Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.07.2010 21:36

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Lin 85.?.?.?

Aha... v tom případě všichni legionáři, všichni, kdo bojovali za první i druhé války, si tam jeli vlastně na výlet. A ti, kteří se nikdy nevrátili, se tam pravděpodobně zbaběle a nešikovně řízli do prstu a umřeli na otravu krve.

223679

09.07.2010 22:50

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: no tak pockame az pomrou

Lin 85.?.?.?

Jo, omyl... a dost hrozný omyl. Pán si asi neumí představit tehdejší situaci po Mnichovu, protože na to asi naráží. Beneš je zvláštní osoba našich dějin a tak se z jeho chování vyvozuje ledaco. Neumím si ale představit žádného kloudného politika, který by byl schopný tenhle "rébus", tu past, do jaké nás dostali, nějak uspokojivě vyřešit. Jsou známé jeho soukromé poznámky a dopisy, jak hrozné a těžké rozhodnutí to pro něj bylo. Kdyby totiž naše vláda neuposlechla diktát, byla by na ní rázem hozená vina za rozpoutání války uprostřed Evropy. Navíc v době, kdy Hitler měl podporu mocností. Akce s velice nejistým výsledkem. Dodnes se historici přou, jestli bychom měli či neměli šance. Ale ty šance jsou jen druhořadé. V první řadě stojí reakce tehdejší Evropy na národ, který nedbá mezinárodní dohody a rozpoutá krveprolití, válku v samém středu Evropy.
Nakonec se tedy rozhodl poslechnout a už tehdy se na jeho hlavu snesla vlna kritiky. Zrádce, ten, co nás prodal. A to ještě nikdo nevěděl, jak se Áda "vyvine" dál a co všechno se stane.
Jsou známé případy českých důstojníků, kteří se raději zastřelili, než by s takovou hanbou opustili pozici. Byla to hrozná bezmoc, vztek i lítost. A většina vojáků ze země utekla, aby mohla bojovat jinde, když to doma nešlo.
A vidíte... nakonec, po cca osmdesáti letech, jsou z těhle lidí poserové a zbabělí "čecháčci"...
A už vůbec mizivé procento si uvědomuje, že tahle zrada "západu" nás nakonec vehnala do náruče "východu", protože tehdejším spojencům už nikdo nevěřil.
A tak si říkám, jak málo času stačí, aby bylo všechno jinak... No...a pak se chceme dopátrat nějaké objektivity v událostech sto, tisíc a více let dozadu.

223688

Děláte totéž, co panu Anonymovi vyčítáte. Podsouváte jakési zvířecí pudy, nekritičnost, nenávist, neinformovanost atd. Nenapadá vás, že i váš "protidiskutér" může mít oprávněné důvody tento svůj postoj hájit? Stejně, jako ten svůj hájíte vy?
O jaké objektivitě a " nekritickém nadržování Čechům" (vy tam máte malé písmenot, takže...) to mluvíte? Můžu tvrdit, že nekriticky nadržujete Němcům. A když už jsme u toho - žádná národnost "sudetský Němec" neexistuje. Používání tohoto termínu pochází z Henleinova slovníku. Jsou jen Němci, žádní "sudetští". Navíc Sudety (snad z keltštiny) zahrnují JEN oblast Severních Čech (a dokonce snad jen Krkonošsko)a ne všech pohraničních oblastí, kde německé obyvatelstvo žilo. Takže pokud bychom přijali termín "sudetský Němec", zákonitě mluvíme pouze o obyvatelích SČ.
Není nikde napsané ani to, že ten váš názor je jediný, pravý a pravdivý. A posuzovat události poplatně době, ve které se staly, není žádnou výmluvou, ale jediným objektivním měřítkem posouzení.
Pane, jestli chcete být skutečně objektivní, bylo by záhodno mít i trochu tolerance k jinému než vašemu názoru. Těch tragických příběhů totiž bylo na obou stranách víc než dost. Blbý ale je - a to mluví v neprospěch Němců - že nedali pokoj ani po válce (kterou prohráli)a dost drsně se chovali k těm, kteří se tenkrát vraceli domů (tj. - do Sudet, protože tam byli doma už před válkou). Oni totiž Němci dost těžce nesli změnu svého společenského postavení a byli novou situací dost pobouření. Nikdy neuznali, že by mohli mít na situaci nějakou vinu. Své nižší potravinové příděly brali jako diskriminaci (za války jim to u Čechů nebo Židů vůbec nevadilo) a nošení bílé pásky brali jako neodpustitelnou potupu, žádající krevní mstu (a přitom nošení žluté hvězdy za války vymysleli právě oni). Stanné právo, které vyžadovalo vrácení všech zbraní civilistů, Němci prostě ignorovali. V pohraničí nebyl klid ani po válce a to ještě k žádnému vysídlení nedošlo. Tady jsou některé příběhy z "druhé strany". Ona ta doba nebyla tak černobílá a jednoznačná.

224068

Budu reagovat až tady... snad to neva, že spojím č.224086 s tímhle. Napsal jste mi, že to chce "důsledné myšlení na jemnější úrovni", takže jsem si přečetla vaše příspěvky, abych věděla, co si pod tím vlastně představujete. A vida, nemůžu si pomoct, ale to vaše "jemno" mi příjde jako docela slušná provokace, ze které máte prču. Jinak byste se řídil svým vlastním tvrzením, že: "... neměl by se lidem s opačným názorem vysmívat, posměšně je nazývat a vylučovat z diskuse." Ale to je vlastně jedno, co mi jak příjde. Vy jste zapojil své "jemno" a zdarma, nezištně a tak jemně, vypracoval dokonce psychologické profily s léčebným doporučením. Dík za něj...teď už konečně vím, co jsem to vlastně zač. [smích] Nedodal jste sice žádné argumnety ani k článku, ani k odsunu Němců, zato jste nám ušetřil nejméně třicet kaček za doktora a úplně zadara nám objasnil, jak je to s námi vážné. [smích]

224157

Pravda, od TMO jsem nedostala takový celistvý psychoposudek, ovšem doporučení ano. K dalším otázkám = přečtěte si souvislosti a pak pochopíte i tu větu o "vylučování", která byla citací.
O zbytku nemá cenu polemizovat. Nepodporuju "stádo", ale myšlenky, které mě osloví. Takže příště to můžou být třeba ty vaše.

224260

16.07.2010 23:48

50. léta zpátky aneb fakta k blížícímu se politickému procesu Vondrák a spol.

RE: vONDRÁK je JEN začáTEK

Lin 85.?.?.?

Výměna pinďourů je povolena pouze v případě, pokud splňují parametry odznáčků v národních barvách. Jinak ne, mohlo by to být pokládané za pokus získání výhod. [cool]

224261

17.07.2010 17:51

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: ?!

Lin 85.?.?.?

Dík, Hábéčko. [smích] Prima rozbor.
Jsem tu tiše a pozoruju "lítý boj" mezi skupinami. Zakázat, vymýtit a tím se "ochránit" od všeho, co zrovna mně vadí.
Proč nezakázat taky alkoholiky (močí a zvrací na veřejných prostranstvích, smrdí jak bolavá noha, často jsou agresívní a obtěžují), narkomany (totéž, nikdy nevíš, co od nich čekat), notorické flusače svých hlenů (vytahujou je až z paty a flušou kdekoliv, flusance se hezky odpařujou i s tím, co v nich je, dělá se mi z toho blivno), chřipkové "hrdiny" (kýchají a prskají vám třeba i do tváře)... Je přeci tolik bezohledných skupin obyvatel - nejen bezohlední kuřáci. Ovšem "boj" se vede jen proti nim. Takové narkomany a alkoholiky jako nemocné léčíme z veřejného zdravotnictví, kuřáky pranýřujeme, ač jsou na tom se svou závislostí stejně. Ještě jsem neviděla na veřejném prostranství cedulku - zákaz chlastnání, zákaz fetu. Kuřákovi můžu říct, ať si jde smrdět kousek dál a on to téměř vždy udělá. Notorický chlastač nebo feťák to neudělá nikdy, dokonce ani kuřák marjány (s tím nasládlým smradem, pro mě smrdutějším než tabákový). Je totiž "mimo sebe" a nevnímá.
Všechny ty represe jsou k ničemu. Tabák je volně prodejný, alkohol taky, ostatní drogy ne - a stejně je na nich závislých čím dál víc lidí. Argumentuje se, že kuřáci ničí zdraví nejen sobě, ostaní závisláci jen sobě. Není to tak docela pravda.

224322

17.07.2010 18:08

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Něco tu smrdí a kuřáci to nebudou

Lin 85.?.?.?

Jo, kuřáci jsou ti viníci... Zničili planetu. Prot nim jsou Bépéčkáři vlastně jen ubozí žabaři. Ten metan (a jiné sajrajty) v ovzduší a jedovaté splodiny v dešti nejsou totiž vidět, takže když mi je šoufl a nemůžu dýchat, může za to soused, který hulí vedle na balkóně.

224323

17.07.2010 18:16

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: ?!

Lin 85.?.?.?

Pravda. [smích] Čekám, kdy vytáhnou do boje nepotící se proti potícím se, nesmrdonozí proti smrdonohým, plavci proti neplavcům. Proč nemáme koupaliště jen pro plavce a jen pro neplavce? Mně ti ráchající se kruháči při břehu silně vadí... někdy se kvůli nim nedá porojít do vody ani z vody ven. [cool]

224326

18.07.2010 11:15

Kleopatra se vrátila!

Nevím,

Lin 85.?.?.?

..co k tomu říct. Nerozumím vašemu chování a nechci ho hodnotit. Když už dám zvíře jednou pryč, z jakéhokoliv důvodu, nebudu ho chtít zpět pro své vlastní výčitky svědomí. Tohle si rozmýšlím, než něco takového udělám, protože rozhoduju o jiném živém tvorovi. Klea byla bez domova, pak ho na krátký čas našla u vás, pak si zvykala na jiný a s úplně jinými vazbami, teď je zase zpět. Putovní kočka... Měníte jí nejen prostředí, ale hlavně vazby na "páníčky", což z mého hlediska není nic dobrého. Vztahové vazby jsou pro zvíře stejně důležité, jako pro člověka. Podobně, jako u dítěte. Prostředí změní snadno, ne tak sociální vazby. Nehledě na to, jak nesou ztrátu kočky děti pana Tomáše. Nevím, jak silný měly ke Klee vztah a jak dalece jí braly jako "svou".
Pak taky nerozumím tomu "promiň, Ido". Ida už brala váš domov jako svůj. Může si na Kleu zvyknout, zvířata se spolu vždycky nějak porovnají, když jim dáte čas. Možná jsem špatně porozuměla, ale to, co jste napsal, mi vyznívá jako - dík, posloužila jsi mi jako náhražka, ale teď už tě nepotřebuju, takže si jdi o dům dál.

224365

18.07.2010 11:28

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: Proč nekouřit?

Lin 85.?.?.?

Asi tak nějak. [smích] Zdá se mi srandovní vystupovat radikálně proti kuřákům, kde mám možnost si nějakým způsobem vybrat, co od nich snášet budu a co už ne. V případě daleko vražednější chemie (např. v potravinách, čistících prostředcích, kosmetice, lécích, oblečení, botách, "elektronického" i "normálního" smogu, vodě, atd.) už tolik možností na výběr nemám, protože buď se tomu vyhnout ani nemůžu - nebo nevím, co v čem je obsažené.

224366

18.07.2010 11:59

Kleopatra se vrátila!

RE: Nevím,

85.?.?.?

Uražená milenka? [smích] Nevím, jak mluví uražené milenky, ale když to říkáte, pak asi máte nějakou zkušenost. A možná tak mluví, určitě v případě, kdy nešlo ze strany partnera o vztah, ale o obyčejné využití. Nejsem zvyklá využívat lidi ani zvířata.
A nevím, jestli brát vztah ke zvířeti jako vztah k milence. Zvíře je totiž na vás odkázané, milenka nikoliv (tedy - aspoň by být neměla).
A pak - už Malý princ říkal cosi o vytváření pout. U vztahu k lidem je to stejné, jako u vztahu ke zvířatům. Takže - nepřipoutávejte, neochočujte, pokud žádné vazby nechcete.

224370

18.07.2010 12:01

Kleopatra se vrátila!

RE: Nevím,

Lin 85.?.?.?

Ta anonymní odpověď je ode mě. Zase mi vypadlo přihlášení. [oči v sloup]

224371

18.07.2010 12:03

Kleopatra se vrátila!

RE: Nevím,

Lin 85.?.?.?

A zapomněla jsem vám napsat, že je fajn, že Idu neodkopáváte a nebyla pro vás jen náhražkou. Dík za doplnění. [smích]

224372

18.07.2010 17:32

Kleopatra se vrátila!

RE: ?

Lin 85.?.?.?

