Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 63 příspěveků, 4 různá jména: a teď hádej kdo, hádej kdo, Honza Vítek, Jan Vítek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.03.2011 17:25

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Jan Vítek 88.?.?.?

Kdyby odstoupil jak mu bylo doporučeno?
"odstup nebo tě vybombardujeme" mi nepřipadá jako doporučení, řekl bych spíš vydírání nebo zastrašování. Navíc kdo má právo z cizích zemí "doporučovat" svrchovanému vládci jiné země co má dělat?
Je mi jedno co si o něm myslíte, ale kdyby v mé zemi vládl tak osvícený panovník, který by zvedl během pár desítek let životní úroveň o několik tisíc procent, tak bych byl jen rád. Bylo by to lepší než ta banda zlodějů, co ČR pustoší posledních 20 let.

239893

30.03.2011 21:38

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Jan Vítek 88.?.?.?

Chápu, že pojem "osvícený panovník" může v evropském kontextu znít divně, ale v kontextu afriky a stavu v afrických zemích to už vypadá poněkud jinak. Bohužel je pravdou, že Kaddafí je to nejlepší co kteroukoli africkou zemi v posledním století potkalo. Z nejchudší země na světě vybudoval nejbohatší zemi afriky, bohatší než JAR, kde je "demokracie". Zemi s bezplatným školstvím a zdravotnictvím na světové úrovni s průměrnou délkou života vyšší než v ČR . (80 let u žen a 74 u mužů...v porovnání s tuším 47 před jeho nástupem k moci)

240756

01.05.2011 19:04

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: dalsi zklamani

Jan Vítek 88.?.?.?

Já jsem třeba zase zklamaný z lidí, kteří používají Vaši rétoriku. Když to přeženu, tak říkáte něco ve smyslu, "co je na tom, že jsem mu vyvraždil rodinu? on mi taky rozšlápl bábovičku, když jsme byli malí". V každé válce se děje bezpráví, to už k těm emocem během bojů patří. V žádném případě to ale není ospravedlnění pro agresi. Jde o příčiny a následky. Možné zločiny Kaddáfího jednotek jsou následkem, nikoli příčinou, tedy jdou zase a jen k tíži agresorů a jsou jen a pouze jejich vinou.

242986

08.05.2011 20:17

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

plně s Vámi souhlasím, Vaši prapřeci dozajista nemuseli býti opicemi........pakliže nejste člověk [smích]
ale abych nebyl krutý, nikdo z Darwinistů netvrdí, že lidi pocházejí z opic, nýbrž že opice a lidi mají společného předka, tedy člověk se nevyvinul z šimpanze nebo orangutana, ale šimpanz, orangutan i člověk mají společného předka u kterého se linie dělí a tento předek stojí za zmínku právě proto, že se to vzhledem k vývoji života na zemi stalo poměrně nedávno. Pokud bychom postupovali dál do minulosti, tak můžeme skončit u prvoků, kteří by z této logiky věci byli jedním z prvních stupňů větvení. Tvrdit tedy, že Darwinisti říkají, že lidi pochází z opic je stejně pravdivé, jako, že DarWinisti tvrdí, že lidé pochází třeba z hrochů nebo mravenců. Tím co píšete jen ukazujete jak málo víte o něčem co kritizujete. To je důvod proč se tak hrabete v duchovnu, protože racionální uvažování a exaktní vědy jsou trochu vyšší level. S mým oblíbený sloganem "jsi moc hloupý pro vědu? zkus náboženství!" se s Vámi loučím.

243747

08.05.2011 20:45

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

Vaše názory psané v tomto diskuzním příspěvku jsou lehce řečeno úsměvné. Když opominu ty pasáže o shluku či rozfouknutému obláčku elektronů.....(vzheldem k tomu, že elektrony se nechovají nepředvídatelně, ale pohybují se po stabilních drahách, popřípadě v důsledku cizích vlivů mezi orbity přeskočí apod., ale předvídatelně. Vaše přirovnání se čtvrtkou papíru taky není srovnáním dvourozměrného a třírozměrného světa, ale pouhá dětská hra celá vedená v třírozměrném světě. je to jen ukázka toho, že si sám dvourozměrný prostor nedokážete představit. Navíc jste použil slovní spojení "než se vypálí" tedy pracujete s veličinou času způsobem, kdy je potřeba ji chápat jako čtvrtý rozměr.
o že nemohu lopatou přehazovat světlo? proč bych nemohl? pokud budu mít tu lopatu novou, hezky lesklou, aby se fotony odrážely a nepohlcovaly.......a pokud s ní budu do příslušné pozice hýbat dostatečně rychle abych ji nastavil dřív, než tam světlo dorazí (tedy rychlostí vyšší než je rychlost světla)....tak ho nakonec dopravím tam, kam chci.

243749

10.05.2011 00:55

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

Samozřejmě mě budete kritizovat, jak už jste ukázali s tím, jak jste se pozastavovali na citátem, který jsem napsal jako ukončení mého předešlého příspěvku, Každopádně pro mně je rozumnější něco "ověřit" než něčemu jen "slepě věřit". Darwin se jistě ve spoustě věcí mýlil, ale nejde o detaily, jde o nosnou myšlenku, která je správná jak se ukázalo třeba na příkladu komodských varanů.
U Vás je jasná pouze fascinace jedním pohledem na věc a proto si myslím, že nejste schopen diskuse, protože jiný než Váš názor vyslechnete již s přesvědčením, že stejně bude špatný a neakceptovatelný. Podle toho jak se stavíte k pojmu "materialismus" je zjevné, že ani sám tento pojem zcela nechápete. Přitom si přisvojujete právo na jedinou pravdu (viz: Demonstrace existence Osobnosti Božství není pouťová zábava, přesto je zcela reálnou realitou pro toho, kdo dosáhl požadovaného stupně vývoje.)
stejně můžu já použít podobně extrémní názor: "pro ty z nás, kteří jsme dosáhli dostatečně vysokého stupně vývoje je samozřejmostí, že žádná božská podstata nebo osobnost boží neexistuje.
to, že lidské bytosti jsou individuálními částečkami celku je celkem logický závěr (viz uzavřené soustavy, zase ten materializmus) ale aby "člověk dosáhl nejvyšší dokonalosti života, lásky k bohu?" a ´"Nejvyšší duchovní realizace je poznání o tom, že Osobnost Božství je prvotní příčinou všech příčin" to je , mírně řečeno tmářství.
že by člověk měl rezignovat na vše a nesnažit se vyzvědět jak věci fungují a proč a smířit se s tím, že to všechno někdo naplánoval a být mu za to vděčný? to už se mi víc líbí komunistické "dohnat a předehnat" a je-li bůh, tak mým nejvyšším cílem nikdy nemůže být to, co chcete vy, ale naopak by mým cílem bylo zdokonalovat se tak, abych byl lepší než on. Pouze tato vlastnost dostala lidstvo tam kde je a nebýt této vlastnosti, tak jsme pořád opicemi, na které nevěříte.
to samé je termín protoplazma který používáte ve spojení se slovem "roztavená". Nevidím důvod, proč by organická hmota při pokojové teplotě měla být roztavená. možná každou plasmu považujete za roztavenou.....třeba i krevní plasmu....zajímavá představa.
Každopádně jako jediný zdroj pravdy uvádíte Védskou literaturu a tahle zaujatost a lpění na jediném zdroji informací a považování ho za jediný správný je postoj, který člověka de facto vylučuje z diskuze, nebo lépe řečeno diskuze již předem nemá smysl a je odsouzena k nezdaru, protože diskuze má oba diskutující obohatit o názory a myšlenky toho druhého, které ale vy odsuzujete a stavíte se do pozice "toho, kdo je na vyšším stupni vývoje" avšak to je pouze sebeklam.

243808

10.05.2011 00:57

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

Jak rád s oblibou říkám :"nepopírám existenci boha, protože to bych popíral svou vlastní existenci" [smích]
nemůžete uspět s argumentem že jste na vyšším stupni, protože věříte v boha pokud diskutujete s někým, kdo je přesvědčen, že je sám bohem.
[chechtot]
mluvíte o tom, jakou funkci má buňka a jak je složitá, ale to se díváte na organismus, který má za sebou miliony let vývoje. to je jako byste tvrdil, že automobil musel vymyslet bůh, protože něco tak složitého jako jsou dnešní automobily přece nemohli vymyslet lidi před víc jak 100 roky. Jasně, že nemohli, protože tehdy byl automobil o několik tisíc procent jednodušší. stejně tak nikdo netvrdí že tu byla protoplasma a pak najednou bác, a byla tady trepka.
to, že se archeologie často mýlila je pravda, ale mýlit se je lidské a jak se lidské poznání prohlubuje, tak se tyto chyby napravují. Proto se třeba v posledních letech několik stovek "domělých" dinosaurů zařadilo mezi krokodýly, protože se prokázalo, že tyto dvě větve byly na zemi současně a spousta druhů byla zařazena chybně.
Každopádně Jakožto bůh Vám přeji abyste nejvyšší uspokojení zažili až s vědomím, že existuju a že mi musíte sloužit.

