Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.03.2011 22:33

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Lin 85.?.?.?

Kristušu... a další "mozek"... [oči v sloup] Neofoukl jste?
Tak předně - neozbrojení demonstranti? Nespletl jste si Bahrajn s Bengházím?
A zadně - pomoci Libyjcům materiálně? To jako myslíte, že jsme jim měla poslat pár kalachů či co? Protože oni jsou totiž "materiálně" co do životních potřeb na tom líp než my tady.
A trochu si o tom najděte víc, než něco napíšete. Ona totiž v Libyii panovala vzácná shoda na obou stranách v otázce cizího zásahu.
A buďte té dobroty, prosím: napiště mi sem přímo, z čeho vyplývá ta vaše nedostižná dedukce o mém "hájení diktátora a masového vraha". Budu vám vděčná.

239921

21.03.2011 17:41

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Lin 85.?.?.?

Tak znovu, protože s úsudkem máte, jak to vypadá, trocha problém...
Začnu od konce:
1) Napište, prosím, z čeho vyplývá váš úsudek o mém údajném tvrzení, že v Libyi panovala pohoda, blahobyt a svoboda.
2) Jestliže shoda, že nechtějí žádný cizí zásah a zvládnou to sami, vyústí v krvavou válku, pak je to čistě jejich věc. Jestliže kdosi mluví "před žurnalisty", pak je otázkou, kdo vlastně mluví. Občan Libye? Nebo imigrant? Nebo najatý žoldák? Vy to víte, já nikoliv. Zvláštní mi ovšem příjde, že někde teče krav v občanských válkách téměř stále - a nic se neděje ani po intervencích "pozorovatelů", kteří jsou se situací srozumění. Tady cca po čtrnácti dnech "celosvětová osvobozující akce". A pak nerozumím, co vlastně píšete. Tj. že jste zásadně proti vpádu a je vám jasné, kdo jsou oni povstalci. Tak proč mě vlastně drtíte, když máme stejný názor?
3) 40% nezaměstnaných? Ale kdeže... Poslední statistiky mluví někde o 19%, což je výrazně méně než třeba v Saudské Arábii. Vzhledem k tomu, že je tam cca 2 miliony imigrantů ( "legálních" občanů na 6 melounů) a část obyvatel tvoří berbeři, kteří těžko budou zaměstnaní někde ve fabrice, nepříjde mi oněch 19% tragické. Moc zvláštní je, kolik je v Libyi zaměstnáno cizinců a že MMF ještě v letošním roce chválil Kaddáfího za "ambiciózní reformní agendu a silnou makroekonomiku" . Takže? Komu mám věřit? Vám nebo MMF?
4) Humanitární organizace se podle mého ještě ani nestačily rozkoukat (takový to byl fofr), natož "něco pro Libyii" zorganizovat. A fyzicky? Abych tu zbůhdarma netlachala? Omotat hlavu arabášem, opásat se granátama, do ruky kalacha? Takhle mám pomáhat? A "mám problém", víte? Já totiž konkrétně v Libyi nevím, za koho bych vlastně měla cedit krev.
5) Trvám si na svém, že v Libyii nebylo žádných "neozbrojených civilistů". Jestli se nepletu (děje se toho moc), média nás krmila historkou o Kaddáfího stíhačkách, střílejících do ubohých demonstrantů (což je blbost i pro mě, nevojáka).
6) (konečně) Zdá se vám neslušná kousavá ironie? Ale božínku... pán je citlivka. Tak abyste věděl, opačný názor je mi vítaný. Co ovšem nevítám je neschopnost úsudku a podsouvání (mi) nikdy nevyřčeného. Vkládáte mi do úst něco, co jsem nikdy neřekla a to pouze na základě vaší vlastní (podivné a fantazijní) dedukce. Já nemůžu za to, co vaše hlava produkuje a jak si moje slova překládá. A pak pálí rovnou od boku.

240006

21.03.2011 18:02

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Lin 85.?.?.?

Pane Baki, i já jsem ráda, že se shodneme v základních rysech. Kaddáfí je (asi) bez diskuse "politik", který má do anděla hodně daleko. Co mi ale nejde pod nos je právě ono "diplomatické chování", viz třeba Francie a Itálie. Kaddáfího prachy jim nesmrděly a ropa už vůbec ne. Používali Libyii i jako "odkladiště pro imigranty" , posílali zbraně, velebili do nebe. A domnívám se, že Kaddáfího největší chybou bylo, že odmítl "privatizovat". Ale to je můj soukromý "dojem", nic ofic. Však ona nám budoucnost dá lepší odpovědi na otázky. [smích]
Každopádně děkuju za diskusi i za přístup. Mějte se fajn. [smích]

240008

22.03.2011 20:00

Strategie zničení Libye

RE: Demagogie...

Lin 85.?.?.?

Eh... máte pravdu. Ale pouze v názvu svého příspěvku. Skutečně je demagogický. Podívejte se, prosím, jaké zřízení je v Libyi. Dál se také podívejte do wiki (snad není pro vás také demagogická), co tam o K. píšou. Mj. i toto:
"Základem jeho hospodářské politiky bylo znárodnění ropných rafinérií. Zakázal také alkohol a hazardní hry. V době, kdy přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10% na 88%. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni (před jeho nástupem k moci bylo 10% Libyjců slepých, v některých oblastech polovina lidí trpěla trachomem, více než třetina kojenců umírala do jednoho roku). Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na kontinentě (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice). Veřejný dluh je druhý nejnižší na světě."
Takže - podle vás rozkradl a Libyjci mají kulový?
Jestli vám toto nepostačí a jestli zvládáte ekonomické texty, podívejte se ještě na tohle .
No... a jestli vám nestačí ani tohle, pak si přečtěte ještě další text a (možná) začnete tušit, odkud fouká vítr "revolucí".

240071

22.03.2011 23:49

Strategie zničení Libye

RE: Demagogie...

Lin 85.?.?.?

[velký smích] Charles u soustruhu... [velký smích] Jinak - některé "klepy" (= neověřeno) říkají, že opravdu Libyjců (občanů) je mezi povstalci asi třicet. [velký smích]
A děkuju = za pobavení a skvělou reakci. [smích]

240096

24.03.2011 17:08

Obama vyhlásil Libyi neústavní válku

RE: Byla tady zmínka, že cílem má být i destabilizace Ruska.

Lin 85.?.?.?

Děkuju za odkazy, přečtu večer. Myslela jsem si, že takový diplomat, označovaný ve své branži jako "první třída", asi těžko ze sebe vypálí - jsi zrádce. A tak to taky je. [smích] Rusko skutečně hodně tratí, protože již uzavřené kontrakty byly velmi zajímavé a nedá se nad nimi jen tak mávnout rukou. Teď je jejich "osud" velice nejistý.

240224

25.03.2011 22:10

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

Na tento čánek je i "protičlánek"

Lin 85.?.?.?

Ve stejných blogových vodách vyšel i jiný článek, jakási "reakce" na tento. Světe div se (nebo spíš nediv) - Patrik byl "jen" obětí loupežného přepadení, ale Natálce chtěli rovnou vyvraždit celou rodinu. A aby toho nebylo málo, máme my, kteří dáváme rovnítko mezi oba případy (jsem to i já), smýšlení jako "stavitelé spalovacích pecí" [zmaten] . Udělat z "Natálky" holocaust - to už snad ani není o bujné fantazii nebo hlouposti...
No... autor "protičlánku" je podle profilu otcem, takže velice by mě zajímalo, co by psal, kdyby v kůži Patrika bylo jeho vlastní dítě.
[oči v sloup]

240335

25.03.2011 22:24

Strategie zničení Libye

RE: Dobre...

Lin 85.?.?.?

Můj ty tondo kolenatej... [oči v sloup] Ty ses nám prostě demokraticky pomátl, jinak si to neumím vysvětlit. Tak on tě Kaddáfí ohrožuje? Nebo "my se svejma názorama"? Ťu ťu ťu... malej bojavej... Zklidni hormon a dej se do klidu. Když se bojíš, tak to nečti.

240336

27.03.2011 10:39

Víme, co chceme?

Asi víme, jen neumíme prosadit

Lin 85.?.?.?

Pane Lhotáku, tentokrát se mi článek líbí a rozumím mu. Nemám moc co dodat... Bojkotuju volby, protože mi moje svědomí nedovoluje dát jakýsi mandát oněm lidem "ve výběru". A pak - pro naši "demokracii" by určitě nevyznělo dobře, že má mandát třeba jen dvaceti procent lidí (podle mého stačí už míň jak půlka a již je zpochybněná ona "demokracie volené vlády", pak by se lehce dala nazvat diktaturou). Sledovala jsem, jak vztekle reagují na nízkou volební účast a manipulují řečmi o "neodpovědnosti voličů" atd. Což je pro mě signál, že dělám dobře, když k volbám nechodím. [smích]
Jinak - ke Slovanským védám není co dodat. Do podrobnějšího "studia" jsem se vrhla teprve nedávno (nerada přebírám někým předžvýkané věci) a musím říct, že co nacházím, mě oslovuje a mnoho mých otázek vysvětluje.

240490

27.03.2011 11:12

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Černochům sociální dávky, mesticům zase imigrantskou aminu

Lin 85.?.?.?

Asi vím, co si "slibují". Podle mého je cílem úplně rozvrátit naše povědomí o spravedlnosti nebo lidských právech. Jestliže nahlodáte a převrátíte význam "dobré x špatné", pak je velice lehké obvinit vás z čehokoliv. Neumím to výstižně napsat, aby bylo pochopené. [oči v sloup] Už teď jsme jako (zatím) majoritní většina uťáplí, že se div neomlouváme zloději, který nás přepadne, zmlátí a okrade. Někteří už takové "příhody" ani nehlásí. Soudy svými výroky vysílají jasné signály, že právo je slepé. Stáváme se bezmocnými ve společnosti s takto nastavenými pravidly. Protože dovolání se práva (a jeho vymahatelnost) je jedním ze základních předpokladů soužití lidského společenství. Naše bezmoc a nejistota, jak kdo náš čin posoudí, je podle mého oním cílem. Na příkladu: do bytu se vám vloupá stokilový rambo, vy, padesátikilový na něj vezmete palici a podaří se vám ho zranit = viník jste vy a zloděj je oběť, neboť jste použil "nepřiměřenou obranu" (= on měl jen "holé ruce" a vy palici).
Až bude na lopatkách majorita, s minoritou si nějak poradí (a obávám se, že ne příliš košér).
K takovémuto "povědomí práva" napomáhají na diskusích typu iDnes různá "komanda", což je krásně vidět i pod článkem p. Olšera. Nálepkování "nácky" (jindy komouši, rasisty, nemakačenky, důchodci, závistivci - podle toho, co se hodí) na každý jiný než "správný názor", bez argumentace, je toho důkazem. Cílem je odradit každého, kdo si "dovolí" psát (a myslet) jinak, než je dovolené.

240493

27.03.2011 11:13

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: nemůže to být

Lin 85.?.?.?

Ano, podle mého JE to součástí promyšlené taktiky.

240494

29.03.2011 20:09

Daně, daně a zase daně

RE: Drahý autore článku, pleteš se, v ČR je degresivní daň a to již několik let!!!

Lin 85.?.?.?

K tomuto výčtu by se hodilo ujasnit, že ne všechny daně "sežere" stát, ale žijí z nich také obce a kraje (hlavně z daní přímých). U takové daně z příjmu FO (pokud jste podnikatel) dostane vaše domovská obec cca 50% a cca 20% Kraj, kam patříte. Podobné je to u DPPO. (postačující vysvětlení zde . S vybraným zdravotním pojistným hospodaří zdravotní pojišťovny. Horší je to s vybraným sociálním pojištěním, protože to, bohužel, není od "sametu" oddělené od státního rozpočtu (po "sametu" byl tento fond předán jako přebytkový). Proto se pořád křičí o prázdném důchodovém fondu, protože ho vlastně vlády začleňují (a rozfrcají)do každoroční rozpočtové agendy. Možná jste si všimli, že tzv. "socko" obsahuje 3 složky = důchodovou platbu (=na důchod), platbu na "hmotné zabezpečení" (= na podporu v nezaměstnanosti) a nemocenskou platbu (na dávku v nemoci). Pokud by byla alespoň důchodová platba přísně oddělená od státního rozpočtu, byla by přebytková a ne schodková a nemuselo by se vyhrožovat, že "nebude na důchody". Bohužel, nemám nikde odkaz, ale vypočítali to ekonomové.
Nakonec jedna malá rada pro ty, kteří letos splní podmínky pro odchod do důchodu: pokud byste měli být důchodci po 30.09., požádejte raději o důchod dříve, protože od 01.10. platí nový výpočet, který je horší. Takže se vám vyplatí jít do důchodu třeba o pár měsíců dřív. A další, již rok stará "věc pro praxi": nyní již není odchod do důchodu(=přiznání a výplata důchodu) automaticky ukončením vašeho stávajícího pracovního poměru. Takže - zaměstnavatel se vás "musí zbavit" výpovědí a od toho se také odvíjí nárok na odstupné.

240688

29.03.2011 21:51

Víme, co chceme?

Volit nebo ne?

Lin 85.?.?.?

