Nekteri nemusi me prispevky chapat, a na to maji pravo, ale zbytecne, krome zdejsiho zmineneho tria, neotravuji do nebe volajicimi hloupostmi.

18289

18.08.2003 18:26

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Nevim, jestli tahle otazka plati na me?

Ja jsem takoveho nikdy nic nenapsala a ani si neco takoveho nemyslim. Viz moji odpoved panu Mortovi, vyse nad vasim prispevkem. Nemuze jeden psat vzdycky uplne o vsem, to by uz nemohl delat nic jineho!!!
Pokud neznate stale nazory diskutera, tak s odsuzovanim nepospichejte.

18290

19.08.2003 23:28

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Nevim, co delal nejaky mufti, pro me je rozhodujici, ze muslimove tehdy nikdy zidy neutiskovali a ani nezabijeli. Je pro me rozhodujici to, co delaji Izraelci dnes. Nedokazali za 55 let dat Palestincum svrchovany stat. Copak narod muze souhlasit byt stale pod jejich tzv. spravou, coz je vlastne normalni okupace? Nechapete, ze to musi byt pro kazdy narod ponizujici? Nedustojne?

18362

20.08.2003 01:31

Médiálna manipulácia

Médiálna manipulácia

malvarika 213.?.?.?

Clanek je opravdu velmi vystiyny a dulezity. Mnoho lidi se domniva, ze kdyz sleduje mistni zpravodajstvi, ze ma o situaci prehled.
Je to strasny omyl.
Pridavam uryvek ze clanku, zabyvajici se timze tematem:

NYT: Díváme se jinak na svět, protože máme jiné televizní zpravodajství!
Hodně se spekuluje o tom, proč jsou mezi Evropou a Amerikou náhle takové rozdíly. Je to kulturou? Je to historií? Je to částečně proto, že se díváme na úplně jiné televizní zprávy, zdůraznil komentátor Paul Krugman v úterý v americkém listě New York Times a pokračoval:
Velkou měrou je to důsledkem toho, jaké máme zpravodajství. Nová kniha Erica Altermana What Liberal Media (Že jsou prý sdělovací prostředky liberální) ukazuje podstatný rozdíl mezi zpravodajstvím v Evropě a v Americe. Ve srovnání se zahraničím jsou "liberální" americká média ostře konzervativní, doslova "jestřábí".
Největší rozdíl je v televizním zpravodajství, jehož prostřednictvím získává většina lidí informace. Ten rozdíl je skutečně obrovský. To, jakým způsobem informovaly zejména americké kabelové televize o protiválečných demonstracích, ukazuje, že jejich zpravodajství je z úplně jiné planety, než z jaké vysílají zpravodajství zahraniční sdělovací prostředky.
Evropané, kteří vidí v televizi něco jiného, daleko spíš uvažují: proč se stal Irák terčem americké politiky? Proč ne konec konců al Qaeda? Proto tolik z nich zpochybňuje americké motivy a podezřívá, že jde jen o ropu anebo že si americká vláda prostě vybrala příhodného nepřítele, o němž věděla, že ho dokáže porazit. Nepovažují opozici proti válce v Iráku za zbabělství, vidí to jako odvahu, jsou přesvědčeni, že je důležité postavit se násilnické americké vládě.
Některé americké sdělovací prostředky, které fungují v prostředí, kde každý, kdo zpochybní zahraniční politiku americké vlády, je obviněn z nedostatku vlastenectví, přijaly úkol přesvědčit americkou veřejnost, že tato válka byla prospěšná a nutná, a nepřinášejí směsici informací, které by ospravedlňování této války zpochybňovaly.18373

02.09.2003 01:40

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Spravna cesta reseni problemu z palestinske strany dnes neexistuje.}

Pane Jansky, s vasim prispevkem naprosto souhlasim. Palestinci jsou ve vemi tezke situaci, cast z jejich vedeni sebevrazedne akce odmita, protoze si uvedomuje, ze tak dava Izraeli vymluvu k jejich masakrovani. Druha cast je zase presvedcena, ze Izrael jim zadne pravo dat nechce a bude je dal masakrovat ve jmenu sve bezpecnosti, ma k tomu nejmocnejsiho spojence, ktery ma naprosto stejnou politiku. Berou za bernou minci, ze zivoty lidi z tzv. svobodnych zemi maji jen cenu, a zivoty tech druhych se pro ne stavaji zcela bezcennymi. Ja v tom vidim nacistickou teorii a neverim, ze se s takovym systemem da uzavrit mir. Tak jak velmi spravne usuzujete: “Maji ale na vyber. Bud se zabit nebo cekat a nechat se zabit. » A prave ty militantni skupiny, protoze Palestinci prozivaji nezmernou beznadej, voli tedy radsi to, aby svou sebevrazdou vzalo nekolik Izraelcu sebou, kteri jim absolutne znemoznuji zivot na jejich vlastnim uzemi. Kdyz o tom pisi, myslim tim take vzdy to, ze to chapu, i kdyz smrt civilistu neni nikdy opravnena, ale v tom smyslu se musi psat take o tom, ze izraelsti vojaci neustale vrazdi take civilisty. Dnes vystrelili nekolik raket na auto zrejme s predakem Hamas, ale usmrtili a tezce zranili pritom 25 civilistu. Sebevrazedne atentaty delaji palestinske organizace a jsou odsouzene jako teroristicke. Ale Izrael provadi stejnou oficialni politiku, jsem presvedcena, ze se jedna o statni terorismus, ktery je ve svem dusledku o hodne horsi. Dokaze vsechno Palestincum znicit a vice i zabijet. Kdyby to byla pravda, ze v Izraeli na to financne hrozne doplaci, protoze uz polovina financi jde na okupaci, tak by meli sami zajem na zmirneni konfliktu, k tomu ale neni sebemensi naznak. Vcera jsem slysela zpravu, ze uz Izrael nebude vyrabet tanky, ale dostane je od USA. Takze Palestince vrazdi a bude vrazdit i americka technika.


