Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.08.2011 19:24

O co šlo na Prague Pride

RE: Demonstrace

Lin 85.?.?.?

Hm... upozornění typu "Haló, my existujeme a tolerujte nás!"?
Já nevím, ale příjde mi, že se dneska nad nimi pohoršuje nebo pozastavuje jen málokdo. O šikaně ze strany společnosti taky nic nevím - jako že by si někdo nepustil do hospody gaye nebo lesby, odmítl je zaměstnat atd.. Chápala bych taková volání tak někdy před dvaceti, třiceti lety. Dneska by spíš měla na sebe upozorňovat fungující rodina, kde je máma, táta, děti - haló, my ještě stále existujeme!

251054

15.08.2011 19:51

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: souhlas

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, popsal jste to dobře. Já se tu onehdá mořila snějakým komentářem, ale vůbec mi to nešlo, takže ... Napsal jste to i za mě.
Opatrnost (spíš tedy "prosívání", ověřování a vlastní myšlení - je potřeba vždycky a při všem. Na to člověk nepotřebuje být konspirativec. Polemizovat by měl už žák na základce - a tam se žádné "konspirační teorie" neučí (a přesto občas učitel plácne pěknou kravinu, protože sám o látce moc neví).
Některé weby se přímo předhánějí v "zaručených zprávách", ale je snad na čtenáři, aby posoudil, jak moc "zaručené" jsou. Proto tak nějak nechápu, proč tenhle článek Vladimír napsal.
A teď si k vysvětlení pomůžu citátama:

Puškin
Více ceníme povznášející klam než tmu přízemních pravd.

Tolstoj
Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek.

V rozumu je síla. Hlava bez rozumu je svícen bez svíčky.

Každý chce napravit lidstvo, ale nikoho nenapadne, že by měl začít u sebe.

K.H.Borovský
Kdyby stáří dodávalo moudrosti, byl by dubový pařez největším mudrcem

R.A.Heinlein
Většina se vždycky mýlí.

No... asi tak... [smích]

251058

16.08.2011 17:46

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Hezké argumenty, souhlasím

Lin 85.?.?.?

Aha... tak já to nepochopila a vážně si myslela, že berete "jiné" jako hrozbu. [smích] Dík za vysvětlení a je dobře, že je to "s vámi takhle". Homo sice nikde v rodině nemám, ale pár jich znám a jsou to lidé jako každý jiný. Žádnou hrozbu v nich nevidím, nemám žádnou špatnou zkušenost, žádné špatné pocity - prostě mi nevadí. Možná se pletu, ale myslím si, že jejich % ve společnosti se nezvyšuje. Dřív se to spíš skrývalo než by neexistovalo. A rozpačitě se stavím k tomu "na oboje" (bisexualita?). To je mi prostě proti srsti a nedokážu přesně říct proč.
A s tím "vnucováním tolerance provokacemi" máte pravdu. To je balanc na špičce jehly.

251139

18.08.2011 23:26

Žijeme v době fragmentarizace

Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Nechci být za šťouru, ale... tenhle článek neberu. Autor se mýlí ve více "věcech", nejvíc snad v samotné podstatě - a to - že "probíhá fragmentarizace". Už neprobíhá a to nejméně dva roky. Že to nebylo vidět do letoška - beru. Jenže letos by "znovuspojování" měl vidět snad každý (aspoň do přečtení článku jsem si to myslela). Autor si "atomizování" povšiml nějak pozdě na můj vkus, protože to, co se nyní děje, je už jen "nutný doběh" dějů. Jinak paralelně se již "atomy" znovu skládají do nových, funkčnějších a trvanlivějších celků.
A jen tak na okraj - v tom Španělsku vědí moc dobře, co dělají a cíl mají zcela jasný. To spíš u nás se stále bezcílně chrápe (a mezitím se na nás chystají skutečné "lahůdky" ). O to bolestnější bude probuzení a nechci být za falešného proroka = konec října a listopad bude i u nás poněkud "tepleji". [cool]

251299

19.08.2011 21:14

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Zdravím a hlásím, že jsem celá rozpačitá. [smích] Nevím, co chcete "trochu rozvést"- jestli "atomizaci" nebo "podzimní teplo". Pokusím se oboje - i když za výsledek neručím. [smích]
K "atomizaci" napsal už něco Janko a taky p.Robert (raději použiju výraz atomizace, protože fragmentarizace mi zní jako debordelizace). Atomizace probíhá již velmi dlouho, není to otázka desetiletí, ale staletí (možná i tisíciletí nebo jde o stálý děj). A jak píše Janko - současně probíhá i děj "znovuspojování". Vlastně jde o evoluční děj, kdy všechno nefunkční a přežité je nahrazované jiným, v té dané době vyhovujícím a potřebným. To, co přestalo vyhovovat naší době, je již "vyfragmentované", tedy neživotaschopné a taky nefunkční. To, že se kdosi pokouší držet zdání celistvosti mocí mermo je otázka jiná. Proto po celém světě protesty, proto takový chaos snad ve všech oblastech lidského "působení". Rodiny (a manželství) nejsou výjimka. Všechno, co nebylo schopné dalšího "života", se již rozpadlo a i na osobní úrovni platí, co jsem napsala o "moci mermo". Proto se také odvažuju tvrdit cosi o "teplém podzimu", protože "mermomoc" není pevnost (natož stálost). Trochu to motám, žejo... [oči v sloup] Letošek je prostě velkým "čistícím" rokem (a podzim je právě jeho nejsilnějším obdobím), takže nic, co není pevné a stálé, má mizivou šanci. Naši vládu nevyjímaje. Můžete sledovat, že už jde jen o trapné pokusy nějaké nereformovatelné reformy a všechno, co odtamtud vychází, jsou jen další hřebíky do rakve celé té šaškárny, která se odvažuje nazývat vládou. Nejenže nemá vůbec žádnou důvěru (tu si dávají sami mezi sebou v trapném hlasování), ona nemá ani vizi = žádnou koncepci, žádnou kloudnou myšlenku "co dělat". Každý den jejich "panování" nás uvádí do většího chaosu, takže cesta ven bude o to složitější. Politici jsou ti poslední, kdo pochopí, že jejich "systém" je již rozpadlý a neživotaschopný. V budoucnu nepůjde o žádné strany, ale o myšlenky. Atomizovaní se budou muset skládat do celků ne podle nálepek a "vlajek", ale podle ideí (praktických, životaschopných a proveditelně účelných myšlenek). Ne ale tak, jak to známe dneska (tj. ideologií, nějakých politických programů), ale JEN ideí, momentálně potřebných k "cestě ven". Žádná pravá x levá + střed a vládnutí na x let a nějakým "mandátem". To lidi přestane zajímat, protože na tyhle "hrátky" nebude čas ani vůle. Straníci půjdou stranou a žádaní budou praktičtí odborníci, kteří si nebudou hrát na žádnou "kastu", ale budou skutečně pracovat. A jejich práce bude vidět. Tenhle "skládací proces" už taky probíhá, jenže musí dostat prostor (a já jsem přesvědčená, že ho dostane a možná už na podzim, až se vláda konečně odebéře "do kytek" ).
Tak...to jsem si zavěštila a prosím, berte to jako "vizi".

251348

19.08.2011 21:54

Zkušenost se Stworou

Ach jo...

Lin 85.?.?.?

Úplně každý, kdo si na podporu svých názorů "přivolá" k pomoci nadávky, urážky a podpásovky (že začne "hodnotit" pisatele a ne napsanou myšlenku), se diskredituje sám. Pro mne jasný signál, že si pisatel příliš nevěří, moc toho neví a je "jájik". Proto musí hlasitě řvát, pouštět hrůzu, lomozit a vypouštět kouřovou clonu, aby to zakryl.
Diskuse ale není žádné válečné pole vítězů a poražených - nebo nejde o "čechrání pírek". Diskuse je šance k výměně názorů (myšlenek nebo vizí) nebo k jejich sdílení (a dalšímu rozvíjení). Vynucovat si pozornost "váhou" svých nadávek je z mého hlediska dost nechutný trapas a žádné sdělované myšlence to na důvěryhodnosti nepřidá. Když něco (někoho) nechápu, nesouhlasím, nepřijímám - rozloučím se a dál nediskutuju, protože není o čem. A ten, kdo na mě své "vážní taktiky" použil, svědčí sám o sobě - ne o mně. Mě jeho nadávky neudělají ani lepší, ani horší. A lidé, kteří to čtou, si (snad) umějí udělat obrázek sami.
A jak editor zasahuje nebo nezasahuje - to je mi celkem šumák. Nejsem tu od toho, abych hodnotila jeho spravedlivost. A koneckonců... jde o jeho web a pokud se mu tu rozmnoží více "vážních taktiků", pak mu utečnou všichni, co si nechtějí jen čechrat pírka a tlachat.

251352

19.08.2011 22:48

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Každý vidí kam dohlédne

Lin 85.?.?.?

Já nevím... a pochybuju, že dneska někdo může říct, že si je něčím jistý. Takže já doufám, že u "zbožného přání" nezůstane. [smích] Usuzuju podle dosavadního vývoje, ale nezapomínám, že "korekce" jsou dneska na denním pořádku.
Ono s tím eros x logos (přiznám, že takové vysvětlení čtu poprvé a líbí se mi) to je také o velkých změnách. Zatím to bylo tak, jak píšete, jenže... [smích] Pro lepší pochopení použiju spíš slovo intuitivní (protože pod emocemi si lidé většinou představují různé emoční výlevy). Spojení do týmu na bázi intuice (cítím důvěru a sympatie k těm, se kterými mám spolupracovat) a se společným cílem. Takové týmy již existují, ale vznikají spíš "náhodně" a mají skvělé výsledky. Dneska se praktikuje jen spojení "cílem", ovšem lidé jsou spíš "sólisty v týmu", nevěří si, soupeří. Prosím, nezaměňujte se snahami o "kolektivy", takové to umělé, kdy se na povel jdeme všichni bavit, sportovat, výletovat... a hlavně - všichni jsme stejní. Tohle byl krok stranou a nefungoval, protože se nerespektovala individualita každého "kolečka".
Tak...teď doufám, že jsem to nezamotala ještě víc... Zdravím a díky za přívětivou reakci, protože své "vize" těžko formuluju. [smích]

251358

19.08.2011 23:42

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Eee... nějak si nerozumíme. [smích] Jasně, že můžu působit jako Mirka Dušínová, ale tady jde spíš o nedorozumění.
Tím "hodnocením" pisatele ve virtuální diskusi myslím právě osobní útoky. Ve virtuální diskusi (alespoň já si to myslím) jsou rozhodující argumenty a ne "posudky" typu "plebs, blb, socka, tvoje máma..., tvůj táta... (atd.) Ostatně - já takovéhle "hodnocení" nepoužívám ani v realitě = abych útočila na vzhled, rodinu, věk, majetkové poměry, vrozené vady atd. Když se mi nelíbí něčí chování, ozvu se. Ale neumím použít "argumenty" typu "jsi vůl, protože jsi starej, mladej, tlustej, tenkej, chudej, bohatej, koktavej, pajdavej....a už tvoje máma, táta, babička...." - Když chci někomu říct, že je vůl, řeknu mu, čím se chová jako vůl. A tady, ve virtuálnu, takové "hodnocení" někteří zcela klidně použijí, ač se jedná o virtuálno a danou osobu nikdy ani neviděli, natož aby znali její "historii".
No... a k tomu "spojování" v realitě určitě použiju jako hodnocení ne jeho řeči, ale skutky. Prostě to, jestli je schopný provést (dotáhnout do konce) to, co říká. Což ve virtuálnu jde jen z malé části, i když i z písmenek se dá leccos poznat.
A k vašemu spodnějšímu komentáři: určitě záleží na úhlu pohledu. Pokud má být "skvělým výsledkem" destrukce, tak se z mého pohledu jedná o sabotáž. [smích]

251367

20.08.2011 21:30

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Tak teď jsem z vás zmatená ještě víc. Proč nechápu? [zmaten] Tedy ne že nechápu smysl, já nechápu účel. Takže pokus, který možná vyjde naprázdno.
V reálném životě se člověk může orientovat osobní zkušeností (jak kdo kdy se zachoval, jak se jeho slova kryjí s činy). Já osobně dám ještě na svůj "radar" (zvláště u neznámých lidí), který se těžko popisuje. Obecně asi tak, jak se v přítomnosti toho člověka cítím (jestli sešněrovaně, uvolněně, přirozeně, chaoticky, ostražitě...neumím to líp vystihnout). To není z žádné poučky, to je osobní zkušenost - že každý člověk "cosi" vyzařuje a to "cosi" se nedá úplně skrýt ani ovlivnit. Jde vlastně o celou škálu různých indícií, které "nějak" vyhodnotím a podle toho se zařídím (nezlobte se, to se nedá popsat).
Ve virtuálnu v diskusích nemám vizuální kontakt, takže podmínky ztížené. Jenže... jak už jsem psala, dá se hodně poznat i z těch písmenek (nejen mně, ale i jiným - a není to o názorech nebo argumentech). Ani v tom virtuálnu totiž nejde si věčně hrát na něco, co člověk není (a možná by chtěl být). Vždycky se "něco" proflákne a to "něco" může být tak nepatrné, že si toho nikdo nevšimne. Nevím, jak to máte vy. [smích] Argumenty a logika sice hrají roli, ale k tomu hodnotím ještě "podtext", který souvisí s tím výše popsaným. Prostě "lidská stopa", která prosakuje, aniž by o tom dotyčný věděl (a to nesouvisí se schopností se vyjadřovat nebo argumentovat). Z názorů (a napsaných myšlenek) si beru pouze to, co mě osloví, co chápu nebo mám osobní zkušenost a s čím vnitřně souhlasím. Pokud nechápu nebo pochybuju o významu, zeptám se. A odkládám to, s čím nesouhlasím (nebo souhlasit nechci a nemůžu). Oklamaná být, samozřejmě, můžu. Ale tak, jako se na mně někdo "pocvičil", současně jsem se pocvičila i já = mám zkušenost, zklamání = z-klamu-ven.
S virtuálními traktáty to máte jako s knížkou. Také - buď vás osloví a vy autorovi uvěříte - nebo ne. A u dobré knížky se také pozná, jestli autor psal něco "na oko" nebo chtěl sdělit něco ze svého "vnitřního světa" a světonázoru. Pokud autor vloží do textu "něco" ze sebe, je to poznat.
A teď... abych ten traktát nějak uzavřela. Chodím sem ne kvůli nějakým sociálním kontaktům, takže ty "charaktery" mě zas tolik netrápí. Až budou - přestanu chodit. Spíš mi jde o celkovou atmosféru prostoru, protože když si někde jdou lidi po krku, nadávají jak špačci a hádají se pro kravinu, odcházím. V tom se diskutovat nedá. Argumenty se snažím ověřovat, na manipulace mám "nos" a nešířím nic, co by nebylo mé vlastní přesvědčení. Ano, často můžu vyznívat naivně nebo "dušínovsky", ale není to o klamu ani o záměru, já prostě tak žiju. Jsem náročná, vím to, ale jinak to nechci. Od lidí nečekám nic víc, než umím sama dát (=nekážu vodu).

251448

20.08.2011 21:31

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Jo a zbabělost. Bojím se zubaře a braní krve, to jsem fakt poserka. Ale tomu politikovi jsem podobnou větu už řekla - a naživo - a nějaká "korektnost" mi byla šumák.

251449

20.08.2011 21:40

Zkušenost se Stworou

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

Lin 85.?.?.?

Vykání užívám jako ochranu svého "prostoru" = udržuju si tím odstup. A jinak souhlas - taky to "mám" podobné = že někoho si do svého prostoru nepustím ani po sto letech. [smích]

251451

20.08.2011 21:53

Zkušenost se Stworou

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Lin 85.?.?.?

Stýkat se s dobytky člověk občas musí. Nevím, jak to "máte" ve světě, ale tady si např. své kolegy v zaměstnání vybírat nemůžeme. Takže ignorace je možná pouze tehdy, když na sobě nejsme pracovně závislí.
A nesmyslné trvání na vykání? Pro mě to smysl má - viz to, co popsal Dub = tykání je pro mě výraz bližšího vztahu (přátelského, kamarádského). Zásadně také nevykám starším, i kdyby mi byli sebevíc sympatičtí a znala jsem je sto let - čekám, až mi to sami nabídnou. Tak jsem byla vychovaná, tak se mi to osvědčilo, takže praktikuju i přes "nové světové trendy".

251453

20.08.2011 22:28

Žijeme v době fragmentarizace

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Nemusíte se bát. Já si totiž osobní rovinu připustila, proto jsem psala, že nechápu účel. [smích]
Ale po vašem vysvětlení už rozumím líp. Prostě jste použil reakci "k osobě", takže jste taky dostal osobní odpověď. A čtení mezi řádky daleko líp vystihuje to, co jsem pracně a traktátově vypisovala. Jo, to je přesně ono... [smích]

251457

23.08.2011 21:30

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

Chci poděkovat

Lin 85.?.?.?