Argument (posutp), že raději volit opozici nebo malé a neznámé strany, se o minulých volbách plně "osvědčil", takže tu máme ještě horší skvadru, než byla. Čeho jste docílili? Myslíte, že o dalších volbách to bude jiné? "Systém" se nám stačil po sametu pěkně zabetonovat (třeba fakt, že není určená procentuelní hranice voličů), takže dneska je parlament institucí, která jediná "může". Senátorské nebo prezidentské tanečky jsou úplně k prdu, protože zamítnuté se vrátí do parlamentu a ten si opět schválí (a tím i prosadí). Navíc - i pokud se vám podaří prosadit ve volbách nějakou novou stranu o dostatečném množství poslanců, není jisté, že bude moci cokoliv prosadit (viz nynější situace ČSSD).
Tento "systém" se dá rozložit jen zevnitř a třeba i nevyužitím práva volit. Oněch případných 20% bude sice podle současných zákonů "legitimní", ale dá se zpochybnit a třeba i vyvolat změnu volebního zákona. Jinak to vidím už jen na demonstrace nebo stávky (což je také náš legální nástroj).

240696

30.03.2011 21:01

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Lin 85.?.?.?

Nechci být rejpavá, ale zaráží mě už jen obrat "živím množství lidí". Vy? A není to takhle náhodou obráceně? Ti lidé pracují na vás a vy jim dáváte pouze část toho, co vám svou prací vydělají. Vy jim zajišťujete práci, ale neživíte.
Ohánět se daněmi v případě nízkých zisků u živnostníků je tak trochu blamáž. Živnostník by svou práci nedělal, kdyby mu nevynášela nebo neposkytovala alespoň standartní obživu. Nevykazují zisky, protože konkrétně DPFO umožňuje celkem slušné podmínky - viz paušální výdaje. Takže např. řemeslník nebo zemědělec může legálně vykázat 80% paušálních výdajů, ostatní živnosti 60%. Takže co? Např. z 1 milionu ročního obratu má rázem pouze 200 tis. ke zdanění a nikdo se ho neptá, jestli takové výdaje skutečně měl (protože není nutné prokazování konkrétními doklady). A "vykáže" vlastně legálně pouze 200 tis. zisku, ač jeho čistý skutečný zisk mohl být daleko vyšší.
Zaměstnanci jsou na tom daleko hůře, protože těch se na rozdíl od živnostníků nikdo neptá, jaké měli výdaje na své dosažené příjmy a krom několika málo povolených odpočtů zaplatí daň (socko i zdrávko) v plném "výpalu". Ony (podle vás) socky živí především zaměstnanci a ne živnostníci nebo podnikatelé.
No... a v poslední řadě chci připomenout, že konkrétně ona "daň" (= daň z příjmu) slouží také vaší obci např. k provozu škol a školek, na opravy atd. Když porovnám "daňovou mentalitu" Švýcara a Čecha, tak Čech nechce platit vůbec (nebo "ani korunu navíc" ) a Švýcar je na svůj daňový odvod hrdý, protože tím přispívá na chod své domovské obce. Asi tak... (to není vyčtené, to je zkušenost z praxe). Když v české hospodě Franta Flinta hrdinně vykládá, jak zase "vydupal" s daněma, obdivují ho. Když to samé udělá Švýcar, všichni si od jeho stolu odsednou. Pro spravedlnost nutno dodat, že švýcarské obci zůstane z vybrané daně od občanů více, než je tomu u nás.

240751

30.03.2011 22:35

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, máte určitě pravdu v tom, že ani podnikatel nemůže určit mzdu menší, než mu ukládá zákoník práce (=zaručená mzda, odvíjející se od mzdy minimální). Laicky řečeno - nemůžete třeba té pokladní dát měsíčně 8 tis. min. mzdy (nebo 48,10 na hod.), protože i pro vás jako soukromníka platí zařazování zaměstnanců podle katalogu prací (můžete dát víc, nikoliv míň).
Teď se ale dostáváme k onomu vašemu "dobrovolně". Nikoliv dobrovolně, protože stát určil minimální mzdu a ta patří k nejnižším v Evropě. Nad rámec této minimání mzdy jde jen velice málo "soukromých" zaměstnavatelů. Naše milá pokladní by neuspěla ani stávkou, protože její kvalifikace je lehce nahraditelná (na rozdíl od lékařů). Je to něco jako "kartelová dohoda" s účastí státu. A je jen velice málo profesí, které by si mohly foukat a dožadovat se vyšší mzdy formou "dej nebo odejdu, nenastoupím".
Nemyslím, že onen "tlak na růst mezd" by byl příčinou odchodu podnikatelů. Odcházejí jen nadnárodní korporace, ne český podnikatel. Mzda podle mého není příčinou zátěže soukromých zaměstnavatelů. Jsou to hlavně povinné odvody na socko a zdrávko (daň ne, tu si celou zaplatí zaměstnanec sám). Dobré připomenout, že od letoška k tomu přibyla i úhrada 14 dní pracovní neschopnosti zaměstnanci bez nároku na nějaký odpočet od odvodu na socko. Takže stát vlastně vybírá povinné odvody a placení nemocenské zaměstnanci přehodil šikovně na zaměstnavatele, což je další zátěž, která povede k větší neochotě zaměstnávat legálně.

240763

31.03.2011 18:27

Je naše země připravena na výrazné změny?

Je jedno,...

Lin 85.?.?.?

... jestli je naše země připravená nebo ne. Změny jsou totiž tady a to, že je někdo není schopný vidět a vnímat, na tom nic nezmění. Jsme "v tom" prostě rovnýma nohama a až po uši. Proto se také "utahují šrouby" . Uvažovat o politických změnách současnýma očima, současnými prostředky a vycházet ze součané situace (systému) je čiré bláznovství (viz zdejší polemika, kde vlastně vzít ty "spravedlivé a morální" , jestli vůbec jsou a kdo to posoudí). Ještě není všem změnám konec. Šachovnice opravdu budou stržené a jaké budou ty nové, popř. jakými figurkami se na nich bude hrát - nebo zda vůbec nějaké "šachovnice" budou a nenahradí je třeba "člověče nezlob se" - to dneska nikdo neví. Proto se mi jeví uvažování na téma "jsme připraveni" jako zbytečné.

240830

31.03.2011 19:59

Kdo jsou libyjští bojovníci za svobodu a jejich mecenáši?

Pohledy z jiné strany

Lin 85.?.?.?

Na současné ničení Libye a urputnou snahu zbavit se Kaddáfího neměla určitě vliv jen ropa. Již víme, že Libye vlastní největší zásobárnu pitné vody a Kaddáfí již vybudoval unikátní systém na její čerpání. Vypadá to, že své plány o Spojených státech afrických myslel vážně a jako předseda Africké unie podnikal kroky k soběstačnosti. Nejen onen zlatý "poklad", který si prý "nakradl" (chtěl zavést africkou měnu, podloženou zlatem), ale pronajal si také "kus" úrodné půdy na Ukrajině (viz článek z roku 2009 ). Afrika také začala (asi až příliš) spolupracovat s Čínou. Nejen v oblasti těžby a průmyslu, ale např. Kongo pronajalo nezanedbatelný "kousek" své země Číně na zemědělskou činnost.
Když uvážíme, jak je dnes Afrika chudobná, jak často tam řádí hladomor (a humanitární akce jsou spíš zhoršením než zlepšením), jak často vedou kmenové války a jak jsou ony země zadlužené a ožebračované, pak mohl být pro někoho nebezpečný i případný pokus o změnu tohoto stavu.

240838

01.04.2011 20:06

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

Lin 85.?.?.?

Sleduju vaše snažení o dokázání rozdílnosti obou případů. Tvrdíte, že Natálka bude mít na rozdíl od Patrika doživotní fyzické (viditelné) následky, takže trest je spravedlivě tvrdší. No.. tak co vy na tohle?
1) Matka několik let brutálně svého pětiletého syna, poslední její "čin" byl vstrčení dítěte do vany s horkou vodou = kluk měl popáleniny 2.stupně, má doživotní následky i v hybnosti nohou = trest 32 měsíců.
2) Brutálně přepadená, znásilněná a zbitá žena, 39 let, následek je ochrnutí a doživotní závislost na cizí pomoci = 9 let pro pachatele
3) Zapálený bezdomovec, popáleniny na 21% těla (byla nutná transplantace) = 3 roky pro pachatele.
(slovo "brutálně" opakuju záměrně a příklady nedávám proto, že bych vítkovský čin nějak omlouvala)

A k prostudování "spravedlnosti" nabízím i další článek.

240909

01.04.2011 20:08

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

Lin 85.?.?.?

... chybí mi u 1) slovo týrala... omlouvám se za tatarštinu.

240910

03.04.2011 13:20

Kupovat nejlevněji?

RE: Přečtěte si to a pak diskutujte

Lin 85.?.?.?

Souhlas. Naše normy, kdysi velice přísné, jsou na obtíž a tak se musí "poupravit". Vůbec nevíme, co jíme a co si za mnohdy těžký peníz koupíme - viz tento článek . Už vůbec nejde o dovezené potraviny, ale o naše, tradiční. Na netu se dá najít mnoho otevřených dopisů zemědělců, kterým tyto móresy (viz váš postovaný článek) velice vadí. Dávno neplatí, že cena je garancí kvality. U žádného zboží, nejen potravin. Kupováním českých výrobků si vůbec nepomůžeme, protože onen "český výrobek" může být klidně vyrobený někde jinde a v podstatně horší kvalitě.

241017

03.04.2011 20:18

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

NATO moc nechtělo

Lin 85.?.?.?

Libyjskou hurá akci nezrežírovalo NATO. To si teď jen vyžere, co někdo jiný spískal. Ode dneška se amíci stahují a jejich další účinkování na scéně bude možné pouze na ofic žádost od NATO, schválenou Pentagonem. Odcházejí právě ve chvíli, kdy by se podle velení NATO jejich podpora ještě hodila. V Libyi není vyřešené nic, stále se bojuje a stále teče krev. Postrádám smysl celé "hurá akce" a uniká mi smysl řečí o "nutnosti osvobozovat trpící a podporovat demokracii". Vyznívá mi to celé jako úmyslné zavlečení NATO do konfliktu. Zvláště za situace, kdy v Jemenu teče krev proudem a Sýrie je na tom podobně. Ne pár dní, jsou to dlouhé týdny a obávám se, že delší, než údajné krveprolití v Libyi. A neděje se nic. - nikdo neosvobozuje a nezachraňuje.
S uprchlíky se potýká hlavně Řecko a Itálie.

241031

04.04.2011 18:13

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

RE: NATO moc nechtělo

Lin 85.?.?.?

To je opravdu zvláštní... [smích]Jenže všechno je zas jinak a amíci, kteří oznámili, že od soboty nevystřelí už ani jednu ránu proti prokaddáfiovcům, byli NATO (kurňa to je tvar...prostě natem) požádání zůstat do úterka. Pak to prý už definitivně zabalí. Ovšem - kdo ví... V téhle divné vojně se to jen hemží protichůdnostmi a opravdu netuším, jestli je ten chaos sám od sebe nebo záměrný. Pro sebe si myslím, že druhé bude pravda a celá tahle anabáze má ještě mnohem důležitější význam, než se zatím vyspekulovalo.
Mezitím vláda Libye diplomaticky vyjednává, sám Kaddáfí se vyjádřil, že boje musí skončit. Už jsou do celé té věci zamotaní i dva jeho synové, spekuluje se, že mají "dodat" plán na odstavení svého otce "od moci" (asi jsem tupá, ale pořád nechápu, od jaké) a za odměnu získat vysoký post v nové libyjské vládě. Do toho všeho "konspirace", že oba synové i uprchlík Musa Kusa mají opravdu plán, ale společně s Kaddáfím a proti "koalici" . Čert už se v tom vyznej... [zmaten]

241097

04.04.2011 18:47

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

Lin 85.?.?.?

Problém nestojí na nějaké obhajobě "Vítkova". Napsala jsem to přeci jasně. A už vůbec nestojí na nějakém "zastávání se". To jste si nějak špatně přeložil. Problém je v tom, že trýznitel a skorovrah Patrika odešel s pěti lety trestu. Vidím to tak, že spíš vy se snažíte zlehčovat čin, který byl na Patrikovi spáchaný. A už vůbec neobstojí nějaké odkazování na jeho IQ a porovnávání s "vítkovskými". Jestliže je trýznitel Patrika mentál, měl by sedět do konce života pod dohledem, protože u něj konkrétně by šance na převýchovu trestem měla nulový účinek a po propuštění je nejvyšší pravděpodobnost, že bude dál pokračovat na dalších obětech. O čem je trest ve vězení? Přeci o převýchově - však je to také nápravné zařízení. Náprava vítkovských je za těch cca 20 let víc než pravděpodobná. Ovšem předpokládat polepšení skorovraha Patrika a to ještě za pět let je směšná fraška.
Vidíte celou věc po svém a moje slova si překrucujete nebo je nechápete. Takže - děkuju za diskusi.

