Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 3 různá jména: Jiří Kadeřávek, JrK, Lukáš.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.06.2009 14:10

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

Děkujeme Vám pomatení náckové.

Lukáš 84.?.?.?

Na těchto případech je krásně vidět jak nám, obyčejným lidem, organizace jako Nádorní Odpor, Dělnická strana a další s podobně absurdními názvy, komplikují život. Nesouhlasím s jakýmkoli bezprávím z pozice moci, státu. Ovšem jak má tento stát bránit řadové občany před těmihle holými lebkami, skinhedy,neonacisty, či jakkoli je nazveme ? Logicky to vede k represím, a ty k dalším represím až začnou přijímat účelové zákony viz. rychlé soudy apod. atd.. A kdo na to nakonec dolatí ? Nějaký nácek ?...to těžko, takovým existencím to je stejně jedno... lidská svoboda, ta z toho vyjde nejhůře. A pro co ? Pro bludy typu siónských spinkutí, nadřazenosti rasy, apod.. ? ... Děkuji mnohokrát kreténi !

193586

30.07.2009 11:46

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Lidé musí sami pochopit, že kouření se nevyplácí

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Nejlepší způsob je, aby lidé pochopili, že kouření je zničující závislost. Potom nebude žádných zákazů potřeba. Nejlepší boj nekuřáka proti kouření je tolerovat kouření a na příkladě dobrého zdraví dokazovat, že kouření se nevyplácí. Jakmile se proti nečeho vyhraňujete, zaháníte druhou stranu do kouta. Militantní nekuřák potřebuje kuřáka, militantní antirasista rasistu, militantní antikomunista komunistu, potřebují se navzájem stejně jako černá potřebuje bílou a světlo tmu. Tolerance vede k pochopení.

196686

19.02.2010 16:28

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Mrzí mě, že to vidíte takhle..

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

To máte tak. Každý jsem trochu homosexuál a trochu heterosexuál. Ideální bisexuál to má 50/50. A teď záleží na tom, jak se k tomu staví společnost (tedy potenciální partneři, Vaše rodina, okolí). Je-li odpor, konvence silnější než Vaše touha, tak se spokojíte s méně komfortní volbou. A naopak, pokud konvence povolí a nebo Vás dokonce začnou nabádat, pak se snáze přeorientujete. Pravdu mají oba tábory, určitou roli při rozhodování se o orientaci hraje vrozená dispozice, určitou výchova a společnost. Příklady antiky nebo chování vězňů jsou docela dobrým nástrojem při analýze. Všichni chceme být milování a to, zda je našim partnerem muž nebo žena je jen částí touhy. Ovšem ostrakizace heterosexuálů je bezpříkladná, naopak emancipace homosexuálů probíhá dost dobře i bez Kocába. Chceme-li zůstat společností mužů a žen, pak bude přirozené, že muž volí častěji ženu a naopak a společnost by tedy jako normu měla uznávat heterosexualitu (což se děje i bez příruček). Ti co tak nečiní touží po společnosti bezpohlavních jedinců. Možná ne náhodou jsou taková společenství přísně hierarchicky členěná a bezpohlavní nejsou ti na nejvyšším stupni.

213006

11.03.2010 11:46

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

Nová válka?

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Vůbec bych se nedivil, kdyby v případě dalších konfliktů bylo veřejné mínění v Evropě tak moc na straně Srbů, že by to znamenalo konec NATO, vážnou destabilizaci už tak podkopané OSN a politické zemětřesení v Evropě samotné (co se stane s EU těžko říci). Jestli se Evropané stále více obávají důsledků globalizace, budou o to více stát za relativně civilizovaným Srbskem (Jugoslávií dokázali, že vládnout umějí) než za zločineckou hordou z Kosova a zájmy morálně zdiskreditovaných politických elit západu. 2010 není 1990, západ v čele s USA ukázal co je zač (9/11, Irák, Afghánistán, Kosovo, finanční krize). Pokud někdo destabilizuje Balkán, tak se máme na co těšit. Brzy bude rok 2014, 100. výročí 1. světové, výborná příležitost pro síly zla v době existenční krize západu. A 2018? ... [smích]

214566

17.03.2010 12:12

Peníze a dluh

Chyba v textu

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

To znamená, že když banka nahromadí 1000 000 v podobě vkladů, může si držet v hotovosti 10 000 a uložit u centrální banky 90 000. Následně může banka vytvořit 900 000 čerstvých peněz jednoduše tak, že napíše tato čísla na účty některých svých klientů.