Děkuju za uveřejněný článek. Ony jsou totiž ty zprávy z Libye jak na houpačce. Jeden den slaví vítězství rebelové, druhý den se ozve nějaký "nerebel" a hlásá opak. Média jednou píší tak, druhý den je to úplně jinak. Přebírají všechno z jednoho ofic zdroje a jak jsem tak četla, zpravodajci toho moc nevědí, protože jsou zavření na hotelu a bojí se ven.
V tuhle chvíli je těžké dojít k nějakým závěrům. Snad jediný, ke kterému jsem dospěla, je - ať bitvu vyhraje kdokoliv, válka tím neskočí. Může tam být celá desetiletí - viz Irák, Afghánistán. A zas přibude jedno místo na planetě, kde mají lidi po klidném a relativně bezpečném životě. [pláč]

251689

23.08.2011 21:52

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

A další zpráva :)

Lin 85.?.?.?

Chci reagovat jen na bod, kde se píše o "mrtvolách v ulicích". Jo... někde jsem včera četla (už nevím kde), že při tom "zázračném" útoku rebelů bylo tolik zraněných (a mrtvých taky), že lékaři jsou zoufalí. Nemají místo, navíc jsou nemocnice pod palbou, dost zařízení bylo zničeno a díky "výchovným sankcím" nemají už ani zdravotnický materiál. Prostě - katastrofa... a o tom se vůbec nepíše. Dokonce dochází už i jídlo.
No...tak hlavně,, že si tam spojenci "testují" ta svá pěkná letadýlka bez pilota... a s bombičkou pod bříškem... To se to pak rebelům postupuje, když jim čistí cestu takováhle hračka.
To je stejně na hlavu... Tak rebelové vítězí a sami si "osvobozují" zemi, v LIbyi probíhá "revoluce" (žádná válka) a za nimi stojí ten černý vzadu, dodává hračky a bouchátka - ale - on přeci NIC! On to jen z povzdálí sleduje a je "překvapen", jak se ti kluci rebelský najednou zmohli na "velkolepou akci"... [oči v sloup]
Docela mě pobavilo, že prý se dneska Bílá chaloupka trošku otřásala... a ty otřesy vzbudily slušnou paniku. Jako kdyby se to "někomu" přestalo líbit, co provádějí. [velký smích]

251694

24.08.2011 17:41

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

Blbý dotaz

Lin 85.?.?.?

Prosím vás, co pořád mají s těma "úsvitama" ? Odysseův úsvit, teď zas úsvit Sirény... Co tím myslí? Tak trochu mi to evokuje Zlatý úsvit (ten dostal k moci Hitlera a tak na dlouho nastala "velká tma" ). Prostě - samej úsvit, kde ale slunce nevychází. [zmaten]
Nevidí v tom někdo symboliku? Já nevím, ale praštilo mě to hned do očí, takže ... v tom "něco" bude. [smích]
(a role Sirén je mi známá, mytologie mi cizí není)

251757

25.08.2011 22:05

300 let spiknutí

RE: Fed

Lin 85.?.?.?

No...nevím... Vy máte jistotu, že jste v realitě a znáte všechny souvislosti? [smích] Víte třeba, co symbolizuje pěticípá hvězda a co sedmicípá? Víte např., kdo používá vyobrazení kříže "tlapaté", kdo osmihroté, kdo "čtyřpyramidové"? Co třeba v heraldice znamenají barvy a tvary? To všechno je řeč... které ovšem nerozumí nezasvěcený, takže to považuje za náhodu, hezkou grafiku, fantazii nebo pitomost.
Možná by vás mohlo zaujmout....

251854

25.08.2011 22:22

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

RE: Blbý dotaz

Lin 85.?.?.?

Ano, to může být, že "úsvit" je začátek "jejich" doby. To si o to přímo říká.
Já mám v hlavě ještě jednu "věc"... Válka v Libyii začala jako "operace Odysseův úsvit". No - a Odyseus byl také "myšlenkovým otcem" trojského koně. Sirény zase souvisí s Persefonou, manželkou vládce podsvětí Háda. [oči v sloup]

251860

Já jen... pochopila jsem paní Jarmilu jinak, než vy (první příspěvek v diskusi, snad myslíte ten). Nevidím tam, že by upřednostňovala zvířata před dětmi (lidmi). Jde spíš o to, že dneska se jako rodič těžko vzpíráte systému, který už od novorozeněte do něj cpe kdeco (od medikamentů po "převratné metody" různých oblastí života). Pokud byste se i vzepřel, hrozí vám popotahování, potažmo vám můžou dítě i odebrat. Dál - potýkáte se s celým vzdělávacím systémem, kde dětem jsou vyzvedávané hlavně jejich práva, ale už se nemluví o povinnostech. Dneska vás klidně může vlastní dítě udat i za to, že po něm vyžadujete vynést koš nebo zalít kytky. Zažila jsem případ, kdy třináctiletá slečna poštvala na své (jinak starostlivé a zcela normální) rodiče sociáklu za "omezování svobody" - a nakonec vyšlo najevo, že jí táta zakázal jít na diskošku (od 22hod). Divíte se, že do takového bordelu se nechce mít děti? Však je to dneska pomalu o kriminál. Spousta rodičů rezignovala, protože se bojí. Chápu větu Jarmily spíš jako zoufalý výkřik... Systém vám chce kecat do všeho - a nenabízí nic.
S tím souvisí i vaše "14+". Nechci vám brát iluze, začínají ještě dřív. Jenže... jednak se předčasně vzbuzuje "zájem o pohlaví" právě sexuální výchovou (někde už od školky), jednak je nihilistický celý "svět mladých" a ne paní Jarmila. Jsou systémem vychovávaní k "urvi co můžeš, zabav se jak umíš, za nic neber odpovědnost". Opět ze života - dvacetiletá slečna to vyjádřila pravděpodobně za všechny = "děti ani náhodou, tak možná po pětatřicítce a jen jedno, vím, co to obnáší, já si chci života užít a ne otročit jako máma".
A teď církev. Zastaralá instituce, která nemá mladým co nabídnout. Příkaz "množte se" je prázdný, když chybí alespoň klid ve výchově a zasahování systému (který ani církev nezmění). Ony "konzervativní návraty" jsou také divné. Co vím, ženské chodily na potraty i za starých dob (a mnohé zaplatily cenu nejvyšší). Patnáctileté matky nebyly výjimka (většinou oběti "zbožných ženáčů", u kterých sloužily) a děti byly nucené podílet se na výdělcích rodiny už od brzkého věku. Do školy jen v zimě a jen někdo (jinak pracovaly na polích a v hospodářství). Vysoká dětská úmrtnost, ženské jak stroje na děti. Nezlobte se, ale do takové doby bych se vracet nechtěla.

252244

Ještě jsem si nestačila přečíst, ale pokusím se zareagovat trochu "mimo". Z hlediska duchovní příčiny rakoviny děložního čípku je na vině neuspokojivý partnerský vztah. Žena je opakovaně partnerem zraňovaná v emocionální oblasti a podléhá sebelítosti. Ženy mají pocit, že jsou nemilované, opomíjené, podváděné a zneužívané. Podkopaná sebedůvěra a sebehodnocení. Primární příčina rakoviny (jakékoliv) je psychosomatického původu, v případě děložního čípku jsou to traumata z neuspokojivých partnerských vztahů.

252245

To, co se objeví "po schválení moderátorem", je mé. Zas jsem si nevšimla, že mi vypadlo přihlášení... [oči v sloup]

252246

No tak... [zmaten] Předně se omlouvám, že reaguju až nyní (jiné zájmy) a zadně ani nevím, jak na "tohle" v rámci slušnosti reagovat.
Koukám, že mě asi znáte líp, než já sama - že se odvažujete takových soudů o mé morálce nebo odvaze. Docela si troufáte a jestli jste tu za "zbožného", pak vám oznamuju, že nic "zbožně" morálního na vašem vyjádření nevidím. Jen plivete a plácáte naslepo do vody, abyste dělal/a vlny.
Určitě znáte velice dobře i paní Jarmilu, když píšete, že "odmítá děti". Vy víte, jestli děti má a kolik? Já ne... O sobě vám napíšu, že děti mám a také to, že mám co nabídnout - na rozdíl od církve - protože se okolo dětí "motám" a výsledky svého "působení" už můžu hodnotit. Takže si nechte na koledu ty řeči o mé zbabělosti, neodpovědnosti, brečení, milionu výmluv atd. Také ty o "mizerném životě". Já si přeci na svůj život nikde nepostěžovala a ani nemám na co, protože jsem s ním spokojená. Já hodnotila podmínky společnosti, ve které žijeme a pravděpodobné příčiny dnešního "odporu" k dětem a velkým rodinám.
A "pohádky" o služkách nebo zvrhlém chování "zbožných otců" ? No... pak jsou pohádkáři i pisatelé kronik a matrik nebo si rodiny své příběhy vymyslely. Pokud vím, bylo levobočků jak naseto a vůbec nešlo o nějaké mimořádné "události" (včetně těch potratů nebo také zoufalých sebevražd budoucích svobodných matek). Často byl otcem "bastarda" dokonce pan farář.
Takže pane nebo paní... Příště si, laskavě, odpusťte soudy o "věcech", o kterých víte naprostý prd. Právě jste podal/a další důkaz o nepotřebnosti a zvrácenosti celé "církve svaté", která lidi asi učí chovat se jako vy. Jít přímo proti morálce a přikázání, střílet od boku soudy bez znalostí a kecat do všeho, o čem nemá ani páru a co jí ani nepřísluší. Adíos mučačos - a budu se modlit, aby mi nekřížily cestu takovéhle "typy" jako vy.

252545

05.09.2011 16:45

Váleční psi

Jsou na hlavu...

Lin 85.?.?.?

Celá ta "věc" kolem Paletsiny a Izraele je stejně absurdní, jako kdybychom se my tady u nás mlátili po hlavě s Moraváky, Slezany nebo Slováky o "dědictví" Velké Moravy nebo Svatoplukovy říše. V případě Izraele je to ještě absurdnější, protože tam jde pouze o skupinu lidí, které spojuje stejná víra. A ti osadníci? Fanatici... Možná i záměrně vybíraní, protože z jejich chování dýchá středověk a níže ( "svatá země, bohem nám daná, budeme bojovat do roztrhání těla"...) A Lieberman? Už od pohledu tasemnice... [bliji]Měli by ho postavit do první řady "bojovníků" - když tolik touží po krvi.

252547

06.09.2011 19:54

Romové I. část

RE: Romská otázka?

Lin 85.?.?.?

René, možná v anglo-saských zemích. U nás je podpora vyplácená jednou měsíčně.
Systém poukázek už u nás také mnohé radnice zkoušely - a neúspěšně. Jde o to, že poukázku příjemce prodal někomu jinému - a samozřejmě - za "výhodnou" cenu, třeba za půlku. Tím dostal hotovost. Neuspěl ani systém, kde se člověk s poukázkou musel prokazovat OP. To pak opravdu nakoupil (potraviny, systém nepovoloval alkohol, cigarety, jiný nadstandart) správný člověk, ale nakoupil vlastně "na zakázku" nepoukázkáře, který za nákup zaplatil hotovostí (a třeba polovinu hodnoty nhákupu, někdy i míň). Tak si poukázkař přišel na hotové peníze a na radnici pak chodil "brečet", že dostává málo, že to nestačí.
Neosvědčilo se to ani v malých obcích, kde se všichni znají. Poukázkář sice nakupoval (třeba denně) povolené potraviny, ale vždycky se našel nějaký nepoukázkář, který mu vlastně "pomohl" celý systém zneužívat. Smutné, ale tak to je. Malý český člověk je v mnohém "podnikavější", než samotní Rómové. A těžko dohledávat, kde vlastně "nákup" skončil, když si ho z prodejny odnesla správná osoba a obchodník dodržel všechno, co měl.
Úplně stejně to dopadlo s poukázkami na otop (uhlí, dřevo) nebo s poukázkami třeba na ošacení nebo školní pomůcky. Dokonce i předplacené obědy na školní děti si vyzvedávaly jiné osoby s tím, že "dítě čeká venku a nají se doma" (a ono tam skutečně čekalo, ovšem oběd v kastrůlku putoval jinam). Když se začalo vyžadovat snědení jídla u stolu, dítě, které mělo obcí zaplacenou stravenku (třeba i nepapírovou, ale čipovou), ji klidně prodalo (a čip půjčilo někomu, kdo se chtěl najíst).
To jen na okraj...že mnohé radnice nebo obce se snaží "řešit" na vlastní pěst, protože problém je to skutečně obrovský. Ale nevím o žádné, kde by vymysleli skutečně neprůstřelný systém.

252593

06.09.2011 20:36

Romové I. část

Článek se mi moc líbí

Lin 85.?.?.?

Je vidět, že autor má prostředí celkem zmapované. Souhlasím téměř se vším, s čím nesouhlasím, je na nepodstatnou polemiku.
"Normální" cikáni se za toto oslovení neurazí, protože znají jeho historické kořeny. Takže nevím, z čeho pramení tak vehementní prosazování označení "Rómové". Nevím, jestli to není jen naše specialita... ví někdo, jestli i v jiných národech (krom Slováků) používají jiné označení, než cikán? Nějak se mi zdá, že ani ne... ale fakt nevím, můžu se mýlit.
To, že pocházejí z Indie, je velmi pravděpodobné. Někde jsem četla takovou skazku (netuším, jak moc je pravdivá), že odtud byli vykázaní kdysi dávno (celý kmen nebo rod byl dán do "klatby") právě za mnohá a opakovaná provinění.
Severní Čechy vděčí za své současné problémy mj. Husákovi, který sem začal přesidlovat slovenské cikány a tím "čistil" Slovensko (snižovat jejich koncentraci v určitých oblastech). Další hromadný exodus ze Slovenska nastal brzy po rozdělení, kdy Slovensko vyplácelo menší sociální dávky než Česko. To se k rodinám již na Severu usazeným, stěhovaly mnohapočetné rodiny "příbuzných" a už tu zůstaly. No...a poslední "morovou ranou" je "podnikání" mnoha firem, které tu nakupují nemovitosti a stěhují sem "nežádoucí obyvatele" z lukrativních nemovitostí a lokalit kdesi ve vnitrozemí.
A jak z toho ven? Hodně těžko... Už si zvykli na výhody. Paradoxně ti, kteří se živit chtějí vlastní prací, to mají hodně těžké. Díky špatným zkušenostem se "soukmenovci" je těžko kdo do práce vezme nebo si je sjedná třeba i na brigádu. Jeden čas jsme uvažovali, že by nebyly marné obdoby pracovních knížek, kde by se daly zaznamenat reference o dotyčném. Ale... [oči v sloup]
A na závěr - pro obrázek. Cikánský kluk, nejlepší učeň v ročníku (automechanik), nemohl dlouho sehnat práci. Zažil i ponižující "cikány neberem" už od dveří. Teprve po "intervenci" to s ním riskl jeden značkový servis... a dodnes nelitují. Kluk patří k nejlepším a nejvyhledávanějším mechanikům. Sám se dovzdělával, kupoval a shánel odbornou literaturu (takže odpor ke knihám neměl [smích] ) a dneska za ním jezdí zákazníci i domů.
No... takže je hodně těžké "řešit šmahem"...

252596

06.09.2011 21:03

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

Článek je sice staršího data,...

Lin 85.?.?.?

...ale pořád aktuální. [smích]
Pan Celente je mi blízký svým pojmenováváním věcí pravými jmény. Nebalí nic do růžových papírků a řekne to tak, jak to je. Půvabné je vyjádření "to nejsou muži, to jsou přizdisráči". Jo, přesně tak. V dnešní politice muži neexistují. Jsou to jen nepovedené a již neprodejné prototypy, za které již bylo před mnoha lety zaplaceno šrotovné. A čím dřív je to sešrotuje, tím líp pro "rodinu". Ona "rodina" jim důvěřovala (až slepě), oni ji dovedli až po uši do svých s..ček a teď, když už cítí výkaly i oni, by ještě chtěli, aby je někdo z nich tahal.

252599

06.09.2011 21:12

Váleční psi

RE: Israelsky archeolog doslova sokoval rabbinsky svet-vse jsou jen legendy.

Lin 85.?.?.?

Pane Roberte, děkuju za zajímavé informace.

252601

07.09.2011 19:33

Romové I. část

RE: Romská otázka?

Lin 85.?.?.?

