Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 28 příspěveků, 1 jméno: ad infinetum.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

17.06.2011 19:25

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 78.?.?.?

Pokud lajnu mám, tak je tam uměle a nemá tam co dělat, protože KAŽDÝ kdo (ne)sebere odvahu vystoupit z toho rozhodovacího procesu, když si uvědomí, že je spolupachatelem zla, je důležitý, tedy záleží na něm.

Koukněte, můžou se ve zkratce stát dvě věci, když jsem na postu, kde na tom participuji: buď toho přestanu být součástí, a to třeba pomůže probudit jen mě, nebo to dá dokonce příklad mým dětem a snad i okolí a co já vím. Taky tam může přijít horší ksindl, než jsem na tom postu byl já, ale jen kvůli téhle obavě se tam já držet a špinit nezůstanu. Druhá varianta je, že s tím nic neudělám a zůstanu toho součástí, na svým postu, třeba víc schovám hlavu do písku, to je fuk, ale důležitý je, že neudělám nic proto, aby to ustalo.

Sorry, možná to vidím moc mladě a černobíle, ale v takovým případě nezáleží na tom, jestli jsem úplně na konci a už s tím vesměs nic nezmůžu, nebo úplně dole jako ten nejvíc evil iniciátor, stejně tak na mý rozhodnutí by nemělo mít vliv jestli jsem v bankovnictví, školství, armádě, politice, nebo podnikám atd. (já se nesnažil o výčet, jak upozorňujete správně, že svině v bankovním sektoru jsem vypích jako jediný). A že to maj na triku jen celebrity, to jsem nikde nezmínil, naopak jsem řekl, že jsou stejně na vině jako každá vrstva pod nimi.

Řekněte mi, co je nepochopitelného na tom, ukázat na padoucha, kterého znám z novin nebo z obrazovky, a říct "tenhle nese spoluvinu na tom, že je támhle a támhle válka" (nebo že támhle zavřeli školu, že tady nestojí nemocnice, že tady na poli máme skládku, atd.) ? Jsem si zcela vědom, že v tom ve většině případů nejsou ani náhodou sami, že je to komplexní síť, ale pokud ji nezačnu stříhat, alespoň ve svý hlavě, tak mě bude vždycky obklopovat celýho, nemyslíte? Přijde mi to plodnější, než rezignovaně kouknout na zprávy a konstatovat, že jsou to jen loutky ty celebrity, a že za to nemůžou, že je to někdo nad nimi, kdo je nutí chovat se takhle patologicky..

246289

17.06.2011 18:58

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 78.?.?.?

Četl jsem to dnes ráno, "bombardér znamená, že nejsou postaveny dvě elektrárny a jedna nemocnice. Každá raketa Tomahawk, kterou David Cameron odpálí na Tripolis, nezničí jen Kaddáfího bunkr ale také jedno nemocniční oddělení a část školy v Británii." Ale Vy to víte, já to vím, ani jeden v tom nijak prsty nemáme, nerozhodujeme o tom, jen na tom bohužel skrz členství v NATO participujeme, sice pasivně, ale jo. Ale tady je diametrální rozdíl, protože Bobby Gates, jeho poradci, dalších X vrstev proxy a pod tím dole zájmy Northrop Grumman Corp. a ještě pod tím skrz proxy teprve skuteční vlastníci Northopu... a snad se shodneme na tom, že ani já, ani Vy se morálním úpadkem nemůžeme rovnat s někým, kdo jedním štemplem spoluschválí jen tak sto milionů na munici, aniž by poslech to malý v sobě co mu říká "WTF? Víš co DOBRÝHO se dá udělat za takovej obnos?!" Každej z těch, co v hedge fundech programujou a rejžujou a nepřemýšlí o tom, že miliony co vyspekulujou na akciích, na rejži, na čemkoli, tak že někdo někde zavře továrnu, nezaseje atd. Ale Vy přemejšlíte, než něco uděláte, a když to někomu víc vezme, než Vám to dá, tak je to pro Vás přece takový vnitřní upozornění, že tohle asi není ta správná volba.

Podle mě je úplně na místě ptát se kdo za to může. Odosobnit tuhle otázku a alibisticky obvinit rovnou všechny, svést to na to, že morálně upadlo celé lidstvo, nevím.

Snad pokud by ta Vámi navrhovaná otázka vedla k diskusi o odstranění příčin (v rodině, školství, drogový politice, finančních operacích bankovních domů, metodách oceňování práce, politickým systému atd.) tak je naděje.. Ale ukazovat na lidi jako Bobby Gates, ať už rozhodujou sami, nebo jsou jen vykonavateli, nebo posly, poukázat na ně s tím, že ONI jsou důvod, proč jsou některý lidi mrtvý, nasraný, hladový atd. To je podle mě na místě. Loutka neloutka, morální úpadek všech okolo něj, nebo ne, je to spolupachatel. Rozhodně spolupomáhá dělat víc škody, než Vy nebo já. A na tom postu, kde je, by měl za to mít zodpovědnost, on i každej jeden z článků rozhodovacího procesu, jestli koupit nebo vystřelit další Tomahawk. Stejně jako každej v dozorčí radě, co přehlížel tunel, nebo zanedbal "dozor" jakkoli jinak, každej kdo se podílí na rozhodnutí nemocnice pořídit předražený supervybavení. Osvětou, pokorou a jak jsme tu mnohokrát zmínili osobní obrodou se musí každý jeden z nich podívat sám na sebe a rozhodnout se, že takhle dál pokračovat nechce. K tomu probuzení mu určitě spíš pomůže nespokojenost lidí a hlasitý upozornění a pojmenování jeho konkrétní spoluviny, než přehlížení jej jen jako součásti morálně upadlýho systému. Taky děkuji za Váš příspěvek; jste tam ten první poslal takovým stylem agenta provokatéra, že jsem z toho až vylít.-)

246287

17.06.2011 13:55

Pakistán: Toxické chemikálie při amerických útocích bezpilotními letouny

RE: Poznámka pro překladatele

ad infinetum 78.?.?.?

Děláte si, do jisté zvrhlé míry, pr*el?

