Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 60 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.06.2011 17:55

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

94.?.?.?

Tak. Je to stará pravda, že kdo s mečem zachází, mečem hyne. Nakonec přes všechny svinstva a další nevýhody, které válka přináší, větší země a velmoci jako Čína a Rusko, možná Brazílie a islámský svět, přijdou k závěru, že je lepší společný návrat do středověku, než se dát humanitárně bombardovat po vzoru Jugoslávie nebo Libye. Koneckonců, pro tyto země je návrat o pár desítek či stovek let zpět spíš výhoda, oproti zhýčkanému Západu. Část lidí to přežije a zbylé suroviny aspoň déle vydrží.

S tím obsazením Venezuely, to je fakt výborný nápad, ještě ať napadnou Pákistán a Sýrii, Severní Koreu, taky Írán a Bělorusko a nejlíp všechny naráz, v jedné velké operaci pro americkou dominanci v příštím tisíciletí. Předem gratuluji, jak už bylo kdysi řečeno, to co bude stvořeno během pár dní, možná spíš pár desítek minut, přetrvá tisíciletí [velký smích] .

245676

08.06.2011 19:26

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

94.?.?.?

Problém totiž je, že USA vedená západní civilizace, do níž se bohužel otvorem v pozadí vecpala i naše maličká republika, dospěla k bodu, kdy ve zbytku světa by bylo lépe a bezpečněji, kdyby západní civilizace neexistovala. A to je veliký problém. Pro ostatní země a jejich většinovou populaci představujeme totiž parazita, kterého se buď celosvětový organismus zbaví, nebo i s ním zahyne.

245682

09.06.2011 00:33

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

94.?.?.?

Zkuste si osvěžit některá historická fakta. Česká republika vznikla jako státní útvar v roce 1993, krátce po barevné revoluci v roce 1989, inscenované USA podobně jako jinde ve východní Evropě. Švindlkratická liberální klika, rekrutující se z části z disidentů a části z bývalých komunistů, potřebovala ovšem ke své spokojené existenci nutně v nějakém zadku být, a tak z toho sovětského, který po Gorbačovově perestrojce dostal průjem, nalezli do zadku amerického. A určitě přelezou i do čínského, pokud se ukáže, že taky Amík už chytil uplavici, na to můžete vzít jed.


Státní útvar, který tu byl dříve, Československo, vzniklo v roce 1918 a většinu své existence prožilo v režimu, kterému Vy říkáte "bolševická diktatura". Nic proti tomu, ten režim jsem nemiloval, nicméně ten současný je ještě větší hnus, a vsadím se, že ještě do své plné krásy nevykvetl. To teprve přijde.

Ještě k té příslušnosti k západní civilizaci. Nevím, kde to žijete, ale pro Západ jsme Východní Evropa, termín Střední Evropa se tam moc nepoužívá. V USA vás nejčastěji strčí do jednoho pytle s Rusy nebo ještě tak s Jugoslávií. Ti chytřejší a vzdělanější si pamatují termín Czechoslovakia. Podívejte se taky do starších Britských listů, svého času tam pan Čulík dělal českým lidem osvětu, že pro Západ jsme Východ, kulturně i politicky. Sice mně to kdysi pořádně štvalo, ale musím potvrdit stejnou zkušenost. Přes dřívější kecy ze Svobodné Evropy a Hlasu Ameriky, oni o nás nijak zvlášť nestojí a jako svoji součást nás neberou. Neříkám, že nemají zájem vůbec, to ne. Kdybychom tak tady třeba chtěli jejich mírotvorné rakety na Rusko - promiňte, co to říkám, vlastně na Írán - nebo tak uskladnit si tu jejich odpadky a nakoupit šmejdy nebo nekvalitní potraviny, které pro lepší lidi ze Západu nejsou dost O.K., to už je jiná. Na to, abychom byli součástí západní civilizace, nestačí jen jednostranné přání, musely by to takto přijímat obě strany. V čem se ale lišíme svým postavením třeba od národů bývalé Jugoslávie ? Jen jim naše zemička (Československo) trochu míň stála v cestě a sama se poslušně rozpadla, takže nebylo třeba nás humanitárně bombardovat. Mimochodem, naše příslušnost k západní civilizace se hezky reálně projevila např. v Mnichově 1938, nemyslíte? Proč máte dojem, že dnes je to jiné?

245692

09.06.2011 23:19

Sexuální delikty páchají i ženy

Některý chlapi jsou...

94.?.?.?

Je to sice trochu mimo téma, ale na youtube jsem viděla rozhovor dvou chlápků s robotickou holkou "na sex". Robotka celkem slušně konverzovala, kdežto oni dva se chovali jako hovada. Samozřejmě měli v konverzaci navrch, snažili se ji zesměšnit a pobavit se na účet "nemyslícího" stroje, různě ji osahávali, ale vůbec jim nedošlo, že tím vypovídají sami o sobě...

245756

12.06.2011 04:41

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

94.?.?.?

Máte pravdu, také se připojuji. A ještě bych pro srovnání postavil vedle sebe obě "osvobození", to naše z roku 1968, kdy nás "osvobodili" východní "bratři", a humanitární "osvobození" Jugoslávie z rukou NATO. Přestože okupace je vždycky okupace, každý si umí srovnat počty obětí a dalšího komentáře myslím netřeba.

245858

12.06.2011 15:34

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

94.?.?.?

Z vaší otázky, pane, vyplývá, že vy zřejmě ano.

Škoda, že jste se tehdy báli vzdělaných lidí, tzv. "inteligence" a k řízení společnosti jste nepustili schopné a vzdělané lidi. Škoda, že jste dopustili, aby 90% obyvatelstva vás považovalo za stranu prospěchářů, takže mladé čestné lidi jste nedokázali získat a odmítnutí členství ve "Straně" bylo považováno mezi prostým lidem za vrchol hrdinství. Dneska jsme tu nemuseli mít falešnou, příživnickou, zlodějskou a korupční "demokracii", kdy vaši nejschopnější členové odhodili nepotřebné stranické legitimace a stali se rázem největšími demokraty a komunistobijci. A spolu s klikou nejschopnějších "disidentů" placených z USA umožnili okradení celého národa.

V té vaší "Straně" jsem nikdy nebyl, ať už je její barva rudá nebo modrá, ale přesto si myslím, že před rokem 1989 tady bylo lépe a méně zla, než v současnosti.

245876

12.06.2011 23:32

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

94.?.?.?

Ptal jste se jednoho diskutujícího, jestli je taky komunista. Tím jste vzbudil dojem, že k nim patříte nebo jste patřil. A že jste před nima utekl do Kanady, to nic neznamená, nic ve zlém. Klidně jste mohl změnit názor, mohl jste se i přetvařovat, nebo se soudruhům znelíbit [smích] .

Ale když žijete daleko v Kanadě, jste dost mimo obraz. Náš slavný "plyšák" je normální barevná revoluce, jako byla na Ukrajině nebo v Gruzii, jen technologie převzetí moci od té doby trochu pokročila. Normální, slušní lidi se nikam necpali - z principu, protože jsou slušní a normální. Takže moc převzali připravení gauneři. Kým přesně, asi těžko říct, StB, KGB a jejich protějšky ze Západu, když se Gorbi s Reaganem dohodli. Bez toho by nebyl ani ten "plyšák".

Kdybychom si si ty komouše zase zvolili jak radíte, a chtěli změnit kurs, byla by to docela sranda, nejspíš bychom se dočkali humanitárního bombardování. Je to laciná rada. Bez globální politické změny to nejde, nemá to smysl. A kdyby byla taková změna, nikdo by se nás stejně na nic neptal. Ale nevím, jestli jste na tom v Kanadě o moc líp, možná jo, asi máte slušnější politiky. Taky můžete demokraticky volit mezi dvěma stejnýma stranama, jako v nejdemokratičtější zemi světa, U.S.A. [velký smích] ?

245888

14.06.2011 12:29

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

94.?.?.?

Váš příspěvek budí dojem, že víte, o čem píšete. Napište víc, nebo dejte nějaké odkazy.

245973

14.06.2011 18:36

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Dnes jiz chapu...

94.?.?.?

Pane Bartošek, máte pravdu, ale stejně - to co nejvíc chybí, je cíl. Tahle civilizace dosáhla velkého technologického pokroku, kdyby se chovala "rozumně", mohla by jít ještě mnohem dále, otázkou je ale motiv, proč o to usilovat, co to mění. V čem, kromě technologie a přírodních věd, jsme na tom lépe, než třeba Římané nebo Řekové, nemluvě o civilizacích Egypta nebo Číny. Mít nacpané břicho a plnou šrajtofli je špatný motor rozvoje. Dnešní elitě začíná být už i základní vědecký výzkum spíše překážkou. Ještě je tak zajímá to, co se dá okamžitě proměnit na ty zelené nálepky. Naprostá většina populace ale raději zůstane hloupá, je to pohodlnější. A demotivující nakonec i pro vědce, nač zkoumat třeba nějaké černé díry a hranice vesmíru, když je to všem stejně jedno (kromě toho, že to může být i příjemná kratochvíle a zábava - pro některé)? Kdyby měl pan Janko pravdu s těmi mimozemšťany, mají oni ponětí, k čemu to všechno, kam jdeme, jaký je cíl? To je základní otázka. Pokud nějaký cíl existuje, potíže se dají překonat, technologické problémy vyřešit (nebo to aspoň zkusit). Pokud žádný rozumný cíl není, je to všechno jedno. Naše civilizace zanikne. No a co.