Ano, souhlas. Pravidlo: dostal jsi, jiní s tím vystačí, na víc nemáš nárok. To je ovšem kámen...úrazu. U nás se mu říká "rasismus". Úředníci (i policajti) se tak bojí nařčení z rasismu, že raději "něco" znovu vyplatí. A to je ono bludné kolo, ve kterém se stále motáme, zatímco situace se stále zhoršuje. Dvojí metr, o kterém se moc nemluví.
Teď napíšu něco, co vlastně článek dokazuje. Rómové u nás jsou přesvědčeni, že stát se o ně musí postarat. Pro ně má vždycky někdo povinnost se postarat. Minulý režim je v tom utvrzoval, nynější chce "starej se sám". Není ovšem tak důsledný, aby ta na ně také uplatňoval v praxi, stejně, jako u bílých sociálně slabých. A já se obávám, že oni buď vůbec netuší nebo ani tušit nechtějí, že dneska jsou na tom bílí hůř, než oni. Mají dokonalý přehled o všech možných dávkách, o které je možné požádat (což bílý ani netuší, co všechno je možné dotovat). Z toho pak pramení všechny ty frustrace, vztek a nenávist na obou stranách. Na vině je hlavně celý systém a v něm zapojení úředníci. Peněz je málo, takže bílá, sociálně slabá rodina je odmítaná (dostane jen skutečně to, na co má nárok od státu, ostatní dávky, kde rozhodují radnice na základě "posouzení", jsou jim zamítány). Neřve totiž, nedělá scény, nevyhrožuje na ulici. Což rómská soc.slabá rodina umí, dělá a plně využívá (tady zevšeobecňuju).
Hodně špatně se mi o tom píše, nevím, jak vystihnout celé ty jemné disproporce systému, který je u nás skutečně nespravedlivý, protože nemotivuje pracovité, leč chudé. Spíš je trestá. Všechny tzv. "vládní pokusy" celou věc ještě zhoršují.
Abych byla konkrétní (na případu se snad lépe pochopí, co chci), např. bílá matka-samoživitlka, pracující (ač za směšnou mzdu), je systémem odmítnuta i v případě jednorázové žádosti o příspěvek. Prostě dětem někdo ve školce ukradl zimní boty a ona nemá na nové (a pojištěná, samozřejmě, není). Odůvodnění = radnice nemá peníze a ona přeci pracuje. Oproti tomu rodina notorických alkáčů (bílých), rodiče nepracují, děti chodí hladové a špinavé - té radnice zaplatí dětem pomůcky do školy včetně bačkor (protože rodiče vůbec nezajímá, že něco takového by měli dětem pořídit). Navíc zdarma i obědy v jídelně (jasně, chudáci děti, pro ně možná jediná příležitost se najíst).
To je prostě to ono, co pak vzbuzuje hořké a bouřlivé vášně. Nejen v případě nepracujících Rómů, ale nepřizpůsobivých vůbec. Můj dojem je, že systém jim vždy vyhoví, protože s nimi "není pořízení", takže jednodušší je - neřešit.
A k těm dozorům učitelů až jindy, už tak jsem se rozepsala. [smích] U nás totiž učitelé nemají povinnost dozoru ve stravovacím zařízení.

252657

08.09.2011 19:47

Za koho kope Ondřej Neff?

Hehe...

Lin 85.?.?.?

... já se tu fakt směju. [velký smích]
Čekal snad někdo od pana Neffa jinou reakci? Však tenhle český brouk Pytlík byl vždy průhledný asi jako Doležal z Reflexu. Spíš by mi upadla brada až na zem, kdyby zareagoval jinak. Povídají si s ním o nešvarech internetu - a on se zrovinka otře (jen tak mimochodem, vybere "jen" příklad) o Zvědavce. A tryská to z něj jak z prasklýho sudu. Jako kdyby na netu existoval jen Zvědavec, Pes a Lidovky...[velký smích] A čemu se nejvíc směju? No přeci... když tak zasvěceně a odborně hodnotí tyhle stránky, není jiná možnost, než že je častým návštěvníkem a čtenářem (ale asi vám, Vladimíre, na web nepřispívá [oči v sloup] ).

252781

08.09.2011 20:05

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Lin 85.?.?.?

Jo, paní Střelče. [smích] Taky mám v oblibě "autsajdry" a dost často si tam chodím číst (a to díky vám, protože jste sem onehdá dala odkaz s článkem, já ty stránky neznala).
Jen ten stav čekého národa mi příjde tisíckrát horší, než po BH. Tenkrát se lidé ohnuli ze strachu, ale své kořeny moc dobře znali, drželi se jich a schraňovali je v posvátné úctě k dědictví od předků. Dneska zná své kořeny jen málokdo, ještě míň jich je má v úctě a předává je coby posvátné dědictví. Podle mého jsme v situaci, v jaké jsme nikdy nebyli - nebo až tam naše rodová paměť nesahá.
Nevím, kde má národ své dno. Ale asi je "nádoba" hodně hluboká, protože zatím se ode dna neodrážíme (ač nám to mnoho esoterických webů tvrdí). Mně zatím příjde, že teprve nyní si národ uvědomuje, že padá. Teď mluvím o kolektivním duchu, ne o jednotlivcích.

252783

08.09.2011 20:37

Tyrani na troskách

Aha... ono bude desetileté výročí

Lin 85.?.?.?

Přihodím vlastní úvahu, osobně zabarvenou.
Ten den před deseti lety si moc dobře pamatuju. Úplně náhodou jsem byla návštěvou u kohosi, kdo užívat telku jako kulisu. Jen tak zběžně jsem koukla, co to zas běží za kravinu... a ejhle, jakýsi katastrofický film... Teprve za delší chvíli mi došlo, že to není film. [oči v sloup] První myšlenka - to snad nemůže být pravda, to se mýlí, tohle není skutečné! Druhá myšlenka - jsme...kdesi. Končí svět, ve kterém jsem vyrůstala (což se později potvrdilo).
Zpráv bylo mnoho, ale... Aniž bych vůbec měla povědomost o nějakém "konspiračním myšlení", podvědomě jsem zprávy odmítala jako "divné". Trochu mi to pak připomněl letošek s Norskem. "Něco" se děje, umírají lidé - a ten, kdo je založen k ochraně, nikde. Na tom americkém nebi ani stopa po vojenských letounech, jen fascinující záběry novinářů ze všech možných úhlů. Dobře, tak první letadlo je překvapilo, takže teď se vyrojí ochránci a... Jenže ne, ono tam zcela volně přiletí za chvíli i letadlo druhé.
Bush se nedávno ve svých pamětech svěřil, že v té škole, kde ho zpráva zastihla, ztuhl právě proto, aby "neuvedl v paniku školní děti". Nevím... může to být pravda a nemusí. Je sice citový mrzák, ale aby zůstal s kamennou tváří? I to je možné...
Každopádně ale "styl" padajících Dvojčat byl záhadou už tenkrát a na první pohled. Můj blízký, stavař, žádné znalecké eso, prohlásil po prvním zkouknutí záběrů - to není možný, takhle budovy po nárazu čehokoliv nepadají. Takhle probíhá řízená demolice.

252787

08.09.2011 20:56

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Lin 85.?.?.?

Nevidím to jako ztacené. Bez naděje by se mi asi těžko žilo. [smích] Naději vidím v podobném, jako vy. A není zas tak moc malá. [smích] Když se rozhlédnete po dnešní situaci, tak oni se nám všichni ti "elitní" vybarvují sami. Opilci, burani, slizouři, tupci, kteří duní až odtama, co sedí. Obyčejný člověk najednou zjišťuje, že s takovým týpkem by si ani v hospodě čtvrté cenové k jednomu stolu nesedl. Čím víc tlačí na nás, tím jsou ve větším tlaku i oni (spojené nádoby) - a zapomínají na své mimikry. Podle mého dobře vědí, že jsou...kdesi..., takže vrozená parazitická hrabivost zůstává jedinou a sebezáchovnou vlastností. Když umírá hostitel, snaží se nasát do sebe co nejvíc, v naivní víře, že snad nějaký čas přežijí, než si najdou hostitele jiného. Jenže... nějak zapomínají, že právě umírající hostitel se může ještě v posledním tažení vzchopit a toho přepitýho klišťona prostě vytrhnout a rozmáčknout. A bude mu jedno, jestli to bude to poslední, co před svou smrtí udělá.

252791

10.09.2011 10:04

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Lin 85.?.?.?

Také moc zdravím... a sděluju, že se tam "nezviditelňuju". Stačí mi, že čtu. Moc vás zdravím... [smích]

252926

10.09.2011 10:48

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Napsal jste hezký příspěvek. V oné bezradnosti asi nejste sám, pociťuje ji určitě hodně lidí.
Já nejsem zrovna moc vhodná osoba k předávání nějakých "rad", co dělat. Mám svou vlastní metodu, která ovšem není žádným univerzálním postupem - a navíc ji neumím vysvětlit tak, aby byla pochopitelná pro ostatní. Je mi jasné, že jedinec nemůže sám zdolat systém nebo "spasit svět". Ale od myšlení a jednání jedince se všechno odvíjí. [smích] Jedno bez druhého podle mého ke změně nevede. Ani ty politické spolky, různá sdružení nebo občanské aktivity. Možná sám sledujete, že takový bohulibý spolek se po (čím dál kratším) čase začne projevovat zcela jinak, než hlásal. Uvnitř začnou mocenské bojůvky a prosazování toho "správného názoru", spolek se buď rozštěpí na různá křídla - nebo se rozpadne. Podle mého je nejdřív potřeba pochopení, o co vlastně v této "hře" jde a jaké jsou praktiky systému. Tam je potřeba začít (u sebe), aby jedinec nebyl ovlivnitelný a nenechal se zlákat různými, i libě znějícími Sirénami. Prostě = aby od svého cíle neodstoupil a "neprodal" ho (byť nevědomky) za třicet stříbrných.
Podle mého je základním pochopením přijetí faktu, že svět je jeden celek, tvořený miliardami jedinců. Všechno se vzájemně ovlivňuje. Stejně, jako je lidské tělo tvořeno miliardami buněk, kde každá má svou nezastupitelnou roli, ovšem je součástí těla (celku). Každá buňka těla si sice žije svým vlastním životem, ale musí fungovat ve prospěch celku, jinak... Pokud si nějaká buňka usmyslí, že si bude rvát jen sama pro sebe a na celek se vykašle - nebo že si "ovlivní" ostatní buňky tak, aby "pracovaly" pro ni a ne pro tělo, máme tu zárodek rakovinového nádoru. Co to s celkem (tělem) udělá, asi víte.
Svět by se dal přirovnat k lidskému tělu s velmi, velmi oslabenou imunitou, zamořením všemi možnými toxickými jedy a mnoha rakovinovými nádory. Takže z mého hlediska je důležité posílit každičkou nezmutovanou buňku, zbavit ji mnohaletých nánosů jedu a zmobilizovat její obranné funkce (aby byla schopná si "čistý stav" udržet). Teprve pak bude možný nějaký účinný boj o záchranu celého těla - až buňka pochopí, že JE součástí těla a přežije jen tehdy, pokud žije celek.
Razantní operace, kde by se daly "chirurgicky" vyříznout všechny "tělní" nádory, by podle mého vedla jen ke smrti nebo recidivě, protože "tělo" je velmi oslabené. Proto si myslím, že je nutná nejprve "vnitřní očista" a detoxikace.
Tak...rozepsala jsem se o svém "vidění problému", snažila jsem se... [smích]

252931

10.09.2011 11:18

Romové II. část

RE: JEDINÉ ŘEŠENÍ = jejich vlastní stát {dokončení}

Lin 85.?.?.?

Pane tmo, vaše komentáře čtu, i když jsem říkala, že se vám budu vyhýbat (=nekomentovat). Tady ale zareaguju, protože (jestli dobře chápu), vám dávám za pravdu.
Podle mého je také úplně zbytečné "tvořit" všechny ty "antirasistické spolky a podpory", protože u nás o žádný rasismus vůbec nejde. Problém se naopak jmenuje PROTĚŽOVÁNÍ menšiny. A tu "oni" nijak zvlášť neovlivňují, děláme to my jako většina. Včetně toho, že od nich nakupujeme kradené věci (viz ty sběrny, "lístkové" nákupy nebo obědy). Systém skutečně chrání je a dává jim takové výhody, o kterých se většině ani nezdá. Vlastně nás nutí hýčkat si tasemnice. Tady myslím všechny nepřizpůsobivé, "parazitální".
Řešení je podle mého velice jednoduché = zacházet s nimi jako s většinou. Prostě - stejný metr. Všichni jsme občany téže země, takže pro všechny má platit stejné uplatňování práv i povinností.
Zatím to, co se děje např. ve "Vanďáku", vůbec k nějakému uklidnění nebo řešení nepovede. Protestující občané jsou zatlačováni policií a nepřizpůsobiví se jim beztrestně vysmívají a ukazují na ně holé zadky (za asistence policie). No... to vjíždí vztek i do mě a nejraději bych to řešila pěkně po česku = fackou jak barák... [oči v sloup]
Všechny ty "antirasistické orgaizace", které se nyní aktivovaly a začínají se v problému "angažovat", situaci ještě zhoršují. "Oni" se nyní cítí ještě silnější a začínají si troufat čím dál víc. V našem městě tento týden táhla za bílého dne skupinka, která vykřikovala "všechny vás tu zmasakrujeme, všechno to tu zapálíme" - a zcela beztrestně. "Orgány" v pozici mrtvého brouka... [oči v sloup]

252933

10.09.2011 11:35

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Kdo rozhoduje v těle o tom, že buňka je nezmutovaná? Celek sám, protože ten jediný pozná, jestli mu buňka škodí nebo ne. A ten "celek" je buňkám nadřízený bez toho, aby ho někdo volil nebo určoval. Ona selekce probíhá v reálném životě stále - na více úrovních - a bez toho, aby kdo mohl ze své pozice nějak zasahovat nebo to "řídit" .
Každičká buňka v sobě nese informaci o celku = kdo je, co je a co jí přísluší. Do té doby, než to změní nějaký patogen. Proto jsem psala, že je nutná nejprve očista, aby si každá buňka znovu "dosáhla" na svou původní genetickou informaci. Analogie těla a lidstva je správná a také dost pochopitelná.
Nevím... mně se jeví, že jste napsal v podstatě to samé, co já... Asi nepíšu dostatečně srozumitelně.

252935

10.09.2011 21:39

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

Lin 85.?.?.?

Děkuju za pochopení. [smích] "Level úspěchu" také pokládám za celkem sporný, protože úspěch je pro každého něco jiného. Také to, co já můžu ze svého hlediska pokládat za úspěch, může být z hlediska celku můj propadák (a tohle žádný jedinec neumí sám poznat, protože toho není schopný).
Teď i pro předřečníky:
Ono "žít poctivě" anebo "osobní rozvoj" se váže na uvědomění si "svého místa" (jestli jsem buňka jaterní, žaludeční, kostní, svalová...). Jako žaludeční buňka, určená k produkci trávicí kyseliny, napáchám třeba v krevním řečišti pěknou neplechu. I jako parazit - třeba bakterie - můžu být ve střevě prospěšná, ale v plicích nežádoucí element. Nejsem "zcela oddána" (jak píše p.Vojta) ani jako součást organismu, jinak by neexistovala např. rakovina. Buňky mají svůj vlastní život, svůj "příběh", ale pokud jsou zdravé, jejich činnost je ve prospěch celku (orgánu, jehož jsou součástí a tím celého těla). A to jejich "poslouchání a řízení z centra" je právě v onom smyslu = dělat to, aby celek fungoval. A buňka v sobě opravdu nese informaci o celém organismu (pro p.tmo - viz DNA, viz důkaz v klonování). Navíc - napsala jsem to jako přirovnání - ne jako nějakou vědeckou stať a teorii. Prostě se mi takhle dobře chápe, co se myslí "prací pro celek, vědomím celku".
Jinak - pro p. Vojtu: všechno není řízené z mozku, to je přežitá a stará teorie. Dneska už se ví, že tělo zaznamená např. žízeň (a dělá opatření) ještě dřív, než si to uvědomí mozek. A ani organismy spolu nesoutěží - to je jen lidské "hledisko", náš úhel pohledu. Ony naopak spolu velice dobře kooperují a vytvářejí něco, čemu se (snad) říká ekosystém. Každý organismus, který se sem narodí (včetně člověka), má k dispozici úplně všechno, co k životu potřebuje. I ty zdroje. Má i své přirozené predátory, aby nedocházelo k nerovnováze. Jen člověk ale tyhle zdroje nesmyslně hromadí, ničí, zpeněžuje a přivlastňuje si je jako jedinec (na úkor celku). Jen člověk bere víc, než skutečně potřebuje. Přivlastňuje si a zpeněžuje i vodu, půdu, vzduch = co nestvořil, na čem nemá zásluhu, co mu nepatří, na co nemá žádné vlastnické právo. Je jen uživatel, nikoliv vlastník.

253005

10.09.2011 21:56

Romové II. část

RE: JEDINÉ ŘEŠENÍ = jejich vlastní stát {dokončení}

Lin 85.?.?.?

