Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 411 příspěveků, 15 různých jmén: <nic>, Cor, ctenar z Dubaje, David Weiss (2), Eri, Erika, Komise OSN, malva, malvarika, malverika, mandarinka, Prazacka, Profesor Cimicky, Rabin David Weiss, Rachel Corrie.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.05.2003 17:27

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

Nenapsala jsem zadnou lez, USA sly do valky a nemely argument, ze to udelala Usama Ben Laden, pritom jim nevadilo zavrazdit 4 tisice lidi a znicit zem. A Ussama nenasli. U clanku o skole ve Falluza jsem psala, ze i to obvineni proti Arabum bylo hned na zacatku zkonstruovane. NASLI PRIRUCKU V ARABSTINE, ZA PUL HODINY PO UTOKU, JAK SE RIDI LETADLO!! CO TO MELO ZNAMENAT? ZE TO BYLO UZ DOPREDU ROZHODNUTE. JEDNOU SE BUDEME VSICHNI DIVIT, CO MUZE JESTE VYJIT NA SVETLO. TOHLE VSECHNO JSOU DOMNENKY, JISTE NENI ALE VUBEC NIC

13603

08.05.2003 17:47

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Tak to ja Ajo nerozumim vasi poznamce. Ja jsem tady celou dobu psala za sebe, a ty uryvky vyjadruji i muj nazor, proto je tu uverejnuji, prece kazdy cte a pise to, cemu veri, tak nevim kde je ta chyba a vliv. Prece to posuzji vlastnim rozumem, ne? Neprebiram to automatick....
Vy jste se mi slusne ptala a ja vam slusne odpovedela.

13604

08.05.2003 17:52

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Kazda politika, ktera o sobe tvrdi, ze je politikou usilujici o ctnost, o moralni dobro je potencialne totalitni. Tam, kde jde o dobro, tam neni misto pro opozici. Opozice je zrada. Chceme-li zachovat demokracii, musime proto pochopit, ze v politice nejde o ctnost a dobro, ale o zajmy.
Jedna z nejpotrebnejsich zmen v nasi zemi by byla skutecna kontrola obcanu na politiky. Nikoliv politikove obcany, ale obcane musi drsne vychovat politiky k ucte k demokratickym pravum. Jinak nas budou zatahovat do valek, v niz umiraji skutecni, ne jen televizni lide, a to lide, kteri jsou vetsinou jen obeti systemu.

13605

09.05.2003 14:25

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

22. 4. 2003Spojené státy se pokusily zdiskreditovat naši práci, konstatoval BlixSpojené státy se snažily v období před angloamerickým útokem na Irák zdiskreditovat práci zbrojních inspektorů OSN, konstatoval Hans Blix. Zdůraznil také, že Británie a Amerika použily "nespolehlivých" důkazů, když argumentovaly pro nutnost útoku proti Iráku. Dr. Blix, který má promluvit při uzavřeném jednání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku, to konstatoval v rozhovoru pro pořad televize BBC "The Road to War" (Cesta k válce), který se bude vysílat v sobotu 27. dubna. Informace o tom přinesl britský konzervativní deník Daily Telegraph. Podle Blixe Spojené státy úmyslně šířily informace o tom, že má Irák vojenská letadla bez pilota a tříštivé bomby Blix pokračoval: "Znepokojující ale bylo, že tolik výzvědných informací, na jejichž základě argumentovaly [Londýn a Washington, že je nutno jít do války], bylo, jak se zdá, nespolehlivých a některé tyto případy byly flagrantní.Dozvěděli jsme se o údajných smlouvách, uzavřených mezi Irákem a Nigerií o dovozu asi 500 tun uranu. Když tu smlouvu dostal Mezinárodní úřad pro atomovou energii, lehce zjistil, že je to podvrh, že je ta smlouva falešná.Myslím, že to je velmi znepokojující. Kdo falšuje takové věci? A není znepokojující, že výzvědné služby, které by měly mít k dispozici veškeré technické prostředky k odhalení, že šlo o falzifikát, to neodhalily?"


13624

09.05.2003 14:27

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?


"Bushova administrativa od svého nástupu k moci zavrhla smlouvu ABM o balistických raketách, Kjótský protokol o ochraně ovzduší, smlouvu o zákazu protipěchotních min, dohodu o zbraních malého kalibru, protokol o biologických zbraních, smlouvu zakazující jaderné zbraně i smlouvu ustavující Mezinárodní trestní tribunál, před nímž by měli být - mimochodem - v budoucnu souzeni i váleční zločinci... Jak je možné si myslet, že super velmoc, která hrne do koše taková kvanta smluv přispívajících k bezpečí života na Zemi, je zárukou jistoty malých států? Jak je možné předpokládat, že oslabení architektury mezinárodního práva rozlamem jeho pilířů (OSN, EU, NATO) posílí bezpečí slabých ve světě "preventivních akcí" dle "práva silnějšího"? A jak je možné zajistit vlastní bezpečnost vlastním vstupem do logiky či na "rovinu" válek? Jacques Julliard, renomovaný komentátor časopisu Le Nouvel observateur , tento týden k nynějším proamerickým postojům - tak to formuloval - "starých satelitů SSSR" uvedl: "Když byly tak dlouho otroky, něco z toho jim na dně duše zůstalo." Rozhodnutí, které nás ohrožuje takovouto hanbou, může být do budoucna nejosudnější."

13625

09.05.2003 14:32

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Američané chtěli v Iráku použít zakázané jedy
Zdroj: Internetovinky
Americké síly si pro bojové operace v Iráku připravovali zásoby toxické chemikálie CS a pepřového roztoku, ačkoliv jejich použití v ozbrojeném konfliktu je v rozporu s mezinárodní konvencí. Na základě výroků amerických a britských činitelů to v neděli napsal londýnský list The Independent.

3.3. 17:32
LONDÝN - "Myslím, že pokud budou mít šanci je použít, stane se tak," řekl britskému deníku poradce washingtonského Centra pro obranné informace admirál Stephen Baker. Připustil zároveň, že americké speciální oddíly takové látky mají k "neutralizování" protivníka.

Zakázané látky jsou už v Zálivu
Pentagon minulý týden uvedl, že o použití chemikálií "rozhoduje velitel v terénu". Americká námořní pěchota podle The Independent přiznala, že chemikálie již byly přepraveny do Perského zálivu.
Zmíněné dráždivé chemikálie vyvolávající slzení, ale i dušení se používají např. při potírání pouličních nepokojů. The Independent napsal, že mohou v americké výzbroji pro Irák přibýt i "uklidňující látky", jimiž ruská bezpečnost na podzim spolu s čečenskými teroristy připravila v moskevském divadle o život i 120 civilních rukojmích.

USA se cítí zákazem jedů omezeny
V ozbrojených konfliktech je však jejich nasazení zakázané mezinárodní konvencí. The Independent připomíná, že ministr obrany USA Donald Rumsfeld na tento "nepříjemný" aspekt upozornil v málo publikovaném vystoupení počátkem února, kdy zákaz použití chemických látek zneškodňujících nepřítele označil za "svěrací kazajku". Podle Rumsfelda by totiž mohly být použity tam, "kde jsou nepřátelští vojáci v jeskyni a víte, že tam s nimi jsou i ženy a děti".

Mezinárodní konvence pepř zapovídá
Konvence použití i těchto jedovatých látek "omezené škodlivosti" zakazuje mj. kvůli tomu, že může vést k eskalaci otevřené chemické války. The Independent cituje předního odborníka na legální aspekty použití chemických zbraní Juliana Perryho Robinsona, který upozorňuje, že i nasazení pepřového roztoku může mezinárodní dokument podkopat, a navíc by Iráku dodalo argument k nasazení vlastních chemikálií. "(Poznámka: tady jde i starší článek) Z právního hlediska by měl Irák plné právo použít chemické zbraně proti Británii, pokud by je spojenci nasadili v Bagdádu," tvrdí Robinson. "Rozdíl mezi těmito zbraněmi je jen v chemických vzorcích".
(Poznámka: zatímco Saddám neměl než zastaralou vojenskou techniku a nevzlétlo jedno jediné irácké letadlo, je vidno, jak se manipuluje s míněním lidmi, že to byl Saddám, který ohrožoval USA a svět a ty ho přirovnávaly k Hitlerovi, na ten špek skočilo několik zemí a samozřejmě jím argumentovali zuřiví zastánci americké politiky.
Británie se užití jedů brání)
Britský deník připomínal, že ačkoliv Londýn a Washington jsou ohledně přístupu k Iráku vnímáni jako nerozluční spojenci, v otázce chemického zneškodňování protivníka se liší. "Všechny státy, které se připojily ke Konvenci o chemických zbraních, se zavázaly nepoužívat žádné toxické chemikálie ani látky ke zvládání nepokojů. To se týká každého ozbrojené

Kráceno (Editor)

13627

09.05.2003 14:38

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Podivejte Mikine, rasisticke lzi se vedou i proti druhe strane, a na ty nereagujete, protoze vam vyhovuje, rasismus zustava rasismem bez vyjimek.
O utoku v NY nejsou ZADNA FAKTA, snad to odhlali jednou cas, uz jsem o tom psala a nebudu to opakovat. To je jedna z alternativ, kdo to mohl spachat. O te druhe, tykajici se Arabu, o te nepochybujete ovsem, ja ano, a mam k tomu padne duvody. Jednou se k tomu vratim..

13628

09.05.2003 14:54

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

Vy tady pisete nezory s kterymi ja vubec nesouhlasim a nevidim je vubec pravdive, presto jsem vam nikdy nerekla, ze lzete. Neumite cist moje prispevky, pak byste si vsiml, ze ja jsem proti kazdemu rasismu. Naucte se diskutovat a poslouchat druhe nazory, od toho je diskuze, na na vzajemne obvinovani ze lzi, jak vy si muzete byt jist, ze vas to netyka? Jste snad studovany pravnik? Vy pisete jednostranne, mozna ja take, a lez je neco umyslneho, a to v mem pripade nebylo. Ta povest koluluje po celem SVETE, ja JI NEVYMYSLELA!!!!! A jak se rika, neni sprochu, aby na nem nebylo pravdy trochu...

13629

09.05.2003 14:57

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Ježíš je ve skutečnosti tím, koho hledáte, když sníte o štěstí; on je tím, kdo vás čeká, když vás nic z toho, co naleznete, neuspokojí; on je ta krása, která vás tolik přitahuje; je to on, kdo vás provokuje tou žízní po radikalitě, která vám nedovolí podvolit se kompromisu; je to on, kdo vás pobízí, abyste odložili masky, které činí váš život falešným; je to on, který čte ve vašich srdcích ta nejryzejší rozhodnutí, která by jiní chtěli udusit. Je to Ježíš, který ve vás vzbuzuje touhu učinit váš život něčím obrovským, je to on, kdo ve vás vyvolává vůli jít za ideálem, odmítání průměrnosti, která by vás pohltila; odvahu usilovat s pokorou a vytrvalostí o zlepšení sebe sama i společnosti, aby se stala lidštější a bratrštější. ...
Drazí mladí začínajícího století, řeknete-li Jemu "ano", pak říkáte "ano" každému vašemu vznešenému ideálu. ...
... On vás povede, dá vám sílu, abyste ho denně v každé situaci následovali.
Papež Jan Pavel II.

13631

10.05.2003 16:43

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

A zase znak vasi skupiny je ten, ze vas takovyhle clanek nezajima a nepisete k nemu, najednou vas vymluvnost presla, a tlachate si tu nezavazne a nedulezite s diskutujicimi.

To byly odpovedei Mikinovi (predesla) a ted take Matejovi.

13660

11.05.2003 22:50

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Datum:12.04.2003
Zdroj[vyplazený jazyk]rávo
Úryvek: Špatně utajená zvůle
“Dnes se už nikdo ani neobtěžuje uchvatitelskou zvůli přesvědčivě zakrývat. Doktríny preventivních válek či křižáckých tažení proti tyranům, uplatněné teď v Iráku, jeví se být nanejvýš fíkovým listem nahého mocenského kalkulu. Z rozjásaných tváří Iráčanů nikdo nevěděl, jak mnoho je v tomto díkuvzdání radosti z pádu krutovlády. A jaký díl v tom zaujímá prostá myšlenka: "Svrbí-li nás kůže, kručí-li v žaludku a v krku škrábe žízní, pak je to jasné: zůstali jsme naživu!" Ani žánrové obrázky z děkovaček nemohly potlačit převládající názor: "Ano, pryč se Saddámem, ale také - s Američany! Nechceme je tu, nemají zde co pohledávat." Všudypřítomné rabování nikdy nebývá projevem optimistické lidové nálady, že začíná nová, lepší éra, že se otevírá zajištěná budoucnost v nějakém dlouho vysněném společenském řádu .Z čehož plyne, že okupanti neumějí garantovat ženevské konvence. Kdo se však dnes stará o jakékoliv konvence, ba o svědomí či jen o prostinký stud? Z agenturních zpráv se dozvídáme, jak se věci točí kolem rabování, řekl bych, na vyšší úrovni: americké naftařské (a jiné) společnosti si už dávno zaklejmovaly ropná pole (a další produkční oblasti). Turci trnou, že Kurdové v Kirkúku si z tamější irácké ropy, na níž si brousí vrty Ankara, ufinancují samostatný stát... Kdo a jak chce ukázňovat chod iráckých měst, když předtím rozvalil právní řád světa? Všechny známé totality povstaly z chaosu a v Iráku je - pravil bezelstně americký kapitán Shawn Basco - "absolutní chaos". Absolutní chaos plodí absolutismy, zdůvodňuje je a ospravedlňuje. ... Analytické sondy už suše vypočítávají globální dopady rychlého vítězství invazních vojsk: šéfové mnohých evropských států jsou diskreditováni "zpozdilými" námitkami proti válečnému řešení. Pacifisté, levice a američtí liberálové izolováni. Vlna vlastenectví v USA, posílená slavnostními pohřby padlých profesionálů, zajistí v příštích volbách opravdový triumf republikánské pravici. Jde o nejpravicovější americkou administrativu od začátku minulého století. Je možné hovořit "o konfiskaci moci radikální pravicí". Tahle moc už od 11. září 2001 velmi špatně utajuje, pokud vůbec, projekt režimu jako řemen. Už dva roky navrhuje a nechává schvalovat zákony (Patriot Act), které systematicky omezují občanská práva a svobody. Zdařilo se jí na typicky totalitní vlně zápasu Dobra se Zlem ustavit pozoruhodné Oddělení vnitřní bezpečnosti (Homeland Security), které "směřuje k americké verzi KGB" (podle člena Transnacionálního institutu v Amsterodamu Borise Kagarlitského) a je součástí - tak to nazývá šéfredaktorka newyorského týdeníku The Nation Katrina Van den Heuvel - "postupného státního převratu". Takovou perspektivou jsou dnes znepokojeny milióny Američanů. Také proto se i moderní konzervativec Francis Fukuyama, autor vize o "konci dějin" a věčném trvání liberální společnosti, podepsal pod protest intelektuálů proti útoku na Irák. Také proto vzali v protiválečných demonstracích účast i mnozí příbuzní obětí teroristického útoku na newyorská Dvojčata. Jde jen o

Kráceno (Editor)

