Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.05.2010 22:57

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Zdravím vás a díky [smích] Vůbec vaše povídání nevidím jako "náboženskou magořinu" (viz pan Stan, co si tu pod námi postavil stan a krom sdělení o magořině nesdělil nic víc).
Neopírám se o žádnou nauku, jen jsem nesouhlasila s autorem, který přisuzuje neutěšené rodinné vztahy současnosti feminismu. Podle mého jsou kořeny jinde a dost to souvisí s vaším posledním odstavcem. A protože jsme v Evropě nejvíc ovlivněni křesťanstvím (tedy přesněji řečeno katolickou církví), uvedla jsem, jak moc se na chaosu mezi mužem a ženou podílela.

Píšete jednu moc závažnou informaci - a to - že páry mají mít stejnou povahu. Upřesnila bych: ne povahu, ale mají být stejnorodí. Ona se tahle informace objevuje i v křesťanském učení, ale byla překroucená. Viz "manželství uzavřené před Bohem" a "co Bůh spojil, člověk nerozlučuj". Spojené může být jen to, co k sobě patří, tj. stejné, na stejné úrovni. I v současnosti najdete "rady" psychologů, že by partneři měli mít stejné zájmy. Vůbec to není o zájmech, to jen páni psychologové špatně interpretují. Je to zas o stejnorodosti, laicky by se dalo říct - o stejné životní filosofii a hodnotách. Můžu mít klidně partnera, který bude mít naprosto odlišné zájmy, koníčky - a přesto vytvoříme spokojený pár. Pokud se ale bude lišit náš "pohled na svět", bude odlišný náš hodnotový žebříček a životní priority, je to v háji a nedomluvíme se nikdy, protože toho nebudeme schopní.
Na světě je moc lidí (v mém případě tedy mužů [smích] ), kteří mi budou sympatičtí. Míň je těch, kteří mě budou fyzicky přitahovat. Ještě míň je těch, se kterými si k té fyzické přitažlivosti budu ještě i rozumět. A málo těch, se kterými můžu vytvořit spokojený pár, protože k sobě budeme pasovat jak hodinový strojek.
Nakousl jste pro mě moc zajímavé téma, ale prostoru je tu k němu málo. Omlouvám se za neucelené myšlenky, chtěla jsem toho napsat hodně a pak zjistila, že se to sem nevejde, takže jsem zkracovala.

219471

16.05.2010 23:28

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Čchanová mniška Lin-ti zdraví [smích] A není z toho vašeho povídání zrovna moc moudrá... Nějak jsem z toho pochopila, že ženu je třeba jako "temný prazáklad zušlechtit". Už vůbec nerozumím tomu "je těžké ji osedlat, protože se velmi brání...". Není vaše občanské jméno sv.Augustýn? [oči v sloup]
Tak předně - nevidím ten "skrytý matriarchát". Ženy mají vždycky na děti velký vliv a to, že jsou na ně dost často patologicky vázané, je důsledkem mužova počínání. Nedostatek lásky ze strany muže, víte? Takže žena pak veškerý svůj cit "investuje" do dětí, protože muž o něj nestojí.
Diskutabilní je i muž coby nositel pokroku. Chce se mi napsat jiné slovo, dost podobné, bylo by příhodnější, ovšem...asi bych to schytala. Takže - pokud vím, muž dosahuje svých "světských" úspěchů také díky své ženě, která mu tvoří "odpočinkové" podmínky, tj.zázemí. Ženy takové ambice nemají. Dnešní muž je ochablý a slabý a o to, aby vůbec fungoval, se stará žena. Ženy jsou fixované na vztah a o muže vlastně pečují. V tomto bezpečí, které si muž dokáže vynutit, se pak může věnovat budování konkurenčních systémů, bojovat o prestiž a o moc.
A jasně, jsem si vědomá, že není žena jako žena. Stejně tak není muž jako muž. Váš popis "nezodpovědnosti žen" nesdílím, ale asi máte takové zkušenosti. Já ne. [smích]

219478

16.05.2010 23:43

Svoboda a moc

RE: Pán Lhoták ma udivuje.

Lin 85.?.?.?

Díky, potěšil jste mě. Návrat do "starých struktur" se mi vůbec nelíbí, protože v řeči muže to je pro ženu vždycky jen bismarckovské motto : kuchyň, děti, hřbitov.
Autoritu si nikdo nevykřičí ani neuzákoní - není to nic, co by člověku spadlo jen tak do klína. Autorita je o tvrdé práci na sobě samém a má ji ten, kdo se o ní sám zaslouží. Celým svým životem.

219482

16.05.2010 23:50

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Já děkuju vám, pane Quido a jsem moc ráda, že jste tady. Vaše povídání jsou mi hodně blízká, rozumím jim a tak vím, že i "myslíme podobně", což mě moc těší.
Vámi popsaná příhoda je přesně o tom, co jsem chtěla taky napsat a nevešlo se mi to. To, že ženy (myslím tím skutečné ženy) dobře vědí, v čem je mužova síla a v čem jejich vlastní. A nikdy by je ani na okamžik nenapadlo se "hrabat" do oblastí, které jim "nesluší". Díky moc ještě jednou [smích]

219484

16.05.2010 23:59

Svoboda a moc

RE: Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Asi tak, Stýví... váš děda byl moudrý muž a babička moudrá žena.
Pár má být o spolupráci a vzájemném respektu. O nic víc nejde. Jakmile je to o šulení a "kdo z koho" - nebo dokonce o "osedlání", pak je z toho vždycky průšvih.
Dobrou noc [smích]

219485

17.05.2010 22:33

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

Áááá - pan Lhoták...[smích] To jsem moc ráda, že jste k článku přidal ještě svoje upřesnění. No... a tápu, jestli souhlasit, protože pod slovy si můžeme představovat každý něco jiného.
Pořád tu čtu "moc otce". Ale o té to vůbec přeci není! Copak rodina je o nějaké moci? Proč z ní zase děláte bojiště "nadřazený x podřazený"? Autorita podle mého souvisí s respektem a nikoliv s nějakou mocí.
Kdo na mě uplatňuje svou moc, toho se bojím a poslouchám ho ze strachu. Kdo na mě uplatní svou autoritu, tomu se podřídím dobrovolně, protože má v tu chvíli lepší řešení, než já. Morální i argumentační převahu, tak nějak bych to nazvala - prostě uznám, že má pravdu. Ale neklepu se před ním jako "představitelem moci", který je schopný si tu svou "moc" vydobýt i násilím.
A tu "vedoucí úlohu" mohu přiznat jen tomu, kdo splňuje atributy autority. NE mocnáři.
Píšete, že pravé muže nikdo nevychovává. Souhlasím a důvod vidím mj. také v nedostatku otcovských (mužských) vzorů. Copak žena sama může vychovat skutečného muže? Kde jsou otcové, kteří by byli příkladem a vychovatelem pro své syny, aby se z nich mohli stát opravdu muži?
Než mi začnete spílat do feministek, chci vám říct, že rozumím tomu, co jste chtěl říct a jen vás tímhle psaním jemně upozorňuju, že "tohle" je mnohem barevnější, než si myslíte. Chybějí totiž pravé ženy i praví muži. Žena totiž vůbec není tím "slabším článkem". Ta, která si na "slabé pohlaví" hraje, není žena a běda muži, který na to skočí. Má stejnou sílu jako muž, jen to není síla fyzická. A pravda, že ženy vnitřně touží po pravém muži a nenacházejí ho, ale zapomněl jste dodat, že to platí i naopak.
Je to na dlouhou debatu...nedá se postihnout všechno. Tak na závěr "něco" od pana Žáčka (mého oblíbence):

Svět redukovaný mužskou logikou potřebuje trochu ženské nevypočitatelnosti a tajemství. Ale také - svět decimovaný mužskou agresivitou potřebuje ženskou něhu. Co si však počít s chudinkami, které si nechaly vsugerovat, že něha je přežitek, že muž je vlastně soupeř nebo dokonce nepřítel, kterého je třeba deklasovat, a nejlépe mužskými metodami? Svět je sice zařízen spíš pro muže než pro ženy, ale sotva se zlepší tím, že místo mužů a žen budou jen muži různého pohlaví.

219550

17.05.2010 23:01

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

...takže jste opět génius ... [smích]

219553

17.05.2010 23:21

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

Ale já to zlato nechci!! [pláč]
Na mou dušu, na psí kušu, na kočičí svědomí - lepší než zlatá je přítomnost souznícího génia, kterému zlatá právem náleží už jen z principu uznání. [smích]

219557

18.05.2010 10:43

Lula ukazuje, jak se to dělá!

RE: .. a nasledne ..

Lin 85.?.?.?

Petře, klid...
Steve má svůj osobitý styl, lehce ironický, ale úderný. [smích]
Asi jako Ahmadinežád v tomhle rozhovoru. Prostě - paráda...