No.. pane tmo... V tom svém příspěvku jste si vlastně sám specifikoval mé "blíže nespecifikované" výhrady, které vůči vám mám. [smích] Vy si vůbec asi rád děláte všechno sám - určíte za mě i to, co si myslím, co cítím a proč co dělám. Takže? V diskusi s vámi jsem zcela zbytečná. [smích]

253007

11.09.2011 12:32

9/11 po deseti letech – stále čekám

Určitě se dočkáte, Vladimíre

Lin 85.?.?.?

Pravda má jednu takovou "nepříjemnou" vlastnost - a to - že se sama od sebe dere na povrch. A to i přesto, že ji zaasfaltujete nebo přikryjete betonovým sarkofágem.
Aktéři (kdoví, kolik jich dneska ještě žije) myslí ve stylu "co bych mluvil, když dostávám dobrý peníze za mlčení". Také je dost pravděpodobné, že žijí v iluzi "posloužil jsem dobré věci" (= jsem členem společenství, budujícího lepší svět). Proč tedy cosi říkat, zveřejňovat, když svět ještě není v kýženém "stavu", že tento čin bude pokládaný za hrdinský (s nutnými obětmi)?
Ta poslední možnost je nejpravděpodobnější. Všichni ti, kteří jsou zodpovědní, kteří vykonávají "vůli", jsou přesvědčení, že dělají "dobrou věc" - nejlépe "boží vůli". Svědčí o tom i různé žehnání vojákům, znamení na zbraních atd. Proto mlčí i svědomí (je-li nějaké). Příklady všech možných ohavných činů "z boží vůle" máme v historii celkem dost. Další indícií, proč si tohle myslím, je fakt, že dneska už se na nic neptají a "jedou" podle plánu. A určitě vnímají všechny kritické hlasy jako "házení klacků pod nohy" a "sabotáž plánů od druhé, nevědomé strany".

253048

15.09.2011 22:27

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

Lin 85.?.?.?

No... mě by celkem zajímalo, kde jste vzal ta procenta. Mám jiné informace, které potvrzuje mj. tento web . Tam se naopak říká, že oněch 70% vůbec nenastoupilo (např. do 5.divize).
A pokud se nepletu, sudetští Němci (už ten výraz je umělý) byli občany Československa, takže se na ně vztahovala "mobilizační povinnost" stejně, jako na ostatní "nesudeťácké" muže určitého věku.
Ohledně vašeho sdělení, že si nepřáli být připojení k Říši, bych také měla výhrady. Dosud existující historické záznamy z (i obecních) kronik mluví úplně jinak.

253452

15.09.2011 22:57

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

No... když se to vezme kolem a kolem, on i ten váš Jánošík byl vlastně terorista... [cool]
Pro dosud pohanské Slovany byl teroristou i Svatopluk, pro Maďary jste byli teroristy všichni "tam nahoře" - od Tater k Dunaji - a pro některé jste ještě možná i dnes. Tak co s tím? Nezdá se vám to divný? Že onen "terorista" závisí na "místě", kde stojíte? [smích]
Nám dneska předhazují teroristu Husa, teroristu Žižku, teroristu Masaryka... a jiné, výčet by byl za určitých okolností asi dlouhý.
K článku, co jste sem postoval: proboha, co to čtete? Už jen styl, jakým je to psané, nemá se snahou (alespoň) o objektivní historické posouzení vůbec nic společného.

253460

16.09.2011 18:16

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Jakou oblast dějin jste měl/a na mysli? A jaký výklad? [smích] Výkladů je povíc a záleží vždy na tom, na čí straně "vykladatel" stojí - nebo jestli se snaží o v rámci možností co nejvíce objektivní pohled.
To jsem se vám právě snažila říct - a vy jste zareagoval/a poněkud hystericky, z mého pohledu "jak malej Jarda".
V dějinném výkladu platí v naší civilizaci stoprocentně pořekadlo, že "dějiny píší vítězové". Teroristu vám můžu udělat z kohokoliv, kdo se zapojil do nějakých "akcí" a nestál stranou. U těch, kteří se nikdy nezapojovali a jen čekali, jak to dopadne - tam to jde tíž, ale zas můžu říct, že to byli kolaboranti, zrádci, hráli dvojí hru atd. Když na to příjde, můžu udělat teroristu z kohokoliv "činného", koho dějiny zaznamenaly a kterého dneska uctíváme jako "kladného hrdinu". Udělat z hrdiny záporáka (a naopak) není pro pro historii žádný problém. Je totiž úplatná a prodejná. A mrtví mají jednu drobnou nevýhodu = nemůžou se bránit pomluvám a vysvětlit své pohnutky, popř. situaci, ve které se tenkrát ocitli.
No.. a vámi předložené "argumenty" jsem už okomentovala. Z mého hlediska stejně hloupé a zaujaté, jako byla před x-lety propaganda komunistů. Čtete vlastně to samé, jen psané druhou, stejně nenávistně zaujatou, stranou.
Takže závěrem vám nápodobně doporučím, abyste prostudoval/a z nezaujatých zdrojů, proč proběhlo ono SNP a čemu mělo sloužit.

253500

17.09.2011 11:43

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

No jo, no... když vy říkáte mnoho pravdy, ovšem otočené k určitému záměru. Nehodnotíte v kontextu se všemi událostmi, vytrháváte jen jednotlivosti. A hlavně to "kdyby kdyby". Po bitvě je každý generálem. [smích] Hodnotíte svým pohledem SNP stejně, jako u nás hodnotí akci Gabčíka + Kubiše. Kdyby "to" nebylo, nebyly by Lidice, nebyly by hromadné pankrácké popravy, nebylo by hromadných odsunů do lágrů atd.
Slovenský štát byl klerofašistickým a je jedno, jestli do té doby nějaké takové uskupení již existovalo či ne. Byla to prostě německá kolonie, kde vládla ŘKC. Jenže na Slovensku nemáte JEN ovečky ŘKC, žilo tam i mnoho evangelíků (nejen), kterým v té době zrovna moc do skoku nebylo. A stejně, jako v protektorátu B+M, se obyvatelstvo rozdělilo tehdy do několika skupin. Jedni vítali a spolupracovali, jedni naopak byli ostře proti a "něco" dělali, další zas volili variantu "mrtvého brouka" a snažili se nějak přežít.
Plán na ozbrojené povstání existoval (tuším) od r.1942 a měl nejméně dvě varianty. Není pravda, že v plánu nebyl vstup RA na Slovensko přes Karpaty (Duklu). Naopak - byl to jeden z geniálních vojenských plánů, předpokládal ovšem součinnost všech zúčastněných, včetně slovenské armády (a toho vašeho Čatloše a Malára, kteří o plánu věděli od jeho samého počátku, byli jeho součástí). Dvě, nejlépe vyzbrojené divize, složené ze zkušených frontových vojáků a podílejících se na obranné karpatské linii, měly v rozhodný okamžik vytvořit "mezeru" a umožnit tak vstup RA za linii. Nestalo se tak. Ti, které vy z vašeho pohledu pokládáte za hrdiny, se v rozhodném okamžiku a zcela nečekaně rozhodli jinak.
V původním plánu bylo ozbrojené občanské povstání nejen na Slovensku, ale také v B+M a Polsku. Po průlomu na Dukle by to umožnilo RA raketový posun fronty o několik stovek kilometrů na západ. Kdybych uvažovla ve vašich "mezích", mohla bych dneska říct, že díky slovenské zradě umírali lidé v B+M nesmyslně ještě dalšího třičtvrtě roku, nebyla by vybombardována mnohá města, zničená infrastruktura a v Praze by nebyli mrtví v ostrých bojích ještě 9.května, kdy se již ve světě slavilo osvobození. A hlavně - na Dukle by nepadlo cca 60 tis. Rusů, 11 tis. Němců a 2,5 tis. Čechů (M, S) a Slováků. A máte pravdu, že při začátku SNP již nebyl pro RA žádný závažný důvod "jít přes Duklu", protože se jim zcela nečekaně, po úspěšném povstání v Rumunsku, otevřela jednoduchá "balkánská cesta" - tj. ta, o které píšete. Ovšem... ustupující německá vojska se nám začala pěkně "zakopávat" na Slovensku, navíc slovenská vláda vyzvala k "nekladení odporu a spolupráci", takže byla splněna podmínka jedné z verzí plánu ozbrojeného povstání a ten plán nebyl jen výplodem Benešovy exilové vlády nebo SSSR. Svou roli sehráli zejména tzv. "západní spojenci". Prostě politika...

253535

17.09.2011 12:22

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Kysučane. [smích]
Obávám se, že poslední a jedinou autoritou zhodnocení nezaujatosti zdrojů jsme si každý sám. Obávám se, že něco jako univerzální objektivita ani existovat nemůže, protože pravdu vnímáme každý individuelně. Existuje jen snaha o objektivitu, "zaujmout postoj" musí každý sám. Já sama hledám v dochovaných zdrojích z doby co nejblíže k válce, protože tam se ještě překrucovalo velmi nesnadno, když události byly ještě v živé paměti lidí a přímí účastníci žili. Samozřejmě - občasný ideologická balast je potřeba očistit, umět si vybrat jádro.
Navíc - já měla štěstí že nás na střední vyučoval dějinám "uklizený" profesor, ale ne "protipól" režimu. Prostě se jen nebál říct všechno, co věděl, ač to nebylo režimu "poplatné". Učil nás i tomu "hledání zdrojů", které se mi dodnes osvědčuje.
A můj pohled na SNP? Rozhodně nic, za co by se měli Slováci stydět. Účel jsem popsala v příspěvku výše - pro jiný nick. Politická hra, kterou třeba my dneska sledujeme z povzdálí v jiných státech - ovšem tenkrát jsme byli přímo "ve středu". To, co píšete, je velice dobré pro pochopení slova "nepřítel". Kdosi vám řekne "to je nepřítel", jenže vy vidíte úplně stejného člověka, jako jste vy... jen s jiným "velením". Za normálních okolností byste spolu šli do hospůdky "na pohárik", ale...
V každé válce se nejvíce "realizují" fanatici, kterým jde pouze o uspokojení své úchylky zabíjet, mučit, mít někoho ve své moci. A pak jsou "ti druzí", kteří poslouchají rozkazy a denně řeší dilema svědomí.
A co se týče RA a jejího "správania"... Vemte do úvahy, že v SSSR si téměř celé důstojnické velení vymlátili, takže očekávat nějakou vzdělanost nebo uhlazené chování kadetky od všech velitelů RA by bylo pošetilé. Stejné to bylo i s vojáky. "Učili" se přímo v bojích, sebraní v každé vsi, žádné "přípravky". Jejich vzhled a "nelidskost"? Která z armád 2.SvV měla "tohle" za sebou? Ono stačí, jak se chovali po pár letech "nasazení" Japonci, zapomenutí kdesi na ostrovech a netušící, že válka už dávno skončila. Už Jan Lucemburský říkal, že vojenská tažení dělají z mužů zvířata. Tohle nesoudím, protože nevím, co by z mé civilizační kultivovanosti udělalo pár roků života v nelidských podmínkách a v neustálém presu boje o život.

253538

17.09.2011 12:43

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Co takhle držet se chvíli faktů?

Lin 85.?.?.?

Mluvit? Není co... ten "dokument" jsem ani nedokoukala do konce. Manipulace od samého počátku, Hitler vykreslený jako mírotvůrce, Němci jako ubohý, utiskovaný a zneuznaný národ, Československo, Polsko a SSSR jako příčina celé 2.SvV. Takhle "jednoduché" to tedy nebylo... přání otcem myšlenky. A mělo vás trknout už jen to, že údajně "krvelační, ke zničení Německa se chystající" Poláci byli Německem rozdrceni během pár dní. A další lež jako věž - že Stalin počítal s tím, že se Evropa popere mezi sebou a sama vykrvácí. Hm... to už opravdu za komentář nestojí.

253541

17.09.2011 12:55

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: x

Lin 85.?.?.?

René, existuje celkem zajímavá reportáž, dokreslující situaci "utečenců", bojujících na západní frontě.
Je to audio, nutné stáhnout z "ulozto" .
Nic nebylo tak jednoznačné... a "utečenci" to vůbec neměli jednoduché. Navíc - bránili pozice i tehdy, když už ostatní byli na útěku.

253542

17.09.2011 19:38

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Ani nevíte, jak ráda zdravím já vás. V takovýchto debatách začínám propadat zoufalství nad zarytou "jiností" (raději volím tohle neutrální slovo) některých přispěvatelů. Je mi celkem úzko, když čtu... že si vůbec neuvědomují zásadní "smysl" 2.SvV - a to první pokus iluminátů o nastolení NWO. Nevím, co si myslet, když čtu, jak se tehdy "měli za Hitlera dobře", jak ti Němci byli kultivovaní oproti "barbarským" Rusům.
Přitom Hitler byl iluminátským výtvorem, proto ty různé paradoxy a "dějinné nesrovnalosti" třeba ve financování nebo přízní a obratem nepřízní.
Hitler byl "vystopován" teosofickou společností (tuším kolem madame Blavatské) a následně "včleněn" do okultní společnosti Vril. Pečlivě prověřen, vycvičen a připraven, i během jeho uvěznění na začátku kariéry za ním docházel "učitel". Již v r.1935 "vizionářsky" mluvil ke svému úzkému kroužku nejbližších spolupracovníků:

"Musel jsem použít národní myšlenky a to z důvodu oportunity, ale věděl jsem už, že může mít jen zatímní hodnotu. Příjde den, kdy nezbude mnoho, ani u nás v Německu, toho, čemu se říká nacionalismus. Na světě zavládne všesvětové bratrství pánů a vládců. Politika je jen vnějším projevem, praktickou a okamžitou aplikací náboženské vize pomocí bojových hesel, doktrín, společenských faktů a válek. Lidstvo má před sebou úděl, který nemůže pochopit, to je vyhrazeno jen několika zasvěcencům. Nová společnost veliké Říše bude mít svou kastů pánů, hierarchicky utříděných. Pak už jen obrovská masa anonymů, kolektiv sloužících a navěky podřízených. A ještě pod nimi třída moderních otroků, ovládnutých cizinců. Vůbec nám nejde o potlačení nerovností mezi lidmi, ale naopak o její znásobení, aby se z ní stal zákon, chráněný nepřekročitelnými hradnami. A o těchto plánech nesmějí nic vědět prostí bojující."

"Beka" jsem četla, moc zajímavý a lecos vysvětlující počin. Panu Kysučanovi jsem některá vyjádření raději nekomentovala - viz představu o "vlastním slovenském státu".
Mějte se moc hezky, pane Quido... a děkuju za "stejnou vlnu".

253555

17.09.2011 20:12

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Hm... chce se mi napsat, abyste se nejprve snažil/a chápat napsané.
Ten příklad demagogie jsem dala jako ukázku demagogie pisatele, na kterého reaguju. Nevyjadřuju tedy, co si o G+K myslím já. Takže si dejte pohov, pěšáku.
A není tam smajlík smíchu, ale úsměvu.