13707

11.05.2003 22:51

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Zdroj: Právo
Strana: 06 Úryvek: Cesta do pravěku
“Co vůbec víme? S určitostí například pouze to, že Američané, Britové a přifařené sbory "koalice ochotných" nakonec způsobilo vojenskou porážku i těm nejelitnějším Saddámovým ozbrojencům - o tom od počátku, ba ještě před počátkem nepochyboval snad nikdo. Mocenský rozval totalitního režimu strany Baas je nabíledni: dva kohouti, cizí okupant a domácí tyran, na jednom zakrváceném smetišti pospolu nezůstanou. Není však vůbec jasné, v jakém "občanském" prostředí bude posaddámovský Irák odvíjet nit svých dalších dějin cizí okupant a domácí tyran, na jednom zakrváceném smetišti pospolu nezůstanou. Je mentalita Iráčanů vskutku připravena akceptovat dobrodiní "internacionální pomoci" cizích vojsk, dočasně umístěných na jejich území? I britská strana se zhrozila americké představy, že v čele okupantské vlády americko-britských expertů má stát generál. Takovou vládu "v duchu starých koloniálních časů", pravil Strawův tajemník Mik O`Brien, "je třeba odmítnout". Co nechce ani Londýn, má vesele přijmout irácký lid? Je na knihu, nikoli na komentář popis obsahu Pandořiny skříňky, kterou intervence v Iráku pro celou oblast ipro svět otevírá. Vyskakují z ní apokalyptičtí koně nových "uražených a ponížených" bin Ládinů, schopných všeho. Vyskakují z ní Kurdové, největší národ na světě (30 miliónů) bez vlastního státu, sídlící a zabíjený či trpící v Iráku, Íránu i v natoidním, prý demokratickém a brzy evropském Turecku. Pozorovatelé trnou i tehdy, uvažují-li o možné správě země iráckou opozicí. Jeví se jim jako shluk rozhádaných vůdců, léta odtržených od problémů své vlasti, či dokonce jako hejno malých, stejně nevypočitatelných Saddámů. Znalci jsou na infarkt, když slyší Ariela Šarona či Donalda Rumsfelda zvedat prst nad Íránem a Sýrií, dalšími "darebáckými státy", které by mohly čelit "vážným následkům". Hraje se vabank. Nelze říci, co bude dál. Jen jedno - vedle budoucího vojenského vítězství invazních sborů - je jisté, a to již od okamžiku, kdy padl první výstřel této války: vojenským útokem bez rezoluce Rady bezpečnosti a mimo rámec sebeobrany, definované Chartou OSN, byl již dokonán zločin proti míru. Jeho pachateli jsou ti, kdo vyslali vojska se slovy "s OSN nejlépe, bez OSN stejně". Tohle je cesta do pravěku mezinárodního práva. Přesněji: do 17. století, kdy ctihodný jurista Grotius v knize De jure belli ac pacis poprvé DEFINOVAL PRAXI A PODSTATU AGRESE: "SNAHA OVLÁDNOUT JINÉ PROTI JEJICH VULI A POD ZÁMINKOU, ŽE JE TO PRO NĚ DOBRÉ."


13708

11.05.2003 22:52

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Zdroj[vyplazený jazyk]rávo
Strana: 06 Úryvek: Tisíc a jedna tyranie
Obyvatel vítajících cizí vojska nebylo dost pro režiséry předem napsaných scénářů. Ale byli. Tu se usmíval a mával celý zástup, tam dva "odchycení" muži, tuhle zas nesměle malá holčička. Možná se zbavili strachu z režimních fidajínů, možná jen měli radost z blížících se potravin a vody. Jen frankofonní kanál TV5 se při záběrech, v nichž vojáci ženou na dvůr iráckou rodinku (se dvěma malými plačícími chlapci s rukama nad hlavou), krajně nevhodně zeptal: "Proč osvoboditelé terorizují osvobozené?" Daleko důležitější a nadčasové svědectví nám již nyní zanechává psané slovo významných osobností. Exředitel CIA James Woolsey se konečně rozepsal, o co tu jde: "ocitáme se ve čtvrté světové válce"!!! Je to plagiát, ano, Woolsey opisuje. Už před pěti lety totiž otiskl v Le Monde diplomatique levicový vůdce mexických zapatistů Rafael Sebastián Guillén, zvaný subcomandante Marcos, článek s názvem "Čtvrtá světová válka začala". Stejně jako Woolsey I Marcos za třetí světovou označil válku studenou. Ve stati, kolportované už i v češtině přes Global Viewpoint, jmenuje Woolsey vedle Iráku další tři země (Sýrii, Súdán a Libyi), které prý podporují terorismus a snaží se získat zbraně hromadného ničení. Irák je jenom začátek, a "válka proti teroru zřejmě nikdy neskončí". dokud se nepodaří překopat Střední východ. Jen Střední východ? Asi těžko, míní-li bývalý šéf CIA, že "spíše než válka proti terorismu je to válka za rozšíření demokracie…" Woolsey odstavuje s konečnou platností mezinárodní (nadstátní) právo. Začíná kromě čtvrté světové také - první světová občanská válka? Kvetla kdy svoboda a demokracie v podobných válkách anebo byly spíše ohroženy? A BYLO PŘITOM VŽDY SNADNÉ ROZLIŠIT, ODKUD PŘESNĚ NA NÁS STŘÍLI TYRANIE A KDE MÁ KULOMETNÉ HNÍZDO SVOBODA? V italském listu Corriere della Sera byl lednový rozhovor s kreslířem nekonformních komiks Artem Spiegelmanem, který bydlí v New Yorku, nedaleko zřícených Dvojčat. Nakreslil komiks nadčasových osobních vzpomínek na 11. září, Goerge W. Bushe nijak nešetřil a může doložit, kde je svoboda. Doložil: odešel z redakce týdeníku The New Yorker, pro jeho - tak to řekl - "neuvěřitelné patolízalství vůči současnému režimu". A proto, že "žijeme v nebezpečných časech a já už nechci dělat kompromisy". Od 11. září 2001 žije v USA podle vlastních slov ve "vnitřním exilu jako politický disident, vypovězený do vyhnanství na nějaký ostrov". Nepociťuje už soulad s americkou kulturou od chvíle, kdy "všechna média se stala konzervativními a bojácnými". Spiegelman říká, že v USA velká média jsou v rukou úzké skupiny extrémně bohatých vlastníků, jejichž zájmy už vůbec nekorespondují se zájmy obecnými. Oficiální tisk, vycházející v miliónových nákladech, tam zamlčuje významné události ("Kdybych neměl internet, můj pohled na svět by byl zcela omezený.") Říká, že úplně zmizel alternativní tisk, který ve velkém existoval v době války ve Vietnamu. Že jediný odvážný titul, týdeník The Nation má - v takřka třistamiliónové zemi - pouhých padesát tisíc čtenářů! A že jako nikdy v minulo

Kráceno (Editor)

13709

11.05.2003 22:54

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Lorda Denise Healeyho, vyznamenaného vojáka z druhé světové války, bývalého britského ministra financí a obrany, jednoho z nejváženějších seniorů britské politiky a dlouholetého člena tajnůstkářské Bilderberské skupiny, organizující pravidelná setkání nejvlivnějších lidí světa se zeptal rozhlas BBC, zda souhlasí s premiérem Tony Blairem, že stojí Británie, Evropa a svět na začátku roku 2003 ve velmi obtížné situaci. Healey odpověděl:
"Prezident Bush interpretuje situaci k vlastnímu politickému prospěchu příliš optimisticky, a tedy nerealisticky.Bushe už nyní považují za Velkého Satana nejen v arabském světě, ale v celém muslimském světě, od Maroka až po Indonésii. Důsledky takové invaze pro Bushe i pro Západ jako celek mohou být opravdu katastrofální. To je v určitém smyslu unikátní, nová situace a nemyslím si, že jsme – za celý můj život – kdy měli tak nedostatečného amerického prezidenta."

13710

11.05.2003 22:59

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Dokonceni:
Jde jen o to, aby jim všechny ty rabující party světa nevyrabovaly odvahu. Když totiž mocný protivník už skoro nic netají, je schopen všeho.”

13711

11.05.2003 23:02

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Úryvek: “Právě tak zcestné je tvrzení, že alternativou pro Irák může být režim dosazený Spojenými státy americkými. Podívejme se schválně na zemi, kde toho bylo údajně dosaženo, na Afghánistán.
V této zemi byla svržena vláda Talibanu a západní média se mohla doslova přetrhnout, aby vylíčila údajný div že ne ráj na zemi, který zde Američany podporované síly nastolily. Skutek ovšem utek. Afghánistán je rájem jen pro vzájemně bojující kmenové, zájmové anebo prostě zločinecké skupiny, bojující o moc a především o podíl na tom, co by ještě v této válkami zničené zemi mohlo mít nějakou hodnotu. Práva žen ve většině případů zůstala na papíře, právě tak jako svoboda slova a volného přístupu k informacím. Na struktuře patriarchální společnosti ovládané náboženskými předsudky se nic moc nezměnilo. Důležitá je ale jiná věc – garantovaná přítomnost západních vojáků a smlouvy uzavřené o klíčovém ropovodu.
A jakou alternativu mají západní státy pro Irák? Nějaká demokracie zde bude existovat jen v představách naivních komentátorů.
Západní státy na blízkém a středním východě nikdy nepodporovaly síly, které by byť i jen náznakem usilovaly o nějaký pokrok. Elity západu příliš dobře věděly, že by se takové snahy dostaly do konfliktu s jejich zájmy na laciném vytěžování místních surovinových zdrojů. Proto raději podporovaly a podporují ty nejzpátečničtější monarchie, náboženské fundametalisty a utlačovatele obyčejných pracujících. Tyto prohnilé režimy mají totiž tu výhodu, že ochotně spolupracují.
Je ovšem třeba zdůraznit, že pro nás nepředstavuje alternativu nějaká „demokracie“ západního typu. Jedná se pouze o nadvládu nehumánních kapitalistických vztahů, zprostředkovanou naprosto elitářskými institucemi politických stran. Obyčejní lidé v takovém systému nemají žádnou reálnou možnost podílet se na rozhodnutích, která jsou pro jejich život určující.
Jinými slovy, nebýt přímé a později nepřímé podpory západu, byl by režim Sadáma Husajna již dnes minulostí. Média ale neútočí pro tuto podporu na západní politiky, kteří za ní byli zodpovědní. Útočí za ní na nás, kteří ji chceme veřejně připomenout.

Ani Bushe, ani Sadáma, ale život bez nadvlády a útlaku! Ani Husajnovu diktaturu, ani americký protektorát, ale svobodnou společnost!


13712

11.05.2003 23:07

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Dokonceni9 Tisic a jedna tyranie:
A že jako nikdy v minulosti kraluje dnes americkým debatám ultrakonzervativní pravice. Kdo se to teď vlastně prodral do Bagdádu, do kulis pohádek Tisíce a jedné noci?

13713

12.05.2003 00:36

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Dodatečné upřesnění: Článek “Americká politika pod vlivem sovětského modelu” A úryvek ze článku „Ani Saddám, ani Bush“ jsou z Britských listů...

13717

12.05.2003 00:38

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Malva 213.?.?.?

Z VOLA koně neuděláš i když mu budeš říkat PANE.Prosím Vás pěkně nechte se ještě včas pojistit, protože až ta Vaše blbost " bouchne" ( za blbost se platí strašné penále), tak ať máte alepoň rodinu trochu zajištěnou.
Kapitán Parker -- 68...* brnak

Pane Pavle, dá se snad s těmito lidmi debatovat? Jsou to takoví primitivové, že neumí nic než každého tady hulvátsky napadat. Mají zkratkové vedení a mizivé IQ. Moje rada: Neztrácejte s nimi svou energii!

13718

12.05.2003 00:40

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Úryvek: O diskusi (a „názorech“[mrknutí jedním okem] BL
Miloš Dokulil
Je vskutku velmi příznačné pro mnohé diskusní i komentující příspěvky, že pouze vyjadřují okamžité nálady a postoje. Často jsou pouhou zrovna tak okamžitou – a podrážděnou – reakcí pouze na představu, že stávající vlastní názor na věc je jinými doklady ohrožen. Víceméně nejeden komentátor (či „kritik“[mrknutí jedním okem] čte v textu pouze to, co a jak číst chce a je zvyklý už nějak interpretovat (nebo poslouchá jen na své přijímací vlně); z této – říkáme pak „předpojaté“ – pozice pak reaguje. Kvalitní debata může začít teprve tam, kde především zkusím pochopit, co asi chtěl říci ten, s nímž – jak se zdá – nemohu od samého začátku souhlasit. Neměli bychom se chovat jen jako nějaké výlisky, reprodukující výlučně jen „jeho pána hlas“ (jak bylo kdysi na jistých gramodeskách). Pokud spolu souhlasí v čemkoli více lidí, ještě to automaticky neznamená patent na pravdu. Zároveň bychom měli si být vzájemně vděčni i za nepříjemná stanoviska, pokud rozšíří náš vlastní pohled na vytčenou problematiku. Vždy bychom měli mít na mysli – řečeno sportovně – míč, nikoli nohy případného „soupeře“. Je nesnadné formulovat o složitých a životných tématech „definitivní“ závěry.Samozřejmě že politika se dnes realizuje až příliš často prostřednictvím jisté její medializace, aby měla širší podporu. Také zde se běžně neuplatňuje snaha o vystižení „reálné situace“, nýbrž o vhodný („instrumentální“[mrknutí jedním okem] výběr a sestřih „faktů“, aby beze slov navodila žádoucí interpretaci.Samozřejmě že by měla být v mezinárodních konfliktech dávána přednost mírovým řešením. Zatím půl století platila „atomová“ zbraň jako brzda před totálně zničujícími konflikty. Dnes takovou jistotu mít bohužel nelze. A zde – skutečně paradoxně – pokud se teď oslabená role OSN opět dramaticky neposílí, zůstane otřeseno i mezinárodní právo i diplomacie a mezinárodní politika (jako prostředky v diskusní aréně, která by měla předcházet násilným řešením).

13719

12.05.2003 00:44

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Jaci lide vladnou dnes Americe:
Jak hovořil Donald Rumsfeld s britskými novinářiJiný reportér se odvážil zeptat se na něco obou ministrů obrany najednou. Rumsfeld odpověděl tak, že novináře zmátl." Proč se nezeptáte buď jednoho, nebo druhého a dáváte mnohonásobné otázky každému a nedovolíte všem jít zpátky?" Nikdo tomu nerozuměl. Byl to snad ten výrok týdne, na který všichni čekali? Ne, k tomu došlo až poté. Výrok Týdne Donalda Rumsfelda. Byl krátký, stručný a naprosto bizarní. Tazatel chtěl vědět, jak dlouho zůstanou americká vojska v Iráku, když nyní válka skončila. "To nevím - a není to věditelné" - prohlásil Rumsfeld před obdivnými pohledy.Rumsfeldův "výrok týdne" se od příprav amerického vojenského útoku na Irák stal svého druhu institucí, napsal o víkendu list Independent; charakteristické jsou pro něj zmučená syntax, oči obrácené k nebi a mírně nesrozumitelné, mírně výhružné výroky amerického ministra obrany. 2. května uspořádal po setkání s Tonym Blairem a britským ministrem obrany Geoffem Hoonem Donald Rumsfeld na londýnském letišti Heathrow "tiskovou konferenci" pro britské novináře. Soudě podle svědectví reportéra listu Independent, byl to zážitek.Kompletní článek - v angličtině - viz ZDE (BL)

13720

12.05.2003 01:57

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Pokracovani ve vyrocich Donalda Rumsfelda:

I když není Donald Rumsfeld zrovna vysoký a v britském rozhlase se mu pravidelně posmívají - viz pravidelný nedělní publicistický pořad BBC Radio Four Broadcasting House, který vytvořil rubriku "Rumsfeldův výrok týdne" v BL informace o tom viz ZDE, tento bývalý pilot amerického námořnictva nenechal nikoho na pochybách, kdo je největští supervelmoc na světě. Než předstoupil před novináře, Rumsfeld mluvil v zákulisí dlouze s britským ministrem obrany, tedy, přesně řečeno, mluvil NA něho - Geoff Hoon mlčel. "Někdo by měl Rummymu říct, ať už drží zobák," řekl jeden přítomný americký novinář. "Nepustí nikoho ke slovu."Když konečně Rumsfeld předstoupil před novináře, pokusil se mu dát otázku známý, dlouholetý moderátor britských Channel Four News Jon Snow. Snow začal mluvit: "Vzhledem k tomu, jak podrobné informace jste měl při plánování této války, jakou roli jste měl při rozhodnutí ochránit ministerstvo ropného průmyslu a muzeum v Bagdádu, a mohl bych..." Rumsfeld ho přerušil: "Jen jednu otázku, popořadě."Snow se nevzdal: "Pane ministře, zdá se zvláštní, tedy, že ministerstvo ropného průmyslu bylo tak úspěšně ochráněno a nemocnice tak neúspěšně..." Rumsfeld odsekl: "Vidím, že vaše otázka obsahuje asi osm nebo deset názorů."