243809

10.05.2011 01:30

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

asi Vás zklamu hned několikrát,
[smích]
1) tak složité myšlenkové pochody, aby mi unikla pointa tu neprezentujete.
2) vyfotil jsem se, bohužel ta hromada není na fotce vidět. (chudák světlo na té hromadě jen smutně leží)
3) analogie je přirovnání složitější věci k něčemu, co i chudák nevzdělaný musí pochopit. To ale už není diskuze, nýbrž duševní onanie.......ale kdo z nás by to neměl rád, udělat dobře svému egu tím, že ty chudáčky hloupoučké poučí.
4) že bylo světlo experimentálně zastaveno? co je na tom, pokud se rozběhnu dostatečně rychle, tak v uzavřené soustavě (já+světlo) taky bude světlo stát. aneb naopak, pokud si koupím v tescu 2 baterky a jadnou budu svítit doprava a druhou doleva, jakou rychlostí se od sebe budou vzdalovat fotony? [chechtot]

243812

10.05.2011 09:18

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

počítače konstruované na desítkovou soustavu? tak ty bych rád viděl. všechny počítače, ať už to byly lampové nebo ať se později klopáky drátkovaly (kdo někdy v minulosti s počítači dělal, ještě před érou polovodičů ví o čem mluvím) jsou konstruovány na práci ve dvojkové soustavě , ale to není dáno nějakou šílenou výhodností dvojkové soustavy, ale tím, že počítače jsou stroje poměrně jednoduché. tak jednoduché jako vypínač. V tomto případě klopný obvod.....logická 0 nebo logická 1....nic víc počítač neumí. pouze 5 operací a konec. a že se podařilo klopné obvody dostatečně zmenšit a nacpat jich hodně dohromady z nich nedělá složitý stroj. milion vypínačů není složitější stroj než jeden vypínač. proto počítač pracuje v dvojkové soustavě, protože nic víc takto jednoduchý stroj nezvládne, ale dál, ve vyšších programovacích jazycích už je používaná soustava desítková.
pokud tvrdíte, že nějaký počítač je konstruován na desítkovou nebo osmičkovou soustavu, tak mi prosím sdělte který, rád bych ho měl, byla by to revoluce ve výpočetní technice a lidstvo by se posunulo zase trochu dál. [chechtot]

243832

10.05.2011 09:53

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

pokud se foton zastaví, tak by to mělo být provázeno patřičným energetickým efektem? a není? Vám asi unikla další dětská, nebo spíš dětinská hračka tentokráte hodinářského řemesla, kdy se na tenkou osku dají lopatky které mají jednu stranu stříbrnou a druhou černou, tato vrtulka se dá do baňky v které je vakuum, aby nebyl odpor vzduchu a po rozsvícení světla nebo po umístění na denní světlo se vrtulka začne otáčet. Jednouduché a již několik stovek let vyráběné. že by to šlo kolem Vás bez povšimnutí?

243834

10.05.2011 21:08

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

mechanická počítadla? nechcete mi tvrdit, že kuličky na drátu jsou v podstatě počítačem, že ne? to bysme mohli tvrdit, že papír s tužkou je v podstatě taky počítač.
[smích]
aby logika počítače mohla být v desítkové soustavě muselo by existovat 10 možných výstupů ke každému vstupu. to splňujou snad jen staré analogové ústředny které mají otočné patice, ale ty jsou ovládány impulzy, takže zase dvojková soustava. Navíc ústředna není počítač.
nevím jak vy osobně jste v tomto kovaný, většina lidí dneska tvrdí, že umí s počítačem, ale chápete princip? vím, že na koleně asi těžko budete fotocestou dělat chipy, ale dokážete si vzít krabici magnetů a drátů a vyskládat si paměť? nebo si vyleptat a osadit tišťák a odzákladu si postavit počítač? (nemyslím seskládat komponenty jako lego, ale vyrobit komponenty)
umíte? Já ano, proto bych opravdu rád viděl počítač s logikou v desítkové soustavě.

243868

10.05.2011 21:26

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

samozřejmě, že nikdo není povinen žádnému bohu sloužit, to jsem jen rozvedl myšlenky našich nábožensky orientovaných spoludiskutérů. Pokud považují za nesmírné štěstí dělat vše ke spokojenosti boha, pak jejich duchovní vůdci je vedou k tomu, že to samozřejmě musí dělat prostřednictvím těchto vůdců, tedy sloužit samozvaným zástupcům boha na zemi aby usokojili nutkavé potřeby toho jejich skutečného boha.
těžko se zde používají citáty, protože když tak člověk udělá, tak je hned kamenován, protože většina diskutujících postrádá všeobecné vzdělání a je jen přehnaně vzdělaná v tom svém jediném směru, ale jeden citát bych rád nakousl a kdo ví, ten ví.
"ne před bohem, ale každý sám před sebou zodpovídati se budem ze evých hříchů................"
a co se tebe týče.....myslím , že je rozdíl jestli jsi bohem nebo bohém. [chechtot]

243869

11.05.2011 13:20

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

koukám, že z vaši strany je neznalost povýšena na umění. když u počítače mluvíme o logice není tím myšleno , že umí logicky myslet. Bohužel jsem použil terminus technikus který neznáte. Například vámi zmiňovaní "chytří blbci" pracují s logikou ve dvojkové soustavě, která je založena na Booleově algebře, pokud víte co to je.
dále jsem se neptal co umíte a co neumíte jen jsem byl zvědavý jaké znalosti máte o oboru o kterém diskutujete, ale svým příspěvkem jste dokázal neznalost základních pojmů paj je tedy diskuze o tomto tématu o ničem.
začít diskuzi o počítačích a pak říct, že ščot se do toho taky počítá je úchylné, kuličkové počítadlo není počítač.
[smích]
mimochodem, když mluvíte o ščotu, umíte na něm počítat? já jo. to je další věc, kterou umím, heč.

243898

12.05.2011 12:22

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

to bych se opravdu divil, protože se roztočí i při posvícení baterkou a ta to moc neohřeje. ale pokud by v té baňce byl vzduch, pak by se na ohřívaných, tedy tmavých plochách rozpínal a tlačil lopatky, ale tím by se trplota v baňce musela zvyšovat do té doby, dokud by tlak nestoupl natolik, aby baňka praskla. i když uznávám, že by mohla být okolním vzduchem dostatečně chlazena.
schválně se kouknu na kterou stranu se otáčí, jestli tmavou nebo lesklou stranou napřed.
(neberu v úvahu, že ty lopatky jsou hodně tenké, takže by se ohřívaly celé a tím pádem by se rozpínal vzduch po obou stranách tedy by nedocházelo k otáčení.
Kouknu a pak se můžeme pohádat. [smích]

243937

12.05.2011 12:36

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

pletete dohromady jablka a hrušky jen abyste vypadal chytře.
já to jen krátce shrnu:
-já jsem napsal, že počítače využívají logiku ve dvojkové soustavě
-vy jste začal rozvíjet teorie o tom, že počítače neumí logicky myslet.
-já jsem napsal, že mluvíme li o logice, je to terminus technikus, pokud to zaměňujete za schopnost přemýšlet, pak tento terminus technikus nechápete a pokud Vám chybí znalost základních pojmů v dané problematice, pak je kontraproduktivní s Vámi diskutovat.
-na to Vy reagujete zesměšňováním
Pokud Vy a "řada akademiků" považuje kuličky na drátu za počítač, tak je to Vaše věc.
Bohužel ale musím trvat na tom, že vytvořit procesor pracující s logikou v desítkové soustavě by byla revoluce ve výpočetní technice. u dnešních počítačů je v každém kroku výstup pouze 0 nebo 1, pokud by byla možnost to rozšířit na 0-9, tak by to zmnohonásobilo možnosti počítače a možná nás to přiblížilo k vytvoření UI, ale je to nad naše současné technické možnosti.

243939

12.05.2011 13:20

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

Jan Vítek 88.?.?.?

