Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeny 4 příspěvky, 1 jméno: jean.laroux.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

20.04.2011 12:42

BRICS a přestavba světa

RE: Nie ze by som to tehlickam nezelal

jean.laroux 85.?.?.?

Z jižní (střední) Ameriky znám osobně také pár lidí. Tyto země se jako zadní dvorek rozhodně necítí a jakmile najdou proti severu spojence tak s ním půjdou. Uvědomme si, že společně s postupným prohlubováním krize dochází také k oslabování zpravodajské síly. To co nyní CIA a další služby ze stejného ranku praktikují v rámci PSYOPS začínají úspěšně praktikovat i jiné služby z opačné strany barikády. A co teprve až se spojí. Hlavním hnacím motorem úspěchů západních rozvědek v rámci usměrňování světového dění je (americkým snem vygenerovaná) PODPORA obyvatelstva. Tuto podporu západ ztrácí. Jejich vlastní ožebračení lidé svým zastupitelům přestávají věřit čím dál více a čím dál více je podrobují kritice. Myslíte, že bankéři utiší hněv svých lidí natištěním dalších papírků ? To nejde dělat donekonečna. Zatímco na této straně se to bude stále více hroutit jinde to začne nabírat na síle. V určitém kritickém momentu .. ale nechci strašit

242279

20.04.2011 12:41

BRICS a přestavba světa

RE: Nie ze by som to tehlickam nezelal

jean.laroux 85.?.?.?

Čína se už ale pomalu dostává jinam. Z pouhého výrobce laciných šuntů a montéra zboží pro západní firmy bez kvalitního know how se rodí země s vlastním inovačním potenciálem. Je otázkou času, kdy západ přestane svým Čínským filiálkám diktovat podmínky. Životní úroveň Číňanů roste a ve chvíli, kdy začnou produkovat dražší a kvalitní výrobky budou západním firmám klesat zisky. Budou musel levnou pracovní sílu hledat jinde např. v Africe pokud ji tam ovšem nevytěží někdo jiný .. třeba právě sami Číňani. A nemyslete si, že je to až tak nepředstavitelné. Rok jsem v Africe žil a Čína je zde velmi aktivní. Číňanů je v Africe více než Američanů a využívání levné Africké síly je na zde denním pořádku.

JAR sice nemá až tolik surovin ale mnoho surovin je na rovníku např. v Kongu, což je země o které jsem mluvil výše. Zde dochází k drancování nerostného bohatství zatím z mnoha stran ale otázkou je jak si OSN udrží svůj vliv do budoucna. OSN zajišťuje bezpečnost především pro těžaře z USA a Evropy. Držet zde sedmnáctitisícovou armádu OSN není zrovna levné a odpor vůči takovému zneužívání je čím dál patrnější. I Afričané si chtějí v Lumumbovském duchu využívat své bohatství pro sebe (podobně jako tomu bylo doposud v Libyi s ropou) a k mačetám nemají zrovna daleko. Znám osobně zástupce z většiny Afrických zemí od severu k jihu a odpor ke korupci v politice je zde ještě větší než u nás. Představte si korupci v ČR .. vynásobte to tak 10 x a máte Afriku. Tohle jednou praskne a rozhodně se to nepodaří využít v rámci nějakého "barevného puče". Afrika je na tom podobně jako blízký východ .. barevně se sice zmanipulovat dá snadno ale bez silného diktátora výsledek zpravodajské práce dlouho nevydrží. Stačí se podívat na historii v Afghánistánu či Iráku. Kontrolu nad vycvičenými jednotkami se nepodařilo udržet dlouho a nakonec se tyto jednotky obrátily proti svému "cvičiteli" . Ke komu myslíte, že se Afričané přidají ? K západu nebo k BRICS ? Já myslím, že budou hledat někoho pro koho budou moci být partnery a ne jen otroky.

Rusko Evropu a dokonce ani své bývalé satelity nepotřebuje. Stačí mu Asie. Vědeckou základnu Rusko má a ve spojení s Čínským a Indickým potenciálem se klidně obejde bez nějakého Německa. V tomto spojení má mozky i dělníky. Ruská oligarchie svou zemi na západ nestáhne byť nyní držena na určité uzdě. Bude hledat perspektivnější spojení a to v BRICSu najde. Má si vybrat zkušeného ale chcípajícího koně nebo mladičkého zdravého hřebce prozatím bez zkušeností ?

242278

20.04.2011 08:57

BRICS a přestavba světa

RE: Blíží se zánik severoatlantického impéria ?

jean.laroux 85.?.?.?