Banksters ovládaj finance, ty ovládaj vládu, armádu, to víme.
Ale to Obamův ksicht je na obrazovce, Hillary má proslovy k lidem, Bobby Gates dělá tiskovky atd. Kdybych je měl brát jen jako tlampače, loutky, tak pořád jsou součástí - a důležitou! - toho molochu. A když to přeženu, kolik vrstev takových loutek je vhodné ikonicky nenálepkovat a prostě je brát, že za nic nemohou? Bernanke za nic nemůže, je jenom toy, nerozhoduje, nebo ten už jo? Každý jeden z kongresmenů je toy, taky za nic nemůže? Kde je ta hranice, kde doublespeak, lež, podvody a zmetkovství už můžu onálepkovat? Pokud bychom to takhle odkrývali až k lidem, kdo skutečně rozhodují, tak je jich zlomek promile, a ti jsou zodpovědní za všechen ten bullshit, co se děje? A ostatní vrstvy, ta naprostá většina, už nerozhoduje? Nemůžou se rozhodnout, jestli ten bullshit co mají shora, poslat dál nebo ne? Všichni jsou přesvědčeni, že to předávají na základě patriotických rad? A ode mě je tedy nefér je onálepkovat a považovat za spolupachatele? Kde berete tu jistotu takhle někoho okřiknout s tím, že Vy víte lépe, o čem jsou ti lidé přesvědčeni a s jakými motivy činí to, co činí? Co když jsou to prostě a jednoduše taky další svině?

Pokud někdo na takovýmhle postu je, a nerozhoduje o tom, co mu vyjde z úst, nebo co podepíše, tak se někde po cestě nechal koupit. A v takovým případě rozhodně není na místě říkat, že za nic nemůže.

246264

17.06.2011 02:54

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

ad infinetum 78.?.?.?

Protože v třetí minutě videa nám ani doktor Vonnegut nebyl schopný říci, co to tady na nás vymysleli (fakt epic výstup.-) tak tady je pěkný český popis toho, jak ADD a ADHD chápeme u nás.

My alespoň zdůrazníme, že na to není test, že se to nedá změřit, mezi řádky "že je to z prstu vycucaná ničím nepodložená sračka." Kdyby zůstalo u těch obecně prospěšných doporučení, jako že se má k dítěti přistupovat laskavě a trpělivě, tak prosím. Ale když jednou rukou hladím a druhou rukou podávám ritalin...

Myslím, že tady musí zafungovat selský rozum jako záchranná brzda. Jak říkal učitel klukům ze South Parku, "drugs are baaad, mkay?".

246241

17.06.2011 02:03

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc, kanalizace a toalety

ad infinetum 78.?.?.?

Máte recht, o hajzlech se mám ještě co učit.-)
Ne, teď vážně, dík za ten tip i rady, já jsem teprve nedávno přešel z města "na samotu u lesa", takže si nechám poradit.

246237

17.06.2011 01:52

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Změna přijde tak jako tak...

ad infinetum 78.?.?.?

Viděl jsem ho na TEDu a Vy jste mi to připomněl. Už tehdy jsem si říkal, to je přesně ono, to je někdo, kdo se probudil a udělal NĚCO NAVÍC. Jak si tam sám přiznává, že ho semlely prachy a že jako analytik hedge fondu toho pro společnost asi moc neudělal, to je pokora. Protože u něj to nevypadá, že by s tím hedgem seknul, protože na to inteligenčně nestačil. Máte pravdu v tom, že tenhle chlapík je dobrej vzor, iniciátor, a takoví jsou potřeba.

Konkrétně pak ten příklad s prohozením homework-lecture je inspirativní, člověk pak rozezná podobně vzorový profesory třeba na svý VŠ, když přednášky jsou k dispozici pořád online a je doporučeno si je projít doma, protože výklad je pak improvizovanej. Takže pro mě ten základ tý jeho Academy není nová revoluční myšlenka, ale udělat z toho mapy a napojit to na celou platformu, to je hodně, hodně dobrý. Dalo by se v tom i vysledovat to, že o podobný věci se podobně inspirativně snažili profesoři matematiky, co jsem měl, snažili se nepsat ji nudně, postupovat od opravdu jednoduchých a postupně a názorně ke složitějším příkladům, ale tady je vidět ten pokrok technologie, kdy se dá snadno využít pro to, aby to nezasáhlo jen třídu, nebo ročník, nebo katedru, ale aby to vylezlo ještě dál... Ani nemluvě o tom, jak ten učitel nemusí zasahovat sám, ale může s radou za tím "zaseklým" poslat toho, který tu danou látku už zvládnul.

takže vopravdu dobrej link, tohleto.-)

246236

17.06.2011 00:59

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: ...revoluci vždycky

ad infinetum 78.?.?.?

Jsem rád, že tu někdo Grundeinkommen zmínil. Stejně jako tam se to zatím testuje, jestli v obcích nebo snad v něčem větším, nevím... ale stejně tak by bylo třeba spustit a otestovat to tady u nás. Udělat něco navíc. Prostě to zkusit.

Nejčastěji si z toho vybavím jednu konkrétní disproporci:

otázka "kdybyste měl stejně jako všichni ostatní garantovaných 1000EUR měsíčně, chodil byste do práce?" naprostá většina odpovídala: "ano, co bych dělal doma?" nebo "no nejdřív bych se pořádně vyspal... a pak bych se rozhodl, jestli třeba ještě nestudovat, nebo bych pracoval, co jiného taky?"

ale na otázku: "a ti ostatní, kteří by všichni také dostávali 1000EUR měsíčně, myslíte, že by šli do práce?" tak na to většina svorně odpovídala "ne, zůstali by doma, rozhodně."

O tom jsem tehdá dost přemýšlel. Ten dokument určitě doporučuju zkouknout.

246233

17.06.2011 00:49

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Změna přijde tak jako tak...

ad infinetum 78.?.?.?