Nádherné,
tohle je přesně způsob argumentace založená na neznalosti. Čím méně lidé vědí jak věci fungují, tím větší je prostor pro víru.
co takhle "zákon zachování hmoty" ??
když se potím tak nevytvářím vodu, jen vypotím vodu, kterou jsem předtím přijal.
Jakto, že nemohou vysvětlit jak rostou nehty?
stromy vytvářejí chemikálie? jaké? z ničeho? zázrak?
[chechtot] [chechtot]

243943

13.05.2011 02:55

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

Jan Vítek 88.?.?.?

Já netvrdím, že není velmi pěkné jakým způsobem strom funguje, to jsme si nerozumněli. jen tvrdím, že nevytváří žádné chemikálie, ve smyslu v jakém to řekl onen šríla nebo jak se jmenuje. Stejně jako to s tím potem. pokud tu moře nebyly a on je vytvořil, tedy vzniklo něco z ničeho.
Strom nevytváří něco z ničeho to by nám za ty miliony let musela matička země pěkně naboptnat.
O tom jaké procesy tam probíhají už je známo poměrně hodně (v tomto případě i 10% je poměrně hodně, abyste mě nechytal za slovo) a co nevíme, to ještě zjistíme a vyzkoumáme, máme na to přece ještě skoro rok, než přijde armabeton.

243970

13.05.2011 03:21

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

tak už vím, kde je jádro pudla.
předpokládám, že jste nikdy nebyl v rusku a že termín "sčot" používáte pro nějakou mechanickou kalkulačku.
V rusku na školách, na úřadech a ve všech obchodech se za doby komunismu a dlouho předtím používaly sčoty, dalo se na nich sčítat, odčítat, násobit, dělit, umocňovat, odmocňovat.......a vypadaly takhle:

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Schoty_abacus.jpg

možná byste se divil, ale pokladní v obchodě na sčotu spočítala nákup rychleji než dneska v kauflandu na digitální kase, to ty kuličky jen lítaly.

v dobách socialistického československa si lidé znalí poměrů v rusku dělali legraci z mechanických kalkulaček a podobných archaických předmětů a POSMĚŠNĚ A HANLIVĚ je označovali za sčot.
bohužel šlo o vtip, který občas nebyl pochopen a proto se název sčot vžil nesprávně i pro jiné předměty.

Předpokládal jsem, že pokud používáte slovo sčot, pak myslíte sčot. moje chyba [smích]

243972

14.05.2011 02:53

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

nemyslím si, že bych změnil cokoli.
tvrdil jste, že sčot je jeden z původních počítačů, když jsem řekl, že mi kuličky na drátě nepřipadají jako počítač, tak jste se ohradil, že jste nemluvil o kuličkách na drátě, ale o sčotu. Když jsem tady dal fotku jak sčot vypadá aby i ostatní viděli absurditu diskuse s vámi, tak vám to přijde směšné.
A ano, já vždy mám nějaký předpoklad, ale nevyvracím si ho. Pokud se mluví o sčotu, pak předpokladem je, že se mluví o sčotu a ne třena o houpacím křesle. Možná je mou chybou ve vašich očích, že sčot je pro mně sčot, jablko je jablko, hovno je hovno. Bohužl při diskuzi s Vámi tato pravidla zjevně neplatí, každopádně jste zručný mistr překrucování, který při jakémkoli protiargumentu překroutí celou předešlou diskuzi aby mohl protiargument zesměšnit, nikoli vyvrátit.
Vám můžou mé předpoklady připadat nesmyslné, ale když se řekne třeba "židle" předpokládám, že se mluví o židli. Pokud Vám tento předpoklad připadá nesmyslný pak se těžko můžu domluvit s někým kdo používá řeč Vašeho kmene, kdy pro předměty záměrně používáte nesprávné označení abyste nepřítele zaskočili. [smích] (předpokládám....zase ty předpoklady....že jsem se v mém předešlém příspěvku mýlil, když jsem se Vaši hloupost ohledně sčotu snažil omluvit chybou běžně v některých vrstvách dělanou co se týče nesprávného označení sčot pro jiné předměty v českém prostředí. Jak jste dal najevo, tak to z vaši strany byla mistifikace záměrná)
Co se vyjevování identity týče, je mi celkem jedno, kdo skutečně jste, já osobně mám rád lidi, kteří jdou do boje s odkrytým hledím, kteří neskrývají své názory za nějakou maskou či nicneříkajícím nickem a argumentuji stylem "kdybyste věděli kdo já jsem, to byste se všichni....".Proto mám taky radši pravicové radikály než levicové radikály. Nevím kdo jste, možná člověk, který se stydí za svou skutečnou identitu.

244025

14.05.2011 03:12

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Jan Vítek 88.?.?.?

omlouvám se, že reaguju trochu se zpožděním.
[smích]
takže, konkrétním paradoksům se vyhýbám, protože pokud to není záležitost nad kterou bych se v minulosti někdy zamýšlel, pak nemám důvod o té konkrétní věci diskutovat. paradoksy o kterých mluvíte nejsou toho typu, že by si o nich člověk udělal obrázek během 1 minuty a i když jsem na něj třeba v minulosti povšechně narazil, ale neměl jsem čas mnoho desítek nebo stovek hodin abych o tomto konkrétním případu přemýšlel, tak mi přijde nesmyslné sypat názory z rukávu jako kouzelník. Asi je tento přístup podle Vás mou slabinou, ale to je věc názoru. Co se všeobecného vzdělání a všeobecného rozhledu týče, tam svůj názor nehodlám měnit, protože módou dnešní doby je úzká specializace. denně se setkávám s lidmi, kteří jsou úzce specializovaní jen na svůj obor (v kterém jsou navíc často podprůměrní),že ostatní obory lidské činnosti zcela ignorují. Nehledě na celkově klesající úroveň českého školství kdy je nepřípustné aby se na žáky kladly jakékoli nároky. Proto si myslím, že všeobecné vzdělání je důležité, protože dnešní stav kdy většina populace neví nic o ničem je z hlediska rozvoje civilizace nevýhodný. [smích]
6e bych se na vašeho mluvčího nebo leadera nekvalifikoval mi až tak moc nevadí, protože taková funkce by mně jakožto egoistu a asociála moc neuspokojovala.

244026

14.05.2011 11:05

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

když už tak 104 kuliček, jak byste násobil, dělil, umocňoval a odmocňoval bez těch čtyř kuliček, které se normálně považují za desetinou čárku?
[smích]
ale to jen tak naokraj aby řeč nestála.
každopádně je to jen změť (jak vy říkáte zněť, čekám nějakou reakci češtinářů [velký smích] ) různých částí, jakkoli může být logicky uspořádána. není to ani náznak počítače, protože tím může být jen samočinný stroj, který po zadání vstupu sám vyplivne výstup. u sčotu musíte kuličky přehazovat ručně, u mechanické kalkulačky musíte točit klikou.
Počítač není uspořádání komponentů pro potřeby dvojkové soustavy, můžete tyto komponenty přeskupovat jakkoli chcete pro potřeby čehokoli a stejně pořád každý jeden komponent bude pracovat ve dvojkové soustavě, protože nic jiného neumí. pokud máte klopný obvod který má výstupy pouze "logická 1" a "logická 0" (opět se jedná o přesné technické termíny, to uvádím jen proto abyste nezačal rozvíjet teorie o tom, že nula není logická) tak jiný výsledek než dvojkovou soustavu nemůžete docílit. Proto budu dál tvrdit, že vytvořit polovodičovou součástku o jednoduchosti klopného obvodu, avšak s 10 logickými výstupy by otevřelo nové možnosti ve výpočetní technice.
Jinak co se diskuse týče, předpokládal jsem (zase mé mylné předpoklady, jak jste se vyjádřil), že diskuse slouží hlavně k vzájemnému obohacení diskutérů, vy ale máte jakožto nadřazená bytost zjevně vyšší cíl a poslání, tedy vzdělávat nás nevzdělané a tápající. viz: "Mým úkolem je vysvětlit, že základem všech počítacích strojů je jejich logické uspořádání a ne jen "kuličky na drátě", jak si to představujete Vy."

