Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 411 příspěveků, 15 různých jmén: <nic>, Cor, ctenar z Dubaje, David Weiss (2), Eri, Erika, Komise OSN, malva, malvarika, malverika, mandarinka, Prazacka, Profesor Cimicky, Rabin David Weiss, Rachel Corrie.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.03.2003 20:41

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Znova Izrael

malva 213.?.?.?

To vam teda mame co zavidet, vas neofasismus s jakym vrazdite Palestince a chcete privest svet na pokraj 3. svetove valky? Jste podporovany Bushem, ktery jmenem vasi a jeho demokracie vrazdi ted iracky lid. Nebudete mit ale navrch stale, svet neni slepy!!!!!

10590

28.03.2003 18:24

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Říkáte to velice přesně a naprosto s Vámi souhlasím. Jen bych Vas upozornila na to, ze Saddama nenavidi velmi mnoho Arabu, ale agrese to nevyresi, mohu Vám vysvětlit, proč se irácký lid tak brání:
"Iráčané nepadají Američanům z vděčnosti rovnou do náruče"
Spojené státy a Británie jsou zaskočeny skutečností, že Iráčané jim z vděčnosti nepadají rovnou do náruče. Je to z velmi prostého důvodu, že irácký lid jednak vůbec nedůvěřuje licoměrným americkým slibům, nevěří, že bojuje za jeho zájmy, ale jen za své vlastní - má s Američany velmi špatné zkušenosti. Také je to proto, že bojuje na své zemi a za svou zem jen z vlasteneckých a náboženských důvodů (samozřejmě jsou i opačné případy). Také je to irácký lid, který přináší ty největší oběti v této vnucené nezákonné válce, ten bude ještě více vystaven nelidskému utrpení, protože koaliční vojska nerozlišují ve svém zuřivém boji mezi režimem a civilisty (sami oficielní představitelé USA a GB přiznávají, že válka se neobejde bez velkých obětí), a tak hlavně jimi je irácký lid znovu trestán. To způsobuje jeho rostoucí nenávist a odhodlání bránit se proti této loupežné válce. Z tohoto důvodu si režim troufnul ozbrojit národ a spoléhá se na jeho loajálnost. Postojem iráckých občanů lidu je bránit se agresi a "prokazovat každodenní hrdinství".

10797

28.03.2003 18:26

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Roberte, mám strach, aby jednou takhle nepodla naše modrá planeta.
Mame bohužel co dělat s neofašismem a zbraně jsou dnes o hodně desruktivnější.

10798

28.03.2003 18:29

Strach

RE: Odvaha

malva 213.?.?.?

Naprostý souhlas. Jak je vidět, že logicky smýšlejících lidí opravdu není malo. Díky těmto lidem za jejich humanismus.

10799

28.03.2003 18:36

Strach

RE: Strach

malva 213.?.?.?

Souhlasím, jeden může vyjádřit svůj názor, aniž by vyplnoval svuj e-mail. Ono s tou naší demokracií není všechno v pořádku, nehledě na to, že pak často, kdo s příspěvkem nesouhlasí, snaží se dotyčnému nadávat. Není povinností každého od takových lidí si nechat posílat sprosté maily. Ne vždy debata je na urovni, zvlaště když není moderovaná, to je potom jen opravdu pro otrlé.

10801

28.03.2003 19:53

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Nadčlověk z vyvoleného národa promluvil

malva 213.?.?.?

Skupina lidi s timto smyslenim je na stesti u moci
TO JAKO FANATICTI ZIDI??? ZATIM…..BEZTRESTNE PROVADI UDESNOU GENOCIDU UZ VICE JAK ROK, ALE TO NENI VSECHNO: VYHROZUJI CELEMU SVETU, PODLE JEJICH BRATRA BUSHE. BUD BUDETE POSLOUCHAT ANEBO VAM VSECHNO ROZMLATIME VE JMENU SVOBODY. MY JI TOLIK MILUJEME, ALE JENOM PRO SEBE, OSTATNI JSOU TAKOVA SPODINA, ZE SI JI NEZASLOUZI.
DESIVY PRIKLAD: (IAP NEWS) http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http:www.iap.org)

“Militaristický historik Martin Van Crevel a profesor na hebrejské universitě v Jeruzalémě prohlašuje, že jsou schopni zaútočit na většinu evropských hlavních měst jadernými zbraněmi....... Šaron bude deportovat Palestince z území.“ Tak si představte tu sionistickou prohnanost, kterou nazývají chytrostí a schopností, ale k čemu ji používají?? Že budou deportovat Palestince z jejich vlastního území a na jejich zemi stavět SVE kolonie. A to drze před očima celého světa. Podivejte se, co to je za lidi. Vzhledem k jejich pohledu na svět, platí uvedené přísloví: „tak dlouho se chodi se dzbanem...“ naopak stoprocentně na ně.“ Pokud vím, tak zoufalé výkřiky píší o ni, o holocaustu a o každém, kdo poukáže na to zlo, které páchají, vykřikují hned tu jejich formulku o antisemitismu, zapomínaje přitom, že Arabové jsou větší semité než oni, oni žijí na tom území tisíce let, ale židi se tam nastěhovali ze všech konců světa.

10806

28.03.2003 19:58

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Znova Izrael

malva 213.?.?.?

VÁŽENÝ PANE ,VŠICHNI JSME SPODINA , ALE VY JSTE ŽID !!!!!!
A ŽID JE VÍC A JEŠTĚ VÍC AŽ BUDE NEJVÍC !!!!
A CO BUDE POTOM ?

Co je natom k nepochopeni? Vzdyt si rikate, ze jste chytri, a pritom nerozumite tak jednoduche myslence? A pak mluvte za sebe, co chcete cist a co ne, a vubec se nevyjadrujte za jine lidi, nemate na to pravo. Mne se prispevky pana Pelesky velmi libi, a tim mu take tady vyjadruji uznani. Tady si muze psat nazory kdo chce a kazdy si vybere po svem, nemusite na druhe hned prskat sve smyslenky.

10809

28.03.2003 20:00

Zprávy z izraelského listu Ha’aretz, uveřejněného na serveru Arabs48

RE: Znova Izrael

malva 213.?.?.?

Nejak mi ta vase zkratka a take vyjadrovani podezrele neco pripomina. Zvolil jste ji velmi trefne.

10811

02.04.2003 23:56

Svět naruby

RE: Svět na ruby

malva 213.?.?.?

Přesně tahle myšlenka mi napadá. Tehdy při útoku na dvojčata, stál pří Americe celý svět. Dnes je většína proti Bushovi, protože zemřelo daleko více než pří teroristickém útoku v NY a bylo zničeno nespočitatelně více, stačí vidět jak vypadá Bagdád, vždyť se ty hrozně poškozené budovy mohou zhroutit na lidi. A někdo tady dělá chytrého, že se o nic nejedná. Zatím to je ten nejhorší cynismus, jako kdyby jiné oběti neměly cenu.

11146

16.04.2003 17:00

Krvavá cena

RE: Krvavá cena

Cor 213.?.?.?

Vy se nemůžete vyjadřovat o Fiskovi, nestojíte ani za jeho zlámaný nehet, nazývate se Patriot, to známe, za ní se zakrývají rasisti a neonacisti. Robert Fisk je U TOHO, zatímco vy si sedíte na židli za počítačem a váš zadek máte odřený stálými příspěvky, které nemají nic společného se skutečností, ale jen s vaší ideologii, která se ničím neliší od totalitního smýšlení. Navíc se nezmůžete, než prskat na lidi dobré vůle, ale to vám je houby platné,vy nejste svetové veřejné mínění, ale naprostě nenávistný člověk, kterého se tragédie jiných vůbec netýká, protože patříte do stejné sebranky zločinců. Otázku pro ty, co nechtějí znát skutečnost, protože se jim nehodí do krámu: Proč Američani nezabránili rabování, když se chystali napadnout Irák už rok dopředu a neměli nic na bezvládí, jen čučeli a nic nedělali...Umí vraždit a používat ZHN, ale pořádek jim je ukradený

12140

16.04.2003 18:35

Krvavá cena

RE: Krvavá cena

Malva 213.?.?.?

Ne nerozumím,
váleční zpravodajové, kteří prochází skutečným peklem vykazují velkou statečnost a vzájemnou solidaritu, to vám samozřejmě nic neříká, protože to prostě ignorujete a naschvál zkreslujete, zaměňujete je s reportéry honícími se v za senzacemi a kriminálními zločiny, a kteří jsou právě následky vašeho vidění světa. Apropo, proc si USA neudělá pořádek ve vlastní zemi, zaneřáděné kriminalitou a s lživými výmluvami chce osvobozovat irácký lid, ve skutečnosti chce jen zasít chaos a uloupit jejich bohatství. Asi by vám take vyhovovali tzv. embedded novináři, kteří museli jít s armádou a psát jen to, co jim bylo povoleno ve jménu „demokracie“. Oni ti skuteční váleční zpravodajové nepíší pro takové lidi, jací se tady k tomu nechutně vyjadřují, ale pro n o r m á l n í lidi, kterým jde o skutečné vidění světa, jejich poselství není pro fanatiky s cynickými fantasmagorickými výroky zplozenými jejich zkaměnělými mozky a ani nečekají na jejich soucit, oni jsou už po smrti, zato vy vegetujete na tomto světě bez normálního lidského citu a tím nemůžete asni chápat žádné souvislosti.

12150

16.04.2003 18:45

Civilizace rozdupaná na kousky

Civilizace rozdupaná na kousky

Cor 213.?.?.?

Vitr fouká, ale úplně z jiné strany. Je to velmi jedndoché.
Ropné vrty si Američani uměli uhlídat moc dobře, ale při nezvládí, které nastalo po jejich rok plánované válce, nechtěli zakročit proti rabování, protože nechtěli, nebyla to jejich věc, oni přišli uloupit iráckou naftu a k ničemu neměli kompetence, jen k tomu kobercovém bombardování (oh oni přece nechtěli zabíjet civilisty, ale válka je válka, ti za to nejvíce zaplatili a proto teď všude demonstrují a nechtějí Američany, aby je okupovali) a tak k rabovani necinne přihlíželi, i když věděli, že žádné řízení neexistuje. To je ta prolhaná demokracie, kterou Iráku slibovali. Dnes stříleli do lidí, kterí si chtěli ustanovit v Mosulu řízení města, zemřely 4 lidi a spousta jich byla zraněna. Proti komu to bylo? Koho přišli osvobodit? Je to normální okupace a ignoranství ke kulturnímu dědictví. Lidé si sami dělali milice proti rabování, a několik jich přitom zemřelo, američani jen čučeli...
Irácký národ nejsou barbaři, barbaři jsou rasisti.

12151

18.04.2003 23:14

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

Cor 213.?.?.?

To je právě ukázka toho barbarského rasismu, plivání po náboženství, o kterém nevíte zhola nic. Z toho je přesne vidět, co jste zač. Arabům jejich náboženství dává morálku, která je ovšem pro vás španělskou vesnicí, vy je nenávidíte, a přitom je vůbec neznáte, tím jste sám fanatik. Jsou to oni, kdo jsou vystavováni násilí, co po nich chcete? Snad ne vděčnost? Izrael už déle než rok dennodenně vyvražďuje Palestince, bourá jim domy nad hlavou, všechno, ale úplně všechno jim ničí, i zemědělskou půdu s polodivými stromy rozbagrují, ničí jim rezorvoáry s vodou a oni se nemají proti takovému barbarství čím bránit, než svými vlastními životy a je je to jejich VLASTNI UZEMI, na kterém se jim děje to strašlivé příkoří, jenom proto, že USA chce bránit toho zdivočelého agresora bránit. A pak nám chce namluvit, že chce irácký lid osvobodit, zatímco jde o sporostou ozbrojenou loupež. Lidé jsou bez pitné vody, bez elektřiny, bez léků, bez dostatku potravin, všechna města jsou zničená. Oni vás nevraždí, VY JE VRAZDITE VE JMENU VASI SLAVNE ZAPADNI CIVILIZACE, jste arogantní k jiné kultuře, bezcitní k lidské tragédi a ignorujete humanitární katastrofu, do které jste je dostali, takoví jakoste vy, z nich udělali plenitele, a ještě je vám to málo, mluvíte o klacku, tím byste ovšem potřeboval dostat do palice vy! Vy jste ten pštros, který nechce nic vidět, jenom nenávidět, pak se nedivte, když za vaše násilí vám bude splaceno také násilím, na které se vzmůžou, protože jim vraždíte i jejich děti!

12337

19.04.2003 01:32

Civilizace rozdupaná na kousky

Civilizace rozdupaná na kousky

Malva 213.?.?.?

Američané rabováním "překvapeni", avšak britské a americké úřady byly předem varovány"Domnívám se, že nikdo neočekával, že irácké bohatství rozkradou sami lidé v Iráku," konstatoval v úterý brigadýr generál Vincent Brooks na ústředním velitelství amerických vojsk v Kataru. Americký ministr zahraničních věcí Colin Powell uvedl v reakci na kritiku, že Spojené státy nezajistily bezpečí iráckého kulturního dědictví, že se Američané pokusí najít předměty, ukradené z muzeí a opravit poškozené exponáty.Vážně bylo poškozeno Národní muzeum v Iráku, které obsahovalo jednu ze světově nejvýznamnějších sbírek exponátů až z éry Mezopotámie a z "kolébky světové civilizace". Čelný britský akademik však řekl v televizi CNN, že americké a britské úřady si byly vědomy možnosti, že budou muzea vypleněna, a že proti tomu měly být podniknuty kroky. Robert Springborg konstatoval, že "příslušné úřady řádným způsobem informovali" kunsthistorikové, archeologé a další vědci o tom, "že k plenění muzeí může dojít". I vzdělávací, školská a kulturní organizace OSN předem požadovala ochranu kulturního dědictví Iráku. Springborg zdůraznil, že americké a britské úřady byly informovány, že podle Ženevských konvencí mají povinnost ochránit kulturní dědictví země. "K tomuto nedošlo proto, že by se [o tomto nebezpečí] předem nevědělo," řekl Springborn, ředitel londýnského Ústavu pro Blízký východ na Škole orientálních a afrických studií Londýnské univerzity.Zejména vyplenění Národního muzea v Iráku svědčí o "hlubokém selhání" v komunikacích mezi úřady ve Washingtonu a vojáky v Iráku, anebo "o něčem nevysvětlitelném". Britský odborník dodal, že Národní muzeum v Iráku je jedno z asi pěti nejvýznamnějších muzeí na celém světě.

12339

19.04.2003 09:25

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

Erika 213.?.?.?

Jsme v roce 2003 a ne v dobe Mohameda. My krestane nezijeme podle krestanstvi z doby Krista, hlavne nevereci se s nim neztotoznuji uz vubec. Tady jde o nabozenstvi, jako takove a jako o kazde jine.

12363

19.04.2003 14:53

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozervaná na kousky

Erika 213.?.?.?

Vidite to moc zjednodusene, kazde nabozenstvi ma sve fanatiky a umirnene, rozhodne se to netyka normalne nabozensky zalozenych lidi,
mohu vam na to uvest priklady:
"Bůh nemá slitování pro toho, kdo nemá slitování pro jiné"
Mohammed
Kazdy Zid, ktery prolije krev Gojimu (ne-Zidu), cini to same jako by cinil obetovani bohu.
Talmud: Bammidber raba c 21 & Jalkut 772
Takze kdyz se chce pes bit, tak se vzdycky ta hul najde.

12375

19.04.2003 15:11

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

malva 213.?.?.?