13723

12.05.2003 13:33

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Profesor Cimicky 213.?.?.?

Ten pisalek zije v zemi, ktera jako zadna jina mu dava moznost neco s tim, co nema rad udelat.
Prave diky tem "zbabelym" vojakum ma tu svobodu psat jakekoliv smysly a nebo nesmysly.
brnak -- 68...

BEZ VOJAKU TA SVOBODA U VAS NEFUGUJE???????????????????????? PODLE SOUCASNEHO VYVOJE FUNGUJE SVOBODA SLOVA JEN NA NESMYSLY A LZIVOU PROPAGANDU. .NOVINAR ANI NORMALNI LIDE NEMOHOU ZMENIT ZAKONY. NOVINARI MAJI PRAVO PSAT SVE NAZORY A TIM BOJOVAT PROTI NYNEJSI NESPRAVEDLNOSTI..

A ten kdo věří těmhletem zhovadilým kecům, tak to je akt absolutní blbosti.
Macejko-Fr -- 68.
..

SVOBODA SLOVA NEZNAMENA, ZE SE MUZE SVOBODNE NAZOR VYSLOVIT, ALE ZE NEBUDE ZA NEJ NAPADAN SPROSTYMI PRIMITIVY. PROC CHODITE (+SPOL) NA TENTO SERVER, KDYZ NESOUHLASITE S OBSAHEM UVEREJNENYCH CLANKU? CHCETE JENOM NADAVAT LIDEM ZA JEJICH NAZORY.. TO JE TA VASE PROKLAMOVANA SVOBODA SLOVA! A KDO JSTE, ZE SI VELIKASSKY UZURPUJETE PRAVO DRUHE STALE SLOVNE NAPADAT A PRSKAT TU NA NE SVE JEDY? PRITOM NEJSTE SCHOPEN SE UCASTNIT NORMALNI LOGICKE DISKUZE, NAPROSTO ZNEHODNOCUJETE DISKUZI, PROTOZE MISTO PRISPEVKU NA UROVNI, JEN TU NEUSTALE OTRAVUJETE SLUSNE LIDI. UTKVELA PREDSTAVA, ZE ZIJETE UPROSTRED BLBCU, SVEDCI O TEZKE AGRESIVNI SLABOMYSLNE DEPRIVACNI PSYCHOZE.

13742

12.05.2003 13:36

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Kdysi jsem cetl uvahu jednoho asi 14 leteho devcatka.
Co delali nasi dedeckove, aby zastavili takove nestvury
jako byl Hitler, Musolini ci Stalin ? Ja bych ji ted odpo-
vedel, nic mile devcatko, bali se aby novinari jako pan
Hall je nenazvali zbabelci..
-------------------------------------------------------
A zazvonil zvonec a pohádky byl konec..
Dnešní děvčátko by se mohlo ptát svého tatínka:“ Proč ta nestvůrný Saddám se nebránil před svým totálním zánikem ZHN, když s nimi předtím ohrožoval Ameriku a celý svět? Proč nezvlétlo ani jedno jeho letadlo? Proč měl jenom zastaralou vojenskou techniku? Proč jsme házeli místním lidem 3 týdny bomby na hlavu, zničili jim zem, tisíce jich zabili a nezjistený pocet zranili? Jejich životy nemají stejnou cenu jako ty naše? Proč Izrael může mít ZHN a jadernou zbraň a nesplnit ani jednu jedinou rezoluci OSN? Proč americký vědec nás terorizoval antraxem, vždyť Američané ho definovali a uznali jako sporu vlatní výroby a proč se u nás antrax vyrábí, proti komu? Proč na jiné země sami házíme ochuzený uran a jejich obyvatele a děti tam pak houfně umírají na rakovinu? Jsou to snad obyvatelé z jiné planety než té naši, nepatří na ni a na ně naše zákony neplatí? Zaslouží si smrt, protože mají jinou řeč a jiné náboženství? Nelíbí se nám? Planeta je jen naše? Jenom my máme právo na důstojný život? A nebudou nás chtít právě za takové kacířské myšlenky zlikvidovat?
Mám z toho vseho tati velký strach...

13743

12.05.2003 13:41

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Kterému "výkladu" světa máme věřit?
Michal Rusek
Násilí nežije samo a nemůže žít samo: nevyhnutelně je propletené se lží. Mezi nimi je ta nejpřirozenější hluboká příbuzenská spojitost: násilí se nemá čím krýt, kromě lži a lež se nemá jak udržet, pouze násilím. Každý, kdo jednou vyhlásí násilí za svoji metodu, nevyhnutelně si musí zvolit lež za svůj princip. Když se násilí rodí, koná otevřeně a dokonce je na sebe hrdé. Ale jen co se upevní, utvrdí, pociťuje okolo sebe zředění vzduchu a nemůže dále existovat jinak, jen se zamlžovat do lži, krýt se krasořečnictvím. Potom už nechytá vždy a zásadně rovnou pod krk, častěji žádá od občanů pouze přísahu lži, jenom spoluúčast na lži. A jednoduchý krok jednoduchého statečného člověka: neúčastnit se lži, nepodporovat lživé konání!
Alexandr Solženicyn, Nobelovská přednáška, 1972
Věříme faktům a logice souvislostí nebo ideové propagandě vítězů?
Svět ve 20. století byl rozdělen na dvě nesmiřitelné strany: Na jedné straně vznikl "socialismus" s vizí komunismu, proti stál (stojí?) tradiční "kapitalistický" Západ. Tyto dva systémy skříply mezi sebe stovky milionů lidí, jejichž životy sestavené v souvislý řetěz utrpení byly (jsou?) pro mocné pouhou pěnou na vodě. Jako kousky dříví či listí byly a jsou drceny lidské osudy mezi obrovskými koly ideologických sil - sil, jež však nevznikly a ani vzniknout nemohly samy od sebe. Vždy to je živý člověk, kdo ideje tvoří, vždy to je nějaký šašek, který na dvoře mocnostem přizvukuje.

13744

12.05.2003 13:46

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Kratky vynatek z clanku :
Internet poskytuje svobodu slova pro spodinu, mlci-li vetsina.
Technologie umoznuje hlasu lidu, aby byl slysen. Jenze normalni lide se vetsinou prilis energicky neozyvaji. O to silneji je slyset hlas spodiny. Ti, kdoz v druhe polovine roku 1938 svymi nenavistnymi dopisy ustvali Karla Capka, by byli nadseni moznostmi, jake v soucasnosti skyta internet. Neni vylouceno, ze pokud nepozvednou i rozumne uvazujici lide energicky svuj hlas, bude evropska politika v budoucnosti stale silneji urcovana prave nenavistnymi emocemi mizive vrstvicky obyvatelstva. Nenavist se zda byt vedlejsim produktem kazdeho pokusu zbavit lidi konvencniho mysleni. Je to jev, ktery uz nezmizi - technologie ho umoznuje, ale zaroven je zavazkem pro vsechny obcany, aby se i oni angazovali, a neprenechavali prostor jen aktivistickym silencum. (Paradoxem je, ze proti hruzne bulvarnimu psani prodejnych sdelovacich prostredku se tito lide prilis neozyvaji.)

13745

12.05.2003 13:53

Národ zbabělců

Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

"Mnoho antikomunistů, kteří jsou dosud ztraumatizováni někdejším komunistickým útlakem, si plete antikomunismus a pravicovou politickou ideologii se svobodou a demokracií. Staré zvyky odumírají jen pomalu a tito lidé demonstrativně a emocionálně "milují Spojené státy" asi tak, jak nadšení komunisté "milovali Sovětský svaz" ve stalinských padesátých letech."

13746

13.05.2003 00:26

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Panu Peleskovi:

Dekuji vam, ze jste timto prispevkem reagoval a naprosto s vami souhlasim.

13770

13.05.2003 13:20

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Pane Milane,
včera jsem si přečetla všechny příspěvky do Zvědavce a můj obdiv k vašim znalostem vzrostl. Vy debatujete opravdu tak, jak se má, na úrovni. Zjistila jsem, že jste ani dříve nebyl podrážděný na skupinu, která tu jen nezávazně tlachá. Časem toho jeden musí mít opravdu dost, ale já bych vám přátelsky radila, abyste se nezařekl nepřispívat už do diskuze, byla by to velká škoda, ale nenechte se vyprovokovat k odpovědím na příspěvky, které si to v žádném případě nezaslouží. Já vím, není to někdy jednoduché, ale ujišťuji vás, je to daleko prospěšnější pro vás a že vytrvalá ignorace nakonec je postihne více, než neplodná a škodlivá diskuze. Napsat jen svůj názor a kdo má zájem o polemiku na úrovni, samozřejmě to je v zájmu zúčastněných stran, každý se může mýlit, každý by měl si takto vytříbit názory, to je i cíl diskuze. Nemá však absolutně žádnou cenu odpovídat na uštěpačné, urážlivé, jízlivé a sprosté útoky, to je ztráta energie a mnody i nervů. Komu to slouží? Jen jim, aby měli na koho útočit. I já jsem se snažila ze začátku každému seriózně odpovídat a informovat, to co opravdu vím více než oni, ale o tohle vůbec nestojí, chtějí za každou cenu jen napadat. Na druhé straně, když vám někdo napíše, že je dobré, co jste napsal, a že ho to oslovilo, tak to stojí za to.
Na to, že žijete v Česku, jste velmi dobře informovaný a velmi logicky uvažujete a argumentujete. Na druhé straně, když se necítíte být dostatečně informovaný na určité téma, klidně to přiznáte a nepolemizujete. Nejste rasista a ani antisemita, to je v dnešní době ohromné plus!!! Odmítáte komunismus, ale právě proto zrovna tak současnou americkou politiku, která ztrácí nejen na své přesvědčivosti, ale stává se pro svou lživou propagandu a na ní výsledných činů, pro lidstvo nejnebezpečnější hrozbou. V celé děsivosti se opírá právě o ten samý DOGMATISMUS, jaký používali komunisté. Stejnou nepřístupnost k oprávněné kritice a k pochybám, na které má každý plné právo, a stejnou nekritickou úctou k autoritám. Lidstvo je nepoučitelné. Souhlasím s vámi, že komunismus se odsoudil sám. Ten nepotřeboval nějaké progresivní „antikomunisty“! Zrovna tak předpokládám, že na své nelidské neduhy odejde stejně i současná americká administrativa. Jen mám obavy, že to bude o hodně horší, než to bylo s pádem komunismu, celá dnešní realita to dokazuje.
Určitě je tu více rozumných přispěvovatelů do diskuze, kteří píši velmi zasvěceně a my nesmíme vyklidit pole těm, kteří kromě nenávisti a nadávek nemají co říci. IGNORUJTE JE, pokud jim chce člověk odpovídat, musí nutně sklouznout na jejich způsob, protože ONI JSOU K VEŠKERÉ LOGICE HLUŠÍ, nechtějí vůbec přemýšlet o tom, co čtou, věřím, že samotné články je opravdu nezajímají, je zajímá jen primitivní diskuze. PŘEMÝŠLENÍ JE VYSLOVNĚ BOLÍ!!! Já jsem na začátku se snažila s nimi polemizovat a dočkala jsem se jen hulvátství, to mi absolutně nevyhovuje a nejsem ochotna na takovéhle nepřístojnosti reagovat. Diskuze s nimi je naprosto beznadějná, ale naše příspěvky mají koho oslovit, věřte tomu.

13802

13.05.2003 13:27

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

CITACE:
"Hlavním ospravedlněním této války prý je, že Irák porušil 17 rezolucí OSN. Když si přečtete moderní historii, zjistíte, že Izrael porušil více než 40 rezolucí OSN. Jak se tedy dá ospravedlnit tento protizákonný útok na Iráčany? Váleční štváči si vždycky najdou nějaké výmluvy."

13803

13.05.2003 18:02

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

Souhlasim!

13818

13.05.2003 18:06

Národ zbabělců

RE: Národ zbabělců

Erika 213.?.?.?

ze demokracie v reckem sylu pojeti se nebude praktikovat, ve starem Recku totiz penize byly vylouceny ze sveho vlivu ,kazdy si tam byl na foru rovny,kazdy z nich mel jeden hlas.

Souhlasim s timto prispevkem, aby nedoslo k nedorozumeni a me slovo se nedostalo k nejakemu jinemu prispevku, s kterym souhlasit vubec nemusim...

13819

14.05.2003 00:14

Ber, Alibabo, ber!

Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Archeologové a historici před válkou v Iráku upozorňovali na historické památky nezměrné ceny a žádali jejich ochranu. Článek na zmíněné téma:

Kradené irácké umění je k mání na světových trzích!

Do Iráku má v nejbližší době dorazit speciální tým, který bude ukradené historické předměty hledat. Také univerzita v Chicagu například začala na své internetové stránky zařazovat seznam předmětů, u nichž se má za to, že zmizely. Její experti vycházejí z toho, že z bagdádských muzeí bylo ukradeno 50 tisíc až 200 tisíc skvostů poté, co město obsadily americké jednotky. Kritika USA: Archeologové a historici umění Spojeným státům vytýkají, že při útoku na režim Saddáma Husajna sice přijaly preventivní opratření k ochraně ropných zařízení, ale kulturní památky předem nezabezpečily a dokonce v prvních dnech proti rabování ani nezasahovaly. Panel expertů mezinárodní organizace dospěl k závěru, že devastaci muzejních sbírek v Bagdádu a dalších iráckých městech mají na svědomí nejen rabující davy, ALE ROVNEZ SPECIALIZOVANI ZLODEJI, KTERI KRADLI NA OBJEDNAVKU. Britský kunsthistorik a soudní znalec Dick Ellis upozornil, že pátrání by se mělo soustředit především na Británii, která je světově nejproslulejším trhem iráckých a obecně mezopotámských předmětů.

Irácké skvosty skončily ve Švýcarsku

Část z uměleckých děl nevyčíslitelné ceny, a tudíž mimořádné sběratelské hodnoty, jimiž se pyšnila irácká muzea, skončila ve Švýcarsku anebo jím prošla. Umožňuje to "děravá" švýcarská legislativa. Jak dalece se projeví šok z vyrabovaných iráckých muzeí, se ukáže až v červnu, kdy o ní má jednat druhá komora parlamentu. Michael Müller-Karpe však za jediný účinný prostředek proti vykrádání muzeí a ilegálnímu kšeftování s uměním považuje úplný zákaz obchodu s uměleckými skvosty. "Dokud se bude vědět, že za ukradený svitek pergamenu z Mezopotámie kupci nabízejí desítky tisíc dolarů, nezabrání vyplenění muzea žádní hlídači," uzavírá.