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10536

219590

18.05.2010 11:49

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

Aha [smích] Tohle už je lepší, tomu rozumím líp. Nepodezírám vás z toho černobíla, jinak byste nemohl napsat tenhle článek. Jen mě vyděsila ta "moc". Používáte jiná slova (a vypadá to, že pro totéž), takže mě to mate a potřebuju vysvětlení. Teď zrovna jsem zmatená ze slov "záštita, správce majetku, spravedlivý soudce". Zní to dobře, jenže - tohle jde jen za předpokladu, že si partneři věří a jsou jeden tým. Abych se zas do toho nezamotala... [oči v sloup] Prostě jde mi o to, že rodina má být jeden tým a všechno, co dělá, je týmová práce ve prospěch celku. Je to o podpoře, důvěře, spolehnutí, té záštitě, o které píšete. Všichni členové týmu musí cítit, že jsou právoplatné "součásti" . Jakmile se stane, že místo opory ten druhý prostě "ucukne", že se nemůže spolehnout, že druhý prosazuje svůj zájem a nebere ohled na ostatní členy týmu - pak je zle. Nemůžu se podřídit nejen moci, ale ani autoritě, která mě chce dostat tam, kde být prostě nechci. Nemůžu přeci prožít svůj život podle představ někoho jiného. Abyste rozuměl - myslím tím závažné věci, které se týkají mé vlastní "člověčí" podstaty.
Slova "vůdčí úloha muže" mě děsí, přiznávám. Nechám se vést tam, kde cítím, že sama "nemám jasno". Ale pokud jasno mám a vidím, že druhý tápe nebo sleduje svůj vlastní cíl (prospěšný jen jemu) a přesto vyžaduje vést, nenechám se vést slepcem ani sobcem.
Každopádně vám děkuju za reakce. Nějak jsme si to "objasnili", ale... stejně to "necinká" (tj. nepřijímám tak zcela). Každý tým si do svého čela vybírá nejsilnější svůj článek po vzájemné dohodě, článek, kterému nejvíc věří a který má svou přirozenou autoritu společně se schopností vést. A kéž by byli dnešní muži takovými silnými články... [oči v sloup]
PS: Podrývat autoritu v týmu se rovná sabotáži, takže všichni, kteří se o to pokoušejí, jdou sami proti sobě. To je snad jasné každému myslícímu.

219597

19.05.2010 11:26

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Realita

Lin 85.?.?.?

Souhlasím s myšlenkou článku, že "řešení státního dluhu" je dneska "těžkým kalibrem" ve volební kampani. Utvrzují voliče v mylném obrázku "rozežraného občana", který způsobil státní dluh svou nestřídmostí a tak je ho potřeba "umravnit". Realita je ale jiná. Dost jsme si tu o ní povídali a přesto se ještě pořád najde hodně těch, kteří obrázku "rozežraného občana" stále věří.
Našla jsem včera jednu diskusi, která docela dost vysvětluje. Má víc jak dvě hodiny, takže - počítejte s tím, pokud si chcete poslechnout.

http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv/lampa/13-05-2010.html

219660

20.05.2010 01:23

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Lin 85.?.?.?

Píchnu to sem - na konec.
Když nevíte, koho volit, udělejte si test, která ze stran nejvíc odpovídá vašim požadavkům:
http://cs.kohovolit.eu/cz

219708

20.05.2010 01:38

Prognóza 2012: Směrem k novému světovému sociálnímu řádu (Díl 2.)

RE: Trochu jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Přidávám se k vám.
Při současném vývoji situace taky vidím naději, že se plán tak lehce nepodaří. Mám dojem, že už jim to taky došlo, protože dělají chyby. Teď jsou patrně ve stádiu "náhradních verzí plánu" (nebude teď někdy Bilderberg?). Hloupý na tom všem ale je, že zkušenosti říkají, jak zaměstnat neposlušný ovce a přimět nestandartně se chovající figurky na šachovnici ke standartu. Vemte jim všechno, nejlépe i střechu nad hlavou, dezorientujte je a zlomte. Tak se obávám, aby součástí toho plánu nebyl nějaký ten HAARP ohňostroj, model Armageddon.

219709

20.05.2010 01:48

Svoboda a moc

RE: Vedoucí role muže či ženy

Lin 85.?.?.?

To máte pravdu - babu nebrat!! [smích]
A za vámi popsaných podmínek jsem všema deseti pro tu hlavu... rodiny. [smích]

219711

20.05.2010 01:59

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

No výborně

Lin 85.?.?.?

Před chvílí jsem dopsala komentář pod "prognózu" - a ejhle ...už je to tady. Takže se moje "senzory" nepletou a je to přesně tak, jak si myslím. No... on totiž existuje ještě "faktor FŇ", který neovlivní ani elitní pan Břežinský.
Takže nevím, jestli mám být ráda nebo nerada, protože "senzory" hlásí jen dvě možnosti : buď se téhle myšlenky budou muset vzdát - nebo si přivolají na pomoc Armageddon.

219712

20.05.2010 12:14

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

Vysvětlení

Lin 85.?.?.?

Zas to hodím až sem nakonec, protože všechno, co jste tu napsali, dost dobře zapadá.
1) Souhlas, že Břežinský to neřekl jen tak a ještě k tomu "hovadsky" veřejně. Až zas takové chyby nedělají. Má to vyvolat určitý "dojem" = že nejsou jednotní. Má to předeslat jakousi možnost "odpadlých a prozřelých elit".
2) Vyvolat globální válku (svým "jménem" ) by byla v této situaci sebevražda. Neměli by žádnou podporu. Jde to i jinak = vyvolat chaos a strach, převrátit ovčí životy naruby a zredukovat jejich snažení jen na holé živobytí. Kdy to jde nejlíp? Při živelných katastrofách (viz ty povodně), "náhodný" kolaps při dodávce energií (sem počítám i ropu), potravin nebo vody. Do toho všeho občanské nepokoje "politicky prozřelých ovcí", různé pouliční násilnosti, "náhodné" teroristické útoky různých skupin, bojujících za "práva". Stačí si všímat, jak moc se zvýšily snahy postavit proti sobě různé společenské i náboženské skupiny. Dokonce i státy (viz Řecko = "nebudeme doplácet na řecké lenochy" ). Jako "vyšší stupeň" chaosu bych dodala rasové boje, zvláště boj za zachování bílé rasy. A tohle všechno umějí velice dobře, jsou na to připraveni, všechno bylo odzkoušeno, včetně ovlivňování počasí.
3) Na co myslí člověk v určitém z druhu chaosů? Jen na své přežití. Pak jdou stranou všechny "vznešené" cíle a postaví se za kohokoliv, kdo ten chaos bude umět zastavit. Pak už je jen krůček k nějakému "silnému vládci", který se objeví jako "spása". Dost možná to bude právě nějaký ten "prozřelý elitář", který bude mít "výhodu" znalosti prostředí (může jich být několik, něco jako "spasitelská unie" ). Tentokrát nebudou válku vyvolávat, oni jí budou zastavovat. Budou zastavovat chaos a znovu nastolovat "řád". Jenže...
4) Největší nebezpečí pro všechny "politicky prozřelé a neklidné" tkví v tom, že nabízet východisko z chaosu budou i ti "z druhé strany". A rozeznat, kdo je kdo, bude to nejtěžší. To je ten "armageddon", který jsem myslela.

Vím, je to dost šílené, ale právě dost šílené, aby to mohla být pravda. [smích] Dát neklidným ovcím to, co chtějí, tj. "změnu" a zaměstnat je tou "změnou" tak, aby se zcela dobrovolně přemístily do jiné ohrady. Neumím anglicky, ale jestli Břežinský použil výraz "politicky probuzené", pak je to jasné.

219754

20.05.2010 17:16

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: No výborně

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, já to pochopila. To "nevím, jestli mám být ráda" se vztahovalo k faktu, že si konečně uvědomili nějaký odpor. Vůbec ho totiž nebrali v potaz, smáli se a oháněli se "konspirací bláznů".
To "nebo nerada" se naopak vztahuje k tomu, že musejí být nasratí a z toho vyplývá jediné - hodně přitvrdí.
Že se někdy dobrovolně vzdají byla jen řečnická úvaha.

219776

21.05.2010 18:00

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Rozeberu tady dohromady trochu vice spolecnych temat.

Lin 85.?.?.?

Méďo, teď jste mě dokonale zmátl. Potřebovala bych vysvětlení, jestli to bude možné.
"Matrix tvoří ti, kdo věří v NWO"
Nevím, jak to mám chápat. Vyplývalo by mi z toho totiž, že ti, kteří v něj nevěří, také ho netvoří, tudíž v Matrixu nežijí. A s tím nesouhlasím.

219852

Že je tahle katastrofa opravdu dost závažná, o tom svědčí i způsob, jakým informují média. Probíhá to bez hysterie, jinak tolik oblíbené při jiných katastrofách daleko menšího rozsahu (skoro bych řekla, že v poměru k téhle katastrofě to byly jen okrajové události). Nehysterčí mediálně ani Greenpeas. Přitom následky už teď musí být dost hrozné, vytéká to už měsíc.
O zkorumpovanosti zainteresvaných nemůže být pochyb. Však je to byznys a tam jde stranou všecko. Složky, které mají kontrolovat a redukovat možná nebezpečí, jsou závislé na penězích korporací, takže nepůjdou proti nim. Nemusíme chodit moc daleko, stačí se porozhlédnout po naší republice, jak to chodí. Pokud se ozvou hlasy proti, že "projekt" vážně naruší celý ekosystém krajiny, vystoupí ihned "politické autority", které tyto hlasy postaví do pozice "škůdců rozvoje, sabotérů blahobytu" - viz např. "boj" o dálnici přes Český ráj.
Podle mě nemuselo k téhle katastrofě vůbec dojít. Těžit ropu z "hlubin" je podle mě blbost. Alternativní zdroje už existují a ať mi nikdo neříká, že jsou nepoužitelné. Tzv. volná energie byla objevená už před sto lety. Auta na elektriku a na "vodu" už byla také s úspěchem odzkoušená. Jenže ...
Na energiích stojí vlastně veškerá světová moc. Kdo je vlastní, má zisky a moc. Takže zpřístupnit energie za velmi levno "masám" by se rovnalo ztratit moc a zisky. Nebylo by čím držet lidi v šachu, svět by se dozajista změnil. Všechny ty "oil company" by šly k ledu. A o to nejspíš jde. Raději nás budou dusit zplodinami a ohrožovat podobnými katastrofami samu existenci našeho života.