253558

17.09.2011 21:02

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

No jo, užiteční idioti... Však ono to iluminátům ani nedá moc práci si vybudovat "také to oné", když mají nevyčerpatelné zdroje přisluhovačů, kteří ani netuší, že jimi jsou. Stačí zabrnkat na osvědčenou strunu - a pak jen sledovat cvrkot.
Dodnes většina lidí žije v představě, že na západní frontu utíkali jen naši demokraté a na východní jen komunisté. Ale jim bylo úplně jedno, na jaké straně fronty bojují, protože cíl byl jasný = osvobodit svou vlast. Dodnes se věří, že "v potížích" se po válce ocitli jen ti "zápaďáci" a těžko vysvětlovat, že represe zasáhly i ty "východňary". Posuzují se a hodnotí válečné činy předků, přitom se šmahem odsoudí i to, na co by měli být hrdí. Poplatně politické moci. Vymění se sochy, busty a pamětní desky - a je to. Ze zločinců jsou hrdinové, z hrdinů vrazi a teroristi. "Národ došel zadostiučinění".
Když se přenesu do dneška, vidím to shnilé ovoce. Často se ozývají hlasy, kolik si toho ještě necháme líbit, když vidíme, kam se to řítíme. Proč tedy nikdo nic nedělá a jen čeká a "kecá". No... po takových zkušenostech s "hodnocením aktivních činů" a mnohaleté "masáži" se divit ani není čemu. Ale zaplatíme za to - to je bez diskuse. Scénář? U nás se po tom všem bordelu veškerá moc dostane do ruky jediného člověka (nejprve strany, pak "vůdce"). Lidé tomu budou tleskat v naivní víře, že konečně bude pořádek. A moc se spletou. U Slováků očekávám potupné odevzdávání území "menšině", stejně, jako my odevzdávali Sudety. No...a po tom všem z nich moc nezbude...
Děkuju, Quido... a mějte se. [smích]

253563

18.09.2011 10:18

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Ale Kysučane... nějak se nedaří naladit se na stejnou vlnu. [oči v sloup] Já nejsem na nikoho nahněvaná. Už jsem psala Quidovi, že mě spíš jímá hrůza... a taky zoufalý smutek. Není ale namířený na nikoho z diskutujících. To je o jistotě, že pokud je tolik lidí, ignorujících dějiny svého národa (v návaznosti na světové), pak opravdu nastane ta jediná a možná cesta = další a o hodně krvavější válka. Zoufalství je o tom, že dneska vidím mnohem víc zmanipulovaných užitečných idiotů, než bylo v těch třicátých letech min.století. A co hůř - dneska jim je pojem "vlast" úplně šumák, pojem "národ" nám zdiskreditovali, takže se ho lidé pomalu bojí použít. Jsou naštvaní na své neschopné vlády a přivítají úplně každého, kdo jim nabídne "řešení". Bude to tedy daleko jednodušší, než to měl Hitler tenkrát. Navíc - ti nejmladší, "porevoluční děti", mají v hlavě takový guláš, že orientace "kdo je kdo" je pro ně nemožný úkol.
Jestli chápete mou snahu diskutovat a "narovnat" zde uváděné manipulace jako "oboření se na diskutující", pak opravdu nevím, jak bych tedy měla psát.
A odpověděla jsem vám... tak, abyste se právě necítil ublížený - a stal se opak. Někdy je lepší nechat člověka, aby si na "cosi" přišel sám, nevyvracet mu to. To je právě o vaší představě "samostatného slovenského štátu". On totiž nebyl vůbec samostatný - i když nebyl řízen z Prahy. Jen jste vyměnili Prahu za Berlín, no... a na české straně jste měli hranice. Byli jste věrnými poskoky Německa a na vlastní státnická rozhodnutí jste nikdy nedosáhli. Všechno pod německým dozorem (včetně vojska a za účasti cizího vojska) a jestli je tohle vaše představa o samostatnosti, pak s tím nic neudělám.
A jen poznámka k oné "ruce z Prahy". Kysučane, vytvoření společného státu Čechů a Slováků bylo hlavně kvůli Slovákům. V té době byli pokládáni světem za nevýznamné etnikum odrodilých a na maďarské území zatoulaných Čechů (nebo Moravanů). Štefánik velice orodoval u Masaryka, aby ho dostal do "správných vlivných kruhů", což on udělal. Štefánik okouzlil nejdříve dámy vysoké společnosti (byl to velice hezký, milý, galantní a inteligentní muž) a díky jejich přízni byla pak možná "diplomatická mise" u vlivných manželů. Jinak by ho mezi sebe ani nevpustili. Slováci si umějí vládnout sami, jenže v té době by sami žádného svého státu nedocílili (a dopadli by třeba jako Lužičtí Srbové v Německu). Štefánikovi to bylo jasné - tak proč ne vám. Nemyslete si, že Češi (M, S) brali připojení Slovenska za nějakou "výhru". Spíš naopak. O to je dneska děsivější číst tu občas probleskující slovenskou nenávist a hloupé výčitky.
A pamatujte si, že se na vás nehněvám, protože není důvod. Mějte se hezky... víc zatím nenapíšu, protože konkrétně k SNP by to bylo zas na traktát.[smích]

253598

18.09.2011 10:24

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

I já vám velice děkuji... za všechny příspěvky, které jste tu napsal. Snad to pomůže a alespoň někomu se rozsvítí. Zdravím...[smích]

253599

18.09.2011 10:35

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Jene - dodávám podobné, co Quido. Větší vliv a moc "oslovit masy" mají jiní. A výsledek je vidět = užitečných idiotů přibývá. A je to čím dál víc patrnější a děsivější. Z mé strany už ani nejde o nějakou "osvětu", spíš jsou to zoufalé pokusy, že se snad aspoň jeden jediný člověk podívá také na jiné zdroje, než z kterých čerpá.

253600

18.09.2011 12:31

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Nemyslela jsem odpovědí ani jedno, ani druhé. Spíš to měl být sarkasmus, protože jste mi vyčítal něco, co jsem nenapsala. Omlouvám se.

253605

19.09.2011 19:15

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Eh... omluvám se... Zaměnila jsem Štefánikovo "pražské období" za "francouzské". Ano, máte pravdu. Ve Francii to byl on, kdo "uvedl do společnosti" Masaryka. Ten klam nebyl úmyslný, jen má hloupost.
[oči v sloup]
Pánové Masaryk, Štefánik a Beneš se totiž poprvé sešli ne ve Francii, ale v Praze (asi 1900), za dob Štefánikových studií.
Společné myšlenky na sjednocení Slováků a Čechů (M, S) také nepocházejí až z dob francouzského znovushledání. Jsou už právě z onoho "pražského" období.
No... stydím se, jak jsem to pomotala. Dezinformovala jsem, ne úmyslně - a tu knížku o M.R.Š. jsem skutečně znovu do ruky vzala. [oči v sloup]
Víte, snad tenhle můj "přehmat" podstatně nemění fat, že Slováci by svůj stát nikdy nezískali, protože nebyli pokládáni za národ, ale jen za etnikum. A že se tím nezmění ani to, že Štefánik to moc dobře věděl.
"Je to typické pro nás Slovany, že před vojnou, dokud nás utlačovali Maďaři a Němci, jsme naříkali, ale jakmile se nám naskytla možnost osvobození, už se najdou lidé, kteří hovoří o samostatném slovenském státu. My můžeme existovat jen ve spojení s Čechy."

253672

19.09.2011 19:34

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Tak...teď jste to napsal úplně přesně. [smích] Dohadovat se, vyčítat si, přít se o minulost kdo co komu - to je k ničemu. Minulost stejně nikdo nezmění, ty události se staly a nejdou odestát. A je jasné, že chyby byly, jsou a budou, i když se "věci" řeší s nejlepším vědomím a svědomím.
Do téhle diskuse jsem původně vůbec vstupovat nechtěla, ale... pak jsem tu skoro uvízla. [oči v sloup]
Napsal jste nyní to, o co jsem se snažila už prvním vstupem "s Jánošíkem - teroristou". Babráme a nípeme se tu totiž v událostech, na které už nemáme žádný vliv. Myslíte si, že se Angláni zatěžují nějakými výčitkami křivd, napáchaných kolonizací půlky světa? Že třeba Španěl "diskutuje" s Peruáncem o dávných křivdách, násilnostech a vyvražďování?
Podle mého se tato kontroverzní témata úmyslně vytahují pro česko-slovensko-německo-polsko-ruské vztahy.
Není už sice neděle, ale přeju vám i tak krásný zbytek dne. A díky za diskusi i trpělivost. Znovu to zopakuju - z mého hlediska nemáme spory, natož hádky.

253674

21.09.2011 21:55

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

Lin 85.?.?.?

Konečně (snad) mám klid a můžu "něco" odpovědět. Skutečně ale "něco" - cosi, co asi nebude mít hlavu ani patu, protože jste na mě příliš náročný. [smích] Spoustu toho nevím - třeba o Hortym, to bych musela gůglit a číst a číst, abych dostala nějaký obrázek.
Pokusím se od konce a snad těch mýlek nebude tolik:
Fašismus = jeden vůdce, vládne pomocí svého ansámblu "věrných", kasty s výhodami a ochranou represivních složek, běžnými lidmi a běžnými mechanismy nesesaditelný. Diktatura "vyvolených", stát zasahuje do všeho. Masy pouze k tomu, aby pracovaly pro "blaho státu", ovšem je sporné, jestli se k onomu státu počítají i masy (občané). Asi moc ne - viz to, co jsem tu už napsala o Hitlerově "vizi" nové společnosti. Dobrého nic moc nevidím, i když v učebnicích se píše, že "nadřazuje zájmy státu a národa nad zájem jedince". Příjde mi, že se to vylučuje s oním kastováním a nadřazeností mocenské skupiny, takže nepůjde o zájmy státu (=většiny občanů), ale zájmy oné mocenské nadřazené kasty. Většina se tedy podřizuje menšině. Jestli jste otázkou mířil na "ochranu státu proti vlivu cizinců", tak také moc nesouhlasím. Podle mého je fašistický stát xenofobní (což neznamená rasistický).
Klerofašistický mi pak vychází jako ten, jehož "vyvolené" tvoří klérus, samozřejmě že římskokatolický. Slovenský štát měl pouze kastu "vyvolených" druhé sorty, ovšem vůdce (a jeho "vyvolení", první sorta) vydávali rozkazy, i když seděli jinde. Slovensko bylo povinné poslušností k Říši.
Nevím, Kysučane - a opravdu nechápu, co "se dá změnit ve prospěch lidí". Nenapadá mě vůbec nic, protože samotný princip je diktatura "vyvolených" přisluhovačů režimu, loajálních a poslušných (tj. plnících rozkazy).
Opravdu nevím... a jsem líná myslet. [smích]
Také moc záleží na tom, jak si vykládáte fašismus právě vy. Ono se to poslední dobou dost plete a zaměňuje třeba s nacismem nebo dokonce socialismem.
Fašismus nemá oproti nacismu co dělat s nacionalismem ani "vyvoleným, nadřazeným národem" (nepřipomíná vám to něco?) a také nemá co dělat s myšlenkami rovnosti (a to ani sociální, ani právní).
Moc jsem vás nepotěšila, že nic dobrého nevidím a moc nechápu, kam jste to směřoval.
A s tím tykáním...no... držím se zásady vykání ve virtu, protože neznám osobně. Mám proto své důvody, neberte to osobně.
Zatím vás zdravím a díky. [smích]

253736

21.09.2011 22:33

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Co takhle držet se chvíli faktů?

Lin 85.?.?.?

No... věřím faktům a ne manipulacím. A nezlobte se, ani manipulací nemůžu příjmout do myšlenkového schématu obrázek Hitlera - mírotvůrce. Ani při nejlepší vůli.
Hitler, Lenin, Trocký, Stalin, Berija = stejná líheň se stejným záměrem. Tvrdit, že Hitler chtěl vybudovat mírumilovný stát "pro blaho a svobodu národa" je totéž, jako říkat to o Leninovi nebo Stalinovi.
Všichni jmenovaní pánové leccos napsali, leccos tvrdili - ovšem jejich plány a činy se s tím velmi rozcházely. A nebýt Žukova, pak ona "moc RA" zůstane jen ve Stalinových snech a Hitlerovi Nesmrtelní (tak své elitní jednotky nazýval sám) oslavují na Čukotce.

253737

24.09.2011 19:45

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

Docela "sranda"

Lin 85.?.?.?

Jak tak koukám, Zvědavce je populárnjší, než se může jevit. Dokonce si kdosi dá takovou práci, že pročítá celý archiv. Má na to pravděpodobně dostatek času. Nevím, jak vy, ale já nestíhám číst ani všechny články aktuální, musím si vybírat. O nahlížení do archívu si můžu tak akorát nechat zdát. [smích]
A k těm rodným číslům:
- vůbec nejsou tak "tajná", jak by být měla. Své doby uváděly dokonce i úřady samosprávy rodné číslo přímo na obálce. A co mě namátkou napadá - podnikající fyzická osoba má rodným číslem tvořené DIČ, takže všude, kam předává fotokopii daňového přiznání, to číslo znají.

253883

René, tenhle film žádnou cenu nezískal a v rámci EU má zakázané "veřejné" promítání. V kině ho nikdy neuvidíte. Jak je to mimo EU, nevím.
(odkaz jsem dávala do "zkratky" už někdy z kraje roku i s tímhle komentářem)

253884

Škrty jen přispějí k dalšímu propadu, souvisí s tím i další "jevy" ve společnosti - např. kriminalita.
Je to na špagát, když se u nás dohadují, co škrtnout, aby se ušetřila miliarda (v jednotkách). Oproti tomu plýtvání, korupce, předražené zakázky, nepotřebné "projekty" v řádu stovek miliard.
Umělě vtvořená "varnsdorfská eskapáda" umožnila našim "vyvoleným" schválit bez povšimnutí řadu nových "zákonů", které na nás spadnou v příštím roce. Ve Varnsdorfu stačilo poslechnout si Nečase a člověk si mohl udělat obrázek, k čemu to vlastně celé je.
Pozn.: žádná "rómská otázka" neexistuje. Jsou občany téhle země, platí na ně stejné zákony, jako na kohokoliv jiného. dělají jen to, co jim systém dovolí, co přehlíží nebo ani řešit nechce.
Jeden z nedávných starostů New Yorku (jméno nevím) začal zbavovat město kriminality "od spodu" a podařilo se mu to. Prostě policie trestala nekompromisně a důsledně každičký drobný prohřešek. Denně, v ulicích - ne jednou za uherský rok monstrakce.
Teprve když v lidech "zakořeníte", že určité věci se v civilizované společnosti prostě nedělají (výtržnictví, vandalismus, ručení klidu atd.), teprve pak můžete "sahat výš" = na organizovaný zločin, korupci, lobby aj..

253885

24.09.2011 20:55

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

RE: Docela

Lin 85.?.?.?

No jasně. [smích] Pod různé petice chtějí k podpisu ještě i rodné číslo - prý pro "ověření skutečné osoby". Jo...ale jak a s čím to ověří, to už vám neřeknou. [smích]
Rodné číslo svěřujete "na požádání" kde komu a taky je kdekdo bez rozmyslu uveřejňuje. Není výjimka, kdy najdete RČ u jmen na prezenční listině, která k podpisu "koluje" po celém sále. [chechtot]

253889

No tak... ty své "podměty" si klidně podávejte. O jejich úrovni a váze bychom mohli chvíli diskutovat, když si pletete podmět s podnětem.
Ale dobrá, budu se snažit být spravedlivá a uznám, že překlepu se dopustí úplně každý.
Co ale neuznám, je váž způsob myšlení. Možná si vůbec neuvědomujete, že onen holocaust mohl být praktikován JEN díky takovým, jako jste vy. Těch pošahanců, kteří si ve svých chorých hlavách usmyslí nějaký ten "způsob moci", není zas tak moc. Horší je to s armádou agilních a zamindrákovaných otroků (kam řadím i vás), vždy ochotných tyhle "plány" uvést do života.
A vy si (jak jasně dáváte najevo) vůbec neuvědomujete (a tím jste pro mě otrockým agilňákem), o co konkrétně v téhle "věci" (=šrumci kolem článku, který nikdy žádný holocaust nepopíral) jde.

254280

01.10.2011 10:15

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Odčinit vinu

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Jarmilo, a jen doplním. Snad nemám mylné info.
Jew byla původně nadávka, později se z něj stalo "ofic" slovo. Holocaust také nebyl jako slovo "vynalezen", ale pouze vytažen a použit, možná i zneužit (celkem se nabízí, k čemu). Původně se jedná o zápalnou lidskou oběť, poskytovanou na tófetu (veřejné žárovní obětiště) bohu Yahwemu v "běžné praxi" slavení svátků (historicky dokázané ještě někde v 6.stol. př.n.l., takže žádná "konspirace" ).
Izaiáš:
"Dáte se do zpěvu jako v noci, kdy se zasvěcuje svátek, srdce se naplní radostí jako tomu, kdo jde za zvuku píšťal, aby vstoupil na Hospodinovu horu, ke Skále Izraele. Hospodin se ohlásí svým velebným hlasem, dá pocítit svou dopadající paži v prudkém hněvu, v plameni sžírajícího ohně, blýskáním a průtrží mračen a kamenným krupobitím. Ašúr, jenž jiné bil holí, zděsí se Hospodinova hlasu. Každé švihnutí metlou, které mu Hospodin zasadí, dopadne za zvuku bubínků a citar; vybojuje proti němu bitvy pouhým mávnutím ruky. Neboť odedávna je už připraven Tófet, žároviště hluboké a široké, pro zápalnou oběť. Na jeho hranici je mnoho ohně a dříví, jako proud síry je zapálí dech Hospodinův."

254281

01.10.2011 22:58

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Jak to chodí v Česku

Lin 85.?.?.?

...abyste si svoje svršky a zavazadla odložili v šatně vedle auly...
No...a na přednášku se dostavili ve spodním prádle, nejlépe i to odložili v šatně vedle auly, protože pan velvyslanec se chce cítit bezpečně. [cool]
(nezlobte se, rozesmálo mě to)

254300

Pokládám Ahmadinežáda za velmi inteligentního - a nejen to. Přesně ví, jak a co říct, aby "ťal". [smích] Osobně mi to příjde tisíckrát lepší, než fackovat se na ulici, hulvátsky si spílat v parlamentech a řvát vzteky jak píchlá telata. Je to svým způsobem velké umění, vyžadující právě onu inteligenci a také sebeovládání.
Děkuju za překlad, utvrdila jsem se, že opět není pravda to, co píšou média naše (aniž by otiskla projev celý, aby si každý mohl udělat sám úsudek). On v podstatě nikoho nejmenoval, mluvil o elitách - a přesto vztahovačné potrefené husy houfně opuštěly sál (se svými vocásky poslušně v patách).
Chudák Ahmadinežád. Je za největšího "popírače" a antisemitu, toho, kdo chce "zahnat Izrael do moře" (ač tento výrok neudělal a Ahma to již několikrát uváděl na pravou míru), konspiratika a dokonce i čaroděje. Z čarodějnictví ho obvinil ajatolláh v jeho vlastní zemi, údajně kvůli nějakému dokumentu o znameních návratu Mahdího (to je další "konspirace", v kterou Ahma skálopevně věří).
Tak co s takovou černou ovcí, žejo? Brzy budou psát, že je to ďábel v lidské podobě. [smích]

254302

08.10.2011 11:37

Operace Trojský kůň

RE: Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Lin 85.?.?.?