No jo... někdo nemá ani kačku a na dluh si pořídí dovolenou u moře, někdo třeba plazmovku nebo supermobil. A někdo kočku. [smích]
Berte to tak, že peníze přišli rodině s malými dětmi.
Tak to aspoň vidím já, takže se mi to nejeví jako ujetá marnotratnost.

224386

20.07.2010 16:36

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

RE: Chybi logika

Lin 85.?.?.?

Jen taková zajímavost... [smích]
K vaší tabulce tu mám ještě i pohyblivou grafiku. Docela překvapující podívání.

224569

20.07.2010 17:56

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Onemocnět rakovinou můžeme absolutně všichni. Stačí shoda několika okolností, které zapříčiní pomotání "příkazů" v těle a je to. Těmi okolnostmi můžou být i stres a duševní nepohoda. Pro zajímavost napíšu pár nevědeckých pohledů na věc, pohledů z duchovního hlediska. Autoři říkají, že rakovina plic postihuje nejvíc ty, kteří jiným "nedávají volně dýchat". Tím není myšleno kouřem, ale chováním. [smích] Kouření je pokládané za "brát si sám dech". Rakovinou tlustého střeva prý nejvíce onemocní ti, kteří nemůžou "něco strávit" - tj. odpustit jiným jejich chování a špatné činy. Rakovina slinivky přichází u typických jájiků, kteří neumějí být laskaví, nejsou schopni slovem nebo činy potěšit (utěšit) druhé a vždy sledují jen vlastní plány. Rakovina žaludku se objevuje u nedočkavců a nenasytů, kteří "hltají život", bezohledně si "rvou svá sousta", tj. - neumějí si život vychutnávat, skutečně prožívat a pomalu vstřebávat. A rakovina prostaty se vyskytuje u mužů, kteří na ženy koukají jen jako na "kus masa ke svému potěšení". Rakovina prsu se prý nejvíc projeví u žen, které se neumí odpoutat od svých dětí nebo naopak - děti nikdy neměly a nesmířily se s tím.
Z pohledu vědeckých výzkumů čím dál víc vyplývá na povrch, že máme velký nedostatek vitamínů a nerostných látek, což se odráží na fungování celého těla. Potrava totiž už dávno neobsahuje to, co před x-lety, živiny nahradila chemie. Bohužel, nepomůže si ani ten, kdo pěstuje doma a "bio". V jeho potravinách je sice více živin, než v těch marketových, ale půda (voda) je už natolik znečištěná, že je takřka nemožné vypěstovat "něco" bez škodlivin.
Dnes má většina lidí skladbou potravy překyselený organismus, což vede mj. k alergii a zánětlivým procesům v těle. Přispívá k tomu snad největší měrou bílý cukr.
Takže - závěr: ani ten nekuřácký svět není vůbec zdravý a bez rizikových faktorů, které můžou spustit rakovinu. A troufám si tvrdit, že i u toho, kdo ani netuší, jak voní (smrdí) cigaretový kouř.

224577

20.07.2010 20:12

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

RE: Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

...nedělám kvůli prostatě.... [chechtot]
A pak - jako pochlebování to vůbec neberu. Napsal jste "perlíte" a tenhle výraz já používám, když někdo plácá kraviny k obveselení druhých. Takže se možná i naštvu. [cool] ( [velký smích] )
Jinak souhlas. Mám dojem, že kdybyste chtěl dneska žít opravdu zdravě, zabere vám shánění vhodné potravy většinu dne. A to pomíjím ovzduší, vodu a všelijaké ty "vysílačové smogy". Viděl jste třeba tohle ? Ať mi někdo vykládá, že to nemá žádný škodlivý vliv na člověka.

224585

21.07.2010 19:04

Kleopatra se vrátila!

RE: Ida

Lin 85.?.?.?

E...? Vykastrovat březí kočku? To jste se nějak spletla, ne? [smích]

224644

21.07.2010 19:27

Mám to tu rád

Šťastnou cestu

Lin 85.?.?.?

Kdosi napsal, že doma jste tam, kde si věšíte svůj klobouk. Jo to sice může být pravda (já klobouky nenosím [smích] ), ale mě poutají ke krajině (zemi) spíš vzpomínky. Hezké vzpomínky - a to nejen na dětství. Na světě je moc krásných míst, kde se dá moc dobře žít, hodně vidět i hodně prožít. Ale... doma je doma, umřela bych steskem po rodné hroudě. Prostě mi je tady nejlíp . [smích]

224646

21.07.2010 21:53

Kleopatra se vrátila!

RE: Ida

Lin 85.?.?.?

No jo, to není "problém"... ovšem většinou se při kastraci odstranění děloha i s plody. Nevím, jak veterináři v CA, ale u nás to tak dělají, protože ponechat dělohu (pro donošení plodů) sebou později přináší možné problémy a další operaci.
Mně tohle připadá vůči zvířeti dost "nekošér", nechala bych celou operaci na později, ale chápu, že tohle je zas "problém" můj a ne váš.

224660

21.07.2010 21:57

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

RE: Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Tak jo,no... tak jsem prostě nalítla. Když mně se ten popcorn zdál docela skutečnej... [oči v sloup]

224661

21.07.2010 22:18

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

Lin 85.?.?.?

Nějakého finančního vyhodnocení byste se mohl dožadovat, pokud byste byl něco jako akcionář tohoto webu a investoval své peníze do jeho chodu. Jako předplatitel si kupujete pouze produkt - článek, informaci - stejně, jako si kupujete třeba noviny.

224663

23.07.2010 21:44

Ahmadinežád předpovídá pro lidstvo lepší časy

RE: Aha

Lin 85.?.?.?

Nemyslím si, že by za uvedenou větou musel být nutně nějaký "íránský NWO". Taková představa mi příjde dost absurdní s ohledem na mocenské postavení této země a pokud se Ahmadinežád nezbláznil, určitě tohle na mysli neměl. Docela dobře stačí těmto snahám vzdorovat a napomoci tomu, aby systém selhal a mohlo vzniknout něco jiného a třeba i spravedlivějšího.
Nechápu poznámku o "fundamentovaných" na Zvědavci. Proč myslíte? Jsem fundamentalista, když se na Ahmadinežáda nedívám jako na teroristickou zrůdu? A proč si myslíte, že mít sympatie k politice Íránu nutně znamená "chtít být součástí"? Nerozumím, proč to spojujete. Je to jiný svět, jiná kultura. Když cítím sympatie k myšlenkám např. Ghándího, ještě neznamená chtít být Indkou. Když budu mít sympatie k myšlenkám pana Kulíka, neznamená to, že chci být panem Kulíkem.
A jestli islámský Írán čeká na svého proroka, není to nic divného. Židé čekají na svého mesiáše, křesťané čekají na návrat Ježíše. Musí to být podobné, protože tahle náboženství pocházejí z jedné ošatky. A všichni dohromady se cítí "povolanými".

224765

26.07.2010 16:23

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

RE: Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Jestli můžu, tak se pokusím odpovědět. Bílý cukr (sacharóza) musí být nejdřív tělem zpracovaný na glukózu. K přeměně je potřeba vitamin B, vápník, hořčík a další látky. Při nadměrné spotřebě cukru pak tyto látky v těle chybí.
Mezi hlavní "proti" patří ale překyselování organismu a tím podpora bujení všech možných kvasných procesů v těle (nejvíce miluje řepný cukr bakterie candida). Díky tomuto kvašení vzniká v těle mnoho odpadu, se kterým si tělo neví rady (nestačí vyplavovat). V kyselém prostředí, tělu nepřirozeném, se těžko vstřebávají ostaní výživné látky. Přirozené prostředí těla je zásadité, proto je daleko zdravější med, který reaguje zásaditě a ne kysele jako cukr řepný. Bílý cukr také vyčerpává slinivku břišní (produkuje inzulin, který hladinu cukru v těle vyrovnává). Proto pak mohou vznikat poruchy regulace krevního cukru, dochází tak k podrážděnosti, kolísání nálad, přecitlivělosti nebo vnitřnímu neklidu. Bílý cukr navíc doslova paralyzuje bílé krvinky, zhoršují se pak všechny hojivé procesy v těle, vznikají záněty.
Na internetu je článků o působení bíléh cukru celkem dost, zkuste si nějaké najít, abyste věřil. [smích]

224924

30.07.2010 22:54

Ahmadinežád předpovídá pro lidstvo lepší časy

RE: Aha

Lin 85.?.?.?

No...Hitler určitě tím mesiášem není. [smích] I když dnes mají Židé svůj stát. Ovšem (pokud si pamatuju dobře), musí být také obnovený Šalamounův chrám, označovaný jako Dům Boží. Židé říkají,že dokud není postavený, nemůžou být postavené ani domy pro člověka. ("Neboť dle proroků příchodu Mesiáše a znovuvybudování Chrámu bude předcházet návrat všech ztracených kmenů zpět do země, kterou jim dal Hospodin." )
Návrat kmenů se stále uskutečňuje... možná i proto ty hrozné krvavé války s Araby, snaha je za každou cenu ze "země zaslíbené" vyhnat. Na obnově chrámu už také pracují. V tichosti a po řadu let. Alespoň tak to tvrdí muslimové. Říká se, že na troskách Šalamounova chrámu zbudovali muslimové svou posvátnou mešitu Al Aksá. Ne snad proto, aby nějak pokořili judaismus (oni chrám nepobořili, to udělali nejdříve Babyloňané, později Římani). Muslimové mají blízko jak k judaismu, tak ke křesťanství (uznávají všechny bilbické osoby) a na tomto i pro ně posvátném místě prý uzavřel Abrahám smlouvu s Bohem (Chrámová hora). Šalamoun, jenž postavil na Chrámové hoře první Chrám jediného Boha, byl dle islámské tradce a pojetí prorok, a je i jimi ctěný. Mohamed prý byl poslaný na svět Bohem proto, že Ježíšovo učení infiltrovaly "zlé sily" a přetvořily si ho podle svého.
Al Aksá je třetím nejposvátnějším muslimským místem. Muslimové pokládají dlouholeté archeologické práce, které provádí Izrael, za nešetrné (byly oslabeny zdi mešity) - s cílem mešitu zničit.
Jeruzalém je "žhavé místo". Křesťané k němu vztahují Ježíše (a také čekají na jeho návrat) a muslimové svého Mahdího. Jen tak pro zajímavost - podle Koránu má Mahdí vést závěrečný "apokalyptický" boj a připravit (očistit) tak svět pro návrat Ježíše.
A teď se na současné události zkuste podívat z úhlu náboženství... a není to nezajímavý pohled. [smích]

225235

31.07.2010 23:54

Populace, eugenika a moc

Prroti eugenice

Lin 85.?.?.?

Šlechtit lidi jako Monsanto kukuřici se mi fakt příčí. Následky takovýchto zásahů můžou být dost riskantní.
V článku (ve shrnutí)se píše:
"...lidstvo...navždy rozděleno na privilegované a na pracující obyvatele druhé kategorie."
No...podle mého už lidstvo takto rozdělené je a to po mnoho tisíciletí. Však privilegovaná skupina praktikuje mezi sebou "výběr" podobně jako ve stájích ušlechtilých koní. Následky často velice riskantní. Konkrétně na Bushovcích se tedy to "šlechtění" zrovna moc nepovedlo. [oči v sloup]
Nechce se mi skákat na další vějičku, která vyhrožuje hladomory a "propadem lidstva" a zhoršením životních podmínek pro všechny. Tak to vůbec není. Hladomory byly i v minulosti, kdy nebyla na planetě ani čtvrtina lidí, co je dneska. Nechci se nechat vtáhnout do "nutnosti" řešit populaci sterilizací nebo nějakým byrokratickým "výběrem". Hodnota člověka totiž vůbec nespočívá na výši IQ a jeho přínos pro společnost už vůbec ne. Většina masových vrahů měla nadprůměrné IQ a pocházela z dobře situovaných "slušných" rodin. Eliminovat počet dětí v rodině? Určit nějak, kolik jich pár smí mít? Ehm... tak proč potom katolická církev volá po "velkých rodinách" a po zákazu antikoncepce? Proč staví mimo zákon přerušená nechtěná těhotenství? Rozvojové země, kde se rodí nejvíc dětí, mají také vysokou dětskou úmrtnost. Antikoncepce je pro ně nedostupná nebo jí odmítají (většinou z náboženských důvodů).
Na jednu stranu se objevují varovné hlasy, že "bílá rasa" vymírá a že mladí dneska nechtějí děti. Na druhou stranu "eugenika" (podle mě nefungující blbost, protože docílit nějakého "ideálního" genofondu je proti přírodě)a nutnost populaci snížit, regulovat, mít pod kontrolou. Aha... takže asi jen některou nebo nechápu protichůdnost "volání" . [oči v sloup]

225327

06.08.2010 18:34

Vojenský převrat v Turecku před útokem na Írán?

RE: zas zpravodajská hra

Lin 85.?.?.?