244039

15.05.2011 12:25

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

předpokládám, že akademik Smirnov i patřičně rozebral zda sčot je lepší používat s windows nebo linux, když už je to počítač.
[smích]
když jste mluvil o počítači pracující v desítkové soustavě předpokládám, že jste měl na mysli MARK 1 . u toho je ale pouze uvedené, že prováděl výpočty v desítkové soustavě, což bylo na tu dobu neobvyklé, protože jinak musela obsluha převádět čísla ručně do dvojkové soustavy a tak je zadávat a pak výsledky následně převádět do desítkové. Nikde jsem nenašel zmínku o tom, že by základní logika toho počítače byla v desítkové soustavě a výrobní plány k dispozici nemám.
když zmiňujete elektrické kalkulačky, ty taky provádějí výpočty v desítkové soustavě, přestože samy fungují v soustavě dvojkové.
celá diskuze začla vaším sdělením, že první počítače pracovaly v desítkové nebo osmičkové soustavě, od té doby ji jen neustále obracíte jinam a přitom používáte fráze, jako, že "pčítač musí být logicky sestaven" apod. Vaše rétorika je velmi vzdálená všeobecně užívaným technickým termínům, kdy tyto naopak zesměšňujete. Budíte dojem člověka se vzděláním humanitního směru s povrchní znalostí technických oborů o kterých se snažíte diskutovat bez dostatečných znalostí. Kdybyste tyto znalosti měl, tak byste prostě jen jednoduše po mojem prvním příspěvku napsal :" počítač ten a ten, vyroben tehdy a tehdy pracoval tak a tak na takovém či onakém principu" bylo by to stručné a konečné řešení. Místo toho se zamotáváte do nesmyslných diskuzí, kde, jak už jsem řekl dřív neuvádíte nic nového, žádné argumenty, jen protiargumenty zesměšňujete.

244097

17.05.2011 10:33

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Jan Vítek 88.?.?.?

Máte pravdu, tímto můžeme diskuzi ukončit,
říkáte, že přenos byl "v síle proudu". to, že se mechanické součásti řídí analogově je běžné i v dnešní době, na tom není nic divného, ale že "pracoval dokonce v dílcích" a že tato soustava "je značně složitější" ? oni tedy tvůrci schválně vymysleli nějakou soustavu aby si to zkomplikovali? stejně jako matematici používají neznámé, aby si zkomplikovali výpočty? [smích]
výpočty se prováděly vždy v dílcích podle optických přístrojů a i pro výpočty je jednodušší stanovit si nějaké dogma a s ním počítat než počítat v reálných číslech. To, že tvůrci vytvoří nějaké zařízení co nejjednodušší udáváte jako komplikovanost [smích]

244238

17.05.2011 10:43

Církevní majetek

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Jan Vítek 88.?.?.?

zapomínáte, že politika byla vždy něco za něco, bez české podpory by německý císař tehdy nebyl císařem a korunu přislíbil čechům právě za politickou pomoc ve vatikánu při svem prosazení se na císařský stolec. To jsou ale ty nepříliš popularizované dějiny. Stejně jako když Přemysl-Otakar II povolal do řídce osídleného pohraničí německé osadníky aby zde obdělávali půdu a tedy "PLATILI DANĚ". Dnes potomci těchto "hostů" vykřikují, že je to odjakživa jejich země.

244239

17.05.2011 11:01

Církevní majetek

RE: K cirkevnimu majetku.

Jan Vítek 88.?.?.?

Chrám sv. Víta nikdy nepatřil církvi, ani jeden jediný den v celé historii. Stavěn byl ze státních peněz (tedy královských) "pro potřeby lidu českého" , tedy nikoli pro církev. Církev zde měla provádět obřady, ale toť vše. Dostavba pak za první republiky probíhala ze sbírek, tyto sbírky ale pořádala a dostavbu prováděla soukromá "firma" nebo "společnost pro dostavbu chrámu sv. víta" a tato taky dostavbu provedla a chrám předala "všemu lidu českému".
Církevní restituce jsou krádeží za bílého dne, protože kromě toho co již bylo zmiňováno v článku, tedy že dary byly podmíněny podmínkou, kterou církev neplní, tedy by měla dary vrátit přesně v duchu českého práva, ale taky je zde druhá věc, že spousta majetku, který má být církvi vrácen církev nikdy nevlastnila, ale pouze na něm hospodařila. V historii mnohokrát byly polnosti a lesy církvi panovníkem dány k užívání, tím se panovník zbavil povinnosti podporovat církev finančně, protože ji dal možnost hospodařit na jeho pozemcích a užívat z toho plynoucí užitky.
Církev má nyní dostat v restituci majetky na kterých sice mnoho století hospodařila, ale které ji nikdy nepatřily.
konstatování, že "komunisti v rámci odluky církve a státu přestali podporovat církev tím, že by ji nechali bezúplatně hospodařit na státních pozemcích a tyto pozemky církvi odebrali" už ale není tak "IN"
možná se mýlím, ale podle mně tak 30-50% a možná ještě víc majetku, který má být církvi vrácen nikdy církvi nepatřil.
Katolická církev svoji hamižnost ukazuje už jen těmi dlouholetými soudními spory o chrám sv. Víta, který je jasným příkladem toho co církev dokáže aby získala majetek, na který nemá právo.

244240

18.05.2011 08:05

Pozor na stavění strašáků

Kam s ním?

Jan Vítek 88.?.?.?

Pane stwora,
chápu, že někdo může být odpůrcem jaderné energie, nicméně je to v současnosti nejefektivnější způsob a neekologičtější způsob výroby elektřiny. Rozhodně lepší než plynové nebo hnědouhelné elektrárny. Každopádně je fakt, termonukleární reakce obnáší nezanedbatelná rizika, ale otázka "kam s odpadem" je ten nejmenší problém. Už téměř 20 let jsou známy technologie opakovaného obohacení a využití vyhořelého paliva coby paliva nového, kupodivu Canada je v této technologii a výzkumu průkopnickou zemí. Ukládání paliva do jeskyní je logickým počinem, protože úložiště musí být velmi bezpečné a stabilní a budovat hluboko pod zemí obří komplexy z železobetonu je mnohem finančně náročnější než využít komplexy, které tam již po statisíce let jsou. Nebudeme si nalhávat, že úroveň školství a všeobecná vzdělanost v evropě roste, je to právě naopak, velmi prudce klesá, v tom jsme prozměnu leadři my, ČR, výjimkou jsou severské země, kde snad kvůli dlouhým zimám mají stále na učení čas a náladu, proto se právě tyto země "porvaly" o možnost vybudovat u sebe sklad vyhořelého paliva protože moc dobře vědí, jaké jim to přináší výhody a zisky dnes, ale hlavně jaké jim to přinese zisky v budoucnu, až přijde doba (a nebude to dlouho trvat) a toto vyhořelé palivo bude velmi žádaným artiklem. Jak řekla naše česká "atomová lady" paní drábová, sudy s vyhořelým palivem jsou dnes tak bezpečné, že nehrozí jakýkoli únik zážení a kdyby to česká legislativa povolovala, tak by ráda měla jeden doma, protože v něm doznívají některé pochody, takže sud má stabilní teplotu cca 25°C a bude ji mít ještě cca 50 let, takže je to geniální zroj energie a tepla pro rodinný domek.
Velmi směšní pak jsou ekologičtí aktivisti v Německu, když odjíždí z německa vlak vyhořelého paliva ke stabilizaci do Francie (protože to němci neumí) tak se o tom skoro neví, ale když už toto stabilizované palivo jede zpět tak manifestujou tisíce lidí, že ho tam nechtějí, připoutávají se ke kolejím apod.

244298

20.05.2011 10:05

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

pane anonym,
chápu, že pod takovéto názory se asi těžko podepíšete, ale můžete mi vysvětlit, jak může výroba levné elektřiny přivést naše potomky do dluhové pasti? výroba mnohonásobně dražší energie (sluneční, vodní větrné elektrárny atd) je tam ale naopak nedostane? V čem spatřujete při používání JE to vaše "po nás potopa" ?? JE Temelím vyprodukuje za rok cca 24 tun odpadu, to je asi tak jeden kubík. Severočeské tepelné elektrárny vyprodukují stovky milionů tun CO2 a navíc jako odpad z odsíření je sádra, které se ročně vyprodukuje a na skládkách uloží zhruba 200 milionů tun. To ale není styl "po nás potopa" že?
Kde chcete brát energii na přípravu paliva a výstavbu dalších elektráren? zjevně o výkonu JE nic nevíte, výkon jednoho bloku JE temelím by stačil pokrýt energetickou potřebu na přípravu paliva na mnoho set let a na výstavbu dalších mhoha bloků.