Nemohu za zminena cisla, maji je i anonymy, ke kterym nepatrim, a tak rozdilni prispevovatele jako pan Grovik a Graham maji nekde take stejna cisla, v zadnem pripade necitim povinnost neco vysvetlovat, kdyz i prave anonymove sem maji pristup. Na vasi poznamku mohu jedine dodat:"Podle sebe - soudim tebe" Sem muze prispivat kazdy a vy nejste urcite kompetentni, abyste urcoval co kdo ma a co ne, co kdo zna a co ne. Jste arogantni nafuka, nic vic, diskuze na takove urovni je uplne zbytecna...

12378

19.04.2003 15:17

Civilizace rozdupaná na kousky

Civilizace rozdupaná na kousky

malva 213.?.?.?

A co mi nevychovance tykate, nechodil jste se mnou do skoly, vsiml jste si, ze ja tady nekomu tykam? Jdete si tykat se stejnymi do hospody...tam nebudete tak anonymni, abyste si mohl poustet na druhe pusu na spacir. Tady se mluvi k clankum a nejedna se o osobni vypady, pletete si pojmy..

12379

20.04.2003 00:51

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozervaná na kousky

213.?.?.?

Je strašně zavadějící, když pořád někdo urputně dokazuje, že prorok Mohamad mluvil o jinovercich, takže to znamená, že islám je nějaké krvežíznivé náboženství. To absolutně není pravda, to že jsou nějací fanatici, kteří jsou do extrémů (a to nejenom v náboženství, věřím, že každý extrémismus je škodlivý), neodůvodňuje plivání na náboženství jako takové. Velká většina Arabů jsou věřící, ale jde čistě jenom o neškodnou silnou duševní víru, která člověku pomáhá přežít a pomáhá mu snášet nesnesitelné situace a utrpení, kterému jsou dnes zvlášť vystaveni. Přitom všichni z nich mají doma i ty obrazy a sošky, nejsou to žádní Tálibánci. Muslimové a jejich svatá válka připadá dnes v úvahu jenom tehdy, kdyz se cítí ohroženi, a to zrovna v dnešní době, kdy jsou Západem považováni za nebezpečné, a kdy se vůbec právě nerozlišuje mezi náboženstvím jako takovém a mezi naboženským fanatismem. To je naprosto necitlivý a zrovna tak fanatický přístup. Na všech internetových stránkách se neustále ozývají židi, přestože právě teď jsou to oni, kdo ted vraždí, a každou zaslouženou kritiku hned obrátí na antisemitismus a rasismus, přitom zapomínají, že Arabové jsou také semiti, a že jsou to právě židé, kteří o nich rozšiřují lži s úmyslem je poškodit. Budete se divit, že v dávné minulosti to byli právě Arabové, kteří jim za jejich nadvlády ve Španělsku jako první dali úplnou svobodu a došlo k jejich nebývalému rozkvětu, židé byli španělským králem a královnou velmi utiskovaní a museli buď přejít na křesťanskou víru anebo odejít ze země. A před vznikem Izraele žili se židy v oblasti v naprotém souladu, až když přišli židé z celého světa do nově založeného Izraele a hned začali s pogromy na palestinské obyvatele se celá situace zkomplikovala a postupem doby je čím dál horší a krev nepřestává téci a nenávist se stává z neustálého příkoří nepřekonatelnou.Těmi křesťany jsem myslela to, že se už ani nepostí, tak jak to mělo být například před velikonoci 40 dní (nejíst maso, pravoslavní snad ani nekonzumují žádné živočišné bílkoviny), ani nepraktikují lásku k bližnímu svému, ani nepokradeš a ani nepožádáš cizí ženy, asi to neříkám přesně, náboženství jsem se neučila. Slavíme vánoce a velikonoce jen jako tradici, málokdo to chápe jen jako čistě křesťanskou záležitost. Asi málokdo ví, že ten náš opěvovaný Betlém je v Palestině, byl o vánocích a minulých velikonocích okupovaný a palestinští křesťané byli z praktik izraelských vojáků velmi vyčerpaní a neschopni velkých oslav, kdo z vás křesťanů o tom věděl???? Kdo ví, že Izrael postupuje proti křesťanům zrovna tak tvrdě jako jako proti muslimům???

Erika .... dalsi pokracovani

12398

20.04.2003 00:58

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

213.?.?.?

Pokracovani:

JA ZASE VUBEC NEROZUMIM VASI VETE:
Mohamedánsky štát ostatne anektoval nemohamedánsky štát v roku 1975. To je 28 rokov, jedna generácia. Takže asi tak.Inak vôbec nerozumiem, ako myslíte to, že najmä neveriaci sa vôbec s Ježišom nestotožňujú. Myslela jsem tím ateisty, ve Francii a v Cesku je nejvíc nevěřících. Ten, kdo věří v cokoliv, nepokládám za ateistu, jedna se o duševní obohacení clověka, člověk se tím stává humánější a citlivější k utrpení druhých. KAZDA VIRA BY MELA CLOVEKA DELAT LEPSIHO A CHAPAVEJSIHO, a zrovna tady vedená diskuze mi často dokazuje opak toho. Tohle se v dnešní době právě nedostává. Jakmile jeden tady napíše něco o islámu, hned se na něj ostatní vrhnou a chtějí ty mohamedány a Arabáky „rozcupovat na kousky“ . Vysvětluji si to tím, že to jsou židé, kteří jsou na islám tak strašně alergičtí. Křesťanství, muslimanství a židovství mají stejný, tzv. nebeský původ ( i Abraháma), proč tedy tolik nenávisti a nesnášenlivosti?? Kdo ví, že Arabové nazývají židy bratranci, nevěřím, že by tenhle výraz někdy použil žid. (Píši žid s malým ž protože to chápu jako náboženství, i když je to víceménně sporné.)

Erika

12399

20.04.2003 01:02

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

Erika 213.?.?.?

Dalsi Pokracovani:

V lidských právech můžeme vidět parafrázi a aplikaci zlatého evangelijního pravidla: Všechno, co chcete, aby lidé dělali vám, dělejte i vy jim (srov. Mt 7,12). Toto pravidlo bylo známé jak v antickém světě, tak u židů i křesťanů; tvoří tedy etické jádro, které může sloužit jako univerzální základ morálky.
V lidských právech můžeme vidět parafrázi a aplikaci zlatého evangelijního pravidla: Všechno, co chcete, aby lidé dělali vám, dělejte i vy jim (srov. Mt 7,12). Toto pravidlo bylo známé jak v antickém světě, tak u židů i křesťanů; tvoří tedy etické jádro, které může sloužit jako univerzální základ morálky.
Zdůrazňování národních specifik vytváří nebezpečí přeceňování vlastní identity a vede k nepřátelství a mnohdy i k nenávisti vůči druhým národům. Křesťan by měl respektovat a tolerovat každého, protože před Bohem jsme si všichni rovni. Začarovaný kruh nepřátelství, nenávisti a zášti lze rozetnout jen obrácením, usmířením a novým začátkem vzájemných vztahů. Jsme zde jen přechodně, pravý domov u Boha nás teprve čeká. Tím je relativizována národnost i etnická příslušnost.
12400

20.04.2003 09:50

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

Erika 213.?.?.?

Upozorneni: Prvni cast prispevku je vyse, omylem pripojena k jinemu vasemu prispevku, dejte si to dohromady...

12413

20.04.2003 09:57

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozervaná na kousky

Erika 213.?.?.?

Odpovidam vam velmi podrobne na vase otazky na konci techto prispevku, protoze jste se me na to ptal.

Absolutne je zavadejici, co pisete o expanci muslimů, kam expanzují, proč nepíšete o tom, že expanzují právě sionisti, že okupují palestinská území, proč nepíšete, že to mohou dělat právě za podpory Spojených států, že mají jednu z nejsilnějších armád kterou používají proti civilistům, proč nepíšete, že dnešní expanze Ameriky je v prospěch Izraele, že Izrael štve právě k těmto válkám přes židovskou americkou lobby. Podívejte se už jednou pravdě do očí /nechcete/ a neomílejte stále samá obvinění bez jakékoliv hlubší analýzy. To situaci nevyřeší.

12414

20.04.2003 10:21

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozervaná na kousky

Malva 213.?.?.?

URYVEK:
Dnes je kritizovan prostě ten, kdo si dovolí kritizovat George Bushe, protože někteří lidé v ČR mají stále potřebu morálního ideálu, milovaného vůdce báťušky Stalina - znovu: horror vacui, bojí se stát se svým vlastním názorem sami - a na (americký) ideál si nenechají sahat, pořád se potřebují kollárovsky přimknout k nějakému tomu "dubisku". To, že jsou v dnešním zmateném světě jakákoliv "dubiska" značně nespolehlivá, jim jim jaksi nedochází. (Tyto bigotní názory jsou ovšem v české společnosti názory menšiny, neboť podle průzkumů veřejného mínění bylo více než 80 procent českých občanů proti útoku na Irák, viz pro lidi v ČR byla nynější válečná epizoda ozdravnou lekcí, dobře si uvědomili, že na žádné "spojence" není spolehnutí.)
Některým lidem ovšem nedochází, že skutečnost je složitější než stereotypní černobílé vidění světa a to, že někdo řekne "A", neznamená, že se proto bude i ve všech ostatních svých výrocích přidržovat ideologického mustru.
Svět takový není. Lidé bývají lidmi a nikoliv loutkami, jednajícími podle ideologického scénáře. Nedorozuměním je, pokud si někdo myslí, že ten, kdo v současnosti kritizuje ilegální americký útok proti totalitnímu systému v Iráku, nikdy nekritizoval ten samotný totalitní systém, protože je "zaujatý". Kritičnost vůči autoritám a psaní z hlediska obyčejných lidí není zaujatost.
Jeden čtenář se zeptal, jestli britský reportér Robert Fisk (další "zatracený komunista" [smích] ) někdy vůbec psal o vražedných zločinech Saddáma Husajna, když nyní kritizuje americký útok na Irák. FISK BYL PRITOM Z PRVNICH NOVINARU, kteří v osmdesátých letech celosvětově odhalili, že Saddám Husajn používá chemické zbraně.


12415

21.04.2003 11:52

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Vysvetlenie vety

Erika 213.?.?.?

Myslim, ze jsem toho vysvetlila a napsala dost.
Neni mym ukolem komukoliv vysvetlovat, co to je NABOZENSTVI.
Kdyz ma o to zajmem, tak at si prameny k tomu najde sam.

12467

21.04.2003 15:39

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

Prazacka 213.?.?.?

To je argument typu bla bla bla, hlavně aby se odpovědělo cokoliv oponentovi. Většina vám podobných nechodí do diskuze na vytříbení názoru, ale pouze pro napadání opačných názorů. Nezajímají vás zasvěcené příspěvky, ale konfrontace (podle slovníku zbytečný spor) a vylévaní si vašich povah, které se vyznačují cynismem a rasismem. S vámi, který jste sám anonym „brňák“, a který neuvádí nikde svůj mail, a přitom si tu hraje na chytrého detektiva, i s ostaními vašeho rázu, se stává diskuze neuvěřitelně hloupou a nemíním se ji dále účastnit. Blábolte si tu mezi sebou, mně za ten věnovaný čas rozhodně nestojíte.
To vaše pohrdlivé „Arabák“ je pro srovnání vytvořené z „Židák“. Jste tak směšně hloupí, že ani nevíte, že to, co sami nesnášíte, byste neměli používat pro druhé. Pro pocit své rasové nadřazenosti, arogantnosti, pro svou zášť k druhému etniku, z které osočujete jiné, ale sami se v ní topíte až po uši, je důvodem, proč vás ve skutečnosti nikdo nesnáší . Za svůj osud si nesete zodpovědnost sami, a jestli vám teď momentálně čas přeje, ujišťuji vás, že lidstvo není tak zaostalé, jak si to myslíte vy, aby vám podle vašich představ ty vaše vytáčky a výmluvy pořád „žralo“. Za všechny chyby každý národ nakonec stejně draze zaplatí!!!

12473

21.04.2003 15:48

Civilizace rozdupaná na kousky

Civilizace rozdupaná na kousky

Rabin David Weiss 213.?.?.?

„Netureikarta“- toto hnutí bylo založeno v roce 1935, jejho hlavní sídlo je v New Yorku, hnutí má své komunity v Tel Avivu a Jeruzalémě, dále v Británii, Austrálii a dalších zemích. V roce 1948 zaslali jeho členové OSN protest, kde odmítli existenci Izraele jako rasistického státu a dodnes ho neuznali. Z názorů rabína Davida Weisse Jisraeliho, který je jedním z čelných představitelů tohoto hnutí v USA.

Postoj hnutí k masakrům spáchaným na Palestincích:Je to velká lidská tragédie, tyto zločiny jsou bolestné pro židovský národ, je opovrhující, že je pácháno na nevinných lidech a navíc ve jménu židovského náboženství, což je v jeho v příkrém rozporu. Palestincům je od samého počátku zabraňováno, aby vládli sami sobě, je to velký útlak a ponižování.Někteří rabínové, vzývají v Izraeli boha, aby se pomstil Arabům, aby je vyhubil, rozdrtil a podrobil, že to je psáno v Tóra (starověké zápisy proroka Mojžíše a jeho učení). Podle jejich výzev se chová izraelská armáda. Například rabín Josef Aufádia, představitel náboženské sekty „Shas“ a světového hnutí východních židů (jehož strana je v Kneset třetí), nepředstavuje židovské náboženství, byl jenom vybrán jako vzor pro Izrael, protože vyhovuje jeho přáním a je pouhým agentem. Zmínění rabíni nedodržují Tóra, používají ji pouze jako nástroj ke svému zákonu. Ve skutečnosti jsou pronajímáni, aby Izraelci následovali jejich výzev. Hlásáním, aby židovský stát existoval na genocidě druhého, jakékoliv národa, jsou velmi nebezpeční. Postoj hnutí k existenci státu IzraelProtože židovství původně zabraňuje diskriminaci jiných národů a v různých zemích bylo na ně pohlíženo jako na židy, ve snaze uniknout této diskriminaci, vyměnili duchovnost a posvátnost židovství za nacionalistické hnutí, chtěli existenci světského státu v představě, že v něm budou chráněni a nikdo je už nebude znepokojovat. Z toho se zrodil sionismus, který přestože nemá nic společného s náboženstvím, zneužívá ho a upředňostňuje židovství nad ostatní náboženství. Zmíněné zločiny jsou velkou tragedií jak pro Palestince, tak pro židovský národ. Způsobují nesmiřitelné nepřátelství mezi dvěma národy, Palestincům způsobuje velké krveprolévání a ohromné pustošení. Je to horší, než co udělal Hitler s židy. Ti z nich, co byli na útěku, přišli do Palestiny a začali s jejími obyvateli nakládat stejně. Někteří jsou stoprocentní sionisti a některým byly vymyty mozky falešnými předsudky, které nemají nic společného s židovským náboženstvím. Po druhé světové válce, židé Safardím a Aškenázy odporovali vzniku židovského státu na úkor Palestinců, ještě před jakoukoli jejich újmou. Izraelci používají zastrašování a teror, každý kdo oponuje sionismu, je obviněn z antisemitismu a protižidovství. Připoutávají národ ke své ideologii argumentací, že kdyby dali zem Arabům, že ti je pozabíjejí. Vždy nenávidí arabské národy, obviňují je z primitivnosti, že nemají srdce a cit. To je nejen velký omyl , ale i zločin, vytrvale páchaný sionisty. V historii vládli jednak židé sami sobě a jednak byli pod vládou islámu v různých zemích: v Tunisku, Irák

Kráceno (Editor)

12475

21.04.2003 15:51

Civilizace rozdupaná na kousky

Civilizace rozdupaná na kousky

Komise OSN 213.?.?.?