A co takhle tento článek? Pomohl by trochu ve vašem bádání?
Turecko má blíž do Eroasie než do Evropy. S plány a cíli NATO se taky moc nesnese. V EU si sice vydobylo svou pozici, ale domnívám se, že moc dobře ví, že plní jen funkci "užitečného idiota". Nedávno to pěkně schytalo za odmítnutí sankcí pro Írán. Neschvaluje vpád do Íránu a jeho "umírnění" silou. Rázem bylo za to označené za "nedemokratické" a "podporující terorismus", ačkoliv jeho vláda vyjádřila "jen" vůli svých občanů, kdy je proti válce s Íránem 95% obyvatel.
EU pevně spolupracuje s Izraelem a nemyslím, že by Turecko z toho jásalo. Javier Solana loni doslovně prohlásil: "Dovolte mi, abych vyjádřil svůj názor, že Izrael je členem EU, aniž by formálně byl členem jejích institucí." (viz clanek ]
Tento týden jsem (konečně) dokoukala cyklus "Příchody". Některé sekce jsou sice dle mého manipulativní, ale našla jsem v nich dost zajímavého, co jsem netušila. A čím dál víc se přikláním k vašim názorům "na věc", které tu píšete.
To, že nejde o válku s terorismem, je už asi jasné snad všem. Ale ono nejde ani o válku o zdroje a kontrolu území. Aspoň tohle mi v "rébusu" vychází stále jasněji.

225762

06.08.2010 18:55

Blízký východ – bod varu

Izrael

Lin 85.?.?.?

...nechce žádný smír. Musí etnicky "vyčistit" celé území a hlavně Jeruzalém. Má k tomu požehnání euroatlantické "civilizace". Vůbec není náhodou, že se minulý týden Netanjahu "uřekl" v souvislosti se situací ve východním Jeruzalémě a označil jí za "východní frontu". A Lieberman skutečně nelže, když říká: "O podstatě tohoto konfliktu všeobecně panuje zásadní nepochopení. Započal jako konflikt mezi dvěma národy o kousek země, vyvinul se ale v konflikt náboženský. Je to střet civilizací, který nelze vyřešit územními kompromisy."

225766

19.08.2010 18:20

Písnička jako zbraň

RE: Pavlína Jíšová

Lin 85.?.?.?

Příjemný hlas, jeden z našich nejlepších a domnívám se, že soprán. [smích] Bližší je mi ale jiná skvělá dáma naší scény, která zpívá altem, který přímo "řeže". Určitě znáte.
Tady , tady a tady .

226571

22.08.2010 10:23

Geneticky manipulované plodiny: GMO katastrofa v USA. Lekce pro svět

RE: GMO co je pravda??

Lin 85.?.?.?

Souhlasím. GMO mají své "momentální výhody", ale nikdo neví, kdy se z výhody stane obrovská nevýhoda. Výzkumy se příliš nezabývaly následky v dlouhodobějším měřítku. Kolikrát už to tu bylo? Viz DDT, různé nátěry, umělé hmoty atd., kdy se tvrdilo, jak jsou výhodné, účinné a pro život bezpečné. Čas ale ukázal pravý opak.
V případě GMO je z mého hlediska zásadní nedostatek ten, že jsou "nevýživné". I kdyby se neprokázalo v budoucnu žádné jiné nebezpečí, už tento fakt je v současnosti obrovským mínusem a argumentem proti. Naprostá většina současné lidské populace trpí totiž podvýživou. Zdá se to paradoxní, ale je to tak. Katastrofální nedostatek vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek, které jsou důležité pro fungování lidského těla. My, tzv. "civilizovaní" (a často obézní), s plnými obchody potravin všeho druhu, jsme podvyživenější, než byli naši předci ve středověku. Potrava (ovoce, zelenina, obiloviny...) totiž neobsahuje to, co by obsahovat měla. Stala se z ní "masa", která vás sice zasytí, ale nedodá výživné látky.

226660

29.08.2010 10:16

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

K probuzení lidské spirituality není potřeba žádného náboženského učení - natož církví. Mnohdy je naopak náboženské učení na překážku a dokáže zbrzdit nebo dokonce zastavit přirozený lidský spirituální vývoj.
Také pojem "nevěřící" je zavádějící. Většinou se jím označují ti, kteří se k žádnému náboženství nehlásí, což ovšem neznamená, že nemají víru nebo "neprobudili" svou spiritualitu.
Není dobré zařazovat lidi pod pojmy.
Znám takové, kteří přirozenou cestou dospívají ke spirituánímu vědomí, ač o sobě říkají, že jsou nevěřící a materialisti. Ale všechno, co dělají, způsob, jakým žijí, svědčí o hluboké a "aplikované" víře.
Na druhou stranu znám jiné, halasně se hlásící k Bohu, schopné kdykoliv a kdekoliv citovat z různých náboženských knih, vzorně dodržující všechny ty předepsané rituály, ale... Ve svém životě se nedokázali zbavit ani takových nízkostí, jako je závist, nenávist, hrabivost. Nejsou schopni soucítění s jinými, ovládá je faleš a přetvářka. Na ostatní lidi, zvířata i přírodu shlížejí z pozice nadřazených "božích vyvolenců".
Prosím, "nepytluju". Vím, že nelze zevšeobecňovat a kolik je lidí, tolik různých přístupů. Chtěla jsem jen ukázat na fakt, že spiritualita a skutečné lidství, pochopení života, nejdou ruku v ruce s přijetím náboženství a členstvím v náboženských spolcích. Žádná "příslušnost" k čemukoliv není schopná udělat z někoho "lepšího" člověka. Na své spiritualitě musí člověk pracovat sám a nikdo, ani sebelepší náboženství, to za něj neudělá.

226940

29.08.2010 10:40

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: Bůh i K.Marx musí být pochcaní smíchy...

Lin 85.?.?.?

Ještě že máme všechny ty "-ismy" a všechna ta "jediná a pravá náboženství". Jak jinak by bylo možné, aby letouny střílely samy od sebe, bomby a střely samy zasahovaly cíle a války se samy rozpoutávaly. Však se pak dozvíte, že "válka zabila x-milionů lidí"... to je ale potvora zákeřná... něco jako mor nebo prasečí chřipka. [smích] A lidi? To jsou mírumilovní beránci, kteří jen plní "něčí" vůli a tak za nic přeci nemůžou.
"Síla profesionální totality je v tom, že svobodný občan ji vyznává, věří v ní, obhajuje ji a bojuje za ní úplně svobodně."
(Orwell)

226941

29.08.2010 21:12

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

To či ono náboženství? Když se na ně podíváte nezaujatě a nezúčastněně, zjistíte, že mají stejnou nosnou myšlenku, jádro. Možná vám to bude znít hloupě, ale pro mě je nepochopitelné, proč musí existovat tolik náboženství (a všechny se vzájemně ústy svých stoupenců osočují a napadají). Proč? K čemu, když "všechny cesty vedou do Říma"?
Liší se jen "omáčkou". Omáčka okolo ovšem umí jádro pěkně "dochutit", často až do nepoživatelna.
Nevím, nezažila jsem "divoký a nebezpečný tobogán". Vždy se mi dostaly k ruce právě ty informace, které jsem potřebovala.

226964

30.08.2010 23:01

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

Odpověděla jsem, jak jsem rozuměla vašemu příspěvku. A nerozumím ani tomuhle - tedy jeho první části, kde se ptáte.
Náboženství je vždycky o lidech. Mluvím pravděpodobně o tom samém, když tvrdím, že mají stejný základ a jen interpretace lidí z nich udělala to, co jsou.
A žádná z cest není bezpečná. Ani ta, kterou nabízejí náboženství.
Zakufrovat může člověk vždycky a vůbec na to nemusí přijít.

227046

31.08.2010 19:20

Šílený vrah nebo něco jiného?

Uvažuju obdobně

Lin 85.?.?.?

...jako autor.
Dlouhé roky neřešený problém s nepřizpůsobivými asociálními sousedy. Tedy žádný rasismus, ale čiré zoufalství. Na rasismus se to bude svalovat, už se o to některá média pokoušejí. Jenže asociálové jsou skupina BEZ rozlišení nějaké rasy a národnosti. Podle mého ten zoufalý člověk (prezentovaný jako šílenec) otevřel docela "zajímavou" krabičku s nápisem "důsledek pokřivených lidských práv". Takových případů bude přibývat, bohužel... Stejně, jako přibývá lidí, kteří se marně dožadují spravedlnosti. Každý pohár přeteče, i ten velmi hluboký. To se může pěkně zatmít před očima a pak je vám určitě všechno jedno. Jediný cíl zbyde - zlikvidovat "příčinu" svých životních obtíží.
Vím, mezi obětmi "šíleného střelce" jsem klidně mohla být já nebo někdo z mých blízkých. Nezúčastnění a nevinní lidé, kteří jen tak zrovna šli po ulici. Je moc těžké nějak "zhodnotit" takové počínání. A jak už tu někdo nakousl - dá se přirovnat k sebevražedným atentátům. Poslední čin bezmocného zoufalství.
Informace se různí hodinu od hodiny. Nejprve že to byl voják, pak bývalý policista, teď už jen člen klubu střelců. Některé zprávy uváděly, že drogově závislý byl sám střelec. Docela chaos...

227164

31.08.2010 21:59

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

Všimla jsem si, že nejvíc naštětěné jsou diskuse právě o "duchovnu". Proč právě tzv."věřící" jsou tak nesmiřitelní ke "zbytku světa" ? [smích] Možná je to jen můj dojem, ale cítím aroganci a nadřazenost - už jen vaším soudem o "mém problému" - a to bez snahy o doplňující otázky.
Kde jste vyčetl, že "odsuzuju náboženství" ? V prvním příspěvku jsem psala, že není potřeba náboženství, aby člověk probudil a rozvíjel svou spiritualitu. A tak to je. I když vás jako Mauglího vychovají opice kdesi na pustém ostrově, kde za celý život neuslyšíte slovo Bůh, přesto můžete žít duchovním životem a rozvíjet své spirituální poznání světa. Minimálně v tom směru, že si budete uvědomovat svou sepjatost s okolním světem, svou závislost na něm, svou zranitelnost a poznáte, že jsou síly i situace, na které jste krátký a které nemůžete ovlivnit. Dokonce můžete dospět ke stejnému poznání jako jiný jiný člověk v civilizovaném koutě planety, při poctivém studiu náboženských svazků. Jistě - cesta Mauglího bude možná klopotnější a namáhavější, ovšem bude mít naprosto stejnou cenu. Lidský duch si totiž nese důležité informace sebou a je schopný si na ně "vzpomenout" nezávisle na nějakém vědomostním učení.
Autor článku popsal moc krásnou "věc" - a to:
"Mojim vlastným, obyčajným, ale prirodzeným poznaním, som Božiu prítomnosť a život videl naprosto všade. Pochopil som, že je v každej bunke, v prírode, aj v nekonečných diaľavách vesmíru."
Mé "není potřeba náboženství" se vztahovalo právě k tomu. Nebyl to tedy odsudek náboženství, ale "lidských praktik" náboženství. Však náboženství vznikla právě kvůli tomu, aby lidem usnadnila kroky na duchovní cestě. Kněží i jiní duchovní tu měli být jako konzultanti - ve chvílích hledání, pochybností a kladení otázek. Co je dnes, nemusím popisovat. Je o tom i celý článek, moc hezky napsaný.

227173

31.08.2010 23:58

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

Ach jo...
Nač definovat "pojem", když jste mé původní myšlence neodporoval? A já nepopírala, že náboženství mohou pomoci. [smích] Ovšem za podmínek, kdy člověk odolá nátlaku dogmatu. A co se vám nezdá na citaci mého "...možná vám bude znít..." ? Však tak přesně to vnímám, k tomu jsem dospěla. Náboženské nauky jsou si podobné v jádru jako vejce vejci a lidé si je volí podle "omáčky", která více vyhovuje jejich mentalitě, ovšem - většinou to vůbec netuší, protože jiná náboženství nejen neznají, ale dopředu je zavrhují a odsuzují.
Nepokouším se diskuzi někam odvádět, jen jsem netušila, že vás zajímá právě otázka osočování. Pravda, že rivalita, osočování a nepřátelství (boje) jsou snad ve všech oblastech lidských vztahů. No jo, ale zrovna v náboženství? Tam je to na pováženou. Předpokládá se totiž, že lidé, kteří se otevřeně k náboženství přihlásí, kteří o sobě tvrdí, že přijali Boha, jsou na určitém stupni duchovního vývoje. Když nic jiného, jsou to alespoň hledající, pátrající po tajemstvích života a lidské duše. Lidé, kteří otevřeli mysl i srdce určitému druhu poznání. Měli by to být oni, kdo jsou živým příkladem těm "nevěřícím". Když v ničem jiném, tak aspoň v toleranci a snaze o pochopení druhých, snaze o hledání pojítek, shodností. Když "všechny cesty vedou do Říma" = když všechna náboženství mají pomáhat při cestě k duchovnu - proč nejsou schopní se alespoň tolerovat? Spíš se dohodnou dva ateisté než dva "vyznavači" různých náboženství.
Líp neumím vysvětlit, proč zrovna v náboženství jsou mi "lidské praktiky" nepřijatelné. Svědčí to o přetvářce a neupřímnosti, nebojím se to nazvat i diskreditací náboženských filosofií. Jak mám uvěřit "správné cestě" nějakého náboženství, když ten, který po ní jde, mi nemůže být příkladem vůbec v ničem? Spíš je odstrašujícím příkladem... Jestli se TOHLE dá nazvat mým osobním problémem, pak ano, mám "problém" s náboženstvím. [smích]
A s panem Dubem, kterému jste psal o něco níž, souhlasím. Myšlenky náboženství sice nemůžou za to, že jsou překrucované a používané církvemi jako neměnná dogmata, ale tím hůř pro "členy" (jsou dezorientovaní a uvádění v omyl) a ještě hůř pro "vykladače karet" (= kněžstvo), protože se zpronevěřuje svému poslání.