Já bych to moc rád viděl tak, jako Vy, ale co jsem měl šanci diskutovat u nás na škole se svými vrstevníky, tak i studenti z oboru mají mizivý rozhled, neví co byl dot com bubble, co jsou futures, atd. Na výpočetce programátoři studovali s tím, že nástupák v IBM pro čerstvýho inženýra je 40. Bezva, hotovo, nic kolem mě nezajímá, politika, ani ťuk. Na katedře ekonomiky, na řízení energetiky, je situace stejná, jen plat vyšší a zaměstnavatelem je ČEZ. Politika, zájem o ni? možná rámcově o tu místní. Ale mezinárodní rozhled, kontext? Bída. Takže moc nerad to říkám, ale i když tomu Vašemu popisu o používání facebooku a snad i angličtině u mladých lze věřit, tak moje zkušenost je, že tak jeden z deseti to dokáže použít, a z nich nemá každý hned ambice jít to vykřičet do světa. Na Dejvický se na protest usadí ve vagonu metra, přihnou si vodečky, nebo se projdou po Václaváku s transparentem "proletáři všech zemí, vyližte si prdel" to opravdu nenahrává Vašemu optimistickému scénáři, ale spíš tomu chybějícímu sdělení, jak popisuje editor. Opět, BOHUŽEL, protože všichni bychom si přáli, aby něco zmohli.. ale s vypatlanou sprostou cedulí to nebude.

246232

17.06.2011 00:24

Ilegální šíření GM rýže vylekalo čínské představitele

RE: Jak má životnost nějaká GM odolnost.

ad infinetum 78.?.?.?

O Monsantu by se toho dalo napsat hodně, ale na netu je dokument (nemůžu najít, ale buď je na sprword.com, nebo na dokumentarni.tv), kde je to všechno popsaný, jak ta Indie, tak historie patentování GM a smutnej vývoj v US, pěkně podrobně... jak tam jen pár farmářů zůstává věrných starýmu dobrýmu neGM, ale Monsanto má tisícihlavý stádo "odborníků," kteří pročesávaj státy, odebíraj vzorky z polí a jakmile narazí na stopovej obsah jejich patentovanýho GM na poli, který patří farmáři, co není jejich odběratel, tak se soudí o nadpozemský sumy.

Smutným faktem je, že 99 procent těch soudů se vede s farmáři, kteří o GM nikdy nestáli a nikdy to na svý pole sami nezaseli, ale větru dešti neporučí, a stejně tak to tam mohlo napadat z okolo jedoucího náklaďáku... bohužel stejný procento z nich se sesype před obrovskými pokutami, kterými jim monsanto hrozí, a přejde na GM. Vzniká tam bonzácký ovzduší, farmáři jsou mezi sebou nepřátelský, hlavně jsou všichni zadlužený až po uši, aby mohli kupovat GM a roundup. No prostě EVIL. Co se týče agro, tak je Monsanto asi stejně evil, jako BP nebo Halliburton v těch svých odvětvích...

246231

17.06.2011 00:21

Ilegální šíření GM rýže vylekalo čínské představitele

RE: Jak má životnost nějaká GM odolnost.

ad infinetum 78.?.?.?

Tak ohledně Monsanta je to jeden velký megaprůser. U nás se naštěstí RoundUp (jejich nejvíc EVIL herbicid od Agent Orange, který vyhladil Vietnam) moc naveliko nepoužívá, ale to jen proto, že je drahej (mohlo se to změnit, koumal jsem to tak dva roky zpátky). Problém s tím herbicidem je v tom, že oni si skrz GM udělaj osivo RoundUp Ready, takže pak normální sojový boby, kukuřice, bavlna atd. jsou při poprášení mrtvý, ale GM RoundUp ready jedinej přežije (jak EVIL to musí bejt, když stačí 0,15 až 2 litry RoundUpu na hektar!). Zní to hezky, mít soju, zasadit, jednou za rok poprášit roundupem a všechno kromě soji pochcípá...

no jo... jenže tady přichází DOUBLE EVIL trhák v tom, že (a teď jen jak jsem to pochopil z různých zdrojů já, ale nejsem agro, takže budu rád když to někdo uvede na pravou míru) u těch původních, neGM plodin, si dávali něco stranou a měli tak osivo vždy vlastní, tohle GM je uměle přeprogramovaný, aby to nešlo a museli znova koupit GM osivo.

TRIPLE EVIL je v tom, že ačkoli slibuje nižší nároky na hnojení - stačí jen roundup - a vyšší odolnost proti suchu, tak třeba v Indii se stalo během pár let to, že jejich trh s bavlnou, kterej je buď největší nebo rozhodně jeden z největších na světě, teď si nepamatuju, tak ten po nasazení monsanťáckejch GM roundUp ready semínek bavlny čelí naveliko sebevraždám zadluženejch farmářů, který si kvůli přechodu na GM brali půjčky a teď jim to nějaký brebery sežraly. Předtím hnojit nemuseli, teď musej kupovat roundUp. Předtím si mohli schovávat vlastní semínka k osetí, teď je musej pokaždý kupovat. Výnos to mělo mít vyšší, no, asi nemá, když se každou chvíli nějakej farmář pod tíhou dluhů zabije.

A některý to udělaj tak demonstrativně, že vypijou a otráví se tím roundUpem.

Já jediný co nechápu, tak přece do toho, aby přešli na GM a herbicidy - do toho je nikdo nemohl nutit. Takže tomu EVIL monsantu tam musel otevřít vrátka mamon těch samotnejch farmářů, kterým před očima začly hrát rupie, když jim GM bavlník sliboval větší výnos jen za nějaký občasný poprášení herbicidem... I když... ono možná to byl podraz a nikdo jim neřekl, že si to nebudou moct zasadit znova, a že budou muset kupovat od monsanta. Ale že to je krok do neznáma, to vědět museli. I tak je to tragédie, od roku 1997 je to 200 tisíc (sic) sebevražd farmářů.

Zdroj třeba tu: Why Are Indian Farmers Committing Suicide and How Can We Stop This Tragedy? a je tam popsáno, jak to přesně začalo, když Indie otevřela agro trh a v '98 tam vstoupili Monsanto, Cargill...

246230

15.06.2011 22:33

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

ad infinetum 78.?.?.?

Dobrý večer,
teď jsem rozbory taky řešil, studnař mi nabízel jen nějaké základní, obecné, pokud jste ochotná si připlatit, tak úplný rozbor je znatelně dražší, ale fakt obsáhlý. Jen namátkou posílám tipy, nevím kde jste, takže Praha-Brno.-)

Laboratoř pitných vod – úpravna vody, Pisárecká l, 657 33 Brno, tel. + 420 543 433 234.
Praha 5: http://www.vzlab.cz/
Praha 10: http://www.rozboryvody.webpark.cz/

Tam bych se ptal na kalkulaci toho úplného rozboru a pro klid duše chtěl rozhodně ten, ne jen tu základní variantu.

