Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 63 příspěveků, 4 různá jména: Islander, jen tak, Občasný čtenář, Spřízněná duše.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.03.2011 17:04

Kleopatra má koťátka! Dvě!

Gratuluji

jen tak 97.?.?.?

Gratuluji k narození koťátek. Jsem potěšen Vaším vztahem ke zvířatům. Vyrůstal jsem na venkově a koček jsme vždy měli několik. Už jako dítě jsem si kočky oblíbil. Za svůj poměrně dlouhý život už jsme jich také několik vychovali a radovala se s nimi celá rodina. Jak ještě v Československu, tak tady v USA. Jsem nyní už v důchodu, přesto ještě pracuji, neboť několik našich předchozích vlád, nás, střední třídu Ameriky, systematicky okradlo o různé výhody a hlavně úspory, v předchozích desetiletiletích typické pro tuto zemi. Takže zachovat si vysokou životní level zde, jako důchodce, není bez přivydělání snadné.
V současnosti jsem se dostal do konfliktu s vedením firmy kde nyní jako důchodce pracuji, neboť se uvnitř budovy uchýlila před zimou kočka a já jsem jí přinášel potravu a vodu. Žije uvnitř budovy a někomu z vedení toto strašlivě vadí, tak vydali zákaz krmení. Chtěli ji vyhnat ven, což se rovná v tomto období na severu Ameriky, tomu ji zabít. Protestoval jsem s tím, že i taková zvířata mají určitá práva jak s nima zacházet. Na to mi sdělili, že to není moje starost a že oni kočku vyženou ven. Jenže budova je obrovská s mnoha možnými úkryty, takže tak jennoduché to není. Mně naštvalo to, jak bezohledně chtějí zvíře vyhnat. Mám velmi dobrou známou veterinární doktorku a zároveň právničku, která zastupuje práva, jak s takovýmito zvířaty zacházet lidsky. Ta mi sdělila e-mailem, že tento postup firmy je protiprávní, s odkazy na jednotlivé federalní a státní zákony. Když jsem tento mail ukázal vedoucímu "Humane Resouces", ve firmě kde pracuji, nastal obrat. Byla kontaktována firma, která kočku odchytí a potom, po patřičných prohlídkách atd., bych si mohl vzít domů. Je to krásná černo-rezavá kočička a mnohokrát jsem se k ní přiblížil na dosah. Není příliš divoká, nicméně chytit se ode mne nedala. Dělá to na mne dojem, že se ukryla zde v budově, protože se původnímu majiteli asi přestala zamlouvat a přestal o ní mít zájem. Snad se mi ji podaří zachránit. V současnosti je kočka chycena a je to na dobré cestě ji adoptovat. Ovšem s vedením firmy jsem si docela pokazil vztah a jsem přesvědčen, že kdyby mne nepotřebovali, že mi ukážou vrata ven... [mrknutí jedním okem]

238961

07.03.2011 14:03

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

RE: Bomber Havel a Achmet

jen tak 97.?.?.?

Já bych si byl skoro jistý jak to dopadne. Z Kaddáfího udělá Západ zločince, všechna svinsta která se tam stanou hodějí na jeho hlavu. Dojde pravděpodobně k "humanitárnímu bombardování" a celkem se zopakuje scénář býv. Jugoslávie. Kaddáfí dopane v tom lepším případě jako Miloševič a stane v Haagu před soudem. V tom horším ho rovnou oddělají doma.
Živě si vzpomínám co předcházelo událostem v Jugoslávii...

239018

07.03.2011 22:00

Příjmy a výdaje Zvědavce za měsíc únor 2011

RE: 2 Soudce Lynch a 178 Re: Preklady

jen tak 97.?.?.?

Jesli se s tím chcete babrat, tak v ČR prodávají přelepovací, průsvitné samolepky s patřičnými písmenky a znaky, které se přilepí na jednotlivé klávesy. Takže vlastně získáte českou klávesnici. Bez toho se to fakt blbě hledá. [smích]

239039

08.03.2011 17:03

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

jen tak 97.?.?.?

To je bezesporu pravda. V USA vyrobené Toyoty, ale i Hondy, jsou bezesporu horší kvality, než ty original japonské. Musím ale vyslovit zklamání i nad těmi novějšími ročníky vyrobenými v Japonsku. To se týká i některých typů Mecedes Benz made in USA.

239098

08.03.2011 17:57

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

jen tak 97.?.?.?

Mecedesy vyrobené v Německu bych doporučil. Přes možnou pokleslejší kvalitu v současnosti. Rovněž BMW. Audi, VW a Skoda mají jednu vadu. Aluminiová ramena odpružujícího systému přední nápravy. Výhoda je menší hmotnost, nevýhoda - menší životnost, zejména na nekvalitních silnicích. Jinak ale souhlasím.

239103

09.03.2011 14:57

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

jen tak 97.?.?.?

Není správné posuzovat všechny modely Toyoty generálně. Ale v jednom se tady rozčilujete na klienta neoprávněně a s typicky čecháčkovskou arogancí. On je někdo takový tupec, aby šlapal místo na brzdu, na plyn, zejména Američan, kterej najezdí kolikrát denně víc něž nějakej trouba odjinud za tejden.
Tady si myslím, že šlo o modely 2006 Hybrid, kterou si m.j. koupila manželka a už jsme se toho krámu naštěstí zbavili. Několikrát se totiž stalo, že na zmáčknutí pedálu brzdy, vůz vůbec nereagoval ani po opakovaném sešlápnutí. Naštěstí ona zastavila v bočním pruhu bez nehody. Potom to zase normálně brzdilo.
Tam je totiž složitej systém brzdění motorem, kde se energie využívá k znovu nabíjení baterie a je to řízeno elektronicky. Sám jsem s tím potom nějaký čas, po té události jezdil, neboť jsem manželce nevěříl a ten jev nastal znovu a já musel zabrzdit o svodidlo a způsobil škodu ca. 4.000 dolarů. A to si raději nepředstavuju, co by následovalo při jízdě s pořádného kopce. Tam, nejenže po sešlápnutí brzdy nedošlo k zabrždění, ale motor vesele táhl dál, takže se to jevilo jako byste přidal plyn!!! Teprve po několika sešlapech vypl motor. Když toto prověřovali v servisu, nic nezjistili!! Tak šla do háje tak jako tak! Takže žádnej kient TUPEC, pane, ale ŠMEJD AUTO!!!. A takovejch případů se časem objevilo tady v USA množství, tak proto ta "vekorysá" pokuta s omluvami od Toyoty.

239180

09.03.2011 15:31

Případ Bátora

RE: Zase jako vždy......zase vedle

jen tak 97.?.?.?

Hovadina!!! V Kocourkově by především měli mít takové zákony, aby znemožňovaly zlodějnu a né jí napomáhaly!!!
Podívejte jen na příklad: Prodával jsem dům v USA a potom i v Kocourkově. Při prodeji v USA je vše ze zákona vyřízeno předem, max. nejpozději v den převodu nemovitosti. Prostě v den převodu dostanete šek na dohodnutou sumu a vše je právně vyřízeno nejpozději v tento den. Tím pádem se nekoná široké pole příležitostí pro různé zloděje a množství zklamání pro obě strany.
V Kocourkově, jakožto bezpávním státě, probíhá všechno chaoticky. Když jsem tam kupoval nemovitost, byla sice vypracována realitkou smlouva, kde požadovali zálohu několik set tisíc, kde se zavázali, že po proběhnuté akci bude vrácena. Ve smlouvě rovněž stálo, že daň z převodu nemovitosti bude stržena z ceny a uhrazena prodávajícím.
Nic z toho nedodrželi!!! Finančák to potom vymáhal na mně. Když jsem se bránil a nezaplatil, okamžitě vyhrožovali mně!!!, kterej nic nezavinil a v ruce měl smlouvu, pokutou 2M a exekucí. Obrátil jsem se na kocourkovskou policii - výsledek NULA!!! Právník mi poradil, že lepší to zaplatit... Takže pro mně, jakožto poctivého člověka to znamenalo značnou finanční ztrátu s žánou možností domoci se práva.
Takže to a nejen to nakonec rozhodlo o tom, se v Kocourkově na to vykašlat a vrátit se zpátky do USA. Tu nemovitost jsem tedy prodával a za pár měsíců i prodal. Ale další mezery v zákonech mně děsily. Po prodeji vám v Kocourkově nedají peníze ani šek v den prodeje, ale jdou do jakéhosi depositu realitky. Ta vám je vydává postupně, na základě jakýchsi zápisů do katastru ap. debilit. Já tady nebudu rozpitvávat detaily, ale takový postup je ráj pro zloděje. Kdyby se ten ředitel realitky rozhodl s penězi zmizet, nemohl bych si než povzdechnout. A takový případy se staly!