Já tedy nevím... Podle mého vůbec není v tomto případě důležité rozlišení dluhu na vnitřní a vnější. Důležité pro mne je, že jsou peníze státem napůjčované a nejsou využité "na účel". Prostě se rozplynuly v jistých kapsách a tyto kapsy nejsou kapsami Pepů Nováků. Jsou to kapsy parazitů a je celkem jedno, z jaké společenské vrstvy jsou.
Poslechla jsem si Janečkovu přednášku a ač nesouhasím obecně s tímto typem obchodů, souhlasím s pasáží, kde mluví o korupci jako o nejhorší formě krádeže. Ano, je to prosté. Rozkradeno bez následků pro zloděje, s následky pro všechny ostatní. Není tak docela pravda, že zloději si ani nemůžou své peníze užít (jak tvrdí Janeček). V naší zemi je úplatkářství tak propracované, že má punc "legálnosti" a za současné legislativy je dost pracné je prokázat.
Takže bych si dovolila poopravit vaše tvrzení, že "část občanů prožrala". Neprožrala, žaludek má své limity. Prostě je ukradla a nasyslila. Největší díra v kase (státní i obecní) je právě ze zlodějiny ve formě úplatků a "jánabráchismu" ve veřejných zakázkách. Sociální dávky bych z toho vynechala, ač se protřásá horem spodem jejich zneužívání. Je to podle mého jen odvracení pozornosti od skutečných pachatelů. Na zneužitých dávkách by stát nekrachoval. Dávky mají totiž své limity, které dávkař neovlivní, ač na ně třeba vůbec nemá nárok. Dávky nejsou automatické, vždy nějak rozhoduje úředník (pro upřesnění: jsou dávky státní, pro každého stejné a dávky obecní, kde si rozsah určuje obec). Suma zneužitých sociálních dávek je oproti sumě korupčně rozkradených veřejných financí mizivá. Navíc dávkař, kterému příjdou na zneužití, musí všechno do poslední kačky vrátit. Ale nazažila jsem, že by jakýkoliv úředník (jedno, na jak vysokém postu) vracel peníze, prošustrované třeba díky svému pochybení nebo zanedbání povinností. A nemá cenu tady mluvit o ztrátách, vzniklých chybným ( jedno, jestli úmyslným nebo neúmyslným) rozhodováním politiků.
Závěr: za zadlužení státu (obcí) a jeho finanční situaci nesou přímou zodpovědnost ti, kteří ho řídí.

254788

08.10.2011 11:53

Operace Trojský kůň

Symbolika určitě hraje roli

Lin 85.?.?.?

Už jsem se tu pozastavovala nad účelem poetických názvů pro tak hrůzné a krvavé operace. Symboliku to určitě má, protože silně pochybuju, že by nějaký potentát ráno vstal a řekl si - "Úsvit Sirén... to je ale hezký název pro naše vojenské tažení...".
Zdá se mi celkem logická věta v článku:
Protože Amerika je hlavním brlohem NWO a jsme svědky jejího globálního mocenského úpadku a bojí se, že Evropa je zatahována ještě více do ruské sféry vlivu, museli přijít s vychytralým plánem, aby „získali Evropu zpět“.
Je pravda, že trh a zdroje v Rusku (a vůbec na východě) by mohly Evropu oživit a případná spolupráce by dala vzniknout celkem soběstačnému teritoriu. Tím by se změnila i "mocenská mapa" světa.

254792

08.10.2011 13:04

Kdo krade nejvíc?

RE: Protektorát

Lin 85.?.?.?

Tak... tady trpce souhlasím. [oči v sloup] "Průměrný" český volič si ani nepřečte volební programy, nepodívá se, kde se ony "nové tváře" vůbec vzaly, kolik že stran už prostřídaly a jaké výsledky za nimi stojí. Přesně tak to bylo v posledních volbách. Volič skáče na ksichty lídrů a volební hesla. Neptá se, jak že to vlastně chtějí prakticky udělat - např. "zatočit s korupcí". A úplně "nepodstatný a nezajímavý" je pro něj fakt, že titíž lidé, kteří dnes chtějí "bojovat s korupcí", byli ještě před dvěma, třemi lety členy stran, které u nás tento "systém" vlastně "zvelebily". Jsou líní pohledat si (i na netu), že "bojovník proti hazardu" sám vlastní celou síť heren apod.
Před dvěma lety byla hitem "důchodová reforma", protože nám důchodci "ujídají z talíře". Celá mašinerie propagandy byla nasměrovaná na "hnusné a obtížné důchodce, tunelující státní rozpočet". Obávám se, že kdyby byly volby příští rok, bude všude jako volební heslo propagovaný "boj proti zneužívání sociálních dávek". A voliči by opět nadšeně spěchali k urnám... [oči v sloup]

254797

08.10.2011 18:27

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Odčinit vinu

Lin 85.?.?.?

Paní Jarmilo, omlouvám se, že jsem si na odpověď našla čas až teď. Já, samozřejmě, vím, že vy VÍTE (to už jsem pochopila z diskusí). Svou poznámkou jsem nechtěla poučovat, jen to trošku otočit právě k onomu inkriminovanému slovu = že není náhodné, jen tak vytažené z šera dějin. Souvisí se vším tím symbolismem a magií, kterou se pokoušejí uplatnit doteď.
Ve sběrných táborech (úmyslně nepužívám koncentrační) zahynulo mnoho obětí různých vyznání a různých národností. Ovšem dlouholetými masážemi se dneska vybaví při slovu koncentrák pouze likvidace Židů. Hitler vydal rozkaz k lidvidaci Židů až v zimě r.1942. Do té doby ovšem stačil "zholocaustovat" mj. i mnoho Němců, hlavně členů SPD a později SA. Nepřipomíná vám to něco? [smích]
Přikláním se k vaší tezi, že nastrčené figurky obou temných režimů se, opojeny svou mocí, nějak "pokazily". Nepřímo o tom vypovídají i pozdější pokusy o odstranění (atentáty). Kdo nepřipustí vliv magie v obou režimech, není schopný je pochopit. Magická je i ona "nezpochybnitelná šestka", hexagram, symbol průniku makrokosmu a mikrokosmu (tzv. velké setkání světa materiálního a duchovního). Šest křídel nejvyššího babylonského boha El, šest končetin babylonských cherubů, šestiramenný svícen (zvláštní, že se začal užívat až od poloviny 17.stol a právě v Praze).
A je toho mnohem víc. Hitler (stejně jako Xerxes), nazýval své elitní jednotky SS "Nesmrtelní" a celé SS "Černými bratry Řádu". Symbol lebky také nebyl náhodný. V oblasti Lucemburska, části Švýcarska a Francie měl být "instalován" jakýsi vzorový stát SS se svými vlastními penězi a zákony (plán opět z konce r. 1942).
No... s ohledem na to, v jaké Evropě žijeme nyní, se tím snad dost "věcí" vyjasňuje... [oči v sloup]
Zdravím vás a díky za pochopení.

254821

08.10.2011 18:49

Operace Trojský kůň

RE: Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Lin 85.?.?.?

Ale jo...všimla. Virtuální peníze se nám vznášejí ve vzduchoprázdnu. [smích] Však jde o kasíno plné gemblerů. Proto ani tyhle "obchody" neuznávám. Nejsem žádný žeton, který (jak si myslí) můžou pro svou hráčskou vášeň vsadit. Zní to sice blbě, ale podle mého to tak v konečném důsledku fakt je.
No a politici? Škoda slov. Ti už tam dávno nejsou od toho, aby dělali nějakou politiku. Proto nemusí mít ani základní povědomí o tom, co to vlastně politika ve skutečnosti byla. Určujícími současnými schopnostmi jsou jiné vlastnosti.
Jen mě tak napadlo... odbočím.
V jakémsi dokumentu o Krylovi bylo řečeno, že největším zklamáním pro něj bylo, že ho "disidenti" odkázali jen ke zpívání, ač on sám se cítil na žurnalistu nebo i politika. Důvod? Nesouhlasil s divokou privatizací a nedal se koupit. A Havel měl v té době skoro 500 poradců, z toho víc jak polovinu členů STB.

254824

09.10.2011 20:25

Operace Trojský kůň

RE: Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Lin 85.?.?.?

Snad vás neurazím, kdy se pokusím reagovat a trochu "cosi" objasnit. Alespoň z mého hlediska. A předem se omlouvám, že to mé psaní nemusí být pro vás srozumitelné.
To, že neuznávám tyhle transakce za obchod, vůbec nesouvisí s nějakým "víc peněz, víc titulů" atd. Podle mého jsou to spekulace, obyčejné kasíno, hazardní hráči vysokého stylu. Komu tahle "práce" prospívá? K čemu je užitečná a jak pomáhá celku? Jaké hodnoty vytváří? Z mého hlediska tuhle "práci" nevyváží ani pozdější milodary do různých nadací. To je jako hodit žebrákovi pětku do klobouku.
Točíte své argumenty na "šikovném a chytrém panu Janečkovi". Ano, chápu, že při určitém typu myšlení může být považovaný za úspěšného a chytrého člověka. Já si ale víc vážím třeba obyčejného dlaždiče, který nemá ani výučák, zato svýma šikovnýma rukama vydláždí chodník tak, že se po něm dá pohodlně chodit ještě za 100 let.
A ano, jsem si vědomá, že mě můžete pokládat za naivku nebo "Mirku Dušínku". Nevadí mi to. Chtěla jsem vám jen vysvětlit, že hledisko úspěšného člověka se může u jednotlivců výrazně lišit, což může způsobit nedorozumění v diskusi. Já prostě neuznávám princip "kalkulativního myšlení", kdy je pro jedince prioritou pouze hledisko "kolik mi to vynese".

254885

09.10.2011 20:57

Medajle pro kravatožrouta

Kvílící Šáša...

Lin 85.?.?.?

... snad nejzuřivěji ožvýkal kravatu, když se dozvěděl o ruských tancích. Letos si pocvičil své žvýkací svaly při demonstracích, kdy mu nějaká jeho pobočnice nebo ministryně oznámila, že bude lepší opustit urychleně město, neb dav ho vůbec nemá v lásce a řítí se k jeho sídlu. Co může být horšího pro prezidenta, kterého nenávisí jeho vlastní lidi? Tak mu tu medaili od Sarkáše přejte... jako náplast na bebí. Vlastně - ti dva si dali medajli vzájemně (jestli jsem si pozorně přečetla článek). No - a o tom to je. Nevděční poddaní neumějí jejich práci ocenit, tak co zbývá, než se ocenit sami navzájem.
A teď vážně:
Gruzie je velmi významné území pro "spojence" a Šáša jen jedním z užitečných idiotů. Stejně důležité je Turecko, jen Erdogan nebo Gül stále ještě kravaty žvýkat nechtějí.
A nevím, jestli se to tak zdá jen mně... Že se současnými "politickými tahy spojenců" potvrzuje teze o obkličování Ruska a snaha o vyvolání "velkého chaosu".

254890

13.10.2011 23:43

Jupiter a býk ve světové politice

Budu prudit

Lin 85.?.?.?

Já nevím, proč jsem z toho článku tolik rozpačitá. Nalákal mě název - a jsem zklamaná. [oči v sloup]
Obě velmoci pro mě znamenají různé konce stejného provazu. Ať se mocenské poměry vychýlí na tu či onu stranu, smyčka se vždy utáhne.
Hodnotit cosi jako "kdo vyhrál v Libyi" je podle mého divné. Jednak je hodnocení dost předčasné a jednak "vyhrát v Libyi" (=urvat, kolonizoval Libyii) je zvrhlé. A z mého hlediska je jedno, jestli kolonizovat pomocí armády nebo obchodu. Promiňte, ale já fakt nechápu, co se jako změní ve světě k lepšímu, pokud Jupiter bude Býkem převálcovaný. Já mám mezi nimi rovnítko.
A teď ta pravá pruda = pro mě nepochopitelná použitá symbolika autora. Jak přišel na spojení Jupitera a Býka?
Jupitera uctívali Římani, kteří ho ukradli Řekům a ti zas nějakému indoevropskému národu (a něco mi říká, že Zeus je vlastně Perun) a přejmenovali z Dia na Jupitera. Zeus na sebe rád bral různé podoby, jednou z nejoblíbenějších byl právě býk.
Jinak býk je znamením evropského horoskopu a pokud má planetu Jupiter umístěnu v prvním domě, zrozenec má tendenci vyznávat pověstné "zlaté tele". V čínské mytologii se býk nevyskytuje... jen buvol (a ten odpovídá znamení kozoroha).
Tak fakt nevím, co onou použitou symbolikou chtěl autor říct. Možná nic, možná záměrně pomíchal symboly, protože se nám "pracovitý a houževnatý" býk ráno opět promění v "pána blesku" Jupitera.

255131

14.10.2011 19:21

Íránský teroristický komplot: Podvod, podvod, podvod

RE: Vsechno jede podle planu!

Lin 85.?.?.?

Prosím vás, co to píšete? Z nevědomosti nebo schválně? To jste si fakt citaci takhle "přeložil/a"? Že Írán chystá cosi na lidstvo? [oči v sloup]
Ta slova, která jste přepsal/a, úzce souvisí s Ahmadinežádovou vírou v návrat Mahdího, který příjde (společně s Ježíšem), aby zbavili svět vlády satana. Návratu předchází mnoho znamení i událostí jak na zemi, tak na nebi. V obdobný návrat mesiášů nebo bohů nebo v "konečný boj" dobra se zlem věří mnohé kultury na světě. Věří dokonce i v to, že mají v těhle zlých časech své nezastupitelné poslání v probíhajících změnách. Dokonce i my, náš národ. Souvisí to snad s nějakými ambicemi o NWO? Podle mého jde o úplně jiné "věci", ale ty si musíte najít a pochopit sám/sama.

255171

14.10.2011 20:05

Íránský teroristický komplot: Podvod, podvod, podvod

Co dodat?

Lin 85.?.?.?

Komentovat nějak "íránský teroristický komplot" je asi zbytečné. Scénáristům došla inspirace, takže servírované stóry by snad nežralo ani to prase. K vysvětlení "vo co gou" není dneska potřeba ani nějakého renomovaného pozorovatele, znalého věci. Stačí se dívat.
Jak stát, který poučuje druhé o humanitě a demokracii, mlátí své vlastní lidi "demokraticky" hlava nehlava, právo neprávo. Jak chudák španělský poslanec je již po několikáté pro FBI "prototypem" islámského teroristy a z jeho ksichtíku se vytvářejí podoby dalších a dalších pohrobků legendárního Usámy. Usámova smrt měla prý "posílit mír", ovšem v Afghánistánu se působením "mírových misí" mír poněkud zadrhává, zato produkce opia by svým tempem strhala i Stachanovce. Možná se tam podařilo prosadit heslo "sbírej mák - posíliš mír". Blízký východ krvácí, Libye se stále urputně brání, ač podle mediálních zpráv by měla být již dávno "osvobozena". No... počet náletů převyšoval počet vojáků libyjské armády (= na jednoho libyjského vojáka připadal minimálně 1 nálet a jak to tak vypadá, skóre se ještě pohne), takže spojenci bojují "udatně" a chyba musí být jistojistě na libyjské straně. Mezitím nám zcela nenápadně vyrost v Evropě jakýsi "euroval" o kterém nám říkají, že nás ochrání. A to jim fakt věřte, protože za něj neunikne ani myš.
Takže -zazvonil zvonec a pohádkám je konec...

255174

15.10.2011 11:55

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

Obsáhlé téma,...

Lin 85.?.?.?