246006

15.06.2011 00:38

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Dnes jiz chapu...

94.?.?.?

Já myslím, že v trezorech není nic, co by nás mohlo zachránit. Budou tam drobné inovace, o kterých si "kapitáni průmyslu" myslí, že je na ně ještě čas, protože nevytřískali všechny peníze z toho, co je teď. Ale nic převratného. Jediné, co reálně může nahradit fosilní zdroje aspoň z části, je jaderná energetika. Ta funguje, je ověřená, dá se zlepšovat. Ale podívejte se do Německa a nebo do Itálie. Budou ji rušit, místo aby posílili bezpečnost a zvyšovali účinnost a stavěli nové jaderné elektrárny. Je to sebevražedné. Když dojde ropa a plyn, civilizaci na současné úrovni průmyslové výroby a spotřeby už nic neudrží. Nějakou dobu se bude vyškrabovat z fosilních zdrojů to, co zbylo, a pak konec. Nepůjdou už postavit ani ty jaderné elektrárny, vyrobit solární panely, k pokročilým technologiím už budou chybět energetické i ekonomické zdroje. Možná si elity plánují nějaké udržitelné oázy pro pár lidí, ale pro většinu populace to nebude. S tím Putinem můžete mít pravdu, je-li to opravdu krizový plán, znamená to, že energetická krize je blízko.

246045

17.06.2011 00:12

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

94.?.?.?

Defenestrace je naopak velmi jednoduchá, je možné se poučit z technologie barevných revolucí. Např. v Kirgizii (nebo to bylo někde jinde, už nevím) revoluci provedlo cca 5000 organizovaných, naštvaných lidí, ozbrojených klacky. Zorganizovat by se mohli například přes Facebook. Kdybych byl člen vládní garnitury, asi bych se už bál, protože zde není žádná ozbrojená síla, která by tomu dokázala úspěšně čelit. Jistě, existuje URNA a podobné, asi dobře placené zvláštní jednotky, ale ne v dostatečném počtu. Obyčejná policie i armáda jistě už mají toho všeho dost, nemají důvod tu špínu hájit a za korupčníky cedit krev. Okupační vojska tu nejsou.

Jediný opravdový důvod, proč moderní defenestrace ještě nebyla, je vrozená slušnost a mírnost našich lidí, kteří raději dlouho strpí útlak a bezpráví, než by vzali do ruky klacky. V ničem jiném to není, nic jiného tomu nebrání a ani zabránit nemůže. Ani já k ničemu takovému nevyzývám, protože přes všechnu kritiku vlády jsme v demokracii celkem spokojeni, nebo ne?

246229

18.06.2011 00:50

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

94.?.?.?

Ale Jarmilo, běžte je tedy přemluvit, ať lidu dají to právo, které by podle Vás měl lid mít. Mluvte adresně, určitě Vás poslechnou [smích]

Já nejsem zastáncem násilí ani revolucí, protože po každé z nich u nás bylo ještě hůř. Takže já osobně si počkám na volby, věřím, že po zkušenosti s nynější vládou už málo kdo bude volit ODS, TOP09 nebo VV. Nebo nové strany a straničky, od kterých nikdo neví, co může čekat. Levicové strany jsou u nás jen dvě, ČSSD a KSČM. Dokud se tyto dvě strany nedomluví, ještě spolu s odbory, tak, aby levice táhla za jeden provaz, žádnou podstatná změna se nestane a budou nás dál okrádat. Ještě je třeba, aby ČSSD přestala koketovat s tím, že by byla ráda B-týmem ODS, a aby KSČM začala konečně žít v přítomnosti a ne ve Vítězném únoru 1948.

Ale dovolte mi se přesto vyjádřit ke stannému právu a střílení do lidí. To je opravdu legrační, kdo by to stanné právo u nás prosadil? Městská policie? Kapesní česká armáda není schopna obsadit a zajistit jedno větší město, natož prosadit stanné právo na celém území. Kromě toho, vojáci by asi poslali politiky do háje. Jediná šance "elit" by byly humanitární bombardovací svazy NATO, eventuálně internacionální pomoc Bundeswehru. Ve skutečnosti se tu moc válí na zemi, ale nikdo ji nezvedá, protože ji nikdo nechce, jen těch pár neschopných blbců, co nám vládnou teď.

246305

18.06.2011 12:03

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

94.?.?.?

Jarmilo, nemáte ani ponětí o tom, čemu věřím a čemu ne. Samozřejmě i naopak. Ale podle toho, co píšete, to vypadá, že jste zcela mimo realitu. Když nepůjdete k volbám a nikoho nebudete volit, no to je hezký způsob protestu, ale těch pár zbývajících zmanipulovaných naivků, a druhých pár hajzlíků, co mají ze současného režimu prospěch, úplně stačí na to, aby znovu navolili ty, co jsou u moci teď. To opravdu nevíte, jste tak naivní nebo záměrně ohlupujete lidi? Porovnejte si současnou vládu i jiné pravicové vlády za účasti ODS, s těmi, kdy vládla levice, ČSSD. Opravdu nevidíte pro obyčejné lidi žádný rozdíl? Opravdu se jim žije za vlády pravice a levice stejně?

Můžete nekupovat noviny, pěstovat si na zahrádce zeleninu a chovat králíky, případně se stát vegetariánem. Vylepšíte svůj individuální život, ale dokud to neudělá 80% a více lidí, podvodný systém pojede nerušeně dál i bez Vás. A ono neudělá, dokud k tomu lidi nebudou přinuceni například ekonomickým kolapsem a dokud ty potraviny z EU budou k mání v hypermarketu. Většina lidí nemá možnost si něco pěstovat, aby se tím uživila, nemají zahrádku a možná ani balkon. Výměnný obchod, to je taky pěkný nápad, nebudete státu odvádět daně, jistě se mu to bude líbit. Pokud by se rozmohl v masovém měřítku, jak dlouho by zůstal legální? Defenestrace, to ne, a ekonomická kriminalita ano? Jarmilo, Jarmilo. Ale vážně, většina lidí na výměnu nepřejde, dokud budou mít peníze nějakou hodnotu.

246322

18.06.2011 21:50

Pozadí podvodných obvinění ICC o „znásilňování“ v Libyi

RE: z jineho soudku, ale souvisi to....

94.?.?.?

Pěkné, opravdu stoji za shlédnutí. Tohle nám chystá Nečas s Kalouskem a Trautenberglem.

246355

18.06.2011 22:04

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

94.?.?.?

V mém případě se dobýváte do otevřených dveří. Pořád si melete kolem dokola to svoje o těch 300 lidech... Vidlemi ani volbami to však řešit nechcete. Pořád jen vykládáte, jak by něco mělo být... Kaddáfí je lepší, než ti, co nám vládnou. Je, máte pravdu. Přímá demokracie je super, souhlasím. Proč jste ji ještě nenastolila? Vyhlásíte ji z lesa, nebo ze své zahrádky? Rád bych se přidal, až to uslyším.

246356

18.06.2011 22:40

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

94.?.?.?

Pane Mirdo, chápu, že chcete vzít vidle, když nic jiného nepomůže. Já sice vidle vzít nechci, jelikož jsem přece slušný a spořádaný občan, který by přece na internet nevyvěšoval žádné výzvy k násilí, ale přesto jsem o kousek výš napsal, že pokud ty vidle použijete, spolu dalšími vhodně organizovanými lidmi, pravděpodobně vás nic nezastaví, protože tento stát v rozkladu už na to nemá. Všimněte si, že v této chvíli mně už paní Jarmila utřela.

Volby: je bez debaty, že darebáci jsou vlevo i vpravo, chápu, že lidé jsou tou komedií kolem voleb znechuceni, protože ať volí jak volí, dopadne to vždycky špatně. Podle mého názoru, špatně to může být víc i míň, a to se už volbama ovlivnit dá. Dosáhne se aspoň něčeho, protože, ČSSD i KSČM (podle mého názoru, který samozřejmě nemusíte sdílet) jsou obě lepší než např. ODS nebo TOP09. Paní Jarmilu tento můj názor dráždí, přiznám se, že mně zase dráždí to její omílání popisu současné situace. Nevšiml jsem si, že by navrhovala něco konkrétního. Je tu víc diskutujících, kteří chtějí nevolit. Vysvětlete prosím, jakého zlepšení situace tím dosáhnete. Chcete tento stávající systém rozložit? Jak k tomu přispějete, když nepůjdete k volbám? Mně to není jasné (znechucení politikou, volbami i politickými stranami chápu, to mi vysvětlovat nemusíte).