241100

07.04.2011 18:11

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Pánové (Vanguarde a Aristokrate), nějak nechápu... Proč ty posměšky? Není to k pochopení? Židé jsou lidé jako vy nebo já a bohudík, ne všichni souhlasí se současnou politikou (skutky i prezentace) Izraele. Poškozuje je to - stejně, jako poškozují excesy našich vlád Čechy (Moravany i Slezany a všechny, kdo se cítí Čechy být). Stydím se za ně a vyprošuju si, aby mě někdo házel do stejného pytle. Ačkoliv se cítím Češkou, stydím se za lidi, kteří kradli (a kradou) a kvůli kterým byly jistý čas v pohraničních obchodech nápisy "Pozor - Češi kradou". Stydím se za všechny ty parazity a vyžírky, bezcitné parchanty, mamonáře i prospěcháře, kteří se vydávají za "elitu národa" a kteří z pozice své moci dali souhlas např. k bombardování Jugoslávie, napsali "zvací dopis" PRO amícké základny a vedou zemi do zkázy. Myslíte, že občan Izraele to nemůže doma vidět stejně jako já? Že oni tam všichni jásají nad vedením své země? Cokoliv kdo udělá PRO zlepšení poměrů a k očištění jména své země (které pošpiňují nejvíce ti, kteří jí "reprezentují" ), je dobré.
Dívejte se na to jak chcete, ale já oceňuju statečnost té "hrstky", které vy se tady vysmíváte. A je dobré vědět, že tací vůbec existují.

241236

07.04.2011 19:16

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Vanguarde, myšlení nebolí, tak se ho nebojte a směle praktikujte. Uvědomil jste si, že ti lidé nepatří k "elitě" a říkají velice nepopulární "antisemitistické" věty, které se bojí vyslovit i mocní? Mnoho mocných lidí je sice řekne, ale pak tak nějak zkrotne a odvolává i to, co nikdy neřekli. Čím to? Asi to bude onou demokracií, kde nikomu nic za svobodný názor nehrozí. Pan Stwora vám může povykládat...
Zrovna Libyii dávat za příklad je divné... když na základě obdobných "otevřených dopisů" vlítla do země smečka četníků, aby jim vyhověla.
Co se občanů Izraele týká, nebyla bych si jistá, jestli jim "nic nehrozí". Obzvláště v situaci, kdy tam můžou zbavit občanství za "podvracení státu". Z vlastní zkušenosti víme, že na to se dá napasovat prakticky cokoliv - včetně svobodného názoru. Myslíte, že tam četníci vlítnou pro "porušování lidských práv" ?
V Číně se nejen zavírá, ale i popravuje. Však je tam tuhý režim, který se s lidmi dvakrát nemazlí. Ovšem tam četníci (zatím) nevtrhnou, protože jim to tak vyhovuje a protože by se asi se zlou potázali.

241241

07.04.2011 19:30

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Snažím se to chápat, ale hlava mi to moc nebere. Jestliže fanaticky milují Izrael, jejich prioritou by mělo být ho chránit. Tj. - otupovat všechny hrany, minimalizovat třecí plochy a vycházet se svými sousedy. Jestliže žádám právo pro sebe, musím být schopná ho poskytnout jiným.

241244

07.04.2011 19:37

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Vlastně se to dá shrnout do jediné věty, kterou říkávala má babička: "Na cizím neštěstí se ještě nikdo svoje vlastní štěstí nepostavil..." .

241245

07.04.2011 20:29

Plánovaná demontáž mezinárodního práva jako nová strategie globální vlády

Dlouhodobě probíhá i demontáž veškerého práva

Lin 85.?.?.?

Ta strategie není nová. Pokud si dobře všímáte, právo jako takové umírá na oubytě. Konkrétně u nás máme příkladů víc než dost. Posametové "právo" již slouží pouze určitým skupinám obyvatel. Krásný příklad - nedávný nález Ústavního soudu u "úsporných balíčků" . Dalo by se předpoládat, že pokud byly neústavně schválené, budou zrušené a přestanou platit. Jejich účinnost by měla být až OD nového a řádného schválení. Ovšem... (a to máme nález přímo Ústavního soudu - tak k čemu pak vůbec nějaká ústava nebo soud je, když může jen "napsat papír" ).
Aby nám to nebylo líto, podobně je na tom i právo v jiných zemích. V poslední době jsme sledovali, jaké rozčarování vyvolala Obamova administrativa ve věci Libye. Také se zmohli jen na prohlášení a řeči o neústavním postupu. A to Hillary senátu otevřeně vzkázala něco v tom smyslu, že "nehodlají nic konzultovat a ptát se na dovolení" . Tak o čem to je? O demokracii a právu? K čemu všechny ty instituce, když jsou bezzubé a prakticky bezmocné?
U práva mezinárodního je to teď jen více viditelné, ale v podstatě to u něj fungovalo stejně.

241252

07.04.2011 21:38

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: Off topic

Lin 85.?.?.?

Eh... tak tenhle text mi posílali neznámí "dobráčtí přátelé" už loni - ve snaze odradit mě od čtení a komentování Zvědavce. No - a já na jejich "dobré rady" nedala, tudíž přistoupili k netovému teroru ve formě ostrých nadávek nebo výhružek, ať jsem se v netovým světě hnula kam chtěla. Jednou jsem byla podle nich rudá, podruhé hnědá, pak zase černá (= muslimská)... ani vybrat si neuměli. A těch jmen, co jsem dostala... [smích]
Co že ten text onen podivný "osud" publikuje až teď? Asik jim došlo výživný střelivo či co.
Od těhle "webů", jejichž jedinou náplní je "opozice", jsou zveřejňované "zprávy" opravdu, ale opravdu "důvěryhodné".... [smích]

241257

09.04.2011 09:54

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Asi tak, pane Quido. A naše děti se budou ptát (oni už se ptají), jak jsme mohli být tak blbí, že jsme na nějaký "Samet" vůbec mohli skočit. Asi stejně, jako my jsme se ptali rodičů nebo prarodičů, jak mohli skočit na nějaký "Únor".

241369

09.04.2011 10:13

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Lin 85.?.?.?

Ještě včera navečer jsem se díky vtipným komentářům touto diskusí bavila. Váš komentář mi připomněl, že věci se můžou zvrtnout i jinak. Že i malá rizika se můžou nasčítat. Zvláště v dnešní době, kdy už ani nevíme, co jíme a pijeme. Pravdou je, že pacientů onkologických ordinací přibývá geometrickou řadou (a jsou čím dál mladší), takže ona ta "malá a zanedbaltelná" rizika zas tak nevinná nejsou.

241370

10.04.2011 11:03

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

Budou kriminalizováni. A někteří už jsou. Jestli jsem si to našla dobře, tak např. Ofra Ben Artzi je přímo příbuznou Netahjahua (švagrová). Byla za své smýšlení už zavřená, stejně tak její syn, který odmítl službu v armádě. A když jsme u toho odmítání vojenské služby - to je v Izraeli čím dál větší "problém"... Mladí muži se odvolávají na Tóru a nechtějí vraždit v okupační válce nebo být zbytečně zabiti ne pro vlast, ale na příkaz politiků.

241433

10.04.2011 11:12

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: OT

Lin 85.?.?.?

V tomhle vám dávám za pravdu. Přesně tak to vidím. Celé to vyvolávání nenávisti mezi oběma stranami je umělé, protože daná oblast prostě podle někoho nesmí být klidná. Horší je, že na to mnozí skáčou. Stejně tak mnozí skáčou na uměle vyvolávané fóbie z muslimů nebo židů.

241435

10.04.2011 11:35

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Je to horsi, nez si myslime!!!

Lin 85.?.?.?

Panice nepodléhám, frontu na jódový tabletky nestojím a jako "správný cynik" zastávám názor = když už, tak ať je to rychle. [smích] Zpět - asi takhle: planetu si zasviňujeme vším možným a nezdá se, že by se tím někdo výrazně znepokojoval. Do moře jsou denně vypouštěné tuny sajrajtu, vyvážené tuny odpadu - a nikdo kvůli tomu dovolené u moře neruší. V ovzduší nám lítá kdovíco, vypouštěné z chemiček, všechny ty zkušební "výbuchy" nebo "ofic" válečné výbuchy všech možných prskavek, kde nikdo z obyčejných lidí nemá ponětí, co v nich vlastně je - a taky všichni chodíme ven bez pocitu ohrožení. Dalším (a pro mě nejhorším) je, že nevíme ani to, co jíme. Ano, těžko by mě kdy napadlo žvejkat plutoniovou tyčku, ovšem rakovinotvorné sajrajty v jogurtu "pro zdraví" slupnu a ani nemrknu. [oči v sloup]
Onen "problém" vidím "jen" v tom, že jako jediný živočišný druh si ničíme prostředí, na které jsme odkázaní existencí. Nejde jen o průmyslové nebo "válečné" sajrajty. Jde o celkové myšlení lidí, nedomýšlení souvislostí. Jako příklad - stačí se podívat, že mnohý z obyč lidí je schopný svou vlastní zahradu mít špíglnýgl, že se návštěvy div nezouvají do papučí - a přitom odpadky hází za plot. A pak se diví, proč má ve studni najednou zaneřáděnou vodu.

241437

10.04.2011 23:32

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Je to vlastně pro pana Quida, Arostokrata i Kysučana. A trošku obšírněji.
Možná si dobře naběhnu, ale je to v celku jedno. Tady asi panu Arostokratovi celkem rozumím. Nezastávám vizi "židospiknutí", přijatelnější je z mého hlediska "spiknutí elit". Pan Kysučan píše, jak pronikl do jejich podvědomí, to já ne a tak se mi jeví, že ne všichni jsou stejní. Asi je to o zkušenosti a ta má je, že si (ti obyčejní) moc dobře uvědomují, do jaké situace jsou manipulovaní a že může dojít (znovu) k "honu na čarodějnice" . Nebezpeční jsou fanatici, ale to všichni - ať už křesťanští nebo muslimští nebo kdokoliv, kdo ztratil soudnost a kontakt s realitou. A dle mého nejvíc nebezpeční jsou ti "elitní" , což jsou většinou oni finanční magnáti, kteří disponují skutečnou mocí, která jim úplně zatemnila mozek. Slovo mafie je asi slabé a nevystižné. Proč jsou většinou židovské víry? Historicky to bude pravděpodobně proto, že židům bylo po staletí povolené půjčovat peníze na úrok, takže v tom mají bohatou praxi. Řemesla jim byla zakázaná. Křesťani měli lichvu církví zapovězenou, ovšem milerádi si půjčovali, dokonce i křesťanští panovníci. Židé brali do zástavy i věci, o kterých věděli, že jsou kradené. A od koho? Přeci od "počestných" křesťanů. Takže - nevychovala si "počestná" křesťanská společnost židy sama? Lichvaření a půjčování na vysoký úrok KC pokládala za nečisté a opovrženíhodné, ovšem nijak tomu u židů nebránila a dost často z toho i těžila. Není divu, že takto finančně "zběhlí" židé stojí vlatně u zrodu našeho "slavného" bankovního systému, který nás dostal až ... do "sem" . A tento systém typu "odři kavku až na kost" může klidně pramenit v hlubokém opovržení (po staletí předávaném) těmi "úctyhodnými křesťany", kteří se nad ně vyvyšovali, pokládali je za nečisté a méněcenné, ale jejich peníze jim přesto nesmrděly. Vlastně je to tak dodnes. Podívejte se kolem, kolik lidí nadává na banky a finanční oligarchii - ale přitom je sami podporují tím, že si berou půjčky i na úplné kraviny.
A ještě pro p. Kysučana ohledně transformace: neposuzujte, kdo co a jak je nebo není schopný "ustát". Weby jsou plné všelijakých "transformačních dobrot", ale není to nic jiného, než jinými omílané "čekání na mesiáše, který je všechny zachrání" . Neliší se to. Ona "transformace" není podle mého ničím jiným, než změna systému. Starý se hroutí a svět, který tak důvěrně známe, se mění. A ustojí ho jen ti, kteří jsou pružní = budou se umět přizpůsobit novým podmínkám a chápat, co se děje. A to mnozí, kteří se transformací zaklínají, neumějí ani teď (=tohle není osobní poznámka na vás) .

241475

11.04.2011 00:03

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

... ostuda jsem...dokonce hned dvakrát jsem pokopala jméno pana Aristokrata... prostě překlep "z vyděšení" a z toho, že po sobě nečtu... [oči v sloup]

241477

11.04.2011 21:20

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Také vás velice zdravím, pane Quido. Ano, všechno to, co jste popsal, je mi známo. Jenže pořád mi něco nesedí. "Něco" je v pozadí a já si zatím nejsem úplně jistá, co to je. Je to velmi náročné, souhlasím. Možná stojí moje ostražitost v tomhle směru na úloze KC, které nevěřím ani pozdravení. Že by ji přestala zajímat převýchova nečistých duší ? Nechce se mi věřit, že by toho byla schopná ... [smích]
Věřím (možná naivně), že se skuteční lidé spolu jednou opravdu lidsky domluví. A nebudou k tomu potřebovat žádnou "vlajku" jedinou a správnou. Zatím ale situace vypadá tak, že náboženství lidi rozděluje - a ne spojuje. Kvůli náboženství a pro "svého boha" neumějí vidět člověka vedle sebe.

241538

11.04.2011 23:38

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

No jo, ti proroci... [smích] Teď se asi naplní i to o "žluté rase". Soros se o víkendu na té schůzce pro zvané vyjádřil ve smyslu, že "největší překážkou nového, stabilního a spravedlivého systému jsou USA" a chce jako velmoc č.1 Čínu. [chechtot] Jo - a taky jednu světovou vládu (na základech OSN) a jednu světovou měnu. [oči v sloup]

241553

12.04.2011 15:49

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

No...já tu jen tiše doufám, že zdravíte Jiříka Sorošového a ne mne... [oči v sloup] Ty polámaný klacíky jsem si musela dát do překladače a jestli k nim jednou přibude ještě rozsypaná rejže, tak ze mě bude negramot.