227191

01.09.2010 00:26

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: klasicky ceske forum plne duchovnich zebraku

Lin 85.?.?.?

To je možné, ale přece jen tu je rozdíl. Netolerantní ateista vám pošle kamsi, ovšem netolerantní "církevník" vás okamžitě obviní z nenávisti k "božím sluhům" a udělá ze sebe trpícího mučedníka.
Jóga je moc fajn, meditace jak která (a jakým způsobem) a Freuda neberu. Podle něj je každý člověk frustrát a psychopat [smích]

227193

05.09.2010 17:01

Aristokracie a dělba moci

Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Nic proti aristokracii v autorově podání. Ovšem... jestli jsem dobře pochopila, vidím háček až hák. Je jím tzv. "dědičná aristokracie".
Člověk vždycky žil v nějakých sociálních skupinách a je přirozené, že docházelo k nějakému výběru "vedoucích" jedinců. Prostě těch, jejichž schopnosti převyšovaly v daném směru schopnosti komunity. Kdysi se do vedení (k moci) dostali jen ti nejlepší z nejlepších a o svou pozici se museli sami zasloužit, prokázat své schopnosti v mnoha situacích.
V okamžiku, kdy se k dědění majetku přidalo i dědění moci, nastal "problém", který se táhne až do současnosti.
Takovouto "dědičnou aristokracii" prostě neuznávám. Jestliže se někdo má dostat na špici, má to být podle schopností a vlastností jeho samého - NE pro příslušnost k čemukoliv!
A konzervatismus nevidím jako východisko. Vůbec všechny ty "ismy" nevidím jako východisko, protože sebelepší řád praktikují jen a jen lidé. Dokud se budou na pozice "vedoucích" dostávat lidé způsobem, jaký praktikujeme nyní, pak je jedno, v jakém "-ismu" žijeme (narážím tím na systém politických stran).

227585

05.09.2010 18:08

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Nějaké myšlenky o patriarchátu mě ani nenapadly. Že vy jste to sem napsal schválně a teď čekáte, že se toho chytnu? [smích] Tak jo, chytnu - ale jen proto, abych vám napsala, že muži se víc hodí k vládnutí, protože mají více "prosazovací" síly.
A vrátíme se k tématu.... To, co jste popsal, by bylo možná akceptovatelné jen u toho Ruska. Jinak opravdu "dědičnou aristokracii" neuznávám. Potomci nejsou to samé, co rodiče a i když byli od malička vedení k nějaké "správě res publica", výsledky nejisté, často žalostné. Viz historie...
Chci připomenout ještě jednu člověčí "vlastnost", dost důležitou. Všechno, o co se člověk zaslouží sám, co si sám vydobude, co sám okusí, pozná na vlastní kůži, má mnohem větší hodnotu než to, co mu spadne do klína tak nějak "samo".
Pohybujeme se v rovině té skutečné aristokracie. Rovina politiků a jiných celebrit je o něčem jiném.
Prostě nějaké osobní zásluhy (vlastnosti, schopnosti) se nedají vztahovat na zbytek rodiny. Úctu k jedinci nepřenáším na jeho "rod" a za nepřijatelné považuju těžit ze zásluh "člena rodu".
Jinak - souhlasím s tvrzením, že "volný trh" je fikcí. Konzervatismus je charakterizovaný snahou "bránit se rychlým změnám" ve společnosti, což se jeví jako rozumné. Ovšem - jelikož je např. u nás za konzervativní pokládaná TOP09 nebo KDU-ČSL, nevidím v něm ani naději na "lepší příští".

227591

05.09.2010 22:56

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Vy jste si na mě nějak zasedl, žejo? [smích]
Nevím, jestli se historicky na špici dostávali jen ti, kteří "rvali". Protože jsem tehdy nežila, soudím jen podle starých příběhů, kdy rody (kmeny, komunity) volily do svého čela ty, jejichž schopnostem věřily a kteří pro ně byli přirozeným vzorem, hodným následování. Pak také měly tzv. "starší", kteří si svou moudrostí a zkušenostmi zasloužili mít rozhodný hlas v komunitě. Tací jedinci se udrželi na špičce do té doby, než se objevil někdo schopnější. V tomto duchu můžu souhlasit s nějakým "aristokratickým konceptem".
Ke "kritériím" patřily i morální vlastnosti, schopnost odpovědnosti za své činy i svá rozhodnutí. Možná - jako pozůstatek těchto časů - cítíme přirozený respekt (tedy žádnou vynucenost, podpořenou silou) a uznáváme autoritu tam, kde dotyčný skutečně něco umí a vyniká.
Jaké "horší" nebo "špatné" myslíte? Neuvažovala jsem v tomhle směru. Talent k umění správy (+ organizační schopnosti) nemají všichni, což ovšem neznamená, že "ti druzí" jsou horší.

227613

05.09.2010 23:12

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Děkuju za odpověď a nebudem to už víc rozebírat, ano? [smích] Ve vašich odpovědích jsem se nenašla, takže polemika by byla na dlouho. Návrat k rodové aristokracii (stavům) se mi nelíbí, protože to už tu bylo a k lepšímu světu to nevedlo. Nevydařeným potomkem se dal nazvat i ten, který prostě jen nesouhlasil se svým otcem a chtěl žít jinak.

227615

06.09.2010 17:05

Aristokracie a dělba moci

RE: Zajímavá úvaha

Lin 85.?.?.?

Děkuju, pane. [smích] Možná se budete divit, ale v tomhle s vámi souhlasím. Tedy v základní myšlence = uplatňovat "rytířské principy" ve svých vlastních životech. Každý systém je stvořený lidmi, uplatňovaný lidmi a na lidech. Dokud nebudou lidé schopní chovat se jinak (líp), nemůže být jiný (lepší) ani systém.
Všimla jsem si, že úsloví "zameť si před svým prahem" vztahují lidé většinou na druhou osobu - jako způsob obrany. Kolikrát ho vztáhnou sami k sobě? Jsou jejich myšlenky, slova i činy v souladu? Nebojí se je vyjádřit a neschovávají je za obhajobami typu "nechci ublížit, nechci se do toho míchat, nechci si dělat zle"? No jo, já vím... a přiznávám, že jsem idealista (možná i utopista). [smích] Jenže... všechno může být jinak .

227646

08.09.2010 19:36

USA se připravují „odpojit“ celý svět

Trochu odbočím...

Lin 85.?.?.?

Inspirovalo mě sousloví "výdobytky informačního věku". Ony totiž tyhle "výdobytky" stojí na hliněných nohách i bez hackerů. Vše stavíme na informatice a sítích, ovšem - stačí jedna nepředvídatelnost v podobě povodně - a jsme se všemi těmi "výdobytky" dočista v... "v háji". Ono se řekne "informujte o své situaci, zavolejte si pomoc, hledejte informace na netu nebo v médiích" - ale JAK, když nejde proud a vypnou mobilní sítě? Pak si můžete tak leda vykříčet plíce a informace lovit z holubí pošty... [oči v sloup] Zažila jsem si, co to je být týden v "mrtvém městě", kde neteče voda, nejde proud, telefony, nefungují obchody a "slavná" platební karta je jen kouskem plastiku.

227783

10.09.2010 19:56

USA se připravují „odpojit“ celý svět

RE: Trochu odbočím...

Lin 85.?.?.?

Pro takový "zážitek" nemusíte až kamsi kamsi... [smích]
Bylo to před měsícem a tady, v ČR.

227888

12.09.2010 14:59

Nežít se lží!

Stále aktuální Solženicyn

Lin 85.?.?.?

Nežít se lží se zdá na první pohled velice jednoduché "přikázání". Na druhý ale zjistíte, že zas tak jednoduché to není, protože vyžaduje osobní "zainteresovanost" - nést riziko i zodpovědnost.
Je vlastně velice pohodlné shrbit hřbet a páchat celý život kompromisy a odůvodňovat si je "vznešeným" - "nemohl jsem" (kvůli rodině, kvůli klidu, kvůli době... atd.) Jak - nemohl? Mohl, ovšem z nějakého důvodu se bál nebo vůbec nechtěl.
Teď jak to jen napsat... Kdo neumí stát rovně, nebude rovný za žádného režimu. Nežít se lží je "způsob" života. Ne každý to ale dokáže, dost lidí stále čeká na nějakého "osvoboditele", který ho "osvobodí". Celoživotní čekání - na jiné lidi, příznivější okolnosti, jiné režimy, lepší politiky, spasitele, konec světa, mimozemšťany... Dokud ale člověk neosvobodí sám sebe (od lží, od strachu, od závislostí, předstírání...), nestane se s ním nic, ač se vnější situace změní.
Pro mě spočívá svoboda mj. v mém čistém svědomí, ke kterému neodmyslitelně patří nelhaní. Nelhat jiným, nelhat sobě. Umět vidět realitu (tj. i své možnosti) a nést zodpovědnost za všechno, co řeknu, co udělám (a popř.zkazím). Člověk může být čím chce, může přijmout tisíce rolí - ovšem nesmí zapomínat, že se v nich vždy setká jen sám se sebou. Solženicyn moc dobře věděl, v čem spočívá svoboda a že to není jen o režimu, systému. Však každý systém může fungovat jen díky jedincům, na které je uplatňovaný. To "nežít se lží" je základním předpokladem k cestě za svobodou. A nemuselo by docházet ani k žádnému "osobnímu utrpení pro pravdu", pokud by bylo dost těch, kteří se nebojí stát rovně a neohýbají se kvůli dočasným výhodám.
Dík za tenhle článek.

"Ti, kteří jsou ochotní vzdát se svobody, aby si zabezpečili bezpečnost, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost."
Benjamin Franklin

227948

13.09.2010 16:50

Nežít se lží!

RE: Každý máme svou pravdu

Lin 85.?.?.?

No... na počtvrté už se mi snad podaří odpovědět. Včera mi to 2x vypadlo, dneska 1x zmizelo kdesi v kablíčkách a jsem zvědavá, co bude s tímhle.
Mít jiný názor, jinou pravdu - to přeci není nic špatného. To není o lži. Lhář vědomě klame, mate, předstírá, zamlčuje... Ale vždy je to vědomé a vždy s nějakým úmyslem. Ať už ošidit (i sám sebe), vyhnout se něčemu, ovládnout situaci nebo získat výhodu.
Kdo je o své pravdě vnitřně přesvědčený a má pádné důvody, jen oponuje. Neříká vám nic s úmyslem vás oklamat nebo zmanipulovat. Pokud se o to pokouší, nesděluje pravdu. [smích] Různost našich "pravd", o kterých jsme skutečně přesvědčeni, je ve svém výsledku k dobrému. Oponentura je něco, co nás může posunout, naučit nás podívat se na děje jinak. Nutí nás nezakrnět v nějakých svých pozicích a neustále se učit, poznávat, zkoumat, ověřovat. Pravda je proces - stejně jako svoboda.
Fanatismus je dogma - takže neměnné, nepřipouštějící nějaké zkoumání, pochybnosti, korekce. Fanatik (všeho druhu) pravdu nepříjme (= oním poznávacím procesem) - on jí pouze dostane naservírovanou a jediné, co udělá je - uvěří (ale neověří). Podle toho také vypadá "oponentura". Neunese tíhu argumentů a tak se uchýlí ke všelijakým kličkám nebo násilnostem. Není možné nikomu pravdu natlouct do hlavy. Už jen z důvodu, že každý přijímá jen to, na co stačí. Těžko prvňáka donutit, aby chápal třeba zákon relativity (ten nechápu ani já... [zmaten] )
Pro mě to "nežít se lží" je opravdu o nelhaní (soulad myšlení se slovy a činy), což ovšem nevylučuje, že můžu vězet až po krk v klamu a iluzi. Na to ale musím přijít jen já sama.

228012

13.09.2010 17:15

Nežít se lží!