Správně má být ne 1000 000, ale 100 000, chyba může zkomplikovat pochopení systému frakčních rezerv. Prosím o opravu.

215180

23.04.2010 09:48

Novodobá inkvizice?

Nevhodný obsah

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Linkoval jsem tenhle článek na Facebooku. Do 24h byl označen jako nevhodný obsah [pláč]

217763

06.12.2010 10:19

Wikileaks = Asanace internetu

Probuzení

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Je smozřejmě možné, že je to celé manipulace, je možné, že se na tom manipulátoři přiživují (něco jako když se přihlásíte k bombovému útoku).

Faktem je, že Wikileaks už fungují 4 roky a tlak na ně se zvyšoval pozvolna, pamatujete jak zveřejnili obsah australských blacklistů národního firewallu? Jenže Wikileaks zde dnes stojí podle mého jako symbol. Začíná sjednocovat uvědomnělé masy, které vidí, že je možná změna systému, který žije stále více ponořen do lži a přetvářky. Zda bude k lepšímu či k horšímu je nepodstatné, neb změna je život.

Je to stejné, jako když jste sledovali v roce 87/88/89 demonstrace proti režimu a najednou jste zjišťovali, kolika lidem to vlastně vadí a že veřejně vystoupit neznamená stát se obětí, protože veřejně vystupují už stovky a tisíce dalších a všechny pozavírat nelze.

Není důležité Wikileaks, nejsou důležití diplomaté, ale probouzení se lidí, kteří po letech útlumu uvěří, že Augiášův chlév je nutné zase jednou pořádně vyčistit. Jakákoliv akce podobného rozsahu bude předmětem podezření z manipulace, odmítat ji by znamenalo rezignovat na globální odpor (přičemž lokální má dnes již jen velmi omezený dopad). Wikileaks je symbol nesoucí hodnoty, kterým se dnes politici vysmívají. A my jim chceme dokázat, že ty hodnoty mají svůj význam. A jsem docela rád, že protentokrát vynechali Izrael, už jsem z toho namyšleného pidistátečku lehce unaven [smích]

233779

06.12.2010 15:30

Wikileaks = Asanace internetu

RE: Probuzení

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Já ale nepopírám, že tohle čištění musí probíhat jednou za generaci, a že čističi se stávají čištěnými [smích] Tak to prostě chodí, že moc korumpuje.

233806

13.12.2010 12:28

WikiLeaks: Velký nebezpečný podvod americké vlády

Konspirace bezmozků :)

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Záminka je vždy jen záminka, a stejně jako Glivice nebyly příčinou WW2, tak Wikileaks nebudou příčinou "zavření" netu, maximálně záminkou. Mocným by bylo pochuti dělat vše potichu, stejně jako s těmi doménami, takže ten povyk okolo WL mi zde nesedí. Má-li dojít ke střetu mezi kulturou Netu a elitami, ať k němu dojde ASAP, dokud si lidé pamatují jak chutná svoboda. Konspiracím o WL nevěřím, protože tímto způsobem, aby to nasralo miliony uživatelů a všichni uviděli, že císař je nahý, by konsiroval leda tak bezmozek. Někteří prostě bez konspirací nedají ani ránu [smích]

234149

11.03.2011 11:13

Státní dluh - dokonalý systém

Nic objevného

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Ano je potřeba to připomínat. Ale stačí na to uvědomit si jednoduchou myšlenku.

Půjčování je prosperující BYZNYS, ne charita.

A byznys sám sebe z trhu nevykope, kapři si rybník nevypustí. Dnes, když si mohou natisknout peněz kolik chtějí není přece vracení jistiny nutné, stačí když je dlužník ochotný platit úroky. Jistina není byznys, jistiny je nástrojem pro zajištění úroků, ty jsou byznysem. Splácení jistiny je dobrovolné zbavení se obchodního instrumentu, kdo by to proboha dělal [smích]

239303

04.05.2011 13:02

Jsme otupělí zlem

RE: Dluhy Americanu

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Jednoduchá odpověď. Protože dluhy platí občané na daních, zatímco "pomoc" kasírují národní "elity". Podobné jako s dotacemi EU. Říká se tomu přerozdělování. A přerozdělovat (loupit) je potřeba správným směrem.