...těžko reagovat do jednoho příspěvku. Obávám se, že říkat "bankéři (nebo Židi, elita, oligarchie,...) pomohli Hitlerovi k moci" je zavádějící. Obava pramení z mého přesvědčení, že toto nejsou skuteční páni, ale stále jen sluhové, byť na nejvyšší příčce. Sluhové mají v ruce jen rozpis, co mají dělat - ovšem netuší, proč a k čemu. Pokud ti zvídavější mají otázky, dostane se jim odpovědí ve formě "vznešených ideí a poslání", kterým (rádi) uvěří a teprve později, mnohdy až na konci života, poznávají (někteří), jak byli podvedeni. Podobně na tom byl i Hitler. Možná znáte jeho "nepochopitelný stihomam", kdy v druhé půlce své "slávy" už nikomu nevěřil a neustále drmolil "byl jsem zrazen a podveden, mí bohové mě opustili".
Autoři J.Bergier a L.Pauwels tvrdí (a já se s nimi ztotožňuju, protože mi to vysvětluje celé to šílenství okolo 2.války), že Hitler byl přesvědčený o tom, že buduje lepší svět. Chystal svět pro příchod "Nadřazeného", takže masové vyhlazování bylo pro něj jen zbavování se "špíny". Proto pak po válce, při norimberských procesech, nevycházeli soudci z údivu, když nacističtí pohlaváři prostě nemohli pochopit, za co je soudí. Těm, kteří zaměnili svědomí a rozum za magii, četli v černých zdcadlech a prošli si zasvěcováním mnoha rituálů moci a síly, najednou kázali o morálce přízemní (a nezasvěcení, nevědomí) pijáci vodky nebo žvýkači žvýkaček. Z toho pramenila ona pověstná nacistická nadřazenost. Z žádného nacionalismu, ale z příslušnosti k Řádu a vědomostí, získaných v temných rituálech.
Na závěr citace z "Jitra kouzelníků" (pro mne aktuální i po padesáti letech od vydání):
"Je pravda, že nacisté by museli zvítězit, kdyby moderní svět byl jen tím, čím je dosud v očích většiny z nás: prostým a čistým dědictvím materialistického a scientistického 19.stol a měšťácké myšlenky, jež pokládá Zemi za místo, jež lze bezezbytku využít. Jsou dva ďáblové. Ten, který mění božský řád v nepořádek, a ten, který proměňuje pořádek v jiný, nebožský. Černý řád měl zvítězit nad civilizací, o níž se domníval, že upadla na úroveň pouhých hmotných choutek zahalených pokrytecku morálkou. Ale ona nebyla jen tím. Nová tvář se objevila za martýria, které jí nacisté způsobili, jako tvář na roušce Veroničině.---Naše civilizace, stejně špatně posuzovaná zvenčí mystiky zamilovanými do minulosti jako z vnitřku primitivními pokrokáři, působila jako borazon, což je syntetický křišťál, který řeže diamant. Nacisté mohli zvítězit. Ale probuzená inteligence civilizace může vytvářet za svého vzestupu obrazce dalšího, čistšího řádu."

255205

Nebyl o nic větší psychopat, než dnešní oligarchové (a jejich přisluhovači).
Rodilý Rakušák s nezáviděníhodným dětstvím (dnes bychom řekli týrané dítě). Nerad se učil, co mu říkali, vynikal ale v oblastech, které ho zajímaly. Bujná fantazie, velké sklony k mystice, později (v Německu) často používaný jako médium v okultních seancích. Vídeňské období - hrůza. Velká chudoba, bez práce, jeho obrazy nikdo nechtěl. Často navštěvoval přednášky různých směrů, kde si utvářel svůj vlastní světonázor. Navštěvoval i vídeňský parlament a odtud si odnášel zhnusení současnými politiky. Jeho snem bylo stát se uznávaným řečníkem, ale všechny jeho vídeňské pokusy ztroskotaly (byl vypískaný). Hodně diskutoval také s rabíny vídeňské židovské komunity (zde také nejčastěji dostal jídlo - zadarmo nebo "platil" některým svým obrázkem). Hodně se stýkal i s komunitou českou, slovenskou a maďarskou, jeho (asi jediným) přítelem byl vyznáním Žid českého původu. V té době není ani památky po jeho nenávisti k těmto "podlidem".
Po vypuknutí 1.sv.v. se hlásí na rakouskou frontu, je ale odmítnutý jako "štátskripl" a to ho těžce ranilo. Cítí se být schopný vyniknout a být svému národu prospěšný. Na frontu se později dostal, ale to až v době, kdy začala docházet lidská "munice". Přijala ho však armáda německá, kde působil jako "pošťák" mezi stanovišti a zákopy. Z této doby je událost, která v Hitlerovi posílila jeho přesvědčení o "zláštní přízni vyšších sil" (to začalo klíčit již v Rakousku, kde mu osud stavěl do cesty tolik těžkých situací a které vždy přežil). Na frontě plnil vzorně své úkoly. Při jedné "pochůzce v zákopech" mu přímo k nohám padl granát nepřítele - a nevybuchl. Hitler zachoval ledový klid, přičítaje své štěstí "vyšší moci" a granát si odnesl jako suvenýr. O mnoho let později vyšlo při zkoumání tohoto "aušusgranátu" najevo, že mezi roznětkou byl lidský vlas.
Po válce zůstává Hitler v Německu a stává se členem a "zasvěcencem" společnosti Thule. A jeho dosavadní život zneuznaného smolaře se začíná měnit, stejně jako se mění jeho světonázor. Tandem Eckardt (učitel) x Haushoffer (mág) x Hitler (médium) začíná nést ovoce.

255210

Možná pomůže k dotvoření obrázku o Hitlerovi pár citací:

G.Strasser: "Kdo poslouchá Hitlera, vidí náhle, jak se vynořuje Vůdce slávy. Pán s komickým kartáčkem vousů se promění v archanděla. Archanděl pak odletí a zbývá tu jen Hitler, zalitý potem, oči jako skleněné, všední až sprostý. Vypadá unaveně jako vybitá baterie.."

A.Delmas: "Mocný rezonátor Hitler byl vždysky jen bubnem, jak se tím chlubil již v mnichovském procesu. A bubnem zůstal. Jen využil to, co v souhře okolností sloužilo jeho vlastní ctižádosti."

Hitler Rauschningovi: "Vy o mně nic nevíte, moji kamarádi ze strany nemají ani ponětí o vizích, kterými jsem posedlý. Naše revoluce je definitivní etapa vývoje, která vede k potlačení historie. Dochází k rozhodujícímu obratu světa a já dnes pokládám základy obrovské budovy, která vyroste až zemřu."

D.Eckardt (Hitlerův "duchovní učitel", učí ho účinně psát i mluvit, formuje světonázor, seznamuje s nástrojem propagandy, vydávají společné filosofické rozhovory pod názvem "Bolševismus od Mojžíše k Leninovi" ) před smrtí vyslal toto poselství: "Následujte Hitlera, bude tančit, ale hudbu jsem napsal já. Dal jsem mu prostředky, jak vstoupit ve spojení s "vyššími". Nelitujte mě, ukáže se, že jsem zapůsobil na dějiny více než kterýkoliv jiný Němec."

255212

15.10.2011 20:33

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Rakovského protokoly

Lin 85.?.?.?

Moc děkuju za odkazy. Neznám ani jeden. Zběžně jsem se zatím podívala jen na ten o Hitlerovi a - vypadá dobře. [smích] Zatím jsem tam nenarazila na nic, s čím bych polemizovala.

255237

15.10.2011 21:31

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Vzestup obrazce dalšího, čistšího řádu ...

Lin 85.?.?.?

No, autoři Jitra mohli být zednáři, s tím nemám "problém". Jinak je to ale s "úmyslnou skandalizací".
Možná pro vás je společnost Thule marginálního významu, ale já to vidím trochu jinak. Tady máte seznam členů, kde jsou uvedené i jejich pozdější funkce politické:

1. Baron Rudolf von Sebottendorff, velmistr
2. Guido von List, mistr
3. Jorg Lan zvon Liebenfels, mistr
4. Adolf Hitler, pozdější říšský vůdce a vrchní velitel SS
5. Rudolf Hess, pozdější osobní tajemník Vůdce a SS obergruppenführer
6. Hermann Goering, říšský maršál a SS obergruppenführer
7. Heinrich Himmler, říšský vůdce SS a reichsleiter NSDAP
8. Alfred Rosenberg, říšský ministr a reichsleiter NSDAP
9. Hans Franck, reichsleiter NSDAP a pozdější generální guvernér okupovaného Polska
10. Julius Streicher, obergruppenführer SA
11. Generálmajor prof. Dr. Karl Haushofer, okultista a geopolitik považovaný za architekta Hitlerovy doktríny Lebensraum
12. Prof. Dr. Gottfried Feder
13. Dietrich Eckart, básník, okultista a hlavní redaktor novin Völkischer Beobachter
14. Bernhard Stempfle, Hitlerův důvěrník
15. Dr. Theo Morell, Hitlerův osobní lékař
16. Franz Gurtner, mnichovský policejní prezident
17. Rudolf Steiner, zakladatel Antroposofické společnosti
18. Prof. Dr. W. O. Schumann z mnichovské technické univerzity
19. Trebisch-Lincoln, okultista a cestovatel po Tibetu
20. Hraběnka Westrapová

Dál: vaše racionální tvrzení, že Hitler by nemohl nastolit nějakou "světovládu", je správné. Sám nemohl. Byl jen nástroj, ne strůjce. Autoři (které odmítáte a je to vaše právo, vždy je lepší pochybovat než brát naservírované) naznačují, že předpoklad byl "plně zpracované lidstvo" a ukázalo se, že "zpracování" není tak docela dokončené. Zbytek by byl na dlouho, takže případně někdy jindy. [smích]

255238

16.10.2011 11:12

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

Těch knih, které zaručeně osvětlují mýty o Hitlerovi je povíc. Z poslední doby mě napadá třeba Hamannová. Ovšem onu "zaručenost" dávám do uvozovek, protože autentických zdrojů je pomálu. Hitler držel bobříka mlčení o své minulosti a v Mein Kampf si zkrátil vídeňské období na 1 rok, ač tam prokazatelně pobýval od r. 1906 do r.1913 (podle záznamů policie).
Chudoba: Fakt, že žil zpočátku po podnájmech, později po ubytovnách a nakonec jako bezdomovec (v jedné zimě málem umrznul), potvrzuje mnoho autorů. Že chodil prosit o milodary nějaké příbuzné nebo známé - to také. Ovšem shodují se, rodina ho podporovat nechtěla, protože z jejich hlediska byl budižkničemu a darmožrout, štítící se práce a neschopný se ani vyučit (maminkou rozmazlený fracek). Někteří autoři tvrdí, že do Bavorska odešel právě proto, že ve Vídni "vyschl zdroj" a tak přijal pozvání jakéhosi známého na rodinný statek. Vypovídající je, že tam dorazil ve svém (pověstném) modrém kabátku, který nosil po celou vídeňskou dobu a za ty roky mu poněkud odrostl. Působil v něm velmi komicky, takže byl lehce k zapamatování.
Záhadou pro všechny badatele dosud zůstává fakt, kde tento člověk, do války žijící jako bezdomovec (nebo ve velmi nuzných sociálních podmínkách), v době války a po (do r.1920) byl jeho příjmem žold obyčejného vojáka, vzal tak najednou peníze na svou politickou kariéru. Po vstupu do politiky (1920) měl najednou peněz až příliš a žil životem bohatého měšťáka. A to funkci předsedy strany vykonával bezplatně.
"Blábolení o bídě a nouzi" nepochází jen z Mein Kampf, naopak - tam je Hitler příliš strohý. Ověřte si. Argumentujete návštěvou opery a zapomínáte "zasunout" do doby. V té době byly lístky na odpolední představení pro chudinu téměř zadarmo (zvláště na arcikacíře Wagnera).
Vojna: I tady se autoři různí, Wiki nám říká "něco mezi tím". Faktem je, že ony "zdravotní důvody", o kterých píšete že vedly ke zproštění ze služby v rak.armádě, byly ploché nohy, podměrečná postava a vychýlená páteř. Asi to také není óbrdůležité. Důležitější pro mě je to, co opět nikdo neumí vysvětlit. Zůstala mu hodnost desátníka (snad s ní i umřel), přičemž byl po dvakrát vyznamenaný Železným křížem (I. a II. stupně). Což je podle odborníků velice neobvyklé, až divné. Zlí jazykové tvrdí, že kříže dostal ne za hrdinství (tím neoplýval), ale za práskačství, které stálo mnoho vojáků život.
Prosím, není vůbec důležité se dohadovat nad prkotinami. Důležitější je dobrat se vysvětlení jeho raketového "přístupu k moci", ač mnoho osobností té doby (v Německu i mimo něj) již tenkrát upozorňovalo na nekalé praktiky a budoucí neštěstí. Důležité také je vyvsvětlit, proč je Hitler (podobně jako Stalin) dodnes prezentovaný jako "osamělý šílenec", který sám inscenoval všechno zlo.

255267

Eh... berte to tak, že můj zájem jsou "historičtí šílenci" všech dob. [smích] Snažím se dobrat příčin všeho toho "náhlého šílenství zvratů". Jitro mi padlo do ruky v devadesátých letech a to jen proto, že jsem se mylně domnívala, že je to "pojednání o magii". Tenkrát mě oslovilo jen něco, zbytek jsem nechápala, nedávalo mi to smysl. Ale jak šel čas a obzory se rozšiřovaly, oceňuju dneska úplně jinak. Dá se říct, že téhle knížce děkuju nejen za vysvětlení mnoha nepochopitelností v historii, ale také za svůj přístup k esoterice.

255270

Jo - zapomněla jsem napsat... Ty odkazy od "109" jsou opravdu dost vypovídající. Zatím jsem přečetla jen to o Hitlerovi a "neprotiví" se tomu, co už jsem si posbírala sama v jiných zdrojích. Zdravím. [smích]

255272

16.10.2011 11:40

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Obsáhlé téma,...

Lin 85.?.?.?

Teorie mohou být zastaralé, ale v žádném případě neprezentují Hitlera jako "nemorálního blázna". Právě naopak - jako blázna ho prezentuje ofic mediální obrázek a tito autoři se snaží o hlubší pohled "na věc". Tak to alespoň vnímám já.

255273

16.10.2011 12:23

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Klasicky zidovsky trik jako dnes s Kaddafim

Lin 85.?.?.?

Počkejte... tady moc nerozumím. Přečtěte si, prosím, odkaz od "109" a tam máte docela dobře vysvětlené "peníze a pomluvy". V prvotní etapě nešlo totiž o nějaké peníze Německu, ale o financování Hitlera (v politice) a jeho tlup, o podplácení a najímání "křiklounů". Zdroje financování odmítal vysvětlit, proto měl problémy s ostatními straníky, kteří se obávali diskreditace strany z důvodu "nevyjasněných zdrojů". A ony "pomluvy" se nedatují až od r. 1930, pochybnosti a neshody se datují už od r. 1921, pouhý rok od vstupu Hitlera do DAP. V Mnichově a Štrasburku Hitlerovi kamarádíčci terorizovali celé město a také proto měl být vyhoštěný z Německa. Nakonec nebyl, ale šel sedět (snad na 5 let). A ve vězní napsal Mein Kampf. Po svém propuštění se v "obrozené DAP", nyní NSDAP, účastnil voleb do Reichstagu a strana získala pouhých 2,8% hlasů, o dva roky později již 18,3%. V roce 1932 se Hitler ucházel o úřad říšského prezidenta a už dostal skoro 40% hlasů. No... nakonec se tím prezidentem opravdu stal (tedy říšským kancléřem ), když v roce 1934 zlikvidoval svého jediného protikandidáta Ernsta Röhma (Noc dlouhých nožů).
Jak by se tohle všechno mohlo podařit člověku bez finančních zdrojů a podpory "lidí za zády" ? No... obávám se, že ani dneska byste se bez toho do politiky vůbec nedostal.

255275

16.10.2011 19:43

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

No vidíte - a z mého pohledu to jsou sice zajímavé, leč k jen podpůrné informace. Zajímavosti, dokreslující obrázek. A ten se, pochopitelně, může díky autorům různit. Jen si neodpustím poznámku k Hitlerovu malířskému nadání a soudnímu sporu. Onen člověk byl Hitlerův přítel R.Hanisch, rodák z Jablonce, vyznáním Žid, spolubydlící z mužské ubytovny v Meidlingu. Ač to nebylo žádné neviňátko, jeho líčení "věci" je trošku jiné. Jednalo se o nějaký obraz vídeňského parlamentu a Hitler ho viděl jako své "mistrovské dílo". Ovšem Hanisch ho nikde nemohl udat, takže ho prodal v hospodě za to, co kdo byl ochotný zaplatit. A Hitler se rozzuřil, že ho okradl. Takhle to totiž chodilo se všemi Hitlerovými obrázky. On sám je prodávat nechtěl, protože "se nemůže ukazovat ve svých potrhaných šatech a navíc má strach, že by ho policie zatkla pro podomní obchod". Takže je vždy prodával Hanisch a o zisk se dělili. Obrázků se dochovalo prý dost, ač je Hitler v době své moci nechával ničit s tím, že to jsou padělky. Kdo ví, možná i byly, protože i dneska jsou pochybnosti, jestli to či ono skutečně maloval. Ale jak tvrdí Konrád Heiden - ještě se dalo dívat na kresby podle předloh, většinou architektonická díla nebo panoramata měst. S postavami už je to horší... prý jak přeplněné pytle. Dochoval se jeden Hitlerův plakát pro vídeňského drogistu a alá Mucha to tedy není. Reklama na pudr proti pocení značky Teddy, kde sedí dva schvácení pošťáci, ze kterých kape modrý pot a vévodí nápis: "Deset tisíc schodů, bratře bledý, radostí je s pudrem Teddy!"
Mějte se fajn, jsem moc potěšená, že o tomhle něco víte a drobné rodíly ve výkladu fakt nejsou z mého hlediska důležité. [smích]

255291

16.10.2011 19:54

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Klasicky zidovsky trik jako dnes s Kaddafim

Lin 85.?.?.?