239188

09.03.2011 17:49

MF Dnes odhalila záškodníka ve vládních řadách

RE: Umělá „aféra“ navozující mylný dojem svobody

jen tak 97.?.?.?

>A jak to bylo po "sametu", poslechněte si od Ringo Čecha na:
>http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A&feature...
Fajn. [cool]

Ale tohle stojí taky za poslech. [mrknutí jedním okem]

http://www.rozhlas.cz/_audio/zlaty-poklad-mela-sve...

239190

10.03.2011 14:49

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

jen tak 97.?.?.?

>Pane vy sice řídíte auto, ale s autem už to má jen málo
>společného.

>
>U svého auta, když vyřadím spojku - motor netáhne, když
>zatáhnu ruční brzdu - zastaví i tah motoru a ubrzdí auto,
>když vytáhnu klíč zapalování - motor vypne... To u vás
>nejde? V té emerice, kde umíte všechno?

Ale jedná se o poruchu značky Toyota, není-liž pravda? "Proč tedy ty poznámky o emerice"? [smích]
Budete se divit, ale některé ty věci na některých modelech Hybrid opravdu nejsou. Např klíček zapalování. Je tam jen tlačítko start - stop. To když za jízdy stlačíte a vypnete motor, nic podstatného nevyřešíte. Jeho funkce reaguje totiž až za 3 sec. V hustém provoze, kde je potřeba zastavit okamžitě to nevyřeší ani ruční brzda. Moment překvapení působí taky svoje. No, věřit mi to nemusíte, auto bylo v servisu a tam sdělili, že nic nenašli, takže jsme taky vypadali jako pitomci. Během let ale takových případů bylo spousta a dost jich skončilo rovněž nehodou. Takže proto se tím někdo od Toyoty musel zabývat, nemyslíte? Ano, dávám vám za pravdu, že tyto modely s normálním autem moc společného nemají. Já sám jsem ten nápad koupit tohle neměl. Já osobně v současnu mám VW Passat 2.8l. a jsem nadmíru spokojen.
A že ty problémy byly a kolik modelů muselo být povoláno na opravy se podívejte zde:
http://www.toyota.com/recall/videos/stopping-proce...

239253

10.03.2011 16:35

Případ Bátora

RE: Zase jako vždy......zase vedle

jen tak 97.?.?.?

>Prodal a koupil jsem několik nemovitostí a nikdy jsem
>nepostupoval takto jako složitě vy.
Jistě, uznávám, že jste zběhlejší v podobných akcích, než já, kterej dal pouze na určitá doporučení a rady. Sice jsem všechny smlouvy nechal prověřit, zda jsou právně platné, ale nakonec mi to bylo k ničemu....
>Mimochodem i šek v USA může být "nekrytý" a jeho proplacení
>může třeba i pár týdnů trvat. Ale podvodníci jsou
>všude... Spravedlnost je však různě rychlá.
S tím nekrytým šekem v USA je to tak, že teoreticky může taková situace nastat. Jenže v případě, že vydá šek právník, který zde vede ten převod nemovitosti, je to téměř vyloučené. To krytí šeku je totiž před vydáním ověřeno a klient tudíž má jistotu, že peníze dostane. Sám na vlastní oči jsem byl u toho, jak se právník přesvědčoval, než mi ten šek byl vydán. V USA není možné touto cestou podporovat zlodějnu. Uvažujete příliš česky. [smích] Že vás tady jsou schopni "oškubat" jiným způsobem, o tom není pochyb [smích]

239259

11.03.2011 16:36

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

jen tak 97.?.?.?

To je dobrá volba. Volvo, Audi, VW,(asi i Škoda), Porsche, BMW, Mercedes, patří k nejlepším v pasívní a aktivní bezpečnosti. Jsou použity speciální bórem legované oceli s vysokou pevností, na určité díly karosérií a nárazníkových zón. [smích]

239314

13.03.2011 23:14

USA udělaly Toyotě mezinárodní ostudu bezdůvodně

RE: Toyota uz neni, co byvavala

jen tak 97.?.?.?

>priatelu, opat ste slapli uplne vedla, Toyota Verso je hodnotena
>http://auto.pravda.sk/najbezpecnejsim-mpv-je-podla-euro-ncap-toy
>ako najbezpecnejsi automobil, vid
>ota-verso-fyg-/sk_aaktual.asp?c=A110210_183136_sk_aaktual_P39.

Jenom jestli se příliš neupínáte na jeden zdroj. [chechtot]
Vono všechno může bejt jinak.

http://www.crazeforcars.com/new-cars/most-safest-c...

http://www.inautonews.com/safest-cars-2010

http://www.google.com/search?q=the+safest+car+in+t...

http://news.drive.com.au/drive/motor-news/rated-th...

http://money.cnn.com/galleries/2010/autos/1002/gal...


http://www.carsguide.com.au/site/news-and-reviews/...

http://articles.moneycentral.msn.com/Insurance/Ins...

239428

Je to tak, jak jste usoudila. Je to hysterie a naprosto zbytečná panika v Evropě. Ono by to samotné zemětřesení ustály i ty reaktory v Japonsku, ale stalo se mnoho věcí najednou. Atomová elektrárna jela v době zemětřesení na plný výkon. V okamžik zemětřesení vypadl proud v celé postižené oblasti a to je velký problém. Ten reaktor se při takovém výpadku musí okamžitě zavřít a intenzívně chladit. Základní podmínkou bezpečnosti atomové elektrárny je neustálé odvádění tepla uvolňovaného v aktivní zóně reaktoru. V normálním stavu se v takovém případě okamžitě zapínají náhradní diesel agregáty a čerpadla, která reaktor chladí nezávisle na el. síti. A tady nastal problém největší. Ty náhradní agregáty poškodila tsunami, zrovna v okamžiku, kdy byly nejvíc potřeba. Oni tam snad měli ještě nějaké záložní baterie pro takový případ, ale to bylo jen na chvíli. To je myšleno spíš jako krátkodobá pojistka, než se podaří nastartovat ty dieselagregáty. Takže reaktory nemohly být chlazeny a došlo k přehřátí, vzniku vodíku a následnému výbuchu.
Já jsem přesvědčen, že to bohužel došlo tak daleko, že ty reaktory jsou odepsané. Jestli tam vzrostla teplota tak, že nastal rozklad vody, tak to muselo být ca. 2000°C a víc. Ty palivové tyče jsou obvykle ze zirkonia a to se taví při 1850°C, takže asi došlo k trvalému poškození. S tím už nikdo nic neudělá. Podle mně je blbost stavět A. elektrárny v pásmech zemětřesení, navíc rovnou na břehu moře, s dosahem tsunami.
Také mi je líto Japonců. Už jen proto, že zažili dvě A. bomby. Ale tyto skutečnosti kolem stavby a umístění A. elektráren měli domyslet.

239670

17.03.2011 15:57

Co zapomněla japonská vláda sdělit svým občanům a potažmo světu

RE: Překlad z anlgičtiny dobrý ale jinak ...

jen tak 97.?.?.?

To jistě ano. Ono totiž to byla nešťastná souhra náhod, že došlo až k tak závažné katastrofě. Samotné zemětřesení by pravděpodobně nezpůsobilo tak závažnou katastrofu. Problém vidím zejména v tom, že ta elektrárna byla postavena rovnou v dosahu tsunami. Tím pádem nastalo více možností zničení pomocných zařízení elektrárny.

239701

19.03.2011 13:07

Zvláštní nouzová zpráva: Japonské zemětřesení, skrytá jaderná katastrofa

RE: A copak nas Temelin

jen tak 97.?.?.?

Presne tak. Sam jsem kdysi pracoval na atomove elektrarne (Nine Mile Point v state New York), tak vim o cem hovorite. A to vase Temelin a Dukovany jsou na tom co se tyce bezpecnosti lepe. Stve mne ta zbytecna hysterie co se kolem zvedla v mistech, kde zemetreseni vubec nejsou. [překvapení]

239817

20.03.2011 15:47

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

jen tak 97.?.?.?

>Válka, je vždy doba zlá. Ale musíme si také říci, "co" je
>Kadáfí.
A kdo tedy tu válku začal??? Kaddafí snad???