219891

Tak...já nevím, nejsem na fyziku ani techniku.
Jen vím(a spodněji mi to "80" potvrzuje), že elektrická auta jezdila už počátkem minulého století, koncem století zas - a zas se žádná nevyrábějí. A volnou energii využíval už Tesla. Dokonce na jeho vynálezu energie z vakua sestrojili Rusové vakuovou bombu. Tak to přeci "nějak" jde a ne že ne. Určitě toho leží po šuplíkách vědců dost - anebo je to v sejfech. Uzamčený.

219910

No jo, já vím...mluvím jak rádio...
Je to hrozný, hrozný, hrozný!! Nechala bych všechny ty panáky osobně to z tý vody vycucat!

219911

Ale Stýve, tak to nekažte...
Aspoň chvíli mít ten pocit, že "mají nadhled"... aspoň malinkou. Třeba ta vizualizace pomůže aspoň k tomu, že si třeba půjdou zaplavat a sežere je žralok.

219912

Víte, potíž je asi v tom, že vy stavíte svou skepsi vůči "volné energii" na nějakých odkazech na netu a "samodomo" výrobě použitelných zařízení. Myslíte si snad, že funkční a něco řešící plány by byly na netu? No...nevím... Existuje na netu nějaký plánek, jak si vyrobit atomovku nebo tu vakuovku? Možná jo, já nevím. [smích] Ale zcela určitě byste měl s tou domáckou výrobou trocha problém a "úspěch" by visel v luftě. Vaše vlastní úspěšnost ale nedokazuje, že atomovka(vakuovka)neexistuje, nevyrábí se a je nepoužitelná. Chci tím říct, že když něco není na netu (nebo je, ale neúplné, neživotaschopné), neznamená to, že neexistuje žádný přesný a funkční plán.
Stroji, využívajícími energii z atmosféry, se vážně zaobíralo už nacistické Německo. A mám dojem, že bylo docela úspěšné. A přesto žádnými takovými dneska nelétáme (nejezdíme) a na netu žádné plánky nenajdete.

219942

Vy mě mučíte. [pláč] Víte, že vám nemůžu oponovat, protože si jako "technik" umím tak akorát zapnout zip. Atomovku nebo auto na vodu si asi těžko vyrobím, i kdybych uměla japonsky. Mávám bílým praporkem a ustupuju do neviditelna... [pláč]

219951

23.05.2010 21:25

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

Lin 85.?.?.?

Oracle, já to nepochopila, že ode mne čekáte odpověď. Omlouvám se. Vlastně jste řekl dost a ani nevím, co dodat.
Snad jen to, že věřím jako vy, že nejsme ani první, ani poslední civilizací na planetě. Naše vědění vůbec není nijak mimořádné, dokonce si myslím, že ti před námi věděli mnohem víc.
Se zbytkem souhlasím, ale nechci to tu rozebírat. [smích] Možná bychom na některé události měli jiný pohled, ale zdá se mi to nepodstatné.

219953

Stýve, já vás... [cool] Nebýt vašich komentářů, které mě vždycky povalí ze židle, tak vám za tuhle posmívačku uškubu nožičky! Trpělivá už jsem byla - a atomovku pořád nemám, i když jsem tu na ní dostala návod od pana "djb". Jediné,co jsem z těch vzorů pochopila, bylo "Li + n" - a to jsem přeci já. [smích]

219954

24.05.2010 11:13

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

85.?.?.?

Albrightová, Thatcherová, Clintonová, Riceová ... ženy nějakého divného druhu. Je jich víc, já vím. Vždycky jsem si myslela, že ženy v politice mají své důležité místo právě v hledání smířlivých řešení - když už se horké hlavy rozpálí do běla a nejsou schopné se ani vyposlechnout. Tyhle "dámy" mi ukázaly, jak jsem byla naivní a hloupá.
Někdy mám pocit, že se určití lidé nějak "zaseknou" v čase a pak nejsou schopní reálného úsudku. Žijí se ve svém světě, který existoval kdysi a neumějí už vnímat změny kolem sebe. Hodnotí všechno podle starého a dávno neplatného vzorce a jemu uzpůsobují své chování.
Irák se stal po "demokratickém zásahu" rozvrácenou zemí (ostatně - neznám žádnou zemi, která by se po "osvobození" ubírala ke světlým zítřkům). Jestliže se dala při zamhouření očí počítat k rozvojovým zemím, teď se ani při zavřených očích nedá použít slovo "rozvojová". Svět to vidí - a Hillary ne.
V Afgánistánu dostávají na prdel, až už je to ani nebaví. Motivace vojáků nulová. A Hillary zase nic nevidí?
Írán nedělá nic, čím by někoho nebo něco ohrožoval. Vytáhnou znovu profláklého Usámu - že prý je v Teheránu. Ahmadinežád se jim vysměje - že přeci hledají Usámu v Afghánistánu, proto tam snad jsou, tak jak by mohl být někde v Teheránu?
A Hillary se pořád ztrapňuje svou "dupydupy politikou". Svět je díky ropné katastrofě v průseru - a ona se ani teď nevzdává svého bombičkového snu. V Afghánistánu mají určitě místo u těch "US mírových sborů". Může se postavit do první linie, zvednout bojovou morálku a toho Usámu už konečně, po deseti letech, najít.

219982

24.05.2010 11:15

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Jejda...teď jsem napsala sáhodlouhou stať - a uteklo mi, že nejsem přihlášená. Až se to tu objeví, tak ten "anonym" jsem já. [smích]

219984

25.05.2010 09:18

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Kozorohu, díky moc. Ty důvody války Kuvajt x Irák jsem vůbec nevěděla.

220056

25.05.2010 10:23

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Nesplňuje... [smích]Je nepřizpůsobivá a nepružná. Žen jejího typu je víc, než si myslíte a o síle to vůbec není (natož o prozíravosti a intuici). Je to o tom "dupydupy", z principu a ne z přesvědčení.
Jinak - jsem přesvědčená, že kdyby bylo prioritou žen válčit, budou to války daleko horší, než jaké svádějí muži. Možná to znáte i z života. Pokud se ženská rozhodne vám dát na prdelku, nic jí nezastaví a (nerada to říkám) - nemáte šanci. Samozřejmě, že mluvím o ženách, které umí využívat, čím disponují. [smích]
Nevím, jestli to je srozumitelné. Silný jedinec ženského rodu to musí mít v prvé řadě v hlavě srovnané, před sebou jasný cíl a vždy být alespoň krok před nepřítelem. A Hillary kulhá tři kroky za.
Tady je to sice s velkou nadsázkou, ale je v tom hodně pravdy o té "ženské síle" v pravém slova smyslu.

220068

25.05.2010 10:36

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

Lin 85.?.?.?

Souhlasím. Systém, který stojí na politických stranách a volebních programech, je zastaralý a nefunkční.
Je zbytečné se dohadovat, jaká strana bude lepší. Žádná nebude lepší. Už jen z principu, že straník není politik a systém stran je na korupci přímo závislý.

220071

25.05.2010 10:43

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

Lin 85.?.?.?

Rok je málo. [smích]
Za jeden rok z vládnutí nepředvedou nic, protože se (jako obvykle) budou dohadovat, kdo s kým jo a ne.
Jestli sledujete, tak se stalo zvykem, že první rok nedělají nic, protože se hádají, kdo s kým bude vládnout. Pak půlrok trvá, než se nějak ustálí. Pak rok vládnou, další půlrok se dohadují, že jedni to druhým kazí. No a pak rok a půl jsou v rozkolu a sabotují, takže zase nevládnou.

220072

Tvrzení pana jezuity, napasované na domácí poměry, nepřijímám. V mikrosvětě svých vlastních zájmů a starostí jsou lidé dneska víc, než kdy jindy. A idiotů ve smyslu povídání pana jezuity, byla donedávna plná Amerika, kde žádný Husák nepůsobil.
A jestliže pokládá za disidenta člověka s takovými vlastnostmi a morálkou, o jakých mluví, pak mluví o zcela jiných lidech, než kdo se dneska tímto slovem (většinou sami) označují.
Znala jsem dost takových, kteří by sami o sobě nikdy neřekli, že jsou disidenti, nepokládali se za ně, ale udělali pro mě a můj další život mnohem víc, než nějaký Havel. Viz na základce učitelka dějepisu, nepřekrucující dějiny podle momentální "nálady", pak na střední opět profesor dějepisu, profesor na občanku, profesorka na češtinu. Těmhle lidem jsem vděčná, protože se mi snažili podat obrázek o světě bez falešných příkras, bez ohledu na možné postihy a osobní "problémy". To, co je motivovalo, bylo naučit nás myslet vlastní hlavou v jakémkoliv režimu. Bez očekávání ovací, vděku nebo výhod.

220073

25.05.2010 14:26

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Janko.. [smích] Kdybych nosila klobouk, je dole. Máte můj obdiv a taky velký dík. Nejen, že jste beze zbytku pochopil (což nebývá vůbec běžné jak ze strany mužů, tak ze strany žen), ale taky jste napsal tak pěkný povídání, že nemám slov. JO - přesně tak jsem to myslela! Jenže bych to tak výstižně neuměla podat.
Díky - pravý a nefalšovaný... hned je mi líp na světě. [smích]

Souhlasím i s tím, že madame "C" je druhem, za který už bylo zaplaceno šrotovné.
Madame "B" má sice jinou kvalitu, ale podle mého je jen přechodným článkem. Však uvidíme...