13836

15.05.2003 15:34

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

DOKONCENI:

Vcetne nasich vesteckych kapacit.......Hlavne těch amerických, které teď světu vládnou a poroučí a rychtují úplně všechno podle svého supermanství... až na malou "maličkost" oni nevěstí, jen si na to hrají, zatím jenom plánují a potom jsou vzniklé problémy neschopni řešit...

13932

15.05.2003 15:41

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Rada: používej logiku a ne dogma. To, že někdo kritizuje
současnou nebezpečnou americkou administrativu, neznamená, že podporuje zvěrstva Saddama. To jen vy nechápete mnoho souvislosti,o kterych se tu pise, zatmívá se vám z americké propagandy před očima a přes mžitky čtete mezi řádky, co tam nikdo nenapsal. Já jsem za celou dobu nečetla příspěvek, který by bránil Saddáma!!! Vy jste tak zoufale prostí, že buď anebo, buď jste s námi anebo proti nám, víte kdo to takhle též propaguje Hlásá to váš miláček sám Bush! To si bohužel vubec neuvědomujete ...

13933

15.05.2003 15:44

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Rada č. 2 Matějovi:

Jděte se podívat na diskuzi ke škole ve Falůža, odpovídám vám tam na otázky, které jste napsal mě. Jedná se o dva příspěvky.

13934

15.05.2003 15:53

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Matejovi:

Potkate-li ty, kdoz neveri, dejte se
do stinani siji, dokud jich mnoho nepobijete !!
A zbylym upevnete pouta "

v Koranu 47. sura Muhammada
Tohle platilo za svaté války v době Mohamedda za šíření nového náboženství, to není žádná argumentace v dnešní době, já vám nemohu citovat celý korán, ale těch citátů by mohlo být nekonečně mnoho, například i z Talmúdu:

Kazdy Zid, ktery prolije krev Gojimu (ne-Zidu), cini to same jako by cinil obetovani bohu.
Talmud: Bammidber raba c 21 & Jalkut 772

Myslíte, že takhle se někam dojde?
Křesťani snad napáchali ve jménu svého náboženství málo zla? Inkvizice, upalování čarodějnic, křižácké války atd.

Já vám uvedu velmi důležitou skutečnost, týkající se koránu: Citace z úvodu “ Obrátíme-li se sledování biblických paralel a mareriálu v Koránu, zjistíme, že mnohé nebylo převzato přímo z Bible samé , nýbrž spíše z Talmúdu a křesťanských apokryfů.“ Ale to by chtělo pořádnou studií a nejen výběr podle vašeho gusta...

13936

15.05.2003 23:36

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Dulezity uryvek z BL (Stepan Kotrba):
Bojové otravné látky má ve výzbroji prakticky každá armáda. Podstatnou skutečností by bylo sdělení, zda se našly v množství potřebném pro výcvik protichemických jednotek - při zjišťování BOL nebo v množství použitelném pro vojskové nasazení. Tuším první možnost vzhledem k tomu, že se jedná o vojenský výcvikový tábor ... A hrozím se toho, co by se stalo, kdyby americká armáda vstoupila do některých vojenských újezdů v České či Slovenské republice (výcvikové prostory a střelnice v Bílé Vodě a Šanově, Březina poblíž Vyškova na Moravě, kde cvičily naposledy i protichemické jednotky NATO). Všimněme si posledního prostoru - Březina. Byť chemický polygon zde existuje už pětatřicet let, řada místních občanů o něm vůbec neví. S čím se vlastně na tomto polygonu cvičí? To je otázka pro Františka Opluštila z Vojenského technického ústavu ochrany. "Jsou to látky nervové a zpuchýřující. Z těch nervových je to soman, látka VX a sarin, z těch zpuchýřujích je to sulfidický yperit."

13947

16.05.2003 00:58

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

1.Nevěřím, že jsi žena.
2.Jsem ti nakloněn, nebot tvá činnost je mi blízká.
3.Jsi jeden-jedna z mála, který-která alespon pise k věci a jasně definuje svůj názor, který se opírá o data jinde přečtená-tudíž žádené plagiátorství v té podobě, jak ti bylo přisuzováno.

Děkuji za ocenění, ale já jsem opravdu žena, co bych měla z té kamufláže, z které mi tu kdekdo obviňuje? Chápu, že jste tu nerušeně diskutovali jen páni mezi sebou, ale s tím se už budete muset smířit, pokud mi ovšem vybyde čas...

13952

16.05.2003 01:05

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

v okamziku, az prestanete opisovat texty z ucebnic Marxismu-Leninismu, dame se do normalni diskuse.Budu se moc tesit. Ani si nedovedete predstavit jak.

Vy si myslíte, že se dá diskutovat s někým, kdo je přesvědčen, že v marxismu-leninismu se učilo už o Iráku, o ZHN a vůbec o současném dění? Nevadí, že jste mé příspěvky (všechny se týkaly tématu původního článku) nečetl, uveřejňovala jsem je pro ty, co o ně mají zájem, ale prave k tomu puvodnimu měla být diskuze, a vy jste k tomu (a zdaleka nejenom vy) neměl vůbec co říct. Musím vás Matěji upozornit, že soustavným pitím alkoholu rapidně ubívají mozkové buňky, takže máte v hlavě velký zmatek, v takové situaci je pak každá diskuze marná.

Pani (pane) Eriko
Erika je ženské jméno, kdybych byla muž, používala bych asi mužské jméno, ne? Vy jste tady zvyklí na pánskou jízdu a nemůžete uvěřit, že žena může psát logicky a k věci? Za to vaše tvrzení s logikou nic společného nemají, vy tu opravdu pořád jen tlacháte...což je ta lepší varianta, když náhodou se snažíte něco sesmolit k tématu, stejně ostatní se sami do vás pustí. A pak se musíte sklíčeně omlouvat psychickými potížemi a senilní sklerozou (hledáním brýlí a klíčů od auta), že ano? Už jsem vám jednou psala, pokud nemáte co říct, nepište a věnujte se svým zvířátkům, jednak to uklid%nuje a jednak to je užitečné i pro ně.

13953

16.05.2003 13:17

Zločin policejního komisaře

RE: Zločin policejního komisaře

Erika 213.?.?.?

Podivuji se, jak to u pana „Zmatek“ funguje, docela výstižně si změnil nickname. Když mě tentýž anonym na jiném místě pochválil moje příspěvky, tak jako teď tady chválí Zdeňka, tak ten se na něho velmi neurvale vrhnul a sjel ho. Teď když se jedná o jeho osobu, tak je ticho po pěšině. To je jen důkaz nejen o jeho naprosté neobjektivnosti, ale o jeho nedemokratickém jednání.

13968

16.05.2003 23:39

Zločin policejního komisaře

RE: Zločin policejního komisaře

Erika 213.?.?.?

Ani děti ze zkumavek to nezachrání. Ještě předtím, než tato populace odejde na smetiště dějin, ji použijeme k dovršení našich cílů. Zkuste proti tomu něco delat, gójimové. Na to nemáte. Rozjetý vlak už nezastavíte.
-----------------------------------------------------------------
Tak to vás musím vyvést z omylu. Existuje totiž 600 miliónů muslimů (nejenom Arabů), kteří se velmi zdatně rozmnožují přírozeným způsobem, z toho jste a budete v budoucnosti úplně bezmocní. Takže neříkejte hop, dokud jste nepřeskočili. Na druhé straně se obávám, že ten západní svět zajde opravdu na ty zmíněné úchylnosti. Na jedné straně existují zákony o harassmentu, které měly na počátku určitě své odůvodnění, ale zřejmě abnormálně přerostly, a teď jako ve všem „všeho moc škodí“, a přitom na druhé straně je zase pokládana homosexualita za normálnost, to už se všechno dohromady značně vymyká zdravému rozumu a normálnímu životu. V muslimských zemích je homosexualita trestná a žádný zákon na sexuální harašení nepotřebují, protože společnost se řídí náboženskou morálkou. Takže já nespatřuji nebezpečí v té tolik omílané islámské expanzi, ale že západ sám vyklidí pole legalizovanými nenormálnostmi.

13989

18.05.2003 00:39

Zločin policejního komisaře

RE: Zlocˇin policejního komisarˇe

Erika 213.?.?.?

Já jsem s vámi o tom nediskutovala a ani diskutovat nehodlam. Kdyz ma někdo nějaké předsudky, je to jeho osobni věc. Mám jen jednu otázku" z homosexuality anebo z kriminality se cítíte dobře? Nejsem ale na opověď zvědavá, je to pouze řečnická otázka. Tomu byste měl rozumnět lépe, protože v té společnosti žijete.

14025

18.05.2003 02:11

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Naprosto s vámi souhlasím, velice výstižně napsané!

14028

18.05.2003 02:17

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

Vy mate rudo před očima, ze zlosti, ani nevíte co tu vlastně čtete, a ani nevíte co pišete. Jste nevychovaný hulvát.

14029

18.05.2003 02:26

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

sedite u pocitace, misto aby jste si hledala nekde na smetisti potravu.......
--Vy mate rudo před očima, ze zlosti a nenávisti, ani nevíte co tu vlastně čtete, a ani nevíte co pišete. Jste nevychovaný hulvát.
Co máte ze své emigrace, když jste zůstal primitivní a takhle se vyjadřujete a navíc k ženě, o které naprosto nic nevíte. Vy se sám chováte jako sprostý anonym, co je to Mikin? A přitom tady přád děláte tyátr jak mě napadne se podepsat, tím se dokážete zabývat, jako kdyby nebyly důležitější otázky na této diskuzi. Je mi z vás na zvraceni..

enom upřesňuji, komu moje odpověď patří.

14030

19.05.2003 00:12

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Erika 213.?.?.?

Bowling for Columbine (Hra v kuželky pro zmasakrovanou školu; titul odkazuje k tomu, že dva chlapci, kteří bezdůvodně v americké Columbine High School zastřelili dvanáct žáků a jednoho učitele, si před masakrem šli v rámci tělocvičné hodiny ve škole zahrát kuželky) je - dokumentární – film známého amerického investigativního televizního reportéra Michaela Moora, který ostře kritizuje posedlost Američanů střelnými zbraněmi i to, že je každoročně v Americe zavražděno těmito zbraněmi neuvěřitelných
11 000 osob.

14061

19.05.2003 00:34

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Erika 213.?.?.?

Z logickeho hlediska, ac je diktatatura jakakoliv, porad, je to jen diktatura, bud jednoho cloveka - diktatora a nebo i vlady - diktatorske. V tomto diktatorskem rezimu jsou veskera demokraticka prava lidu bud zastinena a nebo vubec zakazana. Definice diktatu je to, co se narizuje ( diktuje ) i proti vuli vetsiny naroda. Pravidla urcuje diktator a ne lid. Co se tyce lidskych prav a svobod, tak tyto jsou omezeny na minimum..... Vse jen laicky vysvetleno.
Je to opravdu tak, souhlasim...diktatura je vždy namířena proti lidem. Je to hrozný, nelidský systém.

14062

20.05.2003 00:40

Ber, Alibabo, ber!

RE: Ber, Alibabo, ber!

Erika 213.?.?.?

tak ted na jeste reknete pani Eriko, jak si ten Mikinuv
neuveritelny ocas predstavujete ? Kdyz ho jako pan Pelisek
vubec nepopsal ????

"Naprosto s vámi souhlasím, velice výstižně napsané!"

Mateji, Mateji, jste vsichni stejni, neumite vubec cist pozorne prispevky, to co jsem napsala nahore, prece platilo Ali Babovi, ale ze jste zvykly, ze chvalim pana Pelesku a jste vsichni zvykli generalizovat, tak to potom takhle dopada! Ono tady vice lidi pise velmi hezky, napriklad souhlasim s Quakem, panem Janskym, Cygnusem, Bolo Sinsaevem, zdejsim anonymem, a urcite jsem na nekoho zapomnela a vsechny neuvedla. Ale neodpovidam za to co pisi, a tak nevim, proc jste se ptal vubec mě na ten ocas Mikina. A vsimla jsem si,
ze odpovedel sam pan Peleska, ma duvtipu dostatek a nepotrebuje, aby za neho odpovidal nekdo jiny! Ja jsem se take neptala na vas nazor, ohledne toho vulgarniho vyrazu Mikina, co pouzil vuci mně, jenom jsem u vas nechala pro neho vzkaz, protoze s nim debatovat nechci, ale chci, aby si to i jini zde na foru precetli…

14093

20.05.2003 01:41

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takže k čemu ta válka byla?

Erika 213.?.?.?

Članek je hluboce pravdivý, vystihuje přesně situaci. A Váš příspěvek ,pane Milane, je velmi na úrovni. Díky Vám za něj, mluví mi přímo z duše a není k němu co dodat. Věřím, že Vám ho ocení i jiní, protože je také velmi pravdivý a přesvědčivý.


14101

20.05.2003 01:45

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takže k čemu ta válka byla?

Malva 213.?.?.?

Kdybyste znal situac, tak byste měl právo o tom mluvit. Ale když můžete něco takového napsat, tak to znamená, že o těch věcech nevíte absolutně nic, samozřejmě, že je ani nechcete vědet. Ale proč tedy neuvádíte protiargumenty? Pitomost dokaže napsat kde kdo.

14102

20.05.2003 02:13

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Čo príde nabudúce?

Malva 213.?.?.?

Může se krást kterémukoli národu, co se hodí. Amerika nepřišla osvobodit žádný národ od diktátora, fanatici této lži zuřivě tleskali.. Nadlidi s nacistickou ideologii jsou tady, a ohrožují celou lidskou civilizaci, sahá z nich SMRT!!! Na ni nelitují žádných peněz, ale uvědomte si, i vy budete platit cenu, vám se to také nevyhne, nemyslíte ani na děti, které na tomto světe jsou, nemáte žádný lidský cit...

14109

21.05.2003 01:45

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujem

Malva 213.?.?.?

Po roce 1947, kdy došlo k rozhodnutí o rozdělení Palestiny se stále jedná o stejné argumenty. To je skutečný důkaz neúspěchu izraelské politiky. Ve stejném roce OSN sestavil výbor pro vyšetřování skutečností, aby mohl navrhnout řešení. Většina tohoto výboru, navrhla dva státy a Jeruzalém jako společné hlavní město. Menšina navrhla jeden stát se dvěma národy a město Jeruzalém s mezinárodním statutem. A po 55 letech až do tohoto měsíce jsou stále tam, kde byli. A mají před sebou těžké dny. Vojenský izraelský historik, jeden z nejhlavnějších (Martin Van Jalovan) řekl: „Intifáda dříve či později musí vyhrát, kdybych byl Arafatem, tak bych pokračoval, všechna světová povstání ve 20. století vyhrála. Izrael nemůže zvítězit, ale za jak vysokou cenu ješte bude pokračovat a na jak dlouho ?“

Po Oslu Palestinci zastavili boj, prakticky k němu byli donuceni, ale Izrael dál pokračovat v expanzivním osidlování. Postavil nových 87 osad a zvýšil plán osidlování o 60 % a začal s diskriminací Palestinců například ve vodním hospodářství, zmocnil se vodních zdrojů a povoluje Palestincům 50m³ na osobu a rok, zatímco osadník má příděl 1450m³, to znamená více jak 29x, intifáda tak musela vzniknout, byla lidovým povstáním.

14201

21.05.2003 13:49

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

Malva 213.?.?.?

a nemuselo vice jak 3.000 lidi ztratit svoje zivoty trebas v sutinach mrakodrapu.
by jste chtel za kazdou cenu likvidovat Bushe. A co on vlastne chce ?
mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24...