243340

09.06.2011 10:21

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: Žádná banka v českých rukou?

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

V době kdy článek vyšel nebyla FIO bankou, ale družstevní záložnou, takže článek je OK, jen věci se včase mění. Znáš to, krok vpřed, dva kroky zpět [smích]

245713

15.07.2011 10:34

Rozhovor se stromem

Hřížení

JrK 84.?.?.?

Třeba by šel strom hřížit. Po zakořenění byste pak "potomka" stromu přesadil k plotu. Ale jestli Vás tlačí čas, tak už asi nelze nic udělat (možná zkusit pomocí substrátu nechat zakořenit mladý výhonek, aby strom zcela nezemřel).

248020

18.07.2011 11:51

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

OMG

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

1. Pokud je někdo testován na HIV a je shledán HIV-pozitivním, je ve skutečnosti testován na přítomnost protilátek proti viru HIV. Pokud je má, znamená to, že je už v ten moment proti viru HIV imunní. Neexistuje ŽÁDNÁ infekční nemoc, která by mohla vypuknout, pokud již tělo má proti dané bakterii / viru protilátky. Každá infekční nemoc propuká, pokud tělo protilátky nemá a bakterie / vir vyhrává „závod“ s tělem při výrobě protilátky. To je důvod, proč člověk nemůže dostat 2x např. spalničky.

Tohle je ale hrozná pitomost, o které by např. mohli vyprávět všichni boreliotici světa. Protilátka v krvi vůbec neznamená, že člověk je za vodou, znamená jen to, že imunitní systém rozpoznal vetřelce a bojuje proti němu (více či méně úspěšně). Nic více, nic méně, rozhodně to neznamená, že jsem proti viru imunní (mohu být, ale nemusím). Dále asi nemá smysl číst, je-li celá dišputace uvedena takouvouhle mystifikací.

248243

19.07.2011 09:45

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: OMG

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Já si nic nepletu nebojte. Naopak vy zevšeobecňujete. Jsem očkován, jsem imunní. Mám protilátky, jsem imunní. Ale takhle černobíle to prostě nefunguje. Jsou různé viry a různé bakterie, jsou různě rezistentní, mutagenní, agresivní a fakt, že mám protilátky prostě jen znamená, že tělo agresora rozpozná a ví, jak se má bránit. Ne, že se ubrání.

248337

15.08.2011 12:40

Příjmy a výdaje Zvědavce za červenec 2011

Placené články vs. návštěvnost

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Mi to nějak nesedí. Pokud tady placený článek stojí okolo 5Kč, tak měsíční příjmy odpovídají 5000 shlédnutí jednoho článku. Přitom je návštěvnost 90000 návštěvníků. Sám přečtu na Zvedavci cca 50% placených článků, předpokládám, že mnoho návštěvníků také tak. Co tady tedy těch 90000 lidí čte? Jen neplacené záležitosti?

Pokud ano (a jiná možnost mne nenapadá), tak placení za článek selhává a je také škoda, že se mnohdy kvalitní obsah nedostane k široké veřejnosti. Skutečně bude lepší si to přiznat a opatřit Zvedavce nějakou decentní reklamou.

251011

05.10.2011 09:19

Jak instalovat digitální podpis pod Windows XP

Outlook Express a bezpečnost

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

Pokud to někdo myslí s bezpečností vážně a digitální podpisy s ní docela dost souvisejí, tak by měl začít používat bezpečné, spolehlivé a aktualizované (tedy nikoliv zastaralé) programy. Takže šup s OE do koše a začněte používat Mozillu Thunderbird, tam si můžete i vybrat zda používat S/MIME podpisy nebo PGP (kteréžto nepoužijete ve vztahu ke státnímu orgánu, ale na tajnou či podepsanou korespondenci mezi dvěma osobami je komfortnější).