220088

26.05.2010 11:56

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Zdravím [smích] Svoje příspěvky předkládáte srozumitelně, to je pravda. Jen pro mě jsou potíž ty anglické texty, musím si je házet do překladače a pak jen "odhadovat" pravý význam.
No..a teď, co jste napsal k ženám... [smích]
Emancipace ve své podstatě byla o tom, aby si žena mohla vybrat, jakou cestou v životě půjde. Do té doby jí byla "předurčená" jen ta tradice. Přitom role matky (ženy v domácnosti) je jen jednou z rolí, kterými žena za život prochází. Nejde odsoudit jí do doživotního domácího vězení, pokud nepokládá sama tuhle roli za svou prioritu. Ne všechny ženy chtějí (můžou) být matkami a znáte, jak dopadá, když někoho proti jeho vůli k něčemu přinutíte a "společensky" mu předurčíte jeho život. Nedošla jsem k závěru, že by společnost "tradičního modelu" byla na tom v rodinných vztazích líp, než je ta naše. Znáte určitě z literatury, co se skrývalo pod maskou "tradiční rodiny".
Ty ženy, které jsou matkami a přesto odchází bojovat, to dělají kvůli výdělku. Docela určitě mezi nimi najdete vysoké procento svobodných matek, na které se muž prostě vykašlal a nechal je i s dítětem napospas. Také běžný obrázek dnešní doby. Možná důsledek toho bolševického hesla. Když pak dojde na situaci, kdy je na cestě dítě, ze zodpovědnosti se může vyvlíknout jen muž. Žena má možnosti jen dvě a obě jsou s doživotními "následky", na které je sama a žádná "společnosti" jí v tom nepomůže.
A rodina jako taková nezanikne, o tom jsem přesvědčená. Děti se totiž lépe (a snadněji) vychovávají v pevné a funkční rodině. Takže ti, kteří budou chtít děti a s odpovědností je také vychovat, budou se o rodinu snažit.
Zaujala mě vaše věta, kde říkáte, že "revoluci musí provést ženy, protože muži už nemají sílu". Omyl...[velký smích] Teď naopak nastává "čas mužů" a jejich činů. Ne neplodných řečí, slibů a výmluv - ale činů! Síly k tomu mají dost, jen jí neutápět v nesmyslnostech. Uvidíte sám, kolik mužů na to příjde a odmítne být nadále hlupáky. Pojede to jak po másle, už od příštího měsíce. [smích]

220182

26.05.2010 15:18

Volby zla

RE: Nevhodim nic

Lin 85.?.?.?

Přečetla jsem si článek p.Solise, na který tu je odkaz v rubrice "Zajímavé adresy". Utvrdil mě, společně s vašimi pohledy na věc, že jde zas jen o "naordinovanou hru". Cirkus, nacpaný na hlavní scénu - přesně, jak píšete.

220203

26.05.2010 19:23

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Zkusil jste si někdy být 24 hodin s dětmi a pracovat doma několik let? Bez toho, aby vás někdo vystřídal? Muži většinou nepřežijí s neporušenou duševní rovnováhou ani týden s dětmi o prázdninách. Až si to zkusíte, pak se té "base" divit nebudete.
Role matky je určitě jedna z nejhezčích ženských rolí, to jsem přeci nepopřela. Jenže se z ní nedá žít celý život. "Naplnit" život dětmi si koleduje o pozdější frustraci z jejich odchodu, neustálé citové vydírání a "svázání" dětí tak, že jim v podstatě tato "matka" brání žít vlastní život.

220226

26.05.2010 20:47

Volby zla

RE: Schwarzenberg a NWO na Reformy.cz jsem si ho vzali na paškál

Lin 85.?.?.?

Ale ten článek i s videem už tu dávno je. [smích]
Koukněte do sekce "Zajímavé adresy".

220232

26.05.2010 21:39

Svoboda a moc

RE: nesmysly o krestanstvi

Lin 85.?.?.?

Tak... přečtěte si o tom něco sám (sama), ano? Netvrdila bych nic, co bych neměla ověřené (přečtené). Četl/a jste něco od Akvinského?
Doporučuju si přečíst i něco z učení sv.Augustýna, když už píšete cosi o mých "nesmyslech".
Našla jsem vám cosi, čemu snad věřit budete. Katolický deník je pro vás dostatečnou autoritou?
TADY si klikněte a najdete tam něco málo, co Akvinský řekl.
A moc se pletete, že v počátcích křesťanství nebyly ženy - apoštolky. První z nich byla přímo učednicí JK - byla to Marie Magdalská. O další, apoštolce Júvii píše mj. i Pavel.

220240

26.05.2010 22:03

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Nerozumíme si, ale je to jedno. Příliš to posuzujete podle sebe a málo se díváte kolem sebe.
Se svými dětmi taky nemám problém - a přesto píšu tak, jak píšu.

220243

26.05.2010 22:27

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Já nekřičím, i když možná budu - strachy... [pláč] To Datel tu do mě klobe.
A proč zdrádce? Zradila jsem snad nějakou povinnou ideologii??! [překvapení]
Kafe jsem si právě udělala, aby se mi nechtělo spát.

220248

26.05.2010 23:15

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Ach jo...vy dva trpící trpitelé... No jo, takový traumata a já tu na vás s domácím arestem [smích]
A volit? Nevím... asi to fakt zase vodstřelím někam daleko od sebe kalibrem co největším. Nemám koho volit. Jestli jste počítal s tím, že vám třeba poradím, tak to samý čekám já od vás. [chechtot]

220255

26.05.2010 23:56

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

No jo vlastně...vol, by volů bylo [chechtot]
Zdravím vás a moc se mi líbilo, co jste k těm volbám napsal (plačící sloni). Taky se nechci pořád s někým prát a postrkovat, dokazovat, kdo je lepší nebo kdo má větší "právo". Vždyť to k ničemu nevede, protože nevítězí lepší, ale protřelejší s ostrýma loktama.

220260

27.05.2010 00:05

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Áha... tak to jste mě překvapil - mile [smích]
Já byla opatrná, abych si to neslízla za občanskou nezodpovědnost. Ale když je to tak, přiznám se. Volit jsem byla pouze jednou v životě a to hned po "klíčích".
Takže přece jen díky a nebudu měnit svoje zvyky.
A dezinfikuju... snažím se, i když ne vždy se vede.
Díky, Stýve... [smích]

220262

27.05.2010 21:47

Írán, Sun Tzu a dominatrix

RE: Posoudit spravne situaci,tak musime nejdrive ze vseho vedet,kdo je kdo.

Lin 85.?.?.?

Stýv říkal, že mám sypat datlům, tak... do vás "něco" nasypu. [smích]
Pane Datel, já nepochybuju, že své děti umíte vychovat a nepochybuju, že jste si s partnerkou zařídili život takový, jaký vám oběma vyhovuje.
Jen bych byla moc ráda, abyste věděl, že všichni muži nejsou stejní jako vy a všechny ženy nejsou jako vaše partnerka.
Nepopírám, že jsou ty "uvřeštěné feministky", které nikdy neměly mít děti, protože je nevychovávají, ale nechávají napospas = růst jak dříví v lese. Vy ale nepopírejte, prosím, že jsou přetestosterovaní muži, kteří se nejen zříkají jakékoliv odpovědnosti, ale nejsou schopní vytvořit ani podmínky, aby žena mohla vůbec jako žena fungovat.
No a k dětem: Každé dítě se nejlíp učí příkladama. Když správné příklady chybějí, ne, že by bylo nemožné, aby z něho vyrostl "jiný člověk", ale stojí ho to mnohem víc úsilí a tvrdého "padání na zadek".
A na závěr: nějak jsem nabyla dojmu, že jste nepochopil to, co jsem psala o "citovém vydírání matky". Myslela jsem to tak, že matka vydírá své dítě(co já si tu sama s tátou počnu, však víš, jakej je... já se o tebe starala a ty mě teď na starý kolena opustíš... atd.) Vydírání není jen záležitostí matek, umějí ho i otcové (já tu chovám králíky, abyste měli co do hrnce a ty ani nepřijedeš na sena... dyť ten barák jsem stavěl pro vás a ty mi teď klidně řekneš, že tady bydlet nechceš...).
Chápete, co jsem tím chtěla říct? Že vůbec není dobré, když někdo předem kalkuluje ve svém životě s někým jiným a ani se ho nezeptá, jestli to chce také on.

220352

27.05.2010 22:27

Nejvážnější konflikt mezi Ruskem a Íránem

Tak tohle je zpráva...

Lin 85.?.?.?

Nejdřív jsem se docela lekla, ale na druhý pohled už to nebylo tak hrozné.
Možná myslím úplně blbě, jenže mi to tak "vychází".
Írán tu atomovku vlastně vůbec nepotřebuje. Nepochybuju, že jí nemá a jsem si skoro jistá, že jí ani mít nechce. Atomovky se dají i koupit nebo za něco vyměnit, ne? A pak - dneska existují i daleko strašnější zbraně, než je atomovka a taky daleko "sofistikovanější" ve vyhlazení lidí, přitom území zůstane "čisté". Když už jsme u nějakého možného konfliktu, těžko by kdo dneska atomovku použil, protože pak na to území nemůže nikdo x let vkročit.
Postoj Ruska a Číny mi tedy připadá jako ta šachová partie, o které se výše zmiňuje Petr.
Teď už jen domněnky: třeba Rusko s Čínou a Íránem musí předstírat, že se "nebratříčkují" a jsou vlastně "ve při", protože mají v plánu něco úplně jiného a potřebují odvrátit pozornost (otupit ostražitost).