Jiné ztracené životy, třeba v Afganistánu 4 tisíce a v Iráku určitě ne ménně vám nevadí? NIKDO Z VAS O NICH NIKDY NIC NEPISE!!! Ony lidské životy nemají stejnou cenu?? Ty americké jsou cennější? Přece ti lidé, o kterých píši, také za nic nemohli a navíc jim byly totálně zničeny celé země.
Víte, co to znamená, mluvit jen o jedněch obětích a druhých ne? Nelidskou diskriminaci a podporování názoru o nadlidech, nepřipomíná vám to čirou náhodou něco, co tu už bylo?

Lide hloupi, nevzdelani a zli to delaji uz dobrych 5 tisic let. Zvedali pesti proti Bagdadu, ci proti
moci reckych Athen, prali smrt vsem Egypskym faraonum, primo nenavideli mocensky Rim.

Takže zánik všech říší a velmocí mají podle vás na svědomí hloupí a zlí lidé? Kdyby nebyli, tak dodnes např. máme římské imperium? Nedokazuje to právě opak? Ale chytří lidé podle vás všech zlikvidovali komunismus? Nezanikl on sám od sebe, protože se svou ideologií přežil a stal sám neschopným? Kdyby lidé byli ve všech systémech navýsost spokojeni, nic by od začátku dějin nezaniklo!! Váš názor nemá s historií pranic společného, ani se zasvěceným výkladem, je to jen vaše zbožné přání.

ze stale kolem 18% lidi hlasovalo pro tuto stranu a pro soudruha Grebenicka. Muze me to nekdo vysvetlit ??
mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24.
..

Tomu sám nerozumíte? Asi ti lidé nesouhlasí z dnešní situací v Česku a vůbec v celém světě. Nelíbí se jim dnešní demokracie, kde si sice někoho zvolí, ale pak ho už musí jen nečinně snášet následky a nemůže na nic mít vliv. I když v komunistickém režimu to nevypadlo jinak, navíc žádné volby nebyly, ale jde o priority, těmhle lidem ta svoboda a demokracie prostě nic nedala, navíc mají velké obavy ze nebezpečného světového vývoje, kde fo funguje jak v džungli, kdo z koho, tak to může být zásadní důvod, proč se vrací k původním jistotám. Já osobně vidím jediné řešení v přímé demokracii, bez ní nemá normální svoboda a normální demokracie žádný větší význam. Budu souhlasit jen tehdy, když vláda se bude ptát svých občanů na názor v referendu ke každému většímu rozhodnutí, tak jak k tomu došlo teď kvuli vstupu do EU. Ale na vstup do NATO se jich nikdo neptal a také americká vláda nereagovala na světové veřejné mínění, ale ani na to americké, na válku v Iráku, s tím nemohu ani já nikdy souhlasit, aby lidé byli ustavičně ignorování, a je to jedno, jestli to bylo za komunismu anebo je to úplně stejné za amerického „neokonzervatismu“, na tento výraz mám ještě horší názor, než jak je jeho pojmenování. Ani jeden tenhle systém nevyhovuje humánním potřebám člověka. Musí se zrodit něco nového, odpovídající lidské přirozenosti. Ale jako vždy, nový systém se rodí za velkých obětí a velkého utrpení, bohužel.Rozhodně ne z hlouposti, jak jste nám to tu na začátku nadnesl.

14226

21.05.2003 13:54

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Malva 213.?.?.?

Vetsinou pisu, tak jak citim, ale hlavne ne arogantne a povysene nad me oponenty, jelikoz kazdy z nas jsme (jiný, protože) prozivame jiny zivot.

Kritizujete pana Pelesku, ale bez jakychkoliv podkladu.
Autor neuvedl své jméno -- 205...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obě myšlenky velmi přesně a dobře vyjádřené. Tady když se něco nelíbí oponentům, nic se nevysvětluje, polemika na úrovni se tu nepěstuje, jenom se napadají názory a dokonce i nicknames, a když na určitý názor se reaguje, stejně tvrdošíjně tvrdí, že odpověď nedostali, a když výstižně odpoví jiní, otravujou jak štěnice, že od dotyčného názor nedostali. Proč to všechno? Kde je ta proklamovaná demokracie, když sami názory jiných tolik nesnáší? A odpovědi je stejně nezajímají??

Mate pravdu pane Murt. VASE !! civilizace bojuje, ale nase civilizace se musi branit.
Autor neuvedl své jméno -- 205.
..
________________________________________________________________________
Ano, někteří si neuvědomují, že existuje na světě jen jedna lidská civilizace, buď se zasadí o její záchranu anebo ji zničí a zahynou tak i oni s ní..

A zdroje surovín nepatria konkrétnemu národu, existujú aby boli spotrebované. Ak na danom teritóriu existuje národ, ktorý tieto zdroje nevyužíva, nie je to dôvod ich nechávať nevyužité.
tato myslenka ve vasich shora dvou vetach, mi pripomina socialismus

A preto to nie je socializmus, čo ja hovorím. Je imperializmus.
No to už je samo od sebe silné, ale mně to naopak připomíná velmi nebezpečný nacismus s jeho ideálem nadčlověka...

Pane Nonyme, já se teď místo Erika podepisuji jako Malva, i když nevylučuji, že se nebudu mozná brzy take podepisovat a budu jen jako čísélko, protože jako na ženu mi tu mají tendenci o hodně více napadat, tzv. demokrati se přímo v tom vyžívají.

14227

21.05.2003 13:57

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Malva 213.?.?.?

Dokonceni pro pana Nonyma:

tzv. demokrati se přímo v tom vyžívají. Že matěj se píše někdy matěj z Matějova, nebo matěji, nebo moraváček, že kapitán Parker je Macejko Fr. a že Zdeněk se změnil na Zmatek atd. , to nikoho vůbec nevzrušuje, vždyť máme tu svobodu, že..

14228

21.05.2003 14:03

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takzˇe k cˇemu ta válka byla?

Malva 213.?.?.?

Lide v Iraku maji poprve nadeji na slusnou budoucnost.

A je snad pochopitelné, aby si ji konečně řídili podle svého. Probíhají ohromné demonstrace proti přítomnosti Američanů v Iráku. Oni nechtějí být znova řízeni, kýmkoliv. Nehledě na to, že Američané dosazuji do řízení bývalé baasisty, a tak se není co divit, že se tohle Iráčanům už vůbec nelíbí. Informuje o tom i zapadní tisk. A situace v Iráku je velice těžká a velice komplikovaná a nepřehledná, takže to „lepší příští“ se ještě moc a moc dlouho konat nebude. Máme toho zářný příklad v Afganistánu, kde mají také tolik vytouženou „svobodu po americku“, ale ta jim k lepšímu životu absolutně nepomohla...

„Argumentace, že je nutno provést invazi do Iráku, protože je prý nezbytné zlikvidovat irácké zbraně hromadného ničení, byla založena na selektivním využívání výzvědných zdrojů, na přehánění, na využívání zdiskreditovaných zdrojů a na úplných lžích, napsal v neděli týdeník Independent on Sunday“

„Vedoucí politikové jsou od toho, aby zastupovali své občany; žádný vedoucí politik v tomhle strašlivém příběhu nezastupuje své občany. Saddám se nezajímal o své občany. Bush, Blair a Aznar, jak se zdá, zapomínají, že tohle dělají pro demokracii, protože demokracie také znamená, že nasloucháte tomu, co chtějí lidé a na čem se lidé dohodnou.“

14229

21.05.2003 14:09

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takže k čemu ta válka byla?

Malva 213.?.?.?

Tohle jste mi napsal asi k článku "Ali babo ber", ale protože se asi k tomu nevracíte, odpovídám tady:
Pani Eriko,
ne, neni lepsiho a nebude lepsiho webmagazinu na Internetu
nez je Zvedavec. A to jen diky vam, panu Peleskovi, Valtrovi
Janskemu, BOLOVI a podobnym .......... myslim to velice doopravdy.
Kdybych mel pocity menecenosti, ze jsem blb, takovy nejaky
obecni blb, tak si sem chodim lecit pocity menecennosti.
Nastesti je nemam.
JA ALE TAKE NE. PROC JSEM TEDY CHODITE, MOHU- LI SE PTAT?
Kde vy by jste moji mili lide byli, kdyby nebylo Zvedavce ????
TAM KDE JSME TED, MY MAME TOTIZ I JINOU ZIVOTNI NAPLN, NEZ TADY PSAT DO DISKUZE.
Vsichni podekujte panu Stworovi, ze s vas udelal profesionalni myslitele, ze vas hlas rozhoupa vsechny zvony tohoto sveta.


Děkuji za uznání, ale ty názory nám nevnuknul pan Stwora, ale my články na jeho serveru oproti vasi skupině bereme vážně a věříme jim, jsou jednak přeložené také ze západního tisku, který právě vy nečtete, anebo se jedná o články od Roberta Fiska, který oproti vám je přímo na místě a je to člověk s lidskými city, za to mnozí z vás se jen potí u počitače a na světelné roky jsou vzdáleni realitě, a přitom tu jen pokaždé alergicky reagujete. Ne všichni také umí angličtinu, z tohoto důvodu jsem opravdu za tento server vděčná, ale naopak vy musíte být panu Stworovi víc vděčnější, nechá vás tu uveřejňovat všechny nejen vaše názory, ale často normální žvásty, s kterými nesouhlasí. TIM JE O HODNE VETSI DEMOKRAT, NEZ JE TA VASE NAPADAJICI SKUPINA, z níž také mnoho nemůže strávit, že se tu diskuze účastní žena (nepočítám vás do toho, myslím, že vaše jízlivosti uštědřujete jen podle vlastní potřeby a všem. Záleží to asi na množství vypitých piveček, čím více, tak jste smiřlivější, čím menně, tak jste uštěpačnější.

14230

21.05.2003 14:13

Takže k čemu ta válka byla?

RE: Takže k čemu ta válka byla?

Malva 213.?.?.?

A ještě odpověd na toto, už jsem to tu psala.
Robert Fisk je přímo na místě a má lidský přístup, vy sedíte u počítače nahony vzdáleni realitě. Vy máte proto hlavu v písku, to že to je nepochopitelné pro vás, neznamen vůbec, že to není pravda. Myslite si, že jste chytřejší než člověk, který to prožívá na vlastní kůži? Není to od vás hloupé a zpupné?

14231

22.05.2003 12:46

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Malva 213.?.?.?

Heledte panu Zmatku nebo vlastne Zdenku, ja s vami nediskutuji s nikym na tohle zblble tema, vy reagujete jen na to, co se vam nelibi a ne na podpis, uz jsem vam psala, ze jste se vrhnul na anonyma, kdyz mi pochvalil prispevek, ale kdyz ho pochvalil vam, tak jste byl zticha jako vite co. Vam nezalezi na nazorech ale na prkotinach kvuli kterym se chcete hadat. Mam proste dost zidovskeho jmena Erika a mohu se tu podepisovat jako anonym, protoze vy si vic nezaslouzite. Pisete sice jmeno, ale na nem vubec nezalezi, zalezi na tom co jste za CLOVEKA a ja mam o vas velmi spatne mineneni, a proto jsem s vami prestala diskutovat, tak mi dejte pokoj, tady se diskutuje k clankum, ja nikoho nenapadam, tak to respektujte taky vy chytraku!!!

14267

22.05.2003 16:55

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Dochází ke zmatkům v pojmech, jakoby se jednalo o různé prvky. Apartheid je chápán jako problém mezi bílými a černými, jako tomu bylo v Jižní Africe. Jedná se však o ideologii uplatňovanou k nadvládě jednoho národa nad druhým nebo jednoho náboženství nad druhým. V Palestině je rasová diskriminace obdobná, tam se jedná o koloniální ovládnutí izraelských židů nad původními arabskými obyvateli, a proto je to přesně stejný problém, jaký byl v Jižní Africe, kde po dobu 50 let byla nadvláda bílých, to byla také rasová ideologie.“
„Není žádného rozdílu mezi Izraelem a Jižní Afrikou. Tam také existovala demokracie jen pro bílé, zrovna tak i v Izraeli je jen pro židy, tam je také rasová diskriminace proti Arabům žijícím v Izraeli, a kteří jsou izraelskými občany. Dnes je to hlavně problematičnější jev, poprvé v dějinách stát spojuje mezi okupací a vznikem apartheidu. Věřím, že to je podstatou věci, snaží se problém nuceně řešit zachováním okupace za účelem požidovšťování a osidlování. Demografický problém Palestinců, kteří odmítli odejít, poučeni rokem 1948, chce Izrael řešit režimem apartheidu v pravém slova smyslu.14273

22.05.2003 17:01

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Kdyby neexistovala americká absolutní angažovanost Izraeli a nebýt ohromné pomoci, kterou Spojené státy Izraeli poskytují, nemohl by se chovat tímto nynějším pirátským způsobem. Ve skutečnosti při našich setkáních s mezinárodními představiteli, se ti omlouvají za to, že Izraeli z důvodu americké podpory je dovoleno, aby jednal v rozporu s mezinárodními zákony. Mnooho soudí, že se musí vycházet z toho, že realita je velmi špatná, ale tato skutečnost v žádném případě neznamená, že se ji máme podat. Realitu musíme pochopit, abychom ji mohli ovlivnit a změnit, to samé platí na americkou politiku. Já jsem zcela přesvědčen, že palestinská otázka z mnoha aspektů přesně odpovídá situaci, která byla v Jižní Africe. A jediná cesta je vzestup nejširší mezinárodní solidarity s vytrvalým bojem palestinského lidu za svou zem, k tomu dojde, tak jako k tomu došlo v Jižní Africe, změnil se a mění se postoj evropských zemí, změní se parlamenty a postoje vlád a nakonec se změní i postoj Spojených států, tak jak se změnil k Jižní Africe. Od Palestinců a Arabů to vyžaduje nespoléhat se jenom na oficielní diplomacii, ale vynaložit velké úsilí na lobby, které vyvine silný nátlak.
“Americko-izraelské vztahy jsou vždy dobré a hluboké, takové byly už dva roky před okupaci z roku 1967, ty změnily Izrael na policejní stát, ochránce amerických zájmů, je jejich strategickým spojencem v oblasti. V tomto smyslu nemohou být Spojené státy opravdovým účastníkem v mírovém procesu. Role USA odstranila možnost uplatnění mezinárodního zákonodárství. Mnoho analytiků se pokoušelo vysvětlit tento vztah. Izrael ale nechrání americké zájmy v oblasti, Arabové chtějí prodávat ropu a v padesátých letech byla velká naděje na dobré vztahy s USA, důvodem špatných arabsko-amerických vztahů je Izrael. Ten se ale nikdy nestaral o rozšíření amerických zájmů v oblasti, naopak je silně omezil, dovolte mi, abych tento vztah přirovnal jako mezi psem a jeho pánem. Pes chodí vždy před svým pánem, ale nevede ho, je na vodítku. Izrael jde před Spojenými státy, ale nevede je.

14275

22.05.2003 17:08

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

malva 213.?.?.?

Nazory "pana Morta"
A zdroje surovín nepatria konkrétnemu národu, existujú aby boli spotrebované. Ak na danom teritóriu existuje národ, ktorý tieto zdroje nevyužíva, nie je to dôvod ich nechávať nevyužité.

Wehrmach te obľúbený pre svoju technickú funkčnosť u mnohých ľudí, napríklad pre ľudí rekonštruujúcich historické bitky alebo plastikových modelárov, prípadne iných ľudí, našli by sa.

Sú dokonca ľudia, ktorý takto fandia SS, majú vlastné divízie s dobovou výzbrojou. Takže je to zas komplikovanešie a ste to vy, kto zjednodusujete!

A osobne si myslím, že by Saudi vôbec nemali nakladať s tou ropou. To už radšej nech ju majú židia.