246357

19.06.2011 00:57

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

94.?.?.?

Já myslím, že máte pravdu, úmysl to asi je. Za minulého režimu jste mohla volit jen jednotnou kandidátku národní fronty, ovlivnit se nedalo téměř nic. Výběr žádný, ale minulému režimu záleželo na tom, aby lidé volit šli, protože tím dávali signál, že režim a vedoucí úlohu KSČ akceptují. Také jsme nemohli nahlas říkat, co jsme chtěli, protože slova měla svůj obsah, váhu a moc. V tom byl minulý režim lepší, než tento. Proč - protože přes zákaz říkat pravdu ještě někoho zajímalo, co pravda je. Režim akceptoval moc slov, podobně jako tomu je ve starých duchovních kulturách a tím byl blíž normálnímu, přirozenému stavu pro lidskou duši, přestože byl jinak ateistický a duchovním naukám nepřátelský.

Komunističtí funkcionáři měli svoje vily, SANOPS a další vymoženosti, které obyčejní pracující neměli. Ale nemohli si nakrást příliš, protože je držela zpět jejich vlastní ideologie. Snad si ještě někdo pamatuje starý vtip o Husákovi, jak se chlubí své matce svojí novou, za dělnické peníze postavenou vilou. No jo, Gusťo, máš to hezký, ale co až přijdou komunisti?

V dnešním režimu tahle brzda pro nové elity neplatí. Slova žádnou váhu nemají, politici klidně lžou, a všichni to akceptují. Můžete říkat co chcete, pokud se držíte v jistých mezích (aby vás nemohl někdo žalovat), nezavřou vás. Ale taky to nikoho nezajímá, s ničím nehnete. V tom je tento režim lživější a amorálnější, než ten minulý. Povinnost volit nemáte, koho to zajímá, když nevolíte? Na Západě je to běžné, a vykládá se to tak, že spokojený člověk souhlasí, že je vše v pořádku, proč by se tedy namáhal jít k volbám. Volí jen ti, co chtějí něco jiného. Nic nenarušíte, pravda, ani svůj vnitřní klid. U nás lidi žijí často cizí životy, nejednají podle svého zájmu. Proto se dali "opít rohlíkem" a navolili současnou sebranku. Mám taky výhrady k levici, ale když se jako zaměstnanec podívám do peněženky, je v ní víc, když vládne ČSSD a míň, když je u moci ODS. Podnikatel se naopak bojí daní a má to zřejmě naopak. Když ale "pracující" bude volit jako "kapitalista", falešně se obětuje, aby "kapitalista" měl plnou šrajtofli, jak to zemi a národu prospěje?

Kdybych byl volič v USA a měl si vybrat mezi Obamou a Palinovou, nevím, jestli bych k volbám šel. Snad ano, černý muž je trochu chytřejší a nechce rovnou vyhlásit Rusku válku. Jinak mezi republikány a demokraty moc velký rozdíl nevidím. U nás ale zatím rozdíl mezi stranami je a levice krade o dost méně. Je více sociální a myslí méně jen na svoje zájmy. To je evidentní. Pokud mi na téhle zemi záleží, asi bych se neměl na volby vybodnout. Přestože z těch 300 darebáků, o nichž mluví paní Jarmila, se jich hodně nacpe i mezi levici. Když nevyužiju ani tu malou možnost, kterou mám, jaký pak má smysl, že budu nadávat?

246364

19.06.2011 02:42

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

RE: Válečné hračky jdou do peněz.

94.?.?.?

Další zajímavý odkaz je zde (video je rusky):

http://www.za-nauku.ru//index.php?option=com_content&task=view&id=4295&Itemid=39

Obsah je zhruba tento: Členové ruské Akademie geopolitických problémů (ruští důstojníci v uniformě) kritizují úpadek ruských ozbrojených sil tváří v tvář hrozbě NATO. Tvrdí, že ruská armáda, až na výjimky, je odkázaná na stárnoucí výzbroj ze sovětských let. Je citován referát 4 vysoce postavených (ale nejmenovaných, takže ověřit se to snadno nedá) činitelů NATO, kteří zmiňují, že preventivní jaderný úder je důležitou strategií NATO k zabezpečení surovin pro členy aliance. Rusko sice není přímo jmenováno jako cíl, nicméně Rusové se ptají, kdo jiný by to mohl být.

Odkazy v angličtině jsem k tomu našel zde:

http://greenparty.ca/node/3808
http://www.commondreams.org/archive/2008/01/22/6529
http://www.guardian.co.uk/world/2008/jan/22/nato.nuclear

Tyto odkazy dokumentují, že NATO má strategii preventivního jaderného úderu, z různých příčin, například při ohrožení západních hodnot a západního způsobu života. Rusko nedávno vyhlásilo strategii preventivního jaderného úderu také.

246367

19.06.2011 12:16

NATO eskaluje válku proti Libyi

RE: Většina kontra

94.?.?.?

Tohle už je vysloveně trapný pokus o zblbnutí veřejnosti. Kdo chce, může se podívat například sem:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kv%C3%B3rum
http://www.ontola.com/cs/minimalni-volebni-ucast

V ČR a dalších "vyspělých demokraciích" neexistuje minimální volební účast jako podmínka platnosti voleb. Další komentář snad už není nutný.

246386

23.06.2011 08:31

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: .. dokončení

94.?.?.?

V Číně řeší korupci zastřelením. Vzpomínáte, jak jsme si za socializmu mysleli, že všudypřítomný komunistický "bordel" vyřeší soukromé vlastnictví? Že soukromý vlastník si líp ohlídá, aby se nekradlo, neplýtvalo a pracovalo efektivně? A koneckonců, proč by si ten "kapitalista" nemohl přijít k pěkným penězům, když dá práci mnoha dalším lidem? Bohatší kapitalista umožní lepší výdělky. Bude tu pořádek a všichni se budeme mít líp. Proč jen to nefunguje, kde jen ti soudruzi z NDR udělali chybu?

246636

23.06.2011 22:13

Jsme zase o kousek blíž k reformě světového finančního řádu

RE: .. dokončení

94.?.?.?

Já myslím, že nezáleží na slovech a pojmech, ale na obsahu. Co je na tomto státě sociálního, naopak, chování elit sleduje jediný cíl, oholit všechny, všechno rozkrást a namastit si vlastní kapsu? V EU, USA a na celém slavném Západě se děje to samé, s pomocí bank a finančních nástrojů, jen tam je to mazanější a kulantnější, a u nás nestydatější. Chápu, že to někomu připomíná dřívější komunistické "znárodňování", jemuž jsme říkali v minulém režimu, s jistou nadsázkou, taky rozkradení, jenže tehdejším výsledkem bylo, že nakonec bylo všechno všech a zůstalo to "doma", kdežto teď je všechno v kapsách pár stovek zkorumpovaných podvodníků a velkých zahraničních firem.

Znal jsem lidi, kteří ještě za socialismu chtěli podnikat a nemohli. Měli představu, že vlastní pílí, dobrými nápady a poctivou prací dosáhnou jistého majetku. Nic bych proti tomu neměl, realita je ale taková, že pokud už nepřišli na mizinu, sotva se udrží. Tenhle romantický kapitalismus "kterak člověk poctivou prací zbohatl" tady nikdy nefungoval, ani už nikdy fungovat nebude. Zdroje jsou rozděleny, rozkradeny a zmonopolizovány metodami, které tvoří druhou, temnou stránku kapitalistického systému. V socialismu, jak jsme ho znali, tyto metody možné nebyly. Mám tedy za to, že režim, který tu máme, je svojí povahou bližší kapitalismu, v jeho nejsprostší a nejsurovější podobě (ke které pod vedením současné trojkoalice směřuje).

Že někde sedí bývalí komanči je sice pravda, ale to jsou ti, co do komunistické strany nalezli z prospěchu, a ze stejného důvodu z ní zase vylezli a nalezli třeba do ptákostrany. Nemají ani neměli žádnou ideologii, zásady, názory, kterým by opravdu věřili, kromě jednoho: kde jim co kápne, ať už jsou to peníze nebo moc. To je stejné za každého režimu a pojmu "komunista", jak je tradičně tento pojem chápán, tj. člověk, který se zastává práv pracujících a chce nastolit "beztřídní společnost", to moc neodpovídá.

Kromě toho, komunistická a podobná hnutí, jakož i jejich revoluční pokusy, včetně Sovětského svazu, by nikdy nebyly vznikly, kdyby se vládnoucí elity chovaly slušně a zodpovědně. Neříkám, kdyby si nechtěly nahrabat, ale kdyby to aspoň dělaly s určitou mírou slušnosti a nepřekročily míru, od které byly revoluce jediný možný způsob, jak mohly zbídačené masy obyčejných lidí přežít.