220357

28.05.2010 10:33

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

Lin 85.?.?.?

Já taky nevolím a nestydím se za to.

A tady něco málo ke stranám, programům a kandidátům... je toho víc dílů, dávám sem jen jeden: Kandidati video

220403

28.05.2010 12:49

Řekové to chápou

Nechápu...

Lin 85.?.?.?

Zaráží mě řeči o řeckých lenoších a jejich porovnávání s cikány.
Takže se ptám : vy sami se cítíte lenochy, kteří nic nedělají, nepracují a natahují ruce? Máte za stejné lenochy Španěly, Portugalce, Irčany...? Tam také nikdo nepracuje, jen se válí a prožírá to, co vy, chudáci ostatní, vyprodukujete? Je snad naše země "za vodou" pro tu vaši "pilnost"? Máte snad dojem, že jsme tam, kde jsme, kvůli "lenochům odjinud"?
Myslete na vaše odsudky, až na tom budeme stejně, jako je dnes Řecko a ostatní svět nás přesně takhle odsoudí = že jsme národ nemakačenků, kteří jen ostatním ujídali z talíře.
A jestli si tu někdo myslí, že náš dluh nějaká "nová strana" jakoby zázrakem zastaví, je to jeho iluze, kterou mu neberu. O to horší bude probuzení.

220417

29.05.2010 00:22

Řekové to chápou

RE: Nechápu...

Lin 85.?.?.?

pro Střelec a Antiseptik:

Článek byl hned prvním vstupem označený za "cancy" a dál to vyznělo jako kdyby byl nějakou "levicovou propagandou".
Označit problémy Řecka za důsledek "vlády levice" je podle téhož myšlenkového vzorce rovno tvrzení, že v Americe vládne levice dodnes a své finanční problémy si způsobila štědrou sociální politikou. Měla jsem zato, že důvody státních dluhů se tu probíraly ažaž, takže uvažování v tomhle směru by mohlo být lepší.
Děkuju oběma. [smích]

220485

29.05.2010 00:32

Řekové to chápou

RE: Nechápu...

Lin 85.?.?.?

Co vás překvapuje?
Pokud utratím všechno "doma" a u domácích firem, nic se neztratí. Všechno se zas hezky vrátí do státní kasy.
Problém nastává, pokud utratím "u cizích".
Hezky to popsal pan Kozoroh u "Jedenácti znamení" hned v prvním komentáři. No - a taky to hned schytal za "levicový blabla". Přitom ten jeho "návod" je jeden z životaschopných a účinných.

220487

29.05.2010 00:34

Řekové to chápou

RE: Řecko je v ohnisku cílené propagandy a skutečnost je jiná

Lin 85.?.?.?

Děkuju za další objasnění, které jasně ukazuje, jak to vlastně je.

A už tu máme i další evropské "lenochy" - Španěly. [smích]

220488

29.05.2010 00:36

Řekové to chápou

RE: Řecko je v ohnisku cílené propagandy a skutečnost je jiná

Lin 85.?.?.?

Hm...tak...to máte blbý... [vyplazený jazyk]

220489

29.05.2010 01:18

Tragická předvolební úvaha: Koho volit?

Teda pane autore...

Lin 85.?.?.?

Co to vyvádíte? Však já kvůli vám v tuhle noční hodinu vzbudila půlku baráku, jak se tu řehcu. [pláč]
Naprosto souhlasím, že svět je pod nadvládou koček. Nám taky kocour velel. To, že už nevelí, není způsobené jeho zpacifikováním, ale úmrtím.
Vládl přesně, jak popisujete, takže o opravdových vládcích lidstva není pochyb. Ten náš vládce si podmanil dokonce i našeho psa, spal mu natruc v pelechu a pes, chudák, neměl kam hlavu složit, protože do toho kocouřího se nevešel.
Díky moc ža článek i za slzy smíchu. [smích]

220493

29.05.2010 01:21

Tragická předvolební úvaha: Koho volit?

RE:  

Lin 85.?.?.?

Ještě vy do toho s tím fišerokocourem .... [chechtot]
Takhle umřu dřív, než odvolím!! [oči v sloup]

220495

29.05.2010 21:52

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: Matematická zákonitost

Lin 85.?.?.?

Paní Jarmilo, psala jste to už ráno a jak je vidět večer, s věšteckou jasnozřivostí. Procentuelně to odpovídá. Jen je docela dobře možné, že oněch 10% "extrémistů" se nám již rozšířilo na 20%. Pro komunisty těch cca 10% odpovídá jejich stálým voličům. Zbytek voličstva si "zaexperimentoval". Teď je otázka, jakým směrem se experiment pohne. Když to píšu, je mi u toho spíš úzko, takže duhovou TOPnaději nesdílím.
Kdosi tady v diskusi psal (a já zapomněla kdo a kde) o experimentu tvorby nových stran, které měly polapat odpadlíky od stran vládnoucích, vůči kterým panovala v podhradí taková naštvanost.
Musím říct, že tohle tedy vyšlo skutečně TOP. Zdařilo se, mají vzor pro jiné země, které volby teprve čekají.
Horší to bude s námi. Obávám se, že z dychtivého očekávání změn zbudou jen oči pro pláč, protože "změna" je jen v názvu a barvě stran, košťata v nich zůstala stejná.

220546

29.05.2010 21:58

Tragická předvolební úvaha: Koho volit?

RE: Teda pane autore...

Lin 85.?.?.?

Po dnešním dnu si říkám, že by pro mě bylo daleko přijatelnější a radostnější sloužit v pokleku dvěma stům kocourům... [pláč]

220547

29.05.2010 22:07

Karel Schwarzenberg a B´nai B´rith

RE: sleduju

Lin 85.?.?.?

Jestli žití v matičce Praze obnáší takovéhle následky, díky moc za varování. To už je snad lepší kra, plovoucí Severním ledovým...

220549

29.05.2010 22:12

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: Matematická zákonitost

Lin 85.?.?.?

Stýve, dopřála jsem si větší procházku po našich kopečkách, bylo nádherně. A ten splín na mě padnul až teď, po tom, co jsem koukla do PC.
Rakvičku bych přenechala s díky našim voličům - na oslavu "vítězství změny".
A nebudu se sázet... vím, že vyhrajete.

220551

30.05.2010 12:30

Volby zla

RE: Seznam poslanců a poslaneckých přimíšenců

Lin 85.?.?.?

Jo, už jsem ten seznam četla. Ta ženská jména nejsou neznámá, jsou to skalní členky ODS.
Horší je to s některými jinými jmény. Podívám-li se na VV, najdu tam mj. P.Skokana, zarytého ódéesáka a kariéristu, bývalého hejtmana našeho kraje. Měl pěkně našlápnuté do parlamentu z pozice hejtmana a počítal s tím na 100%. Ovšem volby v r. 2008 mu udělaly čáru přes rozpočet, takže neváhal a přelezl do VV. No - a ejhle... už v tom parlamentu je.
Jinak - VV mi co do "nových politiků" vycházejí trochu lépe, než TOP. Slovo "nových" ovšem neznamená, že lepších.
"Noví" z TOP : Korte (bývalý ODA, bývalý předseda Rady rozhl.a telev.vysílání), Laudát (dříve ODS), Smutný (dříve ED, kandidoval za ně do EP), Husák (bývalý KDU-ČSL, náměstek MPO)... atd.
Takže je jasně vidět, že konkrétně TOPka posbírala odpadlíky z již existujících stran. Pomíjím takové persóny, jako Kalousek a Parkanová (OF, ODA, KDU-ČSL, TOP).
Závěr: změny určitě nastanou, ale ne takové, jaké bychom si přáli.

220570

30.05.2010 18:24

Volby zla

RE: Seznam poslanců a poslaneckých přimíšenců

Lin 85.?.?.?

...hele, upřímně...
Co je na tom divnýho, že např. Skokana osobně znám a tak o něm říkám, co říkám?
A nevšimla jsem si, že bych Skokana odsoudila za členství v ODS. Jestli jste to tak pochopil, tak pardon, nepíšu srozumitelně asi...
Je tu snad řeč o politické reprezentaci, takže jsem měla za to, že vztáhnete moje povídání o něm na jeho politické kvality. A ty jsou - schopný všehoschopný.

220584

30.05.2010 19:06

Volby zla

RE: Seznam poslanců a poslaneckých přimíšenců

Lin 85.?.?.?

No...asi tak nějak jsem to myslela.
Přesně v duchu hesla "Kdo nekrade, okrádá rodinu" nebo "Jak snadno a rychle zbohatnout na věčné časy a nikdy jinak".
Díky, že jste se ozval, už jsem si myslela, že jsem to napsala nějak hotentotsky.

220587

30.05.2010 20:11

Volby zla

RE: Volby nedopadly špatně

Lin 85.?.?.?

Pane Laskavý, vaše zpráva je optimistická a já s ní souhlasím.
Přesně tak jsem si totiž "rozebrala" svůj včerejší splín z volebních výsledků. Nakonec jsem zjistila, že splín byl způsobený ne novou sestavou v parlamentu, ale vlastním zklamáním nad lidskou ovlivnitelností, o které jsem se mylně domnívala, že je na ústupu.

První možnost - že všechno, co slíbili, taky splní, je jistě žádoucí a nic víc bych si nemohla přát. Jenže vzhledem k okolnostem se mi nezdá zrovna reálnou.