Vy súhlasíte, že bolo rovnako za komunizmu, ako teraz? Ste blázon?
____________________________________________________________________

Vy jste kovaný nacista, a všichni vědí, že propagace nacismu je trestna, protože je zrůdný. vy se tím netajíte, ale veřejně chlubíte. JAK MUZETE ODSUZOVAT KOMUNISMUS A PODPOROVAT O HODNĚ ZRUDNĚJŠÍ NACISMUS? To o vás vypovída všechno. Vykaní mi vubec ve vasem pripade nejde, ale pokracuji v nem jenom z mé zasady slusnosti, ne že byste si ho zaslouzil. Piste si co chcete, mate tady k tomu anonymni prostredi, ale už jsem vám jednou psala, abyste mi neodpovídal, a ted navic upozornuji: neoslovujte mě a neptejte se mě na nic, nebudu debatovat s žádným nacistou ...vim, ze jste mi neoslovoval tady, ale nekde jinde, plati to na vsechny prispevky...

14276

22.05.2003 17:11

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

malva 213.?.?.?

Pane Cygnus, ja s Vasimi prispevky take naprosto souhlasim, velmi se mi libi a mluvi mi ze srdce. Vubec mi tady s temi zatvrdlymi mozky nebavi debatovat, ale na druhe strane jim nesmime vyklidit pole, musi vedet, ze nebudou vladnout svetu vecne. Me zajimaji humanni myslenky a ne zprofanovana politika. A myslim si, ze prave tohle ted spojuje lidi dobre vule na celem svete!

14277

22.05.2003 17:22

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

A jeste druhou odpoved, podrobnejsi, snad uz toho budete mit dost!!

Tak znovu, jeste jednou ! Pani Malvo, Eriko ci jak se vubec jmenujete ! Ja se od prvopocatku(meho prvniho prispevku) podepisuji,Nepsala jsem muj prispevek vam, ale uplne nekomu jinemu. Nevim, proc mam porad stale ztracet cas na vysvetlovani, do ktereho vlastne nikomu nic neni, je to ciste moje osobni vec. Ja vam take stale nepisi a neptam se vas na nic. respektive uvadim sve jmeno i s e-mailem, jelikoz vim a jsem si vedom toho, ze se najdou oponenti, kteri se budou snazit me muj nazor opravit, nebo vyvratit. Proto taky uvadim svou e-mail adresu, pokud by mi nekdo chtel sdelit neco "osobnejsiho". A verte ze jsem uz nekolik takovych reakci dostal, primo od nekterych ucastniku diskuze na ZVEDAVCI.Neuvadim svuj mail z jedineho duvodu, abych nedostavala vulgarni a primitivni maily do sve schranky, utoci tu na me kdekdo a ja to mohu ignorovat a nechat na samotnych prispevovatelich, at to posoudi, co to je za uroven debaty. Ja tady zasadne pisi slusne a seriozne, i tak jsem diskutovala s vami, ze to nechapete, je vase vec.. Vy jste chlapi, a tak to muzete brat jinak, ale presto jich spousta mail nepise a neutocite vubec na ne a ja jako zena nedovolim posilani urazek na svou vlastni adresu, kazdy mame svou zkusenost, nevnucujte svoje moudrosti nekomu jinemu.. Musela bych byt blazen, abych takovym lidem, jako je mikin, macejko nebo pan Mort dala moznost se mnou diskutoval podle jimi vynucenych pravidel, kdyz stejne nikdo z nich svuj nazor nezmenni. Ja z me schranky take diskutuji, ale zasadne s lidmi, o kterych vim, ze jsou slusni.Tady je verejna diskuze a uplne staci uverejnovat nazory, ktere jsou hlavni a vubec o nic jineho nejde. A KOMU NEJDE O NAZORY, JEHO CHYBA. Otazka cti: Ten kdo ji ma, se pod svuj nazor podepise, ty ostatni je treba chapat tak, ze nemaji nazor. Cemu uz vubec nerozumim, je to, proc si nekteri nekolikrat meni dokonce i prezdivku(nickname). Podivejte se kteri dopisovatele uvadi svoji e-mail(pokud je prava) a potom se zamyslete nad temi ostatnimi, proc se schovavaji ???, me by docela bavilo slyset ta oduvodneni.Tak ho tady mate, jste smesny svou cti, je to uplne naopak. Pro me je cestne diskutovat na urovni bez urazek a ne uvedeni mailu pro nekontrolovatelne fanatiky. Ja mam svuj mail uvedeny u editora, ale vam ho davat rozhodne nebudu. Ja na tu vasi demokracii neverim, a tady mi to je kazdy den potvrzovano. Proc je dnesni clanek uverejnen od anonyma? TO JE OBRANA PRED VASIMI UTOKY!!! KDYBYSTE BYLI OPRAVDOVI DEMOKRATI, NEMUSEL BY SE NIKDO NICEHO OBAVAT. Nema kazdy hrozi kuzi, skatulkujte si to po libosti, ale to neznamena, ze vsemu rozumite.Krome toho vam chci sdelit muj dojem, ze se taky kamuflujete a ze nejste zena, ale chlap. S malym ch. TADY JE VIDET TA ZAUJATOST, JA SE VZDY PODPISUJI JAKO ZENA, ALE VAS NAZORY NEZAJIMAJI A PROTO PSAT VAM JE ZBYTECNA ZTRATA CASU.Budte tak laskav a vynechte mi z takoveho druhu psani, mam zajimavejsi praci.

14278

22.05.2003 17:26

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?


Aha, na tohle jsem vam chtela odpovedet, kopiruji podruhe:
zdroje surovín nepatria konkrétnemu národu, existujú aby boli spotrebované. Ak na danom teritóriu existuje národ, ktorý tieto zdroje nevyužíva, nie je to dôvod ich nechávať nevyužité.

Wehrmach te obľúbený pre svoju technickú funkčnosť u mnohých ľudí, napríklad pre ľudí rekonštruujúcich historické bitky alebo plastikových modelárov, prípadne iných ľudí, našli by sa.

Sú dokonca ľudia, ktorý takto fandia SS, majú vlastné divízie s dobovou výzbrojou. Takže je to zas komplikovanešie a ste to vy, kto zjednodusujete!

A osobne si myslím, že by Saudi vôbec nemali nakladať s tou ropou. To už radšej nech ju majú židia.

Vy súhlasíte, že bolo rovnako za komunizmu, ako teraz? Ste blázon?
____________________________________________________________________Vy jste kovaný nacista, a všichni vědí, že nacismus je trestný, protože je zrůdný. vy se tím netajíte, ale veřejně chlubíte. JAK MUZETE ODSUZOVAT KOMUNISMUS A PODPOROVAT O HODNĚ ZRUDNĚJŠÍ NACISMUS? To o vás vypovída všechno. Vykaní mi vubec ve vasem pripade nejde, ale pokracuji v nem jenom z mé zasady slusnosti, ne že byste si ho zaslouzil. Piste si co chcete, mate tady k tomu anonymni prostredi, ale už jsem vám jednou psala, abyste mi neodpovídal, a ted navic upozornuji: neoslovujte mě a neptejte se mě na nic, nebudu debatovat s žádným nacistou ...

14279

23.05.2003 21:08

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael - Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Pane Jansky, vyjadril jste to velice presne.
Vidim to zrovna takhle, samozrejme, ze je skoda zivotu na obou stranach, ale tech Palestinskych je nesporne vice. Nemaji na svou obranu armadu, tak jako ji ohromne technicky vyspelou, a oni nici Palestincum veskerou infrastrukturu, dokonce jim rozbagrovavaji veskerou zemedelskou pudu s plodinami a ovocnymi stromy. To je naprosta fyzicka likvidace naroda i s jeho prostredim. Co jim jineho zbyva? To, co ziji, ze zivotem nazvat neda.

(Erika)

14324

23.05.2003 21:12

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Ano, maji sveho poslance, Azmy Bishara, ale na toho uz bzl nekolikrat pokus o atentat, nekolikrat byl postrelen, a ten prave pise clanky o izraelskem apartheidu. Musi to vedet, kdyz v Izraeli zije a je poslancem. Je to velice vzdelany a charismaticky predstavitel.

14325

23.05.2003 21:27

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Mustafa Barghouti (Ramallah): V zápase mezi námi a Izraelem od roku 1967 je o jednu věc, zda budeme mít samostatný suverénní palestinský stát anebo jen samosprávu okleštěnou o pravomoce a pod izraelskou správou a nadvládou. Když se vrátím k izraelským vládním dokumentům od roku 1968, tak se v nich mluví o samosprávě, v Oslo to byl pokus o projití samosprávy pod názvem státu, dnes se mluví o prozatímním státě, jaký rozdíl je v tom, co říká Šaron nebo Netanjahu? Oba dva v oficiální politice, jak za Stranu práce tak za Likud, nic nezměnili, oba se ve svých záměrech shodují.
Já rozlišuji mezi státem a samosprávou v zásadních dvou věcech:
Za prvé: Aby palestinský stát měl svrchovanost nad půdou, vzduchem, vodními a přírodními zdroji.
Za druhé: Aby měl svrchovanost nad hranicemi, mohl rozhodovat, kdo do státu vstoupí a kdo z něho odejde
V Camp David (2.) nebyla ani zmínka o svrchovaností nad přírodními zdroji, vůbec to nebylo ani navrhnuto, zrovna tak ani nic o hranicích, ani nic o Jerusalémě. Izrael si přivlastnil 22% území na Západním břehu. A to je zásada zápasu. Palestinský lid bojuje za svůj stát, ne za samosprávu. Někteří se domnívají, že stačí mít jen moc nad lidmi, to nám rozhodně nestačí, my chceme suverenitu.

14328

23.05.2003 21:39

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Marwan Bishara, profesor mezinárodních vztahů na Americké universitě v Parizi: Domnívám se, že neúspěch tohoto procesu dal Palestincům i Izraelcům důležitou otázku: Co po Oslu? Vzpomínám si, že to byla otázka, zda je intifáda popudem či osvobozováním. Zpočátku měla působit jako popud, byla novým pokusem palestinského lidu o iniciativu vůči tomu, co ji Šaron chtěl uloupit po prohře v Camp Davidu (2.), chtěla mu dokázat, že nelze pokračovat v izraelské okupaci a v nekonečných vyjednáváních. Avšak Izrael a Barak reagovali použitím stíhaček, tanků atd., takže došlo k ovlivnění palestinské strany, a tak se intifáda změnila skutečně ve osvobozovací povstání. Intifáda nepřišla z rozhodnutí, nebyla strategií, byla odpovědí na neuskutečněný mírový proces. V knize vysvětluji, jak Izrael po dobu sedmi let pokračoval v okupaci a ve válce proti Palestincům, zatímco ve světových hlavních městech okázale podepisoval jednu dohodu za druhou, bylo jich celkem sedm, přitom ale neustále rozšiřoval okupaci.

14329

23.05.2003 21:48

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

Mikin na me argumenty, uvedene doprodrobna a ne adresovane jemu mi dava presvedcivy argument: Podivat se do zrcadla!!! Opravdu demogogie nejvyssiho stupne, a "inteligentne" podany.

14331

24.05.2003 13:03

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

malva 213.?.?.?

Mikine, dala bych prednost, abys(te) psal sve prispevky a neurcoval je mne. Ja nevidim zadny prospech z teto druhu diskuze.
P.S.: Profesor Cimicky je nejznamejsi cesky psychiatr, neni to neznama osoba, ja to pouzila V TETO SOUVISLOSTI. Debata na (vasi) urovni je pro me naprosto zbytecna ztrata casu a neminim (vam) na jakekoliv (vase) prispevky odpovidat, odpovidate kdyz ne hulvatsky, tak neinteligentne, a to mi absolutne nevyhovuje.

14343

24.05.2003 13:18

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

Mikinovi:
Nemluvila jsem nikde o tisicich a netrvrdila jsem to zdaleka sama.
Ostatni ( a nebylo jich vubec malo) vam na to napsali spoustu prispevku, jestli vam tohle vsechno jeste nestaci a neustale se jen OPAKUJETE, vase chyba...

14345

24.05.2003 23:27

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

malva 213.?.?.?

Z února t.r.:
Izraelská policie vyšetřuje možnou korupci v rodině Ariela Šarona
Zástupci Oddělení izraelské policie pro potírání podvodů a korupce budou v Jihoafrické republice vyšetřovat židovského milionáře Cyrila Kerna ohledně půjčky ve výši jednoho a půl milionu dolarů, která byla poskytnuta jeho příteli Šaronovi. Tato záležitost začala v roce 1999, kdy se zjistilo, že Šaron při volbách na předsednictví strany Likud získal tuto finanční částku nezákonným způsobem. Podle prvních prohlášení Ariela Šarona vzniklo podezření, že jeho synové Žalaad a Omrí získali tuto půjčku, aby jejich otec mohl vrátit tento obnos, který dlužil, a že se jedná o protizákonný úplatek a porušení důvěry.
Izraelská policie má podezření , že v Izraeli existuje skupina, která je zdrojem financí a má zájem úplatky docílit určitých výhod. Podle nových informací, které získalo toto oddělení, vyšlo najevo, že půjčka byla uvedena na jména Šaronových synů a jméno Cyrila Kerna v ní nefigurovalo. Pochyby izraelské policie vzrůstají poté co zjistila, že Cyril Kern, podnikatel v oboru textilu, se v posledních letech potýkal se stagnací a finančními potížemi. Z tohoto důvodu byl tento podnikatel donucen k půjčce podstatně menší než jeden a půl milion dolarů od jiného podnikatele Arbiha Ghangara, který je rovněž Šaronovým přítelem. Na základě toho policie předpokládá, že zdrojem zmíněných peněz je Cyril Kern. Zrovna tak přišla na druhou částku milionu a půl dolarů, která byla uložena na účet Žalaada a Omrí Šaronových, za účelem úhrady půjčky Cyrilovi Kernovi. Po vyšetřování podnikatele Kerna hodlá policie vyšetřovat jako Šaronovy syny, tak i jeho samotného. Izraelská policie požádala o pomoc Interpol, aby ji pomohl zjistit, jakým způsobem se tyto peníze dostaly do banky v Tel Avivu. Zjistila, že Kern provedl převod ze svého konta v Rakousku do banky G.G. Morgan v New Yorku a odtamtud byla částka převedena do banky Discont na účet Šaronových synů. Policie doufá, že evropské soudy vydají příkaz k vydání kopií pohybů finančních částek na Kernově účtu. Také zjišťuje, komu patřil účet v bance v New Yorku, a kdo byl tak spoluúčastníkem převodu obnosu do Tel Avivu.

14351

25.05.2003 01:02

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujem

malva 213.?.?.?