246685

28.06.2011 11:52

Slepá ulička Trvalé svobody

RE: Historie se opakuje

94.?.?.?

Co blbneš, Obamo? Je třeba napadnout ještě Venezuelu, Irán, Severní Koreu, Čínu a Rusko, a provítězit se do úplného konce [velký smích].

246942

29.06.2011 18:57

Petraeus říká, že by USA měly zvážit legalizaci mučení

To jsou konce...

94.?.?.?

Přijde babička na národní výbor, a vysekne nacistický pozdrav: Heil Hitler! Ale babičko, to už se dneska neříká, povídá soudruh předseda, časy se změnily. Jo, jo, no bať, časy se změnily, ale vy jste se nezměnil, pane Sturmbannführere!

Tak mám pocit, že nám ta třetí říše vykukuje odněkud z toho "nejdemokratičtějšího" konce světa. USA už teď je zločinecký stát, který sice na fašistické Německo o několik délek ztrácí, ale určitě je brzy předežene. Dohnat a předehnat, soudruzi, či vlastně - Amerikanische Kameraden!

247005

07.07.2011 02:38

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

K pár připomínkám...

94.?.?.?

Článek pana Stwory a reakce pana Mrkve ve mně vyvolal asociaci na jeden starý a známý vtip:

Jedna bohatá paní, hraběnka, možná kněžna, kdo ví, zkrátka nějaká "lady", sama poněkud při těle, potká bezdomovce nebo žebráka. Paní, už jsem tři dny nejed, nedala byste mi, prosím, nějaké peníze na jídlo? Lady si ho změří uznalým pohledem a povídá: Celé tři dny jste nejedl? Tak tu vůli Vám závidím!

Za argumentací pana Mrkve se skrývá cynismus. Cynismus lichváře nebo exekutora, který vydělává na lidském neštěstí, možná i hlouposti, a schovává se za argument, že dlužníka přece nikdo nenutil, aby si tak hloupě vypůjčil. V čem se to liší od situace zákazníka, který si koupil šmejd - ze své vlastní hlouposti a neznalosti se dal uvést prodávajícím v omyl - a zaplatil za něj neadekvátní cenu? Jedno je legální, druhé ne, ale obojí je ale stejná lumpárna. Tak, jako se mezi slušnými lidmi považuje za darebáctví mrzákovi podkopnout berle nebo staré babičce zasednout místo v tramvaji, je lumpárna obrat o majetek člověka jenom proto, že je méně chytrý, vzdělaný, má méně zkušeností, případně má nějaký jiný handicap.

K tomu Řecku - všichni přece dávno vědí, že Řekové své dluhy splatit nemůžou a ví se to hezky dlouho. Ekonomičtí experti to jistě tušili ještě dlouho předtím, než si to tom začali cvrlikat vrabci na střeše. Přesto jim současní věřitelé hodně, dlouho a rádi půjčovali a děje se to dodnes. Jaká je to pomoc, když na ní vydělá ten, kdo "pomáhá"? Napovím: říkávali jsme jí bratrská (ačkoli naši "bratři" zdaleka nebyli takové hyeny). Jaká je to pomoc, když si Řecko musí pomoci samo sobě výprodejem státního majetku, který za babku získá "pomáhající"? Já říkám pomoc tomu, když se zřeknu něčeho svého ve prospěch někoho, komu chci pomoct. Ostatní je švindl, kromě jediného případu: když jsme na divokém Západě a hrajeme karty. Pak každý ví o co jde a je to fér, ovšem za hraní falešnýma se střílí [velký smích].

247469

22.07.2011 00:50

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: -

94.?.?.?

Pointa článku je v tom, že HIV je infekční, ale relativně neškodný, na jeho léčbu se ale používají (ze zdravotního hlediska zbytečně) přípravky které způsobí syndrom selhání imunitního systému - AIDS.

Sestra, kterou znáte, se zřejmě nakazila HIV - jak jinak se dnes AIDS prokazuje v latentní fázi, pokud ještě nepropukl, než HIV testem? Zahájila tedy léčbu přípravky AZT a dostala AIDS. Nedá se tedy rozhodnout, jestli AIDS způsobuje virus HIV, nebo léky. Je to jako s těmi, kdož jedli chleba a zemřeli.


Článek má hlavu a patu, mohla by to být pravda a taky nemusela. Celý případ svědčí nejen o možnosti manipulovat lékařskou vědou kvůli zisku a ekonomickým zájmům, ale je i důsledkem vážného podcenění exaktních metod a postupů v medicíně, ať už jde o logiku a příčinné souvislosti, nebo o statistiku a zákon šíření chyb. Pokud někdo na střední škole absolvoval fyzikální praktikum, ví, kolikrát je nutné měření opakovat, aby bylo možné vyvodit nějaký věrohodný závěr. Bohužel, medicína takto zpravidla nepostupuje. Důsledkem mohou být podobné fatální omyly, o jakém je v článku řeč.

248621

23.07.2011 09:58

NATO bude v Libyi poraženo

RE: Libye: fašistická akce politických pedofilů

94.?.?.?

Nějaký odkaz na to, že se Rasmussen o hodinku spletl (možná si popletl časová pásma) by nebyl? Mně tahle informace unikla [pláč]

248774

23.07.2011 13:46

NATO bude v Libyi poraženo

RE: Libye: fašistická akce politických pedofilů

94.?.?.?

NATO má dávno po svém dřívějším (a nezaslouženém) morálním kreditu, o což se přičinilo samo svými akcemi v Srbsku a nyní v Libyi, a také podílem na problematických intervencích z vylhaných důvodů v Afganistánu a Iráku. Komunisti o útočné podstatě a cílech Severoatlantického paktu zřejmě nelhali. Dětská říkanka o Pershingu a SS20 byla tedy tragicky pravdivá - nemít tu SS20 (a podobné vybavení "bratrských" armád), získali bychom demokracii smutně proslulým humanitárním způsobem už dávno před rokem 1989. Svými současnými akcemi NATO v podstatě potvrzuje dřívější komunistickou propagandu (a to samozřejmě ještě neznamená, že by komunisti byli hodní hoši).

Ani koupené, zmonopolizované sdělovací prostředky zatím nedokážou trvale zakrýt pravdu, která postupně leze ven (podobně jako se nakonec rozpadla lživá kampaň ve prospěch Saakashvilliho a proti Rusku v roce 2008), ničí morální kredit západních zemí, USA a NATO, takže false-flag operace ze strany Západu už každý očekává. Je otázkou, jak dlouho se může takový systém udržet, když právě naprostá nedůvěra národů bývalého sovětského bloku ve svoji elitu se stala komunistům osudnou.

Přesto bychom měli být obezřetní, protože:

1. není jisté, že to, co přijde, bude lepší než to, co máme teď,
2. neměli bychom nepoužívat lež jako nástroj proti současnému prolhanému systému "falešné demokracie", protože jinak dopadneme naprosto stejně,
3. diskreditace západních elit a systému hodnot může být součástí operace probíhající v pozadí, která nemusí být v našem zájmu (ať už je naše politická orientace jakákoli a třebaže máme současného prolhaného systému plné zuby z dobrých důvodů).

Ve výše uvedených souvislostech se znovu ptám: má někdo podloženou informaci o tom, že Rasmussen o útoku v Norsku věděl nejméně hodinu předem?

248791

23.07.2011 16:40

NATO bude v Libyi poraženo

RE: Libye: fašistická akce politických pedofilů

94.?.?.?

Pardon, ten dvojí zápor je svině, samozřejmě jsem chtěl napsat:

"2. neměli bychom používat lež jako nástroj proti současnému prolhanému systému "falešné demokracie", protože jinak dopadneme naprosto stejně," [smích].

248802

25.07.2011 13:07

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

Norsku je třeba urychleně pomoci

94.?.?.?

Kdo ví, kolik podobných šílenců se v této strašlivé a ponuré severské zemi skrývá... Demokratické Norsko potřebuje rychlou, plošnou a hlavně humanitární pomoc ostatních zemí NATO, aby se podobné věci už nemohly opakovat. Je třeba Norsko preventivně bombardovat po vzoru Lybie a Jugoslávie a skrývající se masové vrahy urychleně vyhledat a zneškodnit bombami NATO! Help the Norwegian people! Bomb the Norway!

Omlouvám se za ten cynický úvod, zlehčující celou tragédii, ale všechny ty informace ze sdělovacích prostředků nemají hlavu ani patu a připomínají historku o Bin Ladinovi a jeho dopadení. Jenom inscenátoři asi už pochopili, že islámský fundamentalismus je obehraná písnička, tak přišli s něčím (skoro, pseudo) novým. Lidi mají být šokováni, požadovat od politiků rázné kroky, které zajistí, aby se to už nestalo. Takže posílení bezpečnostních služeb, omezení soukromí a svobod, zavedení všeho, co se hodí k upevnění a udržení moci. Posvěcené oprávněnými požadavky veřejnosti. Není bez zajímavosti, že v USA se vyvíjí software, který má být schopný vyhledávat potenciálně nebezpečná individua ještě dříve, než něco spáchají (odkaz např. http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2011060002). Necítíte tu "vůni" 11. září?