246131

15.06.2011 22:19

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Dobře, že jste to řekl. Já jsem si koupil kus půdy v menší obci, abych měl kam utéct z kanceláře, a jak jsem projížděl výroční zprávy od starosty a územní plán apod., tak právě jako největší akci tam řešili už několik let zpožděný projekt kanalizace, kdy v tom mizí peníze a nic hmotného lidi neviděli. Psal jsem to tedy bez přemýšlení o smyslu, což bylo už z podstaty špatně, jak říkáte ta kanalizace není pro každou situaci to nejlepší řešení... ALE... je snad lepší než trativody, ne? A prosaky z jímek? Tam ke mně na kopec se s trubkami nikdy nedostanou, a když jsem viděl že za kompostovací toaletu dám ke třiceti tisícům, tak jsem začal přemýšlet jaké další mám možnosti..

246128

15.06.2011 22:04

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

PS: a když si vezmu tu falešnou objektivitu, kterou prezentuje AlJaz, a na kterou jsem i já skočil tenhle únor nebo leden, když poskytovali to nejobsáhlejší pokrytí Tunisu, Egypta atd... no tak nám zbývá jen ta jediná Telesur... a na tu mimo Venezuelu snad nikdo nekouká.. Ron Paul je teda pro mě jeden z těch příkladů, hodných následování, jeden z těch vzorů. Z těch, co udělali něco navíc.

246127

15.06.2011 22:03

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Mudrc nemudrc, dík za link, a u mě je teda rozdíl jen v tom, že já jsem ještě na někoho tak ignorantskýho nenarazil, kdo by si nenechal rozumně domluvit, takže mám ještě ideály.-) ale on už mě někdo vyvede z míry.-)

No a Ron Paul... já si od začátku vážil toho, že co říká, myslí vážně. Bavilo mě odhalovat ty podrazy na něj. Když třeba Reuters informovalo, jak odmítl udělit medaili pro Matku Terezu... a jak je zvykem už nezmínili PROČ. Protože ústava tohle odměňování nedovoluje krýt z kapes daňových poplatníků. Jakmile teda hlasoval proti, tak sáhl do vlastní kapsy a vyzval ostatní kongresmeny, aby když ústava tohle neumožňuje, tak aby bezpochyby dobrou věc podpořili sami. On totiž není politik, se vším tím doublespeakem a horou másla na hlavě, se sekretářkou pod řečnickým pultem, atd. Je to státník, brání ústavu a vychází z ní, ctí ji. Já to beru pro srovnání podobně jako (a teď to velice zobecním a zjednoduším) jako desatero. Nejsem křesťan, ale jako soupis obecných morálních zásad to prostě sedí, stejně jako ústava, kterou Ron Paul tak brání, a chce její dodržování, tak ta taky funguje jako kvalitní základ a nástroj. Ale křesťani na desatero a reps a democrats na ústavu nabalili tolik bulšitu, že lidi už nekoukají primárně na ten původní význam. U toho mělo zůstat, nic víc potřeba nebylo, rozhodně světu neprospělo, jak to tyhle entity ohnuly. Útočnou válku musí schválit kongres. Hahá, fuck off constitution, budem tomu říkat dynamická vojenská akce nebo jakej to vymysleli zmetek, no a kongresu se ptát nebudeme. Nevezmeš božího jména nadarmo... fuck off desatero, pět zdrávasů, pusť nějakou korunu tady do toho talíře a Bůh ti odpustí. In God We Trust, máme to na penězích, God Help Us, aby ty naše stealth bombardéry někdo nesestřelil.. A Ron Paul tak nahlas jak jen může, říká: tahle válka je protiústavní, patriot act je protiústavní, Food and Drugs Administration je propletená v nejvyšším vedení s korporacemi asi jako velikonoční košík na kraslice... a tisíc dalších věcí, ohledně FEDu atd. A poslouchá a rezonuje s ním desetitisíce jeho fandů, hodně lidí s jeho názory souhlasí skrz videa a zprávy na netu, které si najdou samozřejmě jinými kanály než skrz masmédia, ale to je asi tak všechno... on už nemůže vystrčit hlavu víc, protože má sakra pět dětí a je to zodpovědnej táta, a ví, že když je někdo skutečně nepohodlně pravdomluvnej, ty olověný breberky maj tendenci kolem něj jen svištět. Představte si, že by tam místo Obamy byl Paul, v Afghánu, v Iráku a v Libyi by ubývali US vojáci, probíhal by audit FEDu, to se prostě neslučuje s tím, aby Ron Paul měl stále hlavu na svým krku.-(( A s tím že ho vždy pohřbí média... teď jsem dočetl Piráty Karibiku od Tariqa Aliho a tam je statement, že jedině Al Jazeera a venezuelská Telesur nejsou vlastněný nadnárodkama (NewsCorp, Disney..).

246126

15.06.2011 21:13

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Jo, je to tak, jak říkáte, i stanovisku Marťase rozumím. Vzít si ponaučení, nechat si poradit, ale pak se po rozumné úvaze do něčeho pustit. S tou špínou, molochem a nespolupracujícími/nepřejícími lidmi je to úkol o to těžší, ale pořád podle mě stojí za to, se o něco pokusit. Nota bene když to člověk vezme s pokorou, tak ten individuální růst půjde ruku v ruce, jak se bude muset vypořádat s těmi nástrahami... uvidíme. A za palec dík.-)

246121

15.06.2011 16:54

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

My spolu sice papírově nesouhlasíme, ale já to možná jen blbě popsal.

Stejně jako Vy vidíte jedinou možnost v obracení jedince za jedincem na vyšší, duchovní chápání, uvědomění, tak já si myslím to samé, a navíc, že v tom velmi pomůže vzor, příklad hodný následování. A ten nám tu chybí. Takže ne si tu obrodu nechat pro sebe, ale snažit se působit i na ostatní. Nemám na mysli skrz nově založené církve a hnutí, prostě se zapojit do rozhodovacího procesu v komunitě, zhodnotit, kdo jej vede a jak jej vede, a pokud mám za to, že bych to dělal s lepším výsledkem pro komunitu, tak se do toho zkusit zapojit. To, že politika je na nejnižší i nejvyšší úrovni jako nástroj stejně tupá a pro tohle nevhodná, tak to Vám nemůžu potvrdit ani vyvrátit, dokud s tím neudělám osobní zkušenost.

