Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 1 jméno: Cygnus.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.11.2003 19:47

USA k Rusům: Ne, váš IL-76 k hašení požáru nepotřebujeme. Unese příliš mnoho vody.

USA k Rusům: Ne, váš IL-76 k hašení požáru nepotřebujeme. Unese příliš mnoho vody.

cygnus 213.?.?.?

Všechny kecy o spolehlivosti Iljušinů jsou úplně k hovnu. Kdyby lidi byli alespon trochu inteligentní tak stejný systém aplikují na jiné letadlo, pokud je Iljušin tak strašně špatný. Tedy argument spolehlivosti asi padá. A kdyby při každém desátém letu zahynul pilot, tak je to furt vo ničem vzhledem k obětem, které nebudou a majetku, který nebude zničen. Pokud sám pilot letadlu věří natolik, že s ním vzlétne, tak to asi tak špatný nebude.

Ze maji Rusove zajem na prodeji letadel? To je snad normalni. Pokud se osvedci a pomohou v likvidaci pozaru, proc by je nemohli prodat? Co je na tom spatneho?

Jediny problem vidim ve vyse zminene potrebe vetsiho letiste. S takovou obludou asi nebude mozne pristat a nacerpat vodu na kazde louce, ale pokud udela praci za nekolik malych letadel, tak by vetsi vzdalenost od letiste nemusela byt problemem zas tak velikym.

Postoj pojistoven je podle meho nazoru mnohem slozitejsi. Udrzovani rizika je pro ne vlastne obrovskou investici do budoucna, ktera za nejake to riziko a financni ztratu stoji. Pojistovna, ktera neco podobneho zvladne a neposle vsechny klienty striktne do haje se stava na trhu duveryhodnejsi a silnejsi. Dalsi klienti u ni uzavrou smlouvy a nejenom proti riziku pozaru, ale i ve spouste dalsich pripadu. Zvlaste pokud se to povede rozumne zmedializovat, coz predpokladam jako samozrejmost. To jenom u nas pojistovny funguji tak, ze po nastale udalosti prestanou pojistovat (viz. nemoznost pojistit dum proti povodni v oblasti, ktere byly pred rokem treba jen malo zaplavene, ackoliv se to drive nez za mnoho desitek let nemusi opakovat, zvlaste ne v takovem rozsahu). Na druhou stranu si nedokazu predstavit, ze by haseni pojistovna jakkoliv prokazatelne branila, riskovala svou existenci.

Takze jediny problem je asi opravdu jenom to naprosto pitome furiantstvi a nacionalizmus Americanu.

21244

09.11.2003 10:19

Řetězový dopis

Řetězový dopis

Cygnus 213.?.?.?

Hráli jsme si s ohněm dokud si sousedi nepřišli stěžovat, že nemohou kvůli smradu a dýmu otevřít okno.

Stavěli jsme si vlastní "chatu". Pak z toho byla odporná bouda polepená asfaltovým papírem ...

K železničnímu tunelu jsme chodili odpalovat vlastnoručně vyrobené petardy. A měli jsme i takové, které jsme po sobě mohli házet, protože jednak jen prskaly a hlavně se zapalovaly silným nárazem.

Zkoumali jsme sklepy a podzemí "pod Stalinem" na Letné (dospělý by se průlezhy neprotáh). I jiné kanály, Praha je na ně dost bohatá.

Plivali jsme ze školních oken. Naštěstí byl před školou docela daleko trávník.

Jezdili sami na kole i docela daleko. Prostě ve stylu "jedu se projet, přijedu před setměním" a podobně. Vzpomínám, jak jsem lovil kolo z bahna u kravína do něhož jsem zapadl, abych stihl přijet včas, to byla fakt krizovka.

Stavěli přehrady na potoce v lese a vraceli se s bahnem v holínkách.

Závodili na rozhrkaném mopedu na velké louce za lesem.

Ve škole jsme se proháněli s nabitými kondenzátory. Dělaly překrásné jiskry a zasažený zábavně nadskočil.

V dílnách jsme si vyráběli z kvalitní oceli své vlastní nože. Dodnes mám jednu čepel bez rukojeti schovanou. Sice je hrubá, ale ostrá a asi 40cm dlouhá.

Jo jo, taky jsme přežili a dokonce se ani nikomu nic vážného nikdy nestalo. Pravda vybral jsem ty drsnější zážitky, ale proč ne, udály se a zkušenosti jsou k "nezaplacení".


Mimochodem, bez mobilu to jde lehce, stačí poslat mail [smích]

21413

27.11.2003 01:32

Připravme se na BIG BANG

RE: Připravme se na BIG BANG

cygnus 213.?.?.?