16. 4. 2003
Komise pro lidská práva OSN odsoudila IzraelSe značnou převahou komise pro lidská práva OSN odsoudila v úterý 15. 4. Izrael za "masové zabíjení" Palestinců a za osídlování palestinských území. Spojené státy jako JEDINE hlasovaly PROTI VSEM s tím, že kritika Izraele je jednostranná a nespravedlivá. Palestinský delegát Nabil Ramlawi řekl, že: “IZRAEL POUZIVA FORMY ZABIJENI A MUCENI, KTERE JSOU HORSI NEZ PRAKTIKY NACISTU

12476

21.04.2003 18:05

Civilizace rozdupaná na kousky

RE: Civilizace rozdupaná na kousky

David Weiss (2) 213.?.?.?

V historii vládli jednak židé sami sobě a jednak byli pod vládou islámu v různých zemích: v Tunisku, Iráku, Iránu, Jemenu a v dalších četných arabských zemích a jejich hostitelé se k nim chovali příkladně, lépe než v jiných zemích. To je součást židovských dějin a my to nemůžeme popřít, ale sionisti zasévají do srdcí lidí strach a děs, že Arabové je nenávidí, že je chtějí zničit. Tím utvářejí nové dějiny. Strana „Shas“ například poukazuje na to, že posílají do boje své děti umírat, ale přitom prohlašují:“ žádnou půdu jim nedáme“. Používají stále lži a intriky. Sionistická propaganda dělá nátlak na lid, aby Palestincům nebyla dána půda..Izrael i na nás pohlíží jako na odporného nepřítele, který ho chce zničit. Od vzniku Izraele jsme protestovali proti sionistům a během našich demonstrací, na nás ortodoxní židy, házeli kameny bez jakéhokoli slitování. Máme z těchto demonstrací spoustu snímků. Židé nejsou bojovný národ, jsou to právě sionisti, kteří válčí a nejdůležitější je fakt, že zdaleka nepředstavují všechny židy, ale ovšem se to obrací proti židům jako takovým. Desítky tisíc židů, kteří nechtěli žít v ponižujícím sionismu, odešli z Palestiny a žijí v Londýně, v New Yorku…velká početná skupina zůstala v Izraeli, aby mohla odporovat sionismu uvnitř státu, ti neustále demonstrují. Hlásáme, že není možnost míru pro Palestince a soužití dvou národů vedle sebe, dokud existuje protizákonný izraelský sionistický stát.Postoj hnutí k právu odporu Palestinců proti izraelské okupaci.My nejsme politické, ale náboženské hnutí. Jsme však stoprocentně přesvědčeni, že Palestinci mají právo bojovat proti okupaci, aby získali zpět zem, která jim byla uloupena, a sionisti nemají právo ani na minimum jejich půdy. Izrael obviňuje Palestince ze zločinů, ty však nejsou na palestinské straně, ale ve vojenském táboře Izraeli, který si přivlastnil palestinskou půdu a navíc soustavně Palestince utlačuje. Sionisti tvrdí, že intifáda je také zločin, ale ta je jen reakcí na děsivý útlak, ponižování a urážení, kterému jsou Palestinci stále vystavováni. Intifáda se vystupňovala za vlády Ariela Šarona. Palestinský národ má plné právo na seberučení a to jim bylo odňato.Všechno živé žije z vody, ale sionismus žije z prolévání krve. Když provede nějakou akci Palestinec, hned volají: podívejte se, jak chtějí žít, a hned od Západu vyžadují podporu na bezpečnost. My jsme židé, a tak nemůžeme být antisemité, z čehož jsme obviňováni. Chceme jen zastavit krveprolévaní na obou stranách. Muslimové nebyli nikdy nepřáteli židů, v historii jsme žili společně v souladu.Jejich nenávist začala se vznikem sionismu a jeho brutálností. Od samého počátku jsme jen proti sionismu, ten však existuje i mimo Izrael, a proto je nám neustále vyhrožováno..


12486

21.04.2003 22:34

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Malva 213.?.?.?

Dřívější izraelský ministr: “ Stali jsme se barbary “.
Jerusalém

Dřívější izraelský ministr a zakladatel liberálně orientované strany Meretz ostře kritizoval současný stav v židovském státě, prohlašujíc, že izraelští židé se fakticky staly barbary v roce 2002.

Shulamit Aloni, dřívější ministr školství byl citován izraelským tiskem Yedeot Ahranot Wednesday, prohlásil rok 2002 za nejhorší v izraelské historii.

„Rok 2002 byl nejhorším v historii státu, nejenom co se týká problému bezpečnosti, ekonomie a korupce, ale byl to rok morálního rozkladu, protože jsme se v něm stali apartheidním státem, byl rokem, kdy vládní zástupci začali pohřbívat demokratický systém.“

Aloni zvlášť odsoudil izraelskou vládu za osvojení prokazatelně tvrdé diskriminace proti izraelské arabské komunitě.

„V roce 2002 Izrael usiloval o negování práv Arabské komunity, zcensorovali film o Janínu, zastavili arabský tisk a kromě toho zabránili arabské politické straně v účasti na volbách.

Aloni argumentoval, že rok 2002 byl „každopádně nejhorší z morálnímho hlediska“

Změnili jsme se v barbary, přeměnili jsme 3,5 milionu lidských bytostí v rukojmí, přeměnili jsme každé město a každou vesnici v internační tábor, zbořili jsme starodávné budovy z doby 800 let, abychom tam zřídili místo toho park. Dovolili jsme, aby jeden důstojník rozhodl o zbourání celého sídliště s pouhou výstrahou.

12495

22.04.2003 16:48

Civilizace rozdupaná na kousky

Civilizace rozdupaná na kousky

Erika 213.?.?.?

O tom, kdo jsou větší barbaři, jestli ti co kradli nebo ti, z toho chtěli vytěžit a chtít zase ze všeho jen vytřískat jmění:
Kradené irácké umění je k mání na světových trzích!
Do Iráku má v nejbližší době dorazit speciální tým, který bude ukradené historické předměty hledat. Také univerzita v Chicagu například začala na své internetové stránky zařazovat seznam předmětů, u nichž se má za to, že zmizely. Její experti vycházejí z toho, že z bagdádských muzeí bylo ukradeno 50 tisíc až 200 tisíc skvostů poté, co město obsadily americké jednotky. KRITIKA USA: Archeologové a historici umění Spojeným státům vytýkají, že při útoku na režim Saddáma Husajna sice přijaly PREVENTIVNI OPATRENI K OCHRANE ROPNYCH ZARIZENI, ALE KULTURNI PAMATKY PREDEM NEZABEZPECILY a dokonce v prvních dnech proti rabování ani nezasahovaly. Panel expertů mezinárodní organizace dospěl k závěru, že devastaci muzejních sbírek v Bagdádu a dalších iráckých městech mají na svědomí nejen rabující davy, ALE ROVNEZ SPECIALIZOVANI ZLODEJI, KTERI KRADLI NA OBJEDNAVKU. Britský kunsthistorik a soudní znalec Dick Ellis upozornil, že pátrání by se mělo soustředit především na Británii, která je světově nejproslulejším trhem iráckých a obecně mezopotámských předmětů.
Irácké skvosty končí ve Švýcarsku Část z uměleckých děl nevyčíslitelné ceny, a tudíž mimořádné sběratelské hodnoty, jimiž se ještě před deseti dny pyšnila irácká muzea, skončí ve Švýcarsku anebo jím projdou. Umožňuje to "děravá" švýcarská legislativa. Jak dalece se projeví šok z vyrabovaných iráckých muzeí, se ukáže až v červnu, kdy o ní má jednat druhá komora parlamentu. Michael Müller-Karpe však za jediný účinný prostředek proti vykrádání muzeí a ilegálnímu kšeftování s uměním považuje úplný zákaz obchodu s uměleckými skvosty. "Dokud se bude vědět, že za ukradený svitek pergamenu z Mezopotámie kupci nabízejí desítky tisíc dolarů, nezabrání vyplenění muzea žádní hlídači," uzavírá.

12561

23.04.2003 17:44

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

To je opravdu jak u blbejch. Pořád hulákate o těch, co si davaj kolem pasu výbušniny, ale neptáte se P RO Č ???
Izraelská armáda na okupovaných územích nevrazdí nevinné civilisty???
ROZDIL JE V TOM, ŽE TO JE O F I C I A L N I POLIKA!!!!
Palestincům nenechala nic, oni jako páchají sebevražedné útoky jen tak z libosti a nudy?? PROC JSTE SE VY NEPOUCILI? PROC VY JE NENAVIDITE A BERETE JIM VSECHNO??? JAKOU ODMENU ZA TO CEKATE? SNAD NE VDECNOST!

12643

23.04.2003 17:51

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

Hned jo? To je teda vtip. Oni od vzniku Izraele jenom ztraceli, to mají čekat asi až na raj po smrti. Pekna rada.Nemate nejakou lepsi?
Izák Rabín ji mel a byl zavrazden prave sionisty. ONI MIR NECHTEJI, MUSELI BY VRATIT UZEMI, PALESTINCI MIR CHTEJI, PROTOZE BZ DOSTALI UZEMI ZPET. To znamena, ze Izraeli vyhovuje valka proti arabskym zemim praktikovana pres Washington. Na tohle je v dnesni dobe rada draha. Lepsi kdyz se zidi porad samolituji, ale k druhym se chovaji barbarsky. O rasismu k Arabum tu mlcite, porad chteji, aby se to tocilo jen kolem jejich situace. Zadna bezpecnost, a to ani americka, se neda zajistit nasilim. To je uplne ta nejprimitivnejsi vec.

12644

24.04.2003 11:47

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

Není vůbec užitečné filozofovat stále jen o 50 leté minulosti, ty domy jsou Palestincům bourány celou tu domu, ale HLAVNE I DNES, den za dnem, dokonce při nich 2x převálcovali americkou mírovou aktivistku Cori, která chtěla dům bránit před zbouráním, zrovna tak postřelili palestinského představitele v Knesetu Azmy Bšára, který demonstroval s obyvateli také proti bourání domů. To by se každý tvářil hned jinak, kdyby ho někdo nechal i s rodinou před troskami vlastního domu. Tomuhle se říká nedostatek empatie. Ano, Izrael byl omylem zasazen do islámského světa (islámských Arabů není 600 milionu, ale asi 300 milionu], ale to neměnní nic na tom, že oficielni politika dovoluje neustálé vyvražďování nevinného obyvatelstva za podpory USA. To vám neustále uniká, a také to, že před vznikem Izraele nebyl v soužití se židy žádný problém, to naprosto někteří diskutující schválně ignorují. V naprosté většině arabských zemí se obyvatelstvo naprosto snáší s křesťanskou menšinou (není potřeba, aby rasisti hned psali o vyjímkách, mluvím o normálních lidech a ne fanaticích, UCHYLNI JEDINCI JSOU VSUDE A PACHAJI TRESTNE CINY VE VSECH ZEMICH, hlavně v Americe a nevyjímaje i Česko). Ovšem Západ proti nim vede křižáckou agresivní válku, tak nebude samozřejmě jejich sympatizanty, to snad je pochopitelné, ten si z těcho národů sám vytváří své nepřátele. Izrael nejen od svého vzniku masakroval civilisty, ale vede proti nim i přes rok trvající děsivou vyhlazovací válku a pořád vehementně dává najevo, že žádný Palestinský stát nechce. Byl ustanoven Abu Mazen jako ministerský předseda v palestinské vládě, že je vůči Izraeli hodně umírněný. I on bude neschopný proti izraelským jestřábům cokoliv pozitivního podniknout. Jim se nehodí uklidnění, ale pokračování ve vraždění. Nijak se tu nezmiňuje fakt, že to zahrnuje i křesťany, Betlém a jiná křesťanská města nejsou žádnou vyjímkou stejné agresivní politiky. TIM NENI VINO NABOZENSTVI, ALE AGRESIVNI ZAJMY, KTERE CHTEJI ZRYCHTOVAT VSECHNO PODLE SVYCH NACIONALISTICKYCH RASISTICKYCH CILU.

12716

26.04.2003 02:05

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

..ale pouze v angličtině pro západní novináře a v palestinských médiích o tom není ani zmínka.. VZDY TO JE I V PALESTINSKYCH A OSTATNICH ARABSKYCH MEDIICH. UMYSLNE ZAMLZUJETE…jak palestinská samospráva podporovala terorismusKDOKOLIV JE ZE ZOUFALSTVI ROZHODNUT K SEBEVRAZEDNE AKCI, NEBERE SI K TOMU URCITE SOUHLAS OD PALESTINSKE VLADY. PTEJTE SE MISTO TOHO PROC TO DELAJI A NELKEJTE TU JAKO ZE JSTE VY TA OBET..VY JSTE OKUPANTI!! Když Izrael nabídne Sýrii celé Golanské výšiny výměnou za mír a Sýrie to odmítne s tím, že od Izraele požaduje ještě část jeho území TA ZADALA NAZPET I PRIRODNI REZERVOAR VODY, KTERY PATRIL JI A KTERY IZRAEL NENI OCHOTEN VRATIT. NELZETE TU O IZRAELSKEM UZEMI!!! Když se Izrael stáhne z jižního Libanonu a TY UTOKY POKRACUJI NE KVULI LIBANONU, KDE IZRAEL V ROCE 1982 BOMBARDOVAL A ZMASAKROVAL CIVILNI OBYVATELE, ALE PROTO, ZE IZRAEL PROVADI GENOCIDU A OKUPUJE CELE PALESTINSKE UZEMI. Když Arafat porušuje jeden slib za druhým, není to důvod, proč přestat vyžadovat od Izraele ústupky za nové sliby. JAKE USTUPKY IZRAEL KDY UDELAL??? A KDO JE NA NEM ZADAL??? SNAD NE USA !! IGNORUJETE TA NEJZAKLADNEJSI PRAVA PALESTINCU ??Když teroristé z řad islámských radikálů v New Yorku a ve Washingtonu zabijí 5 500, ANO BYLO JICH 4000 A NEJEN AMERICANU, BYLI MEZI NIMI I ARABOVE, PRAPODIVNE JE ZE MEZI OBETMI NEBYLI ZADNI ZIDE, TEN DEN SE TOTIZ DO PRACE NIKDO Z NICH NEDOSTAVIL. A arabský svět jásá, PROTOZE AMERIKA PODPORUJE IZRAEL A TIM PODPORUJE I JEJICH VYVRAZDOVANI. TI LIDE DIKY JI I VAM ZTRATILI VSECHNO, VUBEC TU JEJICH RADOST NEOMLOUVAM, ALE MOHU TO POCHOPIT, NAVIC PALESTINSKA VLADA HNED VYJADRILA AMERICE SOUSTRAST A LITOST. Další důvod proč od Izraele požadovat jednostranné ústupky. KDY KDE A JAKE ??? A ZA TECH 4000 OBETI ZEMRELO O HODNE VICE LIDI, JEN V AFGANISTANU JICH BYLO PRES 4 TISICE, TI LIDE ZA NIC NEMOHLI, V IRAKU JICH BYLO TISICE, TI TAKE ZA NIC NEMOHLI, TY ALE NELITUJETE, SAMOZREJME, PRO ZMENU JSTE TO VY, CO SE RADUJETE! V NY BYLA UTOKEM ZNICENA DVOJCATA A CELY SVET USTRNUL V UZASU A STAL PRI USA, DNES JSOU TOTALNE ZPUSTOSENE HNED CELE DVE ZEME A SVET STOJI V UZASU, ALE TENTOKRAT Z AMERICKE AGRESIVITY.Tak se to samozřejmě netýká terorismu palestinského. JAK TO, VDYT AMERIKA JIM RIKA TERORISTI, BUSH A SHARON JSOU VE VSEM JAK KLONOVANA DVOJCATA. Když Američané s (podporou) Evropy EVROPA JE PROTI SVETOVEMU TERORISMU, ALE NA PALESTINU MA SAMOSTATNY NAZOR, ZAPADNI EVROPU VYNECHTE… bojují proti těm, kdo plánují a (sponzorují) VYBUSNINY OKOLO TELA A NASLEDNA SMRT POTREBUJE SPONZORY?sebevražedné bombové útoky: Neznamená to, že Izrael má (sebemenší právo) činit na svou obranu totéž. A BORENI STOVEK DOMU A ZNICENI VESKERE INFRASTRUKTURY, HISTORICKYCH PAMATEK, PRERUSENI ELEKTRICKEHO VEDENI A NICENI REZERVOARU S VODOU, MASAKROVANI CIVILISTU ARMADOU - TO MA NECO SPOLECNEHO SE SEBEMENSI OBRANOU??? Když je (většina Izraelců) připravena ke stažení IZRAEL SE NECHCE VUBEC STAHNOUT ze Západního břehu a Gazy a souhlasí NESOUHLASI se založením palestinského státu na těchto územích výměnou za mír: PROC BY PALESTINCI