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Povedlo se odeslat odpověď, tak hurá na další.
Pánové (oba), otevřeli jste docela zajímavé téma, aspoň tedy pro mě. Pane 85, souhlasím s nebezpečností "extrémního pojetí". Prosazovat násilím své "pravdy", nutit někoho, aby je akceptoval, aby jim věřil nebo podle nich žil - to už zasahuju do svobody druhého.
A nevěděla jsem, že ten citát byl hojně užívaný "u Mašínů". Já takové diskuse ani nečetla, mám se ráda. Chudák Franklin... [oči v sloup]
Jakýpak boj za pravdu? Krást a zabít na cestě za pravdou spoutaného člověka? Myslím si, že oba Mašíni moc dobře věděli, co provedli (tenhle "čin" se totiž nedá nijak omluvit ani lidsky pochopit) a celý ten tyjátr s "pravdou a svobodou" používali jen pro zahlušení svého vlastního svědomí. Proto potřebovali široké publikum hloupých nebo vypočítavých roztleskávačů. Hloupost extrémistů nemá meze a už kdysi (když je Topol vyznamenal) jsem napsala, že to je vlastně prima příklad a návod, jak beztrestně vystřílet Strakovku a ještě být za národního hrdinu.

228013

13.09.2010 19:03

Nežít se lží!

RE: Každý máme svou pravdu

Lin 85.?.?.?

Ale však ano... nemyslela jsem, že na všechno musím přijít sama. Myslela jsem, že sama musím přijmout - tj. pochopit, ověřit si... a k některým pravdám ještě i dospět. S vaším pohledem bez výhrad souhlasím. Proto také chodím do diskusí. Často tu narazím na věci, které mě přímo bací po hlavě a pak si říkám - vždyť jo, je to tak jednoduché, mělas to celou dobu před očima a neviděla to, nenapadla tě spojitost.
Také zdravím... a děkuju. [smích]

228015

13.09.2010 19:26

11.9. – opravdu Usamův plán?

Jestli plán?

85.?.?.?

To těžko říct.
Ale velice "úsměvné" mi připadá, že muslimové i židé byli schopní po staletí žít vedle sebe a nijak si nevadit. Židé vždy našli u muslimů azyl, pokud k nim byla křesťanská Evropa příliš krutá.
Pak příjde jedna jediná událost, která všechno převrátí naruby a nic už není jako dřív. Židovský stát uprostřed muslimského světa.
Je to k "popukání", že o tomto státu nerozhodla žádná ze zmiňovaných stran, ale někdo třetí. A tatáž třetí strana, která svým rozhodnutím zasela svár, dneska vystupuje v roli arbitra a obě znepřátelené strany "rovná". Jak dlouho se v našem slovníku objevuje slovo "terorista" a jak dlouho automaticky naskakuje spojení "muslimský terorista"? Nevěděl by někdo, kdy se tohle slovo poprvé dostalo "k masám" a z jakých úst? Předpokládám, že to byla ústa té třetí strany. To je fakt na hlavu...

228016

13.09.2010 19:29

11.9. – opravdu Usamův plán?

jéééžiš

Lin 85.?.?.?

Blbne mi to, zase tu můj komentář není. [oči v sloup]
Takže pokud se objeví nějaký anonymní s psaním o "třech stranách", je můj.

228017

13.09.2010 20:15

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Čínský model je určité východisko i když není pro Evropu plně použitelný!

Lin 85.?.?.?

To je docela pěkný přirovnání. [smích] A je fakt, že co je v extrému, je vychýlené z rovnováhy. Takže - dříve nebo později prostě spadne.
Také si myslím, že stát by si měl ponechat i jiné zdroje příjmů, než jsou jen daně. Z vícero důvodů. Asi hlavním je ten, že stát nemá za povinnost jen vybrat daně a tvořit nějaké (často nesmyslné) zákony. Povinností státu k občanovi je mj. i toto:
- zajistit základní práva a svobody občanů
- zachovávat vnitřní řád a spravedlnost
- přebírat funkce, které není člověk schopen řešit - ekonomika, školství,zdravotnictví, sociální zabezpečení, kultura...
Zastavím se u posledního bodu a nastíním situaci.
Stát zprivatizuje všechno, včetně infrastruktury. Takže budou v soukromých rukách i např. vodovody, kanalizace, elektrické sítě. Všechno to, bez čeho by se náš "civilizovaný" život vrátil o několik staletí zpět. Přesto se však stát zodpovědnosti nezbaví. Firma (nový vlastník) není ničím tlačená k investicím a do jejích zdaněných zisků nikomu nic není, takže si je v klídku může přerozdělit. Ovšem... do doby, než se neudržovaná síť nějakým způsobem zhroutí a nastane kolaps. Vlastník bude nejdříve požadovat dotaci od státu a když mu bude vyhověné, investici (na kterou měl pamatovat v dobách zisku) mu zaplatíme zase my všichni. Pokud dotaci nedostane, vyhlásí bankrot (což mu nevadí, o své soukromé přeci nepříjde) a státu nezbyde, než celou infrastrukturu odkoupit a zprovoznit. Takže - opět platíme my všichni. Nebo ne - a celá oblast je bez vody.
Prostě jsou oblasti, které jsou pro život občanů tak základní, že by si je stát měl ponechat.
A na závěr se zlehka dotknu školství. Soukromé školy, které vybírají školné, přesto dostávají od státu dotace na žáka. Nechápu proč.

228020

19.09.2010 10:32

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: rekl by

Lin 85.?.?.?

Promiňte... s tímhle se nedá souhlasit. Buď máte krátkou paměť nebo je vám dvacet. Zapomínáte, že VK je v politice od roku 90 a o jeho "působení" vypovídá mnoho činů. Současný stav naší země nese na triku a nikdo - ani prezidentování a současné řeči - mu to neodpářou. On a jeho strana otevřeli naší zemi mafiánům a nastavili pro ně ty nejvýhodnější podmínky. Přirovnání naší země k "americkému západu" nebylo od věci, protože tu byl použitý stejný model. Urvi majetek jak můžeš, jakýmikoliv prostředky, protože v dalších generacích budeš úctyhodným občanem, jelikož se zapomene, jak tvá rodina k k majetku přišela.
Vaše "Klaus vás vždy upozorňoval" je lež jako věž. Správné by bylo - Klaus vás vždy tlačil až natlačil. Stačí se podívat např. do programů politických stran před x-lety. Dneska se hájí tím, že "EU před lety není stejnou EU jako nyní". Chabý a alibistický argument. Před lety každému, kdo před EU varoval, nalepil na záda "komunista, zpátečník, rozvraceč".

228355

21.09.2010 16:29

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

René, reakce "pana ministra" je výsměchem a osobně bych to jako hasič nebo policista považovala za plivnutí do tváře. "Pan ministr" si totiž vůbec neuvědomuje, koho v krizových situacích vždycky potřebuje. V první řadě hasiče, pak záchranáře (zdravotníky) a pak policii. A to stačí jedna obyčejná bouračka, kdy člověk zůstane zaklíněný v haldě šrotu a bez pomoci by ho čekala jen pomalá smrt. Hlavně, že vyřvává o "úhradě za dveře" (ta tisícovka by tak někoho spasila), ovšem že se vyhazují miliony na debilotiny typu Renčových spotů - to už jaksi neříká. A to je jen malá "perlička", kapka v moři. Vyhazuje se a plýtvá všude - při každé veřejné zakázce a v celé státní správě. Hlavně, že máme zbytečný senát, poslancům se na platy, náhrady a výhody nesmí sáhnout, vyjíždějí na nesmyslné a zbytečné "pracovní cesty" za desítky milionů (cestovka na státní útraty) a jejich miliardové "přehmaty" platíme my všichni.
Hasiči, záchranáři a mnohdy i policisté mají dost perný chleba a tvrdě zasloužený. První dvě zmiňované složky docela určitě. Už jen "zvyknout si" zvládat denodenní stres - vidět denně kolem sebe tolik neštěstí a psychicky to zvládnout. Pokud bych musela někde sbírat rozmašlovaného člověka, byl by takový den mým posledním. Chtěla bych vidět "pana ministra" v akci... třeba při živelné pohromě, kdy by mu šlo o život a přesto by musel pomáhat jiným. Aspoň jeden jediný den ho donutit prožít ve společnosti hasičské nebo záchranářské jednotky.

228445

21.09.2010 16:57

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Ehm... tady je vidět, kdo je VK. Nezná ani zákony své země.
Totiž - demonstrace je považovaná za vaši soukromou aktivitu, takže nemáte jinou možnost než si vzít dovolenou, náhradní volno nebo neplacené volno. Pokud byste se bez omluvy a povolení nedostavil do práce nebo opustil své pracoviště, je to pokládané za závažné porušení pracovní kázně a může s vámi být ukončený pracovní poměr.

228447

21.09.2010 17:09

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Co je to za hodinu? Vylézají hadi a štíři? [smích] Jsem nějak mimochodníkovitá.

228449

21.09.2010 18:03

Bota, která vám šlape do úsměvu

RE: Secrets of world war 3( slovenské titulky )

Lin 85.?.?.?

Pozná. [smích] Je z Matrixu - aspoň tam jsem jí slyšela prvně. Jmenuje se Clubbed to Death. Tady jsem jí našla na túbku.

228454

21.09.2010 18:12

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Myslíte, že v nějaké zemi je dostupné? [chechtot]
Neznám to - ale určitě to musí být fuj fuj fuj - když mě túbko před tím musí chránit [cool]

228456

21.09.2010 22:13

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Hmmm, takze panstvo nahore se dobre bavi.

Lin 85.?.?.?

Zázrak... ono to funguje. [smích] Díky pane - i za uvedení přesného času akce. Mohla jsem vidět zmiňovaného dědečka v akci - s nějakým šutrem ruce, v potu tváře chléb svůj vezdejší dobývaje. [smích]
PS: Doufám, že jsem koukala na to samé, co vy. [oči v sloup]

228480

Proč je slovo v uvozovkách, jsem nepochopila. Ten útok nezákonný byl. Velitel výsadkové jednotky, který nepočítá s případnou obranou (nebo protiútokem), je co? Možná by se tenhle "argument" dal příjmout, pokud by na loď byla vyslaná skupina rabínů s palmovými listy nebo bych velela útoku např. já. Ale skupina elitní jednotky, zvyklá (a cvičená) na vypjaté situace - že by byla až tak zaskočená "agresivitou" novinářů, politiků a světových osobností, že se nakonec stali obětí jejich "agrese"? No...v Izraeli je všechno možné... Však tam i "obranné" kulky zasahují agresora do týla. [smích]
Od OSN je sice moc hezké, že došla k nějakému závěru. Ovšem jsem zvědavá, co s ním bude moci udělat.

228563

24.09.2010 17:31

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

Lin 85.?.?.?

Pane, nenávist je cítit tak akorát z vás.
Je zvláštní, jak se v myšlenkových vzorcích určitých lidí objevují zkraty, které "rozkódují" každý nesouhlas, kritiku nebo výhradu jako nenávist.
A jen tak na okraj... Pan Stwora BYL odsouzený na 10 měsíců s podmínkou dvou let. Takže svůj trest dostal a o nic menší, než si odnese v některých případech šílenec za volantem, který sestřelí z chodníku člověka.

228652

24.09.2010 17:42

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: pro všechny?- nemôžem súhlasiť

Lin 85.?.?.?

Eriko, přidávám se - že pasivita nic neřeší.
V leckterých situacích jsem skutečně bezmocná a nemůžu dělat nic. Ovšem - pokud mi někdo kálí na hlavu nebo se o to pokouší, pak určitě bezmocná a pasívní nejsem a ani bych být neměla.

228655

24.09.2010 18:20

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

Lin 85.?.?.?

Ehm... kaju se a omlouvám za svou nepozornost. Pravda, předchozí rozsudek byl osvobozující, já to nějak přehlídla a brala jsem jen události loňského srpna... [oči v sloup]

228658

25.09.2010 22:34

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

Lin 85.?.?.?

Méďo, negaci si nosí každý v sobě. Možná byste se divil, jak umí mnozí znegovat i ryze optimistický článek - lehký, jemný, úsměvný. Stejné je to se strachem nebo nenávistí. Jsou lidé, kteří v každém vidí nepřítele, kterého je potřeba zatlouct do země. I v diskusích vnímají každý nesouhlas jako útok na svou osobu a místo polemiky rozvinou boj "na život a na smrt".
Přesně jak píše A.S. - každý si děláme "svůj svět" sám a kdo neumí vidět pozitiva, tomu žádný pozitivní text nepomůže. Kdo v sobě nosí nenávist, těžko ho jí zbavíte.
Na ostatní, co jste napsal, bych odpověděla asi takhle: Když ti všichni říkají - skoč do studny - uděláš to? Nelogická odpověď, žejo? Možná i oslí můstek. Tu větu říkávala má babička (emoce), když jsem dělala to, co ostatní. Od těch časů nedělám něco jen proto, že to dělají ostatní. I myslet se musí naučit každý sám, je to proces, ve kterém můžete jen pomoci.
Předkládané články a informace v diskusích vidím jako obchod a je jen na mně, co si "koupím". Někdy tu "mají" mnoho věcí, nad kterými zajásám - někdy odcházím s nepořízenou. Tak to prostě je a nelze se zavděčit každému.
Zdravím vás, ráda vás čtu, i když ne vždy souhlasím.