244408

20.05.2011 18:09

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

tím chcete říct, že při těžbě a úpravě paliva se spotřebuje tolik energie kolik se pak z toho paliva získá? Jste směšný a tématu vůbec nerozumíte. cena těžby a úpravy paliva, respektive energetická náročnost toho procesu není ani jedna tisícina toho kolik energie se pak z toho paliva získá. a celý ten proces může být elektrifikovaný, takže nebude vyžadovat žádné použití fosilních paliv. Jestli podle Vás je spálení milionů a milionů tun uhlí ročně a vytvožení milionů tun CO2 (zákon zachování hmoty, ale ten Vám asi nic neřekne, když i zákon zachování energie vykládáte naprosto mylně) navíc se musí vytěřit další miliony tun vápence, aby se mohly splodiny z tepelných elektrárem odsířit, čímž vzniknou miliony tun nepoužitelné sádry, a to nemluvím o milionech tun elektrárenského popílku, jehož rediace je v součtu vyšší než radiace JE Temelím za celou životnost. a to beru popílek vyprodukovaný za jediný rok. tohle všechno je na jedné misce vah a na druhé je 24 tun jaderného odpadu, který je navíc pro budoucnost strategickou surovinou. Jestli teda opravdu máte radši devastaci jako v severních čechách tak buďte proti jádru. navíc jedna atomová elektrárna nahradí ne jednu tepelnou elektrárnu, ale desítky, ne-li stovky tepelných elektráren.
Vaše názory jsou směšné a vy si toho jste vědom, proto nemáte ani tolik slušnosti abyste se podepsal pod svoje bláboly.

244421

21.05.2011 00:47

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

vedou k dluhům? K čím dluhům? Výstavba a provoz jsou extrémně drahé? Speciálně v ČR cena elektrické energie stoupá jen proto, že ČEZ zdražuje aniž by měl důvod. Pak řeknou, že měli historicky nejvyšší zisk, vyšší přesně o tolik % o kolik% v tom roce zdražili elektřinu. Takže výrobní cena ani náklady se jim nezvýšily. Provoz JE je určitě finančně náročnější než provoz tepelné elektrárny, možná 10-ti násobně, v porovnání s výkonem je to ale zanedbatelné. Jakou surovinovou závislost máte u ČR na mysli, když jsme jednou z mála zemí s vlastním zdrojem uranové rudy? sice se to vozí na zpracování do ruska....a je pravda, že většinu uranu jsme rusku "darovali" za komunizmu a rusko ho teď s obrovským ziskem prodává, převážně do USA. Vzhledem k tomu, že většina ruského jaderného programu (myslím i vojenského) je založena na české uranové rudě, pak nevídím u ČR surovinovou závislost tak černě. Viděl jste někdy jaká měsíční krajina zůstává po těžbě hnědého uhlí? opravdu chcete radši ničit ovzduší miliony tun CO2 z tepelných elekráren?
Vám vadí elektrárny, ale sedíte u počítače, svítíte, vaříte a sám nevytvoříte žádnou alternativu, jen kritizujete to, co sám využíváte.
Já jen doufám, že až se dostaví další plánované bloky JE Temelín tak se konečně otevře stavba JE Blahutovice, abysme i tady u nás na severní moravě měli něco užitečného.
[chechtot] "smrt jihočeským matkám a ostatním ekoteroristům" [chechtot]

244433

22.05.2011 00:10

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

no zřejmě jsi zaměnil slovo z nedbalosti [smích] ale pokud by skutečně rostiny produkovaly chloroform, tak by se nám tu moc dobře nežilo.
jde spíš o to, že rostliny, díky chlorofilu a slunečním záření dokáží rozbít chemickou vazbu (je třeba energie, protože reakce při vzniku CO2 byla exotermická tedy se uvolňovalo teplo-energie, a proto je potřeba tuto energii dodat aby byla vazba rozbita) a uhlík dál využívá k buněčné stavbě, kdežto kyslík vyloučí, což je dobře......ALE.....CO2 je poměrně dobrý skleníkový plyn, díky němu tu máme dostatek tepla pro život, ale každá změna hladiny CO2 má následky. proto říkám, že tepelné elektrárny škodí. kdyby se jednalo o kysličník uhelnatý (jezdily na něj auta za druhé světové války - dřevoplyn) tak ten se dá lehce spalovat na CO2 a získala by se další energie.
vzniky CO2 a následně fotosyntéza jsou části takzvané "uhlíkové výměny" to je roční souhrn transformace uhlíku oběma směry, je to velmi složitý komplexní a křehký proces, který právě tato lidská činnost ovlivňuje.
celý humbuk kolem globálního oteplování je v podstatě jen o narušení uhlíkové výměny.
JE sice rozbije atom a uvolní se teplo, al to je zanedbatelné oproti tomu jakou škodu nadělá CO2 z elektráren tepelných.

244466

22.05.2011 00:24

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek 88.?.?.?

každý z nás přispívá na církev aniž by chtěl protože církve jsou financovány z daní. Já jsem ateista a musím Vám věřícím přispívat na církev a to je jen Vaše volnočasová aktivita. moji volnočasovou aktivitou je například chlast.....otázka zní, jak mi vy věřící přispíváte na moji volnočasovou aktivitu?
Já vám na víru přispívám a vy mně na chlast ne !!
z toho plyne jediné, já mám právo o tomto tématu mluvit, mám větší právo chtít dělat pořádek ve vaši peněžence, protože žijete za moje peníze, přiživujete se na mojí práci, kdežto sami mi žádnou protihodnotu nenabízíte.
Je irelevantní, že i ze zbytku svých peněz dáváte další peníze církv. to už je vaše věc co si děláte se zbytkem.
Až se naučíte žít za svoje peníze a přestane se menšina vydržovat od většiny a kořistit z její práce tak teprve pak si budeme v této diskuzi rovni, do té doby je každý křesťan (snad s výjimkou Rudolfa) mým dlužníkem.

244467

22.05.2011 13:32

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

kysličník uhličitý je sice strašák, ale je to jeden ze základních skleníkových plynů. určité množství ho je potřeba , ale je to velmi citlivá rovnováha. Ano, dřevo apod se pálilo i dřív, ale produkce CO2 za posleních 100 let vzrostla o tisíce procent.
Je předmětem diskuzí jestli to je množství významné pro klimatické změny, jestli lidská činnost to může nebo nemůže ovlivnit, ale uhlíková výměna je narušená například těžbou deštných pralesů, paradoxně je to kompenzováno vyšším podílem fytoplanktonu, kterému se líp daří díky masivnímu rybolovu. naopak někde zase klesá, protože se zvedá teplota moře. Jak říkám, je to velmi citlivý mechanizmus zahrnující mnoho aspektů.
Co se "finanční zátěže" týká, tak v vropě již mnoho let funguje obchod s emisními povolenkami, emisní limity na celém území evropy jsou stejné a zemědělské oblasti, kde se CO2 nerodukuje svoje limity prodávají průmyslovým oblastem, takže jde jen o to udělat z emisí další komoditu, se kterou se obchoduje, je to jen obchod s odpady, nic ekologického.
[smích]
a pak ještě, abych i nezapomněl rýpnout, mluvíte o "bohaté směsi" kde je mnoho paliva a málo vzduchu, tedy vzniká CO, a nikoli o směsi "chudé"
[smích]

244483

22.05.2011 13:50

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek 88.?.?.?

to jsme se ale lehce nepochopili,
Já netvrdím, že kulturní projekty se nemají financovat, já jen poukazuju na to, že křesťany předhazované "vy církev neplatíte, tak do toho nekecejte" je nesmysl. já křesťanům na jejich volnočasovou aktivitu přizpívám, oni mně na moji ne. z toho úhlu pohledu mám větší morální právo žvanit, než oni. toť vše.
Chrám sv. Víta si zaslouží péči, protože 1) je to kus naši historie a 2) nepatří církvi, ale státu, takže se financovat musí.
co se samofinancovatelnosti týče, tak trojice sv.Vít/Karlův most/hradčany přitahuje tolik turistů, že celkový zisk z jejich vlastnictví (tím nemyslím nějaké vstupenky, ale celkový objem peněz, které sem turisti přivezou) je takový, že je to víc než samofinancovatelné.
Proto aby církev byla samofinancovatelná tak církev dostávala do užívání polnosti a lesy.
Církev chce vrátit majetek, který ji nikdy nepatřil.
Já osobně bych byl pro to, aby dostali co jejich jest, tedy asi 20% toho o co žádají. i v tom objemu je to takové množství majetku, že by církev nebyla samofinancovatelná, ale ještě tvrdě zisková a prosperující firma.
Církevní stavby, které jsou památkově chráněny, by měla církev udržovat řádně jak ji zákon nařizuje (a na co stát dává dotace i soukromým majitelům) a pokud tak činit nebude, tak ať ty budovy prodá a nebo převede na stát s tím, že stát se bude starat a oni užívat. takováto podpora církve by mi nevadila.
ale na běžný chléb vezdejší ať si vydělají sami.