Kráceno (Editor)

12834

26.04.2003 02:07

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

V Izraeli nastúpila nová vláda: Konec mieraIvan HromadaLen pár hodín pred slávnostnou inauguráciou novej izraelskej vlády prezradil designovaný premiér Ariel Šaron v Knesete, že ustupuje od svojho záväzku vytvoriť palestínsky štát, s ktorým rátal Washington v tzv. „postupnom pláne“. Ďalej uviedol, že táto otázka je v koalícii predmetom sporu. Táto myšlienka bola vypustená z textu dohody, na základe ktorej do vlády vstúpili ultrapravicové a náboženské strany podporujúce osídľovanie okupovaných území Izraelčanmi. Člen palestínskeho kabinetu Saeb Erekat reagoval na Šaronove vyhlásenia o neexistencii „postupného plánu“ a mierového procesu tým, že nazval Šaronovu vládu „vládou osadníkov pre osadníkov od osadníkov“. Vodca izraelskej opozície, predseda Strany práce Amram Mitzna vyhlásil, že zostava novej vlády ukazuje, že šanca na urýchlené vyriešenie sporu s Palestínčanmi je v nedohľadne.

12835

26.04.2003 02:39

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

To je jedno, co si mysli cynici. Neprestanou, dokud vy neprestenate je vrazdit. Pisete tu same lzi a nema cenu je vyvracet, lidi nejsou hlupaci.

12837

26.04.2003 02:43

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Rachel Corrie 213.?.?.?

Americkou aktivistku v pásmu Gazy usmrtil izraelský buldozer
Tisícovka palestiských demonstrantů se včera zúčastnila symbolického pohřbu americké mírové aktivistky, která zahynula pod koly izraelského vojenského buldozeru. Americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že třiadvacetiletou americkou studentku Rachel Corrie z Washingtonu přejel v neděli izraelský buldozer, KDYZ SE POKOUSELA ZABRANIT ZBOURANI DVOU PALESTINSKYCH DOMU V RAFAHU. Vyjádřilo hlubokou lítost nad její smrtí, kterou označilo za tragickou. UVEDLO, ZE AKTIVISTKA PATRILA K SKUPINAM SOLIDARITY S PALESTINSKYM LIDEM A ZUCASTNILA SE AKCE INTERNACIONAL SOLIDARITY MOVEMENT.Ministerstvo odmítlo nehodu odsoudit, ale poukázalo na to, že oznámilo Izraeli, že očekává, že věc bude podrobně vyšetřena.

Izraelská armáda uvedla, že smrt aktivistky byla politováníhodnou nešťastnou nehodou, aktivisté ji ale nazvali úmyslným zabitím.Lékař Ali Músa, ředitel nemocnice Abu Júsef al-Nažár a jeden americký mírový aktivista uvedli, že Rachel Corrie pocházela z Washingtonu a zemřela na následky zranění lebky a páteře, když ji přejel izraelský buldozer.Mluvčí izraelské armády informoval v prohlášení, že je patrné, že buldozer do dívky narazil nedopatřením, když se k němu velmi blízko přiblížila, přestože ji bylo nařízeno, aby se vzdálila. Tvrdil, že řidič obrněného buldozeru měl špatný úhel pohledu a nemusel ji vidět. Vojenský mluvčí upřesnil, že řidič buldozeru nebyl vzat do vazby, protože vyšetřování ještě neskončilo. V prohlášení je také uvedeno, že několik desítek demonstrantů vstoupilo do zakázané oblasti a pak překáželi činnosti armády (Poznamka: Vlastníkem jednoho domu byl palestinský právník) Místní palestinští činitelé oznámili, že izraelská armáda zničila dva palestinské domy, když došlo k nehodě a smrti americké aktivistky. Televize al Džazíra odvysílala v neděli večer 16.3. dřívější rozhovor s Ratchel Corrie. Ta připravovala festival pro palestinské děti, kterým se věnovala. Mluvila s velkým nadšením o své práci, a že pro tyto děti je ochotna obětovat vše. Hovořila o tom, jak je jejich život nepředstavitelně těžký, neslyší nic jiného než hřmot tanků, neznají nic jiného než zabíjení, při kterém ztrácejí členy rodiny, jsou na nich podepsány následky ztráty příbytků, to vše se hluboce vrývá do jejich psychiky. S velkou rozhodností obvinila americkou vládu, že "způsobuje svou politikou utrpení palestinskému lidu" a George Bushe označila za "zodpovědného za válečné zločiny". Dopisy, jak psala domu rodicum jeste koncem unora: Rachel Corrie: http://www.guardian.co.uk/israel/Story/0,2763,916299,00.htmlSnámky ukazující příběh Rachel Corrie: look at these pictures showing the story of an american girl (Rachel Corrie)http://www.bintjbeil.com/images/album/0com_rachel.html


12838

26.04.2003 19:50

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

Erika 213.?.?.?

Dokonceni odstavecku na Re:
PROC BY PALESTINCI NECHTELI MIR A SVUJ STAT, CO TO VYKLADATE ZA POVIDACKY PRO BLBECKY??? Tak jsou Palestinci obětmi izraelské brutality, TO JSOU URCITE!!

12868

27.04.2003 13:29

Izraelci v Palestině vraždí každého, kdo jim stojí v cestě

RE: Divame se vsichni na to samy ?

Erika 213.?.?.?

S vaši myšlenkou v zásadě souhlasím, mám k ní však důležitý dodatek:
Pokud lidé nejednají podle ideologického scénáře, nedá se považovat
kritičnost vůči autoritám a psaní z hlediska obyčejných lidí za zaujatost. Neda se také považovat za zaujatost, když někdo neuvažáje jen podle šablon, ale podle vlastní zkušenosti. Jinak příspěvek pokládám za dobrý do diskuze, která je na úrovni.

12885

27.04.2003 15:51

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Anonymita by nemela lidi zbavovat slusneho osloveni.

12894

27.04.2003 22:14

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Kdybyste si chtel vsimnout, tak byste zjistil, ze zprava byla primo od mistniho zdroje. Snad se nedomnivate, ze ti chudaci Iracani nemaji jinou zabavu, nez si zpusobovovat sami sobe nestesti? Maji ho snad malo? A navic se to nestalo poprve, i to je uvedene v clanku.Kdyz chcete zurnalistiku akorat jen podle vaseho gusta, tak nesesedte pred pocitacem a dojdete si pro zpravy osobne.

12919

28.04.2003 01:45

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Erika 213.?.?.?

tu valku jsme vyhrali s pomerne malym poctem obeti. TO JE TEDY SILA! PO TAK INTENZIVNIM A NEPRETRZITEM BOMBARDOVANI PO DOBU TRI TYDNU VSECH VETSICH MEST A BAGDADU, A POTOM, CO KAZDY VIDEL SPOUSTU ZIVEHO VYSILANI NA SATELITNICH STANICICH!! Zni to mozna mirne cynicky NE JE TO CYNISMUS JAKO HROM, POROVNAVAT VRAZDENI BEHEM VALKY A SROVNAVAT S OBETMI, KTERE SICE OPRAVDU BYLY, ALE K TOMU SE MUZE VYJADRIT JEN IRACKY LID A TEN JASNE RIKA:“ ANI SADDAMA, ANI OKUPANTY!!!
vetsina vydelku za tezbu ropy nepujde uz na stavbu palacu, ale tam, kde je to opravdu potreba. VYTEZKY ROPY JSOU UZ ROZDELENE TAKTO:
1- MUSI SE ZA NE OBNOVIT CELY ZNICENY IRAK, KAPSY ZA TO SI NAMASTI AMERICKE FIRMY, PRIBYDE SPOUSTA MILIARDARU, OVSEM V USA, NE TAK V IRAKU, TAM BUDE DAL BIDA, TAK JAK JE V AFGANISTANU.
2- ZAPLATI SE ZA NI VYDAJE NA VALKU, TO NENI VTIP, O TOM SE STALE AMERICKE VEDENI ZMINOVALO UZ NA SAMEM POCATKU VALKY.
3- ZAPLATI SE ZA NEJ IRACKY DLUH, KTERY PRI PRVNIM POCITANI DELAL 40 MILIARD DOLARU, DNES UZ JE PREPOCITAN NA PRES 300 MILIARD.
4- BUDE POKRACOVAT DAL PROGRAM POTRAVINY ZA ROPU
5- ABY BYLY ZRUSENY SANKCE, BUDE SE MUSET DOKAZAT, ZE IRAK NEMA ZHN. TO MUZE TRVAT DLOUHO, DOKUD TAM NEBUDE DOPRAVENO PAR SUDU CHEMICKYCH ZBRANI Z USA. JAK JE ZNAMO, MAJI JICH HABADEJ.
6- NEZ BUDOU MOCI IRACANE MIT VLADU A PRACOVAT, BUDOU ZIT NA ALMUZNE ZE SVEHO PUVODNIHO BOHATSTVI. KDY SE JIM TEDY ZLEPSI ZIVOT????? KDY BUDOU MIT VYSLEDEK ZE SVEHO VLASTNIHO PRIRODNIHO BOHATSTVI???
Takze ta valka neni vitezstvim jen pro nas, ale hlavne pro lidi v Iraku.JAK TO VITE?
VZDYT IRACKY LID SE VUBEC NERADUJE, NAOPAK JE V ZOUFALE TRAGICKE SITUACI A JESTE DLOUHO BUDE, DOTED JE BEZ ELEKTRINY, PITNE VODY, BEZ LECEBNE PECE A LEKU, SPOJU, OHROZENY EPIDEMIEMI, SE ZNICENYMI DOMOVY A CELOU INFRASTRUKTUROU, SPOUSTA JICH JE JESTE RANENYCH, DALSI ZTRATILI MNOHO CLENU RODIN... K TOMU CHAOS Z NAPROSTEHO BEZVLADI...

12931

28.04.2003 01:48

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Erika 213.?.?.?

Na Slovensku Američania, ale aj iní, za používanie vojenských priestoroch platia

A to už je důvod, aby to bylo OK? Tomu se říká totiž prodejnost, a to všichni vědí, že to je moc špatná vlastnost. Vy jste na Slovensku dělali referendum kvůli vstupu do NATO? V Čechách ne, a proto mají lidé s touto politikou právo nesouhlasit.

Takže tak je to..

12932

28.04.2003 02:18

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Erika 213.?.?.?

Ale pane Grahame, nebudte naivni, vzdyt pri posledni invazi do Iraku se prave USA nejen na OSN vykaslala, ale zrovna tak na NATO, musim vam pripominat, ze to bylo kvuli Francii a Nemecku, ktere prestoze jsou jeho cleny, dokazaly rict NE VALCE? Nase zeme si budou muset uvedomit, a ze patri do Evropy a ne vazalsky nasledovat velkeho bratra, ktery kvuli svym vlastnim zajmum jde pres hromady mrtvol.

12934

28.04.2003 12:32

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Erika 213.?.?.?

Obsah, ton jakym je psany, nenavist k Americe, naprostou jednostrannost, naslo by se toho moc.......FANATICKY OBDIV K AMERICE, NAPROSTO JEDNOSTRANNY.
AMERIKA V Y H L A S I L A PRED C E L Y M S V E T E M 4. SV. VALKU (3.=STUDENA]
Nejspis lidem kteri tu valku prohrali : «NERIKEJ HOP, DOKUD NEPRESKOCIS”, JESTE TO ZDALEKA NESKONCILO. VOJENSKA VYHRA A TECHNICKA PREVAHA PROTI SLABE A ODZBROJENE ZEMI NENI JESTE POLITICKE VITEZSTVI A TO TEPRVE ROZHODNE. s zurnalistikou to nema nic spolecneho.....VY ROZUMITE ZURNALISTICE?? PROC SE JI NEVENUJETE??? jenom se predplatitelu radsi neptejte, k jake politicke strane prislusi
A KDO SE JICH CHCE PTAT? A PROC VY TY CLANKY CTETE??? DOUFAME, ZE PREDPLATITELEM NEBUDETE A USETRITE NAS SVYCH PRIMITIVNICH UVAH…Jestli tohle neni propaganda tak uz nic. Ten clovek co to napsal, se snazi akorat vsechny okolo prekricet. VY PRAVE TADY PREKRICUJETE HOLOU SKUTECNOST, NECHCETE JI VUBEC VIDET. JAKO PSTROS S HLAVOU V PISKU SE NECHCETE PODIVAT PRAVDE DO OCI. SAM TU STALE VEHEMENTNE PODPORUJETE AMERICKOU LZIVOU, ZFALSOVANOU A BAGATELIZUJICI PROPAGANDU NEJHORSIHO KALIBRU.. A komu ta propaganda slouzi ? TA AMERICKA ZREJME BLBCUM, KTERI NEUZIVAJI SVUJ VLASTNI ROZUM, ZASE SE PREDPOKLADA, ZE HO NIKDO NEMA A MUSI SE JIM LADOVAT DO HLAVY, PRESNE TAK, JAK TO DELAL TOTALITNI REZIM, KE KTEREMU ONA TAKE PATRI …kde je tedy vetsi demokracie? V SEVERNI EVROPE JE TISICKRAT LEPSI. SLOUZI OPRAVDU KU PROSPECHU VLASTNIM LIDEM A NA KAZDY PROJEKT SE JICH VLADA PTA NA NAZOR V REFERENDU. ZA TO AMERICKA VLADA VYLOZENE KASLE NEJEN NA CELE SVETOVE MINENI, ALE I NA NAZORY VLASTNICH LIDI A JEDNA PROTI JEJICH VULI, VEDE AGRESIVNI LOUPEZNE VALKY A POSKOZUJE TAK SAMOTNY AMERICKY LID. Ceska Republika je clenem NATO A PTAL SE NEKDO LIDI NA JEJICH NAZOR? JAKY TO ZARNY PRIKLAD DEMOKRACIE PO AMERICKU. POSTKOMUNISTICKE ZEME ZASE NEUMEJI NIC JINEHO, NEZ OFICIELNE LEZT NEKOMU NEKAM…

12956

28.04.2003 12:35

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Erika 213.?.?.?

Přesně tak. Amerika neumí nic jiného, než vést válku. Řešit problémy v dotyčných zemích není schopna, protože je naprosto neznalá situace v těchto zemích, následek toho bude úplné fiasko, které ji mezinárodně zcela znemožní.

12957

28.04.2003 12:42

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Erika 213.?.?.?