228744

25.09.2010 22:37

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrušením ROZUMU souhlasím (Zn.: nemám co ztratit, mohu jen získat)

Lin 85.?.?.?

Krásný. Vystihl jste to moc dobře. [smích]

228745

26.09.2010 13:05

Amerika by měla dokázat, že 9/11 spáchali teroristé, říká Ahmadínežád

Je nutné "přebírat"

Lin 85.?.?.?

O letošním Ahmadinežádově projevu informovala naše média různě. Někde se objevily palcové titulky o "hromadném opouštění sálu" , jinde se psalo, že bojkot vyhlásila jen Kanada a při přednášce byl vlastně sál skoro prázdný, protože přednáška se konala v brzkých ranních hodinách.
Už od začátku byl celý projev "pronásledovaný" podivným tlumočením. Tlumočníci četli z předem připraveného a přeloženého textu, tedy nepřekládali "naživo" to, co A. skutečně říkal. Došlo k paradoxní situaci - tlumočníci měli už své přečtené, ale A. stále ještě mluvil a mluvil.
Když se to vezme kolem a kolem, v projevu nevidím nic, co by bylo "útočné". Pokud čin skutečně spáchali teroristé a bylo tedy nutné začít s krveprolitím, které trvá již téměř 10 let, neměl by být problém předložit jasné důkazy o vině. Místo důkazů se ale objevují tolik známé věty "nepřípustné zpochybňovat" a "nenávistný útok". Není nic lehčího zavřít pusu nejen A., ale celému "světu konspirací" tím, že předložím jasné a pádné důkazy a odpovím na kladené otázky. Pokud se tohle nestane, budu dávat za pravdu A. Souhlasí, že: "Američané by neměli okupovat celý Blízký východ ... bombardovat svatební slavnosti ... vyhlazovat celou vesnici jen proto, že se v ní ukrývá jeden terorista...". Počet obětí z 11.září je bez pochyb nesrovnatelný s počty obětí, které má na svědomí "boj proti terorismu". A Usámu stále nemají... jak dlouho ještě? To máme věřit, že Usáma je superman, se kterým si nejlepší zpravodajské služby světa nevědí rady? A už se těším, až některá zpravodajská jednotka přinese "zaručenou zpávu", že Usáma se skrývá např. u nás.

228773

29.09.2010 22:05

Kolaps západní morálky

Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

... jestli to všechno souvisí jen s morálkou. Člověk žije ve společnosti a tam jsou tři hlavní "normativy" = právo, morálka, náboženství. Nelze je od sebe oddělovat. Obecně se jimi reguluje (to jsem vyčetla): a) chování individua vůči jiným individuím, b) chování indivudua vůči společnosti jako celku a vůči statkům a hodnotám, které jsou kolektivním vlastnictvím, c) chování individua vůči sobě samému.
"Normativy" jsou spolu propojené a v obecných definicích se často říká, že právo je "minimum morálky" a morálka je ustanovovaná jako "pravidla, daná Bohem". Chaos v tom všem ještě dělá dnešní ztotožňování morálky a etiky(což jsou dva různé pojmy). A jestliže je morálka nějaký vzorec chování jedince, který ostatní společnost respektuje a vydává za dobrý a správný, pak... Pak jsem nutně i u kolapsu práva i náboženství. Ty "obecně uznávané normy" - včetně právních norem - se nám kalupem posouvají úplně jinam, než kde by měly být.

229000

30.09.2010 18:43

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

Však se připojte... budu ráda. [smích] Musím říct, že jste mi tou svou úvahou tak trocha zamotal hlavu a nenacházím nic, čím bych oponovala. "Miluj bližního svého" se opravdu "překládá" všelijak. Možná by bylo lepší poučení - když nemůžeš (neumíš) milovat, aspoň neškoď. Podle mého je celé přikázání "miluj...jako sebe sama" právě o té výše zmiňované empatii, shrnuté do "co nechceš, aby druzí dělali tobě, nečiň ty jim".

229051

30.09.2010 23:42

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

Pane, děkuju. [smích] Vytrhl jste mi z paty (packy) trn - tím, co jste napsal. Pan Vojta mě tak zaskočil, že ...
Bohužel, nevím proč, ale místo nějakého erudovaného komentáře se mi vkrádala jen tahle písnička [chechtot] :
http://www.youtube.com/watch?v=_8Iu_q2IYJA
Jenže - to jsem jako odpověď dát nemohla, že?
No... vím, pěkně ujetý... nic neříkejte a nekomentujte - já fakt nevím, proč zrovna tohle.
A pane Vojto - prosím, nemyslím to zle. Nezlobte se, to není nic osobního, ale je to ukázka mýho "zkratkovitýho myšlení". Opravdu mě k tomu vašemu vysvětlení "miluj bližního..." napadla z ničeho nic tahle písnička a nedala se odbýt.

229076

02.10.2010 10:08

Kolaps západní morálky

RE: Nejsem si jistá,

Lin 85.?.?.?

To je moc, dobře, pane Vojto, že se nezlobíte. Ráda vaše příspěvky čtu a i když nesouhlasím, jsou pohledem z jiné strany. Když nic jiného, nutí mě k ujasnění a formulování toho, proč nesouhlasím. Takže to "zaskočení" je zcela v pořádku - pro mě je prospěšné. Jen klidně pište dál, jak to vidíte nebo cítíte. Chtěla jsem jen předejít nějakému nedorozumění, protože nejsem z těch, kdo se lidem vysmívá. Ráda se směju s lidmi - ne jim.
Nevím sice, kdo je pan "HAD", ovšem - jsem naladěná na podobné vlně, takže mi jeho myšlenky jsou bližší. Na hmotě a tedy ani na majetku není nic špatného nebo odsouzeníhodného. Z toho "esoterického" hlediska je hmota vlastně způsob, jakým se projevujeme v tomhle světě, ve kterém žijeme. Popírat hmotu nebo usilovat o její likvidaci - to je sebevražedné, protože sám člověk (jeho tělo) je hmota. Konkrétně u majetku jde spíš o způsob, jakým k němu dospíváme a jakou prioritu mu ve svém životě dáváme. On totiž majetek má (jako celá hmota) jednu záludnou "vlastnost" - spoutat vás a diktovat vám život. Neumím to dobře popsat, ale pokusím se dát příklad. Koupíte si nové auto, na které jste si poctivě vydělal nebo nastřádal. Máte sice radost, že se vám to povedlo a že jste si splnil své přání, ovšem... určitě potvrdíte, že koupí toho auta se vám rozběhne kolotoč dalšího "vydělávání na auto". K tomu připočtěte obavy a starosti, které jste do té doby mít nemusel - jak eliminovat krádež, poškození, zajistit údržbu, opravu... Nehledě na to, že každá věc stárne a vaše nové auto bude za pár let téměř bezcenná ojetina. No a už se motáte ve víru činností a myšlenek "pro auto", takže část vašeho života (činností) se točí kolem auta. A tak je to s každým majetkem, s každou věcí.
Nechci mluvit za pana Hada, určitě vám odpoví daleko líp, než já. Podle mého je zdrojem lidské morálky člověk sám a také on si rozhoduje, (na základě svého svědomí a zodpovědnosti) co je správné a co není. Ovšem... kvalita morálky je souhrou více faktorů, které vstupují "do hry" a je to proces, který se těžko popisuje jednou větou. Sama bych shrnula asi tak, že pokud cokoliv děláte jen s ohledem na prospěch (výhody) své vlastní osoby, pak to moc morální není. Konkrétně vysvětlovat si "miluj bližního..." tak, že musím být s každým "za dobře", je blbost. Mnoho takových "milovníků" si myslí, že pokud každému všechno odkývou a vyhýbají se konfrontacím, jsou morální a pravidlo dodržují.

229180

02.10.2010 11:36

Triumf kupců a jeho genealogie

Nemůžu uvěřit,

Lin 85.?.?.?

..že jste to s tím návratem k aristokracii fakt myslel vážně. Některé pasáže článku jsem musela číst několikrát, abych se ujistila, že to, co píšete, si přebírám správně. A váš názor nesdílím, dokonce mi některé myšlenky v článku připadají jako účelově zkreslené. Kupci že můžou za stav současného světa? No to snad...
Že aristokraté žili po staletí v přesvědčení o své privilegovanosti - v tom je uvrzovala hlavně církev. Všechny ty šaškárny s pomazáním panovníků "z boží vůle" a pokládání "svatých" korun na hlavy (byť silně degenerované). Ono vůbec hraničí se zdravým rozumem uvěřit, že když projdu takovým divadlem, jsem "pomazaná a z boží vůle" privilegovaná. Zapomněl jste uvést, že to vždy bylo něco za něco - já tě budu živit, dám ti půdu, postavím kostely a kláštery - a ty mi dáš na hlavu onu "svatou korunu". Také jsem se nikde nedočetla, že to byli aristokraté, kdo první měl otroky , se kterými zacházel mnohdy hůř, jak se zvířetem. Neomezený pán nad jejich životy, ani sňatek nebo početí ( dovychování) potomka nebylo povolené bez jejich souhlasu.
Ta kupecká třída byla v minulosti něco jako je dneska tzv. střední třída = nesla náklady na život jak aristokratů, tak církve. A to, že je zmiňované strany musely čím dál víc pouštět mezi sebe, je zase o penězích. Veškerá půda patřila buď aristokracii nebo církvi, takže vždy muselo jít o obchodní transakci, schválenou oběma "privilegovanými" stranami, aby kupec k majetku přišel. Pokud by jeho peníze nikdo nepotřeboval (ke svým cílům), pak by k žádnému vlivu a moci přijít ani nemohl.
Svěřím vám svou kaciřskou myšlenku. Jak aristokracie, tak církev (v této podobě) jsou přežité a čas je shledal neživotaschopnými brzdami. Oboje držely západní civilizaci v temnotě hrozně dlouho, takže žádní "nositelé pokroku", natož nějaké morálky nebo duchovních hodnot. Určovaly si pravidla samy pro sebe. Zářným příkladem budiž Rusko, kde se "svět po vašem" udržel nejdéle.

229186

04.10.2010 20:32

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

Lin 85.?.?.?

Brát si chudáka Havlíčka jako alibi - to není v tomto případě zrovna moudré. [smích]
Ano, Havlíček sice napsal své první zápisky z Ruska dost nadšeně, ovšem po několika měsících pobytu svůj názor změnil a stal se naopak kritikem ruských poměrů.

229330

04.10.2010 21:09

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

Lin 85.?.?.?

No... myslím si, že nevolnictví tu bylo daleko déle, ale to v tuhle chvíli není podstatné. Jako slabinu vašeho úsilí vidím to, že se jeden svět hierarchie moci (v současné době jde o moc peněz) snažíte nahradit jiným světem hierarchie. To je z bláta do louže. Nahradíte dnešní hierarchiceké seskupení moci peněz hierarchickým seskupením titulů. Povede to k tomu samému, co máme dnes - jediné lidské snahy budou o prodrání se na vyšší společenský žebříček. Se všemi důsledky, jaké jsou dnes. A šlechtické tituly si koneckonců můžete už dnes za adekvátní kulatou sumičku koupit.

229331

06.10.2010 10:29

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Opäť raz jeden ukrivdený autor s patentom na pravdu

Lin 85.?.?.?

Lhotáku, Lhotáku... vás jednou to opovrhování ženami a jejich démonizace zabije. Přitom popíráte jen sám sebe a "bojujete" proti svým vlastním nedostatkům. Už vidíte i za každým nesouhlasným názorem ženskou. No... nic ve zlým... berte to jako šumění suché trávy z úst ženy. [smích] A podívejte se, čeho se to vlastně tak bojíte a čím opovrhujete. Psal to muž a podle mého dost hezky a pravdivě. Jen si nechte při čtení po ruce něco jako první pomoc - třeba panáka nebo čichací sůl. Ať to vůbec přežijete... [smích]

229433

06.10.2010 12:03

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Opäť raz jeden ukrivdený autor s patentom na pravdu

Lin 85.?.?.?

[smích] Asi nejsem dost moudrá. Takže očekávejte, že se "plést" budu. Ten článek jste vůbec nepochopil, což mě nepřekvapuje a také to pro mě není důležité.

229437

06.10.2010 13:13

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Opäť raz jeden ukrivdený autor s patentom na pravdu

Lin 85.?.?.?

O moudrosti mužů by se daly psát romány. Pan Lhoták reagovat vůbec nemusel, však jsem mu psala, ať to bere jako šumění suché trávy. Ovšem chtěl a moudrost v tom rozhodnutí chyběla. [smích]

229442

09.10.2010 15:49

Odešel člověk a kamarád

RE: Souhlasim se Strigou

Lin 85.?.?.?