18951

02.09.2003 01:52

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Prosim vas, co mate porad s temi patnactiletymi. Atentaty pachaji i starsi lide, ale vy jste se ovsem nenarodil v uprchlickem tabore a nezazil jako dite zadny masakr a neustaly strach ze smrti tech nejblizsich. Nerikam, ze atentaty mohou neco vyresit, ale jak tady psali na diskuzi, nikdo nechce zit v porobe a byt zbaven veskere lidske dustojnosti. Palestinci jsou ochotni se domluvit, oni chteji ziskat svuj stat a sva prava, ale Izrael to nechce. OKUPACE VZDYCKY VZBUDI ODPOR I KDYZ MARNY.. Ono nestaci k domluve jedna strana, musi byt nutne dve.
Izrael nechtel splnit jeden jediny bod tzv. Cestovniho planu, jenom intrikoval.

18952

02.09.2003 12:09

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

A vsimete si, Murt vyzyvak boji proti Izraelskym vojakum. Tak kde mate problem?}

Problem mate pane Djb vy, nechal jste pana Lva se omluvit za neco, co pan Mort vubec nezmyslel. Ten nikdy nestoji na strane Palestincu, ani dokonce nevi, ze Izrael neustale vrazdi palestinske civilisty. Ten si mysli, ze vinnu nese jen palestinska vlada, nikoliv Izrael !!!!

Se sebevrazednymi atentaty ovsem nesouhlasim, at je situace Palestincu zoufala jak chce. Nevidim v nich ani smysl. Pouze dalsi mrtvi Palestinci a Izraelite, nic vic.
Smysl v nich nevidi nikdo, ale chape je hodne lidi. Kdybyste zil v podminkach jako Palestinci, vyhnan z vasi pudy, z domova, a zivoril jste ve stanu s celou svou rodinou o termosce s vodou, bez prace a beznadeje, a videl, ze vam okupanti nejenom znicili dum, ale postavili si tam kolonie a stale vas navic bombardovali, tak nevim, jak byste se zachoval vy.

Vlaste ano, jeste o malinko vice - dalsi argument pro Izrael.
Neni to o malinko vice, ale je to ohromna vymluva Izraele. Delaji ja nic ja muzikant, branim si jen sve uzemi, ale o barbarstvi, co denodenne praktikuji na Palestincich, se od nich nedozvite.

Tezko vinit dnesni Izraelity z toho, ze jsou tam, kde jsou. Je jich
tam par milionu a neprestehujete je. Tuto fazi Palestina prohrala a s
tim se musi smirit - na valku nema a diplomacii Zidy do Utahu(treba)
neposlete. Ostatni Arabske zeme nepomuzou.


A kdo vam rika, ze kazdy Palestinec vi, ze Izrael nemuze v zadnem pripade zlikvidovat? Oni neco takoveho hlasaji??? To mate velmi spatne informace. Oni chteji jen svuj samostatny stat a ne okupaci, nemaji snad na nej pravo? Proc ho nedostali od Izraele po dobu 55 let? Proc Izrael neustale stavi v Ghaze a na Zapadnim brehu nove a nove kolonie pro sve pristehovalce? Vite, ono jim jde prave jen o to, ze jsou vyvrazdovani z tohohle duvodu!!!

A hlavne, nedavat opozicinaprosto zadne argumenty. Stejne se jedna predevsim o utoky mensinovych extremistickych skupin, jejichz pozadavky jdou daleko za to, s cim by se spokojila vetsina Palestincu. I Izraelitu.Prostych lidi na obou stranach je vetsina a tem by vyhovovala jakakoli forma miru, at uz Cestovni mapa nebo neco jineho.

Pane djb, to je velmi nezasveceny nazor. Palestinsti civiliste nejsou ozbrojeni a ty mensinove extremisticke utoky jsou jedine ozbrojeni a proto klast odpor okupaci. I Rantisi prohlasuje, ze kdyz dostanou zpet okupovana uzemi a prestane izraelska armada vrazdit civilisty, nebudou bojovat a slozi zbrane (Uryvek s jeho rozhovoru pro Haaretz jsem uz nekolikrat zde uverejnila). A Arafat rekl, ze kdyz nebude armada zabijet civilisty, odzbroji tyto skupiny. Vite, ono se tezko nekdo odzbrojuje, kdyz je schopen jediny vest boj proti okupaci. Vubec se nemluvi uz o tom, ze osadnici jsou ozbrojeni na pal. Uzemich. Jak chcete odzbrojit tyto organizace, kdyz izraelsti kolonialiste jsou ozbrojeni????


