Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 9 příspěveků, 1 jméno: Saša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.05.2011 05:01

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Saša 74.?.?.?

>Dát dohromady pud, podvědomí a předtuchu, to je jako spojit
>dojem, pojem a průjem.

O definici a volném použití slova pud/instinkt jsme se již bavili. O podvědomí a předtuše ne, mimochodem zcela úmyslně neb téma je širší, než je Váš dojem. Cítím, jak dostáváte z těch pojmů slovní průjem. Nuž, svěřte se nám a s troškou do mlýna. Přiznám se, žiji celý život v anglicky mluvícím prostředí a někdy ztrácím pro češtinu cit.

243881

11.05.2011 06:59

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Saša 74.?.?.?

Přenesený význam slova instinkt je široký, ostatně řeč je živá a hovorový význam nemusí odpovídat nějaké definici. Z biologického nebo psychologického hlediska je to celkem ve škatulce, alespoň když se podíváte na angl.. nebo snad i českou wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Instinct
Nejsem si jist, jestli nepodceňujete ty češtináře, pravděpodobně by začali s tím pudem a pokračovali s příklady širšího literárního použití jako pocit, šestý smysl atd. atp.

243883

13.05.2011 11:22

Sociální parazité

RE: Píšete v úvodu...

Saša 74.?.?.?

>Proč se mění jen na válku O PENÍZE -

Peníze jsou základem kapitalismu a ten je zase nejúspěšnějším zřízením neb pro peníze se lidé uštvou, prodají vlastní tělo a život. Možná by stačilo jen ten kapitalismus a lidskou chamtivost krotit. Na neštěstí dobrovolně je nezkrotná.

>A otevrou se DUCHOVNÍ CESTY.

Lidstvo učinilo obrovský technický pokrok, duševní vývoj oproti tomu udělal krok zpátky. Vyhnul bych se slovu duchovní, dnes ani papež nevěří na duchy. Etika nebo morálka nemá s náboženskou vírou mnoho společného, lze poukazovat spíše na opak.

Existenci Boha nelze prokázat ani popřít. Nazveme-li naši neznalost, zbabělost či neschopnost pochopení Bohem - budiž. Náš pud sebezáchovy a touha po positivní „pravdě“, nějakém opěrném bodu, nás nutí k „hledání víry“. Již po několik tisíciletí lidstvo „hledá tu pravou víru“ a k přesvědčování těch jinak věřících požívá propagandu, násilí a přednostně zabíjení, které se vznosně nazývá „spasením“, moderně šířením demokracie atd.. Teoreticky máme vědu, filosofii etiky, ta však tyto účinné nástroje nemůže použít, brát někomu víru je nemorální. Nehledě k tomu, zkuste se živit nezpolitizovanou filosofií, je to skoro zapomenutá a stagnující věda.

243985

13.05.2011 20:55

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Bartoškova obrana

Saša 74.?.?.?

Měli bychom zůstat u politiky, kde je celkem jasné, co je svinstvo a co možná není. Dejte si do vyhledavače heslo „pope and evolution“. Pokud čtete anglicky, překvapivě zjistíte, že pro římsko-katolíky představitelé „Boha na Zemi“ ve Vatikánu již po padesát let uznávají evoluci jako skutečnost. Vtipálkové žertují, že papež vyhlásí Darwina za svatého. Všechny „svaté“ knihy jsou po tisíce let přepisovaná vyprávění, strašidelných a krásných bájí. Jejich výklad je podobenství a nelze je brát doslova. Stvoření světa se dle církve mohlo stát jedním třeskem nebo po statisíce miliónů let, což pro pochopení oveček a vypravěče je symbolických 7 dnů. Není důvodu být papežštější než papež.

http://www.ignatius.com/promotions/intelligentproject/popeevolution.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_and_evolution
http://www.msnbc.msn.com/id/19956961/ns/world_news-europe/t/pope-creation-vs-evolution-clash-absurdity/

Šetrně z českého internetu:
Ze strany papežů 20. století však zazněla dvě stanoviska, která jsou pro vztah katolické nauky k této teorii. Papež Pius XII. v encyklice Humani generis z roku 1950 uvádí, že evoluční teorie nemusí být v protikladu ke křesťanské víře, tj. že i určité podoby evoluce si Bůh mohl při stvoření použít – to odpovídá mj. i tomu, co uvádějí již sv. Augustin a sv. Tomáš Akvinský v 5. resp. 13. století. Druhé vyjádření pak pochází z projevu Jana Pavla II. Papežské akademii věd z roku 1996, kdy tento papež uvedl, že evoluční teorie se zdá být více než jen hypotézou. Katolická církev se tedy proti evoluční teorii nestaví, nicméně dává jasně najevo, že je úkolem vědy, nikoli víry, aby tuto teorii potvrdila, či vyvrátila.

