Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 15 příspěveků, 1 jméno: amiourka.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.12.2010 19:23

Cikánská otázka v ČR

Býval-li byste si všiml, jaké devastace doznalo právo na práci,

amiourka 78.?.?.?

měl byste řešení jako na dlani. Ono totiž, ačkoliv toto právo s kapitalismem nijak z Listiny nemizí, je cíleně popíráno, a to tak, že široké vrstvy obyvatel se domnívají, že vůbec tomu tak není. Není to pravda, ale stát v tomto případě odmítá konat, neb mu již 20 let vyhovuje postoj, že jediným jeho zásahem do ekonomie mají být makroekonomické nástroje případně výběr DPH a pojištění. Keynesiánství je jedna velká letadlová loď - a cesta z ní vede skutečně přes bádání nad tím, jak právo na práci v dnešní době obhájit. Brzy se to bude hodit nám samotným, neb ekonomika bohatých dosáhla svých mezí - již bude jen masakrovat.
Samozřejmě, že Cikáni během uplynulých 20 let realitních čistek doznali sestěhování do výrobně absolutně neaktivních lokalit, k ejich škodě, ale mně abych řekla pravdu podstatně více pálí kriminalita bílých límečků, jež zde dosahuje několikanásobně masovějších rozměrů než těch několik přečinů či násilných činů lidí dohnaných sociálními poměry až k naprosté úchylnosti.Ti si to totiž nevybrali dobrovolně.

233662

03.02.2011 22:02

Aktivizace občanské společnosti

To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!

amiourka 78.?.?.?

Popíšu Vám svoji zkušenost, jakou jsem s nimi udělala: : vyšly tu články o GMO, poslední byl o tom, že zdravotní rizika spojená jejich požívání byla zcela podceněna protože EU se spokojila s pouhým 4 týdením testem, změny na orgánech se však objevily u myší až po 3 měsících. Já navhla, že by bylo dobré mít v ruce vlastní nezávislý test, a aby bylo jisté, že bude opravdu nezávislý, že to provedu sama, tj. sama zřídím ve svém obýváku velkochov, povedu záznamy, naučím se pitvat (a zabíjet), vyrobím tkáňové vzorky a posléze pronajmu kvalitní elektronický mikroskop. Za předpokladu, že mne finančně budete jistit GMO krmivo,seno, klece, práci a pronájem. Jestli někomu nevyhovovala metoda, tak se neozval (s jiným návrhem). Ačkoliv od provedení záměru jsou závislé životy a může dojít k nevratným změnám (DNA budoucích partnerů vašich dětí např.), neozval se vůbec ale vůbec nikdo.

237575

18.03.2011 20:36

Co zapomněla japonská vláda sdělit svým občanům a potažmo světu

video jak se chová japonská vláda a babská rada

amiourka 78.?.?.?

http://dotsub.com/view/d9184ff5-b755-42d9-ac90-08c... - to by měl vidět každý občan ČEZka.
a z toho důvodu, že při ozáření je nejzranitelnější štítná žláza, je nutno dodat neradioaktivní jod ve zvýšeném množství - kupujte Vincentku - pozor, pokud ne v krámě, tak v lékárně je asi jen na recept a bylo by účelníé politicky zabojovat, aby byla bez recpetu a aby byly jodidové tablety volně prodejné po určitou dobu.
Zajímalo by mne - zda ten sníh v Japonsku je dobrá zpráva, že to zkondenzuje a spadne blízko, či již jadernou zimou - znakem, že to vystoupalo hodně vysoko ...co myslíte.

239787

09.07.2011 17:19

Deset tezí Thilo Sarrazina

souhlasím s editorem, až na to, že

amiourka 78.?.?.?

genocida v muslimských zemích ze strany západu neprobíhá 70let, ale cca 180-190. A první, co se dělo bylo, že byla vyvražděna jejich inteligence.

247606

03.09.2011 14:52

Bárta + VV

svatá prostoto!

amiourka 78.?.?.?