248958

26.07.2011 02:52

Ještě jednou masový vrah Breivik

Konspirace na druhou aneb proč ještě to může být false flag

94.?.?.?

Asi se budu opakovat, ale lidi tak moc "věří" ve svoje elity, že false flag dnes může být úplně všechno.

Když mohla být megakampaň o prasečí chřipce spuštěna proto, aby se napakovala jakási firma, patřící tuším Rumsfeldovi, jak se svého času spekulovalo, a "popírači" prasečí chřipky byli pranýřovaní málem jako popírači holocaustu, celá ta hromadná vražda se klidně mohla stát kvůli banálnímu kšeftu, o němž ani nevíme a nic jsme neslyšeli (jako třeba kvůli pistolím pro policii nebo něco podobného).

Ale může to být ještě jinak. Vzpomeňte na Wikileaks, nebo údajnou atomovku v Berlíně ("first we take Manhattan, then we take Berlin" ), to úsilí na vyvolání očekávání katastrofy, co to všechno má společného se současnou událostí a podezřením na false flag? Možná k tomu patří i libyjská operace. Zhnusení elitami. Podívejte se na ně. Jsou schopni úplně všeho, nedá se jim věřit. Pro své hnusné kšefty jsou schopni obětovat i tisíce životů, včetně nás všech. Pryč s nimi! (To je následný logický krok, který teprve přijde.)

Nikdo je nechce, nikdo jim nevěří, nikdo se za ně nepostaví, nikdo je nebude bránit. Protože to zhnusení elitami je sice možná hrubé zjednodušení a velká zkratka, ale stejně je to z větší části pravda. Cíl je to zhnusení a diskreditace. Barevná revoluce ve velkém. A až se barevný dým rozptýlí, možná se zjeví nový vládce...

249050

28.07.2011 04:49

Breivikův čin pod Occamovou břitvou

RE: pozor na břitvu

94.?.?.?

Zajímavé, podobná informace v kontextu Norské spolupráce s Ruskem je zde:

http://www.whatdoesitmean.com/index1506.htm

resp. v českém překladu zde:

http://www.chelemendik.sk/_Norsky_premier_nalehave_zadal_Putina_aby_pomohl_zastavit_masakr_1028336443.html

Také se mi zdá, že na jednoho obyčejného člověka je v celé teroristické akci trochu moc práce. Breivik je médii ovšem prezentován trochu výše, jako jakýsi druh nadčlověka, plavovlasá bestie, samozřejmě zavrženíhodná. Proč? Má to skrytě vzbuzovat sympatie, nebo krýt nepravděpodobnost, že to všechno spáchal sám? Některé historky a změna verzí připomínají poslední americký zátah na Usámu Bin Ladina. Ano, zřejmě to mohl Breivik spáchat vše sám, protože v lidských možnostech to je, ovšem ne snadno a ne pohodlně. Proč například nezůstal u těch bomb, ty mohl odpalovat hezky dlouho, než by ho dopadli? Ale on odpálí jednu a pak celé vynaložené úsilí na bombové útoky zahodí a jde se nechat chytit (a pravděpodobně zastřelit policejním komandem) na ten ostrov. Není to blbost? Proč ztrácí čas dorážením postřelených lidí, místo aby mnohem efektivněji zastřelil nebo zranil lidi další? Teroristovi jde přece obvykle o počet obětí, o hrůzu okolo a ne o to, aby zemřely konkrétní osoby. Neměli spíš zemřít svědkové, kteří by mohli potvrdit, že nebyl sám?

Pan Stwora píše, že nejjednodušší a nejpravděpodobnější vysvětlení je, že atentáty jsou dílo šílence. Má pravdu, že se obtížně hledá vysvětlení, komu atentáty prospěly. Ale co když jde jen o varování, zdvižený prst pro Norskou vládu: Podívejte, co vše se může ve vaší poklidné zemi stát, když nebudete hodní. To by se třeba mohl najít nějaký šílenec... hrůza domyslet. Příklady, kdy Norsko nebylo hodné, se přece najdou. Není to dost jednoduché vysvětlení?

249276

29.07.2011 12:24

Breivikův čin pod Occamovou břitvou

Další možný vývoj

94.?.?.?

Novinky uvedly, že Breivik absolvoval výcvik v Bělorusku:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/240420-breivik-planoval-vice-utoku-mel-projit-vycvikem-v-belorusku.html

Jistě si umíme představit, co může následovat. Bělorusko cvičí teroristy (možná už stačí samo o sobě, že příslušníci běloruské armády prý na kontrakty bojují za Kaddáfího). Bělorusko je tedy darebácký stát, součást osy zla. Je třeba zakročit, dát Lukašenkovi lekci. Humanitární intervencí zavést demokracii. Ačkoli tandem Putin-Medvěděv si s Lukašenkem moc nerozumí, asi by Rusové takové humanitární akci na svých hranicích tiše nepřihlíželi...

Vzniká tedy nová šance na World War III, stačí jen malý ohýnek trpělivě rozfoukávat správným směrem. A nebude nutné řešit ani strop zadlužení USA, možný pád dolaru jako rezervní měny a na čas se zažehná i ropná krize. Neb v zničeném a poraženém Rusku bude nafty dost. No řekněte, není to hezký sen o novém úsvitu nad Pax Americana?

249385

29.07.2011 17:55

Breivikův čin pod Occamovou břitvou

Pokusný balónek konspirací

94.?.?.?

Západní média ku podivu "běloruskou stopu" prozatím nezaznamenala, aspoň ne taková, jako CNN nebo BBC a zatím mlčí. S informací přišel běloruský opoziční politik Michail Rešetnikov, chytili se dosud jen některé ruské servery a blogy. Šance k očernění Lukašenkova režimu a následný konfrontační vývoj je přímo skvělá, takže uvidíme, existuje-li v západní politice takový zájem. Neměl by být tak velký problém opatřit "nezvratné důkazy" podobně jako v případě Husajnových zbraní hromadného ničení a udělat z Běloruska baštu mezinárodního terorizmu. Pokud se to nestane, bude to rozhodně dobrá zpráva a naděje, že vyvolání války za účelem přikrytí ekonomické krize, alespoň v Evropě, příliš nehrozí.

249399

29.07.2011 19:43

Breivikův čin pod Occamovou břitvou

Zpráva se šíří

94.?.?.?

Zprávu o Breivikově běloruském paramilitárním tréninku uveřejnil norský zpravodajský server ve své anglické verzi pod titulkem "Breaking News":

http://www.norwaynews.com/en/

http://www.norwaynews.com/en/~view.php?72T6554KNa4833s285Hkm844TQ3884WT76EEm353ObS8

Mohlo by nás zajímat, že podle téhož serveru Breivikovy myšlenky oceňují čeští extrémisté. Informaci dodaly a ostudu nám udělaly Lidovky.cz, které taky momentálně rozmazávají spojení Breivika s běloruskou KGB.

249406

30.07.2011 12:18

Breivik není superman

Pan Stwora se nemusí obhajovat,

94.?.?.?

může mít názor jaký chce. Mně úplně stačí, že zde uveřejňuje i názory odlišné od svých.

Mně ty informace kolem Breivika nějak nesedí, ani oficiální, ani ty "konspirační". Nemůžu se ubránit dojmu, že je všechno trochu jinak, ale nevím jak...

Zkusme zvážit, kolik úsilí Breivik věnoval výrobě výbušniny z hnojiva na své bomby. Jak tu někdo podrobně popsal, není to tak jednoduché, nejde o nějakou silvestrovskou domácí pyrotechniku. Jsou k tomu potřeba znalosti i technologie, aby vše "fungovalo". Budiž, třeba je chytrý, nastuduje to z internetu, celé dny a týdny trpělivě experimentuje a zkouší, nebo má teroristickou školu z Běloruska. Pak ale vyrobí bombu jen jednu (místo aby neodhalený šířil strach a hrůzu dlouho), změní strategii a jde střílet lidi samopalem. Přitom sám očekává, že bude zabit. Proč to celé úsilí s bombou? A jaká je efektivnost jeho bombového útoku oproti střelbě ze samopalu? Zhruba 1:10. Nemělo by to být spíš obráceně? A to jen proto, že bombu umístil nebo odpálil špatně, tak, že tam bylo málo lidí. Vyšetřovatelé tvrdí, že bombových útoků plánoval více. To jako po své očekávané smrti zastřelením? Podle všech těch "břitev" je něco z oficiálních informací lež.