244010

16.05.2011 05:49

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Je kolem hodne stebetani a sili

Saša 74.?.?.?

>Snad se ten smrad z presidentskeho uradu vyvane

V to všichni doufali, když volili Obamu. Zatím nesplnil jediný předvolební slib. Vláda není jen president a ona je to jen taková hra na demokracii. Vláda zcela jistě zaměstnává psychologické poradce, kteří radí jak docílit cílů lobbistů a jak to presentovat tupému davu. O Bushovi se dalo s čistým svědomím říci, že je blbec. Obama se zdá být chytřejší, o to je však jeho chování trestuhodnějším. Oblbnout dav, který chce dát branku jak v hokeji, který chce vidět Ameriku vítězit (bez ohledu na počet mrtvol a možné lži). V každém případě prostinký Američan byl podveden. Teď se musíme bát ještě víc (možné odvety), abychom se dobrovolně zřekli základních práv a byli „šťastnější“. Orwellova permanentní válka – válka proti „teroru“ musí pokračovat! Lobbisté ji chtějí, na válce a smrti pár lidí sakra dobře vydělává.
Čeho bylo dosaženo: We did exactly what bin Laden said he wanted us to do: Give up our freedoms (like the freedom to be assumed innocent until proven guilty), engage our military in Muslim countries so that we will be hated by Muslims, and wipe ourselves out financially in doing so. Done, done and done, Osama. You had our number. You somehow knew we would eagerly give up our constitutional rights and become more like the authoritarian state you dreamed of. You knew we would exhaust our military and willingly go into more debt in eight years than we had accumulated in the previous 200 years combined.

244164

16.05.2011 10:17

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

zemrel a kdy je snad jedno?

Saša 74.?.?.?

Ono je zcela jedno, kdy zemřel. Dle selského rozumu, kdyby opravdový Bin Laden byl zabit prvního května, tak by nebylo třeba podvodných obrázků a různého sledu událostí z úst samotného presidenta, který nejdříve tvrdil: hlídáme ho již od září, stalo se to se souhlasem Pakistánské vlády, byl po zuby ozbrojen a sledoval popravu v přímém přenosu, po několika dnech vše bylo jinak, ozbrojen zas nebyl a nebyla tam dokonce žádná zbraň. Kolik vlastně těch manželek Osama měl, zastřelena byla jedna žena a 3 muži. Nejdříve se chlubili, co materiálů našli a pak přiznají, že mají nějakou pornografii. Pokud ho zabili, pak mohou za to sami, že jim nikdo nevěří a na americkém internetu jsou konspirační teorie . Jakého úspěchu bylo dosaženo? Dokázali, že jsou Američané stejní fanatici jako jimi vypěstovaná Al-Káida, že již neplatí do odsouzení presumpce neviny, že Americký „lid“ jásá a raduje se z mrtvoly, „vyhrál“, když jejich president se hlásí k roli kata.

USA chce předčít i v „ochraně žen“ Islámské státy. Zřejmě si to chtějí prohodit a vnutit tu „demokracii“ jim a převzít jejich systém v US. Všude samý sexuální provinilec, tedy i ženy.

Multimilionář a socialista [chechtot] Strauss-Kahn (šéf MMF) vylez ve svém pokoji za 3000 na noc nahý ze sprchy a uviděl pokojskou, jak se přehrabuje v jeho věcech. Dle jejího obvinění se jí zeptal jestli ho chce vykouřit. Věříte, že si myslel, že "Got answered his prayers" nebo a spíš ji přistihl jak krade? New York Times ho již odsoudili neb již dříve měl nemanželský sex s podřízenou a prostě je to děvkař. Pak by snad mohl vědět, že to pořídí za 30 babek a nemusí „nutit“ pokojskou? Hrozí mu 15 až 20 let, že ho rovnou neukamenují. [zmaten] Jó ta Amerika s těmi manýry se stěhuje do Čech.

244172

16.05.2011 18:05

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: zemrel a kdy je snad jedno?

Saša 74.?.?.?