Autore, ty především připisuješ infantilům zrozeným z kindermanagementu cílový projekt, který nikdy neměli - mám ti připomenout, že cílovým projektem bylo něco jiného - jak se provalilo skrze Kočí- totiž dostat se (mmj) k zakázce hlídání banky JandT /o níž jde pověst - já samozřejmě nevím, jakou jí mám přikládat váhu, třeba je to pomluva, že, že tam jsou vesměs všechny korupční peníze/, a protože to by opravdu pro provařené bylo ošajstlich maximálně, hrozilo by totiž, že do struktur vzájemného krytí se vmezeří další, se kterým by bylo třeba se dělit, museli z kola ven. Ne, na politiku oni nikdy buňky neměli, nikdy nebyli ochotni přijmout za nic zodpovědnost, jsou to dobří herci. Najdi si můj článek o tom, jak opravdově smýšleli již od začátku : "Jak věci veřejné kandidují ....atd. aneb politika prázdných gest a pokus o její ortopedickou nárpavu. A přdeečtži si jejich odpověď v diskuzích!

252466

03.09.2011 16:56

Bárta + VV

RE: škoda že autorovi chybí zdravý úsudek

amiourka 78.?.?.?

Mne ještě mnohem víc vyděsil ten závěr, to, jak si autor představuje, že ekoonomika je sozubor křečřků, kterým přistaví kouli a oni budou šlapat a to že je ten výsledek, co má bvýt. Bohužel, ekonomika nesestává z výkonů, ale z potřeb. a byla potud normální, pokud žili lidé na svém kousku země a nemuseli si vytvářet umělé potřeby (jež se vytvářejí tak, že někdo někoho odírá (daňově a jinak), aby mohly být dodatečně ze spřátelených kruhů uspokojovány , protože větší část své práce spotřebovali na uspokojováníé svých potřeb a jen zbytek podle reálné hry náhody a štěstěny. Bylo by vkusné vrátit ekonmiku do tohoto cyklu státní suverenitou na d veškerou půdou s úprávem všech občanů osídlit a obdlat co právě zmůžou. Podařilo by se tak překonat i do jisté míry zhoubného génia průmyslu i očekávaný ropný zlom. Bohužel, ne s touto "elitou" jsou takové věci možné. A druhá věc - kvantifikovat erudici - no, momentálně bychom uměli kvanitifikovat a korátř míru promořenosti národa rasismem, ale jinak sse obávám, že jsme intelektově a kulturně spadli pod rok 89 - heureticky: dokonce ani nejsme schoopni vymyslet nové vtipy o našich třeskutých prezidentech. Víte, co je tohle? :http://www.vasevec.cz/blogy/odlehceny-pohled-na-ekonomicke-principy-soucasneho-sveta-pro-zapalene-spolecenskovedni-badatel ...e

252467

18.09.2011 12:29

Jak to bylo ve Varnsdorfu

tedy něco tak ubohého a blbého jsem už dlouho nečetla,

amiourka 78.?.?.?

jako je úvod do tohoto článku - pán je natolik zapšklý, že se dokonce zcela a toltálně a naprosto minul i s geniálními romskými hudebníky, kteří nechávají české muzikanty daleko za sebou.
A přiznám se: jak jsem spatřila ten úvodní bláíbol, tak už jsem dál nečetla. nezajímá mne to.

253604

21.03.2012 00:28

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

ještě několik poznámek k Poundovi:

amiourka 78.?.?.?

Pozn. Pound po svémpropuštěníé z blázince napsal zásdní knihu aBC ekonomie, naníž navázal Auriti s texty Odppvěď na čtyři otázky Ezry Pounda, Čtvrtá funkce ústavy a Hodnota práva. Pound je mimojiné také autorem výroku "Tvrztení, že stát nemůže vykonávat své funkce pro nedostatek peněz, se podobá prohlášení inženýra, že nemůže postavit silnci pro nedostatek kilometrů". V poslední době na jeho monetaristické úvhy navázali autoři skupiny signoraggio a sovranita monetaria, zde n Zvědavi konkrétně byli publikováni Pascucci, Haselsberger, Borruso, Panoptes a...Základní zasvěšcení do problematiky seigniorage, panského, či salóně ražebného:
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/02/3029-signoraggio-nebo-li-panske-a-frakcni-rezerva.htm
historický kontext vzniku seigniorage a také právní otázka monetzární suverenity
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/03/3045-seignorage-signoraggio-ii-panske-a-sluzne.htm
vynikající pojednání seznamující s teoretiky, kteří vyřešili před 90 lety trvale udržitelný rozvoj a jmenující příklady aplikace (2 odkazy - 2 díly)
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/05/3131-ekonomicke-zakony-etika-a-paradoxy-i-cast.htm a http://www.zvedavec.org/komentare/2009/05/3132-ekonomicke-zakony-etika-a-paradoxy-ii-cast.htm
proč se nikdy bez peněz neobejdeme a jak by bylo nejsprávnější k nim přistupovat
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/11/3363-co-jsou-to-vlastne-penize.htm
jakých ekonomických chyb se dopouštíme již od roku 1774
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/11/3390-deset-ekonomickych-chyb-kterych-se-dopoustime-od-roku-1774.htm
jaké je nejjednodušší obrácení seigniorage panského v pozitivum (souvisí se školou základního příjmu)
http://www.zvedavec.org/komentare/2010/03/3594-penize-a-dluh.htm
Nejjedndušší modelace dopadů seigniorage na ekonomický život a elegantní řešení celého problému: artefakt o tom, že peněžní mýtus vybuchl:
http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=ostrov-ztroskotancu&cisloclanku=2010120028 a
komentář k předchozímu článku - kanadské souvislosti
http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=od-paraboly-k-realite-system-penez-emitovanych-ve-forme-dluhu-louis-even&cisloclanku=2010120030
na zvědavci byla publikační řda ukončena - protože pan Stwora usoudil, že je to o jedom. Na Facebooku vznikl zdorjář,který nyní posílápůlku tříděných dzrojů mailem, protože mu zrušili diskuze, kd je měl tříděné a práce byla pro motvaní vyčerpání přerušena, naštěstí se rozjeli částečně i další čeští překladatelští aktivisté : http://www.vasevec.cz/blogy/novy-zdrojar-alternativnich-ekonomickych-pristupu-na-facebooku