>Mě se jeví, jako "druh" Hitlera. Jeho příkazy i činnost je
>všeobecně známa, k čemu toto vedlo ví každý. Rovněž
>každý ví, že se v podstatě jedná o jeho odstranění. Je
>tedy otázka, kdy je potřeba takového vůdce odstranit.
>Naskýtá se otázka, kdy bylo potřeba "odstranit" Hitlera, aby
>nevznikly rasové zákony, aby nenastala rasová genocida, aby
>nevznikla druhá světová válka v Evropě.

Jo, tak von Kaddafí usiluje zabírat cizí území, zmocnit se jejich bohatství a plánuje genocidu národů, jo???

Dál ani nemá smysl pokračovat, protože jde opět ze strany Západu o vměšování do vnitřních věcí Lybie a v konečném důsledku o uloupení jejího bohatství. Už to totiž vidím, kdo z toho bude mít užitek, ale prostý Lybiec to určitě nebude.

[bliji]

239878

20.03.2011 18:14

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

jen tak 97.?.?.?

>Stačilo snad, že podpořil nebo zosnoval pád letadla u
>Lockerbeit, výbuch nálože na diskotéce v Německu a pod. Je
>podle Vás nutno čekat, až bude zabírat cizí území či
>provádět genocidu??? Snad stačí, že u protestujících proti
>své osobě nebude mít žádné slitování - jak uvedl.
Who are the terrorists - who are the heroes?
http://en.wikipedia.org/wiki/Iran_Air_Flight_655

Že jsem tak smělej - oni měli "demokratičtí bombardovači" někdy slitování s těmi na bombardovaných územích??? Hirošima, Nagasaki, Drážďany, Praha, Vietnam, Iraq, Serbia, atd....

239901

20.03.2011 21:53

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

jen tak 97.?.?.?

Přesně tak! [mrknutí jedním okem]

239913

21.03.2011 13:16

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Je mi z toho smutno...

jen tak 97.?.?.?

Rovněž tak to vidím já [mrknutí jedním okem]

239975

21.03.2011 13:33

Obama vyhlásil Libyi neústavní válku

RE: Trosku pokrytectvi, svedme to vsechno na USA

jen tak 97.?.?.?

>..ale tady,
>za to muzou zase jen zidi, kteri voladaji USA

Když vono to tak asi je. Pochybujete snad o tom, že USA ovládají Židi? Podívejte se kdo vlastní a ovládá sdělovací media, banky, průmysl atd. A nejen v USA. Nakonec Sarkozy je taky Žid a taky dosáhl svého. A to, že tam vlítla Francie první nedokazuje vůbec nic, stejně to nakonec vede USA. Jedinej člen NATO se zachoval lidsky - Turecko.
Rusko a Čína se zachovali jako zbabělci, to vám dávám za pravdu... mohlo to dopadnout možná jinak.

239976

21.03.2011 15:14

Obama vyhlásil Libyi neústavní válku

RE: Trosku pokrytectvi, svedme to vsechno na USA

jen tak 97.?.?.?

Já s vámi souhlasím. Taky jsem napsal, že "možná" to mohlo dopadnout jinak. Jistý si tím nejsem a pravdě jste asi blíže vy. Ti grázlové co se pasovali do role spasitelů světa, vnímají spíš mlčení Ruska a Číny jako podporu, tak jsem to myslel.

239988

22.03.2011 17:56

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

jen tak 97.?.?.?

To máte pravdu. Já jen porovnával svinstva, která způsobil Kaddáfí se svinstvy způsobených jinými. A vychází mi, že ti jiní jsou leckdy ještě horší než on.
Nemyslím si, že svržení Kaddáfího povede ku prospěchu Lybijců. Svoje problémy si měli vyřešit sami. Otázkou je, zda si je vůbec sami způsobili. Jakákoliv agrese zvenčí přinese jen rozkol, vlnu nenávisti a další krveprolití. Stejně jako samotná agrese, pardon, tzv. bezletová zóna. To je jen skrývání se za řečičky o lidských právech, kde nakonec těch zabitých civilistů může být víc než by jich zabil Kaddáfí a země může strádat po léta, stejně jako Irák. Toť můj názor, pochopitelně může být mylný.

240066

24.03.2011 15:29

Bééé! Já nechci nové auto!

Souhlasím.

jen tak 97.?.?.?

To jste ještě neměl Toyota Hybrid! [smích]

240219

27.03.2011 15:09

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

jen tak 97.?.?.?

>"Kdyby (ve firmě) řádně fungovaly informační toky, mohlo se možná nehodě zabránit," řekl podle agentury DPA jistý manažer Tepca deníku Jomiuri."

Asi těžko. Ono to v začátku nevypadalo tak beznadějně. Reaktory přežily víc, než původně byly konstruovány a samotné otřesy jim závažně neuškodily. Stačili je zastavit a začali chladit, což je pro reaktor takto narychlo odstavený velice, velice důležité. Potom ale tsunami zničila dieselagregáty a vše pohřbila. Ostatně, nemá smysl to tady vlastními slovy popisovat. Dobré počtení je zde:

http://www.edgeoftheworld.cz/2011/03/15/proc-se-ne...

Akorát tam mám připomínku k těm palivovým tyčím. V tom článku je uváděno, že zirkoniové tyče odolávají teplotě 2200°C. To mi nesedí, protože pokud vím, tyto slitiny zirkonia mají tavný bod mezi 1840°C - 1850°C.
Westinghouse patentoval slitinu ZIRLOTM. Velice podobné experimentování ve složení zirkoniových slitin lze pozorovat i v Japonsku (slitiny Mitsubishi Developed Alloy, New Developed Alloy, skupina slitin J-AlloyTM) a Jižní Koreji (slitiny HANA-3, případně HANA-4 obsahující 1,5% Nb, 0,4% Sn, 0,2% Fe a 0,1% Cr). Takže všechny tyto slitiny mají bod tavení ca. 1850°C. To pominu ostatní zařízení reaktoru vyrobené z nerez ocelí s bodem tání tak ca. 1600°C.
Jde o to, že podle mně jsou ty reaktory odepsané, jakmile tam docházelo k výbuchům vodíku, muselo nutně dojít k termickému rozkladu vody, takže musela tam teplota překročit teplotu roztavení těch tyčí, když termický rozklad vody probíhá při teplotách 2500 °C a víc.
Takže dneska tam mají roztavené reaktory s nekontrolovatelným únikem radiace se kterými už se toho asi moc neudělá. Jakkoliv obdivuji Japonce, udělali blbost s výstavbou reaktorů rovnou u moře. Tvrdě podcenili případné důsledky.

>Nechápu, jak můžete spojovat bezpečnost v JE za doby
>reálného socialismu se současným obdobím predátorského a
>casinového kapitalismu?! Tehdy šlo o bezpečnost a strach z
>obvinění ze sabotáže - dnes jde "JEN" o náklady a o zisk.
Bohužel, všechno nasvědčuje tomu, že to tak je...

240505

28.03.2011 14:05

Japonské úřady připouštějí, že smrtící plutoniový reaktor MOX teče

RE: Situace je horsi, nezli bychom cekali

jen tak 97.?.?.?

>Viděl jsem fotky sloní nohy. Co ta vytavená hrouda kovu může
>být, když uran je samozápalný?

Já tedy neznám co používali v Černobylu, ale běžně se pužívá oxid uranu. Samotný oxid uranu používaný v palivových tyčích je keramická hmota s vysokým tavným bodem, zhruba 3000°C a samozápalný není. Ten vytavený kov je patrně zirkoniová slitina z palivových tyčí a nerez oceli ze zařízení roztaveného reaktoru spolu s částí paliva z těch tyčí.

240589

28.03.2011 18:09

Proč Turecko přehodnotilo svůj postoj k Libyi

RE: xx

jen tak 97.?.?.?

Steeve, to ty vrahouny nijak neobměkčí. Tím jsem si jist. Živě si vzpomínám co předcházelo událostem v Jugoslávii, lži překrucování událostí a nakonec bombardování kdečeho, převážně civilního zařízení, kterým zločinci tzv. demogratických států zavraždili tisíce nevinných civilistů... vzpomínám na lidi, kteří hájili cíle vlastními těly, ale vrahy z NATO a USA to nijak nezastavilo. Ti se neohlížejí na nějaké civilní obyvatelstvo, to, že mluví o ochraně civilistů a tzv. bezletové zóně je jen zástěrka pro dosažení jejich cílů... kdyby to mysleli vážně, tak bezletová zóna by měla sloužit proti letadlům Kadáfího ve vzduchu. To co předvedli doposud je agrese proti suverenní zemi.