A co kdyby neplatili - Slovensko by je hned vykoplo?
----------------------------------------------------
Do 24 hodín!

Presne, co jsem napsala predtim, zadna principialnost, ale jen nezakryvana prodejnost...platit se da dnes za vsechno, ale jednou za takovou spinavou politiku zaplatite i vy!!

12958

29.04.2003 14:13

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

You must be out of your mind !

Nez jeden, sam z anonymni pane Malino, druhemu hned neco nevybirave pise, mel se by se nejdrive zamyslit, na co odpovida.
V anglictine you = vy i ty, ale v cestine se neznamym lidem zasadne ze slusnosti vyka, nikoliv tyka. To se vam ovsem nehodi, protoze mnozi z vas, nemluvim o predeslem prispevku, kde jde pouze o lezerni ton, z prispevovatelu potrebuji tykani, aby mohli prejit lehce k nadavani, to s vykanim totiz nejde...
Normalne v zivote take nekomu cizimu netykate, jenom kdyz se hadate a ztratite sebekontrolu nad slusnym chovanim. Tento prispevek patri vam, nikoliv predeslemu, tam jsem to nechtela takto rozebirat, nestalo to za to...

13032

29.04.2003 14:27

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v p

Erika 213.?.?.?

Nemusite zbytecne filosofovat co je jasne. Lidi, kteri byli primo na miste anebo mistni zprava je urcite verohodnejsi, nez co jeden pise nejen nahony vzdalen mistu, ale i nahony vzdalen realite. To je vase chyba, vase neduverivost a vase vec. Neplati vseobecne.

13033

29.04.2003 14:29

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: O Cernobylu

Erika 213.?.?.?

Nestastna nahoda. Ja bych spis pouzil vyraz "komunisticky slendrian"........
ale tady ten clanek zrovna mluvi o americkem
slendrianu. Proc stale ta neobjektivnost a zaujatost?
Svet rozhodne neni cernobily, jak nam ho tu predkladate stale vy.

13034

29.04.2003 14:38

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Fuj, to je teda odporny vymysl. To se muzete odpovolavat na co chcete, ale jedina skutecnost, ktera z toho vyplyva je ta, ze jste fanaticky rasista az za hrob a ze ty vase slataniny nemaji pro nikoho absolutne zadnou cenu!!

13037

29.04.2003 14:45

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

A tohle zase patri panu Honzovi USA a take panu Paleskovi,
pro priste budu uz pro jistotu vzdy kopirvat tex, koho se bude Re tykat:

Je to presne tak, tesi me, ze jsou lide, ktere k mysleni pouzivaji logiku. Spousta jinych ma jediny duvod psat tak jak pise, fanaticky rastismus az za hrob. Jako tady Brnak a spol.

13039

29.04.2003 19:30

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Víš co ,čím mohou jinak Palestinci proti fašistické vládě Izraele
bojovat!!!
------------------------------------------------------------------
Toto je práve Palestínsky problém, mali by sa snažiť už konečne dohodnúť.

Oh ta bozi prostoto, ona je s nacistickou genocidou a okupaci mozna dohoda ? Maji se na ne hezky usmivat a slusne zdravit ? To jsou neocenitelne rady. Ovsem vas problem to neni, pisete si tady jen tak pro zabavu (ovsem mam podezreni, ze z vaznejsiho duvodu, vase prispevky tomu dosvedcuji, nemuzete se zakamuflovat), nezalezi vam vubec na nejakych Palestincich a jejich tragickem osudu, ktery si sami nezavinili. A kdyz uz chcete mluvit o nabozenskem fanatismu, co takhle z jineho soudku, toho krestanskeho: Je znamo, ze Bush je velmi pobozny, stale se modli a ma vnuknuti primo od Boha, ze jedna spravne, kdyz jde do kazde valky, ma jeho pozehnani, on to vi, (pozn: to neni primo rouhani se tak zbozneho cloveka?? Myslet si, ze je nejakym prorokem k zabijeni??? Vite, ze Hitler delal to same????) Bush vyhrozuje totiz spouste jinych zemi, ktere ho nebudou poslouchat na slovo, a ta preventivni valka byla vedena proti zemi, ktera mela strasne zaostalou vojenskou techniku a dosud ty zatracene neobjevene ZHN, a temi prece Saddam ohrozoval cely svet a hlavne preci Ameriku (ona je tam podle potreby dopravi, kdyz ovlada Irak, jak jsem psala, ma jich sama dost k dispozici pro cely svet, natoz na svetove predstaveni pro Irak). I kdyby se tam nasly, tak kazdeho logicky napadne, proc je tedy Saddam nepouzil, kdyz uz bylo vsechno pro neho ztracene? Pane Grahame, kdyz se tak ohromne ve vsem vyznate, nemohl byste nam to osvetlit? : toš info o islame, ak potrebujete doplniť vedomosti: UPOZORNENI: TOHLE NENI INFO O ISLAMU:
ftp://ftp.sac.sk/pub/sac/educult/islam.zip SIONISTI SE VELMI INTENZIVNE VENUJI TVORBE STRANEK O ISLAMU ZA UCELEM JEHO ZFALSOVANI A TIM VYLOZENE JEHO POSKOZENI , TO JE TA JEJICH MEDIALNI PROHNANOST. Kdyz tady tak rad pisete prispevky porad o islamu, tak byste predne mel opravdu neco o nem vedet, ze skutecnych zdroju a ne nam tady podavat jen vas osobni, zaujaty a nicim nepodlozeny nazor, anebo ho nam predkladate ze zfalsovanych zdroju, ktere se vam jenom hodi pro vasi nenavist k jinemu nabozenstvi, o kterem fakticky nic nevite. Tady jste se zminil, ze neustale psani proti zidum je problem u pisatele a ne v zidech. Musim vas upozornit, ze delate uplne to same s muslimy… A ono tech fanatickych zidu prahnouci po svetovlade je dnes plno primo v americke vlade, urcite vam je nemusim vyjmenovavat, krome Bushe jsou to ti ostatni jestraby. A pro pro izraelskou vladu se uz pouziva stejne slovo: jestrabi, to je totiz jedno a to same, nenavist k jinemu nabozenstvi, proto zidi tak fanaticky fandi Americe!!!!!! Vzdyt diky prave ji delaji to co delaji…az se jednou zhrouti, zhrouti se i s ni, NIC NA SVETE NETRVA VECNE. BYLA CISARSTVI, BYLY SVETOVE MOCNOSTI A KDE JSOU DNES???

13054

29.04.2003 19:37

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Pane Peleska, pisete moc hezky, ale moje rada: zdrzte se opravdu nadavani, takhle davate moznost, aby se vsichni ti zide mohly opravnene vrhnout. Kdyz budete psat slusne a dobre, oni se stejne na vas budou vrhat, ale uz to nebude opravnene!!!

Vsimnete si, ze mi oba piseme Brnak s velkym B tak jak to ma spravne byt gramaticky, ale on sam si pise s maly b, ktere je pro nej vystiznejsi, tak pozor brnak, a ne Brnak, on si to velke pismenko vubec nezaslouzi..

13055

01.05.2003 02:25

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

Erika 213.?.?.?

Odpoved panu Grahamovi:
a svedčí to o ČESKEJ PREDANOSTI, MILÁ PANI ERIKA, ANO?

ANO, zdaleka se nedomnivam, ze je prodejne jenom Slovensko. Hlavne se to tyka cele postkomunisticke Evropy, ale samozrejme, ze zase nejenom ji.. ale prodejnost zustava prodejnosti, at se tyka kohokoliv!

Ale bude (clenem NATO) a nebude o tom referendum. Nie je treba. Ústava SR to nevyžaduje.

A procpak si myslite, ze zeme severni Evropy delaji referenda zcela pravidelne, nejen na vsechny dulezite projekty, ale i ke vsem dulezitym otazkam a vrcholne tak respektuji nazory svych obcanu. To je dukaz nejspravnejsi prime demokracie. Ne, ze si jednou za dlouhe roky nekoho zvolime, oni se zmeni a delaji ruzne politicke pletichy, mnohdy dokonce skodi vlastnimu narodu a nikdo proti nim nic nezmuze.

Maji snad zeme severni Evrope tak nedokonalou ustavu? Jsou snad zaostalejsi nez Slovensko, ktere zadne referendum nepotrebuje z duvody sve ustavy???

NATO je momentálne pre Slovensko spoločenská nutnosť.
NATO pôsobí ako veľký anachronizmus:
Nemyslite, ze si tu protirecite? Pokud vezmeme za bernou minci to o tom anachronizmu, TAK PROC MERMOMOCI DO NEHO TEDY CHCETE?

Na Slovensku Američania, ale aj iní, za používanie vojenských priestoroch platia.
A co kdyby neplatili - Slovensko by je hned vykoplo? Do 24 hodín
Ako to myslíte predajnosť? Američania sú u nás ako hostia.

Opravdu velice podivni hoste!!


13130

01.05.2003 15:15

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Nejsem na zkoušce ve škole, abych vám povinně vyjmenovávala vámi určenných 10 zaniklých civilizaci a mocnosti, a informace informace o islámu si vyhledejte také sám, ale kdybyste měl opravdový zájem, který nemáte, spoléhal byste se rozhodně na odborné a písemné, ne jen zase na nějaké rasisitické plátky, které se vám právě velice zamlouvají.

Zánik mayské civilizace, zánik římského imperia, zánik osmanské říše, zánik Rakousko-Uherska, konec kolonialismu velmocí Francie a Britanie, po známých nesmírných millionových obětech i hitlerovského Německa, prohra americké velmoci ve válce ve Vietnamu, zánik diktátorství v Indonesii, v Chile i jinde, (Saddama ac hrozného diktatora nepocitam, protoze to je současnost a zásah nelegitimni války, takže odhad proamerického, ale i vlastního pozitivního vývoje v Iráku je velmi předčasný) zhroucení Sovětského svazu a celého socialistického tábora.
Tak jak vidíte, příště je na řadě rozpad imperiálních Spojených státu, pro jejich roztahovačnost a arogantnost, přes jejich diktát celému světu, že buď budou na slovo poslouchat anebo jim to všechno rozmlátí nehledě na civilisty a jejich soustavným bombardováním, čímž si vyslouží nesmiřitelnou nenávist samotného obyvatelstva. Oni lide nežijí z hezkých proslovů, ale z činů.Kvůli agresivnímu, násilnému vývozu západní kultury do světa (nebyli právě komunisti obviňováni z vývozu revoluce? Zdaleka není náhoda, že i Bush razí k boji proti terorismu stejné heslo: „Kdo není s námi, je proti nám“[mrknutí jedním okem] Ale ještě bohužel vezme sebou nekonečné množství lidských obětí, než se konečně zhroutí.

13150

01.05.2003 15:17

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Palestínci vedú prehratú vojnu. Toto potrvá, kým sa znovu nezmení geopolitická systuácia.

Samozřejmě, že to je v součastnosti marný boj, ale co bude jednou, to se může jen těžko předpovědět. Můžete od lidí chtít, aby žili v neustálem ponížení, zbaveni veškerých zpráv, decimováni na jejich vlastním zabraném území a aby mlčky přihlíželi, jak na troskách jejich domovů jsou stále stavěné žídovské kolonie? ONI TOTIŽ OPRAVDU NEMAJI CO ZRATIT, VŠECHNO JIM BYLO ODŇATO, takže ty naivní řečičiky, že oni si neváží životů svých a ani jiných, to jen znamená, že k tomu musí mít sakramentsky pádný důvod, to z vás nikoho nenapadne? Takovéto názory nejsou důkazem právě velmi naivního a zkresleného pohledu na svět?? Pořád velmi zjednodušeně omíláte následky a uvádíte nepodstatné příčiny, přitom úplně ignorujete kořeny příčiny! Ano svých životů si po nelidském utrpení člověk přestane skutečně vážit, zrovna tak životů těch, kdo mu právě ta utrpení způsobili....

Takže to není z přiblblosti, jak tu někteří pisatelé uvádí, spíš to je důkaz jejich přiblblosti. Upozorneni: Používám jen vaše vlastní vyrazy!! Nejste tak slusní, abyste se na druhé vrhali..

Viete, ono je dôležité rozoznať antipatiu od pocitu osobného ohrozenia.

Kdo vás prosím vás ohrožuje? Nechovejte se k islámu jako barbaři a on vás rozhodne ohrožovat nebude. Vy nevíte, že i západní myslitele upozorňovali na to, že po válce vzroste terorismus? Vy nevíte, že lidé odpovídají na spáchané násilí také násilím, když protivníci sami nehledají politické řešení a vedou například nelegitimní válku? Ono není dost normální kriminality, ktera vás může potkat na každém rohu, zrovna vy jste ohrožen muslimz? Vite, co? To je důkaz vašeho nedobrého svědomí: „Čiň dobře a dobro ti bude učiněno“.

13151

01.05.2003 15:21

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Pani Erika, vy ste tak nekončne naivná. Je predsa evidentné, že každý radšej jedná s víťazom, ako s porazeným. Tak isto víťaz omnoho ľahšie presadí svoje stanovisko ako porazený. Nemôžete tvrdiť, že USA sú hlúpi, pretože vyhrávajú...

To vase obvineni neni vubec na miste. Kdyz uz neexistuje diktator ani jeho rezim, tak temi porazenymi jsou iracti obcane? Ne prave to melo byt osvobozeno od utlaku? Vy nevite, ze Iracani Americany oznacuji za okupanty? Ze deti po nich uz hazi kameny? Vite jak to nakonec dopadne? ZHN se nenasly, prestoze se kvuli nim vedla invaze a kvuli nim Irak byl pro USA takzvane nebezpecny a protoze iracky lid odmita okupaci, bude opet nazvan teroristy, kdyz si budou chtit vladnout sami sobe a bude jim to znemozneno. A pak vsichni budou postizeni demenci, ryhle zapomenou, jak to vubec bylo s duvody valky a svobodou pro Iracany, a bude se zase bojovat proti tem “priblblym muslimskym teroristum”, ze ano. USA vedlo nelegitimni valku a jejich rozhodnuti neni hloupe, hloupi jsou vzdy ti, kterych se nasledky tykaji. Nikdo nebral varovani, ze tou agresi stoupne terorismus jeste vic, vite on terorismus je zbrani slabych, kteri nemaji na svou obranu armadu…

13152

02.05.2003 11:22

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Vy jste ohromny, nejdrive se mi porad na neco vyptavate, ale pak davate ostentativne najevo, ze vas to vlastne vubec nezajima. K tem utokum proti civilistum vam mohu rict dulezitou okolnost (neznamena to, ze to schvaluji, pouze vysvetluji), urcite jsem to nekde psala. Ono totiz kdyz se jedna o poustni krajinu, tak kazdy Palestinec kracejici ke k vojenske izraelske kontrolni hlidce bude zastrelen drive, nez tam dojde. Proto obycejni zoufali lide nemaji zadnou moznost bojovat proti nacisticke armade. Ale Hamas likviduje velmi casto vojenskou techniku a izraelske vojaky, o tom promptne mlcite, to se vam nikomu nehodi. Ze Izraelci decimuji armadou rovnez civilisty, o tom tady vsichni mlcite, vam se nechce odpovidat, protoze na ty argumenty nechcete a ja vas ani o odpoved nikdy nezadam. Vy mi tady pisete "prosim odpovezte",ja se zrovna vam nevnucuji, ale za ten cas mi vazeny pane take nestojite.

Ja odpoved pisu pro hlavne pro jine prispevovatele, oni tu odpoved totiz ctou vsichni, nejenom vy. A zjistla jsem velmi dulezitou vec: Zidi (ne vseobecne, ale ti extremisti) se tady stale roztahuji se svou lzivou propagandou a kdyz dojde na nekoho, kdo ma o tom prehled, tak jsou u konce, zmuzou se tak mluvit o furii anebo podobne, opravdu padne argumenty!!!