265587

04.08.2012 20:52

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Existuje ještě jeden argument proti trestu smrti,

amiourka 78.?.?.?

na který u příležiosti své seminární práce přišel jeden pravicově smýšlející 18-19 letý český mladík: že totiž soud, který by takový rozsudek udělil, by se takto sám dopustil páchání zla.

272961

17.11.2012 09:40

Barevné revoluce: Argentina další na řadě?

sorry, vidíme to s přáteli jinak, dávám za 4-

amiourka 78.?.?.?

http://www.vasevec.cz/blogy/sergio-di-cori-modigli...

279281

02.01.2014 13:04

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

bude hůř: ruší diagnostické ústavy

amiourka 78.?.?.?

představte si hordy nevzdělatelných chuligánů lovícících vaše dceru na uliících v jejich pojašneých 12 na sex a cíga: http://www.vasevec.cz/blogy/diagnosticky-ustav-v-dobrichovicich-po-odvolani-reditelky-b-hrudkove-rozprasen

301773

29.07.2014 18:51

Hurá, národní program boje proti terorismu

RE: no nebude

amiourka 78.?.?.?

Proč bych nedůvěřovala, věnuji se tomu, všechny zmíněné atentáty na obyvatelstvo byly postupem času odhaleny jako false flag operace tajných služeb sloužících k odůvodnění válek v Afgánistánu a Iráku, škoda, že se o takové věci nezajímáte, kupříkladu u pádu Dvojčat, které ten strašllivý žár zničil až spadly, ale nalezly se celé a neporušené pasy mulslimských útočníků, byli ti muslimští útočníci púostupně všichni vypátráni živí a zdraví na zemi. A vice versa.

314330

29.07.2014 19:16

Hurá, národní program boje proti terorismu

RE: no nebude

amiourka 78.?.?.?

Přijďte 11. 9. na akci NOO a někdo vám tam řekne, co najdte ve kterém okumentu. Proč myslíte, že již léta bojujeme proti televizní cenzuře - aby lidé tyto dokumenty viděli. A proč myslíte, ře je lidé vidět nesmějí ? To je otázka, protož náš největší spojenec je vrah, vrazi, a naši politici zaprodanci, vědomí.

314332

30.07.2014 03:24

Hurá, národní program boje proti terorismu

RE: no nebude

amiourka 78.?.?.?

tím ae oficiálně chlubila americká administrativa, když přijela do Čech celou kauzu vysvětlovat politikům. Vynesl to tam přítomný Martin Kadrman, jenž z toho byl v šoku.

314365

30.07.2014 03:37

Hurá, národní program boje proti terorismu

RE: no nebude

amiourka 78.?.?.?

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/1192001-oficialni-verze-vyvracena-prukazne-jiz-i-v-cr

314367

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 84 čtenářů částkou 11 941 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 0

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 0

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
25,06 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,31 Kč
Švýcarský frank
23,62 Kč
100 japonských jenů
20,70 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,04 Kč
1 unce stříbra
427,31 Kč
Bitcoin
228 029,98 Kč

Poslední aktualizace: 23.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?