Když byl tedy Breivik někým zneužit a někdo mu pomáhal, nebo prostě plnil úkol (je zajímavé, že v Norsku bude téměř beztrestný, maximálně ho čeká luxusní vězení), cíl není jasný. Možná někdo Norskou vládu vydíral, možná většina mrtvých kryje jednu vraždu "důležitou", možná bude spojení s Breivikem mediálně odhaleno a zneužito později. Možná měl Breivik někoho diskreditovat, ale není jasné koho. Křesťany? Zednáře? Pravici? Levici? Nahnat strach a zvýšit přetlak ve společnosti? Možná je to kamínek širší mozaiky událostí, která bude rozeznatelná později. Na "konspiračních" webech jsou sice zajímavé informace, ale navzájem nekompatibilní, nedávají celkově lepší obraz než informace oficiální. Navíc, pokud mají konspirační teorie pravdu, i na "konspiračních" webech působí tajné služby, které tam míchají balast. Je třeba počkat.

Byl jsem také dost zhnusený diskusemi na některých serverech (např idnes.cz), kde se objevují jedinci, kteří Breivikův čin schvalují. To škatulkování lidí a nenávist vůči všem, kteří se liší, je strašné. Vypadá to, jako by mezi námi žili frustrovaní jedinci schopní téhož činu, jen kdyby měli víc odvahy. Ale nepomůže víc fízlování a represe, mělo by se hlavně zlepšit klima ve společnosti, jinak na to všichni "dojedeme".

249445

30.07.2011 16:47

Breivik není superman

RE: prostá pravda?

94.?.?.?

No, existuje i náhoda a vesmír je velký a plný absurdit. Takže se můžou stát i jevy s pravděpodobností blízkou nule. Někomu můžou jít na nervy pionýři s šátky, co na slunci hoří jako vlčí mák, někdo zas nesnáší bílé punčochy a Hitlerjugend. Ale problém střílet je měli i staří chlapi, kteří prošli World War II, přestože v sebeobraně nakonec nebylo zbytí. Ten kretén ale nezastřelil ani jednoho prolhaného, zkorumpovaného politika, ale prostě to našil do děcek, kteří za pár let klidně mohli svou politickou stranu změnit, nebo vůbec politiku opustit. Ať už byl agent nebo nebo ne, normální a při zdravém rozumu být nemohl. Je to špína a pokud ho někdo manipuloval, je špína ještě mnohem horší.

Ať je to jak chce, materiálu pro zneužití v politice poskytl víc než dost, uvidíme, jestli se toho nějaké svině chytí, nebo nebudou mít na zneužití toho masakru žaludek. Ale každý, kdo v nějakém směru na Breivika "naváže", se už nezbaví podezření, že stál v pozadí. Možná to některé, jinak nadané a všeho schopné jedince trochu brzdí...

249488

30.07.2011 17:40

Breivik není superman

Kdo zná míru...

94.?.?.?

Taoistické přísloví říká, že kdo zná míru, nesetká se s nezdarem. Souhlasím s názorem, že ačkoliv Breivik je hnusný šmejd a zbabělec, má smysl událost diskutovat.

Osobně nejsem nijak zvlášť proti multi-kulti, imigraci, atd., ani nijak zvlášť pro. Je to otázka zdravé míry, která nikomu neškodí. Nevadí mi žádná rasa, národnost nebo kultura, když nebude ohrožovat tu mou. Taky si myslím, že v politice může být víc správných cest ke spokojené společnosti, víc "vpravo" nebo víc "vlevo", ovšem naopak současný systém falešné a zkorumpované "demokracie", v níž hlavním cílem politiky je "ojebat" občany, které považují politici za ovce, je pro mně hluboké zklamání. Minulý režim, tzv. "komunismus" jsem v době jeho existence neměl rád, těšil jsem se z jeho pádu, přesto si ale po 20 letech zkušenosti s "demokracií" myslím, že byl svobodnější a spravedlivější, než režim, který máme dnes. Jistě, bývalý režim se dopouštěl nespravedlnosti vůči jednotlivcům a menším skupinám lidí, pokud ale existuje něco jako míra společenského zla, byla tehdy celkově menší než dnes. Nakonec z diskusí o Breivikovi je vidět, že míra frustrace ve společnosti je varující, ačkoliv viníky celé situace někteří vidí vpravo, jiní vlevo politického spektra. Možná chyba není přímo pravo-levá, ale prostě v chybějící kontrole moci. Na druhé straně, korumpovat politiky a sdělovací prostředky si mohou dovolit pouze ti, co nějaké peníze mají...

249491

30.07.2011 18:00

Breivik není superman

RE: zvedavec a já

94.?.?.?

... ale já mám pocit, že pan Stwora nikoho nedehonestuje, prostě má nějaký svůj názor, za nímž si stojí. Jak tomu rozumím, myslí si, že Breivik není součástí nějakého spiknutí, ale že vraždil ze svých vlastních pohnutek a sám. Mnoho lidí si naopak myslí něco jiného a opakuje různé argumenty, zdůvodňující proč. Pan editor tyto názory uveřejnil. Oceňuji to a děkuji.

249492

30.07.2011 22:51

Breivik není superman

RE: Pan Stwora se nemusí obhajovat,

94.?.?.?

Z principu jsem proti trestu smrti, jelikož se dá zneužít a pak se takový "omyl" už těžko napravuje. Na druhé straně, kdyby se Breivikovi stala nehoda, asi by to nikomu nevadilo. Nevím, jaká mají v Norsku vězení, co jsem četl, tak tam strážní hlídají vězně beze zbraně a dokonce s nimi sportují. Jistě je hodně lidí motivovaných se k němu do vězení dostat a být s ním pár minut osamotě. To by určitě stačilo.

249535

31.07.2011 23:19

Breivik není superman

RE: Názor pana Bartoše

94.?.?.?

Článek je sice zajímavý, nicméně stavění pravice do role oběti a konspiračního cíle je trochu "mimo mísu". Ačkoliv se příznivci pravice ohání ušlechtilými myšlenkami, tradičními hodnotami, svobodou a staví se do přední role odpůrců NWO, který líčí jako levicovou myšlenku, realita je, že celý polistopadový podvod, tunely a rozkradení celonárodního bohatství se dělo v režii ODS a jejích satelitů jako ODA, Unie svobody, KDU a nyní TOP09. To nejsou pravičáci jako poleno? Největšími pravděpodobnými exponenty NWO u nás jsou Vondra a Trautenberg, to jsou jako noví marxisté? Komické je zařazení Václava Klause mezi "nepřátele současného režimu".

Víte co, převážná část vysokoškolsky vzdělané populace u nás ještě povinně absolvovala marxismus, takže marxistické myšlenky dobře známe, byť jsme je tehdy nesnášeli. V dnešní evropské politice bychom je hledali jen stěží. Naopak, hlavním problémem evropské levice je, že žádnou levicí není a na zájmy pracujících zvysoka kašle. Týká se to i naší ČSSD (i když ne celé), jejíž prominentní členové v tom rozkrádání ODS zdárně sekundovali.

Nemyslím si, že jsou pravicové myšlenky všechny špatné a levicové jedině dobré, naopak, jsem toho názoru, že ke spokojené a zdravé společnosti je mnoho cest a možností, jak by mohla vypadat. Jenom za to svinstvo, co tu máme teď, je zodpovědná pravice, jednoduše proto, že tu žádná levice není. Kromě komunistů, kteří myšlenkově zůstali tam, kde je cca před 40 nebo více lety většina národa vnitřně opustila a přestala jim důvěřovat. Levicová alternativa všem současným západním režimům zanikla se sovětským blokem, za marxismus se dnes označuje kde co, ale je to jako s McCarthyovským honem na komunisty -- naprostá většina z nich žádní komunisté nebyli. Stejně tak Breivikův útok proti "neomarxistům" může být jen mediální fikce, která má zakrýt fakt, že není proti komu útočit a že vlevo v politickém spektru zeje díra, vyplněná jenom vakuem.

Myšlenka imigrace bez hranic, multi-kulti a pod. sice přináší do země chaos, ale vydávat ji za levicovou, protože vzdáleně připomíná "proletářský internacionalismus" může být lež, jako věž. Lidé různých kultur se samozřejmě mnohem hůř domluví, mají často protichůdné zájmy, takže těžko budou společně bojovat za své práva a vytvářet například společné odbory. Takže ne "proletáři všech zemí spojte se", ale "rozděl a panuj". Hezká "kapitalistická" myšlenka, krytá levicovou fasádou.

249598

01.08.2011 03:15

Breivik není superman

RE: Názor pana Bartoše

94.?.?.?

Ještě to trochu doplním. Pan Bartoš se "zasvěceně "rozepisuje o NWO. Bohužel, co vlastně je NWO, nikdo pořádně neví, protože nemá žádný oficiální manifest. Takže je těžké být proti něčemu, o čem člověk neví, co to je. Možná je to právě účel.

Křesťané s oblibou tvrdí, že za NWO je ďábel, otec lži. Ačkoliv si myslím, že ďábel je jen lidská konstrukce, můžeme si všimnout, jak hlavně média a politici produkují množství pojmové vaty, kterou proplétají s emocemi a zastírají původní významy slov. Takže se vesele pravicuje a levicuje (jak praví vážený a moudrý kolega MoUdrostrak), utrácí se energie v marných a zbytečných bojích, ale skutečné problémy je čím dál těžší rozeznat.