Možná lidé neumějí vstřebat hlavní pointy názorů, ovšem... Nekrolog není o názorech, debatu "s názory" vylučuje a dovolávat se v tomto případě nějaké "svobody názorů" nebo "úhlů pohledu" na způsob odchodu zemřelého je necitelné a pro pozůstalé kruté. Když nemáš čím bys potěšil nebo povzbudil - mlč nebo odejdi.
A to je jádro, které zůstalo skryté mj. i vám.

229709

09.10.2010 15:51

Odešel člověk a kamarád

RE: O motivaci k sebevraždě víme příliš málo

Lin 85.?.?.?

Tímto jste si v mých očích polepšila "skóre".
Výše jste psala něco ve stylu "to jste mohli říct hned". Takže nápodobně - toto jste mohla napsat hned.

229710

16.10.2010 11:05

Malá úvaha o pyramidách

Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

... v jednom z komentářů, kde píšu o hierarchické společnosti.
Tak to totiž podle mého je. Všechny revoluce a změny, které tu kdy byly, jen vyměnily jednu špičku hierarchie za druhou. Prostě se na "vrchol" dostala jen jiná skupina lidí a je bláhové si myslet, že tito lidé, když se na onu špici dostali, nebudou využívat svou moc na úkor ostatních "článků pyramidy".
Ono "začít u sebe" je základem a v onom smyslu tu píšu stále dokola (a marně). Lidé se nejlíp učí podle vzorů a každý z nás může být oním vzorem pro druhé = že je možné žít poctivě, bez zlodějin, korupce, kamarádíčků a podrazů = že je možné žít s čistým svědomím a bez uplatňování moci. Převzít odpovědnost za svůj vlastní život a moci se každému beze strachu podívat do očí. Pak ztratí na významu nějaké práskání a držení člověka v hrsti tím, že "se něco na něj ví".
Bože můj, tak stará "věc" a vy to vydáváte za objev století... [smích] Vždyť právě o tomhle píšou všechny duchovní nauky i filosofie, kolik jich po světě je. Udržovat si SVOU vlastní čistotu - a v tom je nezlomná síla každého člověka.

230092

16.10.2010 15:02

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

Paní Jarmilo, berete všechno jen "od hlavy". [smích]
Hlava ale nerozhoduje o procesech v lidském těle. Lidské tělo je uspořádané právě nehierarchicky - tj. - že hlava vůbec nerozhoduje o tom, jaký orgán si právě "zaslouží pozornost".
Už bylo dokonce věděcky dokázané, že při pocitu hladu nebo žízně je hlava ta poslední, kdo se co dozví a tělo dělá opatření daleko dříve - bez vašeho vlivu či vlivu "hlavy".
A nezlobte se, mám prostě odlišný "názor" (spíš přesvědčení). Hlava umí vyhdnocovat a nabízet možnosti podle již známých skutečností (zkušeností). Ovšem řídící centrum lidského života není. A k čemu mi je vlastní čistota? [smích] Těžko odpovědět při takové otázce. Jde o mé vlastní lidství a způsob prožití života. Že ho můžu ztratit? Ale samozřejmě... smrti se nevyhne vůbec nikdo. Jediná jistota, kterou máte. Ono je totiž jedno, jestli tu budete sto nebo deset let. Záleží na zůsobu prožití života. Zdravím vás a nevykládejte si ve zlém, že nic víc nechci rozebírat nebo vysvětlovat. Ono to totiž ani nejde.

230113

17.10.2010 09:57

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

Lin 85.?.?.?

Ano, váš příspěvek beru a rozumím mu. Čtu vaše komentáře a tak tuším, kam jste tím mířila. Přímá demokracie je podle mého slibná cesta a cíl hledat nemusíme, protože ten je přímo před námi. Sama jste ho popsala = svět jako místo k životu, snesitelné pro každého.
I já jsem se nevyjádřila srozumitelně s tou svou zatrackanou "čistotou". Pokusím se vysvětlit, i když výsledek může být všelijaký. Neumím to. [smích] Těch "čistých" je pořád zatraceně málo a proto je také svět stále stejný. Když vezmete do úvahy, že "čistí" se dívají na svět jinýma očima a mají jiné hodnotové měřítko, pak čím více takových, tím jinší priority společnosti.
Zatím je to tak, že politika je velice výnosný bynys. Takže se tam cpou lidé, jejichž životním cílem je hromadění (moci nebo hmoty). Na nich se přiživuje ještě spousta dalších okolo. Do pravidel společnosti prosazují to, co vyhovuje jim a lidem stejného ražení. Možná jsou i přesvědčení, že dělají maximum "pro lidi" a diví se, že jim za to nejsou vděční. Jsou totiž neschopní vidět svět i život jinak, než podle sebe. Je pro ně nemožné pochopit důvody jednání "jiných" a často je mají za neschopné pitomce a podivíny. (viz: "Ty nechceš být bohatý?" - "Za tuhle cenu a za těchto okolností NE".) Pro mě je logické, že se do politiky nehrnou "čistí" - už jen z toho důvodu, že by neměli s kým spolupracovat, protože ti "druzí" jejich pohnutky a činy vůbec nejsou schopní pochopit.
Nemám žádný recept na "lepší politiky". Jen si říkám, že pokud bude společnost více "čistá", budou pak naprosto jiné i její "parametry na politika". Posuny k lepšímu jsou v posledních deseti letech viditelné, takže určité politické "typy" už u lidí nemají šanci. Jsou prostě přežité a i když se ti chytřejší snaží navlékat na sebe kabáty lidskosti, není jim to moc platné, protože... smrdí... [smích]
Ano, jsem všema deseti pro "zrušení špatného systémového nastavení" - nebo aspoň rozrušení. A ten "čistý jedinec" je jednou z cest - nikoliv jedinou.
Zdravím vás a děkuju. [smích]

230148

17.10.2010 10:47

Malá úvaha o pyramidách

RE: Kto mlčí, ten svedčí, kto nekoná, ten súhlasí.

Lin 85.?.?.?

Eriko, nemyslela jsem, že by člověk měl být pasívní nebo dokonce apatický. Nikdo by neměl mlčet, když je svědkem nějakého bezpráví nebo šlendriánu. Ovšem změnit druhé nemůžete. Můžete jim jen dát příklad - že je to možné, že tak se dá smysluplně žít. A ve společnosti - ne někde na samotě u lesa. V takovém způsobu života opravdu nevidím žádný přínos - izolovat se ve "svém čistém světě".
Měnit můžete jen sama sebe a proto jsem psala o nutnosti práce na sobě. Je to ovšem tvrdá dřina a výsledky se nedostaví hned teď. Je hodně těch, kteří se jí pokusí podstoupit, ale velice málo těch, kteří vydrží a "nezběhnou" nebo nezabloudí ve slepých uličkách.
Jsem přesvědčená, že právě tahle změna je jednou z cest k "jiné" lidské společnosti. Není to ale okamžité řešení s okamžitě viditelnými výsledky. Takže ne že že se "věci nezmění"... Změní - a hodně. Jen si všimněte, kolik se v diskusích objevuje volání po "lepší morálce a hodnotách". Jak toho chcete docílit? Direktivně? Nařídit nějaké "hodnoty" povinně uznávané? Pokud lidé mají "něco" dodržovat, musí o smysluplnosti být vnitřně přesvědčení. Jinak to budou jen obcházet - jako se to děje nyní. Proto nejsou společenství se silným vlivem náboženství nikterak lepší, než ty bez něj.
Volání po "silném vůdci" nesdílím. To je pro mě hodně nebezpečná cesta.

230151

20.10.2010 20:47

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Jak je to s tou letenkou?

Lin 85.?.?.?

Přestávám vám rozumět. A nesouhlasím s tím, co jste napsal.
Francouzi jsou líní? To samé se říká o Češích, Slovácích, Rusech, Italech, Španělech, Angličanech, Irech, Řecích, Argentincích, Mexičanech, Peruáncích, Američanech, Egypťanech (a Afričanech vůbec)... Určitě dobrá polovina světa plná lenochů. Kdo je podle vás pilný? Ten, kdo dře do úmoru 18 hodin denně a stejně umírá hladem?
Píšete, že si stávkující berou veřejnost jako rukojmí. No... pokud mi někdo začne říkat, že jsem lenoch a moje práce je pro společnost zbytečná, pak můžu přestat pracovat. Aby se ukázalo, jak moc je moje práce zbytečná a k ničemu a když už jsem ten lenoch a nic nedělám, tak se přeci nemůže nic stát a nikdo ani nezaregistruje, když přestanu pracovat. Jaképak rukojmí? Jsem zbytečná - tak ahoj - ať vám poslouží ti pilní a potřební. A o tom je stávka, pane.
Takže ve Francii jsou zbytečnými lenochy pravděpodobně zaměstnanci veřejného sektoru, tak se nečilte, když nejede metro. A oslovte někoho z vlády, ať vás odveze tam, kam potřebujete (ostatně - je moc zajímavé, že politici jsou vždy ti nejpotřebnější a nejpracovitější).
Vzít útokem vedení podniku? Proč, když pak kapitalista neuznává hodnotu mé práce a bere jí jako "nic moc"? Tak ať si jí aspoň jeden den dělá sám - a zbytek viz výše.
Že se musí zvýšit hranice odchodu do důchodu? Proboha... proč? Když už dneska není práce pro mladé, kteří vyjdou školu? Copak nechápete druhou stanu mince a návaznosti? Peníze na důchody prý nejsou, ovšem peněz na sanaci bank a na nesmyslné války je stále dost a stále přitékají. A můžete mi říct, na co tedy lidé přispívají celý život do systému? Jen tak - pro nic za nic? Celý život byli solidární s těmi, kteří už měli své odpracované a teď, když mají zas druzí přispět na jejich zasloužený odpočinek, tak jim řeknou - nejsou na vás peníze. Přitom miliony mladých, zdravých a "čerstvých" nemají do čeho píchnout.
Poperte se s tím jak umíte. Já Francouzům fandím. Jak jinak by si hraboši měli uvědomit, že bez toho "plebsu" se prostě neobejdou.

230348

23.10.2010 19:52

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

Lin 85.?.?.?

I já vyjadřuju obdiv Francouzům - že se umějí ohradit a dát najevo, že nesouhlasí s kroky své vlády. A Francouzi "za nás" ani nic vybojovat nemůžou, protože my nežijeme ve Francii. Pořádek doma si musíme vždycky udělat sami.

230698

23.10.2010 20:28

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Nove tisicleti, je tisiciletim narkotik, drag na predpis a koupe v ulici.

Lin 85.?.?.?

Jak je to možné, pane Quido? Podle mého je to tím, že náš svět řídí sociopati - jinak taky "hadi v obleku, zmrdi, deprivanti". Jsou to lidi, kteří neznávají práva druhých, nějaká pravidla lidského spolužití jsou jim k smíchu.
Jejich základním krédem je :
"Svět se skládá z dárců a příjemců, dravců a kořisti a jen hlupák nevyužije slabosti (důvěřivosti) jiných".
Nastavují tedy společenská pravidla tak, aby vyhovovala jim. A tlučou ostatním do hlavy, že je to tak spávné a dokonce přirozené, protože takové chování má člověk "v krvi".

230700

24.10.2010 09:35

Francouzský vztek v kleci EU

Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

Článek vyjadřuje i můj pohled na věc. Francouzi mají mou tichou podporu, protože otevírají pomyslné dveře. Snižovat jejich snahy o změnu slovy "oni se zbláznili" je typické pro určitý okruh lidí, kteří, bohužel, řídí tento svět. Pod slovem "řídí" si nemusíte hned představovat konspirace. Řídí, protože jsou momentálně u moci a podle svých "představ" také dělají rozhodnutí. Taková, která vyhovují jen jim. Zesměšňování, shazování a kriminalizace snah o změnu je typická - mohli jsme to vidět u Řeků, mohli jsme to vidět i u nás. Co čekáte od lidí, pro které jsou na prvním místě vždy jen oni sami a jejich vlastní prospěch? Od lidí, kteří uznávají jen svá práva a "ti druzí" okolo jsou jen jejich "materiál"? Takových lidí máte kolem sebe dost a dost a i jejich kravata má pro ně větší cenu, než vy. Od takových se nedá očekávat pochopení, že "ti druzí" také mají nějaká práva.
K penzím:
Příjde mi velice hloupé věřit "kouřové cloně", jejíž pomocí se nám nyní kdosi snaží namluvit, že "populace stárne a to je problém". Stárnutí populace NENÍ příčinou nedostatku peněz na výplatu důchodů. Lidský život je podstatně delší než jedno volební období, takže zodpovědní museli vědět už v okamžiku nástupu silných populačních ročníků do práce (do systému), že jednou zestárnou a budou mít nárok na výplatu. Zodpovědní mají k tomuto účelu miliony úředníků, kteří jim vypracovávají různé statistiky a výhledy. Všechny ty silné ročníky odvedli systému pěkné sumičky a to, že byly použité jinak a prohrané v burzovních kasínech - to není vina oné populace. Ty peníze se neztratily , ty se jen přesunuly jinam. Na opatření měli zodpovědní nejméně 30 let a mohli tedy změnit celý důchodový systém pro silné ročníky daleko dříve.
V ČR se kdysi dávno říkalo, že důchodový fond u nás naplní příjmy z privatizace. A teď je prázdná jak kasa "privatizace", tak kasa důchodového systému. No a samozřejmě podle stejného scénáře "skupin u moci" - na vině jsou lidé, kteří si dovolili zestárnout a teď tu stojí s otevřenými hubami a chtějí, aby je ti "pracovití" živili.