240608

30.03.2011 16:41

Tragické selhání „post-komunismu“ ve východní Evropě

RE: Zbytecne cerny clanek

jen tak 97.?.?.?

Nepíšete kolik mají příjem. Stavět dům na klíč dnes představuje nejméně dva Mega. To představuje např. při příjmu 30k. měsíčně šetřit 5,5 roku a přitom nejíst a nepít, ani nic jiného nekupovat. Nevím kolik stojí Peugeot 407, nevím kolik stojí rekonstrukce chalupy. Nevím koli stojí čtyřkolka. Nepíšete výdaje za jejich dovolené. Takže takováto nekompletní informace je k ničemu. [překvapení]

240741

02.04.2011 19:17

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Spřízněná duše 97.?.?.?

>V Kanadě a zejm. JůYsEj je ale situace ještě horší -
>sensoricky je v zámoří nepoživatelné pro EUropana téměř
>vše. Sám nejsem schopný strávit vědomě nic jiného, nežli
>mnou nebo nejbližšími osobně pořízeného v Halas, Kosher
>nebo u Amish. A návštěvy ze zámoří prožívají orgie nad
>EUropskou kvalitou i v Česku.

Tak to mi pane kolego mluvíte přímo z duše. Když vyprávím v Česku lidem, co prodávají za potraviny v USA a čemu všemu se tady např. dává název chleba, tak mi obvykle nevěří...
Sice se zde dá sehnat v pár soukromých prodejnách (která má svoji výrobnu) i potraviny jako z Evropy, ale to je spíš výjimka a pouze ve velkých městech. V potravinách a jejich chuti je pro gurmána Česko pořád rájem . [smích]

240967

02.04.2011 23:27

Kupovat nejlevněji?

RE: Co je z Lídlu = není k jídlu

Spřízněná duše 97.?.?.?

Já v podstatě souhlasím s oběma vašimi příspěvky. Já se jen nechtěl rozepisovat o reakcích Američanů nad evropským jídlem. Nakonec my jsme zde "vetřelci" a oni jsou doma. Trochu jsme si nerozuměli s těmi velkými městy. Pochopitelně, když jsem bydlel v NY City, tak tam je nepřeberné množství výběru... Teď bydlím v městečku se 6,500 of population, takže považuju 80,000 obyvatel už za velké [smích] Nakupovat lepší zboží musím jezdit víc než hodinu a dobu, když tady název chléb ap. odpovídal danému významu také ještě pamatuji. [smích] Žalostně to zde upadlo během 20ti posledních let, řekl bych.

240991

03.04.2011 17:39

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

jen tak 97.?.?.?

>Vidím, že vy jako jediný tady chápete, jaká apokalypsa je na
>obzoru.
Jak to, já tu pod jinými články od začátku píšu, že to vidím na roztavené reaktory. S následky nepředvídatelnými.
>Já zase nechápu, jak to, že se tomu tak úporně vyhýbá CNN
>i naše TV a věnují se zcela okrajovému dění v Libyi.
To já zase chápu. Nestalo se to v Rusku a tudíž je to jaksi potřeba zamést... Kdyby se to stalo jinde, než v demokratické zemi, to byste viděl jak by se tím media zabývala. [chechtot]

241022

03.04.2011 20:48

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

jen tak 97.?.?.?

>A to ještě uran je samozápalný, když je porušena těsnost,
>reaktoru a dostal by se tam vzdušný kyslík? Raději
>přestávám přemýšlet, ať si hlavu lámou experti.
Ale to snad přeháníte. Pokud je mi známo, nepoužívá se jako palivo kovový uran, ale uranium dioxide. Ten není samozápalný jako kovový uran, neboť to už je oxid a má vysoký bod tání ca 3000°C. Takže kyslík tomu moc už neublíží. Nevím co se stane, když teplota roztaví zirkonové obaly a nerez ocelové zařízení reaktoru, nicméně logicky se roztaví mnohem dříve než to palivo. Co by následovalo potom, to fakt nevím, ale jaderný výbuch asi ne. Aspoň tak nám to vtloukali do hlav na různých školeních.

241034

04.04.2011 01:00

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

jen tak 97.?.?.?

Získat kovové prvky z oxidů kovů je nutno vytvořit reduktivní prostředí. Ve vysoké peci je to pomocí uhlíku. To v reaktoru tohoto typu není. Pro Vaši info: kovové Pu taje při ca 640°C, jak správně uvádíte (to je v bombách, není v reaktoru). Oxid PuO2 v jaderném palivu taje při 2400°C. Pro srovnání paliva, čistý dioxid uranu UO2 taje při 2865°C. MOX palivo je směs UO2 a PuO2, s valnou většinou UO2. Ač tedy lze říci, že k tavení PuO2 paliva dochází dříve než k tavení UO2 paliva, v oné MOX směsi to je zanedbatelné. Pokud bod tání je 2800°C nebo 2865°C, ze srovnávacího pohledu je to celkem stejné. Navíc v realitě teplot nad 2000°C je už v reaktoru roztavené skoro vše (nerez ocel, zirkónium), takže tam bych problém z Pu až takový neviděl. Každopádně to velkej průser je, to je bezpochyb. Ale těch 12,000°C tam snad nikdy být nemohlo, to by se v okamžiku vypařilo všechno. Pro zajímavost - bod varu železa je 3070°C. Bod varu niklu je 2,913°C, chromu 2,690°C , zirkonia, (to je nejodolnější) 4,409°C.

241056

04.04.2011 15:30

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Apokalypsa to může být

jen tak 97.?.?.?

>Ale dobře budu optimisticky předpokládat, že kovové Pu se
>selektivně vyloučit nemohlo. Při separaci oxidů Pu od oxidů
>U, může to atomicky bouchnout?
Na to Vám neodpovím, předpokládám, že bouchnout to jako atomová bomba nemůže. Jako "špinavá" asi ano, to už vlastně probíhá. [pláč] Ale nejsem expert, to by zde měli vysvětlit nukleární fyzici. Já jsem spíš přes ty materiály používané v energetice. [smích]
Co já vím, v některých součástech reaktoru se používá nerez ocel legovaná bórem kvůli brzdění neutronů. Takže v takové vytavenině, pokud by se do ní dostalo kovové Pu by se reakce měla spíše brzdit.
To je zajímavé, co píšete o té hlavici kladiva z oceli s obsahem chlóru. O tom jsem neměl tušení. Chlór je v oceli spíš nežádoucí prvek, stejně jako S a P. Ale to bezuhlíkové čisté železo se vážně nedá vyrobit tradiční cestou. To lze vyrobit redukcí oxidů pomocí vodíku, nebo elektrolýzou síranu železnatého. Pokud vím, tak sem na Zemi dopadlo pár meteoritů z čistého Fe. Ale většina takových nejsou čisté Fe. Jde převážně o slitinu Fe Ni Si. Ale to už jsme silně mimo téma. [smích]

241085

05.04.2011 18:05

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: terorista

jen tak 97.?.?.?

>Pravdu máte s tou ropou. Denní produkce Libye činila v době
>míru 1,6 mil. barelů. Budeme-li počítat jen $50 za barel,
>dělá to 80 milionů za den. Skoro 30 miliard USD ročně.
>Soudím, že pod správou každého jiného subjektu zbyde z
>tohoto bohatství víc pro Libyi, než když na něj bude i
>nadále přisát Kaddáfího klan.

Tím bych si tedy rozhodně jist nebyl. Každej jinej subjekt, notebene pokud nebude Lybijec, se na vobyčejný Lybijce s prominutím vy.... a bude koukat především na zisky pro sebe. Každopádně je předčasný dělat takovýhle prognózy, nemyslíte? Kdo vůbec jsou ti "vzbouřenci"? Uvidíme, co pro obyčejný Lybijce přinese "demokracie" implantovaná násilím, stíhačkami a bombami. To co předvedl Západ je další agrese proti suverenní zemi, žádná bezletová zóna, nebo jak to ušlechtile chtějí maskovat. A můžete hádat za jakým asi účelem a pro koho.

241148

08.04.2011 18:08

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

Už tam mají další havárii a nový únik radiaktivity

jen tak 97.?.?.?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifi...