Za citát díky - odkud je? To je ta nejhorší situace, když tu někdo ocituje něco zajímavýho, a nedá sem zdroj.-) Souhlasím, že větší změna bude možná jen na individuální úrovni, ale vzor a příklad přece může jen dopomoci k takové obrodě? Nebo Vám jde o ten nástroj, že politika to prostě není a nebude a nemůže být, na jakékoli úrovni? Že se nemůže skrz politiku stát někdo příkladem, vzorem hodným následování?

Vy jste musel hodně přečíst, já se snažím taky číst, ale to přeci už samo o sobě značí, že nám někdo jde/šel příkladem, někdo zkoumá a bádá a pak místo aby se duševně povýšil "pouze" na individuální úrovni, tak svůj názor šíří okolí, třeba přes papír. A přece kdybyste neměl co číst, a ani já nečetl, tak se do tohohle bodu třeba taky dostaneme, jinak, ale podle mě jednoznačně komplikovaněji. Na tom se, myslím, shodneme, že kdo napsal ty knihy, pro Vás nebo pro mě tak inspirující, že nás přinutily přemýšlet a dál bádat a zvažovat co je to správné, tak ten autor je bezpochyby příkladem, vzorem, ne?

Proč by stejně tak nešlo uchopit snažení jednotlivce o šíření obrody skrze tu malopolitickou platformu? Čtenáře kniha jen tak neosloví, musí si ji najít, nějak se k ní dostat, stejně tak politiku lze celý život ze svého života vynechávat, ale je to taky nástroj, který se dá využít k motivaci, směřování a obrození, i kdyby jen úzkého okolí.

246095

15.06.2011 15:58

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

únor: http://www.tvspoty.cz/csob-jakub-vagner/
květen: http://www.tvspoty.cz/csob-jakub-vagner-bydleni/

Já si nemůžu pomoct, ale pro mě je to fakt rána pod pás, i ten jeho hlas je takovej čistej, nevinnej, to co dělá, kde všude byl, jeho názory co jsem mohl zatím vidět a číst... jakej byl můj šok, když na mě čučel z letáku v bance.. Já jsem přitom cílovka, mě to má dostat, mladý lidi, shání bydlení, ženěj se, jsou zvyklí cestovat, maj rádi dobrodružství... no hnus, velebnosti.

K tamtomu, vím, že to je utopie, ale z čeho si můžu vybírat? Volit malou, velkou stranu, nevolit, protestovat, neprotestovat... tím nic zásadního nezměním, ani v sobě, ani v lidech okolo. Podle mě to skutečně vzejít může jen z takové "cesty samuraje," tedy odspodu, když si někdo postupně získá svoji komunitu, upraví si představy o tom, co ho čeká, zhodnotí, jestli to má šanci na úspěch, a pak se zkusí pustit o něco výš.. mít ambice hned na státovládu, to je trochu přehecovaný, proto mi ta vysoká politika přijde ze strany obyčejných lidí jako nedotknutelná, jak tu vždy někdo popisuje, že je to bezradnost, protože se tam nahoře věci mění jen naoko... jasně, ale tak tam musí začít působit někdo zevnitř, nebo tam někdo alespoň proniknout a upozorňovat na to, že je tam jeden "z našich." To je jako Ron Paul, nemusím se vším souhlasit, a můžu jeho boj vidět jako předem prohranej, ale pořád tam alespoň někdo je, kdo říká něco, s čím rezonuju, a kdo mi ukazuje, že se tam lze dostat. Nejde si to vylhat a přilítnout tam zkratkou, jako Bárta, tomu lidi časem prokouknou.. Jde o to se tam propracovat a budovat si zaprvé základnu, která podporuje, a zadruhé charakter, který odolává větším a větším svodům a podrazům. Tohle je přece reálnější, nebo přinejmenším stejná utopie, jako myslet si, že jedním hlasem ve volbách dokážu tuhle zemi šoupnout na lepší kolej, nebo že stávkou se mi bude dařit ve finále líp.. A když už o sobě nechat vědět, tak proč to dělat pasivně, hlasovat, cinkat, když můžu zkusit udělat něco navíc, a zkusit se zapojit aktivně, tvořit? Za pokus to stojí, ne? Vrátit se k poslušnýmu volení/nevolení můžu vždycky. Pokusit se nahlodat aspoň trochu tu politiku, kterou ukradli lidem. Myslím, že kdokoli dobrej, kdo se bál jít do politiky s tím, že ho to zkazí a semele, tak by za tím měl jít. Kdyby měl skončit jako nejposlednější poradce místostarosty v oněch prdelákovicích, pořád bude jeho vliv a šance působit pozitivně na okolí větší, než při pouhém jednom volebním hlasu. Nemyslíte?

246091

15.06.2011 14:15

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Jsme členy

ad infinetum 78.?.?.?

Co můžete udělat? Pokud znáte někoho, kdo chce jít do army a do Afghánu, rozmluvit mu to, snažit se mu předat svůj mírovej a uvědomělej názor. A sám samozřejmě se od toho nahlas a jednoznačně distancovat, od toho tu jste, abyste šel příkladem ostatním, že válka vždy víc zničí a odnese, a je to ta naprosto NAPROSTO poslední varianta, ne ta hned první, která se teď používá už i preventivně...

Ono jakkoliv je to teď všechno řízené dálkově, stejně je potřeba někdo, kdo to bude z toho bezpečného úkrytu řídit. Ty zbraňové systémy na sebe neútočí samy, někdo vydává rozkazy a schvaluje, co dál. Když nedudou lidi, když nebude koho na ten Nimitz poslat, když nebude kdo by ten Predator Drone ovládal, když nebude, kdo by řídil humvee a kdo by střílel po civilistech, tak nic z tohohle nemůže pokračovat, nebo aspoň ne v takové míře. Pouze pokud si lidi uvědomí, že myšlenka "vstup do armády, jdi chránit vlast" je zprzněná až do morku kostí, a přestanou se toho účastnit, tak se tohle TŘEBA obrátí. Rozhodně to ale ničemu neuškodí, když bude míň lidí pobíhajících po světě s AK a M-16. Radši budu zametat chodníky, než abych zabíjel v ofenzivě.