>Ve veci Strauss-Kahn.
>At to prevracim tak jako tak, nemuzu prijit na duvod "popravy"
>toho pana. Co muze jenom byt za obvinenim sefa MMF, zidovskeho
>puvodu (mozna i VolnoMezonetaka) a navic v NY?

Taky nechápu, snad malý Sarkozy se syndromem Napoleona ho nemá rád. Multimilionář měl v příštích volbách kandidovat za socialistickou stranu proti Sarkozymu. Byl to takový „ideální“ kandidát a oni mu nevěří. Historka nabývá na pikantnosti, teď již píší, jak ho pokojská ve sprše vykouřila a před 9 lety se marně pokoušel o jinou a ta se cítí dotčená. Proti podobným nařčením není v Americe obrany a tak právník zkouší dokazovat, že tam Strauss-Kahn v inkriminovanou dobu ani nebyl.

244192

18.05.2011 07:23

Sociální parazité

RE: Píšete v úvodu...

Saša 74.?.?.?

>Pane Sašo, když se řekne, že jste "bezduchý", tak se tím
>rozhodně nemyslí, že nejste "posedlý duchem"

Myslím, že naše názory se příliš neliší a je nesmysl se dohadovat o významu slov bez souvislosti. Z Vašeho odkazu na Wiki: „V dějinách filosofie se pojem duch i v užším smyslu (řec. pneuma, lat. spiritus) vyskytuje v mnoha různých souvislostech a významech, kterým je společné snad jen to, že se jedná o něco nehmotného, stálého a významného, o nositele rozumnosti a smyslu (řec. nús, lat. ratio). Duch se zpravidla vyskytuje v různých protikladech (opozicích), které význam zpřesňují.“

Téměř celý život nežiji v českém prostředí a možná ztrácím cit pro jazyk. Ve mnou zamýšleném významu se jednalo o pokus zdůraznění rozumnosti a smyslu. Přes to si nejsem jist, jestli jsem použil slova nesprávně. [mrknutí jedním okem]

244297

19.05.2011 08:55

Čína: Nový bin Laden

$10 na modlení za Osamu bin Ladena

Saša 74.?.?.?

Co je smutné, že většina prostých Američanů propagandě své vlády věří. Je nějaké malé procento vzdělaných nebo odvážných a nadaných jedinců, kteří potvrzují pravidlo a nežerou vše i s navijákem nebo už nevěří zcela ničemu. Amíci jsou zmatení [smích]

V dnešních zprávách se ve „Státech“ dočtete, že ve West Palm Beach na Floridě pan Henry Borga dal $10 na modlení za Osamu bin Ladena a všichni se zcela vážně přou jestli si ten ohava Osama zaslouží modlení. Někde na internetu je i průzkum veřejného mínění.
http://www.getreligion.org/2011/05/holy-catholic-r...

Náboženské vysílání na 66 stanicích v US (a ve 48 jazycích zřejmě v zahraničí) varuje věřící, že Konec světa nastane 21. května v šest večer. Nepanikařte, na nebesa budou povoláni jen dobří katolíci. V té zbožné zemi Spojených Států se prý nachází spousta „ateistů“ a ti nabízí služby, že se budou starat o domácí zvířata těch co budou na nebesích. http://www.myfoxorlando.com/dpps/news/offbeat/athe...

244367

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 27 čtenářů částkou 2 645 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Multikulturní Amerika je konstrukt, jenž neexistuje, míní velvyslanec Kmoníček07.06.20 10:49 USA 0

ANTIFA a "klid" v Berlíně07.06.20 07:48 Německo 0

Nizozemci se chystají zakázat Černého Petra, pomocníka Mikuláše06.06.20 22:51 Nizozemsko 3

2 roky za "obohacení" u Litoměřic05.06.20 23:39 Česká republika 2

Zákaz shromažďování platí jen pro někoho - chvilkaři mají výjimku05.06.20 23:12 Česká republika 5

Poskokové a hlupáci ve vládě dále poškozují vztahy s Ruskem, teď vyhostili ruské diplomaty05.06.20 19:33 Česká republika 3

Video: Běloši líbají černochům nohy jako akt pokání05.06.20 18:22 USA 1

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Česká republika 5

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 5

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 13

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Měnové kurzy

USD
23,56 Kč
Euro
26,61 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,42 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
21,50 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,74 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 679,56 Kč
1 unce stříbra
410,49 Kč
Bitcoin
228 227,25 Kč

Poslední aktualizace: 7.6.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?