241327

09.04.2011 19:06

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Už tam mají další havárii a nový únik radioaktivity

jen tak 97.?.?.?

>Akorát na tom snímku to spíš vypadá, jako únik oleje. Voda
>z bazénů i chladící voda z jiných částí se s tou mořskou
>smísí bez takovéhoto efektu...
To ano, já spíše ale poukazoval na fakt, že Japonci neměli stavět JE na svém území vůbec. Já vím, můžete namítnout po bitvě je každej generálem.... aneb dokud se to pořádně nezatřese, dejte nám pokoj. Jenže teď vzniká hysterie a následky se dotknou všech a všude. [mrknutí jedním okem]

241392

10.04.2011 16:42

Argentina 1.část

RE: René, není ti stydno, poslat takový příspěvek, plný překlepů?

jen tak 97.?.?.?

>Zajímavý kryptogram nakonec. Copak to asi "pěkného" znamená?
>Docela to brní na ruku. [mrknutí jedním okem]

René, to byste musel znát pana Arkana od začátku. Akorát nevím, zda neudělal překlep v tom "Have a nice day and TYFSKM" a nemělo správně být : TYFSAK =Thank You For Shopping At K-Mart
[chechtot]

241453

11.04.2011 15:33

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

jen tak 97.?.?.?

> Ani neprovedli s uranovou pumou pokusný
>výbuch - a na Žaponce ji hodili jako první. Něco tam
>falíruje, v tom manhattanském projektu.
Ale ten pokus byl proveden 16. července 1945 a byla to bomba s uranem. Výbuchu se mohl zúčastnit jediný, pečlivě vybraný novinář. W. L. Laurence z deníku New York Times pozoroval explozi z devět kilometrů vzdáleného bunkru. Později svůj zážitek popsal takto:

Je 16. července 1945, stojíme v poušti Alamogardo. Domorodci tomuto místu říkají Jornáda de muerto - cesta mrtvého muže. Atomová puma je umístěna na kovové konstrukci v místě, které je nazýváno SITE "S". Atmosféra je napjatá, příliš ji neodlehčil ani Enrico Fermi, který začal uzavírat sázky, zda výbuch opravdu spálí atmosféru na celé planetě. Velící důstojník se podíval na hodinky a zmáčkl odpalovací tlačítko.
5:29:35: Atomová puma je na dálku odpálena. Výbuchem se spojují dvě podkritická množství uranu a vytvoří v tom okamžiku množství kritické. Pak pečlivě zaznamenával, co se děje:
"Byl to východ slunce, jaký svět ještě neviděl. Obrovské zelené superslunce, které se ve zlomku sekundy vyhouplo do výšky přes 3000 m a stále stoupalo, až se dotklo oblak, ozářilo ohromujícím jasem okolní zemi i oblohu“.
Ze země stoupá do úžasné výše zelená koule. Vzniká ohnivá koule podobná Slunci o průměru větším než jeden kilometr. Barva této koule přechází od zelené až po nachovou. Nad pouští víří ohnivé peklo.
Podobně nadšené byly i reakce přítomných fyziků. Většinou jásali, jen opatrný Fermi s oslavami raději chvíli počkal, aby zkontroloval, jestli nehoří atmosféra. Pocity všech vyjádřil jeden z asistentů, Thomas Farrell, když řekl: "Pánové, timhle končí válka.“ Slavnými větami se to tam tehdy jen hemžilo. Hlavní tvůrce jaderné zbraně Robert Oppenheimer odcitoval větu z indického eposu Bhagavad-Gita: "Jsem Smrt, ničitel světů,“ pronesl. Asi nejvýstižněji situaci vystihl situaci Kenneth Bainbridge (vedoucí pokusu), který prohlásil: "Teď se z nás stali pořádní zkurvysyni.“

241507

12.04.2011 09:04

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

jen tak 97.?.?.?

>V testu Trinity bylo užita Pu nálož, právě z důvodu
>problémů připravit čistý U235.

Mně zmátlo, že zde dole v odkazech psali, že tam byl použit uran 235 a plutonium.
Nějak jsem vydedukoval, že byl ten U v převaze jako je tomu v těch MOX reaktorech... Ale když to čtu pozorně, v převaze tam bylo Pu.
[zahanbení] [zahanbení]
http://nuclearweaponarchive.org/Usa/Tests/Trinity....
http://en.wikipedia.org/wiki/Trinity_%28nuclear_te...

241567

12.04.2011 09:37

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

jen tak 97.?.?.?

>To co píšete má hlavu a patu, ale měl bych otázku. Termický
>rozklad vody na vodík a kyslík probíhá za poměrně vysoké
>teploty 2500-3000 °C, ale aby so posunula rovnováha ve
>prospěch rozkladu je nutné vázat kyslík. Oxidy uranu a
>plutonia ho vázat nebudou Lavoisier to provedl už roku 1783,
>kdy se vodní pára rozložila na do červena rozžhaveném
>železe, za normálního tlaku to odpovídá zhruba 700-800 °C.
>Jistě pancíř pláště reaktoru má tloušťku dva metry,
>takže lze očekávat, že se celý takhle neprohřeje a ocel
>neztratí kontsrukční pevnost. Na druhou stranu to znamená,
>že uvnitř bylo teploučko a muselo tam horko nějakou dobu,
>než se nám rozložilo dost vodní páry a způsobilo to silný
>výbuch. A muselo tam bý o hodně tepleji než teplota do
>červena rozžhavené oceli. Jak dlouho to asi trvá než se nám
>prohřeje do červená svrchní část masivního ocelového
>pancíře víceméně natlakovanou vodní párou, aby došlo k
>posunu rovnováhy při termickém rozkladu vody?
Takhle jsem původně uvažoval taky a dospěl jsem ke stejnému závěru. Totiž to, že pokud tam došlo k termickému rozkladu vody, musel by se reaktor teplotou ca 3000°C roztavit. Jenže, napadlo mně, že posunout tu rovnováhu rozkladu a vázat kyslík by mohly zirkoniové tyče. Zirkonium s kyslíkem reaguje při takových teplotách docela ochotně. Potom by ta teplota rozkladu mohla probíhat zhruba při teplotách okolo tak 1200°C (a víc) a reaktor by roztavený být nemusel. Každopádně ale jsem přesvědčen, že je nepoužitelný. Ty tyče asi natavený budou.
Jinak teplotu ca 700°C ustojí ty materiály pláště reaktoru i potrubí v pohodě. Jedná se o žárupevné materiály. Ale 1200°C a víc už asi těžko. To už nastane značná ztráta pevnosti. Tloušťka stěny reaktorové nádoby není 2 metry, ale to opláštění z těžkého betonu ano. Ty trubky vycházející z reaktoru mají stěnu tak 10cm. Tlak vydrží obrovský, určitě 1000 Atm. do teploty 650°C. Takový tlak tam snad být nemohl, jsou tam pojistné ventily. Ale ten výbuch té budovy tam byl mohutný, až se mi nechce věřit, že to byl jen vodík.

241568

12.04.2011 14:09

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

jen tak 97.?.?.?

>Kolik toho kyslíku se muselo vázat, aby nám to tak mohutně
>bouchlo?
To je právě ta otázka. Není dostatek informací přímo z místa havarie, takže můžeme pouze spekulovat. Nicméně ta oxidace zirkoniových slitin je podmíněna řadou faktorů. Jak teplotou, tak čistotou okolní vody a také ozářením. Podívejte se sem:
http://prod.sandia.gov/techlib/access-control.cgi/...

241599

12.04.2011 17:49

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

jen tak 97.?.?.?

Ano, to všechno by mi teď bylo jasné. Nebyl jsem si jist s tím vývinem vodíku, ale Vaše vysvětlení se mi jeví správné.
Před asi 25 lety jsem pracoval na JE, ale moc jsem se o tyto věci nezajímal a taky se mi hodně už vykouřilo z hlavy. Ale o to nejde.
Mám otázku jak je to s tou odpouštěnou párou přes pojistné ventily, spolu s tou explosívní směsí vodíku a kyslíku??? Kam se to odpouští??? Předpokládám, že to není jako u toho papiňáku v domácnosti a nepouští to do prostoru budovy, ale ven, kde to nemůže explodovat v uzavřeném prostoru. Jak je ale potom možné, že to explodovalo v budově, kterou to dokonale rozmetalo? Nebo se to pouští do prostoru budovy reaktorového sálu? Když tedy připustím, že reaktor zůstal těsný. Můzete to vy (nebo kdokoli znalý) objasnit?