[chechtot] Agent CIA a Internet Explorer .... fakt síla a inspirovat se Zvědavcem psaným v češtině ....

Článek je bezpochyby pesimistický, ale podle mého názoru předpovídá vcelku reálnou budoucnost. Je jen otázkou kdy se to stane, za jakých okolností, v jakém rozsahu a co bude potom.

Smůla, že lidstvo necestuje do vesmíru, zdrhnul bych odsud jako krysa.

22172

28.11.2003 20:49

Připravme se na BIG BANG

RE: BIG BANG in blue

Cygnus 213.?.?.?

Nebyl, ale bylo by dost periferií, kde by možná bylo možno žít jinak. Resp. tak to s periferiemi vždy bývalo. Ne že by byly nezávislé na civilizaci, ale byly většinou na okraji zájmu, život v nich býval více pragmatický, nebo taky dost nebezpečný, to pak záleží na lidech, kteří by společnost na periferii tvořili.

Jinými slovy, existovala by svoboda výběru. Teď neexistuje, nebo jen v omezené míře. Přinejmenším kvůli tomu, že když se někdo rozhodne tuhle planetu zničit, není šance se tomu vyhnout. Ještě před nějakými sto lety mohla klidně válčit Amerika s Evropou a Vy byste mohl žít na ostrovech u Austrálie aniž byste byl něčím takovým jakkoliv zasažen. Dneska to možné není. Pokud někdo použije atomové zbraně, neobejde se to bez odvety, následující z toho plynoucí problémy nutně budou globální.

Skoro bych to celé přirovnal k situaci, jako by se sešlo několik lidí v kabině výtahu, dva z nich by na sebe namířili pistoli, Vy byste tam stál s nimi a zároveň věděl, že ti ostatní ji v ruce nemají jen proto, že ji nevytáhli a ne proto, že by střílet nechtěli. Takže tam tak stojíte a čekáte na smrt, protože prostor je malý a až vystřelí ten první, budou kulky lítat všude, bez ohledu na to, že jste beze zbraně a to, že tam jste jste nemohl ovlivnit.

A co teď? Nic. Vůbec nic, jen čekat a tvářit se, jako by se nic nedělo, protože to ovlivnit nemůžeme. Můžeme jen tlachat, křičet, mávat rukama. Jenže jediné, čeho možná dosáhneme, bude to, že se ti se zbraní obrátí nejprve na nás a pak opět namíří na sebe navzájem a situace bude stejná jako je, jenže pro nás skončí o něco dřív.

22265

10.12.2003 22:23

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Cygnus 213.?.?.?

Tak ať. Víc nás bude. Radši budu žít na pokraji společnosti, třeba jako bezdomovec, ale svobodnější než ti otroci uprostřed davu.

22666

12.12.2003 19:27

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Cygnus 213.?.?.?

Nejspíš tu možnost budeme mít všichni pramalou, ale tím spíš to znamená, že než cokoliv s nadšením přijmeme, musíme to dobře rozmyslet, aby se z toho nevyklubalo totéž jako hrozí právě teď.

Je to docela ironie, když si představím jak se hlavní hrdina 1984 otáčí zády ke kameře (obrazovce) a má možnost alespoň něco málo skrýt, byť jen na krátko. Lidi, kteří budou sledováni hrozícím způsobem nejenže tu možnost mít nebudou, ale nebudou ani sledováni člověkem, ale automatem, který nemusí spát a nezapomíná ...

Já a mobil? Ano jeden mi byl vnucen zaměstnavatelem, ale pod mou podmínkou, že ho budu mít vypnutý, jakmile pro mne skončí pracovní doba což dodržuji. Soukromý mobilní telefon nevlastním.

22764

31.12.2003 12:07

Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka?

RE: Narust volneho casu,

Cygnus 213.?.?.?

Rozhodně souhlasím. Já mám taky spoustu zájmů a neustále nedokončených věcí, které prostě nestíhám. Ale znám a dovedu si představit spoustu lidí, kteří prostě nemají šanci - resp. jejich využití volného času by spočívalo např. v neustálém sledování TV.

23538

13.01.2004 00:15

Zvědavec je jako nevěsta, která si nedovede vybrat šaty

Zvědavec je jako nevěsta, která si nedovede vybrat šaty

Cygnus 213.?.?.?

Chtěl jsem Vám to napsat do emailu, ale než jsem se k tomu dostal, vidím, že jste na to přišel sám. Myslím, že se vydáváte opravdu rozumným směrem, jen tak dál.

