Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 1 jméno: Oracle.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.06.2011 12:46

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

RE: Válečné hračky jdou do peněz.

Oracle 178.?.?.?

Celá šaráda so základňami končí v momente ekonomického kolapsu USA. Spúšťačom bude keď USA nedokáže finančne zabezpečiť fungovanie štátnej správy (nebude na platy), lebo väčšina výdajov ide na vojenské dobrodružstvá a na platbu veriteľom (FED, Čína, Japonsko atď), správa o tom obletí svet rýchlosťou svetla vďaka kanálu RT a rôznym ekonomickým serverom/spravodajstvám. Logicky z toho vyplýva všeobecná strata dôvery v dolár na menových burzách.

Druhá možnosť je, že Čína potopí dolár tak ako som to opísal. Tak či onak BRICS sa pripravuje na to, že US dolár spadne.

Ekonomicko-politický vákuum po globálnej veľmoci USA zaplní zoskupenie BRICS, čo je skupina lokálnych mocností v časovom období asi 5 rokov. Preto lokálnych mocností lebo nad rámec zabezpečenia svojich potrieb neidú, neašpirujú na vedenie sveta či vybudovania globálneho impéria (zatiaľ). Prečo by aj, majú pred sebou jeden skvelý aktuálny prípad ako dopadne ten kto sa o to pokúsi, hlavne keď na to používa expanzívny ekonomický systém.
BRICS sa snaží zabezpečiť svoju prosperitu na spôsob RVHP bez nejakého diktátu z hora ale cez vzájomný konsenzus.

246262

17.06.2011 18:12

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Oracle 178.?.?.?

Pán Vojta je postihnutý, s čím? Nuž mastreamovými názormi, demagógiou, sionizmom, maistreamovou filozofiou a pseudo-skepticizmom a k tomu je klinickým prípadom. K tomu ešte nie je sám chodí tu ešte niekoľko takých ktorý majú vo "všetkom jasno". Lebo to čo hlásajú povedali v televízií a mainstreamových médiách a totiž musí to byť pravda-celá pravda a neunúvajú sa pozrieť na všetky fakty a vytvoriť si VLASTNÝ názor.


Preto diskusia týmito postihnutými je absolútne neproduktívny a tým pádom aj zbytočný. [cool]

246282

Pokiaľ viem ETA a IRA sú katolícke teroristické skupiny, spáchali niekoľko atentátov, tiež pravda, že sa snažili šetriť civilistov (sem tam niekto priplietol do cesty) ale nie predstaviteľov systému ako policajti, vojaci či politici.

Zabudli ste na sionistickú skupinu IRGUN, ktorá spáchala niekoľko atentátov v Palestíne proti britom (atentát na King David Hotel), a sionisti sú naozaj fanatici.

246301

19.06.2011 17:26

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Nic noveho pod sluncem - všetko je plánované

Oracle 178.?.?.?

Elity vládnu inak ako si predstavujete, inde dosadzujú svojich ľudí, inde dovolia ľuďom dostať k moci pokiaľ si myslia, poslúžia ich cieľom alebo budú šliapať ich lajnu. Toto je prípad Chaveza, Putina, kaddáfiho a Castra (viď slovenská Wikipédia, Kubánska revolúcia, 1. odsek pod nadpisom).

Pochopili to, že efektívnejšie je pre nich dosadzovať ľudí pomocou farebných revolúcií ako dovoľovať ľuďom dostávať k moci, lebo prvá skupina sa ľahko ovláda (z pochopiteľných dôvodov nemusím rozpísať prečo sa dajú ľahšie ovládať a prečo presadzujú záujmy "elity" namiesto záujmom svojho národa, každý súdny človek trochu znalých pomerov tam hore dokáže domyslieť dôvody), kým druhá má tendenciu osamostatňovať sa. Preto sa poslednú dobu rozmohli tie farebné revolúcie a preto sa kydá toľko špiny na horeuvedených štátnikov.

Druhá vec je, že mnohý ich glorifikujú a je to chyba, totiž nikto nie je svätec a žiadna kura nehrabe zadarmo. Z tohoto pohľadu je celkom normálne očakávať, že pri zastupovaní záujmov svojich krajín aj oni prihrievajú svoju polievočku. Vaša chyba pán Kysučan a Latinec je, že neberiete na tento fakt ohľad a preto ihneď o nich predpokladáte, že sú lokajmi "elity".
Preto otázne je v akom pomere zastupujú záujmy svojich krajín a v akom pomere prihrievajú svoju polievočku a dúfam, že v tejto veci nerobím žiadne ilúzie.

246400

19.06.2011 20:50

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Konec dolaru v prosinci 2012??

Oracle 178.?.?.?

>Ono poslední, deváté podsvětí mayského kalendáře,
>započalo už letos a to 9.března. Končí pak 28.10.
>letošního roku a ne toho 21.12.2012.