241613

12.04.2011 19:48

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

Sibiř nesibiř... když oni jsou takový houževnatý.... [oči v sloup] To bude jednou nával na plastiky! [smích] Jarmulku si na lebku může nasadit každej, ale ty oči... nevím, nevím. Copak já, mám aspoň čínskej nick, takže mi to snad bude přičtený k dobru. Můžu si třeba hrát na disidentku - jako že už jsem "x-let před tím bojovala". [cool]

241642

12.04.2011 20:13

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Je to PARADA!

Lin 85.?.?.?

Víte Marťasi, ona jsou "proroctví" a proroctví. I tady musí být člověk opatrný. Jednak pro značné úpravy a jednak pro věc samotnou. Uvědomte si, prosím, že NIC není neměnné a předem dané. Ony pohledy do budoucnosti vycházejí ze situace, která je v daný okamžik. Prorok jakoby viděl až na konec konkrétní cesty (= když půjdete tudy, dojdete až k Neumětelům). Jde ale o to, že směr se měnit dá, dá se na křižovatce odbočit jinam - a pak k Neumětelům nedojdeme. Vyplývá z toho, že ona proroctví jsou varováním (=pokud do Neumětel nechceme, změňme směr) nebo také manuálem (= pokud jsou Neumětely naším cílem).

241647

12.04.2011 21:00

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Zdravím, pane Quido. [smích] Odpověď pro vás jsem si nechala, až budu mít klid. Kritizovat nebudu, nemám co. Předposlední odstavec je právě "to ono", proč jsem tak skeptická k náboženství. Ano, nauka za to nemůže. Jsem přesvědčená, že je jeden pramen a z něj několik "potůčků" pro dané typy lidí a jejich kulturní prostředí (už jednou jste o tom psal a s touhle myšlenkou jsem se ztotožnila). Ovšem zaneřáděnost oněch "potůčků" je až tak veliká, že v současnosti jsou jejich "vody" silně kontaminované a pramen je popíraný. Je to až tragické (alespoň z mého hlediska), protože kvůli tomu se děje moc hnusných věcí. Náboženství, místo toho aby lidi učila myslet a nasměrovala je na cestu samostatnosti, dělají pravý opak. Hodí se na ně ono "kdo nejde s námi jde proti nám". Znám dost lidí, kteří stranickou příslušnost vyměnili za příslušnost k náboženství. Ne proto, že by "prozřeli", ale pro onu pomyslnou nadřazenost nad "nestraníky". A stejně tak se chovají - s tím rozdílem, že dříve na vás plivali pro nepratajnictví, dneska pro "bezvěrectví". Nějak jim při tom všem uniká, že víra není o náboženství ani o zařazení.
Pane Quido, děkuju, ale pro jistotu se už nebudu víc rozepisovat. [smích] Ještě by ze mě mohlo vypadnout něco, co by nebylo fér vůči zdejším věřícím.
Vlastně ještě jo - ke karmě. Souhlasím s vámi. Podle mého v oné změně systému půjde hlavně o znovuobnovení funkce karmy (moc nám totiž nefungovala, bylo možné ji odkládat na neurčito nebo zpomalovat) a ne o její zrušení nebo "vyvázání" (jak píšou některé "transformační" weby). Možná také proto se některým zdá, že se zrychluje čas a děje se (nám) příliš událostí za sebou, není "klid".
Mějte se hezky. [smích]

241650

14.04.2011 19:49

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

RE: kde je pravda???

Lin 85.?.?.?

Pánové, vaše debata pro mě byla zajímavá a přínosná, takže díky moc, že jste si tu objasňovali postoje. [smích] Oba zdravím a děkuju.

241843

16.04.2011 11:18

Případ nepovšimnuté knihy

RE: Je pravda,

Lin 85.?.?.?

Prosím vás...geny, geny... Na ty se poslední dobou svaluje snad všechno. Geny jsou jen dispozice, nikoliv neměnný fakt a "předurčenost". Ne všichni, kdo mají genovou dispozici např. k vysokému tlaku, nadváze nebo cukrovce, tímto také onemocní. Člověka nejvíce formuje prostředí, ve kterém se narodil a byl vychovávaný a také prostředí, ve kterém žije. Opakování rodičovského chování je toho důkazem - takže žádná genová záležitost.

241972

16.04.2011 11:55

Případ nepovšimnuté knihy

Co napsat?

Lin 85.?.?.?

Pokusím se heslovitě - v rámci pokusu o objektivitu. A předem říkám, že ani Havla, ani knížete vůbec nemusím.
Schwarzenbergové ani Havlové nejsou žádné "svaté rodiny". Ony mají jen tu nevýhodu, že jsou "medializované". Obávám se, že to, co je v článku popisované, by se hodilo na mnoho jiných rodin, žijících na našem území v oné inkriminované době. Nikdo o nic ale nepíše, takže jakoby "neexistovalo" a potomci se tím chlubit nebudou. Víte dobře, že stále existují lidé, kteří budou "sladěni" s jakýmkoliv režimem a vždy z něj budou profitovat.
Ona doba byla často využívaná k řešení soukromých sporů, takže zbavování se "rivalů" z nízkých pohnutek (msta, závist, nenávist, lakota...) bylo na denním pořádku. Ať už jde o dobu nacistickou nebo komunistickou, dokonce i polistopadovou.
V rodině Havlů byl černou ovcí strýc Miloš a o jeho loajalitě k nacistům není pochyb. Ovšem příčinou podle mého nebyl obdiv k myšlenkám, ale obyčejný byznys = ateliéry Barrandov. Díky tomu zůstal Havlům v Barrandově podíl 49% a za ten nacisty "znárodněný" dostali velice dobře zaplaceno (asi 6 melounů). Také snad nikdo nepochybuje o tom, že většina propagandistických naci filmů byla vyráběna právě tam. Přímo v paláci Lucerna se nacházela jedna z "pracoven" Gestapa, kamuflovaná za "obchod se sklem". Dnes se tvrdí, že díky těmto kontaktům na špičky naci moci mohl M.Havel včas varovat různé tehdejší osobnosti, nad kterými se stahovaly mraky. Což může být pravda (nebo také ne).
Podle mého je nutné posuzovat události podle situace, která tenkrát byla. Svou roli sehrává i strach z toho "co bylo před". A konkrétně u Havlů to "před tím" bylo třeba pronajímání sálu Lucerny komunistům na jejich sjezdy.
Obě rodiny nevidím jako nic mimořádného, jsou jen obrázkem chování tisíců jiných. A nedělám si iluze, že dnes by to bylo jinak.

241976

Jen drobnost, která mě napadla při "pokoře a střídmosti". Ještě tam chybí nutné prožívání utrpení všeho druhu. [smích]
V jednom rozhovoru s Gibsonem se ptali, proč je film o JK plný krve a až sadistických scén. Odpověděl, že to tak ztvárnil na objednávku. [smích]

241977

16.04.2011 12:54

Dokument OSN navrhuje dát „matce Zemi“ stejná práva, jako mají lidé

Krásná myšlenka,

Lin 85.?.?.?

... ovšem obávám se, že v praxi dost sporně proveditelná.
Nikdo nepochybuje o bezmezném plundrování Země, kdy si jako druh řežeme větev. Za současného morálního stavu světa se však domnívám, že pokud bude uvedeno v praxi, bude sloužit asi stejně, jako "lidská práva". První, co mě napadá, je zákaz těžby surovin. Některé "vyvolené" země budou plundrovat a těžit dál, jiné, "nevyvolené", budou čelit zákazům jakékoliv těžby čehokoliv, pod přísnými sankcemi. K čemu to povede, domyslete sami.

241980

16.04.2011 13:16

Válka v kyberprostoru

Otázka

Lin 85.?.?.?

Mám blbou otázku: nevíte někdo, proč je blokovaný Czech Free Press?

241983

16.04.2011 18:42

Případ nepovšimnuté knihy

RE: Je pravda,

Lin 85.?.?.?

Hm... tak si nebudete popírat případy jiné, kde naprosto bezproblémové neromácké dítě, vychované v bezproblémové standartní rodině (bez kriminální minulosti předků), udělalo totéž.
Geny jsou dědičné dispozice, které po předcích přebíráme. Ovšem zapnutí nebo vypnutí těchto dispozic je na samotných genech nezávislé. Všechno začíná prenatálním vývojem a zážitky, které už v tomto období máme (tzv. emocionální paměť).
Konkrétně k vašemu tvrzení - nevím nic o nějakém "vražedném" genu, ani o tom, že potomek vraha je předurčeným vrahem už v kolébce.
Pro objektivitu ale přidávám, že existují případy, kdy se už od mimina ví, že dítě bude nevychovatelné (nebo retardovné, prostě mentál). Jde ale o těžké poškození genetické výbavy při vývoji plodu - a to hlavně drogami všeho druhu (sem spadá i alkohol). Proto máme přeplněné dětské domovy (kam se, bohužel, umisťují i děti, které patří do diagnosťáku), ale dětí, vhodných k adopci, velice málo.
(popsala jsem to pragmaticky, abych nemátla, o duchovních příčinách raději mlčím).

242000

17.04.2011 10:16

Válka v kyberprostoru

RE: Otázka

Lin 85.?.?.?

Děkuju předřečníkům za vysvětlení. A ano, vyjádřila jsem se hloupě (pro mě je blokovaný stejné, jako "zhákovaný" ). Prostě mi ta hláška místo stránek přišla divná a stejně jako Mirda nechápu. Jaký zájem by mohl mít nějaký turecký muslim na obsahu CFP? Tento web ležel delší dobu v žaludku spíš straně, které jsou směrované výhrůžky. Je vidět, že kyberválka je v plném proudu.
Já jen nechápu, co si myslí, že tím vlastně docílí.

242045

17.04.2011 11:13

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

RE: Debilizace, ČR a právní normy

Lin 85.?.?.?

I tak se to dá říct. Ona krize identity je ale záměrná, stejně tak jsou záměrná protichůdná zákonná nařízení (z tohoto důvodu věčně novelizovaná).
Onen blikající monitor nebezpečný být může - stejně, jako blikající obrazovka TV, noviny, knížky. Nutno však dodat pro koho. Pro debily (když jsme u té debilizace). Nedebil je schopný vlastního úsudku, takže ho neovlivní nic, s čím sám nesouhlasí a čemu nedopřeje pozornost. Pro mě je trpce úsměvná snaha jakéhosi "cosi", nazývaném stát, o mou morální bezúhonnost jakýmsi stupněm "nebezpečí pro společnost". Je to směšné... Pan žalobce má za nebezpečný článek, který žaluje pro popírání zločinů nacistů - a na druhou stranu ho nechává zcela klidným veřejné bagatelizování událostí před a po Mnichovu a naci zločinů třeba na Slovanech.

242046

17.04.2011 22:27

Válka v kyberprostoru

RE: Otázka

Lin 85.?.?.?

Nevím, zda jste "mimo realitu", ale v tom případě jsme dva, protože to vidím stejně. Kritizovat se přeci dá jen tehdy, když je co. A pokud je ona kritika pro někoho nepříjemná nebo nepohodlná, pokouší se ji umlčet a "zmizet", obrátí se to nakonec jen proti němu. Kritika nezmizí (stejně tak pravda), jen se přesune kamsi do podzemí a získá tím na "kouzlu zakázaného" a na spiklenectví. A zájem o ni naopak vzroste.
Nějak se mi těžko chápou tyhle snahy o "dobro" lidí - aby čirou náhodou nebyli nakažení nějakým tím nežádoucím názorem nebo myšlenkou. To už jsme došli tak daleko, že lidi seberou bez výběru všechno, co se kde válí? Jestli jo, je to smutný... [oči v sloup] Umlčování kritiky nebo jiných názorů není o ničem jiném než o strachu. Ať už z toho, že vyjdou najevo čísi lži nebo podvody - nebo také z toho, že kdosi vám narušuje vaše vidění světa, které je pro vás v této chvíli pohodlné. Prostě - bourá vám vaše zažité představy o světě nebo dokonce i o vás. Je to někdy docela zajímavé sledovat, kolik lidí vydává ohromnou energii jen na to, aby si zakrývali oči před realitou a nemuseli si přiznat, že se ve spoustě věcí mýlí.

242090

19.04.2011 17:34

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Lin 85.?.?.?

Já snad špatně vidím....[oči v sloup]
Ó ano - ti velcí, stateční a milující hrdinové německého národa! Však ti by přeci mouše neublížili už jen z principu, že to byli synové křesťanských rodin. A ti zlí bolševičtí pamětníci ne a ne chcípnout!
Vložil jste do diskuse opravdu jediný kvalitní a pravdivý příspěvek! A ti zdejší ostatní? No...co taky chtít od slovanských podlidí, kteří si urvali v Evropě svůj stát pomocí xenofoba Masaryka a hrdinnému, trpícímu německému národu tolik ublížil. O Benešovi raději nemluvit - fuj, hanba... Ten bolševismem nasáklý posera Beneš si ještě dovolil věnovat budoucnosti tento odkaz (květen r. 1947):
"Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou postupem času prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulost, že se najdou tak zvaní "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a návratu nedopusťte! Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta ČSR Masaryka a spoluzakladatele státu Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost a potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době".
Velký vlastneče Vincente, asi s těmi "velkými činy" budete muset ještě krapítko počkat... až pomřou všichni pamětníci a historické dokumenty budou zničené (nebo nedostupné).