Mluvíte o Němcích - já o Hitlerovi. Možná to fakt nevím, ale můžete uvést nějaké Hitlerovo zaměstnání za pobytu v Německu a před tím, než se stal poslancem? Já totiž o žádném nevím a tak mi je divné, z čeho si najednou mohl koupit auto, dům, vést život měšťáka a toulat se po hospodách s bandou kamarádů z mokré čtvrti. Navíc pět let v base. Žeby zas nějaká movitá tetička? [smích]

255292

16.10.2011 20:09

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

Tak nějak tuším... [smích] ...kam míříte. A také jsem čím dál víc přesvědčená, že to, co vidíme před očima, jsou nastrčené figurky (větší či menší) na šachovnici někoho jiného. Stačí si vybrat vhodný typ - ambiciózní, schopný jít i přes mrtvoly, s mnoha (skrývanými) slabostmi. Není problém figuru obětovat (popř, zlikvidovat, ať už fyzicky nebo aférou). Ovšem to, že nejsou "mocní světa", netuší asi nikdo z nich. Prostě nevím... ale dost často se mi zdá, že mnozí své působení vnímají jako "dobroou práci" a diví se projevované "nevděčnosti poddaných".

255293

17.10.2011 21:07

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Klasicky zidovsky trik jako dnes s Kaddafim

Lin 85.?.?.?

Ano, mohou to být nesmysly, které můžu jen papouškovat. To vám brát nechci. Ale Němci nejsou Hitler... stejně, jako Rusové nejsou Stalinn ebo Lenin a my nejsme ani Gottwald, ani Havel a ani Klaus. Navíc Hitler byl Rakušák - ne Němec.

255357

17.10.2011 21:24

Režisér Oliver Stone: Bankéři pomohli Hitlerovi a nacistům k moci

RE: Nevím, proč píšete alternativní historii

Lin 85.?.?.?

Asi jsem psala nepochopitelně, čímž jsem vás zmátla.
Oním přítelem byl August Kubíček (Kubiczek), rodák z Lince, student hudby. Hitler se s ním seznámil ve svém prvním vídeňském podnájmu a byli skutečně přátelé, neboť si psali a setkávali se i v době Hitlerovy politické moci. Kubíček je jeden z mála, kdo mohl o Hitlerovi "něco" sdělit (také to udělal a - překvapivě - ho nepopsal jako zrůdu a pomatence, což mu bylo zazlíváno). O tomto člověku jsem psala jako o příteli A.H.
Oproti tomu Haniš (skutečně Žid od Jablonce, dle jména spíše německé národnosti), byl přítelem zpočátku. Po soudní při se rozešli ve zlém, snad kvůli němu Hitler odešel i z ubytovny. Seznámili se jako se spolubydlící mužské ubytovny a tohoto člověka (už s ohledem na další události) jako přítele A.H. neoznačuju.

255358

Zpočátku roku bylo pro mě milým překvapením, že se lidé nezajímají jen o telku a market. Přičítala jsem to "znamení doby", navzdory vůli parazitů a měla jsem radost. Ovšem nyní, v této autentické době, už tak nejásám. Obávám se zneužití. Ti lidé v ulicích to určitě vnímají jako revoltu - asi stejně, jako jsme my jako studenti vnímali "sametovou". Jenže pak se na všechnu tu upřímnou snahu o změnu nalepily kosmickou rychlostí různé existence, z děr vylezly stohy dizidentů, financovaných bůhví odkud - a bylo... [oči v sloup]
Včera jsem dočetla jeden dokument, postovaný pod "Hitlerem" a mám nyní divný pocit, že revoluce je již nyní řízená. Vzhledem k tomu, že systém (nejen finanční) je neudržitelný, "lidová" revoluce by se víc než hodila. Ovšem výsledkem nebude svoboda.
A nedomnívám se, že prvotní signály byly nějakou inscenovanou "barevkou". Lidé jsou naštvaní a změnu chtějí snad všichni, co jsou při smyslech. Domnívám se (také s ohledem na to, jak dlouho byly demonstrace ignorované, médii tajené, později vysmívané), že kdosi využil situace a "vhodně" si ji nasměroval tam, kam potřebuje.

255359

20.10.2011 20:38

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – třetí část

RE: Kaddáfí mrtev

Lin 85.?.?.?

Dobrý den, Jarmilo,
možná vás potěším, když napíšu, že k téhle "zprávě" jsou skeptičtí i někteří novináři přímo v Libyi. Dále - server SOS Libya přímo tvrdí, že Kaddáfí je živ a zdráv, v bezpečeném úkrytu a prý se ještě dnes chystá promluvit živě (prostřednictvím TV nebo rozhlasu) k lidu.
Sama jsem velmi skeptická a počkám si, až smrt plukovníka potvrdí i jiné, "spojenci" neovlivněné zdroje.
Okolnosti jsou (opět, po kolikáté už) velmi "teatrální", nápadně připomínající "cosi", co už tu opakovaně bylo. Kaddáfí, ve svých posledních chvílích kňučící o milost (viz Saddám), podivné "autentické" video, divná tvář (jako Usáma). Na Outsidermedia kdosi dokonce vložil odkaz na obrázek mrtvého plukovníka "před úpravou" a vypadá to dost věrohodně. Takže co? Počkáme si... [smích]
Já jen... pár postřehů. Údajně "zaručené zprávy" se opět mění každou minutou. Mluví o poranění nohou, ale "Kaddáfí" na fotce krvácí z horní půky těla, možná z hlavy, krku, prsou. Nyní už říkají, že byl poraněný také na hlavě, protože se tam "hodně střílelo". Video je zmatené, skoro nic není vidět. Podle mého přeci není žádný důvod, který by bránil uveřejnění lepšího materiálu k mrtvému plukovníkovi (naopak si myslím, že pokud by něoc lepšího měli, s velkou chutí nám to naservírují). Před týdnem psali, že ho sledují kdesi na jihu Libye "přes satelit". No a najednou je zabitý při pokusu o útěk z údajně neprodyšně obklíčené (a úplně rozbombardované) Sirty.
Bavila bych se, kdyby se nám (opět) snažili namluvit že "záběry jsou drastické, k uveřejnění nevhodné". Jenže - chudák Usáma, už někde deset let mrtvý, už jim nikde před kamery vylézt nemohl. Tak jen čekám, co bude teď, kam a jak Kaddáfího (a jeho údajně mrtvé syny) pohřbí apod. [smích]

255650

21.10.2011 20:17

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Nedejme se a rodinu si hýčkejme

Lin 85.?.?.?

Co? Rodina je nefunkční a zastaralá? No...možná u vás to tak je, proto hlásáte, co hlásáte.
A ano, každý má jiný názor, každý si buď cosi "založí" nebo taky ne, přesně v duchu hesla "každý je svého štěstí strůjce".
Podle mého je ale rodina cosi víc, než "založit x nezaložit". Do rodiny se rodíte už jako mimino a TAHLE rodina výrazným způsobem ovlivní, kdo dneska jste. Je to opora do té doby, než její členové umřou. Oporou nemám na mysli podporu finanční (to jen pro pořádek, aby nedošlo ke komunikačnímu šumu). Jde o vzájemný vztah k rodičům a sourozencům.
Kdo vás zná ze všech lidí na světě líp, než ti, se kterými jste od malinka vyrůstal/a? Kdo tedy umí nejlíp pochopit sílu a dopad toho, co vás potkává? Kde pak chcete mít jakýsi "pevný bod", když ne v rodině?
A neříkejte mi, že i ten "pevný bod" je zastaralý. To jsou kecy. Každý člověk ho potřebuje, pokud se nemá cítit vykořeněný. Pevný bod je místo, kde jste DOMA se vším všudy. A jestli ten pocit neznáte, je mi líto, to vám předat vysvětlováním neumím.
Pro spravedlnost dodám, že skutečný význam "pevného bodu" si naprostá většina lidí uvědomí, až když ho ztratí nebo naopak pozná (pokud v jeho životě dosud chyběl). Nebo další alternativa - nepozná nikdy a pak do konce života tvrdí, že "mít rodinu" je "nevýhodný přežitek".

255734

21.10.2011 20:22

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Manzel 1 a manzel 2

Lin 85.?.?.?

Přesně to mě napadlo. Kdo bude 1 a kdo 2? Kdo to bude určovat? Jakási "prováděcí vyhláška" ? [smích]
Už to vidím ve výrazných barvách, jak nám k různým "hnutím za práva" přibudou ještě i "práva jedniček, dvojek".

255735

24.10.2011 21:47

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Lin 85.?.?.?

Jarmilo... já jen, že jsem donedávna také věřila, že je to všechno divadlo. Ale vypadá to, že není (alespoň co do skutečnosti, že je Kaddáfí mrtvý). Saíf Islám se ozval... ale žádná zmínka o otci jako o živém. Ajša se zhroutila a je v péči lékařů. Mutassim je mrtvý. Nezahynul ale "při pokusu opustit Sirte" (jak se psalo), ale vypadá to, že byl chycený společně s otcem, vyslýchaný, utýraný a až potom pohozený "na bojišti". Ti krysí zabijáci jsou totiž tak prodejní, že s chutí prodávají to, co natočili na své mobily. Podívejte te na toto video . Tam je Mutassim ještě živý a relativně zdravý. Pak se podívejte sem , jak ho dokaličili. No a tohle obletělo mediální svět - s oficiálním prohlášením, že byl nalezený mrtvý v Sirte.
Prostě všechno nasvědčuje tomu, že kdosi vyzradil naťákům, kde Kaddáfí se synem je. Dočetla jsem se cosi, že to byla německá zpravodajská služba (ale nemám ověřené).
A ještě několik drobností k vysvětlení: Kaddáfího odvlekli do Misuráty právě proto, aby ho i po smrti co nejvíce ponížili. Město totiž obývá jeden z nelibyjských kmenů (pocházejí z Blízkého Východu). Kaddáfí je kdysi proklel pro jejich proradnou povahu a vzájemně se v lásce příliš neměli. Proto také tak protahují pohřeb (další prohřešek proti muslimské víře a zvykům) a válejí ho kdesi na podlaze řeznictví. Kaddáfího přání bylo zůstat v rodné Sirtě do poslední chvíle a i potom...po smrti. V dopise pro svou rodinu (jak zvláštní, že je ze 17.10.) píše, že s největší pravděpodobností umře a přeje si být pohřbený u své rodiny v Sirtě a tak, jak umře. Tj. - proti muslimským zvykům neomytý a v oblečení, ve kterém zemře.
Prostě - tohle mučení, zbytečná smrt, medializace "kořisti" a celý ten cirkus okolo je šílenství, pro které není slov.
Vzpomněla jsem si, jak byli outlocitní a neukázali Ládina, abychom nebyli traumatizovaní".... [zmaten]

255869

24.10.2011 21:56

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: blazni po cesku

Lin 85.?.?.?

Jdi do prdele, Valdo! [naštvaný] Jestli nejsi schopný pochopit, že týrání živých bytostí nebo hanobení mrtvých je znakem vypatlaných psychopatů, tak jsi jeden z nich. A je úplně jedno, za jakou kopeš stranu a za koho se pokládáš.

255870

24.10.2011 22:18

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

Jasný vzkaz

Lin 85.?.?.?

Jestli si kdo myslí, že nás čeká NWO, mýlí se. Nečeká, protože jsme v něm rovnýma nohama. Co se událo, je podle mého jasná zpráva = co se stane, když si někdo vzpomene na nějakou nezávislost. Žádný stát už není v bezpečí. Vlastní cesta je nepřípustná.
Podívejte se na reakce státníků. Dokonce i Írán vyslal do éteru "je to velké vítězství...blablabla...každý diktátor si zaslouží..." . Snad jen subsaharská Afrika si dovolila říct, že je to hnus (a chudák Mubbarak z toho přímo umřel).
V Libyi se už teď lidi bojí "něco" říct, aby nebili zastřelení. Volby tam budou fraška. Zničili veškeré matriky, takže prokázat, kdo je a není Libyjec, čí hlas je platný a čí ne, bude docela sranda. Navíc za situace, kdy všichni ti "rebelové" buhvíodkaď mají "průkazky" už teď.
(jsem nasratá a je mi z toho všeho blivno)

255871

24.10.2011 22:25

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Jasný vzkaz

Lin 85.?.?.?

...hrubka... "nebyli"... omlouvám se

255872

25.10.2011 15:59

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

Poslední Kaddáfího vzkaz

Lin 85.?.?.?

"Já, Muammar bin Muhammad...Kaddáfí...přísahám, že není jiného boha než Alláha, že Muhammad je Boží prorok, mír mu a požehnání. Slibuji, že zemřu ve víře sunnitských muslimů. Až zemřu, chtěl bych být pohřben podle muslimských rituálů, v oblečení, které jsem měl na sobě v době své smrti a tělo nemyté, na hřbitově v Sirte, vedle svémé rodiny a věrných vlastenců. Rád bych, aby s mou rodinou, zejména s ženami a dětmi, bylo zacházeno dobře po mé smrti. Libyjští lidé by měli chránit svou identitu, úspěchy, slavnou historii a čest svých předků a hrdinů. Libyjci by se neměli vzdát obětí svých svobodných a čestných předků. Vyzývám Libyjce k pokračování v odporu a boji proti cizí agresi vůči Libyi, dnes, zítra a vždy.

Ať se všichni svobodní lidé na světě dozví, že jsem mohl společně s rodinou splnit očekávání a prodat sám sebe za slib dočasné osobní bezpečnosti, ale rozhodl jsem se bránit a bojovat proti nepříteli ve jménu cti a povinnosti.

A i když jsme nyní nevyhráli, naše smrt zůstane lekcí pro budoucí generace, které se rozhodnou chránit národ, že prodat svou čest je největší zrada. Historie si to bude pamatovat navždy, navzdory pokusům zrádců ji překroutit. Nikdy se nepodaří vymazat nynější události, i kdyby se zrádci snažili sebevíc.

Mír všem spravedlivým a čestným Libyjcům a přátelům Džamahírie, všem, kteří nás podpořili alespoň ve svém srdci.

255925

25.10.2011 16:26

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Jasný vzkaz

Lin 85.?.?.?

A já vám moc děkuju... že chápete. Ono vůbec nejde o nějakou osobu Kaddáfího. Jak sama píšete - jde o způsob a s tím já plně souhlasím. Způsob připomíná placení výpalného mafii - zaplať, buď loajální, dělej nařízené a budeš žít. Neuděláš-li to, zatočíme s tebou. Přesně tak to vidím. Žádné právo, žádné úmluvy. Cáry papíru a všechny ti lidskoprávní organizace k prdu.
Ještě před několika málo lety, když jste se někde v diskusi odvážila napsat, že USA jsou samozvanými četníky světa, byla jste "konspirační pomatenec". Dneska to samé říká a požaduje jeden z kandidátů na prezidenta ("když se vzdáme role hegemona, sebere nám ji někdo jiný" ). Další, jakási kandidátka, jejíž jméno si ani nechci pamatovat, zase požaduje, aby Irák, Libye nebo Afghánistán zaplatili USA (finančně, do posledního penny) za své osvobození. Tak kde to jsme? [zmaten]
A s těmi celebritami (hokejisty) máte úplnou pravdu. Strašná událost, bezesporu. Jenže titíž lidé, kteří pořádají velkolepé panychidy a skládají smuteční básně, jsou schopni hltat krvavé záběry a mučení jako senzaci, bezpráví a genocidu vydávat za "statečné vítězství demokracie".
Jenže... ono se nás to dotýká, ať chceme nebo ne, i když se to děje "kdesi". Jde totiž o práva všech národů, ať už to někomu dochází nebo ne.
No... a protože se snažím být také optimistkou, jsem přesvědčená, že šílenství se nakonec podaří zastavit. Otázkou ale je, kolik nás to přežije a jaké oběti budeme muset podstoupit.

255927

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 23 čtenářů částkou 6 531 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 0

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 1

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 2

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 2

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 8

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Měnové kurzy

USD
24,96 Kč
Euro
27,17 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,86 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
25,71 Kč
100 japonských jenů
22,90 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 325,32 Kč
1 unce stříbra
378,93 Kč
Bitcoin
183 085,41 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?