241628

13.04.2011 15:49

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Milujem katastrofisticke scitavanie = nemam rad expertov, rovnako jadrovych ako aj insitnych

jen tak 97.?.?.?

Jo, ty odkazy jsou OK. Taky jsem stejného názoru na podstatné věci. Já pouze nějak přehlédl fakt, že oxid zirkonia působí jako katalyzátor teplotního rozkladu vody. To vysvětlil Dan. Jestli chcete studovat vlastnosti zirkoniových slitin a jejich vývoj a důvody jejich použití pro konstrukci palivových článků JR, jejich svařování, (čímž vzniká další komplikace a zdroj problémů, protože tam vznikají teplem ovlivněné zóny a mění se struktura atd..), tak odkaz je tady:

http://www.antinternational.com/fileadmin/Products... [mrknutí jedním okem]

241728

15.04.2011 17:27

Potřebujeme nového Erharda

RE: Nemecko bez zidu

Spřízněná duše 97.?.?.?

Bohužel, všechno je pravda, tak jak jste napsal.

241936

16.04.2011 05:38

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Teorie veřejnost nezajímá...

jen tak 97.?.?.?

>Znovu hláška od Acrobat Reader, že je poškozený soubor a
>nemůže být opraven. Škoda docela bych si to rád prohlídnul.
René, asi bude chyba ve Vašem PC. Vzpomínám si, že jste mi totéž napsal na můj odkaz. Mě to normálně funguje

http://www.jaif.or.jp/english/news_images/pdf/ENGN...

241962

16.04.2011 13:17

Na setkání BRICS řeknou „ne“ agresi v Libyi

RE: Trapné divadlo

jen tak 97.?.?.?

>Takže jejich činnost teď je značně pokrytecká. Nikdo v tom
>neviděl porušování mezinárodního práva a najednou
>prohlédli? Nehledě na to, co si myslím o Kaddáfím, je
>důležité zachovávat určité principy, ovšem chartu OSN jsem
>nečetl, nejsem schopen říci, zda je tam klauzule, která
>umožňovala akci v Libyi.
Z hlediska mezinárodního práva jsou současné akce zemí NATO nezákonné. Ochrana lidských práv, práv obyvatelstva v případě jeho hromadné likvidace, je ze strany Rady bezpečnosti OSN opodstatněná. Rada bezpečnosti přijala usnesení a přiznala v něm: nepřipustit použití letectva Kaddáfího proti povstalcům. To, co nyní podnikají země NATO, značně přesahuje rámec toho, co obsahovala rezoluce Rady bezpečnosti. Je to zkreslení té myšlenky, kvůli níž se tato rezoluce přijímala.
V podstatě je to, co se odehrává v Libyi, hrubým porušením mezinárodního práva. Přichází stále víc informací o tajných dodávkách západních zbraní povstalcům. Ani námořní blokádu aliance nikdo neschválil. A pokud je známo, nedostali Libyjci, kteří začínají pociťovat nedostatek potravin, ani z USA, ani z Evropy ani jediný balíček. Zato je zabíjejí bomby NATO.
Situace v Libyi připomíná balkánské události z konce 90. let. A je dost dobře možné, že Kaddáfího očekává osud Slobodana Miloševiče. Pokud ho nezabijí už doma v Lybii. Bombardováním Srbska tehdy "přesvědčovali" Miloševiče, aby přistoupil na mírovou dohodu. Bombardováním převážně civilních cílů a obětmi přes 3000 civilistů si vynutili mír. To je mi tedy pěkná logika a to samé se děje v Lybii.
[bliji]

241984

17.04.2011 13:14

Obama hodlá uznat palestinský stát v hranicích z roku 1967

RE: má to Obama spočítáno?

jen tak 97.?.?.?

>já pouze reaguji na příspěvky pohádkářů o židospiknutí
>které prostě z hlediska elementární logiky plavou na vodě
>tot vše

Pane, to je stará známá věc, že ten kdo disponuje financema, vlastní sdělovací prostředky, průmysl a banky, ten je pánem situace. To je elementární logika. A to, že tady doposud existují oposiční stránky jako Zvědavec ap., to nemusí být navždy. Sledujte situaci a zjistíte, že ta pravidla diktovaná určitou (sionistickou) skupinou směřují čím dál víc k potlačení svobody názorů. Dneska už jsou i zákony na to, jakou pravdu smíte vyslovit. Jestli vám toto nedochází.... váš problém.

242054

17.04.2011 13:49

Obama hodlá uznat palestinský stát v hranicích z roku 1967

RE: má to Obama spočítáno?

jen tak 97.?.?.?

>ale já nemám v úmyslu na cokoli odpovídat
>nevím proč bych to měl dělat
Proč jste to tedy dělal doposud? Valíte sem jeden článek za druhým a najednou nic?

>každý si může informace najít a a analyzovat problém je v
>tom že tohle ovcím moc nejde ovce umí jen "žvejk žvejk" to
>co dostanou do žlabu

>prooč bych měl někomu něco strkat do žlabu a nota bene ho
>přesvědčovat? každý svého myšlení strůjcem

>a ty narážky na "ješivu" nebo co jsou vážně směšné
>představ si mirdo že já ani nevím co to je [mrknutí jedním okem]
Koho tady považujete za ovci? To napadne každého, že když sem píšete svoje úvahy, že tím chcete dotyčného přesvědčit. Minimálně o tom co jste napsal. Pokud ne, co to tedy má za smysl? To pozbývá veškerou logiku. Směšné je tvrdit opak.

242056

18.04.2011 16:03

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: Proc zrovna ochuzeny uran ?

jen tak 97.?.?.?

>O vojenstvi se zajimam dost dlouho a koukam jako vejr. Je sice
>pravda, ze pouziti munice z ochuzeneho uranu je hodne
>kontroverzni, ale prave proto prechazeji armady NATO uz delsi
>dobu na wolframove projektily. Ale i tech se pouziva kvuli jejich
>hmotnosti jen na probijeni panciru a nekterych opevneni. Pouzit
>DU nebo wolfram na niceni letectva, protiletadlove obrany nebo
>budov by byl uplny nesmysl. At uz v Lybii nebo v Iraku.

Tak snad abyste ten nesmysl vyvrátil. Mám informace, už z doby obou válek proti Iráku, Afghanistanu i z války proti Jugoslávii, že DU munice byla použita jak v protitankových střelách, tak v řízených střelách Tomahawk, kde je přes 3kg. ochuzeného uranu. Ostatně, popisuje to V. Zajíc zde:

http://vzajic.tripod.com/6thchapter.html

Obojí je používáno dnes proti Lybii, nebo ne? Moc bych se divil, že by tomu bylo jinak zrovna v Lybii. Na ten wolfram už přecházejí nějak moc dlouho, jestli vůbec, můžete doložit, že tomu tak vůbec je a odkdy?

242136

19.04.2011 17:45

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

jen tak 97.?.?.?

>Zkuste is někde sehnat
>práškové olovo a uvidíte, že to sedimentuje docela rychle. A
>uran je ještě výrazně těžší.

Všechno záleží na velikosti částic rozptýlených ve vzduchu. Když budou dostatečně malé, řekněme ve formě aerosolu, tak se tam udrží velice dlouho. A shořením DU dochází k extrémně velkému vývinu tepla a vzniku velmi jemného dýmu oxidů uranu.

>Kolem silnic je doposud poměrně hodně olova, lidi navíc
>desítky let baštili ovoce ze stromů na krajích silnic... a
>co? Mělo to nějaké dramatické následky na populaci?

To ale hodně zlehčujete. Toxicita U je daleko vyšší než Pb....
Podle WHO, v oblastech, kde byla DU munice použita prudce vzrostlo množství rakoviny, v některých místech až o 350%, u dětí místy až 1000%. Vyskytuje se leukémie, rakovina lymfatických žláz, jater a mnohé další. U některých jedinců dokonce dochází k výskytu několika různých druhů rakoviny součastně.

http://www.trivis.info/view.php?cisloclanku=200607...

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1838&a...

242217

19.04.2011 19:14

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

jen tak 97.?.?.?

v odkazu došlo k chybě, sorry. Zde by to mělo být OK.

http://www.trivis.info/view.php?cisloclanku=200607...

242232

20.04.2011 17:01

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

jen tak 97.?.?.?