No, jo, hlavne ti indiani jsou z dvacateho stoleti

14353

25.05.2003 01:09

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

vehementne osocujes a napadas za pouziti velkych pismen, aby nikdo nepochyboval o tve snaze ostatni prekricet
----------------------------------------------
Velka pismena jsou osocovani, nevzdelanče a co je tedy tohle ? “Jsi posera, hnidopich a poloprdoch. “
Ty sprostaku nevychovanej , takhle mluvis s zenou!! Uz jsem nekolikrat tady upozornovala, ze nejsem ani mlada, kdo ti dava tohle pravo? Verejna diskuze? Chcete tady jen mezi sebou kecat vyplody svych zkamenelych mozku ?? To mi je tvoje jmeno s mailem houby platny, kdyz si takhle dovolujes psat cizi zene. Ty jsi uchylny, kdyz si to dovolujes, verim, ze jsi transvestista, ze mi porad neco podhazujes, jak se rika podle sebe soudim sebe…
Ja jsem nikdy nikomu nenadavala az tobe, provokujete svym hulvatstvim slusny lidi, delate to s kazdym, pan Peleska je pelesak, pan bolo je volo apod., prirovnavate nas bud k malym detem a nebo zakamuflovanym chlapum apod. Fuj tafl za takovouhle uroven, ukazujete se v pravem svetle, co jste za lidi, kdyz se vam nelibi, co pisime, tak uz nevite, co byste proti nam vymysleli, to zijes v Kanade a nevis jak se mas chovat nejenom k lidem, ale dokonce k zene, myslite si, ze zena neni schopna psat logicky, VY JSTE TY NADLIDI, to známe, utocite porad na muslimy a pritom vy jste sami, kteri zenu ponizujete , jste psychopati. … co mas z te sve emigrace? To je ta vase svoboda slova?? Jsi zly, nenavistny clovek a zustanes jim,
--------------------------------------------------------------------Tady ti to, pri tom tvem zaniceni, malinko vynechalo a psal jsi tak jak jsi zvykly psat
--------------------------------------------------------------------
Ty “inteligente”, to je opravdu ze clanku, ale ne meho, je to z BL, tebe nezajima absolutne zadne cteni, proto nic nechapes a neumis ani nic slusne napsat. Kdybych nahodou udelala preklep, tak mi budes nadavat stejne…vy jste ti neomylni a ostatni jsou podle vas jen blbci..
--------------------------------------------------------------------
A kdyz ti tak vadi prispevky urcitych lidi, tak sem nelez
--------------------------------------------------------------------
To neni tvoje diskuze, abych se te musela dovolovat, jsi primitiv nejhorsiho kalibru, provokujes, nadavas, jsi vulgarni, a pak se ty a podobni divite, ze vam nechci odpovidat,
NENI TO ZADNA POVINNOST!!! Co tady urcujete pravidla? JE TO VAS SERVER???
--------------------------------------------------------------------
Stejne je mi ale zahadou, ceho se stale obavas.
-------------------------------------------------------------------
Kolikrat ti musim rikat, ze prave takovych sprostaku jako jsi ty!!!! Zapomels uplne, ze jsem s tebou dlouho vazne diskutovala, ze jsem dokonce v necem s tebou souhlasila, ale vy tu nejste vubec na
vubec na diskuzi, vy jste se bavite na urovni ozralych hulvatu v hospode, tam jedine patrite.

14354

25.05.2003 15:21

Vyděračský terorismus je populární

Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Pane Stwora,

souhlasim s tim srovnanim s palestinskymi teroristy. A napriklad v USA nejsou schopni ani snizit kriminalitu, pri ktere umira na povolene zbrane neuveritelnych 11 tisic Americanu, a pritom vedou desive valky proti tzv. svetovemu terorismu, pri kterych umiraji tisce civilistu, a do ktereho zapocitavaji i Palestince, kteri opravdu nemaji jinou moznost obrany proti po zuby ozbrojene armade, a pritom brani svou vlastni zem pred okupaci. Ovsemze to neni resenim. ale zvlast tady emigranti by prvni meli vedet, ze zivot bez dustojnosti a za provadene desive okupace, ztraci pro kazdeho cloveka cenu.

14363

25.05.2003 18:16

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

malva 213.?.?.?

Mikinovi:

Uplne stejna demagogie, nejdrive bezduvodne napadnout, byt vulgarni, a pak to ho hodit na hlavu nekomu jinemu, jak prostoduche...a ani nevedet, co dotycny pise, protoze se ze vseho vybira, jen co se hodi., a ostatni se zahodi..jak slabomyslne, ta je prave pri nadvlade nejnebezpecnejsi. Dobre, ze se nam tu predvadite, my to ale stejne vime

14366

25.05.2003 19:04

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Mila Ajo,

Vy nevite, co vim ja. Kdyby vam nekdo zboural dum nad hlavou, takze byste se za cely zivot usili stala ne vlastni vinou bezdomovcem, a pritom vam vyvrazdil nekolik clenu rodiny, a delal tohle navic celem narodu, zpustosil vam celou vlastni zem, tak si predstavte, jak byste v troskach zcela beznadejne sedela na hole zemi, nemela dostatek potravin a vody a cekala na to lepsi pristi…Nezda se vam to jako fantazie? Tyhle nazory si muzete sama rikat v pohode domova, ale nemuzete to radit narodu vystavenemu uz vice jak rok genocide. Ja s tim treba nemusim souhlasit, ale naprosto to chapu.

Nevim, jestli mate deti, a nedej Buh, abyste nekdy byla v takove situaci, ale vite, oni jsou to uplne normalni lide jako my, nesnesitelne trpi a nemohou nic zmoci proti takove desive presile. A tak se brani jak muzou.

Muzete rici, ze s tim srovnanim nesouhlasite, mate na to plne pravo, ale respektujte druheho, ktery s tim souhlasi.

14367

25.05.2003 23:12

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

To je v poradku, mate pravo na svuj nazor a ja to v zadnem pripade nekritizuji. Kazdy mluvi podle sve zkusenosti a nikdo na jednu a tu samou vec nemuze mit stejny uhel pohledu.

14372

26.05.2003 10:12

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Nejenom pro Aju:
Jenom jeste dulezitou poznamku, ja sama nepouzivam k reakci na prispevek cely okopirovany text, pripada mi to pak, ze se nesouhlasi s celym textem, zatimco se muze nesouhlasit jen s nekterymi myslenkami. Tohle mi pripada nejen neprakticke, ale zavadejici, proto kopiruji jenom ty vety, na ktere chci odpovedet, tim to je presne urcene.

14385

26.05.2003 10:20

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Podivejte Mateji, nikoho nenazyvam hulvatem za jeho nazory. Vy strasne prekrucujete nazory. On mi rekl, ze pouzivam pocitac misto abych si hledala potravu na SMETISTI a ja jsem prave na tohle odpovidala, nesnasim pouzivani takovyhle vyrazu v odpovedech, ja sama to nikdy nedelam, jenom kdyz je na me zautoceno takhle nepristojnym zpusobem. Kdybyste pozorne cetl me prispevky, prisel byste na mou informovanost sam i na to, ze bezduvodu s nikym nemluvim neslusne. Je to tak tezke pochopit? Muze se utocit na nekoho jenom proto, ze se nam nelibi jeho nazory????? Svoboda slova je nejen to, ze mohu rici svobodne svuj nazor, ale ze mi nebude nekdo za nej hulvatsky napadat. Prosim vas, naucte se uz temto zasadnim pravidlem slusneho chovani mezi lidmi. Nekdo mi tu klidne napise, ze jsem zakamuflovany chlap a pak mi zacne vulgarne napadat. To ma byt diskuze na urovni a k vytribeni nazoru?

14386

26.05.2003 11:17

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

No, a další nepřesné vyjádření, omylní jsme všichni. TOU "VETSINOU" JSEM V ZADNEM PRIPADE NEMYSLELA DISKUTUJICI NA TOMTO FORU, ALE TU VASI KOVANOU SKUPINU, která opravdu v naprosté většině nejen napadá diskutující a přitom vůbec neargumentuje na uveřejněné názory, ale navíc je soustavně překrucuje. Jako napřiklad jste to udělal zrovna vy, že jsem vašeho slavného Mikina, nazvala hulvatem za jeho nazory, ale je vám úplně putýnka skutečnost, přestože když jste to četl, musel jste přesně vědět, o co jde!! Tím naprosto tuto diskuzi znehodnocujete a nakonec si budete povidat jen sami se sebou, protože na naprosto nevybíravé a záměrné útočení nema cenu stále znova a znova reagovat. I jako k ženě se ti vaši přátele chovají naprosto neslušně. Jestliže vám tohle vůbec nic neříká, tak patříte na jednu hromadu s nimi, vždyť se jich také pořád zastáváte. I s tím vykáním, začnou mi tu všichni z vašich ochránců tykat, aby mi právě za názory mohli nadávat. A to žijete na Západě a měli byste ženu brát opravdu rovnocenně, zatímco ji jen neustále uražíte. To je pro mě dostatečný důkaz, kdo jste a vubec natom nemenní nic na tom, že náhodou jeden byl v Izraeli. Víte, i tam jsou židi za mír, nesouhlasí s politikou Izraele, dlouhá léta demonsrovali, ale jejich hlas v té válečné vřavě úplně zaniká. Já sama neodsuzuji židy jako takové, PÍŠI KONKRÉTNĚ K VĚCI. Mě zajímá člověk, a ne národnost nebo náboženství, ale jen když není agresivní vůči druhým lidem (BIBLICKY IZRAEL STOJICI NA VYVRAZDENI PALESTINCU , ale odsuzuji i MUSLIMSKÉ FANATIKY, PRESVEDCENE, ZE MOHOU VRAZDIT CIVILISTY, at uz na Západě nebo i samotné Araby (Casablanca, obytné domy v Saudii) nebo si myslí až do dneška, že mohou zničit Izrael. Stále to píši a vy takovéhle skutečnosti ABSOLUTNE NEREGISTRUJETE!!!
Já jsem objektivní nesporně více, než vy. Vy jste nepředstavitelně zaujatí, rasističtí a nenávidějící všechny muslimy. Já za všem vidím človeka...

14389

27.05.2003 12:30

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

malva 213.?.?.?

Ano, to je pravda. Ale nemusime davat priklad jen na to, co delaji muslimove. Izraelci vrazdi zrovna tak civilisty a rozmlatili jim celou zem. Jenom vcera zborili dvacet domu, predstavte si tech lidi bez strechy nad hlavou, primo na ulici. A to je oficielni izraelska politika, to neni statni terorismus? Bagruji jim vsechny zemedelske plodiny vcetne stromu. To neni likvidace samotneho fyzickeho zivota Palestincu, maji na svem uzemi absolutni spoust a trosky, to se prece tyka rodin s detmi a ne teroristu, jak to porad tvrdi.

14414

28.05.2003 12:38

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vydeˇracˇsky´ terorismus je populární

malva 213.?.?.?

"Ja jsem zde napsal, ze kdyby nebylo fungujici trzni ekonomiky, "tak by jste ted nesedela u pocitace, ale hledala si potravu nekde na smetisti".

Kristovo rany, to snad neni vubec mozne, co vy vite prosim vas o mne, co delam na tom zminenem trzne ekonomickem pocitaci, prece znate jenom me PRISPEVKY DO DISKUZE, NIC JINEHO a pritom JSTE PRESVEDCEN , ze to je duvodem, ze prave proto nemusim hledat tu potravu na tom tak “slusnem a neurazlivem miste..” Prosim Vas, to pri vasi mozkove obrne nedokazete pochopit, ze jinymi slovy rikate, ze se temi prispevky zivim?????????? A kdyz vychazite z toho, ze to muze fungovat u me, proc ja nemohu vyvodit, ze kdyz tento argument pouzivate vy, tak to mate ze sve zkusenosti, CO JE NA TOM NEPOCHOPITELNEHO??? MYSLITE NEKDY ASPON TROCHU PRI CTENI A PRI PSANI?? Sam hned uvadite, ze se zivite jezdenim s graderem a mne je to jedno, ale proc nepredpokladate, ze i ja se tedy zivim uplne necim jinym??? Co nemusi mit nic spolecneho nic s trzni ekonomikou ani s pocitacem?????
Prosim vas uz mi neodpovidejte, nechci dal polemizovat s takovouhle zvracenou logikou, jsem z vas uplne “paf” . Zdenek mi napsal kdesi jednu jedinou moudrost, proc se tedy s vami zahazuji, a v tom ma stoprocentne pravdu, proto to budu dale uz praktikovat.

14455

30.05.2003 01:21

Obavy

RE: Obavy

malva 213.?.?.?

Pro pana Roberta Kvaesckai:

Vase analyza teto (krimi) povidky je velmi presna a vas prispevek je dukazem, ze jste velmi hloubavy a kultivovany clovek. Diskuzni prispevky na takoveto vytecne urovni jsou potesenim cist.

14508

01.06.2003 19:17

Obavy

RE: Obavy

malva 213.?.?.?

Milo nejezdi na dovolenou do Syrie:

Kahira, ktera byla v povidce uvedena, je hlavni mesto ktere velke zeme? Tak bujnou fantazii zase mit nemusite...

14578

01.06.2003 23:58

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

“Je nepopiratelné, že americká armáda v Iráku předvedla brilantní operaci. Během tří týdnů na hlavu porazila armádu, která byla (podle dostupných informací) nominálně desetkrát silnější. Tím také převrátila na hlavu všechny dosud platné poučky o nutné početní a materiální převaze útočníka.
"Vedlejším účinkem" a jistě "nechtěným efektem" této operace je, že Američané takto vyvrátili své vlastní tvrzení o nebezpečnosti irácké armády. Prakticky se potvrdilo, že jakkoli silná armáda nemá proti US Army šanci, pokud disponuje výzbrojí o dvě až tři generace starší. V této souvislosti je třeba si uvědomit, že i současné „moderní“ evropské armády jsou nejméně o jednu generaci za USA. Měli bychom začít mít obavy…
Ti, které pravdivé odpovědi zajímají, nerozhodují a ty kteří rozhodují, pravda nezajímá. Není podstatné, jaké důvody vedly USA k válce. Podstatné je, že USA dnes mohou určovat, kde, kdy a ty kteří rozhodují, pravda nezajímá.
V první variantě vývoje budou USA zcela nepokrytě podporovat Kurdy, sunnity a umírněné šíity v Iráku, tak aby se v případných volbách nemohlo ujmout vlády radikální šíitské křídlo a vytvořit islámský stát. I z tohoto důvodu skutečně demokratické volby v Iráku v nejbližších letech nebudou. Varianta druhá, degradující předválečná slova o demokracii po válce počítá s pravým opakem. Tichým akceptováním "sebeurčovacího mechanismu" šíitských radikálů, vytvoření islámského státu s nutností trvalé okupační armády a postupnou kontrolou klíčových finančních zdrojů segmentů ekonomiky tak, aby z okupace plynultrvalý příjem. Vnější izolací země. Vedlejším efektem bude pak vliv na cenotvorbu ropy a krach OPEC. Pokud se jeden z těchto scénářů Americe nepovede, čeká celý region autentická renesance šíitské teokracie se všemi důsledky „islámského práva“ a nekontrolovatelného růstu náboženského radikalismu, diplomatické i ekonomické propojení Iránu s Irákem a vzrůst mocného muslimského centra, které bude celému regionu dominovat... Vzhledem k americkému nepochopení podstaty islámské kultury i myšlení se dá předvídat, že jemností ani kultivovaností nebude americká přítomnost v Iráku ještě dlouho provázena. Ignorování plenění ukazuje prozatím na scénář druhý.
Válka skončila, řešení palčivých problémů tohoto regionu je však stále v nedohlednu.”

14584

01.06.2003 23:59

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Tahle válka byla nějak moc reálná"
Americká média respektovala žádost Bushovy vlády, aby nevysílala příliš drastické záběry mrtvol a amerických válečných zajatců - i když, kupodivu, nikomu v Americe před několika dny nevadily záběry mrtvých a zajatých Iráčanů. "
Šiitští muslimové jsou v opozici vůči sunnitským muslimům, kteří v Iráku jsou dominující většinou. Jinými slovy, podle amerického válečného plánu, by měli šiitští muslimové v jižním Iráku americká vojska vítat. Co řekli dva Iráčané právě listu WSJ: "Američané ničí naši zemi. Budeme bojovat. Nenávidíme vás. Jste všichni zločinci." Skeptičtí reportéři naléhali na mluvčího Bílého domu Ari Fleischera, aby vysvětlil, proč Iráčané "nejásají". Slíbil jim, že jásat budou.Předpovědi americké vlády ztratily na ceně. Američtí televizní reportéři nyní běžně označují Iráčany za "nepřítele". Takže jaksi zmizela představa, že Iráčané jen čekali, až budou "osvobozeni".