242212

19.04.2011 17:36

Případ nepovšimnuté knihy

RE: to se na havla pan polansky mohl zeptat me

Lin 85.?.?.?

Vanguarde.... to snad... možná jen vaše indispozice vlivem úplňku... [zmaten]

242214

19.04.2011 17:41

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

... sním či bdím? Je to jen sen nebo už jsem probuzená? [zmaten] A pak že prý "transformace"... Prejže rejže ... [oči v sloup]

242216

19.04.2011 21:26

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

Pane, pasujete se tu do role "dobrého křesťana", ale vaše myšlenky voní po hořkých mandlích. K čemu tu nabádáte? Vzít automat, vyrabovat sklad... tak se to u katolíků dělá, když jsou s něčím (někým) nespokojeni? Nepostihl vás náhodou fuk s ušima? Když už chcete diskutovat a stavět se do role karatele, něco si o věci zjistěte. A o jakém plivání to píšete? Není pochyb o tom, že už od r.1940 vězni z Letů pracovali (nejen) na pozemcích knížete. Ty od r. 1942 přešly sice pod nucenou správu, ale ne pod majetek Říše ani nikoho jiného. Nucená správa není o vyvlastnění, to si pletete. O čem byl tento tábor, si přečtěte třeba tady . Najdete tam mj., kde a za jakých podmínek vězni pracovali. Nebyl to nacistický koncentrák typu Osvětim, což tvrdí např. i V.Klaus (proč - to je v článku).
A asi chápu vaši katolickou příchylnost ke Schwarzenbergům. Však své majetky i titul dostali od Zikmunda za účast v bojích proti husitům. Proto ale nemusíte oproti jiným tady vystupovat jako inkvizitor. A než nějakým tím "katolickým dobrem" poctíte i mě, sdělím vám, že je mi známo přihlášení se Schwarzenbergů k české národnosti v r. 1939, což byl v té době celkem odvážný počin, neboť většina "české šlechty" se hlásila k jiné národnosti a vyznávala německý národní socialismus (z cca padesáti významných rodů na našem území se k češství přihlásilo asi patnáct). Což je velice chvályhodné, ovšem neznamená, že rod je pro naši zemi požehnáním.

242245

19.04.2011 21:36

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

Anál Svaté stolice je opravdu zajímavé slovní spojení. A ano, ponechme je tam... [smích]

242246

20.04.2011 18:00

BRICS a přestavba světa

Nevím, nevím...

Lin 85.?.?.?

V tuto chvíli jsou události dost neprůhledné, takže je těžké vyvozovat závěry. Vnímám BRICS jako "opozici" stávajícího hospodářského systému, jakousi "snahu o vyrovnání" - nikoliv jako záchranný systém. Zatím vidím (chvályhodnou) snahu těchto zemí o to "nezemřít společně s dolarem", nečekat, až je sebou stáhne na dno (viz Řecko před bankrotem). Nemyslím si ale, že tento systém bude lepší, než ten stávající. Bude jiný, ale nečekám to, co se v článku píše = morálnější, více lidský a méně konzumní systém. Ovšem... možné je, že postupem času se to ještě nějak vystříbří. A teď proč si to myslím:
Zvláštní mi připadá "kajícná" sorošovská schůzka = řeči ve smyslu "to, co jsme dělali, bylo špatné, dolar je špatný, Čína je země zázraků a s jejím potenciálem napravíme chyby". Velice zvláštní je vyjádření MMF ústy Roberta Zoellicka, že fond sehrál destruktivní roli svou dosavadní podporou liberárních ekonomik ve světě, že je potřeba odklonit se od západních ekonomik, zvláště od USA a Evropy. Finanční krize ho prý poučila, že je lepší prevence než samotná léčba. J.P.Morgan šel také do sebe... a přiznává, že dosavadní ekonomická politika umožnila ohromnou moc finančním korporacím (a nadvlády dolaru), takže vyvolání jakékoliv krize bylo v tomto systému, který stojí na jediné (a ještě k tomu státní) měně, velice snadné. Nespolupráce s rozvojovými zemí prý utáhla smyčku kolem jejich krku tak, že se ani nemohly nějak rozvinout. Do toho všeho se ozve Brazílie a vyzývá MMF k úzké spolupráci s BRICS. Proč zrovna Brazílie? Od země, která nedávno dala požadavek do OSN k vytvoření globální internetové policie a vytvoření "globálních internetových standardů pro obsah webů" se mi to jeví jako velice divné.
Já nevím, ale jsem docela skeptická. Nevěřím na "náhlé prozření" a všechny ty "kajícné řeči" se mi zdají divné. Spíš bych věřila tomu, že Libye byla poslední snahou o rozbití "opozice" (obchody s Ruskem a Čínou nejsou tajemstvím), ale nevyšlo to, tak nastupuje "trojský kůň" . Proto zatím nejásám a jsem velice zvědavá, co se ještě dít bude a s kým BRICS bude spolupracovat.

242297

20.04.2011 18:56

Případ nepovšimnuté knihy

RE: :(

Lin 85.?.?.?

Děkuju, pánové.... a oba zdravím. [smích]

242303

20.04.2011 19:26

BRICS a přestavba světa

RE: Nevím, nevím...

Lin 85.?.?.?

Pravda. Snaha přežít - s vidinou levné pracovní síly (lidé tam nejsou tak nároční, jako na "západě" ), nezanedbatelných přírodních zdrojů a s příslibem tučných zisků = nenaplněný trh včetně finančních "produktů" . Právě proto čekám na "věci příští" - jestli BRICS půjde dál i bez těch, které nikdo nepotřebuje a kdyby se ztratili, nikdo by je nehledal. Možné to je (viz současná snaha zablokovat sankce proti Libyi, jedinému silnému partnerovi na africkém kontinentu). Rusko a Čína se podle mého určitě budou držet pospolu - ani ne tak kvůli sympatiím, ale podle mého jsou si vědomí, že mají nyní stejné zájmy. Politiky obou zemí jsou velmi neprůhledné (= nedají se předpokládat reakce a těžko se odhaduje, proč dělají právě takové kroky - to je nyní výhoda), hospodářství obou není na vrcholu a prošpikované "západními manýry" a obě země jsou "na seznamu západu". Takže se nyní vzájemně potřebují. Nevím, už moc nepamatuju, kde a kdy jsem to četla, ale bylo to "něco", že (snad) Rusko poskytne přelidněné Číně nějaké své neobývané území (nemyslím natrvalo, ale prostě dovolí Číňanům, aby se tam usídlili).

242306

21.04.2011 21:21

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Lin 85.?.?.?

Jsem ráda, že se nezaobíráte jen samotným Stalinem, ale jdete "kousek dál".
Ono je toho trochu víc nejasného na celé té "lidové revoluci". Pro pochopení je potřeba jít trochu dál - za Stalina, k Leninovi a hlavně Trockému. Byl to on, kdo nejvíc Lenina nabádal, že je třeba "jít dál" a prozatimní vládě natrhnout gatě. Pod jeho vedením pak vypukl ten pravý rudý teror. Moc zvláštní, že po Leninově smrti soupeřil o moc právě se Stalinem. Pro zvídavé - tato "rudá trojice" má krom společných "ideí" ještě jeden společný znak. [smích] Také je moc zvláštní, že Stalin nechal Trockého vyhostit ze země, aby ho pak přes celou zeměkouli pracně hledal a nechal ho zavraždit. A není bez zajímavosti, že Trocký "odešel" ze SSSR s celým stranickým archívem v kufru (a ten dosud neodtajněný archív by měl být nyní pečlivě střežený v nejmenované knihovně kdesi v San Franciscu - to berte jako konspiraci, nemám ověřeno). Každopádně Stalin, ač měl všeliké mouchy, nebyl ani humanista, ani na hlavu - takže by svého rivala nikam nevykazoval (natož s archívem) a nechal ho zabít hned v Sajúzu. Ochotných rukou tam měl víc než dost, protože Trocký nebyl vůbec žádným "miláčkem davu".
Smutné na téhle "hře na revoluci" je, že to nejvíc ze všech odnesli právě ti, pro jejichž "dobro" celá ta revoluce byla. Dlouhá a krvavá občanská válka, vyvlastnění = ztráty životů i majetku (v té době bylo ze země vyvezené, rozuměj ukradené, ohromné bohatství, které skončilo ve švýcarských nebo "zámořských" bankách). Pak 2.válka - a totéž, jen nebylo co vyvlastňovat, takže se ničilo a také kradlo tzv. "státní". Po celou dobu SSSR tuhý "lidový" režim s vymýváním mozků. Po Gorbačovovi opět rozklad a rozkrádání země. A teď se mají ještě "omluvat za zločiny" a to s následky, v článku nastíněnými ...[oči v sloup]

242396

21.04.2011 21:56

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: Cetl jsem dve zajimave knihy o Stalinovi

Lin 85.?.?.?

Hm...narazil jste na zajímavou "věc". [smích] Ano Stalin to charisma měl a byl zdatným řečníkem s uměním ovlivňovat davy. Stejné "umění" ovládal i Hitler, kterého k řečnění a "charismatu" cvičil okultní Zlatý úsvit. A do třetice - takové charisma má i Castro.
O Stalinovi je známo, že měl velice "nevojenskou" postavu, takže uniformu si nechával spešl šít tak, aby zakrývala nedostatky a vypadal v ní mužnější (také v ní byl pořád navlečený). Hitler měl postavou do chrabrého vojáka taky hodně daleko, navíc trpěl mnoha komplexy a mluvit na veřejnosti zpočátku vůbec neuměl (zakoktával se, hlas měl bezbarvý). V mládí byl jeho nedostižným řečnickým vzorem víděňský starosta, takže pilně trénoval a také se dvakrát pokusil vystoupit na veřejnosti se svým proslovem. Ovšem...byl vypískaný a lidé ze sálu odcházeli po pár minutách. Do Zlatého úsvitu se dostal díky svým mimořádným schopnostem média (také ho jako médium používali).
No a Castro? [smích] Krom řečnictví měl (dnes už skutečně platí "měl" ) ještě schopnost "ovlivňovat" . Existují svědectví, že lidé v jeho okolí (dokonce i státní návštěvy) byli jeho "charismatem" tak ovlivnění, že úplně zapomněli, co chtěli říct a cítili jen jakousi "zvláštní eufórii".

242400

21.04.2011 22:45

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Lin 85.?.?.?

No... údaj o vyhoštění se nachází ve více zdrojích a s tím vaším o "útěku" jsem se setkala zatím jen jednou. Domnívám se, že jde o nedorozumění. Trocký skutečně utekl, ale jen do Alma-Aty a vyhoštěný byl až pak, když neuposlechl přímou výzvu Stalina, aby zanechal veškeré své politické činnosti. Ale já u toho taky nebyla. [smích]
18 января 1929 года Особое совещание при ОГПУ приняло решение о высылке Лейбы Бронштейна (Троцкого) за пределы СССР из его ссылки в Алма-Ате.

242403

Zeptám se na něco:
Jak může být Bohem vyvolený JEDEN určitý národ? Neodporuje to samotné "vizi" o Bohu, která říká, jak je spravedlivý, milosrdný, měří všem stejně a všechny stejně miluje? Ani dobrý rodič neprotěžuje jedno dítě a pokud ano, není to dobrý rodič. Tak ČÍ Bůh to vlastně je? [smích] Jestliže někdo tvrdí, že ho Bůh vyvolil, pak je to JEHO Bůh a ne můj (náš). Pak je zcela logické, že další "vyvolení" mají také svého Boha, o kterém tvrdí, že je "jediný pravý" . Tak kolik těch Bohů vůbec je?? [smích] Nějak to odporuje samotné Bíbli, která tvrdí, že je jeden. Jen se mi jeví, že nikdo ze skalních věřících neví, čí Bůh to je a proto se taky mezi sebou stále mydlí, aby SI dokázali, že je to právě ten "jejich".

242506

23.04.2011 12:40

Politický marketing a války v minulém století

RE: Obavy

Lin 85.?.?.?

No, vidíte... [smích] Myslel jste to dobře, chtěl jste změnu k lepšímu - a takhle to dopadlo. Stejně, jako v r. 1948, kdy lidi také chtěli jen změnu k lepšímu a dočkali se dost nepříjemného překvapení. Co vím z vyprávění tehdejší generace, nechtěli nic jiného, než přístup ke vzdělání, lékařské péči a práci za mzdu. To všechno komunisti slibovali a pro spravedlnost nutno říci, že ti obyčejní, nejnižší (="stranická základna" ), si to také tak mysleli = že se bude praktikovat. Jenže - stejně jako po sametu byli první "odstaveni" a nahrazeni těmi "všehoschopnými". Proto pak ty čistky.
Velice brzo se ukázalo, že ti na mocenských postech mají představu úplně jinou a hlásaná "rovnost" není zas až tak rovná. Tehdejší komunisté sami o takových říkali, že to nejsou komunisti, ale straníci. Říkali to i o Gottwaldovi. Samotná paní Gottwaldová si stále držela služky za směšnou mzdu, chovala se k nim příšerně a stále ji musely oslovovat "milostpaní". Zatímco lidi žili z potravinových lístků a krámy byly prázdné, pro elitu se všechno dováželo ze zahraničí - z "prohnilého západu". Takže stejně jako po sametu to "utahování opasků" a "budování lepších zítřků" bylo směrované jen "mase" - nikoliv elitě. A všichni tehdejší kritici, kteří se zavčasu snažili běh "věcí" zvrátit, skončili v lágrech nebo na šibenici.