Vidím, že to tu pan Stwora i probíral http://www.zvedavec.org/techpor/2006/04/1556-sifrujeme-s-aplikaci-thunderbird.htm

Pro Thunderbird http://thunderbird.mozilla.cz/ se nejlépe asi hodí doplněk Enigma http://enigmail.mozdev.or/home/index.php.html

Obdobné bezpečnostní doporučení platí pro prohlížeč, nejnovější verze MSIE už se pro XP nevydávají, takže se Vám navíc postupně začne stávat, že weby nebudou fungovat jak mají, protože jsou psány pro moderní verze prohlížečů Firefox, Chrome nebo MSIE.

254513

14.02.2012 10:15

Komu a čemu slouží autorský zákon?

Zrušit trestněprávní odpovědnost

Jiří Kadeřávek 84.?.?.?

A to je přesně co je potřeba udělat. Zrušit trestněprávní odpovědnost za šíření díla. Jakéhokoliv. A ponechat na majitelích monopolu ať u soudu prokazují v občanskoprávním řízení vzniklou škodu. To by osvobodilo 90% děl, která nejsou u majitele práv dostupná, z nichž u mnohých je autorský zákon pouze prostředkem k tomu, jak je dostat do trezoru, a nebo ještě hůře, jak je zlikvidovat. Připadá Vám normální garantovat kopírovací monopol někomu, kdo dílo vůbec nešíří? Pokud ne, tak nejste sami, Piráti jsou na tom stejně.

263180

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 107 čtenářů částkou 20 918 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Jak reportér iDnes šukal s plástovým panákem22.08.19 17:47 Česká republika 3

Time: Zkouška nové americké rakety potvrdila obavy Moskvy!21.08.19 20:27 USA 1

Středočeský kraj zahltíme elektrosmogem za 1,4 milionu a budeme hledat, jak to využít21.08.19 20:14 Česká republika 1

Frontex natočil dronem, jak probíhá pašování okupantů do Evropy21.08.19 19:55 Evropská unie 1

Pravda o 17. listopadu vyjde v polovině září najevo21.08.19 11:51 Česká republika 0

Chorvatská diplomatka spáchala ideozločin a byla následně vaporizována20.08.19 16:42 Chorvatsko 3

To snad není možné! Prosím vás, řekněte, že se mi to zdá!19.08.19 09:09 Česká republika 22

Do Španělska kobylky nepovezeme, vzkázali pašeráci z lodi Open Arms19.08.19 08:37 Neurčeno 2

Radostné hýkání mainstreamu o 5G na stadionech, čtenáři vyjadřují spíše obavy16.08.19 20:02 Česká republika 5

Policie vláčí děti v poutech do pěstounské péče. Skandál? Ne. Běžná norská praxe16.08.19 16:12 Norsko 2

Ministerstvo podle Orwella 201916.08.19 02:05 Česká republika 4

Jak si drazí černouškové představují svůj život v Evropě15.08.19 17:44 Neurčeno 2

Chcete pastu bez fluoru? Zaplaťte!15.08.19 11:28 Česká republika 5

Jeffrey Epstein měl doma obraz Clintona v modrých šatech a červených lodičkách15.08.19 10:05 USA 0

Pašování okupantů do Evropy běží naplno14.08.19 11:20 Evropská unie 2

Za Soukupovu nevyváženost. TV Barrandov dostala pokutu 400 tisíc korun14.08.19 11:18 Česká republika 3

Polský premiér a moratorium na 5G sítě: Podepsal nebo nepodepsal?13.08.19 11:30 Polsko 0

Čtyři čluny za čtyři dny: Pašeráci zmnohonásobili transport okupantů do Evropy12.08.19 23:33 Neurčeno 1

Středočeský kraj dal na setkání vlastenců v Příčovech 50 tisíc, teď je chce zpět12.08.19 22:15 Česká republika 1

Neviditelný pes na straně konspirátorů? Epstein pracoval pro Mosad12.08.19 16:42 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,25 Kč
Euro
25,78 Kč
Libra
28,48 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,64 Kč
100 japonských jenů
21,84 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,85 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
35,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
34 891,72 Kč
1 unce stříbra
397,72 Kč
Bitcoin
235 248,12 Kč

Poslední aktualizace: 22.8.2019 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?