24282

14.01.2004 19:48

Objednávka Pizzy v roce 2015

Objednávka Pizzy v roce 2015

cygnus 213.?.?.?

Klídek, tady v ČR to funguje víceméně stejně.

Nafasoval jsem firemní mobil a po delším dohadování se zaměstnavatelem o tom, že mobil nerad, tak jsme dospěli ke kompromisu, takže mobil zapínám v okamžiku, kdy vstupuji do firmy a začíná mi pracovní doba a vypínám při odchodu.

Přesto, že se jedná o služební mobil, preferujeme jiné komunikační prostředky (mail, telefon do kanceláře), protože v okamžiku, kdy jsem u zákazníka na nějakém servisním zásahu, nemůžu zároveň řešit cizí problémy. Pokud jsou akutní, tak mne mohou kolegové bez problému informovat z kanceláře. Takže mé číslo je samozřejmě skryté.

Nevěřil byste jak často se mi stane, že se nedovolám prostě proto, že druhý potenciální účastník hovoru zřejmě nerad zvedá volání z neznámého čísla. Z jiného telefonu mám obvykle šance výrazně vyšší.

A co týče firem? V podstatě záleží na dokonalosti jejich informačního systému. Většina dodavatelů s nimiž komunikujeme nám prostě přidělila zákaznické číslo a to je také první co je zajímá, když se na ně s něčím obracíme, podrobný záznam o zákaznících je samozřejmostí. Ostatně i my to tak děláme, protože mít přehled je důležité. Třeba proto, že zákazník, který dostane tu a tam nějakou tu drobnost navíc vyhovující jeho nátuře, je spokojenější a spíš se zase vrátí.

Jasně, propojení na Národní Informační Systém nám chybí ... zatím.

Jo jo, cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

24400

28.01.2004 21:48

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

RE: Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Cygnus 213.?.?.?

To je složité ... rozdělování na druhy trvá dlouho.

25126

28.01.2004 22:15

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Cygnus 213.?.?.?

Jen taková drobnost. Když budeme všichni (nebo minimálně významná část z nás) jíst pouze zeleninu a maso omezíme na minimum, případně vynecháme zcela, zvýší se spotřeba zeleniny. Zeleninu sic nelze trápit v doslova pekelných (pro zúčastněná zvířata nepochybně) podmínkách chovů, ale přecpávat hnojivy a chemikáliemi lze stejně dobře jako cokoliv jiného.

Otázka tedy nezní jak zlepšit podmínky zvířat, ale jak vytvořit takové podmínky, aby si žádný producent potravin (kdokoliv z celého řetězce) nemohl něco podobného dovolit. Nikdy. Ani se zvířaty, ani se zeleninou. Ale jak to udělat, to nevím.

Existuje pár chovatelů/pěstitelů, kteří se snaží produkovat zdravé potraviny (alespoň je jako zdravé = nezasažené chemií nabízejí), ale to nelze dělat v prostředí, které zdravé není. Takového prostředí rychle ubývá, pokud vůbec ještě nějaké takové existuje. Konkurence je tvrdá, takže není divu, že zdravé potraviny jsou často velmi výrazně dražší. Nemohla by tedy vést cesta skrze znevýhodnění potravin vyráběných za účasti nadměrné chemie?

A co to je chemie v potravinách? Jak rozhodnete jestli je chemikálie neškodná (vápník v krmivu) a nebo kriticky nebezpečná (hormony, které zvířeti urychlí růst, ale mohou způsobit poruchy plodu lidí a v podstatě zdravotní poškození až další generace, takže souvislost nemusí být zřejmá).

Existuje vůbec možnost cokoliv prosadit, když se Evropa bouří proti geneticky modifikovaným potravinám, ale vlivní je stejně postupně a nenápadně prosazují, až nakonec bude pozdě?


Jak to řešit? Jestli na tohle nepřijdeme, pak je to diskuze s prominutím "vo hovně".

25127

03.02.2004 22:07

Chceš zbohatnout? Není nic jednoduššího (I.díl)

Chceš zbohatnout? Není nic jednoduššího (I.díl)

Cygnus 213.?.?.?

Jo jo, taky jsem na něco podobného před lety narazil. Týkalo se to takového toho podomního prodeje jakýchsi výrobků, které se přeprodávají skrze mraky lidí a ten poslední zaplatí mnohonásobek skutečné ceny. Multilevel marketing tomu říkají.