Druhá možnost je reálná až moc, jenže... jen jestli tu ještě bude někdo volebschopný a volitelný.
[oči v sloup]

220593

30.05.2010 22:42

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

Moře stupidity

Lin 85.?.?.?

Izrael běsní, to musí být jasné všem. Kdyby Gaza byla tak opečovávaná jejich laskavostí a mírumilovností, proč by tedy odmítali vstup cizákům? Však je tam nemusí pouštět bez dozoru, ale může i ve štrůdlu, pěkně je povodit po krásách idylické Gazy jako turisty a ukázat jim, jak to tam mají krásný. A samozřejmě - na vlastní nebezpečí aktivistů. Pokud zaútočí nějaký ten terorista, aspoň se "turisti" na vlastní kůži přesvědčí, jaká je to nevděčná a krevelačná pakáž.
Tu zásilku pro Gazu přeci můžou prověřit (že tam místo pastelek nejsou jaderné hlavice) a pěkně ji před očima aktivistů rozdat.
Vysvětlí mi někdo, proč to neudělají? Aby ti pomýlení aktivisti mohli doma vyprávět, jak to vlastně je s tou Gazou? Aby celý svět viděl (jsou tam přeci novináři), jaká je pravda o Gaze a že je Izraeli křivděno?
Nezlobte se, ale tyhle izraelské tanečky mi až moc připomínají dobu dávno minulou, se kterou by právě židé měli mít největší a hrozné zkušenosti.
A co je na tom všem nejhroznější, že konkrétně u nás lidi tohle "moře stupidity" pořád žerou v míře větší, než je zdrávo. Pro ně jsou pořád Palestinci zloději a krvelační teroristi, kteří chtějí zničit Izrael. Ničeho si neváží, nechtějí pracovat a svou zemi si devastují sami. Izraelci ubohé oběti, které nemohou pod neustálou palbou žít a vychovávat své děti a aktivisti jen pomatenci a provokatéři, kteří už nevědí, co roupama dělat.

220612

31.05.2010 21:45

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

RE: NATO

Lin 85.?.?.?

Jo...jestli mě neklame zrak, na tom obrázku jsou modlící se muslimové. Nebo ne? A co je na tom divnýho, že se muslim modlí? Nebo - muslim nemůže být zároveň humanitárním pracovníkem? Však tam bylo plno Turků a u těch je muslimská víra víc než běžná. Tak co má jako ten obrázek dokazovat?
Dál: Jak víte, že ten konvoj byl našlapaný materiálem pro teroristy? Ono se tam něco našlo? Tak sem s tou zprávou!
Lodě pluly nejen pod tureckými vlajkami. A odkdy, prosím, plují civilní lodě členských států NATO pod vlajkou NATO? NATO je vojenská organizace, takže bych očekávala, že pod vlajkou NATO budou plout válečná plavidla a ne civilní lodě.
Pak se jen chci zeptat, jaká vstřícná řešení Izrael nabídnul. Myslíte to, že se náklad má nechat v Egyptě? Aby tam už navždy zůstal nebo se prodal? Ten materiál potřebuje Gaza, ne Egypt.
Jedním ze vstřícných řešení by podle mého bylo doprovodit lodě do cíle a v cíli zkontrolovat, jestli je náklad "neteroristický".
No...ale pro vás je to blbost, žejo. Vy už vlastně víte, že ty lodě byly našlapané materiálem pro teroristy. Ostatně...teď jsem si uvědomila, že vůbec nevím, co si mám pod pojmem "materiál pro teroristy" představit. To může být vlastně i toaleťák... [oči v sloup]

220732

že se mi chce brečet? Tohle mě fakt dostalo, nevím proč. Ten text má velkou sílu. Je mi líto všech Židů... [pláč]

220739

01.06.2010 18:24

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

RE: NATO

Lin 85.?.?.?

Ale prosím vás...
Tak já se rozhodnu do Gazy přivézt zbraně, naložím si na palubu politiky, novináře, zpravodaje, aktivisty a známé osobnosti z celého světa a dopředu oznámím, že tam pluju? Vždyť to byla mezinárodní akce, sledovaná pod drobnohledem. Vám se zdá verze o lodích, naložených až po okraj zbraněmi za těchto okolností reálná? Zdá se vám reálné, že všichni, co na paluby těch lodí vlezli, by něco takového podstoupili? Včetně těch politiků a novinářů, kteří tam byli?
Nemotejte do toho Karin a jiné lodě - jak se o to snaží tento článek. Je to míchání hrušek s jabkama, protože tyhle lodě PŘEDEM uvedli svůj záměr i cíl. Bylo tedy možné zkontrolovat náklad v cíli cesty (aby se jako cestou nic "nepřiložilo" ) a neříkejte mi, že to nebylo možné.
PS: právě teď je přístav v Gaze pod přímou palbou izraelských válečných lodí. PROČ?!

220862

01.06.2010 19:15

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

RE: NATO

Lin 85.?.?.?

Pro objektivnost se musím Leovi omluvit za dezinformaci v té mé "PS". Zpráva byla upřesněna - nejedná se prý o útok, ale o cvičení izraelských námořních sil. Takže se v tomto ohledu se Leovi omlouvám, ale jinak s jeho tvrzením o nákladu zbraní nadále nesouhlasím. [pláč]
A nebudu už na takové komentáře reagovat. Díky, Steve.

220870

01.06.2010 20:15

ČLR – USA: Skutečně spolu?

Článek je zajímavý

Lin 85.?.?.?

...ale s myšlenkou spojení USA+Čína se nějak zdráhám ztotožnit. I když... v tomhle zamotaném světě je možné všechno.
Čína rozjela své aktivity jinde - Afrika, Jižní Amerika. Není v podřízeném postavení vůči Americe a já si myslím, že dneska už není ani ve vojenském ohrožení ze strany USA. Jestli budou amíci hledat v Číně svého partnera, pak pochybuju, že zrovna Čína bude chtít být v podřízeném postavení a USA ji jako sobě rovnou těžko příjmou. Už jen kvůli tomu, jaký tam vládne režim. USA ho doteď kritizovaly jako nedemokratický (viz bojkot, protestní akce). Pak by tedy musely přiznat, že a) zas tak nedemokratický není, b) o demokracii nejde a za jistých okolností režim nevadí. Nebo nevím - myslíte, že by Čína od svého režimu ustoupila nebo USA se staly "lidově demokratickými"?
Opravdu nevím...

220874

01.06.2010 22:39

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: Brutální útok komanda?

Lin 85.?.?.?

Každá loď, která je přepadená v mezinárodních vodách, má právo se bránit. Na tom se shodují odborníci na právo. Ty lodě ani neměly v úmyslu se dostat do izraelských vod, takže nic neporušily (ani blokádu) a vojáci tam neměli co dělat.

220882

01.06.2010 22:43

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: informace? to je to o co tu běží.

Lin 85.?.?.?

Blokáda v mezinárodních vodách? Jak ji chcete uplatňovat?

220883

01.06.2010 22:53

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: Brutální útok komanda?

Lin 85.?.?.?

Víte co? Já raději skočím pro linecký koláčky a dáme si to kafe... bude to asi užitečnější, žejo... [oči v sloup]

220887

01.06.2010 23:07

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: informace? to je to o co tu běží.

Lin 85.?.?.?

Hestroy, pojďte s náma na to kafe s lineckejma koláčkama - já vás zvu. [smích] Sladký prej uklidňuje a já toho mám dneska už tak akorát.
V kabině polskýho speciálu těsně před pádem prý znělo sprostý klení. Tak chci na kafe, protože v tuhle chvíli si myslím, že jsem letadlo v kabině speciálu...
[oči v sloup]

220892

01.06.2010 23:19

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: Brutální útok komanda?

Lin 85.?.?.?

[velký smích]
Vymazala jsem celý, co jsem měla napsaný, protože by se to dalo v jistým směru brát jako provokace a to by Vladimír asi nebyl moc rád. Takže - mlčim, mlčim, linecky... [cool]

220895

02.06.2010 20:32

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: žádné Rotschildovo

Lin 85.?.?.?

Hm...přečetla jsem a obávám se, že se nemýlíte.
Nevím proč, ale vybavila se mi slova rabína Sidona, který řekl něco v tomhle smyslu (přesně si to nepamatuju, takže aspoň smysl) :
Kardinál Vlk mi posílá každý rok blahopřání k Vánocům. Nevím, proč to dělá, když ví, že je neslavím. Já mu také neposílám přání k židovským svátkům a nepotřebuju, aby je se mnou slavil. Nerozumím tomu. Možná je to tím, že na rozdíl od Vlka neusiluju, aby se stal Židem.

220988

02.06.2010 20:36

Falešná propaganda

RE: Námořní útok „pohledem odjinud“

Lin 85.?.?.?

Když se tak dívám na ty nalezené "zbraně", musím říct, že s takovými se setkává naše policie při každé akci k obnovení "veřejného pořádku". Nevím o tom, že by se jim kdy podařilo mít na svědomí tolik mrtvých "za akci".