Souhlasím s Vámi. Myslím, že ty síly v pozadí, ať již je nazveme jakkoliv, na svou moc ještě stále spoléhají. Spoléhají na to, že se jim zpravodajsky podaří rozložit své potenciální rivaly zevnitř. Čínu se snaží odříznout od zdrojů (viz. Libye), Rusko se snaží zaměstnat problémy ve vztahu ke svým bývalým satelitům. Indie je "Amerikanstvím naprosto prošpikovaná". Všude mají zmíněné elity své agenty a jejich cestou se snaží usměrnit politickou orientaci - stejně jako i v naší zemi. Vše je protkáno barevnými puči a přísliby výhod za spojenectví. Všude se spoléhá na relativní chudobu obyvatel. Na to vše ONI spoléhají. Spoléhají na NWO (EU je pouhým milníkem výstavby NWO) , kde bude možno z "Centra" diktovat svou vůli (pravidla a hodnoty) ostatním. V případě zmíněných zemí seskupovaných do BRICS zdá-se tyto "síly" narazily. Země BRICS pochopily kam cesta vede a vytváří se opozice. Začíná nová studená válka jak již bylo zmíněno v předchozích článcích. Elity se pochopitelně dál budou snažit o rozdrobení "opozice" představované uskupením BRICS zevnitř. Úspěch s rozdrobením Východního bloku jim dodává naději na úspěch. Zde je ale nutné si uvědomit, že nový protivník už nemá atributy socialistických zemí. Socialistický model byl vůči kapitalistickému ekonomicky nekonkurenceschopný a byl založen na velmi direktivních a omezujících pravidlech. Z těchto důvodů se dal občan východního bloku snadno nalákat na vidinu bohatství a západního luxusu současně s příslibem občanských svobod. BRICS je ale o něčem jiném. Lidé již mají 1. zkušenosti s tím, že kapitalistický sytém není tak svobodný jak se tváří. Ví, že je řízen pár vlivnými skupinami tzv. elitou a ta usměrňuje "volný" trh tak aby z něj vytěžila nejvíce. 2. Země seskupené v BRICS jsou ekonomicky zdravější a dynamičtější. Lidé vidí, že jejich životní úroveň pomalu roste zatímco ta západní upadá. - Tady už různí zpravodajci budou těžko spoléhat na úspěchy psyops tj. na manipulaci davu protivníka. Země BRICS jak uvádíte a je uvedeno i v článku mají své zdroje a tyto si nenechají vzít. BRICS vzniká jako reakce. Země BRICS vidí, že se severoatlantické impérium nezastaví před ničím, aby se ke zdrojům dostalo a přivlastnilo si je = země BRICS se tedy logicky brání. K tomuto uskupení se začnou přidávat další země. Mnohé země z latinské Ameriky, Asie a Afriky, kde severoatlantické elity využívají nerostné bohatství a lidské zdroje. Jde o naprosto přirozený proces a tento proces skončí masivním celosvětovým výbuchem.

Já vidím jen jediné možné řešení. Změna základních principů fungování našeho vlastního systému a eliminace moci elit. Každá další severoatlantický agrese bude jen přiléváním benzínu do otevřeného ohně.

242266

20.04.2011 08:01

BRICS a přestavba světa

Blíží se zánik severoatlantického impéria ?

jean.laroux 85.?.?.?

Když už je pro USA (resp. pro bankéře v pozadí) problémem Irák, Irán či Libye a tyto země jim stojí za "námahu" pak z toho plyne, že je ekonomika USA již dnes velmi silně nahnutá. Při nadcházející aktivitě BRICS se dá očekávat ještě hlubší krize, která spustí rozpad USA zevnitř. USA je "hrdá" na to, že je společenstvím různých etnik, náboženství, kultur a ras. Tím "lepidlem" které vše drží pohromadě je (proti jiným zemím) vysoká životní úroveň. To ale s příchodem krize přestalo být pravdou. Americký sen končí a blíží se velmi bolestné probuzení. Dá se očekávat, že ta směsice ras a etnik, uzavřená často do různých komunit (China town, Bronx apod.) se začne rozpadat díky degradaci onoho zmíněného "lepidla". Rozevírání sociálních nůžek bude mít (už má) pochopitelně dopad na nižší a střední třídu ale současně se dá očekávat akcelerace poklesu životní úrovně ve vztahu k jednotlivým etnickým skupinám dosud plně neintegrovaným do společnosti a seskupeným v ghetech. Dají se očekávat etnické a rasové nepokoje a sociální bouře. Zdá se, že impérium se hroutí a jediným způsobem jak se impérium může (na čas) spasit je globální válka. BRICS se může stát tou velkou "temnou silou" válcující naši spravedlivou, svobodnou a nejdemokratičtější společnost. Už nebude jen "osa zla" a půjde o říši zla stojící proti nám. Ukazováček strýčka Sama na plakátech už na nás začíná ukazovat.

Omlouvám se za tuto ironii v závěru. Je vcelku jedno na které straně budeme stát. Dopad na nás to bude mít tak jako tak. Ty zvěsti o apokalypse mají něco do sebe. Myslíte, že je vůbec ještě nějaká šance jak zabránit tomu, že naše děti budou umírat na bojištích ? [oči v sloup]

242262

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá několik dnů do konce měsíce a v pokladně chybí třetina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se sebere. Děkuji.

Ve zkratce

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Měnové kurzy

USD
24,73 Kč
Euro
27,40 Kč
Libra
30,61 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,18 Kč
Švýcarský frank
25,89 Kč
100 japonských jenů
23,04 Kč
Čínský juan
3,48 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,68 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 022,98 Kč
1 unce stříbra
345,74 Kč
Bitcoin
148 569,97 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?