244484

22.05.2011 21:53

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

Jan Vítek 88.?.?.?

ale neboj, já mám informací dost, ale nejsem vševěd jako někteří z nás abych řekl, že je něco tak nebo onak. Pravdou je, že lidstvo svou průmyslovou činností produkuje CO2 ve větší míře než před 100 lety a to o tisíce procent. Když opomenu průmyslovou činnost, tak jen dýcháním produkuje lidstvo 4x víc CO2 než před 100 lety.
Z pohledu globální uhlíkové výměny je to ale mizivé procento, ale proto jsem říkal, že to je otázkou, jestli toto mizivé procento může v globálním měřítku mít nějaký vliv nebo ne. Hladina CO2 se v historii měnila bez lidského zásahu stejně jako podnebí planety. Stejně tak se mění dnes a někteří (jako Klaus) tvrdí, že na to člověk nemá vliv. Někteří zase, že má a to značný. Podle mně bude pravda někde mezi tím, záměrně neříkám uprostřed, stejně jako si myslím, že by bylo třeba zohlednit daleko víc faktorů jako narušování rovnováhy ekosystému oceánu vyhubením tuňáka apod. (jasně, ještě není vyhuben, ještě ho pár % zbývá, ale v některých lokalitách už vůbec není a jinde je před vyhubením.)
Navíc mluvíte o "mém varování před CO2" což není tak docela pravda, já jsem nevaroval, upřímně je mi úplně jedno jestli nějaké globální oteplování je nebo není, protože na můj život to nemá vliv. Jen jsem řekl svůj názor ohledně ekologie, že podle mně je ekologičtější vyprodukovat při výrobě nějakého množství elektřiny 24 tun odpadu ročně (což je jeden náklaďák), než při výrobě STEJNÉHO množství elektřiny za STEJNÝ časový úsek jiným způsobem výroby vyprodukovat milióny tun CO2 + miliony tun sádry + miliony tun popílku.
thats all

244516

23.05.2011 21:10

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Honza Vítek 88.?.?.?

Dozajista to bude mým prochlastaným mozkem, ale pro mne je církev pouze volnočasová aktivita. Tady nemluvím o víře, ale o církvi, tedy o organizaci kde se lidé scházejí aby praktikovali to co je baví a čemu věří, stejně jako skauti, fotbalisti nebo dobrovolní hasiči. To, že církev manipuluje lidmi po staletí ji možná ve Vašich očích dodává nějakou zvláštní výsadu, ale to je bohužel Váš subjektivní názor. Já osobně si myslím, že třeba fotbalových fandů je v populaci více než věřících. možná i těch dobrovolných hasičů bude víc. [smích]
že křesťané mají náplň aktivit svého koníčka takovou, že se třeba účastní nějaké "bohulibé činnosti" můžete považovat za něco víc, pro mně osobně současná úloha církve ve společnosti je zbytečná a nadbytečná,církevní organizace nedělají nic užitečného a jen se podílejí na "dobročinném byznysu" tedy společnosti přinášejí míň než to moje chlastání, protože z toho je aspoň ta spotřební daň.
ale kvůli tomu Vám neupírám právo se svému koníčku věnovat a neříkám Vám, že už z toho klanění, mlácení čelem o zem a fetování kadidla máte úplně vy..báno v makovici.
bohužel církev se sama degradovala na úroveň spodiny tím, že nehorázně požaduje majetek, který ji nikdy nepatřil (současně s majetkem, který ji patřil). Každému co jeho jest, ať dostanou co jim patří....a zároveň ať jdou jejich představitelé sedět, za to, že podvodně chtějí získat víc, viz právě ten sv. Vít
Váš názor, že jste něco víc, protože máte své svaté poslání, to je právě ten aspekt, který rozumně uvažujícím lidem vadí nejvíc, ta vaše blahosklonná nadutost.
"dobročinný byznys" jak tomu říkám jsou aktivity které vydělávají peníze prvotně na svou vlastní režii a platy zaměstnanců a vše ostatní je jen naoko aby se zakryl fakt, že to žádná dobročinnost není. Až si lidi uvědomí, že si z těch darů platíte nadstandartní platy místo abyste to dělali opravdu dobročinně, tedy zadarmo, tak Vám pořádně vyschne pramen.

244591

23.05.2011 21:38

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Jan Vítek 88.?.?.?

ano, přesně tak.
kdyby bylo po mém, tak se budeme smát tomu, jak jsme to té církvi nandali. soustředit všechny duchovní a býkovcem je hnát do jejich země. Tím mylím Vatikán. Každý český ŘK duchovní by samozřejmě měl být nejdřív souzen za svou protistátní činnost ve prospěch cizí mocnosti.
s tím býkovcem to není špatné řešení, to už vyzkoušel můj praděda před cca 110 lety, když mu bylo 13 let a farář ho na katechizmu zmlátil rákoskou, to byl ale frajer, ale pak mu spadl hřebínek, když praděda zašel domů pro býkovec a hnal ho přes celou vesnici jako býka na porážku.
[chechtot] [chechtot]

244595

24.05.2011 07:44

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Honza Vítek 88.?.?.?

k zblití jsi ty, pokud se někdo intenzivně podílí na protistátní činnosti ve prospěch cizího státu, tak by měl být občanství zbaven.
Ty bys naopak měl být zbaven svéprávnosti a umístěn do nějakého zařízení , které provozují tví bratři a sestry, aby se ti místo lékařské péče dostalo modliteb a bití.
[smích]
Příkladem je nemocnice Ostrava_Víkovice, která po určitou dobu byla nemocnicí blahoslavené Marie-Antoníny. Když tam byla večer přivezena holka s akutním zánětem slepého střeva, tak nešla rovnou na sál, ale na pokoj, aby počkala do rána, přece se kvůli ní nepos.rou , že? a když si stěžovala na bolest, tak dostala místo analgetik od řádové sestry bibli ať se modlí.
Ráno se prozměnu všichni "civilní" lékaři modlili, aby se jim podařilo jí zachránit život.
Popřípadě, když do té samé instituce odvezli naši sousedku po mozkové mrtvici. Dostala jen výživu a bez jakékoli medikace ji nechali ležet na pokoji (už je stará a když ji bůh chce k sobě, že?) po dvou dnech už ani nekomunikovala, a naše druhá sousedka, co za ní chodila na návštěvy přes svoje známé zařídila převoz do porubské nemocnice, tam už jen konstatovali, že po takové "kvalitní" péči nemůžou nic dělat.
Vlastnit nemocnice, hospicy a podobné věci není poslání, ale podnikatelská aktivita, navíc nejde o zdravé konkurenční prostředí, protože jste osvobozeni od daní.
Jste banda vyžírků a tváříte se, že jste nadlidi.

244623

24.05.2011 21:49

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

Jan Vítek 88.?.?.?

jakožto lihem dobře nakonzervovaná hrouda rád odpovím v jednotlivých bodech.
1) nedělají nic užitečného: pouze podnikají v jisté oblasti, pobírají dotace a granty, vyplácí si mzdy, produkují zisk, navíc to není rovná soutěž, protože neplatí daně. kdyby to nedělali a tyto služby neposkytovali, tak by tuto díru na trhu neviditelná ruka trhu rychle něčím jiným zaplácla. Znám lidi, kteří dělají užitečné věci a kupodivu zadarmo a bez toho, že by očekávali vděk.....ale nejsou to církevní organizace.
2) mně je jedno jestli fetujete kadidlo nebo něco jiného. jakým způsobem probíhá váš poviný program je mi stejně jedno jako vám je jedno, jak probíhá třeba pohybová příprava před tréninkem společenských tanců.
3) vzhledem k tomu, že převážná část vašich soukmenovců je ze spodních socioekonomických vrstev a na sociálních dávkách, tak já jsem si jistý, že nikdy nebudu jako poslední člen církve, a ani jako ten předposlední. na druhou stranu bych se rád dožil dne, kdy budu stejný jako poslední člen církve, pokud mi někdo zaručí, že se bude skutečně jednat o člana úplně posledního.
4) ano překonáváte mně mnohonásobně, ale zcela opačným směrem, než si myslíte.
5) nepsal jste o svatém poslání, ale formuloval jste tímto směrem zejména části o tom, že o pravém poslání církve nic nevím. Myslím, že o pravém poslání církve tady onehdá bylo vloženo pěkné video.
6) ano, pokládám se za člověka, ale máte pravdu, nejsem normálně uvažující, protože základem je slovo NORMA a vy si rádi usurpujete právo stanovovat "vaše normy" a kdo nezapadá půjde do pekla. takže oprava, jsem člověk uvažující racionálně a reálně.
7) smějete se pouze své neznalosti češtiny a jejích krás, kdy pravý stav věci se dá vyjádřit slovy zdánlivě si odporujícími. Kdo má cit pro svůj rodný jazyk, tak by to pochopil, tvým rodným jazykem bude patrně latina, neníliž pravda. a že být blahosklonný znamená, že se laskavě sklání? trochu pokřivené a zjednodušující. evidentně tam necítíte ten podtón, ale co by člověk od vás očekával.
:resume: já nechci působit chytře, já jsem chytrý a je mi tudíž u pr.ele jak působím na lidi jako jsi ty. Holt musím akceptovat fakt, že jsi intelektuál, ale to mi vzhledem ke znalosti Čapkova díla nedělá problém.