{Cely Iraelsko-Palestinsky konflikt mi pripada jako konflikt mezi
nekolika malo(procentuelne) magory-zidy a magory-araby. Ovsem prave
mezi temi, co urcuji prav

Kráceno
(Editor)

18965

02.09.2003 12:16

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Pokracovan nejen pro pana djb:

Cely Iraelsko-Palestinsky konflikt mi pripada jako konflikt mezi
nekolika malo(procentuelne) magory-zidy a magory-araby. Ovsem prave
mezi temi, co urcuji pravidla(tj. teroriste vs vladni vladni teroriste).}
To jsem prave vysvetlila, tady se nejedna o magor-araby, tady se jedna o OKUPACI. Maji snad sedet na zadku a nechat si vsechno libit? I kdyz ten boj muze byt marny, maji na nej pravo. A ze ma vypadat jinak, ze ma byt jinak cileny, o tom se v palestinskych vladnich kruzich nejvice projednava. Ale nemohou zakrocit proti vlastnimu ozbrojeneme lidu, z toho by byla obcanska valka, a to prave chce IZRAEL vyprovokovat!!!!

Nevzpominam si, kdy naposledy jsem slysel alespon o pokusu o atentat na Sarona. Nebo na nejaky vojensky ci politicky objekt. Nic, jen bary a diskoteky..

To mate hodne spatnou pamet. Hamas delal spoustu utoku proti vojakum a jejich vojenske technice. A vysledek? Armada z posty zmasakrovala vsechny civilsty, kteri se nahodou octli na ulici. Prectete si clanek na Zvedavci o masakru v Dzabalija. Samozrejme, ze jednotlivci pachaji nejvice sebevrazedne utoky na civilisty, s tim svet nemuze souhlasit a mnoho Palestincu take ne. Ale musi se vzdy uvadet v souvislosti, ze Izraelci neustale zabijeji pal. Civilisti a bombarduji je. Posledni masakr pri honbe na pal. Predaka zabito a zraneno 25 civilistu, v ten moment nalezajicich se na miste. Sharona nemuze zlikvidovat Hamas, ale nejaky Izraelec nesouhlasici s jeho politikou a zit porad v desu. Za Ishaka Rabina nebyly utoky, ten chtel opravdu uzavrit z Palestinci mir. A byl to prave fanaticky Izraelec, ktery ho zabil. Mosad to ma s atentaty moc jednoduche, ma nejvetsi vyzvedacsky aparat a operuje primo na palestinskem uzemi. Hamas nemuze nikoho podplatit, to se nezlobte, ale to je hrozne naivne. Oni maji trpi tim masovym vrahem a masakry na nich pachanych, vase rada je uplne bezcenna.

Stejne se jedna predevsim o utok mensinovych extremistickych skupin, jejichz pozadavky jdou daleko za to, s cim by se spokojila vetsina Palestincu. I Izraelitu. Prostych lidi na obou stranach je vetsina a tem by vyhovovala jakakoli forma miru, at uz Cestovni mapa nebo neco jineho.
O Palestincich jsem toho napsala uz dost, oni nechteji okupaci, ale nemaji armadu takovou jak Izrael, aby se mohli ubranit. Je pravda, ze prosti lide v Izraeli by take ke svemu zivotu potrebovali mir. Byly doby kdy neustale demonstrovali:”Mir ted”. Ale Sharona to nezajima, tak jako nezajimalo Bushe, kdyz miliony na celem svete (a v USA) demonstrovaly proti valce v Iraku. Oni kaslou I na sve lidi, maji stejnou politiku nasili a agrese. Proto tahnou za jeden provaz. Cestovni plan byla strasna fraska. Bush slibil Palestincum, ze po valce se bude zabyvat jejich problemem (na ktery kaslal a kasle), jenom aby uklidnil ostatni arabske zeme, ktere jsou stejne bud proamericke anebo nejsou schopny anebo nechteji Palestincum pomoci, nechteje si na sebe postvat Ameriku, ktera s kazdym neposlusnikem

18966

02.09.2003 12:19

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

DOKONCENI:

nechteje si na sebe postvat Ameriku, ktera s kazdym neposlusnikem hned vojensky zatoci. Valka v Iraku byla stejne v prospech Izraele, jak tu nekdo psal, z toho jedineho meli STRACH. Bush bude ochoten zrychtovat cely Stredni vychod jen kvuli Izraeli!!! Ale z Iraku se cti nevylezou a proto nebudou se uz ani nebudou chtit angazovat v tomto konfliktu. Jedine co dokazi, dodavat Izraelci proti Palestincum zbrane a finance. To je cely soucasny tento problem. (Historie to neni, je to soucasna situace)

18967

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?