Keď je to pravda tak je to skvelá správa [smích]

>Dneska opravdu nikdo neumí říct, co nám elity nachystají.
>Jedině to, že to budou nepříjemné "věci". Vycházím z
>myšlení "elit" a tím je - nejprve všechno sebrat, způsobit
>totální chaos a nedostatek, že pak budou nepokojné ovečky
>prosit o pastýře, který je "zachrání" a vrátí starý
>"řád". Samy a dobrovolně (a s díky) si nechají navléknout
>okovy a zakořeněný strach z prožitého způsobí, že
>několik dalších generací ani necekne.


Toto je plán, a keby ľudia boli v inom rozpoložení tak by sa k tomu aj pridali, našťastie pre nás ľudia sú nasraný na kde koho.
Druhá vec je že v prípade totálneho kolapsu civilizácie všetky majetkové pomery idú do luftu a každý hrabe jednak pre seba (formujú s malé komunity) a jednak každý má toľko koľko dokáže ubrániť. Tretia vec je, že moc zakladá na viere a dôvere (viera že dotyčný vie čo robí, že je silnejší, že tie farebné papieriky čo má majú hodnotu, že tomu dotyčnému nedôjdu náboje, že dokáže zabezpečiť jedlo atď), toto všetko počas absolútneho kolapsu sa stráca, ľudia sú nútený spoliehať na vlastné sily a preverovať veci.

Otázka znie či tieto podmienky dokáže udržať elita na západe?
Moja odpoveď znie NIE, ale elity zoskupenia BRICS a ŠOS áno, totiž tam nedošlo k rozbitiu sociálnej štruktúry v takej miere ako na západe.

246428

19.06.2011 22:04

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Oracle 178.?.?.?

Sem s nimi. [smích]

Druhá vec je, že Hitler sa pripravoval na vojnu odvtedy čo nastúpil k moci, možno aj skôr. Takže tie oficiálne Nemecké čísla z tých čias môžu kamuflovať kde-čo. Tretia vec je, že Nemci sa snažili skrývať vývin vojenský/nevojenských technológií (ako veľkokapacitné lietadlá, zepeliny) pred zrakmi inšpektorov z Francie a VB-platí, to pre obdobie po podpísaní Versaillskej zmluvy.

Takže mne z toho vychádza, že pokiaľ sa Nemci zbrojili robili to tak, že úzkostlivo a precízne zametali za sebou stopy, hoci aj falšovaním čísiel výroby aut. Pripočítali čísla vyrobených tankov ku autám alebo tanky vyrábali v SSSR a platili to akoby to boli autá.

246434

20.06.2011 08:36

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

Oracle 178.?.?.?

Nuž faktom je, že tento systém má v sebe zabudovanú korupciu, väčšie strany sú skorumpované a menšie strany sa časom stanú väčšími a skorumpovanými. Jednoducho keď chcú byť zvolené znova, tak jednak nemôžu urobiť nič prevratné v 2. polovici volebného obdobia a musia poslúchať svojich sponzorov, inak nedostanú peniaze na chod.

Takže chodiť na voľby nemá zmysel, napriek tomu treba ak chcete zmenu a môže sa prihodiť, že dosiahnete kýženú zmenu.

Podľa mňa by sme mali vybudovať viac horizontálnu štátnu správu a deľbu moci (2-3 stupne), voliť svojich zástupcov doživotne s možnosťou odvolať alebo odstúpenia, obecné referendum o zákonoch a predpisoch s tým že voliť by išli len tí, ktorých sa to teritoriálne týka. Samozrejme niektoré veci treba doladiť, ale myslím si, že toto je dlhodobé riešenie.

246459

21.06.2011 21:15

USA mluví o míru a připravují válku pro Súdán

Vojna tu, vojna tam pre "Americké " záujmy, ale to onedlho skončí.

Oracle 178.?.?.?

Ja typujem, že Čína/BRICS je pripravený k vode dolár. Typujem, že to bude 4. júla, v deň nezávislosti. Dôvody prečo to domnievam mám dve:
1) Symbolický význam tohoto dátumu, môžu povedať "užite si svoju nezávislosť" alebo "strčte si ju niekam".
2) Myslím si, že druhý dôvod je dôležitejší, totiž 4. júl je najdôležitejším štátnym sviatkom, tým pádom väčšina šéfov si užíva a nikto nieje v práci kto nemá službu kvôli dlhému víkendu, to znamená, že keď chcú udrieť rýchlo, tvrdo a pri minimálnom množstve protiopatrení zo strany FED/USA, tak je to ideálny čas. Inými slovami, americká hegemónia prakticky VYŠUMÍ v priebehu jednej noci.

Mimochodom čo má Sudán okrem chrómu, zlata, soli a strategickej polohy pri Červenom mori/Suezskom prieplave?

Myslím si, že celá vec je o tom aby pristrihli Číne ekonomické krídla tým, že im sťažia prístup na Európsky trh. Preto by bolo na mieste aby sme čakali čínsku odvetnú akciu, hoci neviem aký bol odstup medzi kecami Obami o mierovom riešení a útokom v prípade Líbye.

Mimochodom Sam, keď každá druhá ovca stratí prácu, dom a majetok kvôli exekútorovi a ocitne sa na ulici tak, rozdupú svojich ovčiakov a pastierov, ako na to správne poukázala jedna citácia tu na Zvedavci od V. Jandy.
Pravda je taká, že z formuly "chlieb a hry", ten "chlieb" sa nedá nahradiť znásobením množstva "hry". [cool]

246541

21.06.2011 22:14

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

Oracle 178.?.?.?