230746

24.10.2010 15:18

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

Janko, složité ani těžké to vůbec není. A nerozumím tomu, co píšete, netuším tedy, na co se vlastně ptáte.
Motáte do toho "ty, co vám zajišťují práci" a "lidi od mašin" a "šéfy". O tom přeci důchodový systém vůbec není! Jde přeci o finance, které jsem musela já i můj zaměstnavatel odevzdat do systému a ty se teď "někde ztratily".
Na to, abych zjistila, kolik si "šéf nechá pro sebe", nemusím být zrovna šéfem. A také on (pokud všechny své příjmy přizná) musí do systému odvádět - takže nechápu, na co se ptáte nebo kde bych měla vidět jakýsi "problém" v příjmech šéfa.
Ten skutečný problém leží úplně jinde. V nezodpovědném nakládání s prostředky, které danému jedinci (jedincům) vůbec nepatří. Tím myslím veřejné prostředky nebo finance systému (které tvoříme za nějakým účelem my všichni právě těmi různými daněmi a odvody).
Pokud jako šéf přivedete do krachu svou firmu, připravíte sice o zdroj příjmů nějakých pár lidí, ale také sám sebe. Ve vaší vlastní firmě si můžete nakládat s prostředky jak uznáte za vhodné, protože všechny jsou vaše.
Pokud takto hospodaříte v "nesvé" firmě, máte nad sebou ještě "článek vlastníků", který by vás měl důsledně kontrolovat a požadovat od vás zodpovědnost za kroky, které jste udělal (nebo neudělal, ač měl). Hodnoty, se kterými nakládáte, vám ale vůbec nepatří, nejste jejich majitelem, jste pouze správcem a máte se podle toho chovat. Pokud ne, v lepším případě pak připravíte o zdroj příjmů sám sebe (když se vás rychle zbaví), v horším máte na triku krach celé firmy, protože ten chlív po vás už není nikdo schopný vyčistit. Ale v každém případě to máte na triku VY - ne ten "dělník od mašiny". Každý je placený za svou práci. Ten dělník za výrobky (např.), vy jako šéf za vedení a to je VŽDY spojené s odpovědností.
Pokud si někdo tuhle zodpovědnost nepřipouští (a že nepřipouští), je to právě ta katastrofa a marast, ve kterém se nyní motáme.

230781

24.10.2010 17:13

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

No jo, Janko, když to je pak těžký... [smích] Já mluvím (od prvního příspěvku) o asociálech u moci - a vy o osobní zkušenosti. Necháme toho, máte pravdu.
K té osobní zkušenosti se také stavím odmítavě, protože podle mého to, co píšete, nutné není. Osobní zkušenost je sice hodně důležitá pro správné rozhodování člověka, jenže záleží na mnoha faktorech, jak bude tato osobní zkušenost osobně "přežvýkána". Existuje vysoké procento sadistických sériových vrahů, kteří mají osobní zkušenost s týráním, zneužíváním a hrubým zacházením. To máte jen tak k zamyšlení, protože jsme mimo téma. Mějte se.

230789

24.10.2010 18:19

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Lin 85.?.?.?

Nějak jsem vás přehlídla... takže až opožděně. [smích]
Souhlasím. Každý alespoň trochu demokratický stát by krom jiného měl také plnit své závazky.
Konkrétně ČR se zavázala plnit ustanovení Listiny základních práv a svobod. Tam se mj. v článku 30 píše:
Článek 30
(1) Občané mají právo na přiměřené hmotné zabezpečení ve stáří a při nezpůsobilosti k práci, jakož i při ztrátě živitele.
(2) Každý, kdo je v hmotné nouzi, má právo na takovou pomoc, která je nezbytná pro zajištění základních životních podmínek.

230795

02.11.2010 19:01

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

Skvělá zpráva...

Lin 85.?.?.?

... že máme ještě soudce, kteří nezapomněli myslet. Celá ta causa je totiž tak nešťastná, až je směšná. Jeden člověk, který zmiňovaný článek pochopil po svém, se snaží to své "chápání" podle svého vlastního myšlenkového vzorce vnutit všem okolo. Přitom mu nevadí, že věty, které jsou předmětem obžaloby, vytrhal z kontextu.
Ten inkriminovaný článek jsem četla snad stokrát a dosud jsem nedospěla ani k jediné myšlence, která by se mi snažila nějak navodit, že holocaust se nikdy nestal.
Vladimírovi blahopřeju a soudcům děkuju.

231757

02.11.2010 19:18

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Máme spravedlivé soudy.

Lin 85.?.?.?

Pane, nechci polemizovat, ale poznámku si neodpustím. Je výsadou každého člověka mít samostatné myšlení. Kdo ji nepoužívá, může se mu hravě stát, že bude ovlivněný tím, co mu kdo naservíruje. Pak ale ať obviňuje sám sebe. Každý dospělý člověk je zodpovědný sám za sebe. Za své myšlení i za to, čemu přikládá důležitost a čím se nechá nebo nenechá ovlivnit. Necítím se dítětem, abych byla nucená (a tím i ovlivněná) přejímat názory a myšlenky někoho "dospělého".

231761

06.11.2010 20:05

Přímá demokracie

RE: snad se nenajde blb, který by obecný text personifikoval - - -

Lin 85.?.?.?

Když to srdce cupitá za mozkem, pak to vypadá právě takhle. [chechtot]
Nezlobte se, směju se tu (ne vysmívám)... Pan Had i paní Jarmila vám to napsali celkem srozumitelně. A vy si odporujete - pokuste si to po sobě přečíst. [smích]
Jestliže potlačujete mužství v ženách a v mužích ženství, potlačujete nepotlačitelné a jste sám proti sobě. Každičký člověk - tedy i vy - máte OBĚ složky (ač to sám netušíte). Tak, jako máte sám hlavu i srdce a ani jeden z nich není lepší nebo horší, nadřazenější nebo podřízenější, vzájemně si fušující do řemesla a jeden potlačující druhého.
A možná proto se díváte na svět tak, jak se díváte. Z mého hlediska ženství potlačujete a to hodně. Jediné, s čím se ve vašem psaní ztotožním je, že nejde o soutěž, ale o spolupráci.
Diskutovat o tom nechci, tohle je článek o přímé demokracii. Berte to spíš jako doušku. [smích]

232079

06.11.2010 20:32

Východisko z ekonomické krize

RE: pán Lhoták

Lin 85.?.?.?

Výborně. [smích] Apelovat na sociopaty (deprivanty) je stejně účinné, jako nabírat vodu cedníkem. A bohužel - dnešní svět je nastaven (hodnotově i sociálně) přesně pro sociopaty (však jsou u moci, takže si ho "nastavují" sami pro sebe). Změnit něčí myšlení nemůžete - to musí každý sám. Takže se vykašlete na "spásu" ovčanů (ve většině též sociopatů, ovšem zatím bez možností) a buďte tu sám za sebe. Jak už to tu někdo napsal, sociopati mají ve zvyku jeden druhého požírat. Tak je nechte, ať se požerou a nedovolte, aby sežrali vás.

232082

08.11.2010 21:02

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Jednotlivec - tedy "buňka" - podle mého musí být soběstačný a nezávislý. Každý orchestr je tvořený ze samostatných a nezávislých hráčů, kteří skvěle umějí ovládat svůj nástroj a hrát na něj samostatně. Souzvuk celého orchestru je ale přímo závislý na osobním umění a profesionalitě každého hráče zvlášť. Je přímo nezbytné, aby každý z hráčů hrál svůj part (na svůj nástroj, který mistrně ovládá) a nesnažil se fušovat do řemesla jiným nástrojům. Nedá se určit, který z nástrojů je důležitější a který méně důležitý - i když ve skladbě má třeba jen drobný part. Jeden nástroj nemůže s jiným soutěžit nebo se ho pokoušet "přehrát". Pak by vznikla disharmonie a skladba by se nedala poslouchat.
Podobné je to při vícehlasném zpěvu. Všichni jsou důležití a nemůže řvát jeden přes druhého. Podobné je to i ve společnosti jako celku. Podle mého je na prvním místě právě to, aby každý byl samostatný a nezávislý, dokonale znal svůj "nástroj" (své umění a dovednosti, které si na svět přinesl a které ho odlišují od druhých) a svůj part (to, kde je jeho místo a kde může být díky svému "nástroji" celku prospěšný).

232181

08.11.2010 22:05

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Ano, řekla bych, že to tak je... Je to ohromná radost (až extáze) pracovat v celku, ale přitom být sám sebou. Neumím to popsat lepšíma slovama.

232188

08.11.2010 22:10

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Narodila jsem se kvůli souzvuku dvou samostatných a nezávislých bytostí.
Nezávislost máme skutečně jen do určité míry, to máte pravdu. Jsem závislá třeba na vzduchu, který dýchám.
Ale já měla za to, že je řeč o lidské společnosti. Život sama na pustém ostrově bych zvládla a nevím, proč bych neměla.

232189

08.11.2010 22:32

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Asi jsme oba velice blízko, jen to vyjadřujeme jinými slovy. Neznám v těchto souvislostech pojem "nevyhnutelná závislost". Chápu to jinak. Člověk od narození dostává (bere) a měl by se dopracovat do stádia, aby začal dávat zpět. To, co dávat může, co umí a co mu jde nejlépe (teď nemyslím vůbec v materiální rovině). Jednoduše řečeno - měl by se dopracovat od JÁ k MY. A to není zrovna jednoduché, jak se na první pohled zdá a vyžaduje to podstoupit určitý proces. Pak je zbytečná i otázka na "břímě", protože MY je vědomé a dobrovolné. V tom procesu je třeba "část", kdy byste měl velice dobře poznat ten svůj "nástroj" a to samo o sobě je (aspoň pro mě) nadmíru těžké.
Jen na okraj k té jaterní buňce: i ona je samostatným celkem, tvořeným zas "akordem" jiných, ještě menších částic.

232193

08.11.2010 23:14

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

Lin 85.?.?.?

Máte pravdu - slovo "závislost" mě dokonce děsí. [smích] Možná z důvodu, že si pod tímhle pojmem představuju nesamostatnost s následky zotročení - a pokud zůstaneme u tématu článku - také manipulace. Prostě to, že se vás někdo snaží využít, nasunout do role (života), který vůbec není váš a neodpovídá vašemu "nástroji".
Ale takhle - jak jste mi to vysvětlil (i v odpovědi výše o tom dědictví) - takhle to beru a je mi to srozumitelné. Děkuju moc, oslovilo mě to.

232195

10.11.2010 21:52

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Pokusím se reagovat tady na konci. Pročetla jsem si reakce a nemůžu si pomoci - pořád tak nějak vnímám, že se moc nelišíme. Možná je chyba ve slově "služba", které evokuje "sluhu" a tím i podřízenost a vynucenou (nebo slepou) poslušnost člověku nebo skupině lidí.
Podřízení jsme - ovšem ne jiným lidem nebo systému, lidmi stvořenému. Jsme podřízení zákonům života (přírody, božím - nazvěte to, jak chcete). S tím asi nic neuděláme a ani se z nich nevymaníme - platí pro všechny stejně. Jak zákony "hmotné" (jíme, pijeme, stárneme, podléháme gravitaci, tlaku...), tak duchovní (asi nejznámější "akce a reakce", ten už snad nikdo nepopírá).
Teď se v tom asi pěkně zamotám, ale přesto se pokusím, zjednodušeně. V článku je řeč o manipulacích. Za jednu z nejhorších pokládám tvrzení, že člověk je na světě kvůli tomu, aby pracoval, shromažďoval a rozmnožoval se. Jenže ten hlavní cíl člověčího bytí je někde úplně jinde. Člověk se má v první řadě najít a ty ostatní úkoly jsou jen vedlejší. Podle mého cesta ke změně společnosti vede přes změnu každého jedince (protože společnost se z nich skládá, je to "vyšší jednotka" ). Bez té osobní změny to bude stále o systému, který jedni budou dodržovat a druzí zneužívat, využívat a obcházet.
(není to vůbec o jednotné životní filosofii, stylu nebo náboženství je to o poznání "kdo jsem" )

232287

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 5

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 1

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 2

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 2

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?