Máte zajímavý názor ( s něčím bych i souhlasil), ale ono se to v praxi dělá tak, že povrch toho uranu se opláští (pokovuje) jiným kovem a tím se zamezí emisi alfa částic. Potom je pro okolí bezpečný. Docela pochybuji, že ten kryt vašeho přítele z DU taková opatření nemá.
Ve všech výrobních závodech v USA, kde se zpracovává DU jsou přísná opatření jako při zacházení s radioaktivním materiálem. Pracovníci musí používat speciání oděv, respirátory a každá tříska při třískovém obrábění se musí sebrat a uložit do spec. kontejneru a dokonce i ta použitá chladící kapalina při třískovém obrábění se nesmí dostat ven z fabriky.
Takže mi vysvětlete, proč celá taková atrakce, když podle vás je DU, co se týče radioaktivity naprosto neškodný a vy byste si na něm klidně ustlal. [smích]
No a v místech, kde toto svinstvo bylo použito, tak tam prokazatelně k zvýšeným výskytům rakoviny a porodům deformovaných dětí dochází.

Pokud vás zajímá víc a čtete v angličtině, vynikající kompilát informací o DU zpracoval Vladimír Zajíc z Brookhaven National Laboratory.

http://www.ratical.org/radiation/vzajic/vzajic.htm...

http://www.ratical.org/radiation/DU/

242293

05.05.2011 18:07

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: dovolím si oponovat

Občasný čtenář 97.?.?.?

>Je samozřejmě důležité pochybovat a kriticky myslet.
>Považuji to za mandatorní a elementární součást svého
>bytí. Nicméně vyjdu-li pro zjednodušení ze skutečností,
>které lze mít za pravděpodobně odpovídající skutečnosti:
>proběhl útok na WTC, zemřeli lidé; útok naplánovala a
>realizovala Al Kajda; vrcholným představitelem Al Kajdy byl
>Usáma;, tak považuji za zcela legitimní, že byl v zásadě
>jakýmikoli prostředky zlikvidován.

Klidně to mohlo být jinak. Útok na WTC mohla naplánovat v podstatě tajná služba země, která pomocí agentů vmanipulovala Usámovu Al Kajdu do provedení té akce. Arabský svět je v podstatě na Ameriku naštván za její podporu Israele, takže logicky by se dalo předpokládat jejich touhu po pomstě. Možná stačil jen tip. Pokud vím, sám Usáma se k tomu ale nikdy nepřiznal. Takže těžko tvrdit, že to byla jeho plánovaná akce. Každopádně útokem na Ameriku se dokázalo vzbudit protiarabské cítění Američanů a ospravedlnilo to jejich následné akce. Kdo na tom mohl mít největší zájem? A kdo měl největší zájem ho zlikvidovat, aby nemohl promluvit?

243429

07.05.2011 15:00

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Dopis čtený u soudu jako důkaz obžaloby:

jen tak 97.?.?.?

Ale taky je zde publikováno spousta příspěvků, které, dejme tomu, vyvracejí to, podle čeho byl pan editor Zvědavce souzen. Totiž to, že zde publikoval překlad článku s kterým se ani podle jeho slov neztotožňuje. Takže se zde objevují nejenom, podle vás hanobící, ale rovněž příspěvky objektivní a vyvracející ty hanobící články. Tomu, alespoň já, říkám vyvážená diskuse. Hledal jsem ve starších článcích a našel třeba tyto:
http://www.zvedavec.org/nazory_1568.htm#ptr103515
http://www.zvedavec.org/nazory_1505.htm#ptr93715
http://www.zvedavec.org/nazory_1505.htm#ptr93681
http://www.zvedavec.org/nazory_1505.htm#ptr93575
http://www.zvedavec.org/nazory_1505.htm#ptr93446
http://www.zvedavec.org/nazory_1489.htm#ptr90876
http://www.zvedavec.org/nazory_1489.htm#ptr90723
http://www.zvedavec.org/nazory_1489.htm#ptr90713
Podle vaší logiky asi měly být vymazány??? Jak to, že tady jsou??? Čiší z vás zaujatost!
Kromě toho, podle původní deklarace o lidských právech by toto trestné být nemělo a třeba v USA by za toto nikoho nesoudili. Ale jak praví rčení - poturčenec horší Turka, že?
10. prosince 1948 Valné shromáždění Organizace spojených národů přijalo a vyhlásilo Všeobecnou deklaraci lidských práv. V originálním znění nikde není dodatek, že podrobnosti stanovuje zákon.
Article 19.
Everyone has the right to freedom of opinion and expression; this right includes freedom to hold opinions without interference and to seek, receive and impart information and ideas through any media and regardless of frontiers.
Překlad:
Článek 19.
Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu; toto právo zahrnuje svobodu zastávat názory bez zasahování a vyhledávat, přijímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoli prostředky a bez ohledu na hranice.
Teď se podívejte co z toho udělali v Kocourkově:
Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.
(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.
To si tam vpašovali ti, kterým původní deklarace nevyhovuje a potřebují vlastně její znění změnit. Ta deklarace totiž by správně měla být nadřazena všem zákonům a dodatkům.
Je velmi smutné, že si někdo musí uzákonit patent na pravdu, místo toho, že by měl případné nepravdy argumentačně vyvrátit.

243649

21.05.2011 16:21

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

Do určité míry souhlasím. V chybách projektu to nebude. Největší problém vidím v tom, že na území Japonska ty JE neměly být vůbec. Několik km potrubí by sice možná zachránilo strojovnu a čerpadla před tsunami, nicméně by mohlo být zničeno zemětřesením tak jako tak... Ono potrubí o průměru 2m je dost náchylné na pohyb zemských vrsrev...

244455

21.05.2011 17:06

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

> China Syndrom zajímavý
>film, že ano? Už to je nějaký pátek, co jsem to viděl, ale
>tam se měli reotgenovat sváry trubek chlazení jestli si dobře
>pamatuju, ale bylo to moc drahé.....


No, já nevím, René. Někdy není dobré do detailu věřit úplně všemu. Já jsem na JE pracoval a vím, že všechno je velmi přísně zkoušeno, kontrolováno a protokolováno. Že by si někdo "lajznul" nerengenovat sváry, ačkoliv měly být? Nějak si to nedovedu představit. Nyní pracuji jako AWS (American Welding Society) inspektor v jedné firmě, která vyrábí zařízení m.j. i pro JE i do té Číny ale taky třeba i pro urychlovač CERN. Nedovedete si představit přes kolik kontrol a protokolů vše kolem kvality a spolehlivosti musí projít a kde všude je k tomu agenda. To obejít prakticky není možné. Můj názor.

http://nuclearstreet.com/nuclear_power_industry_ne...

http://www.velan.com/ignitionweb/data/news/452/fil...
[smích]

244456

22.05.2011 06:20

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

Promiňte, že se vmísím. Souhlasím s vaším názorem až potud:
> Co nás může udusit je jedovatý
>kysličník uhelnatý (CO), který vznikne nedokonalým
>spalováním uhlovodanů, ať už dřeva, nafty, benzínu a jeho
>plynných substancí, včetně zemního plynu - metanu. Důvodem
>nedokonalého spalování je nedostatek kyslíku v hořáku, nebo
>v případě spalovacího výbušného motoru, je to nedostatek
>kyslíku v zápalné směsi.
Trochu bych to upřesnil. To co jste uvedl, platí v uzavřených prostorách, kde by se CO mohl nahromadit. Venku v přírodě sice CO je trvale přítomen, ale v nepatrném množství. Tak nepatrném, že akutní otrava z obsahu CO ve vzduchu co venku dýcháme nehrozí. Tedy pokud zrovna nevdechujete zplodiny přímo z nějakého výtoku spalin. [smích]
CO vzniká v přírodě především fotolýzou oxidu uhličitého, tj. působením ultrafialového záření na CO2, nebo jako produkt nedokonalého spalování uhlíkatých paliv. Je také obsažen v sopečných plynech. Ve velkých městech se hladina zvyšuje provozem vozidel se spalovacím motorem. Zavedením řízených katalyzátorů u vozidel s benzínovými motory se emise oxidu uhelnatého v poslední době spíše snižují. Významnou příčinou vystavení oxidu uhelnatému je kouření. Lidé kouřící cca 20 cigaret denně mají v krvi asi 4 až 7 % hemoglobinu zablokováno působením CO.
>Taky se tomu říká - "chudá
>směs". Ale tohle, jako odborník na výfukové systémy jistě
>víš?
Zjevně to myslíte správně, ale je to právě naopak než jste napsal. Právě spalováním bohaté směsi, tj. přebytku paliva a tudíž nedostatku kyslíku potřebného k dokonalému spálení uhlíkatého paliva na CO2 a případně vodu, pokud tedy hovoříme o uhlovodících, alkoholech ap.
[smích]

244474

22.05.2011 19:50

Pozor na stavění strašáků

RE: nove palivo

jen tak 97.?.?.?