220989

03.06.2010 18:29

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

Další z řady, nojo...
Víte, co mě nejde vůbec do hlavy?
A prosila bych i ostatní čtenáře, pokud mi to budou umět vysvětlit, aby tak učinili. [smích]
Nejde mi do hlavy, že jediným zdrojem nároku na starou vlast je Bible. Copak je Bible nějaký historický pramen? A i kdyby byla - odkdy mají národy nějaký nárok na "pravlast"?
Řídit se Biblí v nějakém uzemním nároku se pro mě rovná řídit se v územním nároku Čechů Starými pověstmi českými.
Řídit se skutečnými historickými daty - pak si Češi (a dobře - Moravané, Slezané...atd., ať se nikoho nedotknu) můžou nárokovat většinu Evropy jako dědictví po Přemyslu Otakarovi, Moravané a Slezané můžou přidat dědictví po Svatoplukovi a všichni dohromady můžeme nárokovat dědictví po Karlu IV.
No...a byla by sranda, kdyby začali podle tohoto vzorce "nároku na pravlast" něco nárokovat Indiáni.... [oči v sloup]

221097

03.06.2010 18:52

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Zidi vzdycky lhali

Lin 85.?.?.?

No jo - ale to víte vy, vím to já. Kdo ještě si tohle uvědomuje? Pár dalších... víc či míň, ale nejsou to všichni lidé.
Neumím dělit lidi podle jejich příslušnosti k "něčemu" (čemukoliv - od rasy, národnosti až po náboženství). Zajímá mě jediné - jestli umí být člověkem (tedy "souzní x nesouzní" ).
Stačí se jen trochu podívat do historie, čím vším jsou lidé schopní se vymezovat proti jiným. Ono je totiž to vymezování se jednodušší "metodou", než hledání a nacházení spojnice.

221103

03.06.2010 19:21

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

pro Antiseptik, Steve:
On pan Petránek mě docela překvapil. Tak moudře se tvářící pán a vypustí z pusy:
"V biblické krajině se dá těžko upřít Židům právo na domov, na vlast."
Zvláště když židovství se odvozuje NE podle národa, ale podle příslušnosti k náboženství. Jinak - mám dojem - že původ všech izraelských kmenů byl semitský. Stejný původ (tj. semitský) mají Palestinci. V Palestině žijí Židi i muslimové, dokonce i křesťané. Všichni jsou to Palestinci. Konflikt je mezi státy Izrael a Palestina.
Takže nevím, proč p.Petrák spojuje neslučitelné.
Židům přeci nikdo nárok na domov neupírá.

221106

03.06.2010 19:52

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

Pánové, prosím...

Lin 85.?.?.?

...nebyla by mapa? Abychom všichni viděli, kde všude nám upírají právo na domov?
Já jí sem neumím dát... [oči v sloup]

221111

03.06.2010 20:03

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Pánové, prosím...

Lin 85.?.?.?

Tak jí sem raději nedávejte. Mohl byste způsobit, že v Praze začnou stavět barikády a vozový hradby, čímž způsobíte náhlou vlnu přerodu Čechů na teroristy. [chechtot]

221113

03.06.2010 20:43

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

No jo, já vím... [smích]
Ale přestávám se divit Petránkům a jim podobným. Se stejnou vervou jsou totiž schopni vést polemiku o "morálním právu" Němců na Sudety. Ono je to v tej Palestině tak trocha podobné...
Škoda, že jsme se po Mnichovu nemohli bránit, že nám to zakázali. Vlastně - co to kecám! Je to DOBŘE, že nám to zakázali!! Dneska bysme totiž klidně mohli být pokládáni za národ teroristů. Máme na to slušně našlápnuto, ten pán, jménem Hus, nám to už v minulosti pěkně zavařil... [oči v sloup]

221122

03.06.2010 21:33

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Pánové, prosím...

Lin 85.?.?.?

A kurňa... Méďo, tohle vůbec není špatný nápad! [cool]
Ono by úplně stačilo požadovat to "+50%".
Víte, aby jako neřekli, že jsme moc ...no.. jak to slušně...no prostě nenažraní.
V Afghánistánu, Pákistánu ani Kašmíru jsem nebyla. No tak se tam aspoň podívám.
No a teď mě napadá... vždyť my máme nárok i na TIBET, ne?!

221129

04.06.2010 18:11

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

Nerozumím vám...a mám na jazyku mnoho otázek, z nichž ta nejdůležitější je - cítíte se být Čechem?
Pominu to, co jste napsal výše a jen kroutím hlavou, kde jste k tomu přišel. V knížce Mary Heimann?
Pane, to německé obyvatelstvo v českém pohraničí bylo jednoznačně doma a žádná nenávist ze strany českého obyvatelstva tu nepanovala. Přečetl jste si něco z té doby? Třeba z kronik měst a obcí, které do této oblasti spadaly? Já ano - a nebyla to jen jedna kronika. Jednoznačně vyplynulo, že české a německé obyvatelstvo tu žilo jako sousedi, kteří si vzájemně nevadili, do té doby, než nastoupil K.Henlein s hitlerovskou "vyvoleností" německého národa. Tedy NEBYL to český nacionalismus, který způsobil, že to byli Češi, kteří první museli Sudety opustit s ranečky na zádech nebo peřinami na žebřiňácích.
Vůbec se nedivím, že nikdy nemůžete chápat ani palestinskou otázku.

221219

04.06.2010 19:17

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

Zdravím [smích]
Víte, ono to "landsmanšaftovství" úzce souvisí s tolik vysmívanými "konspiračními teoriemi" okolo NWO. Stále tentýž scénář, v jehož pozadí je zadupat od země jakoukoliv hrdost jiného, než "vyvoleného" národa.
Nacismus je skutečně silně spjatý se sionismem, ač se tomu mnozí brání uvěřit.
Hitler píše v jednom svém dopise Horbigerovi:
"Národní myšlenky jsem musel použít z důvodů oportunity, ale věděl jsem už, že může mít jen zatímní hodnotu. Příjde den, kdy nezbude mnoho, ani u nás, v Německu, z toho, čemu se říká nacionalismus. Na světě zavládne všesvětové bratrství pánů a vládců. Politika je jenom vnějším projevem, praktickou a okamžitou aplikací náboženské vize zákonů života, vládnoucích zemi i vesmíru. Lidstvo má před sebou úděl, který nemohou pochopit obyčejní lidé, neboť by nedokázali snést tuto vizi. To je vyhrazeno jen několika zasvěcencům. Politika je jen praktickou podobou a zlomkem tohoto osudu."

221227

04.06.2010 19:47

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, i vás zdravím. [smích]
Jestli tím "čekáním na nárok" narážíte na tu mou pitomost, tak to měl být pokus o srandu... Něco jako absurdní nadsázka - prý se tomu říká v učeném světě hyperbola.
Tou svou pitomostí jsem chtěla zdůraznit absurditu nějaké "země zaslíbené" ve smyslu, jak to bylo podané panem Petránkem.

221235

04.06.2010 20:46

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

85.?.?.?

Děkuju, že jste to pochopil. Já se jen jistila. To víte - nedorozumění je pak kořenem dalších událostí, tak jsem nechtěla, aby nastalo. [smích] Najela jsem na tehnle "styl" spíš ze zoufalství a jsem si vědoma, že nemusí být vždy pochopen.
A Steve má pravdu (skoro vždycky).
I vy máte pravdu v "řetězech", o kterých píšete. Debaty z posledních dní vám plně dávají za pravdu.

221244

04.06.2010 20:49

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

No jo... jsem už nějaká mimochodníkovitá, protože jsem se opět nepřihlásila a poslala vám odpověď jako "anonym". Takže - až se tu objeví, jsem to já. [smích]
Zdravím a přeju spoustu krásných a čistých svítání s čistými smysly... [smích]

221245

05.06.2010 09:37

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Neznalost a neinformovanost nepřičítejte, prosím, jen nejmladší voličské generaci.
Tzv. "nové strany" nevolili totiž jen mladí, nezkušení a "porevolučně" vychovaní. Fenomén "amerického snu" se totiž navždy zahnízdil i v hlavách daleko starších - dnešních rodičů (a dokonce i prarodičů) nejmladšího voličstva. Povolební jásot v některých diskusích pod stejně jásavými "vítěznými" články některých blogerů budiž toho důkazem.
Za znaky svobody a demokracie pokládají pouze to, že můžou "svobodně cestovat" a nestojí frontu na banány. Sociální programy pro ně představují "komunistické praktiky rozdávání". Sranda je, že tyhle programy sice kritizují, ale směle a bez uzardění využívají.
Ona neschopnost třídit informace, neschopnost vyvodit vlastní závěry a pídit se po informacích z "druhé strany", je znakem naší doby napříč generacemi. Lidi si nechávají naservírovat "informace" na mediálních talířích a to, co se řekne tam, berou jako odfiltrovaný "spávný" názor, kterým je třeba se řídit.
Život v kyberprostoru také není JEN doménou mladých. Za svůj "opravdový život" si ho zvolilo i nemálo lidí z vyšších věkových kategorií. Mají tu své virtuální lásky, přátele, domov... Prostě úniky z šedivé reality vlastního života. Je pro ně daleko pohodlnější neřešit nic v opravdovém životě, když se můžou každý den ponořit do barevné a lákavé virtuální reality. Tam přeci můžou být vším, co v životě chtěli a nedokázali. Můžou rozdávat "rady", být tak za "moudré a laskavé". Tam můžou zažívat "opravdové lásky a věrná přátelství". Nemusí čelit situacím z očí do očí, tam se přeci stačí odpojit a je "po problému", pokud se vyskytne. Věnují tedy svou energii virtu, takže to, co se děje tam, je pro ně důležitější než to, co se děje "venku". Chtějí se bavit, brání svou "barevnou virtuální realitu" před jakýmkoliv "svinstvem", které zavání nějakým předpokladem myšlení.
Od toho se odvíjí i vůle k získávání nějakých informací, které jsou důležité pro obyčejný, "šedivý" a reálný život.
Možná se pletu, ale v tomto směru se mi jeví, že o informace a použitelné znalosti u nás stojí jen hrstka "bláznivých Janů Husů" a "donů Quijotů."