242507

23.04.2011 12:50

Politický marketing a války v minulém století

Povedený článek

Lin 85.?.?.?

Krásně napsáno, s nadhledem a s přispěním osobních zkušeností. Našla jsem tam ještě nejméně jednu "vrstvu" sdělení a s tím jsem se už dlouho nepotkala. Takže - díky, autore... [smích]
Propaganda je druhem manipulace a ta má vždy za cíl ovládat, mít pod kontrolou. A bohužel, je stále ještě mc málo lidí, kteří ji umějí rozeznat, takže jejich svoboda myšlení (schopnost úsudku) neexistuje.

242508

24.04.2011 10:43

BRICS a přestavba světa

RE: Blíží se zánik severoatlantického impéria ?

Lin 85.?.?.?

Pane Tmo, původní význam slova "apocalypsa" byl (opět) zastřen - těmi, kdo si po tisíciletí upravovali staré texty podle sebe. To slovo v původním významu znamená "odhalení" - doslovně něco jako "sejmutí závoje". Pakliže staré texty mluvily o apocalypse, bylo tím míněné něco jako "pravda vyjde najevo".

242573

Děkuju za ten odkaz, proštuduju si. Zatím jsem do toho koukala jen zběžně - o čem to je. [smích]
Na podobné materiály je možné narazit i jinde a nikoliv jen v soudobých textech. K úvahám směrem ke skutečné minulosti lidstva se dá dojít i bez podobných textů, stačí si všímat toho, co tu je a přímo před očima. Očistit existující texty od náboženských nánosů a připustit si, že historie lidstva se nezačíná v námi zmapovaných dobách.

242575

To, co zachycuje písmo, není žádná historická pravda, o kterou se můžeme pevně opřít. Už původ Genesis je zahalený otázkami - pokud se ovšem ptát chcete. A Nový zákon byl sepisovaný až s větší časovou prodlevou a navíc do něj bylo vybráno (již tehdy institucí) jen několik evangelií, zbytek "kamsi" zmizel.
Vaše odpověď na otázku "protěžování dítěte" beru jako vaši a do jisté míry účelovou. Možná ovlivněnou tím, že jste muž. Jenže protežovat jedno dítě na úkor ostatních svých dětí skutečně dobrý rodič nikdy neudělá. Jednak proto, že všechny své děti má stejně rád, měří jim stejně spravedlivě v trestu i pochvale, bez ohledu na to, jestli si s některým z nich více rozumí - a jednak ví, že takovýmto chováním by způsobil křivdu, zadělal by na budoucí rivalitu a nenávist mezi svými dětmi. Mít rozdílné "výchovné metody" - to ano, protože každé dítě je jiná osobnost. Ale rozhodně ne: "ty jsi ten dobrý, takže ti dávám výhody - a ty ten zlý, takže jdi ode mě" . A jestli si myslíte, že jde o "socialistické rovnostářství", pak si to klidně myslete a dokonce i praktikujte, protože s výsledkem se setkáte vy sám.

242578

24.04.2011 12:04

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Lin 85.?.?.?

Nic se neděje, člověk nemůže mít v hlavě všechno. [smích] A v netových zdrojích se chyby vyskytují často, většinou je to jeden chybný překlad - a ostatní pak článek přeberou. Sama mám v tomhle směru máslo na hlavě... [oči v sloup]
K nakousnutému tématu bych pro zajímavost chtěla připsat to, co je skutečně důležité a co jsem nenapsala "natvrdo" . Původně bylo v plánu, že po Leninově smrti převezme "velení" právě Trocký a bude pokračovat v započatém díle. Jenže nějakým nedopatřením se stalo, že Stalin získal více příznivců a začal si praktikovat svou osobní "vizi". Stará garda si na něj stěžovala (u těch, kteří celou tuhle "srandu" financovali), ale nebezpečí bylo podceněné. Stalin se pak začal těhle lidí zbavovat a zbavil by se i Trockého, jenže tehdy ještě nemohl, nebyl si tak jistý v kramflecích. Proto to udělal až "potom" a našel si ho až v dalekém Mexiku.
Proč to píšu? No... podobnost s Hitlerem a jeho "vymknutím" není čistě náhodná. I s tímhle pánem se také stalo něco, co nebylo očekávané - a to - že si začne dělat svou vlastní "politiku".

242579

Doplním - uměle vyvolaný run na určité banky umožnil zbavit se nežádoucí konkurence na finančních trzích. Takže krachlé banky mohly za hubičku přejít do těch jediných správných "finančních" rukou... [smích]

242794

28.04.2011 12:56

O víře a církvi

RE: O víře a církvi. Pro ilustraci:

Lin 85.?.?.?

S posledním odstavcem se ztotožňuju.
Jen doplním, že nejen křesťanské církve. On už Jehova je velice krutý bůh, který vyžaduje krev a lidské oběti, často žádá i vlastní děti věřících. Rebelů se zbavuje lstí a vraždou. své "poddané" učí, že zbavit se svých nepřátel jakýmkoliv podlým činem je "službou bohu". A k tomu jim dává své požehnání formou "vyvolenosti".
Četba Genesis je hororovým zážitkem, kde se to hemží vraždami, bratrovraždami, otcovraždami, smilstvem, incestem, magií, lží a klamem. Manželé prodávají své ženy jiným mužům, jiní manželé jsou zabíjeni, aby další muž mohl "mít" jejich ženu.
A to všechno je nám předkládané jako "boží linie" dědiců země.
Křesťanství (v té formě, která je nám dneska předkládaná) je postavené hlavně na "nutnosti utrpení" = čím víc trpíš, tím víc tě bůh miluje. Takže opět - bůh si žádá lidské oběti, ovšem tentokrát sofistikovaněji - neslibuje zemi zaslíbenou, ale letenku rovnou "nahoru". Církev, která byla schopná vraždit své kněze poté, co "ustanovila" celibát, zákonné manželky kněžích upalovala jako čarodějnice a jejich děti prodávala do otroctví, nikdy nemůže být i "mou církví".

242795

28.04.2011 13:09

O víře a církvi

RE: Autor je trochu popleta.

Lin 85.?.?.?

Eh... "dědičný hřích"... Vy tomu skutečně věříte? [smích] Že člověčí zárodek je už od početí zatížen něčím jako "dědičný hřích"?
Pokud jsem četla dobře, v Bibli je cosi, že byl jen Adam s Evou a ti dostali příkaz "milujte se a množte se". A jak by se jim tento příkaz podařilo splnit bez onoho "dědičného hříchu" - to je mi záhadou... [smích]

242797

28.04.2011 13:23

O víře a církvi

RE: Vira

Lin 85.?.?.?

Víra není totéž co náboženství. i I bez "stranické knížky" přihlášení se k nějakému náboženskému uskupení může být člověk věřící, žít podle božích zákonů a v souladu s nimi. Bývá běžnou praxí, že členové náboženských spolků pro samotné uctívání náboženství Boha nevidí.
Podle svých zkušeností můžu napsat, že horliví vyznavači náboženských směrů jsou lidé bez vlastní vůle i sebeúcty. Neumějí v životě stát bez nějaké pomocné berličky, pořád je cosi nutí "zašťiťovat se vyšší autoritou", aby sobě dodali hodnotu. Ovšem... jejich "guru" jim ale nikdy neřeknou, že pouhé "přihlášení se" nestačí. Že je to jen první nesmělý krůček, nikoliv poslední krok.

242798

Jak vysvětlit ony "vlastní řady"? No...třeba nebyly až tak vlastní. [smích] Vypadá to (a události tomu nasvědčují), že parazitické frakce jsou dvě. Třeba Levašov píše o tzv. bílých a černých (a žádní nejsou ti "dobří"). Dává mi to - s ohledem na události - celkem smysl. I současné dění tomu nasvědčuje, že o moc se nebere jedna jednotná garda, ale dvě, které stojí proti sobě.
Prosím, neberte to ode mne jako fakt. Spíš jako možnost.

242810

30.04.2011 21:14

O víře a církvi

RE: o víře a církvi

Lin 85.?.?.?

Bylo to nutné? Takhle škodolibě se smát? Sám jste se uklepl ve slovu, to se stává - dokonce i to, že člověk pokope gramatiku. Stává se mi to taky, protože se víc soustředím na myšlenku a píšu rychle, aby mi neutekla.
A ono "než budete nazývat pokrytcem" bych napsala taky - i když jsem pochopila, že onou bandou myslíte nás tady (to je snad jasný, že banda není jeden člověk). "Nazývat někoho pokrytcem" ve smyslu napsané věty je pochopitelné, význam se nezměnil, není to zavádějící a jako chybu bych to neviděla.
Možná dobře, že jste se takhle "projevi". Potvrdil jste mi mou dlouholetou zkušenost s "takyvěřícími". Posměvační, zákeřní, bez velkorysosti a nadhledu. "Duši Králů v nich nehledej...".

242922

30.04.2011 22:20

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Ano, už jsme se tu jednou o "pravda není pro všechny" bavili - a já také nakonec tvrdila, že není. Nenapadl mě totiž rozdíl v tajit pravdu x neumět nepochopit (nechtít chápat). Omlouvám se. Lidé mají znát všechny okolnosti, události, závěry zkoumání - a jak s tím naloží, to už je jejich věc. Není ale možné úmyslně pravdu tajit, mlžit, lhát. Zvláště v otázce víry.
Jsem přesvědčená, že Vatikán ví hodně - a tají, zcela úmyslně. Důvodem je nejen ono "oddebilizování", ale také pravda o samotném smyslu existence "svaté stolice".
Zdravím... [smích]

242927

30.04.2011 23:09

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Ono s evangelii je to vůbec takové divné Pavla raději ponecháme stranou, to je kapitola sama pro sebe). Pokud vím správně, jedinými učedníky JK byli jen Matouš (celník, výběrčí daní, takže psát musel umět) a Jan (asi také vzdělaný, když uměl psát, prý měl přístup do domu velekněze, jen se neví, proč). Další dva už byli učedníci učedníků. Marek - alexandrijský biskup a Lukáš - lékař, učedník Pavlův. Navíc je známé, že poslední dva čerpali "z Matouše", takže to vůbec není jejich autentické vyprávění (popis) dějů. Vůbec mi není jasné, proč nic nenapsal také Ježíš, ač byl vzdělaný a dokonce učil v chrámu (já vím, že ústně, ale měl podmínky napsat aspoň jediný svitek).
Sám Lukáš hned v úvodu píše "už bylo napsáno mnoho... proto také já...". Jak - "mnoho"? Tři + Pavel je "mnoho"? Kde je ten zbytek a proč si to nemůžeme přečíst? A proč začali psát tak pozdě po smrti JK? Učedníků bylo 12 a jen dva měli touhu "něco" o tak výjimečných událostech předat potomkům? [smích]
No... a potěšil jste mě, když mé příspěvky nazýváte "občerstvením". Spíš se setkávám s "prosimtě nepruď" nebo "furt se neptej, k čemu ti to bude"...[oči v sloup] A že se vyjadřuju? Jen k tomu, co mě baví. Když něco vím, ráda přidám do kotlíku - a na druhou stranu se ráda něco dozvím.
Musím poděkovat já vám - tedy většině mužů tady. Že moje názory berete jako rovnocenné. To není zas tak běžné. Jsou tací, kteří "odpovídají" odesláním k plotně.
A že jste mě potěšil, přidám vám ještě malou perličku, které si moc lidí nevšímá (a věřící už vůbec ne). Týká se vyobrazení JK na kříži. Nohy jsou správně - ale ty ruce, ty ruce... Našla jsem zatím jen 2x správně vyobrazené (jednou socha, podruhé obraz). Hřeby jsou umístěné do dlaně, což je blbost (odsouzenec by se utrhl). Přibíjelo se pod zápěstí.
Mějte se moc hezky [smích]

242931

30.04.2011 23:33

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Rabbi je spíš významem učitel, ale to je jedno. Spíš je zajímavější, co píšete dál. Co si představujete pod pojmem "služba Bohu"? To by mě docela zajímalo...[smích]
A modlitbě: myslíte, že má být pouze prosbou? Jestli ano, jde zas o překroucení. Modlitba má být hlavně o "děkuji", provedená v radosti ze života a spokojenosti a také o tom "napojení se", komunikaci mezi Já a Zdroj. To, že se dneska (bohužel) povětšinou smrskla na prosby (spíš až žebronění o každou blbost, kterou člověk svými silami může dosáhnout sám) - to je věc druhá.
Zpověď knězi neuznávám. Proč prostředníka, když si to můžu "vyříkat" i bez něj. Jinak - souhlas s "prázdnou skořápkou".
A děkuju za trpělivost. [smích]

242934

01.05.2011 22:22

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Odpovím tu pro hábéčko i pro vás. Úmyslně i pro vás, i když se to mého příspěvku týká jen okrajově. A zase - budu trochu tvrdší, ale pak už dám pokoj a ani nehlesnu.
Rozumím, co chce hábéčko říct a v tomhle je mi jeho postoj blízký. Už jsem to tu psala, že víra nemá s náboženstvím co dělat. Bez náboženství se dá žít velice dobře - bez víry ale ne. Zájem o duchovní podstatu je také každé nepokřivené duši přirozený. Kdo náboženské nauky potřebuje, budiž. Kdo potřebuje "vykladače karet", prosím. Ale neříkejte, prosím, že kdo nevyznává náboženství, nevyznává NIC. Původním smyslem náboženských nauk měla být "filosofická základna" = otevřené diskuse, odpovědi na otázky, výměna zkušeností, otevřenost novým myšlenkám = něco jako agora (mimochodem - stejnojmenný film není ztátou času vidět). To, čím náboženství nikdy být nemělo - to je DOGMA. A tak se stalo. Dogma, zakonzervované, nepřístupné a "rituálně" neměnné, bez pohybu, se stává tlející mrtvolou. Jako všechno, co "zkaměnělo" a je bez pohybu, všechno, co se nevyvíjí. Kdyby ona náboženství byla tak dokonalá, že by nepotřebovala žádná doplnění ani opravy, že by skutečně ukazovala cestu, byl by dávno ze země duchovní a čistý ráj.
Kvůli mému postoji, který jsme právě vypsala, mě nazývají všelijak. Já ovšem tvrdím, že kdyby nauka byla neměnná a jako "slovo boží" nezměnitelná, nikdy by nemohl uspět ani JK se svým učením. A dál jsem přesvědčená,že kdyby nyní nový JK chtěl opět cosi reformovat, dopadl by úplně stejně, jako před těmi x-lety (ovšem sofistikovaněji, dneska se už "nekřižuje", to je jediný pokrok) .