246080

15.06.2011 13:47

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

(už dneska poslední, slibuju)

Bylo by snem, kdyby si Kuba Vágner místo reklamy pro banku natočil na handycam video, kde bude lovit ryby a řekne jen "nabízeli mi horentní sumy, který by mě a moji rodinu zabezpečily na dvě generace dopředu, ale mě bylo jasný, že to není jen tak a nechci se ztotožnit s něčím, co slouží ke zbídačení nás všech. Nežádám nic víc, než abyste zkusili vzdorovat všem těm pokleslým způsobům, na víc jak na dvacet vteřin nemám, takže lidi, nekraďte a nelžete a nenechte se okrádat a ani si lhát. Politiky, bankami, starosty, kýmkoli. Já jdu na ryby. Kuba." a tohle by se přece šířilo stejně jako ty debilní virální videa, třeba o přemluvení báby, ať jde k volbám... ono i video, kde náš kníže usne, nebo o někom řekne, že je to černoprdelník, tak takový se šíří světelnou rychlostí.

PS: jo, to s tím Vágnerem mě fakt štve a mrzí a možná to dám ještě do pár příspěvků, než nad tím zlomím hůl.. ale pro mě je to jak... skoro jak kdyby Mirek Dušín znásilnil školačku, jak se pro mě zpronevěřil svýmu příkladu dobrýho, rovnýho mladýho člověka.

PPS: jak jste spokojení se svým místním politickým vedením?

246077

15.06.2011 13:46

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

RE: něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Zodpovědnost za to, že ještě nemáme v obci kanalizaci, přesto že na to z rozpočtu již odešlo dost prostředků, tu zodpovědnost nesu já, a jediný, kdo mi v tomhle mém počínání nevyšel vstříc, je starosta sousedních prdelákovic, jiné rovné lidi bohužel jmenovat nemůžu, ti ostatní ať už se rozhodnou sami, zda na sebe hodí ten první kámen.

Z tohohle mi vyplývá, že buď je tady všechno v pořádku a my pěšáci si jen ty problémy cucáme z prstu, nebo je to skutečně v řiti ale nic nemotivuje ty, co jsou alespoň u nějakého malého, kdyby jen komunálního nebo regionálního kormidla, aby vstali a ukázali, co je chybně, co skřípe, co nezvládli. Já bych takovému člověku zatleskal. Už bych ho znovu k veřejným penězům do jakékoli funkce nezvolil, to ne, ale chtěl bych si poslechnout vše, co může říct, a nechal bych jej bez odsudků žít dál. Jenže čisté svědomí a čest není něco, co by se dnes nedalo ocenit penězi. Přesto si myslím, že kdyby se rovní lidé vyjádřili v takovémhle smyslu, a začalo to u koumnit a té lokální politiky, tak z ní pak můžou vykrystalizovat čistí, transparentní, ne extrémní, čestní lidé s těmi pár důležitými schopnostmi, jako finanční myšlení, vůdcovství atd. A ti, po zkušenostech s lokální, malou politikou, pokud se po letech prokáží dobrými výsledky, tak bude samozřejmě vhodné je pustit k většímu kormidlu.

Je to rozhodně lepší, než aby o věcech zásadních pro tento stát, spolurozhodovala blondýna tak prostá a vulgární, že i v posteli bych z toho byl nesvůj, lidé tak arogantní a neschopní sebereflexe, že z jakéhokoli rozhovoru je jasné, že kloudný dialog a vyslechnutí všech stran nelze očekávat na žádné úrovni jejich rozhodovacího procesu..

Já bych tedy začal od příkladů. Dnešním lidem nikdo nejde příkladem. A pokud ano, jsou to unesené, pokleslé cíle, jako být nejbohatší, jako ten a ten, mít to, co ten a ten... Ale stejně, jako se teď dobře prodává namakané tělo a tučné konto a červený sporťák atd., tak třeba by stačilo málo ke změně a pár příkladů, pár prvních, co udělají něco navíc, a zlomí ty pokleslé hodnoty, že i ovečky by víc slyšely na "nemám nemanželské děti, nemám firmu ani akcie firmy, která bude obecními zakázkami žít, chci převzít zodpovědnost za tuhle konkrétní funkci, oblast, chci být financován transparentně, a nic víc, než abych já a moje děti a Vy také, abychom mohli říct, že je to tu po nás jednoznačně lepší. Jakmile někdo ucítíte, že nejednám v zájmu nás všech, dostanete prostor o tom diskutovat a pokud i po mých argumentech budete trvat na změně, udělám místo dalším." Určitě tu přece existují lidé, co si svou prací čistě a rovně získali prostředky, aby mohli více lidem ve svém okolí říct a racionálně zdůvodnit a argumentovat, co a proč je podle nich řízeno slabě, s úniky, a od tohohle začít.

246076

15.06.2011 13:44

Izraelští vojáci odhalují brutalitu armády

něco navíc

ad infinetum 78.?.?.?

Ačkoli to páchá člověk, zdá se to naprosto nelidské. Nicméně snad nikdo z nás si nedělá iluze, že by US army nebo jiná válečná skvadra snad postupovala jinak, když jsou i videa kde se slovy "light 'em up, shoot em, watch that motherfucker, he's hit, no, there's a runner, light that motherfucker" sledují dění z kamery na UAV. Pro mě osobně z toho plyne jedna zajímavá věc, a to fakt, že tihle kluci se k tomu přiznávají sami, není to tak, že nějaké uniklé video na ně ukáže prstem. Tohle je jiné.