13200

02.05.2003 11:53

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Dekuji vam za oceneni, ja si take velmi vasich prispevku vazim, vy pisete primo z USA, tak tim jsou cennejsi, ze si zachovavate zdravy rozum a uvazujete logicky. Verim, ze vetsina americkeho lidu je proti tomu, co pacha jejich vlada, i s tim jak podporuje nacisticke praktiky Izraele. Mate naprosto pravdu v tom, ze tady extremisticti zide se tu snazi dokazat, ze Palestinci nejsou normalni lide, tim vlastne dokazuji i svuj nepricetny rasismus. Proto musime o tom psat, je to hlavne pro ty, kdo neumi anglicky a nemaji o tom dostatek informaci. Samozrejme na lidi, kteri se tu neustale pohrdlive vyjadruji k islamu a k "Arabakum", to pusobit nebude, ale to take neni nasim cilem.Ti, co jsou zavisli jen na ceskych mediich, nikdy nebudou znat skutecnost.
S diky Erika

13203

02.05.2003 12:03

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Mateji, Mateji pisete neco, co ja vubec nepsala!
Z hnevu mate fantasmagorie! Co ten vyplod s Velkou rijnovou? Ja preci psala o zanicich a ne vznicich, holt logika u kazdeho nefunguje. To neni pro me zadna novinka..Staci cist diskuze tohoto typu. A ze se bude zpivat a tancovat na celem svete? Ja takovy optimista nejsem, ale dejiny pujdou dal, nakonec podle vule vetsiny lidi, nebudou brat ohled na zadneho jednotlivce.

13204

02.05.2003 17:17

Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

RE: Jak vypadá svoboda po americku pro Iráčany v praxi

Erika 213.?.?.?

Podívejte, diskutovat vzájemně je úplně zbytečné. Je to v různém videní světa.. TA ARGUMENTACE S PALESTINSKYMI DETMI JE ABSURDNÍ PODLOST. Nemůže nikdo chtít, aby ty děti seděli 10 let na zadku doma, ony jsou jako každé jiné děti, ale oproti vašim dětem nevědí, co to dětství je, ony dlouhá léta jenom nesmírně trpí, tohle vás ovšem nevzrušuje. Vás vzrušuje jenom diskutovat a o nic vám přitom nejde.
Když výrostci házejí na okupanty kameny a oni do nich střílí na ostro, tomu vy říkáte palestinský terorismus, když dopadají nevinným lidem bomby na hlavu, berou jim životy i přístřeší, včetně těch nejmenších, batolat a nemluvńat, tak tomu řikáte palestinský terorismus. Je z toho dostatečně jasné, kdo jste..
A proto nemám absolutně zájem s vámi diskutovat a něco vám vyvracet, na to byste musel mit humánní cit, samotná diskuze je k ničemu..
Vím, že Erika je židovské jméno a je to proto, aby oni četli moje příspěvky. Jestli stoprocentně nerozumím slovenštině, není moje chyba, že už patříte k cizím krajům. Děkujte skutečnosti že když už došlo k tomu civilizovanému rozvodu, a tím to zůstalo bez obětí, a proto také bez návisti, nemohlo se to však obejít uplně bez následků. Já si nerozumím s vámi nikoliv z jazykových důvodů, ale z principu. Já cítím hluboký soucit se všemi utiskovanými a trpícími lidmi, protože sama jsem člověk, a proto mi to nemůže být lhostejné. A prosím vás, už mi neodpovídejte...

13215

04.05.2003 10:45

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

VŠEM ŽIDO-BIJCUM: JSOU TO ŽIDI, KTEŘÍ POŘÁD CHTĚJÍ NĚKOHO BÍT!

Nikdy jsem proti vám nic neměla, až do doby, co čtu diskuze, jsem zjistila, jak jste se svou primitivní barbarskou nenávistí odporní. Desítky let kňučíte o holocaustu (věřím, že byl) a přitom, pořád, na každém řádku, tady dštíte svou hnusnou nenávist vůči druhým, nejradši byste vyvraždili celý svět, abyste na něm se roztahovali sami, nejenom v Palestině. Jak mohou lidi, kteří tak trpěli, volat po utrpení jiných??? To je důkaz vaší zvrácenosti a úchylnosti. Tím se před celým světem znevažujete, ti vaši mohamedáni jsou tisíckrát lepší než vy. Oni zabíjejí jen v naprostém zoufalství a v sebeobraně z vaší praktikované jejich genocidy. Myslíte si také, že jste nadlidi, přitom z vašich příspěvků je znát, že jste naprostí podlidi a barbaři..sami jste teroristi a ne ti, co na nej odpovidaji.

Kdybyste měli atom rozumu a nezatmíval vám ho ten váš hnusný cynismus , uvědomili byste si, že KDO S ČÍM ZACHÁZÍ, TÍM TAKÉ SCHÁZÍ.
Děláte hanbu svému národu i svému náboženství a přivoláváte na sebe hněv boží i hněv lidí. Hanba vám!!!

TIM SE OMLOUVÁM VŠEM SLUSNYM ZIDUM, KTERYM MUJ PRISPEVEK NEPATRI, A KTERYM VY SMRTELNE SKODITE!!

13310

04.05.2003 10:49

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Mate pravdu, ale Americani rozhodne neprisli kvuli svobode irackeho lidu, nebudou za ne bojovat a ani umirat. Ti maji jen sve zajmy za ktere bojuji a na lidi kaslou. Take muslimani nebudou v zadnem pripade, aby jim vladli Americani, zvlast kdyz vedi, ze Amerika je sprazena s Izraelem, berou to za utok na sebe a budou se branit. NIkdy lide, kteri se branili okupaci nebyli teroriste, to je vymysl USA a Izraele a blbnou s tim hlavu celemu svetu, pocitaji presne jako za totality, ze lidi nemysli!!! A ze co jim reknou, musi bastit...

13312

04.05.2003 23:49

Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

RE: Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

Erika 213.?.?.?

Jak vis tak presne, ze tu zem zidi ukradli Arabum.
O tom je snad historická pochybnost?

Podle ktereho udobi to chces brat?
Dneska nás určitě zajímá současnost, na historii se už nedá nic změnit.
Rekove by taky mohli zadat zpet Anatolii a Carihrad.
Ale tohle přece právě dělá Izrael, chce zpátky území, ze kterých je více než před 2 tisícemi lety vyhnali Římani, nikoliv Arabové.

A Turky odtud vykopnout Docela by se mi to libilo.
Vykopávání je vaše politika? A to jste na takové barbarství pyšný?
Arabové byli dobyvatele a hrdlorezi
Byli, byli, ale to byli také vikingové a Čingischán, nás zajímají ale dnešní hrdlořezové v Izraeli.

Byli roztazeni po cele severni Africe
Maroko, Alžírsko a Tunis snad někoho vyvražďovaly ke své existenci?

az do Spanelska, jeste ze je odtud vykopli, nekdy ve stoleti patnactem, tedy z toho Spanelska. A zidy zrovna tak.

Židy byli kopáni ze Španělska před příchodem Arabů. Právě za nich dostali všechna práva, o jakých se jim do té doby ani nesnilo. Ale: „Dělejte ďáblu dobře a od se vám peklem odměnn“.

My bychom mohli zrovna tak pozadovat Podkarpatskou Rus, kterou si vzal Stalin po II. svet. valce.
Trefný to příklad, vždyť je to jako šité na Izrael, ten chce na úkor Palestiny získat svou biblickou zemi.

naslo by se toho i vic, jenze ja myslim, ze problem je ten, ze se obe strany nemohou shodnout na tom, kdo drive nebo dele obyval, to ktere uzemi.Obe strany si delaji stejne naroky.

Jestli vy nevíte, kdo tam sídlil posledních dva tisíce let, tak proč sem píšete, vždyť to je všeobecně známé.

Dalsiho Salamouna ted neni, aby to spravedlive rozsoudil.
Když zrovna největší mocnost světa chce Izrael bránit i s jeho fašistickými praktikami, tak je rada opravdu drahá, jak se říká:“Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“.

"placene 'dovzdelavani' na Zvedavci". Aspon by jsme my ( nedovzdelani) mohli lepe diskutovat
Určitě potřebujete intenzivní kurz v dějepisu, máte v něm neuvěřitelně ohromné černé díry, vaše příspěvky svědčí stoprocentně o té nevzdělanosti.

13335

05.05.2003 02:41

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Předpokládám, že to je váš výplod, akorát to tomu odpovídá.
1. Arabská civilizace byla existovala před evropskou.
2. Jestli dnešní Palestinci tak špatně žijí, tak vinu na tom nese tzv. demokratická a svobodná zem Izrael, stejně jako USA, neuplatňují tyto hodnoty na lidi za hranicemi jejich zemí. Pro primitivni srovnání, jako když jeden je dobrý ve své rodině, ale sousedům už jen škodí. Izrael v Palestině soustavně ničí elektrické vedení a rezervoáry s vodou a pak jim soustavně bourá domy. To je pak nějaký život? Co kdyby takhle vám zničil ze zlé vůle váš dům a povraždil vám členy rodiny, možná, že byste to byl vy, který byste chtěl udělat cokoliv, abyste tento čin odčinil. Je to Izrael, který Palestince zbavuje práv a lidské důstojnosti, a proto jim na životě už nezáleží.
Takže než na někoho začnete plivat, zjistěte si všechna fakta. ROZHODNE VSICHNI LIDE NA ZEMI NEJSOU POVINNI ZIT PODLE VASI ZAPADNI MORALKY, ONI JSOU DUSEVNE ZALOZENI A MORALNEJSI NEZ VY. JEJICH SVET JE OPRAVDU JINY, ALE RDOUSI JE PRAVE VAS CYNISMUS A UPLATNOVANY RASISMUS.
Rasismus je podle slovníku: pseudovědecká ideologie, která zneužívá biologické teorie polyfyletismu, zdůraznuje význam rasových znaků a rozdílů a podstatu člověka spatřuje především v těchto znacích jakožto domnělém základu nadřazenosti n. podřazenosti a podřízenosi určité rasy. Jsou „logickým“ následkem těchto názoru, zejména stanou-li se TEORII STATNI, OFICIALNI, V CR JE PROPAGACE RASISIMU TRESTNA. To žijete v tom svobodném světě a tohle nevíte??? Pro vás je dostatečné jezení párků a mražených ryb? A chodit na fotbal? To má něco společného s civilizací??? Jak chudé. Oni mají tu televizi a všichni měli koupelny doma, ale ted nemají ani strechu nad hlavou. Diky právě té vaší západní civilizaci..

13345

05.05.2003 12:10

Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

RE: Izrael reaguje na "Plán cest" novým vystupňováním vojenských akcí v pásmu Gazy a na Západním břehu

Erika 213.?.?.?

Pekne jste to vyjadril. Ja take verim na normalni zidy. Jen mi je podezrele, ze ti jsem nepisi. Prispevky od nich jsou velice ridke i na jinych diskuzich, hlavne je slyset ten fasisticky hlas...

13366

05.05.2003 12:24

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Pane Zdenku,
ja ale vubec nejdu proti vetru. Co ty masove svetove demonstrace proti valce, to nebylo na podporu Saddam, jak to vetsina oponentu tvrdila, to bylo kvuli irackemu lidu, kazdy vedel, ze on bude platit, ne Saddam (A kde vubec je i s Usama Ben Laden? Neni vam divne, ze zrovna ty nejvetsi teroristi nebyli dopadeni? Zatimco ty mensi ryby ano?) A v Americe a v USA bylo malo masovych demonstraci? Co to je za demokracii, kdyz se s vlastnimi lidmi nepocita, vzdyt oni take budou platit - financne. Vlastne ne, platit bude iracky lid svou ropou.

13371

05.05.2003 13:55

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Pane Roberte,

nevim jestli vite o tom, o cem uz si cvrlikaji brabci na strese, ze 11.9. pri teroristickem utoku na dvojcata v NY byli mezi zabitymi i Arabove, zatimco tam nebyl zadny zid, oni proste ten den neprisli do prace, PROC TO ASI BYLO ZROVNA TAKHLE? KOMU TA VALKA PROTI ISLAMSKEMU "TERORISMU" NEJVICE POMOHLA? ARABUM ROZHODNE NE...

13378

06.05.2003 10:22

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

anebo neni az tak moc vzdalen pravde, to je to, co je burcujici
Je to nahony vdalene pravde, a kdyz to je burcujici, tak se nedivte, že jsem na to reagovala.

Rozhodne nikoho nechci nutit, aby zil podle zpusobu jaky jsem zvykly zit ja. Ale zaroven taky ocekavam, ze me nikdo nebude nutit zit zpusobem, a nebo chtit po mne abych uznaval jeho zpusob zivota.

Jestli tohle je pravda, tak s tím samozřejmě SOUHLASIM..

A pokud nekomu vadim uz jenom tim, ze jsem "neverici pes", a proto by me mel zabit, tak se budu branit, a to tak, jak nejlip dovedu!
Na tohle se neda zjednodušeně odpovědět. To s tím nevěřícími psy řekl Ussama Ben Laden a nevím, jestli on má na svědomí teroristický útok z 11.9., protože USA začalo vést válku proti Afganistánu, přestože žádné důkazy neměly. Později dodaly velmi nekvalitní videofilmy, na kterém měl být Ben Laden takový idiot, že si dobrovolně předtím nechal natočit rozhovor o tom, že to udělal. Tak jako půlhodiny po útoku byla oznámena práva, že u letíště byla nalezena příručka v arabštině, jak se řídí letadlo! Copak můžete něčemu takovým argumentům věřit? Oni dokázali provést něco, co nikdo předtím nedokázal a učili s ještě před odletem, jak to provést?? Víte, že samotní Arabové nemohou uvěřit, že by něco takového dokázali?? A POKUD ANO, MUSELI BYT SPOJENI S AMERICKYMI TERORISTY, to nemohli udělat sami. Ben Laden je samozřejmě fanatik a podobní fanatici musí děsit západní svět. O tom nelze pochybovat. Ale chtěla bych se vás zeptat v této souvislosti: víte, že Ben Ladena vycvičila a vyzbrojila Amerika, když bojoval proti Rusům? Źe tehdy to byl její spojenec a jeho fanatismus ji vůbec nevadil? Zrovna tak Saddám, ten mučil jenom svůj lid, ale Ameriku v žádném případě neohrožoval, jeho vojenské zbraně byly technicky velmi zaostalé, prakticky se nedokázal vůbec ubránit, jak mohl být nebezpečím pro svět jako Hitler?? A zase otázka: Proč zase Amerika byla jeho přítelem a pomáhala ho vyzbrojovat ve válce proti Iránu??? Ramsfeld ho v té době navštívil na podporu a vůbec jim nevadilo, co je to za diktátora. To se jim hodilo právě teď, když použil chemické zbraně proti iráckým Kurdům, tak Spojené státy to komentovaly velice laxně, zase to vyhrabaly právě až když se jim to hodilo. Proti náboženským školám samy režimy na přání Ameriky zakročují, že se tam musí vyučovat i jiné předměty než korán, protože to samozřejmě vychovává nebezpečné fanatiky a zavádí tam normální výuku a vypovídá muslimské žáky z jiných zemí. Ale víte, že jde také hlavně o náboženské školy v Pakistáně, který přestože má vojenský a nedemokratický režim, protože stál na straně války vedené proti Afganistánu a má vlastní atomovou zbraň, tak USA nepřekáží? Tak jako jim vůbec nevadil despotický režim Saudské Arabie, protože byla proamerická. Teď se situace měnní protože právě Saudije je líhní teroristů. To si Amerika předtím svým dlouhletým bratříčkováním také neuvědomila.
Já vám chci dokázat jednu jedinou věc, že ne všichni muslimové jasou fanatici, v tom právě Západ nedělá žádný rozdíl, A TO JE PRAVE NEJNEBEZPECNEJSI, PROTOZE TAKHLE ISLAM SE CIT

Kráceno (Editor)

13429

06.05.2003 10:26

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Erika 213.?.?.?