243014

01.05.2011 22:42

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Lin 85.?.?.?

Nevadí mi ten popis, i když to není zrovna příjemné čtení. Vidíte, jak je člověk vynalézavý zrovna v mučení jiných...[oči v sloup]
A pak, abych už moc neprudila, odpovím jen na tu "osobní pasáž". Ne - nestudovala (pouhé samostudium), členkou nebyla a nejsem (žádného náboženství ani "spolku" - k tomu mám odpor), pocházím z rodiny "bezvěrců" (takže ani "rodinné dispozice" ). Jen mě to prostě zajímá, jsem "šťouravá" (viz ten Lukáš) a měla jsem v životě štěstí na zajímavé lidi. [smích]
No... vlastně vám odpovím ještě na něco. Těch sepsaných svědectví bylo víc, jenže povětšinou byly zničené jako "kacířské, odpadlické" . Evangelia do NZ vybrala církev - po jednom z koncilů, už nepamatuju papeže ani rok a nechce se mi to hledat. Ostatní písemnosti vyřadila jako "nevhodné". Asi tam bylo cosi, co se do krámu nehodilo. Přitom některá ze svědectví byla sepsaná daleko dřív - a ne až po nástupu Petra na "svatý stolec". Některé zdroje tvrdí, že JK také "cosi" sepsal a ne na jeden svitek. Pokud to existuje ještě dnes, věřila bych, že je to pečlivě ukryté kdesi ve vatikánské knihovně. A už mlčím, zdravím a díky. [smích]

243016

02.05.2011 18:25

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

Lin 85.?.?.?

Co nejdřív se stane - a dle mého to bude "pompézní". Osobně si myslím, že to bude bouchat na více místech. Potřebují lidi pořádně vyděsit a naštvat, aby ochotněji šli pokládat své životy "na oltář svobody a spravedlnosti". Samozřejmě - nejsem věštec, takže místa těžko odhadovat.
Můžete si poskládat "nenápadné" události z minulých dnů - nejen tu o "jaderné teroristické hrozbě". Máme tu skoky na burze, máme tu "nevysvětlitelné" ceny zlata a stříbra, stále stoupající ceny pohonných hmot. Také spuštěný izraelský "deštník", rozmístěné radary a strategické zbraně.
Na nějaké výročí se čekat nebude, čas tlačí.
Už včera jsem psala, že scéna je připravená. A to jsem nic nevěděla o usámiádě. Jen ... moc ráda bych teď byla za fantastu a přeju si, ať se hrozně pletu.

243125

02.05.2011 19:09

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

Lin 85.?.?.?

O nějakém testu DNA bych si nedělala iluze. Jsem si jistá, že bude pozitivní. Spíš si myslím, že si až pozdě uvědomili, že pustili do světa celkem nevydařenou zprávu jak z rádia Jerevan a ne všude jsou tupci, kteří se na to chytí a nebudou se na nic ptát. Takže onen test DNA má podle mého jen budit zdání nějaké hodnověrnosti.
Však se podívejte, kde ho chytili a v jakém že to "nenápadném" baráku s několikametrovými zdmi a plotem až šestimetrovým. Opravdu nenápadné a zcela běžné lidské obydlí... Navíc necelý kilák od vojenské akademie. Picnou ho mezi oči, honem hodí do moře (které je na můj vkus dost daleko a z břehu ho asi také neházeli), prý - aby se z jeho hrobu nestalo poutní místo a aby ctili muslimské tradice rychlého pohřbu. Obama pronese předem avizovaný projev jak císař pán "mým národům", pěkně to nabudí prostý lid, že slaví do rána v ulicích. Všechno rychle, bez dokumentů, jediným uveřejněným "důkazem" je 1ks fotky.
Přikláním se k tomu, že "mají pojištěno" a při nejhorším scénáři zároveň platí "už nebude nikoho zajímat", protože se to přebije dalšími (nepříjemnými) událostmi.

243134

02.05.2011 19:23

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Silně mi to připomíná a

Lin 85.?.?.?

... ležící, spící... nic netušící.... [velký smích] [vyplazený jazyk]

243139

02.05.2011 20:06

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

To byl fofr

Lin 85.?.?.?

Článek jste dal dohromady rychleji, než já svůj komentář... [velký smích]
Obávám se, že to tak skutečně je, divné "pocity" mám už delší dobu, ovšem na základě úplně jiných událostí, které se tak nějak nepřirozeně "seskupovaly". A při tom všem propaganda stupňovala své úsilí.
Bohužel, přidávám se k předřečníkům, že TOHLE nevěstí nic dobrého. Napadá mě jediné, ale to nebudu ani vyslovovat.
No... a koneckonců... i Klausův Hájek se ozval, že zpráva je blamáž, protože Usáma je mediální fikce.

243146

02.05.2011 20:47

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Lin 85.?.?.?

Pane Kysučan, moc ráda bych teď řekla, že s vámi souhlasím. Nejsem vyděšená ovečka a bunkr nekopu, ale "podivný pocit" nějaké kulišárny přesto mám. Důvod?
11.září přímo v NY by neočekával ani ten největší konspirativec - a stalo se. S lidmi to na nějaký čas velice zahýbalo a podařilo se zavést mnohá "opatření proti terorismu" (viz biometrické znaky na dokladech, kamery, kontroly...). Jenže - strašák už nefunguje tak, jak by měl - a co horšího - někteří se odvažují veřejně se stavět na odpor, pochybovat. Je potřeba znovu zabýbat "masami", aby byly tvárnější. Je nutné je zaměstnat, aby neměly čas (nebo možnost) sledovat, kde kdo zas co vytuneloval, kdo nesplácí dluhy, kdo krade suroviny nebo se snaží z občanů vycucnout poslední kapku krve. A v neposlední řadě mi znějí v uších Břežinského slova, že "masy začínají politicky procitat"... Co jiného se nabízí, než další pořádná demonstrace "síly terorismu" ? Nemají čas, protože došli do bodu, kdy je to "buď a nebo" .
A fakt moc ráda bych se spletla. Říkám znovu, že se nebojím a taky nestraším. Snažím se zhodnotit realitu.
Podívejte se, kdo nejvíce profitoval z poslední války.
Nemusí jít o atomovku (jsou už "sofistikovanější" zbraně) - a když - účinky byly vyzkoušené (Hirošima, Nagasaki).
Válka na cizím území je výhodná - viz - profit z té poslední.
Někdo tu psal o bunkrech. No... v posledních letech se jich (nejen) v USA zbudovalo docela dost... hnacím motorem byl strašák roku 2012.

243157

14.05.2011 09:22

Sociální parazité

RE: Zřejmě jsem měl ten článek uvést nějakým vysvětlením

Lin 85.?.?.?

Ospravedlňujete se? Za co? [smích] Článek není ani trochu "holy" a velice dobře "souzní" i se všemi tématy, které Zvědavec probírá. Jen říká jinak to, čím se zaobírá i věda.
Psychologická a psychiatrická věda dodnes marně hledá vysvětlení pro určitá jednání lidského druhu a i ona dospěla k parazitismu, jen ho nazývá jinak. Viz. deprivant nebo ofic pojem sociopat(=jedna ze škatulek pro psychopata, nejhorší varianta). Každý zdravý lidský jedinec se identifikuje tzv. vnitřním trojúhelníkem, jehož "vrcholy" jsou ony tři body, které jsem tu už jmenovala = 1. schopnost milovat i schopnost učit se milovat, 2.schopnost kontrolovat své popudy, 3. schopnost morálního uvažování. Jsou vzájemně propojené a navzájem se ovlivňují - tvoří trojúhelník - a jsou nezbytné pro spolužití jedinců ve společenství (=aby společenství nebylo jedinci ohrožováno zevnitř).
U psychopatů je narušena alespoň jedna ze stran, u sociopatů všechny. Takže jednání naprosto vybočuje všemu, co známe. Proto se pak marně ptáme, "jak to jen můžou udělat, když..." . Oni necítí žádnou vinu a skutečně si nejsou vědomí, že jejich jednání je proti společnosti a jejím zájmům. Neumějí takto myslet.
Sociopatů, takových malých Hannibalů Lecterů (bývají velice často s nadprůměrným IQ), je ve společnosti cca 6%. Blbý ovšem je, že současné nastavení společenských hodnot a pravidel sociopatům umožňuje prodrat se na nejvyšší, mocenské příčky. Jejich "vlastnosti" jsou totiž přímo žádané pro "výkon kariéry". Obecně se sociopat označuje jako ten, kdo je lhostejná k právům druhých lidí = prostě žádná práva druhých neuznává, ač je velmi dobře zná a sám sebe pokládá za nedotknutelného.
Máte pocit, že to nesouvisí se zde probíranými tématy "stavu světa"? [smích]

244031

14.05.2011 09:47

Sociální parazité

RE: Zřejmě jsem měl ten článek uvést nějakým vysvětlením

Lin 85.?.?.?

A k lepšímu pochopení sem vložím ještě další upřesnění pro "sociopata".
Morální pravidla: Jedná o morální standardy dané společnosti, které odpovídají společenským požadavkům a jsou společností regulovány jako správné a nesprávné. Laicky řečeno se jedná o jakýsi nutný kodex spolužití jedinců ve společnosti, bez kterého bychom se pravděpodobně mlátili kyjem na potkání. V duchu takových základních pravidel je koncipovaná např. i Listina základních práv a svobod. Jako nejznámější bych uvedla – nesmíš sáhnout druhému na život, nesmíš sáhnout na majetek druhých, nesmíš druhé týrat a zbavovat je jejich svobody a lidské důstojnosti, nesmíš se dopouštět podvodných jednání, musíš dbát u druhých stejných práv, jaké požíváš i ty.
Psychopat a tím i sociopat má vnímání těchto morálních hodnot narušené a tím je velice obtížné s ním žít. Existuje něco jako morální meze a zábrany, které normálně prospívajícímu člověku brání „jít dál“ ve svém chování a jednání. Těmi účinnými zábranami jsou morální emoce - např. stud, vina, strach, hanba, výčitky svědomí, lítost. Tyto emoce jsou pro člověka nejen velice nepříjemné, ale jejich prociťováním staví sám sebe na samé dno společenského žebříčku (soudí sám sebe). Sociopat ovšem žádné morální emoce nemá a i když moc dobře zná a chápe morální kodex (pravidla spolužití) pokládá ho za zcela směšný, slabošský a zbytečný. Uznává pouze „zákon“ síly a moci – silnější a mocnější vítězí a on určují „práva“. Projevy lítosti, soucitu nebo laskavosti jsou v jeho očích projevy slabocha.

Jediným hnacím motorem sociopata je dosáhnout dominantního postavení, moci a ovládnutí co největšího počtu lidí (dostat je do podřízeného až otrockého postavení vůči sobě). Pro sociopata je jediným a pravým životním potěšením jeho vlastní moc. Ani sex mu nepřináší tolik uspokojení, jako vědomí jeho vlastní moci a dominance.

244034

14.05.2011 11:15

Sociální parazité

RE: Akorát...

Lin 85.?.?.?

"Nazi"? Ale kdež... [smích] Pak by musel být celý systém vesmíru "nazi"... Ale pro naše podmínky, pro lepší pochopení, zkuste chápat světlé jako tvořivé a temné jako destrukční.