Nuž aby som prilial trochu oleja do toho príslovečného ohňa, tak musím konštatovať, že Banksters hrabú nielen pre seba, hoci myslia si, že hrabú len pre seba. Prosím nepochopte ma zle, nemám ich za chudákov a zúfalcov, oni veľmi dobre vedia, že robia zlé veci, páchajú zlo ale to ich nezaujíma.

Odpoveď na otázku "pre koho ešte hrabú" je to isté ako odpoveď na otázky "kto ovláda/ovládalo/ovládlo ich myslenie" a "kto napísal prvú verziu/prvé časti biblie", podľa mňa to bol/je Mojžiš a jeho potomkovia (a sme u staro egyptských kňazov, u ich potomkoch a ich tieňovej vláde).

246544

22.06.2011 11:52

USA mluví o míru a připravují válku pro Súdán

RE: Vojna tu, vojna tam pre

Oracle 178.?.?.?

Nuž ďakujem za podporu a odpoveď rozhodol som sa, že v diskusií pod článkami budem reagovať na Vojtu, Vanguard a spol. budem priamo reagovať len výnimočne, dôvod je, že ich považujem za postihnutých systému, skratka ich mozog vymyla školský systém, systémové média, vedecké a historické "pravdy" a čo ja viem ešte čo (toto je môj súkromný názor za ktorý sa nehanbím).

Problém pre USA je, že čínske vedenie nie je tupé a majú relatívne dosť trpezlivosti ktorá im došla, Číňania sa zbavili 97% krátkodobých štátnych dlhopisov USA a tie nahradili dlhodobými, krátku správu nájdete tu a originál tu . Toto im umožní postupovať podľa scenára čo som opísal tu .

Takže naozaj len čakám kedy podniknú tieto kroky. Dôsledkom bude, že okrem členov BRICS každý utrpí VÝZNAMNÉ straty, tým chcem povedať, že NIKTO nebude bez straty ale BRICS to bude mať v porovnaní s ostatnými minimálne straty.
Typujem, že kúpyschopnosť a cena dolára spadne o 95-99%, pretože situácia bude podobná ako keď Britská libra prestala byť zásobnou menou.

246596

23.06.2011 19:24

USA mluví o míru a připravují válku pro Súdán

RE: Vojna tu, vojna tam pre

Oracle 178.?.?.?

"Niekto" tu tvrdí, že som povedal, že dolár padne 4.7.2011, nuž ten dotyčný nehovorí pravdu. Ja som povedal že Čína/BRICS je pripravená a ako sa to udeje a čo sa bude diať potom. Druhá vec je, že som povedal, že 4.7.2011 je ideálny dátum na uskutočnenie týchto krokov, lebo je to dlhý víkend v USA síce medzi Šanghajom a New York je asi 13 hodín časového posunu takže 5.7.2011 pekinského času alebo sa rozhodnú, že zakročia 1.7.2011, tak či onak sa to stane a z moje strany je to NAOZAJ LEN TYP KEDY TO BUDE.

Keď mi vyjde ten typ tak zverejním výherné čísla lota 2 týždne dopredu. [mrknutí jedním okem]

246674

24.06.2011 12:25

Světový dluh je nesplatitelný, jediným řešením je monetární kolaps

RE: Jedna primitivni otazka:

Oracle 178.?.?.?

>Komu se ten "dluh" ma dluzit ??
>Proc tato zakladni otazka, kterou by sedlak se optal jineho
>sedlaka, neni nikym polozena, ani diskutovana?

Bankám (židovským bankám), toto je odpoveď na Vašu otázku.

Myslím si, že sme rozoberali odkiaľ majú tie židovské banky peniaze.

246720

24.06.2011 16:30

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: stačia malé úpravy v jadre systému, v koncepte

Oracle 178.?.?.?

S prepáčením aj hodinová práca je volovina, je sakramentsky veľký rozdiel medzi "hodinu kopem priekopu" a medzi "hodinu sedím pred monitorom".

Základom mal byť niečo naozaj staré napríklad obdoba systémov používaných v Starovekom Egypte, Starovekej Číne atď, kde základom meny boli obilniny, nejaká moderná obdoba by naozaj bodla.

246734

24.06.2011 16:46

Fukušima: Je to mnohem horší, než si myslíte

RE: Vystraha

Oracle 178.?.?.?

Zlá správa je, že huby naozaj nasávajú do seba rádioaktívne prvky, najviac ťažké rádioaktívne kovy- keď neveríte tak choďte na huby v okolí Černobyľu, určite to Vám prospeje. [mrknutí jedním okem]


Druhá vec je či rádioaktívny spád bol v našich končinách tak silný aby sa to u húb signifikantne prejavilo.

246735

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 108 čtenářů částkou 15 955 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,93 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,69 Kč
100 japonských jenů
23,12 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
34,87 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 238,47 Kč
1 unce stříbra
433,94 Kč
Bitcoin
222 072,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?