14585

02.06.2003 00:00

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

"USA obviňovány z napětí v Bagdádu
Británie je přesvědčena, že příliš agresivní taktika americké armády způsobila, že se Spojeným státům nepodařilo vytvořit bezpečné podmínky v Bagdádu.

Ohrožuje to podle britských činitelů rekonstrukci iráckého hlavního města a zahraniční společnosti se mu vyhýbají.Britští činitelé o tom otevřeně informovali premiéra Tonyho Blaira. Americké jednotky prý v Bagdádu přispěly k zvýšení napětí, protože se nepřátelí s místním obyvatelstvem tak jako britské jednotky v Basře. Americké firmy jako Bechtel a americké ministerstvo pro rekonstrukci USAid nechtějí zahájit práci v Bagdádu, dokud tam nebude řádně zajištěna bezpečnost.Vinu prý nesou američtí vojáci z třetí pěší divize, kteří prováděli od samého počátku většinu bojových akcí v Bagdádu. John Sawers, hlavní britský představitel v Bagdágu, zdůraznil, že hlavní irácké město výrazně zaostává za ostatními iráckými městy. Ukázalo se, že je velmi obtížné obnovit v Bagdádu dodávku elektrického proudu, vody a dalších služeb. Britský rozhlas informoval, že nemocnice v Bagdádu jsou nyní plné dětí trpících průjmy v důsledku toho, že v některých částech města stále není k dispozici pitná voda dostatečné kvality."
14586

02.06.2003 00:02

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

· Válka se sice vedla z úplně jiných důvodů, než uvádí americká propaganda, ale dlouhodobě se eticky vzato vyplatí, neboť nastolí demokratický režim v oblasti a skoncuje přinejmenším s jedním diktátorem.
· Vzhledem k situaci ve světě a roztodivným civilizačním střetům, které se na nás chystají, je loajalita k našemu Novému Velkému bratru, byť by jednal bez souhlasu OSN, nutná a přirozená.
· Kdo to nechápe, je blb, nebo zrádce. Proamerickou argumentaci je tudíž možné shrnout do tří formulí:
1. Prostředky světí účel (kontrola oblasti vede přes svržení diktátora),
2. Právo je vždy na straně silnějšího
3. Kdo nejde s námi, jde proti nám.


14587

06.06.2003 10:33

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Španělsko vypracovalo studii, z níž vyplývá, že příjem z prodeje irácké ropy zdaleka nebude stačit na znovuvýstavbu Iráku. Jen modernizace iráckého ropného průmyslu totiž bude podle Španělska stát 3,5 miliardy dolarů.

14725

06.06.2003 10:35

Nepokojná situace v Iráku

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

OKUPACE IRAKU JE PROTIZAKONNA
„ Lord Goldsmith, britský generální prokurátor a nejdůležitější právní odborník britské vlády, varoval před dvěma měsíci premiéra Tonyho Blaira, že pokud se budou Británie a Spojené státy pokoušet o rekonstrukci Iráku bez další rezoluce OSN, budou tím porušovat zákon.
Goldsmith varoval britského premiéra, že čím dál potrvá okupace a čím víc se činy okupační správy budou oddalovat od původního cíle odzbrojení Iráku, tím obtížnější bude ospravedlňovat okupaci jako zákonnou.
Goldsmith poukázal na to, že konkrétně existují podle mezinárodního práva omezení činnosti okupační správy. Ta se nesmí pokoušet o "široké reformu vládních a administrativních struktur", nesmí měnit status státních úředníků ani soudců, leda ve výjimečných případech, nesmí měnit trestní zákoník ani provádět rozsáhlejší strukturální hospodářské reformy. Čím déle bude okupace Iráku pokračovat a čím více se úkoly, vykonávané prozatímní správou budou oddalovat od hlavních cílů, tím obtížnější bude ospravedlnit legalitu okupace."
Britská ministryně pro mezinárodní rozvoj Clare Shortová se 12. května vzdala své funkce na protest proti ilegalitě jednání britské vlády právě v důsledku slabé role OSN.”

14726

08.06.2003 11:25

Nepokojná situace v Iráku

RE: Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Al-Jazeera ma svou internetovou podobu v anglictine na : http://english.aljazeera.net
“AL-JAZEERA: Katarská zpravodajská televizní stanice Al-Jazeera ma internetovou stránku v angličtině. Zpravodajská stanice zde chce podávat profesionálně zpracovaný arabský pohled na konflikt. Na nové adrese nabízí spíše komentáře a názory než zpravodajství. Britské listy se snaží od začátku války některé arabské výstupy této stanice ve zkrácené podobě zprostředkovávat svým čtenářům, neboť stanice nabízí výrazně jiný, ale i západními žurnalisty respektovaný pohled na válečný konflikt, než evropská či americká média. “
Pro zajemce o arabskou, specielne o palestinskou tematiku velmi doporucuji: http://palestinechronicle.com, take samozrejme v anglictine.

14758

11.06.2003 17:52

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Můžete si tu psát o čem chcete, i o tak zvaných tabuizovaných tématech. Ale samozřejmě s tím názorem se nemusí souhlasit. Tvrzení, že bílí mají větší IQ je staré jako tato rasa sama, není to nic nového. Nakonec to bylo to, co nahrávalo nacismu a fašismu s nadřízenou rasou a nadčlověkem. Nikdy tyhle lidské pohledy nepřinesly pro svět žádné řešení ani žádné zlepšení. Když Hitler kromě židů považoval za menněcennou i bílou rasu, která nebyla árijská, a to se týkalo i Čechů, to už byste měli hned jiný názor. Pokud se to ale týká někoho jiného, tak se tady někteří vzájemně ujišťují, že se tato otázka KONEČNĚ nazývá pravým jménem. Kdo má určovat co je pravé a co ne? Na to musí člověk mít nejen intelekt, ale i empatii, aby na takovéhle pokoutné řečičky neskočil. Ano jsou různé rasy, ale vznikly na této naší planetě a mají právo na důstojný život, nejenom někdo z nich. Nezastávám se řešení preferování kterékoli rasy, ale tedy ani té bílé rasy. Totiž do jaké civilizace a se jeden narodí a jakou rasu podědí, není vůbec jeho zásluha, je to čirá náhoda. Ale za životní postoje si už nese odpovědnost sám. Uvědomte si, kdybyste patřily k těm barevnějším, jak vy byste viděli svět, kdyby celé generace vašich příslušníků byly ve společnosti odmítány. Navíc jsem přesvědčena, že Češi jsou velmi netolerantní, ted si místo výrazu rasismus, jehož praktikování je zakázáno, používá slovo xenofobie. Jenže když se podíváte do slovníku, není to vůbec nic lichotivějšího fobie k cizímu, jenže fobie je psychická porucha, spojená s chorobnou bázní, nechutí, ODPOREM.
Takže pro lidi, trpící touto poruchou, to je opravdu vděčné téma, aby si zas radostně potvrdili, že jsou sami něco extra.
Ano, v přírodě je hodně druhů zvířat, ale člověk hodně druhů přivedl k vyhubení, právě proto, že se bral za jedinečného vládce. Protože má ale nejvíce vyvinutý rozum, měl by si uvědomit, že má žít a nechat druhé také žít. Také by si měl uvědomit staré známé pravidlo, které platí za všech okolnosti: Násilí plodi násilí, a nemyslete si, že to duševní zraňování bolí méně než to fyzické, naopak, fyzické se zahojí, ale psychické nikoliv. Česko je kritizováno za špatné zacházení s romy , kteří se u nás necítí v bezpečí. Na policii dochází i někdy k jejich surovému zabití a skinheadi jsou ochotni vraždit i jejich děti. Je zajímavé, že zrovna za té demokracie a svobody se ten problém vystupňoval do takových obludných rozměrů. Ono totiž v tomhle případě nezáleží na ni, ale natom, jestli lide jsou nebo nejsou sobci a jestli mají anebo nemají aspoň trochu empatie. Zvíře funguje na instinktu, a tak slabšímu druhu pomáhá. Bohužel část bílé arogantní rasy tento instinkt v přetechnizované civilizaci povětšinou ztratila.

14845

13.06.2003 12:38

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Velmi vam vsem doporucuji si precist clanek na BL:
12. 6. 2003Pseudohumanismus je stejně škodlivý jako rasismusEduard Vacek“Nemůže být pochyb o tom, že v naší společnosti již došlo k dělení společnosti na: Naši a Vaši, My a Oni, Cizinci a Domácí, Cikáni a Bílí, Němci a Češi atd. Osobní kvality člověka jsou posuzovány také podle kritérií, jak se k dané problematice postaví…..”

Neni tam ten otevreny rasismus zalozeny na IQ, ktery je opravdu neprijatelny. Vliv na rozdilnosti mezi lidmi ma kultura, nabozenstvi, historie, socialni a zivotni podminky, system, nikoli IQ, aby spolecne lide nemohli zit. Spousta lidi (barevnych nebo barevnejsich) po emigraci uplne splynula s novou majoritou, naprosto bez socialnich problemu. Psat o IQ v souvislosti s rozdilnostmi ras je nejnebezpecnejsi zpusob namireny proti dustojnosti cloveka, je zvraceny a nelidsky.

14918

13.06.2003 13:01

Kniha, o které byste měli vědět

RE: Kniha, o které byste měli vědět

malva 213.?.?.?

Typicke demagogicke recicky. Muzete uvest nejake takove konkretni pripady ?

Nejsem povinna uvadet konkretni pripady, protoze jsem u toho nebyla, ale docetla jsem se to normalne v c e s k e m tisku, vsechno, co jsem uvadela jsem slysela v c e s k y c h mediich a o tomto poslednim pripade si precetla o zabiti 24 leteho cikana na policejni stanici, jednou tam byl umlaceny asi 50 lety cikan, spadl hlavou na ustredni topeni. Ten posledni priklad byl v Britskych listech. Mam dojem, ze tam i nejaka svetova organizace protestovala proti zachazeni s romy v Cesku, ale tim s jista nejsem. Take nemohu rici, ze bych se jich nebala, ale to normalni situace neni. Vim, ze zpusobuji nejvice kriminialnich cinu, ale Cechu pachajicich zlociny a podilejici se na nejhorsim zpusobu vydirani, ohrozujici sve spoluobcany, take neni vubec malo. Ta otazka se musi citlive resit a ne rozpoutavat jeste vetsi nenavist.Ti lide mezi nami ziji a budou zit, je v nas prospech to resit a nehledat jednoducha vysvetleni, ktera situaci jeste zhorsi.
Clanek nemam bohuzel zapsany a nebudu vam to hledat, abych vam neco dokazovala. Pokud mate zajem, vyhledejte si to tam sam, je to uplne z posledni doby: www.blisty.cz

14920

13.06.2003 23:37

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Clanek po volbach:
V Izraeli nastúpila nová vláda: Konec miera
Ivan Hromada
Len pár hodín pred slávnostnou inauguráciou novej izraelskej vlády prezradil designovaný premiér Ariel Šaron v Knesete, že ustupuje od svojho záväzku vytvoriť palestínsky štát, s ktorým rátal Washington v tzv. „postupnom pláne“. Ďalej uviedol, že táto otázka je v koalícii predmetom sporu. Táto myšlienka bola vypustená z textu dohody, na základe ktorej do vlády vstúpili ultrapravicové a náboženské strany podporujúce osídľovanie okupovaných území Izraelčanmi. Člen palestínskeho kabinetu Saeb Erekat reagoval na Šaronove vyhlásenia o neexistencii „postupného plánu“ a mierového procesu tým, že nazval Šaronovu vládu „vládou osadníkov pre osadníkov od osadníkov“. Vodca izraelskej opozície, predseda Strany práce Amram Mitzna vyhlásil, že zostava novej vlády ukazuje, že šanca na urýchlené vyriešenie sporu s Palestínčanmi je v nedohľadne.

14942

13.06.2003 23:40

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

Lži Bushova klanu o Iráku a o spolupráci s nacisty

malva 213.?.?.?

Uryvek
Bush "chce zlikvidovat vládní systém dvacátého století"
“George Bush představuje třetí a dosud nejmocnější vlnu v dlouhodobém útoku na vládnoucí pořádek, který vytvořil liberalismus dvacátého století, argumentoval v americkém týdeníku The Nation William Greider. Bushova moc je založena na dlouhodobé moci pravice, která nyní ovládá všechna tři odvětví americké federální vlády. Cílem konzervativních reforem je:
· Eliminovat federální zdaňování soukromého kapitálu, což je základním předpokladem pro zrušení progresivního danění. Budoucí státní příjmy budou získávány z jednotné daně z příjmu stejné výše pro všechny občany, anebo z tvrdé jednotné daně ze spotřeby. Tak bude zdaňována práce, ale nikoliv kapitál. · Penzijní fondy budou postupně zrušeny a nahrazeny individuálními penzijními účty. To by mělo nakonec vést ke zrušení daní z podnikatelského příjmu a osvobodit podniky od nutnosti dotovat zaměstnanecké důchodové fondy. · Budou postupně zrušeny federální dotace na byty, zdravotnictví a pomoc chudým. Když nebudou chtít tyto záležitosti financovat jednotlivé americké státy, bude to znamenat, že je nikdo nepostrádá. Pokud je někdo bude postrádat, může pomoci filantropie a náboženské organizace. · Církevní, rodinné a soukromé vzdělávání by mělo získat významnější roli ve společnosti prostřednictvím státních dotací. · Radikálně budou omezeny ekologické zákony zavedením „dobrovolných“ norem a „tržních“ řešení. · Budou postupně přijata opatření k omezení moci odborů. Poprvé od dvacátých let dvacátého století „zpívají Kongres, Bílý dům a Nejvyšší soud ze stejných not. Jednotícím tmelem je ideologie, ale hlavním motorem tohoto hnutí je zásada, že každá nová změna musí mít konkrétní, praktické důsledky. Většinou jsou odměnou peníze. Cesta vpřed však bude pro konzervativce daleko obtížnější, než jak ji Bush nyní prezentuje, protože mnoho lidí postupně zjistí, že v důsledku nové politiky přijdou o mnoho.”

14943

16.06.2003 00:10

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malva 213.?.?.?

Ako teda riešiť problém ukradnutej vlasti palestínskych Arabov? Likvidáciou štátu Izrael? Nezmysel! Dnes, s odstupom desaťročí, už nie je možné odčiniť dedičný hriech, spojený s krvavým zrodom štátu Izrael! Lenže problém nemožno riešiť ani násilím, ako to prezentuje súčasná izraelská administratíva!!! Musí už raz konečne dôjsť k historickému židovsko-arabskému vyrovnaniu. Samotný Lilienthal presadzoval dôslednú “desionizáciu” izraelskej politiky a vznik palestínskeho štátu. Toto je ostatne aj jediné možné rozuzlenie nekonečného izraelského príbehu. Na ťahu sú vládnuce kruhy Izraela, ktoré – ak majú úprimný záujem na vyriešení krízy – by mali bez akýchkoľvek (!) ďalších podmienok umožniť Palestínčanom neodkladne realizovať právo na sebaurčenie. Odkladaním riešenia situácie izraelská vláda vlastne len dokazuje, že jej nejde o riešenie, ale naopak o neriešenie situácie. Súčasný status quo totiž nahráva militantným skupinám na oboch stranách barikády. Tak militantným Arabom, ktorí by najradšej zmietli štát Izrael z povrchu Zeme, ako aj militantným sionistom, ktorí by naopak najradšej zmietli do mora všetkých Arabov a vytvorili Veľký Izrael od Nílu po Eufrat. Sú vari nenásytné sionistické tendencie v pozadí politiky izraelskej vlády?

15050

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 0

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,42 Kč
100 japonských jenů
21,93 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 654,22 Kč
1 unce stříbra
559,48 Kč
Bitcoin
301 888,18 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?