221263

05.06.2010 12:01

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, jste pro mě jeden z těch, od kterých se můžu hodně dozvědět. Jestli tedy můžu, zeptám se a začnu od konce.
Situaci s konvojem chápu jako jistou snahu Turecka dokázat světu, že Izraeli vůbec nejde o klid v oblasti, spravedlnost, práva atd. Zoufalé situace si žádají zoufalé činy. Turecko se poslední dobou hodně snažilo o obroušení hran a o přípravu možnosti nějakého "kulatého stolu". Jeho snahy ale vždycky narazily na "světové mínění", které sabotovalo každý smířlivý krok kupředu.
V současné době se totéž "mínění" pokouší dostat Turecko do pozice provokatéra, sympatizujícího s "teroristy". Pletu se?
Píšete o BRIC. V současné době bych si moc přála, abyste měl pravdu s tvrzením o "síle, která přivodí změnu". V této chvíli pro mě vůbec není důležité zkoumat, jestli jde o sílu dobrou nebo špatnou. Důležitá je pro mě protiváha, kterou může tvořit. Něco jako opozice v politice, protože politika bez opozice se stává diktaturou.
U nás se to volbami posunulo do směru, do kterého jsme tlačeni a kvůli kterému tu byla nějaká "sametová". Včera jste psal o "řetězech" a konkrétně tady jsme si ty řetězy zcela dobrovolně utáhli a zkrátili. A jak to tak vypadá, s "ohněm v srdcích" budeme ochotni vyrazit do "svaté války" proti těm, jejichž spoutání se nedaří.
A souhlasím, že karty jsou už rozdané. Dokonce si myslím, že byly rozdané už hodně dávno. I naši "osobní kartu volby" jsme už udělali a nic na tom nezmění ani to, že mnozí si toho nejsou vůbec vědomí.
Jak říká Jára Cimrman : můžeme o tom všem mluvit, ale to je tak všechno, co můžeme....

221273

05.06.2010 20:27

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, nezakryjete, že toho víte hodně. [smích]
Všichni pánové, které jste jmenoval, považuju za hodnotné "zdroje". Každý je sice úplně jiný, ale to vůbec není na škodu. Pro mě naopak. Vícero pohledů dává mozaiku. Stejně, jako ten váš. Beru si, co mě oslovuje a čemu porozumím. A občasné křížení mečů mi za těchto okolností nevadí. Stojaté vody mají tendenci zahnívat.
Z vašich komentářů na mě dýchá klid a vyrovnanost. Lobsanga Rampu pomlouvat nebudu, protože toho o něm zas tak moc nevím. Panují o něm různé dohady, někdo ho dokonce pokládá za člena německé expedice, vyslané Hitlerem do Tibetu. Snad je to on, kdo popsal tibetskou hrobku s Atlanty, vysokými skoro pět metrů. Také se tam někde našla hvězdná mapa, stará víc jak 13 tisíc let a úplně odlišná od dnešního "viditelného nebe".
Pro mě tohle všechno není důležité. Ne snad, že bych se o to nezajímala, ale díla Rampy nebyla nikdy vyvrácena ani tibetology a stojí na nich mnohé, v dnešním světě "nově a převratně" se tvářící duchovní nauky. A myslím si, že si to ani neuvědomují.
Děkuju moc za odpověď a zdravím. [smích]

221305

05.06.2010 20:29

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Děkuji, Leo [smích]
Snažím se v tom nějak orientovat a váš pohled mi docela pomohl.

221306

05.06.2010 20:42

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Nejen ten.
Výborná v tomto ohledu je stařičká knížka z r. 1960 autorů Jasquese Bergiera a Luise Pauwelse (jeden je vědec, druhý novinář) s názvem "Jitro kouzelníků". Nedám na ní dopustit, protože mně konkrétně dala odpověď na otázku, kterou mi do té doby nevysvětlil nikdo. Tou otázkou byla skutečná motivace A.Hitlera.

221310

05.06.2010 22:07

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Znáte? Překvapil jste. [smích]
Součka jsem taky četla, ale hltala jsem spíš knížky od Franka Jonese. Taky takový záhadolog, který si vzal na paškál různé nevysvětlitelné, leč skutečné události. Nesnažil se je vysvětlovat, stačilo mu, když je popsal.

221317

05.06.2010 23:45

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: To je síla...

Lin 85.?.?.?

Pane Jene, ten článek vyšel ve více novinách, nejen v těch "Haló". Proč myslíte, že autor vidí jen "dveře VUMlu"? Tímto dokazujete další ze studií, která říká, že dnešní dvacetiletí pokládají všechny od 35 výš za bývalé komunisty. A dokládáte i tuto studii - viz - stal jste se obětí mediální propagandy, protože věříte, že každý, pro vás starší člověk, musel být nutně komunista. Nebo snad znáte pana Saka?
Dokládáte i neschopnost chápat předložené informace v širším kontextu a vaše rozlišovací schopnosti dost dobře nechápu - viz "Natálka a dílna DS". Co jste chtěl říct tím, co jste napsal? Sociolog, se kterým je tento rozhovor, říká, že každý zná v naší zemi dojímavý příběh Natálky (a odsuzuje ho jako děsivý) a přitom hlasuje pro velectěného TOPknížete, který svým nesouhlasem pro zákaz nášlapných min "vyrobil" po světě tisíce takových Natálek.
Tak nevím, ale soudě podle vašeho komentáře, se pan Sak vůbec nemýlil...

221331

06.06.2010 00:09

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Střelče, řekla bych, že naši lidé si to až na výjimky neuvědomují vůbec. Rusko je pro našince "říše zla" - díky médiím i masáži politiků. Co Rus, to komanč, který nemá nic jiného na práci, než znovu obsazovat zemi jako v 68. Marně vysvětlujete, že kdyby o nás měli takový zájem, že se r.89 nikdy takhle "sametově" nepovede. Marně vysvětlujete, že SSSR už neexistuje. Říct něco pozitivního na adresu Ruska si u nás okamžitě vyslouží nálepku "komanč" nebo "stará struktura".
Je to u nás takový paradox, který se právě nyní ve volbách nádherně ukázal. Ač je většina voličů orientovaná doleva (na sociální stát), přesto volili pravici. Soc.dem. chtěli vyměnit a "komanči" jsou postrach. A jiná (výrazná) levice u nás není. Takže možná taky proto "lidumil" kníže, který s nimi "dojde na pivo a poklábosí".

221335

06.06.2010 19:05

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Tak to máme tu samou. [smích]
Možná jsem malinko mystifikovala tím rokem 1960, ale myslela jsem tím rok prvního vydání ve Francii.

221371

06.06.2010 19:33

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc za ten odkaz. Sedí a odpovídá i prognózám jiných, z opačného konce světa.
Sociální nepokoje, stávky a drsné demonstrace - prostě chaos - se očekávají už delší dobu. Mám takový nejasný dojem, že i u nás o tom moc dobře vědí a počítají s tím. Nevím přesně kdy, ale tak někdy koncem března nebo začátkem dubna, proběhlo v Jaroměři (tedy doufám, že jsem to nepopletla, bylo to v Josefovské pevnosti) zatím největší cvičení policejních sil na zásahy proti demonstracím.
Obávám se, KAM bude nasměrovaný ten "národní protest", o kterém se v článku mluví. Když popustím uzdu fantasii, pak po "zkušenostech" z Řecka to klidně můžou být různé sociální skupiny ve společnosti. Možná se pletu, nevím.

221373

06.06.2010 19:47

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: Jak jsem se stal nevedomky teoristou.

Lin 85.?.?.?

Taky jsem to četla... a ty boty mě tedy dostaly. Národní bezpečnost...možná, aby tam ty vojáky nemohli nakopat do zadku ostrou špičkou.
Nevím, ale podle mého už si ani USA nemůžou dovolit Izrael krýt. nejen kvůli světovému mínění. Mají v oblasti svoje zájmy, do kterých investovaly miliardy. Nemít Turecko na své straně, ztratí pro ně tolik důležité "zázemí", včetně letišť. Tady je otevřený dopis člena Sněmovny reprezentantů Dennise Kucinicha Obamovi.

221377

06.06.2010 20:06

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: Jak jsem se stal nevedomky teoristou.

Lin 85.?.?.?

Jo? To jsem ráda. Toho pána sice vůbec neznám, ale je mi sympatický - už jen tím dopisem. [smích]
A tady ještě jeden článek, který by vám mohl zvednout náladu.

221382

06.06.2010 20:11

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: Jak jsem se stal nevedomky teoristou.

Lin 85.?.?.?

No pravda...to mi nedošlo, že bota je taky zbraň. Dostat takovou dobře hozenou botou do kebulky je přeci odsouzeníhodné napadení! Zvláště nebezpečné pro izraelskou armádu, která kňučí do světa, že na ní ti zlí a krutí machometáni zaútočili tyčkama, prakama, řetězama a dokonce nožema! Jak se s těmahle unfér zbraněma má asi třetí nejlepší armáda světa vyrovnat... doživotní trauma... [oči v sloup]

221383

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 6

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 11

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 16

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 7

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 7

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
24,88 Kč
Euro
27,41 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,23 Kč
Švýcarský frank
25,87 Kč
100 japonských jenů
23,08 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
31,69 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 426,91 Kč
1 unce stříbra
349,85 Kč
Bitcoin
158 840,33 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?