Jako občanovi je mi například celkem jedno, jestli se o víc svých věcí mám postarat sám, nebo rozumnou část přenechám státu. Ale potřebuji vědět, jak se mám zařídit a nebát se, že mně budou chtít různí vyčuránci ojebat. Je mi to relativně jedno taky proto, že jsem celkem mladý, zdravý a mám slušné vzdělání. Kdybych byl starý a nemocný, celý život si platil důchod a teď by se nějaká svině rozhodla, že si s těmito penězi namastí kapsu, měl bych radikálnější názor. Prozatím to celých 20 let bylo tak, že "pravice" jsou ti, co kradou, ojebávají ostatní a balí to do líbivých slov jako odpovědnost, samostatnost, tradice a konzervativní, případně křesťanské hodnoty (což je obzvlášť hnusné - že snáze projde velbloud uchem jehly než bohatý do Božího království už z evangelia zapomněli). Když pan Bartoš panu Kotrbovi vytýká, že by nebyl proti NWO, kdyby byl nesen myšlenkami, s nimiž pan Kotrba souhlasí, jsou to jen prázdné, farizejské kecy. Prozatím se NWO každý obává, jelikož nikdo neví, co může očekávat a bojí se toho nejhoršího. Ale pokud není NWO fikce, nejspíš už dávno běží. Jeho hlavní protagonisté jsou ti, co jsou právě u moci a ti, co se k moci derou. Takže vlastně nic nového.

249603

03.08.2011 17:34

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Přemýšlivý studente

94.?.?.?

A co teprve když ho netrefili... [velký smích]

249795

24.08.2011 15:58

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

RE: Libye a co dál: Jak jsme se tam dostali a co se stane příště

94.?.?.?

Mně naivita Ruska nepřekvapila, protože to naivita není. Odvolaný velvyslanec Ruska v Libyii to pojmenoval jako zradu národních zájmů vlastní země, což je ve shodě s míněním mnoha Rusů, možná většiny. Medvěděv i Putin a celá jejich partaj "Jednotné Rusko" jsou jednoduše koupeni Západem. Všechny sporadické protesty proti okupaci Libye vydávají jen naoko, aby neztratili úplně tvář před domácím publikem před nadcházejícími prezidentskými volbami.

251752

24.08.2011 18:17

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

RE: Libye a co dál: Jak jsme se tam dostali a co se stane příště

94.?.?.?

Čína byla vždy zastáncem tzv. měkké cesty, a Libye je pro Čínu jen další olověná koule na nohách Západu, za kterou stojí za to nějaké investice obětovat. Jednání Číny je konzistentní, Čína se takto chovala vždy.

Rusko ovšem změnilo svůj názor po návštěvě amerického viceprezidenta Bidena. Předtím vždy hrálo silovou hru, příklon k čínským způsobům tu prostě nesedí. A důvodů myslet si, že ti dva pánové nahoře svou zemi zrazují, je mnohem víc.

251760

25.08.2011 21:45

Rusko vyzývá mezinárodní společenství ke změně náhledu na situaci v Sýrii

Rusko mělo hájit svou sféru vlivu,

94.?.?.?

dokud byl nepřítel ještě daleko a neměl takovou kuráž. Čína neudělá nic, kromě opatrných diplomatických proklamací. Její území to není. Nechá to být, aby se síla příštího protivníka ještě víc vázala a vyčerpala. Bude to potřebovat, až bude chtít zpět svůj Taiwan.

Biden nebo Obama přijede do Moskvy a něco Rusům slíbí. A ti dají Amíkům Sýrii i se základnou na stříbrném podnose. Medvěděv na svém blogu vysvětlí, jak je to pro Rusko výhodné. A odvolá protestující diplomaty ze staré sovětské školy (pokud mu ještě nějací zbyli). Nevidíte, že ten chlápek každým svým krokem likviduje to, co z ruského impéria ještě zbylo? Je to Gorby II.

251853

Proč Rusko nemělo (ve shodě se svými strategickými zájmy) dovolit agresi NATO do Libye, je hezky vysvětleno zde:

http://www.youtube.com/watch?v=QbO4GZ2d3zc&feature=player_embedded

251855

26.08.2011 00:32

Rusko vyzývá mezinárodní společenství ke změně náhledu na situaci v Sýrii

Tak jo, ještě jednou, naposled.

94.?.?.?

Věřte si všichni čemu chcete, ale podle mně je to takhle:

Vložený obrázek

Holt někdo v Rusku se tou myší uklikl. [pláč]

251872

V souhrnu říká asi toto: "NATO má novou strategii, posílá za sebe válčit cizí žoldáky, jimž dává leteckou podporu. V Sýrii se už v podstatě schyluje k témuž. Sýrie je ze tří stran otevřená a nemá hlídané hranice. Žoldáci - česky "rebelové" tam už jsou, pronikají z Turecka, Iráku a Libanonu. V severní Africe jde hlavně o vyhnání Ruska a Číny z této oblasti. Západ tento cíl vytyčil již dávno a teď jej realizuje. V Libyi a Sýrii Rusko ztratí své dva poslední opěrné body ve Středozemním moři a dál nebude mít možnost tam cokoliv ovlivnit." Jde o komplex postupných kroků, kterými chce Západ Rusko obklíčit, uzavřít a izolovat.

251874

Podle arabisty J. Čuříka (Události, ČT24) NATO chce Libyii použít jako základnu - "nepotopitelnou letadlovou loď" - pro kontrolu afrického kontinentu.

251875

26.08.2011 02:15

Tajné manévry kolem Kosova

RE: Europa uz to zacina vidiet co je kosovo zac

94.?.?.?

Frau Merkel totiž spadla helikoptéra, když se stavěla proti agresi v Libyii. Náhodou v ní nebyla...

251876

26.08.2011 09:34

McHuba mává „vlajkou svobody“

Je možné, že v Rusku bude (někdy) revoluce.

94.?.?.?

Ale panu senátorovi se líbit nebude. 88 procent Rusů s nostagií vzpomíná na Sovětský svaz.

PS. Tou číslovkou 88 zdravím pana Pantůčka. Nenechte se znechutit.

251894

26.08.2011 23:24

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

94.?.?.?

V tom případě navrhuji zakázat i prvek rádium, který má protonové číslo 88, a taky všechny izotopy s nukleonovým číslem 88, například stroncium.

Druhý krok by mohl být zakázat Mendělejevovu periodickou tabulku úplně. Pro jistotu (autor byl přece Rus, a to už je samo o sobě podezřelé).

251961

29.08.2011 02:09

Merkel chce zničit Srbsko zcela

Jen abychom nedopadli jako Srbsko nebo Libye...

94.?.?.?

Koukněte se do Britských listů, jakou tam Jan Čulík rozjel kampaň o českém rasismu a údajném útlaku Romů. Je tam taky Čulíkovo varování, jak na to Česko jednou dojede - až mně z toho zamrazilo...

Kampaň je demagogická a lživá - podle mého názoru. Jistě, i mezi námi žije jisté (relativně nízké) procento blbců, kteří se shlédli v nacistických názorech, ale ještě jsem ve svém okolí nepotkal člověka, který by jiné lidi hodnotil podle barvy kůže a příslušnosti k nějaké etnické skupině. Pana Čulíka šokuje, že se nějaký čtenář diví, že by Romové měli být zároveň Češi. Pan Čulík neví, že na rozdíl od anglického "nationality" se v českých zemích i na Slovensku vždy rozeznávala "národnost" a "státní příslušnost" a že jde o dvě zcela rozdílné věci? Jako emigrant českého původu to přece vědět musí.

Čulík se ptá, jak to, že slušní Češi mohou tak klidně snášet rasizmus ve svém okolí. Tím nám ovšem podsouvá, že rasizmus je u nás běžná, každodenní věc. Většina lidí nereaguje, protože nemá nač reagovat. Čulík nás ovšem prezentuje jako zemi nácků. Jednotlivci se tento mediální obraz dost těžko vyvrací - když zrovna není rasizmus v mém okolí, co když je někde jinde, řeknete si. Takový novinář jako Čulík, ten to snad musí vědět, a přece bojuje za dobrou věc... A už jsme kousek od toho, abychom se cítili vinní a Čulíkem vytvořený obrázek o sobě přijali. Nebo se mýlím? Máte jiný názor?

Možná se můj příspěvek nehodí k tématu, ale viděl jsem výše v diskuzi citovaný film, v němž se Srbové ptají po důvodech osudu své země, a jako vysvětlení uvádějí, že opustili Boha (mimochodem, také jedno lživé, nepravdivé vysvětlení - jako by se jiné, "panské" národy i ve jménu Božím nedopouštěly mnohem horších věcí, než slovanští Srbové). Dejme pozor, abychom se brzy nedočkali, po vzoru Srbska a Libye, za český rasizmus a páchání smyšlené genocidy na Romech, humanitárního zásahu...