Dokonceni:
A TO JE PRAVE NEJNEBEZPECNEJSI, PROTOZE TAKHLE ISLAM SE CITI NAPADEN A ON SE PRAVE BUDE MOBILIZOVAT KE SVE OBRANE PROTI ZAPADU. Normální muslimové jsou vetsinou verici, ale byli naprosti neškodní, ted svorně nenávidí Ameriku, protože ta útočí na islám jako náboženství a při jejich válkách nesmírně trpí lid, ten to Americe nikdy nezapomene (Afganistan, Palestina, Irák). ANI V IRAKU NEBUDOU NIKDY SOUHLASIT, ABY JIM JAKO MUSLIMUM VLADLI AMERICANE, ti nejsou absolutne ve své politice prozíraví. Oni staví proti sobe islámský svět.
Ani trosku si nechci predstavit, jak by to vypadalo, kdyby misto Ameriky, mela vojenskou prevahu treba zeme jako Irak, Iran, sev.Korea, nebo Lybie.
JA TAKE NE A ANI NIKOMU TO VUBEC NEPREJI, TO ALE NEZNAMENA, ZE SVETOVE MINIENI MA SOUHLASIT S NEBEZPECNOU POLITIKOU AMERIKY, KTERA SI ZAHRAVA S OHNEM A S NASILIM SIRENI SVE KULTURY. S TIM NEMUZE SOUHLASIT ZADNY ROZUMNY CLOVEK. OVSEM ANI S ZADNYM JINYM FANATISMEM, VCETNE TOHO ISLAMSKEHO, ALE RESIT SE TO NESMI NASILIM, ALE VZAJEMNYM DLOUHODOBYM USILIM. Snad vůbec nevíte že jsou mezi Araby velmi vzdělaní a kulturní lidé, kteří rozhodně s fanatismem nesouhlasi a jsou pro demokracii? To by byla hodně naivní představa...

13430

06.05.2003 10:31

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Kdo to tvrdi? Piste k clanku a nevyvracejte ho protiargumenty.
Kdyz nekdo neco kritizuje, neznamena absolutne, ze souhlasi s jinymi krivdami. To delate prave na techto strankach vy, nepripisujte jinym slova, ktera nerekli. Vy prave s jinymi krvdami bezvyhradne souhlasite..

13431

06.05.2003 13:31

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Tento prispevek o tykani platil brnakovi

13450

06.05.2003 21:22

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Faktická připomínka pro vydavatele

Erika 213.?.?.?

Nebylo by lepší až dojde k dalšímu incidentu použit místo "židé" israelská armáda. Věcně je to správnější a znesnadnuje to případné obvinění z antisemitismu.

Mate naprosto pravdu, souhlasim a ostatni by s tim take meli pocitat. Neda se odsuzovat kazdy za vsechno.

13473

07.05.2003 00:32

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Naprosto zásadní připomínka !!!

Erika 213.?.?.?

Panu Peleškovi:

Bylo by dobré,kdyby nějaký vtipný čtenář vymyslel výraz
pro " Židy " bez výrazu " židé".
Mám několik návrhů, nejsou to ale bohužel to nejsou české výrazy a ani to nejsou vtipné, takže sorry, ale sama nemyslím, že by to bylo tak důležité pro pojmenování:
1.SADUCEJ-OVÉ (přívrženci židovského nábož. a politického směru v Palestině (zanikl PO ROCE. 70 PO KRISTOVI) uznávali jen Starý zákon a nikoliv tradici, nevěřili v posmrtný tivot, byli v náboženství i politice značně liberální a měli celkem kladný poměr k římské nadvládě i řecké kultuře (patřili k němu mnozí boháči, přední kněží, velekněz a aristokracie)
2.FARIZEJ-OVÉ (příslušníci starožidovské náboženské strany zachovávající úzkostlivě, ale spíš formálně a často i pokrytecky předpisy Mojžíšova zákona)
3.ESEJEC, ESEJCI- ESÉN, ESÉNI – příslušník židovské náboženské společnosti (2. stol.př.Kristem – 1. STOLETI PO KR. Organizované podobně jako náb. Řád, který měl své středisko v Chirbet Kumránu (pobřeží Mrtvého moře v Jordánsku)
Já bych se přimlouvala za pojmenování esén, eséni je to krátké a dobré na výslovnost
Další návrhy, které se mi ale nezamlouvají, je to moc přímočaré:
1. Mojžíšani (ekvivalent k Mohamedáni)
2. 4. talmůďani (ekvivalent muslimové)
Pro dnešní izraelskou realitu navrhuji používat hojně termínů:
1. militantní Izraelci (v případě nutnosti militantní židé)
2. fundamentalističtí Izraelci (v případě potřeby fundamentalističtí židé)

13482

07.05.2003 00:35

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Eri 213.?.?.?

No, novinársky preukaz rozhodne neslúži ako sérum proti olovu.
ZATO SLOUŽÍ JAKO MAGNET NA OLOVO.

Keďže voči novinárom pociťujem ešte väčšiu averziu ako voči mohamedánom,
JO, TI NEPŘÍJEMNÍ NOVINÁŘI VÁM STÁLE POŠRAMOCUJÍ VAŠI BEZÚHONNOU POVĚST A POŘÁD ŠŤOURAJÍ DO SPÁCHANÝCH ZLOČINU, TO SE NENÍ TÉ VAŠI AVERZI CO DIVIT.

ostávam chladným, ale ani mne by sa nepáčilo, keby ma strelili do hlavy
NO, ASPOŇ TROCHU HUMANISMU, PROJEVENÉHO O SVOU VLASTNÍ OSOBU!
Je to veľmi nepríjemné
VY MĚ NEUSTÁLE PŘEKVAPUJETE, VY JSTE TO UŽ ZAŽIL A PŘEŽIL?
A OSTÁL JSTE PŘITOM TAKÉ CHLADNÝ?

13483

07.05.2003 00:41

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Eri 213.?.?.?

Jak kdo, mě se s panem Peleškou diskutuje dobře, zato špatně s vámi,také jsem s vámi ztratila tolik času, že by se dříve slon naučil zpívat, holt to už je takový život, lidé jsou různí.

13484

07.05.2003 00:49

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se platilo

Eri 213.?.?.?

vzdy strilejicimi
Dekuji za upozorneni, velmi trefne!

13485

07.05.2003 00:52

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Eri 213.?.?.?

Ja si s vami nepisi, tak mi take neoslovujte. Nikomu tady netykam a vy me tykate, a pritom vite o mne houby, delate to z ciste nevychovanosti.

13486

07.05.2003 12:09

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

To ze Israelska armada nestastou
nehodou zastrelila britskeho novinare, to ho nesmiritelne
rozhorcilo. To je asi tak vsechno.

To není vůbec všechno, to rozhořčuje naprostou většinu. A proč tedy nechala toho reportéra bez pomoci umřít? Samé nešťastné náhody? Například postřelení Azmy Bšára, poslance Knesetu a smrt mladé mírové aktivistky Rachel Corrie, kterou přes výrazné oblečení a volání jejich přátel bagr dvakrát úplně beztrestně převálcoval? Ono se totiž Matěji a spol. nejedná o klasickou válku, ale o bourání domů, kterému se se lidé pochopitelně snaží zabránit a oni je PŘITOM ZABIJEJI!! A co s těmi předešlými zastřelenými nebo raněnými novináři, jak zahraničními, tak arabskými, kteří všichni pracovali pro zahraniční agentury? Jeden z nich byl jenom palestinský novinář, to ale na tom nic neměnní. Izrael je tam jako svědky nechce. Chce vraždit v anonymitě, nechce, aby se zprávy dostaly do světa. Jde o odstranění svědků jejich zločinů.

13508

07.05.2003 12:10

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Pane Milane, slowly, slowly, nikdo přece nemůže za své nízké IQ a ani za psychické poruchy a ani za předčasnou senilní sklerozu, k posledním dvěma se Matěj tak kajícně příznává, o první neví, on si chce tady jen tak nezávazně tlachat a stačí, že mu to ti druzí tak pěkně nandali! Vy máte zase výbušnou, vznětlivou povahu. Každý jsme holt nějací, i s těmi mouchami..

13509

07.05.2003 12:21

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Dekuji za radu, ale ja jsem na to prisla sama driv...neni to obtizne, naopak..

13511

07.05.2003 12:27

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Diky za vase oceneni a nic si nedelejte z toho, ze se na vas zase vrhnou jako na anonyma, oni ty prezdivky a imaginarni jmena take nic neznamenaji. Muzu vam prozradit, ze ja se take nejmenuju Eriak, ale zalezi na tom? Ono to s tou dnesni demokracii neni, jak nam to serviruji, a nakonec jde o vyjadreny nazor a ne o jmeno. Matej take neni Matej atd. Ale nemohl jste napsat, aspon nejaka dve pismenka, aby jste zabranil utokum? Ja jsem si vsimla, ze mate stejne ciselko jako ja, nakonec mi tu obvini, ze si to pisi sama!

13512

07.05.2003 12:32

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ja jsem si vsimla, ze mate stejne ciselko jako ja, nakonec mi tu obvini, ze si to pisi sama!
Ne neni to moje ciselko, tak to je v suchu. On mi tady brnak take obvinoval, ze pisi anonymne, prave proto, ze tenkrat ten anonym nekdo mel stejne ciselko se mnou. Primlouvam se, abyste priste napsal aspon jedno pismenko! Potesi mi to vic, protoze zavrete pusu napriklad takovemu Zdenkovi, hlida si to jako ostriz...

Zdravi vas
Eri

13513

07.05.2003 20:26

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Mateji, vy jste zapomel, ze jste se tu priznal, ze mate vazne psychycke potize a predcasnou senilni sklerozu?

Tak bych vam s tim nedoporucovala napadat ostatni,za nazory,
ja o tech take nemam pozitivni nazor, ale zijte a nechte zit.
Piste, kdyz mate co a nehandrkujte se tady s lidmi.

13544

07.05.2003 20:31

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní sˇkoly ve Falúzˇa se pla

Erika 213.?.?.?

A jeste poznamku, uz jsem to take psala, ze za to ze v NY zemrelo nevim kolik tisic lidi, tak za to zaplatilo uz asi 3x tolik lidi, kteri s tim nemeli vubec ale vubec nic spolecneho a maji k tomu uplne zdevastovane znicene zeme a ziji dal v chudobe. Mel byste sam vedet, ze ta vase svoboda v kombinaci s chudobou neni zadny dar jako pro vas. Tohle vas ovsem nevzrusuje, protoze nedokazete myslet dal nez na spicku sveho nosu.

13545

07.05.2003 20:35

Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

RE: Za navrácení základní školy ve Falúža se platilo velkými obětmi na životech

Erika 213.?.?.?

Dodatek: Ten nazor, co jste kritizoval je nahodou velmi hluboky, ale zrejme nemate na to, abyste ho pochopil, a to je smula vas vsech, stale si myslite jak jste chytri, lepsi nez ostatni, ale dokazujete pravy opak, jakpak to jde dohromady? Vy nedebatujete, jenom utocite.

13547

07.05.2003 23:18

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ten buldozerista navic tu aktivistku dvakrat "neprevalcoval". Pouze ji castecne zavalil suti a a pak na varovani lidi okolo zastavil a couvl aby mohla byt vyprostena. Zemrela az v nemocnici na nasledky vnitrnich zraneni.
Pokud se zde nebudeme drzet faktu, na nicem se nedohodnem............

Prosím vás, o jakých faktech tu mluvíte??? Nepustíte tam novináře, nebo je postřílíte, a pak nám tady budete předkládat vaše fakta??? Kdyz neco takového píšete vy, tak to jsou automaticky fakta, a kdyz někdo jiný napise svuj nazor, tak to už je odporné, co?
Rozhodující je, co řekli další míroví aktivisti, co u toho byli, to byli ti očítí svědkové, o kterých mluví anonym, a ti prohlásili, že to byla vražda! Rachel měla rozbitou lebku a zlomenou páteř, takový byl lékařský posudek a její přítel aktivista byl u toho, zemřela vzápětí po převozu do nemocnice.
Na ničem se nedohodnem, protože předkládate jednak fakta vyrobena na míru pro vás a jednak nic jiného neuznávate.
db si tady také napsal, že britský novinář zemřel, protože si Palestinci hodili raketu na svůj vlastní dům. TOHLE MA BYT NEJAKA DISKUZE?

13553

07.05.2003 23:21

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Uryvky:

...antikomunističtí čeští disidenti a exulanti, stejně jako postkomunistické elity, které podporují fundamentalistický antikomunismus, stále ještě pohlížejí na svět očima nacionalisticky konzervativní pravice.
Nejstupidnější a nejjednodušší argumenty, o nichž jsme si mysleli, že byly pohřbeny spolu s 'táborem míru a socialismu', se objevují znovu a znovu. Je iritující, že existuje stále mnoho jinak inteligentních a poctivých lidí, kteří je přijímají bez jediného zrnka pochybností."

Ať už říkali komunisté cokoliv, musí to být nepravda, a cokoliv říkal Západ, musí být pravda, bez ohledu na jakékoliv další okolnosti.
Je to simplistní logika binární opozice, chybí jí "integrované myšlení" a je diktována čistě jen ideologickými předsudky a omezeními – přesně tak, jak omezené bývaly kdysi názory komunistů.

13554

08.05.2003 10:34

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Ano, jsou z Britskych listu, ktere vedou byvali disidenti, ale na rozdil exulantu a druhych fanatickych zastancu George Bushe si zachovali zdravy rozum a logiku a uverejnuji velmi zajimave clanky, ktere jsou podporovane zaroven clankem v anglictine ze zapadnich zdroju, takze je by je nikdo nemel obvinovat, ze nekomu "nadrzuji" pres tuto skutecnost to ovsem delaji ti, kterym nejde o skutecnost, ale o jeji zkreslovani.
www.blisty.cz

13584

08.05.2003 10:38

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Palestinské zdroje obvinily izraelské vojáky, PREVLECENE ZA CIVILISTY z útoku na internetovou kavárnu v Žaníně na Západním břehu, ze zabití 16 letého Husáma Mahmuda Omara a ze zranění šesti dalších. Některé zdroje uvedly, že chlapec nebyl ozbrojen a nepatřil k militantnímu hnutí Palestinská nemocnice oznámila, že 33 letá těhotná žena zemřela na následky zranění bořícího se domu, který během útoku vyhodili Izraelci do povětří.
To vzbudilo neobvyklou kritiku Spojených států a po nich i Británie. Mluvčí jménem ministerstva zahraničí konstatoval: “Jsme stále krajně znepokojeni zabíjením a četnými zraněními nevinných civilistů a bouráním obytných domů. Vybídli jsme izraelskou vládu, aby přijala patřičné kroky, aby této situaci zabránila.