Tenkrát mne kontaktoval známý, kterého jsem pár let neviděl (ano, vcelku se to shoduje se scénářem), takže jsme se sešli v nějaké kanceláři, jakýsi chlapík v obleku tam nějakou dobu plkal a já (v podstatě jenom já) jsem ho neustále otravoval dotazy, vyvracel jsem mu argumenty a postupně mu to asi kazil (kromě mne tam bylo asi 5 - 10 dalších lidí). Ke konci (? asi, jak dlouho tam byli ostatní netuším) byl ze mne už dost nervózní a mne to taky už moc nebavilo, v podstatě jsem neodešel hned jen kvůli tomu, abych dotyčného známého zbytečně neštval, takže jsem "ke konci" se sebral a šel domů. Ostatní ještě cosi řešili, ale to byl PNJ (= problém někoho jiného). Od té doby jsem známého neviděl a ani o něm neslyšel, jestli se podobným nesmyslům ještě věnuje nevím.

25373

09.04.2004 23:17

Nanotechnologie má svou odvrácenou tvář

RE: Nanotechnologie má svou odvrácenou tvář

Cygnus 213.?.?.?

Volat po cenzuře je hloupé, zvláště tady na Zvědavci. P. Stwora akorát překládá články, které někde našel a občas upravuje a komentuje pro své čtenáře. Aby cenzura měla smysl, musel byste začít tam, kde informace vznikla ... tak to buď zkuste, nebo se na to vykašlete. A stejně nebudete mít jistotu, že někdo jiný někde jinde nepřijde na totéž. Tady je příliš pozdě, tady už informace další zlo nenapáchá, ale naopak může pomoct lidem, kteří se proti zlu chtějí bránit, což by bez potřebných informací nemohli. (No, ono to občas nějde ani s těmi informacemi, ale je třeba to neustále zkoušet znovu.)

27597

12.04.2004 12:39

Chvála internetu

RE: Chvála internetu

Cygnus 213.?.?.?

Poděkování internetu málo není. Mozek je užitečný, ale potřebuje informace, které může spracovávat, bez informací je k ničemu. S lživými informacemi dojde k nesprávným výsledkům bez ohledu na výši inteligence kvality. Ano existují výjimky, které i ze lživých informací dokážou vydolovat kousek pravdy, ale to asi není to co chceme, že. Všichni máme zájem na tom, aby se pravdu dozvědělo co možná největší množství lidí, jinak samotná znalost nemá valný význam.

BTW: není jen HTTP protokol a webové stránky, existují další služby využitelné pro užší publikum, šifrované, obtížně kontrolovatelné, protože nepřístupné bez potřebné autorizace .... co takhle klasická BBS? Zastaralá, já vím, ale pokud použijete myšlenku BBS a SSH textovou konzoli s kvalitním DSA klíčem a třeba 1024 bitů šifrováním ... to neodfiltrujete tak snadno, tím byste museli zakázat celou službu a to nejde, krom toho ji lze maskovat a krom toho nikdo dosud nedokáže dešifrovat SSL v reálném čase (spekuluje se o tom, že spravodajským organizacím to může trvat několik hodin) a zároveň filtrovat a hledat význam slov. Takže trochu optimizmu, pro případ, že by se z pravduhlásajících stránek (nebo těch co se o to pokouší) musel stát undergroud tak se řešení určitě najde, akorát nebude tak moc veřejné.

BTW2: Pro začátek by mohla stačit nutná autorizace třeba zcela jednoduchým heslem uvedeným na hlavní stránce. Tím by byla eliminována možnost nepohodlné texty najít pomocí robotů, ti se nepřihlašují, pouze sledují odkazy - zatím. Ale tím zas autor textu přijde o jistou návaznost, kterou vyhledávače nabízejí, takže zas musí být nějaký kompromisu.

BTW3: Nebo třeba veřejně přístupná HTTP stránka, na ní uvedené pouze hlavičky článků, s možností stahovat celé texty z FTPS, přihlašovací jméno a heslo by čtenář získal po zadání emailu do své schránky (emaily by se neuschovávaly, logy by se mazaly třeba každou hodinu, nebo půlden). Výhoda vyhledávačů je zachována alespoň na hlavičky a případně abstrakt článků, filtry prohledávající proudící data si neškrtnou, protože SSL šifrování FTP. Takže pokud by tam bylo zveřejněno něco nepohodlného, musel by se tím zabývat člověk. Ale bylo by obtížnější zjistit, že tam vůbec něco nepohodlného je, pokud by byly voleny hlavičky obezřetně tak obzvlášť obtížné. Automaty by byly v háji mimo jiné prostě proto, že by to celé vybočovalo ze standardu. A celé to jde zamaskovat jako placená služba, což ve skutečnosti být nemusí.

Admin nemusí být nutně paranoidní, ale dost to pomáhá [smích]

27687

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 2

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 419,12 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?