Ještě před pár lety, když jsem začal dění Izra-Pal sledovat víc, tak v dokumentárních filmech, kde se pokoušeli o to samé, tedy dostat z vojáků pravdu, tak nepochodili; vojáci byli naprogramovaní nemluvit o tom a tak existovaly různé důkazy, jen ne přímá výpověď "ano, je to takhle hrozné, dělám to, dělají to tak mí kolegové, a jsme v tom až po uši a je nám z toho na blití." Takže posun tu je. Já si stojím za tím, že úspěch a pokrok vždy spočívá v tom, že někdo udělá něco navíc. Architekt se nebude držet trendu a v záplavě jednotvárných staveb naprojektuje nějakou nadčasovou, inspiruje další, zažehne jiskru. Investor samozřejmě musí taky udělat něco navíc, a kromě vyhovění svým potřebám může třeba potlačit ego a zkusit zafinancovat něco nového. Ale někdo musí udělat něco navíc. Stejně jako se nic nezmění, dokud někdo z těch naprogramovaných trigger-happy soldátů neřekne, že tohle je už moc velký svinstvo, takovýhle věci páchat na civilistech. Ale to udělá něco navíc, jeho povinnost je jenom tam být, poslouchat rozkazy shora a nepřemýšlet nad nimi. Pokud bych měl uznat, že takhle specificky funguje armáda, a že v lásce a ve válce je vše dovoleno, dobře; ALE sama společnost přece takhle nastavená není (alespoň ne transparentně) aby nutila člověka dělat věci, které sám považuje za nelidské. Takže je jen na každém jednom z nás, jestli bude krást, podvádět nebo hůř. Tihle izraelští vojáci jsou ukázkou toho, jak i celý izra-pal konflikt je "unesený" a ovládaný menšinou, která jej udržuje, živí, topí mu pod kotlem. A ti sami si pod sebou větev řezat nezačnou. Musí to být tihle pěšáci, obyčejní lidé, kdo udělají každý jeden z nich něco navíc.

Stejně je to u nás pěšáků, komparzu politického dění, takového demokratického křoví. Každý jeden z nás může udělat něco navíc. Kdokoli z těch politiků může svolat tiskovku, postavit se a říct, tuhle zakázku jsem pustil, ačkoliv jsem věděl na stopro, že se to obrátí proti obci. Na výdaje za kancl jsem si vědomě přičítal i zcela osobní náklady, je mi z toho na blití, špatně se mi s tím žije, nechci se schovávat před pohledy vás, kteří to prokoukli a nechci lhát do očím těm, kteří mě považují za čistého. Můžete a nemusíte mi to věřit, ale křivý jsem do politiky nešel, jen jsem se pod tíhou těch sraček kolem podvolil taky.

246075

15.06.2011 11:47

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

To s tou registrací, to je další věc, musím tam umožnit obojí, jak jednorázovej garage exchange, tak pro registrované možnost jak to zjednodušit a zefektivnit co nejvíc. A jak jsem říkal a Vy potvrzujete, základ bude vymyslet a najít způsob, jak spárovat ty dva.

PS: k tomu šicímu stroji, moje sestra byla švadlena a měla pak i jednu dobu obchod Singer (kterej jak jsem jí varoval bude muset zavřít do pár měsíců, protože teď už si nikdo takový šicí stroje kupovat nebude, bohužel) no a tak se rád zeptám, napište mi do zprávy co přesně sháníte.. nebo fotku. Cokoli, jen to přepošlu dál.

246070

15.06.2011 03:10

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

Právě já bych se chtěl na tom webu zcela vyhnout penězům, zkusil vynechat v maximální možné míře i ty doručovatelské firmy, prostě to udělat mezi lidmi, svépomocí, ne o penězích, ale o využívání zdrojů na jejich life-cycle maximum. Ale samozrejme dva tisíce babek jsou za "junk" z garáže moc fajn.-)

246053

15.06.2011 01:49

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

Garage sale mi právě přijde jako fajn myšlenka, a Vaše zkušenost to jen potvrzuje. Tak třeba se tu najde někdo další, kdo mi tu myšlenku pomůže začistit, a nebo to ve mně dozraje už samo, tak jako tak tady časem takový online garage exchange udělám.-) Mějte se a vyhýbejte se kostelům.-)

246051

14.06.2011 20:24

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

2. Jak co nejpohodlněji, nejpřehledněji řešit ten samotný systém nabízení, inzerce. Protože krom lidí, co by takhle chtěli jen jednorázově vyměnit kolo pro sedmiletýho za kolo pro desetiletýho, tak tam budou i uživatelé jako já, co maj spoustu artefaktů, který rádi pošlou dál (něco jako garážovej výprodej jako se dělaj ve státech, akorát online.-) a zároveň maj víc věcí, který by se jim fakt hodily, a to samý činnosti, kde by nabídli pomoc, stejně jako by ji rádi přijali... Takže přidávat tohle po jednom jako individuální inzeráty mi přijde jako používat na svícení v paneláku louče.-) Ideální systém by byl že se člověk s nejnutnějšími údaji registruje a pak jen vezme svůj seznam věcí, které se mu válí na půdě nebo ve sklepě, a předatluje ho do formuláře... do pole pod tím vypíše svoje představy na revanž, no a teď babo raď, jak co nejvhodněji a nejrychleji pomoct spojit lidi aby našli "společnou řeč" ? Abych já našel někoho, kdo prodává elektrickou kytaru, to samé naopak, to jde přes klíčová slova a fulltext a kategorie, ale teď jak navrhnout algoritmus, který pro nás najde to společné, co dáme/vezmeme "protiúčtem" ? Napadá mě snad jen, že uživatel si tam vyplní v profilu všechno co nabízí plus všechno, za co by to byl ochotný vyměnit, tam se budou hledat křížové reference, no a tohle doplnit o možnost oslovit někoho, s kým kromě předmětu zájmu nic jinýho "papírově" nesdílím, a už formátem huba-huba, resp. klávesnice-klávesnice zkusit přijít na nějakej způsob.

Jak je vidno, je to v prenatální fázi ten nápad,-) A za každý další nápad nebo doplnění, proč to může/nemůže fungovat, budu moc rád. Stěžejní je samozřejmě informace, zda někde taková platforma/web už není, klidně cizojazyčně, radši podpořit něco fungujícího, než dělat nové zbytečně. Nebo se alespoň poučit a vyvarovat chyb.