252118

30.08.2011 19:48

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Jen abychom nedopadli jako Srbsko nebo Libye...

94.?.?.?

Souhlasím s Vámi i s panem Bartoškem. Ale když už jsme u těch dávek, všimněte si jednoho: Pokud dotyčná osoba něco provede, je to vždy Slovák nebo Čech. Nejen vůči státu, ale hlavně v zahraničí, navenek. Když potřebuje dávky, nebo jinou výhodu, najednou se z něj stane Róm ...

252239

02.09.2011 09:58

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: INDICIE

94.?.?.?

Vaše úvaha se zdá správná, jen to české řinčení zbraněmi nebude kvůli Íránu. Při vší úctě k jeho jedině správné snaze opatřit si jaderné zbraně, aby nedopadl jako Libye. Nasazení naší armády v takové válce nemá jiný smysl, než politický, a to současní žoldáci hravě zvládnou. Spíš to vypadá jako obava špiček armády, že jejich sladký život vyplněný nicneděláním by mohly narušit tanky prohánějící se po naší rodné hroudě.

Možná do velitelských struktur prosákly z NATO nějaké informace, o kterých politici zatím většinou neví - proto ten počáteční odpor. Sledujme, jestli armáda prosadí svoje požadavky.

252403

02.09.2011 16:41

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Bych to nevidel zas tak cerne

94.?.?.?

To Vás šlechtí, příteli, ale jak už taky někdo napsal, ti hlavní darebáci asi nebudou na dostřel "kvéru" co budete mít v ruce.

Pokud by měl nastat nějaký náhlý globální konflikt, předpokládám, že útočník bude NATO a cíl Rusko, případně Čína. Rusko jako útočník je v podstatě vyloučeno, pokud nepůjde o operaci "false flag". V každém případě, naše malá země, s malým počtem obyvatelstva a kapesní armádou neovlivní vůbec nic. Nejrozumnější je prostě se vyhnout bojům pokud to půjde a pouze oprašovat směrovky ukazující na Berlín nebo Paříž, případně naopak na Moskvu. "Přátelskost" některé z armád a naše členství v NATO nic neovlivní, naopak, v případě postupu ruské armády přes naše území dále na západ můžeme vzápětí očekávat taktické jaderné bombardování od "spojenců", ve snaze co nejvíce poškodit týl útočící ruské armády. Můžeme jen doufat, že jaderné bombardování větších měst (jako třeba Praha nebo Brno) tak malého státu není v zájmu nikoho, ale s jistotou nemůžeme vědět, co koho napadne.

Útočící armáda pravděpodobně nebude ve směru útoku příliš využívat taktické jaderné zbraně, aby neohrozila zamořením své vlastní jednotky. Naopak napadne strategické cíle protivníka v hloubi jeho území, aby ho odzbrojila. Protože útok NATO proti Rusku z našeho území vycházet nemůže (jelikož jsme příliš daleko), větší nebezpečí nám hrozí od našich "spojenců" - pokud Rusové budou schopni úspěšného protiútoku. Výsledek takové války je dost nejistý, západní armády se v nedávné době střetly zatím jen s hordami beduínů v Iráku nebo s Afghánskými partyzány. V takovém boji se mohou spolehnout na svoji drtivou technickou převahu, umírat se ovšem Amíkům ani Evropanům příliš nechce. Ruská armáda je naopak demoralizovaná Medvěděvovou perestrojkou, důstojníci nedostávají plat a nemají kde bydlet. Na druhou stranu, ani po Stalinových čistkách před World War II na tom nebyli lépe. Takže pokud půjde o konflikt nízké intenzity, v kterém půjde o "hovno", může vyhrát Západ. Pokud půjde Rusům o přežití, vyhrají Rusové. Otázkou je, zda válečným štváčům takový konflikt nízké intenzity, ve kterém by třeba i Rusko porazili a něco mu sebrali, je. Museli by se obávat politických změn v Rusku, návratu komunistů k moci a následný pokus o zvrat.

252427

03.09.2011 07:18

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Bych to nevidel zas tak cerne

94.?.?.?

Žádná Čína, žádný dluh? Kromě toho, despekt, s jakým se díváte na Čínu, není na místě. Jenom pro svoji rozlohu musí mít obrovské přírodní bohatství. Ekonomicky jde Čína velmi rychle nahoru a zboží, které se tam vyrábí, už dávno není jen to, co plní asijské tržnice. Skoro všechna elektronika je vyrobena tam. Číňané nemají skrupule ukradnout technologii, za kterou se jiní platí těžké peníze, ale s nimi nikdo nic nesvede. Nenaštvalo by to někoho? Vypouštějí družice, lítají do si vesmíru. Kdo ví, co tam proti Americe kutí. Jejich komunismus je sice divný, možná říznutý státním kapitalismem, ale drží se, v konkurenci poráží Ameriku. V Africe a jinde ve světě skoupili kde co, zatímco Západ utřel hubu i nos. Není to další důvod k naštvání? Kamarádí se s Íránem, Severní Koreou i s Rusy. Zase mínus. Po Americe vydávají nejvíc peněz na zbrojení, ale kromě toho, ve srovnání se Západem si (podobně jako Rusové) porovnatelnou výzbroj pořídí několikanásobně levněji. Mám pokračovat?

Je zde ještě jiný aspekt. Čína je země se spojitou tisíciletou tradicí a kulturou, která je stále živá. I v tom svém současném komunismu, který je v historii Číny jen krátkou epizodou, umí Číňané integrovat svoje tradice mnohem lépe, než kterýkoli velký národ nebo země na Západě. Čí kultura tady (na západ od Číny) trvá několik tisíc let? Židovská? Perská? Nevěřím, že Čína nemá žádné světovládné ambice. Jen si dává na čas, protože může uvažovat v měřítku celých generací. Kdo ještě to dělá, nebo je z toho podezříván, že stovky či tisíce let manipuluje celými národy a státy, aby jim nakonec mohl vládnout? Není, v perspektivě mnoha staletí, Čína ten nejnebezpečnější konkurent?

252454

03.09.2011 13:07

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Bych to nevidel zas tak cerne

94.?.?.?

Která země dneska není tajtrlík Západu? Možná ještě větším tajtrlíkem je v současnosti Medvěděvovo a Putinovo Rusko, což ale neznamená, že to tak bude navždy. Čína se přestane chovat jako tajtrlík, jakmile na to bude ekonomicky a vojensky mít, což může být už relativně brzy. Částečně díky svému vzestupu, částečně kvůli úpadku Západu.

Jestli by si Západ nepodřezal pod sebou větev útokem na Čínu - no to možná ano, stejně jako válkou s Ruskem, jenže Západ není monolit, jsou tam různé zájmy, a ti co jsou u kormidla, sotva hledí na zájmy většiny obyvatelstva svých zemí. Proč by v zájmu Západu nebylo rozdrobení Číny na menší celky s loutkovými vládami? Mohli by je ždímat ještě líp a bezpečněji. V čem je Čína Západu tak užitečná, kromě schopnosti půjčovat peníze, což už pomalu nechce dělat? Není ta levná výroba čehokoliv spíš překážka domácím ekonomikám? Odkaz, který uvádíte, má částečně pravdu, ale nebere v úvahu vývoj, o kterém mluví ti, co do Číny jezdí.

252462

04.09.2011 19:43

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: INDICIE

94.?.?.?

Není snad to, že Rusko a Čína přezbrojují armádu dobrý důvod, aby byly napadeny co nejdříve (než přezbrojení ukončí)? Měnit dislokaci jednotek mohou stále, ale pochybuji, že by tím v době špionážních družic mohli odvrátit napadení.

Ruská reforma armády ovšem vypadá jako úplný rozvrat, je toho plný ruský internet. Nebo že by tomu NATO tak úplně nevěřilo?

To cvičení v Pobaltí probíhalo zhruba v době, kdy se spekulovalo o atomovce v Evropě, a možnostech útoku "false flag" na nějaké evropské město. Pak se ale nic nestalo.

252511

05.09.2011 13:09

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: INDICIE

94.?.?.?

Možná jsme ještě zapomněli na "demokratizaci" Běloruska, to by mohl být předstupeň ke konečné válce s Ruskem. Myslím si, že vládnoucí ruská elita s válkou vůbec nepočítá, jde jim jen o prachy a myslí si, že se s Amíky a NATO vždycky nějak domluví - jako si to myslel Muammar. Je to taková strategie vaření živé žáby. Zatímco SSSR už by dávno adekvátně reagoval, Rusko přichází pomalu o jednu pozici za druhou. Nakonec elita zdrhne (bude-li kam), a pak se to rozhodne.

252539

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
30,43 Kč
Kanadský dolar
17,85 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,51 Kč
100 japonských jenů
22,92 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,79 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 280,22 Kč
1 unce stříbra
423,48 Kč
Bitcoin
215 642,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?