244683

24.05.2011 22:02

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Jan Vítek 88.?.?.?

tak ono nejde jen o vztah, ten mám velice kladný, hohužel na svoje koníčky nemám tolik času.
jak sis jistě všimla, z mé předešlé věty vyplývá, že bohu je líto, že nechlastám víc. Takže jak mně může nějaký katolík kritizovat, že něco dělám, když bohu je líto, že to nedělám?
[smích]

244684

26.05.2011 00:40

Církevní majetek

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Jan Vítek 88.?.?.?

přesně tak, tady pár debilů tvrdí, že krást je v pořádku, že je jedno, kolik vám toho patřilo kdysi, vy chsete vrátit i to sousedovo a ještě kousek odsud a odtamtud. semtam se sfalšujou záznamy v pozemkových knihách, semtam se někdo podplatí. jinde se vyvíjí politický tlak.
[smích]
jojo, vy jste si vždycky uměli makrást.

244745

26.05.2011 09:39

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

teď jste uhodil hlavičku na hřebíček
[smích]
ale máte pravdu, já sám jsem církev okradl.
když mi bylo cca 13 let, tak jsme s kamarádama sežrali dvě krabice hostií a vypili mešní víno, do toho kamarád vyřvával texty písní různých deathmetalových kapel a pochvaloval si jaká je tam úžasná akustika. ale když jsme mu k tomu začali zvonit, tak nás vyhodili.
[smích]
a víte co? vůbec to pro mně není stresující vzpomínka na mnou páchané hříchy, fakt jsme si to tehdy užili a bylo to krásně strávené odpoledne. (jen by ty oplatky mohli dělat s náplní, je to nepoměr, tak kvalitní víno a k tomu takový šunt kulatý, hned je vidět co je pro lidi a co pro vrchnost)

244754

26.05.2011 22:01

Církevní majetek

RE: Parafrázujem Winstonan Churchilla:

Jan Vítek 88.?.?.?

ale ale, co když řeknu, že jsem se nevloupal do cizího domu, nýbrž, že jsem přišel do domu svého otce? Npříšluší otci nasytit svého syna? Jak mi dokážeš, že to není pravda? Kristovi to přece taky nevěřili.
Chceš mě ukřižovat a počkat jestli ožiju?

244798

26.05.2011 23:05

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

hádej kdo 88.?.?.?

(Zrušeno pro napadání. – Moderátor)

244801

26.05.2011 23:58

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

a teď hádej kdo 88.?.?.?

a já jsem myslel, že se tu může svobodně [smích]
Kačo, jsem ti tu napsal, že kdybys ne..... a taky ne..... , tak by sis vzpomněla. [velký smích]

244809

28.05.2011 10:30

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Jan Vítek 88.?.?.?

KDYBY SE LIDÉ VÍCE SMÁLI, NEBYLO BY MÉNĚ VÁLEK, JEN BY SE U TOHO ZŮČASNĚNÍ JEDINCI DALEKO VÍC BAVILI.
[smích]

244951

31.05.2011 00:22

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

hlavně správný komentář

Jan Vítek 88.?.?.?

Pamatuju si na začátku bombardování, že ukazovali v televizi demonsrace "proti kadáfímu" jak u toho vysvětlili. ale při bližším pohledu jsem překvapeně koukal, že demonstranti líbají fotky kaddáfího. Žeby ukázka lásky k nepříteli? [chechtot]
stačí natočit dav a dát tomu titulek a "pravda" je na světě.
Zajímavé je "vynucování bezletové zóny" když Kaddáfí do vzduchu nic neposílal a rezoluci RB OSN respektoval, takže nebyl důvod k žádnému zásahu, to nemluvím o tom, že odzačátku zve do země pozorovatele OSN, ale oni přece pozvání od kdekoho nepřijmou.
To nemluvím o té provokatérce "znásilněné" Kaddáfího jednotkama. Když si "ihned po útěku" z toho hromadného znásilnění přišla stěžovat (velmi elegantně oblečená a upravená na to, že byla čerstvě po gangbangu), jak dostala hned po hubě od servírek v tom hotelu. Myslím, že žena ženu by jen tak nemlátila, kdyby jí věřila, že byla skutečně znásilněná. Mi tady víme celkem prd, jen si skládáme střípky informací, ale lidi co tam žijou vědí o co jde...a i y servírky věděly a proto jí hned naložily pár přes ústa.

245149

02.06.2011 00:59

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

hmmm....a to je právě další manipulace. Nikdy nebylo tajemstvím, že Grygar je věřící člověk, byl jím vždy. takže není pravda, že udělal tlustou čáru za minulostí a popřel vše co dřív tvrdil a přestoupil k něčemu jinému.

245296

02.06.2011 18:32

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

nějak mi uniklo na co z mého příspěvku reagujete, zjevně jste ho nepochopil.
nemluvil jsem ani náznakem o astrologii.
jen jsem řekl, že tvrdit, že Grygar nějak radikálně změnil své smýšlení je maniplace, protože nepřestupil od materialismu k víře v boha ale.......1) Je to špičkový věděc a astronom....A ZÁROVĚŇ...2) je věřící.
Vždycky byl věřící a nikdy se tím netajil a to ani před revolucí, takže tvrdit teď, že najednou objevil víru je nesmysl a manipulace.

245342

02.06.2011 21:24

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

No, já právě letmo o jeho životě a práci něco vím, ale dovolím si tu vložit citaci pana Grygara a řekněte mi jestli z tohoto nějak vyplývá, že by zanevřel na vědu.

"... Vztah k Bohu je pro věřícího křesťana důvěrně osobní záležitostí, o níž se většinou ostýchá vyjadřovat veřejně; ne snad proto, že by se obával perzekuce či posměchu jako v dobách bojovně ateistické totalitní společnosti, ale z toho důvodu, že si je dobře vědom, jak nesnadné je popsat stav vlastního nitra běžným lidským jazykem a jak nesdělitelné jsou osobní prožitky, střádající se během vlastního života - života nezaměnitelného a jedinečného v celých dějinách vesmíru.

Vidíte, právě mi uklouzlo slovo vesmír a jistě ne náhodou. Věřící přírodovědec je možná v jisté výhodě, že poznává Boha nejen subjektivně jako každý jiný člověk, ale také prostřednictvím předmětu svého bádání, jímž je vždy určitý uzoučký výsek poznávání kosmu, od hvězd po mořské hvězdice, od vůně květin po vůni kvarků, od přenosných chorob po přenos záření či genetické informace..."

245352

02.06.2011 21:42

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

Chápu, že jste jen citoval z článku, a když jsem říkal, že jde o manipulaci, tak jsem myslel smysl té věty a ne, že manipuljete vy. Samotný článek je manipulativní a autor se snaží dodat váhy tím, že jmenuje někoho uznávaného a známého. Pro lepší představu dávám odkaz na rozhovor s Grygarem.

http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Rozhovor-s-astrofyzikem-Jirim-Grygarem.html

245353

03.06.2011 16:39

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Jan Vítek 88.?.?.?

Pak tedy předpokládám, že v tomto jsme si porozuměni.
Osobně pana Grygara považuji za jednoho z nejvýznamějších českých vědců (a skeptiků) a nemyslím si, že by se od něj daly čekat nějaké názorové veletoče, protože podle mně to má sám u sebe srovnané. To, že někdo využije jeho jméno, ale hlavně neznalost lidí faktu, že pan Grygar je věřící a prezentuje to jako "důkaz" že i takový slavný věděc "nalezl víru, najednou, z ničeho nic prohlédl" skutečně považuji za manipulaci a vypovídací hodnota článku, kde autor cítí potřebu takto manipulovat tím klesá jako celek.