246017

14.06.2011 20:22

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

(prosím editora o výmaz té půlky, kterou jsem odeslal jako nepřihlášený a čeká na ověření)

Já si právě taky myslím, a z takového zběžného průzkumu a naťukávání kolem mám dobrý pocit, že by to šlo. Co se týče financování, moje výhoda je v tom, že sice nedokážu postavit dům nebo si opravit auto, ale tohle si navrhnu a naprogramuju sám. Takže půjde jen o to zaplatit sám sebe. A u mě je to jednoduchý, mě se to vrátí už na tom dobrým pocitu, že lidi budou mít o jeden způsob víc jak "jít do sebe" a můžu jim dát tu mikrovlnku, co mi přebejvá, nebo mrazák, kterej nevyužiju, no a taky na tom, že se někde starýmu hipíkovi na půdě už nebude prášit na LPčka The Doors .-)

Další zajímavá rovina je taková, když se role obrátí, tal tam někdo nabídne třeba potápěčskej neoprén, do kterýho už nenacpe pivní pupek.-) nebo fasádní zateplovací polystyren co mu zbyl, to je fuk co, ale mě se to bude hodit... tak jedna věc je nabídnout něco z toho svýho "arzenálu" nepotřebnejch věcí na výměnu, ale druhá věc je, pokud nic z toho věcnýho nebude pro druhou stranu zajímavý, tak třeba bude stát o nějakou činorodou pomoc, kterou můžu poskytnout, kdo se tím živí může třeba pomoct zabezpečit dům (činnost, takže rady a montáž, ne materiál), nebo přeložit něco z jazyků který umím já a on ne, nebo student práv jim může pomoci s nějakou smlouvou, za kterou by vyplázli u místního právníka ranec...

Požadavků na to mám hodně, než se do toho pustím, chtěl bych vyřešit:

1. jak se co nejvíc vyhnout PPL, DPD, tedy obecně jak vyřešit logistiku, protože co mě nejvíc točí, že tihle GREEN lumpíci si svoji bezva novou eko ledničku najdou na netu nejlevnější v e-shopu někde z Moravy a i ten rozdíl pár stovek jim stojí za nepodpoření svýho regionu a naplnění dodávky a kapsy PPLku nebo Toptransu (navíc moje zkušenost je taková, že pokud zajdu do místního a řeknu jim, že si to od nich moc rád vezmu, ať mají kšeft, ale ať mi jdou s cenou trochu dolů, že to co bych dal za dopravu dám radši jim - tak vyjdou vstříc). Takže nějak posunout tu myšlenku ještě dál a podporovat výměnu v rámci města, regionu, nebo nějak na ose, kde to lze mezi těmi dvěma předat co nejefektivněji. Protože nechat si poslat rychlovarku za stopade z brna do prahy není samozřejmě cílem.

246016

14.06.2011 17:19

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

No a nejvíc mě sejří, když se takovej chytrej a zcestovalej chlap jako Kuba Vágner na mě směje z letáku v bance, z bannerů všude na webu a naštěstí nevím, jak moc je toho plná televize, ale odhaduju že zcela. Že to dělaj hokejisti, fotbalisti atd., na to už jsme si v Čechách zvykli, ale tohle je dobrodruh, pro mě a pro spoustu mých vrstevníků když jsme vyrůstali velkej příklad, prostě chytá ryby a cestuje všude po světě a dělá přednášky děckám atd., ale když ani ON nedokáže říct NE reklamě za miliony, tak pro mě je to takový znamení, že za tu záchrannou brzdu nezatáhnou ani ti poslední, kdo můžou, a že mamon a $$$ většinu českýho národa zcela pohltí. Pak už to bude ten typickej krysí závod - ty, co maj hodně, nikdy nebudou mít dost, a ty co maj málo, nikdy nebudou mít tolik, aby nebyl nikdo nad nima, komu by záviděli.

No, pro mě je to bezva v tom, že inzeráty a aukce budou plný měsíc starejch věcí, který dokážou sloužit další roky a roky, a nemusím prodat svoji budoucnost, abych si je mohl dovolit.-)

245994

14.06.2011 17:17

Pravici nebo levici

RE: Možná

ad infinetum 78.?.?.?

S tím, že technický pokrok drtivě předstihl lidské chápání (mám na mysli ten selský rozum, logiku a chápání normálních lidí) a v tom je možná jádro pudla, s tím naprosto souhlasím. Řada životních situací, i každodenních (ani nemluvě o těch dlouhodobých), se stala (ať už právem, nebo uměle) tak komplexními, že se mi zdá, že většina vezme zavděk nabízeným jednoduchým "instantním" řešením. Ať je to plazmová TV na splátky na tři roky, rozsáhlé rodinné domy na klíč, kde náročná správa a měsíční náklady hrají menší roli, než obklady bazénu, no a samozřejmě hypotéka jako řemen.

Rozhodovací proces je zcela zmanipulovaný a obraz společnosti vypovídá i o tom, jak je zdiskreditovaný, protože výsledkem je značný nárůst dluhů a finanční závislosti u konzumentů. Producenti naopak bobtnají čím dál víc. Bojím se, že materialismus je v mojí generaci tak hluboce zakořeněný, že se tohle jen tak neobrátí. Moje generace je splátkami a dluhy zotročená na desítky let dopředu, a to, co si myslela, že nahoní elánem a ambicemi a IT inteligencí atd. tak ty získané prostředky, pokud nějaké jsou, utopí ve zboží falešné kvality. Ať už je to značkový polyesterový svetr za tři tisíce,

A nejlepší je ten falešný pocit štěstí, povýšenosti a bezpečí, který mladým dává ta trendová nálepka GREEN, EKO, BIO atd. Když je to inteligentní, poučené a smysluplné GREEN, tak proti tomu žádná, to je samozřejmě žádoucí. Ale ta znásilněná forma..nejvíc obdivuju ty, kteří mi říkají, že tou starou lednicí, kterou mám na chatě kde žiju, hrozně ničím naši planetu, to samé když si pro přístup v zimních měsících seženu starého džípa. Vysvětlit někomu, že využít do mrtě životní cyklus věci je lepší a výhodnější pro obě strany (pro mě i půdu co mám pod nohama) než kupovat stále nové a vychytanější produkty, a staré vyhazovat ještě před dosloužením, to je složitější než vysokoškolská matika.

Přemýšlím ale o tom, že bych udělal nějaký web, kde se bude přímo na tomhle paradigmatu stavět, a uživatelé tam budou moci vyměňovat věci za věci, nebo služby, zásadně však bez peněz. Jasně, cílovka je neporovnatelně užší, než aukro nebo bazary atd. Třeba cílovka ani neexistuje, to musím zjistit. Ale v principu, já třeba směním pět let starý komp, který mi už k práci nestačí, ale který někomu ještě jako chytrý psací stroj a browser v klidu vyhoví, a vyměním to třeba za staré vinyly, nebo za to, že mě dotyčný například předá dobré zkušenosti nebo naučí naprostým základům nějakého mě cizího řemesla nebo činnosti...

245993

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?