René má pravdu, ta vodní pára má vůbec neúčinnější skleníkový efekt. Ta Nobelova cena Alovi je důkazem toho, že ji lze udělit kdekomu. Jako Obamovi za mír!!! Jo, ještě by ji mohli dát za debilitu světového kalibru tady těm z EPA, za daň z krav, protože produkují methan.....to je vrchol zhovadilosti!!!

http://aktualne.centrum.cz/priroda/clanek.phtml?id... [chechtot]

244501

30.05.2011 13:28

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

jen tak 97.?.?.?

>Autor asi umyslne zapomina ze nez doslo k nejake rezoluci OSN tak
>Kaddafi mesic nelitostne drtil povstalce.Mohl pochopit ze jeho
>zpusob vlady uz maji libyjci plne zuby,chteji zmenu.Ne,zuby,nehty
>se se snazi drzet u vlady,pouziva veskery vojensky potencial jen
>aby ukazal(podle nej)kdo je panem zeme. PRITOM JE TO PRASPROSTE
>SOBECTVI,BEZOHLEDNOT,NESCHOPNOST ROZUMET SVYM LIDEM,URAZENE
>EGO,DESPOTISMUS ATD. Utoky NATO jsou nasledkem ne pricinou.
Je potřeba si položit otázku, kdo jsou ti "povstalci", kdo je podpořil a vyzbrojil. Jestli je to pravda v komentáři pod "gaga 89.?.?.?", tak se nedivím "demokratickým" loupežníkům, že se touží zmocnit se jejich bohatství a tento stav změnit ve jménu "demokracie" jen pro ty vyvolené. Jak by přišlo, aby i obyčejnej smrtelník ve vlastní zemi profitoval z jejího bohatství. Jsem si jist, že stejný osud potká kteroukoliv zemi, která vlastní přírodní bohatství a odporuje jej dobrovolně odevzdat do rukou NWO loupežnické mafie. (Rozumějte podřídit se jejich diktátu za jakých podmínek obchodovat se svým bohatstvím). Nějakými kecy o lidských právech a ochraně civilistů může dnes Západ oblbovat ty, které jim tuto propagandu žerou. Oni snad NATO bomby nezabíjejí civilisty??? O vojenských obětech nemluvě, ale to se nepočítá, to nejsou asi lidi. Oni ti loupežníci NWO už jsou natolik silní a sebevědomí, že už ani tu resoluci, kterou se tady oháníte vůbec nerespektují. Vždyť to je otevřená válka proti suverénní zemi! Copak to nevidíte? Dnes není, bohužel, na světě síla, která by jim v tom mohla zabránit. Celej svět mlčky přihlížel jak vojensky roste potenciál jedné strany (států NATO a USA) a nic proti tomu nedělal. Když někdo dosáhne takovou vojenskou převahu, že si může dovolit přepadnout a beztrestně ukradnout bohatství kterékoliv země, která se mu zlíbí, tak se dnes nemůže divit. Nebo snad někdy někdo věřil, že takový obrovský voj. potenciál je budován k obraně? Proboha proti komu???
Záminka - rozdmychat nacionalismus, protivládní demonstrace, ozbrojená vystoupení povstalců - ta se najde za pár jidáškých grošů vždycky. A když jim k tomu ještě dopomohou připosrané státy, které měly možnost práva veto, nelze se divit už vůbec ničemu. Nemluvě o samotných UN, které jsou dnes de-facto nástrojem loupežnické NWO mafie. [bliji]

Docela bude zajímavé sledovat jak dopadne Cuba, když objevili obrovské množství ropy na svém teritoriu.

http://byznys.ihned.cz/c1-29083910-kuba-se-stane-r...

245114

02.06.2011 14:46

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

jen tak 97.?.?.?

Né, že bych se chtěl zastávat nějak zvlášť Američanů, ale sem tam koukám přes internet na TV z Česka. Když kouknu třeba na Primu a pořad "nikdo není dokonalý" a vidím tamní úroveň vědomostí zejména mladé generace, tak s tou hloupostí té americké to vidím fifty - fifty. [smích]

Mimo téma: Zadejte si http://www.iprima.cz/videoarchiv a klikněte si na "Soukromá dramata 2011 (22)". První část je věnována příběhu, kdy ruskojazyčná mafie koupí v ČR zámek (kam prý má jezdit i Putin) a chce si koupit celou vesnici. Koukněte se jaké methody používá, jak dopadne český člověk ve vlastní zemi a jakou "moc" tam má policie, která mu má pomáhat a chránit ho.... Opravdu to stojí za shlédnutí. Ponechám bez komentáře. Jinak bych musel [bliji] [bliji] [bliji]

245327

02.06.2011 17:53

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

jen tak 97.?.?.?

Zdravím, paní. Určitě ten pořad Prima TV neberu jako obrázek českého národa, to mi věřte. Proto jsem tam taky dal smajlík...
Ale co jsem pozoroval při všech návštěvách od roku 91, co jsem tam zavítal poprvé od dob v emigraci, nemohu si nevšimnout úpadku vzdělání mladé a nejmladší generace oproti době tzv, komunismu, která je teď kdekým zprava očerňována. Může to být ovšem subjektivní názor, nezkoumal jsem celou společnost, pochopitelně. [mrknutí jedním okem]
Víte, díky úrovni vzdělání z doby totality, se velká řada z nás tady v emigraci dokázala prosadit.
Tím zároveň odpovídám panu Moudrostrak. Je to tak, nevzdělaných pitomců tady asi najdete určitě víc ve srovnání s ČR i Ruskem. To určitě nepopírám. Bohužel, myslím, že tento stav US Governmentu spíše vyhovuje. Chtěl jsem jen poukázat, že tento trend je patrný i v ČR.

245339

07.06.2011 14:44

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: Moc pana Editora s anti-ultra technoidskym pristupem nechápu

Islander 97.?.?.?

>Jen se panu Editoru nelíbí neautocensurní nepravicující a
>stát nedemontující téma/obsah (např. Klaus...). A tak hledá
>sukovici: nejprve width >600. Když je dodržuju, tak jejich
>počet (několik denně/týdně je moc!). Pak, že je tam Klaus.
>Pak ...... Je jasné, že panu Editoru neštymuju - na NeZvedavec
>vulgo LehoŽumpa už na to moje "vytěsňování" panem Editorem
>za odlišný názor založili dokonce tread v diskusi.
Je to škoda, že muselo dojít až na vyhrůžky vyloučením. Já čtu Zvědavce úplně od jeho vzniku a pokud pamatuji, byli vyloučeni pouze ti, kteří používali vulgární, urážlivé a osobní výpady proti ostatním účastníkům v diskusích. I když, pozoroval jsem, že některým, jako pánům Táborský, Nohejl, Arkan, Peleška, Hestroy a možná dalším, byl Editory "otráven" vstup na diskuse do té míry, že to vzdali sami, alespoň na určitý čas. Moc bych litoval, kdybyste tohle fórum opustil. Já osobně Vaše příspěvky cením vysoko. Třeba se panu Editorovi nelíbí pouze umísťování těch obrázků, zabírají hodně místa, oproti psanému textu.
[zmaten]

245630

09.06.2011 18:50

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: Vertikály

Islander 97.?.?.?

>Čemu se divíme, když komunisté rozbili ziskové vertikály a
>vytvořili z nich podniky, které by nemohly konkurovat na
>západním trhu. Můžeme byt´ rádi, že podniky jakoŠkoda
>fungují a vypadá to, že fungovat budou.
To je slabá útěcha. Podívejte se taky na jiné. Se Škodou to tak v polistopadové atmosféře divokého západu v období zlaté horečky dopadlo nejlépe, jak mohlo. Nic se nestihlo rozkrást, defraudovat ani vytunelovat (jinými slovy zprivatizovat). Vlastně je to zázrak, že Škoda zůstala zachována jako samostatná automobilka a ponechala si vlastní tvář a charakter přátelského rodinného auta. Podívejte se, jak dopadla např. Tatra, český automobilový diamant, který zářil ještě víc.

245742

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 2

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
396 342,70 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?