245414

04.06.2011 18:34

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

noname přístroj.

Jan Vítek 88.?.?.?

Já mám podobný problém co se týče výběru přístroje a vyřešil jsem ho koupí MyPhone 3010, dualSIM, žádný foťák, ale zato LED baterka. Jedinou chybou je, že to má jen 900/1800. ale to by nemělo vadit až tak moc, protože na obou pásmech by to mělo běhat v evropě a na 1800 v kanadě.
cena je taky lidová, nějakých 800,- Kč

(i když se přiznám, že mě lákal i model za 2800,- Kč, který měl i digitální TV tuner, což je pro mně zajímavé vzhledem k tomu, že spoustu času trávím na cestách a nocí v hotelích)

245500

10.06.2011 23:19

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Jan Vítek 88.?.?.?

ono by to hlavně chtělo vědět něco o té kupónovce. Všichni nadáváte na Klause, ale pravda je, že když mu plán na kupónovku poprvé ukázali, tak prohlásil, že "větší hovadinu nikdy neviděl".
ale to se v dnešní době nesluší říkat, stejně jako se nesluší říkat, že kupónovku "upekli" na zámku v Kolodějích Dyba, Kočárník,Dlouhý a ŠVEJNAR.
o tom, že duchovním otcem toho největšího porevolučního podvodu je právě onen slavný Švejnar, který je momentálně nejžhavějším kandidátem na prezidenta se prostě asi mluvit nesmí.
Takže po období, kdy nám vládl šašek přišla doba, kdy nám na hradě seděl sice nepopulární, ale dobrý president. teď přichází období, kdy tam bude někdo popuární, ale ten už nebude ani šašek, ten už nebude nic, jen populární lhář.

245802

11.06.2011 10:49

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

Jan Vítek 88.?.?.?

lásku si musí každý zasouložit. [chechtot]

245817

11.06.2011 10:54

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

Jan Vítek 88.?.?.?

zapomněl jsem jen podotknout, že jsem pravou lásku poznal, teda podle Vašich kritérií.
Rád totiž používám větu : " Já mě mám rád."
takže mám rád někoho v kom mám ZALÍBNÍ, je v tom NĚHA, DŮVĚRA, ÚCTA a to se už radši nebudu rozepisovat o VÁŠNI.

245818

11.06.2011 11:06

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Jan Vítek 88.?.?.?

rozčilujete se nad tím že jsme museli splatit úvěr? Naše vláda tehdy uzavřela úvěrovou smlouvu z které se finacovala nejen naše aktivita na západní frontě, ale i na východní frontě. Rusové nám taky nedali nic zadarmo, za všechno dostávali peníze z Londýna. To se ve školách neučí, protože by to mohlo zvyšovat národní hrdost a to do dnešních světových plánů nehodí , ale "celou WWII jsme bojovali proti německu ZA SVOJE PENÍZE" a to na dvou frontách. Když jsme úvěr splatili, tak se zlato vrátilo.
Co mně ale štve daleko víc je fakt, že toho zlata se do anglie před válkou odvezlo 5x tolik. Německo po obsazení republiky jakožto nový pán na našem území oficiálně požádalo anglii o vydání zlata a anglie ho většinu německu vydala. nechala si jen "trochu pro strýčka příhodu".
Tohle zlato bysme měli dostat zpět.

245819

11.06.2011 23:51

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Jan Vítek 88.?.?.?

kdo šíří podobné pomluvy by mněl ukázat nějaký důkaz, když už nemá odvahu se podepsat.
že by předválečné československo, jakožto 5 nejrozvinutější země na světě a zakládající člen světové banky mělo jen dluhy? tak ten byl dobrý. [chechtot]

245852

25.07.2011 02:05

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

vězení je nehumání?

Jan Vítek 88.?.?.?

Pane Stwora, zřejmě Vám uniklo, že ti lidé jsou ve vězení za trest. V našich věznicích mají až moc pohodlí a luxusu a jinde v evropě to není jiné. Takoví lidé naopak můžou být společnosti prospěšní svou tvrdou prací například v kamenolomu, že je to moc komunistický názor? No a co? I komunisti měli světlé chvilky.

248906

25.07.2011 02:36

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Žijeme ve věku magorů a je to mnohem složitější, než se na prvni pohled zdá.

Jan Vítek 88.?.?.?

západ není schopen se reprodukovat?
v tomhle s vámi nemůžu souhlasit, to, že je třeba zvyšovat porodnost a importovat muslimy je to nejhorší svinstvo co naše vlády tvrdí a podporují.
že klesá porodnost je fajn, lidí je jak s..ček a když nás v evropě bude o pár milionů míň, tak tím líp, aspoň budeme mít víc životního prostoru a bude se nám dýchat svobodněji. Bohužel vždycky se najde někdo ze sousedství, kde budou mít plno (protože se množí jako krysy) kdo se bude chtít s náma o náš prostor podělit (a tady se nám podle svých zvyků namnožit tak, až tu taky nebude k hnutí)
podle mně by se právě mělo migraci zamezit a to všemi dostupnými prostředky. a to myslím celosvětově.
přijeď na dovolenou, koukni se ak tu žijeme, můžeme se vzájemně kulturně obohatit, ale pak hezky hybaj zpět.
Můžete navrhnout, že někteří žádají o azyl z politických důvodů a že každý má právo žít důstojně jako svobodný člověk. to zajisté má, a pokud v jeho zemi takové podmínky nejsou, pak má plné právo ve své zemi bojovat za to, aby ty podmínky vytvořil.

248909

04.08.2011 23:11

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

Jan Vítek 88.?.?.?

no, nemyslím si, že by byl závislý na Italském odbytu ropy. ropa se dá prodat vždycky a komukoli. Navíc je to asi 10 nebo 14 dnů co Libye zavřela Itálii kohout s vyjádřením, že Itálie může na Libyjskou ropu zapomenout - napořád.
Navíc Libye v posledních letech hodně investovala, třeba právě v Itálii. Přímo, či nepřímo přes prostředníky Libye vlastní přes 80% fiatu. To by asi byl válečný tah hodný mistra, zavřít ze dne na den celý koncern FIAT a vyhlásit konec činnosti a propustit desetitisíce lidí, když si vezmeme, že FIAT je jedním z tahounů Italské ekonomiky., tak tohle by přivedlo Itálii do pozice řecka.
[smích]

249877

15.08.2011 20:44

O co šlo na Prague Pride

RE: Hmmm.

jan Vítek 88.?.?.?

jo, to se pak spousta lidí zařídí podle sebe a třeba přijde s tím, že všichni ostatní jsou tu proto aby mu sloužili. Podle této vaši logiky by to bylo v pořádku, proože ten jediněc by použil vlastní mozek a ze vzniklého vakua by vytvořil něco, co by mu náramně svědčilo.
Bohužel, nebo bohudík pro nás je tu určitá kontinuita morálních hodnot alespoň v hrubých osnovách , které se dědí po tisíciletí a toto "vakuum" tu doufám nikdy nevnikne.

251065

28.08.2011 10:57

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: EU a Srbsko

jan Vítek 88.?.?.?

Copak se stalo? Koukám, že dokážete napsat i normální přízpěvek i bez těch Vašich "SS" a "oVčanů".
Je to pro mně příjemné překvapení, protože tenhle Váš styl na mně působí jako červený hadr na býka. Většinou Vaše přízpěvky ani nečtu a stačí abych je viděl a zavírám okno prohlížeče a ještě dlouho pak mám zkaženou náladu. Bohužel asi nikdy nezjistím jak kvalitní, či nekvalitní Vaše přízpěvky jsou, protože je nkdy nedočtu ani do čtvrtiny.
Podle mně tento Váš přízpěvek, kde tyhle markanty chybí je krokem správným směrem.
[smích]

252077

05.09.2011 09:19

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: EU a Srbsko

jan Vítek 88.?.?.?

Velmi vtipný komentář, nicméně není k tématu. Já jsem nemluvil o gramatice či obsahu, ale formě , a to nemá s gramatikou nic společného. Kdybyste ale měl trochu představu o tom jak se kde píše nebo mluví, tak byste třeba zjistil, že na ostravsku se často říká "přízpěvek" a v této formě se používá i v úředních listinách a nebo "zešit" místo " sešit" apod. ale to je taky mimo téma.

252530

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 74 čtenářů částkou 10 306 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 4

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 2

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,13 Kč
Euro
24,96 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
20,80 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 175,72 Kč
1 unce stříbra
422,59 Kč
Bitcoin
235 845,75 Kč

Poslední aktualizace: 19.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?