244040

15.05.2011 11:07

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, určitě souhlasím se začátkem - s onou "tezí iracionální víry". Je to tak. Každý člověk žije podle toho, čemu věří. No... a od toho se dostaneme (možná) k základu. [smích] Jestliže lidé věří darwinismu, že jsou vlastně JEN zvířata, obdařená inteligencí, pak se nedivme, že tu máme zvířecí společnost. Ne lidskou - ale zvířecí. Silnější vítězí a může si diktovat, slabší musí být odstraněné, protože prokazuje neschopnost obstát v "evoluci". Ale máme tu jeden takový malinkatý "problém teorie" - lidský mozek. Píšete, proč se (dle vás) vyvinul - jako náhrada za chybějící "mohutné zbraně".
Nebudu tu rozebírat mylnost této domněnky, kterou podporují i poslední výzkumy (že mozek homo sapiens sapiens = člověk dnešního typu - nám tak nějak "evoluci" nepodléhá) a zeptám se na jinou okolnost, se kterou si věda také neví rady. Tou je využití onoho "obranného nástroje". Je známo, že příroda ničím neplýtvá a všechno v ní ma nějaký smysl, využití. Ovšem lidský mozek pracuje JEN z 1/3 - a zbytek? K čemu je, když "obrannou funkci" plně zastane ona třetina a zbytek "leží ladem" ? [smích]
Také je velice zvláštní v oné tezi "evoluce", že naše civilizace, postavená na technologiích, zdaleka nemá kvality civilizací před ní - třeba ve vědomostech o energiích (zdroje a využití), o vesmíru, ve stavitelství... Mylně pokládáme ty "před námi" za primitivní barbary - ale ono se čím dál víc ukazuje, že těmi barbary jsme spíš my dneska.

244092

15.05.2011 11:42

Sociální parazité

RE: Zřejmě jsem měl ten článek uvést nějakým vysvětlením

Lin 85.?.?.?

No... otázka krátká, leč dost složitá. [smích]
Nejdůležitějším podle mého je takového člověka vůbec rozpoznat. Mluví o tom třeba Koukolík a není to vůbec lehké. Sociopati jsou totiž většinou mimořádně inteligentní, vtipní, ve společnosti oblíbení a na první pohled okouzlující lidé. Nemají "konflikty se zákonem" a snaží se vystupovat jako úctyhodní občané. Hodně blbý je, že náš dnešní "systém" jim skutečně přeje - proto jich nejvíc najdete na vrcholných postech. Jsou totiž díky svým "vlastnostem" stresuodolní a také všehoschopní. Jejich "systém" je ale vysát a zahodit. Jako paraziti. Do té doby, dokud vás potřebuje ke svým vlastním cílům (které neznáte), dokud plníte jeho přání a cíle, dokud se nenajde někdo jiný, pro jeho cíle vhodnější a dokud se nevzepřete "plnit", pak je s vámi v "koalici". Takto se také zcela nenápadně začala nastavovat "pravidla" = že je to jen "běžný postup lidského druhu".
Není. „Normálně“ se totiž v lidské společnosti předpokládá, že přítel je stejně naladěná osoba, jako jste vy a cítí k vám náklonnost. Takže se nepředpokládá nic zlého vůči vám a proti vám ze strany přítele. Sociopat ale žádnou náklonnost, žádné přátelství, necítí. Jste mu lhostejní, nezáleží mu na vás. Vše dělá jen proto, aby se po vašich zádech dostal ke svým vlastním cílům.
Takže dalším bodem ke změně bude otevřené poukazování na psychopatické chování takovýchto lidí. Sociopati se musí vrátit tam, kam patří všichni psychopati = na okraj společnosti. Ne do jejího čela, kde jsou dneska.

244095

15.05.2011 12:04

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: děláte to špatně

Lin 85.?.?.?

Já nevím, ale asi takhle:
Pokud chci mít přístup na web (včetně možnosti číst diskusi a vstupovat do ní), který nekopíruje jen ty samé (přeložené) články z jiných webů, je pro mě slušností si tento přístup zaplatit. Pro mě stejné, jako zaplatit za noviny nebo časopis.
Platíte za televizi i rádio - a to povinně, ačkoliv třeba vůbec nevyužíváte jejich "služby". Tak proč tolik slov za přístup na Zvědavce?
Ono u netových webů jde spíš o "dobrý tip". Když se po těch neplacených podíváte, zjistíte, že ona "originalita prvního zveřejnění" je mizivá. Většinu čerpají právě z těch placených, kde je odkaz na zdroj. Takže pro takové už odpadá práce s vyhledáváním "dobrých tipů" a překladů, někde si jen přečtené přeformulují podle svého a ten "jejich" článek je na světě.
A už vůbec vynechám, že mnoho článků na jiných webech vzniklo na základě odkazů, předložených v diskusích.
Prostě mi připadá pitomé kritizovat nějaký web a přitom na něj stále chodit, číst a komentovat. Je to přeci volba každého. Když se mi někde nelíbí, nelezu tam a je mi fuk, co se tam píše. Jestliže se mi někde nelíbí podmínky, udělám totéž.
A když se mi někde líbí obsah i podmínky, pak je mi zase fuk, co si s mým předplatným "dělá" provozovatel. Já si zaplatila za službu, kterou jsem dostala.

244096

15.05.2011 18:10

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Lin 85.?.?.?

No jo, no... to jste celý vy. [smích]
Vy si myslíte, že mé argumenty jsou opřené pouze o mou víru, já si zas myslím, že ty vaše jsou opřené jen o tu vaši, protože i materialismus je víra.
Ano, tvrdím, že naše společnost JE nelidská a co se vědomostí týká, kulhá za těmi předešlými na obě nohy. Vzpomněl jste transport hmoty a informace, léčení rakoviny atd. Tohle všechno naši předci uměli, představte si to. Měli celý informační systém a také vedení energie okolo celé planety. Dobré zdroje i na netu si můžete najít třeba o peruánských pyramidách a jejich způsobech stavění, který MY neumíme ani teď. O léčbě nemocí také existuje mnoho zdrojů a vědeckých prací. Ale dobrá, když si myslíte, že MY jsme NEJ, přesvědčovat vás nebudu. [smích]
A s tím mozkem...no... to byl tak trošku chyták. Samozřejmě, že funguje celý (psala jsem, že v přírodě není nic zbytečného), ale na tu vaši "tezi" = běžnou potřebu života podle vašich představ a požadavků současné civilizace - by stačila opravdu jen ta 1/3. Vědcům je sice jasné, že mozek funguje asi tak jako hardware u PC, ale nevědí, jaký software je nahrán (kromě toho základního pro udržování běžného žití), jak se "oživí", čím se spouští. Laicky řečeno - každý člověk vlastní superpočítač, ale používat ho umí jen jako psací stroj, zdařilejší lidské exempláře používají ještě "nadstrandartní umění" elektronické pošty nebo připojení se na domovskou stránku svého oblíbeného portálu. Asi tak... [smích]
Možná pro vás bude přijatelný právě Koukolík . Je to vědec a tahle přednáška docela dobře ukazuje, jak vědci tápou.

244123

15.05.2011 18:23

Recept na zdravou snídaní

Tady se snídají vločky

Lin 85.?.?.?

Taky je často snídám, většinou ale večeřím, protože ráno nebývá čas. Vločky nasypu do studené vody, mírně osolím a přivedu k varu (míchám). Pak do vzniklé kaše dám jakékoliv ovoce, rozinky, osladím medem a zasypu kokosem nebo ořechy. Podle chuti. Když není ovoce, použiju i dětskou výživu. Chutná to výborně.
Vločky v kombinaci s mlíkem (a všemi mléčnými výrobky) se nedoporučuje, protože silně zahleňuje, může způsobit i alergickou reakci. Jinak vločky jsou neocenitelné a to nejen pro vlákninu (působí jako kartáček na střeva, naváže na sebe všechny ty sajrajty). Obsahují velké množství vit.skupiny B.

244124

15.05.2011 18:25

Recept na zdravou snídaní

RE: proti gustu žáden dišputát....

Lin 85.?.?.?

Ugrilovat si jogurt je opravdu zajímavá představa... [chechtot]

244125

17.05.2011 20:09

Církevní majetek

Článek je příliš strohý

Lin 85.?.?.?

Autor dobře naťukává celý "problém" - že církve tu většinou vůbec nic neposatvily ze svého, až na pár manufaktur někde ke konci 19.stol.(a i ty byly stavěné za pomoci štědrých darů).
Kostely, fary, kláštery - to vše nechala stavět šlechta, za svoje a na svých pozemcích a to už od první doby "církevních působení" na našem území (povětšinou církev ŘK). Stejně tak k tomu dovolovala užívání nějakých polností nebo lesů (pro obživu duchovních). Teprve někde na počátku 13.stol. se "vhodným působením" papeže Alexandra III. začalo uplatňovat tzv. patronátní právo. V praxi to znamenalo, že šlechtic sice dané pozemky a stavby vlastnil, ale církev s nimi mohla bez omezení nakládat (taková malá církevní "privatizace"). Skutečným vlastníkům zbyla pouze povinnost financovat údržbu a platit případné škody (velice chytré od církve, ne? [smích] ). Velice dobře na tom byli nejvyšší preláti, už od biskupů. Panovník měl přímo povinnost "obdarovat" je nemalými majetky, aby ti ubozí pastýři měli z čeho žít.
Tolik k onomu "darování", které v praxi vlastně vůbec darováním nebylo.
Zvrat nastal za husitů, protože ti tomuhle udělali přítrž a církví přivlastněné majetky se vrátily pod své původní majitele, kteří si (opět) mohli sami rozhodnout, do jaké míry budou podporovat duchovní.
Od Habsburků si papež sliboval, že vrátí zpět stav do doby před husitstvím, ovšem... nestalo se tak. Jen se musela odvádět jakási renta, odváděná arcibiskupovi z (považte!) obchodu se solí. Za Marie Terezie se podmínky ještě zhoršily, církvím byl vyvlastněný další majetek a navíc zakázaná činnost, která nesouvisela se školstvím, vojenstvím a zdravotnictvím. Po vzniku Československa byly církvím odebrány další majetky, takže někde z 10% půdy mohly vlastnit jen 2%. Duchovní ale začali pobírat plat od státu.
Opravdu netuším, co chtějí dnes církvím vracet (když pominu fakt, že církve vlastně nic nevytvořily). Již po r. 1945 došlo k dalšímu zabrání církevních majetků a poslední zákon z r.1947 neumožňoval církvím vlastnit nic nad 50 hektarů. Komunisti prakticky už neměli co zabírat, navíc zároveň s oním "vyvlastněním" se zákonem zavázal ekonomicky zabezpečit církve na svém území, včetně povinnosti financovat údržbu (=prakticky je to stejné dodnes).
"Pro-vraceči" nejčastěji argumentují, že se stát zbaví velkého finančního břemene. Podle mého nezbaví, protože i v minulosti se na církevní počiny skládali jiní. Nevěřím, že by třeba celkovou rekonstrukci sv.Víta církev dobrovolně financovala sama, zas to bude o dohadování "přispějte, je to přeci i vaše památka". Já jsem "proti-vraceč", který se navíc ptá, proč musím ze svých daní financovat nějakou církev, proč si ji nefinancují věřící třeba formou srážky z platu, jako se platí jiné členské příspěvky.

244279

17.05.2011 20:14

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Lin 85.?.?.?

..." tristný ateizmus"...??
Jak souvisí majetek církve s ateismem? Nechápu.... [oči v sloup]

244280

17.05.2011 20:44

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Gambit

Lin 85.?.?.?

Líbí se mi, jak jste to napsal. Hlavně ta poslední věta, kterou i já mám za nejdůležitější, co dneska můžeme udělat. [smích]

244282

17.05.2011 21:03

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

Chudák alLádin

Lin 85.?.?.?

Asi v hrobě rotuje (v případě "pohřbu do moře" může způsobit i další cunami)...
Při čtení stále nových a překvapivých upřesnění o jeho "odlovení" se směju, až mi tečou slzy (možná i zoufalství, ale je to jedno). Nejprve se zuřivě bránil a střílel jak o posvícení, pak zas se tak moc nebránil, ale nevzdal se - a teď už, že se nejen nebránil, ale ani nehodlal použít zbraň. Zásahové komando bojuje jak lev - i přes potíže "z horka", kdy se jim zřítí vrtulník na zahradu domu. Ten vrtulník... já tedy nevím, nejsem technik... ale připadá mi jak maketa, těžko si představuju, jak se do něj nasoukala celá "zásahová skupina" a ještě i se psem. Hrdinný Obama prohlásí, že "nejsou jako oni", takže drastické fotky mrtvoly alLádina neuveřejní - a hned vzápětí jsou servery plné fotek ostatních zabitých "kořistí" (mj. - neumím posoudit, ale žádná rána zepředu, všechni krvácejí "pod sebe" ).
Dost blbá hra pro ještě blbější "lid".
Obama+team, sledující soustředěně "něco" - to se klidně mohli koukat na fotbal, hokej nebo ragby - nebo třeba na Harryho Pottera.
Podle mého je to celé jen zoufalý pokus dostat "hráče" na svou stranu a odůvodnit před občany (amíky) neustálé zvyšování výdajů za války (už začínali reptat) - a před celým světem své stále troufalejší a právem nepodložené "zásahy".

244284

18.05.2011 20:28

Vysoký vládní insider: Bin Laden zemřel v roce 2001

RE: Chudák alLádin

Lin 85.?.?.?

No vidíte... to mě nenapadlo...
Klidně by to tak mohlo být... že sledovali třeba čerstvě ukořistěný soukromý archív nahrávek ředitele MMF - DSK. Jejich výraz by tomu odpovídal. [vyplazený jazyk]

244338

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 3

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 6

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Blokování čínské pomoci Itálii v Praze22.03.20 16:08 Česká republika 3

Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné21.03.20 08:40 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 938,79 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
153 552,73 Kč

Poslední aktualizace: 28.3.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?