V Londýně ministr zahraničí vyjádřil znepokojení vzhledem k vývoji na palestinských územích. Oficiální prohlášení potvrdilo, že od 20. února zemřelo 35 Palestinců, z nichž většina jsou civilisté ze Západního břehu a Gazy. Vyjádřil hluboké znepokojení nad tímto počtem z řad civilistů, mezi nimiž je i těhotná žena. Dodal, že nekontrolované používání násilí izraelskou armádou zvětšuje okruh násilí a odepírá izraelské i palestinské straně bezpečnost, kterou si zasluhují.
Od doby vzplanutí intifády v srpnu – září 2000 zemřelo více než 1800 Palestinců a 700 Izraelců. Dvě palestinská centra, jedno pro lidská práva a druhá instituce pro práva, uvádějí ve svém prohlášení, že od začátku tohoto roku přišlo o život 118 Palestinců, a zraněno bylo 1332, a že izraelské okupační jednotky od té doby pobořily 382 domů z nichž 231 bylo zbořeno úplně, dále bylo zbořeno 280 dílen a obchodů. 40 ha půdy bylo rozbagrováno s následným vyvrácením úrodných stromů. Poukázala na nebezpečné vystupňování izraelských zločinů z důvodu jen politického náhledu mezinárodního společenstíví k utrpení palestinského lidu, což je v rozporu s povinnostmi ohledně dodržování dohod o ochraně civilistů ve válkách. Tato centra žádají, aby se mezinárodní společenství zajímalo o to, co se děje na palestinských územích ze strany okupačních jednotek a zdůrazňují nutnost vyslání mezinárodních sil na ochranu palestinského lidu.

13585

08.05.2003 10:43

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Jak vypadaji demolice domu, ted Izraelci zase nasli "ohromnou" vymluvu o zbranich v domech. Ty domy se bori cela leta s tim, ze Palestinci na ne nemeli povoleni. Ale ta povoleni ke stavbe jim nevydavaji, novinari u toho nejsou, takze kdo ma tem lzim verit??
Posudte sami primo ze zdroje:

Charismatický palestinský poslanec v Knesetu, Azmy Bšára (Národní demokratické seskupení), varoval řed nedozírnými ničivými následky politiky bourání obytných arabských domů. Řekl:“ Tato politika povede bezesporu k střetnutí mezi Araby a státními institucemi, na něž mají právo. Půda a přístřeší je národní a symbolickou otázkou a základní potřebou občanů“. Hovořil o návrhu, který podal v Knesetu k politice ničení arabských domů, s výmluvou „že dotyční neměli k stavbě povolení“, v neposlední řadě tak došlo k zbourání 16 domků v Kafar Kasem minulou neděli. Prohlášení, že je stavba bez povolení, je přímý výsledek politiky zabírání půdy, neexistence poskytnutí plánů staveb a odmítání stavebního povolení pro ty, kteří mají o ně zájem, pod různými vytáčkami.
Veřejný zájem, tak jak ho vidí oficiální izraelští řečníci v této otázce, není ničím jiným než jen židovskou kolonializací, nemá to nic společného s městským veřejným zájmem. Sionistický mozek se staví k vlastnictví půdy Arabů v této zemi, jakoby to byl problém. A to je překážka, která zabraňuje státním institucím, aby se jí zabývaly jako normální civilní záležitostí. Oni to pokládají za zákonný problém a ne za politickou a sociální otázku.“ Proslov ukončil slovy:“ Není možné tuto záležitot řešit buldozerama. Není možné zbourat každý dům bez povolení, jedná se o 60 tisíc domů. Budeme tyto domy bránit spolu s jejich obyvateli, nemáme jiný výběr než obranu, když nedochází k účasti arabské společnosti v procesu plánování na její budoucnosti a pokud trvá zabírání půdy a další sužování.“
Poznámka: Na tohoto poslance Knesetu byl několikrát pokus o atentát. Naposledy byl postřelen, když bránil společně s ostatními bourání domu, jehož vlastníky byli Palestinci

13586

08.05.2003 11:47

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

Pane Milane,
PERFEKTNI, to slowly, slowly ode me patrilo k jinemu prispevku, kde jste nadaval, jinak PISETE MOC DOBRE a ja s vami stoptocentne souhlasim. Tady ma spousta exulantu opravdu zatmely mozek nenavisti, nejsou schopni videt vubec nic! A je jedno, ze se jedna o pravou hemisferu, emoce, kdyz ty emoce jsou jenmo negativni. Samotne emoce k zivotu nestaci, je k tomu potreba logika, kterou vy urcite mate a vyborne ji pouzivate...

13587

08.05.2003 12:49

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Výzvědné agentury obvinily Bushe a Blaira ze zkreslování a z falšování důkazůArgumentace, že je nutno provést invazi do Iráku, protože je prý nezbytné zlikvidovat irácké zbraně hromadného ničení, byla založena na selektivním využívání výzvědných zdrojů, na přehánění, na využívání zdiskreditovaných zdrojů a na úplných lžích, napsal v neděli týdeník Independent on Sunday. List zajímavě shrnul aktuální informace k tomuto kontroverznímu tématu. Jeden vysoký britský zdroj konstatoval, že výzvědné služby na obou stranách Atlantiku byly rozezleny, že informace, které poskytly vedoucím politickým představitelům, byly v překotném spěchu zaútočit na Irák zkresleny. "[Politikové] ignorovali analýzy výzvědných služeb, které poukazovaly na to, že Irák není hrozbou," konstatoval tento zdroj.Citoval redakční komentář z jednoho listu na Blízkém východě, který napsal: Washington bude muset dokázat, že byla jeho argumentace přesvědčivá. Pokud to neučiní, svět bude už navždycky věřit, že se rozhodl jít do války na základě lží."Britská vláda tvrdila, že se režim Saddáma Husajna snažil z Nigeru v západní Africe získat uran. Toto tvrzení bylo založeno na dopisech, které posléze označil Mezinárodní úřad pro atomovou energii za primitivní padělky. Jedna zpráva, kterou loni vydal Tony Blair, tvrdila, že má Irák schopnosti použít chemických a biologických zbraní do 45 minut. Později se ukázalo, že "výzvědná" zpráva Downing Street byla v podstatě opsána ze tří článků v akademických publikacích. "Nemůžete si z důkazů vybírat jen to, co se vám hodí, a ignorovat to ostatní.Jestliže britská vláda dříve argumentovala, že nemůže zveřejnit své výzvědné zdroje, protože by to ohrozilo její agenty v Iráku, teď už ten argument neplatí. Kde jsou tedy ty výzvědné informace?Glen Rangwala z Cambridge University, který poprvé poukázal na plagiátorství britské vlády, uvedl, že většina informací o zbraních hromadného ničení pocházela od Ahmeda Čalabiho a jeho Iráckého národního kongresu. Ten od Pentagonu dostával peníze na výzvědnou práci v Iráku. "Irácký národní kongres viděl, jaká je poptávka, a tak dodával to, co se žádalo," konstatoval Rangwala. "Důsledkem bylo, že poškodil celé americké výzvědné úsilí tím, že systému poskytoval nespolehlivé informace."
13590

08.05.2003 12:50

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

4. 3. 2003
Kanaďané chtěli provést inspekci amerických zbraní hromadného ničení
Miloš Kaláb
Co mají společného Libby Davies (federální poslanec Nové demokratické strany za Vancouver East), Deborah Bourqueová (předsedkyně Kanadských poštovních odborů), Steven Staples (ředitel ústavu Polaris) a Mel Watkins (emeritní profesor Torontské univerzity)? Jsou členy mezinárodní skupiny občanů a parlamentních zástupců z 5 zemí, kteří se o weekendu chystali uspořádat svou vlastní inspekci zbraní hromadného ničení - ve Spojených státech. Požádali americkou vládu, aby jim umožnila navštívit "Edgewood Chemical and Biological Weapons Facility" v blízkosti Washingtonu, DC. Svou žádost odůvodnili v tisku takto: "Odborníci v našem týmu vědí, že tam najdeme zásobu 1500 tun zpuchýřujících látek, které se používají v chemických zbraních. Najdeme také zařízení k testování antraxu, moru a jiných biologických zbraní ve speciálně navržených aerosolových komorách pro výzkum na zvířatech. Jestliže nám vláda dovolí inspekci, potvrdí tím, že takové zbraně hromadného ničení vlastní. Jestliže nám ale inspekci nepovolí, její stanovisko bude pokulhávat za požadavkem, který vytyčily Spojené státy pro Irák. V obou případech bychom se dotázali americké vlády, proč nadále skladuje vlastní zbraně zatímco požaduje, aby se jich jiní vzdali.

13591

08.05.2003 12:54

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

NE-komunismus
Ideový směr, který považuje celý myšlenkový postup komunismu - počínaje ideovými základy a konče politickou praxí - za špatný.
ANTI-komunismus
Společenská nálada, pro kterou je typické povrchní paušalizování a zjednodušování.

13592

08.05.2003 13:01

Mrtvý novinář nesl bílou vlajku

RE: Mrtvy´ novinárˇ nesl bílou vlajku

Erika 213.?.?.?

BL -uryvek
V poslední době je každý, kdo kritizuje činy americké vlády, obviňován z antiamerikanismu. Postupně se antiamerikanismus povyšuje do kategorie ideologie. Tento termín se stále častěji využívá americkou vládou k diskreditaci kritických názorů
Avšak, co znamená tento termín? Že jste proti jazzu? Že se Vám nelíbí svoboda projevu? Nevyhovuje Vám řeka Colorado? Znamená to, že nemáte úctu ke stovkám tisíc Američanů, kteří se účastní demonstrací proti jadernému zbrojení nebo k statisícům odpůrců války, kteří přinutili svou vládu, aby vyvedla americká vojska z Vietnamu? Znamená to snad, že nenávidíte každého Američana?
Nemáš nás rád – to znamená, že nás nenávidíš. Když nejsi dobrý, tak jsi zlý. Když nejsi s námi, tak jsi s teroristy. Mýlí se ten, kdo se posmívá této post-zářijové rétorice a považuje ji za hloupou či domýšlivou. Ve skutečnosti je to mazaný tah k ospravedlnění nebezpečné a fatální války. Každý den pak žasneme nad počty lidí, kteří považují nepřijetí války za podporu terorismu.

13594

08.05.2003 14:43

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Ani jedna protizákonná hlavice. Ani jeden sud chemikálií. Ale jeden inkriminující dokument. Ani jeden důkaz, že má Irák zbraně hromadného ničení měl. Pokud bychom na to zapomněli, protože naši pozornost odvedla myšlenka tisíců mrtvých iráckých civilistů, vypleněných muzeí a politického chaosu, uvědomme si, že deklarovaným účelem této války, který Británie a USA marně prosazovaly v Radě bezpečnosti OSN, byl odzbrojit Saddáma Husajna a zlikvidovat zbraně hromadného ničení, které měly ohrožovat celý svět.Ale pane Blaire, kde tedy jsou ty irácké zbraně hromadného ničení, ptal se britský deník Independent:Co s přesvědčivými tvrzeními Colina Powella v Radě bezpečnosti OSN... A co všechna na ostatní tvrzení pánů Bushe, Blaira, Cheneyho a Rumsfelda? O bezpilotních iráckých letadlech, která prý měla možnost zaútočit na východní pobřeží USA, o dovozu hliníkových trubic, údajně zamýšlených pro odstředivky na obohacování uranu, o nevysvětleném zmizení nervových a biologických látek. Zdá se, že to všechno byly do nebe volající výmysly výzvědných služeb. Je možné, že Saddámův režim byl při skrývání těchto zbraní ďábelsky vypočítavý, avšak to, jak nekoordinovaně a trapně se rozložil, spíš vypovídá o opaku. Anonymní američtí "činitelé" nyní argumentují, že Irák přesunul své zbraně hromadného ničení do Sýrie. I tuto teorii nyní odmítají nezávislí odborníci.Rozloží se při prvním pokusu ji seriózně zkoumat. Proč by se Saddám Husajn zbavoval nejefektivnějších prostředků své obrany, když šlo o přežití jeho režimu i jeho samotného.Argumentovalo se nám, "máme množství informací, ale musíme je utajovat z bezpečnostních důvodů". Tak Saddámův režim se už rozložil, riziko zpravodajským zdrojům od něho už nehrozí, tak jaké byly tyto informce, na jejich základě Washington a jeho věrný spojenec zahájily nevyprovokovanou invazi do polorozpadlé země ve třetím světě? Už v zájmu důvěryhodnosti a pověsti naší země, píše Independent, doufáme, že brzo bude nalezeno dostatečné množství zbraní hromadného ničení, aby to ospravedlnilo válku, která vážně oslabila OSN, vytvořila napětí uvnitř NATO a rozštěpila Evropskou unii.Avšak ty zbraně budou muset být nalezeny hodně brzo. Poté, co Bushova vláda spěchala do války tak, aby to vyhovovalo jejímu vlastnímu vojenskému a volebnímu časovému rozvrhu, má nyní tu drzost, že tvrdí, že bude zapotřebí celého roku, než budou zbraně hromadného ničení objeveny - a možná nebudou objeveny nikdy, pokud Americe nepomohou Iráčané sami. Avšak Londýn a Washington mají povinnost předložit důkaz, že ty zbraně existují. Je nutno vědět, zda byla tato válka protizákonná. Pokud do měsíce nebudou žádné zbraně hromadného ničení nalezeny, je namístě, aby bylo zahájeno plné parlamentní vyšetřování v britské Dolní sněmovně - o míře kompetence a zodpovědnosti výzvědných služeb a o tom, jak jich britská vláda využila, aby národu vnutila chybnou a hazardní politiku.
13595

08.05.2003 17:18

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

Erika 213.?.?.?

Špinavé tajemství Velké BritánieTovárnu na chemické zbraně Falluja 2, která měla být podle Spojených států klíčovou součástí arzenálu iráckých chemických zbraní, postavila pro Saddáma Husajna za zády Američanů v roce 1985 se souhlasem vlády Margaret Thatcherové Velká Británie. Odhalil to deník Guardian.List má k dispozici dokumenty, z nichž vyplývá, že členové tehdejší konzervativní britské vlády věděli, že továrnu Falluja 2, která byla vybudována za 14 milionů liber, bude irácký režim zřejmě využívat k výrobě yperitu a nervového plynu.Čelní představitelé britské vlády zaznamenali písemně, že Saddám Husajn aktivně usmrcuje své protivníky plynem a že je "velmi pravědpodobné", že bude zneužita tato "továrna na výrobu chlóru" k výrobě yperitu. Tou dobou už bylo známo, že Saddám Husajn usmrcuje tisíce íránských vojáků bojovými plyny v íránsko-irácké válce. Avšak ministři v tehdejší vládě Margaret Thatcherové nicméně tajně finančně podpořili britskou firmu, Uhde Ltd., která chemickou továrnu do Iráku dodala. Poskytli jí pojišťovací záruky. Tehdejší činitel britského ministerstva obchodu Paul Channon utajil existenci smlouvy na výstavbu této chemické továrny před americkou vládou, která požadovala, aby vývoz takovýchto továren byl podroben kontrole. Channon také nařídil ministerstvu pro vývozní záruky, aby tento kontrakt utajilo před veřejností.Britské ministerstvo obrany také varovalo, že továrna může být zneužita pro výrobu chemických zbraní.Továrnu Falluja 2 na výrobu chlóru, 80 km od Bagdádu, nedaleko letecké základny Habbaniya, citovaly Spojené státy jako příklad továrny, kterou Saddám nedávno vybudoval, aby si posílil své schopnosti výroby chemických zbraní.Tato továrna byla jedním z důvodů, které v únoru citoval v Radě bezpečnosti OSN Colin Powell, proč svět musí jít do války proti Iráku.


13602

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 0

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 9

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 10

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,17 Kč
Libra
30,26 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,77 Kč
Švýcarský frank
23,84 Kč
100 japonských jenů
20,34 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,79 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 913,38 Kč
1 unce stříbra
582,44 Kč
Bitcoin
1 007 677,20 Kč

Poslední aktualizace: 1.3.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?